CiviCRM - en to ca translation catalogue (8704 entries)

en:  (multiple participants)
ca:  (múltiples participants)

en:  - any reporter -
ca: Qualsevol reporter

en:  - any status -
ca: - qualsevol estat -

en:  Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Fixed Contribution Options below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
ca: Cliqueu <a id='quickconfig' href='#'>aquí</a> si voleu configurar les opcions de contribució fixes de sota com a part d'un conjunt de preus, amb la flexibilitat afegida i la complexitat que això suposa.

en:  Petition has been deleted.
ca: La petició ha estat eliminada.

en:  Pledge total has changed due to payment adjustments. Original pledge amount was %1.
ca: El total del compromís ha estat modificat degut a ajusts de pagament . La quantitat original del compromís era %1.

en:  Settings - Debugging and Error Handling
ca: Configuració - depuració i tractaments d'errors

en:  Store Name is not set for this payment processor
ca: no s'ha establert el nom de la botiga per a aquest processador de pagaments

en:  There are %1 more Participant(s) registered by this participant.
ca: Hi ha %1 participant(s) més registrat(s) per aquest participant.

en:  URL is not set for this payment processor
ca: L'URL no s'ha establert per aquest processador de pagament

en:  You can add another Campaign.
ca: Podeu afegir una nova campanya.

en:  You can add another Petition.
ca: Podeu afegir un altre petició.

en:  You can add another price set field.
ca:  Podeu afegir un altre camp de tarifa.

en:  can not be used as a Result Column for profile searches.
ca: No es pot utilitzar com una columna de resultats per a la cerca de perfils

en:  day
ca: dia

en:  day of week
ca: dia de la setmana

en:  fields can not be marked as Searchable in a profile.
ca: en un perfil els camps no poden marcar-se com a 'Cercables'.

en:  of the Assignee Contact
ca: del contacte assignat

en:  of the Source Contact
ca: de l'origen del contacte

en:  of the Target Contact
ca: del contacte objectiu

en: "%1" report has been successfully created. You are currently viewing the new report instance.
ca: S'ha creat amb èxit l'informe "%1". Actualment esteu veient la nova instància de l'informe.

en: "%1" report has been updated.
ca: S'ha actualitzat l'informe "%1".

en: "Counted?" controls whether a person with that status is counted as participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants.
ca: "Comptes?" Controla si una persona amb aquest estat es compta com a participant per tal de controlar el nombre màxim de participants.

en: "Public Pages" will make the content of this mailing viewable everyone who has the permission "view public CiviMail content". Note that even people who did not receive the mailing would be able to find it via search engines.
ca: "Pàgines públiques" farà que el contingut d'aquest mailing sigui visible per tothom que tingui permís per "visualitzar contingut públic del CiviMail". Recordeu que fins i tot les persones que no han rebut el mailing seran capaces de cercar-lo a través dels motors de cerca.

en: "User and User Admin Only" means that only users that received the mailing or administrators can view this email on your website; users must be logged in to view the message.
ca: "Únicament l'usuari i l'usuari administrador" significa que només els usuaris que hagin rebut el mailing o els administradors poden visualitzar aquest correu electrònic en el vostre lloc web; els usuaris hauran d'iniciar sessió per visualitzar el missatge.

en: # Activities
ca: # Activitats

en: # Completed
ca: # Completats

en: # Completed Contributions
ca: # Contribucions finalitzades

en: # Completed Soft Credits
ca: # Crèdits tous completats

en: % of Total
ca: % del Total

en: %1 - %2 of %3
ca: %1 - %2 de %3

en: %1 - CiviCRM Profile Fields
ca: %1 - Camps de perfil CiviCRM

en: %1 - Gateway requires curl with SSL support
ca: %1 - la passarel·la requerix una connexió amb el suport SSL

en: %1 - HTML Form Snippet
ca: %1 - Fragment de formulari HTML

en: %1 - Multiple Choice Options
ca: %1 - Opcions d'elecció múltiple

en: %1 - Price Fields
ca: %1 - Camps preu

en: %1 - Price Options
ca: %1 - Opcions de preu

en: %1 - due on %2
ca: %1 - venç en %2

en: %1 : Offline registration (by %2)
ca: %1 : Inscripció fora de línia (per %2)

en: %1 Activity
ca: %1 activitat

en: %1 Address
ca: %1 Adreça

en: %1 Available Dashlets
ca: %1 contenidors disponibles

en: %1 Breakdown
ca: Desglossament %1

en: %1 Contacts Updated
ca: %1 Contactes actualitzats

en: %1 Disabled
ca: %1 desactivat

en: %1 Donation
ca: %1 Donacions

en: %1 Event registration(s) have been cancelled.
ca: %1 Registre(s) d'esdeveniment ha(n) sigut cancel·lat(s)

en: %1 From must be a number (with or without decimal point).
ca: Des de %1 ha de ser un número (amb o sense punt decimal).

en: %1 From must be an integer (whole number).
ca: Des de %1 ha de ser un enter (nombre enter).

en: %1 From must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
ca: Des de %1 és necessari un format de moneda apropiat (és permés punt decimal/coma/espai).

en: %1 Help
ca: %1 Ajuda

en: %1 Integration Settings
ca: Configuració de integració amb %1

en: %1 Option
ca: %1 Opció

en: %1 Options
ca: Opcions %1

en: %1 Questions
ca: %1 preguntes

en: %1 Reports
ca: %1 informes

en: %1 Rules
ca: %1 regles

en: %1 Selected records only
ca: Només els %1 registres seleccionats

en: %1 Smart Group Criteria
ca: Criteri de grup intel·ligent %1

en: %1 Tags Merged
ca: %1 etiquetes combinades

en: %1 Tags Selected
ca: %1 etiquetes seleccionades

en: %1 To must be a number (with or without decimal point).
ca: Fins a %1 ha de ser un número (amb o sense punt decimal).

en: %1 To must be an integer (whole number).
ca: Fins a %1 ha de ser un enter (nombre enter).

en: %1 To must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
ca: Fins a %1 és necessari un format apropiat de moneda (és permés punt decimal/coma/espai).

en: %1 Updated
ca: %1 Actualitzat

en: %1 User: %2; user id: %3
ca: %1 usuari: %2; identificador d'usuari: %3

en: %1 already exist.
ca: %1 ja existeix.

en: %1 already used.
ca: %1 ja s'ha utilitzat.

en: %1 amount can not be less than zero. Please select the options accordingly.
ca: La quantitat %1 no pot ser inferior a zero. Seleccioneu les opcions apropiades.

en: %1 could not be parsed
ca: %1 No s'ha pogut analitzar

en: %1 does not exists or is empty
ca: %1 no existeix o està buit

en: %1 every %2 %3 for %4 installments.
ca: %1 cada %2 %3 per a %4 pagaments.

en: %1 for this country.
ca: %1 per a aquest país.

en: %1 for this county.
ca: %1 per a aquest comtat.

en: %1 for this state.
ca: %1 per a aquest estat.

en: %1 has been created.
ca: %1 ha sigut creat.

en: %1 has been moved to the custom set <a href='%3'>%2</a>.
ca: %1 s'ha traslladat al conjunt personalitzat <a href='%3'>%2</a>.

en: %1 has been moved to the trash. | %count contacts moved to trash.
ca[0]: %1 s'ha mogut a la paperera.
ca[1]: S'han mogut %count contactes a la paperera.

en: %1 has been permanently deleted. | %count contacts permanently deleted.
ca[0]: %1 ha estat eliminat definitivament.
ca[1]: %c han estat eliminats definitivament.

en: %1 has been updated.
ca: %1 ha sigut actualitzat.

en: %1 has joined or been added to these group(s).
ca: %1 s'ha unit o ha estat afegit a aquests grups.

en: %1 has no contacts which match your search criteria. You can <a href='%2'>add contacts here.</a>
ca: %1 no té contactes que coincideixen amb el criteri de cerca. Pot <a href='%2'>afegir contactes aquí.</a>

en: %1 has not been saved.
ca: %1 no s'ha desat.

en: %1 is a required field.
ca: %1 és un camp obligatori.

en: %1 is already used for Discount Name.
ca: %1 ja s'està utilitzant pel nom del descompte.

en: %1 is currently included in these Smart group(s) (e.g. saved searches).
ca: %1 actualment està inclòs en aquests grups intel·ligents (p. ex. cerques desades).

en: %1 is included in these Parent group(s) based on belonging to group(s) which are their
            children.
ca: %1 està inclòs en aquests grups pares ja que pertany a grups que son fills seus.

en: %1 is no longer part of these group(s).
ca: %1 ja no forma part d'aquests grups

en: %1 is not a valid operator
ca: %1 no és un operador vàlid

en: %1 membership for %2 has been added.
ca: %1 membre de %2 ha estat afegit.

en: %1 membership for %2 has been renewed.
ca: %1 membre de %2 ha estat renovat.

en: %1 more
ca: %1 més

en: %1 must be a number (with or without decimal point).
ca: %1 ha de ser un número (amb o sense punt decimal).

en: %1 must be an integer (whole number).
ca: %1 ha de ser un número enter.

en: %1 must be in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
ca: %1 és necessari un format apropiat de moneda (és permés punt decimal/coma/espai).

en: %1 must be valid Website.
ca: %1 ha de ser un lloc web vàlid.

en: %1 must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
ca: %1 ha d'anar en un format de moneda adequat. (punt decimal / coma / espai estan permesos).

en: %1 of %2 records - %3 remaining
ca: %1 de %2 registres - %3 restants

en: %1 opt out confirmed.
ca: Baixa (OptOut) de %1 confirmada.

en: %1 option has been deleted.
ca: S'ha eliminat l'opció %1.

en: %1 pairs of duplicates were merged
ca: %1 parells de duplicats s'han unificat.

en: %1 pairs of duplicates were skipped due to conflict
ca: %1 parells de duplicats s'han omès degut a un conflicte

en: %1 user account registration option?
ca: ¿ Opció de registrar el compte d'usuari %1?

en: %1 version and user table name.
ca: Versió del %1 i nom de la taula d'usuaris.

en: %1 wants you to know about %2
ca: %1 vol que vostè sàpiga més sobre %2

en: %1: About
ca: % 1: Sobre

en: %1: Connect
ca: %1: Connecta

en: %1: Disconnect
ca: % 1: Desconnecta

en: %1: Documentation (External)
ca: % 1: Documentació (externa)

en: %1: Logs (External)
ca: % 1: registres (externs)

en: %1: Reconnect
ca: % 1: torna a connectar

en: %1: SMS Reply will not be sent.
ca: %1: Resposta SMS no serà enviada.

en: %1: Settings (External)
ca: % 1: Configuració (externa)

en: %1: Support (External)
ca: % 1: Suport (extern)

en: %1: Welcome (External)
ca: %1: Benvinguda (Externa)

en: %count Contact | %count Contacts
ca[0]: %count contacte
ca[1]: %count contactes

en: %count Result | %count Results
ca[0]: %count resultat
ca[1]: %count resultats

en: %count activity deleted. | %count activities deleted.
ca[0]: %count activitat eliminada.
ca[1]: %count activitats eliminades.

en: %count activity un-tagged | %count activities un-tagged
ca[0]: %count activitat sense etiqueta
ca[1]: %count activitats sense etiqueta

en: %count contact added to group | %count contacts added to group
ca[0]: S'ha afegit %count contacte al grup
ca[1]: S'han afegit %count contactes al grup

en: %count contact has been reserved. | %count contacts have been reserved.
ca[0]: %count contacte ha estat reservat.
ca[1]: %count contactes han estat reservats.

en: %count contact was already in group | %count contacts were already in group
ca[0]: %count contacte ja era al grup
ca[1]: %count contactes ja eren al grup

en: %count grant deleted. | %count grants deleted.
ca[0]: %count subvenció eliminada.
ca[1]: %count subvencions eliminades.

en: %count invalid relationship record | %count invalid relationship records
ca[0]: %count registre de relació invàlid
ca[1]: %count registres de relació invàlids

en: %count membership deleted. | %count memberships deleted.
ca[0]: %c membre eliminat.
ca[1]: %c membres eliminats.

en: %count month | %count months
ca[0]: %count mes
ca[1]: %count mesos

en: %count participant deleted. | %count participants deleted.
ca[0]: S'ha eliminat %count participant.
ca[1]: S'han eliminat %count participants.

en: %count relationship record was not created due to an invalid contact type. | %count relationship records were not created due to invalid contact types.
ca[0]: %count relació no ha estat creada degut a que el tipus de contacte és invàlid.
ca[1]: %count relacions no han estat creades degut a que el tipus de contacte és invàlid.

en: %count year | %count years
ca[0]: %count any
ca[1]: %count anys

en: %title month
ca: %title mes

en: %title week
ca: %title setmana

en: %title year
ca: %title any

en: %title year + month
ca: %title any + mes

en: &lt; Previous
ca: &lt; Anterior

en: &lt;&lt; First
ca: &lt;&lt; Primer

en: &quot;All of the information that you provide to us or any of our representatives and service providers will be held in strictest confidence. It will not be used for any purpose other than to help you, and for any other purpose that you authorize in writing, or which is required by law.&quot;
ca: &quot; Tota la informació que proporcioneu a nosaltres o qualsevol dels nostres representants i proveïdors de serveis es durà a terme en la més estricta confiança. No s'utilitzarà per a cap altre propòsit que per ajudar-te, i per a qualsevol altre propòsit que vostè autoritzi per escrit, o que és requerit per la llei. "

en: &quot;May I now ask you some screening questions?&quot;
ca: Permeteu-me ara fer algunes preguntes de selecció ?

en: &quot;Please tell me what you would like to discuss.&quot;
ca: &quot; Si us plau, digues el que voldria discutir. &quot;

en: '%1' cannot be deleted because the information is used for special system purposes.
ca: '%1' no pot ser suprimit ja que la informació es utilitzada per a propòsits especials del sistema.

en: '%1' directory does not exist
ca: directori '%1' no existeix

en: '%1' have been saved.
ca: '%1' ha estat desat.

en: '%1' information has been saved.
ca: S'ha desat la informació '%1'.

en: '%1' survey has been deleted.
ca: L'enquesta '%1' ha estat eliminada.

en: 'Employees' of that organization
ca: 'Empleats' d'aquesta organització

en: 'Opt out via email' - displays an email address for recipients to opt out of receiving emails from your organization.
ca: "Baixa per correu electrònic'-  mostra una adreça de correu electrònic perquè els destinataris es puguin donar de baixa per no rebre correus electrònics de la vostra organització.

en: 'Opt out via web page' - creates a link for recipients to click if they want to opt out of receiving emails from your organization. Alternatively, you can include the 'Opt out via email' token.
ca: "Baixa per pàgina web" - crea un enllaç perquè els destinataris facin clic vulguin donar-se de baixa per no rebre correus electrònics de la vostra organització. Altrament, podeu incloure el token 'Baixa per correu electrònic'.

en: 'Tell a friend' maximum recipients limit
ca: Límit màxim de destinataris de "Digues-li a un amic"

en: (%1 recipients)
ca: (%1 destinataris)

en: (Contribute at least X to be eligible for this gift.)
ca: (Doneu almenys X per a poder seleccionar aquest regal.)

en: (Copy)
ca: (Còpia)

en: (Copy)
ca: (Còpia)

en: (Filed on case %1)
ca: (Arxivat al cas %1)

en: (Job parameters and command line syntax documentation...)
ca: (Paràmetres de feina i línia de comandament de la documentació de sintaxis...)

en: (Last Month)
ca: (darrer mes)

en: (Learn more...)
ca: (Més informació...)

en: (Multilingual support currently cannot be enabled on installations with enabled logging.)
ca: (L'assistència multilingüe no es pot activar actualment a les instal·lacions amb registre habilitat.)

en: (Preview Area)
ca: (Àrea de previsualització)

en: (Recurring Contribution)
ca: (Contribució periòdica)

en: (Recurring)
ca: (Periòdic)

en: (Sum of all weights should be greater than or equal to threshold: %1).
ca: (La suma de tots els pesos ha de ser més gran o igual al llindar: %1).

en: (bottom of page)
ca: (part inferior de la pàgina)

en: (built-in)
ca: (integrat)

en: (contribute at least %1 to be eligible for this membership)
ca: (Contribuir almenys amb %1 per a poder inscriure't a aquest tipus de membre)

en: (current month)
ca: (mes actual)

en: (current year)
ca: (any actual)

en: (deleted contacts)
ca: (contactes eliminats)

en: (display name not available)
ca: (Nom no disponible)

en: (including yourself)
ca: (incloent-lo a vostè)

en: (more)
ca: (més)

en: (no fee)
ca: (sense cost)

en: (no subject)
ca: (sense assumpte)

en: (not assigned)
ca: (sense assignar)

en: (ongoing)
ca: (en curs)

en: (original currency)
ca: (moneda original)

en: (preferred)
ca: (preferit)

en: (recipients)
ca: (destinataris)

en: (signature)
ca: (firma)

en: (since inception)
ca: (Des de l'Inici)

en: (step %1 of %2)
ca: (pas %1 de %2)

en: (this is not the current revision)
ca: (aquesta no es la revisó actual)

en: (this is the current revision)
ca: (Aquesta es la revisió actual)

en: (this will take a few minutes)
ca: (això pot trigar uns minuts)

en: (top of page)
ca: (part superior de la pàgina)

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: , or Merge this contact with an existing contact
ca: , o combina aquest contacte amb un contacte existent

en: - Activity Fields -
ca: - Camps d'activitat -

en: - All Contacts -
ca: - Tots els contactes

en: - Any -
ca: - Qualsevol -

en: - Contact Fields -
ca: - camps de contacte -

en: - Contribution Fields -
ca: - Camps de contribució -

en: - None -
ca: - Cap -

en: - Participant Fields -
ca: - Camps de participant -

en: - Select Relationship Type-
ca: - Selecciona el tipus de relació-

en: - Status -
ca: - Estat -

en: - Test Type -
ca: - Tipus de test -

en: - all activity type(s) -
ca: - tots els tipus d'activitat -

en: - any %1 -
ca: - qualsevol %1 -

en: - any -
ca: - qualsevol -

en: - any contact type -
ca: - qualsevol tipus de contacte -

en: - any group -
ca: - qualsevol grup -

en: - any interviewer -
ca: - qualsevol entrevistador -

en: - any tag -
ca: - qualsevol etiqueta -

en: - any visibility -
ca: - qualsevol visibilitat -

en: - default -
ca: - per defecte -

en: - default input format -
ca: - format d'entrada per defecte -

en: - default view -
ca: - visualització predeterminada -

en: - do not import -
ca: - no importis -

en: - first select relationship type -
ca: - primer seleccioneu un tipus de relació -

en: - no types excluded -
ca: -sense tipus exclosos-

en: - none -
ca: - cap -

en: - related contact info -
ca: - informació relacionada amb el contacte -

en: - same as for main contact -
ca: - el mateix que per al contacte principal -

en: - select %1 -
ca: - selecciona %1 -

en: - select -
ca: - selecciona -

en: - select Parent -
ca: - seleccionar Pare -

en: - select activity type -
ca: - selecciona un tipus d'activitat -

en: - select case -
ca: - selecciona un cas -

en: - select contact -
ca: - seleccioneu un contacte -

en: - select contacts -
ca: - seleccioneu contactes -

en: - select event -
ca: - selecciona l'esdeveniment -

en: - select field -
ca: - selecciona el camp -

en: - select group -
ca: - selecciona un grup -

en: - select label -
ca: - selecciona una etiqueta -

en: - select membership type -
ca: - selecciona un tipus de pertinença -

en: - select period -
ca: - selecciona un període -

en: - select profile -
ca: - selecciona un perfil -

en: - select record type -
ca: - selecciona el tipus de registre -

en: - select role -
ca: - selecciona un rol -

en: - select set of custom fields -
ca: - selecciona el conjunt de camps personalitzats -

en: - select tags -
ca: - selecciona les etiquetes -

en: - suffix -
ca: - sufix -

en: -- Select --
ca: -- Selecciona --

en: -day of week-
ca: -dia de la setmana-

en: -day-
ca: -dia-

en: -hour-
ca: -hora-

en: -month-
ca: -mes-

en: -operator-
ca: -operador-

en: -sec-
ca: -seg-

en: -select product-
ca: -selecciona el producte-

en: -select-
ca: -selecciona-

en: -year-
ca: -any-

en: 1 Day | %count Days
ca[0]: 1 dia
ca[1]: %count dies

en: 1 activity already did not have this tag | %count activities already did not have this tag
ca[0]: 1 activitat ja no té aquesta etiqueta
ca[1]: %count activitats ja no tenen aquesta etiqueta

en: 1 activity already had this tag | %count activities already had this tag
ca[0]: 1 activitat ja té aquesta etiqueta
ca[1]: %count activitasts ja tenen aquesta etiqueta

en: 1 could not be deleted. | %count could not be deleted.
ca[0]: 1 activitat s'ha pogut eliminar.
ca[1]: %count no poden ser eliminades.

en: 1 respondent did not release. | %count respondents did not release.
ca[0]: 1 enquestat no s'ha alliberat
ca[1]: %count enquestats no s'han alliberat.

en: 1. Manage Roles
ca: 1. Administrar rols

en: 12 Hours
ca: 12 hores

en: 2. Assign Users to CiviCRM ACL Roles
ca: 2. Assignar usuaris a Rols ACL de CiviCRM

en: 24 Hours
ca: 24 hores

en: 3. Manage ACLs
ca: 3. Gestiona les ACLs

en: 3rd-party Service
ca: Servei de tercers

en: 5395 with Logo
ca: 5395 amb logotip

en: <a href="%1">wkhtmltopdf is an alternative utility for generating PDF's</a> which may provide better performance especially if you are generating a large number of PDF letters or receipts. Your system administrator will need to download and install this utility, and enter the executable path here.
ca: Wkhtmltopdf és una utilitat alternativa per generar fitxers PDF que poden oferir un millor rendiment, especialment si es generen una gran quantitat de cartes o rebuts en PDF. L'administrador del sistema haurà de descarregar i instal·lar aquesta utilitat i introduir aquí la ruta executable.

en: <b>%1</b> file(s) in %2 directory are not writable. Listed file(s) might be used during the import to log the errors occurred during Import process. Contact your site administrator for assistance.
ca: <b>%1</b> arxiu(s) del directori %2 no es pot escriure. L'arxiu(s) indicat es pot usar durant la importació per registrar els possibles errors ocorreguts durant el procés d'importació. Poseu-vos en contacte amb l'administrador del lloc per obtenir ajuda.

en: <p>You may also want to check the directory for <a href="%2/%1" target="_blank">native %1 modules</a> that may be useful for you (CMS-specific modules are not listed here).
ca: <p> Potser voleu revisar el directori de <a href="%2/%1" target="_blank">mòduls natius de %1</a> que us pot ser d'utilitat (els mòduls específics de CMS no es llisten aquí).

en: <strong>%1 (%2)</strong> has been successfully subscribed to the <strong>%3</strong> mailing list.
ca: <strong>%1 (%2)</strong> s'ha subscrit satisfactòriament a la llista de mailing <strong>%3</strong>.

en: <strong>%1 - your email address '%2' has been successfully verified.</strong>
ca: <strong>%1 - l'adreça de correu electrònic '%2' ha estat verificada amb èxit.</strong>

en: <strong>Check Availability</strong>
ca: <strong>Comprova la disponibilitat</strong>

en: <strong>CiviCampaign</strong> - Lets you link together events, mailings, activities, and contributions under one "umbrella" so that you can track the progress of all your efforts towards one programmatic goal or campaign.
ca: CiviCampaign permet enllaçar esdeveniments, enviaments, activitats i contribucions sota un "paraigua" perquè pugueu seguir el progrés de tots els vostres esforços cap a un objectiu o campanya programàtica.

en: <strong>CiviCase</strong> - Integrated case management component, including a dashboard with "my cases", automated case timelines and configurable audit reports.
ca: <strong>CiviCase</strong> - Component integrat de gestió de casos, incloent un tauler amb "els meus casos", línies de temps de casos automatitzats i informes d'auditoria configurables.

en: <strong>CiviContribute</strong> - An online fundraising and donor management component which enables you to track and manage contributions to your organization. It also allows you to quickly and easily create customized web pages to accept online donations.
ca: CiviContribute: un component de gestió de fons i donant en línia que us permet fer un seguiment i gestionar les contribucions a la vostra organització. També us permet crear pàgines web personalitzades de forma ràpida i senzilla per acceptar donacions en línia.

en: <strong>CiviEvent</strong> - Provides integrated online event registration and management for paid and free events. It allows you to quickly and easily create customized web pages to for event registration, and then track participants.
ca: <strong>CiviEvent</strong> - Proporciona un sistema en línia de registre i gestió d'esdeveniments de pagament i gratuïts. Us permet crear ràpidament i fàcil pàgines web personalitzades per al registre d'esdeveniments per després fer-ne el seguiment de participants.

en: <strong>CiviGrant</strong> - Designed to be used by organizations that distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
ca: CiviGrant - Dissenyat per ser utilitzat per organitzacions que distribueixen fons a altres, per exemple, fundacions, donants, etc.

en: <strong>CiviMail</strong> - A robust mass-mailing component which allows you to engage your constituents with personalized email blasts and newsletters.
ca: <strong>CiviMail</strong> - Un component d'enviament massiu de correus sòlid que li permet atraure als contactes amb correus electrònics personalitzats i butlletins informatius.

en: <strong>CiviMember</strong> - A flexible membership management component which includes convenient online signup and renewal.
ca: <strong>CiviMember</strong> - Un component per gestionar de manera flexible afiliacions que inclou inscripció i renovació en línia.

en: <strong>CiviPledge</strong> - Record and track pledges received from contributors. Send pledge acknowledgements and payment reminders. Configure online contribution pages to support self-service pledging and pledge payments.
ca: CiviPledge - Registre i seguiment de les promeses rebudes dels contribuents. Envieu els agraïments i els recordatoris de pagaments. Configureu pàgines de contribucions en línia per donar suport als pagaments de préstecs i compromisos d'autoservei.

en: <strong>Delivery has not yet begun for this mailing.</strong> If the scheduled delivery date and time is past, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated mailer task ('cron job') is running - and how frequently.
ca: <strong>L'entrega d'aquest enviament encara no ha començat.</strong> Si la data i hora de l'entrega programada és anterior, consulteu amb l'administrador del sistema o al suport tècnic del seu lloc per a verificar que la tasca d'enviament de correus automàtics ("cron job") estigui executant-se i amb quina freqüència.

en: <strong>EXAMPLE:</strong> 'Team Leaders' (<em>ACL Role</em>) can 'Edit' (<em>Operation</em>) all contacts in the 'Active Volunteers Group' (<em>Data</em>).
ca: <strong>EXEMPLE:</strong> els 'Líders d'Equip' (<em>Rol ACL</em>) poden 'Editar' (<em>Operació</em>) tots els contactes en el 'Grup de Voluntaris Actius' (<em>Dades</em>).

en: <strong>EXAMPLE:</strong> When creating a set of custom fields used to collect <strong>Employment History</strong> - you might have fields for Job Title, Start Date, End Date, and Reason for Leaving. Checking the "multiple records" box allows you to collect information for multiple jobs.
ca: <strong>Exemple:</strong> Quan es crea un conjunt de camps personalitzats utilitzat per recollir la <strong>historial d'ocupació</strong> - és possible que hi hagi camps pel lloc de treball, data d'inici, data de fi i motiu de la marxa. Marcant l'opció de "múltiples registres" és possible recollir informació per a múltiples feines.

en: <strong>Employee <-> Employer relationship</strong> is created anytime the 'Current Employer' field is filled in, either in the Contact Summary form or via a Profile. When filled in, it will create an Organisation if one does not already exist with that name.
ca: <strong>La relació és treballador de <-> té treballant a</strong> es crea cada vegada que s'emplena el camp 'Ocupador', tant en el formulari resum del contacte com via perfil. Quan s'emplena es crearà una organització si no existeix cap amb aquest nom.

en: <strong>Export PRIMARY fields</strong> provides the most commonly used data values. This includes primary address information, preferred phone and email.
ca: <strong>Exporta els camps principals</strong> proporciona la informació més utilitzada habitualment. Això inclou informació de les adreces principals, telèfon i correu electrònic preferits.

en: <strong>Fill:</strong> Fills in additional contact data only. Database fields which currently have values are left as-is.
ca: <strong>Omplir:</strong> Omple només les dades de contacte addicionals. Els camps de base de dades que actualment tenen els valors es deixen tal qual.

en: <strong>Fixed Membership - 3 Months Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is set to February 1, 2008 - and the end date is April 30, 2008.
ca: <strong>Pertinença fixada - Duració de 3 mesos:</strong> Una persona es dona d'alta el 15 de febrer de 2008. La data d'inici de la seva pertinença és l'1 de febre de 2008 - i la data de finalització és el 30 d'abril de 2008.

en: <strong>Fixed Membership Period - 1 Year Duration:</strong> Fixed period start date is set to January 1. A person signs up for membership on February 15th, 2008. Their membership start date is set to January 1, 2008 - and the end date is December 31, 2008.
ca: <strong>Període de pertinença fixada - Duració d'1 any:</strong> La data d'inici del període fixat s'estableix a l'1 de gener. Una persona es dona d'alta de la pertinença el 15 de febrer de 2008. La data d'inici de la seva pertinença s'estableix a l'1 de gener de 2008 - i la data de finalització és el 31 de desembre de 2008.

en: <strong>Household relationship</strong> enables household members to have the 'household address' applied to their record. Again, if a Household already exists then the individual will have a relationship created with it, if none exists then a new household will be created.
ca: <strong>La relació és membre de la llar <-> té de membre de la llar</strong> habilita la mateixa adreça de la llar per als membres de la llar. Altre cop, si una llar ja existeix llavors la persona tindrà una relació creada amb aquesta, si no existeix llavors es crearà una nova llar.

en: <strong>Import has completed successfully.</strong> The information below summarizes the results.
ca: <strong>La importació s'ha completat satisfactòriament.</strong> La següent informació mostra el resum dels resultats.

en: <strong>Importing Contact Subtypes</strong> - If your file contains a mix of "subtypes" belonging to a built-in type, select the built-in ("parent") type here. You will then be able to map a Contact Subtype field from your file which sets the subtype for each row. EXAMPLE: If you are importing a mixture of Individuals who are "Students" and "Parents" and "Staff" subtypes, select "Individual" here AND include a column in your import file which contains the subtype for each row.
ca: <strong>Important Subtipus de contactes</strong> - Si el vostre fitxer conté una barreja de "subtipus" que pertanyen a un tipus integrat, seleccioneu el tipus integrat ("pare"). Aleshores podreu assignar un camp de subtipus de contacte del vostre fitxer que estableixi el subtipus per a cada fila. EXEMPLE: si esteu important una barreja d'individus que són els subtipus "Estudiant", "Pares" i "Personal", seleccioneu "Individual", i  inclou una columna al fitxer d'importació que contingui el subtipus de cada fila.

en: <strong>NOTE: Super Admin</strong> and <strong>Administrator</strong> roles will have all permissions in CiviCRM.
ca: strong>NOTA: Super Admin</strong> and <strong>Administrador</strong> rols hauran de tenir permisos en CiviCRM.

en: <strong>No Duplicate Checking:</strong> Inserts all valid records without comparing them to existing contact records for possible duplicates.
ca: <strong>cap comprovació duplicada:</strong>Insereix tots els registres vàlids sense comparar-los amb els registres de contacte existents per a possibles duplicats.

en: <strong>Rolling Membership Period - 1 Year Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is February 15th, 2008 - and the end date is February 14th, 2009.
ca: <strong>Període de pertinença continuada - Duració d'1 any:</strong> Una persona es dona d'alta el 15 de febrer de 2008. La data d'inici de la seva pertinença és el 15 de febrer de 2008 - i la data de finalització és el 14 de febrer de 2009.

en: <strong>Skip:</strong> Reports and then Skips duplicate import file rows - leaving the matching record in the database as-is (default).
ca: <strong>ometre:</strong>. Informa i posteriorment omet les files duplicades en el arxiu d'importació - deixant el registre coincident de la base de dades tal qual com està (per defecte)

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to display a backtrace listing when a fatal error is encountered.
ca: Aquesta característica NO s'ha d'habilitar per als llocs de producció. Establiu aquest valor en "Sí" si voleu mostrar una llista de traça inversa quan es produeixi un error greu.

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
ca: Aquesta característica NO s'ha d'habilitar per als llocs de producció. Establiu aquest valor en "Sí" si voleu utilitzar una de les eines de neteja de CiviCRM.

en: <strong>Update:</strong> Updates database fields with available import data. Fields in the database which are NOT included in the import row are left as-is.
ca: <strong>Actualitzar:</strong> Actualitza els camps de la base de dades amb les actualitzacions d'importació disponibles. Els camps de la base de dades que no estan inclosos en la fila d'importació es deixen tal qual.

en: A "WYSIWYG" (What You See Is What You Get) is a rich-text editor, like a mini word-processor, for editing HTML content in CiviCRM.
ca: Un "WYSIWYG" (El que Veus És el Que Obtens) és un editor de text enriquit, com un mini processador de textos, per editar contingut HTML a CiviCRM.

en: A "string value" or regular expression to be redacted (replaced).
ca: Un 'valor cadena' o una expressió regular a ser redactada (reemplaçada).

en: A Contact with that ID does not exist: %1
ca: No hi ha contacte amb el identificador: %1

en: A Survey Detail Report <a href='%1'>%2</a> has been created.
ca: Un informe detallat de l'enquesta <a href='%1'>%2 </a> s'ha creat.

en: A View Only field cannot be required
ca: Un camp "Només de llegir" no pot ser obligatori

en: A cancellation email has been sent to %1.
ca: S'ha enviat un correu electrònic de cancel·lació a %1.

en: A comma-separated list will automatically be turned into an array for multivalue operations, or you can explicitly use the js array format above.
ca: Una llista separada per comes es convertirà automàticament en una matriu per a operacions multivalor, o bé podeu utilitzar explícitament js del format de matriu anterior.

en: A confirmation email has been sent to %1
ca: S'ha enviat un correu electrònic de confirmació a %1

en: A confirmation email has been sent to %1.
ca: S'ha enviat un correu electrònic de confirmació a %1.

en: A confirmation email has been sent to ALL participants
ca: S'ha enviat un correu electrònic a tots els participants

en: A copy of the activity has also been sent to assignee contacts(s).
ca: També s'ha enviat una còpia de l'activitat als contactes assignats.

en: A copy of the follow-up activity has also been sent to follow-up assignee contacts(s).
ca: També ha estat enviada una còpia de l'activitat de seguiment al contacte(s) de seguiment assignats.

en: A copy of the price set has been created
ca: S'ha creat una còpia de la tarifa.

en: A copy of this activity will be emailed to each Assignee.
ca: Una còpia d'aquesta activitat serà enviada per correu electrònic a cada assignat.

en: A default mailbox must be configured for email bounce processing.
ca: S'ha de configurar per defecte un compte de correu electrònic per al processament de rebots de correus electrònics.

en: A direct SQL query in the form of a SELECT query. For example:
ca: Una consulta SQL directa en la formulari de consulta SELECT. Per exemple:

en: A duplicate matching rule with this name already exists. Please select another name.
ca: Ja existeix una regla de duplicats amb aquest nom. Seleccioneu un altre nom diferent.

en: A field of the same label exists in the destination group
ca: Un camp de la mateixa etiqueta hi ha en el grup de destinació

en: A followup activity has been scheduled.
ca: Una activitat de seguiment ha estat programada.

en: A group of contacts
ca: Un grup de contactes

en: A job size smaller than the batch limit will negate the effect of the batch limit.
ca: Una mida de feina menor al límit  anul·la  l'efecte del límit.

en: A link to this %1 is automatically included in the email sent to friends. If you ALSO want to include a link providing general information about your organization, enter that link here (e.g <em>http://www.example.org/</em>)
ca: En el correu electrònic enviat als amics s'inclou automàticament un enllaç a aquesta %1. Si TAMBÉ vol incloure un enllaç amb informació  general l'organització, introduïu aquest enllaç aquí (P. ex <em>http://www.example.org/</em>)

en: A long running CiviCRM task is currently in progress. This message will be refreshed till the task is completed
ca: Hi ha un tasca llarga de CiviCRM en marxa. Aquest missatge s'anirà actualitzant fins que la tasca sigui completada

en: A membership confirmation and receipt has been sent to %1.
ca: El rebut i confirmació de la pertinença han estat enviats a %1.

en: A membership status with this label already exists. Please select another label.
ca: Ja existeix un estat de pertinença amb aquesta etiqueta. Seleccioneu una altra etiqueta.

en: A membership type with this name already exists. Please select another name.
ca: Ja existeix un tipus de pertinença amb aquest nom. Seleccioneu un altre nom diferent.

en: A notification email has been sent to the supporter.
ca: S'ha enviat un correu electrònic de notificació al col·laborador.

en: A person is already registered for this event.
ca: Ja hi ha una persona registrada per aquest esdeveniment.

en: A person with this email address is already registered for this event.
ca: Una persona amb aquest correu electrònic ja està registrada a l'esdeveniment.

en: A product with this name already exists. Please select another name.
ca: Ja existeix un producte amb aquest nom. Seleccioneu un altre diferent.

en: A profile
ca: Un perfil

en: A receipt has been emailed to the contributor.
ca: S'ha enviat un correu amb el rebut del contribuent.

en: A record already exists with the same information.
ca: Ja existeix un registre amb la mateixa informació

en: A registration confirmation email has also been sent to %1
ca: S'ha enviat un correu electrònic de confirmació de l'inscripció a %1

en: A registration confirmation email will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
ca: S'enviarà un correu electrònic de confirmació d'inscripció %1 un cop la transacció s'hagi processat correctament.

en: A renewal confirmation and receipt has been sent to %1.
ca: El rebut i confirmació de la renovació han estat enviats a %1.

en: A set of custom data fields
ca: Un conjunt de camps de dades personalitzades

en: A valid Notify Email address must be specified
ca: Ha d'especificar una adreça de correu electrònic vàlida de notificació

en: A valid Receipt From Email address must be specified if Email Receipt to Contributor is enabled
ca: Es necessari especificar la direcció de correu electrònic del remitent quan es trobi habilitada l'opció enviar rebut per correu electrònic al contribuent

en: A valid file must be uploaded.
ca: S'ha de carregar un fitxer vàlid.

en: A/B Test Results
ca: Resultats test A/B

en: A6 Badge Portrait 150x106
ca: A6 Acreditació vertical 150x106

en: AB Test Created Date
ca: Data de creació de la prova AB

en: ACL Entity
ca: Entitat ACL

en: ACL Entity ID
ca: Identificador de l'entitat ACL

en: ACL Entity Role is Active
ca: Entitat rol ACL està activa

en: ACL Group ID
ca: Identificador del grup ACL

en: ACL Group/Role
ca: Grup/Rol ACL

en: ACL ID
ca: Identificador ACL

en: ACL Is Active?
ca: Està activa l'ACL?

en: ACL Name
ca: Nom ACL

en: ACL Name.
ca: Nom ACL.

en: ACL Object
ca: Objecte ACL

en: ACL Object ID
ca: Identificador de l'objecte ACL

en: ACL Operation
ca: Operació ACL

en: ACL Role
ca: Rol ACL

en: ACL Role ID
ca: Identificador del rol de l'ACL

en: ACL Table
ca: Taula ACL

en: ACL Type
ca: Tipus ACL

en: ACL Type(s)
ca: Tipus d'ACL

en: ACLs (Access Control Lists) allow you control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of Data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
ca: Les ACL (llistes de control d'accés) us permeten controlar l'accés a les dades de CiviCRM. Una ACL consisteix en una operació (p. ex., "Visualitza" o "Edita"), un conjunt de dades que permeten realitzar l'operació (p. ex., un grup de contactes) i un responsable que té permís per fer aquesta operació. Consulteu el %1 per obtenir més informació.

en: ACLs define permission to do an operation on a set of data, and grant that permission to a CiviCRM ACL Role. Use this link to create or edit the ACLs for your site.
ca: Les ACLs defineixen permisos per dur a terme operacions sobre conjunts de dades, i atorgar aquests permisos a rols ACL del CiviCRM. Utilitzeu aquest enllaç per crear o editar les ACLs perl vostre lloc.

en: AMOUNT DUE:
ca: Import a pagar:

en: AND
ca: i

en: AOL Terms of Service complaint
ca: Queixa de terminis de servei AOL

en: API Action:
ca: Acció de l'API:

en: API Call Action
ca: Crida acció API

en: API Call Entity
ca: Entitat de trucada de l'API

en: API Entity:
ca: Entitat API:

en: API Login
ca: API d'inici de sessió

en: API Parameters
ca: Paràmetres de l'API

en: API Type
ca: Tipus d'API

en: API Type:
ca: Tipus d'API:

en: API Url
ca: URL de l'API

en: API Url:
ca: URL de l'API:

en: API call:
ca: Trucada API:

en: APILogin is not set for this payment processor
ca: APILogin no s'ha establert per a aquest processador de pagaments

en: About
ca: Quant a

en: About Profiles
ca: Sobre perfils

en: Absolute URL of the location where the civicrm module or component has been installed.
ca: La URL absoluta de la ubicació on el mòdul civicrm o el component està instal·lat.

en: Absolute date cannot be earlier than the current time.
ca: La data absoluta no pot ser anterior a l'hora actual.

en: Accept and track pledges (for recurring gifts).
ca: Acceptar i fer el seguiment dels compromisos (per als regals periòdics).

en: Accepted Credit Cards
ca: Targes de crèdit acceptades

en: Accepted Rate
ca: Índex d'acceptament

en: Access
ca: Accés

en: Access Arguments
ca: Arguments d'accés

en: Access Callback
ca: Accés de retorn

en: Access Control
ca: Control d'accés

en: Access Control Documentation
ca: Documentació de control d'accés

en: Access Control by Financial Type
ca: Control d'accés per tipus financer

en: Access Denied
ca: Accés denegat

en: Access Keys
ca: Dreceres de teclat

en: Access Keys:
ca: Dreceres de teclat:

en: Access the data using an HTTP GET request from a specific URL. (This is the 'ICAL' icon on the Manage Events page.)
ca: Accedir a la informació utilitzant una petició HTTP GET des d'una URL específica. (Mitjançant la icona 'ICAL' en la pàgina de Gestió d'esdeveniments.)

en: Access the drop-down menus here to select how frequently your %1 occurs.
ca: Accedeix als menús desplegables per a seleccionar amb quina freqüència passa el seu %1 .

en: Account Creation
ca: Creació de compte

en: Account Holder
ca: Titular del compte

en: Account Relationship
ca: Relació de compte

en: Account creation required
ca: Requereix crear una compte

en: Accounts Payable
ca: Comptes per pagar

en: Accounts Receivable
ca: Comptes per cobrar

en: Accounts Receivable Account is
ca: El compte de comptes per cobrar és

en: Acctg Code
ca: Codi de comptabilitat

en: Accuracy and coverage, as well as terms of service for both geocoding and mapping may vary by provider and location. Some providers may offer or require paid subscriptions depending on volume of requests and type of organization using the service. You should investigate each provider and select the best option for your requirements and usage patterns.
ca: L'exactitud i la cobertura, així com les condicions del servei per a la geocodificació i el mapatge, poden variar segons el proveïdor i la ubicació. Alguns proveïdors poden oferir o exigir subscripcions pagades segons el volum de sol·licituds i el tipus d'organització que utilitzi el servei. Heu d'investigar cada proveïdor i seleccionar la millor opció per als vostres requisits i patrons d'ús.

en: Acknowledgment Date
ca: Data de notificació

en: Action
ca: Acció

en: Action Condition
ca: Condició d'Acció

en: Action(s)
ca: Acció (s)

en: Action:
ca: Acció:

en: Actions
ca: Accions

en: Activate the page (you can de-activate it later)
ca: Activar la pàgina (pot desactivar-la més tard)

en: Active
ca: Actiu

en: Active Memberships
ca: Pertinences actives

en: Active On
ca: Actiu a

en: Active Period
ca: Període actiu

en: Active Recurring Contributions
ca: Contribucions periòdiques actives

en: Active volunteers.
ca: Voluntaris actius.

en: Active?
ca: Actiu?

en: Activities
ca: Activitats

en: Activities %%StatusMessage%%
ca: Activitats %%StatusMessage%%

en: Activities are 'interactions with contacts' which you want to record and track. CiviCRM has several reserved (e.g. 'built-in') activity types (meetings, phone calls, emails sent). Create additional 'activity types' here if you need to record other types of activities. For example, you might want to add 'Job Interview', or 'Site Audit', etc.
ca: Les activitats són "interaccions amb contactes" que voleu gravar i fer un seguiment. CiviCRM té diversos tipus d'activitat reservada (per exemple, "built-in") (reunions, trucades telefòniques, correus electrònics enviats). Creeu "tipus d'activitat" addicionals aquí si necessiteu registrar altres tipus d'activitats. Per exemple, és possible que vulgueu afegir "Entrevista de treball" o "Auditoria de lloc", etc.

en: Activities are 'interactions with contacts' which you want to record and track. This list is sorted by component and then by weight within the component.
ca: Les activitats són 'interaccions amb els contactes' que voleu registrar i seguir. Aquesta llista s'ordena per component i en segon lloc per pes dins del component.

en: Activities from the %1 activity set have been added to this case.
ca: Activitats de %1 d'activitats s'han afegit a aquest cas.

en: Activities which are Followup Activities
ca: Activitats que són activitats de seguiment

en: Activities which are not Followup Activities
ca: Activitats que no són activitats de seguiment

en: Activities which have Followup Activities
ca: Activitats que tenen activitats de seguiment

en: Activities without Followup Activities
ca: Activitats sense activitats de seguiment

en: Activity
ca: Activitat

en: Activity %1 has been saved. %2 %3
ca: L'activitat %1 ha estat  desada. %2 %3

en: Activity Assignee
ca: Assignat a l'activitat

en: Activity Assignees
ca: Assignacions a activitats

en: Activity Auto-generated?
ca: Activitat autogenerada?

en: Activity Contact ID
ca: Identificador de l'activitat del contacte

en: Activity Contacts
ca: Contactes de l'activitat

en: Activity Date
ca: Data de l'activitat

en: Activity Date Time
ca: Data Hora d'activitat

en: Activity Dates - From
ca: Data d'activitat d'inici

en: Activity Details
ca: Detalls de l'activitat

en: Activity Details %1 '%2'
ca: Detalls de l'activitat %1 %2

en: Activity Details Report
ca: Informe de detalls d'activitat

en: Activity Duration %1 %2
ca: Durada de l'activitat %1 %2

en: Activity Filter
ca: Filtre d'activitats

en: Activity ID
ca: Identificador de l'activitat

en: Activity Import
ca: Importar activitat

en: Activity Links
ca: Enllaços d'activitat

en: Activity Medium
ca: Mitjà de l'activitat

en: Activity Medium %1 %2
ca: Mitjà de l'activitat %1 %2

en: Activity Profile
ca: Perfil d'activitat

en: Activity Record
ca: Registre d'activitat

en: Activity Reporter
ca: Informador d'activitats

en: Activity Reporter %1 '%2'
ca: Informe d'activitat  %1 "%2"

en: Activity Result - %1
ca: Resultat de l'activitat - %1

en: Activity Search
ca: Cerca d'activitats

en: Activity Separation
ca: Separació d'activitat

en: Activity Separation is a required field.
ca: Separació d'activitat és un camp requerit.

en: Activity Source
ca: Origen de l'activitat

en: Activity Status
ca: Estat de l'activitat

en: Activity Subject
ca: Assumpte de l'activitat

en: Activity Subject %1 '%2'
ca: Assumpte d'activitat %1 '%2'

en: Activity Summary
ca: Resum d'activitat

en: Activity Summary Report
ca: Informe resum d'activitat

en: Activity Tag %1
ca: Etiqueta de l'activitat %1

en: Activity Tag(s)
ca: Etiquetes d'activitat

en: Activity Targets
ca: Objectius d'activitat

en: Activity Text
ca: Text de l'activitat

en: Activity Text (%1)
ca: Text de l'activitat (%1)

en: Activity Type
ca: Tipus d'activitat

en: Activity Type %1 %2
ca: Tipus d'activitat %1 %2

en: Activity Type ID
ca: Identificador del tipus d'activitat

en: Activity Type Label
ca: Etiqueta del tipus d'activitat

en: Activity Type is a required field
ca: El tipus d'activitat és un camp requerit

en: Activity assigned to
ca: Activitat assignada a

en: Activity created by
ca: Activitat creada per

en: Activity is a Test
ca: L'activitat és una prova

en: Activity is a Test?
ca: L'activitat és una prova?

en: Activity is in the Trash
ca: L'activitat és a la paperera

en: Activity tagged | %count activities tagged
ca[0]: Activitat etiquetada
ca[1]: %count activitats etiquetades

en: Activity targeted to
ca: L'activitat està associada a

en: Activity type
ca: Tipus d'activitat

en: Activity type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
ca: Tipus d'activitat %1, trobat en l'arxiu de configuració de Cas, no està present en la base de dades %2

en: Activity type of the last completed activity
ca: Tipus d'activitat de la última activitat completa

en: Actual Amount
ca: Quantitat real

en: Actual Cost of Product
ca: Cost actual del producte

en: Actual Number of Items
ca: Nombre d'elements actual

en: Actual date only
ca: Només data actual

en: Actual participant count
ca: Nombre real de participants

en: Add
ca: Afegeix

en: Add %1
ca: Afegeix %1

en: Add %1 back into %2?
ca: Afegeix de nou a %1 a %2?

en: Add 'Do Not...' Contact(s) Preferences
ca: Afegeix preferències de contactes 'No...'

en: Add ACL
ca: Afegeix una ACL

en: Add Activity
ca: Afegeix una activitat

en: Add Association Rule
ca: Afegir regle d'associaciö

en: Add BCC
ca: Afegeix Còpia oculta a:

en: Add CC
ca: Afegeix Còpia a:

en: Add Campaign
ca: Afegir campanya

en: Add Case
ca: Afegeix un cas

en: Add Child
ca: Afegeix una filla

en: Add Client To Case
ca: Afegeix un client a un cas

en: Add Comment
ca: Afegeix un comentari

en: Add Contact To Existing Group
ca: Afegeix un contacte a un grup existent

en: Add Contact Type
ca: Afegir tipus de contacte

en: Add Contacts to %1
ca: Afegeix contactes a %1

en: Add Contacts to A Group
ca: Afegeix contactes a un grup

en: Add Contacts to Group
ca: Afegeix els contactes a un grup

en: Add Contacts: %1
ca: Afegeix contactes: %1

en: Add Contribution
ca: Afegeix una contribució

en: Add Contribution Page
ca: Afegeix una pàgina de contribució

en: Add Custom Field
ca: Afegeix un camp personalitzat

en: Add Discount Set to Fee Table
ca: Afegeix un pack de descompte a la taula de tarifes

en: Add Event
ca: Afegeix esdeveniment

en: Add Event Registration
ca: Afegeix una inscripció a un esdevenient

en: Add Event Template
ca: Afegeix plantilles d'esdeveniments

en: Add Field
ca: Afegeix un camp

en: Add Financial Account
ca: Afegeix un compte financer

en: Add Financial Type
ca: Afegeix un tipus financer

en: Add Group
ca: Afegeix un grup

en: Add IM
ca: Afegir IM

en: Add Label Format
ca: Afegeix format d'etiqueta

en: Add Language
ca: Afegir idioma

en: Add Mail Account
ca: Correu postal

en: Add Mailing Component
ca: Afegeix un component de mailing

en: Add Membership
ca: Afegeix una pertinença

en: Add Membership Type
ca: Afegir tipus de pertinença

en: Add Menu Item
ca: Afegeix un element del menú

en: Add Message Template
ca: Afegir plantilla de missatge

en: Add New
ca: Afegir nova

en: Add New Record
ca: Afegir un nou registre

en: Add New Scheduled Job
ca: Afegeix una tasca programada nova

en: Add Note
ca: Afegeix una nota

en: Add OpenID
ca: Afegir OpenID

en: Add Option
ca: Afegeix una opció

en: Add Option Group
ca: Afegeix un grup d'opcions

en: Add PDF Page Format
ca: Afegeix format de pàgina PDF

en: Add Parameter
ca: Afegir paràmetres

en: Add Parent
ca: Afegeix un pare

en: Add Participant Status
ca: Afegeix estats de participant

en: Add Payment Processor
ca: Afegir processador de pagament

en: Add Petition
ca: Afegeix una petició

en: Add Pledge
ca: Afegeix un compromís

en: Add Premium
ca: Afegir recompensa

en: Add Premium to Contribution Page
ca: Afegeix una recompensa a la pàgina de contribució

en: Add Price Field
ca: Afegeix un camp preu

en: Add Products to This Page
ca: Afegir productes en aquesta pàgina.

en: Add Profile
ca: Afegeix un perfil

en: Add Relationship
ca: Afegeix una relació

en: Add Relationship Type
ca: Afegeix un tipus de relació

en: Add Relationship for %1
ca: Afegir una relació a %1

en: Add Reminder
ca: Afegeix un recordatori

en: Add Respondent Reservation(s)
ca: Afegir assignacions d'enquestat(s)

en: Add Role Assignment
ca: Afegir assignació de rol

en: Add SMS Provider
ca: Afegir proveïdor SMS

en: Add Selected Options
ca: Afegir opcions seleccionades

en: Add Set of Custom Fields
ca: Afegeix un conjunt de camps personalitzats

en: Add Set of Price Fields
ca: Afegeix un conjunt de camps preu

en: Add Survey
ca: Afegir enquesta

en: Add Tag
ca: Afegir etiqueta

en: Add Tag Set
ca: Afegir conjunt d'etiquetes

en: Add Tags
ca: Afegir etiquetes

en: Add Timeline
ca: Afegir cronologia

en: Add User
ca: Afegir usuari

en: Add a new language to this installation.
ca: Afegiu un nou idioma a aquesta instal·lació.

en: Add a new record in each tab (Activities, Tags,..etc)
ca: Afegir un nou registre en cada pestanya (Activitats, etiquetes,..etc)

en: Add activity
ca: Afegeix una activitat

en: Add activity type
ca: Afegeix un tipus d'activitat

en: Add address
ca: Afegeix una direcció

en: Add another IM
ca: Afegir una altra IM

en: Add another Open Id
ca: Afegir un altre identificador obert

en: Add another phone number
ca: Afegeix un altre número de telèfon

en: Add another website
ca: Afegeix un altre lloc web

en: Add association rule
ca: Afegir regla d' associació

en: Add client relationship
ca: Afegir  relació amb el client

en: Add email
ca: Afegir correu electrònic

en: Add file:
ca: Adjunta un arxiu:

en: Add footer region with Twitter, Facebook and LinkedIn share buttons and scripts?
ca: Afegir una regió al peu de pàgina amb botons i scripts per compartir amb Twitter, Facebook i LinkedIn?

en: Add imported records to a new group
ca: Afegeix els registres importats a un grup nou

en: Add imported records to existing group(s)
ca: Afegeix els registres importats a grups existents

en: Add members to %1
ca: Afegir membres a %1

en: Add menu items at any level to support specific work-flows. For example, if your organization uses profile(s) for data entry, you can add menu items linking to those profiles. New menu items can also link to external (non-CiviCRM) web pages and web applications. Click 'New Menu Item' to add an item at any level.
ca: Afegiu elements del menú a qualsevol nivell per donar suport a fluxos de treball específics. Per exemple, si la vostra organització utilitza els perfils per a l'entrada de dades, podeu afegir elements de menú que enllacen amb aquests perfils. Els nous elements del menú també es poden enllaçar a pàgines web externes (no CiviCRM) i aplicacions web. Feu clic a "Nou element del menú" per afegir un element a qualsevol nivell.

en: Add new
ca: Afegeix nova

en: Add new role
ca: Afegir un nou rol

en: Add or edit IM
ca: Afegir o editar IM

en: Add or edit OpenID
ca: Afegir o editar OpenID

en: Add or edit email
ca: Afegeix o edita el correu electrònic

en: Add or edit phone
ca: Afegir o editar telèfon

en: Add or edit website
ca: Afegir o editar lloc web

en: Add phone
ca: Afegir telèfon

en: Add relationship - to %1
ca: Afegeix una relació - a %1

en: Add respondent(s) to a new group
ca: Afegir enquestat(s) a un nou grup

en: Add respondent(s) to existing group(s)
ca: Afegir enquestat(s) a grup existent(s).

en: Add row
ca: Afegir fila

en: Add spaces or punctuation to layout by surrounding them with brackets.
ca: Afegir espais o puntuacions a la composició de la pàgina envoltant amb suports.

en: Add status rules, before configuring membership
ca: Afegiu les regles d'estat abans de configurar la pertinença

en: Add this contact to one or more groups...
ca: Afegeix aquest contacte a un o més grups...

en: Add this widget to any web page by copying and pasting the code below.
ca: Afegiu aquest giny a qualsevol pàgina web copiant i enganxant el següent codi.

en: Add to Group
ca: Afegeix a un grup

en: Add to Group: %1
ca: Afegeix al grup: %1

en: Add to My Reports
ca: Afegeix als meus informes

en: Add to My Reports?
ca: Afegeix als meus informes?

en: Add to Smart Group
ca: Afegeix al grup intel·ligent

en: Add to a group
ca: Afegeix a un grup

en: Add website
ca: Afegir lloc web

en: Add, remove or change the order of columns by editing the corresponding <a href="%1" target="_blank">Bulk Entry profile</a>.
ca: Afegir, eliminar o canviar l'ordre de les columnes editant el corresponent <a href="%1" target="_blanck">Perfil d'entrada massiu</a>.

en: Add/remove association rules and configure settings. Also perform manual synchronization.
ca: Afegir / eliminar regles d'associació i configurar les opcions. També realitzar la sincronització manual.

en: Added
ca: Afegit

en: Added '%1'
ca: Afegit '%1'

en: Added (by %1)
ca: Afegit (per %1)

en: Added Contact to %1 | Added Contacts to %1
ca[0]: S'ha afegit el contacte a %1
ca[1]: S'han afegit els contactes a %1

en: Added Date
ca: Afegit en data

en: Added Tag <em>%1</em>
ca: Etiqueta afegida <em>%1</em>

en: Added by
ca: Afegit per

en: Added to Group
ca: Afegit a grup

en: Additional Contribution
ca: Contribució addicional

en: Additional Details
ca: Detalls addicionals

en: Additional Details:
ca: Detalls addicionals

en: Additional Fields
ca: Camps addicionals

en: Additional Group for Export
ca: Grup addicional per l'exportació

en: Additional Information
ca: Informació addicional

en: Additional Reminder Days
ca: Dies addicionals de recordatori

en: Additional Text Color
ca: Color de text addicional

en: Address
ca: Adreça

en: Address 2
ca: Adreça 2

en: Address 2 ID
ca: Identificador de l'adreça 2

en: Address Deleted
ca: Adreça eliminada

en: Address Display
ca: Visualització d'adreces

en: Address Editing
ca: Edició de direcció

en: Address Fields
ca: Camps d'adreça

en: Address Format
ca: Format d'adreça

en: Address ID
ca: Identificador de l'adreça

en: Address Location
ca: Ubicació de l'adreça

en: Address Location Type
ca: Tipus d'ubicació de l'adreça

en: Address Name
ca: Nom de l'adreça

en: Address Settings
ca: Configuracions de direcció

en: Address Standardization
ca: Estandardització de la direcció

en: Address Standardization Provider.
ca: Servei d'estandardització de direccions

en: Address Tokens
ca: Adreça d'autentificació

en: Address belongs to %1
ca: La direcció pertany a %1

en: Address field values are taken from the contact's <strong>primary</strong> location.
ca: Els valors de camp d'adreça es prenen de la primera ubicació del contacte.

en: Address not found in USPS database.
ca: Adreça  no trobada en la base de dades USPS

en: Addressee
ca: Destinatari

en: Addressee Custom
ca: Destinatari personalitzat

en: Addressee ID
ca: Identificador del destinatari

en: Addressee Type
ca: Tipus de destinatari

en: Addresses
ca: Adreces

en: Addresses Evaluated: %1
ca: Adreces avaluades: %1

en: Addresses Geocoded: %1
ca: Adreces geocodificades: %1

en: Addressing Options
ca: Opcions de direcció

en: Adjust Pledge Payment Schedule
ca: Ajustar Calendari del Compromís de Pagament

en: Adjust Pledge Payment Schedule?
ca: Ajusta l'horari de compromís de pagament?

en: Adjust Total Pledge Amount
ca: Ajustar la Quantitat Total del Compromís de Pagament

en: Adjust Total Pledge Amount?
ca: Ajusta el total del compromís de pagament?

en: Adjust search behaviors including wildcards, and data to include in quick search results. Adjusting search settings can improve performance for larger datasets.
ca: Ajusteu els comportaments de cerca inclosos els comodins i les dades que s'hi incloguin als resultats de la cerca ràpida. L'ajust de la configuració de cerca pot millorar el rendiment dels conjunts de dades més grans.

en: Administer CiviCRM
ca: Administreu el CiviCRM

en: Administration
ca: Administració

en: Administration Documentation
ca: Documentació d'administració

en: Administrator
ca: Administrador

en: Administrator Only?
ca: Només l'adminisrador?

en: Administrators
ca: Administradors

en: Advanced Filter
ca: Filtre avançat

en: Advanced Search
ca: Cerca avançada

en: Advanced Search Options
ca: Opcions de cerca avançada

en: Advanced Search returns your results as Contact records by default. However, you may want to get another record type instead. For example, you may want to see all the Activity records which match your search criteria.
ca: La cerca avançada torna per defecte els resultats com a registres de contacte. No obstant, és possible que vulgueu obtenir un altre tipus de registre en el seu lloc. Per exemple, és possible que vulgueu veure tots els registres d'activitat que coincideixin amb els vostres criteris de cerca.

en: After
ca: Després

en: After Premiums
ca: Recompenses posteriors

en: After the application has a major failure or reset.
ca: Una vegada que l'aplicació tingui un fracàs o restabliment important.

en: After the application has changed permission requirements.
ca: Després que l'aplicació hagi canviat els requisits de permís

en: After the application has migrated to a new URL.
ca: Després que la aplicació hagi migrat a una nova URL

en: After you click <strong>Next</strong> - the total number of selected recipients will be displayed on the next screen. Use this as a 'reality-check' to help you confirm that you've targeted (and excluded) the desired recipients.
ca: Després de fer clic a <strong>Següent</strong> - el número total de destinataris seleccionats es mostrarà a la següent pantalla. Utilitzeu-ho com a 'verificació' per ajudar-vos a confirmar que heu adreçat (i exclòs) els destinataris desitjats.

en: After your site has migrated to a new URL.
ca: En cas que la vostra pàgina web hagi migrat a una nova URL

en: Age
ca: Edat

en: Age at Event
ca: Edat d'esdeveniment

en: Aggregate Amount
ca: Import total

en: Aggregate Amount Pledged
ca: Import total compromès

en: Aggregates time spent on case and / or non-case activities by activity type and contact.
ca: Afegir el temps dedicat en un cas i / o activitats no relacionades amb al cas, per tipus d'activitat i contacte.

en: Agreement
ca: Consentiment

en: Albanian
ca: Albanès

en: All
ca: Tot

en: All Cases With Recently Performed Activities
ca: Tots els casos amb les activitats realitzades recientment

en: All Cases With Upcoming Activities
ca: Tots els casos amb properes activitats.

en: All Cases with Upcoming Activities
ca: Tots els casos amb  properes activitats

en: All Contact Types
ca: Tots els tipus de contacte

en: All Contacts
ca: Tots els contactes

en: All Custom Groups
ca: Tots els grups personalitzats

en: All Events
ca: Tots els esdeveniments

en: All Groups
ca: Tots els grups

en: All Profiles
ca: Tots els perfils

en: All Tags
ca: Totes les etiquetes

en: All contacts that have signed a CiviCampaign petition will be added to this group. The group will be created if it does not exist (it is required for email verification).
ca: Tots els contactes que hagin firmat una petició de CiviCampaign seran afegits a aquest grup. El grup serà creat en cas que no existeixi encara (es requereix un correu electrònic de verificació).

en: All recurring contributions
ca: Totes les contribucions periòdiques

en: All recurring contributions regardless of payments
ca: Totes les contribucions periòdiques independentment dels pagaments

en: All report instances are automatically included in the Report Listing page. Check this box to also add this report to the navigation menu.
ca: Totes les instàncies d'informes s'inclouen automàticament a la pàgina de llistat d'informes. Marqueu aquesta casella per afegir també aquest informe al menú de navegació.

en: Allow 'Tell a friend' functionality
ca: Permetre la funcionalitat de "Digue-li a un amic"

en: Allow Multiple Records
ca: Permetre registres múltiples

en: Allow Online Registration
ca: Permet el registre en línia

en: Allow Other Amounts
ca: Permet altres imports

en: Allow Shared Email
ca: Permetre compartir el correu electrònic

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this contribution page.
ca: Permetre als membres crear pàgines de recaptació  fons vinculades a aquesta pàgina de contribució.

en: Allow duplicate contact to be created
ca: Permetre la creació de contactes duplicats

en: Allow frequency intervals
ca: Permetre intervals de freqüència

en: Allow individuals to contribute and / or signup for membership on behalf of an organization?
ca: Permetre a les persones contribuir i / o registrar-se per ser membres en nom d'una organització?

en: Allow other amounts
ca: Permet altres imports

en: Allow users to view/ download their own invoices
ca: Permet als usuaris visualitzar/descarregar les seves pròpies factures

en: Alphanumeric
ca: Alfanumèric

en: Also include
ca: Inclou també

en: Also include contacts where
ca: També inclou contactes on

en: Altered By
ca: Modificat per

en: Altered Contact
ca: Contacte modificat

en: Alternative public description of the group.
ca: Descripció alternativa pública del grup.

en: Alternative public title for this Group.
ca: Títol alternatiu públic del grup.

en: Alternatively, you can use a price set.
ca: Alternativament, pot utilitzar un conjunt de preus.

en: Alternatively, you may add new files using drag/drop.
ca: Alternativament, és possible adjuntar nous fitxers arrossegant-los.

en: Always
ca: Sempre

en: Always Show Smart Groups
ca: Sempre mostra grup intel·ligents

en: Always use this Page Format with the new template?
ca: Utilitzar sempre aquest format de pàgina amb la nova plantilla?

en: Always use this Page Format with the selected Template
ca: Utilitzar sempre aquest format de pàgina amb la plantilla seleccionada

en: Amharic
ca: Amhàric

en: Amount
ca: Import

en: Amount %1
ca: Import %1

en: Amount (%1)
ca: Import (%1)

en: Amount Before Tax:
ca: Import abans d'impostos

en: Amount Between
ca: Import entre

en: Amount Due
ca: Import a pagar

en: Amount Due:
ca: Import a pagar:

en: Amount Label
ca: Etiqueta de quantitat

en: Amount Received
ca: Import rebut

en: Amount Requested(orig. currency)
ca: Import sol·licitat(moneda original)

en: Amount Requested<br />(original currency)
ca: Import sol·licitat<br />(moneda original)

en: Amount Statistics
ca: Estadístiques d'imports

en: Amount before Tax
ca: Import abans d'impostos

en: Amount cannot be empty.
ca: L'import no pot estar buit.

en: Amount granted
ca: Import subvencionat

en: Amount is required field.
ca: La quantitat és un camp obligatori.

en: Amount must be positive
ca: La quantitat hauria de ser positiva

en: Amount of this soft credit.
ca: Import d'aquest crèdit tou

en: Amount of<br>Current Payment
ca: Quantitat de<br>pagament actual.

en: Amount requested for grant in original currency (if different).
ca: import sol·licitat per a la subvenció en la moneda original (si és diferent)

en: Amounts
ca: Imports

en: An HTML formatted version of this message will be sent to contacts whose Email Format preference is 'HTML' or 'Both'.
ca: Una versió amb format HTML d'aquest missatge s'enviarà als contactes que tinguin com a preferència de format de correu electrònic "HTML" o "Ambdós".

en: An acknowledgment email has been sent to %1.<br />
ca: Un correu electrònic de notificació s'ha enviat %1.<br />

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1 and to %2.
ca: S'ha enviat a %1 i  a %2 un correu de confirmació amb aquestes instruccions de pagament.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1.
ca: S'ha enviat a %1 un correu de confirmació amb aquestes instruccions de pagament.

en: An email receipt has also been sent to %1
ca: S'ha enviat un rebut de correu electrònic a %1

en: An email receipt has also been sent to %1 and to %2
ca: Un rebut d'aquesta donació s'ha enviat per e-mail a %1 i a %2

en: An email receipt will be sent to %1 and to %2 once the transaction is processed successfully.
ca: S'enviarà un correu amb el rebut a %1 i a %2 un cop que la transacció s'hagi processat correctament

en: An email receipt will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
ca: S'enviarà un correu amb el rebut a %1  un cop que la transacció s'hagi processat correctament

en: An email with event details has been sent to %1.
ca: Hem enviat un missatge a %1 amb la informació de l'esdeveniment.

en: An error occurred when CiviCRM attempted to send an email (via %1). If you received this error after submitting on online contribution or event registration - the transaction was completed, but we were unable to send the email receipt.
ca: S'ha produït un error en CiviCRM quan s'intentava enviar un correu electrònic (a través d'%1). Si ha rebut aquest error després d'una contribució en línia o en la inscripció a un esdeveniment - la transacció es va completar, però no hem pogut enviar el rebut per correu electrònic.

en: An extension container has been defined with a blank URL.
ca: Un contenidor d'extensió ha estat definit amb una URL en blanc.

en: An extension container has been defined with a blank directory.
ca: Un contenidor de extensió ha estat definit amb un directori en blanc.

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Another Address
ca: Una altra adreça

en: Another search field
ca: Un altre camp de cerca

en: Any
ca: Qualsevol

en: Any Role
ca: Qualsevol rol

en: Any governmental entity.
ca: Qualsevol entitat governamental.

en: Any not-for-profit organization.
ca: Qualsevol organització no lucrativa.

en: Api Chaining
ca: Ancorament Api

en: Api Joins
ca: Api s'uneix

en: Api Key
ca: Clau API

en: Api Type
ca: Tipus d'API

en: Applicant
ca: Sol·licitant

en: Application List Unavailable
ca: Llista d'aplicacions no disponible

en: Application received date
ca: Data de recepció de la sol·licitud

en: Approval Needed
ca: Es necessària una aprovació

en: Approval Note
ca: Nota d'aprovació

en: Approval Status
ca: Estat d'aprovació

en: Approval Statuses
ca: Estats d'aprovació

en: Approval message
ca: Missatge d'aprovació

en: Approval required
ca: Es requereix aprovació

en: Approve
ca: Aprovar

en: Approve Personal Campaign Page
ca: Aprovar la pàgina de campanya personal

en: Approved
ca: Aprovat

en: Approved By
ca: Aprovat per

en: April
ca: Abril

en: Apt/Unit/Suite
ca: Dept/Unitat/Conjunt

en: Arabic
ca: Àrab

en: Aragonese
ca: Aragonès

en: Archive
ca: Arxiva

en: Archive Mailing
ca: Arxiva el mailing

en: Archived
ca: Arxivat

en: Are monies received into this account tax-deductible?
ca: Els diners rebuts en aquest compte son deduïbles d'impostos?

en: Are the access credentials correct?
ca: Les credencials són correctes?

en: Are users required to complete this field?
ca: Es requereix que els usuaris omplin aquest camp?

en: Are you sure you are ready to upgrade now?
ca: ¿Esteu segur que esteu preparats per actualitzar ara?

en: Are you sure you want to add back into %1?
ca: ¿Està segur que vol afegir de nou en %1?

en: Are you sure you want to archive this mailing?
ca: Esteu segur que voleu arxivar aquest mailing?

en: Are you sure you want to be removed from the mailing list(s) shown below:
ca: Esteu segur que voleu ser eliminats de les llistes de mailing mostrades a sota:

en: Are you sure you want to cancel this mailing?
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar aquest mailing?

en: Are you sure you want to cancel your registration for this event?
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar la inscripció per aquest esdeveniment?

en: Are you sure you want to confirm subscription for %1?
ca: Esteu segur que voleu confirmar la vostra subscripció a %1?

en: Are you sure you want to continue?
ca: Esteu segur que voleu continuar?

en: Are you sure you want to delete
ca: Esteu segur que voleu eliminar

en: Are you sure you want to delete Campaign Page '%1'?
ca: Esteu segur de voler eliminar la pàgina de campanya '%1'?

en: Are you sure you want to delete attached file.
ca: Esteu segur de voler eliminar l'arxiu adjunt?

en: Are you sure you want to delete attached file?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el fitxer adjunt?

en: Are you sure you want to delete the %1 survey?
ca: Esteu segur que voleu eliminar la enquesta %1?

en: Are you sure you want to delete the contact record and all related information for <strong>%1</strong>?
ca: Esteu segur de voler eliminar el registre de contacte i tota la informació relacionada per a <strong>%1</strong>?

en: Are you sure you want to delete the group %1?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el grup %1?

en: Are you sure you want to delete the note '%1'?
ca: Esteu segur de voler esborrar aquesta etiqueta?

en: Are you sure you want to delete the selected Activities?
ca: Esteu segur que voleu eliminar les activitats seleccionades ?

en: Are you sure you want to delete the selected Grants? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these grants.
ca: Esteu segur que voleu eliminar les subvencions seleccionades? Aquesta operació d'eliminació no es pot desfer i eliminarà totes les transaccions associades amb aquestes subvencions.

en: Are you sure you want to delete the selected cases? This will move the case(s) and all associated activities to the Trash.
ca: ¿Esteu segur que voleu suprimir els casos seleccionats? Mourà el cas (s) i totes les activitats associades a la paperera.

en: Are you sure you want to delete the selected contact(s)?
ca: Esteu segur que voleu eliminar tots els contactes seleccionats?

en: Are you sure you want to delete the selected contributions? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these contributions.
ca: Esteu segur que voleu eliminar les contribucions seleccionades? Aquesta operació d'eliminació no es pot desfer i eliminarà totes les transaccions i activitats associades amb aqueses contribucions.

en: Are you sure you want to delete the selected participations? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these participations.
ca: Esteu segur que voleu eliminar les següents inscripcions? Aquesta acció d'eliminació no es podrà desfer i eliminarà totes les transaccions i activitats associades amb aquestes inscripcions.

en: Are you sure you want to delete this Campaign Page ?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta pàgina de campanya?

en: Are you sure you want to delete this Campaign?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta campanya?

en: Are you sure you want to delete this Contribution page?
ca: Esteu segur que voleu esborrar aquesta pàgina de contribucions?

en: Are you sure you want to delete this Grant?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta subvenció?

en: Are you sure you want to delete this Personal Campaign Page?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta pàgina de campanya personal?

en: Are you sure you want to delete this Petition?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta petició?

en: Are you sure you want to delete this Relationship?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta relació?

en: Are you sure you want to delete this Rule?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta regla?

en: Are you sure you want to delete this address?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta direcció?

en: Are you sure you want to delete this mailing?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest mailing?

en: Are you sure you want to delete this mapping?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta assignació?

en: Are you sure you want to delete this menu item:
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest element del menú:

en: Are you sure you want to delete this premium?
ca: Segur que voleu esborrar aquesta recompensa?

en: Are you sure you want to delete this price set?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta tarifa?

en: Are you sure you want to delete this record?
ca: ¿Està segur que vol eliminar aquest registre?

en: Are you sure you want to delete:
ca: Esteu segur que voleu eliminar:

en: Are you sure you want to disable '%1' Price Set?
ca: Esteu segur que voleu desactivar el conjunt de preus '%1'?

en: Are you sure you want to disable the '%1' option ?
ca: Esteu segur que voleu desactivar l'opció '% 1'?

en: Are you sure you want to disable this ACL Role Assignment?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquesta assignació de rol ACL?

en: Are you sure you want to disable this ACL?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquesta ACL?

en: Are you sure you want to disable this CiviCRM Profile field?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest camp de perfil de CiviCRM?

en: Are you sure you want to disable this Contact Type?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest tipus de contacte?

en: Are you sure you want to disable this Event?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest esdeveniment?

en: Are you sure you want to disable this Group?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest grup?

en: Are you sure you want to disable this Option?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquesta opció?

en: Are you sure you want to disable this Participant Status?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest estat de participant?

en: Are you sure you want to disable this component?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest component?

en: Are you sure you want to disable this custom data field?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest camp de perfil personalitzat?

en: Are you sure you want to disable this custom data group? Any profile fields that are linked to custom fields of this group will be disabled.
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest grup de dades personalitzades? Qualsevol camp de perfil que estigui enllaçat amb camps personalitzats d'aquest grup es desactivaran.

en: Are you sure you want to disable this financial account?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest compte financer?

en: Are you sure you want to disable this financial type?
ca: Estàs segur que vols desactivar aquest tipus de finançament?

en: Are you sure you want to disable this location type?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest tipus d'ubicació?

en: Are you sure you want to disable this membership status rule?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquesta regla d'estat de membre?

en: Are you sure you want to disable this membership type?
ca: esteu segur que voleu desactivar aquest tipus de membres?

en: Are you sure you want to disable this message tempate?
ca: Esteu segur que voleu desactivar la pantalla d'aquest missatge?

en: Are you sure you want to disable this payment processor type?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest tipus de processador de pagament?

en: Are you sure you want to disable this payment processor?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest procés de pagament?

en: Are you sure you want to disable this premium? This action will remove the premium from any contribution pages that currently offer it. However it will not delete the premium record - so you can re-enable it and add it back to your contribution page(s) at a later time.
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquesta recompensa? Aquesta acció eliminarà la recompensa de qualsevol pàgina de contribucions que actualment esteu oferint. No obstant, no eliminarà el registre de la recompensa, per poder tornar habilitar i afegir a les pàgines d'aportacions posteriorment.

en: Are you sure you want to disable this price field?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest camp de preu?

en: Are you sure you want to disable this profile?
ca: Esteu segur que voleu desactivar el perfil?

en: Are you sure you want to disable this record?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest registre?

en: Are you sure you want to disable this relationship type?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquest tipus de relació?

en: Are you sure you want to disable this relationship?
ca: Esteu segur que voleu desactivar aquesta relació?

en: Are you sure you want to disconnect "%1?". Doing so may permanently destroy data linkage.
ca: Esteu segur que voleu desconnectar "% 1?". Si ho fa, pot destruir permanentment l'enllaç de dades.

en: Are you sure you want to make a copy of this Contribution page?
ca: Esteu segur que voleu fer una còpia d'aquesta pàgina de contribució?

en: Are you sure you want to make a copy of this Event?
ca: Esteu segur que voleu fer una còpia d'aquest esdeveniment?

en: Are you sure you want to make a copy of this Profile?
ca: Esteu segur que voleu fer una còpia d'aquest perfil?

en: Are you sure you want to make a copy of this price set?
ca: Esteu segur que voleu una còpia d'aquesta tarifa?

en: Are you sure you want to mark this pair of contacts as NOT duplicates?
ca: Esteu segur que voleu marcar aquest parrell de contactes com a NO duplicats?

en: Are you sure you want to mark this recurring contribution as cancelled?
ca: Segur que voleu marcar com cancel·lada aquesta contribució periòdica?

en: Are you sure you want to permanently delete this mailing?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest mailing permanentment?

en: Are you sure you want to reconnect \"%1\"?
ca: Esteu segur que voleu tornar a connectar \ "% 1 \"?

en: Are you sure you want to remove this dedupe exception.
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquesta excepció d'eliminació de duplicats?

en: Are you sure you want to remove this premium product from this Contribution page?
ca: Segur que voleu esborrar aquesta recompensa d'aquesta pàgina de contribució?

en: Are you sure you want to remove this product form this page?
ca: Esteu segur que voleu esborrar aquesta pàgina de formulari de producte?

en: Are you sure you want to restore the selected cases? This operation will retrieve the case(s) and all associated activities from Trash.
ca: ¿Esteu segur que voleu restaurar els casos seleccionats? Aquesta operació va a recuperar el cas (s) i totes les activitats associades de la Paperera

en: Are you sure you want to restore the selected contact(s)? The contact(s) and all related data will be fully restored.
ca: ¿Esteu segur que voleu restaurar els contactes seleccionats? Els contactes i totes les seves dades relacionades seràn restaurats completament.

en: Are you sure you want to revert this template to the default for this workflow? You will lose any customizations you have made.
ca: Esteu segur que voleu revertir aquesta plantilla al valor predeterminat per aquest Workflow? Es perdran tots els canvis que hàgiu realitzat.

en: Are you sure you want to unhold email of selected contact(s)?.
ca: ¿Esteu segur que voleu desbloquejar el correu electrònic dels contactes seleccionats?

en: Are you sure you want to unsubscribe from %1?
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar la subscripció de %1?

en: Are you sure you would like to execute this job?
ca: Està segur que desitja executar aquest treball?

en: Are you sure you would like to make a copy of the Label Format titled <strong>%1</strong>?
ca: Estàs segur que t'agradaria fer una còpia del Format d'etiquetatge titulada 1% 11?

en: Armenian
ca: Armeni

en: Arrays in js format, e.g. [1, 2, 3, 'foo', 'bar', 'baz'].
ca: Matrius en format js, p. Ex. [1, 2, 3, 'foo', 'bar', 'baz'].

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Assamese
ca: Assamès

en: Asset
ca: Actius

en: Asset Account is
ca: El compte d'actiu és

en: Assign %1
ca: Assignar %1

en: Assign ACL Role
ca: Assigna un rol ACL

en: Assign Case Role
ca: Assignar rol de cas

en: Assign Users to Roles
ca: Assigna usuaris als rols

en: Assign a unique name to each of your mailings. Select a naming convention that will help keep your mailings organized and easy to find when you want to review and compare mailing results. For example, if you do a monthly general-interest newsletter - you might use the following naming convention:
ca: Assigneu un nom únic per a cada un dels vostres mailings. Trieu una nomenclatura que us permeti mantenir els vostres mailings organitzats i fàcils de trobar quan hagueu de revisar i comparar els resultats dels mailings. Per exemple, si realitzeu un butlletí mensual - podrieu utilitzar la següent nomenclatura:

en: Assign a unique name to each of your mass messages. Select a naming convention that will help keep your messages organized.
ca: Assignar un nom diferent a cada u dels missatges massius. Seleccioneu una convenció de noms que l'ajudarà a mantenir els missatges organitzats.

en: Assign to Another Client
ca: Assignar a un altre client

en: Assigned
ca: Assignat

en: Assigned Activities
ca: Activitats assignades

en: Assigned name prefix, if any (e.g. 'Ms.', 'Dr.', 'Hon.' etc.).
ca: Assignar un nom prefix, si aplica (p. ex. 'Ms.', 'Dr.', 'Hon.' etc.).

en: Assigned name suffix, if any (e.g. 'II', 'Jr.', 'Sr.' etc.).
ca: Assignar un sufix, si aplica (p. ex. 'II', 'Jr.', 'Sr.' etc.).

en: Assigned to
ca: Assignat a

en: Assigned to Contact
ca: Assignat a un contacte

en: Assignee Name
ca: Nom de l'assignat

en: Associated Multi-Org Group
ca: Grup Multi-organització associat

en: Associated Organization
ca: Organització associada

en: Association Rule
ca: Regla d'associació

en: At least one contribution field needs to be mapped for update during update mode.
ca: S'hauria de relacionar almenys un camp de contribució per a actualitzar durant el mode d'actualització.

en: At least one fee should be entered for your Discount Set. If you do not see the table to enter discount fees, click the "Add Discount Set to Fee Table" button.
ca: Almenys s'ha d'introduir una tarifa pel vostre pack de descompte. Si no veieu la taula per introduir les tarifes de descompte, cliqueu el botó "Afegeix un pack de descompte per la taula de tarifes".

en: At least one payment option needs to be checked.
ca: S'hauria de marcar almenys una opció de pagament.

en: At least one pledge frequency option needs to be checked.
ca: Hauria de seleccionar almenys una opció de freqüència de compromís.

en: At least one recurring frequency option needs to be checked.
ca: Hauria de seleccionar almenys una opció de freqüència periòdica.

en: Attach File
ca: Adjunta un fitxer

en: Attached
ca: Adjunt

en: Attached File
ca: Fitxer adjunt

en: Attachment(s)
ca: Adjunts

en: Attachment(s):
ca: Adjuns:

en: Attachments
ca: Adjunts

en: Attended
ca: Assistit

en: Attendee
ca: Assistents

en: August
ca: Agost

en: Authenticated
ca: Autenticat

en: Authentication?
ca: Autentificació?

en: Author
ca: Autor

en: Author Only
ca: Només l'autor

en: Auto Renew
ca: Renovació automàtica

en: Auto Renew Options
ca: Opcions de renovació automàtica

en: Auto Responder
ca: Resposta automàtica

en: Auto-Renew Subscription Status
ca: Estat de la subscripció amb renovació automàtica

en: Auto-Renew Subscription Status?
ca: Estat de la subscripció amb renovació automàtica?

en: Auto-Respond
ca: Resposta automàtica

en: Auto-Respond Message
ca: Missatge de resposta automàtica

en: Auto-Respond to Replies
ca: Resposta automàtica a les respostes

en: Auto-Select Current User
ca: Seleccioneu automàticament l'usuari actual

en: Auto-renew
ca: Renovació automàtica

en: Auto-renew Memberships Only
ca: Només pertinences auto renovables

en: Auto-renew Option
ca: Opció de renovació automàtica

en: Auto-renew required
ca: Renovació automàtica requerida

en: Auto-renew?
ca: Renovació automàtica?

en: Auto-renewal membership cancelled
ca: S'ha cancel·lat la renovació automàtica de la pertinença

en: Auto-respond to replies
ca: Resposta automàtica a les respostes

en: Auto-responder
ca: Contestador automàtic

en: Autocomplete Contact Search
ca: Auto-completar cerca de contacte

en: Autocomplete-Select
ca: Autocompletar-selecció

en: Automatic
ca: Per defecte

en: Automatic Batch
ca: Lot automàtic

en: Automatic Receipting
ca: Rebut automàtic

en: Automatic renewal of %1 membership cancelled.
ca: S'ha cancel·lat la renovació automàtica de la pertinença %1.

en: Automatically Generated
ca: Generat automàticament

en: Automatically email a confirmation and receipt to %1?
ca: Envia automàticament per correu electrònic una confirmació i un rebut a %1?

en: Automatically email a confirmation to %1?
ca: Envia automàticament per correu electrònic una confirmació a %1?

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to
ca: Envia automàticament per correu electrònic una confirmació de la pertinença i un rebut a

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1?
ca: Envia automàticament per correu electrònic una confirmació de la pertinença i un rebut a %1?

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1? OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
ca: Envia automàticament per correu electrònic una confirmació de la pertinença i un rebut a %1? O bé si el pagament prové d'un contacte diferent aquest correu electrònic només se li enviarà a ell.

en: Automatically email a receipt for this payment to
ca: Enviar per correu electrònic un rebut d'aquest pagament a

en: Automatically email a receipt for this payment to %1?
ca: Enviar per correu electrònic un rebut d'aquest pagament a %1?

en: Automatically email an acknowledgment of this pledge to %1?
ca: Enviar automàticament un correu electrònic com a justificant de rebut  d'aquest compromís a %1?

en: Automatically email invoice when user purchases online
ca: Envieu la factura de correu electrònic automàticament quan l'usuari compri en línia

en: Available
ca: Disponible

en: Available Currencies
ca: Monedes disponibles

en: Available Languages
ca: Idiomes disponibles

en: Available for Dashboard?
ca: Disponible per al tauler?

en: Avaric
ca: Àvar

en: Average
ca: Promig

en: Average (Soft Credits)
ca: Promig (Crèdits tous)

en: Average Soft Credit
ca: Promig de crèdits tous

en: Avery 5395 compatible labels with logo (4 up by 2, 59.2mm x 85.7mm)
ca: Etiquetes compatibles Avery 5395 amb logotip (4 up by 2, 59.2mm x 85.7mm)

en: Avestan
ca: Avèstic

en: Avg
ca: Mitjana

en: Avg Amount
ca: Import mitjà

en: Avg Soft Credit Amount
ca: Import mità de crèdits tous

en: Awaiting approval
ca: Esperant aprovació

en: Aymara
ca: Aimara

en: Azerbaijani
ca: Àceri

en: BCC
ca: CCo

en: BCC Confirmation To
ca: Confirmació BCC per a

en: BCC Receipt To
ca: BCC Rebut a

en: Back to "%1" event information
ca: Tornar a informació de l'esdeveniment "%1"

en: Back to Activities
ca: Tornar a Activitats

en: Back to Activity
ca: Tornar a l'Activitat

en: Back to CiviMail
ca: Torna al CiviMail

en: Back to Listings
ca: Tornar al llistats

en: Back to Logging Summary
ca: Tornar al resum del registre

en: Back to Mailing
ca: Tornar a Mailing

en: Back to Profile Listings
ca: Tornar al llistat de perfils

en: Back to Report
ca: Tornar a Informes

en: Back to Scheduled Jobs Listing
ca: Torna al llistat de treballs programats

en: Back to Search
ca: Torna a la cerca

en: Back up your database before continuing.
ca: Abans de continuar feu una còpia de seguretat de la base de dades.

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Background Color Top Area
ca: Color de fons de l'àrea superior

en: Backing up your database before importing is recommended, as there is no Undo for this. Are you sure you want to import now?
ca: Es recomana fer una copia de seguretat de la base de dades abans de fer la importació, ja que no hi ha cap possibilitat de desfer-la. Esteu segur que voleu fer la importació ara?

en: Bad menu record in database
ca: Hi ha un registre de menú defectuós a la base de dades.

en: Balance
ca: Saldo pendent

en: Balance Amount
ca: Import pendent

en: Balance Due
ca: A pagar

en: Balance Owed
ca: Saldo degut

en: Bank Account Number
ca: Número de compte bancari

en: Bank Identification Number
ca: Número d'identificació del banc

en: Bank Name
ca: Nom del banc

en: Banking Fees
ca: Comissions bancàries

en: Bar
ca: Barra

en: Bar Chart
ca: Gràfic de barres

en: Base URL for extension resources (images, stylesheets, etc).
ca: URL base per a recursos d'extensió (imatges, fulls d'estil, etc.).

en: Based On
ca: Basat en

en: Bashkir
ca: Baixkir

en: Basic Contact Type
ca: Tipus de contacte bàsic

en: Basic Criteria
ca: Criteris bàsics

en: Basque
ca: Basc

en: Batch %1
ca: Lot %1

en: Batch Created Date
ca: Data de creació del lot

en: Batch Data
ca: Data del lot

en: Batch Data Entry
ca: Introducció de dades en lot

en: Batch Data Entry for Contributions
ca: Introducció de dades per lots de contribucions

en: Batch Data Entry for Memberships
ca: Introducció de dades per lots de pertinences

en: Batch Data Entry for Pledge Payments
ca: Entrada de dades per al pagament de compromís per lots

en: Batch Deleted
ca: Lot eliminat

en: Batch Description
ca: Descripció del lot

en: Batch Exported Date
ca: Data d'exportació del lot

en: Batch ID
ca: Identificador de lot

en: Batch Merge Duplicate Contacts
ca: Processar en lot per a combinar contactes duplicats

en: Batch Merge Task in progress
ca: Tasca de unificació en lot en procés

en: Batch Mode
ca: Modo lot

en: Batch Modified Date
ca: Data de modificació del lot

en: Batch Name
ca: Nom de lot

en: Batch Number of Items
ca: Número de lot dels elements

en: Batch Payment Method
ca: Mètode de pagament del lot

en: Batch Processed.
ca: Lot processat .

en: Batch Processing
ca: Processant els lot

en: Batch Status
ca: Estat de lot

en: Batch Total
ca: Lot total

en: Batch Type
ca: Tipus de lot

en: Bcc Confirm
ca: Confirma Bcc

en: Because your session timed out, we have reset the search page.
ca: Com que la seva sessió ha expirat , hem restablit la pàgina de cerca.

en: Become a supporter by creating a Personal Campaign Page:
ca: Convertir-se en con patrocinador creant la Pàgina de Campanya Personal:

en: Before Premiums
ca: Recompenses anteriors

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your bulk folder.
ca: Abans que puguem afegir cap signatura, heu de validar la vostra adreça de correu electrònic clicant a l'enllaç d'activació en el correu de confirmació. A vegades els nostres correus de confirmació s'etiqueten com a correu brossa i es troben a la vostra bústia de correu massiu o promocional.

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your spam folder.
ca: Abans que puguem afegir cap signatura, heu de validar la vostra adreça de correu electrònic clicant a l'enllaç d'activació en el correu de confirmació. A vegades els nostres correus de confirmació s'etiqueten com a correu brossa i es troben a la vostra bústia de correu brossa.

en: Beginning site move process...
ca: Començant el procés de migració del lloc...

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Between %1 and %2
ca: Entre %1 i %2

en: Billing
ca: Facturació

en: Billing Address
ca: Direcció de facturació

en: Billing Address location
ca: Ubicació de l'adreça de facturació

en: Billing First Name
ca: Nom de facturació

en: Billing Last Name
ca: Cognoms de facturació

en: Billing Middle Name
ca: Segon nom de facturació

en: Billing Name and Address
ca: Nom i direcció de facturació

en: Billing address required
ca: Adreça de facturació requerida

en: Billing location for this contact
ca: Ubicació de facturació per aquest contacte

en: Birth Date
ca: Data de naixement

en: Birth Date (if present)
ca: Data de naixement (si correspon)

en: Birthdate
ca: Aniversari

en: Blank column at the Begining
ca: Columna en blanc al començament

en: Blank column at the End
ca: Columna en blanc al final

en: Body
ca: Cos

en: Body - HTML Format
ca: Cos - Format HTML

en: Body - TEXT Format
ca: Cos - Format de text

en: Body HTML
ca: Cos HTML

en: Body Html
ca: Cos HTML

en: Body Only
ca: Només el cos

en: Body Text
ca: Cos del text

en: Body and Subject
ca: Cos i assumpte

en: Bold
ca: Negreta

en: Bookkeeping Transactions Report
ca: Informe de transaccions comptabilitat

en: Border Color
ca: Color de la vora

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Both
ca: Tots dos

en: Bottom Margin
ca: Marge inferior

en: Bounce Count
ca: Comptador de retorns

en: Bounce Date
ca: Data del retorn

en: Bounce ID
ca: Identificador del retorn

en: Bounce Processing
ca: Processament de retorns

en: Bounce Processing <strong>(Default)</strong>
ca: Processament de retorns <strong>(Predeterminat)</strong>

en: Bounce Rate
ca: Índex de retorns

en: Bounce Reason
ca: Motiu del retorn

en: Bounce Report for mailings
ca: Informe de rebots per mailings

en: Bounce Type
ca: Tipus de retorn

en: Bounce Types
ca: Tipus de retorns

en: Bounce type(s)
ca: Tipus de retorns

en: Bounced
ca: Retornat

en: Bounces
ca: Retorns

en: Breadcrumb
ca: Fil d'Ariadna

en: Breton
ca: Bretó

en: Browse Sent Mailings
ca: Busca correus enviats

en: Browse more events
ca: Explora més esdeveniments

en: Browse to the <strong>TEXT</strong> message file you have prepared for this SMS.
ca: Cerqui l'arxiu del missatge <strong>TEXT</strong> que ha preparat per aquest SMS.

en: Browse to the <strong>file</strong> you want to upload.
ca: Navegueu fins al <strong>fitxer</strong> que voleu carregar.

en: Browse/Upload Image
ca: Explora/carrega una imatge

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Bulk
ca: Correu massiu

en: Bulk Email
ca: Correu electrònic massiu

en: Bulk Email Sent.
ca: S'ha enviat el correu electrònic massiu.

en: Bulk Mailings
ca: Enviaments massius

en: Bulk Mailings?
ca: Correus massius?

en: Button Background Color
ca: Color de fons del botó

en: Button Text Color
ca: Color del text del botó

en: Button Text must be less than 64 characters.
ca: El text del botó ha de ser inferior a 64 caràcters.

en: Button Title
ca: Títol del botó

en: By Distance from a Location
ca: Per distància des d'una ubicació

en: By default, CiviCRM now disables the ability to import directly from SQL. To use this feature, you must explicitly grant permission 'import SQL datasource'.
ca: Per defecte ara el CiviCRM deshabilita la possibilitat d'importar directament des de l'SQL. Per utilitzar aquesta característica, heu d'explicitar la concessió del permís 'importa des d'una font de dades SQL'.

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, users with Administer CiviCRM permission can configure one or more general email addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: "Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;
ca: Per defecte, CiviCRM utilitza la direcció de correu electrònic principal de l'usuari que ha iniciat sessió amb la direcció DES DE al enviar correus electrònics a contactes. Però els usuaris amb permís per administrar CiviCRM poden configurar un o més direccions de correus electrònics generals que poden ser seleccionades com alternativa. EXEMPLE: "Serveis de client" &lt;clientservices@example.org&gt;

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, you can use this page to define one or more general Email Addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: <em>"Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
ca: De manera predeterminada, CiviCRM utilitza l'adreça electrònica principal de l'usuari registrat com a adreça FROM quan envia correus electrònics als contactes. Tanmateix, podeu utilitzar aquesta pàgina per definir una o més adreces electròniques generals que es poden seleccionar com a alternativa. EXEMPLE: "Serveis de clients" & lt; clientservices@example.org&gt;

en: By default, CiviCRM uses the provider which are set active and the default provider is selected. User with administer CiviCRM permission can add a new Provider
ca: Per defecte, CiviCRM utilitza un proveïdor que està definit com actiu i el proveïdor per defecte es seleccionat. Un usuari amb els permisos d'administrador de CiviCRM por afegir un nou proveïdor

en: By default, CiviCRM will generate front-facing pages using the home page at %1 as its base. If you want to use a different template for CiviCRM pages, set the path here.
ca: De forma predeterminada, CiviCRM generarà pàgines orientades cap a la cara fent servir la pàgina d'inici a %1 com a base. Si voleu utilitzar una plantilla diferent per a les pàgines de CiviCRM, estableixi la ruta aquí.

en: By default, both methods get all events whose starting date is greater than or equal to the current date. However, you can modify this by passing additional parameters in the URL:
ca: Per defecte, ambdós mètodes obtenen tots els esdeveniments la data d'inici dels quals és més gran o igual que la data actual. No obstant, podeu modificar-ho passant paràmetres addicionals a l'URL:

en: Bypass email confirmation
ca: Confirmar que voleu ometre la confirmació per correu electrònic

en: CAUTION: The following features are NOT available for custom fields in 'multiple record' custom set:
ca: ATENCIÓ: Les següents funcions no estan disponibles per als camps personalitzats en conjunts personalitzats de "registre múltiple"

en: CC Confirmation To
ca: Confirmació CC per a

en: CC Receipt To
ca: CC Rebut a

en: CMS User
ca: Usuari CMS

en: CMS User?
ca: Usuari CMS?

en: Cache has been cleared and menu has been rebuilt successfully.
ca: S'ha  netejat la memòria  i s'ha reconstruït el menú amb èxit.

en: Calendar
ca: Calendari

en: Campaign
ca: Campanya

en: Campaign %1 has been saved.
ca: La campanya %1 ha estat desada.

en: Campaign Contribution
ca: Contribució de campanya

en: Campaign Created Date
ca: Data de creació de la campanya

en: Campaign Description
ca: Descripció de la campanya

en: Campaign End Date
ca: Data de finalització de la campanya

en: Campaign Ends
ca: Campanya finalitzada

en: Campaign External ID
ca: ÌD extern de la Campanya

en: Campaign Goals
ca: Objectius de la campanya

en: Campaign Group ID
ca: Identificador del grup de campanya

en: Campaign Group Type
ca: Tipus de grup de campanya

en: Campaign ID
ca: Identificadore de la campanya

en: Campaign Modified Date
ca: Data de modificació de la campanya

en: Campaign Start Date
ca: Data d'inici de la campanya

en: Campaign Status
ca: Estat de la campanya

en: Campaign Type
ca: Tipus de campanya

en: Campaign ended on %1
ca: La campanya va finalitzar el %1

en: Campaign ends on %1
ca: La campanya finalitza el %1

en: Campaign has been deleted.
ca: La campanya ha estat eliminada.

en: Campaign is ongoing
ca: La campanya està en curs

en: Campaign starts on %1
ca: La campanya començarà el %1

en: Campaigns
ca: Campanyes

en: Can not set this field Required and View Only at the same time.
ca: No es pot establir aquest camp és obligatori i només vista al mateix temps.

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and make a contribution? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
ca: Pot el "propietari" d'una pàgina de campanya personal utilitzar la funció "Recomanar a un amic" per a enviar correus electrònics a la gent per a convidar-les a visitar la seva pàgina i fer-hi una contribució? NOTA: Els correus electrònics de la funció "Recomanar a un amic" inclouran automàticament un enllaç a la pàgina de la campanya del remitent.

en: Can they also set an interval (e.g. every '3' months)?
ca: Poden també establir un interval (p. ex. cada '3' mesos)?

en: Can users also set an interval (e.g. every '3' months)?
ca: Els usuaris poden establir també un interval (p. ex. cada '3' mesos)?

en: Can't find the a MySQL server on '%1'.
ca: No localitzem el servidor MySQL a '%1'.

en: Can't set default option for an unchecked membership type.
ca: No es pot establir una opció per defecte per a un tipus de pertinença sense marcar.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel Auto-renewal
ca: Cancel·la la renovació automàtica

en: Cancel Date
ca: Data de cancel·lació

en: Cancel Mailing
ca: Cancel·la el mailing

en: Cancel Pledge
ca: Cancel·la el compromís

en: Cancel Reason
ca: Motiu de la cancel·lació

en: Cancel Recurring Contribution
ca: Cancel·lar contribució periòdica

en: Cancel Redirect
ca: Cancel·lar redireccionar

en: Cancel Redirect URL
ca: Cancela redirigir URL

en: Cancel Registration
ca: Cancel·la la inscripció

en: Cancel registration
ca: Cancel·la la inscripció

en: Canceled
ca: Cancel·lat

en: Cancellation / Refund Reason
ca: Motiu de cancel·lació / devolució

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Cancelled / Refunded Date
ca: Data de cancel·lació / devolució

en: Cancelled Date
ca: Data de cancel·lació

en: Cancelled/Refunded
ca: Cancel·lat/Reembossat

en: Cancelling this pledge will also cancel any scheduled (and not completed) pledge payments.
ca: Al cancel·lar aquest compromís, es cancel·laran tots els pagaments compromesos programats.( i no completats).

en: Cannot add or update profile field Contact Subtype as profile type is not one of Individual, Household or Organization.
ca: No es pot afegir o actualitzar el camp de perfil subtipus de contacte com a tipus de perfil si no és una persona, una llar, o una organització.

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of "%2".
ca: No es pot afegir o actualitzar el perfil de tipus de camp "%1" amb la combinació de "%2".

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of subtype other than "%1".
ca: No es pot afegir o actualitzar el tipus de camp de perfil "%1" en combinació d'un subtipus diferent de "%1"

en: Cannot add or update profile field type Activity with combination Participant or Membership or Contribution
ca: No es pot afegir ni actualitzar el tipus de camp de perfil Activitat en combinació amb Participant o Membre o Contribució

en: Cannot add or update profile field type Contribution with combination of Activity or Membership or Participant or Household or Organization
ca: No es pot afegir o actualitzar el tipus de camp de perfil contribució amb la combinació d'una activitat, o d'una pertinença, o d'un participant, o d'una llar, o d'una organització

en: Cannot add or update profile field type Household with combination of Individual or Organization or Activity
ca: No es pot afegir o actualitzar el tipus de camp de perfil llar amb la combinació d'una persona, o d'una organització, o d'una activitat.

en: Cannot add or update profile field type Individual with combination of Household or Organization
ca: No es pot afegir ni actualitzar el tipus de camp de perfil persona amb la combinació d'una llar o organització

en: Cannot add or update profile field type Membership with combination of Activity or Participant or Contribution or Household or Organization
ca: No és pot afegir o actualitzar el tipus de camp de perfil de pertinença amb la combinació d'una activitat, o d'un participant, o d'una llar o una organització.

en: Cannot add or update profile field type Organization with combination of Household or Individual or Activity
ca: No es pot afegir o actualitzar el tipus de camp de perfil organització amb la combinació d'una llar, o d'una persona, o d'una activitat.

en: Cannot add or update profile field type Participant with combination of Activity or Membership or Contribution or Household or Organization.
ca: No es pot afegir o actualitzar un tipus de camp de perfil participant amb la combinació d'una activitat, o d'una pertinença, o d'una contribució, o d'una llar o organització.

en: Cannot change contribution status from %1 to %2.
ca: No es pot canviar l'estat de la contribució de %1 a %2.

en: Cannot combine other option with 'Any'.
ca: No es poden combinar altres opcions amb 'Qualsevol'.

en: Cannot delete Premium
ca: No es pot eliminar la recompensa

en: Cannot enable this UF field since the used custom field is disabled.
ca: No es pot habilitar aquest UF camp des de que s'ha inhabilitat l'ús dels camps personalitzats.

en: Cannot find participant ID
ca: No s'ha pogut trobar l'ID del participant

en: Cannot have same groups in Include Group(s) and Exclude Group(s).
ca: No es poden tenir els mateixos grups en incloure grups i excloure grups.

en: Cannot have same sms in Include mailing(s) and Exclude mailing(s).
ca: No es pot tenir els mateixos sms en incloure mailing(s) i exloure mailing(s)

en: Cannot have two clauses with different types: %1, %2
ca: No pot tenir dues clàusules de diferents tipus: %1, %2

en: Cannot merge a contact with itself.
ca: No es pot combinar un contacte amb si mateix.

en: Cannot open link. Unrecognized mode.
ca: No es pot obrir el vincle. No es reconeix.

en: Cannot send a test email because your user record does not have a valid email address.
ca: No es pot enviar un missatge de prova degut a que el registre d'usuari no té una direcció de correu electrònic vàlid.

en: Cannot set this field "Active" since the selected custom field is disabled.
ca: No es pot establir aquest camp "Actiu", ja que el camp personalitzat seleccionat està desactivat

en: Cannot uninstall this extension - there is at least one payment processor using the payment processor type provided by it.
ca: No es pot desinstal·lar aquesta extensió - hi ha algun processador de pagament fent servir aquest tipus de procés de pagament proveït per la mateixa.

en: Canvass
ca: Sondeig

en: Capacity
ca: Capacitat

en: Card Number
ca: Número de targeta

en: Card Number %1 %2
ca: Número de targeta %1 %2

en: Card Type
ca: Tipus de tarjeta

en: Card Type ID
ca: Id del tipus de targeta

en: Card declined by bank. Please try with a different card.
ca: El banc ha rebutjat la tarjeta. Proveu amb una tarjeta diferent.

en: Card expiration date cannot be a past date.
ca: La data de venciment de la targeta de crèdit no pot ser una data passada.

en: Card reported lost or stolen. This incident will be reported.
ca: Targeta reportada com a perduda o robada. Aquest incident serà reportat.

en: Cart
ca: Cistella

en: Cart ID
ca: ID de la cistella

en: Carts
ca: Cistelles

en: Case
ca: Cas

en: Case %1 All Cases
ca: Cas %1 Tots els casos

en: Case %1 My Cases
ca: Cas %1. Els meus casos

en: Case %1 copied from contact id %2 to contact id %3 via merge. New Case ID is %4.
ca: Cas %1 copiat des del indentificador de contacte %2 a l'indentificador de contacte %3  per mitjà de fusió. El nou  identificador es %4

en: Case %1 merged into case %2
ca: Cas %1 fusionat en el cas %2

en: Case %1 reassigned client from %2 to %3. New Case ID is %4.
ca: Cas %1 client reassignat des del %2 al %3. El nou identificador és % 4.

en: Case Activities
ca: Activitats del cas

en: Case Activity
ca: Activitat del cas

en: Case Deleted
ca: Cas eliminat

en: Case Detail Report
ca: Informe de detalls de cas

en: Case Details
ca: Detalls de cas

en: Case End
ca: Finalització del cas

en: Case ID
ca: Identificador del cas

en: Case Id not found.
ca: No s'ha trobat l'identificador del cas.

en: Case Manager
ca: Gestor de casos

en: Case Resources
ca: Recursos del cas

en: Case Role
ca: Rol del cas

en: Case Role has been deleted successfully.
ca: El rol del cas s'ha eliminat satisfactòriament.

en: Case Role(s)
ca: Rol(es) de Cas

en: Case Roles
ca: Rols del cas

en: Case Search
ca: Cercar el cas

en: Case Start
ca: Inici del cas

en: Case Start Date changed successfully.
ca: La data d'inici del cas s'ha canviat correctament.

en: Case Status
ca: Estat del cas

en: Case Summary
ca: Resum del cas

en: Case Summary Report
ca: Informe resum de casos

en: Case Tag(s)
ca: Etiquete(s) del cas

en: Case Tags
ca: Etiquetes del cas

en: Case Tags %1
ca: Etiquetes del cas %1

en: Case Time Spent Report
ca: Informe del temps invertir en el cas

en: Case Type
ca: Tipus de cas

en: Case Type changed successfully.
ca: El tipus de cas ha canviat correctament

en: Case opened successfully.
ca: Cas obert correctament

en: Case status changed from %1 to %2
ca: L'estat del cas ha canviat de %1 a %2

en: Cases
ca: Casos

en: Cases - Send Copy of an Activity
ca: Casos - Enviar una còpia d'una activitat

en: Cases Only
ca: Només casos

en: Cases?
ca: Casos?

en: Cash
ca: En efectiu

en: Catalan; Valencian
ca: Català; Valencià

en: Category
ca: Categoria

en: Cc Confirm
ca: Confirma Cc

en: Center
ca: Centre

en: Centimeters
ca: Centímetres

en: Chain API Call
ca: Cadena de trucada API

en: Chains allow you to execute api calls on the results of this one.
ca: L'ancorar permet realitzar trucades api

en: Change All Statuses
ca: Canvia tots els estats

en: Change Billing Details
ca: Canvia els detalls de facturació

en: Change Case Start Date
ca: Modificar data d'inici de cas

en: Change Case Status
ca: Canvia estats de cas

en: Change Case Tags
ca: Canviar etiquetes de casos

en: Change Case Type
ca: Canviar tipus de cas

en: Change Custom Data
ca: Canvia dades personalitzades

en: Change Date
ca: Data del canvi

en: Change Log
ca: Registre de canvis

en: Change Log:
ca: Registre de canvis:

en: Change Membership Status
ca: Canvia l'estat de la pertinença

en: Change Membership Status.
ca: Canvia l'estat de la pertinença.

en: Change Membership Type
ca: Canvia el tipus de pertinença

en: Change Membership Type.
ca: Canvia el tipus de pertinença.

en: Change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
ca: Canvieu totes les aparicions d'una paraula o frase a les pantalles de CiviCRM (p. ex., Reemplaça totes les aparicions de 'Contribució' amb 'Donació').

en: Change case start date (creates activity record)
ca: Canviar la data d'inici del cas ( crear registre d'activitat)

en: Change case status (creates activity record)
ca: Canviar l'estat del cas (crea registre d'activitat)

en: Change case type (creates activity record)
ca: Canviar el tipus del cas (crea registre d'activitat)

en: Change language
ca: Canvia l'idioma

en: Change or remove the price set used for this contribution page.
ca: Canvieu o elimineu la tarifa utilitzada per aquesta pàgina de contribució.

en: Change or remove the price set used for this event template.
ca: Canvieu o suprimiu el conjunt de preus utilitzats per aquesta plantilla de l'esdeveniment.

en: Change or remove the price set used for this event.
ca: Canvia o elimina la tarifa utilitzada per aquest esdeveniment.

en: Change the permissions for a menu item. Right-click and select 'Edit'.
ca: Canvieu els permisos per a un element del menú. Polseu el botó dret del ratolí i seleccioneu 'editar'.

en: Change this if you want to use a different profile for additional participants.
ca: Canvieu això si voleu utilitzar un perfil diferent per participants addicionals.

en: Change to <a href='%1'>%2</a> made by <a href='%3'>%4</a> on %5:
ca: Canvi a <a href='%1'>%2</a> realitzat per <a href='%3'>%4</a> a %5:

en: Changed By
ca: Canviat per

en: Changed From
ca: Canviat des de

en: Changed To
ca: Canviat per a

en: Changes Not Saved.
ca: Els canvis no s'han desat.

en: Changes Saved
ca: S'han desat els canvis

en: Changing the Value field will unlink records which have been marked with this option. This change can not be undone except by restoring the previous value.
ca: Canviar el camp valor comportarà la desvinculació dels registres que s'hagin marcat amb aquesta opció. Aquest canvi no es pot desfer excepte si es restaura el valor anterior.

en: Changing the parameters here affects the input and display for specific fields types. Setting the default date format for the entire site is a Localisation setting. See <a href="%1">Administer > Localization > Date Formats</a>
ca: Canviar els paràmetres afecta l'entrada i la visualització del tipus de camp personalitzat. Establir el format de data predeterminat per a la pàgina web és una configuració de localització. Vegeu Administrador> Localització> Formats de data

en: Chargeback
ca: Retrocedit

en: Chargeback Account is
ca: El compte de retrocés és

en: Chart
ca: Gràfic

en: Chart Layout
ca: Disposició en gràfic

en: Chart Style
ca: Estil del gràfic

en: Check
ca: Xec

en: Check 'Access Control' if you want to use this group to assign access permissions to a set of contacts. %1
ca: Marqueu "control d'accés" si voleu utilitzar aquest grup per assignar permisos d'accés a un conjunt de contactes. %1

en: Check 'Mailing List' if you are using this group as a mailing list in the %1.
ca: Marqui "Llista de Correu" si està utilitzant aquest grup com una llista de correu en el %1.

en: Check 'Required' to force ALL users to contribute/signup on behalf of an organization.
ca: Marca 'Obligatori' per a forçar a tots els usuaris a contribuir/registrar-se en nom d'una organització.

en: Check <a href="%1">this page</a> for more information.
ca: Comprovi <a href="%1"> aquesta pàgina </ a> per a més informació.

en: Check <strong>Search Results</strong> to use this profile to display an alternate set of results columns for CiviCRM Basic and Advanced Search.
ca: Comproveu la casella <strong>Cerca resultats</strong>per utilitzar aquest perfil i mostrar un grup alternatiu de columnes de resultats per a la cerca bàsica i avançada de CiviCRM.

en: Check <strong>Standalone Form or Directory</strong> if you want it to use this profile for custom forms, or contact listing and view screens (from the civicrm/profile path).
ca: Verificar <strong>Directori o Formulari independent</strong> Si desitja utilitzar aquest perfil per a formularis personalitzats o llista de contactes i vista de pantalla (des de CiviCRM/ ruta perfil).

en: Check <strong>User Registration</strong> if you want this Profile to be included in the New Account registration form.
ca: Marqui <strong>Registre d'usuari</strong>si vol que aquest perfil s'inclogui en el formulari de registre de Nova compte

en: Check <strong>View/Edit User Account</strong> to include it in the view and edit screens for existing user accounts.
ca: Comprovi la casella <strong>Veure/editar de la compte d'usuari</strong>per incloure en les pantalles de vista i edició per a les comptes existents d'usuaris.

en: Check Custom Field
ca: Verificar camp personalitzat

en: Check Number
ca: Xec Numero

en: Check for Matching Contact(s)
ca: Comprova contactes coincidents

en: Check for Similar Contacts
ca: Comproveu si hi ha contactes similars

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from multi- to single-language.
ca: Marqueu aquesta casella i feu clic al botó 'desar' per a canviar la instal·lació de multi- a un sol idioma.

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from single- to multi-language, then add further languages.
ca: Marqueu aquesta casella i feu clic en el botó 'desar' per a canviar la instal·lació d'un sol- a multi-idioma, després afegiu altres idiomes.

en: Check this box if someone other than the member is paying for this membership (i.e. a gift membership or gift subscription), and you want to link the payment to the person who is actually paying.  You will be able to select an existing contact or enter a new one. The resulting contribution record will be linked to the payer, and a soft credit for that contribution will be linked to this contact (the member).
ca: Marqueu aquesta casella si algú que no sigui membre paga per aquesta subscripció (és a dir, és una pertinença de regal o una subscripció de regal) i voleu enllaçar el pagament amb la persona que realment fa el pagament. Podreu seleccionar un contacte existent o introduir-ne un de nou. El registre de la contribució resultant estarà vinculat al pagador i es generarà un soft credt per aquesta contribució a aquest contacte (el membre).

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'First Name','Last Name','Email')
ca: Marqueu aquesta casella si la primera fila del vostre fitxer està formada pels noms dels camps (Exemple: 'nom', 'cognoms', 'correu electrònic')

en: Check this box if you want an electronic receipt to be sent automatically to the contributor's email address.
ca: Marqueu aquesta casella si voleu que s'enviï automàticament un rebut per correu electrònic a l'adreça de correu electrònic del contribuent.

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden) on advanced search.
ca: Marqueu aquesta casella si voleu que només el títol d'aquest conjunt de camps es mostri quan la pàgina es carrega inicialment (camps estan ocults) en la cerca avançada

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden).
ca: Marqueu aquesta casella si voleu que només el títol d'aquest conjunt de camps es mostri quan la pàgina es carrega inicialment (camps estan ocults).

en: Check this box if you want this custom group to be displayed on public forms e.g. Event Information page. Only public custom groups will be included in event receipts.
ca: Marqueu aquesta casella si voleu que aquest grup personalitzat es mostri en formularis públics, per exemple, en la pàgina d'informació d'un esdeveniment. Només s'inclouran grups personalitzats públics als rebuts d'esdeveniment.

en: Check this box if you want to assign latitude and longitude manually rather than letting your mapping provider assign it. This is useful for addresses in locations where your mapping provider is not able to provide accurate geocoding.
ca: Marqueu aquesta casella si vol assignar latitud i longitud manualment en lloc de deixar que el proveïdor de mapes ho faci. Això és útil per a direccions en ubicacions on al proveïdor de mapes no pot proporcionar geocodificació adequada

en: Check this box if you want to give users the option to enter their own contribution amount. Your page will then include a text field labeled <strong>Other Amount</strong>.
ca: Marqueu aquesta casella si voleu donar als usuaris l'opció d'introduir el seu propi import de contribució. La pàgina inclourà un camp de text etiquetat com a <strong>Altre import</strong>.

en: Check this box if you want to give users the option to make a Pledge (a commitment to contribute a fixed amount on a recurring basis).
ca: Seleccionar aquesta casella si voleu donar l'opció als usuaris de fer un compromís de pagament (un compromís per a contribuir amb una quantitat fixa de manera periòdica).

en: Check this box if you want to give users the option to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
ca: Marqueu aquesta casella si voleu donar als usuaris l'opció de trametre el pagament fora de línia (p. ex. enviar per correu un xec, trucar per pagar amb targeta de crèdit, etc.).

en: Check this box if you want to offer discounted fees based on registration date (e.g. 'early-registration discounts').
ca: Seleccionar aquesta opció si desitjeu oferir descomptes en funció de la data d'inscripció (per exemple, 'descomptes per inscripció anticipada).

en: Check this box if you want to search for tagged activities or cases (in addition to contact records).
ca: Marqui aquesta casella si vol cercar activitats o casos etiquetats (a més dels registres de contacte).

en: Check this box to add a separator line between this menu item and the one below it.
ca: Marqueu aquesta casella per afegir una línia separadora entre aquest element del menú i el que està a sota.

en: Check this box to enter or update payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
ca: Seleccioneu aquesta casella per inserir o actualitzar la informació de pagament. També podreu generar un rebut personalitzat.

en: Check this box to enter payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
ca: Marqueu aquesta casella per especificar dades de facturació. També serà capaç de generar un rebut personalitzat.

en: Check this option if you want to link this address to another contact's address. For example, you might want to link a person's "Work" address to their employer's address. Or, you might want to link their "Home" address to a Household record. Changes made to the linked address will automatically be applied to this address. For example, if you use an employer (organization) address for an individual's work address - any updates to the employer address will also be applied to the individual's work address.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu enllaçar aquesta adreça amb l'adreça d'un altre contacte. Per exemple, és possible que vulgueu enllaçar l'adreça "Feina" d'una persona amb l'adreça de la seva empresa. O bé, és possible que vulgueu enllaçar la seva adreça "Inici" a la d'un familiar. Els canvis fets a l'adreça enllaçada s'aplicaran automàticament a aquesta adreça. Per exemple, si utilitzeu una adreça d'empresa (organització) per a l'adreça de feina d'una persona, qualsevol actualització de la direcció de l'empresa també s'aplicarà a l'adreça de feina de la persona.

en: Check to enable the Event Cart checkout workflow.
ca: Marqueu per activar el carretó de compra en línia de Wokflow.

en: Check your spelling, or try fewer letters for the target contact name.
ca: Revisar el que s'ha escrit o provi amb menys lletras par al nom del contacte de destí.

en: Check your spelling.
ca: Comprovi l'ortografia.

en: CheckBox
ca: Casella de selecció

en: Checkbox(es)
ca: Casella(es) de selecció

en: Checking this box allows you to enter multiple sets of values for a given contact.
ca: En marcar aquesta casella li permet introduir múltiples conjunts de valors per a un contacte determinat.

en: Checking...
ca: S'està comprovant...

en: Checksum
ca: Suma de comprovació

en: Cheque #
ca: Xec #

en: Child Group
ca: Grup fill

en: Child of
ca: Fill/a de

en: Chinese (China)
ca: Xinès (Xina)

en: Chinese (Taiwan)
ca: Xinès (Taiwan)

en: Choose
ca: Elegir

en: Choose Data Source
ca: Elecció de l'origen de les dades

en: Choose Date Range
ca: Escolliu l'interval de dates

en: Choose Icon
ca: Escull una icona

en: Choose Location
ca: Escull una ubicació

en: Choose Recipient(s)
ca: Escull destinataris

en: Choose a field not in this list
ca: Tria un camp que no estigui en aquesta llista

en: Choose a parameter from the list, or select "other" for manual entry.
ca: Elegeix un paràmetre de la llista o selecciona "altres" per accedir al manual.

en: Choose a specific date to limit/end the repetition.
ca: Escolliu una data específica per limitar/finalitzar la repetició.

en: Choose country first
ca: Trieu primer el país

en: Choose how you communicate with this contact, e.g. on formal or familiar terms.
ca: Escolliu com us comuniqueu amb aquest contacte, p. ex. en termes formals o familiars.

en: Choose price set
ca: Escull conjunt de preus

en: Choose state first
ca: Trieu primer l'estat/província

en: Choose the mapping provider that has the best coverage for the majority of your contact addresses.
ca: Trieu el proveïdor de mapes que tingui la millor cobertura per a la majoria de les vostres adreces de contacte.

en: Choose the method by which this transaction was paid.
ca: Trieu el mètode amb el qual s'ha pagat aquesta trasnsacció.

en: Choose where to link this field
ca: Trieu on vincular aquest camp

en: City
ca: Població

en: City (Home)
ca: Població (casa)

en: City / Suburb
ca: Població / suburbi

en: City OR Postal Code are required to search by distance.
ca: La població o codi postal són necessaris per a cercar per distància.

en: City.
ca: Ciutat.

en: CiviCRM  Recurring Contributions
ca: CiviCRM contribucions periòdiques

en: CiviCRM %1 requires MySQL thread stack >= %2k
ca: CiviCRM %1 requireix conjunt thread MySQL >= %2k

en: CiviCRM %1 requires MySQL trigger privileges.
ca: CiviCRM %1 requereix privilegis desencadenats de MySQL

en: CiviCRM %3 requires PHP version %1 (or newer), but the current system uses %2
ca: CiviCRM %3 requereix PHP versió %1 (o més nova), però el sistema actual utilitza %2

en: CiviCRM Activity
ca: Activitat CiviCRM

en: CiviCRM Activity Search
ca: Cercador d'activitats CiviCRM

en: CiviCRM Case Search
ca: CiviCRM cercar cas

en: CiviCRM Contact Dashboard
ca: Tauler del contacte CiviCRM

en: CiviCRM Contact Listing
ca: Llista de contactes del CiviCRM

en: CiviCRM Contact Search
ca: Cerca de contacte CiviCRM

en: CiviCRM Contact Type %1
ca: CiviCRM Tipus de contacte %1

en: CiviCRM Contacts
ca: CiviCRM Contactes

en: CiviCRM Contribution Engine
ca: Motor de CiviCRM Contribution

en: CiviCRM Contribution Search
ca: CiviCRM cerca de contribució

en: CiviCRM Create New Record
ca: Crea un nou registre de CiviCRM

en: CiviCRM Custom Search
ca: Cerca personalitzada del CiviCRM

en: CiviCRM Database Settings
ca: Configuracions de la base de dades del CiviCRM

en: CiviCRM Email
ca: CiviCRM Correu electrònic

en: CiviCRM Events
ca: CiviCRM Esdeveniments

en: CiviCRM Extensions
ca: Extensions CiviCRM

en: CiviCRM Extensions Directory
ca: Extensió del Directori CiviCRM

en: CiviCRM Full-text Search
ca: CiviCRM cerca de text complet

en: CiviCRM Grant Search
ca: Cerca de subvencions CiviCRM

en: CiviCRM Home
ca: Pàgina d'inici de CiviCRM

en: CiviCRM Installed
ca: S'ha instal·lat el CiviCRM

en: CiviCRM Installer
ca: Instal·lador del CiviCRM

en: CiviCRM Language Switcher
ca: CiviCRM selector d'idioma

en: CiviCRM Mailings
ca: CiviCRM Enviaments de correu

en: CiviCRM Member Search
ca: Cerca de membres del CiviCRM

en: CiviCRM Participant Search
ca: CiviCRM cerca de participant

en: CiviCRM Phone Details
ca: CiviCRM Detalls del telèfon

en: CiviCRM Pledge Engine
ca: Motor de compromís CiviCRM

en: CiviCRM Pledge Search
ca: CiviCRM cerca compromís

en: CiviCRM Profile Field
ca: Camp de perfil CiviCRM

en: CiviCRM Profile Fields
ca: Camps de perfil CiviCRM

en: CiviCRM Profile Group
ca: Perfil de Grup CiviCRM

en: CiviCRM Profile Group Preview
ca: Previsualització del perfil de grup CiviCRM

en: CiviCRM Profile Listings
ca: CiviCRM llistat del perfil

en: CiviCRM Quick Add
ca: CiviCRM afegir ràpid

en: CiviCRM Recent Items
ca: Elements recents del CiviCRM

en: CiviCRM Respondent Search
ca: Cerca de eneuestats de CiviCRM

en: CiviCRM Source Contact
ca: CiviCRM Origen del contacte

en: CiviCRM Source Record Contact
ca: Origen del registre de contacte de CiviCRM

en: CiviCRM System Status
ca: Estat del sistema CiviCRM

en: CiviCRM Upcoming Events
ca: CiviCRM pròxims esdeveniments

en: CiviCRM Upgrade Tasks
ca: Tasques d'actualització de CiviCRM

en: CiviCRM Version
ca: Versió CiviCRM

en: CiviCRM Website
ca: Lloc web del CiviCRM

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these basic types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer "subtypes" from the basic Individual type...). You can also re-name the built-in types. Contact subtypes are especially useful when you need to collect and display different sets of custom data for different types of contacts.
ca: CiviCRM inclou 3 tipus de contacte bàsics (integrats): Individual, Domiciliari i Organitzatiu. Podeu crear tipus de contacte addicionals en funció d'aquests tipus bàsics per diferenciar els contactes (per exemple, podeu crear subtipus d'estudiants, pares, personal i / o voluntari del tipus individual bàsic ...). També podeu tornar a anomenar els tipus integrats. Els subtipus de contacte són especialment útils quan necessiteu recollir i mostrar diferents conjunts de dades personalitzades per a diferents tipus de contactes.

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer types from the basic Individual type...).
ca: El CiviCRM ve amb 3 tipus de contacte bàsics (incorporats): Persona, Llar i Organització. Podeu crear tipus de contacte addicionals basats en aquest tipus per diferenciar amb més detall els contactes (per exemple podeu crear un tipus Estudiant, un Familiar, un Membre de l'equip i/o un Voluntari a partir del tipus bàsic Persona...).

en: CiviCRM extensions allow you to install additional features for your site. This page will automatically list the available "native" extensions from the <a href="%2" target="_blank">CiviCRM.org extensions directory</a> which are compatible with this version of CiviCRM. If you install Custom Searches, Reports or Payment Processor extensions - these will automatically be available on the corresponding menus and screens.
ca: Les extensions CiviCRM us permeten instal·lar funcions addicionals per al vostre lloc. Aquesta pàgina mostrarà automàticament les extensions "natives" disponibles del directori d'extensions CiviCRM.org que són compatibles amb aquesta versió de CiviCRM. Si instal·leu les cerques personalitzades, els informes o les extensions de processadors de pagament, aquests estaran disponibles automàticament als menús i a les pantalles corresponents.

en: CiviCRM has been successfully installed
ca: El CiviCRM ha estat instal·lat satisfactòriament

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record has not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
ca[0]: El CiviCRM ha detectat dades invàlides i/o errors de format en un registre. Aquest registre no s'ha importat.
ca[1]: El CiviCRM ha detectat dades invàlides i/o errors de format a %count registres. Aquests registres no s'han importat.

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record have not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
ca[0]: El CiviCRM ha detectat dades invàlides i/o errors de format en un registre. Aquest registre no s'ha importat.
ca[1]: El CiviCRM ha detectat dades invàlides i/o errors de format a %count registres. Aquests registres no s'han importat.

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Errors</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
ca: CiviCRM ha detectat dades invàlids o errors de format en %1 registres. Si continua, s'ometran aquests registres. O, pot descarregar un arxiu amb només aquests registres de problemes - <a href='%2'>descarregar els errors</a>. Després els pots corregir en el fitxer d'importació original, cancel · lar aquesta importació i començar de nou en el pas 1.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contact record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
ca[0]: CiviCRM ha detectat un registre que és un duplicat de un registre ja existent d'un contacte de CiviCRM.
ca[1]: CiviCRM ha detectat %count registres que son duplicats de  
    registres ja existents de contactes de CiviCRM.

en: CiviCRM home page
ca: Pàgina d'inici de CiviCRM

en: CiviCRM includes an optional plugin for interfacing with the United States Postal Services (USPS) Address Standardization web service. You must register to use the USPS service at <a href='%1' target='_blank'>%1</a>. If you are approved, they will provide you with a User ID and the URL for the service.
ca: CiviCRM inclou un connector opcional per a la interfície amb el servei web Estàndard d'adreçament dels serveis postals dels Estats Units (USPS). Heu de registrar-vos per utilitzar el servei USPS a l'1%. Si s'aprova, us proporcionarà un identificador d'usuari i l'URL del servei.

en: CiviCRM includes several optional components which give you more tools to connect with and engage your constituents.
ca: CiviCRM  inclou varis components opcionals que ofereixen més eines per a connectar relacions entre els membres.

en: CiviCRM is openly available under the <a href='%1'>GNU AGPL License</a>.
ca: CiviCRM està disponible de forma oberta sota la <a href='%1'>Llicència GNU AGPL</a>.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual contact name suffixes (Jr., Sr., II etc.). Customize these options and add new ones as needed for your installation.
ca: CiviCRM està preconfigurat amb opcions estàndard per sufixos de noms de contacte individuals (Jr., Sr., II, etc.). Personalitzeu aquestes opcions i afegiu-ne de noves segons calgui per a la vostra instal·lació.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual contact prefixes (Ms., Mr., Dr. etc.). Customize these options and add new ones as needed for your installation.
ca: CiviCRM està preconfigurat amb opcions estàndard pels prefixos de contacte individuals (Sra., Sr., Dr., etc.). Personalitzeu aquestes opcions i afegiu-ne de noves segons calgui per a la vostra instal·lació.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
ca: CiviCRM requereix que utilitzeu les credencials "API Signatures basades en credencials API" PayPal Pro i Express. Introduïu la signatura "API contrasenyes" com es mostra al vostre compte existent. Perfil -vegeu Signatures API. Pantalla.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
ca: CiviCRM requereix l'ús de les <strong>Credencials API basades en signatura</strong> per a PayPal Pro i Express. Introduïu la<strong>Contrasenya API</strong> com es mostra en la pantalla del vostre compte TEST (sandbox)<strong>Perfil Ver Signatura API</strong>.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
ca: CiviCRM requereix que utilitzeu les credencials "API Signatures basades en credencials API" PayPal Pro i Express. Introduïu la signatura "API Signatures" com es mostra a la pestanya "Perfil del vostre compte existent" Perfil -vegeu Signatures API . Pantalla

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
ca: CiviCRM requereix l'ús de les <strong>Credencials API basades en signatura</strong> per a PayPal Pro i Express. Introduïu  <strong>Signatura API</strong> com es mostra en la pantalla del vostre compte TEST (sandbox)<strong>Perfil - Ver signatura API</strong>.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
ca: CiviCRM requereix que utilitzeu les credencials API basades en signatures per PayPal Pro i Express. Introduïu el vostre nom d'usuari API com es mostra a la pàgina Perfil del vostre compte existent: vegeu la pantalla Signatures API.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
ca: CiviCRM requereix l'ús de les <strong>Credencials API basades en signatura</strong> per a PayPal Pro i Express. Introduïu <strong>Nom de Usuari API</strong> com es mostra en la pantalla del vostre compte TEST (sandbox) <strong>Perfil - Ver signatura API</strong>.

en: CiviCRM stores configurable choices for various drop-down fields as 'option groups'. You can click <strong>Options</strong> to view the available choices.
ca: El CiviCRM emmagatzema valors configurables per diversos camps desplegables com a 'grups d'opcions'. Podeu clicar a <strong>Opcions</strong> per a veure els valors disponibles.

en: CiviCRM task in progress
ca: Tasca de CiviCRM en procés

en: CiviCRM will attempt to split street addresses into separate elements (street number, street name and unit/apt) to help you make lists and reports where you need to sort by street number (and/or separate addresses with odd and even numbers). For most addresses, this is done for you automatically. However, you can manually edit these elements, and potentially handle addresses that are in unusual formats, by clicking 'Edit Address Elements'.
ca: CiviCRM intentarà dividir adreces de carrers en elements separats (número del carrer, nom del carrer i número de pis) per ajudar a fer llistes i informes on es necessita per ordenar per número del carrer (i / o adreces separades amb els números parells i imparells). Per a la majoria de les direccions, això es fa de forma automàtica. No obstant això, podeu editar manualment aquests elements, i potencialment manejar les adreces que estan en formats inusuals, fent clic a 'Edita Elements d'adreces.

en: CiviCRM will check each user record for a contact record. A new contact record will be created for each user where one does not already exist.
ca: CiviCRM comprovarà cada registre d'usuari amb un registre de contacte. Es crearà un nou contacte per a cada usuari que no existeixi encara.

en: CiviCase Dashboard
ca: Tauler de Civicase

en: CiviCase Engine
ca: Motor del CiviCase

en: CiviCase Setup documentation
ca: Documentació de configuració del CiviCase

en: CiviCase configuration files can also be stored in this custom path.
ca: Els fitxers de configuració de CiviCase també es poden emmagatzemar en aquesta ruta personalitzada.

en: CiviContribute Component Settings
ca: Configuració del component CiviContribute

en: CiviContribute allows you to configure any number of <strong>Premiums</strong> which can be offered to contributors as incentives / thank-you gifts. Premiums may be tangible items (i.e. a coffee mug or t-shirt), or they may be a membership or subscription with a pre-determined duration.
ca: CiviContribute permet configurar qualsevol nombre de <strong>recompenses</strong> que es poden oferir als col·laboradors com a incentius/obsequis d'agraïment. Les recompenses poden ser articles tangibles (és a dir, una tassa de cafè o una samarreta), o pot ser una afiliació o subscripció amb una durada predeterminada.

en: CiviContribute allows you to create and maintain any number of Online Contribution Pages. You can create different pages for different programs or campaigns, and you can customize text, amounts, types of information collected from contributors, etc.
ca: CiviContribute us permet crear i mantenir qualsevol nombre de pàgines de contribució en línia. Podeu crear diferents pàgines per a diferents programes o campanyes, i podeu personalitzar text, quantitats, tipus d'informació recollida dels col·laboradors, etc.

en: CiviContribute allows you to create customized page(s) for collecting online contributions. You can also input and track offline contributions. To enter contributions manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Contribution</strong> link. You can also <a href='%2'>import batches of offline contributions</a> from other sources.
ca: El CiviContribute us permetcrear pàgines personalitzades per recollir contribucions en línia. Podeu introduir també i fer el seguiment de contribucions fora de línia. Per introduir contribucions manuals per contactes individuals, utilitzeu <a href='%1'>Cerca contactes</a> per localitzar el contacte. Després cliqueu <strong>Visualitza</strong> per anar a la pàgina de visualització i cliqueu a l'enllaç <strong>Contribució nova</strong>. També podeu <a href='%2'>importar lots de contribucions fora de línia</a> des d'altres orígens.

en: CiviEvent Cart Checkout
ca: CiviEvent Carret de compra

en: CiviEvent Dashboard
ca: Tauler del CiviEvent

en: CiviEvent Public Calendar
ca: Calendari públic de CiviEvent

en: CiviEvent allows you to create customized page(s) for constituents to learn about events and optionally register online. You can create <a href='%1'><strong>new events</strong></a> and <a href='%2'><strong>manage existing events</strong></a>.
ca: El CiviEvent us permet crear pàgines personalitzades pels constituents perquè s'assabentin dels esdeveniments i, si ho volen, registrar-s'hi en línia. Podeu crear <a href='%1'><strong>esdeveniments nous</strong></a> i <a href='%2'><strong>gestionar esdeveniments existents</strong></a>.

en: CiviEvent also creates an RSS 2.0 formatted feed which can be subscribed to people using RSS readers and can be displayed in most modern browsers. The RSS Feed URL for CiviEvent on this site:
ca: El CiviEvent també crea un canal amb format RSS 2.0 al qual la gent que utilitza lectors RSS s'hi pot subscriure i el qual també es pot visualitzar en la majoria de navegadors moderns. L'URL del canal RSS pel CiviEvent per aquest lloc web:

en: CiviEvent provides a page which lists your current and future public events in a table layout for display in a browser. Point people to this page using the following URL:
ca: El CiviEvent proporciona una pàgina que llista els vostres esdeveniments públics actuals i futurs en una taula per ser visualitzats en un navegador. Dirigiu a la gent a aquesta pàgina utilitzant la següent URL:

en: CiviGrant allows you to input and track grants to Organizations, Individuals or Households. The grantee must first be entered as a contact in CiviCRM. Use <a href='%1'>Find Contacts</a> to see if there's already a record for the grantee. Once you've located or created the contact record, click <strong>View</strong> to go to their summary page, select the <strong>Grants</strong> tab and click <strong>New Grant</strong>.
ca: El CiviGrant us permet ingressar i fer el seguiment a les organitzacions, individus i llars. El subvencionador primer s'ha d'introduir com a contacte al CiviCRM. Utilitzeu <a href='%1'>Cerca contactes</a> per a veure si ja existeix un registre pel subvencionador. Un cop hagueu localitzat o creat el registre de contacte, cliqueu la pestanya de subvencions <strong>Subvencions</strong> i cliqueu <strong>Subvenció nova</strong>.

en: CiviMail Approval Status
ca: Estat d'aprovació de CiviMail

en: CiviMail Mailings
ca: CiviMail Enviaments de correu

en: CiviMail Report: %1
ca: Informe de CiviMail: %1

en: CiviMail component
ca: Component de CiviMail

en: CiviMail dedupes e-mail addresses by default
ca: CiviMail desduplica les adreces de correu electrònic per defecte

en: CiviMail email messages must include an <strong>opt-out</strong> link ("Opt out via web page"), and the <strong>postal address</strong> of your organization. These elements help reduce the chances of your email being categorized as SPAM. They can be included in the main message body OR in a re-usable <strong>message footer</strong>. Refer to the online documentation for details on how to include required links and contact information as well as sample messages.
ca: Els missatges de correu electrònic del CiviMail han d'incloure un enllaç de <strong>baixa</strong> ("Baixa via pàgina web"), i el <strong>codi postal</strong> de la vostra organització. Aquests elements ajuden a reduir les possibilitats que el vostre correu electrònic es categoritzi com a SPAM. Es poden incloure en el cos del missatge principal o en un <strong>missatge al peu</strong> reutilitzable. Referiu-vos a la documentació en línia pels detall de com incloure els enllaços i informació de contacte requerits com també missatges d'exemple.

en: CiviMail will not send an empty mail body, Skipping: %1
ca: El CiviMail no enviarà un cos de correu electrònic buit, saltant: %1

en: CiviMail will not send email to a non-existent contact: %1
ca: El CiviMail no enviarà correus electrònics als contactes inexistents: %1

en: CiviMember allows you to create customized membership types as well as page(s) for online membership sign-up and renewal. Administrators can create or modify Membership Types <a href='%2'>here</a>, and configure Online Contribution Pages which include membership sign-up <a href='%1'>here</a>.
ca: CiviMember us permet crear tipus de pertinences personalitzades com també pàgines en línia d'altes i renovacions de pertinences. Els administradors poden crear o modificar tipus de pertinences <a href='%2'>aquí</a>, i configurar pàgines de contribucions en línia <a href='%1'>aquí</a> que inclouen altes de pertinences.

en: Class
ca: Classe

en: Class Name
ca: Nom de classe

en: Class already exists in Database.
ca: Data última acció

en: Clean-up Temporary Data and Files
ca: Neteja de fitxers i dades temporals

en: Cleanup reports menu
ca: Neteja del menú d'informes

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear all search criteria
ca: Esborra tots els criteris de cerca

en: Clear search
ca: Netejar cerca

en: Clear selection
ca: Neteja la selecció

en: Cleared all CiviCRM caches (database, menu, templates)
ca: S'han netejat totes les memòries cau de CiviCRM (base de dades, menú, plantilles)

en: Click "Edit Contact" to add more %1 records
ca: Feu clic en "editar contacte" per afegir més %1 registres

en: Click 'Import Now' if you are ready to proceed.
ca: Feu clic 'importar ara' si estàs preparat per a continuar

en: Click <a %1>Add Case</a> to add a case record for this contact.
ca: Clica <a %1>Afegir cas</a> per afegir un cas a aquest contacte.

en: Click <a %1>Add Event Registration</a> to register this contact for an event.
ca: Cliqueu <a %1>Afegeix una inscripció a un esdeveniment</a> per inscriure aquest contacte a un esdeveniment.

en: Click <a %1>Add Grant</a> to record a Grant for this contact.
ca: Cliqueu <a %1>Affegir Subvenció</a> per registrar una Subvenció per aquest contacte

en: Click <a %1>Record Contribution</a> to record a new contribution received from this contact.
ca: Cliqueu a <a %1>Registra una contribució</a> per registrar una nova contribució rebuda per aquest contacte.

en: Click <a %1>Submit Credit Card Contribution</a> to process a new contribution on behalf of the contributor using their credit card.
ca: Feu clic a <a %1>Registra una contribució amb targeta de crèdit</a> per processar una nova contribució en nom del contribuent utilitzant la seva targeta de crèdit.

en: Click <a %1>Submit Credit Card Event Registration</a> to process a new New Registration on behalf of the participant using their credit card.
ca: Clica <a %1>Registrar una inscripció a esdeveniment amb targeta de crèdit</a> per processar una nova inscripció en nom del participant utilitzant la seva targeta de crèdit.

en: Click <a href='%1'>New Contribution Page</a> to create and configure a new online contribution page using the step-by-step wizard.
ca: Feu clic a <a href='%1'>nova pàgina de contribució</a> per a crear i configurar pas a pas una nova pàgina de contribució en línia utilitzant l'assistent.

en: Click <em>Add Membership</em> to record a new membership.
ca: Clica <em>Afegir pertinença</em> per registrar una nova pertinença.

en: Click <em>Submit Credit Card Membership</em> to process a Membership on behalf of the member using their credit card.
ca: Clica <em>Registra pertinença amb targeta de crèdit</em> per processar una pertinença en nom del membre utilitzant la seva targeta de crèdit.

en: Click <strong>Advanced Search</strong> to search by address, demographics, custom fields, notes, and/or relationships. If you are using CiviContribute, CiviEvent or CiviMember - you can also search based on information stored by these components. For example - you can find all contacts who live in a specific city AND have contributed at least %1 within the past 6 months.
ca: Cliqueu a <strong>Cerca avançada</strong> per a buscar per direcció, demografia, camps personalitzats, notes i/o relacions. Si està utilitzant CiviContribute, CiviEvent o CiviMember - tambié pot realitzar búsquedes basades en informació emmagatzemada per aquests components. Per exemple - pots trobar tots els contactes que viuen a una ciutat específica i que hagi contribuït com a mínim %1 en els últims 6 mesos.

en: Click <strong>Configure</strong> to view and modify settings, amounts, and text for existing pages.
ca: Feu clic a <strong>configurar</strong> per a veure i modificar la configuració, imports i textos de les pàgines existents.

en: Click <strong>Continue Later</strong> if you're not ready to schedule or send this Mass SMS.
ca: Feu clic en <strong> Continuar després</strong> si no està llest per a programar o enviar aquest SMS massiu.

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related activity records (groups, contributions, memberships, etc.).
ca: Feu clic a <strong>Combina</strong> per moure dades del contacte duplicat de l'esquerra cap al contacte principal. A més de les dades de contacte (adreça, telèfon, correu electrònic ...), podeu triar moure tots o alguns dels registres d'activitats relacionats (grups, contribucions, pertinences, etc.)

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save any changes to your settings, and preview the widget again on this page.
ca: Feu clic <strong>Desa i previsualitza</strong> per a desar qualsevol canvi a les vostres opcions i tornar a previsualitzar el giny en aquesta pàgina.

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save your settings and preview the widget on this page.
ca: Pressioni <strong>Desar i Vista Prèvia</strong> per a Desar la configuració i ver el giny en aquesta pàgina.

en: Click <strong>Select fields for export</strong> and then <strong>Continue</strong> to choose a subset of fields for export. This option allows you to export multiple specific locations (Home, Work, etc.) as well as custom data. You can also save your selections as a 'field mapping' so you can use it again later.
ca: Cliqueu <strong>Selecciona els camps per exportar</strong> i després <strong>Continua</strong> per seleccionar un subconjunt de camps per exportar. Aquesta opció us permetrà exportar vàries ubicacions específiques (casa, feina, etc.) i també informació personalitzada. També podeu desar la vostra selecció com a "assignació de camps" per poder-la utilitzar més endavant.

en: Click <strong>Test-drive</strong> to try out the page in <strong>test mode</strong>. This allows you to go through the full contribution process using a dummy credit card on a test server.
ca: Feu clic a <strong>Test</strong> per a provar la pàgina en el <strong>mode de prova mode</strong>. Això permet realitzar el procés complet de contribució utilitzant una targeta fictícia en un servidor de proves.

en: Click <strong>Update Participant(s)</strong> below to save all your changes.
ca: Cliqueu <strong>Actualitza els participants</strong> de sota per desar tots els vostres canvis.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed.
ca: Feu clic al botó de <strong>desar resposta</strong> per a actualitzar els valors de cada enquestat, segons sigui necessari.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed. <br />Click <strong>Release Respondents >></strong> button below to release any respondents for whom you haven't recorded a response. <br />Click <strong>Reserve More Respondents >></strong> button if you need to get more respondents to interview.
ca: Cliqueu el botó <strong>registrar resposta</strong> per actualitzar els valors per a cada enquestat segons es necessiti. <br/>Cliqueu el botó <strong>Alliberar enquestats</strong> de sota per a alliberar qualsevol enquestat del qual no heu registrat cap resposta. <br/> Cliqueu el botó <strong>Reservar més enquestats</strong> si necessiteu més enquestats per a entrevistar.

en: Click Count
ca: Nº Clics

en: Click Delete to move this &quot;%1&quot; activity to the Trash.
ca: Feu clic a Suprimeix per moure aquesta activitat &quot;%1&quot; a la paperera.

en: Click Delete to move this case and all associated activities to the Trash.
ca: Feu clic a Suprimeix per moure aquest cas i totes les seves activitats associades a la paperera.

en: Click OK to save this contribution record AND send a receipt to the contributor now
ca: Feu clic en OK per a desar aquesta contribució i enviar ara un rebut al contribuent.

en: Click Restore to retrieve this &quot;%1&quot; activity from the Trash.
ca: Feu clic a Restablir per recuperar aquesta activitat  quot;%1&quot de la paperera.

en: Click Restore to retrieve this case and all associated activities from the Trash.
ca: Feu clic a Restablir per recuperar aquest cas i totes les activitats associades a la paperera.

en: Click Validate & Process below when you've entered all items for the batch. You can also Save & Continue Later at any time.
ca: Feu clic en validar i processar un cop hagueu introduït tots els elements en el lot. També podeu seleccionar desar i continuar després en qualsevol moment.

en: Click here for new profile
ca: Cliqueu aquí per a un nou perfil.

en: Click here to configure the panes.
ca: Feu clic aquí per la configuració del panell.

en: Click here to register a different person for this event.
ca: Cliqueu aquí per inscriure una persona diferent per aquest esdeveniment.

en: Click here to return to editing the street address as a single field. Addresses which don't fit the expected format for address elements can still be saved by entering them in the single 'Street Address' field.
ca: Feu clic aquí per tornar a l'edició de la direcció del carrer com un sol camp. Les adreces que no s'ajusten al format esperat per elements de la direcció encara poden ser salvats mitjançant la introducció d'ells en el camp únic de  'Adreça'.

en: Click on the activity subject for more information.
ca: Feu clic en l'assumpte de l'activitat per a més informació.

en: Click on the event name for more information.
ca: Cliqueu el nom de l'esdeveniment per a més informació.

en: Click or paste this link into your browser to go to your page
ca: Feu clic o enganxi aquest enllaç en el seu navegador per anar a la seva pàgina

en: Click the "Confirm Registration" button to begin, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
ca: Cliqueu el botó de "Confirma la inscripció" per començar, o cliqueu "Cancel·la la inscripció" si ja no esteu interessat en assistir a l'esdeveniment.

en: Click the "Confirm Registration" button to complete your registration in %1, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
ca: Cliqueu el botó "Confirma la inscripció" per completar la vostra inscripció a %1, o cliqueu "Cancel·la la inscripció" si ja no esteu interessat en assistir a l'esdeveniment.

en: Click the <strong>Continue</strong> button to checkout to %1, where you will select your payment method and complete the registration.
ca: Cliqueu el botó <strong>Continua</strong> per dirigir-vos a %1 des d'on podreu seleccionar el mètode de pagament i completar la inscripció.

en: Click this button if you want to view and or modify the search criteria used to define the members of this smart group.
ca: Feu clic en aquest botó per a veure o modificar els criteris de cerca utilitzats per a definir els membres d'aquest grup intel·ligent.

en: Click this link
ca: Cliqueu aquest enllaç

en: Click through Rate
ca: Proporció de clics

en: Click through URL
ca: URL clicada

en: Click to Open Rate
ca: Proporció de clics per obertures

en: Click to copy %1 from row one to all rows.
ca: Feu click en %1 des de la fila u per a totes les files

en: Click to edit
ca: Clica per a editar

en: Click-Throughs
ca: Clics registrats

en: Click-through Summary
ca: Resum de clics registrats

en: Click-throughs
ca: Clics registrats

en: Clicked
ca: Clicats

en: Clicks
ca: Clics

en: Clicks: %1
ca: Clics: %1

en: Client Name or Email
ca: Nom o correu electrònic del client

en: Client Relationship
ca: Relació amb el client

en: Client contact does not exist: %1
ca: El contacte del client no existeix: %1

en: Clone Tag
ca: Clona l'etiqueta

en: Close
ca: Tanca

en: Close All
ca: Tancar tots

en: Close Batch
ca: Tancar lot

en: Closed
ca: Tancat

en: Code
ca: Codi

en: Code Docs
ca: Documents codificats

en: Collapse all tabs
ca: Col·lapsa totes les pestanyes

en: Collapse this set in Advanced Search
ca: Contrau aquest grup en la cerca avançada

en: Collapse this set on initial display
ca: Contrau aquest grup en la visualització inicial

en: Collapsed on Page
ca: Col·lapsat en pàgina

en: Collapsed on Search
ca: Col·lapsat en la cerca

en: Column
ca: Columna

en: Column Headers
ca: Capçaleres de columna

en: Column Names
ca: Noms de columna

en: Column No
ca: Nº de columna

en: Columns
ca: Columnes

en: Comma-Separated Values (CSV)
ca: Valor separats per comes (CSV)

en: Command
ca: Comandament

en: Command parameters
ca: Paràmetres d'ordre

en: Command/Parameters
ca: Comanda / Paràmetres

en: Comment
ca: Comentari

en: Comments
ca: Comentaris

en: Committed Amount
ca: Import compromès

en: Commonly Used Specifiers
ca: Especificadors d'ús comú

en: Communication Preferences
ca: Preferències de comunicació

en: Communication Style
ca: Estil de comunicació

en: Communication language
ca: Llenguatge de comunicació

en: Communication preferences - alter
ca: Preferències de comunicació - modifica

en: Communications
ca: Comunicacions

en: Company
ca: Empresa

en: Compatible with
ca: Compatible amb

en: Complete
ca: Completat

en: Complete Description
ca: Descripció completa

en: Complete OR Partial Email
ca: Correu electrònic complet o parcial

en: Complete OR Partial Name
ca: Nom complet o parcial

en: Complete OR partial Contribution Page title.
ca: Títol complet o parcial de la pàgina de contribució.

en: Complete OR partial Event name.
ca: Nom de l'esdeveniment complet o parcial.

en: Complete OR partial batch name.
ca: Nom de lot complet o parcial.

en: Complete OR partial contact name.
ca: Nom de contacte complet o parcial.

en: Complete OR partial creator name.
ca: Nom del creador complet o parcial.

en: Complete OR partial group name.
ca: Nom de grup complet o parcial.

en: Complete street address(es) have been saved. However we were unable to split the address in the %1 address block(s) into address elements (street number, street name, street unit) due to an unrecognized address format. You can set the address elements manually by clicking 'Edit Address Elements' next to the Street Address field while in edit mode.
ca: S'ha(n) desat la(es) adreça(es) completa(es). No obstant no s'ha pogut separar l'adreça en el(s) bloc(s) d'adreça %1 en elements d'adreça (número de carrer, nom de carrer, tipus de via, etc.), degut a un format d'adreça no reconegut pel sistema. Podeu establir els elements de l'adreça manualment clicant 'Edita els elements de l'adreça' al costat del camp adreça, mentre estigueu en el mode d'edició.

en: Complete?
ca: Completat?

en: Completed
ca: Completat

en: Component ID
ca: Identificador del component

en: Component Name
ca: Nom del component

en: Component Type
ca: Tipus de component

en: Component name
ca: Nom del component

en: Compose On-screen
ca: Composar en pantalla

en: Compose a message on-screen for general use in emails or document output, or upload a pre-composed document for mail-merge.
ca: Escriviu un missatge a la pantalla per a ús general en missatges de correu electrònic o sortida de documents o carregueu un document per correus principals.

en: Conference
ca: Conferència

en: Conference Slot
ca: Ubicació de la conferència

en: Configuration Checklist
ca: Control de la configuració

en: Configuration file could not be retrieved for case type = '%1' %2.
ca: El fitxer de configuració no es va poder recuperar per al tipus de cas = '% 1'%2.

en: Configure
ca: Configura

en: Configure CKEditor
ca: Configurar CKEditor

en: Configure CiviCRM for your country and language.
ca: Configureu CiviCRM pel vostre país i el vostre idioma.

en: Configure Contact Search behavior.
ca: Configurar el comportament de cerca de Contactes.

en: Configure Event
ca: Configura l'esdeveniment

en: Configure Page - %1
ca: Configurar pàgina - %1

en: Configure Repeating Event
ca: Configura l'esdeveniment amb repetició

en: Configure Survey
ca: Configurar enquesta

en: Configure Survey - %1
ca: Configurar enquesta - %1

en: Configure Widget
ca: Configura el giny

en: Configure a mapping provider (e.g. Google or Yahoo) to display maps for contact addresses and event locations.
ca: Configureu un proveïdor de cartografia (p. ex. Google o Yahoo) per visualitzar mapes per les adreces dels contactes i les ubicacions d'esdeveniments.

en: Configure custom fields to collect and store custom data which is not included in the standard CiviCRM forms.
ca: Configureu camps personalitzats per recollir i emmagatzemar dades personalitzades que no s'inclouen als formularis CiviCRM estàndard.

en: Configure directories in your file system for temporary uploads, images, custom files and custom templates.
ca: Configureu els directoris del vostre sistema de fitxers per a càrregues temporals, imatges, fitxers personalitzats i plantilles personalitzades.

en: Configure how many events should be shown on the dashboard. This overrides the default value of 10 entries.
ca: Configureu quants esdeveniments s'han de mostrar al tauler. Això anul·la el valor predeterminat de 10 entrades.

en: Configure input and display formats for Date fields.
ca: Configureu els formats de ingrés i forma de mostrar dels camps de data.

en: Configure mailing labels for your site using tokens, which are replaced by contact field values when the labels are generated. Place your cursor within the Mailing Labels box where you want to the token to be inserted. Then click the "Insert Tokens" link to see a list of available tokens (including custom fields). Insert the token by clicking the desired token name.
ca: Configureu les etiquetes de correu del vostre web mitjançant un autentificador, que se substituirà pels valors del camp de contacte quan es generin les etiquetes. Col·loqueu el cursor al quadre "Etiquetes de correu" on voleu inserir l'autentificació. A continuació, feu clic a l'enllaç "Insereix símbols" per a veure la llista d'autentificacions disponibles (inclosos els camps personalitzats). Introduïu l'autentificació fent clic al nom d'identificació desitjat.

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
ca: Configureu els recordatoris de les renovacions de pertinences utilitzant <a href="%1">Programació de recordatoris</a>

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>. If you have previously configured renewal reminder templates, you can re-use them with your new scheduled reminders.
ca: Configureu els recordatoris de les renovacions de pertinences utilitzant <a href="%1">Programació de recordatoris</a>. Si ja heu configurat plantilles de recordatoris de renovació, podeu reutilitzar-los amb els nous recordatoris programats.

en: Configure screen and form elements for Viewing Contacts, Editing Contacts, Advanced Search, Contact Dashboard and WYSIWYG Editor.
ca: Configuració dels elements en pantalla i de formulari per a la Visualització dels contactes, Edició dels contactes, Cerca avançada, Tauler del contacte i l'Editor WYSIWYG.

en: Configure this event
ca: Configura aquest esdeveniment

en: Configure this event.
ca: Configura aquest esdeveniment.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records.
ca: Configureu fins a cinc camps per avaluar en la cerca de registres de contactes duplicats 'sospitosos'.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records. For each field, set a numeric <strong>Weight</strong> which determines the relative importance of a match on that field.
ca: Configureu fins a cinc camps per avaluar a la cerca de registres de contactes duplicats 'sospitosos'. Per a cada camp, establiu un <strong>Pes</strong> numèric que determini la importància relativa d'una coincidència en aquest camp.

en: Confirm
ca: Confirma

en: Confirm %1
ca: Confirmeu %1

en: Confirm Action
ca: Confirmar acció

en: Confirm Custom Group Delete
ca: confirmar l'eliminació del grup personalitzat

en: Confirm From Email
ca: Confirmeu l'adreça electrònica del remitent

en: Confirm From Name
ca: Confirmeu el nom del remitent

en: Confirm Group Delete
ca: Confirma l'eliminació del grup

en: Confirm Password
ca: Confirma la contrasenya

en: Confirm Price Field Delete
ca: Confirma l'eliminació del camp preu

en: Confirm Registration
ca: Confirma la inscripció

en: Confirm Text
ca: Confirma el text

en: Confirm Your Registration
ca: Confirmeu la vostra inscripció

en: Confirm Your Registration Information
ca: Confirma la informació de la inscripció

en: Confirm your registration for %1
ca: Confirmeu la vostra inscripció per a %1

en: Confirm your registration for %1.
ca: Confirma la vostra inscripció per %1.

en: Confirmation Email
ca: Correu electrònic de confirmació

en: Confirmation Email Text
ca: Text del correu electrònic de confirmació

en: Confirmation Page?
ca: Pàgina de confirmació?

en: Confirmation Screen
ca: Pantalla de confirmació

en: Confirmation Title
ca: Títol de confirmació

en: Conflicts
ca: Conflictes

en: Congratulations! Your upgrade was successful!
ca: Felicitats! La vostra actualització s'ha realitzat satisfactòriament!

en: Connect
ca: Connecteu

en: Connected
ca: Connectat

en: Connected Repeating Events
ca: Esdeveniments amb repetició connectats

en: Connecting...
ca: Connectant...

en: Connections provide a simplified way to link your CiviCRM installation to an external service.
ca: Les connexions proporcionen una manera simplificada d'enllaçar la vostra instal·lació de CiviCRM a un servei extern.

en: Const Id
ca: Id. Const

en: Constituent Engagement
ca: Implicació dels contactes

en: Constituent Name
ca: Nom del constituent

en: Constituent Report (Detail)
ca: Informe de constituents (Detall)

en: Constituent Report (Summary)
ca: Informe de constituents (Resum)

en: Constituent Type
ca: Tipus de constituent

en: Contact
ca: Contacte

en: Contact %%StatusMessage%%
ca: %%StatusMessage%% de contacte

en: Contact 1
ca: Contacte 1

en: Contact 2
ca: Contacte 2

en: Contact 2 (Duplicate)
ca: Contacte 2 (Duplicat)

en: Contact A
ca: Contacte A

en: Contact A ID
ca: Identificador del contacte A

en: Contact A has Permission Over Contact B
ca: El contacte A té permís sobre el contacte B

en: Contact Activities
ca: Activitats de contacte

en: Contact Address Fields - Selection Values
ca: Camps de la direcció de contactes - seleccioneu valors

en: Contact B
ca: Contacte B

en: Contact B ID
ca: Identificador del contacte B

en: Contact B has Permission Over Contact A
ca: El contacte B té permís sobre el contacte A

en: Contact Dashboard
ca: Tauler del contacte

en: Contact Deleted by Merge
ca: Contacte eliminat per combinació

en: Contact Demographics Report
ca: Informe de la demografia de contacte

en: Contact Details
ca: Detalls de contacte

en: Contact Edit Options
ca: Opcions d'edició del contacte

en: Contact Group Status
ca: Estat del grup de contactes

en: Contact Hash
ca: Marques del contacte

en: Contact ID
ca: Identificador del contacte

en: Contact ID %1 has been deleted.
ca: L'identificador del contacte %1 ha estat eliminat.

en: Contact ID %1 has been merged and deleted.
ca: L'identificador del contacte %1 ha estat fusionat i eliminat.

en: Contact ID %1 is a match for %2 user %3 but has already been matched to %4
ca: L'identificador del contacte %1 és coincident amb %2 usuari %3 pero ja s'ha aparellat amb %4.

en: Contact Image
ca: Imatge del contacte

en: Contact Info
ca: Informació de contacte

en: Contact Information
ca: Informació de contacte

en: Contact Job title
ca: Lloc de treball del contacte

en: Contact Logging Report (Detail)
ca: Informe de registre de contactes (Detalls)

en: Contact Logging Report (Summary)
ca: Informe de registre de contactes (Resum)

en: Contact Merged
ca: Contacte combinat

en: Contact Modified
ca: Contacte modificat

en: Contact Multi Records %%StatusMessage%%
ca: Contactar registres múltiples %%StatusMessage%%

en: Contact Name
ca: Nom del contacte

en: Contact Notes
ca: Notes del contacte

en: Contact Page
ca: Pàgina de Contacte

en: Contact Phone
ca: Telèfon de contacte

en: Contact Prefix
ca: Prefix del contacte

en: Contact Profile
ca: Perfil de contacte

en: Contact Records for Contributors
ca: Registres de contacte per a contribuents

en: Contact Reference
ca: Contacte de referència

en: Contact Reference Autocomplete Options
ca: Opcions per auto-completar la referència de contacte

en: Contact Relationships
ca: Relacions del contacte

en: Contact Saved
ca: Contacte desat

en: Contact Search
ca: Cerca de contactes

en: Contact Smart Group View Options
ca: Contactar opcions de veure un grup intel·ligent

en: Contact Source
ca: Origen del contacte

en: Contact Sub Type
ca: Subtipus de contacte

en: Contact Subtype
ca: Subtipus de contacte

en: Contact Subtype %1
ca: Subtipus de contacte %1

en: Contact Subtype (Contact A)
ca: Subtipus de contacte (del contacte A)

en: Contact Subtype (Contact B)
ca: Subtipus de contacte (del contacte B)

en: Contact Subtype A
ca: Subtipus de contacte A

en: Contact Subtype B
ca: Subtipus de contacte B

en: Contact Suffix
ca: Sufix del contacte

en: Contact Summary
ca: Resum del contacte

en: Contact Summary:
ca: Resum del contacte:

en: Contact Tags
ca: Etiquetes de contacte

en: Contact Trash and Undelete
ca: Paperera de contactes i recuperació

en: Contact Type
ca: Tipus de contacte

en: Contact Type (Contact A)
ca: Tipus de contacte (contacte A)

en: Contact Type (Contact B)
ca: Tipus de contacte (contacte B)

en: Contact Type A
ca: Tipus de contacte A

en: Contact Type B
ca: Tipus de contacte B

en: Contact Type Description
ca: Descripció del tipus de contacte

en: Contact Type ID
ca: Identificador del tipus de contacte

en: Contact Type Image URL
ca: URL de la imatge del tipus de contacte

en: Contact Type Is Active?
ca: El tipus de contacte està actiu?

en: Contact Type Label
ca: Etiqueta del tipus de contacte

en: Contact Type Mismatch
ca: No s'ha trobat el tipus de contacte

en: Contact Type for Contact A
ca: Tipus de contacte pel contacte A

en: Contact Type for Contact B
ca: Tipus de contacte pel contacte B

en: Contact Type is Reserved?
ca: El tipus de contacte està reservat?

en: Contact Type(s)
ca: Tipus de contactes

en: Contact Type: %1
ca: Tipus de contacte: %1

en: Contact View Options
ca: Opcions de visualització del contacte

en: Contact and Financial Type
ca: Contacte i tipus financer

en: Contact has been added to '%1'.
ca: El contacte ha estat afegit a '%1'.

en: Contact has been created
ca: S'ha creat el contacte

en: Contact identifier from external system
ca: Identificador del contacte en el sistema extern

en: Contact image deleted successfully
ca: Imatge de contacte eliminada correctament

en: Contact is Deceased
ca: El contacte va morir

en: Contact is in Trash
ca: El contacte és a la paperera

en: Contact modification report for the logging infrastructure (detail).
ca: Report de modificació de contacte per a la infraestructura de bitàcoles (detall).

en: Contact modification report for the logging infrastructure (summary).
ca: Informe de modificació de contacte per a la infraestructura bitàcola (Resum).

en: Contact type
ca: Tipus de contacte

en: Contact type names should not use reserved keywords.
ca: Els noms del tipus de contacte no han de fer servir caràcters reservats.

en: Contact was merged into another contact
ca: El contacte s'ha combinat amb un altre contacte

en: Contact with no email must have a name.
ca: Un contacte sense correu electrònic ha de tenir un nom.

en: Contact with no name must have an email.
ca: Un contacte sense nom ha de tenir un correu electrònic.

en: Contact your site administrator for help creating reports.
ca: Contacteu amb l'administrador del lloc web per què us ajudi en la creació informes.

en: Contact your site administrator if you need to use a SMS Provider which is not in the dropdown list.
ca: Contacti amb el administrador del lloc si necessiteu utilitzar un proveïdor de SMS que no està en la llista desplegable.

en: Contact's Gender
ca: Gènere del contacte

en: Contact's Groups
ca: Grups del contacte

en: Contact's first name.
ca: Nom de la persona encarregada.

en: Contact's last name.
ca: Cognom de la persona encarregada

en: Contact's middle name.
ca: Segon nom del contacte.

en: Contact(s)
ca: Contactes

en: Contacts
ca: Contactes

en: Contacts %%StatusMessage%%
ca: Contactes %%StatusMessage%%

en: Contacts AND Cases
ca: Contactes I Casos

en: Contacts Added
ca: Contactes afegits

en: Contacts Merged
ca: Contactes unificats

en: Contacts created on this site are added to this group
ca: Els contactes afegits a aquest lloc son afegits al grup

en: Contacts in Group: %1
ca: Contactes al grup: %1

en: Contacts in the <strong>%1</strong> group are listed below.
ca: Contactes en el <strong>%1</strong> grup estan llistats a sota.

en: Contacts in this Group
ca: Contactes en aquest grup

en: Contacts in this group are assigned Administrator role permissions.
ca: Als contactes d'aquest grup se'ls-hi assigna el rol administrador.

en: Contacts with 'Do not SMS' will be excluded from receiving Bulk SMS messages, and the Send SMS activity will be disabled.
ca: Els contactes amb 'No enviar SMS' seran exclosos de rebre missatges massius SMS i l'enviament d'activitats per SMS es deshabilitarà.

en: Contacts with 'Do not email' will be excluded from receiving CiviMail mailings, and the Send Email activity will be disabled for them. However they will still receive email for contribution receipts and event registration confirmations.
ca: Els contactes amb 'No enviar correus electrònics' seràn exclosos a l'hora de rebre mailings del CiviMail, i l'enviament d'activitats per correu electrònic serà deshabilitat per ells. No obstant continuaran rebent correus electrònics de rebuts de contribucions i confirmacions a inscripcions d'esdeveniments.

en: Contacts with 'Do not mail' will be excluded when mailing labels are created.
ca: Els contactes amb 'No enviar correus postals' seran exclosos quan es creïn les etiquetes per l'enviament.

en: Contacts with a Relationship Type of:
ca: Contactes amb una relació de tipus:

en: Contacts with any of the checked privacy options are EXCLUDED from your search results by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone', and search for contacts with an address in a specific city - then contacts in that city who have 'Do not phone' selected as a privacy option will be excluded from the search results.
ca: Els contactes amb qualsevol de les opcions de privacitat marcades son exclosos dels resultats de la cerca per defecte. Per exemple: Si seleccioneu 'No trucar', i cerqueu els contactes amb una adreça en una ciutat específica - llavors els contactes en aquesta ciutat que tinguin 'No trucar' seleccionat com a opció de privacitat seran exclosos dels resultats de la cerca.

en: Contacts with no preferred language
ca: Contactes sense un idioma de preferència

en: Contains
ca: Conté

en: Content / Components
ca: Contingut / Components

en: Content and format for mailing labels.
ca: Contingut i format per a les etiquetes de correu.

en: Contents of the Return-Path header.
ca: Contingut de la capçalera Return-Path.

en: Continue
ca: Continua

en: Continue Later
ca: Continuar després

en: Continue Mailing
ca: Continua el mailing

en: Contribute Now
ca: Contribuir ara

en: Contribution
ca: Contribució

en: Contribution #
ca: Contribució #

en: Contribution %%StatusMessage%%
ca: Contribució %%StatusMessage%%

en: Contribution Aggregate
ca: Agregat de contribucions

en: Contribution Aggregate by Relationship
ca: Contribucions agregades per relació

en: Contribution Amount
ca: Import de la contribució

en: Contribution Amount Stats
ca: Estadístiques d'imports de contribució

en: Contribution Amounts
ca: Imports de la contribució

en: Contribution Amounts Label
ca: Etiqueta d'imports de contribució

en: Contribution Amounts section enabled
ca: Secció d'imports de contribucions habilitat

en: Contribution Avg
ca: Mitjana de contribucions

en: Contribution Bulk Entry
ca: SMS massiu

en: Contribution Currency
ca: Moneda de contribució

en: Contribution Dashboard
ca: Tauler de contribucions

en: Contribution Date
ca: Data de la contribució

en: Contribution Detail Report
ca: Resum detall de contribucions

en: Contribution Honor Roll
ca: Quadre d'honoer de contribucions

en: Contribution ID
ca: Identificador de contribució

en: Contribution Information
ca: Informació de la contribució

en: Contribution Invoice
ca: Factura de la contribució

en: Contribution Invoice: %1
ca: Factura de la contribució: %1

en: Contribution Label
ca: Etiqueta de contribució

en: Contribution Links
ca: Enllaços de la contribució

en: Contribution Logging Report (Detail)
ca: Informe de registre de contribucions (Detall)

en: Contribution Logging Report (Summary)
ca: Informe de registre de contribucions (Resum)

en: Contribution Note
ca: Nota de contribució

en: Contribution Note %1 %2
ca: Nota de contribució %1 %2

en: Contribution OR Soft Credit?
ca: Contribució o crèdit tou?

en: Contribution Ordinality
ca: Ordinalitat de la contribució

en: Contribution Page
ca: Pàgina de contribució

en: Contribution Page / Event
ca: Pàgina de contribució / esdeveniment

en: Contribution Page Configuration
ca: Configuració de pàgines de contribució

en: Contribution Page Created Date
ca: Data de creació de pàgina de contribució

en: Contribution Page End Date
ca: Data de finalització de pàgina de contribució

en: Contribution Page Start Date
ca: Data d'inici de la pàgina de contribució

en: Contribution Pages
ca: Pàgines de contribució

en: Contribution Receipt Not Sent
ca: No s'ha enviat el rebut de la contribució

en: Contribution Receipt Sent
ca: S'ha enviat el rebut de la contribució

en: Contribution Reports
ca: Informes de contribucions

en: Contribution Source
ca: Origen de la contribució

en: Contribution Status
ca: Estat de la contribució

en: Contribution Summary
ca: Resum de contribucions

en: Contribution Summary Report
ca: Informe resum de contribucions

en: Contribution Total
ca: Total Contribucions

en: Contribution Type
ca: Tipus de contribució

en: Contribution Widget
ca: Giny de contribució

en: Contribution amount cannot be more than %1.
ca: La quantitat de la contribució no pot ser superior que %1.

en: Contribution amount must be at least %1
ca: La quantitat de la contribució hauria de ser almenys de %1

en: Contribution and Membership Details
ca: Detalls de contribució i pertinença

en: Contribution can not be less than zero. Please select the options accordingly
ca: La contribució no pot ser menor que cero. Seleccioneu les opcions d'acord  això.

en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
ca: Detalls de contribució per tipus de contribució, més informació de membres associats a contribucions registrades com a pagaments per membresies.

en: Contribution import files must contain data needed to <strong>match the contribution to the contributor</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
ca: Els fitxers d'importació de contribucions han de contenir les dades necessàries per <strong>assignar la contribució al contribuent</strong>. Aquesta 'assignació' es pot gestionar de diverses maneres diferents:

en: Contribution import requires that the Contributors already exist as contact records in your CiviCRM database. If you need to import contributions for contributors who haven't been added to CiviCRM yet, you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match contributions to contributors. Then return to this screen and import the contribution records.
ca: La importació de contribucions requereix que els contribuents existeixin prèviament com a registres de contacte en la base de dades del CRM. Si necessiteu importar contribucions per contribuents que no s'han afegit encara al CiviCRM, ho haureu de fer en 2 passos. Primer, utilitzeu la <strong>Importació de contactes</strong> per afegir els registres de contacte. Si és possible, incloeu un 'identificador extern' únic per a cada contacte de tal manera que pugueu utilitzar-lo després per indentificar les contribucions amb els contribuents. Un cop acabat torneu a aquesta pantalla i importeu els registres de contribucions.

en: Contribution is Pay Later?
ca: És una contribució amb pagament diferit?

en: Contribution is Recurring?
ca: És una contribució periòdica?

en: Contribution is a Test?
ca: És una contribució de prova?

en: Contribution was made through this personal campaign page.
ca: La contribució ha estat realitzada a través d'aquesta pàgina de campanya personal.

en: Contributions
ca: Contribucions

en: Contributions - Duplicate Organization Alert
ca: Contribucions - Alerta d'organització duplicada

en: Contributions - Invoice
ca: Contribucions - Factura

en: Contributions - Receipt (off-line)
ca: Contribucions -  Rebut (fora de línia)

en: Contributions - Receipt (on-line)
ca: Contribucions - Rebut (en línia)

en: Contributions - Recurring Billing Updates
ca: Contribucions periòdiques - Actualitzacions de facturació

en: Contributions - Recurring Cancellation Notification
ca: Contribucions periòdiques - Notificació de cancel·lació

en: Contributions - Recurring Start and End Notification
ca: Contribucions periòdiques - Notificació d'inici i finalització

en: Contributions - Recurring Updates
ca: Contribucions periòdiques - Actualitzacions

en: Contributions Charts
ca: Gràfics de contribucions

en: Contributions OR Soft Credits?
ca: Contribucions o crèdits tous?

en: Contributions OR Soft Credits? - Soft Credits Only
ca: Contribucions o crèdits tous? - Només crèdits tous

en: Contributions Only
ca: Només contribucions

en: Contributions and Soft Credits
ca: Contribucions i crèdits tous

en: Contributions by Household Report
ca: Informe de contribucions per llar

en: Contributions by Organization Report
ca: Informe de contribucions per organització

en: Contributions made in Year X and not Year Y
ca: Contribucions fetes a l'any X i no a l'any Y

en: Contributions received from %1 since inception.
ca: Contribucions rebudes de %1 de de l'inici.

en: Contributor
ca: Contribuent

en: Contributor Contact Type
ca: Tipus de contacte del col·laborador

en: Contributor Group(s)
ca: Grups del contribuent

en: Contributor Name
ca: Nom del contribuent

en: Contributor Name or Email
ca: Nom o correu electrònic del contribuent

en: Contributor Tag(s)
ca: Etiquetes del contribuent

en: Contributor's Email
ca: Correu electrònic del contribuïdor

en: Contributor's Phone
ca: Telèfon del contribuent

en: Controls display of the smart groups that a contact is part of in each contact's "Groups" tab. "Show on Demand" provides the best performance, and is recommended for most sites.
ca: Controla la visualització dels grups intel·ligents que un contacte forma part de la pestanya "Grups" de cada contacte. "Mostrar sota demanda" proporciona el millor rendiment i es recomana per a la majoria de pàgines web.

en: Copy
ca: Còpia

en: Copy %1
ca: Còpia %1

en: Copy %1 of %2
ca: Copia %1 de %2

en: Copy Event
ca: Còpia l'esdeveniment

en: Copy Label Format
ca: Copia el format d'etiqueta

en: Copy Price Set
ca: Còpia la tarifa

en: Copy To Case
ca: Copia al cas

en: Copy of
ca: Còpia de

en: Copy of %1
ca: Copia de %1

en: Corsican
ca: Cors

en: Cost of Sales
ca: Cost de vendes

en: Cost of Sales Account is
ca: El compte de cost de venda és

en: Could Not Find Custom Field Details for %1, %2, %3
ca: No s'ha pogut trobar detalls de camp personalitzat per a %1, %2, %3

en: Could Not Remove
ca: No es pot eliminar

en: Could not connect to MailStore for
ca: No s'ha pogut connectar a MailStore per

en: Could not find %1 in path tree
ca: No s'ha pogut trobar %1 a la localitació

en: Could not find Interviewer.
ca: No s'ha pogut trobar a l'entrevistador.

en: Could not find Survey Id.
ca: No s'ha pogut trobar l'identificador de l'enquesta.

en: Could not find Survey.
ca: No s'ha pogut trobar les enquestes.

en: Could not find a mailing id
ca: No s'ha pogut trobar un identificador de correu

en: Could not find a valid Activity Type ID for Inbound Email
ca: No s'ha trobat cap identificador de tipus d'activitat vàlid per a l'entrada de correu electrònic

en: Could not find an email address.
ca: No s'ha trobat una adreça de correu electrònic.

en: Could not find contacts for reservation.
ca: No s'han trobat contactes per a assignar.

en: Could not find custom field for %1, %2, %3
ca: No s'ha pogut trobar el camp personalitzat per a %1, %2, %3

en: Could not find respondents to release.
ca: No s'han trobat enquestats per a alliberar.

en: Could not find source page id.
ca: No s'ha pogut trobar l'origen de l'identificador de la pàgina.

en: Could not find survey for %1 respondents.
ca: No s'ha pogut trobar l'enquesta per als enquestats %1.

en: Could not find template for the instance.
ca: No s'ha trobat una plantilla per a la instància.

en: Could not find the report template. Make sure the report template is registered and / or url is correct.
ca: No s'ha trobat la plantilla de l'informe. Assegureu-vos que la plantilla de informe esta registrada i/o que la URL és correcte.

en: Could not find the required contact id parameter (id=) for viewing a contact record with a Profile.
ca: No s'ha pogut trobar el paràmetre del indentifiacdor de contacte (id =) per visualitzar un registre de contacte amb un perfil.

en: Could not find valid value for %1
ca: No es pot trobar un valor vàlid per %1

en: Could not get a contact id and/or contact type
ca: No es pot obtenir l'identificador de contacte i/o el tipus de contacte

en: Could not get a contact_id and/or contact_type
ca: No es pot obtenir l'identificador de contacte i/o el tipus de contacte

en: Could not get a valid contact subtype for contact type '%1'
ca: No es pot obtenir un subtipus de contacte vàlid pel tipus de contacte '%1'

en: Could not get the contact ID
ca: no s'ha pogut obtenir el identificador de contacte

en: Could not initiate connection to payment gateway
ca: No s'ha pogut iniciar connexió a l'ingrés de pagament

en: Could not move custom file to custom upload directory
ca: No s'ha pogut moure el fitxer personalitzat al directori personalitzat de càrrega

en: Could not retrieve the file
ca: No es pot obtenir el fitxer

en: Count
ca: Comptador

en: Count data for smart groups is not currently calculated. You may click Update Smart Groups to generate it. Be aware this can cause significant server load
ca: Ara mateix el recompte d'informació dels grups intel·ligent no està calculat. Podeu clicar Actualitza els grups intel·ligents per generar-lo. Tingueu en compte que això pot provocar una càrrega significativa en el servidor.

en: Counted
ca: Comptat

en: Counted?
ca: Comptat?

en: Countries of the world
ca: Països del món

en: Country
ca: País

en: Country (Home)
ca: País (casa)

en: Country AND State/Province are required to search by distance.
ca: País Y Estat/Província són necessaris per a cercar per distancia.

en: Country ID
ca: Identificador del país

en: Country Is Active
ca: El país és actiu

en: Country name (e.g. Canada).
ca: Nom del país (p. ex. Canada).

en: County
ca: Comarca

en: County Abbreviation
ca: Abreviatura de la comarca

en: County name. If you want to include the county in your screen displays, the <strong>County</strong> checkbox should be set under <strong>Address Editing &raquo; Address Fields</strong> on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
ca: El nom del municipi. Si voleu incloure el municipi en la pantalla de visualització, la casella de selecció <strong>municipi</strong> s'hauria d'establir a l'<strong>edició de Address &raquo; Els camps d'adreça</strong> d'aquesta pantalla, i els noms del municipi s'han d'afegir a la taula civicrm_county a la vostra base de dades.

en: Cover Sheet for %1
ca: Fulla de Portada per al %1

en: Create
ca: Crea

en: Create Batch
ca: Crear lot

en: Create Date
ca: Data de creació

en: Create New
ca: Crea

en: Create New Group
ca: Crea un nou grup

en: Create PDF Letter
ca: Crea una carta PDF

en: Create Profile
ca: Crea un perfil

en: Create Report
ca: Crea l'informe

en: Create User Record
ca: Crea un registre d'usuari

en: Create User Record for %1
ca: Crea un registre d'usuari per a %1

en: Create a Personal Campaign Page
ca: Crear una pàgina de campanya personal

en: Create a Personal Campaign Page for another campaign:
ca: Crear una Pàgina Personal de Campanya per a un altre companya:

en: Create a household member relationship with this contact
ca: Crea una relació de membre de la llar amb aquest contacte

en: Create a new contact record in CiviCRM
ca: Crea un registre de contacte nou al CiviCRM

en: Create a new set of options
ca: Crea un conjunt d'opcions nou

en: Create a new tag and assign it to imported records
ca: Crea una etiqueta nova i assigna-la als registres importats

en: Create a profile (e.g. 'Participant Information').
ca: Creeu un perfil (p. ex. 'Informació del participant').

en: Create an account?
ca: Voleu crear un compte?

en: Create and update grants
ca: Crear i actualitzar subvencions

en: Create new campaign, survey and petition types and their status
ca: Crea una nova campanya, enquesta i tipus de petició i els seus estats.

en: Create new campaigns, surveys and petitions, reserve respondents
ca: Crea noves campanyes, enquestes i peticions, reserva enquestats.

en: Create new location
ca: Crea una nova ubicació

en: Create new result set
ca: Crear nou conjunt de resultats

en: Create one activity with all contacts together
ca: Crear una activitat amb tots els contactes junts

en: Create predefined tags in the main tree, or click the <strong>+</strong> to add a set for free tagging.
ca: Creeu etiquetes predefinides a l'arbre principal o feu clic al <strong>+</strong> per afegir un nou arbre.

en: Create report from this template
ca: Crear informe des de aquesta plantilla

en: Create reports for your users from any of the report templates listed below. Click on a template title to get started. Click Existing Report(s) to see any reports that have already been created from that template.
ca: Creeu informes per als usuaris des de qualsevol de les plantilles d'informes que figuren a sota. Feu clic a un títol de la plantilla per començar. Feu clic a Informes existents per a veure tots els informes que ja han estat creats a partir d'aquesta plantilla.

en: Create separate activities for each contact
ca: Crear activitats separades per a cada contacte

en: Create your search by selecting the criteria (record type and field), the comparison operator, and entering the value you want to search for. You can define one or many criteria as a set: <em>Include contacts where... State IS Washington AND City IS Seattle AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
ca: Crea la cerca seleccionant els criteris (tipus de contacte i el camp), l'operador de comparació, i entreu el valor que voleu cercar. Podeu definir un o més criteris en conjunt: <em>Incloure contactes on... l'estat és Washington, la ciutat és Seattle i la data de naixement és posterior a (>) l'1 gener de 1985</em>

en: Created
ca: Creat

en: Created By
ca: Creat per

en: Created By:
ca: Creat per:

en: Created Date
ca: Data de creació

en: Created Date:
ca: Data de creació:

en: Created On
ca: Creat en

en: Created by
ca: Creat per

en: Created or Sent by
ca: Creat o enviat per

en: Creating your own fundraising page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to make a contribution. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
ca: Crear la seva pròpia de recaptació de fons és simple. Ompliu la informació  bàsica detallada a continuació; això li permetre administrar la pàgina i convidar als seus amics per a fer una contribució. A continuació feu clic en 'Continuar' per a personalitzar i anunciar la pàgina.

en: Credit Card
ca: Targeta de crèdit

en: Credit Card Contribution
ca: Contribució amb Targeta de crèdit

en: Credit Card Pledge Payment
ca: Compromís de pagament amb Targeta de Crèdit

en: Credit Card Type
ca: Tipus de targeta de crèdit

en: Credit Liability Account is
ca: El compte de crèdit passiu és

en: Credit Note ID
ca: Identificador nota de crèdit

en: Credit card type not supported by Realex:
ca: Tipus de targeta de crèdit no soportada per Realex:

en: Criteria
ca: Criteris

en: Croatian
ca: Croat

en: Cumulative
ca: Acumulatiu

en: Currencies Enabled
ca: Monedes habilitades

en: Currency Type
ca: Tipus de moneda

en: Current
ca: Vigent

en: Current #
ca: Actual #

en: Current Attachment(s)
ca: Fitxers adjunts actuals

en: Current Campaigns
ca: Campanyes actuals

en: Current Cycle End Date
ca: Data de final de cicle actual

en: Current Cycle Start Date
ca: Data d'inici del cicle actual

en: Current Employee
ca: Empleat actual

en: Current Employee?
ca: Empleat actual?

en: Current Employer
ca: Ocupador actual

en: Current Employer ID
ca: Identificador de l'ocupador actual

en: Current Employer Report
ca: Informe de l'ocupador actual

en: Current Fiscal Year-To-Date
ca: Aquest any fiscal fins avui

en: Current Member?
ca: Membre actiu?

en: Current Membership?
ca: Pertinença actual?

en: Current Month-To-Date
ca: Aquest mes fins avui

en: Current Relationships
ca: Relacions actuals

en: Current Start Date
ca: Data d'inici actual

en: Current Total
ca: Suma actual

en: Current Year-to-Date
ca: Any en curs

en: Current and inactive memberships for %1 are listed below.
ca: Les pertinences vigents i inactives per %1 es llisten a continuació.

en: Current calendar month to-date
ca: Aquest mes fins avui

en: Current calendar year to-date
ca: Aquest any fins avui

en: Current employer name as configured in the individual contact edit form. You will probably want this on a separate line, so use the Enter key to create a line-break after the name fields.
ca: Nom actual del perfil tal com està configurat en el formulari d'edició de contactes individuals. És probable que ho vulgueu en una línia separada, si és així, utilitzeu la tecla Enter per crear un salt de línia després dels camps del nom.

en: Current quarter to-date
ca: Aquest trimestre fins avui

en: Current week to-date
ca: Aquesta setmana fins avui

en: Current<br />Participant
ca: Participant actual<br />

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom  %1 is a required field if %1 is of type Customized.
ca: %1 personalitzat és un camp requerit si %1 és de tipus Personalitzat.

en: Custom %1
ca: Personalitzat %1

en: Custom %1 is a required field if %1 is of type Customized.
ca: El camp %1 és un camp obligatori si %1 és del tipus personalitzat.

en: Custom Addressee
ca: Destinatari personalitzat

en: Custom Addressee.
ca: Adreça personalitzada.

en: Custom Data
ca: Dades personalitzades

en: Custom Data Fields
ca: Camp de dades personaolitzades

en: Custom Data Type
ca: Tipus de dada personalitzada

en: Custom Email Greeting
ca: Correu electrònic personalitzat de benvinguda

en: Custom Field
ca: Camp personalitzat

en: Custom Field Move: %1
ca: moure el camp personalitzat: %1

en: Custom Fields
ca: Camps personalitzats

en: Custom Fields for this Set
ca: Camps personalitzats per aquest grup

en: Custom Files
ca: Fitxers Personalitzats

en: Custom Group
ca: Grup personalitzat

en: Custom Group Created Date
ca: Data de creació del grup personalitzat

en: Custom Group Multiple Values Listing
ca: Llistat de valors múltiples de grups personalitzats

en: Custom Groups
ca: Grups personalitzats

en: Custom Link to a Drupal Node
ca: Enllaç personalitzat en node grupal

en: Custom Option
ca: Opció personalitzada

en: Custom PHP Path Directory
ca: Ruta de Directori PHP personalitzat

en: Custom Postal Greeting
ca: Correu postal personalitzat de benvinguda

en: Custom Search
ca: Cerca personalitzada

en: Custom Search Path
ca: Ruta de cerca personalitzada

en: Custom Templates
ca: Plantilles Personalitzades

en: Custom data is stored in custom fields. Custom fields are organized into logically related custom data sets (e.g. Volunteer Info). Use custom fields to collect and store custom data which are not included in the standard CiviCRM forms. You can create one or many sets of custom fields.
ca: Les dades personalitzades s'emmagatzemen en camps personalitzats. Els camps personalitzats s'organitzen en conjunts de dades relacionades lògicament (p. ex. Informació de voluntaris). Utilitzeu els camps personalitzats per recollir i emmagatzemar dades personalitzades que no estiguin incloses en els formularis estàndards de CiviCRM. Podeu crear un o més conjunts de camps personalitzats.

en: Custom field '%1' already exists in Database.
ca: El camp personalitzat '%1' ja existeix a la base de dades.

en: Custom field '%1' has been saved.
ca: S'ha desat el camp personalitzat '%1'.

en: Custom fields and a Personal Campaign Page field can be added if needed.
ca: Es poden afegir Camps personalitzats i una pàgina de Campanya Personal si són necessaris.

en: Custom group '%1' already exists in Database.
ca: El grup personalitzat '%1' ja existeix a la base de dades.

en: Custom searches are developed and contributed by members of the CiviCRM community.
ca: Les cerques personalitzades son desenvolupades i aportades pels membres de la comunitat CiviCRM.

en: Custom tokens (based on custom data) can be added for organizations as well. These tokens will not be displayed in the list of available tokens, but can be added manually. The format is %1 – where 12 is the ID of the custom data field. To find the custom data field ID, go Administer > Customize Data & Screens > Custom Fields and click ‘edit’ on the field you want to use. Look at the URL. The last part of the URL will be an equal sign and a number (=12). The number (12 in this example) is the id of that custom field.
ca: També es poden afegir fitxes personalitzades (segons dades personalitzades) per a les organitzacions. Aquestes identificacions no es mostraran a la llista d'identificacions disponibles, però es poden afegir manualment. El format és %1: on 12 és l'identificador del camp de dades personalitzat. Per trobar l'identificador del camp de dades personalitzat, aneu a Administreu> Personalitza dades i pantalles> Camps personalitzats i feu clic a "Edita" al camp que vulgueu utilitzar. Mireu l'URL. L'última part de l'URL serà un signe igual i un número (= 12). El número (12 en aquest exemple) és l'identificador d'aquest camp personalitzat.

en: Customer:
ca: Client:

en: Customize Data and Screens
ca: Personalitzar dades i pantalles

en: Customize Data, Forms and Screens
ca: Personalitzar les dades, formularis i pantalles

en: Customize the CiviCRM navigation menu bar for your users here.
ca: Personalitzeu el menú de la barra de navegació CiviCRM per als vostres usuaris aquí.

en: Customized
ca: Personalitzat

en: Customizing CSS
ca: Personalització de CSS

en: Cycle Day
ca: Dia del cicle

en: Czech
ca: Txec

en: DUE DATE: %1
ca: Data de venciment: %1

en: Daily
ca: A diari

en: Danish
ca: Danès

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Dashboard - %1
ca: Tauler - %1

en: Dashboard Contact
ca: Tauler del contacte

en: Dashboard Contact ID
ca: Identificador del tauler del contacte

en: Dashboard entries
ca: Entrades del tauler

en: Dashlet is Active?
ca: El contenidor està actiu?

en: Data
ca: Dades

en: Data Entry
ca: Ingrés de dades

en: Data Entry Batches
ca: Lots d'introducció de dades

en: Data Source
ca: Origen de les dades

en: Data Type
ca: Tipus de dades

en: Database Error Code:
ca: Codi d'error de la base de dades

en: Database Log Report
ca: Informe del registre de la base de dades

en: Database Upgrades
ca: Actualitzacions de bases de dades

en: Database cache tables cleared.
ca: S'han esborrat les taules de memòria cau de la base de dades.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You may want to reload the database with the backup and try the upgrade process again.
ca: Fallo en la verificació de la base de dades - la base de dades es veu que ha estat actualitzada parcialment. És possible que vulgueu tornar a carregar la base de dades amb la còpia de seguretat i provar el procés d'actualització de nou.

en: Database field length
ca: Longitud del camp a la base de dades

en: Database is marked with invalid version format. You may want to investigate this before you proceed further.
ca: La base de dades està marcada amb un format de versió invàlid. Potser  voleu investigar-ho abans de continuar.

en: Date
ca: Data

en: Date Added
ca: Data d'addició

en: Date Added to CiviCRM
ca: Data d'afegit al CiviCRM

en: Date Class
ca: Classe de dada.

en: Date Created
ca: Data de creació

en: Date Deceased
ca: Data de defunció

en: Date Display
ca: Mostrar data

en: Date Display Formats
ca: Formats de pantalla de data

en: Date Format
ca: Format de data

en: Date Formats
ca: Formats de data

en: Date Input Fields
ca: Camp d'entrada de dades

en: Date Pending
ca: Pendent des de

en: Date Received
ca: Data de recepció

en: Date Removed
ca: Data d'eliminació

en: Date Renewal Entered
ca: Data de renovació introduïda

en: Date Sent
ca: Data d'enviament

en: Date and Time
ca: Data i hora

en: Date is not set
ca: No s'ha establert la data

en: Date of Birth
ca: Data de naixement

en: Date of birth
ca: Data de naixement

en: Date of bounce
ca: Data de retorn

en: Date of first pledge payment.
ca: Data del primer pagament del compromís.

en: Date on which the grant decision was finalized.
ca: Data en què va expirar la subvenció.

en: Date on which the grant money was transferred.
ca: Data en què es van transferir els diners de la subvenció.

en: Date that a receipt was sent to the contributor.
ca: Data en que s'ha enviat un rebut al contribuent.

en: Date that a thank-you message was sent to the contributor.
ca: Data en la que el missatge d'agraïment s'ha enviat al donant.

en: Date this field becomes effective (optional).  Used for price set fields that are made available starting on a specific date.
ca: Data en que aquest camp efectiu (opcional). S'utilitza per als camps del llistat de preus que estan disponibles a partir una data especifica

en: Date this field expires (optional).  Used for price set fields that are no longer available after a specific date (e.g. early-bird pricing).
ca: Data que expira aquest camp (opcional), S'utilitza per als camps del llistat de preus que ja no estan disponibles després d'una da ta especifica (p. ex. els primers preus del matí).

en: Date when an acknowledgment of the pledge was sent.
ca: Data en què es va enviar un justificant de recepció d'aquest compromís

en: Date when pledge was made by the contributor.
ca: Data en que el compromís ha estat fet pel contribuent.

en: Date(s)
ca: Dates

en: Date:
ca: Data:

en: Dates may be up to
ca: les dades poden ser fins a

en: Day
ca: Dia

en: Day of Contribution
ca: Dia de la contribució

en: Day prior to yesterday
ca: Abans d'ahir

en: Day, Week, Month, Year
ca: Dia, Setmana, Mes, Any

en: Days
ca: Dies

en: Days after the last one sent, up to the maximum number of reminders.
ca: Dies després des de l'últim enviat fins al número màxim de recordatoris.

en: Days prior to each scheduled payment due date.
ca: Dies abans a cada data programada de pagament.

en: De-activate the page (you can re-activate it later)
ca: Desactivar la pàgina (pot reactivar-la més tard)

en: Debit Card
ca: Targeta de dèbit

en: Debug output is triggered by adding specific name-value pairs to the CiviCRM query string:
ca: El resultat de la depuració és desencadenada addicionant uns parells específics de nom-valor a la cadena de text de la consulta del CiviCRM.

en: Debugging
ca: Depuració

en: Deceased
ca: Va morir

en: Deceased Date
ca: Data de defunció

en: December
ca: Desembre

en: Decimal Delimiter can not have more than 1 character.
ca: El Delimitador Decimal no pot tenir més de 1 caràcter.

en: Decision date
ca: Data d'expiració

en: Declaration Time
ca: Temps de declaració

en: Deductible?
ca: Deduïble?

en: Dedupe Exception
ca: Excepció de desduplicació

en: Dedupe Exceptions
ca: Excepcions de desduplicació

en: Dedupe Exceptions %%StatusMessage%%
ca: Excepcions de desduplicació %%StatusMessage%%

en: Dedupe Rule
ca: Regla de desduplicació

en: Dedupe by email
ca: Desduplica per correu electrònic

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Financial Type
ca: Tipus financer per defecte

en: Default Language for users
ca: Llengua predeterminada pels usuaris

en: Default Live Recurring Payments URL
ca: URL en línia per defecte de pagaments periòdics

en: Default Number Of Contacts
ca: Quantitat de contactes per defecte

en: Default Option?
ca: Opció per defecte?

en: Default Organization Address
ca: Direcció de l'organització per defecte

en: Default Role
ca: Rol per defecte

en: Default Status?
ca: Estat per defecte?

en: Default Test Recurring Payment URL
ca: URL de prova per defecte de pagament periòdic

en: Default Value
ca: Valor per defecte

en: Default currency assigned to contributions and other monetary transactions.
ca: La moneda per defecte assignada per als contribuents i altres transaccions monetàries.

en: Default domain email address and from name.
ca: Adreça de correu electrònic i nom de remitent predeterminats.

en: Default language (if any) for contact records.
ca: Idioma predeterminat (si n'hi ha) pels registres de contacte.

en: Default number of contacts
ca: Número de contactes per defecte

en: Default?
ca: Opció per defecte?

en: Define Mailing
ca: Defineix el mailing

en: Define general email address(es) that can be used as the FROM address when sending email to contacts from within CiviCRM (e.g. info@example.org)
ca: Definiu les adreces electròniques generals que es poden utilitzar com a adreça FROM quan envieu correus electrònics als contactes des de CiviCRM (p. Ex., Info@example.org)

en: Define participant roles for events here (e.g. Attendee, Host, Speaker...). You can then assign roles and search for participants by role.
ca: Definiu les funcions dels participants aquí (p. ex. Assistent, Amfitrió, orador ...). A continuació, podeu assignar funcions i cercar participants per funció.

en: Define statuses for event participants here (e.g. Registered, Attended, Cancelled...). You can then assign statuses and search for participants by status.
ca: Definir estats per als participants de l'esdeveniment aquí. (p. ex. registrat, va assistir, cancel·lat...). A continuació, podeu assignar estats i cercar participants per estat.

en: Delete
ca: Elimina

en: Delete %1
ca: Elimina %1

en: Delete %1 Type
ca: Elimina el tipus %1

en: Delete %1 from %2? (remove contact AND delete their record of having been in this group).
ca: Elimina %1 de %2? (elimina el contacte i elimina el registre d'haver estat en aquest grup).

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Past Groups).
ca: Elimina %1 de %2? (aquest grup no es llistarà més sota els grups antics)

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Pending Groups)
ca: Elimina %1 de %2? (aquest grup no es llistarà més sota els grups pendents)

en: Delete (to trash)
ca: Eliminar (a la paperera)

en: Delete ACL
ca: Elimina l'ACL

en: Delete ACL Role Assignment
ca: Elimina l'assignació de rol ACL

en: Delete Activities
ca: Elimina activitats

en: Delete Activity
ca: Elimina l'activitat

en: Delete Address Block
ca: Elimina el bloc de l'adreça

en: Delete All
ca: Elimina-les totes

en: Delete All Attachment(s)
ca: Suprimeix tots els adjunts

en: Delete Attached File
ca: Elimina el fitxer adjunt

en: Delete Batch
ca: Elimina el lot

en: Delete Campaign
ca: Elimina la campanya

en: Delete Campaign Page
ca: Elimina la pàgina de la campanya

en: Delete CiviCRM Profile
ca: Elimina el perfil CiviCRM

en: Delete CiviCRM Profile Group
ca: Elimineu el perfil de grup CiviCRM

en: Delete Comment
ca: Elimina el comentari

en: Delete Contact
ca: Elimina el contacte

en: Delete Contact Image
ca: Elimina la imatge del contacte

en: Delete Contact Type
ca: Eliminar el tipus de contacte

en: Delete Contact(s)
ca: Elimina els contactes

en: Delete Contribution
ca: Elimina la contribució

en: Delete Contribution Page
ca: Eliminar pàgina de contribució.

en: Delete Contributions
ca: Elimina les contribucions

en: Delete Credit Card
ca: Eliminar Targeta de Crèdit

en: Delete Custom Field
ca: Elimina el camp personalitzat

en: Delete Custom Group
ca: Elimina el grup personalitzat

en: Delete Custom Set
ca: Elimina el conjunt personalitzat

en: Delete Data Entry Batch
ca: Elimina el lot d'introducció de dades

en: Delete DedupeRule
ca: Elimina la regla de desduplicació

en: Delete Draft
ca: Elimina l'esborrany

en: Delete Email Block
ca: Elimineu el bloc del correu electrònic

en: Delete Event
ca: Elimina l'esdeveniment

en: Delete Event Template
ca: Elimina la plantilla de l'esdeveniment

en: Delete File
ca: Elimina el fitxer

en: Delete Financial Type
ca: Elimina el tipus financer

en: Delete Financial Type Account
ca: Elimina el compte de tipus financer

en: Delete Grant
ca: Elimina la subvenció

en: Delete Grants
ca: Elimina les subvencions

en: Delete Group
ca: Elimina el grup

en: Delete IM Block
ca: Elimina bloc de IM

en: Delete Label Format
ca: Suprimeix el format d'etiqueta

en: Delete Location Type
ca: Elimina el tipus d'ubicació

en: Delete Mail Settings
ca: Eliminar la configuració del correu

en: Delete Mailing
ca: Elimina el mailing

en: Delete Mapping
ca: Elimina una assignació

en: Delete Membership
ca: Elimina la pertinença

en: Delete Memberships
ca: Eliminar membres

en: Delete Message Template
ca: Eliminar plantilla de missatge

en: Delete Note
ca: Elimina la nota

en: Delete OpenID Block
ca: Eliminar bloc de OpenID

en: Delete Option Group
ca: Eliminar grup d'opcions

en: Delete PDF Page Format
ca: Suprimeix el format de la pàgina PDF

en: Delete Page - %1
ca: Eliminar pàgina - %1

en: Delete Participant Status
ca: Elimina l'estat de participant

en: Delete Participation
ca: Elimina la participació

en: Delete Participations
ca: Elimina les inscripcions

en: Delete Payment Procesor Type
ca: Eliminar procediment de tipus de pagament

en: Delete Payment Processor
ca: Eliminar procediment de pagament

en: Delete Payment ProcessorType
ca: Eliminar procediment de tipus de pagament

en: Delete Permanently
ca: Elimina definitivament

en: Delete Personal Campaign Page
ca: Eliminar la pàgina de campanya personal

en: Delete Petition
ca: Elimina la petició

en: Delete Phone Block
ca: Eliminar bloc de teléfon

en: Delete Pledge
ca: Elimina el compromís

en: Delete Pledges
ca: Elimina els compromisos

en: Delete Premium
ca: Elimina la recompensa

en: Delete Price
ca: Elimina el preu

en: Delete Price Field
ca: Elimina el camp preu

en: Delete Price Set
ca: Elimina la tarifa

en: Delete Profile Field
ca: Elimina el camp de perfil

en: Delete Provider
ca: Eliminar proveïdor

en: Delete Relationship
ca: Elimina la relació

en: Delete Relationship for %1
ca: Elimina la relació per %1

en: Delete Reletionship Type
ca: Elimina el tipus de relació

en: Delete Report Template
ca: Eliminar plantilla de informe

en: Delete Schedule Reminders
ca: Elimina els recordatoris programats

en: Delete Scheduled Job
ca: Elimina la tasca programada

en: Delete Status
ca: Eliminar estat

en: Delete Survey
ca: Elimina l'enquesta

en: Delete Website Block
ca: Eliminar bloc de lloc web

en: Delete action is missing expected survey ID.
ca: No s'ha pogut eliminar ja que no es troba l'identificador de l'enquesta.

en: Delete activities
ca: Elimina activitats

en: Delete contacts
ca: Elimina contactes

en: Delete contributions
ca: Elimina les contribucions

en: Delete grants
ca: Esborrar subvencions

en: Delete memberships
ca: Eliminar membres

en: Delete menu items that you don't use. Right-click and select 'Delete'.
ca: Eliminar elements del menú que no utilitzeu. Polseu el botó dret del ratolí i seleccioneu 'eliminar'

en: Delete only this participant record.
ca: Elimina només aquest registre de participant.

en: Delete participants from event
ca: Elimina els participants de l'esdeveniment

en: Delete permanently
ca: Elimina definitivament

en: Delete report
ca: Elimina l'informe

en: Delete this address
ca: Elimina aquesta adreça

en: Delete this message template
ca: Eliminar aquesta plantilla de missatge

en: Delete this participant record along with associated participant record(s).
ca: Eliminar el registre amb les seves participacions associades.

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Deleted contact
ca: Contacte eliminat

en: Deleted?
ca: Eliminat?

en: Deleting
ca: Eliminant

en: Deleting this group will NOT delete the member contact records. However, all contact subscription information and history for this group will be deleted.
ca: Si elimineu aquest grup no eliminareu els registres de pertinences dels contactes. No obstant això, s'eliminarà tota la informació de subscripció i la història d'aquest grup.

en: Deletion Error
ca: Error en l'eliminació

en: Delivery Status
ca: Estat de l'enviament

en: Delivery Summary
ca: Resum de l'enviament

en: Demographic breakdown for case clients (and or non-case contacts) in your database. Includes custom contact fields.
ca: Desglossament demogràfic per a clients de cas (i / o contactes - no cas) en la seva base de dades. Incloure camps de contacte

en: Demographics
ca: Perfil demogràfic

en: Deny ACL?
ca: Denega ACL?

en: Depending on how you want to use the iCalendar data - you can:
ca: En funció de com vulgueu utilitzar la informació del iCalendar - podeu:

en: Depending on the CiviCRM setup, email and postal greetings (see below) may be automatically adapted accordingly; or the information can be used in other ways.
ca: Depenent de la configuració del CiviCRM, les salutacions dels correus electrònics i postals (vegeu a sota) es poden adaptar automàticament en consonància; o bé es pot utilitzar la informació d'altres maneres.

en: Deposit Bank Account
ca: Compte de dipòsit bancari

en: Descending
ca: Descendent

en: Description
ca: Descripció

en: Description is included at the top of the activity edit and view pages for this type of activity.
ca: La descripció s'inclou en la part superior de les pàgines d'edició i visualització d'activitats per aquest tipus d'activitat.

en: Description of new group
ca: Descripció del grup nou

en: Description:
ca: Descripció:

en: Descriptive Title for this Footer.
ca: Títol descriptiu per aquest peu.

en: Descriptive Title for this Header
ca: Títol descriptiu per aquest encapçalament

en: Descriptive name assigned to a contact or event address. EXAMPLES: 'College address' for a person. 'Johnson Pavilion' for an event.
ca: Nom descriptiu assignat a un contacte o una direcció d'esdeveniments. EXEMPLES: 'Direcció de la universitat' per a una persona. 'Pavelló Johnson' per a un esdeveniment.

en: Descriptive title of message - used for template selection.
ca: Títol descriptiu de missatge - Utilitzat per a la secció de plantilla.

en: Destination
ca: Destí

en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
ca: Informe detallat per a la captació de vots, la captació telefònica, les llistes de visites i altres enquestes.

en: Details
ca: Detalls

en: Details Only
ca: Només detalls

en: Determines whether your criteria are combined with AND statements, or combined with OR statements. For example, you may want to find all individuals who are in the Volunteers group AND who have a Volunteer Training activity recorded for them. In this case use the AND operator. If you need to find everyone who is in the Volunteers group OR has a Volunteer Training activity recorded, use the OR operator.
ca: Determina si els criteris es combinen amb declaracions 'i', o bé ho fan amb declaracions 'o'. Per exemple, us pot interessar cercar totes les persones que estan en el grup Voluntaris i que tenen una activitat de Formació de voluntariat registrada. En aquest cas utilitzeu l'operador 'i'. Si necessiteu trobar tothom que està en el grup de Voluntariat o bé que té una activitat de Formació de voluntariat registrada, utilitzeu l'operador 'o'.

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Development stage
ca: Etapa de desenvolupament

en: Did not find a message template with id of %1.
ca: No s'ha trobat cap plantilla de missatge amb l'identificador de %1.

en: Direct Mail
ca: Publicitat per correu

en: Directories
ca: Directoris

en: Directory Cleanup
ca: Netejar directori

en: Directory Unwritable
ca: No es pot escriure al directori

en: Disable
ca: Desactiva

en: Disable "%1"?
ca: Desactiva "%1"?

en: Disable %1
ca: Desactiva %1

en: Disable ACL
ca: Desactiva l'ACL

en: Disable ACL Role Assignment
ca: Desactiva l'assignació de rol ACL

en: Disable Campaign
ca: Desactiva la campanya

en: Disable CiviCRM Profile Field
ca: Desactiveu el camp de perfil CiviCRM

en: Disable CiviCRM Profile Group
ca: Desactiveu el perfil de grup CiviCRM

en: Disable Contact Type
ca: Desactiva el tipus de contacte

en: Disable Custom Field
ca: Desactiva el camp personalitzat

en: Disable Custom Set
ca: Desactiva el conjunt personalitzat

en: Disable Event
ca: Desactiva l'esdeveniment

en: Disable Financial Type
ca: Desactiva el tipus financer

en: Disable Group
ca: Desactiva el grup

en: Disable Label Format
ca: Desactiva el format d'etiqueta

en: Disable Location Type
ca: Desactiva el tipus d'ubicació

en: Disable Mailing Component
ca: Desactiva un component de mailing

en: Disable Membership Status
ca: Desactiva l'estat de la pertinença

en: Disable Membership Type
ca: Desactiva el tipus de pertinença

en: Disable Multiple Choice Option
ca: desactivar opcions d'elecció múltiple

en: Disable Outbound Email
ca: Desactivar correu electrònic sortint

en: Disable Payment Processor
ca: Desactiva el processador de pagament

en: Disable Payment ProcessorType
ca: Desactiva el tipus de processador de pagament

en: Disable Petition
ca: Desactiva la petició

en: Disable Premium
ca: Desactiva la recompensa

en: Disable Price
ca: Desactiva el preu

en: Disable Price Option
ca: Desactiva l'opció de preu

en: Disable Price Set
ca: Desactiva la tarifa

en: Disable Provider
ca: Inhabilitar proveïdor

en: Disable Relationship
ca: Desactiva la relació

en: Disable Relationship Type
ca: Desactiva el tipus de relació

en: Disable Scheduled Job
ca: Inhabilita la tasca programada

en: Disable Status
ca: Desactiva l'estat

en: Disable Survey
ca: Desactiva l'enquesta

en: Disable check for mandatory tokens
ca: Desactiva la verificació d'etiquetes tokens obligatoris

en: Disable expired relationships
ca: Desactivar relacions expirades

en: Disable the email confirmation for unverified contacts?
ca: Desactivar la confirmació per correu electrònic per als contactes no verificats?

en: Disable this message template
ca: Desactivar aquesta plantilla de missatge

en: Disable this option to remove the field from the profile without deleting it.
ca: Desactiveu aquesta opció per eliminar el camp del perfil sense eliminar-la.

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Disabled Statuses
ca: Estats desactivats

en: Disables relationships that have expired (ie. those relationships whose end date is in the past).
ca: Desactivar les relacions que han expirat (P. ex Aquestes dates de finalització és passat).

en: Disambiguation: Joins are different from api chaining in that joins execute as a single SELECT query, and only work for api "get" operations.
ca: Aclariment: Els enllaços són diferents a la cadena api en què s'uneixen les execucions com una única consulta seleccionada, i només funciona per operacions api "rebre".

en: Disambiguation: api chains are different from joins in that chaining executes a separate api call for every result returned from the main call.
ca: Aclariment: la cadena api és diferent de les unions en què l'encadenament executa una trucada api per separat per a cada resultat retornat de la trucada principal.

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Disconnecting...
ca: Desconnectant...

en: Discount Set
ca: Pack de descompte

en: Discounts
ca: Descomptes

en: Discounts Account is
ca: El compte de descomptes és

en: Discounts by Signup Date?
ca: Descomptes per data d'inscripció?

en: Display Amount?
ca: Mostra l'import?

en: Display Membership Fee
ca: Mostrar quota de la pertinença

en: Display Minimum Contribution Amount?
ca: Mostrar quantitat mínima de contribució?

en: Display Name
ca: Nom de visualització

en: Display Options
ca: Opcions de visualització

en: Display Preferences
ca: Mostrar preferències

en: Display Results As
ca: Mostra resultats com a

en: Display Results as Relationship
ca: Mostrar els resultats com una relació

en: Display Results have been Reset
ca: Mostrar els resultats ha estat restablert

en: Display Settings For Results
ca: Configuracions de visualització per als resultats

en: Display Style
ca: Mostra l'estil

en: Display Style should be Inline for this Class
ca: Estil de pantalla ha d'estar en línia per a aquesta classe

en: Display amount next to each option? If no, then the amount should be in the option description.
ca: Visualitzar la quantitat al costat de cada opció? Si no, llavors la quantitat ha de ser en la descripció de l'opció.

en: Display clicks from each mailing
ca: Mostrar clics de cada correu

en: Display contacts who opened emails from a mailing
ca: Mostrar contactes que obrin els correus electrònics des d'un correu

en: Display debug output with results.
ca: Mostra la sortida de depuració amb resultats.

en: Display image and thumbnail from these locations on the web:
ca: Mostrar imatge i miniatura des de aquestes zones de la web:

en: Display label for this status.
ca: Mostrar l'etiqueta d'aquest estat.

en: Display name format for individual contact display names.
ca: Mostrar el format de nom per a noms de contactes individuals.

en: Display text for link from Event Information to Event Registration pages (e.g. 'Register Now!').
ca: Text que es mostra en l'enllaç de la pàgina d'informació de l'esdeveniment a la pàgina de registre de l'esdeveniment (per exemple, 'Inscriu-te ara!').

en: Displaying contacts where:
ca: Mostrar contactes on:

en: Displaying results as "%1" is not available without search criteria from the pane you just closed.
ca: Mostrant resultats com '%1' no està disponible sense criteri de cerca des del panell que acaba de tancar.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
ca: Mostra un llistat detallat de contribucions agrupades per llar que incloguin contribucions fetes pels membres de la llar.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
ca: Mostra una llista detallada de contribucions agrupades per organització, que inclouen contribucions fetes per empleats per a l'organització.

en: Distance
ca: Distància

en: Distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
ca: Distribueix fons a altres, per exemple, fundacions, donants, etc.

en: Do NOT select a Contact Subtype if your import file contains a mixture of subtypes. In that case, select the built-in ("parent") type, and make sure you'll file includes include a column which sets the subtype for each row.
ca: Si l'arxiu de importació conté una barreja de subtipus No seleccioneu un subtipus de contacte. En aquest cas seleccioneu el tipus ('Pare') d'aquest subtipus. Assegureu-vos que l'arxiu inclogui una columna que estableixi el subtipus per a cada fila.

en: Do Not E-mail
ca: No enviar correus electrònics

en: Do Not Email
ca: No enviar correus electrònics

en: Do Not Mail
ca: No enviar correus postals

en: Do Not Phone
ca: No trucar

en: Do Not Sms
ca: No enviar SMS

en: Do Not Trade
ca: No enviar comunicacions comercials

en: Do not SMS
ca: No enviar SMS

en: Do not bulk email
ca: No enviar correus electrònics massius

en: Do not display an image
ca: No mostrar una imatge

en: Do not email
ca: No enviar correus electrònics

en: Do not mail
ca: No enviar correus postals

en: Do not make custom fields required unless you want to force all users to enter a value anytime they add or edit this type of record. You can always make the field required when used in a specific Profile form.
ca: No feu que els camps personalitzats siguin obligatoris tret que vulgueu obligar tots els usuaris a introduir un valor cada vegada que afegeixen o editen aquest tipus de registre. Sempre podeu fer el camp obligatori quan s'utilitza en un formulari de perfil específic.

en: Do not merge
ca: No combinis

en: Do not phone
ca: No trucar

en: Do not print labels for contacts with "Do Not Mail" privacy option checked
ca: No imprimeixis etiquetes pels contactes amb l'opció de privacitat "No enviar correus postals" marcada.

en: Do not run this job before this date / time. The run frequency selected above will apply thereafter.
ca: No executeu aquest treball abans d'aquesta data / hora. La freqüència d'execució seleccionada anteriorment s'aplicarà després.

en: Do not select field %1 with Group by %2.
ca: No seleccioneu el camp %1 amb l'agrupació per %2.

en: Do not sms
ca: No enviar SMS

en: Do not trade
ca: No enviar comunicacions comercials

en: Do you really want to remove this Smart Group?
ca: Realment voleu eliminar aquest grup intel·ligent?

en: Do you want a registration confirmation email sent automatically to the user? This email includes event date(s), location and contact information. For paid events, this email is also a receipt for their payment.
ca: Voleu enviar un correu electrònic automàtic de comfirmació al usuari? Aquest correu electrònic inclou la data(es) de l'esdeveniment, ubicació i informació de contacte. Per esdeveniments de pagament, el correu electrònic també inclou un rebut del pagament.

en: Do you want to continue?
ca: Voleu continuar?

en: Do you want to include this field in the Profile's Search form?
ca: ¿Desitja incloure aquest camp en el formulari de la cerca de perfil?

en: Do you want to release respondents for '%1' ?
ca: Voleu alliberar enquestats de' %1'?

en: Do you want to reserve respondents for '%1' ?
ca: Voleu assignar enquestats per a '%1'?

en: Docs
ca: Documents

en: Document Type
ca: Tipus de document

en: Does Event allow multiple registrations from same email address?
ca: Estan permesos les inscripcions múltiples des de la mateixa adreça de correu electrònic.

en: Does not contain
ca: No conté

en: Does the contact have a %1 Account?
ca: El contacte té un compte %1 ?

en: Does the server exist?
ca: El servidor existeix?

en: Does this Custom Field Set allow multiple records?
ca: ¿Permet diversos registres aquest grup de camp personalitzat?

en: Does this Payment Processor Type support recurring donations?
ca: Aquest tipus de processador de pagaments suporta donacions periòdiques?

en: Does this contact not want to be emailed?
ca: Aquest contacte no vol rebre correus electrònics?

en: Does this contact not want to be mailed?
ca: Aquest contacte no vol rebre correus postals?

en: Does this contact not want to be phoned?
ca: Aquest contacte no vol rebre trucades?

en: Does this contact not want trade?
ca: Aquest contacte no vol rebre comunicacions comercials?

en: Does your SMTP server require authentication (user name + password)?
ca: Requereix el servidor de SMPT autenticació? ( nom d'usuari + contrasenya)?

en: Domain
ca: Domini

en: Domain (organization) address
ca: direcció de domini (organització)

en: Domain (organization) email
ca: correu electrònic de domini ( organització)

en: Domain (organization) phone
ca: telèfon de domini (organització)

en: Domain Description
ca: Descripció del domini

en: Domain ID
ca: Identificador del domini

en: Domain Name
ca: Nom del domini

en: Domain address - displays your organization's postal address.
ca: Adreça del  domini - mostra l'adreça postal de la seva organització.

en: Domain information for '%1' has been saved.
ca: La informació del domini per '%1' s'ha desat correctament.

en: Domain name
ca: Nom del domini

en: Don't check for presence of mandatory tokens (domain address; unsubscribe/opt-out) before sending mailings. WARNING: Mandatory tokens are a safe-guard which facilitate compliance with the US CAN-SPAM Act. They should only be disabled if your organization adopts other mechanisms for compliance or if your organization is not subject to CAN-SPAM.
ca: No comproveu si hi ha presència de fitxes obligatòries (adreça de domini, anul·lar la subscripció / desactivació) abans d'enviar missatges. ADVERTÈNCIA: Les fitxes obligatòries són un salvaguarda que facilita el compliment de la Llei CAN-SPAM dels EUA. Només s'han de desactivar si la vostra organització adopta altres mecanismes de compliment o si la vostra organització no està sotmesa a CAN-SPAM.

en: Don't list my contribution in the honor roll.
ca: No mostris la meva contribució en el quadre d'honor.

en: Donate Now
ca: Donar ara

en: Donation
ca: Donació

en: Donation Button
ca: Botó de donació

en: Donations
ca: Donacions

en: Done
ca: Fet

en: Done with Preview
ca: Acaba amb la previsualització

en: Donor Email
ca: Correu electrònic del donant

en: Donor Name
ca: Nom del donant

en: Donor Phone
ca: Telèfon del donant

en: Donor-advised Fund
ca: Fons assessorat per donant

en: Donors
ca: Donants

en: Download
ca: Descarregar

en: Download Batch
ca: Descarrega el lot

en: Download CiviCRM.
ca: Descarrega CiviCRM.

en: Download Document
ca: Descarregar document

en: Download Duplicates
ca: Descàrrega els duplicats

en: Download Errors
ca: Descarrega els errors

en: Download Extension
ca: Baixeu l'extensió

en: Download File
ca: Descarrega el fitxer

en: Download Mismatched Contacts
ca: Descarregar contactes no coincidents

en: Download an iCalendar file (with a *.ics extension) to your local computer.
ca: Descarregar un fitxer iCalendar (amb una extensió *.ics) al vostre ordinador.

en: Download and Install
ca: Descarrega i instal·la

en: Download and Install "%1"?
ca: Descarrega i instal·la "%1"?

en: Download iCalendar File
ca: Descarrega el fitxer iCalendar

en: Download iCalendar File:
ca: Descarrega el fitxer iCalendar:

en: Download iCalendar entry for current and future public events.
ca: Descarregueu l'entrada de l'iCalendar per aquest esdeveniment i els futurs esdeveniments públics.

en: Download iCalendar entry for this event.
ca: Descarrega l'entrada de l'iCalendar per aquest esdeveniment.

en: Download location
ca: Ubicació de descàrrega

en: Downloaded Invoice
ca: Factura descarregada

en: Downloaded Invoice.
ca: Factura descarregada.

en: Downloading this extension will provide you with new functionality. Please make sure that the extension you're installing or upgrading comes from a trusted source.
ca: Si descarregueu aquesta extensió, us proporcionarà una nova funcionalitat. Assegureu-vos que l'extensió que esteu instal·lant o actualitzeu prové d'una font de confiança.

en: Downloading...
ca: Descarregant...

en: Draft
ca: Esborrany

en: Draft / Unscheduled
ca: Esborrany / No programat

en: Drag and drop dashlets onto the left or right columns below to add them to your dashboard. Changes are automatically saved.
ca: Arrossegueu i deixeu anar els dashlets a les columnes esquerra o dreta per afegir-los al vostre tauler. Els canvis es guarden automàticament.

en: Drop-down (select list)
ca: Desplegable (llistat de selecció)

en: Dropdown Options
ca: Opcions desplegable

en: Drupal Database Settings
ca: Configuracions de la base de dades de Drupal

en: Drupal ID
ca: Identificador de Drupal

en: Drupal Role
ca: Rol de Drupal

en: Drupal User
ca: Usuari Drupal

en: Drupal User Registration
ca: Registre d'usuari de Drupal

en: Drupal menu type.
ca: Tipus de menú Drupal

en: Drupal session table cleared.
ca: S'ha buidat la taula de sessió de Drupal.

en: Drupal user account registration option?
ca: Opció de registre de compte d'usuari Drupal?

en: Drupal-only. Rules module must be enabled (beta feature - use with caution).
ca: Només Drupal. El mòdul de regles ha d'estar habilitat (funció beta - ús amb precaució).

en: Due Date
ca: Data de venciment

en: Dummy Payment Processor
ca: Processador de pagament fictici

en: Duplicate
ca: Duplicat

en: Duplicate Contacts
ca: Contactes duplicats

en: Duplicate Import Contribution Mapping Name
ca: Nom de relació de Duplicats de Contribucions Importades.

en: Duplicate Import Mapping Name
ca: Duplica el nom de l'assignació d'importació

en: Duplicate Matching
ca: Duplicar coincidència

en: Duplicate Membership?
ca: Pertinença duplicada?

en: Duplicate Option label
ca: Etiqueta d'opció duplicada

en: Duplicate Option values
ca: Duplicar valors d'opció

en: Duplicate Rows
ca: Files duplicades

en: Duplicate Rules
ca: Regles duplicades

en: Duplicate Template Name.
ca: Nom de plantilla duplicada.

en: Duplicate label value
ca: Duplica el valor de l'etiqueta

en: Duplicate matching rule
ca: Regla de coincidència per a duplicats

en: Duplicate weight value
ca: Duplica el valor del pes

en: Duration
ca: Duració

en: Duration (Days)
ca: Duració (dies)

en: Duration of subscription or service (e.g. 12-month subscription).
ca: Duració de la subscripció o servei (p. ex. subscripció de 12 meses).

en: Duration of this membership (e.g. 30 days, 2 months, 5 years, 1 lifetime)
ca: Duració d'aquesta pertinença (p. ex. 30 dies, 2 mesos, 5 anys, 1 de per vida)

en: Dutch
ca: Alemany

en: Dynamic
ca: Dinàmic

en: Dynamic Form Creator
ca: Creador de formularis dinàmics

en: EFT
ca: Transferència

en: ERROR: Title is not Set
ca: Error: El títol no s'ha especificat

en: EXAMPLE:
ca: Exemple:

en: EXAMPLE: A price set with 3 price fields. National membership (with 3 price options - radio button style), Regional membership (checkbox), and an optional magazine subscription.
ca: Exemple: Una tarifa amb 3 camps preu. Pertinença nacional (amb 3 opcions de preu - estil del botó d'opció), pertinença regional (casella de verificació), i una subscripció opcional a la revista.

en: EXAMPLE: An organization that has a National office and 5 regional offices puts constituents in each region into their own group. Then they create a "National" group which is assigned as the "Parent" for all regional groups. The National office can now send mailings (for example) to the "National" group - knowing that all contacts in the regional groups will be included.
ca: Exemple: Una organització que compte amb una oficina Nacional i 5 oficines regionals i posa els contactes de cada regió en el seu grup. Aleshores crea un grup 'Nacional' que és assignat com el 'Pare' de tots els grups regionals. L'oficina nacional pot enviar mailings (per exemple) al grup 'Nacional' - sabent que tots els contactes dels grups regionals seran inclosos.

en: EXAMPLE: Given the default event types, this URL will retrieve all events with start dates on or after January 1, 2007 whose event type is 'Fundraiser':
ca: Exemple: Donats els tipus d'esdeveniment per defecte, aquesta URL proporcionarà tots els esdeveniments amb dates d'inici iguals o posteriors a l'1 de Gener de 2007 amb tipus d'esdeveniment 'Captació de fons':

en: EXAMPLE: If you are using CiviEvent, and you want to collect information from people registering for your events, select "Participants". If the information is specific to one type of participant (e.g. event volunteers), select "Participants (role)" and then select the role (e.g. 'Volunteer').
ca: Exemple: Si esteu utilitzant CiviEvent i voleu obtenir més informació de les persones que s'inscriuen a l'esdeveniment, seleccioneu 'participants'. Si la informació és específica per a un tipus de participant (p. ex. voluntaris de l'esdeveniment), seleccioneu 'participants (rol)' i després seleccioneu (p. ex. 'voluntari').

en: EXAMPLE: If you want your message to begin with "Dear " followed by the recipient's first name, you can use the %1 token in your message. <em>Dear %1</em>
ca: Exemple: Si voleu que el missatge començi amb "Benvolgut/da" seguit del nom del destinatari, podeu utilitzar el token %1 en el missatge. <em>Benvolgut/da %1</ em>

en: Each
ca: Cadascun

en: Each CiviCRM ACL Role is assigned a set of permissions. Use this link to create or edit the different roles needed for your site.
ca: A cada Rol ACL del CiviCRM se li assigna un grup de permisos. Utilitzeu aquest enllaç per a crear o editar els diferents rols necessaris per al lloc.

en: Each anniversary
ca: Cada aniversari

en: Each file must be less than %1M in size. You can also add a short description.
ca: Cada un dels fitxers ha de ser inferior a %1M de tamany. També pots afegir una breu descripció.

en: Each financial type relates to a number of <a href="%1">financial accounts</a> to track income, accounts receivable, and fees.</p>
ca: Cada tipus financer està relacionat a un número de <a href="%1">comptes financeres</a> per fer un seguiment d'ingressos, comptes per cobrar i quotes.</p>

en: Edit
ca: Edita

en: Edit %1
ca: Edita %1

en: Edit %1 Smart Group Criteria
ca: Edita el criteri de grup intel·ligent %1

en: Edit ACL
ca: Edita l'ACL

en: Edit ACL Role Assignment
ca: Edita l'assignació de rol ACL

en: Edit Address Elements
ca: Edita elements de la direcció

en: Edit Batch
ca: Editar el lot

en: Edit Campaign
ca: Editar campanya

en: Edit CiviCRM Profile Field
ca: Editeu el camp de perfil CiviCRM

en: Edit CiviCRM Profile Group
ca: Editeu el perfil de grup CiviCRM

en: Edit Comment
ca: Edita el comentari

en: Edit Complete Street Address
ca: Edita la direcció postal completa

en: Edit Contact
ca: Edita el contacte

en: Edit Contact (View Contact Summary Page)
ca: Edita el contacte (Visualitza la pàgina de resum del contacte)

en: Edit Contact Details
ca: Edita els detalls del contacte

en: Edit Contact Information
ca: Edita la informació del contacte

en: Edit Contact Name
ca: Edita el nom de contacte

en: Edit Contact Type
ca: Editar tipus de contacte

en: Edit Contribution
ca: Edita la contribució

en: Edit Credit Card
ca: Edita la targeta de crèdit

en: Edit Custom Field
ca: Edita el camp personalitzat

en: Edit Custom Set
ca: Edita el conjunt personalitzat

en: Edit Data Entry Batch
ca: Edita el lot d'introducció de dades

en: Edit Date Type
ca: Editar tipus de data

en: Edit DedupeRule
ca: Edita la regla de desduplicació

en: Edit Details
ca: Edita els detalls

en: Edit Domain Information
ca: Edita d'informació de domini

en: Edit Event Template
ca: Edita la plantilla de l'esdeveniment

en: Edit Field
ca: Edita el camp

en: Edit Financial Type
ca: Edita el tipus financer

en: Edit Financial Type Account
ca: Edita el compte de tipus financer

en: Edit Grant
ca: Edita la subvenció

en: Edit Group
ca: Edita un grup

en: Edit Label Format
ca: Edita el format de l'etiqueta

en: Edit Link
ca: Edita l'enllaç

en: Edit Location Type
ca: Edita un tipus d'ubicació

en: Edit Mail Settings
ca: Editar la configuració del correu

en: Edit Mailing Component
ca: Edita un component de mailing

en: Edit Mapping
ca: Edita una assignació

en: Edit Membership
ca: Edita la pertinença

en: Edit Membership Type
ca: Edita el tipus de pertinença

en: Edit Message Template
ca: Editar plantilla de missatge

en: Edit Multiple Choice Option
ca: edita opcions d'elecció múltiple

en: Edit Multiple Choice Options
ca: Edita opcions d'elecció multiple

en: Edit Note
ca: Edita la nota

en: Edit Option
ca: Edita l'opció

en: Edit Option Group
ca: Editar grup d'opcions

en: Edit PDF Page Format
ca: Edita el format de la pàgina de PDF

en: Edit Participant Status
ca: Edita l'estat de participant

en: Edit Participation
ca: Edita la participació

en: Edit Payment
ca: Edita el pagament

en: Edit Payment Procesor Type
ca: Editar un nou tipus de procediment de pagament

en: Edit Payment Processor
ca: Editar procediment de pagament

en: Edit Payment ProcessorType
ca: Editar procediment del tipus de pagament

en: Edit Personal Campaign Page
ca: Editar la pàgina de campanya personal

en: Edit Petition
ca: Edita la petició

en: Edit Pledge
ca: Edita el compromís

en: Edit Premium
ca: Edita la recompensa

en: Edit Price
ca: Edita el preu

en: Edit Price Field
ca: Edita el camp preu

en: Edit Price Option
ca: Edita l'opció de preu

en: Edit Price Options
ca: Edita opcions de preu

en: Edit Price Set
ca: Edita la tarifa

en: Edit Provider
ca: Edita el proveïdor

en: Edit Recurring Payment
ca: Editar el pagament periòdic

en: Edit Relationship
ca: Edita la relació

en: Edit Relationship Type
ca: Edita el tipus de relació

en: Edit Relationship for %1
ca: Edita la relació per %1

en: Edit Report Template
ca: Editar plantilla de informe

en: Edit Rule
ca: Edita una regla

en: Edit Schedule Reminders
ca: Edita els recordatoris programats

en: Edit Scheduled Job
ca: Edita la tasca programada

en: Edit Scheduled Pledge Payment
ca: Editar pagament compromès programat

en: Edit Search Criteria
ca: Edita els criteris de cerca

en: Edit Set
ca: Editar conjunt

en: Edit Settings
ca: Edita els paràmetres

en: Edit Smart Group
ca: Edita el grup intel·ligent

en: Edit Smart Group Criteria
ca: Edita el criteris del grup intel·ligent

en: Edit Smart Group Search Criteria for %1
ca: Edita el criteri de cerca del grup intel·ligent per a %1

en: Edit Street Address
ca: Editeu l'adreça

en: Edit Survey
ca: Editar enquesta

en: Edit Tags
ca: Edita etiquetes

en: Edit Widget Colors
ca: Edita els colors del giny

en: Edit Your Page
ca: Editeu la vostra pàgina

en: Edit Your Personal Campaign Page
ca: Editar la seva pàgina de campanya personal

en: Edit address
ca: Edita una direcció

en: Edit association rule
ca: Editar regla d'associació

en: Edit communication preferences
ca: Edita les preferències de comunicació

en: Edit demographics
ca: Edita el perfil demogràfic

en: Edit info
ca: Edita la informació

en: Edit name
ca: Editae el nom

en: Edit settings
ca: Editar configuració

en: Edit this message template
ca: Editar aquesta plantilla de missatge

en: Editing Contacts
ca: Edició de contactes

en: Editing Master Address
ca: Editar direcció mestre

en: Either filter on at least one relationship type, or de-select Staff Member and Relationship from the list of fields.
ca: Utilitzeu el filtre per al menys un tipus de relació, o deixeu en blanc les opcions de membre de l'equip i relació del col·laborador.

en: Elavon - recurring payments not implemented
ca: Elavon - pagaments periòdics no implementats

en: Elavon / Nova Virtual Merchant
ca: Comerciant Elavon / Nova

en: Elavon / Nova Virtual Merchant Gateway requires curl with SSL support
ca: Elavon / Nova Virtual Merchant Gateway requereix curl amb suport a SSL

en: Elavon Payment Processor
ca: Processador de pagament Elavon

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email (Main)
ca: Correu electrònic (principal)

en: Email (reserved)
ca: Correu electrònic (reservat)

en: Email - schedule/send via CiviMail
ca: Correu electrònic - programa/envia via CiviMail

en: Email - send now (to %1 or less)
ca: Correu electrònic - envia ara (a %1 o menys)

en: Email - unhold addresses
ca: Correu electrònic - desbloqueja les adreces

en: Email 1
ca: Correu electrònic 1

en: Email 2
ca: Correu electrònic 2

en: Email Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Email Delivery
ca: Lliurament per correu electrònic

en: Email Delivery Settings
ca: Configuracions de lliurament per correu electrònic

en: Email Disabled
ca: S'ha desactivat el correu electrònic

en: Email Domain
ca: Domini del correu electrònic

en: Email Greeting
ca: Salutació de correu electrònic personalitzada

en: Email Greeting Custom
ca: Correu electrònic de benvinguda personalitzat

en: Email Greeting ID
ca: Identificador de la salutació per correu electrònic

en: Email Greeting Type
ca: Tipus de saluda de correu electrònic

en: Email Hold
ca: Correu electrònic bloquejat

en: Email ID
ca: Identificador de correu electrònic

en: Email Invoice
ca: Factura per correu electrònic

en: Email Location Type
ca: Tipus d'ubicació del correu electrònic

en: Email Notification
ca: Correu electrònic de notificació

en: Email On Hold
ca: Correu electrònic bloquejat

en: Email Receipt to Contributor?
ca: Enviar per correu electrònic el rebut del contribuent?

en: Email Receipts
ca: Enviar rebuts per correu electrònic

en: Email Screen
ca: Pantalla del correu electrònic

en: Email Selection Method
ca: Mètode de selecció de correu electrònic

en: Email Sent
ca: S'ha enviat el correu electrònic

en: Email Settings
ca: Configuracions de correu electrònic

en: Email a Contact
ca: Envia un correu electrònic a un contacte

en: Email a complete copy of this activity record to other people involved with the case. Click the top left box to select all.
ca: Enviar per correu electrònic una còpia completa d'aquest registre d'activitat a altres persones involucrades en el cas. Feu clic al quadre de la part superior esquerra per seleccionar tot.

en: Email address domain (the part after @).
ca: Domini de la direcció de correu electrònic (la part després de @).

en: Email address is not valid
ca: Direcció de correu electrònic no vàlida

en: Email domain must use a valid internet domain format (e.g. 'example.org').
ca: El domini del correu electrònic ha de ser un format de domini d'internet vàlid (p. ex. 'exemple.org').

en: Email field should be included in profile if you want to use Group(s) when Profile double-opt in process is enabled.
ca: El camp de Correu electrònic ha de ser inclòs en el perfil si voleu utilitzar Grup (s) a l'opció de doble perfil el processament està habilitat.

en: Email has been sent to : %1
ca: S'ha enviat el correu electrònic a : %1

en: Email is not valid.
ca: El correu electrònic no és vàlid

en: Email is required
ca: El correu electrònic és obligatori

en: Email on hold
ca: Correu electrònic bloquejat

en: Email on hold - generally due to bouncing.
ca: Correu electrònic bloquejat - normalment degut als rebots.

en: Email only
ca: Només correu electrònic

en: Email sent.
ca: S'ha enviat el correu electrònic.

en: Email was NOT sent to %1 contacts (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
ca: El correu electrònic no s'ha enviat als contactes %1  (no existeix adreça de correu electrònic en l'arxiu, o en les preferències de comunicació s'ha especificat 'No enviar correus electrònics', o el contacte ha mort).

en: Email will NOT be sent to %count contact - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased). | Email will NOT be sent to %count contacts - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
ca[0]: El missatge No serà enviat a %count contacte - (que, o bé no disposa d'adreça electrònica registrada, o les seves preferències de comunicació especifiquen QUE NO VOL REBRE MISSATGES, o bé el contacte va morir).
ca[1]: El missatge No serà enviat a %count contactes - (que, o bé no disposen d'adreça electrònica registrada, o les seves preferències de comunicació especifiquen QUE NO VOLEN REBRE MISSATGES, o bé els contactes van morir).

en: Email will NOT be sent to %count contact. | Email will NOT be sent to %count contacts.
ca[0]: No s'enviarà el correu electrònic a %count contacte.
ca[1]: No s'enviarà el correu electrònic a %count contactes.

en: Email-to-Activity
ca: Correu electrònic-a-Activitat

en: Email-to-Activity Processing
ca: Processat de correus electrònics a activitats

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Emailed Invoice
ca: Factura enviada per correu electrònic

en: Emailed Invoice.
ca: Factura enviada per correu electrònic.

en: Emails Restored
ca: Correus electrònics restaurats

en: Emergency
ca: Emergència

en: Employee <-> Employer and Household relationships both have special characteristics.
ca: Les relacions treballa a <-> té treballant a i és membre de la llar <-> té de membre de la llar a ambdues tenen característiques especials.

en: Employee Name
ca: Nom de l'empleat

en: Employee Since
ca: Empleat des de

en: Employee of
ca: Empleat de

en: Employer
ca: Ocupador

en: Employer Name
ca: Nom de l'ocupador

en: Employer of
ca: Ocupador de

en: Employment relationship.
ca: Relació de treball.

en: Empties template cache and/or temporary upload file folders.
ca: Buida la memòria cau de plantilles i/o carpetes de fitxers temporals de càrrega.

en: Enable
ca: Activa

en: Enable "%1"?
ca: Activa "%1"?

en: Enable %1
ca: Habilita %1

en: Enable <a href='%1'>case types</a>.
ca: Habilitar <a href='%1'>tipos de caso</a>

en: Enable ACL
ca: Activa l'ACL

en: Enable ACL Role Assignment
ca: Activa l'assignació de rol ACL

en: Enable Campaign
ca: Activa la campanya

en: Enable CiviCRM Profile Field
ca: Activeu el camp de perfil CiviCRM

en: Enable CiviCRM Profile Group
ca: Activeu el perfil de grup CiviCRM

en: Enable CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport and/or CiviGrant components.
ca: Activar CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport and/or CiviGrant i/o components de CiviGrant.

en: Enable CiviMail to create activities on delivery
ca: Habilita el CiviMail perquè creï activitats en l'enviament

en: Enable CiviMail to generate Message-ID header
ca: Habilita CiviMail per generar capçalera ID-del missatge

en: Enable Components
ca: Habilitar components

en: Enable Contact Type
ca: Activar tipus de contacte

en: Enable Custom Field
ca: Activa el camp personalitzat

en: Enable Custom Set
ca: Activa el conjunt personalitzat

en: Enable Double Opt-in for Profile Group(s) field
ca: Habilita el camp Doble per a grups de perfil

en: Enable Double Opt-in for Profiles which use the "Add to Group" setting
ca: Habilita l'opció doble en la qual hi ha la configuració "Afegeix al grup"

en: Enable Event
ca: Activa l'esdeveniment

en: Enable Financial Type
ca: Activa el tipus financer

en: Enable Group
ca: Activa el grup

en: Enable Label Format
ca: Activa el format de l'etiqueta

en: Enable Location Type
ca: Activa el tipus d'ubicació

en: Enable Mailing Component
ca: Activa un component de mailing

en: Enable Multi Site Configuration
ca: Habilita la configuració de diversos llocs

en: Enable Multiple Languages
ca: Activa múltiples idiomes

en: Enable Pay Later option?
ca: Activa l'opció de pagament diferit?

en: Enable Payment Processor
ca: Activar procediment de pagament

en: Enable Payment ProcessorType
ca: Activar el procediment del tipus de pagament

en: Enable Personal Campaign Pages
ca: Activa les pàgines de campanya personal

en: Enable Personal Campaign Pages?
ca: Activa les pàgines de campanya personal?

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this contribution page)
ca: Habilitar les pàgines de campanya personal? (per aquesta pàgina de contribució)

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this event)
ca: Habilitar les pàgines de campanya personal? (per aquest esdeveniment)

en: Enable Petition
ca: Activa la petició

en: Enable Popup Forms
ca: Habilita els formularis

en: Enable Premium
ca: Habilita la recompensa

en: Enable Price
ca: Activa el preu

en: Enable Price Option
ca: Activa l'opció de preu

en: Enable Price Set
ca: Activa la tarifa

en: Enable Provider
ca: Habilitar proveïdor

en: Enable Relationship
ca: Activa la relació

en: Enable Relationship Type
ca: Activa el tipus de relació

en: Enable Scheduled Job
ca: Habilita la tasca programada

en: Enable Status
ca: Activar estat

en: Enable Survey
ca: Activa l'enquesta

en: Enable Widget?
ca: Habilita el giny?

en: Enable components
ca: Activa els components

en: Enable debugging features including display of template variables and backtracing.
ca: Habilitar característiques de depuració incloent mostrar les variables de plantilla i seguiment en segon pla.

en: Enable global server wide lock for CiviMail
ca: Habilita el bloqueig global del servidor per a CiviMail

en: Enable mapping for this profile?
ca: ¿Activar mapes per a aquest perfil?

en: Enable multiple bulk email address for a contact.
ca: Habilita el correu electrònic massiu múltiple per un contacte

en: Enable repetition.
ca: Habilita la repetició.

en: Enable the required CiviCRM components.(CiviContribute, CiviEvent etc.)
ca: Permet els components CiviCRM necessaris. (CiviContribute, CiviEvent, etc.)

en: Enable this message template
ca: Activar aquesta plantilla de missatge

en: Enable workflow support for CiviMail
ca: Habilita el suport de Workflow per CiviMail

en: Enabled
ca: Activat

en: Enabled?
ca: Activa?

en: Enabling Access Control by Financial Types is only required if you need users in one role to access some financial transactions but not ones with certain financial types.</p>
    <p>For example, Planned Giving bequests may be highly confidential and not appropriate for staff organizing events to see, even though they need to be able to administer the payments for ticket purchases.</p>
    <p>After enabling, you will be able to set create, view, edit, and delete permissions separately for each financial type by navigating to Administer > Users and Permissions > Permissions (Access Control), and clicking on the Access Control link for your CMS.
ca: Habilitar el control d'accés mitjançant Tipus Financers només es recomana en els casos en què els usuaris tenen un únic accés de perfil però no per aquells amb certs tipus financers.
    Per exemple, les donacions planificades haurien de ser extremadament confidencials i no és apropiat l'accés a la visualització pel personal que organitza esdeveniments, tot i que necessiten poder administrar els pagaments per a compres d'entrades. 
    Després d'habilitar-ho, podreu establir permisos de creació, visualització, edició i eliminació per separat per a cada tipus de finançament navegant a Administrar> Usuaris i Permisos> Permisos (Control d'accés) i fent clic a l'enllaç Control d'accés del CMS.

en: Enabling multiple languages changes the schema of your database, so make sure you know what you are doing when enabling this function; making a database backup is strongly recommended.
ca: Si activeu diversos idiomes, canvieu l'esquema de la base de dades, així que assegureu-vos de saber què feu quan activeu aquesta funció; és molt recomanable fer una còpia de seguretat de la base de dades.

en: End
ca: Fi

en: End Action
ca: Fi de l'acció

en: End Date
ca: Data de finalització

en: End Event
ca: Finalitza l'esdeveniment

en: End Event Adjust Interval
ca: Ajust de l'interval de la finalització de l'esdeveniment

en: End Frequency Interval
ca: Final de l'interval de freqüència

en: End Frequency Unit
ca: Unitat de freqüència de fi

en: End date
ca: Data de finalització

en: End date for premium
ca: Data de finalització per a la recompensa

en: End date must be the same or later than start date.
ca: La data de finalització ha de ser igual o posterior a la data d'inici.

en: Ends
ca: Finalitza

en: Ends with
ca: Termina per

en: Engagement Index
ca: Índex de compromís

en: Engagement Level
ca: Nivell de compromís

en: English (Australia)
ca: Anglès (Australia)

en: English (Canada)
ca: Anglès (Canadà)

en: English (United Kingdom)
ca: Anglès (Regne Unit)

en: English (United States)
ca: Anglès (Estats Units)

en: English ordinal suffix for the day of the month ('st', 'nd', 'rd', 'th')
ca: Sufix en anglès per al dia del mes ('st', 'nd', 'rd', 'th')

en: Ensure you are still logged in and have permission to access this feature.
ca: Assegureu-vos que encara teniu la sessió oberta i teniu permís per accedir a aquesta característica.

en: Enter <strong>pj-ql-01</strong>. This is the User Name associated with the shared PayJunction test account.
ca: Introduïu<strong>pj-ql-01</strong>. Aquest és el nom d'usuari associat al compte de prova compartit de PayJunction.

en: Enter <strong>pj-ql-01p</strong>. This is the Password associated with the shared PayJunction test account.
ca: Introduïu <strong>pj-ql-01p</strong>. Aquesta és la contrasenya associada amb el compte compartit de prova de PayJunction.

en: Enter a descriptive name for this address block such as "Summer Home", "School Address", etc.
ca: Poseu un nom descriptiu per aquest bloc d'adreces com per exemple "Segona residència", "Residència durant els estudis", etc.

en: Enter a descriptive name for this permission (e.g. 'Edit Advisory Board Contacts').
ca: Introduïu un nom descriptiu per a aquest permís (p. ex. 'Edita contactes de  Consell Assessor ").

en: Enter a message to accompany this contribution.
ca: Introduïu un missatge per a acompanyar a aquesta contribució.

en: Enter a name and description for your Saved Search
ca: Introduiu un nom i una descripció per a la vostra Cerca Desada

en: Enter a positive integer
ca: Introduïu un nombre enter positiu

en: Enter a unique name and a description for your new group here. Then click 'Continue' to find contacts to add to your new group.
ca: Introduïu un nom únic i una descripció per al nou grup aquí. Després feu clic a "Continua" per trobar els contactes per afegir al seu nou grup.

en: Enter a valid URL
ca: Introdueix una URL vàlida

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event.
ca: Introduïu un valor aquí si voleu incrementar el nombre de participants inscrits per unitat amb el nombre màxim de participants permesos per a aquest esdeveniment.

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event. For example, if this price field is for a table at a fundraiser which seats eight people, you would set Participant Count to 8.
ca: Introduïu un valor aquí si voleu incrementar el nombre de participants inscrits per unitat amb el nombre màxim de participants permesos per a aquest esdeveniment. Per exemple, si el camp de preu és per a una taula de una recaptació de fons, amb capacitat per a vuit persones, haurà d'establir un recompte de participants en 8.

en: Enter an optional goal amount for this contribution page (e.g. for this 'campaign'). If you enable a contribution widget for this page, the widget will track progress against this goal. Otherwise, the goal will display as 'no limit'.
ca: Introduïu un objectiu d'import opcional per aquesta pàgina de contribució (p. ex. per a aquesta campanya). Si habiliteu un giny de contribució per aquesta pàgina , el giny farà un seguiment del progrés en vers aquest objectiu. D'altra banda, l'objectiu es mostrarà sense límit.

en: Enter at least one result option.
ca: Introduïu almenys una opció de resultat.

en: Enter descriptive name for this matching rule.
ca: Introduïu un nom descriptiu per aquesta regla de coincidència.

en: Enter name to save message template
ca: Introduïu un nom per desar la plantilla del missatge

en: Enter note or message to be displayed on PDF invoice or credit notes
ca: Introduïu una nota o missatge per què sigui mostrat al PDF de la factura o nota de crèdit

en: Enter optional 'add-on' code after the dash ('plus 4' code for U.S. addresses).
ca: Introduïu el codi opcional 'add-on' després del guió (codi 'més 4 "per a les adreces dels U.S.).

en: Enter prefix to be display on PDF for invoice
ca: Introduïu el prefix que es mostrarà al PDF de la factura

en: Enter records
ca: Introdueix registres

en: Enter text (and optional HTML layout tags) for the thank-you message that will appear at the top of the thank-you page.
ca: Introduir el text (i les etiquetes opcionals de disseny HTML) per al missatge de agraïment que apareixerà al començament de la pàgina d'agraïment.

en: Enter the "class path" for this custom search here.
ca: Introduïu aquí la 'ruta a les classes' per aquesta cerca personalitzada.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your LIVE PayPal Merchant Account.
ca: Ingressi la Direcció de Correu Electrònic de la Compte del Comerciant vinculat a la Compte de Comerciant PayPal LIVE.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your PayPal Sandbox merchant account (NOT your Developer Central login - unless it's the same).
ca: Introduïu l'adreça de correu electrònic del compte de comerciant vinculada al vostre compte de comerciant de Sandbox de PayPal (NO és el vostre iniciador de desenvolupador central, tret que sigui el mateix).

en: Enter the Password associated with your LIVE merchant account.
ca: Introduïu la contrasenya associada amb el compte de comerciant DIRECTE.

en: Enter the SMTP server (machine) name, such as "smtp.example.com".  If the server uses SSL, add "ssl://" to the beginning of the server name, such as "ssl://smtp.example.com".
ca: Introduïu el nom del servidor SMTP (màquina), com ara "smtp.example.com". Si el servidor utilitza SSL, afegiu "ssl: //" al començament del nom del servidor, com ara "ssl: //smtp.example.com".

en: Enter the Sendmail Path. EXAMPLE: /usr/sbin/sendmail
ca: Introduïu la ruta de Sendmail. EXEMPLE: /usr/sbin/sendmail

en: Enter the User Name associated with your LIVE merchant account.
ca: Introduïu un nom d'usuari associat amb el compte comercial DIRECTE.

en: Enter the cancellation or refunded date, or you can skip this field and the cancellation date or refunded date will be automatically set to TODAY.
ca: Introduïu la data de cancel·lació o reembossament, o podeu deixar aquest camp en blanc i la data de cancel·lació o reembossament s'establirà automàticament a AVUI.

en: Enter the character used to separate data columns in your import file. By default, the field will populate with the separator defined in your global settings. Common values include a comma, semicolon, or pipe character. To import a tab separated file, enter "tab" (without quotes) in the field.
ca: Introduïu el caràcter utilitzat per separar les columnes de dades en el fitxer d'importació. Per defecte, el camp s'emplena amb el separador definit en la configuració general. Els valors més comuns inclouen una coma, punt i coma o el caràcter de canonada. Per importar un fitxer separat per tabulacions, introduïu "tab" (sense les cometes) en el camp.

en: Enter the destination URL. Generally you should use relative URLs for CiviCRM pages (e.g. links to profiles). Use complete URLs for external pages. Leave this field empty if you are creating a menu section that does not have a clickable destination.
ca: Introduïu l'URL de destinació. En general, heu d'utilitzar URL relatius a les pàgines de CiviCRM (per exemple: Enllaços a perfils). Utilitzeu URL complets per a pàgines externes. Deixeu aquest camp buit si esteu creant una secció de menú que no té una destinació clicable.

en: Enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM domain. Use the %1 token to include this value in mailing content. It is used in the default Opt-out Message.
ca: Introduïu el nom de l'organització o entitat que és propietària d'aquest domini CiviCRM. Utilitzeu el codi  %1 per incloure aquest valor en el contingut de correu. S'utilitza per defecte en el missatge opcional per donar-se de baixa.

en: Enter the name you want listed with this contribution. You can use a nick name like 'The Jones Family' or 'Sarah and Sam'.
ca: Introduïu el nom que voleu que es mostri amb aquesta contribució. Podeu utilitzar un sobrenom com "La Família Jones" o "Sarah i Sam '.

en: Enter the path and class for a custom PHP error-handling function if you want to override built-in CiviCRM error handling for your site.
ca: Introduïu la ruta i la classe per a una funció personalitzada de PHP si vol anul·lar la construcció del maneig d'errors de CiviCRM en la seva web.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Multiple Choice Options link after saving this new field. If desired, you can mark one of the choices as the default choice. The option 'label' is displayed on the form, while the option 'value' is stored in the contact record. The label and value may be the same or different. Inactive options are hidden when the field is presented.
ca: Introduïu fins a (10) opcions múltiples en aquesta taula (feu clic a 'altra opció' per a cada opció addicional). Si necessiteu més de deu opcions, podeu crear un nombre il·limitat d'opcions addicionals fent servir l'enllaç Editeu les Opcions de Múltiples després de desar aquest nou camp. Si voleu, podeu marcar una de les opcions com a predeterminada. L'opció 'etiqueta' es mostra al formulari, mentre que l'opció 'valor' s'emmagatzema a la informació del contacte. L'etiqueta i el valor poden ser iguals o diferents. Les opcions inactives s'amaguen quan es mostra el camp.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice).You can use existing result set options by selecting survey result set.
ca: Intoduïu un màxim de deu (10) opcions multiresposta en aquesta taula (cliqueu 'una altra opció' per a cada opció addicional). Podeu utilitzar les opcions de conjunt de resultats existents mitjançant la selecció de conjunt de resultats de l'enquesta.

en: Enter values for the fields you wish to update. Leave fields blank to preserve existing values.
ca: Introduïu els valors pels camps que vulgueu actualitzar. Deixeu els camps en blanc per conservar els valors existents.

en: Enter your email address and check the box next to each mailing list you want to join. Then click the <strong>Subscribe</strong> button. You will receive a confirmation request via email for each selected list. Activate your subscription to each list by responding to the corresponding confirmation email.
ca: Introduïu la vostra adreça de correu electrònic i marqueu la casella al costat de cada llista de mailing a la qual vulgueu unir-vos. Posteriorment cliqueu al botó <strong>Subscriure</strong>. Rebreu una petició de confirmació a través del correu electrònic per a cada llista seleccionada. Activeu la subscripció per a cada llista responent al seu correu electrònic de confirmació corresponent.

en: Entity
ca: Entitat

en: Entity ID
ca: Identificador de l'entitat

en: Entity Name
ca: Nom d'entitat

en: Entity Recipient
ca: Destinatari d'entitat

en: Entity Role
ca: Rol de l'entitat

en: Entity Status
ca: Estat d'entitat

en: Entity Table
ca: Taula d'entitat

en: Entity Type
ca: Tipus d'entitat

en: Entity Value
ca: Valor d'entitat

en: Entity does not exist
ca: L'entitat no existeix

en: Entity:
ca: Entitat:

en: EntityBatch ID
ca: ID de lots d'entitats

en: EntityBatch Table
ca: Taula de lots d'entitats

en: Envelope #10
ca: Sobre #10

en: Envelope #11
ca: Sobre #11

en: Envelope #12
ca: Sobre #12

en: Envelope #14
ca: Sobre #14

en: Envelope #9
ca: Sobre #9

en: Envelope ISO B4
ca: Sobre ISO B4

en: Envelope ISO B5
ca: Sobre ISO B5

en: Envelope ISO B6
ca: Sobre ISO B6

en: Envelope ISO C3
ca: Sobre ISO C3

en: Envelope ISO C4
ca: Sobre ISO C4

en: Envelope ISO C5
ca: Sobre ISO C5

en: Envelope ISO C6
ca: Sobre ISO C6

en: Envelope ISO DL
ca: Sobre ISO DL

en: Environment settings
ca: Configuracions d'entorn

en: Error Code:
ca: Codi d'error:

en: Error Details
ca: detalls d'errors

en: Error Field
ca: Error de camp

en: Error Value
ca: Error de valor

en: Error in SMTP transaction
ca: Error en transacció SMTP

en: Error loading module file (%1). Please restore the file or disable the module.
ca: Error de carrega de mòdul de l'arxiu (%1). Restablir l'arxiu o rehabilitar el mòdul.

en: Error message:
ca: Missatge d'error:

en: Error parsing XML result - error code = %1 at line %2 char %3
ca: Resultat d'anàlisi XML Error - codi d'error = %1 a la línia %2 caràcter %3

en: Error type: Could not find a valid session key.
ca: Tipus d'error: No s'ha pogut trobar una clau de sessió vàlida.

en: Error: You need to enable Street Address Parsing under Administer > Localization > Address Settings.
ca: Error: es necessari habilitar l'anàlisi de carrers. Administrar > Localització > Configuració de direccions.

en: Error: You need to set a mapping provider under Administer > System Settings > Mapping and Geocoding
ca: Error: es necessari configurar un proveïdor de mapes. Administrar > Configuració del sistema > Mapeo i Geocodi

en: Estonian
ca: Estonià

en: Evening Sessions
ca: Sessions de tarda

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Event %%StatusMessage%%
ca: Esdeveniment %%StatusMessage%%

en: Event Active On
ca: Esdeveniment actiu en data

en: Event Aggregate
ca: Agregat d'esdeveniments

en: Event Availability : %1
ca: Disponibilitat de l'esdeveniment: %1

en: Event Badge
ca: Acreditació

en: Event Configuration
ca: Configuració de l'esdeveniment

en: Event Confirmation
ca: Confirmació de l'esdeveniment

en: Event Contacts:
ca: Contactes de l'esdeveniment:

en: Event Created Date
ca: Data de creació de l'esdeveniment

en: Event Dashboard
ca: Tauler d'esdeveniments

en: Event Date
ca: Data de l'esdeveniment

en: Event Date(s)
ca: Dates de l'esdeveniment

en: Event Fee
ca: Tarifa d'esdeveniment

en: Event Fee(s)
ca: Tarifes d'esdeveniment

en: Event Fee(s) can not be less than zero. Please select the options accordingly
ca: La tarifa/es no pot ser inferior a zero. Siusplau, trieu les opcions tenint-ho en compte.

en: Event ID
ca: Identificador de l'esdeveniment

en: Event In Cart
ca: Esdeveniment a la cistella

en: Event In Carts
ca: Esdeveniments a les cistelles

en: Event Income Report (Detail)
ca: Informe d'ingressos de l'esdeveniment (Detall)

en: Event Income Report (Summary)
ca: Informe d'ingressos de l'esdeveniment (Resum)

en: Event Info
ca: Informació d'esdeveniment

en: Event Info Page
ca: Pàgina d'informació de l'esdeveniment

en: Event Information
ca: Informació de l'esdeveniment

en: Event Information and Location
ca: Informació i ubicació de l'esdeveniment

en: Event Information and Settings
ca: Informació i configuració de l'esdeveniment

en: Event Links
ca: Enllaços de l'esdeveniment

en: Event Name Badge
ca: Acreditació de l'esdeveniment

en: Event Page
ca: Pàgina d'esdeveniment

en: Event Participant Report (List)
ca: Informe del participant a esdeveniment (llista)

en: Event Participants
ca: Participants de l'event

en: Event Recipients
ca: Destinataris de l'esdeveniment

en: Event Registration
ca: Inscripció a l'esdeveniment

en: Event Registration Cancelled for %1
ca: S'ha cancel·lat la inscripció a l'esdeveniment per a %1

en: Event Registration Invoice: %1
ca: Factura de la inscripció a l'esdeveniment: %1

en: Event Registration Link Text
ca: Text de l'enllaç d'inscripció de l'esdeveniment

en: Event Registration Page
ca: Pàgina d'inscripció a l'esdeveniment

en: Event Registration Transferred for %1
ca: Inscripció transferida de l'esdeveniment %1

en: Event Registration for %1
ca: inscripció a l'esdeveniment de %1

en: Event Source
ca: Origen de l'esdeveniment

en: Event Template
ca: Plantilla d'esdeveniment

en: Event Template Name
ca: Nom de la  plantilla de l'esdeveniment

en: Event Template Title
ca: Títol de la plantilla de l'esdeveniment

en: Event Title
ca: Títol de l'esdeveniment

en: Event Total
ca: Total Esdeveniments

en: Event Type
ca: Tipus d'esdeveniment

en: Event Type
ca: Tipus d'esdeveniment

en: Event registration for %1 has been added.
ca: S'ha afegit la inscripció a l'esdeveniment per %1.

en: Event registration has expired for %1
ca: Ha expirat la inscripció a l'esdeveniment per a %1

en: Event registration information for %1 has been updated.
ca: S'ha actualitzat la informació d'inscripció per %1.

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Events - Pending Registration Expiration Notice
ca: Esdeveniments - Notícia d'expiració d'inscripció pendent

en: Events - Receipt only
ca: Esdeveniments - rebuts únicament

en: Events - Registration Cancellation Notice
ca: Esdeveniments - Notificació de cancel·lació d'incripció

en: Events - Registration Confirmation Invite
ca: Esdeveniments - Invitació a confirmació d'inscripció

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (off-line)
ca: Esdeveniments - Rebut i confirmació d'inscripció (fora de línia)

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (on-line)
ca: Esdeveniments - Rebut i confirmació d'incripció (en línia)

en: Events by Dates
ca: Esdeveniments per dates

en: Every
ca: Cada

en: Every %1
ca: Cada %1

en: Every contact in CiviCRM has a unique ID number. This number will never change and is the most accurate way of identifying a contact.
ca: Cada contacte en CiviCRM té un identificador únic. Aquest numero no canviarà mai i és el mode més segur de identificar un contacte.

en: Every time cron job is run
ca: Cada vegada que s'executa la tasca del cron

en: Everyone
ca: Tothom

en: Everyone (includes anonymous)
ca: Tothom (inclosos anònims)

en: Exact Match
ca: Coincidència exacte

en: Example
ca: Exemple

en: Example: If the api entity is Email, you can also fetch the display name of the contact this email belongs to.
ca: Exemple: si l'entitat api és un correu electrònic, també podeu obtenir la visualització del nom de contacte al qual pertany aquest correu electrònic.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the next scheduled payment is adjusted to 40.
ca: Exemple: Si introduïu un pagament de 60 quan l'import programat és de 50, el següent pagament programat és ajustat a 40.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the total pledge amount will be increased by 10.
ca: Exemple: Si introduïu un pagament de 60 quan l'import programat és 60, la quantitat donada total serà augmentada en 10.

en: Example: If you want to repeat an %1 6 times, then set 6 as a value for this field.
ca: Exemple: Si vols repetir un %1 6 vegades, aleshores introdueix el valor 6 en aquest camp.

en: Example: If your %1 repeats 8th of every month then you would select 8.
ca: Exemple: Si l'%1 es repeteix el 8 de cada mes llavors heu de seleccionar 8.

en: Example: When creating a contact, you can chain the Email.create api to add email addresses for them.
ca: Exemple: quan es crea un contacte, podeu ancorar el correu electrònic, creant un api per afegir una adreça de correu electrònic.

en: Example: You can select Monday, Wednesday and Friday for your %1 to occur on alternate weekdays.
ca: Exemple: Pots seleccionar Dilluns, Dimecres i Divendres per a que el seu %1 es doni en dies alterns.

en: Example: You would select options "1 month", if your %1 occurs every month.
ca: Exemple: Pots escollir la opció "1 mes", si el %1 passa cada mes.

en: Examples
ca: Exemples

en: Exclude
ca: Exclou

en: Exclude Date(s)
ca: Excloure dates

en: Exclude Dates
ca: Dates excloses

en: Exclude Group(s)
ca: Grups exclosos

en: Exclude Groups
ca: Grups exclosos

en: Exclude Messages
ca: Excloure missatges

en: Exclude Recurring Contributions
ca: Exclou contribucions periòdiques

en: Exclude cases
ca: Exclou casos

en: Exclude contacts with "do not mail" privacy, no street address, or who are deceased.
ca: Exclou els contactes amb privacitat "No enviar correus postals", els que no tinguin adreça postal, o els que hagin mort.

en: Exclude email addresses assigned to the specified location
ca: Excloure les adreces de correu electrònic assignades al tipus d'ubicació

en: Exclude non-case
ca: Exclou els no-casos

en: Excluded
ca: Exclosos

en: Execute
ca: Executar

en: Execute API call and display results
ca: Executeu els resultats de visualització API

en: Execute Now
ca: Executeu ara

en: Execute Scheduled Job
ca: Executa una tasca programada

en: Execute Scheduled Job Now
ca: Executa ara la tasca programada

en: Execute real-time monetary transactions
ca: Executa les transaccions monetàries en temps real

en: Executed
ca: Executat

en: Executive
ca: Executiu

en: Exhibition
ca: Exposició

en: Existing Connections
ca: Connexions existents

en: Existing Report(s)
ca: Informe(s) Existents

en: Existing report(s) from this template
ca: Informe(s) existents d'aquesta plantilla

en: Expand all tabs
ca: Desplega totes les pestanyes

en: Expected Number of Items
ca: Nombre d'elements esperat

en: Expected Total
ca: Total esperat

en: Expected exactly one response
ca: S'espera només una resposta

en: Expense Account is
ca: El compte de despeses és

en: Expenses
ca: Despeses

en: Expiration Date
ca: Data de caducitat

en: Expiration Time
ca: Data d'expiració

en: Expire On
ca: Caduca a

en: Expired
ca: Expirada

en: Expired / Inactive Memberships
ca: Pertinences expirades / inactives

en: Expired Date
ca: Data de venciment

en: Expires
ca: Expira

en: Explanatory text displayed at the beginning of the form.
ca: Text explicatiu en el començament del formulari

en: Explanatory text displayed at the beginning of this group of fields.
ca: Text explicatiu apareix al començament d'aquest grup de camps.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this sets of fields.
ca: Text explicatiu mostrat a l'inici d'aquest conjunt de camps.

en: Explanatory text displayed at the end of the form.
ca: Text explicatiu al final del formulari

en: Explanatory text displayed below this group of fields.
ca: Text explicatiu apareix sota d'aquest grup de camps.

en: Explanatory text displayed below this set of fields.
ca: Text explicatiu apareix sota d'aquest conjunt de camps.

en: Explanatory text displayed on back-end forms. Pre help is displayed inline on the form (above the field). Post help is displayed in a pop-up - users click the help balloon to view help text.
ca: Text explicatiu que es mostra als formularis posteriors. L'ajuda prèvia es mostra en línia al formulari (a sobre del camp). L'ajuda posterior es mostra en una finestra emergent - els usuaris fan clic al globus d'ajuda per a veure el text d'ajuda.

en: Explanatory text displayed to users for this field (can include HTML formatting tags).
ca: Text explicatiu que es mostra als usuaris d'aquest camps (pot incloure etiquetes en format HTML)

en: Explanatory text for profile.
ca: Text explicatiu per al perfil

en: Explorer
ca: Explorador

en: Export Accounting Batch
ca: Lot de comptabilitat d'exportació.

en: Export Activity
ca: Exporta l'activitat

en: Export Batch
ca: Exportar lot

en: Export Case
ca: Exporta el cas

en: Export Contact
ca: Exporta el contacte

en: Export Contribution
ca: Exporta la contribució

en: Export Membership
ca: Exporta la pertinença

en: Export Options
ca: Opcions d'exportació

en: Export PRIMARY fields
ca: Exporta els camps principals

en: Export Participant
ca: Exporta el participant

en: Export Pledge
ca: Exportar compromís

en: Export Type
ca: Tipus d'exportació

en: Export as CSV
ca: Exporta com un CSV

en: Export contacts
ca: Exporta contactes

en: Export contributions
ca: Exporta les contribucions

en: Export grants
ca: Exportar subvencions

en: Export participants
ca: Exporta els participants

en: Export:
ca: Exporta:

en: Exported
ca: Exportat

en: Expose Publicly
ca: Exposar públicament

en: Expose Publicly and for Listings
ca: Exposar públicament i per a llistats

en: Extension Disabled
ca: S'ha desactiva l'extensió

en: Extension Enabled
ca: Extensió habilitada

en: Extension ID
ca: Identificador de l'extensió

en: Extension Installed
ca: S'ha instal·lat l'extensió

en: Extension Uninstalled
ca: S'ha desinstal·lat l'extensió

en: Extension Update Available | %count Extension Updates Available
ca[0]: Actualització d'extensió disponible
ca[1]: %count actualitzacions d'extensions disponibles

en: Extension Upgrade Failed
ca: Error en l'actualització de l'extensió

en: Extension Upgraded
ca: Extensió actualitzada

en: Extension is Active?
ca: L'extensió està activa?

en: Extension name (key)
ca: Nom de l'extensió (clau)

en: Extensions URL
ca: URL d'extensions

en: External ID
ca: Identificador extern

en: External ID already exists in Database.
ca: Ja existeix l'identificador extern a la base de dades.

en: External Identifier
ca: Identificador extern

en: External Link
ca: Enllaç extern

en: FROM Email Address
ca: Adreça de correu electrònic del remitent

en: FROM name for email.
ca: Nom del remitent del correu electrònic.

en: FROM...
ca: DE...

en: Failed
ca: Fallit

en: Failed Recurring Contribution Retry Date
ca: Data de reintent de la contribució periòdica fallida

en: Failed to clean temp dir: %1
ca: Fallo al netejar el directori temporal: %1

en: Failed to determine file path for payment processor (%1) while running "%2"
ca: Error al determinar la ruta de l'arxiu per al procés de pagament (%1) durant l'execució "%2"

en: Failed to load file (%3) for payment processor (%1) while running "%2"
ca: Error al carregar l'arxiu (%3) per al procés de pagament (%1) durant l'execució "%2"

en: Failed to retrieve schema
ca: Error en recuperar schema

en: Failure
ca: Error

en: Failure Count
ca: Intents fallits

en: Failure Retry Date
ca: Data del reintent fallit

en: Faroese
ca: Feroès

en: Fattorini Name Badge 100x65
ca: Acreditació de solapa 100x65

en: February
ca: Febrer

en: Fee
ca: Quota

en: Fee Amount
ca: Comissió

en: Fee Label
ca: Etiqueta de tarifa

en: Fee Level is a required field.
ca: El nivell de tarifa és un camp requerit

en: Fee level
ca: Nivell de tarifa

en: Fees
ca: Tarifes

en: Female
ca: Dona

en: Fetch Bounces
ca: Obté rebots

en: Fetches bounces from mailings and writes them to mailing statistics
ca: Buscar correus rebotats i recopilar-los en les estadistiques de correu

en: Field
ca: Camp

en: Field "%1" is required.
ca: El camp "%1" és requerit.

en: Field "body_html" or "body_text" is required.
ca: El camp "body_html" o "body_text" és requerit.

en: Field Data Format
ca: Format de la informació del camp

en: Field End Date
ca: Data de finalització del camp

en: Field Filter
ca: Filtre del camp

en: Field Input Type
ca: Tipus d'entrada de camp

en: Field Label
ca: Etiqueta del camp

en: Field Length
ca: Longitud del camp

en: Field Mapping
ca: Mapatge de camps

en: Field Name
ca: Nom del camp

en: Field Not Added
ca: Camp no afegit

en: Field Post Help
ca: Ajuda posterior al camp

en: Field Pre Help
ca: Ajuda prèvia al camp

en: Field Separator
ca: Separador de camp

en: Field Start Date
ca: Data d'inici del camp

en: Field Time Format
ca: Format del temps del camp

en: Field Type
ca: Tipus de camp

en: Field(s)
ca: Camp (s)

en: Fields
ca: Camps

en: Fields about the contact you want to collect.
ca: Els camps relatius al contacte del que vol recollir.

en: Fields about the petition.
ca: Camps referents a la petició.

en: Fields for this Set
ca: Camps per aquest grup.

en: Fields to return
ca: Camps per tornar

en: File
ca: Fitxer

en: File Contents
ca: Continguts del fitxer

en: File Description
ca: Descripció del fitxer

en: File ID
ca: Identificador del fitxer

en: File On Case
ca: L'arxiu del cas

en: File Type
ca: Tipus de fitxer

en: File Upload Date
ca: Data de pujada del fitxer

en: File format must be comma-separated-values (CSV).
ca: El format del fitxer ha de ser de valors separats per comes (CSV).

en: File format must be comma-separated-values (CSV). File must be UTF8 encoded if it contains special characters (e.g. accented letters, etc.).
ca: El format del fitxer ha d'estar en valors separats per comes (CSV​​). Si el fitxer conté caràcters especials ha d'estar codificat en UTF8 (p. ex. lletres accentuades, etc.)

en: File must be in UTF-8 encoding
ca: L'arxiu ha de estar codificat en UTF-8

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: File on Case
ca: Arxiu de cas

en: File on case
ca: Arxiu del cas

en: File permissions
ca: Permisos de fitxers

en: File size should be less than %1 MByte(s)
ca: La mida del arxiu ha de ser menor a %1 MByte(s)

en: File size should be less than %1 MBytes (%2 bytes)
ca: La mida del fitxer hauria de ser inferior de %1 MBytes (%2 bytes)

en: File size should be less than 1 MByte
ca: La mida del fitxer ha de ser menor a 1 mega byte.

en: File system path where image files are uploaded. Currently, this path is used for images associated with premiums (CiviContribute thank-you gifts).
ca: Ruta del sistema de fitxers on es carreguen els fitxers d'imatge. Actualment, aquesta ruta s'utilitza per obtenir imatges relacionades amb les primes (Regals d'agraïment de CiviContribute).

en: File system path where temporary CiviCRM files - such as import data files - are uploaded.
ca: Ruta del sistema de fitxers on es carreguen els fitxers temporals de CiviCRM, com ara fitxers d'importació de dades.

en: Filed Activities
ca: Activitats arxivades

en: Files
ca: Fitxers

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in CSV format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this.
ca: Els fitxers per importar han d'estar en format de valors separats per comes (CSV). La majoria d'aplicacions us permeten exportar registres en format CSV. Consulteu la documentació de la vostra aplicació si no esteu segurs de com fer-ho.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in this format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
ca: Els fitxers a importar han d'estar en format 'valors separats por comes' (CSV). La majoria de les aplicacions permeten exportar els registres en aquest format. Consulti la documentació de la seva aplicació si no està segur com  fer-ho. Deseu aquest arxiu en el disc dur local ( o una unitat accessible a la xarxa) - quan  ja està preparat per al 1 pas (carregar dades).

en: Fill
ca: Omple

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter Contacts
ca: Filtra contactes

en: Filter List
ca: Filtra el llistat

en: Filter by Activity
ca: Filtres per activitat

en: Filter by Group
ca: Filtrar per grups

en: Filter search by group type(s).
ca: Filtra la cerca pel tipus de grup.

en: Filter search by visibility.
ca: Filtra la cerca per visibilitat.

en: Filter with Group only allow with group by Contact
ca: Filtrar amb Grup nomé està permès agrupant per Contacte.

en: Filter(s)
ca: Filtre (s)

en: Filters
ca: Filtres

en: Financial Account
ca: Compte financer

en: Financial Account Code - Credit
ca: Codi comptable financer - Crèdit

en: Financial Account Code - Debit
ca: Codi comptable financer - Dèbit

en: Financial Account Name - Credit
ca: Nom comptable financer - Crèdit

en: Financial Account Name - Debit
ca: Nom comptable financer - Dèbit

en: Financial Account Relationship
ca: Relació del compte financer

en: Financial Account Type
ca: Tipus de compte financer

en: Financial Account Types
ca: Tipus de comptes financers

en: Financial Item Status
ca: Estat de l'element financer

en: Financial Type
ca: Tipus financer

en: Financial Type Accounts
ca: Comptes de tipus financers

en: Financial Type ID
ca: ID del tipus financer

en: Financial Type is a Required field.
ca: El tipus financer és un camp obligatori.

en: Financial Type is a required field
ca: El tipus financer és un camp obligatori

en: Financial types are used to categorize contributions for reporting and accounting purposes. You may set up as many as needed, including commonly used types such as Donation, Campaign Contribution or Membership Dues.  Additionally, financial types can account for the inventory and expense of <a href="%1">premiums</a>.
ca: Els tipus financers s'utilitzen per categoritzar contribucions amb propòsits comptables i de generació d'informes. Podeu crear-ne tants com en necessiteu, incloent-hi els tipus més comuns com ara els donatius, contribucions de campanyes o quotes de membres. Addicionalment, els tipus financers poden tenir en compte les existències i despeses de les <a href="%1>recompenses</a>.

en: Find
ca: Cerca

en: Find Activities
ca: Cerca activitats

en: Find Campaign Pages
ca: Cerca pàgines de campanyes

en: Find Campaigns
ca: Cercar campanyes

en: Find Cases
ca: Cercar casos

en: Find Contacts
ca: Cerca contactes

en: Find Contacts to Add to this Group
ca: Cerca contactes per a afegir en aquest grup

en: Find Contacts within this Group
ca: Cerca contactes dins d'aquest grup

en: Find Contribution Amounts by Tag
ca: Cerca els imports de contribucions per etiqueta

en: Find Contribution Pages
ca: Cerca pàgines de contribució

en: Find Contributions
ca: Cercar Contribucions

en: Find Deleted Cases
ca: Cercar casos eliminats

en: Find Events
ca: Cerca esdeveniments

en: Find Grants
ca: Cerca subvencions

en: Find Groups
ca: Cerca grups

en: Find My Cases
ca: Cercar el meu Cas

en: Find Participants
ca: Cerca participants

en: Find Pay Later Contributions
ca: Cerca contribucions de pagament diferit

en: Find Petition
ca: Cerca una petició

en: Find Pledges
ca: Cerca compromisos

en: Find Recurring Contributions
ca: Cerca contribucions periòdiques

en: Find Respondents
ca: Trobar enquestats

en: Find Respondents To %1
ca: Trobar enquestats de %1

en: Find Survey
ca: Cercar enquesta

en: Find contacts by partial or full name or email, type of contact, group, and/or tag. You can then view or edit contact details, print a contact list, or use the <strong>- more actions -</strong> drop down list to assign tags, add contacts to groups, create smart groups, export contact data to a spreadsheet, and more.
ca: Troba contactes amb nom parcial o complet o per correu electrònic, tipus de contacte, de grup i/o etiqueta. A continuació, podeu veure o editar els detalls de contacte, imprimir una llista de contactes, o utilitzar la llista desplegable <strong>- més accions -</strong> per assignar etiquetes, afegir contactes als grups, crear grups intel·ligents, exportar dades de contacte a un full de càlcul, etc.

en: Find contacts within
ca: Cerca contactes en

en: Find mailings by mailing name. You can enter a partial or complete name.
ca: Cerqueu enviaments pel nom del correu. Podeu introduir un nom parcial o complet.

en: Find mailings by the name of the person who created or sent them. You can enter a complete OR partial name (last name, first name format).
ca: Cerqueu els mailings pel nom de la persona que els ha creat o enviat. Podeu introduir el nom complet o parcial (amb format cognoms, nom).

en: Find more cases
ca: Trobar més casos

en: Find more event participants
ca: Cerca més participants d'esdeveniments

en: Find more members
ca: Cerca més membres

en: Find more pledges
ca: Cerca més compromisos

en: Find out more about this event
ca: Saber més sobre aquest esdeveniment

en: Find records with tags (regular or tagset tag) which contain a complete or partial word or phrase. EXAMPLE: If you have several tags that contain the word 'Donor', you can find contacts tagged with any of them by entering 'Donor' in this field.
ca: Trobar contactes amb etiquetes (regular o conjunt d'etiquetes) que continguin una paraula o una frase, completa o parcial. Per exemple, si tenen diverses etiquetes que continguin la paraula 'Donant', podrà trobar els contactes etiquetats amb qualsevol d'elles mitjançant la introducció de 'Donant' en aquest camp.

en: Finnish
ca: Finès

en: Firewalls and Proxies
ca: Tallafocs i Proxies

en: First
ca: Primer

en: First Contribution Amount
ca: Primer import de la contribució

en: First Contribution Date
ca: Data de Primera Contribució

en: First Dupe Contact ID
ca: Identificador del primer contacte duplicat

en: First Name
ca: Nom

en: First Name and Last Name OR an email OR an OpenID in the Primary Location should be set.
ca: S'ha de configurar el nom i els cognoms o un correu electrònic o un OpenID en la ubicació principal.

en: First Name.
ca: Nom.

en: First Name:
ca: Nom:

en: First day of current continuous membership period. Start Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
ca: Primer dia del període actual de pertinença. Si no seleccioneu una data, aquesta s'establirà de forma automàtica en funció del tipus de pertinença.

en: First row contains column headers
ca: La primera fila conté les capçaleres de les columnes

en: First/Last Name
ca: Nom/Cognom

en: FirstData (aka linkpoint)
ca: FirstData ( també conegut com linkpoint)

en: Fiscal Year Starting
ca: Començament de l'any fiscal

en: Fiscal Year-To-Date
ca: Aquest any fiscal fins avui

en: Fiscal Years
ca: Anys fiscals

en: Fixed Contribution Options
ca: Opcions de contribució fixes

en: Fixed Period Rollover Day
ca: Dia de rotació d'un període fix

en: Fixed Period Start Day
ca: Dia d'inici del període fixat

en: Flip between original and duplicate contacts.
ca: Intercanvia la posició dels contactes original i duplicat.

en: Flip between the original and duplicate contacts.
ca: Invertir la posició del contacte original i el duplicat.

en: Folder to poll from when using IMAP (will default to INBOX when empty), path to poll from when using Maildir, etc..
ca: Carpeta per a fer enquestes des del moment d'ús IMAP (per defecte a la SAFATA D'ENTRADA quan estigui buida) camí cap a l'enquesta de quan s'utilitza Maildir, etc..

en: Folio
ca: Foli

en: Follow recipient preferred language
ca: Continuar amb l'idioma de preferència del destinatari

en: Follow up
ca: Seguiment

en: Follow up Interval
ca: Interval de seguiment

en: Follow-up Activity type is a required field.
ca: El tipus activitat de seguiment és un camp requerit.

en: Following is the list of contacts whose address is not parsed:
ca: La següent es la llista de contactes però l'adreça no s'analitza:

en: Followup Activity
ca: Seguiment d'activitat

en: Followup date is a required field.
ca: Data de seguiment es un camp requerit.

en: Font Name
ca: Nom origen

en: Font Size
ca: Mida de la font

en: Font Style
ca: Estil de la font

en: Footer
ca: Peu

en: Footer Content
ca: Contingut del peu

en: Footer Message
ca: Missatge al peu

en: Footer Text
ca: Text al peu

en: For 'inline' display custom sets, this title will appear as the fieldset legend. If you choose the 'tab' display style (which is available for Contact record custom fields), the title will be used for the navigation tab.
ca: Per als grups personalitzats, amb format de visualització " en línia", el títol apareixerà com a llegenda del grup de camps . Per a una tasca l'estil de visualització "pestanya" (que està disponible per a camps personalitzats dels contactes), el títol s'utilitzarà per a la pestanya de navegació.

en: For Activities, the reminder recipients can be contacts Assigned to the activity, contacts who created the activity (Activity Source), OR contacts whom the activity is with (Activity Targets). Alternatively you can direct the reminder to specific contacts (Choose Recipients), or to a group of contacts.
ca: Per a les activitats, els recordatoris a destinataris poden ser contactes assignats a l'activitat, contactes que van crear l'activitat (Origen d'activitat), o els contactes amb qui es troba l'activitat (Objectius d'activitat). També podeu dirigir el recordatori a contactes específics (trieu Destinataris) o a un grup de contactes.

en: For Chart view, please select at least one field from %1 OR %2.
ca: Per a vista en disposició de gràfic seleccioneu al menys un camp de %1 o de %2.

en: For Duplicate Contacts
ca: Per als contactes duplicats

en: For Events, you can limit or additionally include recipients by participant role (e.g. Volunteer, Speaker, etc.), choose specific contacts, or choose a group.
ca: Pels esdeveniments, podeu limitar o incloure, addicionalment, incloure destinataris segons el rol dels participants (p. ex., El voluntari, el parlant, etc.), escolliu contactes específics o seleccioneu un grup.

en: For Membership and Contact reminders, you can limit or additionally include recipients by choosing specific contacts, or choosing a group.
ca: Pels recordatoris de Membres i Contactes, podeu limitar o incloure també destinataris seleccionant contactes específics o seleccionant un grup.

en: For a full list of options see the php <a %1>money_format documentation</a>.
ca: Per obtenir una llista completa d'opcions, consulteu la documentació php money_format documentation.

en: For auto-renewing memberships the emails are sent when each payment is received
ca: Per les pertinences auto renovables els correus electrònics s'envien cada vegada que es rep el pagament

en: For each import, you can either INSERT new contribution records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
ca: Per a cada importació podeu afegir registres de contribucions nous o actualitzar registres existents.  No podeu fer els dos tipus d'operacions en una única sessió d'importació.

en: For each import, you can either INSERT new event registration (participant) records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
ca: Per a cada importació podeu afegir registres d'inscripcions a esdeveniments (participants) nous o actualitzar registres existents. No podeu fer els dos tipus d'operacions en una única sessió d'importació.

en: For each import, you can either INSERT new membership records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
ca: Per a cada importació podeu afegir registres de pertinences nous o actualitzar registres existents. No podeu fer els dos tipus d'operacions en una única sessió d'importació.

en: For example, in order to process a payment through Authorize.net, CiviCRM must make a request to https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll. Using https to connect to secure2.authorize.net insures that the connection is encrypted, but it's possible that CiviCRM is actually connecting to an attacker and the attacker is connecting to secure2.authorize.net.
ca: Per exemple, per procedir al pagament mitjançant Authorize.net, CiviCRM ha de fer una sol·licitud a https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll. L'ús https per connectar-se secure2.authorize.net assegura que la connexió està encriptada, però és possible que CiviCRM estigui connectant-se a un atacant i l'atacant estigui connectant a secure2.authorize.net

en: For existing pages
ca: Per a pàgines existents

en: For in-depth details about entities and actions, see the <a href='%1' target='%2'>API Explorer</a>.
ca: Per a més detalls sobre entitats i accions, consulteu l'<a href='%1' target='%2'>Explorador de l'API </a>.

en: For information about this premium, contact:
ca: Per obtenir més informació sobre aquesta recompensa, poseu-vos en contacte amb:

en: For more information see %1.
ca: Per a més informació vegeu %1.

en: For more information, visit:
ca: Per a més informació, visiti:

en: For offline contributions you can record a bank transfer ID or other identifier if applicable.
ca: Per a les contribucions fora de línia, podeu registrar un identificador de transferència bancària o un altre identificador, si s'escau.

en: For transmission
ca: Per a la transmissió

en: For-profit organization.
ca: Organització lucrativa.

en: Force SSL
ca: Forçar SSL

en: Force Secure URLs (SSL)
ca: Força URL segures (SSL)

en: Form Snippet
ca: Format de retall

en: Formal Title
ca: Títol formal

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display.
ca: Format de les direccions en les etiquetes de correu, formularis de entrada  visualització de la pantalla.

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display. Configure optional Address Standardization provider.
ca: Formateu adreces a les etiquetes de correu, als formularis d'entrada i a la pantalla de visualització. Configureu el proveïdor opcional de normalització d'adreces,

en: Format for displaying addresses in the Contact Summary and Event Information screens.
ca: Format per a mostrar les direccions en les pantalles de resum del contacte i la informació de l'esdeveniment.

en: Format for displaying monetary amounts with currency symbol.
ca: Format per mostrar imports monetaris amb el símbol de moneda.

en: Format for displaying monetary values without the currency symbol.
ca: Format per mostrar valors monetaris sense el símbol de moneda.

en: Forward
ca: Reenvia

en: Forward Replies
ca: Reenviament de respostes

en: Forward replies
ca: Reenviament de respostes

en: Forward this email (link)
ca: enviar aquest correu electrònic ( enllaç)

en: Forwarded
ca: Enviat

en: Forwarded to Email
ca: Enviat a correu electrònic

en: Forwards
ca: Reenviaments

en: Found %1, %2, %3
ca: Trobats %1, %2, %3

en: Foundation Affiliate
ca: Fundació afiliada

en: Fourth
ca: Quart

en: French (Canada)
ca: Francès (Canadà)

en: French (France)
ca: Francès (França)

en: Frequency
ca: Freqüència

en: Frequency Interval
ca: Interval de freqüència

en: Frequency Unit
ca: Unitat de freqüència

en: Frequency must be a whole number (EXAMPLE: Every 3 months).
ca: Freqüència hauria de ser un número enter (P. ex.: cada 3 mesos).

en: Frequency of subscription or service (e.g. journal delivered every two months).
ca: Freqüència de subscripció o servei (p. ex. revista per a enviar cada dos months).

en: Friend's Email
ca: Correu electrònic de l'amic

en: Friend's First Name
ca: Nom de l'amic

en: Friend's Last Name
ca: Cognoms de l'amic

en: From
ca: De

en: From Address
ca: Adreça del remitent

en: From Email
ca: Correu electrònic del remitent

en: From Email Address
ca: Adreça de correu electrònic del remitent

en: From Email Address is required
ca: L'adreça de correu electrònic del remitent és obligatòria

en: From Email Addresses
ca: Remitents d'adreces de correu electrònic

en: From Email of the mailing
ca: Correu electrònic del remitent de l'enviament

en: From End of Previous
ca: Des de la fi del passat

en: From Name
ca: Nom del remitent

en: From Template
ca: Plantilla base

en: From end of previous calendar month
ca: Des del final del mes passat

en: From end of previous calendar year
ca: Des del final de l'any passat

en: From end of previous quarter
ca: Des del final del trimestre passat

en: From end of previous week
ca: Des del final de la setmana passada

en: From start of current calendar month
ca: Des d'aquest mes

en: From start of current calendar year
ca: Des d'aquest any

en: From start of current day
ca: Des d'avui

en: From start of current quarter
ca: Des d'aquest trimestre

en: From start of current week
ca: Des d'aquesta setmana

en: Fulfilled
ca: Lliurat

en: Fulfilled Date
ca: Data del lliurament

en: Full Name
ca: Nom complet

en: Full Name of the Contact with prefixes and suffixes
ca: Nom complet del contacte amb prefixos i sufixos

en: Full Phone Number
ca: Número de telèfon complet

en: Full Street Address
ca: Adreça completa

en: Full street address (e.g. 110 Main Street).
ca: Direcció completa (p. ex. 110 Main Street).

en: Full-text Search
ca: Cerca de text complet

en: Fundraiser
ca: Recaptació de fons

en: GOTV (Voter Tracking)
ca: GOTV (Seguiment de vots)

en: GOTV campaign contacts
ca: contactes de campanya de GOTV

en: Galician
ca: Gallec

en: Gender
ca: Gènere

en: General Link
ca: Enllaç general

en: General Monthly Newsletter: 200709
ca: Butlletí mensual: 200709

en: Generate Report
ca: Generar un informe

en: Generate your API Login and Transaction Key by logging in to your Merchant Account and navigating to <strong>Settings &raquo; General Security Settings</strong>.
ca: Genereu la clau d'accés i de transacció de l'API iniciant la sessió al compte de comerciant i navegant a <strong>Settings &raquo; Configuració de seguretat general</strong>.

en: Generates and sends out reports via email
ca: Genera i envia reports per correu electrònic

en: Geocode addresses during import?
ca: Geocodificar les adreces durant la importació?

en: Geocode and Parse Addresses
ca: Geocodificació i anàlisi de direccions

en: Geocoding
ca: Geocodificació

en: Georgian
ca: Georgià

en: German
ca: Alemany

en: German (Swiss)
ca: Alemany (Suïssa)

en: Get Directions FROM:
ca: Aconseguir direccions DES DE:

en: Get RSS 2.0 feed for current and future public events.
ca: Obté el canal RSS 2.0 pels esdeveniments públics actuals i futurs.

en: Gift
ca: Regal

en: Give option, but not required
ca: Donar opció, però no és obligatori

en: Given API command is not defined.
ca: L'ordre d'API rebuda no ha sigut definida

en: Given the importance of auditability, extension developers are strongly discouraged from writing code to add, update or delete entries in the civicrm_financial_item, civicrm_entity_financial_trxn, and civicrm_financial_trxn tables. Before publishing an extension on civicrm.org that does any of this, please ask for a special bookkeeping code review for the extension.
ca: Tenint en compte la importància de l'autenticació, els desenvolupadors de les extensions es desanimen d'escriure el codi per afegir, actualitzar o eliminar entrades de civicrm_financial_item, civicrm_entity_financial_trxn i civicrm_financial_trxn. Abans de publicar una extensió a civicrm.org que faci alguna cosa d'aquestes, si us plau, sol·liciteu una revisió de codi de comptabilitat especial per a l'extensió.

en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
ca: Donats dos intervals de data, mostra els contactes que han contribuït en ambdós intervals de data amb l'import contribuït en cada un i el percentatge d'increment / disminució.

en: Global CSV separator character. Modify this setting to enable import and export of different kinds of CSV files (for example: ',' ';' ':' '|' ).
ca: Caràcter global de separació en CSV. Modifiqueu aquest ajust per activar la importació i exportació de diferents tipus de fitxers CSV (per exemple ',' ';' ':' '|' ).

en: Go
ca: Vés

en: Go Back
ca: Torna enrere

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a> to add or edit general email addresses. Make sure these email addresses are valid email accounts with your email service provider.
ca: Aneu a<a href='%1'>Administrar CiviCRM &raquo; Comunicacons &raquo; Remitents d'adreces de correu electrònic</a>per afegir o editar direccions de correu electrònic generals. Assegureu-vos que aquestes direccions de correu electrònic siguin direccions vàlides amb el seu respectiu proveïdor de servei.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit SMS Provider.
ca: Aneu a <a href='%1'>Administrar CiviCRM &raquo; Configuració de sistema &raquo; Proveïdor de SMS</a>per afegir o editar proveïdor SMS.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit the provider. Make sure these Providers are valid.
ca: Aneu a <a href='%1'>Administrar CiviCRM &raquo; Configuració del sistema &raquo: Proveïdors de SMS</a> per afegir o editar proveïdor. Assegureu-vos que els proveïdors son vàlids.

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Label Formats</a></strong> to add or edit labels or set the default label format.
ca: Aneu a <strong><a href="%1">Administrar CiviCRM &raquo; Comunicacions &raquo; Formats d'etiquetes</a></strong> per afegir o editar les etiquetes o establir el formar de l'etiqueta per defecte.

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Print Page (PDF) Formats</a></strong> to add or edit formats or set the default format.
ca: Aneu a <strong><a href="%1">Administrar CiviCRM &raquo; Comunicacions &raquo; formats d'impressió de pàginas (PDF)</a></strong> per afegir o editar formats o establir el format per defecte.

en: Go to contact summary
ca: Aneu al resum del contacte

en: Go to your page
ca: Anar a la pàgina

en: Goal
ca: Objectiu

en: Goal Amount
ca: Quantitat objectiu

en: Goal Amount should be a numeric value
ca: La quantitat objectiu ha de ser un valor numèric

en: Goal Revenue
ca: Objectiu d'ingressos

en: Goes through contact records and updates email and postal greetings, or addressee value
ca: Va a través dels registres del contacte i actualitza correu electrònic i agraïments postals, o valor de direccions

en: Government Entity
ca: Entitat governamental

en: Grace
ca: Període de gràcia

en: Grant
ca: Subvenció

en: Grant Application Received Date is NULL
ca: La data de sol·licitud de la subvenció rebuda és NULL

en: Grant Currency
ca: Moneda de la subvenció

en: Grant Decision Date is NULL
ca: La data d'expiració de la subvenció és NULL

en: Grant Due Date
ca: Data de venciment de la subvenció

en: Grant Due Date is NULL
ca: La data de venciment de la subvenció és NULL

en: Grant ID
ca: Identificador de la subvenció

en: Grant Money Transfer Date is NULL
ca: La data de la transferència dels diners de la subvenció és NULL

en: Grant Money transfer date
ca: Data de la transferència dels diners de la subvenció

en: Grant Note
ca: Nota de subvenció

en: Grant Rationale
ca: Raó de la subvenció

en: Grant Report Received?
ca: S'ha rebut l'informe de la subvenció?

en: Grant Status(s)
ca: Estats de subvenció

en: Grant Type(s)
ca: Tipus de subvenció

en: Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions.
ca: Concediu accés als components de CiviCRM i altres permisos de CiviCRM.

en: Grant report received
ca: Informe de la subvenció rebut

en: Granted
ca: Subvencionat

en: Grants
ca: Subvencions

en: Grants Summary
ca: Resum de subvencions

en: Greek, Modern
ca: Grec, modern

en: Greeting
ca: Salutació

en: Greeting %1 %2
ca: Salutació %1 %2

en: Group
ca: Grup

en: Group '%1' already exists.
ca: El grup '%1' ja existeix.

en: Group - add contacts
ca: Grup - afegeix els contactes

en: Group - create smart group
ca: Grup - crea un grup intel·ligent

en: Group - remove contacts
ca: Grup - elimina els contactes

en: Group - update smart group
ca: Grup - actualitza el grup intel·ligent

en: Group Cache Date
ca: Data de la memòria cau del grup

en: Group Children
ca: Fills del grup

en: Group Contact ID
ca: Identificador del contacte de grup

en: Group Contact Status
ca: Estat del grup de contactes

en: Group Contacts
ca: Contactes del grup

en: Group Deleted
ca: Grup eliminat

en: Group Description
ca: Descripció del grup

en: Group Enabled
ca: Grup habilitat

en: Group ID
ca: Identificador del grup

en: Group Listings
ca: Llistats de grups

en: Group Name
ca: Nom del grup

en: Group Name:
ca: Nom del grup:

en: Group Nesting
ca: Grups nidificats

en: Group Nesting ID
ca: Identificador del grup jerarquitzat

en: Group Options
ca: Opcions de grup

en: Group Organization
ca: Grup organització

en: Group Organization ID
ca: Identificador de l'organització de grup

en: Group Parents
ca: Grups pares

en: Group Percentage
ca: Percentatge del grup

en: Group Saved
ca: Grup desat

en: Group Search
ca: Cerca de grup

en: Group Settings: %1
ca: Paràmetres de grup: %1

en: Group Source
ca: Origen del grup

en: Group Status
ca: Estat del grup

en: Group Status %1
ca: Estat del grup %1

en: Group Title
ca: Títol del grup

en: Group Type
ca: Tipus de grup

en: Group Type(s)
ca: Tipus de grup

en: Group Types
ca: Tipus de grups

en: Group Visibility
ca: Grup visibilitat

en: Group Visibility Setting
ca: Configuració de la visibilitat del grup

en: Group Where Clause
ca: Clàusula WHERE de grup

en: Group by
ca: Agrupa per

en: Group by columns
ca: Agrupa per columnes

en: Group is Hidden
ca: El grup és ocult

en: Group is Reserved
ca: El grup és reservat

en: Group type filtering uses <strong>AND</strong> logic. If you check both 'Mailing List' and 'Access Control' types - only groups which have both types assigned will be returned.
ca: El filtre del tipus de grup utilitza <strong>I</strong>. Si activa a la vegada els tipus 'Llista de correu' i 'Control d'accés' - només els grups que tenen ambdós tipus assignats seran retornats.

en: Group(s)
ca: Grup(s)

en: Group(s) %1 %2
ca: Grups %1 %2

en: Grouping(s)
ca: Agrupació(s)

en: Groups
ca: Grups

en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc.
ca: Contribucions de grups i totals de criteris que inclouen el contacte, període de temps, tipus econòmic, ubicació col · laborador, etc

en: Groups of contacts which are used for <strong>access control</strong> must be assigned that type.
ca: Grups de contactes que s'utilitzen per al <strong>control d'accés</strong> s'han d'assignar aquest tipus.

en: Groups which are used as mailing lists should be assigned the 'Mailing List' type.
ca: Grups que son utilitzats com llista de mailing haurien de ser assignats com a tipus 'Llista de mailing'

en: Guarani­
ca: Guaraní

en: Guess client's feelings and needs.
ca: Endevina els sentiments i necessitats del client

en: HONOR ROLL
ca: QUADRE D'HONOR

en: HTML Form Snippet
ca: Fragment de formulari HTML

en: HTML Form Snippet for this Profile
ca: Fragment de formulari HTML per aquest perfil

en: HTML Format
ca: Format HTML

en: HTML Listing
ca: Llistat HTML

en: HTML Message
ca: Missatge HTML

en: HTML Type
ca: Tipus HTML

en: HTML listing of current and future public events.
ca: Llistat HTML dels esdeveniments públics actuals i futurs.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently - so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
ca: Els missatges en HTML tenen més impacte visual, us permeten incloure imatges, i poden ser de més fàcil lectura si incloeu enllaços a webs. Tot i això, els diferents programes de correu electrònic poden interpretar el format HTML de diferent forma; així doncs, useu aquesta opció amb cura excepte si disposeu d'una plantilla que ha sigut provada amb diferents aplicacions web i de correu electrònic.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, you can also configure a simple sms.
ca: Els missatges HTML tenen més impacte visual, us permeten incloure imatges, i poden ser més fàcils de llegir si incloeu enllaços a pàgines web. No obstant, també podeu configurar un simple SMS.

en: HTTPS is not set up on this machine
ca: HTTPS no està carregada en aquest equip

en: Hanging Badge 3-3/4" x 4-3"/4
ca: Acreditació per penjar 3-3/4" x 4-3"/4

en: Has a Followup Activity?
ca: Té una activitat de seguiment?

en: Has this contact been deleted?
ca: S'ha eliminat aquest contacte?

en: Hashed Mailing URL's
ca: URL d'enviament predeterminat

en: Head of Household for
ca: és responsable de la llar de

en: Head of Household is
ca: té de responsable de la llar a

en: Head of household.
ca: Responsable de la llar.

en: Header
ca: Capçalera

en: Header and Footer
ca: Capçalera i peu

en: Headers
ca: Capçaleres

en: Hebrew (modern)
ca: Hebreu (modern)

en: Height (rows)
ca: Alçada (files)

en: Help Description
ca: Descripció d'ajuda

en: Help Post
ca: Ajuda posterior

en: Help Post-Form
ca: Ajuda després del formulari

en: Help Pre
ca: Ajuda prèvia

en: Help Pre-Form
ca: Ajuda abans del formulari

en: Help Text
ca: Text d'ajuda

en: Help spread the word
ca: Ajudeu-nos a difondre-ho

en: Help us spread the word about this event. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you're attending. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
ca: Ajudeu-nos a difondre el missatge sobre aquest esdeveniment. Utilitzeu el següent espai per a personalitzar el vostre missatge de correu electrònic - que els vostres amics sàpiguen perquè hi heu estat assistint. A continuació, escriviu els noms i adreces de correu electrònic i cliqueu a 'Envia el teu missatge'.

en: Help us spread the word and leverage the power of your contribution by telling your friends. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you support us. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
ca: Ajudeu-nos a difondre el missatge i aprofitar la força de la vostra contribució explicant-ho als vostres amics. Utilitzeu el següent espai per a personalitzar el vostre missatge de correu electrònic - que els vostres amics sàpiguen perquè ens doneu suport. A continuació, escriviu els noms i adreces de correu electrònic i cliqueu a 'Envia el teu missatge'.

en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
ca: L'ajuda analitzar els ingressos generats per un esdeveniment. El report pot incloure detalls pel tipus de participant, estat i mètode de pagament

en: Helvetica
ca: Helvètica

en: Hidden
ca: Ocult

en: Hidden permanently
ca: Ocult permanentment.

en: Hidden until %1
ca: Ocult fins %1

en: Hide
ca: Ocultar

en: Hide Smart Groups
ca: Amagar grup intel·ligents

en: Hide comments for this note.
ca: Amagar comentaris per aquesta nota.

en: High-value supporter of our organization.
ca: Col·laborador de gran valor de nostra organització.

en: Hindi
ca: hindi

en: Hold Date
ca: Data d'execució

en: Hold Threshold
ca: Llindar de retenció

en: Home
ca: Inici

en: Home Mobile
ca: Telèfon mòbil de casa

en: Home Phone
ca: Telèfon de casa

en: Homepage Link Color
ca: Color de l'enllaç a la pàgina d'inici

en: Honor Roll
ca: Quadre d'honor

en: Honor Roll Name
ca: Nom del Quadre d'Honor

en: Honoree
ca: En honor a

en: Honoree Introductory Message
ca: Missatge introductori en honor a

en: Honoree Profile
ca: Perfil en honor a

en: Honoree Section Enabled
ca: Secció en honor a habilitada

en: Honoree Section Title
ca: Títol de la secció en honor a

en: Horizontal Spacing
ca: Espaiat horitzontal

en: Host
ca: Amfitrió

en: Hourly
ca: Cada hora

en: Household
ca: Llar

en: Household ID
ca: Identificació de la llar

en: Household Member is
ca: té de membre de la llar a

en: Household Member of
ca: és membre de la llar de

en: Household Name
ca: Nom de la llar

en: Household Name and State
ca: Nom i província de la llar

en: Household Name.
ca: Nom de la llar.

en: Household Primary Contact
ca: Contacte principal de la llar

en: Household Primary Contact ID
ca: Identificador del contacte principal de la llar

en: Household membership.
ca: Pertinença a la llar.

en: How many people are you registering?
ca: Quanta gent esteu registrant?

en: How many recipients can they send emails to at one time? You may want to limit this to prevent large mail blasts from being sent.
ca: A quants destinataris es podrà enviar correus electrònics a la vegada? Es possible que voleu limitar això per a evitar que s'enviïn massa correus.

en: How many times has theis recurring contribution failed?
ca: Quantes vegades ha fallat la contribució periòdica?

en: How this mail account will be used. Only one box may be used for bounce processing. It will also be used as the envelope email when sending mass mailings.
ca: Com s'utilitzarà aquest compte de correu electrònic. Només es pot utilitzar una bústia pel processat de correus electrònics rebotats. També es pot utilitzar com a correu electrònic quan s'envien correus massius.

en: Html Type
ca: Tipus html

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: I am contributing on behalf of an organization.
ca: Estic contribuint en nom d'una organització.

en: I pledge to contribute this amount every
ca: Em comprometo a aportar aquesta quantitat cada

en: I pledge to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
ca: Em comprometo a aportar aquesta quantitat cada %1 %2s en % 3 quotes.

en: I pledge to contribute this amount every %2 for %3 installments.
ca: Em comprometo a aportar aquesta quantitat cada %2 en % 3 quotes.

en: I want this membership to be renewed automatically every %1 %2(s).
ca: Vull que aquesta pertinença es renovi automàticament cada %1 %2(s).

en: I want to
ca: Vull

en: I want to make a one-time contribution
ca: Vull realitzar una donació en una sola quota

en: I will send payment by check
ca: Enviaré el pagament per xec

en: ICalendar Downloads and Feeds
ca: Descàrregues i canals iCalendar

en: ID
ca: Identificador

en: ID:
ca: Identificador:

en: IM Location
ca: Ubicació IM

en: IM Location Type
ca: Tipus d'ubicació de l'IM

en: IM Provider
ca: Proveïdor de missatgeria instantània

en: IM Screen Name
ca: Nom de la pantalla IM

en: IM Type
ca: Tipus IM

en: IMPORTANT: Replacements are case-sensitive whether 'Exact Match' is checked or not.
ca: IMPORTANT: Les majúscules i minúscules haurien de coincidir en els reemplaçaments si 'Coincidència Exacte' està marcada o no.

en: IMPORTANT: The Drupal permissions for 'access all custom data' and 'profile listings and forms' override and disable specific ACL settings for custom field groups and profiles respectively. Do not enable those Drupal permissions for a Drupal role if you want to use CiviCRM ACL's to control access.
ca: IMPORTANT: Els permisos de Drupal per 'accedir a totes les dades personalitzades' i els 'llistats de perfils i formularis' sobreescriuen i inhabiliten la configuració ACL específiques per a grups de camps personalitzats i per a perfils respectivament. No habiliteu els permisos de Drupal per a un rol de Drupal si voleu utilitzar les ACLs de CiviCRM per controlar l'accés.

en: IMPORTANT: This page does NOT control credit card/payment method choices for sites and/or contributors using the PayPal Express service (e.g. where billing information is collected on the Payment Processor's website).
ca: IMPORTANT: Aquesta pàgina no controla les opcions de mètode de pagament o targeta de crèdit per a llocs i / o contribuents que utilitzen el servei PayPal Express (p. Ex., On la informació de facturació es recopila al lloc web del processador de pagaments).

en: INVOICE
ca: Factura

en: ISO B7
ca: ISO  B7

en: Icelandic
ca: Islandès

en: If "Also include" or "Limit to" are selected, you must specify at least one %1
ca: Si se selecciona "També inclou" o "Limitar a", heu d'especificar com a mínim un 1%

en: If a contact in the import file appears to be a duplicate of an existing CiviCRM contact...
ca: Si un contacte a l'arxiu d'importació sembla ser un duplicat d'un contacte existent CiviCRM ...

en: If a recipient replies to this mailing, forward the reply to the FROM Email address specified for the mailing.
ca: Si un destinatari contesta a aquest mailing, reenvia la resposta a l'adreça de correu electrònic De especificada per aquest mailing.

en: If all records in the file belong to the same subtype, then select that subtype from the "Subtype" field. All records will be automatically assigned to that subtype. In this case you do NOT need to include a Subtype column in the file.
ca: Si tots els registres en l'arxiu pertanyen al mateix subtipus, a continuació, seleccioneu aquest subtipus del camp "subtipus". Tots els registres s'assignen automàticament a aquest subtipus. En aquest cas NO es necessari que inclogui una columna Subtipus a l'arxiu

en: If checked, an administrator will need to approve new personal campaign pages before they are available to the public. We recommend using the "Notify Email" feature if you are requiring approval to ensure that the appropriate staff person is informed when a new Personal Campaign page is 'Waiting Review'.
ca: Si s'activa, un administrador s'haurà d'aprovar les noves pàgines personals de campanya abans de que estiguin disponibles per al públic. Recomanem la funció 'Avís per correu electrònic' si es requereix aprovació per assegurar que la persona apropiada sigui informada quan una nova pàgina de campanya personal entri en 'revisió en espera'

en: If checked, users can view but not edit this field.
ca: Si aquesta casella esta marcada, els usuaris només  poden veure però no editar aquest camp

en: If enabled, CiviCRM sends PDF receipt as an attachment during event signup or online contribution.
ca: Si està habilitat, CiviCRM envia el rebut de PDF com a fitxer adjunt durant la inscripció d'esdeveniments o la contribució en línia.

en: If enabled, CiviCRM will allow users to submit profiles from external sites. This is disabled by default to limit abuse.
ca: Si està habilitat, el CiviCRM permetrà als usuaris enviar perfils des de llocs externs. Aquesta opció està deshabilitada de manera predeterminada per limitar-ne l'abús.

en: If enabled, all actions will be logged with a complete record of changes.
ca: Si està habilitat, totes les accions es registraran amb un registre complet de canvis.

en: If import files are NOT encoded as UTF-8, specify an alternate character encoding for these files. The default of <strong>Windows-1252</strong> will work for Excel-created .CSV files on many computers.
ca: Si els fitxers d'importació no estan codificats com UTF-8, especifiqueu una codificació de caràcters alternatius per a aquests fitxers. El valor predeterminat de "Windows-1252" funcionarà per a fitxers CSV d'Excel en moltes computadores.

en: If reserved, only users with 'administer reserved groups' permission can disable, delete, or change settings for this group. The reserved flag does NOT affect users ability to add or remove contacts from a group.
ca: Si està reservat, només els usuaris amb permisos de 'administració de grups reservats' poden inhabilitar, eliminar o canviar els paràmetres per aquest grup. L'indicador reservat no afecta als usuaris amb capacitats per afegir i eliminar contactes d'aquest grup.

en: If reserved, only users with 'administer reserved reports' permission can modify this report instance.
ca: Si està reservat només usuaris amb permís 'd'administrar reports reservats' poden modificar aquesta instància del report.

en: If set to Yes, this report will appear in the My Reports section of the reports listing page and will only be visible by you.
ca: Si el marqueu, aquest informe apareixerà en la secció dels meus informes de la pàgina de llistat d'informes i serà visible únicament per tu.

en: If set, new contacts that are created when signing a petition are assigned a tag of this name.
ca: Si està configurat, els nous contactes que es creen al firmar una petició s'assignen a una etiqueta d'aquest nom.

en: If they are included in a report as a display column, only the first set of values are shown.
ca: Si s'inclouen en un informe per que es mostri en una columna , es mostren només el primer conjunt de valors.

en: If this group is used in CiviCRM profiles, those fields will be reset.
ca: Si aquest grup s'utilitza en perfils CiviCRM, es restabliran els camps.

en: If this is a paid event and you want users to be able to register and pay online, select a payment processor to use.
ca: Si aquest es un esdeveniment de pagament i es vol que els usuaris puguin inscriure's en línia s'ha de seleccionar un processador de pagament.

en: If this option is checked, a "thermometer" showing progress toward your goal will be included on the page.
ca: Si aquesta opció està seleccionada, s'inclourà en la pàgina ' termòmetre' indicant un avanç completat respecte a l'objectiu.

en: If this relationship has start and/or end dates, specify them here.
ca: Si aquesta relació té data d'inici i/o fin especifiqueu aquí

en: If you allow users to select a Participant Status by including that field on a profile - only statuses with 'Public' visibility are listed.
ca: Si permeteu als usuaris seleccionar un estat de participant en incloure aquest camp en un perfil - només als estats amb visibilitat 'Pública' seran llistats.

en: If you already have an account <a href='%1'>please login</a> before completing this form.
ca: Si ja teniu un compte <a href='%1'>identifiqueu-vos</a> abans de completar aquest formulari

en: If you are INSERTING new contributions, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the contribution to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
ca: SI esteu afegint contribucions noves, necessitareu incloure una columna en el fitxer de dades que contingui els valors utilitzats per vincular la contribució a un contacte existent. Podeu utilitzar l'identificador intern del contacte, un identificador extern (si els esteu utilitzant en els registres de contacte) o la propietat definida en les regles de desduplicació no supervisada (que és per defecte l'adreça de correu electrònic).

en: If you are displaying the search results as contacts, you can modify the columns displayed by creating a Profile containing a different set of contact fields and then selecting that Profile here. For example you may want to include columns for Gender and Date of Birth, while eliminating Country.
ca: Si esteu mostrant els resultats de la cerca com a contactes, podeu modificar les columnes que es mostren creant un perfil que contingui un conjunt diferent de camps de contacte i seleccioneu aquest perfil aquí. Per exemple, és possible que vulgueu incloure columnes per al gènere i la data de naixement, mentre que elimineu el país.

en: If you are moving participants from "On waitlist" to "Pending from waitlist" status, make sure there are available spaces for the event. An email with a link to confirm their registration will be automatically sent. However, they will only be allowed to complete their registration if the event is not full (e.g. the number of registered participants is less than the maximum number of participants configured for the event).
ca: Si esteu movent participants de l'estat "En llista d'espera" a "Pendents de llista d'espera", assegureu-vos que hi ha prou places per l'esdeveniment. Un correu amb l'enllaç per confirmar la inscripció serà enviat automàticament. No obstant, només podran completar la inscripció si l'esdeveniment no està ple (p. ex. el nombre de participants inscrits és menor que el màxim nombre de participants definit a l'esdeveniment)

en: If you are searching by activity name, check your spelling or use fewer letters.
ca: Si estàs buscant pel nom de l'activitat , comprova l'ortografia i utilitza menys lletres

en: If you are searching by pledger name, check your spelling or use fewer letters.
ca: Si esteu buscant per nom de la persona que es compromet, comproveu l'ortografia o utilitzi menys lletres.

en: If you are searching within a date  range, try a wider range of values.
ca: Si estàs buscant dintre d'un rang de dades, comprovi amb una gamma més amplia de valors.

en: If you are using the CiviMail component to send mailings to contacts, this field provides additional control over which email address is used. By default, CiviMail sends mail to each contact's preferred email address. If the contact has multiple locations, then the preferred email of the primary location is used. However, if the contact prefers to have CiviMail ('bulk') mailings set to an alternate email address - check the 'Use for Bulk Mailings' box next to that email address.
ca: Si esteu utilitzant el component CiviMail per enviar correus als contactes, aquest camp ofereix un control addicional per la qual s'utilitza l'adreça de correu electrònic. Per defecte, CiviMail envia correu a l'adreça de correu electrònic preferit de cada contacte. Si el contacte té múltiples direccions, a continuació, s'utilitza l'adreça de correu electrònic principal.
     No obstant això, (si el contacte prefereix tenir CiviMail establertes a una adreça de correu electrònic alternativa marqui la casella Usar per a enviaments massius casella al costat de l'adreça de correu electrònic.

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL if they click the Cancel button - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed.
ca: Si està utilitzant aquest perfil com una inscripció d'un contacte o com un formulari d'edició i vol reconduir a l'usuari a una URL estàtica després d'haver pressionat el botó cancel·lar - Introduïu aquí la URL completa. Si aquest camp es deixa en blanc, el formulari de perfil incorporat es torna a mostrar.

en: If you choose Redirect to Database, all emails will be recorded as archived mailings instead of being sent out. They can be found in the civicrm_mailing_spool table in the CiviCRM database.
ca: Si trieu Redirecció a la base de dades, tots els correus electrònics es registraran com a enviaments arxivats en lloc de ser enviats. Es poden trobar a la taula civicrm_mailing_spool a la base de dades CiviCRM.

en: If you create only an <strong>HTML</strong> version, CiviMail will automatically create a <strong>TEXT</strong> version for your recipients who have chosen NOT to receive HTML email.
ca: Si creeu només una versió <strong>HTML</strong>, el CiviMail automàticament crearà una versió en format <strong>text</strong> pels destinataris que hagin escollit no rebre correus electrònics en format HTML.

en: If you disable the profile - it will be removed from these forms and/or modules. Do you want to continue?
ca: Si es desactiva aquest perfil - serà eliminat d'aquest formularis i / o mòduls. Voleu continuar?

en: If you disable this contributions will be processed immediately after submitting the contribution form.
ca: Si deshabiliteu això les contribucions es processaran immediatament després d'enviar el formulari de contribució.

en: If you disable this option, the CiviCRM interface will be limited to traditional browsing. Opening a form will refresh the page rather than opening a popup dialog.
ca: Si desactiveu aquesta opció, la interfície CiviCRM es limitarà a la navegació tradicional. L'obertura d'un formulari actualitzarà la pàgina en lloc d'obrir un quadre de diàleg emergent.

en: If you do not want users to send outbound mail from CiviCRM, select "Disable Outbound Email". NOTE: If you disable outbound email, and you are using Online Contribution pages or online Event Registration - you will need to disable automated receipts and registration confirmations.
ca: Si no vol que els usuaris enviïn un correu electrònic de sortida de CiviCRM, seleccioneu "Desactiva el correu electrònic de sortida". NOTA: si inhabilita el correu electrònic de sortida, i està utilitzant pàgines d'aportació en línia o registre d'esdeveniments en línia, haurà de desactivar els rebuts automàtics i les confirmacions de registre.

en: If you enter an amount which is different than the current scheduled amount, choose one of these options:
ca: Si introduïu una quantitat diferent de l'activitat actual programada, escolliu una d'aquestes opcions:

en: If you find that you are creating multiple events with similar settings, you may want to use the <a href="%1">Event Templates</a> feature to streamline your workflow.
ca: Si trobeu que esteu creant múltiples esdeveniments amb configuracions similars, és possible que vulgueu utilitzar les <a href='%1'>Plantilles d'esdeveniments</a> per optimitzar el vostre flux de treball.

en: If you have chosen to <strong>Allow Other Amounts</strong>, you can use the fields above to control minimum and/or maximum acceptable values (e.g. don't allow contribution amounts less than %1).
ca: Si heu escollit <strong>Permet altres imports</strong>, podeu utilitzar els camps de dalt per a controlar els valors mínim i /o màxim acceptables (p. ex. no permetre imports de contribucions menors a %1).

en: If you have selected one of the dedupe options besides "no duplicate checking," CiviCRM will use a predefined dedupe rule to determine possible matches for your imported records. Existing dedupe rules may be reviewed, and new rules created, by visiting Contacts > Find and Merge Duplicate Contacts.
ca: Si heu seleccionat una de les opcions de desduplicació a més de "sense verificació de duplicats", CiviCRM utilitzarà la regla de desduplicació predefinida per determinar possibles coincidències per als vostres registres importats. Es poden revisar les regles de desduplicació existents i crear regles noves a Contactes > Cerca i fusiona contactes duplicats.

en: If you haven't received an email from us, check your spam folder, it might have been wrongly classified.
ca: Si no heu rebut un correu electrònic de nosaltres, comproveu la seva carpeta de correu no desitjat, podria haver estat erròniament classificat.

en: If you haven't received an email within a few minutes, please check your spam folder.
ca: Si no ha rebut un correu electrònic en els propers minuts, verifiqueu la carpeta de spam.

en: If you modify the defaults, make sure that your web server has write access to the directories.
ca: Si modifiqueu els valors predeterminats, assegureu-vos que el vostre servidor web tingui accés d'escriptura als directoris.

en: If you need additional options - you can add them after you Save your current entries.
ca: Si necessiteu opcions addicionals - pot afegir després de guardar les entrades actuals

en: If you need to include a special message for this member, enter it here. Otherwise, the confirmation email will include the standard receipt message configured under System Message Templates.
ca: Exporta membres

en: If you no longer want to use this price set, click the contribution page title below, and modify the Amounts or Membership tab configuration.
ca: Si no voleu utilitzar més aquesta tarifa, cliqueu el títol de la pàgina de contribució de sota i modifiqueu els imports o la configuració de la pestanya de pertinença.

en: If you no longer want to use this price set, click the event template title below, and modify the fees for that event.
ca: Si no va tornar a utilitzar aquest conjunt de preus, feu clic en el títol de l'esdeveniment de sota, i modifiqueu els preus per aquest esdeveniments.

en: If you no longer want to use this price set, click the event title below, and modify the fees for that event.
ca: Si no voleu tornar a utilitzar més aquesta tarifa, cliqueu al títol de l'esdeveniment de sota, i modifiqueu les quotes per aquest esdeveniment.

en: If you select "Override Permanently", The status you assign will remain in force, unless it is again modified on this screen. If you select "Override Until Selected Date", it will behave same as "Override Permanently" but will revert to "No" once the selected date is reached. As long as the Membership Override is active, the automated membership status update script will NOT update this membership record.
ca: Si seleccioneu "Sobreescriure permanentment", l'estat que assigneu continuarà vigent, tret que es torni a modificar en aquesta pantalla. Si seleccioneu "Sobreescriure fins a la data seleccionada", es comportarà igual que "Sobreescriure permanentment", però tornarà a "No" un cop s'arribi a la data seleccionada. Mentre aquesta configuració sobreescrita estigui activa, l'actualització automàtica de l'estat de pertinença NO s'efectuarà en aquest contacte.

en: If you select a default online contribution page for self-service membership renewals, a "renew" link pointing to that page will be displayed on the Contact Dashboard for memberships which were entered offline. You will need to ensure that the membership block for the selected online contribution page includes any currently available memberships.
ca: Si seleccioneu una pàgina de contribució en línia predeterminada per a les renovacions de membres de l'autoservei, es mostrarà un enllaç "renovació" que apunta a aquesta pàgina al Tauler del contacte per als membres que s'hagin connectat fora de línia. Haureu d'assegurar que el bloc de membres de la pàgina de contribucions en línia seleccionada inclogui qualsevol membre disponible actualment.

en: If you select multiple privacy options, your choices are combined with OR statements by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone' and 'Do not email', results will include contacts who have either or both preferences. If you want to return only contacts with both preferences, select the AND operator.
ca: Si seleccioneu vàries opcions de privacitat, les vostres eleccions es combinaran amb sentències disjuntives per defecte. Exemple: Si seleccioneu 'No trucar' i 'No enviar correus electrònics', els resultats inclouran contactes que tenen una o ambdues preferències. Si voleu retornar només els contactes amb ambdues preferències, seleccioneu l'operador conjuntiu.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed).
ca: Si ometeu aquest participant hi haurà prou places a l'esdeveniment pel vostre grup (no sereu inclòs a la llista d'espera).

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
ca: Si ometeu aquest participant hi haurà prou places a l'esdeveniment pel vostre grup (no sereu inclòs a la llista d'espera). Torneu a la pàgina d'inscripció principal i reduïu el nombre de gent addicional. Necessitareu també completar la informació de pagament.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
ca: Si ometeu aquest participant hi haurà prou places a l'esdeveniment pel vostre grup (no sereu inclòs a la llista d'espera). La inscripció per aquest esdeveniment requereix aprovació. Rebreu un correu electrònic un cop la vostra inscripció hagi estat revisada.

en: If you think you may be importing additional data from the same data source, check 'Save this field mapping' at the bottom of the page before continuing. The saved mapping can then be easily reused the next time data is imported.
ca: Si penseu que podeu estar important dades addicionals des del mateix origen de dades, marqueu 'Desa aquesta assignació de camps' a la part inferior de la pàgina abans de continuar. L'assignació desada pot ser reutilitzada fàcilment la propera vegada que s'importin dades.

en: If you use a payment processor service where credit card and billing information is collected <strong>on your site</strong> it is strongly recommended that you create or obtain an <strong>SSL certificate</strong> and configure your webserver to support SSL connections. Consult your hosting provider or web-server documentation for more information on obtaining and installing SSL certificates.
ca: Si utilitzeu un servei de processador de pagaments on es recopilen dades de facturació i de targeta de crèdit al vostre lloc, és recomanable que creeu o obtingueu un certificat SSL i configureu el vostre servidor web per donar suport a les connexions SSL. Consulteu el vostre proveïdor d'allotjament o la documentació del servidor web per obtenir més informació sobre com obtenir i instal·lar certificats SSL.

en: If you want Administrator of your organization to receive each PCP Notification receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org) First Email will be sent to PCP user for support.
ca: Si vol que l'administrador de l'organització rebi cada notificació PCP , introduïu un o més direccions de correu electrònic aquí. Vàries direccions de correu electrònic han d'estar separades per una coma (p. ex. jane@example.org, paula@example.org) El primer correu electrònic s'enviarà a l'usuari PCP per a obtenir assistència.

en: If you want content displayed at the bottom of the contribution page, enter it here.
ca: Si voleu que el contingut es mostri en la part inferior de la pàgina de contribució, introduïu-lo aquí.

en: If you want to FIND (include) contacts with a particular privacy option set, then click the 'Include' radio button.
ca: Si voleu TROBAR (incloure) contactes amb una opció de configuració de privacitat particular, feu clic en el botó 'incloure'.

en: If you want to allow contributors to specify a person whom they are honoring with their gift, check this box. An optional Honoree section will be included in the form. Honoree information is automatically saved and linked with the contribution record.
ca: Si voleu permetre als contribuents especificar una persona en honor a la qual fan el donatiu, marqueu aquesta casella. Una secció opcional en honor a serà inclosa en el formulari. La informació en honor a es desa automàticament i s'enllaça amb el registre de la contribució.

en: If you want to include the county in your mailing labels, the <strong>County</strong> checkbox must be checked in the Address Editing section on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
ca: Si voleu incloure el municipi en les vostres etiquetes de correu,  la casella de verificació 1 municipi 1 s'ha de verificar a la secció d'edició d'adreces d'aquesta pantalla i els noms del municipi s'han d'afegir a la taula civicrm_county de la vostra base de dades.

en: If you want to provide a default value for this field, enter it here. For date fields, format is YYYY-MM-DD.
ca: Si vol proporcionar una valor per defecte per a aquest camp, introduïu aquí. Per als camps de data, el format és AAAA-MM-DD.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form.
ca: Si voleu habilitar el registre en línia per aquest esdeveniment, marqueu la casella i completeu el formulari.

en: If you want to set a specific limit on the maximum number of records, enter that number. Otherwise leave this field blank.
ca: Per establir un límit específic sobre el nombre màxim de registres, escrigui aquest número. En cas contrari, deixeu aquest camp en blanc

en: If you want to use the same export setup in the future, check 'Save Fields' at the bottom of the page before continuing. You will then be able to reload this setup with a single click.
ca: Si voleu utilitzar la mateixa configuració d'exportació en el futur, seleccioneu 'Desa els camps' al peu de la pàgina abans de continuar. Llavors podreu recuperar aquesta configuració amb un simple clic.

en: If you would like to create an account on this site, check the box below and enter a Username
ca: Si voleu crear un compte en aquest lloc, seleccioneu la casella de sota i introduïu un nom d'usuari

en: If you're not sure which processor to use - we recommend reviewing terms, limitations and coverage areas on each processor's website before proceeding.
ca: Si no esteu segurs de quin processador voleu utilitzar, us recomanem que reviseu els termes, les limitacions i les àrees de cobertura del lloc web de cada processador abans de continuar.

en: If you're sure this record is not a duplicate, click the 'Save Matching Contact' button below.
ca: Si esteu segur que aquest registre no està duplicat, cliqueu el botó de sota 'Desa el contacte coincident".

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Contributions will then be matched to contributors using their External ID.
ca: Si heu desat un <strong>Identificador extern</strong> únic per a cada contacte en el CiviCRM, podeu incloure aquest valor en una columna del fitxer d'importació. Les contribucions seran posteriorment assignades als contribuents utilitzant el seu identificador extern.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Memberships will then be matched to contact records using their External ID.
ca: Si heu desat un identificador extern únic per a cada contacte en el CiviCRM, podeu incloure aquest valor en una columna del fitxer d'importació. Les pertinences seran posteriorment assignades als registres de contacte utilitzant el seu identificador extern.

en: If your SMTP server requires authentication, enter your Username and Password here.
ca: Si el servidor de SMTP requereix  autenticació, introduïu el Usuari i la Contrasenya aquí.

en: If your desired processor is not in the list, check the <a href="%1">Extensions Directory</a> for more payment processors you can download. If you still can't find it, consider partnering with a developer and contributing a new extension.
ca: Si el vostre processador desitjat no es troba a la llista, consulteu el directori "Extensions" per obtenir més processadors de pagament que podeu baixar. Si encara no el trobeu, considereu d'associar-vos amb un desenvolupador i aportar, així, una nova extensió.

en: If your organization has modified the default versions of System Workflow message templates, then the changes and bug fixes included in an upgrade will need to be merged with your modified versions.
ca: Si la vostra organització ha modificat les versions predeterminades de les plantilles de missatge de Workflow del sistema, els canvis i les correccions d'errors incloses en una actualització hauran de combinar-se amb les seves versions modificades.

en: If your page is enabled, click <strong>Live Page</strong> to view to the page in <strong>live mode</strong>.
ca: Si la pàgina està habilitada, feu clic a <strong>pàgina en línia</strong> per a veure la pàgina en el <strong>mode en línia</strong>.

en: If your site uses Contact Subtypes, you can assign this set of custom fields to a specific subtype (e.g. 'Student'), OR you can select '- Any -' which makes the fields available to contacts of the parent type (e.g. 'Individual') as well as to any subtypes.
ca: Si el vostre lloc utilitza subtipus de contacte, podeu assignar aquest conjunt de camps personalitzats a un subtipus específic (per exemple, "Estudiant"), o bé, podeu seleccionar "- Qualsevol -" que faci que els camps estiguin disponibles per als contactes del tipus pare (per exemple, "Individual"), així com a qualsevol subtipus.

en: Ignore
ca: Ignorar

en: Ignore Mismatch & Process the Batch?
ca: Ignorar la discordança i processar el lot?

en: Illegal stack size. Use values between 1 and %1.
ca: Mida il·legal de pila. Utilitzeu valors entre 1 i %1.

en: Image Deleted
ca: Imatge eliminada

en: Image File Name
ca: Nom del fitxer de la imatge

en: Image URL
ca: URL de la imatge

en: Image Url
ca: URL de la imatge

en: Image could not be uploaded due to invalid type extension.
ca: No s'ha pogut pujar la imatge perquè té un tipus d'extensió invàlid.

en: Images
ca: Imatges

en: Import Activity
ca: Importar Activitat

en: Import Contact
ca: Importar contacte

en: Import Contribution
ca: Importar contribució

en: Import Data (row %1)
ca: Dades d'importació (fila %1)

en: Import Data File
ca: Fitxer de dades d'importació

en: Import Field Separator
ca: Separador dels camps d'importació

en: Import File Format
ca: Format del fitxer per la importació

en: Import Membership
ca: Importar pertinença

en: Import Now
ca: Importa ara

en: Import Options
ca: Opcions d'importació

en: Import Participant
ca: Importar participant

en: Import Wizard
ca: Importar assistent

en: Import mode
ca: Mode d'importació

en: Import to Groups
ca: Importa als grups

en: Important Notes
ca: Notes importants

en: In
ca: En

en: In Date
ca: Data d'entrada

en: In Honor of
ca: En honor a

en: In Memory of
ca: En memòria de

en: In Person
ca: En persona

en: In Progress
ca: En curs

en: In Public Honor Roll?
ca: En quadre d'honor Públic?

en: In Support of
ca: En suport de

en: In addition to the settings on this screen, there are a number of settings you can add to your sites's settings file (civicrm.settings.php) to provide additional debugging information.
ca: Amés dels ajusts d'aquesta pantalla, existeixen més ajusts que es poden afegir a l'arxiu de configuració del lloc  (civicrm.settings.php) per a proveir informació de depuració addicional.

en: In addition, you must include a Primary Email Address field in the profile.
ca: A més, heu d'incloure en el perfil un camp per a l'adreça de correu electrònic principal.

en: In order for reminders to be sent:
ca: Per a que els recordatoris s'envien

en: In order to use this functionality, the installation's database user must have privileges to create triggers (in MySQL 5.0 – and in MySQL 5.1 if binary logging is enabled – this means the SUPER privilege). This install either does not seem to have the required privilege enabled.
ca: Per utilitzar aquesta funció, l'usuari de la base de dades de la instal·lació ha de tenir privilegis per crear activadors (en MySQL 5.0 i en MySQL 5. si el registre binari està habilitat, això significa el SUPER privilegi). Aquesta instal·lació no sembla que tingueu permès el privilegi necessari.

en: In the case of Drupal, this will cause all CiviCRM error messages to appear in the watchdog (assuming you have Drupal's watchdog enabled)
ca: En el cas de Drupal, això causarà que tots els missatges d'error de CiviCRM apareguin en el mecanisme de control (suposant que tingui activat aquest mecanisme)

en: In the process of setting up CiviCRM components or configuring pages and profiles, you might have created test contributions, activities, participants, pledges, etc.
ca: En el procés d'establir components CiviCRM o configurar pàgines de perfils, vostè podria haver creat contribucions, activitats, participants o donacions de prova, etc.

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Inactive Recurring Contributions
ca: Contribucions periòdiques inactives

en: Inactive Relationships
ca: Relacions inactives

en: Inbound Email
ca: Correu electrònic entrant

en: Inbound Email.
ca: Correu electrònic entrant.

en: Inbound SMS
ca: SMS entrant

en: Inches
ca: Polzades

en: Include
ca: Inclou

en: Include %1 user account information links in search results?
ca: Inclogui enllaços d'informació de la compte d'usuari %1 en els resultats de cerca?

en: Include / Exclude Search
ca: Cerca d'inclusió i exclusió

en: Include Both
ca: Inclou ambdós

en: Include Drupal user account information links in search results?
ca: Incloure enllaços d'informació de compte d'usuari Drupal en els resultats de cerca?

en: Include Event templates?
ca: Incloure plantilles de l'esdeveniment?

en: Include Group(s)
ca: Grups inclosos

en: Include Groups
ca: Grups inclosos

en: Include ICal Invite to Activity Assignees
ca: Incloure ICal Invite als beneficiaris

en: Include Map to Event Location
ca: Inclou un mapa a l'ubicació de l'esdeveniment

en: Include Messages
ca: Incloure missatges

en: Include Profile
ca: Incloure un perfil

en: Include Profiles
ca: Inclou perfils

en: Include Repeating Events
ca: Incloure esdeveniments amb repetició

en: Include Report in Navigation Menu?
ca: Incloure l'informe al menú de navegació?

en: Include Tags on Other Types of Records
ca: Incloure etiquetes en altres tipus de registres

en: Include Template
ca: Incloure plantilla

en: Include a Membership Signup section in this Online Contribution page?
ca: Inclou una secció de registre de pertinences en aquesta pàgina de contribució en línia?

en: Include a Picture or an Image
ca: Incloure una foto o una imatge

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the bottom of the page.
ca: Incloure camps addicionals al formulari d'inscripció configurant i seleccionant perfils de CiviCRM que s'inclouran al final de la pàgina.

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the top of the page (immediately after the introductory message).
ca: Incloure camps addicionals al formulari d'inscripció configurant i seleccionant perfils de CiviCRM que s'inclouran al principi de la pàgina (després del missatge introductori).

en: Include by Privacy Option(s)
ca: Inclou per opcions de privacitat

en: Include contacts where
ca: Inclou contactes on

en: Include double-quotes (&quot;) around the name and angle-brackets (&lt; &gt;) around the email address.<br />EXAMPLE: <em>&quot;Client Services&quot; &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
ca: Inclou entre cometes (&quot;) al nom i claudàtors (&lt; &gt;) a l'adreça de correu electrònic <br />EXEMPLE: <em>&quot;Client Services&quot; &lt;clientservices@example.org&gt;</em>

en: Include in multi-record listing?
ca: Incloure el llista multi-registre?

en: Include map presenting event location on event information page? (A map provider must be configured under <a href='%1'>Administer > System Settings > Mapping and Geocoding</a>)
ca: Incloure el mapa per a mostrar la ubicació a la pàgina d'informació de l'esdeveniment? (Un proveïdor de mapes ha d'estar configurat a <a href='%1'>Administració > Configuració del sistema > Cartografia i geocodificació</a>)

en: Include my name and message
ca: Inclou el meu nom i missatge

en: Include profile edit links in search results?
ca: Inclogui enllaços a la edició del perfil en els resultats de cerca?

en: Include reCAPTCHA?
ca: Inclou reCAPTCHA?

en: Include tags used for %1
ca: Incloure etiquetes utilitzades %1

en: Include the data fields used for contact 'matching' based on your configured <strong>Unsupervised Duplicate Matching</strong> rules. For the default duplicate matching rules, you would include a column in each row with the contributors' Email Address.
ca: Incloure els camps de dades utilitzades per la identificació de contactes basada en les regles d'<strong> Identificació de duplicats no supervisada</strong>. Per a les regles d'identificació de duplicats per defecte, podeu incloure una columna a cada fila amb l'adreça de correu electrònic dels contribuents.

en: Included
ca: Inclosos

en: Income Account is
ca: El compte d'ingressos és

en: Income Count Summary Report
ca: Informe resum de quantitat d'ingressos

en: Income Statistics
ca: Estadístiques d'ingressos

en: Incomplete Transaction
ca: Transacció incompleta

en: Incomplete. Click to configure result set.
ca: Incomplet. Feu clic per a configurar el conjunt de resultats.

en: Incorrect greeting value id %1, or no default greeting for this contact type and greeting type.
ca: ID incorrecte de saluda valor %1, o no té un valor predeterminat de saluda per aquest tipus de contacte i tipus de saluda

en: Individual
ca: Persona

en: Individual Display Name Format
ca: Vista individual del format de Nom

en: Individual Name Fields
ca: Camps de nom individual

en: Individual Prefix
ca: Prefix de la persona

en: Individual Sort Name Format
ca: Classificació individual del format de nom

en: Individual Suffix
ca: Sufix de la persona

en: Individual contact prefixes
ca: Prefixos de contacte de persona

en: Individual contact suffixes
ca: Sufixos de contacte de persona

en: Individuals, organizations, households, etc.
ca: Persones, organitzacions, llars, etc.

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Info Page Link
ca: enllaç  pàgina d'informació

en: Info and Settings
ca: Informació i configuracions

en: Initial Date Range
ca: Interval de dates inicial

en: Initial Reminder Day
ca: Dia de recordatori inicial

en: Initializing...
ca: Inicialitzant...

en: Inline
ca: En línia

en: Input Field Type
ca: Tipus de camp d'entrada de dades

en: Input file must be in CSV format
ca: El fitxer d'importació ha d'estar en format CSV

en: Insert new contributions
ca: Afegir contribucions noves

en: Inserts activity for a contact or a case by retrieving inbound emails from a mail directory
ca: Inserta activitat per a un contacte o un cas mitjançant la recuperació de correus electrònics entrants des d'un directori de correu

en: Install
ca: Instal·la

en: Install "%1"?
ca: Instal·la "%1"?

en: Installation Error
ca: Error en l'instal·lació

en: Installation Guide
ca: Guia d'instal·lació

en: Installing CiviCRM...
ca: Instal·lant CiviCRM...

en: Installments
ca: Pagaments

en: Installments should be greater than zero.
ca: Els pagaments haurien de ser majors que cero.

en: Instant Messenger
ca: Missatgeria instantània

en: Instructions
ca: Instruccions

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages, as well as the confirmation email, when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
ca: Instruccions afegides a les pàgines de confirmació i d'agraïment així com al correu electrònic de confirmació, quan l'usuari escull l'opció 'pagar més endavant' (p. ex. "Enviar el xec per correu a ... dintre de 3 dies.").

en: Instructions for interviewers
ca: Instruccions per a entrevistadors

en: Insufficient access rights - cannot merge
ca: Permisos d'accés insuficients - no es pot combinar

en: Integer
ca: Enter

en: Integrated case management for human service providers
ca: gestió de casos integrats per a proveïdors de serveis humans

en: Intended Recipients
ca: Destinataris

en: Internal ID
ca: Identificador intern

en: Internal name of Group.
ca: Nom intern del grup.

en: Internet Access Required
ca: Accés a Internet obligatori

en: Interview Respondents
ca: Entrevistar enquestats

en: Interviewed
ca: Entrevistat

en: Interviewer
ca: Entrevistador

en: Interviewer Name
ca: Nom de l'entrevistador

en: Intro
ca: Introducció

en: Introduce yourself and your role within our organization.
ca: Faci la seva presentació i el seu paper  dintre de la nostra organització

en: Introductory Message
ca: Missatge introductori

en: Introductory Message - New Memberships
ca: Missatge d'introducció - Nous membres

en: Introductory Message - Renewals
ca: Missatge d'introducció - Renovacions

en: Introductory Text
ca: Text introductori

en: Introductory message / instructions for online event registration page (may include HTML formatting tags).
ca: Missatge introductori / instruccions per la pàgina d'inscripció en línia de l'esdeveniment (pot incloure etiquetes de format HTML).

en: Invalid Base Directory
ca: El directori base no és vàlid

en: Invalid Base URL
ca: L'URL base no és vàlid

en: Invalid Message template
ca: El model de missatge no és vàlid

en: Invalid Pledge Payment Rows (skipped)
ca: Files de Compromís de Pagament Invàlid (saltat)

en: Invalid Rows (skipped)
ca: Files invàlides (omeses)

en: Invalid Subtype
ca: Subtipus invàlid

en: Invalid className: %1
ca: className invàlid: %1

en: Invalid day name
ca: Nom de dia invàlid

en: Invalid day of the month
ca: Dia del mes invàlid

en: Invalid default value for country.
ca: El valor per defecte per al país és invàlid.

en: Invalid entity type
ca: Tipus d'entitat invàlid

en: Invalid hook invocation
ca: Enllaç d'invocació  no vàlid

en: Invalid option
ca: Opció invàlida

en: Invalid relationship type
ca: Tipus de relació invàlida

en: Invalid task
ca: Tasca invàlida

en: Invalid token code
ca: Codi de token invàlid

en: Invalid value passed to delete function.
ca: S'ha passat a la funció d'eliminació un valor no vàlid.

en: Invoice
ca: Factura

en: Invoice Date:
ca: Data de la factura:

en: Invoice ID
ca: Identificador de factura

en: Invoice ID or Transaction ID or Contribution ID are required to match to the existing contribution records in Update mode.
ca: Es necessari l'identificador de factura, l'identificador de transacció o l'identificador de la contribució per a relacionar-lo amb els registres de contribució existents en el mode d'actualització.

en: Invoice Number
ca: Número de factura

en: Invoice Number:
ca: Número de factura:

en: Invoice Prefix
ca: Prefix de la factura

en: Invoice Reference
ca: Referència de la factura

en: Invoices - print or email
ca: Factures - imprimeix o envia per correu electrònic

en: Invoices / Credit Notes
ca: Factures / Notes de crèdit

en: Irish
ca: Irlandès

en: Is
ca: És

en: Is Active
ca: Està actiu

en: Is Active?
ca: Està actiu?

en: Is Billing Address
ca: És la direcció fiscal

en: Is Billing Email
ca: És el correu electrònic de facturació

en: Is Billing Phone
ca: És el telèfon de facturació

en: Is Calendar Year
ca: És l'any natural

en: Is Campaign Active?
ca: La campanya està activa?

en: Is Deceased
ca: Difunt

en: Is Default Survey
ca: És l'enquesa per defecte

en: Is Default?
ca: Opció per defecte?

en: Is Deleted
ca: Està eliminat

en: Is Empty
ca: És buit

en: Is Event Public
ca: L'esdeveniment és públic

en: Is Interview Conducted?
ca: L'entrevista es guiada?

en: Is Mailing Archived?
ca: És un enviament de correu arxivat?

en: Is Not
ca: No és

en: Is Null
ca: És nul

en: Is Online Registration
ca: És una inscripció en línia

en: Is Page Active?
ca: La pàgina està activa?

en: Is Pay Later
ca: És un pagament diferit

en: Is Premium Active?
ca: La recompensa està activa?

en: Is Primary Address
ca: És la direcció principal

en: Is Public
ca: Està publicat

en: Is Recurring
ca: És periòdic

en: Is Required
ca: És requerit

en: Is Reserved
ca: Està reservat

en: Is Reserved?
ca: Està assignat?

en: Is Test
ca: És un test

en: Is a Followup Activity?
ca: És una activitat de seguiment?

en: Is a current member
ca: És un membre actiu

en: Is active?
ca: Està actiu?

en: Is between
ca: Està entre

en: Is confirm email
ca: És un correu electrònic de confirmació

en: Is deleted
ca: Està eliminat

en: Is empty (Null)
ca: Està buit (Nul)

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is equal to Active
ca: És igual a activa

en: Is equal to Inactive
ca: És igual a inactiva

en: Is greater than
ca: És més gran que

en: Is greater than or equal to
ca: Es major que o igual a

en: Is less than
ca: És més petit que

en: Is less than or equal to
ca: Es menor o igual a

en: Is not between
ca: No esta entre

en: Is not empty (Null)
ca: No està buit (No nul)

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: Is not one of
ca: No es un de

en: Is one of
ca: És un de

en: Is the Premiums section enabled for this Online Contributions page?
ca: Esta activada la secció de recompenses per aquesta pàgina de contribució en línia?

en: Is the recurring contribution a test entry?
ca: És una contribució periòdica de prova?

en: Is this CiviCRM Profile active?
ca: ¿Aquest perfil CiviCRM està actiu?

en: Is this Country active?
ca: El país està actiu?

en: Is this Custom Data Set active?
ca: Està com a actiu aquest grup de dades personalitzades?

en: Is this Custom Data Set public?
ca: És públic aquest conjunt de dades personalitzades?

en: Is this Custom Group Public
ca: És públic aquest grup personalitzat

en: Is this Event Active?
ca: Aquest esdeveniment està actiu?

en: Is this Field Searchable?
ca: Aquest camp permet  cerques?

en: Is this Label Format the default?
ca: Es aquest el Format d'Etiqueta predeterminat?

en: Is this Online Contribution Page Active?
ca: Està activa aquesta pàgina de contribucions en línia?

en: Is this PDF Page Format the default?
ca: Aquesta és la pàgina PDF per defecte?

en: Is this Payment Processor Type active?
ca: És aquest el sistema de pagament actiu?

en: Is this Payment Processor Type the default?
ca: És aquest el sistema de pagament per defecte?

en: Is this Payment Processor active?
ca: Està actiu aquest sistema de pagament?

en: Is this Payment Processor the default?
ca: És aquest el sistema de pagament per defecte?

en: Is this Scheduled Job active?
ca: Està activa aquesta tasca programada?

en: Is this a default provider?
ca: És aquest un proveïdor per defecte?

en: Is this activity a current revision in versioning chain?
ca: Aquesta activitat és una revisió actual de la cadena de versions?

en: Is this address the contact's billing address?
ca: És aquesta la direcció fiscal del contacte?

en: Is this address the contact's primary address?
ca: És aquesta l'adreça principal del contacte?

en: Is this field included as a column in the search results table? This setting applies only to fields with 'Public Pages' or 'Public Pages and Listings' visibility.
ca: Aquest camp està incloent com una columna en la taula de resultats de cerca? Aquesta opció només afecta als camps amb visibilitat ' Pàgines públiques' o 'Pàgines públiques i llistats'

en: Is this field set by PHP code (via a custom hook). This field will not be updated by CiviCRM.
ca: Aquest camp s'ha definit mitjançant codi PHP (via un hook personalitzat). Aquest camp no s'actualitzarà per CiviCRM.

en: Is this mailing archived?
ca: És un enviament de correu arxivat?

en: Is this menu item active?
ca: Aquest element del menú està actiu?

en: Is this petition active?
ca: Aquesta petició està activa?

en: Is this provider active?
ca: Aquest és un proveïdor actiu?

en: Is this survey active?
ca: Està aquesta enquesta activa?

en: Is this the default petition?
ca: És aquesta la petició per defecte?

en: Is this the default survey?
ca: És aquesta la enquesta per defecte?

en: Is your Personal Campaign Page active? You can activate/de-activate it any time during it's lifecycle.
ca: Està activa la pàgina de campanya personal? Pot activar-la o desactivar-la en qualsevol moment durant el seu cicle de vida.

en: Issue warning and do not save
ca: Avís d'incidència i no desar

en: It looks like there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed).
ca: Sembla que no hi ha prou places en aquest esdeveniment pel vostre grup (no sereu inclòs a la llista d'espera).

en: It looks like you are already registered for this event.  You may proceed if you want to create an additional registration.
ca: Sembla que ja has fet la inscripció en aquest esdeveniment. Pots procedir si vols crear una inscripció addicional.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've gotten this message in error, please contact the site administrator.
ca: Sembla que ja has fet la inscripció en aquest esdeveniment. Si vols modificar la teva inscripció, o creus que has rebut aquest missatge per error, posa't en contacte amb l'administrador.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
ca: Sembla que ja has fet la inscripció en aquest esdeveniment. Si vols modificar la teva inscripció, o creus que aquest missatge és erroni, posa't en contacte amb l'administrador.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed).
ca: Sembla que esteu registrant un grup de %1 participants. L'esdeveniment té %2 places disponibles (no sereu inclòs a la llista d'espera).

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
ca: Sembla que esteu inscrivint un grup de %1 participants. L'esdeveniment té %2 places disponibles (no sereu inclòs a la llista d'espera). Torneu a la pàgina d'inscripció principal i reduïu el nombre de gent addicional. Necessitareu també completar la informació de pagament.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
ca: Sembla que esteu inscrivint un grup de %1 participants. L'esdeveniment té %2 places disponibles (no sereu inclòs a la llista d'espera). La inscripció per aquest esdeveniment requereix aprovació. Rebreu un correu electrònic un cop la inscripció hagi estat revisada.

en: It looks like you are registering more participants then there are spaces available. All participants will be added to the waiting list. You will be notified if spaces become available.
ca: Sembla que esteu registrant més participants que places disponibles. Tots els participants s'afegiran a la llista d'espera. S'us notificarà si queda alguna plaça lliure.

en: It looks there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
ca: Sembla que no hi ha prou places en aquest esdeveniment pel vostre grup (no sereu inclòs a la llista d'espera). La inscripció per aquest esdeveniment requereix aprovació. Rebreu un correu electrònic un cop la vostra inscripció hagi estat revisada.

en: Italian
ca: Italià

en: Italic
ca: Itàlic

en: Item
ca: Element

en: January
ca: Gener

en: Japanese
ca: Japonès

en: Job Title
ca: Lloc de treball

en: Join Date
ca: Data d'entrada

en: Join Us
ca: Uneix-te a nosaltres

en: Join a Group
ca: Uneix a un grup

en: Join on:
ca: Uniu-vos a:

en: Join this api call to return values from or filter on a related entity.
ca: Uneix-te a aquesta crida api per retornar valors o filtrar-los en una entitat relacionada.

en: Join your local chapter
ca: Unir-se al seu capítol local

en: Joining these group(s) is pending confirmation by this contact.
ca: La inclusió en aquests grups està pendent de confirmació per part d'aquest contacte.

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: Kazakh
ca: Casac

en: Key
ca: Clau

en: Key is not set for this payment processor
ca: Per aquest processador de pagament no hi ha clau establerta

en: Kilometers
ca: Quilòmetres

en: Korean
ca: Coreà

en: LYBUNT Report
ca: informe LYBUNT

en: LYBUNT means last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
ca: LYBUNT significa l'any anterior però no aquest. Proporciona una llista de contactes que han donat l'any passat  però que no han donat durant el període de temps especificat.

en: Label
ca: Etiqueta

en: Label Format Option Group not found in database.
ca: L'opció de grups "Format d'etiquetes" no s'ha trobat en la base de dades.

en: Label Format does not fit in database.
ca: El format d'etiqueta no encaixa en el camp de la base de dades.

en: Label Formats
ca: Formats d'etiqueta

en: Label Height
ca: Alçada de l'etiqueta

en: Label Type
ca: Tipus d'etiqueta

en: Label Width
ca: Ample de l'etiqueta

en: Label already exists in Database.
ca: L'etiqueta ja existeix en la base de dades.

en: Label and value cannot be empty.
ca: L'etiqueta i el valor no poden estar buits.

en: Label cannot be empty.
ca: L'etiqueta no pot estar buida.

en: Label for the relationship from Contact A to Contact B. EXAMPLE: Contact A is 'Parent of' Contact B.
ca: Etiqueta per a la relació des del contacte A cap al contacte B. Exemple: el contacte A 'és pare/mare de' el contacte B.

en: Label for the relationship from Contact B to Contact A. EXAMPLE: Contact B is 'Child of' Contact A. You may leave this blank for relationships where the name is the same in both directions (e.g. Spouse).
ca: Etiqueta per a la relació des del contacte B cap al contacte A. Exemple: el contacte B 'és fill/a de' el contacte A. Podeu deixar-ho en blanc per les relacions on el nom és el mateix en ambdues direccions (p. ex. és cònjuge de).

en: Labels Per Column
ca: Etiquetes per columnes

en: Labels Per Row
ca: Etiquetes per fila

en: Landscape
ca: Horitzontal

en: Language
ca: Idioma

en: Language Customizations
ca: Personalitzacions d'idioma

en: Language and Currency
ca: Idioma i moneda

en: Languages
ca: Idiomes

en: Languages available to users of this installation.
ca: Idiomes disponibles per a usuaris d'aquesta instal·lació.

en: Lao
ca: Laosià

en: Last
ca: Últim

en: Last &gt;&gt;
ca: Últim &gt;&gt;

en: Last 12 months including today
ca: Els darrers 12 mesos inclòs avui

en: Last 2 years including today
ca: Els darrers 2 anys inclòs avui

en: Last 3 years including today
ca: Els darrers 3 anys inclòs avui

en: Last 30 days including today
ca: Els darrers 30 dies inclòs avui

en: Last 60 days including today
ca: Els darrers 60 dies inclòs avui

en: Last 7 days including today
ca: Els darrers 7 dies inclòs avui

en: Last 90 days including today
ca: Els darrers 90 dies inclòs avui

en: Last Action Date
ca: Data ultima acció

en: Last Change by
ca: Modificat per

en: Last Modified
ca: Darrera modificació

en: Last Modified By:
ca: Darrera modificació per:

en: Last Name
ca: Cognoms

en: Last Name, First Name
ca: Cognoms, Nom

en: Last Name.
ca: Cognoms.

en: Last Name:
ca: Cognoms:

en: Last Reminder
ca: Últim recordatori

en: Last Run
ca: Ultima execució

en: Last Year Total
ca: Total de l'any passat

en: Latest membership period expiration date. End Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
ca: Data de finalització del període de pertinença. Si no seleccioneu una data, aquesta s'establirà de forma automàtica segons el tipus de pertinença.

en: Latin
ca: Llatí

en: Latitude
ca: Latitud

en: Latitude and longitude may be automatically populated by enabling a Mapping Provider.
ca: La latitud i la longitud poden omplir-se automàticament si configura i habilita un proveïdor de mapes.

en: Latitude of the Address for mapping
ca: Latitud de l'adreça per al mapatge

en: Latvian
ca: Letó

en: Learn more about a script that can automatically update contact addressee and greeting options.
ca: Més infirmació sobre l'script que pot automàticament actualitzar l'adreça de contacte i les opcions de benvinguda.

en: Learn more.
ca: Més informació.

en: Learn more...
ca: Més informació...

en: Leave blank for default
ca: Deixeu-lo en blanc per defecte

en: Leave blank for unlimited. This limit is not implemented by all browsers and rich text editors.
ca: Deixar en blanc per a un il·limitat. Aquest límit no s'aplica en tots els navegadors i editors de text enriquit.

en: Leave blank to run as soon as possible.
ca: Deixeu-lo en blanc per operar tan aviat com sigui possible.

en: Leave blank to run at next run frequency.
ca: Deixeu-lo en blanc per passar a la següent freqüència d'execució.

en: Leave undefined
ca: Deixar-ho sense definir

en: Ledger
ca: Llibre major

en: Left
ca: Esquerra

en: Left Margin
ca: Marge esquerre

en: Left Message
ca: Missatge deixat

en: Left Padding
ca: Separació esquerra

en: Legal Identifier
ca: Identificador legal

en: Legal Name
ca: Nom legal

en: Legal Name.
ca: Nom legal.

en: Length
ca: Longitud

en: Letter
ca: Carta

en: Letter Mail
ca: Correspondència

en: Liability
ca: Passiu

en: License
ca: Llicència

en: LifeTime
ca: Al llarg dels anys

en: Lifetime Total
ca: Total al llarg dels anys

en: Lifetime total
ca: Total al llarg dels anys

en: Like
ca: Com

en: Limit Group
ca: Grup límit

en: Limit List to Group
ca: Limitar la llista a un grup

en: Limit Options
ca: Opcions límit

en: Limit To
ca: Limita a

en: Limit To Current User
ca: Límit per a l'usuari actual

en: Limit listings to a specific Group?
ca: Limitar els llistat a un grup específic?

en: Limit or Add Recipients
ca: Limitar o afegir a destinataris

en: Limit to
ca: Limitar a

en: Line Item
ca: Partida individual

en: Line Items
ca: Partides individuals

en: Line Number
ca: Número de línia

en: Link
ca: Enllaç

en: Link Cases
ca: Enllaç de casos

en: Link Text
ca: Text de l'enllaç

en: Link To Case
ca: Enllaç al cas

en: Link this field
ca: Enllaçar aquest camp

en: Link to
ca: Enllaça a

en: Link to Event Configuration
ca: Enllaç a la configuració d'esdeveniments

en: Link to Event Page
ca: Enllaç a la pàgina d'esdeveniments

en: Link to a Custom Node
ca: Enllaç a un Node personalitzat

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Event ID will be appended to the end of the link.
ca: Enllaç a un node o vista Drupal, de la ruta de la base. El succés s'afegeix al final de l'enllaç.

en: Link together events, mailings, activities, and contributions. Create surveys and online petitions.
ca: Enllaceu entre ells esdeveniments, mailings, activitats i contribucions. Creeu enquestes i peticions en línia.

en: Linked to Contribution Page
ca: Enllaçat a la pàgina de contribució

en: Links
ca: Enllaços

en: Links Text
ca: Enllaça  text

en: List Association Rule(s)
ca: Llistar regle(s) de l'associació

en: List Custom Options
ca: Listar opcions personalitazades

en: List all contribution(s) for this date unit.
ca: Llistar totes les contribució(s) amb aquesta unitat de temps.

en: List all direct contribution(s) from this contact.
ca: Llistar totes les contribucions directe(s) d'aquest contacte.

en: List all revisions
ca: Llistar totes les revisions

en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
ca: Llistar el historial de donació de contactes, agrupats per any, així com les contribucions atribuides a contactes relatius aquest contactes.

en: List counted participants
ca: Llitat de participants comptats

en: List more Grants
ca: Llista més subvencions

en: List my contribution
ca: Llista la meva contribució

en: List my contribution anonymously
ca: Llistar contribució anònima

en: List my support anonymously
ca: Llisteu el meu suport de manera anònima

en: List of Languages
ca: Llista d'idiomes

en: List of all dates of activities of Type
ca: Llista de totes les dates d'activitats de Tipus

en: List of log entries for:
ca: Llista d'entrades de registre per a:

en: List of names
ca: Llista de noms

en: List participants for this event (all statuses)
ca: Llista els participants d'aquest esdeveniment (de qualsevol estat)

en: List the signatures
ca: Mostrar les firmes

en: List uncounted participants
ca: Llistat de participants no comptats

en: Listed contact(s) have been added to the selected group.
ca: Els contactes llistats han estat afegits al grup seleccionat.

en: Listing of current and upcoming public events.
ca: Llistat d'esdeveniments públics, actuals i venidors.

en: Lists Summary of Memberships for this date unit.
ca: Llistar Resum de Membres amb aquesta unitat de temps.

en: Lists detailed contribution(s) for this record.
ca: Llista les contribucions detallade(s) d'aquest registre.

en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
ca: Llista contribucions específiques de criteris que inclouen el contacte, període de temps, tipus econòmic, ubicació col·laborador, etc. L'informe resumit de contribucions  pren als detalls de la contribució d'aquest informe.

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Live API URL
ca: URL de l'API

en: Live Button URL
ca: Botó de la URL

en: Live Page
ca: Pàgina real

en: Live Recurring Payments URL
ca: URL de pagaments periòdics en línia

en: Live Site URL
ca: URL de la web

en: Load Mapping
ca: Carrega l'assignació

en: Loading
ca: Carregant

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Loads all variables available to the current page template into a pop-up window. To trigger, add <em>&smartyDebug=1</em> to any CiviCRM URL query string. Make sure you have pop-up blocking disabled in your browser for the CiviCRM site URL.
ca: Carrega totes les variables disponibles per a la plantilla de pàgina actual en una finestra nova. Per activar, afegiu & smartyDebug = 1 a qualsevol cadena de consulta de l'URL CiviCRM. Assegureu-vos que teniu bloquejat el bloqueig de finestres emergents al vostre navegador per a l'URL del lloc del CiviCRM.

en: Local path
ca: Ruta d'accés local

en: Localization
ca: Localització

en: Localization settings include user language, default currency and available countries for address input.
ca: Les configuracions de ubicació inclouen llenguatge d'usuari i variables de país per a ingressar una direcció.

en: Localpart
ca: Part local

en: Location
ca: Ubicació

en: Location Type
ca: Tipus d'ubicació

en: Location search uses the PRIMARY location for each contact by default.
ca: La cerca per ubicació utilitza per defecte la ubicació primària per a cada contacte.

en: Location types provide convenient labels to differentiate contacts' location(s). Administrators may define as many additional types as appropriate for your constituents (examples might be Main Office, School, Vacation Home...).
ca: Els tipus d'ubicació proporcionen etiquetes convenients per diferenciar les ubicacions dels contactes. Els administradors poden definir tants tipus addicionals com siguin adequats (exemples que poden ser Oficina Principal, Escola, Casa de vacances ...).

en: Log Type
ca: Tipus de registre

en: Log Type Table
ca: Taula de tipus Log

en: Log of contact and activity records created or updated in a given date range.
ca: Bitàcola de contacte i registres d'activitat creats o actualitzats en un rang de temps.

en: Log out
ca: Tanca la sessió

en: Logging Details
ca: Detalls de registre

en: Login to your account
ca: Inicia la sessió del teu compte

en: Login to your account at
ca: Inicia la sessió al teu compte a

en: Longitude
ca: Longitud

en: Longitude of the Address for mapping
ca: Longitud de l'adreça per al mapatge

en: Low
ca: Baixa

en: Lybunt Report
ca: Informe Lybunt

en: MD5 Hash
ca: Hash MD5

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Machine name
ca: Nom màquina

en: Mail Account
ca: Compte de correu electrònic

en: Mail Bounce Report
ca: Informe de correus electrònics rebotats

en: Mail Bounce: %1
ca: Correu electrònic retornat: %1

en: Mail Click-Through Report
ca: Informe de registre de clics de correu electrònic

en: Mail Detail Report
ca: Report de detall de correu

en: Mail Error
ca: Error de correu

en: Mail Not Sent
ca: Correu no enviat

en: Mail Opened Report
ca: Informe de correus oberts

en: Mail Opened: %1
ca: Corres Oberts: %1

en: Mail Protocol
ca: Protocol de correu electrònic

en: Mail Reports
ca: Reports de correus

en: Mail Sent
ca: Enviat per correu

en: Mail Setting Deleted.
ca: Paràmetre de correu eliminat.

en: Mail Summary
ca: Resum de correu

en: Mail Summary Report
ca: Informe resum de correu

en: Mail routing error
ca: Error d'enrutament de correu

en: Mailing Approved Date
ca: Data d'aprovació del mailing

en: Mailing Completed
ca: Mailing completat

en: Mailing Component Body HTML
ca: HTML del cos del compoment de mailing

en: Mailing Component ID
ca: Identificador de component de mailing

en: Mailing Component Is Active?
ca: El component de mailing està actiu?

en: Mailing Component Type
ca: Tipus de compoment de mailing

en: Mailing Component is Default?
ca: El compoment de mailing és per defecte?

en: Mailing Created Date
ca: Data de creació del mailing

en: Mailing Date
ca: Data del mailing

en: Mailing Delivery
ca: Lliurament de mailing

en: Mailing Error
ca: Error d'enviament de correu

en: Mailing Footer
ca: Peu del mailing

en: Mailing Footer - HTML
ca: Peu del mailing - HTML

en: Mailing From Email
ca: Adreça de correu electrònic del remitent del mailing

en: Mailing From Name
ca: Nom del remitent de l'enviament

en: Mailing Group Entity
ca: Entitat del grup de l'enviament de correu

en: Mailing Group Entity Table
ca: Taula d'entitats del grup de l'enviament de correu

en: Mailing Group ID
ca: Identificador del grup d'enviament

en: Mailing Group Search
ca: Cerca de grup de l'enviament de correu

en: Mailing Group Type
ca: Tipus de grup de l'enviament de correu

en: Mailing HTML:
ca: HTML del mailing:

en: Mailing Hash
ca: Hash del correu

en: Mailing Header
ca: Encapçalament del mailing

en: Mailing ID (A)
ca: Identificador correu (A)

en: Mailing ID (B)
ca: Identificador correu (B)

en: Mailing ID (C)
ca: Identificador correu (C)

en: Mailing Job Status
ca: Estat del treball programat d'enviament de correus electrònics massiu

en: Mailing Label
ca: Etiqueta de mailing

en: Mailing Label Format
ca: Format d'etiqueta del mailing

en: Mailing Label Tokens
ca: Etiqueta de correu electrònic

en: Mailing List
ca: Llista de mailing

en: Mailing List Subscription
ca: Subscripció a llistes de mailing

en: Mailing Name
ca: Nom del mailing

en: Mailing Name(s)
ca: Noms dels mailings

en: Mailing Recipients
ca: Destinataris del mailing

en: Mailing Report
ca: Informe de mailing

en: Mailing Resubscribe
ca: Torna a subscriure al mailing

en: Mailing Scheduled Date
ca: Data de programació del mailing

en: Mailing Sender
ca: Remitent del mailing

en: Mailing Settings
ca: Configuració del mailing

en: Mailing Start Date
ca: Data d'inici del mailing

en: Mailing Status
ca: Estat del mailing

en: Mailing Text:
ca: Text del mailing

en: Mailing Type
ca: Tipus de mailing

en: Mailing Visibility
ca: Visibilitat del mailing

en: Mailing bounced ID
ca: Identificador del mailing retornat

en: Mailing group
ca: grup de l'enviament de correu

en: Mailing labels - print
ca: Etiquetes de correu - imprimeix

en: Mailing name
ca: Nom del mailing

en: Mailing permalink
ca: Enllaç permanent del mailing

en: Mailing: Trackable Opens
ca: Mailing: Obertures rastrejables

en: Mailing: Trackable Replies
ca: Mailing: respostes rastrejables

en: Mailing: Trackable URL Clicks
ca: Mailing: clics a URLs rastrejables

en: MailingAB ID
ca: Identificador correu AB

en: Mailings
ca: Enviaments de correu

en: Mailings %%StatusMessage%%
ca: Correus %%StatusMessage%%

en: Mailings sent to %1
ca: Correus enviats a %1

en: Main
ca: Seu

en: Main Information
ca: Informació principal

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Main Tag Tree
ca: Arbre principal d'etiquetes

en: Main office location
ca: Ubicació de la seu

en: Major Donor
ca: Donant destacat

en: Make CiviCRM aware of multiple domains. You should configure a domain group if enabled
ca: Feu que CiviCRM tingui coneixement de diversos dominis. Heu de configurar un grup de domini si està habilitat

en: Make Contribution
ca: Fes la contribució

en: Make Mailing Labels
ca: Crea etiquetes per l'enviament postal

en: Make Name Badges
ca: Crea acreditacions

en: Make Pledge Payment(s):
ca: Realitzar pagament(s) de compromís

en: Make a Copy
ca: Fes una copia

en: Make a Copy of CiviCRM Contribution Page
ca: Crear una còpia de la pàgina de contribució de CiviCRM

en: Make a Copy of CiviCRM Profile Group
ca: Fer una còpia de grup perfil CiviCRM

en: Make a Copy of Price Set
ca: Fés una còpia de la tarifa

en: Make a contribution
ca: Fer una contribució

en: Make it easy for participants to spread the word about this event to friends and colleagues.
ca: Faciliteu als assistents la difusió d'aquest esdeveniment entre els seus amics i col·legues.

en: Make sure at least one parent group is set.
ca: Assegureu-vos almenys que s'ha definit un pare en el grup.

en: Make sure you have enough privileges in the access control system.
ca: Comproveu si teniu suficients privilegis en el sistema de control d'accés.

en: Make this option value 'selected' by default?
ca: ¿Vol deixar aquest valor 'seleccionat' per defecte?

en: Malay
ca: Malai

en: Malayalam
ca: Malaiàlam

en: Male
ca: Home

en: Maltese
ca: Maltès

en: Manage - Scheduled Jobs
ca: Gestió - Tasques programades

en: Manage ACL Roles
ca: Gestiona els rols ACL

en: Manage Case
ca: Administra el cas

en: Manage Case #%1
ca: Gestionar cas #%1

en: Manage Contribution Page
ca: Gestionar Pàgina de Contribució

en: Manage Contribution Pages
ca: Administra pàgines de contribucions

en: Manage Event Templates
ca: Gestiona les plantilles d'esdeveniments

en: Manage Events
ca: Gestiona els esdeveniments

en: Manage Groups
ca: Gestiona els grups

en: Manage Personal Campaign Pages
ca: Administra les pàgines de campanya personal

en: Manage event participant statuses below. Enable selected statuses to allow event waitlisting and/or participant approval.
ca: Administreu els estats dels participants de l'esdeveniment a continuació. Activeu els estats seleccionats per a permetre l'aprovació de les llistes d'espera i/o dels participants a l'esdeveniment.

en: Manage report templates
ca: Gestiona les plantilles d'informes

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed.
ca: Gestioneu les regles utilitzades per identificar els potencials duplicats de registres de contacte. Feu la cerca dels duplicats utilitzant una regla seleccionada i combineu les dades de contacte duplicades que calgui.

en: Managing Your Page
ca: Gestió de la seva pàgina

en: Mandatory fields (first name and last name, OR email address) are missing from this form.
ca: Els camps obligatoris (nom i cognoms, o correu electrònic) no es troben en aquest formulari.

en: Manual Batch
ca: Lot manual

en: Manual Recipients
ca: Selecciona els destinataris

en: Map
ca: Situa en el mapa

en: Map %1 Address
ca: Mapa %1 direcció

en: Map Contact
ca: Situa el contacte en el mapa

en: Map Link
ca: Fer mapa d'enllaç

en: Map Location(s)
ca: Mapa d'ubicació(ns)

en: Map Primary Address
ca: Assignar adreça principal

en: Map contacts
ca: Situa els contactes en el mapa

en: Map these contacts
ca: Mapeja aquests contactes

en: Map this Location
ca: Situeu aquesta ubicació en un mapa

en: Mapper for Field %1
ca: Assignació per al camp %1

en: Mapping Provider
ca: Proveïdor de cartografia

en: Mapping Type
ca: Tipus de mapeo

en: Mapping and Geocoding
ca: Cartografia i geocodificació

en: Mapping features require PHP version 5 or greater
ca: Els requisits per Mapping requereix la versió de PHP 5 o superior

en: March
ca: Març

en: Mark All
ca: Marca-ho tot

en: Mark Target Contact(s) for this Relationship
ca: Marqueu els contactes de destí per a aquesta relació

en: Mark as Dedupe Exception
ca: Marca com a excepció d'eliminació de duplicats

en: Mark the target contact(s) for this relationship if it appears below. Otherwise you may modify the search name above and click Search again.
ca: Marqueu els contactes(s) de destí per aquesta relació si apareixen a sota. En cas contrari pot modificar el nom de la cerca superior i fer clic un altre cop en "Cercar"

en: Mark this pair as not a duplicate.
ca: Marca aquest parell com a no duplicat.

en: Marked as duplicates.
ca: Marcats com a duplicats.

en: Marked as non duplicates.
ca: Marcats com no duplicats.

en: Market Value
ca: Valor del mercat

en: Mask
ca: Màscara

en: Mass SMS
ca: SMS massiu

en: Master Address Belongs To
ca: La direcció Mestre pertany a

en: Master Address ID
ca: Identificador d'adreça principal

en: Match Fields
ca: Emparella els camps

en: Match Value or Expression
ca: Relacionar valor o expressió

en: Matched Gift
ca: Regal igualat

en: Matched values are replaced with this prefix plus a unique code. EX: If replacement prefix for &quot;Vancouver&quot; is <em>city_</em>, occurrences will be replaced with <em>city_39121</em>.
ca: Els valors coincidents se substitueixen per aquest prefix més un codi únic. EX: si el prefix de reemplaçament per a &quot;Girona&quot; és <em>ciutat_</em>, les ocurrències es reemplaçaran per <em>ciutat_39121</em>.

en: Matching CiviCRM Field
ca: Camp corresponent al CiviCRM

en: Matching Contributions to Contributors
ca: Assignar contribucions a contribuents

en: Matching Rule for %1 Contacts
ca: Regla de coincidències per a %1 contactes

en: Matching to Contacts for Inserts and Updates
ca: Identificació de contactes per insercions i actualitzacions

en: Max Age
ca: Edat màxima

en: Max Number Of Contacts
ca: Número màxim de contactes

en: Max Number of Participants
ca: Número màxim de participants

en: Max Participant
ca: Màxim de participants

en: Max Participants
ca: Màxim de participants

en: Max Related
ca: Màximes relacionades

en: Max Related Members for Type
ca: Màximes membres relacionats per tipus

en: Max Value
ca: Valor màxim

en: Max participants should be a positive number
ca: El màxim de participants ha de ser un número positiu

en: Max related
ca: Màximes relacionades

en: Maximum Exceeded
ca: Màxim excedit

en: Maximum Number of Reminders
ca: Nombre màxim de recordatoris

en: Maximum Records
ca: Registres màxims

en: Maximum Reminders Send
ca: Màxim de recordatoris per a enviar

en: Maximum Upload File Size: %1 MB
ca: Mida màxima del fitxer a carregar: %1 MB

en: Maximum length
ca: Duració màxima

en: Maximum number of contacts
ca: Número màxim de contactes

en: Maximum number of contacts that can be reserved for an interviewer at one time.
ca: Quantitat de contactes que poden ser assignats per a un entrevistador alhora.

en: Maximum number of multiple records
ca: nombre màxim de registres multiples

en: Maximum number of related memberships (leave blank for unlimited).
ca: Màxim nombre de pertinences relacionades (deixeu-ho en blanc per il·limitades).

en: Maximum reserved at one time
ca: Màxim reservat al mateix temps

en: Maximum reserved at one time should be a positive number
ca: El màxim reservat alhora hauria de ser un número positiu

en: Maximum total number of contacts that can be in a reserved state for an interviewer.
ca: Quantitat màxima de contactes amb l'estat assignat per a cada entrevistador.

en: May
ca: Maig

en: Medium
ca: Mitjà

en: Meeting
ca: Reunió

en: Member
ca: Membre

en: Member Contact Type
ca: Tipus de contacte del membre

en: Member Count
ca: Nº de membres

en: Member Dashboard
ca: Tauler de membres

en: Member Dues
ca: Quota de membre

en: Member Group(s)
ca: Grup(s) de membres

en: Member Name
ca: Nom del membre

en: Member Name or Email
ca: Nom o correu electrònic del membre

en: Member Since
ca: Membre des de

en: Member Since %2 %1
ca: Membre des de %2 %1

en: Member Tag(s)
ca: Etiquetes de membre

en: Members
ca: Membres

en: Members assigned this membership type belong to which organization (e.g. this is for membership in 'Save the Whales - Northwest Chapter'). NOTE: This organization/group/chapter must exist as a CiviCRM Organization type contact.
ca: Els membres assignats en aquest tipus de pertinença pertanyen a aquesta organització (p. ex. aquesta és per pertinença a 'Salvem les balenes - Secció nordoest'). Nota: Aquesta organització/grup/secció ha d'existir com a contacte CiviCRM de tipus organització.

en: Members by Type
ca: Membres per tipus

en: Members of <a href="%1">%2</a>
ca: Membres de <a href="%1">%2</a>

en: Membership
ca: Pertinença

en: Membership #
ca: Pertinença #

en: Membership Bulk Entry
ca: Entrada massiva de pertinences

en: Membership Change Date
ca: Data de canvi de la pertinença

en: Membership Detail Report
ca: Informe de detall de membre

en: Membership Expiration Date
ca: Data d'expiració de la pertinença

en: Membership Fee
ca: Quota de pertinença

en: Membership Fee Total
ca: Quota total de la pertinença

en: Membership Fields
ca: Camps de pertinença

en: Membership ID
ca: Identificador de membre

en: Membership Lapse Date
ca: Data de caducitat de membre

en: Membership Num Terms
ca: Nombre de terminis de la pertinença

en: Membership Options
ca: Opcions de pertinença

en: Membership Organization
ca: Organització de la pertinença

en: Membership Organization and Type
ca: Organització de la pertinença i tipus de pertinença

en: Membership Payment and Receipt
ca: Pagament de la pertinença i rebut

en: Membership Renewal
ca: Renovació de la pertinença

en: Membership Renewal Reminder
ca: Recordatori de renovació de pertinença

en: Membership Report (Detail)
ca: Informe de pertinença (Detall)

en: Membership Report (Lapsed)
ca: Informe de pertinença (Expirat)

en: Membership Report (Summary)
ca: Informe de pertinença (Resum)

en: Membership Section Enabled?
ca: Habilita la secció de pertinença?

en: Membership Settings
ca: Opcions de membres

en: Membership Signup
ca: Alta de pertinença

en: Membership Source
ca: Origen de la pertinença

en: Membership Start Date
ca: Data d'inici de la pertinença

en: Membership Status Is Override?
ca: L'estat de la pertinença està sobreescrit?

en: Membership Status Is Overriden?
ca: L'estat de pertinença està sobreescrit?

en: Membership Summary
ca: Resum de pertinences

en: Membership Summary Report
ca: Informe resum de membres

en: Membership Type
ca: Tipus de pertinença

en: Membership Type Duration Unit
ca: Unitat de duració del tipus de pertinença

en: Membership Type Plan
ca: Pla del tipus de pertinença

en: Membership Type:
ca: Tipus de pertinença:

en: Membership Types
ca: Tipus de Membresía

en: Membership Types Default
ca: Tipus de pertinença per defecte

en: Membership for %1 has been updated.
ca: La pertinença de %1 ha estat actualitzada.

en: Membership is a Test?
ca: La pertinença és de prova?

en: Membership payment amount. A contribution record will be created for this amount.
ca: Quantitat del pagament de la pertinença. Es crearà una contribució per aquest import.

en: Membership status is normally assigned and updated automatically based on your configured membership status rules. However, if you want to assign a status manually and bypass automated status setting, choose either "Override Permanently" or "Override Until Selected Date", Then you can select from the available status options.
ca: Normalment, l'estat de la pertinença s'assigna i s'actualitza automàticament en funció de les regles d'estat de pertinença configurades. Tanmateix, si voleu assignar un estat manualment i evitar la configuració d'estat automàtica, trieu "Sobreescriure permanentment" o "Sobreescriure fins a la data seleccionada". A continuació, podeu seleccionar entre les opcions d'estat disponibles.

en: Membership type is a required field.
ca: El tipus de pertinença és un camp obligatori.

en: Membership types are used to categorize memberships. You can define an unlimited number of types. Each type incorporates a 'name' (Gold Member, Honor Society Member...), a description, a minimum fee (can be $0), and a duration (can be 'lifetime'). Each member type is specifically linked to the membership entity (organization) - e.g. Bay Area Chapter.
ca: Els tipus de pertinences s'utilitzen per categoritzar les pertinences. Podeu definir un nombre il·limitat de tipus. Cada tipus incorpora un 'nom' (soci, membre d'honor...), una descripció, una tarifa mínima (pot ser 0 €) i una duració (pot ser 'de per vida'). Cada tipus de membre es troba específicament vinculat a una entitat de pertinença (organització) p. ex. Secció de l'àrea de la badia.

en: Memberships
ca: Pertinences

en: Memberships - Auto-renew Billing Updates
ca: Pertinences - Actualitzacions de facturació de renovació automàtica

en: Memberships - Auto-renew Cancellation Notification
ca: Membresies - Notificació de cancel·lació de renovació automàtica

en: Memberships - Receipt (on-line)
ca: Pertinences - Rebut (en línia)

en: Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)
ca: Pertinences - Rebuts d'inscripció i renovació (fora de línia)

en: Menu '%1' has been saved.
ca: Menú '%1' ha estat desat.

en: Menu Item
ca: Element del menú

en: Menu has been rebuilt
ca: El menú s'ha reconstruït

en: Merchant Account Email
ca: Correu electrònic empresarial

en: Merchant ID is not set for this payment processor
ca: Identificació del comerciant no s'ha establert per aquest processador de pagaments

en: Merge
ca: Combina

en: Merge %1 contacts
ca: Combina %1 contactes

en: Merge All Contacts with the Same Address
ca: Combina tots els contactes amb la mateixa adreça

en: Merge Case
ca: Unificar cas

en: Merge Complete
ca: Unificació completada

en: Merge Household Members into their Households
ca: Combina els membres de la llar en les seves llars

en: Merge Household Members into their Households will export the household record for any contacts sharing a household address.
ca: La combinació de membres d'una llar en les seves llars exportarà el registre de la llar per qualsevol contacte que comparteixi una adreça de la llar.

en: Merge Options
ca: Opcions de combinació

en: Merge Tags
ca: Combina les etiquetes

en: Merge and View Result
ca: Combina i visualitza el resultat

en: Merge and go to Listing
ca: Combina i vés al llistat

en: Merge and go to Next Pair
ca: Combina i vés al següent parell

en: Merge contacts
ca: Combina els contactes

en: Merge labels for contacts belonging to the same household
ca: Combina etiquetes pels contactes que formin part de la mateixa llar

en: Merge labels for contacts with the same address
ca: Combina etiquetes pels contactes amb la mateixa adreça

en: Merge operation requires selecting two contacts.
ca: L'operació de unificació requereix seleccionar dos contactes.

en: Message
ca: Missatge

en: Message Formats
ca: Formats de missatge

en: Message Name
ca: Nom del missatge

en: Message Sent | Messages Sent
ca[0]: S'ha enviat el missatge
ca[1]: S'han enviat els missatges

en: Message Subject
ca: Assumpte del missatge

en: Message Template Workflow for Cases
ca: Plantilla de flux de missatges per a Casos

en: Message Template Workflow for Contributions
ca: Plantilla de flux per a Contribucions

en: Message Template Workflow for Events
ca: Plantilla de flux de missatges per esdeveniments

en: Message Template Workflow for Memberships
ca: Plantilla de flux de missatges per a membres

en: Message Template Workflow for Meta Templates
ca: Plantilla de flux de missatges per a plantilles Meta

en: Message Template Workflow for Petition
ca: Plantilla de flux de missatge per a peticions

en: Message Template Workflow for Pledges
ca: Plantilla de flux de missatge per a donacions

en: Message Template Workflow for Profiles
ca: Plantilla de flux  de missatges per a perfils

en: Message Template Workflow for Tell-a-Friend
ca: Plantilla de flux de missatges per a dir a un amic

en: Message Text
ca: Text de missatge

en: Message Title
ca: Títol del missatge

en: Message Tokens
ca: Tokens de missatge

en: Message caught by a content filter
ca: Missatge capturat per un filtre de contingut

en: Message if Event Is Full
ca: Missatge si l'esdeveniment és complet

en: Message template with id of %1 does not have a default to revert to.
ca: La plantilla de missatge amb identificador de %1 no té un valor predefinit al que retornar.

en: Message templates allow you to easily create similar emails or letters on a recurring basis. Messages used for membership renewal reminders, as well as event and activity related reminders should be created via <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
ca: Les plantilles de missatge us permeten crear correus electrònics o cartes semblants de manera periòdica. Els missatges utilitzats pels recordatoris de renovació de pertinences, així com recordatoris relacionats amb esdeveniments i activitats, s'han de crear a través de <a href="%1">Programació de recordatoris</a>.

en: Messages used for membership renewal reminders, as well as event and activity related reminders generally use tokens specific to membership, participant or activity records. For example, a membership renewal reminder may include the membership type and end date tokens. The <a href="%1">Scheduled Reminders</a> screen includes these tokens in the "Insert Tokens" tool, so it is best to create reminder templates there.
ca: Els missatges utilitzats pels recordatoris de renovació d'associats, així com els recordatoris relacionats amb esdeveniments i activitats, generalment utilitzen fitxes específiques per a registres d'adhesió,  de participants o d'activitats. Per exemple, un recordatori de renovació de membres pot incloure el tipus de membre i els tokens de data de finalització. Les plantilles Recordatori inclou aquests tokens a l'eina "Insereix tokens", per tant, és millor crear plantilles de recordatori allà.

en: Middle Name
ca: Segon nom

en: Middle Name (if present)
ca: Segon nom ( si correspon)

en: Miles
ca: Milles

en: Millimeters
ca: Mil·límetres

en: Mime Type
ca: Tipus Mime

en: Min
ca: Min.

en: Min Age
ca: Edat mínima

en: Min Contribution
ca: Contribució mínima

en: Minimum Amount should be less than Maximum Amount
ca: La quantitat mínima hauria de ser inferior a la quantitat màxima

en: Minimum Contribution
ca: Contribució mínima

en: Minimum Contribution Amount
ca: Import mínim de la contribució

en: Minimum Fee
ca: Quota mínima

en: Minimum fee required for this membership type. For free/complimentary memberships - set minimum fee to zero (0). NOTE: When using CiviCRM to process sales taxes this should be the tax exclusive amount.
ca: Tarifa mínima requerida per aquest tipus de pertinença. Per pertinences gratuïtes - fixeu la tarifa mínima a zero (0). Nota: Quan s'utilitza CiviCRM per processar impostos de vendes aquesta ha de ser una quantitat exempta d'impostos.

en: Misc (Undelete, PDFs, Limits, Logging, etc.)
ca: Miscel·lània (Recuperació, PDFs, Límits, Registre, etc.)

en: Miscellaneous Settings
ca: Configuracions vàries

en: Mismatched Rows (skipped)
ca: Files no coincideixen (omeses)

en: Mismatched or Invalid contact subtype found for this related contact.
ca: S'ha trobat un subtipus de contacte que no coincideixen o no es vàlid per aquest contacte relacionat.

en: Missing Interviewer contact.
ca: Falta el contacte de l'entrevistador.

en: Missing input parameters
ca: Falten paràmetres d'entrada

en: Missing required contact matching fields.
ca: Falten camps requerits del contacte per emparellar.

en: Missing required field: %1
ca: Falta el camp requerit: %1

en: Missing required fields:
ca: Camps obligatoris que falten

en: Mixed profile not allowed for on behalf of registration/sign up.
ca: No està permès un perfil mixt per a registres 'en nom de'.

en: Mobile
ca: Mòbil

en: Mobile Phone Providers
ca: Proveïdors de telefonia mòbil

en: Modified By
ca: Modificat per

en: Modified Date
ca: Data de modificació

en: Module
ca: Mòdul

en: Money
ca: Diners

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Month
ca: Mes

en: Month dd, yyyy (December 12, 1998)
ca: dd de Mes, aaaa (12 de Desembre, 1998)

en: Month prior to previous calendar month
ca: Mes anterior al mes passat

en: Month/Year
ca: Mes/Any

en: Monthly
ca: Mensual

en: Months
ca: Mesos

en: More information
ca: Més informació

en: Morning Sessions
ca: Sessions de matí

en: Most Recent
ca: Més recent

en: Most Recent Activity
ca: L'activitat més recent

en: Move
ca: Moure

en: Move Custom Field
ca: Mou el camp personalitzat

en: Move Tag
ca: Moure etiqueta

en: Move Tags
ca: Moure etiquetes

en: Move To Case
ca: Mou al cas

en: Move down one row
ca: Mou a una fila abaix

en: Move related...
ca: Move relacionat

en: Move to bottom
ca: Mou a sota

en: Move to top
ca: Mou a dalt

en: Move up one row
ca: Mou a una fila amunt

en: Mr.
ca: Sr.

en: Mrs.
ca: Sra.

en: Ms.
ca: Sra.

en: Multi-Select
ca: Selecció múltiple

en: Multi-line text box (textarea)
ca: Quadre de text de múltiples línies (àrea de text)

en: Multi-record listing
ca: Llistat multi-registres

en: Multiple Choice Option Sets
ca: grup d'opcions de selecció multiple

en: Multiple Choice Options
ca: Opcions d'elecció múltiple

en: Multiple Contact Merge
ca: Combinació múltiple de contactes

en: Multiple Languages Support
ca: Suport de múltiples idiomes

en: Multiple Participants
ca: Múltiples participants

en: Multiple Privacy Options
ca: Múltiples opcions de privacitat

en: My Cases With Recently Performed Activities
ca: Els meus casos amb les activitats realitzades recentment

en: My Cases With Upcoming Activities
ca: Els meus casos amb activitats properes

en: My Cases with Upcoming Activities
ca: Els meus casos amb activitats properes

en: My Contact Dashboard
ca: El meu tauler de contacte

en: My Contacts / Organizations
ca: Els meus contactes / organitzacions

en: My Role
ca: El meu rol

en: My billing address is the same as above
ca: La direcció de facturació és la mateixa de dalt

en: MySQL %1 Configuration
ca: Configuració %1 MySQL

en: MySQL database:
ca: Base de dades MySQL:

en: MySQL password:
ca: Contrasenya MySQL:

en: MySQL server:
ca: Servidor MySQL:

en: MySQL support
ca: Suport MySQL

en: MySQL support not included in PHP.
ca: El suport MySQL no està inclòs en el PHP.

en: MySQL username:
ca: Nom d'usuari MySQL:

en: MySQL version at least %1
ca: Versió MySQL mínima %1

en: Māori
ca: Maori

en: NO BULK EMAILS (User Opt Out)
ca: No enviar correus electrònics massius (l'usuari s'ha donat de baixa)

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> feature below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
ca: Nota: Altrament podeu activar la característica de <strong>Pagament diferit</strong> de sota sense definir un processador de pagament. Es demanarà a tots els usuaris que introdueixin un pagament fora de línia (p. ex. enviar per correu un xec, trucar per pagar amb targeta de crèdit, etc.).

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> option below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
ca: NOTA: Alternativament, podeu activar l'opció inferior <strong>pagament diferit</strong> sense configurar un processador de pagaments. Es demanarà a tots els usuaris que introdueixin un pagament fora de línia (p. ex. enviar per correu un xec, trucar per pagar amb targeta de crèdit, etc.).

en: NOTE: For Event ACLs, the 'View' operation allows access to the event information screen. "Edit" allows users to register for the event if online registration is enabled.
ca: NOTA: Per a les ACL d'esdeveniments, l'operació 'View' permet accedir a la pantalla d'informació de l'esdeveniment. "Edita" permet als usuaris que s'inscriguin per a l'esdeveniment si el registre en línia està habilitat

en: NOTE: If there are multiple matching contacts, the first matching record is used.
ca: NOTA: si coincideixen varis contactes s'utilitzarà el primer registre coincident.

en: NOTE: If you are using this contribution page for membership signup and renewals, the financial type configured in the membership type settings will be used when recording the membership payment. The financial type selected here will only be used if you are also collecting additional contributions (as configured on the Membership Settings page).
ca: Nota: Si esteu utilitzant aquesta pàgina de contribució pel registre i renovació de pertinences, el tipus financer configurat en la configuració del tipus de pertinença s'utilitzarà quan es registri el pagament de la pertinença. El tipus financer escollit aquí només s'utilitzarà si també esteu recollint contribucions addicionals (com s'haurà configurat a la pàgina de configuració de la pertinença).

en: NOTE: Profile ACL operations affect which modes a profile can be used in (i.e. Create a new contact, Edit your own contact record, View a contact record, etc.). The Create operation is required for profiles embedded in online contribution or event registration forms. None of the operations for Profile ACLs grant access to administration of profiles.
ca: NOTA: Les operacions de ACL perfil que afecten les maneres d'un perfil es pot utilitzar en (és a dir, crear un nou contacte, editar el seu propi registre de contactes, veure un registre de contacte, etc.) L'operació de creació es necessària per a perfils inclosos en la contribució en línia o formularis d'inscripció a esdeveniments. Cap de les operacions de Perfil ACL concedeixen accés a l'administració de perfils

en: NOTE: Some of these searches may rely on specific site configurations - and may not work as expected on your site.
ca: NOTA: Algunes d'aquestes cerques poden dependre de la configuració especifica d'aquest lloc - i potser no funcionin com s'espera en el seu

en: NOTE: This setting applies only to custom sets used for Contact records (e.g. Individuals, Households, Organizations, or ALL contact types).
ca: Nota: Aquesta opció només s'aplica als grups personalitzats utilitzats per registres de contacte (p. ex. persones, llars, organitzacions, o tots els tipus de contacte).

en: NOTE: View Only fields can not be included in Profile Search forms.
ca: NOTA: els camps només de lectura no es poden incloure en el formulari de cerca de perfils

en: Name
ca: Nom

en: Name (Frequency)/Description
ca: Nom (freqüència) / descripció

en: Name (Status ID)
ca: Nom (Identificador d'estat)

en: Name Badge
ca: Acreditació

en: Name Badge Format
ca: Format de l'acreditació

en: Name Only
ca: Només el nom

en: Name Tent
ca: Nom plegat

en: Name The SMS
ca: Nomenar el SMS

en: Name Tokens
ca: Nom d'identificació

en: Name Your SMS
ca: Nomeni el SMS

en: Name already exists in Database.
ca: El nom ja existeix a la base de dades.

en: Name and Address
ca: Nom i adreça

en: Name and Address (reserved)
ca: Nom i direcció (reservat)

en: Name and Email
ca: Nom i correu electrònic

en: Name and Email (reserved)
ca: Nom i correu electrònic (reservat)

en: Name badges - print
ca: Acreditacions - imprimeix

en: Name can only consist of alpha-numeric characters
ca: El nom només pot tenir caràcters alfanumèrics

en: Name for new group
ca: Nom pel nou grup

en: Name is required to save Import Mapping
ca: Es requereix un nom per desar l'assignació d'importació

en: Name like: %1
ca: Nom com: %1

en: Name of Tag.
ca: Nom de l'etiqueta.

en: Name of the premium (product, service, subscription, etc.) as it will be displayed to contributors.
ca: Nom de la recompensa (producte, servei, subscripció, etc.) tal com es mostrarà als col·laboradors.

en: Name of the protocol to use for polling.
ca: Nom del protocol que s'utilitzarà a l'enquesta.

en: Name of this group of settings.
ca: Nom d'aquest grup de configuracions

en: Name of this status type, for use in the code.
ca: Nom d'aquest tipus d'estat, per a utilitzar en el codi.

en: Name or Email
ca: Nom o correu electrònic

en: Name or IP address of mail server machine.
ca: Nom o direcció IP del servidor de correu.

en: Name, Status and Register Date
ca: Nom, estats i data d'inscripció

en: Name/Email
ca: Nom/Correu electrònic

en: Namespace reserved for component.
ca: Espai reservat per als components.

en: National Membership
ca: Pertinença nacional

en: Navigate to a report instance and verify the report filters and display type (Tabular, Bar or Pie Chart). OR create a new report instance from the Reports menu &raquo; Create Reports from Templates.
ca: Navegueu en una instància d'informe i comprovi els filtres de l'informe i el tipus de visualització (tabular, de barres o tortes). O crear una nova instància d'informe al menú Informes »Crear informes de Plantilles.

en: Navigation
ca: Navegació

en: Navigation Menu
ca: Menú de navegació

en: Negative
ca: Negatiu

en: Negative Amounts
ca: Imports negatius

en: Negative Options
ca: Opcions negatives

en: Nepali
ca: Nepalí

en: Network Error
ca: Error de xarxa

en: Never remind me again
ca: No recordar-ho mai més

en: New
ca: Nova

en: New %1
ca: %1 nou

en: New %1 Report
ca: Informe %1 nou

en: New A/B Test
ca: Nou test A/B

en: New ACL
ca: ACL nou

en: New Activity
ca: Activitat nova

en: New Case
ca: Nou cas

en: New Case Type
ca: Tipus de cas nou

en: New CiviCRM Profile
ca: Perfil CiviCRM nou

en: New Connections
ca: Noves connexions

en: New Contact
ca: Contacte nou

en: New Contribution
ca: Nova contribució

en: New Credit Card
ca: Targeta de crèdit nova

en: New Custom Field Set
ca: Conjunt de camps personalitzats nou

en: New Data Entry Batch
ca: Nova introducció de dades en lot

en: New Donor
ca: Donants nous

en: New Email
ca: Correu electrònic nou

en: New Event
ca: Esdeveniment nou

en: New Event Template
ca: Plantilla d'esdeveniment nova

en: New Field
ca: Camp nou

en: New Household
ca: Llar nova

en: New Individual
ca: Persona nova

en: New Mailing Component
ca: Component de mailing nou

en: New Message Template
ca: Nova plantilla de missatge

en: New Option Group
ca: Nou grup d'opcions

en: New Option for '%1'
ca: Nova opció per a '%1'

en: New Organization
ca: Organització nova

en: New Participant Status
ca: Estat de participant nou

en: New Payment Procesor Type
ca: Nou tipus de procediment de pagament

en: New Payment Processor
ca: Processador de pagaments nou

en: New Price Set
ca: Tarifa nova

en: New Report
ca: Informe nou

en: New Report Template
ca: Nova plantilla de informe

en: New Scheduled Job
ca: Tasca programada nova

en: New Start Date
ca: Data d'inici nova

en: New personal campaign page
ca: Nova pàgina de campanya personal

en: Next
ca: Següent

en: Next &gt;
ca: Següent &gt;

en: Next 12 months including today
ca: Els següents 12 mesos inclòs avui

en: Next 30 days including today
ca: Els següents 30 dies inclòs avui

en: Next 60 days including today
ca: Els següents 60 dies inclòs avui

en: Next 7 days including today
ca: Els següents 7 dies inclòs avui

en: Next 90 days including today
ca: Els següents 90 dies inclòs avui

en: Next Amount
ca: Quantitat següent

en: Next Contribution
ca: Propera contribució

en: Next Contribution Date
ca: Propera data de contribució

en: Next Group Refresh Time
ca: Temps d'actualització del proper grup

en: Next Pay Date
ca: Propera data de pagament

en: Next Payment Date
ca: Propera data de pagament

en: Next Payment Due
ca: Següent pagament

en: Next Sched.
ca: següent programa

en: Next Scheduled Activity
ca: Propera activitat programada

en: Next Scheduled Contribution Date
ca: Propera data de contribució programada

en: Next Scheduled Recurring Contribution
ca: Propera contribució periòdica programada

en: Next calendar month
ca: El següent mes

en: Next calendar year
ca: El següent any

en: Next fiscal year
ca: El següent any fiscal

en: Next quarter
ca: El següent trimestre

en: Next week
ca: La següent setmana

en: Next/Previous buttons are not available for searches which are sorted by email, phone or address fields.
ca: Els botons següent / anterior no estan disponibles per a cerques que son classificades per camps de correu electrònic, telèfon o direcció

en: Nick Name
ca: Àlies

en: Nickname
ca: Àlies

en: No %1 reports have been created.
ca: No s'han creat informes %1.

en: No Bulk Email(Is Opt Out)
ca: No vol rebre enviaments massius (ha sol·licitat la baixa)

en: No Bulk Emails (User Opt Out)
ca: No enviar correus electrònics massius (l'usuari s'ha donat de baixa)

en: No CiviCRM Profiles have been created yet. You can <a href='%1'>add one now</a>.
ca: Encara no s'ha creat cap perfil CiviCRM. Pot <a href='%1'>afegir un ara</a>.

en: No Components have been enabled for your site that can be configured with the price sets. Click <a href='%1'>here</a> if you want to enable CiviEvent/CiviContribute for your site.
ca: No hi ha components s'han habilitat per al seu lloc web que es pot configurar amb els conjunts de preus. Feu clic a <a href='%1'>aquí</a> si voleu habilitar CiviEvent / CiviContribute per al seu lloc.

en: No Contacts Selected
ca: No s'han seleccionat contactes

en: No Contribution Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex contribution options (e.g. "Contribute $25 more to receive our monthly magazine."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
ca: No s'han configurat / habilitat conjunts de preus de contribucions pel vostre lloc. Els conjunts de preus us permeten configurar opcions de contribució més complexes (p. ex. "Contribueix 25€ més per rebre la nostra revista mensual."). Cliqueu <a href='%1'>aquí</a> si voleu configurar conjunts de preus per aquest lloc.

en: No Data Entry Batches have been created for this site.
ca: No han estat creats lots d'ingrés de dades per aquest lloc.

en: No Duplicate Checking
ca: No comprovis els duplicats

en: No Duplicate emails?
ca: Sense correus electrònics duplicats?

en: No Email Verification
ca: Sense verificació de correu electrònic

en: No Emails to Restore
ca: No hi ha correus electrònics per a restaurar

en: No Multi-Record Fields configured for this profile (gid=%1)
ca: No hi ha camps multi-registres configurats per aquest perfil (gid=%1)

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. If this is a <strong>paid event</strong> AND you want users to be able to <strong>register and pay online</strong>, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a> first. Then return to this screen and assign the processor to this event.
ca: No s'ha configurat / activat cap processador de pagaments al vostre lloc. Si aquest és un <strong>esdeveniment amb pagament</strong> i voleu que els usuaris puguin <strong>registrar-se i fer el pagament en línia</strong>, primer necessitareu <a href='%1'>configurar un Processador de pagaments</a>. Després torneu a aquesta pantalla i assigneu el processador a aquest esdeveniment.

en: No Profile Available
ca: No hi ha perfil disponible

en: No Profile Configured
ca: No hi ha perfils configurats

en: No Recipients
ca: Sense destinataris

en: No Reply
ca: No respostos

en: No Scheduled Reminders have been created.
ca: No s'han creat recordatoris programats.

en: No Updates Saved
ca: No hi han actualitzacions desades

en: No account create option
ca: Sense opció a crear un compte

en: No available Contribution Pages match your search criteria. Suggestions:
ca: No existeixen pàgines de contribució que coincideixin amb el seu criteri de cerca. Suggeriments:

en: No available applications
ca: No hi ha aplicacions disponibles

en: No batches were selected.
ca: No s'han seleccionat lots.

en: No bulk emails (User Opt Out)
ca: No enviar correus electrònics massius (l'usuari s'ha donat de baixa)

en: No content to preview
ca: Cap contingut per previsualitzar

en: No contribution pages have been created yet. Click <a accesskey="N" href='%1'>here</a> to create a new contribution page.
ca: Encara no s'ha creat cap pàgina de contribució. Fes clic <a accesskey="N" href='%1'>aquí</a> per a crear una nova pàgina de contribució.

en: No contributions have been recorded for this recurring contribution.
ca: No hi ha contribucions registrades per aquesta contribució periòdica.

en: No contributions have been recorded from this contact.
ca: Encara no s'han registrat contribucions per aquest contacte.

en: No custom data groups have been created yet. You can <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>add one</a>.
ca: No s'ha creat encara cap grup de dades personalitzades. Podeu <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>afegir-ne un</a>.

en: No event registrations have been recorded for this contact.
ca: No s'han registrat inscripcions a esdeveniments per aquest contacte.

en: No export format selected.
ca: No s'ha seleccionat cap format d'exportació.

en: No fields in this Profile have been configured as searchable. Ask the site administrator to check the Profile setup.
ca: No hi ha camps d'aquest perfil que s'hagin configurat per a realitzar cerques. Pregunti a l'administrador del lloc per comprovar la configuració del perfil.

en: No fields in this Profile have been configured to display as a result column in the search results table. Ask the site administrator to check the Profile setup.
ca: No hi ha camps d'aquest perfil s'hagin configurat per mostrar com una columna de resultats en la taula de resultats de cerca. Pregunti a l'administrador del lloc per comprovar la configuració del perfil.

en: No grants have been recorded for this contact.
ca: No s'han registrat subvencions per a aquest contacte.

en: No link
ca: Sense enllaç

en: No mailboxes have been configured for Email to Activity Processing
ca: Cap bústia de correu s'han configurat per correu electrònic a l'activitat de processament

en: No matches found for:
ca: No s'han trobat resultats per:

en: No matching Data Entry Batches found for your search criteria.
ca: No s'han trobat lots d'introducció de dades per al criteri de cerca.

en: No matching Groups found for your search criteria. Suggestions:
ca: No es van trobar grups amb aquests criteris de cerca. Suggeriments:

en: No matching contact found.
ca: No s'han trobat contactes coincidents.

en: No matching results for
ca: No hi ha resultats coincidents per

en: No memberships have been recorded for this contact.
ca: Aquest contacte no és membre de cap tipus.

en: No payments found for this %1 record
ca: No s'han trobat pagaments per aquest registre de %1

en: No possible duplicates were found using %1 rule.
ca: No s'han trobat possibles duplicats utilitzant la regla %1.

en: No premium products have been created for your site. You can <a href='%1'>add one</a>.
ca: No s'ha creat cap recompensa per aquest lloc. Podeu <a href='%1'>afegir-ne una</a>.

en: No price sets have been added yet.
ca: Encara no s'han afegit llistat de preus

en: No processing status reported yet.
ca: No s'ha informat encara de l'estat del procés.

en: No recipients
ca: Sense destinataris

en: No records available
ca: No hi ha registres disponibles

en: No records of type '%1' found.
ca: No s'han trobat registres del tipus '%1'.

en: No records to export
ca: No hi ha registres per exportar

en: No respondents are currently reserved for you to interview.
ca: No hi ha més enquestats assignats per a entrevistar.

en: No such message template: id=%1.
ca: No existeix la plantilla de missatge: id=%1.

en: No survey sid parameter. Cannot process signature.
ca: El paràmetre sid no existeix. No es pot processar.

en: No thank you
ca: No gràcies

en: No-show
ca: No mostris

en: Non-deductible Amount
ca: Import no deduïble

en: Non-deductible portion of this contribution.
ca: Part no deduïble d'aquesta contribució.

en: Non-primary members only
ca: Només membres no principals

en: Non-profit
ca: No lucrativa

en: None
ca: Cap

en: None Found
ca: No s'ha trobat cap

en: None Selected
ca: Cap seleccionat

en: None available
ca: Cap disponible

en: None found.
ca: No s'ha trobat cap.

en: None of the contacts in this group have an email address.
ca: Cap dels contactes d'aquest grup tenen una adreça de correu electrònic disponible.

en: Norwegian
ca: Noruec

en: Norwegian BokmÃ¥l
ca: Bokmal

en: Norwegian Nynorsk
ca: Nynorsk

en: Not %1, or want to register a different person
ca: No sóc %1, o vull registrar una persona diferent

en: Not Approved
ca: No aprovat

en: Not Clicked
ca: No clicats

en: Not Empty
ca: No està buit

en: Not In
ca: No en

en: Not Like
ca: No com

en: Not Null
ca: No és nul

en: Not Required
ca: No requerit

en: Not a CMS User
ca: No és un usuari CMS

en: Not completed
ca: No completat

en: Not permitted to file activity %1 %2.
ca: No està permès arxivar activitat %1 %2.

en: Not scheduled
ca: Sense programar

en: Not&nbsp;Counted
ca: No&nbsp;comptat

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Role
ca: No&nbsp;comptat&nbsp;degut&nbsp;al&nbsp;rol

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Status
ca: No&nbsp;comptat&nbsp;degut&nbsp;a&nbsp;l'estat

en: Note
ca: Nota

en: Note Text
ca: Nota de text

en: Note that %1 Access Control permissions take precedence over CiviCRM ACLs. If you wish to use CiviCRM ACLs, first disable the related permission in %1 Access control for a user role, and then gradually add ACLs to replace that permission for certain groups of contacts.
ca: Recordeu que els permisos de control d'accés de %1 tenen prioritat sobre els CiviCRM ACLs. Si voleu utilitzar els ACLs de CiviCRM, desactiveu primer el permís de control d'accés relacionat de %1 del rol d'usuari, i després afegiu a poc a poc els ACLs per reemplaçar aquest permís a certs grups de contactes.

en: Note that a CiviCRM ACL Role is not related to the Drupal Role.
ca: Tingueu en compte que una funció ACL de CiviCRM no està relacionada amb la funció de Drupal.

en: Note that this help text is displayed on profile create/edit screens only.
ca: Tingueu en compte que aquest text d'ajuda només es mostra en les pantalles de creació i edició de perfil.

en: Note this field just filters on who made a change no matter when that change happened, It doesn't have any link to the modified date field.
ca: Tingueu en compte que aquest camp només filtra qui ha fet un canvi, independentment de quan s'hagi produït aquest canvi, no té cap enllaç al camp de la data de modificació.

en: Note(s)
ca: Nota(es)

en: Note:
ca: Nota:

en: Note: Body Only
ca: Nota: només el cos

en: Note: Body and Subject
ca: Nota: cos i assumpte

en: Note: Please verify your configuration for Maximum File Size (in MB) <a href='%1'>Administrator >> System Settings >> Misc</a>. It should support 'upload_max_size' as defined in PHP.ini.Please check with your system administrator.
ca: Nota: Verificar la configuració de la mida màxima d'un fitxer (en MB) <a href='%1'>Administra >> Configuració del sistema >> Miscel·lània</a>. Ha de coincidir amb el camp 'upload_max_size' que hi ha definit al PHP.ini . Consulteu amb l'administrador del sistema.

en: Note: Subject Only
ca: Nota: només l'assumpte

en: Note: The record %1 doesnot exists. Upon save a new record will be create
ca: Nota: El registre %1 no existeix. Un cop desat, un nou registre serà creat

en: Note: You cannot edit fields for a reserved rule.
ca: Nota: No pot editar fitxers per a una regla reservada.

en: Note: if the correct payment method is not listed here (e.g. for in-kind donations) ask your administrator to add a new option to this list.
ca: Nota: si la forma de pagament no apareix aquí (per exemple, donacions en espècie), demaneu al vostre administrador que afegeixi una nova opció a aquesta llista.

en: Note: this contact may be a duplicate of an existing record.
ca: Nota: aquest contacte pot ser un duplicat d'un registre existent.

en: Notes for
ca: Notes per a

en: Notes or Standard Terms
ca: Notes o termes estàndards

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this contribution page is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
ca: S'enviarà una notificació a aquesta direcció de correu electrònic cada cop que la pàgina de campanya personal vinculada a aquesta contribució sigui creada o actualitzada. La notificació inclourà enllaços a la pàgina de la campanya, així com el registre de contacte del creador de pàgina.

en: Notifications are NOT available
ca: Les notificacions no estan disponibles

en: Notify Activity Assignees
ca: Notificar els assignats d'activitat

en: Notify Email
ca: Notificar correu electrònic

en: Notify when profile form is submitted?
ca: Notifica quan s'envïi un formulari de perfil?

en: November
ca: Novembre

en: Now you can move on to exploring, configuring and using the various optional components for fundraising and constituent engagement. The links below will take you to the online documentation for each component.
ca: Ara podeu passar a explorar, configurar i utilitzar els diferents components opcionals per a la recaptació de fons i el compromís constituent. Els enllaços següents us portaran a la documentació en línia de cada component.

en: Number
ca: Número

en: Number of Donors
ca: Número de donants

en: Number of Installments
ca: Nombre de pagaments

en: Number of Items
ca: Nombre d'elements

en: Number of Terms
ca: Nombre de terminis

en: Number of grants
ca: Número de subvencions

en: Number of installments must be a whole number.
ca: El número de quotes hauria de ser un número enter.

en: Number of items in a batch.
ca: Nombre d'elements en el lot.

en: Number of selected Activities: %1
ca: Número d'activitats seleccionades: %1

en: Number of selected cases: %1
ca: Numero de casos selecciontats:%1

en: Number of selected contacts: %1
ca: Nombre de contactes seleccionats: %1

en: Number of selected contributions: %1
ca: Número de contribucions seleccionades: %1

en: Number of selected grants: %1
ca: Número de subvencions seleccionades: %1

en: Number of selected participants: %1
ca: Número de participants seleccionats: %1

en: Number of selected pledges: %1
ca: Nombre de compromisos seleccionats: %1

en: Numeric
ca: Numèric

en: OK
ca: D'acord

en: OR
ca: o

en: OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
ca: O bé si el pagament prové d'un contacte diferent aquest correu electrònic només se li enviarà a ell.

en: Objects a custom group extends to
ca: Objectes d'un grup personalitzat que s'estén a

en: October
ca: Octubre

en: Odd / Even Street Number
ca: Número de carrer imparell / parell

en: Offer Another Premium on this Contribution Page
ca: Oferir una altra recompensa en aquesta pàgina de contribució

en: Offer a Waitlist?
ca: Ofereix una llista d'espera?

en: Offer the appropriate service from the list. If the service requires coordination, contact the Director.
ca: Oferir el servei adequat a la llista. Si el servei requereix de la coordinació, contacti al director.

en: Offline Registration for Event: %2 by: %1
ca: Inscripció fora de línia per l'esdeveniment: %2 per: %1

en: Old Church Slavonic, Church Slavic, Church Slavonic, Old Bulgarian, Old Slavonic
ca: Antic eslau eclesiàstic, eslàvic eclesiàstic, eslavònic eclesiàstic, antic búlgar, antic eslavònic

en: On Behalf Of Organization
ca: En nom d'una organització

en: On Hold
ca: Bloquejat

en: On Hold - Opt Out
ca: Bloquejat - Baixa

en: On Hold Bounce
ca: Bloquejat per retorn

en: On Hold Opt Out
ca: Opcions de baixa en espera

en: On Hold?
ca: Bloquejat?

en: On behalf of Label
ca: Etiqueta en nom de

en: On hold
ca: Bloquejat

en: On waitlist
ca: A la llista d'espera

en: Once these statuses are enabled, the event Info and Settings screen will have controls to enable (and configure) waitlisting.
ca: Un cop que aquest estats estiguin habilitats, les plantilles d'informació i configuració de l'esdeveniment tindran controls per a habilitar (i configurar) les llistes d'espera.

en: Once these statuses are enabled, the event Online Registration screen will have controls to enable (and configure) participation approval.
ca: Un cop que aquests estats estiguin activats, la pantalla de registre en línia a l'esdeveniment tindrà controls per a permetre (i configurar) la aprovació de la participació.

en: Once you have defined CiviCRM ACL Roles and granted ACLs to those Roles, use this link to assign users to role(s).
ca: Un cop que hagueu definit els rols ACL CiviCRM i ha concedit a aquests rols, usar aquest enllaç per assignar usuaris a rols (s).

en: Once you have finished your testing, it is a good idea to clean up by finding your test records and deleting them.
ca: Un cop finalitzat amb la prova, es una bona idea netejar trobant registres de prova i eliminar-los.

en: Once you have your certificate installed, test that is working by navigating to one of your online contribution pages and changing the URL prefix from 'http://' to 'https://'. If your browser loads the page and indicates a valid security certificate - then you can change this setting to <strong>Yes</strong> and CiviCRM will automatically redirect requests for all online contribution / member / event / admin pages to the corresponding SSL secured URLs.
ca: Un cop hàgiu instal·lat el vostre certificat, proveu que funcionen navegant a una de les vostres pàgines de contribució en línia i canvieu el prefix URL des de 'http: //' a 'https: //'. Si el vostre navegador carrega la pàgina i indica un certificat de seguretat vàlid, podeu canviar aquesta configuració a "Sí" i CiviCRM redirigirà automàticament les sol·licituds de totes les pàgines d'aportació en línia / membre / esdeveniment / administració a les URL segures SSL corresponents.

en: Once you switch to using a Price Set, you won't be able to switch back to your existing settings below except by re-entering them. Are you sure you want to switch to a Price Set?
ca: Un cop que hagi canviat a utilitzar un conjunt de preus, no podrà tornar a les configuracions de sota existents a més que les torni a introduir. Esteu segur que voleu canviar a un conjunt de preus?

en: Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
ca: Un cop el vostre registre hagi sigut revisat, rebreu un missatge amb un enllaç a una web a on podreu completar el procés de registre.

en: One
ca: Un

en: One %1 should be marked as primary.
ca: Un %1 s'ha de marcar com a principal.

en: One IM should be marked as primary.
ca: Un IM hauria de ser marcat com a primari.

en: One OpenID should be marked as primary.
ca: Un OpenID hauria de ser marcat com a primari.

en: One contact NOT added (already in this group). | %count contacts NOT added (already in this group).
ca[0]: No s'ha afegit un contacte (ja estava en aquest grup).
ca[1]: No s'han afegit %count contactes (ja estaven en aquest grup).

en: One contact NOT tagged (already tagged to this tag). | %count contacts NOT tagged (already tagged to this tag).
ca[0]: No s'ha etiquetat un contacte (ja estava etiquetat amb aquesta etiqueta).
ca[1]: No s'han etiquetat %count contactes (ja estaven etiquetats amb aquesta etiqueta).

en: One contact added to this existing group. | %count contacts added to this existing group.
ca[0]: S'ha afegit un contacte a aquest grup existent.
ca[1]: S'han afegit %count contactes a aquest grup existent.

en: One contact added to this new group. | %count contacts added to this new group.
ca[0]: S'ha afegit un contacte a aquest grup nou.
ca[1]: S'han afegit %count contactes a aquest grup nou.

en: One contact is tagged with this tag. | %count contacts are tagged with this tag.
ca[0]: S'ha etiquetat un contacte amb aquesta etiqueta.
ca[1]: S'han etiquetat %count contactes amb aquesta etiqueta.

en: One email should be marked as primary.
ca: Un correu hauria de ser marcat com a principal.

en: One matching contact was found.  | %count matching contacts were found.<br />
ca[0]: S'ha trobat un contacte coincident.<br />
ca[1]: S'han trobat %count contactes coincidents.<br />

en: One message was sent successfully. | %count messages were sent successfully.
ca[0]: S'ha enviat un missatge satisfactòriament.
ca[1]: S'han enviat %count missatges satisfactòriament.

en: One message was sent successfully.  | %count messages were sent successfully.
ca[0]: S'ha enviat un missatge satisfactòriament.
ca[1]: S'han enviat %c missatges satisfactòriament.

en: One phone should be marked as primary.
ca: Un telèfon hauria de ser marcat com a principal.

en: One record selected for export. | %count records selected for export.
ca[0]: S'ha seleccionat un registre per exportar.
ca[1]: S'han seleccionat %count registres per exportar.

en: Ongoing
ca: En curs

en: Online Contribution
ca: Contribució en línia

en: Online Contribution Page
ca: Pàgina de contribució en línia

en: Online Contributions / Online Membership Signup / Online Event Registration
ca: Contribucions en Línia / Registre de Membres en Línia / Registre en Línia d'Esdeveniments

en: Online Registration
ca: Inscripció en línia

en: Online Registration (Live)
ca: Registre en línia (en viu)

en: Online Registration (Test-drive)
ca: Registre en línia (prova)

en: Online documentation.
ca: Documentació en línia.

en: Online event registration and participant tracking.
ca: Registre d'esdeveniments en línia i el seguiment dels participants.

en: Online fundraising and donor management, as well as offline contribution processing and tracking.
ca: Captació de fons i donacions en línia, així com processament i seguiment d'aportacions fora de línia.

en: Online or offline contribution.
ca: Contribució online o offline

en: Online or offline event registration.
ca: Inscripció a l'esdeveniment en línia o fora de línia.

en: Online or offline membership renewal.
ca: Renovació de pertinença en línia o fora de línia.

en: Online registration enabled?
ca: Registre en línia habilitat?

en: Online registration is not currently available for this event (contact the site administrator for assistance).
ca: La inscripció en línia ara mateix no està disponible per aquest esdeveniment (contacteu amb l'administrador per més ajuda).

en: Online signup and membership management.
ca: Inscripció en línia i administració de membre.

en: Only %1 Registrations available.
ca: Només estan disponibles %1 inscripcions.

en: Only 'View' and 'Edit' operations are valid for this type of data
ca: Només les operacions 'visualitza' i 'edita' són vàlides per aquest tipus de dades

en: Only My Cases
ca: Només un cas

en: Only one %1 can be marked as primary.
ca: Només es pot marcar un %1 com a principal.

en: Only one IM can be marked as primary.
ca: Només un IM pot ser marcat com a primary

en: Only one OpenID can be marked as primary.
ca: Només un OpenID hauria de ser marcat com a primari.

en: Only one email can be marked as primary.
ca: Només un correu pot ser marcat com a principal.

en: Only one phone can be marked as primary.
ca: Només un telèfon hauria de ser marcat com a principal.

en: Only send to email addresses assigned to the specified location
ca: Enviar només a les adreces de correu electrònic assignades al tipus d'ubicació

en: Oops! CiviCRM is already installed
ca: Vaja! El CiviCRM ja està instal·lat

en: Oops! Incorrect CiviCRM version
ca: Vaja! Versió incorrecta de CiviCRM

en: Oops! Incorrect Drupal version
ca: Vaja! Versió Drupal incorrecte

en: Oops! Please correct your install location
ca: Vaja! Si us plau corregiu la localització de la instal·lació

en: Oops, it looks like there is no valid membership status available for the given membership dates. You can <a href="%1">Configure Membership Status Rules</a>.
ca: Vaja, sembla que no hi ha cap estat de pertinença vàlid disponible per a les dates de pertinença seleccionades. Podeu <a href="%1">configurar les regles d'estat de pertinença</a>.

en: Oops, it looks like there is no valid membership status corresponding to the membership start and end dates for this membership. Contact the site administrator for assistance.
ca: Vaja, sembla que l'estat de la pertinença no és vàlid basant-nos en les dates d'inici i finalització de la pertinença. Contacti amb l'administrador del lloc per a obtenir ajuda.

en: Oops. It looks like there is no response option configured.
ca: Ups. Es possible que no hagi cap opció de resposta configurada.

en: Oops. It looks like there is no valid payment status for online payment.
ca: Vaja. Sembla com si no hi hagués un mètode de pagament vàlid per el pagament en línia.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link and select a Membership Type from the list.
ca: Vaja. Sembla que esteu intentant modificar el tipus de pertinença mentre renoveu la pertinença. Cliqueu l'enllaç "canvia el tipus de pertinença" i seleccioneu un tipus de pertinença de la llista.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link, and select a Membership Organization.
ca: Vaja. Sembla que esteu intentant canviar el tipus de pertinença mentre renoveu la pertinença. Cliqueu l'enllaç "canvia el tipus de pertinença" i seleccioneu l'organització de la pertinença.

en: Oops. One or more fields in this profile are configured to be Searchable and / or shown in a Results Column, AND you are trying to add a
ca: Ups. U o més camps d'aquest perfil estan configurats per ser consultats i / o mostrats en una columna de resultats, I que està tractant d'afegir un '

en: Oops. You cannot make a payment for this pledge - pledge status is %1.
ca: Ups. No podeu realitzar el pagament d'aquest comprimís - l'estat d'aquest compromís es %1.

en: Oops. Your %1 settings are incorrect. No test mail has been sent.
ca: Ups. La configuració %1 es incorrecta. Cap correu de prova ha estat enviat.

en: Open
ca: Obert

en: Open All
ca: Obrir tots

en: Open Case
ca: Cas obert

en: Open ID Location
ca: Obrir identificador locació

en: Open Pledges (Due Date - Amount)
ca: Obir compromís de pagament (Data de Venciment - Import)

en: Open tracking
ca: Seguiment d'obertures

en: OpenID Location Type
ca: Tipus d'ubicació d'OpenID

en: OpenID is not a valid URL.
ca: L'OpenID no és una URL vàlida.

en: Opened
ca: Obert

en: Opened
ca: Oberts

en: Opened Count
ca: Nº de Oberts

en: Opening...
ca: Obrint...

en: Opens documentation in a new window.
ca: Obre la documentació en una finestra nova.

en: Opens/ Clicks
ca: Obertures/Clics

en: Operation
ca: Operació

en: Operator
ca: Operador

en: Operator:
ca: Operador:

en: Opt Out
ca: Baixa

en: Opt Out Confirmation
ca: Confirmació de baixa

en: Opt out via email
ca: Baixa per correu electrònic

en: Opt out via web page
ca: Baixa via pàgina web

en: Opt-Out
ca: Baixa

en: Opt-out Confirmation
ca: Confirmació de baixa

en: Opt-out Message
ca: Missatge de baixa

en: Opt-out Requests
ca: Sol·licituts de baixa

en: Opted-out
ca: Baixa

en: Option
ca: Opció

en: Option Amount
ca: Opcions d'import

en: Option Group Name
ca: Nom de l'opció de grup

en: Option Grouping Name
ca: Nom de l'agrupació d'opcions

en: Option Label
ca: Etiqueta d'opció

en: Option Name
ca: Nom de l'opció

en: Option Type
ca: Tipus d'opció

en: Option Value
ca: Valor d'opció

en: Option is Default?
ca: És l'opció per defecte?

en: Option label cannot be empty
ca: L'etiqueta d'opció no pot estar buida

en: Option value cannot be empty
ca: El valor de l'opció no pot estar buit

en: Optional
ca: Opcional

en: Optional description of the product/premium.
ca: Descripció opcional del producte/recompensa.

en: Optional description of this domain (useful for sites with multiple domains).
ca: Descripció opcional d'aquest domini (útil per als llocs amb múltiples dominis).

en: Optional description.
ca: Descripció opcional.

en: Optional explanatory text for the Honoree section (displayed above the Honoree fields).
ca: Text explicatiu opcional per a la secció Homenatge.

en: Optional footer text for Thank-you screen (often used to include links to other pages/activities on your site).
ca: Peu de pàgina opcional per la pàgina d'agraïment (es pot incloure enllaços a d'altres pàgines/activitats del lloc).

en: Optional footer text for registration screen.
ca: Text de peu de pàgina opcional per la pantalla d'inscripció.

en: Optional identifier for the contribution source (campaign name, event, mailer, etc.).
ca: Identificador opcional per a l'origen de la contribució (nom de campanya, esdeveniment, mailing, etc.).

en: Optional instructions / message for Confirmation screen.
ca: Instruccions opcionals / missatge per la Pantalla de confirmació.

en: Optional local part (e.g., 'civimail+' for addresses like civimail+s.1.2@example.com).
ca: Part opcional local  (p. ex. 'civimail+'Per a les direccions com civimail+s.1.2@example.com).

en: Optional message for Thank-you screen (may include HTML formatting).
ca: Missatge opcional per la pàgina d'agraïment (es pot incloure format HTML).

en: Optional page footer text for Confirmation screen.
ca: Text de peu de pàgina opcional per la Pantalla de confirmació.

en: Optional product SKU or code. If used, this value will be included in contributor receipts.
ca: Número de sèrie o codi opcional de producte. Si s'utilitza, aquest valor es inclourà en els rebuts.

en: Optionally hide the confirmation screen for free events.
ca: Opcionalment, amagar la pantalla de confirmació per a esdeveniments gratuïts.

en: Optionally set a maximum number of participants for this event.
ca: Opcionalment definiu un número màxim de participants per aquest esdeveniment.

en: Options
ca: Opcions

en: Options Per Line
ca: Opcions per línia

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Contribution Pages</a>.
ca: O podeu <a href='%1'>navegar per totes les Pàgines de Contribució disponibles</a>.

en: Order
ca: Ordre

en: Order By >>
ca: Ordenar per >>

en: Order by Column
ca: Ordena per columna

en: Order by Order
ca: Ordenar per ordre

en: Order by Section
ca: Ordena per secció

en: Organization
ca: Organització

en: Organization Address and Contact Info
ca: direcció de l'organització e informació de contacte

en: Organization Contact Information
ca: Informació de contacte d'organització

en: Organization Name
ca: Nom de l'organització

en: Organization Name.
ca: Nom de l'organització.

en: Organization name
ca: Nom de l'organització

en: Organization name, email address for system-generated emails, organization address
ca: Nom de la organització, direcció de correu electrònic per als correus electrònics generats pel sistema, direcció de la organització.

en: Organize the tag hierarchy by clicking and dragging. Shift-click to select multiple tags to merge/move/delete.
ca: Organitza la jerarquia d'etiquetes fent clic i arrossegant. Prem Shift i fes clic per seleccionar múltiples etiquetes i combinar/moure/eliminar.

en: Organize your contacts
ca: Organitzeu els contactes

en: Organizing Your Data
ca: Organització de les vostres dades

en: Orientation
ca: Orientació

en: Origin of this Contribution.
ca: Orígen d'aquesta contribució.

en: Original Installment Amount
ca: Quantitat de pagaments original

en: Other
ca: Altres

en: Other Amount
ca: Un altre import

en: Other Panes
ca: Altres Panells

en: Other Relationships
ca: Altres relacions

en: Other Settings
ca: Altres configuracions

en: Other WYSIWYG editors are available for download from the <a %1>CiviCRM Extension Directory</a>.
ca: Altres editors de WYSIWYG estan disponibles per descarregar des del Directori d'extensió CiviCRM.

en: Other Years
ca: Altres anys

en: Other location
ca: Altres localitzacions

en: Other operators not available for this action.
ca: Altres operadors no estan disponibles per a aquesta acció.

en: Otherwise, click the <strong>Continue</strong> button below to complete your registration.
ca: En cas contrari, feu clic al botó <strong>Continuar</strong>que apareix a tot seguit per completar la vostra inscripció.

en: Otherwise, the registration link is hidden and the &quot;Event Full Message&quot' is displayed when the maximum number of registrations is reached. Only participants with status types marked as 'counted' are included when checking if the event is full.
ca: Altrament, quan s'hagi aconseguit el número màxim d'inscrits, el botó d'inscripció estarà ocult i es mostrarà el missatge &quot;L'esdeveniment està complet&quot'. Només quan els participants es marquin com a 'comptabilitzats' s'inclouran per comprobar si l'esdeveniment està complet.

en: Out Date
ca: Data de sortida

en: Outbound Email
ca: Correu electrònic sortint

en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
ca: Correu electrònic sortint (SMTP/Sendmail)

en: Outbound SMS
ca: SMS sortint

en: Outbound mail has been disabled. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
ca: El correu sortint ha estat desactivat. Feu clic en <a href='%1'>Administrar >> Opcions del sistema >> Correu electrònic sortint</a> per establir el correu electrònic sortint.

en: Overdue
ca: Vençut

en: Overridden
ca: Sobreescrit

en: Override Geocoding
ca: Anul·lar Geocodificació

en: Override Permanently
ca: Sobreescriu permanentment

en: Override Status
ca: Sobreescriure estat

en: Override Until Selected Date
ca: Sobreescriu fins la data seleccionada

en: Override Verp
ca: Sobre-escriu el "Verp"

en: Override automatic geocoding
ca: Anul·la la geocodificació automàtica

en: Owing
ca: A causa

en: PAYMENT ADVICE
ca: Avís de pagament

en: PCP Page Type
ca: Tipus de pàgina PCP

en: PCP Status
ca: Estats PCP

en: PDF Format Option Group not found in database.
ca: No s'ha trobat en la base de dades el grup d'opcions " Format PDF"

en: PDF Invoice
ca: Factura PDF

en: PDF Page Format
ca: Format de pàgina PDF

en: PDF Page Format does not fit in database.
ca: El format de pàgina PDF no hi cap en la base de dades

en: PDF Receipts
ca: Rebuts PDF

en: PDF letter - print for participants
ca: Carta PDF - imprimeix pels participants

en: PHP Configuration
ca: Configuració PHP

en: PHP class name
ca: Nom de classe PHP

en: Pad inside each label.
ca: Coixinet a l'interior de cada etiqueta.

en: Page %1 of %2
ca: Pàgina %1 de %2

en: Page Arguments
ca: Arguments de la pàgina

en: Page Break
ca: Salt de pàgina

en: Page Callback
ca: Pàgina de retorn

en: Page Deleted
ca: Pàgina eliminada

en: Page Disabled
ca: Pàgina desactivada

en: Page Enabled
ca: Pàgina activada

en: Page Format
ca: Format de pàgina

en: Page Text
ca: Text de la pàgina

en: Page Type
ca: Tipus de pàgina

en: Page format to use when creating PDF files using this template.
ca: Format de pàgina que cal utilitzar en crear fitxers PDF utilitzant aquesta plantilla.

en: Page title for registration Thank-you screen.
ca: Títol de la pàgina d'agraïment per la inscripció.

en: Page title for screen where user reviews and confirms their registration information.
ca: El títol de la pàgina per la pantalla quan l'usuari revisa i confirma la seva informació d'inscripció.

en: Pager
ca: Busca

en: Paid
ca: Pagat

en: Paid Amount
ca: Quantitat abonada

en: Paid By
ca: Pagat mitjançant

en: Paid Date
ca: Data de pagament

en: Paid Event
ca: Esdeveniment amb pagament

en: Panjabi, Punjabi
ca: Panjabi

en: Paper Size
ca: Mida del paper

en: Paper Size Option Group not found in database.
ca: No s'ha trobat en la base de dades el grup d'opcions "mida del paper"

en: Paper Size does not fit in database.
ca: La mida del paper no hi cap en el camp de la base de dades.

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: Parameter Name
ca: Nom del paràmetre

en: Parameter Value
ca: Valor del paràmetre

en: Parent Campaign
ca: Campanya mare

en: Parent Event
ca: Esdeveniment pare

en: Parent Group
ca: Grup pare

en: Parent Groups
ca: Grups pares

en: Parent ID
ca: Identificador del pare

en: Parent Menu
ca: Menú pare

en: Parent Section
ca: Secció pare

en: Parent Tag
ca: Etiqueta pare

en: Parent of
ca: Pare/Mare de

en: Parent/child relationship.
ca: Relació pares/fills.

en: Partial matches will be replaced unless you click "Exact Match". EXAMPLE: replacing 'Contribution' with 'Donation' will also replace 'Contributions' with 'Donations' unless 'Exact Match' is checked.
ca: Les coincidències parcials seran reemplaçades a més que feu clic en 'coincidència exacte'. Exemple: la substitució de 'Contribuent' amb 'donació' també reemplaçarà a 'Contribucions' amb 'Donacions' a més que la opció 'Coincidència exacte' estigui marcada.

en: Partially paid
ca: Parcialment pagat

en: Participant Contact Type
ca: Tipus de contacte del participant

en: Participant Count
ca: Comptador de participants

en: Participant Count must be greater than zero.
ca: El número de participants ha de ser major de zero

en: Participant Count should be a positive number
ca: La quantitat de participants ha de ser un número positiu

en: Participant E-mail
ca: Correu electrònic del participant

en: Participant Fee
ca: Tarifa del participant

en: Participant Group(s)
ca: Grup(s) del participant

en: Participant ID
ca: Identificador del participant

en: Participant Information
ca: Informació del participant

en: Participant Information - Participant %1
ca: Informació del participant - Participant %1

en: Participant Limit
ca: Límit del participant

en: Participant Listing
ca: Llistat de participants

en: Participant Name
ca: Nom del participant

en: Participant Name or Email
ca: Nom o correu electrònic del participant

en: Participant Role
ca: Rol de participant

en: Participant Role (label)
ca: Rol del participant (etiqueta)

en: Participant Role Id
ca: Identificador del rol del participant

en: Participant Source
ca: Origen del participant

en: Participant Status
ca: Estat del participant

en: Participant Status (ie. Registered, Attended, Cancelled, etc.)
ca: Estat del participant (p. ex. inscrit, assistent, cancel·lat, etc.)

en: Participant Status (label)
ca: Estat del participant (etiqueta)

en: Participant Status Id
ca: Identificador de l'estat del participant

en: Participant Tag(s)
ca: Etiqueta(es) del participant

en: Participant count can not be greater than max participants.
ca: La quantitat de participants no pot ser major que el màxim de participants.

en: Participant is %1
ca: Participant és %1

en: Participant is Pay Later?
ca: El participant farà el pagament diferit?

en: Participant is a Test?
ca: El participant és una prova?

en: Participant list Count Report
ca: Informe la quantitat de la llista de participant

en: Participant status has been updated to '%1'. An email has been sent to %2.
ca: L'estat del participant ha estat actualitzat a '%1'. S'ha enviat un missatge a %2.

en: Participants (Event Name)
ca: Participants (nom de l'esdeveniment)

en: Participants (Event Type)
ca: Participants (tipus d'esdeveniment)

en: Participants (Role)
ca: Participants (rol)

en: Participation in this event requires approval. Submit your registration request here. Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
ca: La participació en aquest esdeveniment requereix aprovació. Trameteu la vostra petició d'inscripció aquí. Un cop aprovada, rebreu un correu electrònic amb l'enllaç a la pàgina web on podreu completar el procés d'inscripció.

en: Partner of
ca: Soci de

en: Partner relationship.
ca: Relació d'associats.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password Label
ca: Etiqueta de contrasenya

en: Password and Confirm Password values are not the same.
ca: Els valors de la contrasenya i de la confirmació de la contrasenya no són els mateixos.

en: Password is not set for this payment processor
ca: La contrasenya no està configurada per a aquest processador de pagament

en: Password is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
ca: La contrasenya no està establerta en el Administrar &raquo; Configuració del sistema &raquo; Processadors de pagaments.

en: Password is required
ca: La contrasenya és obligatòria

en: Password mismatch
ca: La contrasenya no coincideix

en: Password to use when polling (for IMAP and POP3).
ca: Contrasenya a utilitzar en enquesta (per a IMAP i POP3).

en: Past Campaigns
ca: Campanyes anteriors

en: Past Groups
ca: Grups antics

en: Path
ca: Ruta

en: Path Variables
ca: Rutes de variables

en: Path where CiviCRM extensions are stored.
ca: Ruta on s'emmagatzemen les extensions del CiviCRM.

en: Path where documents and images which are attachments to contact records are stored (e.g. contact photos, resumes, contracts, etc.). These attachments are defined using 'file' type custom fields.
ca: Ruta on s'emmagatzemen documents i imatges que són adjunts als registres de contacte (per exemple, fotos de contactes, currículums, contractes, etc.). Aquests fitxers adjunts es defineixen mitjançant camps personalitzats de tipus "fitxer".

en: Path where site specific PHP code files are stored if any. This directory is searched first if set.
ca: Ruta on els fitxers de codi PHP específics del lloc s'emmagatzemen si n'hi ha. Aquest directori es busca primer si està configurat.

en: Path where site specific templates are stored if any. This directory is searched first if set. Custom JavaScript code can be added to templates by creating files named <em>templateFile.extra.tpl</em>.
ca: Ruta on les plantilles específiques del lloc s'emmagatzemen si n'hi ha. Aquest directori es busca primer si està configurat. El codi JavaScript personalitzat es pot afegir a les plantilles creant fitxers anomenats templateFile.extra.tpl

en: Pattern
ca: Patró

en: Paused
ca: Pausat

en: Pay Later
ca: Pagament diferit

en: Pay Later Instructions
ca: Instruccions per a pagaments diferits

en: Pay Later Label
ca: Etiqueta de pagament diferit

en: Pay Later Text
ca: Text del pagament diferit

en: Pay Later?
ca: Pagament diferit?

en: Pay later label
ca: Etiqueta de pagament diferit

en: Pay later option
ca: Opció de pagament diferit

en: PayPal - Website Payments Pro
ca: Paypal - Llocs de web de pagaments Pro

en: PayPal - Website Payments Standard
ca: Pàgina per a pagaments estàndar - PayPal

en: Payment
ca: Pagament

en: Payment Amount
ca: Quantitat de pagament

en: Payment Amount (most recent)
ca: Import de pagament (més recent)

en: Payment Date
ca: Data de pagament

en: Payment Details
ca: Detalls de pagament

en: Payment From
ca: Pagament de

en: Payment ID
ca: Identificador del pagament

en: Payment Information
ca: Informació del pagament

en: Payment Instrument
ca: Instrument de pagament

en: Payment Key
ca: Clau de pagament

en: Payment Method
ca: Mètode de pagament

en: Payment Method ID
ca: Identificador del mètode de pagament

en: Payment Methods
ca: Mètodes de pagament

en: Payment Options
ca: Opcions de pagament

en: Payment Processor
ca: Processador de pagament

en: Payment Processor Account
ca: Compte de processador de pagaments

en: Payment Processor Deleted.
ca: Processador de pagament esborrat.

en: Payment Processor Error message
ca: Missatge d'error del processador de pagaments

en: Payment Processor ID
ca: Id del processador de pagament

en: Payment Processor Type ID
ca: Identificador del tipus de processador de pagament

en: Payment Processor configurations for all payment processors that can be used in this installation of CiviCRM.
ca: Configuracions de processador de pagament per a tots els processadors de pagament que es poden utilitzar en aquesta instal · lació de CiviCRM

en: Payment Processor is a required field.
ca: El camp  processador de pagament es obligatori.

en: Payment Start
ca: Inici de pagament

en: Payment Status
ca: Estat del pagament

en: Payment Summary
ca: Resum del pagament

en: Payment Type
ca: Tipus de pagament

en: Payment notification
ca: Notificació de pagament

en: Payment processor %1 has been saved.
ca: Processador de pagament %1 s'ha desat.

en: Payment processor is not set for this page
ca: El processador de pagament no està configurat per aquesta pàgina

en: Payment processor overview
ca: Visualització de processador de pagament

en: Payments Received
ca: Pagaments rebuts

en: Payments Start
ca: Començament de pagaments

en: Payments are due on the
ca: Els pagaments es vencen el dia

en: Payments have been recorded for selected record(s).
ca: S'han registrat els pagaments pels contactes seleccionats.

en: Payments recorded
ca: Pagaments registrats

en: Pending
ca: Pendent

en: Pending (by %1)
ca: Pendent (per %1)

en: Pending (incomplete transaction)
ca: Pendent (transacció incompleta)

en: Pending (pay later)
ca: Pendent (pagament diferit)

en: Pending Subscriptions
ca: Subscripcions pendents

en: Pending and Inactive Memberships
ca: Pertinences pendents i inactives

en: Pending from approval
ca: Pendent d'aprovació

en: Pending from waitlist
ca: Pendent de la llista d'espera

en: Pending in cart
ca: Pendent al cistell

en: Pending participant expiration (hours)
ca: Caducitat dels participants pendents (hores)

en: Pending refund
ca: Pendent de reembossament

en: People can register for this event starting on
ca: Les persones poden inscriure's per a aquest esdeveniment que comença el

en: Percentage Change
ca: Percentatge de canvi

en: Performance
ca: Rendiment

en: Period
ca: Període

en: Period type should be Rolling when duration unit is Day
ca: El tipus de període ha de ser continuat quan la unitat de duració és dia

en: Permanently Delete Contact
ca: Suprimeix el contacte definitivament

en: Permission Denied
ca: Permís denegat

en: Permission Error
ca: Error de permís

en: Permission Operator
ca: Permís d'operador

en: Permission for <strong>%1</strong> to access information about <strong>%2</strong>
ca: Permís per a <strong>%1</strong> per accedir a informació sobre <strong>%2</strong>

en: Permissioned Relationship
ca: Relació amb permisos

en: Permissioned Relationships
ca: Relacions amb permisos

en: Permissions
ca: Permisos

en: Permissions for Anonymous Users
ca: Permisos per a usuaris anònims

en: Permissions: Details
ca: Permisos: Detalls

en: Permissions: Summary
ca: Permisos: resum

en: Personal Campaign Page
ca: Pàgina de campanya personal

en: Personal Campaign Page Contribution Information
ca: Informació de Contribució de Pàgina de campanya Personal

en: Personal Campaign Page Honor Roll?
ca: Llista d'honor de la pàgina de campanya personal?

en: Personal Campaign Page ID
ca: Identificador de la pàgina de campanya personal

en: Personal Campaign Page Report
ca: Report de la pàgina de campanya personal.

en: Personal Campaign Page Settings (%1)
ca: Configuració de la pàgina de campanya personal (%1)

en: Personal Campaign Page Status
ca: Estat de la pàgina de campanya personal

en: Personal Campaign Page?
ca: Pàgina de Campanya Personal?

en: Personal Campaign Pages
ca: Pàgines de campanyes personals

en: Personal Campaign Pages - Admin Notification
ca: Pàgines de campanya personal - Notificació d'adminsitració

en: Personal Campaign Pages - Supporter Status Change Notification
ca: Pàgines de campanya personal - Notificació de canvi d'estat de col·laborador

en: Personal Campaign Pages - Supporter Welcome
ca: Pàgines de campanya personal - Benvinguda al col·laborador

en: Personal Campaign Preview
ca: Vista prèvia de la campanya personal

en: Personal Campaign Title
ca: Títol de la Campanya Personal

en: Personal Campaigns
ca: Campanyes personals

en: Personal Contribution Link
ca: Enllaç per a contribució personal

en: Personal Note
ca: Nota personal

en: Personal message submitted by contributor for display in the Honor Roll.
ca: Missatge personal per al contribuent per a mostrar en el quadre d'honor.

en: Personalize the contents and appearance of your fundraising page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
ca: Personalitzar el contingut i l'aspecte de la pàgina de recaptació de fons aquí. En qualsevol moment podeu tornar a aquesta pàgina i fer canvis que necessiti.

en: Personalized email blasts and newsletters.
ca: Explosions de correu electrònic personalitzades i bolletins.

en: Petition
ca: Petició

en: Petition - need verification
ca: Petició - necessita verificació

en: Petition - signature added
ca: Petició - firma afegida

en: Petition Dashboard
ca: Tauler de peticions

en: Petition ID
ca: Identificador de la petició

en: Petition Id and/or Activity Id is not of the type Positive.
ca: L'identificador de la petició i/o l'identificador de l'activitat no és del tipus positiu.

en: Petition Signature
ca: Firma de petició

en: Petition Signers Group
ca: Grup de firmants de la petició

en: Petition Title
ca: Títol de la petició

en: Petition Type
ca: Tipus de petició

en: Petition Type ID
ca: Identificador del tipus de petició

en: Petition has been saved.
ca: La petició ha estat desada.

en: Petitions
ca: Peticions

en: Phone
ca: Telèfon

en: Phone (Main)
ca: Telèfon (principal)

en: Phone (called) Number
ca: Número de telèfon (trucada)

en: Phone Call
ca: Trucada de telèfon

en: Phone Extension
ca: Extensió de telèfon

en: Phone ID
ca: Identificador del telèfon

en: Phone Location
ca: Ubicació del telèfon

en: Phone No
ca: Número de telèfon

en: Phone Number
ca: Número de telèfon

en: Phone Type
ca: Tipus de telèfon

en: Phone and Email
ca: Telèfon i correu electrònic

en: Phone and Extension
ca: Telèfon i extensió

en: Phone number contains
ca: El número de telèfon conté

en: PhoneBank
ca: Telèfon del banc

en: Pick a premium to include on this Contribution Page. Use <a href='%1'>Manage Premiums</a> to create or enable additional premium choices for your site.
ca: Escolliu una recompensa per a incloure en aquesta pàgina de contribució. Utilitzeu <a href='%1'>Gestió de recompenses</a> per a crear o habilitar altres opcions de recompenses per al vostre lloc.

en: Pie
ca: Circular

en: Pie Chart
ca: Gràfic circular

en: Place of residence
ca: Lloc de residència

en: Place your cursor within the Message box where you want to the token to be inserted. Then click the &quot;Insert Tokens&quot; link in the upper right corner of the message box to see a list of available tokens. Insert the token by clicking the desired token name in the list (for example, click &quot;First Name&quot;).
ca: Situeu el cursor dins del contenidor del missatge on vulgueu que el token sigui inserit. Després feu clic a l'enllaç &quot;Insereix el token&quot; a la cantonada superior dreta del contenidor del missatge per a veure una llista de tokens disponibles. Inseriu el token fent clic sobre el nom del token desitjat de la llista (per exemple, feu clic en &quot;Nom&quot;).

en: Plain Text
ca: Text pla

en: Plain-Text Format
ca: Format de text pla

en: Planned
ca: Planejat

en: Please Enter the value for Original Word
ca: Introduïu el valor per a paraula original

en: Please Enter the value for Replacement Word
ca: Introduïu el valor de paraula de reemplaçament

en: Please Send Inquiries to Our Contact Email Address
ca: Envieu les vostres consultes a la nostra adreça de correu electrònic de contacte

en: Please assign this permission to a Role.
ca: Si us plau assigneu aquest permís a un rol.

en: Please check your email inbox for the confirmation email. If you don't find it, verify if it isn't in your spam folder.
ca: Sisplau verifiqueu la vostra bústa de correu electrònic per a la confirmació de l'adreça. Si no la trobeu, verifique que no sigui a la carpeta de correu brossa.

en: Please choose another address to be primary before changing this one.
ca: Seleccioneu un altre direcció per ser la principal abans de canviar aquesta.

en: Please clear your value if you want to use %1 operator.
ca: Netegeu el vostre valor si voleu utilitzar l'operador %1.

en: Please contact our site administrator for more information
ca: Per a més informació contacteu amb l'administrador web

en: Please correct errors before previewing.
ca: Corregiu els errors abans de la vista prèvia.

en: Please correct errors before saving.
ca: Corregiu els erros abans de desar-los

en: Please correct the following errors in the form fields below:
ca: Corregiu els següents erros en els camps del formulari a continuació:

en: Please define the custom translation function first.
ca: Defineix la funció de traducció personalitzada primer.

en: Please do not include entity parameter (entity is always 'contact')
ca: Si us plau no incloure el paràmetre d'entitat (entitat és sempre 'contacte')

en: Please do not select GroupBy 'Activity Date' with GroupBy 'Contact'
ca: No seleccioneu Agrupar per 'data d'activitat' i agrupar per contacte

en: Please do not select any Contact Fields with GroupBy 'Activity Date'
ca: No seleccioneu camp camp de contacte en agrupar per 'data d'activitat'

en: Please do not use '/' in Event Title.
ca: No utilitzeu '/' en el títol de l'esdeveniment.

en: Please do not use '/' in Title
ca: No utilitzeu "/" en el Títol

en: Please enable the contribution amount section to use this option.
ca: Habiliteu la secció quantitat a contribuir per a utilitzar aquesta opció.

en: Please ensure at least one contact group association is maintained.
ca: Assegureu-vos al menys una associació de grup de contacte es mantingui.

en: Please enter 1 (for Yes) or 0 (for No) if you want to set a default value.
ca: Introduïu 1 (Sí) o 0 (No) si desitjeu establir un valor predeterminat.

en: Please enter 1 or 0 as value.
ca: Introduïu 1 o 0 com a valor.

en: Please enter Confirmation Email FROM Email Address.
ca: Introduïu l'adreça de correu electrònic del destinatari pel correu electrònic de confirmació.

en: Please enter Confirmation Email FROM Name.
ca: Introduïu el nom del destinatari pel correu electrònic de confirmació

en: Please enter a Fixed Period Start Day for this subscription or service.
ca: Introduïu un Dia d'inici de període fix per aquest servei o subscripció.

en: Please enter a Title for the registration Confirmation Page
ca: Introduïu un títol per la pàgina de confirmació de la inscripció.

en: Please enter a Title for the registration Thank-you Page
ca: Introduïu un títol per la pàgina d'agraïment de la inscripció.

en: Please enter a Username to create an account.
ca: Introduïu un nom d'usuari per a crear un compte.

en: Please enter a duration interval.
ca: Introduïu un interval de duració.

en: Please enter a label for at least one fee level.
ca: Introduïu una etiqueta per almenys un nivell de tarifa.

en: Please enter a membership type name.
ca: Introduïu un nom per al tipus de pertinença.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Contribution Amount.
ca: Introduïu un valor monetari per a l'import mínim de la contribució.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Fee.
ca: Introduïu un valor monetari per a la quota mínima.

en: Please enter a monetary value for this field.
ca: Introduïu un valor monetari per aquest camp.

en: Please enter a name to include in the Honor Roll, or select 'contribute anonymously'.
ca: Introduïu un nom per a incloure en el quadre d'honor, o seleccioneu 'contribuir anònimament'.

en: Please enter a number for frequency (e.g. every "3" months).
ca: Introduïu un número de freqüència (p. ex. cada "3" mesos).

en: Please enter a number for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 months).
ca: Introduïu un número amb la freqüència amb la què voleu fer aquesta contribució periòdica (per exemple: cada 3 mesos).

en: Please enter a password.
ca: Introduïu una contrasenya.

en: Please enter a time.
ca: Introduïu una hora.

en: Please enter a valid %1
ca: Introduïu un %1 vàlid

en: Please enter a valid Bank Identification Number (value must not contain punctuation characters).
ca: Introduïu un número d'identificació del banc vàlid (el valor no ha de contenir signes de puntuació)

en: Please enter a valid Card Number
ca: Introduïu un número de targeta de crèdit vàlid

en: Please enter a valid Card Verification Number
ca: Introduïu un codi de verificació  vàlid de la targeta de crèdit

en: Please enter a valid Max Participants.
ca: Introduïu un màxim de participants vàlid.

en: Please enter a valid No. of reminders.
ca: Introduïu un número vàlid de recordatoris.

en: Please enter a valid Participants Count.
ca: Introduïu un nombre de participants vàlid.

en: Please enter a valid Pledge Frequency Interval.
ca: Introduïu un interval vàlid de freqüència de compromís.

en: Please enter a valid URL.
ca: Introduïu un URL vàlid.

en: Please enter a valid additional reminder day.
ca: Introduïu un dia de recordatori addicional vàlid.

en: Please enter a valid amount for this field.
ca: Introduïu una quantitat vàlida per a aquest camp.

en: Please enter a valid amount.
ca: Introduïu un import vàlid.

en: Please enter a valid credit card number.
ca: Introduïu un numero de targeta de crèdit vàlida.

en: Please enter a valid date (YYYY-MM-DD).
ca: Introduïu una data vàlida (AAAA-MM-DD).

en: Please enter a valid date as default value using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
ca: Introduïu una data vàlida com a valor per defecte utilitzant el format AAAA-MM-DD. Exemple: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
ca: Introduïu una data vàlida utilitzant el format AAAA-MM-DD. Exemple: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date.
ca: Introduïu un valor vàlid

en: Please enter a valid domain for this mailbox account (the part after @).
ca: Si us plau introduïu un domini vàlid per a la bústia. (la part després de @)

en: Please enter a valid email address.
ca: Introduïu una direcció de correu vàlida.

en: Please enter a valid fixed period rollover day
ca: Introduïu un dia de rotació vàlid per al període fixe

en: Please enter a valid fixed period start day
ca: Introduïu un dia inicial vàlid per al període fixe

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 31.
ca: Introduïu una freqüència vàlida de dies, per exemple 1 a 31.

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 7.
ca: Introduïu una freqüència vàlida de dies, per exemple 1 a 7.

en: Please enter a valid integer value.
ca: Introduïu un valor enter vàlid.

en: Please enter a valid integer.
ca: Introduïu un enter vàlid.

en: Please enter a valid limit.
ca: Introduïu un límit vàlid.

en: Please enter a valid link.
ca: Introduïu un enllaç vàlid.

en: Please enter a valid list of comma delimited email addresses
ca: Introduïu una llista vàlida d'adreces de correu electrònic separada per comes

en: Please enter a valid money value (e.g. %1).
ca: Introduïu un valor monetari vàlid (p. ex. %1).

en: Please enter a valid money value for this field (e.g. %1).
ca: Introduïu un valor de moneda vàlid per aquest camp (p. ex. %1).

en: Please enter a valid money value.
ca: Introduïu un valor de moneda vàlid.

en: Please enter a valid number of installments.
ca: Introduïu un número vàlid de pagaments.

en: Please enter a valid number.
ca: Introduïu un nombre vàlid.

en: Please enter a valid payment due day.
ca: Introduïu una data límit de pagament vàlid.

en: Please enter a valid phone number.
ca: Introduïu un número de telèfon vàlid.

en: Please enter a valid reminder day.
ca: Introduïu un dia de recordatori vàlid.

en: Please enter a valid value for your card security code. This is usually the last 3-4 digits on the card's signature panel.
ca: Introduiu un codi de seguretat de la targeta vàlid. Normalment els 3-4 dígits ubicats en l'espai per a la signatura.

en: Please enter a valid value.
ca: Introduïu un valor vàlid.

en: Please enter a value with a valid extension.
ca: Introduïu el mateix valor amb una extensió vàlida.

en: Please enter a value.
ca: Introduïu un valor.

en: Please enter an amount for at least one fee level.
ca: Introduïu una quantitat per almenys un nivell de tarifa.

en: Please enter an integer for the number of terms.
ca: Inseriu un enter pel nombre de terminis.

en: Please enter at least one friend's information, or click Cancel if you don't want to send emails at this time.
ca: Introduïu la informació d'almenys un amic, o feu clic a Cancel · la si no voleu enviar missatges de correu electrònic en aquest moment.

en: Please enter correct Data (in valid format).
ca: Introduïu dades correctes (en format vàlid).

en: Please enter integer value for weight
ca: Introduïu un valor enter per al pes

en: Please enter only digits.
ca: Introduïu només als dígits.

en: Please enter positive number
ca: Introduïu un número positiu

en: Please enter positive number as a distance
ca: Introduïu un número positiu com a distància

en: Please enter the Actual Cost of Product.
ca: Introduïu el Cost Actual del Producte.

en: Please enter the Duration Interval for this subscription or service.
ca: Introduïu el Interval de Duració per aquest servei o subscripció.

en: Please enter the Duration Unit for this subscription or service.
ca: Introduïu la Unitat de Duració per a aquest servei o subscripció.

en: Please enter the Frequency Interval for this subscription or service.
ca: Introduïu el Interval de Freqüència per a aquest servei o subscripció.

en: Please enter the Frequency Unit for this subscription or service.
ca: Introduïu la Unitat de Freqüència per a aquest servei o subscripció.

en: Please enter the Market Value for this product.
ca: Introduïu el valor del mercat per aquest producte.

en: Please enter the Pay Later instructions to be displayed to your users.
ca: Introduïu les instruccions del pagament diferit que es mostraran als usuaris.

en: Please enter the Pay Later prompt to be displayed on the Registration form.
ca: Introduïu el missatge del pagament diferit que es mostrarà en el formulari d'inscripció.

en: Please enter the contribution.
ca: Introduïu la contribució.

en: Please enter the duration as number of minutes (integers only).
ca: Introduïu la duració en número de minuts (només enters).

en: Please enter the engagement index as a number (integers only).
ca: Introduïu l'índex de participació com a valor numèric (només sencers).

en: Please enter the fee label for the paid event.
ca: Introduïu l'etiqueta de tarifa per el pagament de l'esdeveniment.

en: Please enter the instructions to be sent to the contributor when they choose to 'pay later'.
ca: Introduïu les instruccions que s'enviaran al contribuent quan s'esculli l'opció de 'pagament diferit'

en: Please enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM site.
ca: Si us plau , introduïu el nom de l'organització o entitat a qui pertany aquest lloc CiviCrm

en: Please enter the number of hours (as an integer).
ca: Introduïu el nombre d'hores (com a enter)

en: Please enter the operator.
ca: Introduïu l'operador.

en: Please enter the same value again.
ca: Introduïu el mateix valor novament.

en: Please enter the text for the 'pay later' checkbox displayed on the contribution form.
ca: Introduïu el text per a la casella de 'pagament diferit' mostrada en el formulari de contribució

en: Please enter the values correctly.
ca: Introduïu els valors correctament.

en: Please enter valid Contact ID
ca: Introduïu un identificador de contacte vàlid

en: Please enter your friend's email address.
ca: Introduïu l'adreça de correu electrònic del vostre amic.

en: Please enter your friend's first name.
ca: Introduïu el nom del vostre amic.

en: Please enter your friend's last name.
ca: Introduïu els cognoms del vostre amic.

en: Please fix this field.
ca: Corregiu aquest camp.

en: Please follow the proper format for From Email Address
ca: Escriviu el format correcte per a l'adreça de correu electrònic remitent

en: Please help us and let your friends, colleagues and followers know about our page
ca: Ajudeu-nos i feu difusió entre els vostres amics, col·legues i seguidors de la nostra pàgina

en: Please login if you have an account on this site with the link
ca: Si teniu un compte en aquest lloc, inicieu la sessió mitjançant l'enllaç

en: Please narrow your search by entering a more complete target contact name.
ca: Reduïu la cerca introduint un nom de contacte objectiu més complet.

en: Please provide Text message.
ca: Introduïu text del missatge.

en: Please provide a Template Name.
ca: Si us plau introduïu el nom d'una plantilla.

en: Please provide a Text
ca: Si us Plau introduïu un text

en: Please remember that Drupal's "register for events" permission overrides CiviCRM's control over event information access.
ca: Tingueu en compte que "inscripció a esdeveniments" de Drupal autorització anul·la el control de CiviCRM sobre l'accés a la informació de l'esdeveniment.

en: Please search with 'Survey', to apply this action.
ca: Busqueu en la enquesta per a aplicar aquesta acció.

en: Please select %1
ca: Seleccioneu %1

en: Please select 'Is equal to' OR 'Is Less than or equal to' operator
ca: Seleccioneu el operador 'Es igual a' o el operador 'Es menor que o igual a'

en: Please select a Group (or ALL Groups).
ca: Siusplau trieu un grup (o TOTS els grups).

en: Please select a Profile (or ALL Profiles).
ca: Siusplau seleccioneu un perfil (o TOTS els perfils).

en: Please select a Survey Result Set.
ca: Seleccioneu un conjunt de resultats per a l'enquesta.

en: Please select a case from the list
ca: Seleccioneu un cas de la llista

en: Please select a contact
ca: Seleccioneu un contacte

en: Please select a date format.
ca: Seleccioneu un format de data.

en: Please select a default country that is in the list of available countries.
ca: Seleccioneu un país per defecte que es trobi a la llista de països disponibles.

en: Please select a different contact.
ca: Seleccioneu un contacte diferent.

en: Please select a field name
ca: Seleccioneu un nom del camp

en: Please select a membership type.
ca: Seleccioneu un tipus de pertinença.

en: Please select a period (e.g. months, years ...) for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 MONTHS).
ca: Seleccioneu un període (p. ex. mesos, anys...) per a indicar la freqüència amb què voleu fer aquesta contribució periòdica (per exemple: cada 3 MESOS).

en: Please select a profile used for honoree
ca: Seleccioneu un perfil utilitzat per en honor a

en: Please select a set of Custom Data (or ALL Custom Data).
ca: Seleccioneu un conjunt de dades personalitzades (o totes les dades personalitzades).

en: Please select a valid contact.
ca: Seleccioneu un contacte vàlid.

en: Please select an Event (or ALL Events).
ca: Seleccioneu un esdeveniment (o tots els esdeveniments).

en: Please select an appropriate option as default.
ca: Selecciona l'opció apropiada per defecte.

en: Please select an option for the premium image.
ca: Seleccioneu una opció per a la imatge de la recompensa.

en: Please select appropriate value
ca: Si us plau selecciona el valor apropiat

en: Please select at least one Group by field.
ca: Seleccioneu almenys un camp d'agrupació.

en: Please select at least one Membership Type to include in the Membership section of this page.
ca: Seleccioneu almenys un tipus de pertinença per a incloure a la secció de pertinença d'aquesta pàgina.

en: Please select at least one field.
ca: Seleccioneu almenys un camp.

en: Please select at least one option from price set.
ca: Seleccioneu almenys una opció de tarifes.

en: Please select at least one privacy option.
ca: Seleccioneu almenys una opció de privacitat.

en: Please select at least one tag.
ca: Seleccioneu almenys una etiqueta.

en: Please select entity value
ca: Si us plau selecciona el valor de l'entitat

en: Please select one or more contact for this action
ca: Seleccioneu un o més contactes per a aquesta acció

en: Please select only online contributions with Pending status.
ca: Seleccioneu només les contribucions en línia amb estats pendents.

en: Please select some other case to link.
ca: Seleccioneu un altre cas per enllaçar.

en: Please select the Amount Statistics
ca: Seleccioneu les estadístiques dels imports

en: Please select the Period Type for this subscription or service.
ca: Seleccioneu el Tipus de període per aquest servei de subscripció.

en: Please select valid shared contact or a contact with valid address.
ca: Seleccioneu un contacte compartit vàlid o un contacte amb una direcció vàlida.

en: Please set a location type of %1
ca: Establiu un tipus d'ubicació per %1

en: Please set the API URL. Please refer to the documentation for more details
ca: Establiu la URL API. Vegeu la documentació per a més detalls

en: Please specify a username.
ca: Especifiqueu un nom d'usuari.

en: Please specify a valid email address.
ca: Especifiqueu una adreça de correu electrònic vàlida.

en: Please specify either start date or end date.
ca: Especifiqueu la data d'inici o la data de finalització.

en: Please untar (uncompress) your downloaded copy of CiviCRM in the <strong>%1</strong> directory below your Drupal root directory.
ca: Si us plau descomprimiu la còpia de CiviCRM al directori <strong>%1</strong> sota el directori root de Drupal

en: Please upload document
ca: Si us plau, carrega el document

en: Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for event names.
ca: Utilitzeu només caràcters alfanumèrics, espais, guions i guionets pels noms dels esdeveniment.

en: Please verify the information below carefully. Click <strong>Go Back</strong> if you need to make changes.
ca: Comproveu que la informació que heu introduït és correcta. Feu clic a <strong>Torna enrere</strong> si necessiteu fer canvis.

en: Please verify the information below. <span class="bold">Then click 'Continue' to be added to the WAIT LIST for this event</span>. If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
ca: Si us plau, verifiqueu la informació inferior. <span class="bold">Llavors, cliqueu 'Continueu' per afegir-vos a la LLISTA D'ESPERA d'aquest esdeveniment</span>. Si hi haguessin places disponibles rebríeu un missatge amb un enllaç a una pàgina web a on podríeu finalitzar la vostra inscripció.

en: Please verify the information below. Click the <strong>Go Back</strong> button below if you need to make changes.
ca: Verifiqueu la informació a continuació. Cliqueu el botó Torna enrere</strong> de sota si necessiteu fer canvis.

en: Please verify the information below. Then click 'Continue' to submit your registration. <span class="bold">Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.</span>
ca: Si us plau, verifiqueu la següent informació. En acabat, cliqueu 'Continua' per tramitar el vostre registre. <span class="bold">Un cop aprovat, rebreu un missatge amb un enllaç a una pàgina web a on podreu finalitzar el vostre procés de registre.</span>

en: Pledge
ca: Compromís

en: Pledge Acknowledgment
ca: Reconeixement de compromís

en: Pledge Amount
ca: Quantitat del Compromís de Pagament

en: Pledge Amounts
ca: Imports compromesos

en: Pledge By
ca: Compromís per

en: Pledge Frequency
ca: Freqüència del compromís

en: Pledge Frequency Interval
ca: Interval de freqüència de compromís

en: Pledge Frequency Interval. is required field.
ca: El interval de freqüència de compromís és un camp obligatori.

en: Pledge Frequency Unit
ca: Unitat de freqüència del compromís

en: Pledge Installments field must be > 1.
ca: El camp de quotes de compromís hauria de ser major a 1.

en: Pledge Installments is required field.
ca: Quotes del compromís es un camp obligatori.

en: Pledge Made
ca: Compromís de Pagament Fet

en: Pledge Made Date
ca: Data de compromís de pagament efectuat

en: Pledge Payment Status
ca: Estat del pagament del compromís

en: Pledge Payments Applied
ca: Compromís de pagament aplicat

en: Pledge Reminder
ca: Recordatori de compromís

en: Pledge Search
ca: Cercar compromís

en: Pledge Summary
ca: Resum de compromís

en: Pledge Summary Report
ca: Report de resum de compromís

en: Pledge by
ca: Compromès per

en: Pledge frequency interval field must be > 0
ca: El interval de freqüència del compromís hauria de ser superior a 0

en: Pledge has been Cancelled and all scheduled (not completed) payments have been cancelled.<br />
ca: El compromís ha estat cancel·lat i tots els pagaments programats (no completats) han estat cancel·lats.<br />

en: Pledge has been recorded and the payment schedule has been created.<br />
ca: El comprimís ha estat desat i s'ha creat un programa de pagament. <br />

en: Pledge has been updated.<br />
ca: S'ha actualitzat el compromís.<br />

en: Pledge payment status should be 'Pending' or  'Overdue'.
ca: El estat del compromís de pagament hauria de ser "pendent" o "vençut".

en: Pledged
ca: Compromès

en: Pledged Amount
ca: Import compromès

en: Pledged but not Paid Report
ca: Informe de compromisos no pagaments

en: Pledger Name or Email
ca: Nom o correu electrònic que es compromet

en: Pledges
ca: Compromisos

en: Pledges - Acknowledgement
ca: Promeses - Reconeixement

en: Pledges - Payment Reminder
ca: Promeses - Recordatori de pagament

en: Pledges consist of multiple scheduled payments. Select one-time contribution if you want to make your gift in a single payment.
ca: Els compromisos consisteixen en varis pagaments programats. Seleccioneu contribució una sola vegada so vol fer una contribució en un sol pagament.

en: Pledges received from %1 since inception.
ca: Compromisos rebuts de %1 des del començament.

en: Plugins for other address standardization services may be available from 3rd party developers. If installed, they will be included in the drop-down below.
ca: La connexió al servei d'adreces estandarditzat pot estar disponible per part de tercers programadors. Si està instal·lat, s'inclourà al menú desplegable següent.

en: Points
ca: Punts

en: Polish
ca: Polac

en: Populate counties
ca: Omplir dades comarca

en: Portrait
ca: Vertical

en: Portuguese (Brazil)
ca: Portuguès (Brasil)

en: Portuguese (Portugal)
ca: Portuguès (Portugal)

en: Positive
ca: Positiu

en: Possible Duplicate Detected
ca: Possibles duplicats detectats

en: Post Code
ca: Codi postal

en: Post Help
ca: Ajuda posterior

en: Post Url
ca: Envia l'URL

en: Post-form Help
ca: Post-formulari d'ajuda

en: Postal
ca: Codi Postal

en: Postal Code
ca: Codi postal

en: Postal Code (Home)
ca: Codi postal (casa)

en: Postal Code Suffix
ca: Sufix del codi postal

en: Postal Greeting
ca: Salutació de correu postal personalitzada

en: Postal Greeting Custom
ca: Carta de benvinguda personalitzada

en: Postal Greeting ID
ca: Identificador de la salutació per correu postal

en: Postal Greeting Type
ca: Tipus de saluda de correu postal

en: Postal Mail
ca: Correu postal

en: Postal Mailing
ca: Correu postal

en: Postal Mailing Export
ca: Exportació d'enviaments de correu postal

en: Postal code
ca: Codi postal

en: Postal code greater than or equal to '%1'
ca: Codi postal més gran o igual a '%1'

en: Postal code less than or equal to '%1'
ca: Codi postal més petit o igual a '%1'

en: Postal code.
ca: Codi postal

en: Postcode
ca: Codi postal

en: Postcode 1
ca: Codi postal 1

en: Postcode 2
ca: Codi postal 2

en: Powered by CiviCRM
ca: Funciona amb CiviCRM

en: Pre Help
ca: Ajuda prèvia

en: Pre-form Help
ca: Pre-formulari d'ajuda

en: Prefer email addresses assigned to the specified location
ca: Preferència per les adreces de correu electrònic assignades al tipus d'ubicació

en: Preferences Date Options can only be updated
ca: Les preferències de les opcions de data només es poden actualitzar

en: Preferred Communication
ca: Comunicació preferida

en: Preferred Communication Method
ca: Mètode de comunicació preferit

en: Preferred Language
ca: Idioma preferit

en: Preferred Mail Format
ca: Format de correu electrònic preferit

en: Preferred Method(s)
ca: Mètodes preferits

en: Premium
ca: Recompensa

en: Premium Contact Email
ca: Correu electrònic de contacte per a la recompensa

en: Premium Entity
ca: Entitat recompensa

en: Premium Fulfilled Date
ca: Data de lliurament de la recompensa

en: Premium ID
ca: ID de la recompensa

en: Premium Image
ca: Imatge de la recompensa

en: Premium Information
ca: Informació de la recompensa

en: Premium Introductory Text
ca: Text introductori de la recompensa

en: Premium Option
ca: Opció de recompensa

en: Premium Product
ca: Producte de la recompensa

en: Premium Product ID
ca: Identificador del producte de la recompensa

en: Premium comment
ca: Comentaris de la recompensa

en: Premium entity ID
ca: ID de l'entitat recompensa

en: Premiums
ca: Recompenses

en: Premiums Contact Phone
ca: Telèfon de contacte per a la recompensa

en: Premiums Inventory Account is
ca: El compte de les existències de recompenses és

en: Premiums Section Enabled?
ca: Secció de recompenses habilitada?

en: Premiums Settings
ca: Opcions de recompenses

en: Premiums inventory
ca: Existències de recompenses

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Preview %1
ca: Previsualitza %1

en: Preview (all fields)
ca: Previsualització (tots els camps)

en: Preview CiviCRM Profile Field
ca: Previsualitzeu el camp de perfil CiviCRM

en: Preview Custom Data
ca: Previsualitza les dades personalitzades

en: Preview Custom Data Set
ca: Previsualitza el conjunt de dades personalitzades

en: Preview Custom Field
ca: Previsualitza el camp personalitzat

en: Preview Field
ca: Previsualitza el camp

en: Preview Field Display
ca: Previsualitza el camp

en: Preview Form Field
ca: Previsualitza el camp del formulari

en: Preview Mailing
ca: Previsualitza el mailing

en: Preview Mode
ca: Mode de previsualització

en: Preview Page - %1
ca: Pre visualitzar pàgina - %1

en: Preview Premium
ca: Previsualitza la recompensa

en: Preview Price
ca: Previsualitza el preu

en: Preview Price Set
ca: Previsualitza la tarifa

en: Preview SMS
ca: Previsualitza l'SMS

en: Preview Widget and Get Code
ca: Previsualitza i obté el codi del giny

en: Preview as HTML
ca: Previsualitza com a HTML

en: Preview as Plain Text
ca: Previsualitza com a text pla

en: Preview only supports HTTP POST
ca: Pre-visualitzar només suporta HTTP POST

en: Preview your Personal Campaign Page
ca: Vista prèvia de la vostra Pàgina de campanya personal

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous 2 calendar months
ca: Els 2 mesos anteriors

en: Previous 2 calendar years
ca: Els 2 anys anteriors

en: Previous 2 days
ca: Els 2 dies anteriors

en: Previous 2 quarters
ca: Els 2 trimestres anteriors

en: Previous 2 weeks
ca: Les 2 setmanes anteriors

en: Previous calendar month
ca: El mes anterior

en: Previous calendar year
ca: L'any anterior

en: Previous fiscal year
ca: L'any fiscal anterior

en: Previous quarter
ca: El trimestre anterior

en: Previous week
ca: La setmana anterior

en: Price
ca: Preu

en: Price Field
ca: Camp preu

en: Price Field '%1' has been saved.
ca: S'ha desat el camp preu '%1'.

en: Price Field Option
ca: Opció del camp preu

en: Price Field Options
ca: Opcions del camp preu

en: Price Fields
ca: Camps preu

en: Price Option
ca: Opció de preu

en: Price Options
ca: Opcions de preus

en: Price Set
ca: Tarifa

en: Price Set Details for Event Participants
ca: Detalls de tarifa pels participants de l'esdeveniment

en: Price Set Fields
ca: Camps de tarifa

en: Price Sets
ca: Tarifes

en: Price is a required field
ca: El preu és un camp obligatori

en: Price sets allow you to set up flexible multi-option pricing schemes for your contribution, event and membership pages. Use a price set if the standard pricing options are insufficient for your needs.
ca: Els conjunts de preus permeten establir esquemes flexibles d'opcions múltiples de preus per a les pàgines de contribució, d'esdeveniment i de pertinences. Utilitzeu un conjunt de preus si les opcions de preus estàndards no són suficients per a les vostres necessitats.

en: Primary
ca: Principal

en: Primary Address
ca: Adreça principal

en: Primary Contact(s) Listed
ca: Contactes principals llistats

en: Primary Email
ca: Correu electrònic principal

en: Primary Member ID
ca: Identificador del membre principal

en: Primary Member?
ca: Membre principal?

en: Primary Members
ca: Membres principals

en: Primary Members Only
ca: Només membres principals

en: Primary Membership
ca: Pertinença principal

en: Primary Phone
ca: Telèfon principal

en: Primary location for this contact
ca: Ubicació principal per aquest contacte

en: Primary member counts (those who "own" the membership rather than receiving via relationship) are in [brackets].
ca: Els comptadors dels membres principals (aquells que "posseeixen" la pertinença en comptes de rebre-la via relacions) es troben entre [claudators].

en: Primary?
ca: Principal?

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print Activities
ca: Imprimeix activitats

en: Print Case List
ca: Imprimir  llistat de casos

en: Print Contact List
ca: Imprimeix la llista de contactes

en: Print Contribution Invoice
ca: Imprimeix la factura de la contribució

en: Print Contribution Receipts
ca: Imprimir rebuts de la contribució

en: Print Contributions
ca: Imprimeix contribucions

en: Print Grant List
ca: Imprimeix la llista de subvencions

en: Print Name Badge
ca: Imprimeix l'acreditació

en: Print Pledge List
ca: Imprimir llista de compromís

en: Print Report
ca: Imprimeix l'informe

en: Print Respondents
ca: Imprimir enquestats

en: Print Summary
ca: Imprimeix resum

en: Print and email options
ca: Opcions d'impressió i correu electrònic

en: Print selected rows
ca: Imprimeix les files seleccionades

en: Print to PDF
ca: Imprimeix a un PDF

en: Print/Merge Document
ca: Imprimeix/combina un document

en: Print/Merge Document for %1
ca: Imprimeix/combina un document per %1

en: Print/merge document
ca: Imprimeix/combina un document

en: Print/merge document for memberships
ca: Imprimeix/combina un document per pertinences

en: Printer-Friendly View
ca: Visualització d'impressió

en: Printer-friendly view of this page.
ca: Visualització d'impressió per a aquesta pàgina

en: Priority
ca: Prioritat

en: Privacy
ca: Privacitat

en: Privacy Options
ca: Opcions de privacitat

en: Privacy levels for notes
ca: Nivell de privacitat per les notes

en: Privacy:
ca: Privacitat:

en: Process Inbound Emails
ca: Processa els correus electrònics entrants

en: Process Invoice(s)
ca: Processa les factures

en: Process Pledges
ca: Processar promeses

en: Process Receipt(s)
ca: Processa rebuts

en: Process Survey Respondents
ca: Processar respostes de enquestes

en: Processing
ca: Processant

en: Processing fee for this transaction (if applicable).
ca: Processant taxes per a aquesta transacció (si es aplicable).

en: Processing...
ca: Processant...

en: Processor Description
ca: Descripció del processador

en: Processor Details for Live Payments
ca: Detalls del processador de pagament en directe.

en: Processor Details for Test Payments
ca: Detalls de processador per a pagaments de prova

en: Processor ID
ca: Id del processador

en: Processor Supports Recurring?
ca: El processador suporta periodicitat?

en: Processor Type
ca: Tipus de processador

en: Processor Type Supports Recurring?
ca: El tipus de processador suporta periodicitat?

en: Processor comparison and setup guide
ca: Guia de comparació de processadors i instal·lació

en: Product ID
ca: Identificador del producte

en: Product Name
ca: Nom del producte

en: Product Option
ca: Opció de producte

en: Profile
ca: Perfil

en: Profile '%1' already exists in Database.
ca: El perfil '%1' ja existeix a la base de dades.

en: Profile Added
ca: Perfil afegit

en: Profile Deleted
ca: Perfil surpimit

en: Profile Error
ca: Error de perfil

en: Profile Field Deleted
ca: S'ha eliminat el camp del perfil

en: Profile Field Preview
ca: Previsualització del camp de perfil

en: Profile Field Saved
ca: Camp de perfil desat

en: Profile Name
ca: Nom del perfil

en: Profile Preview
ca: Previsualització de perfil

en: Profile Saved
ca: Perfil desat

en: Profile Settings
ca: Configuració del perfil

en: Profile Title
ca: Títol del perfil

en: Profile View - Permission Denied
ca: Veure el perfil - Permís denegat

en: Profile for Additional Participants
ca: Perfil per a participants addicionals

en: Profile for bulk data entry is missing.
ca: No s'ha trobat un perfil per a la introducció massiva de dades.

en: Profile is not configured for the selected action.
ca: El perfil no està configurat per a l'acció seleccionada.

en: Profile is not configured with Email address.
ca: El perfil no està configurat amb una adreça de correu electrònic.

en: Profile search, view and edit are not supported for Profiles which include fields for more than one record type.
ca: Cerca de perfil, visualització i edició no són compatibles amb els perfils que inclouen camps de més d'un tipus de registre.

en: Profiles
ca: Perfils

en: Profiles - Admin Notification
ca: Perfils - Administració de notificació

en: Profiles allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features.
ca: Els perfils permeten agrupar grups de camps i incloure'ls al vostre lloc com a formularis d'entrada, contactar amb les pàgines de visualització i les funcions de cerca i llistats.

en: Profiles can be used in many different ways (and a single profile can be used in multiple contexts)
ca: Els perfils poden ser utilitzats de moltes maneres diferents ( i un perfil només pot ser utilitzat en múltiples contextos)

en: Profiles may be linked to specific modules, accessed via built-in CiviCRM URLs, or embedded into any web page using the HTML Form Snippet feature. Examples include:
ca: Els perfils poden estar vinculats a mòduls específics, als que s'accedeix a través de URL  integrades CiviCRM, o incrustat en qualsevol pàgina web utilitzant la funció de format de fragment HTML . Els exemples inclouen:

en: Progress Bar
ca: Barra de progrés

en: Progress Bar Color
ca: Color de la barra en progrés

en: Promote this event with a personal campaign page
ca: Promocionar aquest esdeveniment amb una pàgina de campanya personal

en: Promoting Your Page
ca: Promoció de la seva pàgina

en: Prompted by
ca: Impulsat per

en: Proper action not specified for this custom value record profile
ca: No s'ha especificat una acció apropiada per aquest perfil de registre de valor personalitzat.

en: Property
ca: Propietat

en: Provide a one-line summary of what this case is about.
ca: Proporcionar un resum d'una línia de que es tracta aquest cas.

en: Provide a password for the new account in both fields.
ca: Proporcioneu una contrasenya pel nou compte en els dos camps.

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Provider Details
ca: Detalls de proveïdor

en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
ca: Proporciona una llista d'informació d'adreces i telèfons dels registres dels constituents en el sistema.

en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
ca: Proporciona una llista d'activitats dels constituents incloent estadístiques d'activitats per a un/tots els contactes durant un període de temps donat (requerit)

en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
ca: Proporciona una llista de membres, juntament amb els seus estat i detalls de la pertinença (data, data d'inici, data de finalització). També pot mostrar les contribucions (pagaments) associats a cada pertinença.

en: Provides a list of memberships that lapsed or will lapse before the date you specify.
ca: Proporciona una llista de pertinences que han expirat o ho faran abans de la data que especifiqueu.

en: Provides a summary of cases and their duration by date range, status, staff member and / or case role.
ca: Proporciona un resum dels casos i la seva durada per interval de dates, estat, membres del personal i / o rol de cas.

en: Provides a summary of memberships by type and join date.
ca: Proporciona un resum de pertinença per tipus i data d'inscripció.

en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
ca: Proporciona una visió general dels ingressos dels esdeveniments. Podeu incloure informació clau, com l'identificador de l'esdeveniment, inscripció, assistència i els ingressos generats per ajudar a determinar l'èxit de l'esdeveniment.

en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
ca: Proporciona informació relacionada amb el contacte de contribucions, pertinences, esdeveniments i activitats.

en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details Ex Join Date
ca: Proporciona una llista detallada de relacions entre l'ocupador i l'empleat amb els detalls del lloc de treball p. ex. Data d'entrada

en: Provides information about the status of recurring contributions
ca: Proporciona informació sobre l'estat de les contribucions periòdiques

en: Provides lists of participants for an event.
ca: Proporciona llista de participants per a un esdeveniment.

en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
ca: Proporciona informes d'enviaments i lliuraments exitòsament, cancel·lacions de subscripció, confirmacions, respostes i reenviaments.

en: Provides the %1 with suggested text for their personalized message to their friends.
ca: Proporciona %1  el text suggerit pel seu missatge personalitzat pels seus amics.

en: Proximity Search
ca: Cerca per proximitat

en: Proximity search to a distance of %1 from %2
ca: Cerca per proximitat per una distància de %1 a %2

en: Proximity searching requires you to set a valid geocoding provider
ca: La cerca per proximitat requereix que establiu un proveïdor vàlid de geocodificació

en: Public
ca: Públic

en: Public Event
ca: Esdeveniment públic

en: Public Events
ca: Esdeveniments públics

en: Public Group Description
ca: Descripció del grup públic

en: Public Group Title
ca: Títol públic del grup

en: Public Pages
ca: Pàgines publiques

en: Public Participant Listing
ca: Llistat públic de participants

en: Public Title
ca: Títol públic

en: Public View
ca: Visualització pública

en: Public url
ca: URL pública

en: Publication
ca: Publicació

en: Punctuation and spaces are ignored.
ca: Els signes de puntuació i els espais s'ignoren.

en: Punctuation is not allowed in a Username with the exception of periods, hyphens and underscores.
ca: No estan permesos símbols en el nom d'usuari, excepte punts, guions baixos i guions.

en: Put in the API method name. You need to enter pieces of full API function name as described in the documentation.
ca: Introduïu el nom del mètode API. Heu d'introduir el nom de la funció API completa tal com es descriu a la documentació.

en: QR code
ca: Codi QR

en: Qty
ca: Quantitat

en: Quantity
ca: Quantitat

en: Quarter prior to previous quarter
ca: Trimestre anterior al trimestre passat

en: Quarterly
ca: Trimestralment

en: Questions
ca: Preguntes

en: Questions? Send email to
ca: Alguna pregunta? Envia un correu a

en: Queue Name
ca: Nom de la cua

en: Queue Runner
ca: Activar la cua

en: Quicksearch
ca: Cerca ràpida

en: RSS 2.0 Feeds
ca: Canals RSS 2.0

en: Radio
ca: Botó d'opció

en: Radio buttons
ca: Botons d'opció

en: Raised %1
ca: %1 aconseguit

en: Raised %1 of %2
ca: Aconseguits %1 de %2

en: Range
ca: Rang

en: Range One Amount
ca: Import del primer rang

en: Range One Stat
ca: Estadístiques d'un Rang

en: Range Two Amount
ca: Import del segon rang

en: Range Two Stat
ca: Estadístiques de dos Rangs

en: Re-open
ca: Tornar a obrir

en: Re-open Batch
ca: Torna a obrir el lot

en: Re-order menu items (including moving them from one branch of the menu 'tree' to another. Simply use your mouse to 'drag and drop' the menu item to the new location.
ca: Reordeneu els elements del menú (incloent-hi moure'ls d'una branca de l'arbre del menú a un altre. Només cal que utilitzeu el ratolí per arrossegar i deixar anar l'element del menú a la nova ubicació.

en: Re-subscribe Confirmation
ca: Confirmació de resubscripció

en: Ready to add another.
ca: A punt per afegir-ne un altre.

en: RealAuth requires curl with SSL support
ca: RealAuth requereix curl amb suport SSL

en: Realex Payment
ca: Pagament per Realex

en: Reason
ca: Raó

en: Reason the e-mail bounced
ca: Motiu del correu electrònic retornat

en: Reassign %1
ca: Reassignar %1

en: Reassign Case
ca: Reassigna el cas

en: Reassigned Case
ca: Cas reassignat

en: Rebuild Smart Group Cache
ca: Reconstrueix la memòria cau de grups intel·ligents

en: Rebuilds the smart group cache.
ca: Reconstrueix la memòria cau de grups intel·ligents.

en: Receipt
ca: Rebut

en: Receipt From
ca: Rebut de

en: Receipt From Email
ca: Correu electrònic del remitent del rebut

en: Receipt From Name
ca: Nom del remitent del rebut

en: Receipt From email
ca: Correu electrònic del destinatari

en: Receipt Message
ca: Missatge del rebut

en: Receipt Sent
ca: Rebut enviat

en: Receipt Text
ca: Text del rebut

en: Receipt bcc
ca: Destinatari en còpia oculta

en: Receipt cc
ca: Destinatari en còpia

en: Receipt sent?
ca: Rebut enviat?

en: Receipts - print or email
ca: Rebut - imprimeix o envia un correu electrònic

en: Received
ca: Rebut

en: Received Into
ca: Rebut a

en: Received date
ca: Data de recepció

en: Recent Contributions
ca: Contribucions recents

en: Recent Grants
ca: Subvencions recents

en: Recent Items
ca: Elements recents

en: Recent Memberships
ca: Pertinences recents

en: Recent Pledges
ca: Compromisos recents

en: Recent Registrations
ca: Inscripcions recents

en: Recently Viewed:
ca: Vist recentment:

en: Recipient
ca: Destinatari

en: Recipient Email
ca: Correu electrònic del destinatari

en: Recipient Listing
ca: Llista de destinataris

en: Recipient Manual
ca: Manual de destinatari

en: Recipient Roles
ca: Rols del destinatari

en: Recipient is on vacation
ca: El destinatari està de vacances

en: Recipient(s)
ca: Destinataris

en: Recipients
ca: Destinataris

en: Recipients language
ca: Idioma dels destinataris

en: Recipients' replies are sent to a CiviMail specific address instead of the sender's address so they can be stored within CiviCRM.
ca: Les respostes dels destinataris son enviades a una adreça de CiviMail específica en comptes de l'adreça del remitent de tal manera que es poden emmagatzemar dins el CiviCRM.

en: Reconnect
ca: Torneu a connectar

en: Reconnected
ca: Reconnectat

en: Reconnecting will change the connection details (such as callback URLs and permissions). This can be useful in a few cases, such as:
ca: La reconnexió canviarà els detalls de la connexió (com ara URL i permisos de devolució de trucada). Això pot ser útil en alguns casos, com ara:

en: Reconnecting...
ca: Reconnectant...

en: Recontact Interval
ca: Interval per a una nova presa de contacte

en: Record %1 Responses
ca: Desar %1 Respostes

en: Record Activity
ca: Registre d'activitat

en: Record Activity:
ca: Registra una activitat:

en: Record Contribution (Check, Cash, EFT ...)
ca: Registra una contribució (xec, en efectiu, transferència bancària ...)

en: Record Deleted
ca: S'ha eliminat el registre

en: Record Membership Payment?
ca: Registrar el pagament de la pertinença?

en: Record Payment
ca: Registra un pagament

en: Record Payment from a Different Contact?
ca: Registrar el pagament d'un altre contacte?

en: Record Payment?
ca: Registra un pagament?

en: Record Payments
ca: Registra els pagaments

en: Record Renewal Payment?
ca: Registrar el pagament de la renovació?

en: Record Respondents Interview
ca: Desar entrevistes d'enquestats

en: Record Responses for All
ca: Gravar les respostes per a tots

en: Record activity for automated email
ca: Registra una activitat per a l'enviament automàtic del correu electrònic

en: Record activity for automated email or SMS
ca: Registra una activitat per a l'enviament automàtic del correu electrònic o de l'SMS

en: Record details about this activity here.
ca: Registrar detalls  sobre aquesta activitat aqui.

en: Record doesnot exist
ca: Registre no existent

en: Record doesnot exists
ca: El registre no existeix

en: Record imported successfully but unable to parse the street address:
ca: Registre importat correctament, però desactivat no es pot analitzar la direcció del carrer:

en: Record one or more web addresses (URLs) associated with this contact. Examples include personal web addresses like a Facebook or Twitter page, as well as links to a company or organization web site or page.
ca: Registra una o més adreces web (URLs) associades a aquest contacte. Per exemple, incloure adreces web personals com una pàgina de Facebook o Twitter, així com enllaços a una pàgina  web d'una empresa o organització.

en: Record payments for contributions
ca: Registra pagaments de contribucions

en: Record survey and petition responses from their reserved contacts
ca: Registra respostes d'enquesta i petició dels contactes reservats

en: Record that contacts voted
ca: Registrar que els contactes han votat

en: Record:
ca: Registra:

en: Records
ca: Registres

en: Records %%StatusMessage%%
ca: Registres %%StatusMessage%%

en: Records Imported
ca: Registres importats

en: Records imported successfully but unable to parse some of the street addresses
ca: Els registres importats correctament però no es pot analitzar algunes de les direccions del carrer

en: Recurring Contribution
ca: Contribució periòdica

en: Recurring Contribution Amount
ca: Import de la contribució periòdica

en: Recurring Contribution Billing Updates
ca: Actualitzacions de facturació de la contribució periòdica

en: Recurring Contribution Cancel Date
ca: Data de cancel·lació de la contribució periòdica

en: Recurring Contribution Cancellation Notification
ca: Notificació de cancel·lació de la contribució periòdica

en: Recurring Contribution End Date
ca: Data de finalització de la contribució periòdica

en: Recurring Contribution ID
ca: Identificador de la contribució periòdica

en: Recurring Contribution Id
ca: Identificador de contribució periòdica

en: Recurring Contribution Modified Date
ca: Data de modificació de la contribució periòdica

en: Recurring Contribution Notification
ca: Notificació de contribució periòdica

en: Recurring Contribution Start Date
ca: Data d'inici de la contribució periòdica

en: Recurring Contribution Status %1 '%2'
ca: Estat %1 '%2' de la contribució periòdica

en: Recurring Contribution(s)
ca: Contribució periòdica(ques)

en: Recurring Contributions
ca: Contribucions periòdiques

en: Recurring Contributions Report
ca: Informe de contribucions periòdiques

en: Recurring Contributions Summary
ca: Resum de contribucions periòdiques

en: Recurring Frequency
ca: Freqüència de la periodicitat

en: Recurring Frequency Units
ca: Unitats de freqüència periòdica

en: Recurring Installments?
ca: Pagaments periòdics?

en: Recurring Payments URL
ca: URL de pagaments periòdics

en: Recurring contribution
ca: Contribució periòdica

en: Recurring contribution is for %1, every %2 %3(s)
ca: La contribució periòdica és per %1, cada %2 %3(s)

en: Recurring contribution, but no database id
ca: Contribució periòdica, però sense identificador de la base de dades

en: Recurring contributions with at least one payment
ca: Contribucions periòdiques amb, com a mínim, un pagament

en: Recurring online contributions (if enabled for this page)
ca: Contribucions periòdiques en línia (si d'habilita per aquesta pàgina)

en: Redact (hide) Client and Service Provider Data
ca: Redactar (amagar) client i  proveïdor de  servei

en: Redaction Rule
ca: Regla de redacció

en: Redirect
ca: Redireccionar

en: Redirect URL
ca: Redirigir URL

en: Redirect to Database
ca: Redirigir a la base de dades

en: Refer to the %1 to learn about this process.
ca: Referir-se % 1 per aprendre sobre aquest procés.

en: Refer to the following documentation:
ca: Consultar la següent documentació:

en: Refer to the online documentation for more details on creating %1 and %2.
ca: Consulteu la documentació en línia per obtenir més detalls sobre com crear %1 y %2.

en: Refer to the online documentation for more information:
ca: Consulteu la documentació en línia per obtenir més informació:

en: Refer to the online user guide for more information.
ca: Consulteu la guia d'usuari en línia per obtenir més informació.

en: Reference
ca: Referència

en: Reference:
ca: Referència

en: Referral Program
ca: Programa de recomenacions

en: Refine search...
ca: Refina la cerca...

en: Reflect client's story back to them.
ca: Tornar la historia del client de nou a ells

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Refresh Duplicates
ca: Actualitza els duplicats

en: Refresh Error
ca: Error a l'actualitzar

en: Refresh List of Duplicates
ca: Actualitza la llista de duplicats

en: Refresh results
ca: Actualitza els resultats

en: Refreshing...
ca: Actualitzant...

en: Refund
ca: Reembossament

en: Refunded
ca: Reembossat

en: Register
ca: Inscripció

en: Register Date
ca: Data d'inscripció

en: Register New %1
ca: Nou registre %1

en: Register Now
ca: Inscriu ara

en: Register Participant
ca: Registra un participant

en: Register Participant %1 of %2
ca: Inscriure participant %1 de %2

en: Register date
ca: Data d'inscripció

en: Register for Event
ca: Inscripció a un esdeveniment

en: Register multiple participants?
ca: Inscriure múltiples participants?

en: Register participants for event
ca: Inscriu participants a un esdeveniment

en: Register your site
ca: Registreu el vostre lloc

en: Register your site at CiviCRM.org. Opens in a new window.
ca: Registreu el vostre lloc a CiviCRM.org. S'obre en una finestra nova.

en: Register your site, join the community, and help CiviCRM remain a leading CRM for organizations worldwide.
ca: Registreu el vostre lloc, uniu-vos a la comunitat i ajudeu a que CiviCRM segueixi sent un CRM líder per a organitzacions de tot el món.

en: Registered
ca: Inscrit

en: Registered By
ca: Inscrit per

en: Registered Email
ca: Correu electrònic registrat

en: Registered Templates
ca: Plantilles registrades

en: Registered by ID
ca: Inscrit per l'identificador

en: Registration Confirmation
ca: Confirmació de la inscripció

en: Registration Date
ca: Data de registre

en: Registration Date and Time
ca: Data i hora d'inscripció

en: Registration End Date
ca: Data de finalització de la inscripció

en: Registration Link
ca: Enllaç de la inscripció

en: Registration Link Text
ca: Text de l'enllaç de la inscripció

en: Registration Saved
ca: Inscripció desada

en: Registration Screen
ca: Pantalla d'inscripció

en: Registration Start Date
ca: Data d'inici de la inscripció

en: Registration Transferred
ca: Inscripció transferida

en: Registration for this event begins on %1
ca: Els registres per aquest esdeveniment comencen en %1

en: Registration for this event cannot be cancelled or transferred %1 than %2 hours %3 the event's start time. Contact the event organizer if you have questions.
ca: La inscripció a aquest esdeveniment no es pot cancel·lar o transferir %1 més que %2 hores %3 de l'inici de l'esdeveniment. Contacteu amb l'organitzador de l'esdeveniment si teniu dubtes.

en: Registration for this event ended on %1
ca: El període d'inscripcions per aquest esdeveniment va finalitzar el %1

en: Registration information for participant %1 has been saved.
ca: S'ha desat la informació d'inscripció del participant %1.

en: Registration information for participant 1 has been saved.
ca: S'ha desat la informació de la inscripció del participant 1.

en: Registration is closed for this event
ca: Les inscripcions per aquest esdeveniment s'han tancat

en: Regular Expression?
ca: Expressió regular?

en: Regular Groups
ca: Grups regulars

en: Reject
ca: Rebutjar

en: Reject Personal Campaign Page
ca: Rebutjar la pàgina de campanya personal

en: Rejected
ca: Rebutjat

en: Rejoin Group
ca: Torna a unir-lo al grup

en: Related
ca: Relacionat

en: Related Cases
ca: Casos relacionats

en: Related Contacts
ca: Contactes relacionats

en: Related Contributions
ca: Contribucions relacionades

en: Related Contributions and Recurring Contributions
ca: Contribucions i contribucions periòdiques relacionades

en: Related Members Only
ca: Només membres relacionats

en: Related Soft Contributions
ca: Contribucions Soft relacionades

en: Relationship
ca: Relació

en: Relationship - Active and Current
ca: Relació - Activa i actual

en: Relationship - Inactive or not Current
ca: Relació - Inactiva o no vigent

en: Relationship A to B
ca: Relació A a B

en: Relationship A-B
ca: Relació A-B

en: Relationship B to A
ca: Relació B a A

en: Relationship B-A
ca: Relació B-A

en: Relationship Description
ca: Descripció de la relació

en: Relationship Direction
ca: Direcció de la relació

en: Relationship End Date
ca: Data de finalització de la relació

en: Relationship Ended on or After
ca: La relació ha finalitzat en aquesta data o posteriorment

en: Relationship Ended on or Before
ca: La relació ha finalitzat en aquesta data o anteriorment

en: Relationship ID
ca: Identificador de la relació

en: Relationship Is Active
ca: La relació està activa

en: Relationship Recorded Start Date On or After
ca: La relació d'inici de la relació es en aquesta data o posteriorment

en: Relationship Recorded Start Date On or Before
ca: La relació d'inici de la relació es en aquesta data o anteriorment

en: Relationship Report
ca: Informe de relacions

en: Relationship Start Date
ca: Data d'inici de la relació

en: Relationship Status
ca: Estat de la relació

en: Relationship Type
ca: Tipus de relació

en: Relationship Type ID
ca: Identificador del tipus de relació

en: Relationship Type Label A to B
ca: Etiqueta del tipus de relació de A a B

en: Relationship Type Label B to A
ca: Etiqueta del tipus de relació de B a A

en: Relationship Type Name A to B
ca: Nom del tipus de relació de A a B

en: Relationship Type Name B to A
ca: Nom del tipus de relació de B a A

en: Relationship Type is Active
ca: El tipus de relació està activa

en: Relationship Type is Reserved
ca: El tipus de relació és reservada

en: Relationship With
ca: Relacionat amb

en: Relationship created. | %count relationships created.
ca[0]: Relació creada.
ca[1]: %count relacions creades.

en: Relationship record has been updated.
ca: El registre de la relació ha estat actualitzat.

en: Relationship type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
ca: Tipus de relació %1, que es troba a l'arxiu de configuració , no està present a la base de dades %2

en: Relationship types describe relationships between people, households and organizations. Relationship types labels describe the relationship from the perspective of each of the two entities (e.g. Parent &gt;-&lt; Child, Employer &gt;-&lt; Employee). For some types of relationships, the labels may be the same in both directions (e.g. Spouse &gt;-&lt; Spouse).
ca: Els tipus de relacions descriuen relacions entre persones, llars i organitzacions. Les etiquetes dels tipus de relacions descriuen la relació des de la perspectiva de cada una de les entitats (p. ex. pare/mare &gt;-&lt; fill/a, treballa a &gt;-&lt; té treballant a). Per alguns tipus de relacions, les etiquetes poden ser les mateixes en ambdues direccions (p. ex. és cònjuge de &gt;-&lt; és cònjuge de).

en: Relationships
ca: Relacions

en: Relative Date Range
ca: Interval de dates relatiu

en: Relative month values are calculated based on the length of month(s) that they pass through.
                  The result will land on the same day of the month except for days 29-31 when the target month contains fewer days than the previous month.
                  For example, if a job is scheduled to run on August 31st, the following invocation will occur on October 1st, and then the 1st of every month thereafter.
                  To avoid this issue, please schedule Monthly and Quarterly jobs to run within the first 28 days of the month.
ca: Els valors relatius mensuals es calculen en funció de la durada del mes/os. 
     El resultat s'obtindrà el mateix dia del mes excepte els dies 29-31 quan el mes en qüestió contingui menys dies que el mes anterior. 
    Per exemple, si un treball està programat per executar-se el 31 d'agost, la següent obtenció de resultats es farà el dia 1 d'octubre i, a continuació, l'1 de cada mes següent. 
    Per evitar aquest problema, si us plau, planifiqueu tasques mensuals i trimestrals per publicar-se en els primers 28 dies del mes.

en: Release
ca: Alliberar

en: Release Frequency
ca: Freqüència de llançament

en: Release Frequency interval should be a positive number.
ca: El interval de la freqüència per a alliberar hauria de ser un número positiu.

en: Release Respondents
ca: Alliberar enquestats

en: Release Respondents >>
ca: Alliberar enquestats >>

en: Release Time
ca: Hora de la publicació

en: Release reserved campaign contacts for surveys and petitions
ca: Allibera contactes de campanya reservats per enquestes i peticions

en: Released
ca: Alliberat

en: Released on
ca: Llançat el

en: Released.
ca: Alliberats.

en: Releases reserved survey respondents when they have been reserved for longer than the Release Frequency days specified for that survey.
ca: Allibera respostes reservades d'enquestes quan la reservació s'ha fet per un període major al de freqüència especificada per aquesta enquesta.

en: Reload Page
ca: Tornar a carregar la pàgina

en: Remind me again in a month
ca: Recordar-ho en un mes

en: Remind me again in a week
ca: Recordar-ho en una setmana

en: Reminder For
ca: Recordatori per

en: Reminder Sent
ca: Recordatori enviat

en: Reminder for Both
ca: Recordatori per als dos

en: Reminders Sent
ca: Recordatoris enviats

en: Reminders for each scheduled payment.
ca: Recordatoris per a cada pagament programat.

en: Remote Profiles Enabled
ca: Perfils remots habilitats

en: Remove
ca: Treure

en: Remove %1
ca: Eliminar %1

en: Remove %1 from %2? (status in this group will be changed to 'Removed').
ca: Elimina %1 de %2? (l'estat en aquest grup canviarà a 'Eliminat'):

en: Remove Case Role
ca: Treure rol de cas

en: Remove Contacts from Group
ca: Elimina els contactes del grup

en: Remove Dedupe Exception
ca: Elimina l'excepció d'eliminació de duplicats

en: Remove Exception
ca: Elimina l'excepció

en: Remove Parent?
ca: Elimina el pare?

en: Remove Products from this Page
ca: Treure productes d'aquesta pàgina

en: Remove Tags from Contacts
ca: Eliminar les etiquetes dels contactes

en: Remove Tags from activities
ca: Elimina etiquetes d'activitats

en: Remove from Group
ca: Treure del grup

en: Remove from dashboard
ca: Treu del tauler

en: Remove from search criteria
ca: Elimina dels criteris de cerca

en: Remove selected options
ca: Elimina les opcions seleccionades

en: Remove the page (this cannot be undone!)
ca: Eliminar la pàgina (aquesta acció no es pot desfer!)

en: Remove this row
ca: suprimeix aquesta fila

en: Removed
ca: Tret

en: Removed '%1'
ca: '%1' eliminat

en: Removed (by %1)
ca: Eliminat (per %1)

en: Removed Tag <em>%1</em>
ca: S'ha eliminat l'etiqueta <em>%1</em>

en: Removed directory %1
ca: Directori eliminat %1

en: Rename menu items. Move your cursor over the menu item and right-click with your mouse. Then select 'Rename'.
ca: Canvia el nom dels elements del menú. Mou el cursor sobre l'element del menú i fes clic amb el botó dret del ratolí. A continuació, seleccioneu "Canviar el nom".

en: Renew
ca: Renova

en: Renew Membership
ca: Renova la pertinença

en: Renew Membership Using Credit Card
ca: Renovació de la pertinença utilitzant una targeta de crèdit

en: Renew the existing membership instead
ca: Renoveu la pertinença existent en comptes

en: Renew-Credit Card
ca: Renova-amb targeta de crèdit

en: Renewal Message
ca: Missatge de renovació

en: Renewal Reminder (non-auto-renew memberships only)
ca: Recordatori de renovació (només per pertinences no renovables)

en: Renewal extends membership end date by one membership period
ca: La renovació estén la data de finalització de la pertinença en un període.

en: Reopened
ca: Reobert

en: Repeat
ca: Repetició

en: Repeat %1
ca: Repeteix %1

en: Repeat Configuration has been saved
ca: S'ha desat la configuració de repetició

en: Repeat Contributions Report
ca: Informe repetició de contribucions

en: Repeat Entity
ca: Repeteix l'entitat

en: Repeat?
ca: Repetir?

en: Repeating (%1 of %2)
ca: Repetint (%1 de %2)

en: Repeating Event
ca: Esdeveniment amb repetició

en: Repeats
ca: Repeticions

en: Repeats by day of the month
ca: Repeteix per dia del mes

en: Repeats by day of the week
ca: Repeteix per dia de la setmana

en: Repeats every
ca: Repeteix cada

en: Repeats on
ca: Repeteix en

en: Repetition Condition
ca: Condició de Repetició

en: Repetition Frequency Interval
ca: Interval de freqüència de repetició

en: Repetition Frequency Unit
ca: Unitat de freqüència de repetició

en: Repetition Number
ca: Nombre de repeticions

en: Replacement
ca: Reemplaçament

en: Replacement (prefix)
ca: Reemplaçament (prefix)

en: Replied
ca: Respostos

en: Replied
ca: Respostos

en: Replies
ca: Respostes

en: Reply
ca: Resposta

en: Reply Auto-responder
ca: Resposta de contestador automàtic

en: Reply to this email (link)
ca: Respondre a aquest correu electrònic (enllaç)

en: Reply-to email
ca: Correu electrònic de resposta

en: Replyto Email
ca: Adreça electrònica de resposta

en: Report
ca: Informe

en: Report Class must be present before adding the report here, e.g. 'CRM_Report_Form_Contribute_Summary'
ca: Tipus de Report hauria d'estar present abans de afegir el report aquí, p. ex.  "CRM_Format_Report_Contribucions_Resum"

en: Report Description
ca: Descripció de l'informe

en: Report Footer
ca: Peu de l'informe

en: Report Header
ca: Capçalera de l'informe

en: Report Instance ID
ca: Identificador de la instància de l'informe

en: Report Instance Permissions
ca: Permisos de la instància de l'informe

en: Report Instance Title
ca: Títol de la instància de  l'informe

en: Report Instance description
ca: Descripció de la instància de l'informe

en: Report Instance is Active
ca: La instància de l'informe està activa

en: Report Parameters
ca: Paràmetres de l'informe

en: Report Template
ca: Plantilla d'informe

en: Report Templates
ca: Plantilles d'informes

en: Report Title
ca: Títol de l'informe

en: Report URL
ca: URL de l'informe

en: Report Url must be like "contribute/summary"
ca: La URL de l'informe ha de ser com "contribute/summary"

en: Report description appear in the display screen.
ca: Mostra la descripció de l'informe en la pantalla.

en: Report instance Name
ca: Nom de la instància de l'informe

en: Report mail could not be sent.
ca: L'informe no s'ha pogut enviar per correu.

en: Report mail has been sent.
ca: L'informe s'ha enviat per correu

en: Report template ID
ca: Identificador de la plantilla de l'informe

en: Report title appear in the display screen.
ca: Mostrar el títol de l'informe en la pantalla.

en: Report(s) created from the template: %1
ca: Informe(s) creats a partir de la plantilla: %1

en: Reported By
ca: Reportat per

en: Reporter/Role
ca: Informant del rol

en: Req?
ca: ¿Requerit?

en: Requested
ca: Sol·licitat

en: Require Membership Signup
ca: Requereix registrar-se com a membre.

en: Require participant approval?
ca: Requereix l'aprovació del participant?

en: Required
ca: Requerit

en: Required Elements
ca: Elements requerits

en: Required Extension
ca: Extensió requerida

en: Required Participant Data
ca: Dades del participant requerides

en: Required product/premium name
ca: Nom del producte/recompensa obligatori

en: Required?
ca: Requerit?

en: Requires Approval
ca: Requereix aprovació

en: Reservation Added
ca: Reserva afegida

en: Reservation did not add for %count contact. | Reservation did not add for %count contacts.
ca[0]: La reserva no ha estat afegida per a %count contacte.
ca[1]: La reserva no ha estat afegida per a %count contactes.

en: Reserve
ca: Assignar

en: Reserve Each Time
ca: Assignar cada cop

en: Reserve More Respondents >>
ca: Assignar més enquestats >>

en: Reserve Respondents
ca: Assignar enquestats

en: Reserve and Interview
ca: Assignar i entrevistar

en: Reserve campaign contacts for surveys and petitions
ca: Reserva contactes de campanya per enquestes i peticions.

en: Reserved
ca: Reservat

en: Reserved Group?
ca: Grup reservat?

en: Reserved Profiles
ca: Perfils reservats

en: Reserved Report?
ca: Report Reservat?

en: Reserved respondents are released if they haven't been surveyed within this number of days. The Respondent Processor script must be run periodically to release respondents.
ca: Els enquestats reservats són alliberats si ells no han estat enquestats en aquest nombre de dies. El script que Processa els Enquestats ha d'executar-se periòdicament per alliberar els enquestats.

en: Reserved.
ca: Reservat.

en: Reserved:
ca: Reservada:

en: Reserved?
ca: Reservat?

en: Reset Case Timeline?
ca: ¿ Restablir la cronologia del cas ?

en: Reset Date
ca: Data de reinici

en: Reset Form
ca: Neteja el formulari

en: Reset Start Date
ca: Reinicia la data d'inici

en: Reset all selections
ca: Reinicia totes les seleccions

en: Resets all values in your client session. To trigger, add <em>%1</em>
ca: Restaura tots els valors en la sessió com a client. Per a desencadenar, addicioneu <em>%1</em>

en: Resolved
ca: Resolt

en: Resource URL
ca: URL de recursos

en: Resource URLs
ca: Recursos URL

en: Respondent Interview
ca: Entrevista de l'enquestat

en: Respondent Name
ca: Nom de l'entrevistat

en: Respondent Reservation
ca: Reserva de l'enquestat

en: Respondent Reserved.
ca: Enquestat assignat.

en: Respondent Status
ca: Estat de l'entrevistat

en: Respondent has been released. | %count respondents have been released.
ca[0]: L'enquestat ha estat alliberat
ca[1]: %count enquestats han estat alliberats

en: Respondents
ca: Enquestats

en: Response Codes
ca: Codis de resposta

en: Response Saved.
ca: Resposta desada.

en: Responses
ca: Respostes

en: Restore
ca: Restaura

en: Restore Cases
ca: Restaura els casos

en: Restore CiviCRM Menu
ca: Restaura el menú CiviCRM

en: Restore Contact
ca: Restaura el contacte

en: Restore Contact(s)
ca: Restaura els contactes

en: Restore contacts from trash
ca: Restaura els contactes de la paperera

en: Restore from Trash
ca: Restaura de la paperera

en: Restored
ca: Restaurat

en: Resubscribe
ca: Torna a subscriure

en: Resubscribe Message
ca: Missatge de resubscripció

en: Resubscribe via email
ca: Tornar a subscriure per correu electrònic

en: Resubscribe via web page
ca: tornar a subscriure per pàgina web

en: Result
ca: Resultat

en: Result Options
ca: Opcions de resultats

en: Result Set
ca: Conjunt de resultats

en: Result Set for
ca: Conjunt de resultats per a

en: Results
ca: Resultats

en: Results Column
ca: Columna de resultats

en: Results Column?
ca: Columna de resultats?

en: Results Columns?
ca: Columnes de resultats?

en: Results Display
ca: Visualització de resultats

en: Results are displayed here.
ca: Els resultats es mostren aquí.

en: Retrieves geocodes (lat and long) and / or parses street addresses (populates street number, street name, etc.)
ca: Recupera geocodis (latitut i longitud) i / o direccions de carrers (nombres de carrer, noms de carrers, etc)

en: Return Path
ca: Ruta de retorn

en: Return URL
ca: URL de retorn

en: Return Url
ca: URL de retorn

en: Return Url Args
ca: Arguments de l'URL de retorn

en: Return Value
ca: Valor de retorn

en: Return to CiviCRM home page.
ca: Retorna a la pàgina d'inici de CiviCRM.

en: Return to Search
ca: Torna a la cerca

en: Return to Single Language
ca: Tornar només a un idioma

en: Return to home page.
ca: Retorna a la pàgina d'inici.

en: Return-Path must use a valid email address format.
ca: Return-Path ha d'utilitzar un format d'adreça de correu electrònic vàlid.

en: Reuse an existing set
ca: Reutilitza un conjunt existent

en: Revenue
ca: Ingressos

en: Revenue Goal
ca: Objectiu d'ingressos

en: Revert These Changes
ca: Revertir aquests canvis

en: Revert this workflow message template to the system default
ca: Revertir aquesta plantilla de missatge de Workflow a la plantilla predeterminada pel sistema.

en: Revert to Default
ca: Torna a la versió per defecte

en: Reverted
ca: Revertit

en: Review and Schedule
ca: Revisa i programa

en: Review the values shown below from the first 2 rows of your import file and select the matching CiviCRM database fields from the drop-down lists in the right-hand column. Select '- do not import -' for any columns in the import file that you want ignored.
ca: Reviseu els valors mostrats a continuació de les primeres 2 files del fitxer d'importació i seleccioneu els camps de la base de dades coincidents de CiviCRM de les llistes desplegables a la columna de la dreta. Seleccioneu '- no importis -' per qualsevol columna en el fitxer d'importació que vulgueu ignorar.

en: Rich Text
ca: Text enriquit

en: Rich Text Editor
ca: Editor de text enriquit

en: Right
ca: Dreta

en: Right Margin
ca: Marge dret

en: Role
ca: Rol

en: Role in Case
ca: Rol en cas

en: Role in Case  %1 '%2'
ca: Rol en Cas %1 '%2'

en: Role is a required field
ca: El rol és un camp obligatori

en: Romanian, Moldavian, Moldovan
ca: Romanès, Moldau, Moldau

en: Row(s) Listed
ca: Files llistades

en: Rows imported successfully.
ca: Registres importats satisfactòriament.

en: Rows per page:
ca: Files per pàgina:

en: Rows where a soft credit was successfully assigned to a contact.
ca: Files on un crèdit ha estat assignat amb èxit a un contacte.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
ca: Files duplicades de registres de contactes existents CiviCRM.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
ca: Files que son duplicades de contribucions existents en CiviCRM.

en: Rows with Errors
ca: Files amb errors

en: Rows with a pledge payment successfully applied.
ca: Files amb compromís de pagament aplicat amb èxit.

en: Rows with invalid data in one or more fields (for example, invalid email address formatting). These rows will be skipped (not imported).
ca: Files amb dades no vàlids en un o més camps (per exemple, adreça de correu electrònic format no vàlid). Aquestes files s'ometran (no seran importades).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows have been skipped (not imported).
ca: Files amb dades no vàlides en un o més camps. Aquests registres han estat omesos (no importats).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows will be skipped (not imported).
ca: Files amb dades invalides en un o més camps. Aquestes files s'ometran (no s'importaran)

en: Rows with mismatched contact IDs... (NOT updated).
ca: Files amb identificadors de contacte coincidents ... (No actualitzades).

en: Rule Field
ca: normes de camp

en: Rule ID
ca: Identifcador de regla

en: Rule ID !1 was successfully deleted.
ca: L' indentificador de regla!1 s'ha eliminat exitosament

en: Rule Length
ca: norma de longitud

en: Rule Name
ca: Nom de regla

en: Rule Table
ca: normes de taula

en: Rule Usage
ca: Ús de regla

en: Run
ca: Executar

en: Run %1
ca: Executar %1

en: Run and refine the search criteria as necessary
ca: Executar i perfeccionar els criteris de cerca si cal

en: Run frequency
ca: Freqüència d'execució

en: Run this report
ca: Executar aquest informe

en: Running
ca: S'està executant

en: Russian
ca: Rus

en: SIC Code
ca: Codi SIC

en: SMS - send reply
ca: SMS - envia resposta

en: SMS Content
ca: Contingut SMS

en: SMS HTML:
ca: HTML SMS:

en: SMS Message
ca: Missatge SMS

en: SMS Name
ca: Nom del SMS

en: SMS Provider
ca: Proveïdor d'SMS

en: SMS Screen
ca: Pantalla missatges instantanis

en: SMS Template
ca: Plantilla d'SMS

en: SMS Template ID
ca: Identificador de plantilla d'SMS

en: SMS Text:
ca: Text SMS:

en: SMS delivery
ca: Entrega de SMS

en: SMTP Configuration
ca: Configuració SMTP

en: SMTP Password
ca: Contrasenya SMTP

en: SMTP Port
ca: Port SMTP

en: SMTP Server
ca: Servidor SMTP

en: SMTP Username
ca: Usuari SMTP

en: SQL Import
ca: Importació SQL

en: SQL Query
ca: Consulta SQL

en: SSL Merchant ID
ca: Identificador de comerciant SSL

en: SSL PIN
ca: Pin SSL

en: SSL User ID
ca: Identificador d'usuari SSL

en: STEP 2: Please Check Your Email
ca: Pas 2: comproveu el correu electrònic

en: SYBUNT Report
ca: Informe SYBUNT

en: SYBUNT means some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
ca: SYBUNT significa alguns any(s) però no l'any present. Proporciona la llista de contactes han fet una donació algun cop en la història de la seva organització però que no han donat en el període que vostè ha especificat

en: Safe File Extension
ca: Extensió d'arxiu segura

en: Same email address?
ca: Mateixa adreça de correu electrònic?

en: Sample Header for HTML formatted content.
ca: Exemple de encapçalament per a continguts amb format HTML

en: Sample Header for TEXT formatted content.
ca: Exemple de encapçalament per a continguts amb format de text.

en: Sardinian
ca: Sard

en: Save
ca: Desa

en: Save & Continue Later
ca: Desa i continua més tard

en: Save & Send Test Email
ca: Desar i enviar correu electrònic de prova

en: Save Anyway
ca: Desa de totes maneres

en: Save As
ca: Desa com a

en: Save As New Template
ca: Desa com a una plantilla nova

en: Save Button
ca: Botó de desar

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: Save Failed
ca: No s'ha pogut desar

en: Save Matching Contact
ca: Desa el contacte coincident

en: Save Relationship
ca: Desa la relació

en: Save Report
ca: Desar informe

en: Save Smart Group
ca: Desa el grup intel·ligent

en: Save With Duplicate Household
ca: Desa amb llar duplicada

en: Save a Copy
ca: Desa una còpia

en: Save a copy...
ca: Desa una còpia...

en: Save and Done
ca: Desa i acaba

en: Save and New
ca: Desa i crea'n un de nou

en: Save and Next
ca: Desa i continua

en: Save and Preview
ca: Desa i previsualitza

en: Save as a new field mapping
ca: Desa com a assignació de camp nova

en: Save as non voted.
ca: Desat com no votat.

en: Save as voted.
ca: desar com a vot.

en: Save as:
ca: Desa com a:

en: Save the CSV file with your contributions and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network).  Now you are ready for step 1 (Upload Data).
ca: Deseu el fitxer CSV amb les vostres contribucions i les dades per la identificació dels contactes en el vostre disc dur (o en algun disc accessible en la vostra xarxa). En aquest punt ja esteu llestos per el pas 1 (pujar les dades).

en: Save the current mailing as a template.
ca: Desa el mailing actual com a una plantilla.

en: Save this field mapping
ca: Desa aquesta assignació de camps

en: Saved
ca: Desat

en: Saved Field Mapping: %1
ca: Assignació de camps desada: %1

en: Saved Search
ca: Cerca desada

en: Saved Search Description
ca: Descripció de la cerca desada

en: Saved Search ID
ca: Identificador de recerca guardada

en: Saved mappings allow you to easily run the same import or export job multiple times. Mappings are created and updated as part of an Import or Export task. This screen allows you to rename or delete existing mappings.
ca: Les assignacions desades us permeten utilitzar fàcilment les mateixes tasques d'importació o exportació vàries vegades. Les assignacions es creen i s'actualitzen com a part d'una tasca d'importació o exportació. Aquesta pantalla us permet reanomenar o eliminar assignacions existents.

en: Saving...
ca: Desant...

en: Schedule Follow-up
ca: Programar seguiment

en: Schedule Follow-up Activity
ca: Programar seguiment d'activitat

en: Schedule Reminders
ca: Recordatoris programats

en: Schedule or Send
ca: Programar o enviar

en: Scheduled
ca: Programat

en: Scheduled Amount
ca: Quantitat programada

en: Scheduled Job Deleted.
ca: S'ha eliminat la tasca programada.

en: Scheduled Jobs
ca: Tasques programades

en: Scheduled Reminder
ca: Recordatori programat

en: Scheduled Reminder Active
ca: Recordatori programat actiu

en: Scheduled reminders allow you to automatically send messages to contacts regarding their memberships, participation in events, or other activities.
ca: Els recordatoris programats us permeten enviar missatges automàticament a contactes en relació a les seves pertinences, participació en esdeveniments i altres activitats.

en: Scheduling and Sending Mass SMS
ca: Programant i enviant SMS massius

en: Schema Version
ca: Versió d'esquema

en: Search
ca: Cerca

en: Search All Cases
ca: Buscar tots els casos

en: Search All or by Date Range
ca: Cerca tot o per interval de dates

en: Search Batches
ca: Cercar lots

en: Search Builder
ca: Constructor de cerques

en: Search Campaign Pages
ca: Cerca pàgines de campanya

en: Search Campaigns
ca: Cercar Campanyes

en: Search Contribution
ca: Cercar contribució

en: Search Criteria
ca: Criteris de cerca

en: Search Events
ca: Cerca esdeveniments

en: Search Fields
ca: Cercar camps

en: Search Filters
ca: Filtres de cerca

en: Search Groups
ca: Cerca grups

en: Search Mailings
ca: Cerca mailings

en: Search Operator
ca: Operador de cerca

en: Search Petition
ca: Cerca una petició

en: Search Petitions
ca: Cerca peticions

en: Search Profile
ca: Cerca un perfil

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: Search Settings
ca: Configuració de cerca

en: Search Survey
ca: Cercar enquesta

en: Search Surveys
ca: Cercar enquestes

en: Search Title
ca: Cercar títol

en: Search Views
ca: Visualitzacions de cerca

en: Search as a Range
ca: Cerca com a rang

en: Search by Range?
ca: Cerca per interval?

en: Search documentation in the User Guide
ca: Cercar documentació en la guia d'usuari

en: Search in Trash
ca: Cerca a la paperera

en: Search results listings.
ca: Cercar llistats de resultats

en: Searchable
ca: Cercable

en: Searchable?
ca: Cercable?

en: Searching...
ca: Cercant...

en: Second
ca: Segon

en: Second Date Range
ca: Segon interval de dates

en: Second Dupe Contact ID
ca: Identificador del segon contacte duplicat

en: Secret is not set for this payment processor
ca: No s'ha establert el secret per a aquest processador  de pagament

en: Section Header / Group By
ca: Capçalera de secció / Agrupat per

en: Security Code
ca: Codi de seguretat

en: Security Warning
ca: Advertència de seguretat

en: See also:
ca: Vegeu també:

en: See log entries for this Scheduled Job
ca: Visualitza les entrades de registre per aquesta tasca programada

en: Select
ca: Selecció

en: Select "Any" to display memberships with auto-renew subscription irrespective of their status.
ca: Seleccioneu "Qualsevol" per mostrar les pertinences amb subscripció de renovació automàtica, independentment del seu estat.

en: Select "Cancelled" to display memberships with cancelled auto-renew subscriptions.
ca: Seleccioneu "Cancel·lada" per mostrar les pertinences amb subscripcions amb renovació automàtica cancel·lades.

en: Select "Ended" to display memberships with an ended auto-renew subscription.
ca: Seleccioneu "Finalitzada" per mostrar les pertinences amb una subscripció amb renovació automàtica finalitzada.

en: Select "Failed" to display memberships with failed subscription payment.
ca: Seleccioneu "Fallit" per mostrar les pertinences amb pagaments de subscripcions fallides.

en: Select "In Progress" to display memberships with current auto-renew subscriptions.
ca: Seleccioneu "En curs" per mostrar les pertinences amb subscripcions amb renovació automàtica actuals.

en: Select "No" to display only memberships without Status Override set (membership is subject to the normal status rules)
ca: Seleccioneu "No" per mostrar només les pertinences sense l'estat sobreescrit (la pertinença està subjecta a les regles d'estat normals)

en: Select "No" to display only related records (those who inherit membership through a relationship as defined in the membership type configuration).
ca: Seleccioneu "No" per a mostrar únicament els registres relacionats (aquells que han heretat una pertinença a través d'una relació definida en la configuració del tipus de pertinença).

en: Select "None" to display memberships that have never had an auto-renew subscription.
ca: Seleccioneu "Cap" per mostrar les pertinences que mai han tingut una subscripció amb renovació automàtica.

en: Select "Yes" to display only membership with Status Override set (membership is manually forced to a specific status)
ca: Seleccioneu "Sí" per mostrar només la pertinença amb l'estat sobreescrit (la pertinença té forçat manualment un estat específic)

en: Select "Yes" to display only primary members (those contacts who have a membership directly attached to their record)
ca: Seleccioneu "Sí" per a mostrar únicament els membres principals (aquells contactes que tenen una pertinença adjunta directament al seu registre)

en: Select 'Also include' if you want to also send reminders to contacts who match this criteria. If you select 'Choose Recipients' - the chosen contacts will also receive the reminder (in ADDITION TO the contacts who match the criteria above).
ca: Seleccioneu "Incloure també" si voleu enviar recordatoris als contactes que coincideixin amb aquest criteri. Si seleccioneu "Triar destinataris", els contactes seleccionats també rebran el recordatori (a més dels contactes que coincideixen amb els criteris anteriors).

en: Select 'CKEditor' for the built-in WYSIWYG option. You can customize the toolbar buttons and other settings by clicking "Configure CKEditor."
ca: Seleccioneu 'CKEditor' per a l'opció WYSIWYG integrada. Podeu personalitzar els botons de la barra d'eines i altres configuracions fent clic a "Configura CKEditor".

en: Select 'Limit to' if you want to only send reminders to contacts with the criteria selected above AND who ALSO match this criteria. If you select 'Choose Recipients' - only the chosen contacts will receive the reminder (AND only if they ALSO match the criteria above).
ca: Seleccioneu "Limitar a" si només voleu enviar recordatoris als contactes amb els criteris seleccionats més amunt i que també coincideixin amb aquest criteri. Si seleccioneu "Trieu destinataris", només els contactes seleccionats rebran el recordatori (I només si també coincideixen amb els criteris anteriors).

en: Select 'New Saved Search' from the '- more actions -' drop-down menu and click 'Go'
ca: Seleccioneu "Nova cerca desada" del menú desplegable "- més accions -" i cliqueu "Endavant"

en: Select 'Rolling' if the subscription or service starts on the current day. Select 'Fixed' if the start date is a fixed month and day within the current year (set this value in the next field).
ca: Seleccioneu 'Continuat' si la subscripció o el servei s'inicien avui. Seleccioneu 'Fixat' si la data d'inici és un mes i dia d'aquest any (establiu aquest valor en el següent camp).

en: Select 'Textarea' if you want users to type text and/or HTML code into plain text fields.
ca: Seleccioneu 'Textarea' si voleu que els usuaris introdueixin text i/o codi HTML en camps de text sense format.

en: Select 'User and User Admin Only' if joining this group is controlled by authorized CiviCRM users only. If you want to allow contacts to join and remove themselves from this group via the Registration and Account Profile forms, select 'Public Pages'.
ca: Seleccioneu 'Només usuaris i administració d'usuaris' Si l'ingrés a aquest grup està controlat i autoritzat només per a usuaris de CiviCRM. Si vol permetre als contactes sumar-se o eliminar-se d'aquest grup utilitzant els formularis de registre i compte de perfil, seleccioneu 'pàgines públiques'.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date.
ca: Seleccioneu 'continuat' si el període de pertinença comença en la data d'alta. Seleccioneu 'fixat' si el període de pertinença comença en una data del calendari establerta.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date. If membership duration is specified in years, you will be able to specify the exact month and day for memberships to start. If membership duration is specified in months, memberships will start on the 1st of the current month and run for the number of specified months.
ca: Seleccioneu 'continuat' si el període de pertinença comença en la data d'alta. Seleccioneu 'fixat' si el període de pertinença comença en una data del calendari establerta. Si la duració de la pertinença s'especifica en anys, podreu especificar amb exactitud el dia i mes en que les pertinences comencen. Si la duració de la pertinença s'especifica en mesos, les pertinences començaran el primer del mes actual i s'executaran pel nombre de mesos especificats.

en: Select <strong>Individual</strong> for Contact Type if each record in your file represents an individual person - even if the file also contains related Organization data (e.g. Employer Name, Employer Address, etc.).
ca: Seleccioneu <strong>Individual</strong> per a Tipus de contacte si cada registre del vostre fitxer representa una persona individual, fins i tot si el fitxer també conté dades relacionades amb l'organització (p. ex., Nom de l'empresari, Adreça de l'empresari, etc.).

en: Select <strong>Organization</strong> or <strong>Household</strong> if each record in your file represents a contact of that type.
ca: Seleccioneu <strong>Organització</strong> o <strong>Llar</strong> si cada registre del vostre fitxer representa un contacte d'aquest tipus.

en: Select Campaign
ca: Selecciona la campanya

en: Select Case
ca: Seleccionar cas

en: Select Case for Merge
ca: Seleccioneu el cas per combinar

en: Select Columns
ca: Selecciona columnes

en: Select Current User
ca: Selecciona l'usuari actual

en: Select Date
ca: Selecció de data

en: Select Fields to Export
ca: Selecció dels camps a exportar

en: Select Format
ca: Seleccionar format

en: Select Group
ca: Selecciona un grup

en: Select Label
ca: Selecciona una etiqueta

en: Select Location
ca: Selecciona una ubicació

en: Select Mailer
ca: Seleccioneu l'administrador de correu electrònic

en: Select Membership Organization and then Membership Type.
ca: Seleccioneu l'organització de la pertinença i després el tipus de pertinença.

en: Select Profile
ca: Selecciona un perfil

en: Select Recipients
ca: Selecció de destinataris

en: Select Records
ca: Selecció de registres

en: Select Result Set
ca: Seleccioneu un conjunt de resultats

en: Select Saved Mapping or Leave blank to create a new One.
ca: Seleccioneu assignacions desades o deixeu-ho en blanc per a crear-ne una nova.

en: Select Tag(s)
ca: Selecciona etiquetes

en: Select Year (for monthly breakdown)
ca: Seleccioneu l'any (pel desglossament mensual)

en: Select a Membership Level
ca: Nivell de membre seleccionat

en: Select a Membership Renewal Level
ca: Seleccionar un nivell de renovació de membre

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Anyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users.
ca: Seleccioneu una funció per assignar (subvenció) aquest permís. Seleccionar la funció especial "cada un", si vol concedir aquest permís a tots els usuaris. 'Qualsevol' inclou als usuaris anònims (és a dir, no connectats).

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Everyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users. Select the special role 'Authenticated' if you want to grant it to any logged in user.
ca: Seleccioneu una funció a assignar (subvenció) aquest permís. Seleccionar la funció especial "cada un", si vol concedir aquest permís a tots els usuaris. 'Qualsevol' inclou als usuaris anònims (és a dir, no connectat). Seleccionar la funció especial "autenticat" si voleu concedir a qualsevol usuari connectat.

en: Select a different Custom Data Set for this field.
ca: Seleccioneu un conjunt de dades personalitzades diferents per aquest camp.

en: Select a group if you are using this profile for search and listings, AND you want to limit the listings to members of a specific group.
ca: Seleccioni un grup si esta utilitzant aquest perfil per a recerques i llistats, i si vol limitar els llistats a membres d'un grup específic

en: Select a group of contacts who should have this role when logged in to your site. Groups must be assigned the 'Access Control' type (Contacts &raquo; Manage Groups &raquo; Settings) to be included in this list.
ca: Seleccioneu un grup de contactes que haurien de tenir aquest rol quan estigui connectat al seu lloc. Els grups han de tenir assignats el tipus 'Control d'accés' (contactes &raquo; gestionar grups &raquo; Ajusts) per ser inclosos en aquesta llista.

en: Select a label format from the dropdown list.
ca: Seleccioni un format d'etiqueta de la llista desplegable.

en: Select a page format for PDF files created using this template if you wish to override the default format. Page formats define the paper size and margins.
ca: Seleccioni un format de pàgina per als fitxers PDF creats utilitzant aquesta plantilla si desitja invalidar el format per defecte. Els formats de pàgina defineixen la mida del paper i els marges.

en: Select a page format from the list or configure your own format in the settings below.
ca: Seleccioni un format de pàgina de la llista o configuri el seu propi format en les següents opcions.

en: Select a page format to use for the PDF file. Page formats define the paper size and margins.
ca: Seleccioni un format de pàgina per a utilitzar  amb l'arxiu PDF. Els formats de pàgina defineixen la mida i els marges del paper.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for event registrants. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fee levels in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
ca: Seleccioneu una pre-configuració de conjunt de preus per oferir múltiples opcions individuals de preus a les incripcions dels esdeveniments. Altrament, seleccioneu &quot;-cap-&quot; i introduïu un o més nivells de tarifes a la taula de sota. Creeu o editeu conjunt de preus <a href='%1'>aquí</a>.

en: Select a specific Contact Subtype here ONLY if all you want all records in this import to be assigned to that subtype. EXAMPLE: If all records are of the <strong>Student</strong>, select that subtype here and it will be assigned to all import records.
ca: Seleccioneu un subtipus de contacte específic aquí  Només si vol que tots els registres d'aquesta importació s'assignen a aquest subtipus. Exemple: si tots els registres són de  <strong>estudiant</strong>, seleccioneu el subtipus aquí i serà assignat a tots els registres de importació.

en: Select a specific group of contacts, OR apply this permission to ALL groups.
ca: Seleccioneu un grup específic de contactes o sol · licitar aquest permís a tots els grups.

en: Select a specific group of custom fields, OR apply this permission to ALL custom fields.
ca: Seleccioneu un grup específic de camps personalitzats, o aplicar aquest permís a tots els camps personalitzades.

en: Select a specific profile, OR apply this permission to ALL profiles.
ca: Seleccioneu un perfil específic, o sol · licitar aquest permís a tots els perfils.

en: Select a username; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
ca: Seleccioneu un nom d'usuari; els símbols no estan permesos excepte els punts, el guions i els guions baixos.

en: Select an ACL Role to assign.
ca: Assignar rol ACL

en: Select an entity.
ca: Seleccioneu una entitat.

en: Select an event, OR apply this permission to ALL events.
ca: Seleccioneu un esdeveniment, o aplicar aquest permís a tots els esdeveniments.

en: Select and configure one or more payment processing services for online contributions, events and / or membership fees.
ca: Seleccioneu i configureu un o més serveis de processament de pagaments per a les contribucions en línia, els esdeveniments o les quotes de membres.

en: Select at least one option from Contribution(s).
ca: Seleccioneu almenys una opció de Contribució(ns).

en: Select at least one option from Membership Type(s).
ca: Seleccioneu com a mínim una opció del tipus de pertinença(ces).

en: Select either of the dates.
ca: Seleccioneu qualsevol de les dates

en: Select field
ca: Selecciona un camp

en: Select fields for export
ca: Selecciona els camps per exportar

en: Select neither to show all members, regardless of whether they are the direct member or inherit it through a relationship,
ca: Deixar sense seleccionar res, per a mostrar totes les afiliacions, independentment de si són directes o heredades a través de la relació.

en: Select neither to show all memberships
ca: Seleccioneu Cap per mostrar totes les pertinences

en: Select non-overlapping discount start date.
ca: Estan permesos les inscripcions múltiples des de la mateixa adreça de correu electrònic.

en: Select one or more tags for details.
ca: Selecciona una o més etiquetes per a veure els detalls.

en: Select recurring units supported for recurring payments.
ca: Seleccioneu les unitats periòdiques suportades per als pagaments periòdics.

en: Select the <strong>tabs</strong>
              that should be displayed when viewing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not keep track of
              'Relationships', then un-check this option to simplify the screen display. Tabs for Contributions, Pledges,
              Memberships, Events, Grants and Cases are also hidden if the corresponding component is not enabled. Go to
              <a href="%1">Administer > System Settings > Enable Components</a>
              to modify the components which are available for your site.
ca: Seleccioneu <strong>pestanyes</strong> 
    Que s'ha de mostrar quan es visualitzi un registre de contacte. EXEMPLE: si la vostra organització no fa un seguiment de 
    "Relacions", desmarqueu aquesta opció per simplificar la visualització de la pantalla. Pestanyes de contribucions, promeses, 
    Les associacions, esdeveniments, subvencions i casos també s'oculten si el component corresponent no està habilitat. Anar a 
    <a href="%1">Administra> Configuració del sistema> Habilita components</a>
    per modificar els components que estan disponibles per al vostre lloc.

en: Select the Activity Type.
ca: Seleccioneu el tipus d'activitat.

en: Select the Product
ca: Seleccionar el producte

en: Select the SMS provider for this mass message from the dropdown list.
ca: Seleccionar el proveïdor de SMS per aquest missatge massiu des de la llista desplegable.

en: Select the appropriate Privacy Options.
ca: Seleccionar les opcions de privacitat apropiades.

en: Select the appropriate financial type for this payment.
ca: Seleccioneu el tipus financer apropiat per aquest pagament.

en: Select the appropriate financial type for this transaction.
ca: Seleccioneu el tipus financer apropiat per aquesta transacció.

en: Select the campaign for which survey is created.
ca: Seleccioneu la campanya associada a l'enquesta.

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page (e.g. donation, capital campaign, etc.). Financial types (and associated accounting codes) are included when contributions are exported, so it can helpful to set up specific types for accounting purposes. You can add or modify contribution available types from Administer &gt; CiviContribute &gt; Financial Types.
ca: Selecciona el tipus financer corresponent per les contribucions fetes utilitzant aquesta pàgina (p. ex. donatius, capital de campanyes, etc.). Els tipus financers (i els codis comptables associats) són inclosos quan s'exporten les contribucions, per la qual cosa pot ser útil configurar tipus específics per propòsits comptables. Podeu afegir o modificar els tipus de contribucions disponibles des de Administra &gt; CiviCampaign &gt; Tipus financers.

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page.
ca: Selecciona el tipus financer corresponent per les contribucions fetes utilitzant aquesta pàgina.

en: Select the currency to be used for contributions submitted from this contribution page.
ca: Seleccioneu la moneda a ser utilitzada per les contribucions trameses des d'aquesta pàgina de contribució.

en: Select the currency to be used for event registration.
ca: Seleccioneu la moneda a utilitzar per la inscripció a aquest esdeveniment.

en: Select the fields to be exported using the table below. You'll see a live preview of the first few records for each field.
ca: Seleccioneu els camps a ser exportats utilitzant la taula de sota. Veureu una previsualització en viu de les primers registres per a cada camp.

en: Select the fields to be included when editing a contact or event address.
ca: Seleccioneu els camps per a ser inclosos quan vagin a editar un contacte o  direcció d'activitat.

en: Select the financial type assigned to fees for this membership type (for example 'Membership Fees'). This is required for all membership types - including free or complimentary memberships.
ca: Selecciona el tipus financer assignat a les tarifes per aquest tipus de pertinença (per exemple 'Tarifes de pertinença). Això és requerit per tots els tipus de pertinences - incloent les pertinences gratuïtes.

en: Select the format that is used for date fields in your import data.
ca: Seleccioneu el format que s'utilitza per als camps de data en les dades d'importació.

en: Select the group
ca: Selecciona el grup

en: Select the html type used to offer options for this field
ca: Seleccioneu el tipus d'HTML que s'utilitza per oferir opcions per a aquest camp

en: Select the interval for due date.
ca: Seleccioneu l'interval per la data de venciment

en: Select the menu item corresponding to the section this item should be placed in. If this is a top-level menu, leave this field empty.
ca: Seleccioneu l'element de menú corresponent a la secció on hauria d'anar aquest element.  Si es tracta d'un menú de nivell superior, deixeu aquest camp buit.

en: Select the payment processor to be used for contributions submitted from this contribution page (unless you are soliciting non-monetary / in-kind contributions only).
ca: Seleccioneu el processador de pagament que s'utilitzarà per a les contribucions que s'enviïn des d'aquesta pàgina de contribució (sinó és que estigueu sol·licitant només contribucions no monetàries / en espècie).

en: Select the preferred method(s) of communicating with this contact.
ca: Seleccioneu els mètodes preferits per comunicar-vos amb aquest contacte.

en: Select the sections that should be included in the Basic and Advanced Search forms. EXAMPLE: If you don't track Relationships - then you do not need this section included in the advanced search form. Simplify the form by un-checking this option.
ca: Seleccioneu les seccions que han d'estar incloses al cercador bàsic i avançat. EXEMPLE: Si no es fa el seguiment de relacions -llavors, no es necessita incloure aquesta secció en el format de cerca avançada. Simplifiqueu el formulari desmarcant aquesta opció.

en: Select the sections that should be included in the Contact Dashboard. EXAMPLE: If you don't want constituents to view their own contribution history, un-check that option.
ca: Seleccioneu les seccions que s'haurien de incloure en el tauler de contacte. EXEMPLE: si no vol que els membres vegin el seu historial de contribucions, desmarqueu aquesta opció.

en: Select the sections that should be included when adding or editing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not record Gender and Birth Date for individuals, then simplify the form by un-checking this option. Drag interface allows you to change the order of the panes displayed on contact add/edit screen.
ca: Seleccioneu les seccions que s'han d'incloure en afegir o editar un registre de contacte. EXEMPLE: Si la vostra organització no registra Gènere i data de naixement per a particulars, simplifiqueu el formulari desmarcant aquesta opció. La interfície d'arrossegament us permet canviar l'ordre dels panells que es mostren a la pantalla d'afegir / editar contacte.

en: Select the source of the imported data. By default the following choices are possible:
ca: Seleccioneu la font de les dades importades. Les següents opcions són possibles per defecte:

en: Select the type of CiviCRM record and the field you want to include in this Profile.
ca: Seleccioneu el  tipus de registre CiviCRM i el camp que voleu incloure en aquest perfil.

en: Select the type of data this ACL operates on.
ca: Seleccioneu el tipus de dades on opera aquesta ACL.

en: Select the type of record that this set of custom fields is applicable for. You can configure custom data for a specific type of contact (e.g. Individuals but NOT Organizations), ANY type of contact, or other record types such as activities, contributions, memberships and event participants.
ca: Seleccioneu el tipus de registre per al qual és aplicable aquest conjunt de camps personalitzats. Podeu configurar dades personalitzades per a un tipus específic de contacte (per exemple, individus però NO organitzacions), per a qualsevol tipus de contacte o per a altres tipus de registres, com ara activitats, contribucions, pertinences i participants d'esdeveniments.

en: Select valid date range
ca: Seleccioneu un rang de data vàlid

en: Selectable:
ca: Seleccionable:

en: Selectable?
ca: Seleccionable?

en: Selected %1 Report has been deleted.
ca: S'ha eliminat l'informe seleccionat: %1.

en: Selected %1 type has been deleted.
ca: S'ha eliminat el tipus %1 seleccionat.

en: Selected %1 type has not been deleted.
ca: El tipus %1 seleccionat no ha estat eliminat.

en: Selected ACL has been deleted.
ca: S'ha eliminat l'ACL seleccionat.

en: Selected Activity cannot be deleted.
ca: L'activitat  seleccionada no pot ser eliminada

en: Selected Entity Role has been deleted.
ca: S'ha eliminat ell rol d'entitat seleccionat.

en: Selected Event is not Paid Event
ca: L'esdeveniment seleccionat no és un esdeveniment de pagament

en: Selected Label Format has been deleted.
ca: El format de l'Etiqueta seleccionada ha sigut eliminat.

en: Selected Location type has been deleted.
ca: S'ha eliminat el tipus d'ubicació seleccionada.

en: Selected Note has been deleted successfully.
ca: La nota seleccionada s'ha eliminat correctament.

en: Selected Option
ca: Opció seleccionada

en: Selected PDF Page Format has been deleted.
ca: El format de pàgina PDF ha estat eliminat.

en: Selected Premium Product has been removed from this Contribution Page.
ca: El producte de la recompensa seleccionat ha estat eliminat d'aquesta pàgina de contribució.

en: Selected Premium Product type has been deleted.
ca: El producte de la recompensa seleccionada ha estat eliminat.

en: Selected Profile Field has been deleted.
ca: S'ha eliminat el camp de perfil seleccionat.

en: Selected Provider has been deleted.
ca: El proveïdor seleccionat ha estat eliminat

en: Selected Relationship type has been deleted.
ca: S'ha eliminat el tipus de relació seleccionat.

en: Selected Reminder has been deleted.
ca: S'ha eliminat el recordatori seleccionat.

en: Selected Survey type has been deleted.
ca: El tipus d'enquesta seleccionada ha estar eliminada.

en: Selected contact type can not be deleted. Make sure contact type doesn't have any associated custom data or group.
ca: No es pot eliminar el tipus de contacte seleccionat. Assegureu-vos que el tipus de contacte no té associada cap dada o grup personalitzat.

en: Selected contact type has been deleted.
ca: S'ha eliminat el tipus de contacte seleccionat.

en: Selected contact(s) do not have a valid Phone, or communication preferences specify DO NOT SMS, or they are deceased
ca: Els contactes seleccionats no tenen un telèfon vàlid, o les preferències de comunicació indiquen no enviar SMS, o han mort.

en: Selected contact(s) do not have a valid email address, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or they are deceased or Primary email address is On Hold.
ca: El contactes seleccionats no tenen una adreça de correu electrònic vàlida, o en les seves preferències de comunicació han especificat no enviar correus electrònics, o han mort o la seva adreça de correu electrònic principal es troba bloquejada.

en: Selected contacts have been marked as not duplicates
ca: Els contactes seleccionats s'han marcat com no duplicats

en: Selected fields will be displayed in autocomplete dropdown search results for 'Contact Reference' custom fields. Contact Name is always included. NOTE: You must assign 'access contact reference fields' permission to the anonymous role if you want to use custom contact reference fields in profiles on public pages. For most situations, you should use the 'Limit List to Group' setting when configuring a contact reference field which will be used in public forms to prevent exposing your entire contact list.
ca: Els camps seleccionats es mostraran als resultats de la cerca desplegable automàticament pels camps personalitzats "Referència de contacte". El nom del contacte sempre està inclòs. NOTA: Cal assignar el permís  d'accés a la funció anònima si voleu utilitzar camps de referència de contactes personalitzats als perfils de les pàgines públiques. Per a la majoria de situacions, haureu d'utilitzar la configuració "Limitar llista per grup" quan configureu un camp de referència de contacte s'utilitzarà en formularis públics per evitar l'exposició de la llista de contactes completa.

en: Selected fields will be displayed in back-office autocomplete dropdown search results (Quick Search, etc.). Contact Name is always included.
ca: Els camps seleccionats es mostraran als resultats de cerca desplegables automàtics de la biblioteca de back-office (Cerca ràpida, etc.). El nom del contacte sempre està inclòs.

en: Selected mailing has been deleted.
ca: S'ha esborrat el mailing seleccionat.

en: Selected membership status has been deleted.
ca: L'estat de pertinença seleccionat ha estat eliminat.

en: Selected membership type has been deleted.
ca: El tipus de pertinença seleccionat ha estat eliminat.

en: Selected message template has been deleted.
ca: La plantilla del missatge seleccionar ha estat suprimida.

en: Selected option group has been deleted.
ca: S'ha eliminat l'opció de grup seleccionada.

en: Selected participant status has <strong>NOT</strong> been deleted; there are still participants with this status.
ca: L'estat de participant seleccionat <strong>NO</strong> ha estat eliminat; encara hi ha participants amb aquest estat.

en: Selected participant status has been deleted.
ca: L'estat del participant seleccionat ha estat eliminat.

en: Selected participant was deleted successfully.
ca: S'han eliminat satisfactòriament els participants seleccionats.

en: Selected records must all be the same contact type (i.e. all Individuals).
ca: Els registres seleccionats han de ser tots el mateix tipus de contacte (p. ex. tots persones).

en: Selected relationship has been deleted successfully.
ca: La relació seleccionada s'ha eliminat satisfactòriament.

en: Selected report has been deleted.
ca: S'ha eliminat l'informe seleccionat.

en: Selection Method
ca: Mètode de selecció

en: Self-service Payments Page
ca: Pàgina de auto-pagaments

en: Send Acknowledgment?
ca: Enviar agraïment?

en: Send Confirmation
ca: Envia la confirmació

en: Send Confirmation Email?
ca: Envia correu electrònic de confirmació?

en: Send Confirmation and Receipt?
ca: Envia la confirmació i el rebut?

en: Send Confirmation?
ca: Envia la confirmació?

en: Send Email
ca: Envieu correu electrònic

en: Send Email to Contacts
ca: Envia correus electrònics als contactes

en: Send Initial Reminder
ca: Enviar recordatori inicial

en: Send Mailing
ca: Envia el mailing

en: Send Notification
ca: Envia notificació

en: Send Pledge Acknowledgment.
ca: Enviar reconeixement de compromís

en: Send Pledge Reminder.
ca: Enviar recordatori de compromís.

en: Send Receipt
ca: Envia el rebut

en: Send Receipt?
ca: Enviar rebut?

en: Send SMS
ca: Envia un SMS

en: Send Scheduled Mailings
ca: Envia mailings programats

en: Send Scheduled Reminders
ca: Envia els recordatoris programats

en: Send Scheduled SMS
ca: Enviar SMS programats

en: Send Your Message
ca: Envia el teu missatge

en: Send a Copy
ca: Envia una copia

en: Send additional reminders
ca: Envia recordatoris addicionals

en: Send an Email
ca: Envia un correu electrònic

en: Send an SMS
ca: Envia un SMS

en: Send as
ca: Enviar com a

en: Send e-mail receipt
ca: Envia rebut per correu electrònic

en: Send email Receipt?
ca: Envia el rebut del correu electrònic?

en: Send information about a contribution campaign or event to a friend.
ca: Enviar informació sobre una campanya de contribució o un esdeveniment a un amic.

en: Send payment reminder
ca: Enviar recordatori de pagament

en: Send test
ca: Envia el test

en: Send test email to group:
ca: Envia un correu electrònic de prova al grup:

en: Send test email to:
ca: Envia un correu electrònic de prova a:

en: Send to these Friend(s)
ca: Envia a aquests amics

en: Send up to
ca: Enviar fins

en: Sending Emails (includes contribution receipts and event confirmations)
ca: Enviant Correus Electrònics (incloent rebuts de contribució i confirmacions de l'esdeveniment)

en: Sendmail Argument
ca: Argument Sendmail

en: Sendmail Configuration
ca: Configuració de sendmail

en: Sendmail Path
ca: Ruta sendmail

en: Sends out scheduled CiviMail mailings
ca: Enviar correus programats de CiviMail

en: Sends out scheduled SMS
ca: Envia SMS programats

en: Sends out scheduled reminders via email
ca: Envia els recordatoris programats per correu electrònic

en: Senior
ca: Sènior

en: Senior Services Coordinator
ca: Coordinador de serveis sènior

en: Senior Services Coordinator is
ca: El coordinador sènior de serveis és

en: Sent By
ca: Enviat per

en: Sent Email Message
ca: Missatge de Correu Electrònic enviat

en: Sent SMS Message
ca: S'ha enviat el missatge SMS

en: Separate Membership Payment
ca: Pagament per separat de la pertinença

en: Separators
ca: Separadors

en: September
ca: Septembre

en: Sequential is more compact format, well-suited for json and smarty.
ca: Sequential és un format més compacte, ben adaptat per a Json i smarty.

en: Serbian
ca: Serbi

en: Server
ca: Servidor

en: Session Reset
ca: Restablir sessió

en: Session has been reset.
ca: S'ha reiniciat la sessió.

en: Set
ca: Grup

en: Set Name
ca: Nom del conjunt

en: Set Privacy Options
ca: Establir opcions de privacitat

en: Set Proximity Search as required if you want all searches using this profile to require the user to enter a start address and a radius.
ca: Establir la cerca de proximitat com necessària sigui si desitja que totes les cerques amb aquest perfil requereixen que l'usuari introdueixi una adreça de inici i un radi.

en: Set Title
ca: Afegir Títol

en: Set a date and time when you want CiviSMS to start sending this Mass SMS.
ca: Configurar una data i hora quan vulgui que CiviSMS comenci a enviar aquest SMS massiu.

en: Set the Operator to "OR" if you've assigned multiple permissions and want access to be granted for any one of them. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, and set the Operator to "OR", users who have either of those permissions will have access.
ca: Establiu l'operador a "O" si heu assignat diversos permisos i voleu que es concedeixi accés per a qualsevol d'ells. EXEMPLE: Si assigneu 1 access CiviContribute 1 i 2 administrador CiviCRM 2 a un element del menú, i configureu l'Operador a "O", els usuaris que tinguin algun d'aquests permisos tindran accés.

en: Set the membership end date this many membership periods from now. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
ca: Calcula la data de finalització de la pertinença segons aquest nombre de períodes des de la data actual. Assegureu-vos d'assignar la quota corresponent.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages the appear in your CMS' error log.
ca: Establir aquest valor en <strong>Sí</strong> si voleu que els missatges d'error/depuració de CiviCRM apareixin en el registre d'errors de CMS.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages to appear in the Drupal error logs
ca: Establiu aquest valor en "Sí" si voleu que els missatges d'error / neteja de CiviCRM apareguin als registres d'errors de Drupal

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
ca: Establir aquest valor en <strong>Si</strong>, si voleu utilitzar una de les eines de depuració de CiviCRM's.

en: Set up a 'Dummy' Processor if you want to test Online Contribution pages or Event Registration pages prior to selecting and configuring a real payment processor. You can enter any values for User Name and Site URL.
ca: Configureu un processador d'imitació si voleu provar pàgines de contribució en línia o pàgines de registre d'esdeveniments abans de seleccionar i configurar un processador de pagament real. Podeu introduir els valors del nom d'usuari i l'URL del lloc.

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Settings - %1 Integration
ca: Configuració - %1 integració

en: Settings - CiviMail
ca: Configuracions - CiviMail

en: Settings - Cleanup Caches and Update Paths
ca: Configuracions - Neteja de memòria cau i actualització de rutes d'accés

en: Settings - Date
ca: Configuració - data

en: Settings - Date Preferences
ca: Configuració - Preferència de data

en: Settings - Localization
ca: Configuracions - Localització

en: Settings - Mapping and Geocoding Providers
ca: Configuracions - Proveïdors de cartografia i geolocalització.

en: Settings - Outbound Mail
ca: Configuració - correu sortint

en: Settings - Payment Processor
ca: Configuracions - Processador de pagaments

en: Settings - Resource URLs
ca: Configuracions - URL de recursos

en: Settings - SMS Provider
ca: Opcions - Proveïdor de SMS

en: Settings - Scheduled Jobs
ca: Configuració - Tasques programades

en: Settings - Scheduled Jobs Log
ca: Configuració - Registre de tasques programades

en: Settings - Search Preferences
ca: Configuració: Preferències de cerca

en: Settings - Upload Directories
ca: Configuració - Pujar directoris

en: Settings Saved
ca: Configuració desada

en: Settings for outbound email - either SMTP server, port and authentication or Sendmail path and argument.
ca: Configuració per a correu electrònic sortint- servidor SMPT, port i autenticació o ruta de Sendmail i argument.

en: Setup a Personal Campaign Page - Step 2
ca: Configuració d'una pàgina de campanya personal - Pas 2

en: Sex
ca: Sexe

en: Share With
ca: Comparteix amb

en: Shared Address
ca: Adreces compartides

en: Shared addresses will not be removed or altered but will no longer be shared.
ca: direccions compartides no seran suprimides o alterades però no seran més compartides.

en: Sheet Size
ca: Mida de la fulla

en: Sheet Size (w x h)
ca: Mida de la fulla (amplada x alçada)

en: Short name
ca: Nom curt

en: Should a person with this status be counted as a participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants?
ca: Es comptarà com a participant a les persones amb aquest estat per als propòsits de controlar el màxim número de participants?

en: Should the minimum contribution amount be automatically displayed after each premium description?
ca: S'hauria de mostrar automàticament la quantitat mínima de contribució després de la descripció de cada recompensa?

en: Should the new template always use the selected Page Format?
ca: La nova plantilla hauria d'utilitzar sempre el format de pàgina seleccionat?

en: Show %1 entries
ca: Mostra %1 entrades

en: Show ALL Cases with Upcoming Activities
ca: Mostrar TOTS els casos amb activitats properes

en: Show Criteria
ca: Mostra els criteris

en: Show Current and Upcoming Events
ca: Mostra els esdeveniments actuals i pròxims.

en: Show Location?
ca: Mostra la ubicació?

en: Show My Cases
ca: Mostrar els meus casos

en: Show My Cases with Upcoming Activities
ca: Mostrar els MEUS casos amb activitats properes

en: Show Smart Groups on Demand
ca: Mostra els grups intel·ligents sota demanda

en: Show _MENU_ entries
ca: Mostra _MENU_ entrades

en: Show comments for this note.
ca: Mostrar coments per aquesta nota.

en: Show large map
ca: Amplia el mapa

en: Show my contribution in the public honor roll
ca: Mostrar contribució en el quadre d'honor públic

en: Show no. of Top Donors
ca: Mostrar Nº de Donants Principals

en: Show/hide rows with the same data on each contact record.
ca: Mostra/oculta files amb la mateixa informació en cada registre de contacte.

en: Showing %1 to %2 of %3 entries
ca: Mostrant %1 de %2 de %3 entrades

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
ca: Mostrant 0 a 0 de 0 entrades

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
ca: Mostrant de _START_ a _END_ de _TOTAL_ entrades

en: Showing field as it will be displayed in a form.
ca: Mostrant camp com apareixerà en un formulari

en: Showing only Contacts starting with: '%1'
ca: Es mostren únicament els contactes que comencen amb: '%1'

en: Showing price set as it will be displayed within a form.
ca: Mostrant llistat de preus com apareixerà en un formulari.

en: Showing the custom data group (fieldset) as it will be displayed within an edit form.
ca: Mostrant el grup de dades personalitzades (fieldset) com apareixerà en un formulari d'edició.

en: Showing this field as it will be displayed in an edit form.
ca: Mostrant aquest camp com apareixerà en un formulari d'edició.

en: Shows Bookkeeping Transactions Report
ca: Mostra l'informe de transaccions de comptabilitat

en: Shows activity statistics by type / date
ca: Mostra estadístiques d'activitat per tipus / data

en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
ca: Mostra contribucions fetes per contactes que han fet crèdits tous a altres contactes.

en: Shows the Income Summary of events with Count.
ca: mostra el resum d'ingressos d'aquest esdeveniment amb la quantitat.

en: Shows the Participant list with Participant Count.
ca: Mostra la llista de participant amb la quantitat de participant

en: Sibling of
ca: Germà/na de

en: Sibling relationship.
ca: Relació de germans.

en: Sic Code
ca: Codi SIC

en: Sign
ca: Firma

en: Sign Petition
ca: Firma la petició

en: Sign the Petition
ca: Signa la petició

en: Signature
ca: Signatura

en: Signature (HTML)
ca: Firma (HTML)

en: Signature (Text)
ca: Firma (Text)

en: Signature HTML
ca: Firma HTML

en: Signature Html
ca: Signatura HTML

en: Signature Label
ca: Etiqueta de firma

en: Signature Text
ca: Text de signatura

en: Signature is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
ca: Signatura no establerta en el Administrar &raquo; Configuració de sistema &raquo; processador de pagament.

en: Signatures
ca: Firmes

en: Similar Contact Found
ca: Contacte similar trobat

en: Similar Contacts Found
ca: Contactes similars trobats

en: Simple Event Name Badge
ca: Acreditació de l'esdeveniment simple

en: Simple values such as numbers, true, false and null.
ca: Valors simples com números, vertader, fals i nul.

en: Single-line input field (text or numeric)
ca: Camp d'entrada d'una sola línia (text o numèric)

en: Site Administrators: This error may indicate that users are accessing this page using a domain or URL other than the configured Base URL. EXAMPLE: Base URL is http://example.org, but some users are accessing the page via http://www.example.org or a domain alias like http://myotherexample.org.
ca: Administradors del lloc: Aquest error pot indicar que els usuaris estan accedint a la pàgina amb un domini o URL diferent a la URL base configurada. Per exemple: La URL base és http://example.org però alguns usuaris estan accedint a la pàgina a través de http://www.example.org ó un àlies de domini com http://myotherexample.org.

en: Site Configuration and Registration
ca: Configuració i registre del lloc web

en: Site Preferences
ca: Ajusts de la web

en: Site URL
ca: URL del lloc

en: Site URL is not set for this payment processor
ca: L'URL no està configurat per a aquest processador de pagament

en: Skip
ca: Omet

en: Skip Participant
ca: Saltar particitant

en: Skipped Donation
ca: Donació saltada

en: Slovak
ca: Slovac

en: Slovene
ca: Slovè

en: Smart
ca: Intel·ligent

en: Smart Group
ca: Grup intel·ligent

en: Smart Groups
ca: Grups intel·ligents

en: Smarty Debug Window
ca: Finestra de depuració intel·ligent

en: Sms Provider Internal Name
ca: Nom intern del proveïdor de Sms

en: Snippet type %1 is unrecognized
ca: Tipus de fragment %1 és desconegut

en: Social Sharing
ca: Compartir en xarxes socials

en: Social media links will be included on the Contribution Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in contribution receipt emails.
ca: Els enllaços socials de suports seran inclosos a la pàgina d'agraïment de la contribució, la pàgina d'explica-ho a un amic (si esà habilitada), i als rebuts per correu electrònic.

en: Social media links will be included on the Event Info page, Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in event confirmation emails.
ca: Els enllaços a les xarxes socials s'inclouran a la pàgina d'informació de l'esdeveniment, a la pàgina d'agraïment, a la d'envia a un amic/ga(si està habilitada) i als correus electrònics de confirmació.

en: Soft Credit
ca: Crèdit tou

en: Soft Credit Aggregate
ca: Acumulat de crèdits tous

en: Soft Credit Amount
ca: Import del crèdit tou

en: Soft Credit Amount Stats
ca: Estadístiques de la quantitat de crèdits tous

en: Soft Credit Avg
ca: Mitjana de crèdits tous

en: Soft Credit Contact ID
ca: ID del contacte del crèdit tou

en: Soft Credit ID
ca: ID del crèdit tou

en: Soft Credit Id
ca: Identificador del crèdit tou

en: Soft Credit Report
ca: Informe de crèdit tou

en: Soft Credit Type
ca: Tipus de crèdit tou

en: Soft Credit Types
ca: Tipus de crèdits tous

en: Soft Credit amount
ca: Import del crèdit tou

en: Soft Credits
ca: Crèdits tous

en: Soft Credits Count
ca: Quantitat de crèdits tous

en: Soft Credits Only
ca: Només crèdits tous?

en: Soft credit amount cannot be more than the total amount.
ca: L'import de crèdits tous no pot ser més que l'import total.

en: Soft credit amount should not be greater than the total amount
ca: L'import de crèdits tous no pot ser superior a l'import total

en: Soft credits
ca: Crèdits tous

en: Solicited
ca: Sol·licitat

en: Some Fields Excluded
ca: Alguns camps exclosos

en: Some apis support a special syntax to allow other operators for "get" type actions. Choosing a different operator will automatically use this syntax, although it may not work with every api.
ca: Alguns apis donen suport a una sintaxi especial que permet a altres operadors obtenir accions de tipus "get". L'elecció d'un operador diferent usarà automàticament aquesta sintaxi, encara que potser no funcioni amb tots els api.

en: Some modules define permissions, but the CMS cannot store them: %1
ca: Alguns mòduls defineixen permisos, però el CMS no por emmagatzemar: %1

en: Some of the profile fields cannot be configured for this page.
ca: Alguns dels camps de perfil no poden ser configurats per aquesta pàgina.

en: Some of the selected activities are not editable.
ca: Algunes de les activitats seleccionades no es poden editar

en: Some organizations find it useful to be able to connect Organization contacts to Groups (one-to-one relationship) to represent a multi-org hierarchy. The org contact holds info about the org itself (name, location, etc.) and the group holds other sub-groups/contacts related to that group (employees, alumni, online activists, members, etc.).
ca: Algunes organitzacions consideren que és útil poder connectar contactes d'organitzacions a grups ( en una relació de un-a-un)  per a representar una jerarquia d'organitzacions múltiples. El contacte de l'organització conté informació sobre l'organització (nom, ubicació, etc) i el grup conté informació sobre tots el sub-grups / contactes relacionats amb aquest grup (empleats, alumnes, activitats en línia, membres, etc.).

en: Sorry
ca: Ho sentim

en: Sorry but we are not able to provide this at the moment.
ca: Ho sentim, però no és possible realitzar la tasca en aquest moment.

en: Sorry, this option is currently sold out.
ca: Ho sentim, aquest opció es troba actualment esgotada.

en: Sort Name
ca: Ordena pel nom

en: Sort name format for individual contact display names.
ca: Ordenar per nom per a noms de contactes individuals.

en: Sorting
ca: Ordenació

en: Source
ca: Origen

en: Source Code
ca: Codi font

en: Source Contact
ca: Origen del contacte

en: Source Contact ID
ca: Identificador de l'origen del contacte

en: Source Email
ca: Correu electrònic origen

en: Source Name
ca: Nom origen

en: Source Phone
ca: Telèfon origen

en: Source Record
ca: Origen del registre

en: Source Record ID
ca: Origen de l'identificador del registre

en: Source Type
ca: Tipus d'origen

en: Source for this registration (if applicable).
ca: Origen d'aquesta inscripció (si aplica).

en: Source of the relationship
ca: Origen de la relació

en: Source of this membership. This value is searchable.
ca: Origen de la pertinença. Aquest camp és cercable.

en: Space between labels.
ca: Espai entre etiquetes.

en: Spanish; Castilian (Mexico)
ca: Espanyol; Castellà (Mèxic)

en: Spanish; Castilian (Puerto Rico)
ca: Espanyol; Castellà (Puerto Rico)

en: Spanish; Castilian (Spain)
ca: Espanyol; Castellà (Espanya)

en: Speaker
ca: Conferenciant

en: Special Relationships
ca: Relacions especials

en: Special symbols include:
ca: Els símbols especials inclouen:

en: Specific day of Month
ca: Dia específic del mes

en: Specify FROM Name and Email
ca: Especificar el nom i el correu electrònic del remitent

en: Specify SQL Query
ca: Especifica la consulta SQL

en: Specify the Report if it is belongs to any component like "CiviContribute"
ca: Especifiqueu si l'Informe pertany a qualsevol component com a "CiviContribute"

en: Spousal relationship.
ca: Relació matrimonial.

en: Spouse of
ca: Cònjuge de

en: Spread the word about this fundraising page (%1). Add your personal message below. A link to the fundraising page will be automatically included in the email.
ca: Corri la veu sobre aquesta pàgina de recaptació de fons (%1). Afegir un missatge personal a continuació. Un enllaç a la pàgina de recaptació de fons s'inclourà automàticament en el correu electrònic

en: Stack Trace
ca: Rastre de seguiment

en: Staff Member
ca: Treballador

en: Staff Relationship
ca: Relació de treballadors

en: Standalone Form or Directory
ca: Formulari autònom o directori

en: Start
ca: Inici

en: Start Action Condition
ca: Condició d'acció d'inici

en: Start Action Date
ca: Data d'acció d'inici

en: Start Action Offset
ca: Desplaçament de l'acció d'inici

en: Start Action Unit
ca: Unitat d'acció d'inici

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Start Event
ca: Esdeveniment d'inici

en: Start Event Adjust Interval
ca: Ajust de l'interval de l'inici de l'esdeveniment

en: Start Offset
ca: Començar Offset

en: Start date
ca: Data d'inici

en: Start date cannot be earlier than the current time.
ca: La data d'inici no pot ser anterior a la data actual.

en: Start date for premium
ca: Data d'inici per a la recompensa

en: Start date must be set if end date is set.
ca: S'ha d'establir una data d'inici si la data de finalització està definida.

en: Started
ca: Iniciat

en: Starts
ca: Inicia

en: Starts with
ca: Comença per

en: State
ca: Província

en: State (Home)
ca: Província (casa)

en: State Abbreviation
ca: Abreviació de la província

en: State or province <strong>abbreviation</strong>.
ca: <strong>abreviació</strong> de l'estat o província.

en: State or province <strong>full name</strong>.
ca: <strong>nom complet</strong> de l'estat o província.

en: State/Prov
ca: País/Província

en: State/Province
ca: Estat/Província

en: State/province listings are populated dynamically based on the selected Country for all standard contact address editing forms, as well as for <strong>Profile forms which include both a Country and a State/Province field</strong>.  This setting controls which countries' states and/or provinces are available in the State/Province selection field <strong>for Custom Fields</strong> or for Profile forms which do NOT include a Country field.
ca: Les llistes estat / província s'omplen instantàniament segons el país seleccionat per a tots els formularis d'edició estàndard d'adreces de contacte, així com per a formularis de perfil que inclouen un país i un camp d'estat / província. Aquesta configuració controla quins estats i / o províncies de països estan disponibles al camp de selecció Estatal / Província  per a Camps personalitzats o per a formularis de perfil que NO inclouen un camp País.

en: Static
ca: Estàtic

en: Statistics
ca: Estadística

en: Status
ca: Estat

en: Status Class
ca: Estat de la classe

en: Status Override
ca: Sobreescriure l'estat

en: Status Override?
ca: Sobreescriure l'estat?

en: Status class is a required field
ca: L'estat de la classe es un camp obligatori

en: Status of this membership.
ca: Estat d'aquesta pertinença.

en: Status overridden?
ca: Estat sobreescrit?

en: Street
ca: Carrer

en: Street Address
ca: Adreça del carrer

en: Street Address (Home)
ca: Adreça (casa)

en: Street Address (if present)
ca: Carrer de direcció ( si correspon)

en: Street Address 1
ca: Adreça 1

en: Street Address 2
ca: Adreça 2

en: Street Address Parsing
ca: Convertint direcció de carrer

en: Street Addresses Parsed: %1
ca: Adreces analitzades: %1

en: Street Editing
ca: editar carrer

en: Street Name
ca: Nom del carrer

en: Street Number
ca: Número del carrer

en: Street Number Suffix
ca: Sufix del número del carrer

en: Street Number is even
ca: el nombre de carrer és parell

en: Street Number is odd
ca: El nombre del carrer és imparell

en: Street Type
ca: Tipus de carrer

en: Street Unit
ca: Tipus de via

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box
ca: Número del carrer, nom del carrer, apartament - o codi postal

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box.
ca: Nom del carrer i número, o bé, un apartat postal.

en: Strings. You may include quotes around the string to ensure it's not interpreted otherwise, e.g. "false".
ca: Cadena de caràcters. Podeu incloure cometes a la cadena de caràcters per assegurar-vos que no s'interpreti d'una altra manera, p. ex. "fals".

en: Student
ca: Estudiant

en: Style
ca: Estil

en: Sub Type
ca: Subtipus

en: Sub-Type
ca: Subtipus

en: SubTotal
ca: Subtotal

en: Subject
ca: Assumpte

en: Subject Label
ca: Etiqueta d'assumpte

en: Subject Only
ca: Només l'assumpte

en: Subject Tokens
ca: Tokens d'assumpte

en: Subject is a required field.
ca: L'assumpte és un camp obligatori.

en: Subject of the last completed activity in the case
ca: Tema de la última activitat completa en el cas

en: Subject, location, date/time and description fields are provided for all activity types. You can add custom fields for tracking additional information about activities <a href='%1'>here</a>.
ca: Els camps d'assignació, ubicació, data / hora i descripció es proporcionen per a tots els tipus d'activitat. Podeu afegir camps personalitzats pel seguiment d'informació addicional sobre les activitats "aquí".

en: Submit
ca: Enviar

en: Submit Credit Card Contribution
ca: Registra una contribució amb targeta de crèdit

en: Submit Credit Card Event Registration
ca: Registrar una inscripció a esdeveniment amb targeta de crèdit

en: Submit Credit Card Membership
ca: Registra una pertinença amb targeta de crèdit

en: Submit Credit Card Payment by: %1
ca: El pagament realitzat amb targeta de crèdit per: %1

en: Submit Credit Card payment
ca: Registra un pagament amb targeta de crèdit

en: Submit Mailing
ca: Envia el mailing

en: Submit Mass SMS
ca: Envia un SMS massiu

en: Submit Time
ca: Hora de l'enviament

en: Submitted For
ca: Enviat per

en: Submitted For:
ca: Enviat per:

en: Submitted Form Values
ca: Valors de formulari enviats

en: Submitted by %1
ca: Enviat per %1

en: Subscribe
ca: Subscriure

en: Subscribe Message
ca: Missatge de subscripció

en: Subscribe to Green Times
ca: Subscriure a Green Times

en: Subscribe via web page
ca: subscriure per pàgina web

en: Subscription Confirmation Request
ca: Confirmació de la sol·licitud de subscripció

en: Subscription or Service Settings
ca: Subscripció o Opcions de Servei

en: Subtype
ca: Subtipus

en: Success
ca: Èxit

en: Success Rate
ca: Índex d'èxit

en: Successful
ca: Exitós

en: Successful Deliveries
ca: Enviaments completats correctament

en: Successfully Copied
ca: Copiat reeixidament

en: Suffix
ca: Sufix

en: Suffix (if present)
ca: Sufix (si correspon)

en: Suggested Message
ca: Missatge suggerit

en: Suggestions:
ca: Suggeriments:

en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
ca: Resumeix l'import aconseguit i el número de contribuents per a cada pàgina de campanya personal.

en: Summary
ca: Resum

en: Summary Overlay
ca: Resum de superposició

en: Summary of All Cases
ca: Resum de tots el casos

en: Summary statistics for mailings
ca: Resum d'estadístiques pels mailings

en: Supervised
ca: Supervisada

en: Supplemental Address
ca: Informació addicional d'adreça

en: Supplemental Address 1
ca: Informació addicional d'adreça 1

en: Supplemental Address 2
ca: Informació addicional d'adreça 2

en: Supplemental Address 3
ca: Informació addicional d'adreça 3

en: Supplemental Address Information, Line 1
ca: Informació addicional d'adreça, línia 1

en: Supplemental Address Information, Line 2
ca: Informació addicional d'adreça, línia 2

en: Supplemental Address Information, Line 3
ca: Informació addicional d'adreça, línia 3

en: Supplemental Street Address
ca: Informació d'adreça addicional

en: Supplemental Street Address such as Apartment or Suite Number or Department
ca: Informació addicional d'adreça com ara apartament o número de la suite o departament

en: Supplemental address 1 (line is skipped if empty).
ca: Adreça addicional 1 (s'ignora la línia si està buida).

en: Supplemental address 2 (line is skipped if empty).
ca: Informació addicional d'adreça 2 (la línia s'ignora si està buida).

en: Supplemental address 3 (line is skipped if empty).
ca: Informació addicional d'adreça 3 (la línia s'ignora si està buida).

en: Supplemental address info, e.g. c/o, department name, building name, etc.
ca: Informació addicional de l'adreça, p. ex. el pis, la porta, l'escala, el nom de l'edifici, el nom de la urbanització, etc.

en: Supplementary Address Field 1
ca: Camp d'informació addicional d'adreça 1

en: Supplementary Address Field 2
ca: Camp d'informació addicional d'adreça 2

en: Supplementary Address Field 3
ca: Camp d'informació addicional d'adreça 3

en: Support
ca: Suport

en: Support Recurring Intervals
ca: Suporta intervals periòdics

en: Support recurring intervals
ca: Intervals periòdics permesos

en: Supported Languages
ca: Idiomes suportats

en: Supported pledge frequencies
ca: Freqüència de promeses de pagament permeses

en: Supported recurring units
ca: Unitats periòdiques permeses

en: Supporter
ca: Suport

en: Supporter Contact Type
ca: Tipus de contacte del donant

en: Supporter Name
ca: Nom del col·laborador

en: Supporter Profile
ca: Perfil de col·laborador

en: Supporter profile is a required field.
ca: El perfil del col·laborador és un camp obligatori.

en: Survey
ca: Enquesta

en: Survey - %1
ca: Enquesta - %1

en: Survey / Petition
ca: Enquesta / Petició

en: Survey Dashboard
ca: Panell de control d'enquestes

en: Survey Hold Duration
ca: Durada de l'enquesta

en: Survey ID
ca: Identificador de l'enquesta

en: Survey Interviewer - %1
ca: Entrevistador - %1

en: Survey Is Active
ca: L'enquesta està activa

en: Survey Modified On
ca: Enquesta modificada SÍ

en: Survey Report
ca: Informe d'enquesta

en: Survey Report (Detail)
ca: Report d'enquesta (Detall)

en: Survey Responses
ca: Respostes de l'enquesta

en: Survey Result
ca: Resultat de l'enquesta

en: Survey Status - %1
ca: Estat de l'enquesta - %1

en: Survey Title
ca: Títol de l'enquesta

en: Survey Title = %1
ca: Títol de la enquesta =%1

en: Survey Type
ca: Tipus d'enquesta

en: Survey Type ID
ca: Identificador del tipus d'enquesta

en: Survey(s)
ca: Enquesta(s)

en: Surveys
ca: Enquestes

en: Swap Target and Assignee Contacts
ca: Intercanviar contactes entre destí i assignat

en: Swedish
ca: Suec

en: Symbolic name which referenced in the fields
ca: Nom simbòlic que fa referència als campss

en: Synchronize %1 Users
ca: Sincronitzar %1 usuaris

en: Synchronize Complete
ca: Sincronització completa

en: Synchronize Users to Contacts:
ca: Sincronitza usuaris a contactes:

en: Syntax error: input should be valid JSON or a quoted string.
ca: Error de sintaxi: l'entrada ha de ser JSON vàlida o una cadena citada.

en: System Settings
ca: Configuració del sistema

en: System Status: Ok
ca: Estat del sistema: OK

en: System Workflow Message Templates
ca: Sistema Workflow per plantilles de missatges

en: System Workflow Messages
ca: Missatges de fluxos del sistema

en: System default language
ca: Sistema predeterminat d'idioma

en: System workflow message templates are used to generate the emails sent to constituents and administrators for contribution receipts, event confirmations and many other workflows. You can customize the style and wording of these messages here.
ca: Les plantilles de missatge de Workflow del sistema s'utilitzen per generar els correus electrònics enviats als components i administradors per rebre rebuts, confirmacions d'esdeveniments, entre molts altres usos. Podeu personalitzar l'estil i la redacció d'aquests missatges aquí.

en: TIP - Matching Activities to Contact Records
ca: CONSELL - Relacioni activitats amb registres de contactes

en: Tab
ca: Pestanya

en: Table Layout
ca: Disposició en taula

en: Table Name
ca: Nom de la taula

en: Tables For Select Clause
ca: Taules per seleccionar clàusules

en: Tables For Where Clause
ca: Taules per a la clàusula WHERE

en: Tabloid
ca: Tabloide

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag %1 %2
ca: Etiqueta %1 %2

en: Tag '%1' already exists.
ca: L'etiqueta '%1' ja existeix.

en: Tag - add to activities
ca: Etiqueta - afegeix a les activitats

en: Tag - add to contacts
ca: Etiqueta - afegeix als contactes

en: Tag - remove from activities
ca: Etiqueta - elimina de les activitats

en: Tag - remove from contacts
ca: Etiqueta - elimina dels contactes

en: Tag Activities
ca: Etiqueta activitats

en: Tag Contact
ca: Etiqueta el contacte

en: Tag Contact(s)
ca: etiqueta de contactes

en: Tag Contact(s) (Remove)
ca: Etiqueta de contactes (Eliminar)

en: Tag Contacts
ca: Etiqueta de contactes

en: Tag Created Date
ca: Data de creació de l'etiqueta

en: Tag Name
ca: Nom de l'etiqueta

en: Tag Set for %1
ca: Conjunt d'etiquetes de %1

en: Tag Set for %1 (created %2 by %3).
ca: Conjunt d'etiquetes de %1 (creat el %2 per %3).

en: Tag Sets
ca: Conjunts d'etiquetes

en: Tag Tree
ca: Arbre d'etiquetes

en: Tag Used For
ca: Etiqueta utilitzada per a

en: Tag for Unconfirmed Petition Signers
ca: Etiqueta els firmants no confirmats de la petició

en: Tag imported records
ca: Etiqueta els registres importats

en: Tag(s)
ca: Etiquetes

en: Tagalog
ca: Tagàlog

en: Tagged %1
ca: Etiquetat %1

en: Tagged Imported Contacts
ca: Contactes importats etiquetats

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tags and Groups
ca: Etiquetes i grups

en: Tags are a convenient way to categorize data (%1).
ca: Les etiquetes són una manera convenient de classificar les dades (%1).

en: Tags can be assigned to any contact record, and are a convenient way to find contacts. You can create as many tags as needed to organize and segment your records.
ca: Les etiquetes es poden assignar a qualsevol registre de contacte, i són una manera pràctica per cercar contactes. Podeu crear tantes etiquetes com necessiteu per organitzar i segmentar els vostres registres.

en: Target Contact
ca: Contacte destinatari

en: Target Contact Group
ca: Objectiu grup de contacte

en: Target Contact(s) in Group
ca: Contactes destí en el grup

en: Target Email
ca: Correu electrònic del destinatari

en: Target Name
ca: Nom del destinatari

en: Target Phone
ca: Telèfon del destinatari

en: Tax Display Settings
ca: Configuració de la pantalla fiscal

en: Tax Term
ca: Terme fiscal

en: Tell Friend is disable for this Personal Campaign Page
ca: Informa a un amic que està desactivat d'aquesta pàgina personal

en: Tell Friends
ca: Digueu-ho als amics

en: Tell a Friend
ca: Expliqueu-ho a un amic

en: Tell a Friend enabled?
ca: Habilitar 'Envia-ho a un amic'?

en: Tell people why this campaign is important to you.
ca: Comentar a la gent perquè aquesta campanya es important per a vostè.

en: Tell-a-Friend
ca: Comentar-a-un-amic

en: Tell-a-Friend Email
ca: Correu electrònic per a dir a un amic

en: Tell-a-Friend Limit
ca: Comentar- a-un-amic límit

en: Template Not Found
ca: No s'ha trobat la plantilla

en: Template Title
ca: Títol de la Plantilla

en: Template cache and upload directory have been cleared.
ca: La memòria cau de plantilles i el directori de càrrega han estat esborrats.

en: Templates allow you to save and re-use messages with layouts. You can use them when sending email or letters to one or more contacts. If you are using CiviMail for enewsletters, newsletter templates take care of the layout so authors can focus on content.</p>
ca: Les plantilles us permeten guardar i reutilitzar missatges amb dissenys. Podeu utilitzar-los quan envieu correus electrònics o cartes a un o més contactes. Si utilitzeu CiviMail pels butlletins electrònics, les plantilles de butlletins s'encarreguen del disseny perquè els autors puguin centrar-se en el contingut.

en: Temporary Files
ca: fitxers temporals

en: Test
ca: Prova

en: Test API URL
ca: URL de prova de l'API

en: Test Button URL
ca: URL del botó de prova

en: Test Records
ca: Registres de prova

en: Test Recurring Payments URL
ca: URL de prova per als pagaments periòdics

en: Test Site URL
ca: URL de prova

en: Test Type
ca: Tipus de test

en: Test-drive - Receipt Header
ca: Pàgina de proves - Encapçalament de rebut

en: Test-drive Your Contribution Page
ca: Proveu la vostra pàgina de contribució

en: Testing
ca: Provant

en: Testing Criteria
ca: Criteris de prova

en: Text / Numeric Quantity
ca: Text/ Quantitat numèric

en: Text Message
ca: Missatge de text

en: Text displayed next to the checkbox for the 'pay later' option on the contribution form. You may include HTML formatting tags.
ca: El text mostrat en l'opció de 'pagar després' en el formulari de contribució. Pot incloure etiquetes de format formatting tags HTML

en: Text displayed next to the checkbox on the contribution form.
ca: Text que es mostrarà juntament amb la casella de verificació en el formulari de contribució.

en: Text for the Registration Link
ca: Text per a l'enllaç de la inscripció

en: Text formatted message.
ca: Missatge amb format de text.

en: Text message (SMS) sent.
ca: Enviament de missatge de text (SMS).

en: Thank You Page
ca: Pàgina d'agraïment

en: Thank You for Registering
ca: Gràcies per inscriure-us

en: Thank you for getting involved in our campaign!
ca: Gràcies per involucrar-se en la  nostra campanya!

en: Thank you for signing the petition.
ca: Gràcies per firmar la petició.

en: Thank you for upgrading to %6. This release was made possible by the <a href="%1" target="_blank">CiviCRM Core Team</a> and an <a href="%2" target="_blank">incredible group of CiviCRM Contributors</a>. The CiviCRM project could not exist without the continued financial support of <a href="%3" target="_blank">CiviCRM Members</a> and <a href="%4" target="_blank">CiviCRM Partners</a>. We invite you to support CiviCRM by becoming a <a href="%5" target="_blank">CiviCRM Member</a> or <a href="%7" target="_blank">CiviCRM Partner</a> today. Providing financial support ensures that the <a href="%8" target="_blank">CiviCRM project</a> can continue to provide the essential resources and services to support the <a href="%8" target="_blank">CiviCRM community</a>.
ca: Gràcies per actualitzar a %6. Aquesta versió ha estat possible gràcies al <a href="%1" target="_blank">CiviCRM Core Team</a> i a un <a href="%2" target="_blank">increïble grup de col·laboradors del CiviCRM</a>. El projecte CiviCRM no podria existir sense el suport financer continuat dels <a href="%3" target="_blank">CiviCRM Members</a> i els <a href="%4" target="_blank">CiviCRM Partners</a>. Et convidem a donar suport a CiviCRM convertint-te avui en un <a href="%5" target="_blank">CiviCRM Member</a> o en un <a href="%7" target="_blank">CiviCRM Partner</a>. Proporcionant suport financer asseguresque el <a href="%8" target="_blank">projecte CiviCRM</a> pot continuar proporcionant els recursos i serveis essencials per donar suport a la <a href="%8" target="_blank">comunitat de CiviCRM</a>.

en: Thank you letter
ca: Carta d'agraïment

en: Thank you.
ca: Gràcies.

en: Thank-you Date
ca: Data d'agraïment

en: Thank-you Footer
ca: Agraïment al peu

en: Thank-you Message
ca: Missatge d'agraïment

en: Thank-you Page Footer
ca: Peu de pàgina d'agraïment

en: Thank-you Page Title
ca: Títol de la pàgina d'agraïment

en: Thank-you Screen
ca: Pantalla d'agraïment

en: Thank-you Sent
ca: Agraïment enviat

en: Thank-you Text
ca: Text d'agraïment

en: Thank-you Title
ca: Títol de l'agraïment

en: Thank-you and Receipting
ca: Agraïment i rebut

en: Thank-you date has been updated for %1 contributions.
ca: La data d'agraïment s'ha actualitzat per %1 contribucions.

en: Thank-you letters - print or email
ca: Cartes d'agraïment - imprimeix o envia un correu electrònic

en: Thank-you sent?
ca: Agraïment enviat?

en: ThankYou Text
ca: Text d'agraïment

en: ThankYou Title
ca: Títol de l'agraïment

en: Thanks
ca: Gràcies

en: Thanks and Receipt
ca: Agraïments i rebut

en: Thanks for Spreading the Word
ca: Gràcies per fer-ne difusió

en: Thanks for creating a personal campaign page in support of %1.
ca: Gràcies per crear una pàgina de campaña personal en suport de %1.

en: Thanks for spreading the word about this event to your friends.
ca: Gràcies per informar als teus amics d'aquest esdeveniment

en: Thanks for supporting this campaign by spreading the word to your friends.
ca: Gràcies pel suport a aquesta campanya per difondre la informació als seus amics.

en: Thanks for telling your friends about us and supporting our efforts. Together we can make a difference.
ca: Gràcies per explicar als vostres amics qui som i donar suport als nostres esforços. Junts podem marcar la diferència.

en: Thanks for your recurring contribution sign-up.
ca: Gràcies pel vostre registre de contribució periòdica.

en: That username/password doesn't work
ca: Aquests usuari/contrasenya no funciona

en: The %1 '%2' has been saved.
ca: Els %1 '%2' han estat desats.

en: The %1 role was assigned one or more permissions that may prove dangerous for users of that role to have. Please reconsider assigning %2 to them.
ca: Al rol %1 se li ha assignat un o més permisos que poden resultar perillosos per usuaris que tenen aquest rol. Reconsidereu assignar-hi %2.

en: The 'Supervised' rule for each contact type is automatically used to check for possible duplicates when contacts are added or edited via the user interface. Supervised Rules should be configured with a broader definition of what constitutes a duplicate.
ca: La regla 'supervisada' per a cada tipus de contacte es utilitzada automàticament per a verificar possibles duplicats quan s'afegeixin o s'editin contactes mitjançant la interfície de l'usuari. Les regles 'supervisades' haurien de ser configurades  amb una definició més àmplia del que constitueix un duplicat.

en: The 'Unsupervised' rule for each contact type is automatically used when new contacts are created through online registrations including Events, Membership, Contributions and Profile pages. They are also selected by default when you Import contacts. They are generally configured with a narrow definition of what constitutes a duplicate.
ca: La regla 'sense supervisar' per a cada tipus de contacte es utilitzada automàticament, quan es creen nous contactes mitjançant inscripcions en línia incloent esdeveniments, membres, contribucions i pàgines de perfil. També son seleccionades per defecte quan s'importen contactes. Estan generalment configurades amb una definició estricta del que constitueix un duplicat.

en: The <a href="%1">SMS Provider</a> has not been configured or is not active.
ca: El <a href="%1">Proveïdor de SMS</a> no ha estat configurat o no està actiu.

en: The <strong>Contribution Summary</strong> table provides a summary of month and year-to-date contribution totals, and includes shortcuts to view the contribution details for these commonly used search periods. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Contributions</a>. You can search by Contributor Name, Amount Range, and a variety of other criteria.
ca: La taula <strong>Resum de contribucions</strong> proporciona un resum dels totals de contribucions del mes i de l'any fins a la data actual, i inclou dreceres per veure els detalls de la contribució d'aquests períodes de cerca utilitzats habitualment. Per fer les vostres cerques personalitzades, feu clic a <a href='%1'>Cerca contribucions</a>. Podeu cercar pel nom del col·laborador, l'interval d'imports i d'altres criteris variats.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's LIVE Gateway.
ca: El <strong>URL</strong> per a la Passarel·la LIVE per a eWAY's.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's TEST Gateway.
ca: El <strong>URL</strong> per a la Passarel·la TEST per a eWAY's.

en: The Activity Import Wizard allows you to easily upload activity from other applications into CiviCRM. Contacts must already exist in your CiviCRM database prior to importing activities for them. Use Import Contacts to create contact records first, if necessary. Then you can match activities to contacts by Email Address, CiviCRM Contact ID, or an External Identifier (see the TIP below).
ca: L'Assistent d'importació d'activitat permet carregar fàcilment l'activitat d'altres aplicacions en CiviCRM. Els contactes ja han d'existir a la base de dades CiviCRM abans d'importar activitats per a ells. Utilitzeu Importar contactes per crear registres de contacte en primer lloc, si cal. A continuació, pot coincidir amb les activitats dels contactes per E-mail, identificador de contacte CiviCRM, o un identificador extern (vegeu el consell de sota).

en: The Campaign Page '%1' has been deleted.
ca: La pàgina de campanya '%1' ha estat eliminada.

en: The Campaign Page '%1' has been disabled.
ca: La pàgina de campanya '%1' ha estat inhabilitada.

en: The Campaign Page '%1' has been enabled.
ca: La pàgina de campanya '%1' ha estat habilitada.

en: The CiviCRM module allows you to create contacts, or import them from other sources. You can record relationships between contacts, such as indicating they live in the same household. There are two types of groups of contacts. You can create static groups which have a set list of contacts. You can also create dynamic (smart) groups based on characteristics that contacts have in common. For example, you could create a group of all contacts who live in California AND who have volunteered for your organization within the past year. The CiviCRM module also allows for tagging for less formal categorization of contacts or groups. You can easily extend CiviCRM to record community member information which is specific to your community or organization using custom fields. For example, you can create a set of fields to track volunteer skills and preferences. CiviCRM profile gives you a way to allow community members ('users') to update their own information, as well as share some of that information with others. Finally, you can configure custom activity types such as volunteering or attending events.
ca: El mòdul CiviCRM permet crear contactes o importar-los d' altres fonts . Pot gravar les relacions entre els contactes , com indicar que viuen a la mateixa llar . Hi ha dos tipus de grups de contactes . Podeu crear grups estàtics que tenen una llista establerta de contactes . També es poden crear grups dinàmics ( intel · ligents) basats en les característiques que els contactes tenen en comú . Per exemple , es podria crear un grup de tots els contactes que viuen a Califòrnia i que s'han ofert com a voluntaris per a la seva organització en l'últim any . El mòdul CiviCRM també permet el marcatge per a la categorització menys formal dels contactes o grups. Pot ampliar fàcilment CiviCRM per registrar informació membres de la comunitat que és específic de la seva comunitat o organització utilitzant camps personalitzats . Per exemple , pot crear un conjunt de camps per fer un seguiment de voluntariat habilitats i preferències. Perfil CiviCRM et dóna una manera de permetre als membres de la comunitat ( " usuaris" ) per actualitzar la seva pròpia informació , així com compartir part d'aquesta informació amb els altres . Finalment, pot configurar els tipus d'activitats especials com a voluntari o assistir als esdeveniments

en: The CiviCRM module stores information on the universe of people associated with a community and on their interactions such as emails, donations, petitions, events, etc. It can act as a stand alone contact management system or it can be integrated with mass mailer, volunteer management, petition, and event finding. CiviCRM enables organizations to maintain all these activities in a single database, creating efficiencies and new opportunities for communities to better communicate and benefit from relationships with their community members.
ca: El mòdul CiviCRM emmagatzema informació sobre l'univers de les persones associades a una comunitat i en les seves interaccions, com ara correus electrònics, donacions, peticions, esdeveniments, etc Pot actuar com un sol contacte amb el sistema de gestió o que es pot integrar amb l'enviament massiu de correu, voluntari la cerca de la gestió, la petició, i l'esdeveniment. CiviCRM permet a les organitzacions per mantenir totes aquestes activitats en una sola base de dades, la creació d'eficiències i noves oportunitats per a les comunitats a millorar la comunicació i el benefici de les relacions amb els membres de la seva comunitat.

en: The Contact Name for sorting purposes, Last Name then First
ca: El nom de contacte a efectes d'ordenació, cognoms després nom

en: The Contact Sub Type does not match the Contact type for this record
ca: El subtipus de contacte no coincideixen amb el tipus de contacte per aquest registre.

en: The Contact Type '%1' has been saved.
ca: S'ha desat el tipus de contacte '%1'.

en: The Country of the Address
ca: País de l'adreça

en: The County of the Address
ca: Comarca de l'adreça

en: The Date the recurring contribution ended.
ca: Data en què va finalitzar la contribució periòdica.

en: The Date the recurring contribution started.
ca: Data en què es va iniciar la contribució periòdica.

en: The Date the recurring contribution was cancelled.
ca: Data en què es va cancel·lar la contribució periòdica.

en: The Date the recurring contribution was created.
ca: Data en què es va crear la contribució periòdica.

en: The Date the recurring contribution was modified.
ca: Data en què es va modificar la contribució periòdica.

en: The Default Organization contact cannot be merged into another contact record. It is associated with the CiviCRM installation for this domain and contains information used for system functions. If you want to merge these records, you can: %1
ca: El contacte per defecte de l'organització no pot ser fusionat amb un altre contacte. Està associat a la instal·lació de CiviCRM per aquest domini i conté informació utilitzada per a les funcions del sistema. Si voleu fusionar aquests registres, podeu: %1

en: The Duplicate Contact record and all related information WILL BE DELETED after the Merge is complete.
ca: El registre de contacte duplicat i tota la informació relacionada SERÀ ELIMINADA després que la combinació hagi completat.

en: The Event Summary table provides a summary of up to ten scheduled and recent <strong>Events</strong>. Click the <strong>Event name</strong> to view the event as it will be displayed to site visitors. Click the <strong>Participants count</strong> to see a list of participants. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Participants</a>. You can search by Participant Name, Event, Date Range and Status.
ca: La taula Resum d'esdeveniments proporciona un resum de fins a deu <strong>Esdeveniments</strong> programats o recents. Cliqueu el <strong>Nom de l'esdeveniment</strong> per visualitzar l'esdeveniment tal i com el veuran els visitants. Cliqueu el <strong>Comptador de participants</strong> per a veure la llista de participants. Per fer les vostres pròpies cerques personalitzades - cliqueu <a href='%1'>Cerca participants</a>. Podreu cercar per Nom del participant, Esdeveniment, Interval de dates i Estat.

en: The Event Type
ca: El tipus d'esdeveniment

en: The Event's End Date
ca: La data de finalització de l'esdeveniment

en: The Event's Full Description
ca: La descripció completa de l'esdeveniment

en: The Event's Start Date
ca: La data d'inici de l'esdeveniment

en: The Event's Summary
ca: El resum de l'esdeveniment

en: The Event's Title
ca: El títol de l'esdeveniment

en: The FROM Email Address configured for this feature may not be a valid sender based on your email service provider rules.
ca: La direcció de correu electrònic FROM configurat per a aquesta funció no es remitent vàlid en funció de les seves regles de proveïdors de serveis de correu electrònic.

en: The Group '%1' cannot be deleted! You must Delete all custom fields in this group prior to deleting the group.
ca: El grup '%1' no es pot eliminar! Ha d'eliminar tots els camps personalitzats en aquest grup abans d'eliminar el grup.

en: The Group '%1' has been deleted.
ca: S'ha eliminat el grup '%1'.

en: The Group '%1' has been saved.
ca: S'ha desat el grup '%1'.

en: The HTML message is a required field.
ca: El missatge HTML és un camp obligatori.

en: The Import Wizard allows you to easily import contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&reg; or Excel&reg;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
ca: L'assistent d'importació li permet importar fàcilment els registres de contacte d'altres aplicacions de CiviCRM. Per exemple, si l'organització té contactes en MS Access&reg; o Excel&reg;, i vol començar a  utilitzar CiviCRM per a emmagatzemar aquest contactes, els pot importar aquí.

en: The Import Wizard allows you to easily upload contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&copy; or Excel&copy;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
ca: L'assistent d'importació us permet pujar fàcilment registres de contactes des d'altres aplicacions cap a CiviCRM. Per exemple, si la vostra organització té contactes en MS Access&copy; o Excel&copy;, i voleu començar a utilitzar CiviCRM per emmagatzemar  aquests contactes, podeu importar-los aquí.

en: The Location Type should be set if there is  %1 information.
ca: S'ha d'establir el tipus d'ubicació si hi ha un %1 de la informació.

en: The Location of the Address for the Contact
ca: La ubicació de l'adreça del contacte

en: The Message Template '%1' has been saved.
ca: S'ha desat la plantilla de missatge '%1'.

en: The Next Contribution Date.
ca: La propera data de contribució.

en: The Open Case activity type is missing or disabled. Please have your site administrator check Administer > Option Lists > Activity Types for the CiviCase component.
ca: El tipus d'activitat del Cas Obert  s'ha perdut o està desactivat. Si us plau, feu revisar l'administrador de la web> Gestiona les llistes d'opcions> Tipus d'activitat del component CiviCase.

en: The Option Group '%1' has been saved.
ca: S'ha desat l'opció de grup '%1'.

en: The Participant Listing feature is not currently enabled for this event.
ca: Ara mateix la funcionalitat de Llistat de participants no està activada per aquest esdeveniment.

en: The Participant Status has been updated.
ca: L'estat de participant ha estat actualitzat.

en: The Premium '%1' has been saved.
ca: S'ha desat correctament la recompensa '%1'.

en: The Price Field '%1' has been deleted.
ca: S'ha eliminat el camp preu '%1'.

en: The Price Set '%1' has been deleted.
ca: S'ha eliminat la tarifa '%1'.

en: The Price Set '%1' has not been deleted! You must delete all price fields in this set prior to deleting the set.
ca: No s'ha eliminat la tarifa '%1'. Heu d'eliminar tots els camps preu d'aquesta tarifa abans d'eliminar-la.

en: The Recurring Payments URL is not currently used.
ca: La URL de pagaments periòdics no s'utilitza actualment.

en: The Relationship Type has been saved.
ca: S'ha desat el tipus de relació.

en: The Reply SMS Could only be sent for activities with '%1' subject.
ca: La resposta SMS només podria ser enviada per activitats amb assumpte '%1'.

en: The Report Footer HTML code will be output at the end of the document. You can add any additional footer text, replace the CiviCRM logo, or make other changes as needed.
ca: El codi HTML peu de la pàgina de l'informe s'emetrà al final del document. Vostè pot afegir qualsevol text de peu de pàgina addicional, reemplaçar el logotip CiviCRM, o fer altres canvis segons sigui necessari.

en: The Report Header contains HTML code that will be output at the beginning of the document whenever this report is printed or downloaded in PDF format. The default values will work for most situations. However you may want to enter the actual report title in the &lt;title&gt; tag (replacing 'CiviCRM Report'). You can include a logo by adding an &lt;img&gt; tag. You can also modify the look and feel of the printed report by including a custom CSS file (instead of print.css).
ca: La capçalera de l'informe conté codi HTML que serà mostrat a l'inici del document sempre que l'informe s'imprimeixi o es descarregui en format PDF. Els valors per defecte funcionaran per la majoria de les situacions. No obstant podeu introduïr el títol actual de l'informe en l'etiqueta &lt;title&gt; (substituïnt 'Informe CiviCRM'). Podeu incloure un logotip afegint l'etiqueta &lt;img&gt;. A més a més, podeu modificar l'aparença dels informes impresos incloent un fitxer CSS personalitzat (en comptes del print.css).

en: The Set '%1' has been saved.
ca: La llista '%1' ha estat desada.

en: The Sub-type for the Contact
ca: El subtipus per al contacte

en: The Survey type '%1' has been saved.
ca: El tipus d'enquesta '%1' ha estat desada.

en: The Transaction ID of the  Recurring Contribution
ca: L'identificador de la transacció de la contribució periòdica

en: The URL for Authorize.net's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
ca: L'adreça URL per al servidor de Pagament Authorize.net 's  LIVE. Utilitzeu el valor predeterminat excepte disposició contrària per part del processador.

en: The URL for Authorize.net's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
ca: L'adreça URL per al servidor de Pagament Authorize.net 's TEST. Utilitzeu el valor predeterminat excepte disposició contrària per part del processador.

en: The URL for First Data's Live Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
ca: URL per a servidor de Pagament per a Live First Data. Utilitzeu el valor predeterminat (excepte recomanació contrària per part de First Data).

en: The URL for First Data's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
ca: URL per a servidor de Pagament per a TEST First Data. Utilitzeu el valor predeterminat (excepte recomanació contrària per part de First Data).

en: The URL for PayJunction's Payment server. This is the same for TEST and LIVE transactions. Use the default value unless otherwise advised by PayJunction.
ca: URL per al servidor de pagaments de PayJunction. Aquesta es la mateixa per a les transaccions DIRECTES i de PROVA. Utilitzeu el valor per defecte excepte que PayJunction ho comuniqui.

en: The URL for PayPal Standard recurring payments. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
ca: La URL per a pagaments periòdics de PayPal Standard. Utilitzeu el valor predeterminat a menys que PayPal notifiqui el contrari.

en: The URL for PayPal's LIVE API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
ca: L'URL pel servidor del portal API PayPal's LIVE. Utilitzeu el valor predeterminat (excepte indicació contrària per part de PayPal):

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
ca: L'adreça URL pel servidor de Pagament PayPal's LIVE. Utilitzeu el valor predeterminat (excepte disposició contrària per part de PayPal):

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
ca: L'adreça URL pel servidor de Pagament PayPal's LIVE. Utilitzeu el valor predeterminat excepte disposició contrària por part de PayPal.

en: The URL for PayPal's TEST API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
ca: L'URL per al servidor de passarel·la API PayPal's TEST. Utilitzeu el valor predeterminat (excepte indicació contrària per part de PayPal):

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
ca: L'adreça URL per al servidor de Pagament PayPal's TEST. Utilitzeu el valor predeterminat (excepte disposició contrària por part de PayPal):

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
ca: L'adreça URL per al servidor de Pagament PayPal's TEST. Utilitzeu el valor predeterminat excepte disposició contrària per part de PayPal.

en: The URL for displaying PayPal's 'Pay with PayPal' payment button image. Use the default value unless otherwise advised by PayPal.
ca: L'URL per a mostrar la imatge del botó de pagament PayPal's "Pay amb PayPal". Utilitzeu el valor predeterminat excepte disposició contrària per part de PayPal.

en: The URL for recurring payments. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
ca: La URL de pagaments periòdics. Utilitzeu el valor predeterminat a menys que el processador notifiqui el contrari.

en: The amunt of the recurring contribution
ca: L'import de la contribució periòdica

en: The application, \"%1\", requests permission to access your system.
ca: L'aplicació, \ "% 1 \", sol·licita permís per accedir al vostre sistema.

en: The attached file has been deleted.
ca: S'ha eliminat el fitxer adjunt.

en: The batch merge task is still in progress. This page will be refreshed automatically.
ca: La tasca de unificació en lot segueix en procés. Aquesta pàgina s'actualitzarà automàticament.

en: The body of the SMS cannot exceed %1 characters.
ca: El cos del SMS no pot excedir de %1 caràcters.

en: The changes have been reverted.
ca: Els canvis han estan revertits.

en: The changes have not been saved.
ca: Els canvis no han estat desats.

en: The class name which implements this functionality.
ca: Nom de la classe que implementa aquesta funcionalitat.

en: The code for adding this widget to web pages will be displayed here after you click <strong>Save and Preview</strong>.
ca: El codi per a addicionar aquest giny en pàgines web es mostrarà aquí després de pressionar <strong>Desar i Vista Prèvia</strong>.

en: The contact might be the Membership Organization of a Membership Type. You will need to edit the Membership Type and change the Membership Organization before you can delete this contact.
ca: El contacte podria ser membre d'una organització d'un tipus de pertinença. Necessitareu editar el tipus de pertinença i canviar la pertinença a l'organització abans d'eliminar el contacte.

en: The contact record which is linked to the currently logged in user account - '%1' - cannot be deleted.
ca: El registre de contacte està lligat al compte de l'usuari que ha iniciat la sessió actual - '%1' - i no es pot eliminar.

en: The contact(s) and all related data will be moved to trash and only users with the relevant permission will be able to restore it.
ca: El contactes i totes les seves dades relacionades es mouran a la paperera i només els usuaris amb el permís corresponent podran restaurar-los.

en: The contact(s) and all related data will be permanently removed.
ca: Els contactes i totes les seves dades relacionades seran eliminats definitivament.

en: The contribution page '%1' has been deleted.
ca: La pàgina de contribució "%1" ha estat eliminada.

en: The contribution record has been saved.
ca: La contribució s'ha desat correctament.

en: The contribution status will be updated as appropriate.  To update contribution statuses directly, return to the search results and select "Update multiple contributions".
ca: L'estat de la contribució s'actualitzarà segons correspongui. Per actualitzar directament l'estat de la contribució, retorneu als resultats de cerca i seleccioneu "Actualitza múltiples contribucions".

en: The current status of your page is
ca: L'estat actual de la seva pàgina és

en: The custom field '%1' has been deleted.
ca: S'ha eliminat el camp personalitzat '%1'.

en: The data columns in this import file appear to be different from the saved mapping. Please verify that you have selected the correct saved mapping before continuing.
ca: Les columnes de dades d'aquest fitxer d'importació semblen no ser iguals a l'assignació desada. Verifiqueu que heu seleccionat l'assignació correcta abans de continuar.

en: The data type of the multiple choice option set you've selected does not match the data type assigned to this field.
ca: El tipus de l'opció de resposta múltiple conjunt de dades que ha seleccionat no coincideix amb el tipus de dades assignat a aquest camp.

en: The database will be upgraded from %1 to %2.
ca: La base de dades s'actualitzarà de %1 a %2.

en: The date this contribution was received.
ca: La data en la que s'ha rebut aquesta contribució.

en: The date type '%1' has been saved.
ca: El tipus '%1' de data s'ha desat

en: The default operator is equals (=), and is the only operator supported for "create" or "delete" actions.
ca: L'operador preestablert és igual a (=), i és l'únic operador que admet les opcions "crear" o "esborrar".

en: The destination group extends a different entity type.
ca: El grup de destinació estén un tipus d'identitat diferent.

en: The discount end date cannot be prior to the start date.
ca: La data de finalització del descompte no pot ser abans de la data d'inici.

en: The email address must be unique for each participant.
ca: L'adreça de correu electrònic ha de ser única per a cada participant.

en: The event you requested is currently unavailable (contact the site administrator for assistance).
ca: L'esdeveniment que heu sol·licitat ara mateix no està disponible (contacteu amb l'administrador per més ajuda).

en: The existing option choices for %1 group are listed below. You can add, edit or delete them from this screen.
ca: Les opcions existents per al grup %1 estan llistades a sota. Podeu afegir, editar o eliminar-les des d'aquesta finestra.

en: The field "%1" is already included.
ca: El camp '%1' ja està inclòs.

en: The field label displayed on the form (over-ride the default field label here, if desired).
ca: L'etiqueta del camp es mostra en el formulari (sobre-escriure l'etiqueta del camp per defecte aquí, si vol).

en: The first name and last name must be unique for each participant.
ca: El nom i cognoms ha de ser únic per a cada participant.

en: The following URL will display a list of registered participants for this event to users whose role includes "view event participants" permission: <a href="%1">%1</a>
ca: La següent URL mostrarà una llista de participants inscrits per aquest esdeveniment als usuaris el rol dels quals inclogui el permís 'visualitza els participants de l'esdeveniment': <a href="%1">%1</a>

en: The following contact had been sharing an address with a contact you just deleted. Their address will no longer be shared, but has not been removed or altered.
ca: El contacte següent ha estat compartint una direcció amb un contacte que s'acaba d'eliminar. Aquestes direccions ja no seran compartides però no  ha estat eliminat o alterat.

en: The following contacts had been sharing addresses with a contact you just deleted. Their addressses will no longer be shared, but have not been removed or altered.
ca: Els següents contactes han estat compartint direccions amb un contacte que acaba d'eliminar. Les direccions ja no seran compartides, però no ha estat eliminat o alterat.

en: The following credit card options will be offered to contributors using Online Contribution pages. You will need to verify which cards are accepted by your chosen Payment Processor and update these entries accordingly.
ca: Les opcions de la targeta de crèdit següents s'oferiran als contribuents que utilitzin pàgines d'aportació en línia. Haureu de verificar quines targetes són acceptades pel vostre processador de pagament triat i, en acabat, actualitzar aquestes entrades.

en: The following errors were detected in %1:
ca: S'han detectat els següents errors en %1:

en: The following formats are accepted:
ca: Els següents formats estan acceptats:

en: The following tokens are available to control the format of individuals' contact names when they are included in <strong>mailing labels</strong>.
ca: Les següents senyals estan disponibles per a controlar el format dels noms dels contactes individuals quan aquest s'incloguin en les <strong>etiquetes de la correspondència</strong>.

en: The following tokens are available to format Address display on Contact and Event screens.
ca: Les següents senyals estan disponibles per a mostrar el format de la Direcció en les plantilles de contacte i esdeveniment.

en: The format of this email address is not valid.
ca: El format d'aquesta adreça de correu electrònic no és vàlid.

en: The found record | All %count records
ca[0]: El contacte trobat
ca[1]: Tots els %count registres

en: The general class of this status. Participant counts are grouped by class on the CiviEvent Dashboard. Participants with a 'Pending' class status will be moved to 'Expired' status if Pending Participant Hours has elapsed (when the ParticipantProcessor.php background processing script is run).
ca: La classe general d'aquest estat. Els recomptes dels participants s'agrupen per classe al tauler de CiviEvent. Els participants amb un estat de classe "pendent" es traslladaran a l'estat "caducat" si han transcorregut les hores d'assistència pendents (quan s'executa la seqüència de processament de fons ParticipantProcessor.php).

en: The iCalendar Feed URL for CiviEvent on this site:
ca: L'URL del canal iCalendar pel CiviEvent en aquest lloc web:

en: The information below previews the results of importing your data in CiviCRM. Review the totals to ensure that they represent your expected results.
ca: La següent  informació permet una vista prèvia dels resultats de la importació de les seves dades en CiviCRM. Reviseu els totals per garantir que representen els resultats esperat

en: The information you provide will NOT be shared with any third party organisations.
ca: Aquesta informació que vostè proveu NO serà compartida amb cap organització de tercers.

en: The invalid default value for State/Province data type
ca: El valor per defecte no vàlid per al tipus de dades Estat / Província

en: The invalid value for State/Province data type
ca: El valor no vàlid per al tipus de dades Estat / Província

en: The job size must be at least 1000 or set to 0 (unlimited).
ca: La mida del treball ha de ser com a mínim de 1000 o estar establerta a 0 (il·limitada).

en: The listed records(s) cannot be added to the group.
ca: El registre(s) del llistat no poden ser afegits al grup.

en: The location type '%1' has been saved.
ca: S'ha desat el tipus d'ubicació '%1'.

en: The mail library returned the following error message:
ca: La biblioteca correu ha retornat el següent missatge d'error:

en: The mailing component '%1' has been saved.
ca: El component del mailing '%1' s'ha desat.

en: The mailing has been canceled.
ca: S'ha cancel·lat el mailing.

en: The maximum number of Activities you can select to send an email is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
ca: El nombre màxim d'activitats que podeu seleccionar per enviar un correu electrònic és %1. N'heu seleccionat %2. Seleccioneu menys activitats dels resultats de la cerca i torneu-ho a provar.

en: The maximum number of contacts is already reserved for this interviewer.
ca: Aquest entrevistador ja té assignat el número màxim de contactes.

en: The maximum record limit is reached
ca: S'ha arribat el màxim de registres

en: The membership End Date is %1.
ca: La data de finalització de la pertinença és %1.

en: The membership status '%1' has been saved.
ca: L'estat de pertinença '%1' ha estat desat.

en: The membership type '%1' has been saved.
ca: El tipus de pertinença '%1' ha estat desat.

en: The most common SMTP port possibilities are 25, 465, and 587.  Check with your mail provider for the appropriate one.
ca: Les possibilitats de port SMTP més habituals són 25, 465 i 587. Comproveu amb el proveïdor de correu electrònic el que correspongui.

en: The name for this credit card type as it should be provided to your payment processor.
ca: El nom per aquest tipus de targeta de crèdit com hauria de ser proporcionat al teu gestor de pagament.

en: The name of the organization or entity which owns this CiviCRM site or domain. This is the default organization contact record.
ca: El nom de l'organització o entitat propietària d'aquest lloc o domini. Aquest el es registre de contacte de l'organització per defecte.

en: The name of this Price Set
ca: El nom d'aquesta tarifa

en: The new Participant Status has been saved.
ca: El nou estat de participant ha estat desat.

en: The new fields will be selectable from the "Params" and "Fields to return" lists.
ca: Els nous camps es podran seleccionar a partir de les llistes "Paràmetres" i "Camps per retornar".

en: The new membership End Date is %1.
ca: La nova data de finalització de la pertinença és %1.

en: The next scheduled payment will be adjusted up or down to make up the difference.
ca: El següent pagament programat serà incrementat o reduït per ajustar-se a la diferència.

en: The next set of tasks involve planning and have multiple steps. You may want to check out the %2 section in the User and Administrator Guide before you begin. You will not be returned to this page after completing these tasks, but you can always get back here from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu.
ca: El següent conjunt de tasques inclou la planificació i els passos múltiples. Podeu consultar la secció %2 de la Guia d'usuari i administrador abans de començar. No tornareu a aquesta pàgina després de completar les tasques, però sempre podeu tornar aquí des del menú Administrador CiviCRM.

en: The number of days before a personalized (hashed) link will expire.
ca: El nombre de dies abans que caduqui un enllaç personalitzat (encès).

en: The numeric ID of the  Recurring Contribution
ca: L'identificador numéric de la contribució periòdica

en: The numeric ID of the Event
ca: L'identificador numèric de l'esdeveniment

en: The numeric ID of the bounce record
ca: L'identificador numèric del registre retornat

en: The old paths and URLs may be retained in some database records. Use this form to clear caches or to reset paths to their defaults. If you need further customizations, then update the <a href="%1">Directories</a> and <a href="%2">Resource URLs</a>.
ca: Les antigues rutes i URL es poden conservar en alguns registres de la base de dades. Utilitzeu aquest formulari per esborrar les memòries cau o per restablir les rutes als valors predeterminats. Si necessiteu més personalitzacions, actualitzeu les URL "Directoris" i "Recursos".

en: The option '%1' has been saved.
ca: S'ha desat l'opció '%1'.

en: The option label is displayed to users.
ca: L'opció etiqueta es mostra als usuaris.

en: The options for mailing visibility are:
ca: Les opcions per a la visibilitat del mailing son:

en: The page "%1" will open in a popup. If it does not appear automatically, check your browser for notifications.
ca: La pàgina "% 1" s'obrirà en una nova finestra. Si no apareix automàticament, consulteu al vostre navegador les notificacions.

en: The page you requested is currently unavailable.
ca: La pàgina que sol·liciteu no està disponible actualment.

en: The person who created the personal campaign page will be automatically notified via email when their page is approved so that they can begin promoting the campaign.
ca: La persona que hagi creat la pàgina personal de campanya serà notificada automàticament per correu electrònic quan la pàgina sigui aprovada, de manera que pugui començar a promoure la campanya.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable.
ca: La pàgina de campanya personal que sol·liciteu no està disponible actualment.

en: The premium you have selected requires a minimum contribution of %1
ca: La recompensa que heu seleccionat requereix una contribució mínima de %1

en: The query contains the forbidden %1 command.
ca: La consulta conté l'ordre no permesa %1 .

en: The record %1 doesnot exists
ca: El registre %1 no existeix

en: The recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled.
ca: La contribució periòdica de %1, cada %2 %3 s'ha cancel·lat.

en: The relationship end date cannot be prior to the start date.
ca: La data de finalització de la relació no pot ser inferior a la data d'inici.

en: The report is attached as a CSV file.
ca: L'informe s'adjunta com un arxiu CSV.

en: The report is attached as a PDF file.
ca: El report esta adjuntat com un arxiu PDF

en: The requested Profile (gid=%1) is disabled OR it is not configured to be used for 'Profile' listings in its Settings OR there is no Profile with that ID OR you do not have permission to access this profile. Please contact the site administrator if you need assistance.
ca: És possible que el perfil sol·licitat (gid=%1) estigui inhabilitat, O BÉ, que no estigui configurat per a ser utilitzat pels llistats de 'Perfil' a la configuració, O POTSER, no existeix un perfil amb aquest identificador O que no disposeu de permisos per accedir al perfil. Contacteu amb l'administrador del lloc si necessiteu ajuda.

en: The requested Profile (gid=%1) is not configured to be used for 'Profile' edit and view forms in its Settings. Contact the site administrator if you need assistance.
ca: El perfil requerit (gid =%1) no està configurat per a ser utilitzat per a editar i veure les formes de Configuració de "Perfil". Poseu-vos en contacte amb l'administrador del lloc si vostè necessita ajuda.

en: The requested Profile (gid=%1) requires record id while performing this action
ca: El perfil requerit (gid=%1) necessita identificador de registre quan s'executa aquesta acció

en: The requested online contribution page is missing a required Contribution Amount section or Membership section or Price Set. Please check with the site administrator for assistance.
ca: A la pàgina de contribució en línia sol·licitada no existeix una secció obligatòria Quantitat de la Contribució o la selecció de membres en el llistat de preus. Consultar amb l'administrador del lloc per a obtenir ajuda.

en: The requested participant record does not exist (possibly the record was deleted).
ca: El registre de participant sol·licitat no existeix (possiblement el registre ha estat eliminat).

en: The rule '%1' has been saved.
ca: La regla '%1' ha estat desada

en: The selected %1 option has <strong>not been deleted</strong> because it is currently in use. Please update these contacts to use a different format before deleting this option. %2
ca: L'opció %1 seleccionada <strong>no s'ha suprimit</strong> perquè actualment s'està utilitzant. Sisplau actualitzeu aquests contactes per utilitzar un format diferent abans d'eliminar aquesta opció. %2

en: The selected activity has been moved to the Trash. You can view and / or restore deleted activities by checking "Deleted Activities" from the Case Activities search filter (under Manage Case).<br />
ca: L'activitat seleccionada està a la paperera. Podeu veure i / o restaurar les activitats eliminades marcant "Activitats eliminades" de les activitats de filtre de cerca d'activitats (en controlar el cas). <br /

en: The selected activity has been restored.<br />
ca: La activitat seleccionada ha estat restaurada. <br/>

en: The selected activity is invalid. | %count selected activities are invalid.
ca[0]: L'activitat seleccionada no és vàlida.
ca[1]: Les %count activitats seleccionades no són vàlides.

en: The selected contact does not have an email on hold. | None of the selected contacts have an email on hold.
ca[0]: El contacte seleccionat no té un correu electrònic bloquejat.
ca[1]: Cap dels contactes seleccionats té un correu electrònic bloquejat.

en: The selected field already exists in this profile.
ca: El camp seleccionat ja existeix en aquest perfil

en: The selected financial account cannot be disabled because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
ca: El compte financer seleccionat no es pot desactivar perquè, com a mínim, es requereix un compte de tipus de Comptes per cobrar (per garantir que les transaccions comptables estiguin en equilibri).

en: The selected pair of contacts are marked as non duplicates. If these records should be merged, you can remove this exception on the <a href="%1">Dedupe Exceptions</a> page.
ca: La parella de contactes seleccionats està marcada com a no duplicats. Si aquesta parella de registres s'haurien de fusionar, podeu desfer aquesta excepció a la pàgina <a href="%1">Excepcions de deduplicitats</a>.

en: The street number you entered for the %1 address block(s) is not in an expected format. Street numbers may include numeric digit(s) followed by other characters. You can still enter the complete street address (unparsed) by clicking "Edit Complete Street Address".
ca: El número de carrer que heu introduït per l'adreça del bloc %1 no està en un format adequat. Els números de carrer poden incloure dígits numèrics seguits per altres caràcters. Encara podeu introduir l'adreça completa (sense fragmentar) clicant a "Edita l'adreça completa del carrer".

en: The system administrator has disabled this feature.
ca: L'administrador del sistema ha desactivat aquesta característica.

en: The test Credit Card number is %1 - this is the only credit card number that will work on the test gateway.
ca: El número de prova de la Targeta de Crèdit es %1 - aquest es l'únic número de targeta de crèdit que va a funcionar en la passarel·la de prova.

en: The test Total Amount should end in <strong>%1</strong> or <strong>%2</strong> to get a successful response (e.g. $10.%1 or $10.%2) - all other amounts will return a failed response.
ca: L'import total de la prova hauria d'acabar en un <strong>%1</strong> o <strong>%2</strong> per obtenir una resposta correcta (p. ex. 10,%1 € or 10,%2 €) - tots els altres imports retornaran una resposta incorrecta.

en: The text for the contribute button.
ca: El text per al botó de contribució.

en: The text that will display in the field with the link.
ca: El text que es mostrarà al camp amb l'enllaç

en: The total amount of the pledge will be adjusted up or down to make up the difference. The payment schedule ( amounts / dates for future pending pledge payments ) is not changed.
ca: L'import total del Compromís de pagament s'ha d'ajustar cap amunt o cap avall per fer la diferència. El calendari de pagaments (imports i dates de futures quotes de compromís en espera) no canvia.

en: The type of website for the contact
ca: El tipus de lloc web per al contacte

en: The update greeting job can be very resource intensive and is typically not necessary to run on a regular basis. If you do choose to enable the job, we recommend you do not run it with the force=1 option, which would rebuild greetings on all records. Leaving that option absent, or setting it to force=0, will only rebuild greetings for contacts that do not currently have a value stored. %1
ca: L'actualització de la tasca de benvinguda pot necessitar molts recursos i típicament no és necessari que s'executi regularment. Si decidiu activar la tasca, us recomanem que no ho feu amb l'opció force=1, atès que refarà la benvinguda de tots els registres. Deixant aquesta opció buida, o fixant-la a force=0, només es refaran les benvingudes dels contactes que actualment no tenen un valor desat. %1

en: The updates have been saved.
ca: S'han desat les actualitzacions.

en: The username %1 is already taken. Please select another username.
ca: El nom d'usuari %1 ja s'està fent servir. Seleccioneu un altre nom d'usuari.

en: The wkhtmltodfPath does not exist or is not valid
ca: El wkhtmltodfPath no existeix o no es vàlid

en: Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
ca: A continuació, seleccioneu i comproveu les recompenses que vole oferir en aquesta pàgina de contribució.

en: There are %2 people currently on the waiting list for this event. You can <a href='%1'>view waitlisted registrations here</a>, or you can continue and register additional participants using this form.
ca: Ara mateix hi ha %2 persones a la llista d'espera d'aquest esdeveniment. Podeu <a href='%1'>veure les inscripcions en llista d'espera aquí</a>, o podeu continuar i registrar participants addicionals usant aquest formulari.

en: There are currently no Custom Searches
ca: Actualment no hi han cerques personalitzades

en: There are currently no Personal Campaign Pages.
ca: Actualment no hi ha pàgines de campanya personal.

en: There are currently no Report Templates.
ca: Actualment no hi ha plantilles d'informes.

en: There are currently no Saved Searches. To create a Saved search:
ca: No hi ha cap cerca Desada. Per a crear una nova cerca desada:

en: There are currently no saved import or export mappings. You create saved mappings as part of an Import or Export task.
ca: Actualment no hi ha assignacions d'importacions o exportacions desades. Les assignacions desades es creen com a part d'una tasca d'importació o exportació.

en: There are no ACLs entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
ca: No hi ha ACLs introduïts. Pot <a href='%1'>afegir una</a>.

en: There are no Activities to display.
ca: No existeixen activitats per ser mostrades

en: There are no Cases. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
ca: No hi han casos. Utilitzar <a href="%1">Cercar casos</a>per ampliar la cerca.

en: There are no Event Templates present. You can <a href='%1'>add one</a>.
ca: No hi ha plantilles d'esdeveniments. Podeu <a href='%1'>afegir una</a>.

en: There are no Label Formats configured. You can<a href='%1'>add one</a>.
ca: No hi ha formats d'etiquetes configurats. Podeu <a href='%1'>afegir-ne un</a>.

en: There are no Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
ca: No hi ha plantilles de missatge ingressades. Podeu <a href='%1'>afegir una</a>.

en: There are no Notes for this contact.
ca: No hi ha Notes per aquest contacte.

en: There are no Option Groups entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
ca: No s'han introduït grups d'opcions. Podeu <a href='%1'>afegir-ne un</a>.

en: There are no Payment Processors entered.
ca: No hi ha processadors de pagament introduïts.

en: There are no Personal Campaign Pages which match your search criteria.
ca: No hi ha pàgines de campanyes personals que coincideixin amb els criteris de cerca.

en: There are no Role Assignments. You can <a href='%1'>add one</a> now.
ca: No hi ha assignacions de rol. Pot <a href='%1'>afegir una</a>

en: There are no SMS providers configured, or no SMS providers are set active
ca: No hi han proveïdors de SMS configurats, o no hi ha proveïdors de SMS definits com actius.

en: There are no User-driven Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
ca: No s'han inserit plantilles de missatges dirigits a usuaris. Podeu <a href='%1'>afegir-ne una</a>.

en: There are no active Events to display.
ca: No hi ha esdeveniments actius per mostrar.

en: There are no case records for this contact.
ca: No hi ha registres de casos per a aquest contacte

en: There are no cases with activities scheduled in the past two weeks. Use %1 to expand your search.
ca: No hi ha casos amb les activitats programades en les últimes dues setmanes. Utilitzeu% 1 per ampliar la cerca

en: There are no comments for this note
ca: No hi ha comentaris per aquesta nota

en: There are no contributions on record for you.
ca: No teniu contribucions registrades.

en: There are no custom data sets for activity type "%1". To create one, <a href="%2" target="%3">click here</a>.
ca: No existeixen conjunt de dades personalitzades per al tipus d'activitat '%1'. Per a crear un, <a href="%2" target="%3">feu clic aquí</a>.

en: There are no extensions to display. Click the "Add New" tab to browse and install extensions posted on the <a href="%1">public CiviCRM Extensions Directory</a>. If you have downloaded extensions manually and don't see them here, try clicking the "Refresh" button.
ca: No hi ha cap extensió per mostrar. Feu clic a la pestanya "Afegeix nou" per explorar i instal·lar les extensions publicades al directori d'extensions CiviCRM public. Si heu baixat les extensions manualment i no les vegeu aquí, feu clic al botó "Actualitza".

en: There are no extensions to display. Please click "Refresh" to update information about available extensions.
ca: No hi ha extensions per a mostrar, feu clic en "Actualitza" per a actualitzar informació sobre extensions disponibles.

en: There are no financial accounts configured with Financial Account Type 'Asset' Type. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial accounts for your site.
ca: No hi ha comptes financers configurats amb Tipus de compte financer tipus 'actiu'. 1 Feu clic aquí 1 si voleu configurar comptes financers per a la vostra pàgina web.

en: There are no financial types configured with a linked 'Revenue Account of' account. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial types for your site.
ca: No hi ha tipus financers configurats amb el enllaç 'Compte d'ingressos de' compte. <a href='%1'>Feu Clic aquí</a> si voleu configurar tipus financers per al lloc.

en: There are no jobs configured.
ca: No hi ha feines configurades.

en: There are no live contribution records to display.
ca: No hi ha cap registro de contribució que mostrar.

en: There are no membership types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
ca: No s'han introduït tipus de pertinences. Podeu <a href='%1'>afegir una</a>.

en: There are no memberships on record for you.
ca: No teniu cap pertinença registrada.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use %1 to expand your search.
ca: No hi ha casos oberts amb les activitats programades en les pròximes dues setmanes. Utilitzeu% 1 per ampliar la cerca.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
ca: No hi han casos oberts amb activitats programades per a les properes dos setmanes. Utilitzar <a href="%1">cercar casos</a>per ampliar la cerca.

en: There are no option values entered. You can <a href="%1">add one</a>.
ca: No s'han introduït valors a les opcions. Pot <a href="%1">afegir un</a>.

en: There are no public mailing list groups to display.
ca: No hi ha cap grup de llista de mailings a mostrar.

en: There are no records selected for Print.
ca: No hi ha registres seleccionats per imprimir.

en: There are no records selected.
ca: No s'han seleccionat registres

en: There are no scheduled activities assigned to you.
ca: No hi ha activitats programades assignades per a vostè

en: There are no scheduled job log entries.
ca: No hi ha entrades de registre de feina programades.

en: There are no survey types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
ca: No s'ha introduït cap tipus d'enquesta. Podeu <a href='%1'>afegir un</a>.

en: There are no tags currently assigned to this case.
ca: Actualment no hi ha etiquetes assignades en aquest cas.

en: There are no upcoming events.
ca: no hi han esdeveniments propers.

en: There is a validation error with your HTML input. Your activity is a bit suspicious, hence aborting
ca: Hi ha un error de validació amb el vostre codi HTML. La vostra activitat és una mica sospitosa, per la qual cosa, es cancel·la.

en: There is already an user associated with this email address. Please enter different email address.
ca: Ja existeix un usuari associat a aquesta adreça de correu electrònic. Introduïu una adreça de correu electrònic diferent.

en: There is an entry with the same label.
ca: Hi ha una entrada amb la mateixa etiqueta

en: There is an entry with the same value.
ca: Hi ha una entrada amb el mateix valor

en: There is no Financial Type configured of Account Relation Revenue. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial type for your site.
ca: No hi ha un tipus financer configurat d'ingressos relacionats a la compte. <a href='%1'>Clic aquí</a> si necessita configurar aquest tipus financer per al lloc.

en: There is no valid Membership Status available for selected membership dates.
ca: No hi ha cap estat de pertinença vàlid per a les dates de pertinença seleccionades.

en: There is no valid default from email address configured for the domain. You can configure here <a href='%1'>Configure From Email Address.</a>
ca: No hi ha ninguna adreça de correu electrònic configurada per al domini. En pot configurar una aquí <a href='%1>Configuració de l'adreça de correu electrònic.</a>

en: There is no valid sendmail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the sendmail server.
ca: No hi ha un ajusts de ruta d'enviar correus vàlids. Feu clic <a href='%1'>Administrar >> Opcions de sistema >> Correu electrònic sortint</a> per a restablir el servidor d'enviaments de correu.

en: There is no valid smtp server setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the SMTP Server.
ca: No hi ha un ajust de servidor smtp vàlid. Feu clic en <a href='%1'>Administrar >> Ajusts del sistema >> correu electrònic sortint</a>

en: There is only enough space left on this event for %1 participant(s).
ca: Només queden places disponibles per %1 inscripció(ns) en aquest esdeveniment.

en: There was a problem verifying that this site is available on the public Internet.
ca: Hi ha hagut un problema en verificar que aquest lloc està disponible a Internet públic.

en: There were no contributions during the selected year.
ca: No hi va haver contribucions durant l'any seleccionat.

en: These Multiple Choice Options are shared by the following custom fields: %1
ca: Aquestes opcions de selecció múltiple son compartides pels següents camps personalitzats: %1

en: These optional components give you more tools to connect with and engage your supporters.
ca: Aquests components opcionals li donen més eines per connectar-se amb i involucrar als seus partidaris.

en: These records have been filled in with the imported data.
ca: S'han omplert aquests registres amb les dades importades.

en: These records have been updated with the imported data.
ca: S'han actualitzat aquests registres amb les dades importades.

en: These records have not been imported.
ca: No s'han importat aquests registres.

en: These relationships are Disabled OR have a past End Date.
ca: Aquestes relacions estan desactivades o ha passat la seva data de finalització.

en: These settings are used to configure properties for the CiviEvent component. Please read the %1 documentation, and make sure you understand it before modifying default values.
ca: Aquesta configuració s'utilitza per configurar propietats del component CiviEvent. Llegiu la documentació %1 i assegureu-vos d'entendre-ho abans de modificar els valors predeterminats.

en: These settings define the CMS variables that are used with CiviCRM.
ca: Aquestes configuracions defineixen les variables del CMS que s'utilitzen amb el CiviCRM.

en: These settings define the URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.).
ca: Aquesta configuració defineix les URL utilitzades per accedir als recursos de CiviCRM (fitxers CSS, fitxers Javascript, imatges, etc.).

en: These variables are computed automatically using <tt>civicrm.settings.php</tt> and its options, such as <tt>CIVICRM_TEMPLATE_COMPILEDIR</tt>.
ca: Aquestes variables estan computades automàticament utilitzant civirm.settings.php i opcions, com ara CIVIRM_TEMPLATE_COMPILEDIR.

en: They have been added to %1.
ca: S'han afegit a %1.

en: Third
ca: Tercer

en: This CiviCRM profile field is view only.
ca: Aquest perfil de CiviCRM  es només de lectura

en: This Invoice ID already exists in the database.
ca: Aquest identificador de la factura ja existeix en la base de dades.

en: This Label already exists in the database for the selected contact type.
ca: Aquesta etiqueta ja existeix en la base de dades per al tipus de contacte seleccionat.

en: This Title already exists in Database.
ca: Aquest títol ja existeix en la base de dades

en: This Transaction ID already exists in the database. Include the account number for checks.
ca: Aquest identificador de transacció ja existeix. Afegiu el número de compte per a xecs.

en: This Year
ca: Aquest any

en: This action cannot be undone.
ca: Aquesta acció no es pot desfer.

en: This address does not contain latitude/longitude information and cannot be mapped.
ca: Aquesta adreça no conté informació de latitud/longitud i no pot ser cartografiada.

en: This address is shared with %1 contact record(s). Modifying this address will automatically update the shared address for these contacts.
ca: Aquesta adreça està compartida amb %1 registres de contactes. Si modifiqueu aquesta adreça s'actualitzarà automàticament l'adreça compartida per aquests contactes.

en: This applies to weekly, monthly and yearly payments.
ca: Això s'aplica als pagaments setmanals, mensuals i anuals.

en: This calendar month
ca: Aquest mes

en: This calendar year
ca: Aquest any

en: This campaign is active from
ca: Aquesta campanya està activa des de

en: This contact can be edited by the other.
ca: Aquest contacte pot ser editat per l'altre.

en: This contact can be viewed by the other.
ca: Aquest contacte pot ser vist per l'altre.

en: This contact does not belong to any groups.
ca: Aquest contacte no pertany a cap grup.

en: This contact does not currently belong to any groups.
ca: Ara mateix aquest contacte no pertany a cap grup

en: This contact does not currently belong to any smart groups.
ca: Aquest contacte actualment no pertany a cap grup intel·ligent.

en: This contact has an existing %1 membership at %2 with %3 status%4.
ca: Aquest contacte té una pertinença %1 existent a %2 amb estat %3 %4.

en: This contact is a special one for the contact information associated with the CiviCRM installation for this domain. No one is allowed to delete it because the information is used for special system purposes.
ca: Aquest contacte és un especial per a la informació de contacte associada com la instal·lació de CiviCRM per aquest domini. Ningú té permís d'eliminar-lo ja que la informació es utilitzada per a propòsits especials del sistema.

en: This contact type name already exists in database. Contact type names must be unique.
ca: Aquest nom de tipus de contacte ja existeix a la base de dades. Els noms dels tipus de contacte han de ser únics.

en: This contact(s) can not be permanently deleted because the contact record is linked to one or more live financial transactions. Deleting this contact would result in the loss of financial data.
ca: Aquest contacte no es pot eliminar de manera definitiva perquè el registre del contacte està vinculat a una o més transaccions financeres reals. Eliminar aquest contacte provocaria la pèrdua d'informació financera.

en: This contributor must have a valid email address (and must not have the "Do Not Email" flag checked).
ca: Aquest col·laborador ha de tenir una adreça de correu electrònic vàlida (i no ha de tenir l'indicador "No enviar correus electrònics" marcat).

en: This email address is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate contact mailbox for inquiries about premium fulfillment/shipping.
ca: Aquesta direcció de e-mail està inclosa en el rebut de donacions automatitzats si el contribuent ha seleccionat una recompensa. Hauria de ser una bústia apropiada per a consultes relacionades amb productes.

en: This event cannot be deleted because there are participant records linked to it. If you want to delete this event, you must first find the participants linked to this event and delete them. You can use use <a href='%1'> CiviEvent >> Find Participants page </a>.
ca: No es pot eliminar aquest esdeveniment perquè hi ha enllaçades inscripcions de participants. Si voleu eliminar aquest esdeveniment, primer heu de cercar els participants enllaçats a aquest esdeveniment i eliminar-los. Podeu utilitzar <a href='%1'>CiviEvent>> Pàgina de cerca participants </a>.

en: This event currently has the maximum number of participants registered (%1). However, you can still override this limit and register additional participants using this form.
ca: Ara mateix aquest esdeveniment té el nombre màxim de participants inscrits (%1). No obstant això, podeu sobreescriure aquest límit i inscriure més participants utilitzant aquest formulari.

en: This event has only %1 space(s) left. If you continue and register more than %1 people (including yourself ), the whole group will be wait listed. Or, you can reduce the number of people you are registering to %1 to avoid being put on the waiting list.
ca: Aquest esdeveniment te només %1 places lliures. Si continueu i registreu més de %1 persones (incloent-vos), el grup sencer estarà en llista d'espera. Alternativament, podeu reduir el nombre de persones que esteu registrant a %1 per evitar la ubicació a la llista d'espera.

en: This event is currently full.
ca: Aquest esdeveniment actualment està complet.

en: This event is currently full. However you can register now and get added to a waiting list. You will be notified if spaces become available.
ca: Actualment aquest esdeveniment està ple. No obstant això, podeu inscriure-us ara i sereu afegits a la llista d'espera. Si hi ha places lliures sereu notificats.

en: This event is currently full. You are registering for the waiting list. You will be notified if spaces become available.
ca: Ara mateix aquest esdeveniment està ple. Esteu registrant per la llista d'espera. Sereu notificat si hi ha places disponibles.

en: This event is full.
ca: Aquest esdeveniment està complet.

en: This event registration can not be transferred or cancelled. Contact the event organizer if you have questions.
ca: La inscripció a aquest esdeveniment no es pot transferir o cancel·lar. Contacteu amb l'organitzador de l'esdeveniment si teniu dubtes.

en: This feature is not currently available.
ca: Aquesta funcionalitat no està disponible actualment.

en: This feature requires PHP Version %1 or greater
ca: Aquesta característica requereix la versió de PHP %1 o superior.

en: This feature requires the 'Allow User Registration' setting to be 'Yes' in Joomla Global Configuration >> System Settings.
ca: Aquesta característica requereix que la configuració "Permeti registre d'usuaris" sigui "Si" en la configuració global Joomla>> configuració del sistema

en: This feature should NOT be enabled for production sites.
ca: Aquesta característica no hauria de ser habilitada per als centres de producció.

en: This field enables you to alter certain sessions, skip holidays, or create gaps in the sequence for other reasons.
ca: Aquest camp permet alterar certes sesions, evitar vacances, o crear interrupcions a la seqüència per altres raons.

en: This field is disabled when searching for Draft/Unscheduled mailings.
ca: Aquest camp està desactivat quan es cerquen enviaments esborranys i no programats.

en: This field is inactive so it will not be displayed on profile form.
ca: Aquest camp està inactiu pel que no es mostrarà en el formulari de perfil.

en: This field is inactive so it will not display on edit form.
ca: Aquest camp està inactivu pel que no es mostrarà en el formulari d'edició.

en: This field is required.
ca: Aquest camp és requerit.

en: This field is view only so it will not be displayed on profile form.
ca: Aquest camp només es de 'lectura' pel que no es mostrarà en el formulari de perfil

en: This field is view only so it will not display on edit form.
ca: Aquest camp és de lectura només pel que no es mostrarà en el formulari d'edició.

en: This financial type will be assigned to payments made by participants when they register online. If using a price set below note that the contribution record will have this financial type, however line items will be processed using the actual financial type selected for the price set item.
ca: Aquest tipus de finançament s'assignarà als pagaments realitzats pels participants quan s'inscriguin en línia. Si s'està utilitzant una tarifa de sota, s'ha de tenir en compte que el registre de la contribució tindrà aquest tipus de finançament, no obstant els ítems seran processats pel tipus de finançament real seleccionat en la seva tarifa.

en: This fiscal year
ca: Aquest any fiscal

en: This flag is most commonly used to mark an email address that is bouncing. If you are using the CiviMail component, emails that bounce excessively are automatically placed on hold and mailings are not sent to this address as long as it is marked hold. You can also set (or unset) this option manually - but remember that emails will not be sent to this address as long as it is marked 'On Hold'.
ca: Aquest indicador és més utilitzat habitualment per indicar una adreça de correu electrònic que està retornant. Si esteu utilitzant el component CiviMail, els correus electrònics que retornen en excés automàticament es situen com a bloquejats i no s'envien més mailings en aquesta adreça mentre segueixi marcat com a bloquejat. També podeu configurar (o desconfigurar) aquesta opció manualment - però recordeu que els correus electrònics no s'enviaran a aquesta adreça, sempre que estigui marcada com a "Bloquejat".

en: This functionality cannot be enabled on multilingual installations.
ca: Aquesta funcionalitat no es pot habilitar en instal·lacions multilingües.

en: This group currently has one member in it. | This group currently has %count members in it.
ca[0]: Aquest grup té actualment un membre.
ca[1]: Aquest grup té actualment %count membres.

en: This installer can only be used for the Drupal version of CiviCRM.
ca: Aquest instal·lador només es pot fer servir sobre una versió Drupal de CiviCRM

en: This installer can only be used for the WordPress version of CiviCRM.
ca: Aquest instal·lador només es pot fer servir sobre una versió WordPress de CiviCRM

en: This is a multilingual installation. It contains certain schema differences compared to regular installations of CiviCRM. Please <a href="%1">refer to the documentation</a> for details.
ca: Aquesta és una instal·lació multi-idiomes.Conté alguns esquemes diferents en comparació amb instal·lacions habituals de CiviCRM. Si us plau,  <a href="%1"> Consulteu la documentació</a> per a més detalls.

en: This is a preview of this product as it will appear on your Contributions page(s).
ca: Aquesta és una previsualització del producte tal i com apareixerà en les pàgina(es) de contribucions.

en: This is a preview of your Personal Campaign Page in support of
ca: Aquesta és una vista prèvia de la seva pàgina de campanya personal en suport de

en: This is a required field
ca: Aquest és un camp requerit

en: This is an automated reply from an un-attended mailbox. Please send any inquiries to the contact email address listed on our web-site.
ca: Aquesta és una resposta automàtica des d'una bústia de correu desatesa. Envieu qualsevol consulta a l'adreça de correu electrònic de contacte llistada al nostre lloc web.

en: This is case is currently assigned to %1.
ca: Aquest cas està actualment  assignat a %1

en: This is the LIVE <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
ca: Aquesta és la <strong>Ruta de Certificat</strong> de la compte LIVE associat amb la compte First Data.

en: This is the LIVE <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
ca: Aquesta és la <strong> ID de Elavon Merchant</strong> LIVE associat al seu compte Elavon.

en: This is the LIVE <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
ca: Aquest és el <strong>SSL PIN Elavon</strong> LIVE associat amb el compte Elavon.

en: This is the LIVE <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
ca: Aquesta és la <strong> ID de Usuari Elavon</strong> LIVE associada amb compte Elavon.

en: This is the LIVE <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
ca: Aquest és el LIVE First Data Store Name associat al vostre compte First Data (Aquest és el número de certificat sense l'extensió).

en: This is the LIVE <strong>eWAYCustomerID</strong> associated with your eWAY account.
ca: Aquest és el <strong<ID de Client eWAY</strong> associat amb la compte eWAY.

en: This is the TEST %1 used solely for testing.
ca: Aquest es el TEST %1 utilitzat exclusivament per a la prova.

en: This is the TEST <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
ca: Aquesta és la <strong>Ruta de Certificat</strong> de la compte TEST associat a la compte First Data.

en: This is the TEST <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
ca: Aquest és l'<strong>Identificador d'Elavon Merchant</strong>TEST associat amb el seu compte Elavon.

en: This is the TEST <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
ca: Aquest és el <strong>SSL PIN Elavon</strong> TEST associat amb la compte Elavon.

en: This is the TEST <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
ca: Aquesta és la <strong> ID de Usuari Elavon</strong> TEST associada amb la compte Elavon.

en: This is the TEST <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
ca: Aquest és el TEST First Data Store Name associat al vostre compte First Data (Aquest és el número de certificat sense l'extensió).

en: This is the communication language. If there are template translation or tokens, they will be localized accordingly. By default, the system default language will be used.
ca: Aquest és el llenguatge de comunicació. Si hi ha plantilles o fitxes de traducció, seran  localitzades. De manera predeterminada, s'utilitzarà el llenguatge predeterminat del sistema.

en: This is the payment processor's own ID for the recurring contribution. Ideally it should be unique, but in practice may not be.
ca: Aquest és l'identificador del processador de pagaments per a la contribució periòdica. L'ideal seria que sigui únic, però a la pràctica potser no.

en: This label is displayed with the list of event fees. When using a Price Set, this label is the title for the section containing the price fields.
ca: Aquesta etiqueta es mostra amb la llista de tarifes d'esdeveniment. Quan utilitzeu un conjunt de preus, aquesta etiqueta és el títol de la secció que conté els camps de preu.

en: This location is used by %1 other events. Modifying location information will change values for all events.
ca: Aquesta ubicació és utilitzada per %1 esdeveniments més. Modificant informació de la ubicació, aquesta s'actualitzarà en la resta d'esdeveniments.

en: This mailing has been submitted.
ca: S'ha enviat aquest mailing.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone.
ca: Això pot suposar la pèrdua d'una quantitat de dades substancial, i l'acció no es pot desfer.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Please review the extension information below before you make final decision.
ca: Això pot significar la pèrdua d'una quantitat considerable de dades, i l'acció no es pot desfer. Reviseu la informació d'extensió que apareix més avall abans de prendre la decisió final.

en: This membership type cannot be deleted due to following reason(s):
ca: Aquest tipus de pertinença no es pot eliminar degut a les següents raons:

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
ca: Aquesta pertinença es renovarà automàticament cada %1 %2(s).

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
ca: Aquesta pertinença es renovarà automàticament cada %1 %2(s).

en: This membership will be renewed automatically every %1 %2(s).
ca: Aquesta pertinença es renovarà automàticament cada %1 %2(s).

en: This message is displayed to the %1 at the top of the Tell a Friend form. You may include HTML tags to add formatting or links.
ca: Aquest missatge es mostra a l'%1 a la part superior de la forma Recomanar a un amic. Pot incloure etiquetes HTML per afegir format o enllaços.

en: This message is missing a required token - {%1}: %2
ca: Aquest missatge li manca un token requerit - {%1}: %2

en: This operation cannot be undone.
ca: Aquesta operació no es pot desfer.

en: This option controls who can view the contents of this email on your website. The link can be included by inserting the "Mailing permalink" token (place it in a link when composing in HTML mode).
ca: Aquesta opció controla qui pot veure els continguts d'aquest correu electrònic en el vostre lloc web. L'enllaç pot ser inclòs inserint el token "Enllaç permanent" (ubiqueu-lo en un enllaç quan estigueu composant en mode HTML).

en: This option group is reserved for system use. You cannot add or delete options in this list.
ca: Aquesta opció de grup és reservada per usos del sistema. No podeu afegir o eliminar opcions d'aquesta llista.

en: This option is designed to be set by the contact themselves when they don't want to receive bulk email from your organization (they set it using the opt-out action from a CiviMail mailing).   Please think before changing it, as it will override the preference they have set.
ca: Aquesta opció està dissenyada per ser configurada pels mateixos contactes quan no vulguin rebre correus electrònics massius de l'organització (ho podran configurar mitjançant l'acció de donar-se de baixa en els mailings de CiviMail). Penseu-vos-ho bé abans de canviar-ho ja que sobreescriureu la preferència que hagin configurat.

en: This option is not recommended for large imports. Use the command-line geocoding script instead.
ca: Aquesta opció no es recomana per a grans importacions. En el seu lloc utilitzeu l'execució de l'script de geocodificació a través de la línia de comandes.

en: This page includes a Profile with Membership fields - but the Membership Block is NOT enabled. Please notify the site administrator.
ca: Aquesta pàgina inclou un perfil amb camps de membres - però el bloc de membres NO està activat. Notifiqueu a l'administrador del lloc.

en: This page lists all case records for %1.
ca: Aquesta pàgina mostra tots els registres de casos %1.

en: This page lists all event registrations for %1 since inception.
ca: Aquesta pàgina llista totes les inscripcions als esdeveniments de %1 des de la seva creació.

en: This page lists all grants for %1 since inception.
ca: Aquesta pàgina llista totes les subvencions per a %1 des de l'inici.

en: This phone number is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate phone number for inquiries about premium fulfillment/shipping.
ca: Aquest número de telèfon s'inclourà als rebuts de contribució automatitzats si el contribuent ha seleccionat un recompensa. Hauria de ser un número de telèfon adequat per a consultes sobre el compliment/enviament de la recompensa.

en: This price set is used by the event template(s) listed below. Click the event template title to change or remove the price set.
ca: Aquest conjunt de preus és utilitzat per les plantilla(s) de l'esdeveniment llistades a sota. Feu clic en el títol de la plantilla de l'esdeveniment per a canviar o editar el conjunt de preus.

en: This price set is used by the event(s) listed below. Click the event title to change or remove the price set.
ca: Aquesta tarifa s'utilitza pels esdeveniments llistats abaix. Cliqueu el títol de l'esdeveniment per a canviar o eliminar la tarifa.

en: This profile does not have the map feature turned on.
ca: Aquest perfil no té activat la funció de mapa

en: This profile is configured for contact type '%1'. It cannot be used to edit contacts of other types.
ca: Aquest perfil està configurat per al tipus de contacte '%1'. No es pot utilitzar per editar els contactes d'altres tipus.

en: This profile is currently used for %1.
ca: Aquest perfil s'utilitza actualment per al %1.

en: This quarter
ca: Aquest trimestre

en: This query can be against a different database, but that database has to be on the same database server and the CiviCRM database user has to have the SELECT privilege (and any other privileges required to execute the query).
ca: Aquesta consulta pot estar feta en una base de dades diferent , però aquesta base de dades ha d'estar en el mateix servidor de base de dades i l'usuari CiviCRM ha de tenir el privilegi SELECT (i qualsevol altre privilegis necessaris per executar la consulta).

en: This record was modified by another user!
ca: Aquest registre ha estat modificat per un altre usuari!

en: This recurring contribution is linked to an auto-renew membership. If you cancel it, the associated membership will no longer renew automatically. However, the current membership status will not be affected.
ca: Aquesta contribució periòdica està vinculada a una renovació automàtica. Si ho cancel·la, la subscripció associada ja no es renovarà automàticament. No obstant això, l'estat actual de la pertinença no es veurà afectat.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2(s)
ca: Aquesta contribució periòdica es processarà automàticament cada %1 %2(s)

en: This report displays the current results for your A/B test. You can return to this page to view the latest statistics by navigating to "Manage A/B Tests" and clicking "Results".
ca: Aquest informe mostra els resultats actuals pel test A/B. Podeu tornar a aquesta pàgina per a veure les darreres estadístiques navegant a "Gestiona tests A/B" i clicant a "Resultats".

en: This scheduled job does not have any log entries.
ca: Aquesta feina programada no té cap entrada de registre.

en: This screen presents the list of most recent 1,000 scheduled jobs log entries.
ca: Aquesta pantalla presenta la llista de les 1.000 entrades del registre més recents de les tasques programades.

en: This screen shows all the Personal Campaign Pages created in the system and allows administrator to review them and change their status.
ca: Aquesta pantalla mostra totes les pàgines de campanya personal creades en el sistema i permet als seus administradors revisar-les i modificar-ne els seus estats.

en: This screen shows the current CiviCRM navigation menu for your site - viewed as a 'tree'. The top-level menu items are listed vertically. Click the triangle to the left of any top-level item ('branch') to expand it and see the menu items underneath it. Remember that some menu items shown here will not be displayed in the live menu bar which appears at the top of each CiviCRM screen. Users will only see menu items which they have permissions for, and menu items associated with disabled components will also be hidden.
ca: Aquesta pantalla mostra el menú de navegació CiviCRM actual pel vostre lloc, vist com un "arbre". Els ítems de menú de nivell superior s'enumeren verticalment. Feu clic al triangle que hi ha a l'esquerra de qualsevol element de nivell superior ('branca') per expandir-lo i veure els elements del menú que hi ha a sota. Recordeu que alguns elements del menú que es mostren aquí no es mostraran a la barra de menú en viu que apareix a la part superior de cada pantalla CiviCRM. Els usuaris només veuran elements del menú que tenen permisos, i els elements del menú associats amb els components desactivats també s'ocultaran.

en: This setting forces a redirect of all online contribution / member / event and CiviCRM administrator page requests to SSL secured URLs (https).
ca: Aquesta configuració força a redireccionar als contribuents en línia / membres / esdeveniments i sol·licituds de la pàgina de l'administrador del CiviCRM a passar en SSL, URL segures (https).

en: This setting will verify the SSL certificates received when making secure HTTPS connections to payment processors.
ca: Aquesta configuració verificarà els certificats SSL rebuts quan es realitzin connexions HTTPS segures als processadors de pagament.

en: This should match the <a href="%1">"CiviCRM Extensions Directory"</a> ("%2").
ca: Això hauria de coincidir amb el "Directori d'extensions CiviCRM" ("%2").

en: This smart group will stay up-to-date with all contacts who meet the search criteria.
ca: Aquest grup intel·ligent quedarà actualitzat amb els contactes que compleixin els criteris de cerca.

en: This table provides a summary of <strong>Grant Totals</strong>, and includes shortcuts to view the Grant details for these commonly used search periods. Click the Grant Status to see a list of Contacts for that grant status. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Grants</a>. You can search by Contact Name, Amount, Grant type and a variety of other criteria.
ca: Aquesta taula proporciona un resum dels <strong>Totals de les subvencions</strong>, i inclou dreceres per visualitzar els detalls de la subvenció per aquests períodes de cerca comunament utilitzats. Cliqueu el Estat de les subvencions per a veure una llista de contactes per aquests estats de subvencions. Per dur a terme les vostres cerques personalitzades - cliqueu <a href='%1'>Cerca subvencions</a>. Podeu cercar per nom de contacte, import, tipus de subvenció i altres criteris.

en: This table provides a summary of <strong>Membership Signup and Renewal Activity</strong>, and includes shortcuts to view the details for these commonly used search criteria. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Members</a>. You can search by Member Name, Membership Type, Status, and Signup Date Ranges.
ca: Aquesta taula proporciona un resum <strong>de les altes de pertinences i l'activitat de renovació</strong> i inclou dreceres per visualitzar els detalls per aquells criteris de cerca més utilitzats. Per executar les vostres pròpies cerques personalitzades - cliqueu <a href='%1'>Cerca membres</a>. Podreu cercar per nom del membre, tipus de pertinença, estat i rangs de data d'alta.

en: This title and the description below will be displayed to users in the reports list when they click the 'Reports Listing' menu. The title should reflect the report's default criteria. EXAMPLE: Activity Report - Current Month
ca: Aquest títol i la descripció que segueix es mostren als usuaris en la llista d'informes quan facin clic al menú 'Llistat de reports'. El títol ha de reflectir criteris predeterminats de l'informe. Exemple: Informe d'activitats - Aquest Mes

en: This title is already associated with the selected activity type. Please specify a unique title.
ca: El títol ja està associat amb el tipus d'activitat seleccionada. Sisplau especifiqueu un títol únic.

en: This title is already associated with the selected campaign and activity type. Please specify a unique title.
ca: Aquest títol ja està associat amb la campanya seleccionada i el tipus d'activitat. Sisplau, especifiqueu un títol únic.

en: This title is displayed to users in the Custom Search listings.
ca: Aquest títol es mostrar a usuaris en les llistes de cerca personalitzada.

en: This title will be displayed at the top of the page unless the frontend title field is filled out.<br />Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for Title.
ca: Aquest títol es mostrarà a la part superior de la pàgina tret que s'ompli el camp del títol públic.<br /> Utilitzeu només caràcters alfanumèrics, espais i guions per al títol.

en: This title will be displayed at the top of the page.<br />Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for Title.
ca: Aquest títol es mostrarà en la part superior de la pàgina.<br /> Utilitzeu únicament caràcters alfanumèrics, espais i guions per al títol.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you / transaction confirmation page.
ca: Aquest títol es mostrarà al principi de la pàgina d'agraïment o confirmació de la transacció.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you page.
ca: Aquest títol es mostrarà al principi de la pàgina d'agraïment.

en: This username is currently available.
ca: Aquest nom d'usuari es troba actualment disponible.

en: This username is taken.
ca: El nom d'usuari ja s'està fent servir.

en: This value is selected by default when adding a new contact address.
ca: Aquest valor es seleccionat per defecte quan afegeixi una nova direcció d'un contacte.

en: This week
ca: Aquesta setmana

en: This will add links for all currently active reports to the "Reports" menu under the relevant component. If you have added report instances to other menus, they will be moved to "Reports".  Are you sure?
ca: Això afegirà enllaços per a tots els informes actuals actius al menú "Informes" sota el component corresponent. Si heu afegit instàncies d'informes a altres menús, aquestes es mouran a "Informes". Esteu segur?

en: This will also remove the premium from any contribution pages that currently include it.
ca: Això també eliminarà les recompenses de qualsevol pàgina de contribució que actualment les inclogui.

en: This will delete data from CiviCRM. Are you sure?
ca: Això eliminarà les dades de CiviCRM. Estàs segur?

en: This will make your CiviCRM installation a single-language one again. THIS WILL DELETE ALL DATA RELATED TO LANGUAGES OTHER THAN THE DEFAULT ONE SELECTED ABOVE (and only that language will be preserved).
ca: Això farà que la vostra instal·lació de CiviCRM torni a ser una llengua única. S'ESBORRARAN TOTES LES DADES RELACIONADES AMB ALTRES LLENGÜES QUE NO SIGUIN LA QUE ESTÀ SELECCIONADA PER DEFECTE (i només es conservarà aquest idioma).

en: This will refresh the duplicates list. Click OK to proceed.
ca: Això actualitzarà la llista de duplicats. Feu clic a d'acord per continuar.

en: This will remove the format from all Message Templates that use it. Do you want to continue?
ca: Això eliminarà el format de totes les plantilles de missatges que l'utilitzen. Voleu continuar?

en: This will write to the database. Continue?
ca: Això s'escriurà a la base de dades. Continueu?

en: Thought you might be interested in checking out this event. I'm planning on attending.
ca: Vaig pensar que podria estar interessat en provar aquest esdeveniment. Estic pensant en assistir.

en: Thought you might be interested in learning about and helping this organization. I think they do important work.
ca: He pensat que podries estar interessat en conèixer i ajudar a aquesta organització. Crec que fan una tasca molt important.

en: Thousands Separator and Decimal Delimiter can not be the same.
ca: El separador de milers i el delimitador decimal no poden ser el mateix.

en: Thousands Separator can not be empty. You can use a space character instead.
ca: El separador de milers no pot estar buit. Podeu utilitzar un caràcter espai en el seu lloc.

en: Three
ca: Tres

en: Threshold
ca: Llindar

en: Thumbnail URL
ca: URL de la miniatura

en: Time
ca: Hora

en: Time Format
ca: Format d'hora

en: Time Limit
ca: Límit de temps

en: Time is required for this format.
ca: Es requereix la Hora per aquest format.

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Tip
ca: Consell

en: Title
ca: Títol

en: Title - New Membership
ca: Títol -  Nova pertinença

en: Title - Renewals
ca: Títol - Renovacions

en: Title Text Color
ca: Color del text del títol

en: Title and Format
ca: Títol i format

en: Title and Settings
ca: Títol i configuració

en: Title for Premiums section
ca: Títol per a la secció de recompenses

en: Title for Premiums section.
ca: Títol de la secció de recompenses.

en: Title for the Honoree section (e.g. &quot;Honoree Information&quot;).
ca: Títol per a la secció Homenatjat (per exemple, &quot;Informació del Homenatjat&quot;).

en: Title is a required field.
ca: El títol és un camp requerit

en: Title not Set
ca: Títol no establert

en: Title of the survey.
ca: Títol de la enquesta.

en: Title to appear at the top of the Premiums section.
ca: Títol a mostrar en l'encapçalament de la secció de recompenses.

en: To
ca: a

en: To Be Paid
ca: A pagar

en: To Email
ca: Correu electrònic

en: To End of Previous
ca: FIns a la fi del passat

en: To First Name
ca: Nom

en: To Last Name
ca: Cognoms

en: To add a field to this form, drag or double-click an item from the list to the right.
ca: Per afegir un camp a aquest formulari, arrossegui o  feu doble clic a un element de la llista cap a la dreta.

en: To add reports to your dashboard:
ca: Per afegir informes al seu tauler:

en: To be paid in
ca: Per a ser pagat en

en: To cleanup both, add <em>%1</em>
ca: Per a netejar els dos, afegir <em>%1</em>

en: To complete and confirm your signature, please follow the activation instructions sent to the email address you provided.
ca: Per a completar i confirmar la teva firma, seguint les instruccions d'activació enviades a la direcció de correu electrònic.

en: To disable Contribution Amounts section you need to first disable Separate Membership Payment option from Membership Settings.
ca: Per a deshabilitar la secció d'imports de contribució, necessiteu primer deshabilitar l'opció de "Pagament de membres separada" des de "Opcions de membres".

en: To display a stack trace listing at the top of a page, add <em>%1</em>
ca: para mostrar una llista de rastre de seguiment en la part superior de la pàgina, addicioneu <em>%1</em>

en: To empty template cache (civicrm/templates_c folder), add <em>%1</em>
ca: Per a buidar la memòria cau de plantilles ( carpeta civicrm/templates_c ), afegir <em>%1</em>

en: To enable event participation approval the following statuses must be enabled:
ca: Per a permetre la aprovació de la participació en esdeveniments els següents estats haurien d'estar activats:

en: To enable event waitlist management the following statuses must be enabled:
ca: Per a activar l'administració de la llista d'espera d'esdeveniments els següents estats haurien d'estar habilitats:

en: To end of current calendar month
ca: Fins al final del mes actual

en: To end of current calendar year
ca: Fins al final de l'any actual

en: To end of current quarter
ca: Fins al final del trimestre actual

en: To end of current week
ca: Fins al final d'aquesta setmana

en: To end of previous calendar month
ca: Fins a la fi del mes passat

en: To end of previous calendar year
ca: Fins a la fi de l'any passat

en: To end of previous quarter
ca: Fins a la fi del trimestre passat

en: To end of previous week
ca: Fins a la fi de la setmana passada

en: To end of yesterday
ca: Fins ahir

en: To ensure that all of your custom data groups are available to Views, you may need to add the following key(s) to the db_prefix array in your settings.php file: '%1'.
ca: Per assegurar que tots els grups de dades personalitzats estiguin disponibles per a vistes, potser hagi de afegir les següents clau(s)  a la col·lecció db_prefix en el seu arxiu d'ajust.php: '%1'.

en: To filter on Staff Member or Relationship, please also select Staff Member and Relationship from the list of fields.
ca: Per filtrar per a membre de l'equip o relació amb el col·laborador, si us plau seleccioneu també un membre del personal i la relació de la llista de camp.

en: To find out more about this event, go to:
ca: Per saber més sobre aquest esdeveniment, vagi a:

en: To make a contribution, go to:
ca: Per fer una contribució, vagi a:

en: To remove temporary upload files (civicrm/upload folder), add <em>%1</em>
ca: Per a suprimir els fitxers carregats temporalment (carpeta civicrm/upload), afegir <em>%1</em>

en: To search by specific location types (e.g. Home, Work...), select one or more options.
ca: Per a buscar per tipus d'ubicació específics (per exemple, Casa, Treball...), seleccioneu una o més opcions.

en: To send a Mass SMS, you must have a valid group of recipients - either at least one group that's a Mailing List
ca: Per a enviar un SMS massiu, ha de tenir un grup de destinataris vàlid - o almenys un grup que sigui una llista de correu.

en: To view totals please select all of activity id, date and duration.
ca: Per a veure els totals, seleccioneu tots els ID d'activitat, data i durada.

en: To:
ca: A:

en: Today
ca: Avui

en: Toggle fullscreen
ca: Canvia a pantalla completa

en: Tomorrow
ca: Demà

en: Too many matching results
ca: Massa resultats coincidents

en: Top Donors Report
ca: Informe de principals donants

en: Top Margin
ca: Marge superior

en: Top Padding
ca: Separació superior

en: Top level
ca: Nivell superior

en: Total Amount
ca: Import total

en: Total Amount (Contributions)
ca: Import total (contribucions)

en: Total Amount (Soft Credits)
ca: Import total (Crèdits tous)

en: Total Amount Paid
ca: Import total pagat

en: Total Clicks on a particular link
ca: Clics totals en un enllaç determinat

en: Total Contributions
ca: Contribucions totals

en: Total Donors
ca: Total de donants

en: Total Income
ca: Ingressos totals

en: Total Members
ca: Membres totals

en: Total No Pledges
ca: Número total de promeses

en: Total Number of Cases
ca: Nº total de casos

en: Total Number of Countries
ca: Nº total de països

en: Total Opens
ca: Obertures totals

en: Total Paid
ca: Total pagat

en: Total Participant(s) added to event: %1.
ca: Número de participants afegits a l'esdeveniment: %1.

en: Total Participants
ca: Participants totals

en: Total Participants : %1
ca: Número de participants: %1

en: Total Payments Made
ca: Total de pagaments efectuats

en: Total Pledge Amount
ca: Quantitat total compromesa

en: Total Pledge Amount should be greater than zero.
ca: La quantitat total de compromís hauria de ser major que cero.

en: Total Pledged
ca: Total compromès

en: Total Pledges
ca: Compromisos totals

en: Total Price
ca: Preu total

en: Total Primary Contact(s)
ca: Total de contactes principals

en: Total Recipients:
ca: Destinataris totals:

en: Total Reserve
ca: Total assignats

en: Total Row(s)
ca: Total de files

en: Total Rows
ca: Total de files

en: Total Selected Activities: %1
ca: Total d'activitats seleccionades: %1

en: Total Soft Credit Amount
ca: Import total de crèdits tous

en: Total Tracked Opens
ca: Total d'obertures registrades

en: Total Usage:
ca: Ús total:

en: Total amount entered
ca: Quantitat total introduïda

en: Total amount expected
ca: Quantitat total esperada

en: Total amount last year
ca: Quantitat total de l'any passat

en: Total amount you would like to raise for this campaign.
ca: Quantitat total que voldria aconseguir amb aquesta campanya.

en: Total for
ca: Total al

en: Total for Fiscal Year
ca: Total de l'any fiscal

en: Total for amounts entered below does not match the expected batch total.
ca: El total dels imports introduïts a sota no coincideix amb el total de l'import del lot.

en: Total number of rows imported successfully.
ca: Número total de files importades correctament.

en: Total number of rows in the imported data.
ca: Número total de files en les dades importades

en: Total reserved contacts should be a positive number
ca: Total de contactes reservats haurien de ser un número positiu

en: Total reserved per interviewer
ca: Total reservat per l'entrevistador

en: Total rows (activity records) in uploaded file.
ca: Total de files ( activitat de registre) en l'arxiu penjat

en: Total rows (contribution records) in uploaded file.
ca: Total de files (registres de contribucions) en el fitxer pujat.

en: Total rows to be imported.
ca: Total files a ser importades

en: Totals (all types)
ca: Totals (tots els tipus)

en: Totals Only
ca: Només totals

en: Touched Activity
ca: Activitat modificada

en: Touched Contact
ca: Contacte modificat

en: Track Click-Throughs
ca: Seguiment de clics registrats

en: Track Mailing?
ca: Seguiment del Mailing?

en: Track Opens
ca: Seguiment d'obertures

en: Track Opens?
ca: Seguiment d'obertures?

en: Track Replies
ca: Seguiment de respostes

en: Track URLs?
ca: Seguiment d'URL?

en: Track replies using VERP in Reply-To header
ca: Seguiu les respostes amb VERP a l'encapçalament -Respon a-

en: Track the number of times recipients click each link in this mailing.
ca: Feu un seguiment del nombre de vegades que els destinataris cliquen cada enllaç d'aquest mailing.

en: Track the number of times recipients open this mailing in their email software.
ca: Feu un seguiment del nombre de vegades que els destinataris obren aquest mailing en el seu client de correu electrònic.

en: Trackable Opens
ca: Obertures rastrejables

en: Trackable Replies
ca: Respostes rastrejables

en: Trackable URLs
ca: URL rastrejables

en: Transaction #
ca: Transacció #

en: Transaction Date
ca: Data de transacció

en: Transaction Fee
ca: Pagament d'entrada

en: Transaction ID
ca: Identificador de la transacció

en: Transaction ID already exists in Database.
ca: L'identificador de la transacció ja existeix a la base de dades.

en: Transaction ID must be unique within the database
ca: L'identificador de la transacció ha de ser únic dins la base de dades.

en: Transaction ID's must be unique. Include the account number for checks.
ca: Els identificadors de transacció haurien de ser únics. Incloure el número de compte per als xecs.

en: Transactions
ca: Transaccions

en: Transfer
ca: Transferir

en: Transfer Registration
ca: Transferir inscripció

en: Transfer or Cancel Registration
ca: Transferir o Cancel·lar la inscripció

en: Transferred
ca: Transferit

en: Translated string
ca: Cadena de traducció

en: Try a different spelling or use fewer letters.
ca: Proveu amb una paraula diferent o utilitzar menys lletres.

en: Turkish
ca: Turc

en: Two
ca: Dos

en: Type
ca: Tipus

en: Type of Contact.
ca: Tipus de contacte.

en: Type of Data
ca: Tipus de dades

en: Type of relationship
ca: Tipus de relació

en: UF Group Created Date
ca: Data de creació del grup UF

en: URL Click-through tracking
ca: Seguiment de clics per URL

en: URL Variables
ca: Variables de URL

en: URL for Winner Criteria
ca: URL del criteri del guanyador

en: URL for file is not valid
ca: L'URL pel fitxer no és vàlid

en: URL for this Page
ca: URL d'aquesta pàgina

en: URL is not set for this payment processor
ca: URL no s'ha establert per a aquest processador de pagaments

en: URL of the location for uploaded image files.
ca: URL de la ubicació per a pujar fitxers d'imatges.

en: URL to Logo Image
ca: URL de la imatge del logo

en: URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.). Enable secure URLs.
ca: URLs utilitzades per a accedir als recursos del CiviCRM (Fitxers CSS, Fitxers Javascript , Imatges, etc.). Habiliteu URL segures.

en: USPS Address Lookup Failed with HTTP status code: %1
ca: La cerca de les adresses USPS  han fallat amb el còdig d'estat HTTP: %1

en: Un-subscribe Confirmation
ca: Confirmació de cancel·lació de subscripció

en: Unable to Delete
ca: No es pot eliminar

en: Unable to delete the '%1' Price Field - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions  or event templates.
ca: No s'ha pogut eliminar el camp preu '%1' - està en ús per un o més esdeveniments actius, pàgines de contribució o plantilles d'esdeveniments.

en: Unable to delete the '%1' Price Field Option - it is currently in use by one or more active events  or contribution pages or contributions.
ca: No es pot eliminar el camp de preu '%1' - Actualment esta en  ús per un o més esdeveniments actius o pàgines de contribució o contribucions

en: Unable to delete the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions or event templates.
ca: No s'ha pogut eliminar el camp preu '%1' - està en ús per un o més esdeveniments actius, pàgines de contribució o plantilles d'esdeveniments.

en: Unable to deliver to destintation mail server
ca: No es pot enviar al servidor de correu de destí

en: Unable to disable the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events, contribution pages or contributions.
ca: No es pot desactivar el conjunt de preus '%1' - es utilitzat per un o més esdeveniments actius, pàgines de contribucions o contribucions.

en: Unable to extract the extension.
ca: No ha estat possible extreure l'extensió.

en: Unable to load configuration file for the referenced case type: '%1' %2.
ca: No es pot carregar l'arxiu de configuració per al tipus de cas que es fa referència: '% 1'% 2.

en: Unable to reach destination mail server
ca: No es pot arribar al servidor de correu de destinació

en: Unable to reach the server. Please refresh this page in your browser and try again.
ca: No s'ha pogut arribar al servidor. Torni a carregar aquesta pàgina al navegador i torneu a intentar.

en: Unable to remove directory %1
ca: No és pot eliminar el directori %1

en: Unable to remove file %1
ca: No és pot eliminar l'arxiu %1

en: Unable to resolve recipient domain
ca: No es pot resoldre el domini del destinatari

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for free membership signup ONLY, or to solicit in-kind / non-monetary donations such as furniture, equipment.. etc.
ca: Desmarqueu la casella si esteu utilitzant aquesta pàgina de contribució només per a registres de pertinences gratuïtes, o per a sol·licitar donatius en espècie / no monetaris com ara mobles, equips... etc.

en: Unhide
ca: Mostrar

en: Unhold Email
ca: Desbloqueja el correu electrònic

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Uninstall "%1"?
ca: Desinstal·la "%1"?

en: Uninstall Error
ca: Error en la desinstal·lació

en: Uninstall Extension
ca: Desinstal·la l'extensió

en: Unique Click-throughs
ca: Clics registrats únics

en: Unique ID (OpenID)
ca: Identificador únic (OpenID)

en: Unique Opens
ca: Obertures úniques

en: Unique Replies
ca: Respostes úniques

en: Unique Tracked Opens
ca: Obertures rastrejades úniques

en: Unique internal Credit Note ID for this contribution.
ca: Identificador únic intern de nota de crèdit per aquesta contribució.

en: Unique internal reference ID for this contribution.
ca: Identificador de referència interna única para aquesta Contribució.

en: Unique payment ID for this transaction. The Payment Processor's transaction ID will be automatically stored here on online contributions.
ca: Identificador únic de pagament per a aquesta transacció. L'identificador de transacció del processador de pagaments s'emmagatzemarà automàticament aquí en les contribucions en línia.

en: Unique reference for the recurring contribution. May be made up of other fields, e.g. bank ID, account number, etc.
ca: Referència única per a la contribució periòdica. Pot estar format per altres camps, per exemple, identificació bancària, número de compte, etc.

en: Unique table ID
ca: Identificador únic de taula

en: Unit Price
ca: Preu unitari

en: Unit of Measure
ca: Unitat de mesura

en: Unit price.
ca: Preu unitari.

en: Units
ca: Unitats

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown bounce type: Could not parse bounce email
ca: Tipus de retorn desconegut: No s'ha pogut analitzar el correu electrònic retornat

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown parameter
ca: Paràmetre desconegut

en: Unknown path
ca: Camí desconegut

en: Unknown tag.
ca: Etiqueta desconeguda.

en: Unmatched Soft Credit Rows (skipped)
ca: Files no coincidents de crèdit (omeses)

en: Unnamed Profile
ca: Perfil sense nom

en: Unopened/Hidden
ca: No oberts / amagats

en: Unpaid
ca: Impagat

en: Unreachable
ca: Inaccessible

en: Unrecognized payment hook (%1) in %2::%3
ca: Pagament no reconegut (%1) en %2::%3

en: Unrecognized upgrade action
ca: Acció d'actualització desconeguda

en: Unrestricted
ca: Sense restriccions

en: Unreviewed
ca: Sense revisar

en: Unsafe Permission Settings
ca: La configuració de permisos no és segura

en: Unsaved Changes
ca: Canvis no desats

en: Unsubscribe
ca: Cancel·la la subscripció

en: Unsubscribe Confirmation
ca: Confirmació de cancel·lació de subscripció

en: Unsubscribe Group
ca: Grup de cancel·lació de subscripcions

en: Unsubscribe Message
ca: Missatge de cancel·lació de subscripció

en: Unsubscribe Requests
ca: Sol·licituds de cancel·lació de subscripcions

en: Unsubscribe via email
ca: Cancel·la la subscripció per correu electrònic

en: Unsubscribe via web page
ca: Cancel·la la subscripció per la pàgina web

en: Unsubscribed
ca: Subscripció cancel·lada

en: Unsubscribed Groups
ca: Grups no subscrits

en: Unsubscribes
ca: Baixes

en: Unsupervised
ca: No supervisada

en: Unsupported action
ca: Acció no suportada

en: Up To %1
ca: Fins el %1

en: Up To %1 Donation
ca: Fins a %1 de donacions

en: Upcoming Events
ca: Pròxims esdeveniments

en: Update
ca: Actualitza

en: Update Activities
ca: Actualitza les activitats

en: Update Activity
ca: Actualitza l'activitat

en: Update Campaign
ca: Actualitzar campanya

en: Update Contact Information
ca: Actualitza la informació del contacte

en: Update Contact(s)
ca: Actualitza els contactes

en: Update Contacts
ca: Actualitza els contactes

en: Update Contribution(s)
ca: Actualitza contribució(ns)

en: Update Contributions
ca: Actualitza les contribucions

en: Update Grants
ca: Actualitza les subvencions

en: Update Greetings and Addressees
ca: Actualitzar saludas i direccions

en: Update Members(s)
ca: Actualitza membres

en: Update Membership Statuses
ca: Actualitza estats de pertinença

en: Update Memberships
ca: Actualitza les pertinences

en: Update Page Format (this will affect all templates that use this format)
ca: Actualitzar format de pàgina (això afectarà a totes les plantilles que utilitzen aquest format)

en: Update Participant Statuses
ca: Actualitzar estats del participant

en: Update Participant(s)
ca: Actualitza el(s) participant(s)

en: Update Petition
ca: Actualitza la petició

en: Update Recurring Contribution
ca: Actualitzar contribució periòdica

en: Update Recurring Contribution Billing Details
ca: Actualitzar detalls de facturació de contribució periòdica

en: Update Response
ca: Actualitzar resposta

en: Update Responses for All
ca: Actualitzar respostes per a tots

en: Update Smart Group
ca: Actualitza el grup intel·ligent

en: Update Smart Group Counts
ca: Actualiza els comptadors dels grups intel·ligents

en: Update Survey
ca: Actualitzar enquesta

en: Update Template
ca: Actualitza la plantilla

en: Update existing contributions
ca: Actualitzar contribucions existents

en: Update field values for each Activities as needed. Click <strong>Update Activities</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first Activity and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
ca: Actualitzeu els valors dels camps de cada activitat segons sigui necessari. Feu clic a <strong>actualitzar activitats</strong> següent per a desar tots els canvis. Per definir un camp amb el mateix valor per a totes les files, introdueixi aquest valor per a la primera activitat i després feu clic a la icona de <strong>Copiar</strong> (al costat del títol de la columna).

en: Update field values for each contact as needed. Click <strong>Update Contacts</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contact and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
ca: Actualitzeu els valors de camp per a cada contacte segons sigui necessari. Feu clic a <strong>Actualitza els contactes</strong>que hi ha a continuació per a desar tots el canvis. Per establir un camp amb el mateix valor per a totes les files, escriviu el valor del primer contacte i feu clic en la icona <strong>Copia</strong> (al costat del títol de la columna).

en: Update field values for each contribution as needed. Click <strong>Update Contributions</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contribution and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
ca: Actualitzeu els valors dels camps per a cada contribució que ho necessiti. Feu clic <strong>Actualitza les contribucions</strong> a sota per desar tots els canvis. Per definir un camp al mateix valor per a TOTES les files, introduïu el valor a la primera contribució i cliqueu la <strong>Icona de còpia</strong> (al costat de la columna del títol).

en: Update field values for each participant as needed. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first participation and then click the
            <strong>Copy icon</strong>
            (next to the column title).
ca: Actualitza els valors dels camp per a cada participant segons convingui. Per definir el mateix valor per a totes les files, inseriu aquest valor per a la primera inscripció i seguidament cliqueu la
            <strong>Icona de copia</strong>
            (al costat del títol de la columna).

en: Update grants
ca: Actualitzar subvencions

en: Update multiple activities
ca: Actualitza múltiples activitats

en: Update multiple contacts
ca: Actualitza diversos contactes

en: Update multiple contributions
ca: Actualitza múltiples contribucions

en: Update multiple participants
ca: Actualitza varis participants

en: Update thank-you dates for these contributions
ca: Actualitzar les dates d'agraïment per aquestes contribucions

en: Update the matching contact
ca: Actualitzar el contacte coincident

en: Update this field mapping
ca: Actualitza aquesta assignació de camp

en: Update this page with current statistics on the number of contacts in each smart group.
ca: Actualitzeu aquesta pàgina amb les estadístiques actuals del nombre de contactes per a cada grup intel·ligent.

en: Update your personal contact information
ca: Actualitzeu les vostres dades personals de contacte

en: Updated Grant(s): %1 (Total Selected: %2)
ca: Subvenció(ons) actualitzades: %1 (Total seleccionades: %2)

en: Updated personal campaign page
ca: Pàgina de campanya personal actualitzada

en: Updates Saved
ca: S'han desat les actualitzacions

en: Updates membership statuses. WARNING: Membership renewal reminders have been migrated to the Schedule Reminders functionality, which supports multiple renewal reminders.
ca: Actualitzacions de status de membres. Atenció: recordatoris de renovació de membres s'han migrat a la funcionalitat Programar Recordatoris, que suporta múltiples recordatoris de renovació.

en: Updates pending event participant statuses based on time
ca: Actualitza estats dels participants a esdeveniments pendents basats en el temps

en: Updates pledge records and sends out reminders
ca: Actualitza registres de compromís i envia recordatoris

en: Updates the reset_date on an email address to indicate that there was a valid delivery to this email address.
ca: Actualitza la data_de_reinici d'una direcció de correu electrònic per indicar que hi havia un enviament vàlid per aquesta direcció.

en: Upgrade CiviCRM from v %1 To v %2
ca: Actualitzar CiviCRM  de la versió v %1 a la v %2

en: Upgrade CiviCRM to Version %1
ca: Actualitzeu el CiviCRM a la versió %1

en: Upgrade Now
ca: Actualitza ara

en: Upload CSV File
ca: Càrrega del fitxer CSV

en: Upload Content
ca: Carregar el contingut

en: Upload Data
ca: Carrega les dades

en: Upload Document
ca: Carrega el document

en: Upload TEXT Message
ca: Carregar missatge de TEXT

en: Upload a photo or icon that you want to be displayed when viewing this contact.
ca: Carregueu una foto o una icona que vulgueu mostrar quan es visualitzi aquest contacte.

en: Upload from my computer
ca: Pujar des del ordinador

en: Upload or Compose On-screen
ca: Carregar o composar en pantalla

en: Upload the document in .docx or .odt format.
ca: Carregueu el document en format .docx o .odt.

en: Urdu
ca: Urdú

en: Url
ca: URL

en: Url Tracking
ca: URL de seguiment

en: Url already exists in Database.
ca: La URL ja existeix en la base de dades.

en: Usage
ca: Ús

en: Usage Count:
ca: Comptador d'utilització:

en: Use %1 for state/province abbreviation or %2 for state province name.
ca: Utilitzeu %1 per a abreviar estat/província o %2 com a nom d'estat/província

en: Use %1 unless otherwise advised by eWAY.
ca: Utilitzeu %1 excepte disposició contrària per part de eWAY.

en: Use 'Exact Match' if you don't want partial matches to be replaced OR you are replacing a complete phrase (e.g. replace 'Create Printable Letters (PDF)' with  'Write Letters').
ca: Utilitzeu 'coincidència exacte' si no voleu que les cerques parcials  que substitueix o va a substituir una frase completa (p. ex. reemplaçar 'Crea Cartes per imprimir (PDF)" per "escriure cartes").

en: Use 'Find Contacts within this Group' to search for specific contacts.
ca: Utilitzar ' Trobar contactes en aquest grup' per a cercar contactes específics.

en: Use 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' unless otherwise advised by Elavon.
ca: Utilitzeu https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do excepte que Elavon comuniqui el contrari.

en: Use 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' unless otherwise advised by Elavon..
ca: Utilitzeu 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' excepte disposició contrària per part de Elavon..

en: Use (create mode)
ca: Utilitzar (modo creació)

en: Use <a href='%1'>Find</a> or <a href='%2'>Advanced Search</a> form to enter search criteria
ca: Utilitzeu <a href='%1'>Cerca</a> o el formulari de <a href='%2'>Cerca avançada</a> per introduir criteris de cerca

en: Use <strong>&#37;</strong> wildcard(s) for partial matches. EXAMPLE: Enter 'Volunteer&#37;' as your Activity Type to match any activity whose type is 'Volunteer' + any other words (e.g. Volunteer for Open House).
ca: Utilitzeu el comodí(ns) <strong>&#37;</strong> per a coincidències parcials. Per exemple: escriu 'Voluntari&#37;' com a tipus d'activitat per cobrir qualsevol activitat de tipus 'Voluntari' + qualsevol altra paraula (per exemple, voluntari per a portes obertes).

en: Use <strong>Find Groups</strong> to search by group name, type and visibility.
ca: Utilitzeu <strong>Buscar grups</strong> per buscar pel nom del grup, el tipus i la visibilitat.

en: Use <strong>Word Replacements</strong> to change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
ca: Utilitzeu reemplaçament de paraules per canviar totes les aparicions d'una paraula o frase a les pantalles de CiviCRM (p. ex., Reemplaça totes les aparicions de 'Contribució' amb 'Donació').

en: Use Address Elements
ca: Utilitzar elements de direcció

en: Use Complete Address
ca: Utilitzar direcció completa

en: Use Custom Field Sets to add logically related fields for a specific type of CiviCRM record (e.g. contact records, contribution records, etc.).
ca: Utilitzeu els conjunts de camps personalitzats per afegir camps relacionats lògicament per a un tipus específic de registre CiviCRM (p. ex. registres de contacte, registres de contribució, etc.).

en: Use DedupeRule
ca: Utilitza la regla de desduplicació

en: Use Event Types to categorize your events. Event feeds can be filtered by Event Type and participant searches can use Event Type as a criteria.
ca: Utilitzeu els tipus d'esdeveniments per a categoritzar els vostres esdeveniments. Els canals d'esdeveniments es poden filtrar per tipus d'esdeveniments i les cerques de participants poden utilitzar els tipus d'esdeveniments com a criteri.

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee').
ca: Utilitzeu Grups per a organitzar els contactes (p. ex. aquests contactes son part del "Comitè Directiu").

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create 'smart' groups based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
ca: Utilitzeu els grups per a organitzar els contactes (p. ex. aquests contactes son part de la nostra 'Junta directiva'). També podeu crear grups 'intel·ligents' basats en les característiques dels contactes (p. ex. aquest grup està format per totes les persones de la base de dades que resideixen en una població específica).

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create <strong>smart groups</strong> based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
ca: Utilitzeu els grups per a organitzar els contactes (p. ex. aquests contactes son part de la nostra 'Junta directiva'). També podeu crear <strong>grups intel·ligents</strong> basats en les característiques dels contactes (p. ex. aquest grup està format per totes les persones de la base de dades que resideixen en una població específica).

en: Use Location
ca: Utilitza una ubicació

en: Use Rule
ca: Utilitza la regla

en: Use Saved Field Mapping
ca: Utilitzar assignació de camps guardada

en: Use Street Address
ca: Utilitzar direcció del carrer

en: Use Template
ca: Utilitza una plantilla

en: Use a confirmation page?
ca: Utilitza una pàgina de confirmació?

en: Use a confirmation screen?
ca: Utilitzar una pantalla de confirmació?

en: Use a token in the Subject when you are sending mail to a number of recipients and want to include their name and / or other values from their contact record automatically in the subject line.
ca: Utilitzeu un codi en l'assumpte quan vostè està enviant un correu a diversos destinataris i vol incloure el seu nom i/o altres valors del seu registre de contacte de forma automàtica en la línia d'assumpte.

en: Use another contact's address
ca: Utilitzeu una altra adreça de contacte

en: Use default image
ca: Utilitzar imatge per defecte

en: Use default site language
ca: Utilitzar l'idioma  predeterminat

en: Use existing location
ca: Utilitza una ubicació existent

en: Use existing result set
ca: Utilitzar un conjunt de resultats existents

en: Use following steps if you need to control View and/or Edit permissions for specific contact groups, specific profiles or specific custom data fields.
ca: Utilitzeu els següents passos si necessiteu controlar la visualització i /o editar els permisos per als grups específics de contactes, perfils específics o camps de dades personalitzades específiques.

en: Use for Bulk Mail
ca: Utilitzar pels correus massius

en: Use language in use at the time
ca: Utilitzeu l'idioma que s'estigui utilitzant en aquest moment

en: Use the %1 token for state/province abbreviation or %2 for full state/province name.
ca: Utilitza l'1% per a l'abreviatura Estat/Província o el 2% per a la denominació sencera Estat/Província.

en: Use the 'Add Association Rule' form to add new rules.
ca: Utilitzeu el formulari ' afegir regla d'associació' per afegir noves regles

en: Use the 'Group Status...' checkboxes to view contacts with 'Pending' status and/or contacts who have been 'Removed' from this group.
ca: Utilitzeu ' Estats de grup...' caselles de marcació per a veure contactes amb estat 'pendent' i / o contactes que han estat 'suprimits' d'aquest grup.

en: Use the greeting/address options to determine how you would like the contact's salutation and name displayed for different communication methods. When you send an email or export a list of records to a .csv file for mail merging, the greeting and addressee fields will reflect your preferences.
ca: Utilitzeu les opcions de la salutació / de direcció per determinar com li agradaria que la salutació de contacte i el nom que es mostra per a diferents mètodes de comunicació. Quan s'envia un correu electrònic o exportar una llista de registres a un arxiu csv. Fusió de correu, la salutació i els camps de destinatari reflectirà les seves preferències

en: Use the links below to configure or modify the global settings for CiviCRM for this site. Refer to the %1 for details on settings and options.
ca: Utilitzeu els enllaços següents per configurar o modificar la configuració global de CiviCRM per a aquest lloc. Consulteu el %1 per obtenir informació sobre la configuració i les opcions.

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten event fee levels. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed. You can also configure one or more sets of discounted fees by checking "Discounts by Signup Date" below.
ca: Utilitza la taula de sota per a introduir fins a deu etiquetes de tarifa i els imports corresponents. Aquests es presentaran com una llista d'opcions. Es mostraran ambdós, l'etiqueta i l'import en euros. També pots configurar un o més conjunts de descomptes seleccionant la casella "Descomptes per data d'inscripció" que trobaràs a continuació.

en: Use the table below to enter up to ten fixed contribution amounts. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed.
ca: Utilitza la taula de sota per a introduir fins a deu imports de contribució. Aquests es presentaran com una llista d'opcions. Es mostraran ambdós, l'etiqueta i l'import en euros

en: Use this Search form to find contacts. Mark the contacts you want to add to this group. Then click 'Add Contacts to %1'.
ca: Utilitze aquest formulari de cerca per a trobar contactes. Seleccioni els contactes que voleu afegir aquest grup. Finalment, feu clic en "Afegir contactes a %1".

en: Use this checklist to review and complete configuration tasks for your site. You will be redirected back to this checklist after saving each setting. Settings which you have not yet reviewed will be <span class="status-overdue">displayed in red</span>. After you have visited a page, the links will <span class="status-pending">display in green</span>  (although you may still need to revisit the page to complete or update the settings). You can access this page again from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu at any time.
ca: Utilitzeu aquesta llista per revisar i completar les tasques de configuració del vostre lloc. Se't redireccionarà de nou a aquesta llista després de guardar cada paràmetre. Els paràmetres que encara no heu revisat es mostraran en vermell. Després d'haver visitat una pàgina, els enllaços es mostraran en verd  (tot i que encara necessiteu tornar a visitar la pàgina per completar o actualitzar la configuració). Podeu tornar a accedir a aquesta pàgina del menú Administrador CiviCRM en qualsevol moment.

en: Use this field to indicate the organization that owns this account.
ca: Utilitzeu aquest camp per indicar la organització a la qual pertany aquest compte.

en: Use this field to limit/end the repetition of the %1.
ca: Utilitzeu aquest camp per limitar/finalitzar la repetició de l'%1.

en: Use this field to store a description of how/why this contact was added to the database. This field is usually auto-filled when a contact is created from a public form i.e. Event Registration.
ca: Utilitzeu aquest camp per emmagatzemar una descripció de com o per què aquest contacte va ser afegit a la base de dades. Aquest camp és autocompletat quan un contacte és creat des d'un formulari public p. ex. Registre a un esdeveniment.

en: Use this field to store a unique identifier. This is generally used to link contacts with records in a related or legacy application. When migrating data from another system, import the unique contact identifier from the old system to this field. You can then use it to match imported contributions and other transactional data to the corresponding contact record.
ca: Utilitzeu aquest camp per a emmagatzemar un identificador únic. Aquest, generalment, s'utilitza per a enllaçar contactes amb els seus registres en d'altres aplicacions. Al migrar les dades des d'un altre sistema, importeu l'identificador únic del contacte des del sistema vell a aquest camp. A continuació, podrà utilizar-lo per a verificar les contribucions importades i altres dades transaccionals amb el registre del contacte corresponent.

en: Use this form to Add new Survey. You can create a new Activity type, specific to this Survey or select an existing activity type for this Survey.
ca: Utilitzeu aquest formulari per afegir una nova enquesta. Podeu crear un nou tipus d'activitat específica per aquesta enquesta o escollir una activitat ja existent.

en: Use this form to Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions to WordPress roles.
ca: Utilitzi aquest formulari per a garantir accès a components CiviCRM i a altres permisos CiviCRM per a rols WordPress.

en: Use this form to add or edit re-usable message templates.
ca: Utilitzeu aquest formulari per afegir o editar plantilles de missatge reutilitzables.

en: Use this form to configure the location and optional contact information for the event. This information will be displayed on the Event Information page. It will also be included in online registration pages and confirmation emails if these features are enabled.
ca: Utilitzeu aquest formulari per configurar la localització i la informació opcional de contacte de l'esdeveniment. Aquesta informació es mostrarà en la pàgina d'informació de l'esdeveniment. També s'inclourà en les pàgines de registre i en els correus de confirmació si aquestes característiques estan habilitades.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options.
ca: Utilitzeu aquest formulari per configurar el missatge d'agraïment i les opcions pel rebut.

en: Use this form to edit the page title, financial type (e.g. donation, campaign contribution, etc.), goal amount, introduction, and status (active/inactive) for this online contribution page.
ca: Utilitzeu aquest formulari per editar el títol de la pàgina, el tipus financer (p. ex. donatiu, contribució a una campanya, etc.), quantitat objectiu, introducció i estat (activa/inactiva) per aquestà pàgina de contribució en línia.

en: Use this form to edit the title and group-level help for a set of Price fields.
ca: Utilitzeu aquest formulari per a editar el títol i l'ajuda a nivell de grup per al conjunt de camps preu.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the <strong>Enabled</strong> box un-checked..
ca: Utilitzeu aquest formulari per habilitar i configurar una secció de registre i renovació de pertinences per aquesta pàgina de contribucions en línia. Si no esteu utilitzant aquesta pàgina pels registres de pertinences en línia, deixeu la casella <strong>Habilita</strong> deseleccionada.

en: Use this form to find Grant(s) by Contact name, Grant Status, Grant Type, Total Amount , etc .
ca: Utilitzeu aquest formulari per cercar les subvencions per nom de contacte, estat de la subvenció, tipus de subvenció, import, etc.

en: Use this form to record received payments for "pay later" online contributions, membership signups and event registrations. You can use the Transaction ID field to record account+check number, bank transfer identifier, or other unique payment identifier.
ca: Utilitzeu aquest formulari per registrar pagaments diferits rebuts de contribucions en línea, altes de pertinences i registres d'esdeveniments. Podeu utilitzar el camp d'identificador de transacció per registrar el número de compte+xec, identificador de la transferència bancària o altres identificadors de pagament únics.

en: Use this form to select a premium to be offered on this Online Contribution Page.
ca: Utilitzeu aquest formulari per a seleccionar una recompensa a oferir en aquesta Pàgina de Contribució en línia.

en: Use this form to set the title, the type of record the fields will be used for, and set-level help. You will then be able to add any number of fields to the set.
ca: Utilitzeu aquest formulari per definir el títol, per al tipus de registre que s'utilitzen en els camps, i per establi el nivell d'ajuda. A continuació, serà capaç d'afegir qualsevol nombre de camps per al conjunt.

en: Use this form to submit an event registration on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
ca: Utilitzeu aquest formulari per enviar una inscripció d'esdeveniment en nom de %1. S'enviarà <strong>una transacció %2</strong> mitjançant el processador de pagaments seleccionat.

en: Use this screen to configure default formats for date display and date input fields throughout your site. Settings use standard POSIX specifiers. New installations are preconfigured with standard United States formats. You can override this default setting and define the range of allowed dates for specific field types at <a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Date Preferences</a>
ca: Utilitzeu aquesta pantalla per configurar els formats predeterminats per mostrar la data i els camps d'entrada de dades al vostre lloc. La configuració usa els especificadors POSIX estàndard. Les noves instal·lacions estan preconfigurades amb formats estàndards dels Estats Units. Podeu anul·lar aquesta configuració predeterminada i definir l'interval de dates permeses per als tipus de camp específics a <a href="%1">Administra> Personalitza dades i pantalles > Preferències de data</a>

en: Use this screen to configure formats for date display and date input fields. Defaults are provided for standard United States formats. Settings use standard POSIX specifiers. Available specifiers and the values produced will vary based on your operating system and locale.
ca: Utilitzeu aquesta pantalla per configurar formats per a la visualització de la data i els camps d'entrada de dades. Els valors predeterminats es proporcionen als formats estàndard dels Estats Units. La configuració usa els especificadors POSIX estàndard. Els especificadors disponibles i els valors produïts variaran en funció del vostre sistema operatiu i local.

en: Use this search
ca: Utilitza aquesta cerca

en: Use this section to enter and update all premiums that you want to offer on any of your Online Contribution pages. Then you can assign one or more premiums to a specific Contribution page from <a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a> <strong>&raquo; Configure &raquo; Premiums</strong>.
ca: Utilitzeu aquesta secció per introduir i actualitzar tots els regals que voleu oferir a qualsevol de les vostres pàgines de contribució en línia. A continuació, podeu assignar un o més regals a una pàgina de contribució específica des de <a href='%1'>Configuració de págines de contribució en línia</a> <strong>&raquo; Configura &raquo; Regals</strong>.

en: Use to indicate that a contact has a relationship with the actual donor and / or was indirectly responsible for the contribution. For example, if one family member makes a large contribution - it is often useful to record a Soft Credit for the other family member(s). You can record a soft credit while adding or editing a contribution record from this tab.
ca: Utilitzeu-ho per indicar que un contacte té una relació amb el donant real i/o que ha estat el responsable indirecte de la contribució. Per exemple, si un membre de la família fa una gran contribució, sovint és útil registrar un crèdit tou als altres membres de la família. Podeu registrar un crèdit tou mentre afegiu o editeu un registre de contribució des d'aquesta pestanya.

en: Use tokens when you are sending mail or generating PDF letters for a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
ca: Utilitzeu els tokens quan envieu correus o cartes PDF per a un nombre de destinataris, i vulgueu incloure automàticament el nom i / o altres valors del registre de contacte en el missatge.

en: Use tokens when you are sending mail to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
ca: Utilitzeu un codi en el tema quan vostè està enviant correu a diversos destinataris i vol incloure el seu nom i / o altres valors del seu registre de contacte de forma automàtica en el seu missatge.

en: Use tokens when you are sending sms to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
ca: Utilitzeu els tokens quan estigueu enviant sms a un nombre de destinataris i vulgueu incloure automàticament el nom i / o altres valors del registre de contacte en el missatge.

en: Used For
ca: Utilitzat per

en: Used For:
ca: Utilitzada per:

en: Used For?
ca: Utilitzada per a?

en: Used for
ca: Utilitzat per a

en: User Added
ca: S'ha afegit l'usuari

en: User Dashboard Options
ca: Opcions del tauler d'usuari

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: User Link
ca: Enllaç d'usuari

en: User Name
ca: Nom d'usuari

en: User Name Label
ca: Etiqueta de nom d'usuari

en: User Name is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
ca: El nom d'usuari no està establert en Administrar &raquo; Configuració del sistema &raquo; Processador de pagament

en: User Preference
ca: Preferència d'usuari

en: User Record
ca: Registre d'usuari

en: User account is no longer active
ca: La compte d'usuari ja no està activa

en: User and User Admin Only
ca: Únicament l'usuari i l'usuari administrador

en: User inbox is full
ca: La safata d'entrada està plena

en: User-defined Profile
ca: Perfil definit per l'usuari/a

en: User-defined Profiles
ca: Perfils definits per l'usuari/a

en: User-driven Messages
ca: Missatges dirigits a usuaris

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username is not set for this payment processor
ca: El nom d'usuari no està configurat per a aquest processador de pagament

en: Username is required
ca: El nom d'usuari és obligatori

en: Username to use when polling (for IMAP and POP3).
ca: Nom d'usuari per a utilitzar en enquesta (per a IMAP i POP3).

en: Users and Permissions
ca: Usuaris i permisos

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing Participant Status.
ca: Els usuaris ja no podran seleccionar aquest valor en afegir o editar l'estat de participant.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing contact locations.
ca: Els usuaris deixaran de poder seleccionar aquest valor quan afegeixin o editin les ubicacions dels contactes.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing relationships between contacts.
ca: Els usuaris deixaran de poder seleccionar aquest valor quan afegeixin i editin relacions entre contactes.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing transaction pages.
ca: Els usuaris ja no podran seleccionar aquest quan afegeixin o editin pàgines de transacció.

en: Users with appropriate permissions can add this report to their dashboard.
ca: Els usuaris amb els  permisos apropiats poden afegir aquest informe al seu tauler.

en: Usually the last 3-4 digits in the signature area on the back of the card.
ca: Normalment els últims 3-4 dígits en l'àrea de la signatura en el revers de la targeta

en: Valid Rows
ca: Files vàlides

en: Validate & Process the Batch
ca: Validar i processar el lot

en: Validate Email Address from Mailings.
ca: Validar direcció de correu electrònic des de correus.

en: Value
ca: Valor

en: Value Saved
ca: Valor guardat

en: Value field Data Type mismatch
ca: Els tipus de dades de camps de valor no coincideix

en: Value for filters 'This Year' and 'Other Years' can not be same.
ca: Valors per a filtres "Aquest Any" i "Altres Anys" no poden ser els mateixos.

en: Value must be an integer.
ca: El valor ha de ser un enter.

en: Value should be a positive number
ca: El valor ha de ser un numero positiu

en: Verify SSL Certificates
ca: Verificar certificats SSL

en: Verify SSL Certs
ca: Verifica les certificacions SSL

en: Verifying the SSL certificate helps confirm that CiviCRM is securely communicating directly to payment processors.
ca: Verificar el certificat SSL ajuda a confirmar que CiviCRM es comunica de manera segura als processadors de pagament.

en: Version
ca: Versió

en: Version information found to be missing in database. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state.
ca: No s'ha trobat en la base de dades informació de la versió. Vostè haurà de determinar la versió correcta que correspon al seu estat base de dades actual.

en: Version information missing in civicrm codebase.
ca: Informació de la versió que falta en el codi de CiviCRM

en: Version information missing in civicrm database.
ca: No s'ha trobat la informació de la versió a la base de dades del CiviCRM.

en: Vertical Spacing
ca: Espaiat vertical

en: Via Email
ca: Via correu electrònic

en: Via Web
ca: Via web

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: View
ca: Visualitza

en: View %1
ca: Visualitza %1

en: View %1 Record
ca: Veure el registre %1

en: View / Edit Multiple Choice Options
ca: Veure / Editar Opcions d'elecció múltiple

en: View / download files including images and photos
ca: Veure / descarregar fitxer incloses imatges i fotos

en: View Activity
ca: Visualitza l'activitat

en: View Activity Record
ca: Visualitza el registre d'activitat

en: View All Reports
ca: Visualitza tots els informes

en: View Case
ca: Visualitza el cas

en: View Change Log
ca: Visualitza el registre de canvis

en: View Comment
ca: Visualitza el comentari

en: View Contact
ca: Visualitza el contacte

en: View Contact Details
ca: Visualitza els detalls del contacte

en: View Contact Summary for this Contact
ca: Visualitza el resum del contacte per aquest contacte

en: View Contact Summary for this Contact.
ca: Visualitza el resum del contacte per aquest contacte.

en: View Contact details for this contact.
ca: Visualitza els detalls del contacte per aquest contacte

en: View Contribution
ca: Visualitza la contribució

en: View Contribution Details for this Contact.
ca: Visualitza els detalls de contribució per aquest contacte.

en: View Contribution details for this contact
ca: Ver detalls de la contribució d'aquest contacte

en: View Contribution from
ca: Veure la contribució de

en: View Default
ca: Visualització per defecte

en: View Details of Case.
ca: Ver detalls del cas

en: View Details of this Contribution.
ca: Veure detalls d'aquesta contribució.

en: View Event Income Details for this Event
ca: Visualitza els detalls d'ingressos per aquest esdeveniment.

en: View Event Income For this Event
ca: Visualitza els ingressos d'esdeveniment per aquest esdeveniment

en: View Event Income details for this Event.
ca: Visualitza els detalls dels ingressos d'esdeveniment per aquest esdeveniment.

en: View Event Participants For this Event
ca: Ver participants per aquest esdeveniment

en: View Event Registration for
ca: Visualitza la inscripció a l'esdeveniment de

en: View Grant
ca: Visualitza la subvenció

en: View Log (all jobs)
ca: Visualitza registre (tots els treballs)

en: View Mailing
ca: Visualitza el mailing

en: View Mailing Report
ca: Visualitza l'informe de mailing

en: View Membership
ca: Visualitza la pertinença

en: View Membership Detail for this Contact.
ca: Ver detall de membres d'aquest contacte.

en: View Membership for
ca: Veure la pertinença de

en: View Multiple Choice Option
ca: Veure opcions d'elecció múltiple

en: View Note
ca: Visualitza la nota

en: View Only
ca: Només de lectura

en: View Only cannot be selected if this field is to be included on the registration form
ca: No es pot seleccionar "Només llegir" si aquest camp es per a incloure en el formulari d'inscripció

en: View Only?
ca: Sols visualització?

en: View Option
ca: Visualitza l'opció

en: View Page
ca: Visualitza la pàgina

en: View Participant
ca: Visualitza el participant

en: View Participant Record
ca: Ver registre de participants

en: View Participant Record for this Contact.
ca: Ver registre de participació d'aquest contacte.

en: View Participation
ca: Visualitza la participació

en: View Payment
ca: Veure el pagament

en: View Pledge
ca: Visualitza el compromís

en: View Pledge Details for this contact
ca: Ver detalls de compromís de pagament per aquest contacte

en: View Price Option
ca: Visualitza l'opció de preu

en: View Price Options
ca: Visualitza les opcions de preu

en: View Primary member record
ca: Veure el registre del membre principal

en: View Profile Details
ca: Visualitza els detalls del perfil

en: View Recurring Payment
ca: Veure el pagament periòdic

en: View Relationship
ca: Visualitza la relació

en: View Relationship Type
ca: Visualitza el tipus de relació

en: View Relationship for
ca: Visualitza la relació per a

en: View Relationship for %1
ca: Visualitza la relació per %1

en: View Results
ca: Visualitza els resultats

en: View Results As
ca: Visualitzar els resultats com a

en: View Revisions
ca: Mostrar revisions

en: View Selected Contacts
ca: Veure contactes seleccionats

en: View Survey Report
ca: Ver informe d'enquesta

en: View System Default Message Template
ca: Visualitza la plantilla de missatge per defecte del sistema.

en: View Website Profile
ca: Visualitza el perfil del lloc web

en: View activity
ca: Visualitza l'activitat

en: View all events for this contact
ca: Visualitzeu tots els esdeveniments per aquest contacte

en: View all existing and / or expired memberships for this contact
ca: Visualitzeu totes les pertinences existents i / o expirades per aquest contacte

en: View all grants
ca: Visualitza totes les subvencions

en: View all memberships for this contact
ca: Veure totes les pertinences d'aquest contacte

en: View and Edit Custom Fields
ca: Visualitza i edita els camps personalitzats

en: View and Edit Fields
ca: Visualitzeu i editeu els camps

en: View and Edit Options
ca: Veure i editar opcions

en: View and Edit Price Fields
ca: Visualitza i edita els camps preu

en: View and update
ca: Veure i actualitzar

en: View campaign page
ca: Veure la pàgina de la campanya

en: View complete event information.
ca: Veure la informació completa de l'esdeveniment.

en: View complete message
ca: Visualitza el missatge complet

en: View contact
ca: Visualitza el contacte

en: View contact record
ca: Visualitza el registre de contacte

en: View contact summary for this househould
ca: Visualitza el resum del contacte per a aquesta llar

en: View contact summary for this organization.
ca: Visualitza el resum del contacte per a aquesta organització.

en: View contribution details for this individual
ca: Ver detalls de contribució per a aquesta contribució:

en: View contributions for this Country.
ca: Veure les contribucions d'aquest país.

en: View current revision
ca: Vegeu la revisió actual

en: View details and manage alerts
ca: Visualitza els detalls i gestiona les alertes

en: View details for this update
ca: Ver detalls d'aquesta actualització

en: View event info page
ca: Visualitza la pàgina d'informació de l'esdeveniment

en: View issues and report bugs.
ca: Visualitza els problemes i informa d'errors.

en: View or Edit Fields for this Profile
ca: Veure o editar camps per aquest perfil.

en: View page
ca: Visualitza la pàgina

en: View primary member contact summary
ca: Veure resum del contacte del membre principal

en: View related contribution
ca: Ver contribució relacionada

en: View repeatDetails for this state.
ca: Veure detalls repetits per aquest estat/provincia.

en: View reports
ca: Visualitza els informes

en: View results
ca: Visualitza els resultats

en: View the Dedupe Exceptions
ca: Visualitza les excepcions d'eliminació de duplicats

en: View the system default for this workflow message template
ca: Consulteu la configuració predeterminada del sistema per a aquesta plantilla de missatge de Workflow

en: View this contribution.
ca: Ver aquesta contribució

en: View this revision of the activity record.
ca: Vegeu aquesta revisió del registre d'activitat.

en: View/Add Transactions to Batch
ca: Visualitza / Afegeix transaccions al lot

en: View/Edit Drupal User Account
ca: Veure/ editar la compte d'usuari drupal

en: Viewed contact
ca: Contacte visualitzat

en: Viewing Contacts
ca: Visualització de contactes

en: Viewing Smart Groups
ca: Visualització de grups intel·ligents

en: Viewing and Editing Contacts
ca: Ver i editar contactes

en: Views For Display Contacts
ca: Vistes per visualitzar els contactes

en: Views integration settings
ca: Configuracions d'integració de vistes

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Voicemail
ca: Correu de veu

en: Volunteer
ca: Voluntari

en: Volunteer for
ca: Voluntari de

en: Volunteer is
ca: Té de voluntari a

en: Volunteer relationship.
ca: Relació de voluntariat.

en: Vote
ca: Vot

en: Vote Cancelled.
ca: Vot cancel·lat

en: Vote Recorded.
ca: Vot registrat.

en: Voted?
ca: Heu votat?

en: WARNING - Disabling an option which has been assigned to existing records will result in that option being cleared when the record is edited.
ca: ADVERTÈNCIA: si es desactiva una opció assignada als registres existents, aquesta opció quedarà eliminada quan s'editi el registre.

en: WARNING - This action sets the CiviCRM recurring contribution status to Cancelled, but does NOT send a cancellation request to the payment processor. You will need to ensure that this recurring payment (subscription) is cancelled by the payment processor.
ca: ADVERTÈNCIA: aquesta acció estableix l'estat de la contribució periòdica de CiviCRM a Cancel·lada, però NO envia una sol·licitud de cancel·lació al processador de pagaments. Haureu d'assegurar-vos que aquest pagament periòdic (subscripció) sigui cancel·lat pel processador de pagaments.

en: WARNING: Are you sure you want to delete mapping '<b>%1</b>'?
ca: Atenció: Esteu segur que voleu eliminar aquesta assignació '<b>%1</b>'?

en: WARNING: Are you sure you want to delete the attached file?
ca: Atenció: Està segur que vol eliminar el arxiu adjunt?

en: WARNING: Delete will remove this permission from the specified ACL Role.
ca: Avís: Elimina esborrarà aquest permís del rol ACL especificat.

en: WARNING: Deleting this Participant Status will remove all of its settings.
ca: ADVERTÈNCIA: Eliminar aquest estat del participant esborrarà també totes les configuracions.

en: WARNING: Deleting this Scheduled Job will cause some important site functionality to stop working.
ca: ADVERTIMENT: si esborreu aquest treball programat, la funcionalitat del lloc important deixarà de funcionar.

en: WARNING: Deleting this batch will result in the loss of all data entered for the batch.
ca: Atenció: L'eliminació d'aquest lot donarà com a resultat la pèrdua de totes les dades introduïdes per al lot.

en: WARNING: Deleting this contribution will result in the loss of the associated financial transactions (if any).
ca: ATENCIÓ: Si elimineu aquesta contribució es perdran totes les transaccions financeres associades a ella (en cas d'haver-n'hi).

en: WARNING: Deleting this custom field option will result in the loss of all related data.
ca: Atenció: En eliminar aquesta opció de camp personalitzat es traduirà en la pèrdua de totes les dades relacionades.

en: WARNING: Deleting this custom field set will result in the loss of all '%1' data.
ca: Atenció: L'eliminació d'aquest conjunt de camps personalitzats es traduirà en la pèrdua de totes les dades '%1'.

en: WARNING: Deleting this custom field will result in the loss of all '%1' data. Any Profile form and listings field(s) linked with '%1' will also be deleted.
ca: Atenció: Eliminar aquest camp personalitzat comportarà la pèrdua de totes les dades de '%1'. Qualssevol formulari de perfil i llistats de camps vinculats amb '%1' també s'eliminaran.

en: WARNING: Deleting this option gruop will result in the loss of all records which use the option.
ca: ADVERTÈNCIA: Eliminar aquesta opció provocarà la pèrdua de tots els registres que utilitzen aquesta opció.

en: WARNING: Deleting this option will remove this ACL Role Assignment.
ca: Avís: Eliminant aquesta opció s'eliminarà aquest assignament de rol ACL.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all %1 related records which use the option.
ca: ADVERTÈNCIA: L'eliminació d'aquesta opció causarà la pèrdua de tots els registres relacionats amb el %1 que utilitzin l'opció.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Relationship records of this type.
ca: ADVERTÈNCIA: Eliminar aquesta opció provocarà la pèrdua de tots els registres de relacions d'aquest tipus.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Report related records which use the option. This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Do you want to continue?
ca: Atenció: Si elimineu aquesta opció perdreu tots els registres d'informes relacionats que utilitzin aquesta opció. Això pot significar la pèrdua d'una quantitat considerable d'informació i l'acció no es pot desfer. Voleu continuar?

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all data.
ca: ATENCIÓ: L'eliminació d'aquesta opció donarà lloc a la pèrdua de totes les dades.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all location type records which use the option.
ca: Atenció: Si elimineu aquesta opció es perdran tots els registres de tipus d'ubicació que utilitzin aquesta opció.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of mail settings data.
ca: ADVERTÈNCIA: L'eliminació d'aquesta opció donarà lloc a la pèrdua de totes les dades.

en: WARNING: Deleting this price field will result in the loss of all '%1' data.
ca: Atenció: Si s'elimina aquest camp preu es perdran totes les dades de '%1'.

en: WARNING: Deleting this price set will result in the loss of all '%1' data.
ca: Atenció: Si s'elimina aquesta tarifa es perdran totes les dades de '%1'.

en: WARNING: Deleting this registration will result in the loss of related payment records (if any).
ca: ATENCIÓ: Si elimina aquesta inscripció, es perdran els pagaments d'inscripció relacionats (si n'hi ha).

en: WARNING: Do NOT use spaces in the Location Name.
ca: Atenció: No utilitzeu espais en el nom de la ubicació.

en: WARNING: If you delete this option, contributors will not be able to use this credit card type on your Online Contribution pages.
ca: ADVERTÈNCIA: Si elimineu aquesta opció, els contribuents no podran utilitzar aquest tipus de targeta de crèdit en les Pàgines de Contribució en línia.

en: WARNING: Many option groups are used programatically and values should be added or modified with caution.
ca: Atenció: Molts grups d'opcions s'utilitzen programàticament i els valors s'han d'afegir o modificar amb precaució.

en: WARNING: Once a rule is marked as reserved it can not be deleted and the fields and weights can not be modified.
ca: Atenció: Un cop que la regla es marcada com a reservada, no es pot suprimir i els camps i pesos no poden ser modificats.

en: WARNING: The duplicate contact record WILL BE DELETED after the merge is complete.
ca: Atenció: El registre del contacte duplicat serà eliminat després que s'hagi completat la combinació.

en: WARNING: Uninstalling this extension might result in the loss of all records which use the extension.
ca: ADVERTÈNCIA: Desinstal·lació aquesta extensió podria resultar en la pèrdua de tots els registres que utilitzen l'extensió.

en: WARNING: You are about to delete the Label Format titled <strong>%1</strong>.
ca: ADVERTIMENT: Esteu a punt d'eliminar el Format d'etiquetatge titulat 1%

en: WARNING: You are about to delete the PDF Page Format titled <strong>%1</strong>.
ca: ADVERTIMENT: Esteu a punt d'esborrar el format de pàgina PDF amb el títol 1% .

en: WARNING: You are about to delete the Reminder titled <strong>%1</strong>.
ca: ADVERTÈNCIA: Esteu a punt d'eliminar el recordatori titulat <strong>%1</strong>.

en: WARNING: You are switching from a testing mode (Redirect to Database) to a live mode. Check Mailings > Archived Mailings, and delete any test mailings that are not in Completed status prior to running the mailing cron job for the first time. This will ensure that test mailings are not actually sent out.
ca: ADVERTIMENT: s'està canviant d'un mode de prova (Redirecció a la base de dades) a un mode en viu. Comproveu els enviaments> Correus electrònics enviats i suprimiu els correus de prova que no es troben en l'estat Complet abans d'executar el treball cron d'enviament per primera vegada. Això garantirà que els missatges de prova no s'enviïn realment.

en: WYSIWYG Editor
ca: Editor WYSIWYG

en: Wait List Confirmation
ca: Confirmació de la llista d'espera

en: Waiting
ca: Esperant

en: Waiting Review
ca: Esperant revisió

en: Waitlist Message
ca: Missatge de la llista d'espera

en: Waitlist Text
ca: Text de la llista d'espera

en: Waitlisting Statuses
ca: Estats de llista d'espera

en: Walk / Phone List Report
ca: Report de telèfons i recorregut

en: WalkList
ca: Recorregut

en: Warning
ca: Advertència

en: Warning:
ca: Alerta:

en: Warning: Debug is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This should not be enabled on production servers.
ca: Atenció: depuració està permesa en <a href="%1">Ajusts del sistema</a>. Això no hauria d'estar habilitat en servidors de producció.

en: Warning: Deleting this event template will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
ca: Atenció: Si elimineu aquesta plantilla d'esdeveniments també eliminareu la pàgina d'inscripció de l'esdeveniment associada i les configuracions de les tarifes de l'esdeveniment.

en: Warning: Deleting this event will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
ca: Atenció: Si elimineu aquest esdeveniment també eliminareu la pàgina d'inscripció a l'esdeveniment associada i les configuracions de les tarifes de l'esdeveniment.

en: Warning: Update Greeting job enabled
ca: Atenció: Actualització tasca de benvinguda habilitada

en: We can't load the requested web page due to an incomplete link. This can be caused by using your browser's Back button or by using an incomplete or invalid link.
ca: No podem carregar la pàgina sol·licitada a causa d'un enllaç incomplet. Això pot ser causat per utilitzar el botó Retrocedir del navegador o per utilitzar un enllaç incomplet o no vàlid.

en: We can't load the requested web page. This page requires cookies to be enabled in your browser settings. Please check this setting and enable cookies (if they are not enabled). Then try again. If this error persists, contact the site administrator for assistance.
ca: No podem carregar la pàgina sol·licitada. Aquesta pàgina requereix que les galetes (cookies) estiguin habilitades a la configuració del navegador. Comproveu aquesta configuració i activeu-les (si no estan habilitades). A continuació, ho torneu a provar. Si l'error persisteix, poseu-vos en contacte amb l'administrador del lloc per obtenir ajuda.

en: We could not extract the mail body from this bounce message.
ca: No hem pogut extreure el cos del correu electrònic d'aquest missatge retornat.

en: We could not find a contact id.
ca: No s'ha trobat un identificador de contacte.

en: We could not found respondent for this survey to release.
ca: No s'han trobat enquestats d'aquesta enquesta per a ser alliberats.

en: We could not geocode the destination address.
ca: No podem geocodificar la direcció de destí.

en: We could not move the uploaded file %1 to the upload directory %2. Please verify that the 'Temporary Files' setting points to a valid path which is writable by your web server.
ca: No hem pogut moure el fitxer pujat %1 al directori de pujades %2. Verifiqueu que els paràmetres dels "Fitxers Temporals" adrecen a una ruta que es pugui escriure pel vostre servidor.

en: We have automatically enabled the Mailings tab for the Contact Summary screens
            so that you can view mailings sent to each contact.
ca: Hem activat automàticament la pestanya "Correus" per a les pantalles de Resum de contactes. Per tal que pugueu veure els missatges enviats a cada contacte.

en: We recommend that you save a copy of the your customized Text and HTML message content to a text file before reverting so you can combine your changes with the system default messages as needed.
ca: Recomanem que guardeu una còpia del contingut personalitzat del text i del missatge HTML en un fitxer de text abans de tornar-lo, de manera que pugueu combinar els canvis amb els missatges predeterminats del sistema segons calgui.

en: We were unable to process your payment at this time. Please try again later.
ca: No hem pogut processar el pagament. Torneu a intentar-ho més tard.

en: We will send you a payment reminder %1 days prior to each scheduled payment date. The reminder will include a link to a page where you can make your payment online.
ca: Li enviarem un recordatori de pagament el %1 dies abans de cada data de pagament programada. L'avís inclourà un enllaç a una pàgina on podeu fer el pagament en línia.

en: Web Service URL
ca: URL del servei de web

en: Web service user ID.
ca: Identificador d'usuari del servei web.

en: Website
ca: Lloc web

en: Website Profile
ca: Perfil del lloc web

en: Website Type
ca: Tipus de lloc web

en: Website URL
ca: URL del lloc web

en: Week
ca: Setmana

en: Week %week
ca: Setmana %week

en: Week prior to previous week
ca: Setmana anterior a la setmana passada

en: Weekly
ca: Setmanal

en: Weight
ca: Pes

en: Weight Threshold to Consider Contacts 'Matching':
ca: El pes del llindar per considerar els contactes com a coincidents:

en: Weight controls the order in which Label Formats are displayed in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
ca: El pes controla l'ordre en què es mostren els formats de les etiquetes a les llistes de selecció. Introduïu un número enter positiu o negatiu. Els números inferiors es mostren per davant dels superiors.

en: Weight controls the order in which PDF Page Formats are displayed <br />in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers <br />are displayed ahead of higher numbers.
ca: El pes controla l'ordre en què es mostren els formats de pàgina PDF a les llistes de selecció. Introduïu un número enter positiu o negatiu. Els números inferiors es mostren per davant dels superiors.

en: Weight controls the order in which custom field sets are presented when there are more than one. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
ca: El pes controla l'ordre en el que conjunts de camps personalitzats es presenten quan hi ha més d'un. Introduïu un nombre enter positiu o negatiu - els nombres més baixos es mostren per davant del nombres més alts.

en: Weight controls the order in which fields are displayed in a group. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
ca: Pes controla l'ordre en què els camps es mostren en un grup. Introduïu enter positiu o negatiu - els números més baixos es mostren per davant dels números més alts.

en: Weight controls the order that premiums are displayed on the Contribution Page.
ca: El pes controla l'ordre en que les recompenses es mostren en la Pàgina de Contribució.

en: Weight must be integer
ca: El pes ha de ser un enter

en: Welcome
ca: Hola

en: Welcome %1
ca: Hola %1

en: Welcome Message
ca: Missatge de benvinguda

en: Welcome. Your subscription to the %1 mailing list has been activated.
ca: Benvinguts. La vostra subscripció a la llista de mailing %1 ha estat activada.

en: What to do upon duplicate match
ca: Que fer després de trobar duplicats?

en: What type of operation (action) is being permitted?
ca: ¿Quin tipus d'operació (acció) s'està permès?

en: When
ca: Quan

en: When CiviMail is enabled and a profile uses the "Add to Group" setting, users who complete the profile form will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
ca: Quan CiviMail està activat i un perfil utilitza la configuració "Afegir grup", els usuaris que completin el perfil rebran un correu electrònic de confirmació. Ells deuen respondre (opt-in) abans que siguin afegits al grup.

en: When CiviMail is enabled, users who "subscribe" to a group from a profile Group(s) checkbox will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
ca: Quan CiviMail estigui activat, els usuaris que se subscriguin a un grup de perfil rebran un correu electrònic de confirmació. Han de respondre (opt-in) abans que s'afegeixin al grup.

en: When a contribution is made via a Personal Campaign Page, a soft credit for that contribution is automatically assigned to the contact who created the Personal Campaign Page.
ca: Quan es fa una contribució a través d'una pàgina de campanya personal, s'assigna automàticament un soft credit per a aquesta contribució al contacte que va crear la pàgina de campanya personal.

en: When checked CiviCRM will send an e-mail receipt to the donor. Leave unchecked when you don't want to send an e-mail.
ca: Si es marca, el CiviCRM enviarà un rebut per correu electrònic al donant. Desmarqueu-ho si no voleu enviar un correu electrònic.

en: When did this contact first become a member?
ca: En quina data aquest contacte va registrar la seva pertinença per primera vegada?

en: When enabled, contacts who are assigned activities will automatically receive an email notification with a copy of the activity.
ca: Un cop habilitat, els contactes als quals se'ls assigna activitats rebran automàticament una notificació per correu electrònic amb una còpia de l'activitat.

en: When enabled, the assignee notification sent out above will also include an ical meeting invite.
ca: Un cop habilitat, la notificació assignada anteriorment també inclourà una convocatòria ical.

en: When enabled, this event will be included in iCalendar feeds and displayed on your site's "Upcoming Events" block.
ca: Quan estigui habilitat, aquest esdeveniment s'inclourà a iCalendar i es mostrarà al lloc web "Propers esdeveniments".

en: When migrating a site to a new server, the paths and URLs of your CiviCRM installation may change.
ca: En migrar un lloc a un servidor nou, les rutes i URL de la vostra instal·lació de CiviCRM poden canviar.

en: When multiple options are selected within a search field the selections are combined using <strong>OR</strong> criteria (e.g. selecting both 'Group A' and 'Group B' will find contacts who are either in 'Group A' OR 'Group B' or in both).</p>
      <p>By default the different search fields are combined using the <strong>AND</strong> Search Operator (e.g. selecting Tag is 'Age' AND Country is 'Canada' returns only those contacts who meet both criteria). You can override the Search Operator default for combining different fields in the Search Settings.
ca: Quan es seleccionen diverses opcions dins d'un camp de cerca, les seleccions es combinen mitjançant criteris <strong>OR</strong> (per exemple, si seleccioneu "Grup A" i "Grup B" es trobaran els contactes que formen part del "Grup A" o del "Grup B" o de tots dos).</p>
    <p>De manera predeterminada, els diferents camps de cerca es combinen mitjançant l'operador de cerca <strong>AND</strong> (per exemple, si seleccioneu Etiqueta és "Edat" i el País és "Canadà" només retorna aquells contactes que compleixen ambdós criteris). Podeu anul·lar el valor predeterminat de l'operador de cerca per combinar diferents camps a la configuració de cerca.

en: When reCAPTCHA is enabled for a profile form, anonymous users are required to read an image with letters and numbers and enter the value in a field. This helps prevent abuse by automated scripts.
ca: Quan reCAPTCHA es  activat per a un formulari de perfil, es requereix que els usuaris anònims llegeixen una imatge amb lletres i números e introdueixin el valor en el camp. Això ajuda a prevenir l'abús de scripts automatitzats.

en: When recording Instant Messenger (IM) 'screen names' for contacts, it is useful to include the IM Service Provider (e.g. AOL, Yahoo, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
ca: Quan es registren els noms de pantalla Instant Messenger (IM) per a contactes, és útil incloure el proveïdor de serveis de missatgeria instantània (per exemple, AOL, Yahoo, etc.). CiviCRM s'instal·la amb els proveïdors de serveis més freqüentment trobats. Els administradors poden definir tants proveïdors addicionals segons sigui necessari.

en: When recording mobile phone numbers for contacts, it may be useful to include the Mobile Phone Service Provider (e.g. Cingular, Sprint, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
ca: Al gravar números de telèfon mòbil pels contactes, pot ser útil incloure el proveïdor de serveis de telefonia mòbil (p. Ex. Cingular, Sprint, etc.). CiviCRM s'instal·la amb els proveïdors de serveis més freqüentment trobats. Els administradors poden definir tants proveïdors addicionals segons sigui necessari.

en: When selecting a dedupe rule, be sure to choose one that includes fields contained in your import file. Also be aware that the update and fill options could have significant impact on your existing data. You should define and select a rule that is strict enough to ensure there are no false positive matches.
ca: Quan seleccioneu una regla de desduplicació, assegureu-vos de triar-ne una que inclogui els camps continguts al fitxer d'importació. Tingueu en compte també que les opcions d'actualització i emplenat poden tenir un impacte significatiu en les vostres dades existents. Hauríeu de definir i seleccionar una regla que sigui prou estricta per garantir que no hi hagi coincidències falses positives.

en: When the search was created.
ca: Quan es va crear la cerca.

en: When the search was last modified.
ca: Quan es va modificar per darrer cop la cerca.

en: When this Event is active, create links to the Event Information page by copying and pasting the following URL:
ca: Quan aquest esdeveniment estigui actiu, creeu enllaços a la pàgina d'informació de l'esdeveniment copiant i enganxant la següent URL:

en: When your page is active, you can link people to the page by copying and pasting the following URL:
ca: Quan la pàgina està activa, pot enllaçar persones a la pàgina copiant i enganxant la següent URL:

en: Whenever you want to preview, update or promote your page
ca: Cada vegada que vulgui previsualitzar, actualitzar o promocionar la seva pàgina

en: Where
ca: On

en: Whether to use SSL for IMAP and POP3 or not.
ca: S'hauria d'utilitzar SSL per a IMAP I POP3 o no.

en: Which Data
ca: Quines dades

en: Which countries are available in the Country selection field when adding or editing contact addresses. Profile and Custom 'Country' fields also use this setting. To include ALL countries, leave the right-hand box empty.
ca: Quins països hi ha disponibles al camp de selecció "País" quan s'afegeixen o es modifiquen les adreces de contacte. El perfil i els camps personalitzats "País" també utilitzen aquesta configuració. Per incloure tots els països, deixeu el quadre de la dreta buit.

en: Which frequencies can the user pick from (e.g. every 'week', every 'month', every 'year')?
ca: Quines freqüències pot escollir l'usuari (p. ex. cada 'setmana', cada 'mes', cada 'any')?

en: While
ca: Mentre

en: Widget
ca: Giny

en: Widget ID
ca: Identificador del giny

en: Widget Image Url
ca: URL de la imatge del giny

en: Widget Settings
ca: Configuracion de giny

en: Widget Title
ca: Títol del giny

en: Widgets
ca: Ginys

en: Width (columns)
ca: Ample (columnes)

en: Width x Height
ca: Amplada x alçada

en: Wildcard Match
ca: Coincidència amb comodí

en: Will this recurring contribution automayically renew?
ca: S'ha de renovar automàticament aquesta contribució periòdica?

en: Winner Criteria
ca: Criteris del guanyador

en: With
ca: Amb

en: With Contact
ca: Amb el contacte

en: With Contact(s)
ca: Amb els contactes

en: With Logo
ca: Amb logotip

en: With client
ca: Amb el client

en: With client(s)
ca: Amb els client(s)

en: With no personal note
ca: Sense nota personal

en: With other contact(s)
ca: Amb un/s altre/s contacte/s

en: With the personal note
ca: Amb la nota personal

en: Wordpress Access Control Updated
ca: Control d'accés a Wordpress Actualitzat

en: Work
ca: Feina

en: Work location
ca: Ubicació de la feina

en: Workflow
ca: Flux

en: Workflow messages include text AND necessary program logic. Use caution when editing so as not to modify the program logic. Be sure to test the workflow and review the emails sent after making any changes. If you find that your changes have caused problems, errors or missing information - you can always &quot;Revert&quot; to the system default for that workflow.
ca: Els missatges Workflow inclouen inclouen el text i el programari lògic necessari. Aneu amb compte quan es modifiqui per no modificar la lògica del programa. Assegureu-vos de provar Workflow i revisar els correus electrònics enviats després de realitzar qualsevol canvi. Si trobeu que els vostres canvis han causat problemes, errors o informació que falta, sempre podeu "Revert & quot; Al valor predeterminat del sistema per a aquest Workflow.

en: Workplace Giving
ca: Contribució a través de la feina

en: Workshop
ca: Taller

en: World Region
ca: Regió del món

en: Year
ca: Any

en: Year prior to previous calendar year
ca: Any anterior a l'any passat

en: Yearly
ca: Anual

en: Yearly (Fiscal)
ca: Anual (fiscal)

en: Years
ca: Anys

en: Yes
ca: Sí

en: Yes or No
ca: Sí o no

en: Yesterday
ca: Ahir

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts from your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
ca: També té l'opció de <strong>Excloure</strong> d'alguns contactes dels grups inclosos mitjançant la selecció d'un o més <strong>Grups exclosos</strong>. Els contactes que es troben en ambdós grups NO rebran l'SMS (estan 'exclosos').

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts in your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
ca: També té l'opció d'<strong>Excloure</strong> alguns contactes en el grups inclosos seleccionant un o més<strong>Grups exclosos</strong>. Els contactes que es troben en ambdós grups NO rebran l'SMS (estan 'exclosos').

en: You are completing this form on behalf of someone else. Please enter their details.</span>
ca: Està omplint aquest formulari en nom d'un altre persona. Introduïu els detalls.</span>

en: You are currently logged in as '%1'. You cannot delete yourself.
ca: En aquest moment heu iniciat sessió com a '%1'. No podeu eliminar-vos.

en: You are logged-in user
ca: S'ha identificat com a usuari

en: You are no longer subscribed to these group(s). Click Rejoin Group if you want to re-subscribe.
ca: Ja no està subscrit a aquest grup (s). Feu clic a Tornar a unir-se si voleu tornar a subscriure.

en: You are not authorized to access all cases and activities.
ca: No està autoritzat accedir a tots el casos i activitats

en: You are not authorized to access this page.
ca: No esteu autoritzat per a accedir a aquesta pàgina

en: You are not currently subscribed to any Groups.
ca: Actualment no esteu subscrit a cap Grup.

en: You are not registered for any current or upcoming Events.
ca: No esteu inscrit a cap esdeveniment actual ni futur.

en: You are requesting to opt out this email address from all mailing lists:
ca: Esteu sol·licitant donar de baixa aquesta adreça de correu electrònic de totes les llistes de mailing:

en: You are requesting to unsubscribe this email address:
ca: Esteu sol·licitant cancel·lar la subscripció d'aquesta adreça de correu electrònic:

en: You are viewing the default message template for this system workflow.
ca: Està veient la plantilla de missatge predeterminat del sistema Workflow.

en: You can
ca: Vostè pot

en: You can <a href="%1">Create a New Event</a> now.
ca: Podeu <a href="%1">crear un nou esdeveniment</a> ara.

en: You can <a href="%1">Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
ca: Pots <a href="%1">descarregar els errors</a>. Pots corregir i importar el nou fitxer amb les dades corregides.

en: You can <a href='%1'>Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the email address for those that are not.
ca: Pot <a href='%1'>descarregar Duplicats</a>. A continuació, pot revisar aquests registres per determinar si en realitat són duplicats, i corregir la direcció de correu electrònic per als que no ho són.

en: You can <a href='%1'>Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
ca: Pot <a href='%1'>descarregar els errors</a>. Posteriorment podrà corregir-los e importar el nou arxiu amb les dades corregides.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Contacts</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
ca: Pot <a href='%1'>descarregar registres de contactes no coincidents</a>. A continuació, pot corregir-los, i importar el nou arxiu amb les dades corregides.

en: You can <a href='%1'>Download Street Address Records </a>. You may then edit those contact records and update the street address accordingly.
ca: Pot <a href='%1'>descarregar els registres de direccions postals</a>. A continuació, pot editar els registres de contactes i actualitzar la direcció postal corresponent.

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>
ca: Podeu <a href='%1'>crear i enviar-ne un</a>

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>.
ca: Podeu <a href='%1'>crear i enviar-ne un</a>.

en: You can <a href='%1'>create one here</a>.
ca: Vostè pot <a href='%1'>crear un aquí</a>.

en: You can View or Edit the existing contact | You can View or Edit the existing contacts
ca[0]: Podeu visualitzar o editar el contacte existent
ca[1]: Podeu visualitzar o editar els contactes existents

en: You can View or Edit the existing contact. | You can View or Edit the existing contacts.
ca[0]: Podeu visualitzar o editar el contacte existent.
ca[1]: Podeu visualitzar o editar els contactes existents.

en: You can View the existing contact | You can View the existing contacts
ca[0]: Podeu visualitzar el contacte existent
ca[1]: Podeu visualitzar els contactes existents

en: You can View the existing contact. | You can View the existing contacts.
ca[0]: Podeu visualitzar el contacte existent.
ca[1]: Podeu visualitzar els contactes existents.

en: You can add another option.
ca: Pot afegir un altre opció

en: You can add contacts to a group from any set of search results (or when viewing an individual contact). You can also allow contacts to sign themselves up for certain groups by setting the group visibility to 'Public Pages' (use the <strong>Settings</strong> link), and including the <strong>Groups</strong> element in your CiviCRM Profile.
ca: Podeu afegir contactes a un grup de qualsevol conjunt de resultats de cerca (o al visualitzar un contacte individual). També podeu permetre als contactes signar l'ingrés a determinats grups mitjançant l'establiment de la visibilitat del grup 'Pàgines públiques' (utilitzeu l'enllaç de <strong>Configuració</strong> link), incloent l'element <strong>Grups</strong> en el perfil CiviCRM .

en: You can add links to this page in your Drupal or Joomla menus and on any content page. You can also use the additional parameters shown above to filter the events included on the page.
ca: Podeu afegir enllaços a aquesta pàgina en els menús de Drupal o Joomla i en qualsevol altre pàgina de continguts. Podeu també utilitzar els paràmetres addicionals mostrats a dalt per filtrar els esdeveniment inclosos a la pàgina.

en: You can also <a href="%1">register another participant</a>.
ca: Pots, a més, <a href="%1">inscriure un altre participant</a>.

en: You can also <strong>Upload</strong> the content stored in the files. OR you can <strong>Compose</strong> content directly on the screen.
ca: Pot també <strong>Carregar</strong> el contingut emmagatzemat en els fitxers. O vostè pot <strong> redactar</ strong> el contingut directament a la pantalla.

en: You can also add contacts to a smart group directly - regardless of whether they meet the smart group search criteria. For example, you might have a smart group for constituents who live in a certain locality, AND might have a few constituents who want to stay informed about events in that locality even though they no longer live there. Click this button to add contacts directly to this smart group.
ca: També podeu afegir contactes a un grup intel·ligent directament - sense importar si compleixen amb els criteris de cerca de grups intel·ligents. Per exemple, podeu tenir un grup intel·ligent per als components que viuen en una determinada localitat, i que tingui uns components que volen mantenir-se informats sobre els esdeveniments en aquesta localitat tot i que ja no hi viuen. Feu clic en aquest botó per afegir contactes directament a aquest grup intel·ligent.

en: You can also click a letter on the <strong>A-to-Z bar</strong> to quickly find all groups starting with that letter.
ca: També pot clicar a la<strong>Barra de la A fins la Z</strong>  per trobar ràpidament tots els grups que comencin per aquesta lletra.

en: You can also create additional sets of criteria: <em>Also include contacts where... State IS California AND City IS Los Angeles AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
ca: També podeu crear conjunts de criteris addicionals: <em>incloure també contactes on... l'estat és California, la ciutat és Los Angeles i la data de naixement és major que (>) l'1 de gener de 1985</em>

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings by filling in the fields below, and then using the %2 and %3 tokens in your mailings. These are particularly useful for inclusion in pre-configured mailing <a href='%1'>Headers or Footers</a>.
ca: També pot incloure informació general de contacte de correu electrònic  i / o del telèfon en els correus emplenant els camps de la part inferior, i aleshores utilitzar en els seus correus els codis  %2 i %3. Aquests són particularment útils per a la seva inclusió en el correu de  pre-configurats  <a href='%1'>capçaleres o peus de pàgina</a>.

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings.
ca: També pot incloure correu electrònic en general i / o informació de contacte del telèfon en la  correspondència.

en: You can also input and track membership sign-ups offline. To record memberships manually for individual contacts, use <a href="%1">Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Membership</strong> link. You can also <a href="%2">import batches of membership records</a> from other sources.
ca: També podeu introduir i seguir altes de pertinences fora de línia. Per registrar pertinences manualment per contactes persones, utilitzeu <a href="%1">Cerca contactes</a> per localitzar el contacte. Després cliqueu <strong>Visualitza</strong> per anar a la seva pàgina de resum i cliqueu a l'enllaç <strong>Nova pertinença</strong>. També podeu fer <a href="%2">importacions en lot de registres de pertinences</a> provinents d'altres fonts.

en: You can also input and track offline Events. To enter events manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Event</strong> link. You can also <a href='%2'><strong>import batches of participants</strong></a> from other sources.
ca: També podeu introduir i seguir Esdeveniments fora de línia. Per introduir manualment esdeveniments pels contactes individuals, utilitzeu <a href='%1'>Cerca contactes</a> per localitzar el contacte. Després cliqueu <strong>Visualitza</strong> per accedir a la seva pàgina resum i cliqueu a l'enllaç <strong>Esdeveniment nou</strong>. També podeu <a href='%2'><strong>importar lots de participants</strong></a> d'altres fonts.

en: You can also set a <strong>Length</strong> value which determines how many characters in the field should be compared.
ca: Podeu establir un valor <strong>llargada</strong> que determini quants caràcters seran comparats en el camp.

en: You can also set the maximum number of records which can be recorded per contact. Using the previous example, you might only want data for the three most recent jobs.
ca: També pot establir el nombre màxim de registres que es poden gravar per contacte. Utilitzant l'exemple anterior, és possible que només volen dades dels tres treballs més recents.

en: You can also use message templates for CiviMail (bulk email) content. However, subscribe, unsubscribe and opt-out messages are configured at <a href="%1">Administer > CiviMail > Headers, Footers and Automated Messages</a>.
ca: També podeu utilitzar plantilles de missatges pel contingut de CiviMail (correu electrònic massiu). Tanmateix, els missatges de subscripció, cancel·lació de la subscripció i desactivació es configuren a <a href="%1">Administra > CiviMail> Encapçalaments, Peus de pàgina i Missatges automatitzats</a>.

en: You can also use the additional parameters shown above to filter the events included in the RSS feed.
ca: Podeu utilitzar també els paràmetres addicionals mostrats a dalt per filtrar els esdeveniments inclosos en el canal RSS.

en: You can assign one or more permissions to this menu item. Multiple permissions are additive by default. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, a user will need to have BOTH permissions to access it. You can change this behavior to "either / or" by changing the Operator below.
ca: Podeu assignar un o més permisos a aquest element del menú. Els permisos múltiples s'afegeixen per defecte. EXEMPLE: Si assigneu "access CiviContribute" i "administrar CiviCRM" a un element de menú, un usuari haurà de tenir ambdós permisos per accedir-hi. Podeu corregir un o ambdós permisos canviant l'operador.

en: You can cancel your registration for %1 by clicking "Cancel Registration".
ca: Podeu cancel·lar la inscripció per %1 clicant "Cancel·la la inscripció".

en: You can choose to select your %1 to repeat on weekdays, weekends or any combination of day of the week.
ca: Pots escollir que el seu %1 es repeteixi uns dies de la setmana, els caps de setmana o qualsevol combinació de dies de la setmana.

en: You can choose to send BOTH an <strong>HTML</strong> and a plain <strong>TEXT</strong> version of your mailing, OR you can send a <strong>TEXT</strong> version only.
ca: Podeu escollir d'enviar ambdós, una versió del mailing en <strong>HTML</strong> i una versió  en <strong>text</strong> pla, o podeu enviar només una versió de <strong>text</strong>.

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
ca: Pot configurar qualsevol numero de regles 'Generals' addicionals per a proveir altres criteris per a cercar possibles duplicats.

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates. Click <strong>Use Rule</strong> to start a scan.
ca: Podeu configurar qualsevol nombre de regles 'generals' addicionals per proporcionar altres criteris per buscar possibles duplicats. Feu clic a <strong>Utilitzar regla</strong> per iniciar una cerca.

en: You can configure one or more Label Formats for your CiviCRM installation. Label Formats are used when creating mailing labels.
ca: Podeu configurar un o més formularis d'etiquetes per a la vostra instal·lació de CiviCRM. Els formats d'etiqueta s'utilitzen quan es creen etiquetes de correu.

en: You can configure one or more PDF Page Formats for your CiviCRM installation. PDF Page Formats may be assigned to <strong><a href="%1">Message Templates</a></strong> to use when creating PDF letters.
ca: Podeu configurar un o més formats PDF per a la vostra instal·lació de CiviCRM. Els formats de pàgina PDF es poden assignar a "Plantilles de Missatges" per utilitzar quan es creen cartes en PDF.

en: You can configure one or more Payment Processors for your CiviCRM installation. You must then assign an active Payment Processor to each <strong>Online Contribution Page</strong> and each paid <strong>Event</strong>.
ca: Podeu configurar un o més processadors de pagament per la vostra instal·lació de CiviCRM. Heu d'assignar un processador de pagament actiu a cada <strong>Pàgina de contribució en línia</strong> i a cada <strong>Esdeveniment</strong>.

en: You can configure scheduled jobs (cron tasks) for your CiviCRM installation. For most sites, your system administrator should set up one or more 'cron' tasks to run the enabled jobs. However, you can also <a href="%1">run all scheduled jobs manually</a>, or run specific jobs from this screen (click 'more' and then 'Execute Now').
ca: Podeu configurar llocs de treball programats (tasques cron) per a la vostra instal·lació de CiviCRM. Per a la majoria de llocs, l'administrador del sistema hauria de configurar una o més tasques 'cron' per executar els treballs habilitats. Tanmateix, també podeu executar tots els treballs programats manualment, o executar treballs específics des d'aquesta pantalla (feu clic a "més" i "Executeu ara").

en: You can configure the SMS message body up to %1 characters
ca: Pode configurar el cos del missatge del SMS fins a un màxim de %1 caràcters

en: You can control access to this report by selecting a 'Permission' from the list, or selecting one or more Roles. For example, you might select <em>access CiviContribute</em> for contribution reports (e.g. the same people who can see contribution data would also have access to the report). You can also prevent users from modifying the default report criteria and filters for reports by NOT giving them <em>access Report Criteria</em> permission. Those users will be able to run the report - but only with the criteria and filters that you've established for them.
ca: Podeu controlar l'accés a aquest informe seleccionant un permís de la llista, o seleccionant un o més rols. Per exemple, podeu seleccionar <em>accés a CiviContribute</em> pels informes de contribucions (p. ex. la mateixa gent que pot veure informació de contribucions hauria també de tenir accés a l'informe). Podeu també evitar que els usuaris modifiquin el criteri i filtre per defecte de l'informe no donant-ls'hi permís a <em>accés als criteris d'informe</em>. Aquests usuaris podran executar l'informe - però només amb els criteris i filtres que hàgiu establert per a ells.

en: You can create new multiple choice options for this field, or select an existing set of options which you've already created for another custom field.
ca: Es poden crear noves opcions múltiples disponibles per aquest camp, o seleccioneu un conjunt existent d'opcions que ja ha creat per a un altre camp personalitzat.

en: You can create new result options for this survey, or select an existing survey result set which you've already created for another survey.
ca: Podeu crear noves opcions de resposta per aquesta enquesta o podeu seleccionar un conjunt de respostes existents.

en: You can create reports by selecting from the <a href="%1">list of report templates here.</a>
ca: Podeu crear informes seleccionant de la <a href="%1">llista de plantilles d'informes aquí.</a>

en: You can customize the CiviCRM navigation menu bar to better meet the needs of your users. You can:
ca: Podeu personalitzar la barra de menú de navegació CiviCRM per a satisfer millor les necessitats dels usuaris. Vostè pot:

en: You can define as many additional relationships types as needed to cover the types of relationships you want to track. Once a relationship type is created, you may also define custom fields to extend relationship information for that type from <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Custom Data</a>.
ca: Podeu definir tants tipus de relacions addicionals com necessiteu per cobrir els tipus de relacions de les quals vulgueu realitzar-ne un seguiment. Un cop s'ha creat un tipus de relació, potser voldreu definir-hi camps personalitzats per estendre la informació de la relació d'aquest tipus des de <a href='%1'>Administra &raquo; Personalitza dades i pantalles &raquo; Camps personalitzats</a>

en: You can edit the Name and Description for this group here. Click <a %1>Contacts in this Group</a> to view, add or remove contacts in this group.
ca: Podeu editar aquí el Nom i la Descripció per aquest grup. Cliqueu a <a %1>Contactes en aquest Grup</a> per visualitzar, afegir o eliminar contactes en aquest grup.

en: You can either <strong>upload</strong> the sms content from your computer OR <strong>compose</strong> the content on this screen.
ca: Pot <strong>carregar</strong> el contingut del SMS content des de l'ordinador O <strong>redactar</strong> el contingut de aquesta pantalla.

en: You can have a maximum of %1 attachment(s).
ca: Podeu tenir un màxim de %1 fitxers adjunts.

en: You can import records from a <strong>comma-separated-values format (CSV)</strong> file, or using a <strong>SQL query</strong>. See "Choose Data Source" help below for more information.
ca: Pot importar registres des de un <strong>fitxer en format CSV (Valors Separats per comes)</strong> o mitjançant una<strong> consulta SQL </strong>. Per obtenir més informació consulti l'ajuda sobre 'escollir origen de dades'.

en: You can include a column with each contact's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen - and can be exported.
ca: Podeu incloure una columna amb <strong> l'identificador intern del contacte</strong>. Aquest és l'identificador únic assignat pel CiviCRM que es mostra a la part inferior de la pantalla Resum de contacte - i poden ser exportats.

en: You can include a column with each contributor's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen and can be exported.
ca: Podeu incloure una columna amb cada <strong>identificador intern de contacte</strong> del contribuent. Aquest és l'únic identificador assignat pel CiviCRM que es mostra al peu de la pantalla de resum de contacte i es pot exportar.

en: You can limit the recipient of the reminder to contacts with the specified preferred language. You can also choose to add contacts that have no preferred language defined.
ca: Podeu limitar el recordatori pel destinatari en aquells casos en què el contacte tingui un idioma de preferència predeterminat. També podeu afegir contactes que no tinguin un idioma especificat.

en: You can make this report instance available for users to include in their CiviCRM 'Home Dashboard' by checking this box. Users with appropriate permissions will see the report in the 'Available Dashlets' box when they 'Configure' their dashboard. If you want to make a graphic version of the report available, select the desired 'View' and click 'Update Report'. You may want to create a set of report instances specifically for use as dashlets (and you can choose to NOT include them in the navigation menu if you want to distinguish these from the reports that users typically utilize in full screen mode).
ca: Podeu fer que l'instància d'aquest informe sigui accessible pels usuaris per incloure-la en el seu 'tauler d'inici' de CiviCRM clicant aquesta casella. Els usuaris amb els permisos apropiats veuran l'informe a la caixa de 'Contenidors disponibles' quan configurin el seu tauler. Si voleu realitzar una versió gràfica d'un informe disponible, seleccioneu la 'Visualització' desitjada i cliqueu 'Actualitza l'informe'. Podeu crear un conjunt d'instàncies d'informes específicament per utilitzar com a contenidors (i podeu escollir que no s'incloguin en el menú de navegació si voleu distingir-los dels altres informes que els usuaris utilitzen típicament a pantalla completa).

en: You can manually send out the reminders to these recipients.
ca: Pots seleccionar manualment als destinataris del recordatori.

en: You can modify the activity subject before filing.
ca: Es pot canviar l'assumpte de l'activitat abans de guardar-la

en: You can modify the look and feel of CiviCRM by adding your own stylesheet. For small to medium sized modifications, use your css file to override some of the styles in civicrm.css. Or if you need to make drastic changes, you can choose to disable civicrm.css completely.
ca: Podeu modificar l'aparença de CiviCRM afegint el vostre propi full d'estils. Per a modificacions petites o mitjanes, utilitzeu el vostre fitxer css per substituir alguns dels estils a civicrm.css. O si necessiteu canvis dràstics, podeu optar per inhabilitar civicrm.css completament.

en: You can modify the names of the built-in contact types (Individual, Household, Organizations), and you can create or modify "contact subtypes" for more specific uses (e.g. Student, Parent, Team, etc.).
ca: Podeu modificar els noms dels tipus de contacte incorporats (individuals, llars, organitzacions), i podeu crear o modificar "subtipus de contacte" per a usos més específics (p. ex., Estudiant, pare, equip, etc.).

en: You can not add another '%1' activity to this case. %2
ca: No es pot afegir un altre activitat %1 a aquest cas. %2

en: You can not mark a field as a Result Column in a profile that contains fields from multiple record types.
ca: No es pot marcar un camp com una columna de resultats en un perfil que contingui camps de diverses tipus de registre.

en: You can not mark fields as Searchable in a profile that contains fields for multiple record types.
ca: No es poden marcar els camps com es poden buscar en un perfil que conté camps per a múltiples tipus de registres.

en: You can not record two payments for the same pledge in a single batch.
ca: No podeu guardar dos pagaments pel mateix compromís en un únic lot.

en: You can not use other Group by with Financial type or Contribution source.
ca: No podeu utilitzar 'Agrupar per' amb tipus financer o origen de contribució.

en: You can optionally assign this activity to someone. Assigned activities will appear in their Activities listing at CiviCRM Home.
ca: Opcionalment podeu assignar aquesta activitat a algú. Les activitats assignades es mostraran al seu llistat d'activitat a la seva pàgina d'inici de CiviCRM.

en: You can reserve a maximum of %count contact at a time for this survey. | You can reserve a maximum of %count contacts at a time for this survey.
ca[0]: Podeu reservar un màxim de %count contacte a la vegada per a aquesta enquesta.
ca[1]: Podeu reservar un màxim de %count contactes a la vegada per a aquesta enquesta.

en: You can schedule Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that they be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
ca: Pot programar SMS massius que s'haurien d'enviar en una data i temps específic, O pot sol·licitar que s'enviïn el més aviat possible, al indicar &quot; Enviar inmediatament&quot;.

en: You can schedule this Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that it be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
ca: Pot programar aquest SMS massiu per ser enviat en una data i hora específic, O pot sol·licitar que sigui enviat el més aviat possible, al indicar &quot;Enviar inmediatament&quot;.

en: You can search all contacts for duplicates or limit the results for better performance.
          If you limit by group then it will look for matches with that group both inside and outside of the group.
          You can also limit the contacts in the group to be matched by specifying the number of contacts to match. This can be done in conjunction with a group or separately and is recommended for performance reasons.
ca: Podeu cercar tots els contactes per duplicats o limitar els resultats per millorar el rendiment.
          Si els limiteu per grup llavors el sistema cercarà coincidències d'aquest grup tant dins com fora del grup.
          També podeu limitar els contactes a trobar en el grup especificant el nombre de contactes a trobar. Això es pot fer a la vegada amb un grup o separadament i es recomana per motius de rendiment.

en: You can select an existing organization record here, OR type in the name of a new organization if this person's employer is not already in your database. However, if you want this person to share their work address with their employer AND that organization doesn't exist yet - leave this field blank and use the Shared Address feature in the Address pane below to create the employer record AND enter the employer address. The 'current employer' relationship will be automatically created for you.
ca: Podeu seleccionar aquí un registre d'organització existent, o escriure el nom d'una nova organització si l'ocupador d'aquesta persona no és encara a la vostra base de dades. No obstant, si voleu que aquesta persona comparteixi la seva adreça de feina amb el seu ocupador i aquesta organització encara no existeix - deixeu aquest camp en blanc i utilitzeu la funcionalitat adreça compartida en el panell de sota per crear el registre de l'ocupador i introduir l'adreça de l'ocupador. La relació de l'ocupador actual us serà creada automàticament.

en: You can send a <strong>TEXT</strong> Message using the available text pane.
ca: Pot enviar un missatge de <strong>TEXT</strong> utilitzant el panell de text disponible.

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication - and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
ca: Podeu enviar el vostre correu electrònic com un missatge senzill només de text, com un missatge amb format HTML o d'ambdues maneres. Els missatges només de text són suficients per a la majoria de les comunicacions de correu electrònic - i alguns destinataris poden preferir no rebre missatges amb format HTML.

en: You can set the FROM name and email address for this reminder in these fields. If you leave these fields blank, the default FROM name and email address for your site will be used (Administer > Communications > FROM Email Addresses).
ca: Podeu configurar el nom de FROM i l'adreça de correu electrònic d'aquest recordatori en aquests camps. Si deixeu aquests camps en blanc, s'utilitzaran els noms de FROM i l'adreça de correu electrònic predeterminats del vostre lloc (Administra > Comunicacions > Remitents d'adreces de correu electrònic).

en: You can set this to a number other than one to allow multiple membership terms.
ca: Podeu establir això com un número diferent per permetre termes de membres múltiples.

en: You can set your own background image
ca: Podeu establir la vostra pròpia imatge de fons

en: You can update billing details for this recurring contribution at:
ca: Podeu actualitzar els detalls de facturació d'aquesta contribució periòdica a:

en: You can update billing details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
ca: Podeu actualitzar els detalls de facturació d'aquesta contribució periòdica si <a href="%1">visiteu aquesta pàgina web</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
ca: Podeu actualitzar l'import de la contribució periòdica o canviar el detalls del nombre de pagaments d'aquesta contribució periòdica si <a href="%1">visiteu aquesta pàgina web</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution at:
ca: Podeu actualitzar l'import de la contribució periòdica o canviar el nombre de pagaments d'aquesta contribució periòdica a:

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
ca: Podeu actualitzar l'import de la quantitat periòdica o canviar el nombre de pagaments d'aquesta contribució periòdica si <a href="%1">visiteu aquesta pàgina web</a>.

en: You can use the links above to schedule or record an activity.
ca: Pot utilitzar l'enllaç de dalt per  programar o gravar una activitat.

en: You can view or revert to the default version of any system workflow message template which you've modified. After upgrades OR if you are having issues with your modified version, it is useful to compare your active version to the default code shown on this screen. You can use the 'Select' buttons below (with copy and paste commands) to copy the default code into a text editor and then compare it to your customized version.
ca: Podeu veure o tornar a la versió predeterminada de qualsevol plantilla de missatge Workflow del sistema que hàgiu modificat. Després de les actualitzacions o si teniu problemes amb la vostra versió modificada, és útil comparar la vostra versió activa amb el codi predeterminat que es mostra en aquesta pantalla. Podeu utilitzar els botons 'Seleccionar' a sota (amb comandaments de còpia i enganxat) per copiar el codi predeterminat en un editor de text i, a continuació, comparar-lo amb la vostra versió personalitzada.

en: You can:
ca: Pot:

en: You cannot add a new record as  maximum allowed limit is reached
ca: No pot afegir un nou registre ja que em arribat al límit del màxim  permès

en: You cannot combine profiles of multiple types.
ca: No es pot combinar perfils de tipus múltiple.

en: You cannot configure multi-record custom fields belonging to different custom sets in one profile
ca: No es pot configurar camps personalitzats multi-registre que pertanyen a diferents conjunts personalitzat en un perfil

en: You cannot enable both Recurring Contributions AND Pledges on the same online contribution page.
ca: No es poden habilitar contribucions periòdiques i compromisos de pagament a la mateixa pàgina de contribució en línia.

en: You cannot record scheduled email activity.
ca: No podeu registrar l'activitat dels correus programats.

en: You cannot set up a recurring contribution if you are not paying online by credit card.
ca: No es pot configurar una contribució periòdica, si no es realitza un pagament en línia  amb targeta de crèdit.

en: You cannot use 'id' as a field label.
ca: No podeu utilitzar 'id' com a etiqueta de camp.

en: You do not have access to this note.
ca: No té  accés a aquesta nota

en: You do not have any Open Data Entry Batches.
ca: No teniu cap lot d'introducció de dades obert.

en: You do not have any active %1
ca: No n'hi ha cap actiu %1

en: You do not have any active Personal Campaign pages.
ca: No teniu cap pàgina de Campanya Personal activa.

en: You do not have any private reports. To add a report to this section, edit the Report Settings for a report and set 'Add to My Reports' to Yes.
ca: No teniu cap informe privat. Per afegir un informe en aquesta secció, editeu la configuració de l'informe i marqueu "Afegeix als meus informes".

en: You do not have permission to Delete Report.
ca: No teniu permís per eliminar l'informe.

en: You do not have permission to access this contact.
ca: No té accès per aquest contacte

en: You do not have permission to access this event registration. Contact the site administrator if you need assistance.
ca: No teniu permís per accedir a l'inscripció d'aquest esdeveniment. Contacteu amb l'administrador del lloc si necessiteu assistència.

en: You do not have permission to access this mailing report
ca: No teniu permisos suficients per accedir a l'informe d'aquest mailing

en: You do not have permission to access this page
ca: No teniu permís per a accedir a aquesta pàgina

en: You do not have permission to access this page.
ca: No teniu permís per a accedir a aquesta pàgina.

en: You do not have permission to access this report.
ca: No té permís per a accedir aquest report.

en: You do not have permission to delete this contact.
ca: No té permís per a eliminar aquest contacte

en: You do not have permission to delete this contact. Note: you can delete contacts if you can edit them.
ca: No té permís per a eliminar aquest contacte. Nota: podrà eliminar contactes si pot editar-los.

en: You do not have permission to edit this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
ca: No teniu permís per editar aquest registre de contacte. Contacteu amb l'administració del lloc si necessiteu ajuda.

en: You do not have permission to make changes to the record
ca: No teniu els permisos per a fer canvis en el registre

en: You do not have permission to register for this event
ca: No teniu permís per registrar-vos a l'esdeveniment

en: You do not have permission to view this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
ca: No té permís de veure aquest  registre de contacte . contacte. Poseu-vos en contacte amb l'administrador del lloc si vostè necessita ajuda.

en: You do not have permission to view this event
ca: No teniu permís per a veure aquest esdeveniment

en: You do not have sufficient permission to change settings for this reserved group.
ca: No teniu suficients permisos per canviar els ajustaments per aquest grup reservat.

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved group.
ca: No teniu suficients permisos per eliminar aquest grup reservat.

en: You do not have the necessary permission to edit this contact.
ca: No teniu el permís necessari per a editar aquest contacte.

en: You do not have the necessary permission to view this contact.
ca: No teniu el permís necessari per a veure aquest contacte.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click <a href="%2">here</a>.
ca: Teniu una subscripció pendent a la llista de mailing %1. Per confirmar aquesta subscripció, contesteu a aquest correu electrònic o cliqueu <a href="%2">aquí</a>.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click on this link: %2
ca: Teniu una subscripció pendent a la llista de mailing %1. Per confirmar aquesta subscripció, contesteu a aquest correu electrònic o cliqueu al següent enllaç: %2

en: You have already signed this petition but we<strong>need to confirm your email address</strong>.
ca: Ja heu confirmat aquesta petició però <strong>necessitem que confirmeu la direcció de correu electrònic</strong>.

en: You have already signed this petition but you still <b>need to verify your email address</b>.
ca: Ja heu signat aquesta petició però encara <b>heu de verificar la vostra direcció de correu electrònic<b>.

en: You have already signed this petition.
ca: Ja heu firmat aquesta petició prèviament.

en: You have been added to the WAIT LIST for this event.
ca: Heu estat afegit a la llista d'espera per aquest esdeveniment.

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking %3
ca: Us heu resubscrit als següents grups: %1. Podeu cancel·lar la subscripció enviant un correu a %2 o fent clic %3

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
ca: Us heu resubscrit als següents grups: %1. Podeu cancel·lar la subscripció enviant un correu a %2 o fent clic <a href="%3">aquí</a>.

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking %3
ca: S'ha cancel·lat la vostra subscripció als següents grups: %1. Podeu subscriure-us-hi de nou enviant un correu a %2 o fent clic %3

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
ca: S'ha cancel·lat la vostra subscripció als següents grups: %1. Podeu subscriure-us-hi de nou enviant un correu a %2 o fent clic <a href="%3">aquí</a>.

en: You have enabled the County option. Please ensure you populate the county table in your CiviCRM Database. You can find extensions to populate counties in the <a %1>CiviCRM Extensions Directory</a>.
ca: Ha habilitat l'opció "comarca". Asseguri's d'omplir "comarca" a la base de dades CiviCRM. Pot trobar extensions per completar la taula al <a %1>Directori d'Extensions CiviCRM.

en: You have no A/B mailings
ca: No hi ha correus A/B

en: You have no Grants registered in your database.
ca: No teniu subvencions registrades en la vostra base de dades.

en: You have selected "Disable Outbound Email". A test email can not be sent.
ca: Heu seleccionat ' Desactivar el correu electrònic sortint' . No es pot enviar un correu electrònic de prova.

en: You have selected "Redirect to Database". A test email can not be sent.
ca: Heu seleccionat "Redirigir a la base de dades". No es pot enviar un correu electrònic de prova.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, but your registration require approval, Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
ca: Heu omès l'últim participant i a l'esdeveniment ja hi ha prou places, però la vostra inscripció requereix aprovació. Un cop la vostra inscripció hagi estat revisada, rebreu un correu electrònic amb un enllaç a una pàgina web on podreu completar el procés d'inscripció.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, hence your group become as register participants though you selected on wait list.
ca: Heu omès l'últim participant i a l'esdeveniment ja hi ha prou places, per tant el vostre grup passarà a registra els participants si els heu seleccionat a la llista d'espera.

en: You have unsaved changes.
ca: Té canvis sense desar

en: You may also create a customized greeting and use field tokens to insert fields of your choice. For more information on available tokens, see the online documentation %1.
ca: També pot crear una salutació personalitzat i l'ús de codis de camp per inserir camps de la seva elecció. Per obtenir més informació sobre els codis tokens disponibles, consulteu la documentació en línia de %1.

en: You may also optionally set an MD5 Hash Key to verify that responses come directly from Authorize.Net. Login to your merchant account and navigate to <strong>Account Settings</strong>. Select MD5-Hash and enter a new hash value. This can be just about any string of characters or words. Then enter the exact same value here.
ca: També podeu establir opcionalment una clau d'MD5 Hash per verificar que les respostes provenen directament de Authorize.Net. Inicieu sessió al vostre compte de comerciant i aneu a Configuració de compte. Seleccioneu MD5-Hash i introduïu un nou valor hash. Això pot ser gairebé qualsevol cadena de caràcters o paraules. A continuació, introduïu el mateix valor exacte aquí.

en: You may choose to include a pre-configured Footer block below your message. This is a good place to include the required unsubscribe, opt-out and postal address tokens.
ca: Podeu escollir incloure un bloc al peu preconfigurat sota el vostre missatge. Aquest és un bon lloc per incloure els tokens requerits per donar-se de baixa, fer l'opt-out i incloure l'adreça postal.

en: You may choose to include a pre-configured Header block above your message.
ca: Podeu escollir incloure un bloc de capçalera preconfigurat sobre del vostre missatge.

en: You may choose to record the payment method used for each contribution and fee. Reserved payment methods are required - you may modify their labels but they can not be deleted (e.g. Check, Credit Card, Debit Card). If your site requires additional payment methods, you can add them here. You can associate each payment method with a Financial Account which specifies where the payment is going (e.g. a bank account for checks and cash).
ca: Podeu triar registrar el mètode de pagament utilitzat per a cada contribució i quota. Es requereixen mètodes de pagament reservats: podeu modificar les etiquetes, però no es poden eliminar (p. ex., xec, targeta de crèdit, targeta de dèbit). Si el vostre lloc requereix mètodes de pagament addicionals, podeu afegir-los aquí. Podeu associar cada mètode de pagament amb un compte financer que especifiqui el lloc on es realitzarà el pagament (p. ex., un compte bancari per a xecs i efectiu).

en: You may configure these settings using absolute URLs or URL variables.
ca: És possible fer la configuració utilitzant variables absolutes com URLs o URL.

en: You may configure these upload directories using absolute paths or path variables.
ca: Podeu configurar la descàrrega de directoris fent servir rutes absolutes o variables.

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price.
ca: Podeu introduir un valor negatiu si la quantitat de camp o opció s'estan utilitzant per descomptar el preu total.

en: You may include tokens to represent fields (like a contact's "first name") in the message subject and body. These will be replaced with the actual value of the corresponding field in the outgoing message. Click "Insert Tokens" for a searchable list of available tokens.
ca: Podeu incloure tokens per representar camps (com ara el "nom" d'un contacte) al subjecte i al cos del missatge. Aquests es reemplaçaran pel valor real del camp corresponent al missatge emergent. Feu clic a "Insereix tokens" per obtenir una llista de fitxes disponibles.

en: You may optionally record the actual cost of this premium to your organization. This may be useful when evaluating net return for this incentive.
ca: Opcionalment podeu registrar el cost real d'aquesta recompensa per a l'organització. Això pot ser útil a l'hora d'avaluar el rendiment net d'aquest incentiu.

en: You may override the ts() function in CiviCRM by defining your own translation function.
ca: Podeu anul·lar la funció ts() en CiviCRM definint la vostra pròpia funció de traducció.

en: You must be logged in to view this page.
ca: Heu d'haver iniciat sessió per a veure aquesta pàgina.

en: You must enable the Membership Block for this Contribution Page if you want to include a Profile with Membership fields.
ca: Hauria de habilitar el bloc de membre per aquesta pàgina de contribució si vol incloure un perfil amb camps de membres.

en: You must have at least the test or live section filled
ca: Hauria de completar almenys la part de la prova o la secció en viu.

en: You must have at least the user_name specified
ca: Haureu de, almenys especificar el nom_usuari

en: You must select a Multiple Choice Option set if you chose Reuse an existing set.
ca: Si escolliu reutilitzar un conjunt existent, heu de seleccionar un conjunt d'opcions d'elecció múltiple.

en: You must select at least one email recipient type.
ca: Heu de seccionar al menys un tipus de destinatari de correu electrònic.

en: You need more than one custom group to move fields
ca: Necessiteu més d'un grup personalitzat per moure camps.

en: You need to enable CiviContribute before enabling CiviPledge.
ca: Heu d'habilitar el CiviContribute abans d'habilitar el CiviPledge.

en: You need to select the type of record that this set of custom fields is applicable for.
ca: Cal seleccionar el tipus de registre que s'aplica a aquest conjunt de camps personalitzats

en: You need to set up a secure server before you can use the Force Secure URLs option
ca: Necessiteu crear un servidor segur abans d'utilitzar la opció Forçar URL segura

en: You need to setup and load Case and Activity configuration files before you can begin using the CiviCase component.
ca: Necessita configurar i carregar el cas i els fitxers de configuració d'Activitats abans de poder començar a utilitzar el component CiviCase.

en: You need to use a Port other than the default port 25 in your environment.
ca: Cal utilitzar un port diferent del port per defecte 25 en l'entorn.

en: You seem to have deleted the relationship type 'Employee of'
ca: Sembla que heu eliminat el tipus de relació 'Empleat de'

en: You will also need to change Drupal permissions so anonymous users can make contributions, register for events and / or use profiles to enter contact information.
ca: També haureu de canviar els permisos de Drupal perquè els usuaris anònims facin contribucions, registrin esdeveniments i / o utilitzin perfils per introduir la informació de contacte.

en: You will also use tokens to insert Unsubscribe, Opt out and Forwarding links in your message.
ca: També s'utilitzarà un codi per a inserir cancel·lar la subscripció, Opcions de sortida i reenviament de vincles en el seu missatge.

en: You will need to select and configure a supported payment processor (currently Authorize.Net, PayPal Pro, or PayPal Website Standard) in order to offer automatically renewing memberships.
ca: Necessitareu seleccionar i configurar un processador de pagament compatible (actualment Authorize.Net, PayPal Pro o PayPal Website Standard) per tal d'oferir renovacions automàtiques de pertinences.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this contribution because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this contribution is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the contribution.
ca: No podeu enviar una factura automàtica per correu electrònic per aquesta contribució perquè aquest contacte no té cap adreça de correu electrònic registrada. Si voleu enviar una factura quan aquesta contribució es registri, cliqueu cancel·la i després cliqueu edita des de la pestanya de resum per afegir una adreça de correu electrònic abans de registrar la contribució.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to update or cancel this recurring contribution.
ca: Rebreu un rebut per correu electrònic que inclourà informació sobre com actualitzar o cancel·lar aquesta contribució periòdica.

en: Your %1 settings are correct. A test email has been sent to your email address.
ca: La configuració %1 és correcte. Un correu de prova ha estat enviat a la direcció de correu electrònic.

en: Your <strong>%2</strong> membership expired on %1.
ca: La seva inscripció com a membre <strong>%2</strong> ha caducat en %1.

en: Your <strong>%2</strong> membership expires on %1.
ca: La seva inscripció com a membre <strong>%2</strong> caducarà en %1.

en: Your Assigned Activities
ca: Les vostres activitat assignades

en: Your Case Role(s)
ca: El seu rol(s) de cas

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been added. You can add fields to this profile now.
ca: EL teu perfil CiviCRM '%1' s'ha afegit. Ara pot afegir camps a aquest perfil.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been deleted.
ca: El teu perfil CiviCRM '%1' ha estat elminat

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been saved.
ca: El teu perfil CiviCRM '%1' ha estat desat

en: Your CiviCRM Profile Field '%1' has been saved to '%2'.
ca: El vostre camp de perfil CiviCRM '%1' s'ha desat per a '%2'

en: Your Contacts / Organizations
ca: Els vostres contactes / organitzacions

en: Your Contribution(s)
ca: Les vostres contribucions

en: Your Credit Card transaction was not successful. No money has yet been charged to your card.
ca: La transferència amb la targeta de crèdit no ha anat bé. No s'ha fet cap càrrec a la vostra targeta.

en: Your Email
ca: El vostre correu electrònic

en: Your Email Settings have been updated.
ca: S'ha actualitzat la vostra configuració de correu electrònic.

en: Your Event Registration has been Transferred to %1.
ca: La teva inscripció a l'esdeveniment ha estat transferida a %1.

en: Your Event Registration has been cancelled.
ca: S'ha cancel·lat la vostra inscripció a l'esdeveniment.

en: Your Event Registration has been transferred to %1.
ca: La teva inscripció a l'esdeveniment ha estat transferida a %1.

en: Your Event(s)
ca: Els vostres esdeveniments

en: Your Financial "%1" Type has been created and assigned to an existing financial account with the same title. You should review the assigned account and determine whether additional account relationships are needed.
ca: S'ha creat el tipus financer "%1" i se li ha assignat un compte financer existent amb el mateix títol. Reviseu el compte assignat i determineu si són necessàries altres relacions comptables addicionals.

en: Your Goal
ca: El vostre objectiu

en: Your Group(s)
ca: Els vostres grups

en: Your Label Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
ca: El format de l'Etiqueta anomenada <strong>%1</strong> s'ha actualitzat.

en: Your Mass SMS has been saved.
ca: SMS massiu ha estat desat.

en: Your Mass SMS has been saved. Click the 'Continue' action to resume working on it.
ca: L'enviament de SMS massiu ha estat desat. clic en l'acció 'continuar' per a continuar el treball pendent.

en: Your Membership(s)
ca: Les vostres pertinences

en: Your Message
ca: El vostre missatge

en: Your Note has been saved.
ca: S'ha desat la nota.

en: Your PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
ca: El vostre nou format de pàgina PDF anomenat <strong>%1</strong> s'ha actualitzat.

en: Your Page
ca: La vostra pàgina

en: Your Personal Campaign Page
ca: La seva pàgina de campanya personal

en: Your Personal Campaign Page for %1
ca: La seva pàgina de campanya personal per %1

en: Your Pledge(s)
ca: Els vostres compromisos

en: Your Premium Selection
ca: La teva selecció de recompenses

en: Your Registration Info
ca: Informació de la inscripció

en: Your Reminder titled %1 has been updated.
ca: El teu recordatori anomenat 1% ha estat actualitzat.

en: Your SMTP Server (machine) name is incorrect.
ca: El nom del teu servidor SMTP (màquina) és incorrecte.

en: Your SMTP Username or Password are incorrect.
ca: El seu nom d'usuari o contrasenya del SMTP són incorrectes.

en: Your SMTP server is just not responding right now (it is down for some reason).
ca: El servidor SMTP no està responent en aquest moment (ha caigut per alguna raó).

en: Your Sendmail argument is incorrect.
ca: El seu argument Sendmail és incorrecta.

en: Your Sendmail path is incorrect.
ca: La seva ruta de Sendmail és incorrecta.

en: Your Set '%1' has been added. You can add fields to this set now.
ca: La vostra llista '%1' ha estat desada. Ara en pot afegir camps.

en: Your Subscription has been Activated
ca: La vostra subscripció ha estat activada

en: Your USPS API Authorization has Failed.
ca: L'autorització de la API  USPS ha fallat

en: Your USPS API Lookup has Failed.
ca: La seva cerca de la API USPS ha fallat

en: Your account data will be used to charge your bank account via direct debit. While submitting this form you agree to the charging of your bank account via direct debit.
ca: La informació del vostre compte s'utilitzarà per cobrar al vostre compte bancari via dèbit directe. Enviant aquest formulari accepteu que cobrem al vostre compte bancari via dèbit directe.

en: Your association rule has been added.
ca: La seva regla d'associació ha estat afegida

en: Your association rule has been edited.
ca: La seva regla d'associació ha esta editada

en: Your changes have been saved.
ca: S'han desat els vostres canvis.

en: Your changes in the <em>%1</em> tab have not been saved.
ca: No s'han pogut desar els vostres canvis en la pestanya <em>%1</em>.

en: Your contribution will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
ca: La vostra contribució no es completarà fins que cliqueu el botó <strong>%1</strong>. Cliqueu el botó només un cop.

en: Your custom field set '%1 ' has been saved.
ca: S'ha desat el conjunt de camps personalitzats '%1'.

en: Your custom field set '%1' has been added. You can add custom fields now.
ca: S'ha afegit el conjunt de camps personalitzats '%1'. Ja podeu afegir camps personalitzats.

en: Your database has already been upgraded to CiviCRM %1
ca: La vostra base de dades ja es troba actualitzada a CiviCRM %1

en: Your database is not configured for version %1
ca: La seva base de dades no està configurada per a la versió %1

en: Your email address has been removed from %1 mailing lists.
ca: S'ha eliminat la vostra adreça de correu electrònic de les llistes de mailing de %1.

en: Your export can include multiple types of contacts, and non-applicable fields will be empty (e.g. <strong>Last Name</strong> will not be populated for an Organization record).
ca: La vostra exportació pot incloure múltiples tipus de contactes i els camps no aplicables quedaran buits (p. ex. <strong>Cognoms</strong> no s'omplirà en un registre d'organització).

en: Your extensions cache directory (%1) is not web server writable. Please go to the <a href="%2">path setting page</a> and correct it.<br/>
ca: El directori de memòria cau de les extensions (%1) no és escrivible pel servidor web. Aneu a <a href="%2">la pàgina de configuracions dels camins</a> i corregiu-ho.<br/>

en: Your extensions require database updates. Please <a href="%1">execute the updates</a>.
ca: Les vostres extensions requereixen actualitzacions de la base de dades. <a href="%1">Executeu les actualitzacions</a>.

en: Your information has been saved.
ca: La informació ha estat desada.

en: Your initial contribution will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the recurring contribution by visiting the web page link that will be included in your receipt.
ca: La vostra contribució inicial es processarà un cop completeu el pas de la confirmació. Podreu cancel·lar la contribució periòdica visitant l'enllaç a la pàgina web que s'inclourà en el vostre rebut.

en: Your mail has been sent.
ca: S'ha enviat correctament el correu electrònic.

en: Your message thanking the %1 for helping to spread the word. You may include HTML tags to add formatting or links.
ca: El vostre missatge agraint a %1 l'ajuda en la difusió. Podeu incloure etiquetes HTML per afegir format al text o afegir-hi enllaços.

en: Your multiple choice option '%1' has been saved
ca: La vostra opció de resposta múltiple '%1' ha sigut desada

en: Your new Label Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
ca: El format de l'Etiqueta anomenada <strong>%1</strong> s'ha desat.

en: Your new PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
ca: El vostre nou format de pàgina PDF anomenat <strong>%1</strong> s'ha desat.

en: Your new Reminder titled %1 has been saved.
ca: S'ha desat el nou recordatori anomenat 1%

en: Your organization can use Campaigns to track all constituent interactions related to a particular fund-raising or engagement effort. You can link activities, contributions, event participation, mailings, membership signups, and pledges to a particular campaign.
ca: La vostra organització pot utilitzar campanyes per fer un seguiment de totes les interaccions amb els constituents relacionades amb un compromís o recaptació de fons particular. Podeu enllaçar activitats, contribucions, participacions a esdeveniments, mailings, altes a pertinences i compromisos a una campanya particular.

en: Your personal campaign page has been approved and is now live.
ca: La seva pàgina de campanya personal ha estat aprovada i ara està activa.

en: Your profile has not been saved.
ca: No s'ha desat el perfil.

en: Your profile is not saved and Account is not created.
ca: El teu perfil no s'ha desat  per tant la teva compte no s'ha creat

en: Your record has been deleted.
ca: El vostre registre ha estat eliminat.

en: Your recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled as requested.
ca: La vostra contribució periòdica de %1, cada %2 %3 s'ha cancel·lat com s'ha sol·licitat.

en: Your registration has been processed successfully.
ca: La vostra inscripció s'ha tramitat correctament.

en: Your registration has been submitted.
ca: S'ha tramès la vostra inscripció.

en: Your registration payment has been submitted to %1 for processing.
ca: El pagament de la vostra inscripció s'ha enviat a %1 pel seu processament.

en: Your registration will not be submitted until you click the <strong>Continue</strong> button. Please click the button one time only. If you need to change any details, click the Go Back button below to return to the previous screen.
ca: El vostre registre no serà processat fins que no cliqueu el botó <strong>Continua</strong>. Siusplau, cliqueu el botó només un cop. Si heu de canviar algunes dades, cliqueu el botó inferior Torna enrere per tornar a la pantalla anterior.

en: Your report has been successfully copied as "%1". You are currently viewing the new copy.
ca: L'informe s'ha copiat amb èxit com a "%1". Actualment esteu veient la còpia nova.

en: Your schedule:
ca: La vostra agenda:

en: Your site administrator must also configure a "cron job" (scheduled server task) to run this script.
ca: L'administrador del lloc ha de configurar un "cron job" (tasca programada del servidor) per executar aquest script.

en: Your site administrator will need to setup an instance of the Scheduled Job "Mail Reports" to trigger creation and delivery of each report. When invoked, this job will deliver email to the recipients specified for the report. The report can be attached to the email as a PDF file (default), as a CSV file, or included in HTML format.
ca: L'administrador del vostre lloc web necessitarà configurar una instància de la tasca programada "Informes per correu electrònic" per llaçar la creació i l'enviament de cada informe. Quan es cridi, aquesta tasca enviarà un correu electrònic als destinataris especificats a l'informe. L'informe es pot adjuntar al correu electrònic com un arxiu PDF (per defecte), com un fitxer CSV, o ser inclòs en format HTML.

en: Your smart group has been saved as '%1'.
ca: El grup intel·ligent s'ha desat com '%1'.

en: Your subscription request has been submitted for %1. Check your inbox shortly for the confirmation email(s). If you do not see a confirmation email, please check your spam/junk mail folder.
ca: La petició de subscripció per %1 s'ha enviat correctament. Reviseu aviat la safata d'entrada pels correus electrònics de confirmació. Si no veieu cap correu de confirmació, reviseu la carpeta de correu brossa.

en: Your subscription to these group(s) is pending confirmation.
ca: La vostra subscripció a aquests grups està pendent de confirmació

en: Your transaction will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
ca: La vostra transacció no es completarà fins que cliqueu el botó <strong>%1</strong>. Cliqueu el botó només un cop.

en: Your update(s) have been saved.
ca: La seva(es) actualitzacions han estat desades

en: Your username contains invalid characters
ca: El vostre nom d'usuari conté caràcters invàlids

en: Your username contains invalid characters or is too short
ca: El vostre nom d'usuari conté caràcters invàlids o és massa curt

en: Your username is too short
ca: El vostre nom d'usuari és massa curt

en: ZIP / Postal Code
ca: Codi postal

en: ZIP / Postal Code of the Address
ca: Codi postal de l'adreça

en: ZIP Support Required
ca: Es requereix suport per ZIP

en: Zhuang, Chuang
ca: Zhuang

en: Zip Code Range
ca: Rang del codi postal

en: [ ]
ca: []

en: [CiviMail Draft]
ca: [CiviMail Esborrany]

en: [Copy id %1]
ca: [identificador de la còpia %1]

en: [your Drupal root directory]
ca: [El directori root de Drupal]

en: a household
ca: una llar

en: abbreviated month name ('Jan'..'Dec')
ca: nom de mes abreviat ("Gen", "Febr")

en: access AJAX API
ca: accedeix a l'API d'AJAX

en: access CiviCRM
ca: accedir al CiviCRM

en: access CiviGrant
ca: accedir a CiviGrant

en: access CiviMail
ca: accedeix a CiviMail

en: access Contact Dashboard
ca: accés al tauler del contacte

en: access all custom data
ca: accedir a totes les dades personalitzades

en: access contact reference fields
ca: accedeix a camps de contactes de referència

en: access deleted contacts
ca: accedeix als contactes eliminats

en: access uploaded files
ca: accedeix als fitxers enviats

en: actionTypeOption
ca: acciótipusopció

en: add
ca: afegeix

en: add a <a href='%1'>New Individual</a>, <a href='%2'>Organization</a> or <a href='%3'>Household</a>
ca: afegeix una <a href='%1'>persona</a>, <a href='%2'>organització</a> o <a
    href='%3'>llar nova</a>

en: add another profile (bottom of page)
ca: afegir un altre perfil (al final de la pàgina)

en: add contacts
ca: afegeix contactes

en: add new
ca: afegeix un nou

en: administer CiviCRM
ca: administra el CiviCRM

en: administer CiviCampaign
ca: administra el CiviCampaign

en: administer Multiple Organizations
ca: administració de múltiples organitzacions

en: administer Tagsets
ca: administració de grups d'etiquetes

en: administer dedupe rules
ca: administra de regles de desduplicació

en: administer reserved groups
ca: administració de grups reservats

en: administer reserved tags
ca: administració d'etiquetes reservades

en: and
ca: i

en: and a password
ca: i una contrasenya

en: and is ready to use.
ca: i està llest per a ser utilitzat.

en: anonymously
ca: anònimament

en: another column
ca: un altre columna

en: another soft credit
ca: afegir un crèdit tou

en: approve mailings
ca: aprovar correus

en: because no email address on file or communication preferences specify DO NOT EMAIL or Contact is deceased or Primary email address is On Hold
ca: perque no hi han direccions de correu electrònic en l'arxiu o preferències de comunicació, especifiqui NO ENVIAR CORREU ELECTRÒNIC o el contacte ha mort o la direcció primària del correu electrònic està en espera.

en: because no phone number on file or communication preferences specify DO NOT SMS or Contact is deceased
ca: Per que no hi ha numero telefònic en arxiu o preferències de comunicació, especifiqueu 'No enviar SMS' o el contacte ha mort.

en: change
ca: canvia

en: change membership type
ca: canvia el tipus de pertinença

en: check your spelling
ca: reviseu l'ortografia

en: click to add more
ca: Feu clic per afegir més

en: close
ca: tanca

en: confirmation
ca: confirmació

en: contact does not exist: %1
ca: el contacte no existeix: %1

[ctx: country]
en: Afghanistan
ca: Afganistan

[ctx: country]
en: Africa West, East, Central and Southern
ca: Àfrica Occidental, Oriental, Central i del Sud

[ctx: country]
en: Albania
ca: Albània

[ctx: country]
en: Algeria
ca: Algèria

[ctx: country]
en: America South, Central, North and Caribbean
ca: Amèrica del Sud, Central, Nord Amèrica i el Carib

[ctx: country]
en: American Samoa
ca: Samoa Americana

[ctx: country]
en: Antarctica
ca: Antàrtida

[ctx: country]
en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

[ctx: country]
en: Armenia
ca: Armènia

[ctx: country]
en: Asia-Pacific
ca: Àsia-Pacífic

[ctx: country]
en: Australia
ca: Austràlia

[ctx: country]
en: Austria
ca: Àustria

[ctx: country]
en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

[ctx: country]
en: Bahamas
ca: Bahames

[ctx: country]
en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

[ctx: country]
en: Belarus
ca: Bielorrússia

[ctx: country]
en: Belgium
ca: Bèlgica

[ctx: country]
en: Benin
ca: Benín

[ctx: country]
en: Bolivia
ca: Bolívia

[ctx: country]
en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
ca: Bonaire, Sint Eustatius i Saba

[ctx: country]
en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

[ctx: country]
en: Bouvet Island
ca: Illa Bouvet

[ctx: country]
en: Brazil
ca: Brasil

[ctx: country]
en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

[ctx: country]
en: Brunei Darussalam
ca: Brunei

[ctx: country]
en: Bulgaria
ca: Bulgària

[ctx: country]
en: Cambodia
ca: Cambodja

[ctx: country]
en: Cameroon
ca: Camerun

[ctx: country]
en: Canada
ca: Canadà

[ctx: country]
en: Cape Verde
ca: Cap Verd

[ctx: country]
en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

[ctx: country]
en: Central African Republic
ca: República Centrefricana

[ctx: country]
en: Chad
ca: Txad

[ctx: country]
en: Chile
ca: Xile

[ctx: country]
en: China
ca: Xina

[ctx: country]
en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

[ctx: country]
en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes Cocos (Keeling)

[ctx: country]
en: Colombia
ca: Colòmbia

[ctx: country]
en: Comoros
ca: Comores

[ctx: country]
en: Congo, Republic of the
ca: Congo, República del

[ctx: country]
en: Congo, The Democratic Republic of the
ca: Congo, República Democràtica del

[ctx: country]
en: Cook Islands
ca: Illes Cook

[ctx: country]
en: Croatia
ca: Croàcia

[ctx: country]
en: Cyprus
ca: Xipre

[ctx: country]
en: Czech Republic
ca: República Txeca

[ctx: country]
en: Côte d’Ivoire
ca: Costa d'Ivori

[ctx: country]
en: Denmark
ca: Dinamarca

[ctx: country]
en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

[ctx: country]
en: Ecuador
ca: Equador

[ctx: country]
en: Egypt
ca: Egipte

[ctx: country]
en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

[ctx: country]
en: Estonia
ca: Estònia

[ctx: country]
en: Eswatini
ca: Swazilàndia

[ctx: country]
en: Ethiopia
ca: Etiòpia

[ctx: country]
en: Europe and Central Asia
ca: Europa i Àsia Central

[ctx: country]
en: Falkland Islands (Malvinas)
ca: Illes Falkland (Malvines)

[ctx: country]
en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

[ctx: country]
en: Finland
ca: Finlàndia

[ctx: country]
en: France
ca: França

[ctx: country]
en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

[ctx: country]
en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

[ctx: country]
en: French Southern Territories
ca: Terres Australs Francesas

[ctx: country]
en: Gambia
ca: Gàmbia

[ctx: country]
en: Georgia
ca: Geòrgia

[ctx: country]
en: Germany
ca: Alemanya

[ctx: country]
en: Greece
ca: Grècia

[ctx: country]
en: Greenland
ca: Groenlàndia

[ctx: country]
en: Grenada
ca: Granada

[ctx: country]
en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

[ctx: country]
en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

[ctx: country]
en: Guyana
ca: Guaiana

[ctx: country]
en: Haiti
ca: Haití

[ctx: country]
en: Heard Island and McDonald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

[ctx: country]
en: Holy See (Vatican City State)
ca: Santa Seu (Ciutat del Vaticà)

[ctx: country]
en: Honduras
ca: Hondures

[ctx: country]
en: Hungary
ca: Hongria

[ctx: country]
en: Iceland
ca: Islàndia

[ctx: country]
en: India
ca: Índia

[ctx: country]
en: Indonesia
ca: Indonèsia

[ctx: country]
en: Iran, Islamic Republic of
ca: Iran, República Islàmica de l'

[ctx: country]
en: Ireland
ca: Irlanda

[ctx: country]
en: Isle of Man
ca: Illa de Man

[ctx: country]
en: Italy
ca: Itàlia

[ctx: country]
en: Japan
ca: Japó

[ctx: country]
en: Jordan
ca: Jordània

[ctx: country]
en: Korea, Democratic People's Republic of
ca: Corea, República Democràtica Popular de

[ctx: country]
en: Korea, Republic of
ca: Corea, República de

[ctx: country]
en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

[ctx: country]
en: Lao People's Democratic Republic
ca: Lao, República Democràtica Popular de

[ctx: country]
en: Latvia
ca: Letònia

[ctx: country]
en: Lebanon
ca: Líban

[ctx: country]
en: Liberia
ca: Libèria

[ctx: country]
en: Libya
ca: Líbia

[ctx: country]
en: Lithuania
ca: Lituània

[ctx: country]
en: Luxembourg
ca: Luxemburg

[ctx: country]
en: Macao
ca: Macau

[ctx: country]
en: Malaysia
ca: Malàisia

[ctx: country]
en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

[ctx: country]
en: Martinique
ca: Martinica

[ctx: country]
en: Mauritania
ca: Mauritània

[ctx: country]
en: Mauritius
ca: Maurici

[ctx: country]
en: Mexico
ca: Mèxic

[ctx: country]
en: Micronesia, Federated States of
ca: Micronèsia, Estats Federats de

[ctx: country]
en: Middle East and North Africa
ca: Orient Mitjà i Àfrica del Nord

[ctx: country]
en: Moldova
ca: Moldàvia

[ctx: country]
en: Monaco
ca: Mònaco

[ctx: country]
en: Mongolia
ca: Mongòlia

[ctx: country]
en: Morocco
ca: Marroc

[ctx: country]
en: Mozambique
ca: Moçambic

[ctx: country]
en: Namibia
ca: Namíbia

[ctx: country]
en: Netherlands
ca: Països Baixos

[ctx: country]
en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

[ctx: country]
en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

[ctx: country]
en: Niger
ca: Níger

[ctx: country]
en: Nigeria
ca: Nigèria

[ctx: country]
en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

[ctx: country]
en: North Macedonia
ca: Macedònia del nord

[ctx: country]
en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Marianes del Nord

[ctx: country]
en: Norway
ca: Noruega

[ctx: country]
en: Palestine, State of
ca: Palestina, Estat de

[ctx: country]
en: Panama
ca: Panamà

[ctx: country]
en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

[ctx: country]
en: Paraguay
ca: Paraguai

[ctx: country]
en: Peru
ca: Perú

[ctx: country]
en: Philippines
ca: Filipines

[ctx: country]
en: Poland
ca: Polònia

[ctx: country]
en: Russian Federation
ca: Rússia

[ctx: country]
en: Rwanda
ca: Ruanda

[ctx: country]
en: Saint Barthélemy
ca: Sant Bartolomé

[ctx: country]
en: Saint Helena
ca: Santa Elena

[ctx: country]
en: Saint Kitts and Nevis
ca: Sant Kitts i Nevis

[ctx: country]
en: Saint Lucia
ca: Santa Lucia

[ctx: country]
en: Saint Martin (French part)
ca: Illa de Sant Martí (part francesa)

[ctx: country]
en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Sant Pere i Miquelon

[ctx: country]
en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

[ctx: country]
en: Sao Tome and Principe
ca: Sao Tome i Príncipe

[ctx: country]
en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

[ctx: country]
en: Serbia
ca: Sèrbia

[ctx: country]
en: Serbia and Montenegro
ca: Sèrbia i Montenegro

[ctx: country]
en: Singapore
ca: Singapur

[ctx: country]
en: Sint Maarten (Dutch Part)
ca: Illa de Sant Martí (part holandesa)

[ctx: country]
en: Slovakia
ca: Eslovàquia

[ctx: country]
en: Slovenia
ca: Eslovènia

[ctx: country]
en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

[ctx: country]
en: Somalia
ca: Somàlia

[ctx: country]
en: South Africa
ca: Sudàfrica

[ctx: country]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ca: Geòrgia del Sud i Illes Sandwich del Sud

[ctx: country]
en: South Sudan
ca: Sudan del sud

[ctx: country]
en: Spain
ca: Espanya

[ctx: country]
en: Suriname
ca: Surinam

[ctx: country]
en: Svalbard and Jan Mayen
ca: Svalbard i Jan Mayen

[ctx: country]
en: Sweden
ca: Suècia

[ctx: country]
en: Switzerland
ca: Suïssa

[ctx: country]
en: Syrian Arab Republic
ca: Síria, República Àrab de

[ctx: country]
en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

[ctx: country]
en: Tanzania, United Republic of
ca: Tanzània, República Unida de

[ctx: country]
en: Thailand
ca: Tailàndia

[ctx: country]
en: Timor-Leste
ca: Timor Oriental

[ctx: country]
en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

[ctx: country]
en: Tunisia
ca: Tunísia

[ctx: country]
en: Turkey
ca: Turquia

[ctx: country]
en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

[ctx: country]
en: Ukraine
ca: Ucraïna

[ctx: country]
en: United Arab Emirates
ca: Unió dels Emirats Àrabs

[ctx: country]
en: United Kingdom
ca: Regne Unit

[ctx: country]
en: United States
ca: Estats Units

[ctx: country]
en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels Estats Units

[ctx: country]
en: Uruguay
ca: Uruguai

[ctx: country]
en: Venezuela
ca: Veneçuela

[ctx: country]
en: Viet Nam
ca: Vietnam

[ctx: country]
en: Virgin Islands, British
ca: Illes Verges, Britàniques

[ctx: country]
en: Virgin Islands, U.S.
ca: Illes Verges, Nord-Americanes

[ctx: country]
en: Wallis and Futuna
ca: Wallis i Futuna

[ctx: country]
en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

[ctx: country]
en: Yemen
ca: Iemen

[ctx: country]
en: Zambia
ca: Zàmbia

[ctx: country]
en: unassigned
ca: Sense assignar

[ctx: country]
en: Åland Islands
ca: Illes Åland

en: create mailings
ca: crear correus

en: create manual batch
ca: Crear lot manual

en: created
ca: creat

en: credit card
ca: targeta de crèdit

en: currency ISO code (e.g. 'USD')
ca: Moneda del codi ISO (per exemple, "USD")

en: currency symbol (e.g. '$')
ca: símbol monetari (per exemple '$')

en: custom fields
ca: camps personalitzats

en: day
ca: dia

en: day of the month
ca: dia del mes

en: day of the month as a decimal number ('1'..'31')
ca: dia del mes amb un nombre decimal ('1'..'31')

en: day of the month as a decimal number, 0-padded ('01'..'31')
ca: dia del mes com un nombre decimal amb 0 davant ('01'..'31')

en: day of the month as a decimal number, blank-padded (' 1'..'31')
ca: dia del mes amb un numero decimal, sense 0 davant (' 1'..'31')

en: day of the period
ca: Dia del període

en: day of the week
ca: dia de la setmana

en: dd-mon-yy OR dd/mm/yy (25-Dec-98 OR 25/12/98)
ca: dd-mes-aa o dd/mm/aa (25-Des-98 o 25/12/98)

en: dd/mm/yyyy (25/12/1998) OR (1/9/2008)
ca: dd/mm/aaaa (25/12/1998) o (1/9/2008)

en: default organization
ca: organització per defecte

en: delete
ca: elimina

en: delete activities
ca: elimina les activitats

en: delete all manual batches
ca: Suprimir tots els lots manuals

en: delete contacts
ca: elimina contactes

en: delete in CiviGrant
ca: esborrar de CiviGrant

en: delete own manual batches
ca: Suprimir els lots manuals propis

en: details...
ca: detalls...

en: disabled
ca: desactivat

en: do complex searches based on tags, group membership, location, activities and custom fields at <a href="!1">Advanced Search</a>.
ca: fer cerques complexes basades en etiquetes, pertinença a un grup, la ubicació, les activitats i camps personalitzats en <a href="!1">Cerca avançada</a>.

en: duplicate
ca: duplicat

en: e.g. 'Student', 'Senior', 'Honor Society'...
ca: p. ex. 'Estudiant', 'Sènior', 'Societat d'honor'...

en: each
ca: cadascun

en: edit
ca: edita

en: edit all contacts
ca: edita tots els contactes

en: edit all manual batches
ca: edita tots els lots manuals

en: edit grants
ca: editar subvencions

en: edit groups
ca: edita grups

en: edit my contact
ca: edita el contacte propi

en: edit own manual batches
ca: edita lots manuals propis

en: edit profile
ca: edita el perfil

en: email
ca: correu electrònic

en: empowered by %1
ca: funciona amb %1

en: enable CiviCRM blocks at <a href="!1">Administer &raquo; Site Building &raquo; Blocks</a>.
ca: permetre als blocs CiviCRM a <a href="!1"> Administrar &raquo; Construcció del lloc &raquo; Blocs</a>.

en: end date
ca: data de finalització

en: entityID needs to be set and of type Integer
ca: entityID ha de proporcionar-se i ser un nombre enter

en: events
ca: esdeveniments

en: every
ca: cada

en: export all manual batches
ca: Exportar tot els lots manuals

en: export own manual batches
ca: Exportar lots manuals propis

en: false
ca: fals

en: field ID
ca: identificador del camp

en: field ID needs to be of type Integer for index %1
ca: l'identificador del camp ha de ser un nombre enter per a l'índex %1

en: find contacts by name, email address, group membership and or tagging at <a href="!1">Find Contacts</a>.
ca: cercar contactes per nom, correu electrònic, o la pertinença a un grup i etiquetatge en <a href="!1">Cerca de contactes</a>.

en: flip
ca: capgira

en: for
ca: Fins

en: full month name ('January'..'December')
ca: nom del mes complet ('Gener'..'Desembre')

en: grants
ca: subvencions

en: greater than
ca: major que

en: greater than or equal to
ca: major o igual a

en: has already been assigned to another address. Please select another location for this address.
ca: ja ha estat assignat a una altra direcció. Seleccioneu una altra ubicació per aquesta direcció.

en: has been successfully resubscribed.
ca: s'ha tornat a subscriure satisfactòriament.

en: here
ca: aquí

en: hide child groups
ca: amagar grups fills

en: hide field or section
ca: amagar camp o secció

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: hour in 12-hour format, 0-padded ('01'..'12')
ca: Hora en format 12-hores, amb 0-davant ('01'..'12')

en: hour in 12-hour format, blank-padded (' 1'..'12')
ca: hora en format de 12 hores, amb blanc endavant (" 1", "12")

en: hour in 24-hour format, 0-padded ('00'..'23')
ca: hora en format 24- hores, amb 0 davant ('00'..'23')

en: hour in 24-hour format, blank-padded (' 0'..'23')
ca: hora en format de 24 hores, amb blanc endavant (" 0", "23")

en: http://www.example.com/thank_you.html
ca: http://www.exemple.com/gracies.html

en: iCalendar feed for current and future public events.
ca: Canal de continguts de l'iCalendar per aquest esdeveniment i els propers esdeveniments públics.

en: iCalendar feed for this event.
ca: Canal de continguts de l'iCalendar per aquest esdeveniment.

en: iCalendar is a standard format for representing information about calendaring and scheduling. CiviEvent allows you to output your current and upcoming 'public' events in the iCalendar format - so this information can be shared with other iCalendar-enabled applications.
ca: L'iCalendar és un format estàndard per representar informació sobre calendaris i programacions. El CiviEvent us permet extreure els vostres esdeveniments públics tant actuals com propers en un format iCalendar - d'aquesta manera la informació pot ser compartida amb altres aplicacions preparades per iCalendar.

en: if you are searching by Contact name, check your spelling
ca: si esteu cercant per Nom de contacte, comproveu que l'esteu escrivint correctament

en: if you are searching by client name, check your spelling
ca: Si esteu buscant pel nom d'un client , reviseu l'ortografia

en: if you are searching by contributor name, check your spelling
ca: Si esteu buscant pel nom del contribuent, comproveu que estigui ben escrit.

en: if you are searching by respondent name, check your spelling
ca: Si esteu buscant pel nom de l'enquestat, reviseu com ho ha escrit

en: if you are searching within a Group or for Tagged contacts, try 'any group' or 'any tag'
ca: si vostè està cercant un grup o contacte etiquetat, provi "qualsevol grup" o "qualsevol etiqueta"

en: if you are searching within a date or amount range, try a wider range of values
ca: Si esteu cercant dins d'un interval de dates  de dates o quantitat, proveu amb un rang major de valors.

en: if you are searching within a date range, try a wider range of values
ca: Si esteu cercant per interval de dates, proveu un interval més ampli de valors.

en: import contacts
ca: importa contactes

en: in
ca: en

en: installments
ca: Quotes

en: installments of
ca: Quotes de

en: installments.
ca: Quotes.

en: interview campaign contacts
ca: entrevistar contactes de campanya

en: is a numeric field
ca: és un camp numèric

en: is...
ca: és...

en: less than
ca: menor que

en: less than or equal to
ca: menor o igual

en: lifetime
ca: de per vida

en: limit=Number optional-Limit the number of smart groups rebuild
ca: límit = Nombre opcional-limitar el nombre de reconstruccions de grups intel·ligents

en: lowercase ante/post meridiem ('am', 'pm')
ca: minúscules ante/post meridiem ('am', 'pm')

en: mail()
ca: correu()

en: make sure you have enough privileges in the access control system
ca: Assegurar-se de tenir suficients privilegis en el sistema de control d'accés

en: manage campaign
ca: gestiona campanyes

en: match
ca: coincideix

en: member since
ca: membre des de

[ctx: menu]
en: ACL Roles
ca: Regles ACL

[ctx: menu]
en: About CiviCRM
ca: Sobre CiviCRM

[ctx: menu]
en: Accepted Credit Cards
ca: Targes de crèdit acceptades

[ctx: menu]
en: Access Control
ca: Control d'accés

[ctx: menu]
en: Accounting Batch
ca: Lot de comptabilitat

[ctx: menu]
en: Accounting Batch Export
ca: Exporta lot de comptabilitat

[ctx: menu]
en: Accounting Batches
ca: Lots de comptabilitat

[ctx: menu]
en: Activities
ca: Activitats

[ctx: menu]
en: Activity Dashlet
ca: Contenidor d'activitat

[ctx: menu]
en: Activity Details
ca: Detalls de l'activitat

[ctx: menu]
en: Activity Summary
ca: Resum d'activitat

[ctx: menu]
en: Activity Types
ca: Tipus d'activitat

[ctx: menu]
en: Activity View
ca: Visualització d'activitat

[ctx: menu]
en: Add Field
ca: Afegeix un camp

[ctx: menu]
en: Add Products to This Page
ca: Afegeix productes a aquesta pàgina

[ctx: menu]
en: Add User
ca: Afegeix un usuari

[ctx: menu]
en: Additional Info
ca: Informació addicional

[ctx: menu]
en: AdditionalInfo Form
ca: Formulari d'informació addicional

[ctx: menu]
en: Address Settings
ca: Configuracions d'adreça

[ctx: menu]
en: Addressee Formats
ca: Formats de destinataris

[ctx: menu]
en: Administer
ca: Administra

[ctx: menu]
en: Administer CiviCRM
ca: Administra el CiviCRM

[ctx: menu]
en: Administration Console
ca: Consola d'administració

[ctx: menu]
en: Advanced Search
ca: Cerca avançada

[ctx: menu]
en: All Cases
ca: Tots els casos

[ctx: menu]
en: All Cases Dashlet
ca: Contenidor de tots els casos

[ctx: menu]
en: All Reports
ca: Tots els informes

[ctx: menu]
en: Api Explorer v3
ca: Explorador Api v3

[ctx: menu]
en: Api Explorer v4
ca: Explorador Api v4

[ctx: menu]
en: Approve Mailing
ca: Aprova el mailing

[ctx: menu]
en: Archived Mailings
ca: Mailings arxivats

[ctx: menu]
en: Ask a question
ca: Preguntar

[ctx: menu]
en: Assign Users to ACL Roles
ca: Assignació d'usuaris a les regles ACL

[ctx: menu]
en: Assign to Another Client
ca: Assigna a un altre client

[ctx: menu]
en: Attendee List
ca: Llista d'assistents

[ctx: menu]
en: Badge Layout
ca: Disseny de l'acreditació

[ctx: menu]
en: Batch Data Entry
ca: Entrada de lot de dades

[ctx: menu]
en: Batch Merge Duplicate Contacts
ca: Combinar contactes duplicats per lots

[ctx: menu]
en: Bookkeeping Transactions
ca: Transaccions contables

[ctx: menu]
en: Bounce Report for mailings
ca: Informe de retorns per mailings

[ctx: menu]
en: Browse Uploaded files
ca: Navega pels fitxers pujats

[ctx: menu]
en: CMS Database Integration
ca: Integració amb la base de dades del CMS

[ctx: menu]
en: Campaign Dashboard
ca: Tauler de campanyes

[ctx: menu]
en: Campaign Reports
ca: Informes de campanyes

[ctx: menu]
en: Campaign Status
ca: Estat de la campanya

[ctx: menu]
en: Campaign Types
ca: Tipus de campanya

[ctx: menu]
en: Campaigns
ca: Campanyes

[ctx: menu]
en: Cancel Subscription
ca: Cancel·la la subscripció

[ctx: menu]
en: Case
ca: Cas

[ctx: menu]
en: Case Activity
ca: Activitat del cas

[ctx: menu]
en: Case Activity Audit
ca: Auditoria de l'activitat del cas

[ctx: menu]
en: Case Custom Set
ca: Conjunt personalitzat de casos

[ctx: menu]
en: Case Dashboard Dashlet
ca: Contenidor de tauler del cas

[ctx: menu]
en: Case Dashlet
ca: Contenidor de cas

[ctx: menu]
en: Case Details
ca: Detalls del cas

[ctx: menu]
en: Case Reports
ca: Informes de casos

[ctx: menu]
en: Case Statuses
ca: Estats dels casos

[ctx: menu]
en: Case Types
ca: Tipus de casos

[ctx: menu]
en: Cases
ca: Casos

[ctx: menu]
en: Change Registration Selections
ca: Modifica les seleccions de registre

[ctx: menu]
en: CiviCRM Blog
ca: Blog CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Home
ca: Inici de CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM News
ca: Notícies CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Create
ca: Creació de perfil CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Fields
ca: Camps de perfils CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Reports
ca: Informes CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Resources
ca: Recursos CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCampaign Component Settings
ca: Opcions del component CiviCampaign

[ctx: menu]
en: CiviCase Dashboard
ca: Tauler de CiviCase

[ctx: menu]
en: CiviCase Settings
ca: Configuracions CiviCase

[ctx: menu]
en: CiviContribute Component Settings
ca: Configuració del component CiviContribute

[ctx: menu]
en: CiviContribute Dashboard
ca: Tauler de CiviContribute

[ctx: menu]
en: CiviEvent Component Settings
ca: Opcions del component CiviEvent

[ctx: menu]
en: CiviEvent Dashboard
ca: Tauler de CiviEvent

[ctx: menu]
en: CiviMail Component Settings
ca: Opcions del component CiviMail

[ctx: menu]
en: CiviMember Component Settings
ca: Opcions del component CiviMember

[ctx: menu]
en: CiviMember Dashboard
ca: Tauler de CiviMember

[ctx: menu]
en: CiviPledge Dashboard
ca: Tauler de CiviPledge

[ctx: menu]
en: Cleanup Caches and Update Paths
ca: Neteja de memòria cau i actualització de rutes d'accés

[ctx: menu]
en: Closed Batches
ca: Lots tancats

[ctx: menu]
en: Communication Style Options
ca: Opcions d'estil de comunicació

[ctx: menu]
en: Communications
ca: Comunicacions

[ctx: menu]
en: Conduct Survey
ca: Realitza l'enquesta

[ctx: menu]
en: Conference Slot Labels
ca: Etiquetes de la ubicació de la conferència

[ctx: menu]
en: Conference Slots
ca: Ubicacions de la conferència

[ctx: menu]
en: Configuration Checklist
ca: Llista de verificació de la configuració

[ctx: menu]
en: Configure Custom Set
ca: Configura el conjunt personalitzat

[ctx: menu]
en: Configure Survey
ca: Configura l'enquesta

[ctx: menu]
en: Configure Widget
ca: Configura el giny

[ctx: menu]
en: Confirm
ca: Confirmació

[ctx: menu]
en: Confirm Event Registration
ca: Confirma el registre a l'esdeveniment

[ctx: menu]
en: Confirm dates
ca: Confirma les dates

[ctx: menu]
en: Constituent Detail
ca: Detall de constituents

[ctx: menu]
en: Constituent Summary
ca: Resum de constituents

[ctx: menu]
en: Contact Dashboard
ca: Tauler del contacte

[ctx: menu]
en: Contact Reports
ca: Informes de contactes

[ctx: menu]
en: Contact Summary
ca: Resum del contacte

[ctx: menu]
en: Contact Types
ca: Tipus de contacte

[ctx: menu]
en: Contacts
ca: Contactes

[ctx: menu]
en: Contribution Aggregate by Relationship
ca: Contribucions agregades per relacions

[ctx: menu]
en: Contribution Amounts
ca: Imports de les contribucions

[ctx: menu]
en: Contribution Details
ca: Detalls de contribucions

[ctx: menu]
en: Contribution Reports
ca: Informes de contribucions

[ctx: menu]
en: Contribution Summary
ca: Resum de contribucions

[ctx: menu]
en: Contribution Summary - Chart View
ca: Resum de contribucions - Vista de gràfic

[ctx: menu]
en: Contribution and Membership Details
ca: Detalls de contribucions i pertinences

[ctx: menu]
en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
ca: Detalls de contribució per a qualsevol tipus de contribució, més informació associada de pertinences per a contribucions que estan pagament per pertinences.

[ctx: menu]
en: Contributions
ca: Contribucions

[ctx: menu]
en: Contributions by Household
ca: Contribucions per llar

[ctx: menu]
en: Contributions by Organization
ca: Contribucions per organització

[ctx: menu]
en: Create New Report from Template
ca: Crea un nou informe des d'una plantilla

[ctx: menu]
en: Current Employers
ca: Ocupadors actuals

[ctx: menu]
en: Current and Upcoming Events
ca: Esdeveniments actuals i pròxims

[ctx: menu]
en: Custom Data
ca: Dades personalitzades

[ctx: menu]
en: Custom Data Fields
ca: Camps dades personalitzats

[ctx: menu]
en: Custom Field - Add
ca: Camp personalitzat - Afegeix

[ctx: menu]
en: Custom Field - Edit
ca: Camp personalitzat - Edita

[ctx: menu]
en: Custom Field - Move
ca: Camp personalitzat - Moure

[ctx: menu]
en: Custom Field - Options
ca: Camp personalitzat - Opcions

[ctx: menu]
en: Custom Field Preview
ca: Previsualitza el camp personalitzat

[ctx: menu]
en: Custom Fields
ca: Camps personalitzats

[ctx: menu]
en: Custom Searches
ca: Cerques personalitzades

[ctx: menu]
en: Customize Data and Screens
ca: Personalitza dades i pantalles

[ctx: menu]
en: Dashboard
ca: Tauler

[ctx: menu]
en: Database Upgrades
ca: Actualitzacions de la base de dades

[ctx: menu]
en: Date Formats
ca: Formats de data

[ctx: menu]
en: Date Preferences
ca: Preferències de dates

[ctx: menu]
en: Debugging
ca: Depuració

[ctx: menu]
en: Debugging and Error Handling
ca: Depuració i control d'errors

[ctx: menu]
en: Dedupe Exceptions
ca: Excepcions de desduplicació

[ctx: menu]
en: Delete Contact
ca: Elimina el contacte

[ctx: menu]
en: Delete Custom Field
ca: Elimina el camp personalitzat

[ctx: menu]
en: Delete Custom Set
ca: Elimina el conjunt personalitzat

[ctx: menu]
en: Delete File
ca: Elimina l'arxiu

[ctx: menu]
en: Delete Survey
ca: Elimina l'enquesta

[ctx: menu]
en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
ca: Informe detallat per a la captació de vots, la captació telefònica, les llistes de visites i altres enquestes.

[ctx: menu]
en: Developer
ca: Desenvolupador

[ctx: menu]
en: Developer Docs
ca: Documentació per desenvolupadors

[ctx: menu]
en: Directories
ca: Directoris

[ctx: menu]
en: Display Preferences
ca: Preferències de visualització

[ctx: menu]
en: Display clicks from each mailing
ca: Mostra els clic per cada mailing

[ctx: menu]
en: Display contacts who opened emails from a mailing
ca: Mostra els contactes que han obert correus electrònics d'un mailing

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
ca: Mostra un llistat detallat de contribucions agrupades per llar que inclouen contribucions fetes per membres de la llar.

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
ca: Mostra una llista detallada de contribucions agrupades per organització, que inclouen contribucions fetes per empleats per a l'organització.

[ctx: menu]
en: Documentation
ca: Documentació

[ctx: menu]
en: Download Errors
ca: Descarrega els errors

[ctx: menu]
en: Draft Mailings
ca: Mailings esborranys

[ctx: menu]
en: Draft and Unscheduled Mailings
ca: Mailings esborranys i no programats

[ctx: menu]
en: Dropdown Options
ca: Opcions de llistes desplegables

[ctx: menu]
en: Edit Field
ca: Edita el camp

[ctx: menu]
en: Edit Related Contact
ca: Edita el contacte relacionat

[ctx: menu]
en: Email
ca: Correu electrònic

[ctx: menu]
en: Email Greeting Formats
ca: Format de salutació del correu electrònic

[ctx: menu]
en: Email Invoice
ca: Factura per correu electrònic

[ctx: menu]
en: Email a Contact
ca: Envia un correu electrònic a un contacte

[ctx: menu]
en: Email address verified
ca: S'ha verificat l'adreça de correu electrònic

[ctx: menu]
en: Enable CiviCRM Components
ca: Activa els components de CiviCRM

[ctx: menu]
en: Encounter Medium
ca: Trobada amb el mitjà

[ctx: menu]
en: Encounter Mediums
ca: Trobada de mitjans

[ctx: menu]
en: Engagement Index
ca: Índex de compromís

[ctx: menu]
en: Event Fees
ca: Tarifes d'esdeveniment

[ctx: menu]
en: Event Income Details
ca: Detalls d'ingressos d'esdeveniments

[ctx: menu]
en: Event Income Summary
ca: Resum d'ingressos d'esdeveniments

[ctx: menu]
en: Event Info and Settings
ca: Informació d'esdeveniment i configuracions

[ctx: menu]
en: Event Information
ca: Informació de l'esdeveniment

[ctx: menu]
en: Event Location
ca: Ubicació de l'esdeveniment

[ctx: menu]
en: Event Name Badge Layouts
ca: Disseny de l'acreditació de l'esdeveniment

[ctx: menu]
en: Event Online Registration
ca: Registre en línia a l'esdeveniment

[ctx: menu]
en: Event Participants List
ca: Llista de participants a esdeveniments

[ctx: menu]
en: Event Registration
ca: Registre a l'esdeveniment

[ctx: menu]
en: Event Reports
ca: Informes d'esdeveniments

[ctx: menu]
en: Event Templates
ca: Plantilles d'esdeveniments

[ctx: menu]
en: Event Types
ca: Tipus d'esdeveniment

[ctx: menu]
en: Events
ca: Esdeveniments

[ctx: menu]
en: Export
ca: Exporta

[ctx: menu]
en: Export Contacts
ca: Exportació de contactes

[ctx: menu]
en: Exported Batches
ca: Lots exportats

[ctx: menu]
en: FROM Email Addresses
ca: Remitents d'adreces de correu electrònic

[ctx: menu]
en: Fake Error
ca: Fals error

[ctx: menu]
en: File on Case
ca: Arxiu del cas

[ctx: menu]
en: Financial Accounts
ca: Comptes financers

[ctx: menu]
en: Financial Type Accounts
ca: Comptes de tipus financers

[ctx: menu]
en: Financial Types
ca: Tipus financers

[ctx: menu]
en: Find Activities
ca: Cerca activitats

[ctx: menu]
en: Find Cases
ca: Cerca casos

[ctx: menu]
en: Find Contacts
ca: Cerca contactes

[ctx: menu]
en: Find Contributions
ca: Cerca contribucions

[ctx: menu]
en: Find Mailings
ca: Cerca mailings

[ctx: menu]
en: Find Mass SMS
ca: Cerca SMS massius

[ctx: menu]
en: Find Memberships
ca: Cerca membres

[ctx: menu]
en: Find Participants
ca: Cerca participants

[ctx: menu]
en: Find Pledges
ca: Cerca compromisos

[ctx: menu]
en: Find and Merge Duplicate Contacts
ca: Cerca i combina contactes duplicats

[ctx: menu]
en: Forward Mailing
ca: Reenvia el mailing

[ctx: menu]
en: From Email Addresses
ca: Remitents d'adreces de correu electrònic

[ctx: menu]
en: Full-text Search
ca: Cerca de text complet

[ctx: menu]
en: GOTV (Track Voters)
ca: GOTV (Seguiment de votants)

[ctx: menu]
en: GOTV (Voter Tracking)
ca: GOTV (Seguiment de votants)

[ctx: menu]
en: Gender Options
ca: Opcions de gènere

[ctx: menu]
en: Get Image File
ca: Obté el fitxer d'imatge

[ctx: menu]
en: Get expert help
ca: Obtenir l'ajuda d'experts

[ctx: menu]
en: Get started
ca: Començar

[ctx: menu]
en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
ca: Donats dos intervals de data, mostra els contactes que han contribuït en ambdós intervals de data amb l'import contribuït en cada un i el percentatge d'increment / disminució.

[ctx: menu]
en: Gives relationship details between two contacts
ca: Proporciona els detalls de la relació entre dos contactes

[ctx: menu]
en: Grant Types
ca: Tipus de subvenció

[ctx: menu]
en: Group Members
ca: Membres del grup

[ctx: menu]
en: Groups
ca: Grups

[ctx: menu]
en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc.
ca: Grups i contribucions totals per criteri incloent contacte, període de temps, tipus de contribició, ubicació del contribuent, etc.

[ctx: menu]
en: Headers, Footers, and Automated Messages
ca: Capçaleres, peus i missatges automatitzats

[ctx: menu]
en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
ca: Us ajuda a analitzar els ingressos generats per un esdeveniment. L'informe pot incloure detalls per tipus de participant, l'estat i el mitjà de pagament.

[ctx: menu]
en: Home
ca: Inici

[ctx: menu]
en: Import
ca: Importació

[ctx: menu]
en: Import Activities
ca: Importació d'activitats

[ctx: menu]
en: Import Contacts
ca: Importació de contactes

[ctx: menu]
en: Import Contributions
ca: Importació de contribucions

[ctx: menu]
en: Import Custom Data
ca: Importa les dades personalitzades

[ctx: menu]
en: Import Memberships
ca: Importa pertinences

[ctx: menu]
en: Import Multi-value Custom Data
ca: Importa dades personalitzades de múltiples valors

[ctx: menu]
en: Import Participants
ca: Importació de participants

[ctx: menu]
en: Import results
ca: Importa els resultats

[ctx: menu]
en: Import/Export Mappings
ca: Assignacions d'importació/exportació

[ctx: menu]
en: Include Profiles
ca: Inclou perfils

[ctx: menu]
en: Individual Prefixes (Ms, Mr...)
ca: Prefixos (Sra, Sr...)

[ctx: menu]
en: Individual Suffixes (Jr, Sr...)
ca: Sufixos (Jr, Sr...)

[ctx: menu]
en: Insert CiviCRM Content
ca: Inserir contingut de CiviCRM

[ctx: menu]
en: Instant Messenger Services
ca: Serveis de missatgeria instantània

[ctx: menu]
en: Interview Respondents
ca: Enquestats

[ctx: menu]
en: Join CiviCRM
ca: Uneix-te a CiviCRM

[ctx: menu]
en: LYBUNT (last year but not this year)
ca: LYBUNT (last year but not this year / l'any passat però no aquest)

[ctx: menu]
en: Label Formats
ca: Formats d'etiqueta

[ctx: menu]
en: Languages, Currency, Locations
ca: Idiomes, moneda i ubicacions

[ctx: menu]
en: Lapsed Memberships
ca: Pertinences caducades

[ctx: menu]
en: Last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
ca: L'any passat però no aquest. Proporciona una llista de constituents que van donar l'any passat però no ho han fet durant el període de temps que heu especificat per aquest any.

[ctx: menu]
en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
ca: Llistat històric de donacions de contactes, agrupats per any, junt amb les contribucions atribuïdes a qualsevol dels contactes relacionats amb el contacte.

[ctx: menu]
en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
ca: Llista de compromisos, incloent la quantitat compromesa, l'estat del compromís, la propera data de pagament, el saldo actual, la quantitat total pagada, etc.

[ctx: menu]
en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
ca: Llistats de contribucions específics per criteri incloent contacte, període de temps, tipus de contribució, ubicació de la contribució, etc. El resum de l'informe de contribucions apunta a aquest informe pels detalls de les contribucions.

[ctx: menu]
en: Localization
ca: Localització

[ctx: menu]
en: Location Types (Home, Work...)
ca: Tipus d'ubicació (Casa, Treball...)

[ctx: menu]
en: Log out
ca: Surt

[ctx: menu]
en: Mail Accounts
ca: Comptes de correu electrònic

[ctx: menu]
en: Mail Bounces
ca: Correus electrònics retornats

[ctx: menu]
en: Mail Clickthroughs
ca: Clics en el correu electrònic

[ctx: menu]
en: Mail Opened
ca: Correus electrònics oberts

[ctx: menu]
en: Mailer Settings
ca: Configuració de l'administrador de correu electrònic

[ctx: menu]
en: Mailing Details
ca: Detalls d'enviament de correu electrònic

[ctx: menu]
en: Mailing Event
ca: Mailing d'esdeveniments

[ctx: menu]
en: Mailing Report
ca: Informe del mailing

[ctx: menu]
en: Mailing Reports
ca: Informes de mailings

[ctx: menu]
en: Mailing Summary
ca: Resum de mailings

[ctx: menu]
en: Manage A/B Tests
ca: Gestiona tests A/B

[ctx: menu]
en: Manage ACLs
ca: Gestió d'ACLs

[ctx: menu]
en: Manage Contribution Pages
ca: Gestió de pàgines de contribució

[ctx: menu]
en: Manage Custom Searches
ca: Gestió de cerques personalitzades

[ctx: menu]
en: Manage Events
ca: Gestió d'esdeveniments

[ctx: menu]
en: Manage Extensions
ca: Gestiona les extensions

[ctx: menu]
en: Manage Groups
ca: Gestió de grups

[ctx: menu]
en: Manage Premiums
ca: Gestió de recompenses

[ctx: menu]
en: Manage Price Sets
ca: Gestió de conjunts de preus

[ctx: menu]
en: Manage Tags
ca: Gestió d'etiquetes

[ctx: menu]
en: Manage Templates
ca: Gestió de plantilles

[ctx: menu]
en: Map Event Location
ca: Mapa d'ubicació dels Esdeveniments

[ctx: menu]
en: Map Location(s)
ca: Mapa d'ubicacions

[ctx: menu]
en: Mapping and Geocoding
ca: Cartografia i geocodificació

[ctx: menu]
en: Membership Details
ca: Detalls de pertinença

[ctx: menu]
en: Membership Recurring Contributions
ca: Contribucions periòdiques de la pertinença

[ctx: menu]
en: Membership Reports
ca: Informes de pertinença

[ctx: menu]
en: Membership Section
ca: Secció de pertinença

[ctx: menu]
en: Membership Status Rules
ca: Regles d'estats de pertinences

[ctx: menu]
en: Membership Summary
ca: Resum de pertinences

[ctx: menu]
en: Membership Types
ca: Tipus de pertinences

[ctx: menu]
en: Memberships
ca: Pertinences

[ctx: menu]
en: Merge Contact
ca: Combina el contacte

[ctx: menu]
en: Merge Tags
ca: Combina les etiquetes

[ctx: menu]
en: Message Templates
ca: Plantilles de missatges

[ctx: menu]
en: Misc (Undelete, PDFs, Limits, Logging, etc.)
ca: Miscel·lània (Recuperació, PDFs, Límits, Registre, etc.)

[ctx: menu]
en: Mobile Phone Providers
ca: Proveïdors de telefonia mòbil

[ctx: menu]
en: Multi Site Settings
ca: Configuració multi-lloc

[ctx: menu]
en: My Cases
ca: Els meus casos

[ctx: menu]
en: My Reports
ca: Els meus informes

[ctx: menu]
en: Navigation Menu
ca: Menú de navegació

[ctx: menu]
en: New A/B Test
ca: Nou test A/B

[ctx: menu]
en: New Activity
ca: Activitat nova

[ctx: menu]
en: New Batch
ca: Lot nou

[ctx: menu]
en: New Campaign
ca: Campanya nova

[ctx: menu]
en: New Case
ca: Cas nou

[ctx: menu]
en: New CiviCRM Profile
ca: Perfil CiviCRM nou

[ctx: menu]
en: New Contact
ca: Contacte nou

[ctx: menu]
en: New Contribution
ca: Contribució nova

[ctx: menu]
en: New Contribution Page
ca: Pàgina de contribució nova

[ctx: menu]
en: New Email
ca: Correu electrònic nou

[ctx: menu]
en: New Event
ca: Esdeveniment nou

[ctx: menu]
en: New Group
ca: Grup nou

[ctx: menu]
en: New Household
ca: Llar nova

[ctx: menu]
en: New Individual
ca: Persona nova

[ctx: menu]
en: New Mailing
ca: Mailing nou

[ctx: menu]
en: New Mass SMS
ca: SMS massiu nou

[ctx: menu]
en: New Membership
ca: Pertinença nova

[ctx: menu]
en: New Organization
ca: Organització nova

[ctx: menu]
en: New Payment
ca: Pagament nou

[ctx: menu]
en: New Petition
ca: Petició nova

[ctx: menu]
en: New Pledge
ca: Compromís nou

[ctx: menu]
en: New Price Set
ca: Conjunt de preus nou

[ctx: menu]
en: New SMS
ca: SMS nou

[ctx: menu]
en: New Survey
ca: Enquesta nova

[ctx: menu]
en: New Tag
ca: Etiqueta nova

[ctx: menu]
en: Open Batches
ca: Lots oberts

[ctx: menu]
en: Open Case
ca: Cas obert

[ctx: menu]
en: Opt-out
ca: Baixa

[ctx: menu]
en: Option Groups
ca: Grups d'opcions

[ctx: menu]
en: Organization Address and Contact Info
ca: Adreça de l'organització i informació del contacte

[ctx: menu]
en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
ca: Correu electrònic sortint (SMTP/Sendmail)

[ctx: menu]
en: Outbound Email Settings
ca: Configuració del correu electrònic sortint

[ctx: menu]
en: PDF Invoice
ca: Factura PDF

[ctx: menu]
en: Participant Listing Options
ca: Opcions de llistat de participants

[ctx: menu]
en: Participant Listing Templates
ca: Plantilles de llistat de participants

[ctx: menu]
en: Participant Role
ca: Rol del participant

[ctx: menu]
en: Participant Roles
ca: Rols dels participants

[ctx: menu]
en: Participant Status
ca: Estat del participant

[ctx: menu]
en: Participant Statuses
ca: Estats dels participants

[ctx: menu]
en: Payment Methods
ca: Mètodes de pagament

[ctx: menu]
en: Payment Processor Type
ca: Tipus de processador de pagament

[ctx: menu]
en: Payment Processors
ca: Processadors de pagament

[ctx: menu]
en: Permissions (Access Control)
ca: Permisos (control d'accés)

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Page Summary
ca: Resum de pàgines de campanyes personals

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Pages
ca: Pàgines de campanyes personals

[ctx: menu]
en: Petitions
ca: Peticions

[ctx: menu]
en: Phone Type
ca: Tipus de telèfon

[ctx: menu]
en: Phone Types
ca: Tipus de telèfons

[ctx: menu]
en: Pledge Detail
ca: Detall del compromís

[ctx: menu]
en: Pledge Payments
ca: Pagaments de compromisos

[ctx: menu]
en: Pledge Reports
ca: Informes de compromisos

[ctx: menu]
en: Pledged But not Paid
ca: Compromès però no pagat

[ctx: menu]
en: Pledged but not Paid Report
ca: Informes de compromisos adquirits i no pagats

[ctx: menu]
en: Pledges
ca: Compromisos

[ctx: menu]
en: Postal Greeting Formats
ca: Format de salutació del correu postal

[ctx: menu]
en: Preferred Communication Methods
ca: Mètodes de comunicació preferits

[ctx: menu]
en: Preferred Language Options
ca: Opcions d'idioma preferit

[ctx: menu]
en: Preferred Languages
ca: Idioma preferit

[ctx: menu]
en: Premiums
ca: Recompenses

[ctx: menu]
en: Premiums (Thank-you Gifts)
ca: Recompenses (regals d'agraïment)

[ctx: menu]
en: Preview Mailing
ca: Previsualització del mailing

[ctx: menu]
en: Price Field Options
ca: Opcions de camp de preu

[ctx: menu]
en: Price Fields
ca: Camps de preu

[ctx: menu]
en: Price Sets
ca: Conjunt de preus

[ctx: menu]
en: Print Event Name Badge
ca: Imprimeix l'acreditació de l'esdeveniment

[ctx: menu]
en: Print Page (PDF) Formats
ca: Formats d'impressió de pàgines (PDF)

[ctx: menu]
en: Process Uploaded Images
ca: Processa imatges pujades

[ctx: menu]
en: Profile Settings
ca: Configuració de perfils

[ctx: menu]
en: Profiles
ca: Perfils

[ctx: menu]
en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
ca: Proporciona una llista d'informació d'adreces i telèfons pels registres de constituents en el vostre sistema.

[ctx: menu]
en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
ca: Proporciona una llista d'activitats dels constituents incloent estadístiques d'activitat per a un/tots els contactes durant un període determinat (requerit)

[ctx: menu]
en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
ca: Proporciona una llista de membres junt amb el seu estat de pertinença i els detalls de la pertinença (data d'adhesió, data d'inici, data de fi). Es poden mostrar també les contribucions (pagaments) associats a cada pertinença.

[ctx: menu]
en: Provides a list of memberships that have lapsed or will lapse by the date you specify.
ca: Proporciona una llista de pertinences que han caducat o que caducaran en la data que especifiqueu.

[ctx: menu]
en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
ca: Proporcina una llista de donants destacats durant el període de temps que especifiqueu. Podeu incloure tants donants com vulgueu (per exemple, els 100 donants més destacats).

[ctx: menu]
en: Provides a summary of memberships by type and join date.
ca: Proporciona un resum de les pertinences per tipus i data d'adhesió.

[ctx: menu]
en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
ca: Proporciona una visió general dels ingressos de l'esdeveniment. Podeu incloure informació clau com l'identificador de l'esdeveniment, la inscripció, l'assistència i l'ingrés generat per ajudar-vos a determinar l'èxit de l'esdeveniment.

[ctx: menu]
en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
ca: Proporciona informació relacionada amb els contactes en les contribucions, pertinences, esdeveniments i activitats.

[ctx: menu]
en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details.
ca: Proporciona la llista detallada de relacions d'ocupadors i empleats acompanyat dels detalls de l'ocupació.

[ctx: menu]
en: Provides information about the status of recurring contributions
ca: Proporciona informació sobre l'estat de les contribucions periòdiques

[ctx: menu]
en: Provides lists of event attendees.
ca: Proporciona llistes d'assistència a l'esdeveniment.

[ctx: menu]
en: Provides lists of participants for an event.
ca: Proporciona llistes de participants per un esdeveniment.

[ctx: menu]
en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
ca: Proporciona un informe d'enviaments realitzats, exitosos, baixes, respostes i reenviaments.

[ctx: menu]
en: Provides transaction details for all contributions and payments, including Transaction #, Invoice ID, Payment Instrument and Check #.
ca: Proporciona els detalls de les transaccions per totes les contribucions i pagaments, incloent el número de transacció, l'identificador de la factura, el mitjà de pagament i el número de xec.

[ctx: menu]
en: Record Respondents Interview
ca: Registra enquestasts a l'entrevista

[ctx: menu]
en: Recurring Contribution's Payments
ca: Pagaments de la contribució periòdica

[ctx: menu]
en: Recurring Contributions
ca: Contribucions periòdiques

[ctx: menu]
en: Redaction Rules
ca: Redacció de regles

[ctx: menu]
en: Register Event Participant
ca: Registre de participants a l'esdeveniment

[ctx: menu]
en: Register New Participant
ca: Registre d'un nou participant

[ctx: menu]
en: Register Report
ca: Registra un informe

[ctx: menu]
en: Register your site
ca: Registrar el teu lloc

[ctx: menu]
en: Relationship Types
ca: Tipus de relacions

[ctx: menu]
en: Relationships
ca: Relacions

[ctx: menu]
en: Release Respondents
ca: Allibera enquestats

[ctx: menu]
en: Repeat Contributions
ca: Repetició de contribucions

[ctx: menu]
en: Repeat Event
ca: Repetició d'esdeveniment

[ctx: menu]
en: Report
ca: Informe

[ctx: menu]
en: Reports
ca: Informes

[ctx: menu]
en: Reports Listing
ca: Llistat d'informes

[ctx: menu]
en: Reserve Respondents
ca: Reserva enquestats

[ctx: menu]
en: Resource URLs
ca: URL de recursos

[ctx: menu]
en: Resubscribe
ca: Torna a subscriure

[ctx: menu]
en: SMS Providers
ca: Proveïdors d'SMS

[ctx: menu]
en: SYBUNT (some year but not this year)
ca: SYBUNT (some year but not this year / algun any però no aquest)

[ctx: menu]
en: Safe File Extension Options
ca: Opcions d'extensions de fitxer segures

[ctx: menu]
en: Safe File Extensions
ca: Extensions de fitxer segures

[ctx: menu]
en: Schedule Reminders
ca: Programació de recordatoris

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs
ca: Tasques programades

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs Log
ca: Registre de tasques programades

[ctx: menu]
en: Scheduled and Sent Mailings
ca: Mailings programats i enviats

[ctx: menu]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: menu]
en: Search Builder
ca: Constructor de cerques

[ctx: menu]
en: Search Preferences
ca: Preferències de cerca

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Transfer
ca: Transferència del registre per compte propi

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Update
ca: Actualització del registre per compte propi

[ctx: menu]
en: Sending Mail
ca: Enviant correu electrònic

[ctx: menu]
en: Sent Mailings
ca: Mailings enviats

[ctx: menu]
en: Settings - Payment Processor
ca: Configuracions - Processador de pagament

[ctx: menu]
en: Setup a Personal Campaign Page - Account Information
ca: Configura una pàgina de campanya personal - Informació del compte

[ctx: menu]
en: Shows activity statistics by type / date
ca: Mostra estadístiques d'activitat per tipus / data

[ctx: menu]
en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
ca: Mostra contribucions fetes per contactes que han fet crèdits tous a altres contactes.

[ctx: menu]
en: Sign Petition
ca: Firma la petició

[ctx: menu]
en: Smart Groups
ca: Grups intel·ligents

[ctx: menu]
en: Sms Providers
ca: Proveïdors d'SMS

[ctx: menu]
en: Soft Credit Types
ca: Tipus de crèdits tous

[ctx: menu]
en: Soft Credits
ca: Crèdits tous

[ctx: menu]
en: Some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
ca: Algun any però no aquest. Proporciona una llista de constituents que han donat en algun moment de la història de la vostra organització però no ho han fet durant el període de temps que heu especificat.

[ctx: menu]
en: Subscribe
ca: Subscriu

[ctx: menu]
en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
ca: Resumeix l'import aconseguit i el número de contribuents per a cada pàgina de campanya personal.

[ctx: menu]
en: Summary statistics for mailings
ca: Resum d'estadístiques pels mailings

[ctx: menu]
en: Support
ca: Suport

[ctx: menu]
en: Survey Details
ca: Detalls de l'enquesta

[ctx: menu]
en: Survey Types
ca: Tipus d'enquesta

[ctx: menu]
en: Surveys
ca: Enquestes

[ctx: menu]
en: Synchronize Users to Contacts
ca: Sincronitza usuaris a contactes

[ctx: menu]
en: System Settings
ca: Configuració del sistema

[ctx: menu]
en: System Status
ca: Estat del sistema

[ctx: menu]
en: Tags
ca: Etiquetes

[ctx: menu]
en: Tell a Friend
ca: Envia-ho a un amic

[ctx: menu]
en: Thank You
ca: Gràcies

[ctx: menu]
en: Thank-you and Receipting
ca: Agraïments i rebuts

[ctx: menu]
en: Title and Settings
ca: Títol i configuració

[ctx: menu]
en: Top Donors
ca: Donants destacats

[ctx: menu]
en: Unsubscribe
ca: Cancel·la la subscripció

[ctx: menu]
en: Update Billing Details
ca: Actualitza els detalls de facturació

[ctx: menu]
en: Update Subscription
ca: Actualitza la subscripció

[ctx: menu]
en: Upgrade CiviCRM
ca: Actualització del CiviCRM

[ctx: menu]
en: Users and Permissions
ca: Usuaris i permisos

[ctx: menu]
en: View Activity
ca: Visualitza l'activitat

[ctx: menu]
en: View Date Preferences
ca: Preferències del format de data

[ctx: menu]
en: View Mailing
ca: Visualitza el mailing

[ctx: menu]
en: View Payment
ca: Veure el pagament

[ctx: menu]
en: View Petition Signatures
ca: Veure les signatures de la petició

[ctx: menu]
en: Website Types
ca: Tipus de lloc web

[ctx: menu]
en: Word Replacements
ca: Reemplaçaments de paraules

[ctx: menu]
en: WordPress Access Control
ca: Control d'accés a Wordpress

en: merge
ca: combina

en: merge duplicate contacts
ca: combinar contactes duplicats

en: miles
ca: milles

en: minDays, maxDays=Consider mailings that have completed between minDays and maxDays
ca: minDies, màxDies=Considera enviaments que han estat complementats entre minDies i màxDies

en: minute, 0-padded ('00'..'60')
ca: minuts, amb 0 davant ('00'..'60')

en: minutes
ca: minuts

en: mm/dd/yy OR mm-dd-yy (12/25/98 OR 12-25-98) OR (9/1/08 OR 9-1-08)
ca: mm/dd/aa o mm-dd-aa (12/25/98 o 12-25-98) o (9/1/08 o 9-1-08)

en: mm/dd/yyyy OR mm-dd-yyyy (12/25/1998 OR 12-25-1998) OR (9/1/2008 OR 9-1-2008)
ca: mm/dd/aaaa o mm-dd-aaaa (12/25/1998 o 12-25-1998) o (9/1/2008 o 9-1-2008)

en: monetary amount, formatted according to selected Monetary Locale
ca: format d'import monetari d'acord amb la Moneda Local seleccionada.

en: month
ca: mes

en: month as a decimal number, 0-padded ('01'..'12')
ca: mes en format decimal, amb 0 davant ('01'..'12')

en: more
ca: més

en: must be a monetary value
ca: ha de ser valor monetari

en: must be a numeric value
ca: ha de ser un valor numèric

en: new tag
ca: etiqueta nova

en: no parameters
ca: sense paràmetres

en: none
ca: cap

en: not a duplicate
ca: no és un duplicat

en: occurrences
ca: casos

en: offline membership renewal reminder.
ca: recordatori de renovació de pertinences fora de línia.

en: on
ca: en

en: on hold
ca: bloquejat

en: ongoing
ca: en curs

en: option
ca: opció

en: or
ca: o

en: or ODD / EVEN
ca: o IMPARELL / PARELL

en: or the contact is not part of the activity '%1'
ca: o el contacte no forma part de l'activitat '%1'

en: overwrite
ca: sobreescriu

en: page argument missing or invalid
ca: argument de pàgina inexistent o no vàlid

en: profile create
ca: crea un perfil

en: profile edit
ca: edita el perfil

en: profile listings
ca: llistat del perfils

en: profile listings and forms
ca: llistat de perfils i formularis

en: profile view
ca: visualitza el perfil

en: profiles
ca: perfils

[ctx: province]
en: Alicante
ca: Alacant

[ctx: province]
en: Almería
ca: Almeria

[ctx: province]
en: American Samoa
ca: Samoa Americana

[ctx: province]
en: Armed Forces Americas
ca: Fuerzas Armadas Américas

[ctx: province]
en: Armed Forces Europe
ca: Fuerzas Armadas Europa

[ctx: province]
en: Armed Forces Pacific
ca: Fuerzas Armadas Pacífico

[ctx: province]
en: Asturias
ca: Astúries

[ctx: province]
en: Baleares
ca: Illes Balears

[ctx: province]
en: Belize
ca: Belice

[ctx: province]
en: Cantabria
ca: Cantàbria

[ctx: province]
en: Castellón
ca: Castelló

[ctx: province]
en: Cuenca
ca: Conca

[ctx: province]
en: Cáceres
ca: Càceres

[ctx: province]
en: Cádiz
ca: Cadis

[ctx: province]
en: Girona [Gerona]
ca: Girona

[ctx: province]
en: Guipúzcoa
ca: Guipúscoa

[ctx: province]
en: Huesca
ca: Osca

[ctx: province]
en: Kepulauan Bangka Belitung
ca: Bangka-Belitung

[ctx: province]
en: La Coruña
ca: A Coruña

[ctx: province]
en: León
ca: Lleó

[ctx: province]
en: Lleida [Lérida]
ca: Lleida

[ctx: province]
en: Luxembourg
ca: Luxemburgo

[ctx: province]
en: Macau
ca: Macao

[ctx: province]
en: Metropolitan Manila
ca: Metro Manila

[ctx: province]
en: Mount Lebanon
ca: Mont Líban

[ctx: province]
en: Murcia
ca: Múrcia

[ctx: province]
en: Málaga
ca: Màlaga

[ctx: province]
en: Newfoundland and Labrador
ca: Terranova y Labrador

[ctx: province]
en: North Lebanon
ca: Líban Nord

[ctx: province]
en: Northern Mariana Islands
ca: Islas Mariana del Norte

[ctx: province]
en: Northwest Territories
ca: Territorios del Noroeste

[ctx: province]
en: Palencia
ca: Palència

[ctx: province]
en: Papua Barat
ca: Papua Occidental

[ctx: province]
en: Saint Helena
ca: Santa Helena

[ctx: province]
en: Santiago Metropolitan
ca: Regió metropolitana de Santiago

[ctx: province]
en: Segovia
ca: Segòvia

[ctx: province]
en: Soria
ca: Sòria

[ctx: province]
en: South Lebanon
ca: Líban Sud

[ctx: province]
en: Teruel
ca: Terol

[ctx: province]
en: United States Minor Outlying Islands
ca: Islas Circundantes Menores de los Estados Unidos

[ctx: province]
en: Valencia
ca: València

[ctx: province]
en: Vizcaya
ca: Biscaia

[ctx: province]
en: Zaragoza
ca: Saragossa

[ctx: province]
en: Álava
ca: Àlaba

[ctx: province]
en: Ávila
ca: Àvila

en: raised
ca: aconseguit

en: reCAPTCHA is also not available when a profile is used inside the User Registration and My Account screens.
ca: reCAPTCHA tampoc està disponible quan s'utilitza un perfil dins del registre d'usuari i en pàgines de "mis comptes".

en: read more
ca: Llegir més

en: read the <a href="!1">CiviCRM Administrator Guide</a>.
ca: llegiu la <a href="!1"> CiviCRM Guia de l'administrador </a>.

en: receipt
ca: rebut

en: record response
ca: Guardar resposta

en: release
ca: alliberar

en: release campaign contacts
ca: alliberar contactes de campanya

en: remove profile
ca: elimina el perfil

en: reserve
ca: assignar

en: reserve campaign contacts
ca: reservar contactes de campanya

en: schedule mailings
ca: programar correus

en: search by complete or partial name
ca: cerca per nom complet o parcial

en: search by group
ca: Cerca per grup

en: search by group type
ca: cerca per tipus de grup

en: search by individual name fields
ca: cerca per camps de nom individuals

en: seconds
ca: segons

en: select
ca: selecciona

en: select activity
ca: selecciona activitat

en: selected contact(s)
ca: contacte(s) seleccionat(s)

en: send_reminders=[1 or 0] optional- 1 to send payment reminders
ca: enviar_recordatoris=[1 or 0] opcional- 1 per a enviar recordatoris de pagaments

en: show child groups
ca: mostrar grups fills

en: sign CiviCRM Petition
ca: signa la petició de CiviCRM

en: site root
ca: Administrador del lloc

en: skip IDS check
ca: Ometre verificació IDS

en: smart group
ca: grup intel·ligent

en: ssl_merchant_id is not set for this payment processor
ca: ssl_merchant_id no està configurat per aquest tipus de pagament

en: start date
ca: data d'inici

en: start=YYYYMMDD - Specify a different starting date range for the events to be listed.
ca: start=AAAAMMDD - Especifica una data d'inici diferent pel rang d'esdeveniments a llistar.

en: status
ca: estat

en: submit credit card contribution
ca: registra una contribució amb targeta de crèdit

en: submit credit card event registration
ca: registrar una inscripció a esdeveniment amb targeta de crèdit

en: submit credit card membership
ca: registra una pertinença amb targeta de crèdit

en: submit credit card payment
ca: registra un pagament amb targeta de crèdit

en: test
ca: prova

en: test-drive
ca: prova

en: through
ca: fins

en: translate CiviCRM
ca: traduïu el CiviCRM

en: true
ca: cert

en: try a different spelling or use fewer letters
ca: intenti amb una paraula diferent o utilitzi menys lletres

en: type
ca: tipus

en: type=N - Specify a particular Event Type using the event_type_id value. (You can find these values by browsing the listing at Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Event Types.)
ca: type=N - Especifica un tipus d'esdeveniment particular utilitzant el valor event_type_id. (Podeu cercar aquests valors navegant pel llistat a Administra &raquo; CiviEvent &raquo; Tipus d'esdeveniments.)

en: under the name
ca: sota el nom

en: unknown
ca: desconegut

en: until
ca: fins

en: updated
ca: actualitzat

en: uppercase ante/post meridiem ('AM', 'PM')
ca: majúscules ante/post meridiem ('AM', 'PM')

en: vCard Location Type
ca: Tipus d'ubicació vCard

en: vCard Name
ca: Nom de vCard

en: vCard record for this contact.
ca: Registre vCard d'aquest contacte.

en: value: %1 is not of the right field data type: %2
ca: el valor: %1 no es el camp correcte per al tipus de dada: %2

en: view
ca: veure

en: view additional participant
ca: veure participant addicional

en: view all activities
ca: visualitza totes les activitats

en: view all contacts
ca: visualitza tots els contactes

en: view all manual batches
ca: Visualitza tots els lots manuals

en: view all notes
ca: visualitza totes les notes

en: view current employer
ca: Mostra informació de l'ocupador actual

en: view debug output
ca: visualitza la sortida de depuració

en: view my contact
ca: visualitza el contacte propi

en: view my invoices
ca: visualitza les meves factures

en: view own manual batches
ca: Visualitza lots manuals propis

en: view payments
ca: veure els pagaments

en: view primary participant
ca: veure participant principal

en: view result set
ca: Ver conjunt de resultats

en: week | weeks
ca[0]: setmana
ca[1]: setmanes

en: with
ca: amb

en: year
ca: any

en: year as a decimal number including the century ('2015')
ca: Any com a nombre decimal inclòs el segle ('2015')

en: years after the current date.
ca: anys després de la data actual

en: years prior to current date.
ca: anys abans de la data actual

en: yyyy-mm-dd OR yyyy-mm-dd HH:mm OR yyyymmdd OR yyyymmdd HH:mm (1998-12-25 OR 1998-12-25 15:33 OR 19981225 OR 19981225 10:30 OR ( 2008-9-1 OR 2008-9-1 15:33 OR 20080901 15:33)
ca: aaaa-mm-dd o aaaa-mm-dd HH:mm o aaaammdd o aaaammdd HH:mm (1998-12-25 o 1998-12-25 15:33 o 19981225 o 19981225 10:30 o ( 2008-9-1 o 2008-9-1 15:33 o 20080901 15:33)

en: yyyy-mm-dd OR yyyymmdd (1998-12-25 OR 19981225) OR (2008-9-1 OR 20080901)
ca: aaaa-mm-dd o aaaammdd (1998-12-25 o 19981225) o (2008-9-1 o 20080901)

en: ~%1 recipients
ca: ~%1 destinataris
