CiviCRM - en to hr translation catalogue (13317 entries)

en:  (copy created by %1 on %2)
hr:  (kopija koju je stvorio %1 on %2)

en:  (multiple participants)
hr:  (više sudionika)

en:  - any reporter -
hr:  - bilo koji izvjestitelj -

en:  - any status -
hr:  - bilo koji status -

en:  - none -
hr:  -nijedan-

en:  AM or PM
hr:  AM ili PM

en:  Amount Before Tax:
hr: Iznos prije poreza:

en:  Amount before Tax :
hr: Iznos pre poreza:

en:  Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Fixed Contribution Options below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
hr: Kliknite <a id='quickconfig' href='#'>ovde </a> ukoliko želite da podesite Opcije fiksne donacije kao deo Seta cena sa dodatnom fleksibilnošću i složenošću.

en:  OR you can search the <a href='%1'>Archived %2</a>
hr:  ILI možete pretraživati <a href='%1'>arhivirani %2</a>

en:  Petition has been deleted.
hr: Peticija je obrisana.

en:  Please note that the Authorize.net payment processor only allows recurring contributions and auto-renew memberships with payment intervals from 7-365 days or 1-12 months (i.e. not greater than 1 year).
hr: Imajte u vidu to da procesor uplata Authorize.net dozvoljava samo periodične donacije i članarine koje se automatski obnavljaju sa intervalima plaćanje od 7 do 365 dana ili od 1 do 12 meseci (tj. ne većim od 1 godine).

en:  Pledge total has changed due to payment adjustments. Original pledge amount was %1.
hr:  Ukupan iznos zaloga promijenio se zbog prilagodbi plaćanja. Izvorni iznos zaloga bio je %1.

en:  Settings - Debugging and Error Handling
hr:  Postavke – ispravljanje pogrešaka i rukovanje pogreškama

en:  Store Name is not set for this payment processor
hr: Ime prodavnice nije podešeno za ovaj procesor plaćanja

en:  There are %1 more Participant(s) registered by this participant.
hr:  Ovaj sudionik registrirao je još %1 sudionika.

en:  URL is not set for this payment processor
hr: URL nije podešen za ovaj procesor uplata

en:  You can add another Campaign.
hr: Možete dodati drugu kampanju.

en:  You can add another Financial Account Type.
hr:  Možete dodati drugu vrstu financijskog računa.

en:  You can add another Petition.
hr: Možete dodati drugu peticiju.

en:  You can add another price set field.
hr: Možete dodati još jedno polje sa setom cena.

en:  You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hr: Opciju za periodičnu donaciju možete otkazati odlaskom na <a href="%1">ovu veb stranu</a>.

en:  You will receive a second email as soon as the review process is complete.
hr:  Primit ćete drugu e-poštu čim se postupak pregleda dovrši.

en:  am or pm
hr:  am ili pm

en:  can not be used as a Result Column for profile searches.
hr: ne može da se koristi kao kolona rezultata za pretrage profila.

en:  day
hr: dan

en:  day of week
hr: dan u nedelji

en:  during the batch merge process with safe mode.
hr: tokom procesa grupnog spajanja sa bezbednim modom.

en:  field. Profiles with a mixture of field types can not include Searchable or Results Column fields. If you save this field now, the Seachable and Results Column settings will be removed for all fields in this profile. Do you want to continue?
hr: polje. Profili sa različitim tipovima polja ne mogu sadržati pretraživa ili polja kolona sa rezultatima. Ukoliko sačuvate sada, podešavanja za pretraživa polja i kolone sa razultatima će biti uklonjena za sva polja u ovom profilu. Da li želite da nastavite?

en:  fields can not be marked as Searchable in a profile.
hr: polja ne mogu biti označena kao pretraživa u profilu.

en:  for %1 installments
hr: za %1 rata

en:  for %1 installments.
hr: za %1 rata.

en:  for a total of %1 installment(s)
hr: za ukupno %1 ratu(rata)

en:  hour
hr: sat

en:  is already registered for this event
hr:  je već registriran za ovaj događaj

en:  minute
hr: minut

en:  month
hr: mesec

en:  of the Assignee Contact
hr: kontakta asignata

en:  of the Source Contact
hr: izvornog kontakta

en:  of the Target Contact
hr: ciljnog kontakta

en:  second
hr: sekunda

en:  year
hr: godina

en: "%1" report has been successfully created. You are currently viewing the new report instance.
hr: Izvješće "%1" uspješno je stvoreno. Trenutno pregledavate novu instancu izvješća.

en: "%1" report has been updated.
hr: Izvješće "%1" je ažurirano.

en: "Counted?" controls whether a person with that status is counted as participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants.
hr: "Prebrojano?" kontrolira računa li se osoba s tim statusom kao sudionik u svrhu kontrole maksimalnog broja sudionika.

en: "Public Pages" will make the content of this mailing viewable everyone who has the permission "view public CiviMail content". Note that even people who did not receive the mailing would be able to find it via search engines.
hr: "Javne stranice" učinit će sadržaj ove pošte vidljivim svima koji imaju dopuštenje "pogledajte javni CiviMail sadržaj". Imajte na umu da će ga čak i ljudi koji nisu primili poštu moći pronaći putem tražilica.

en: "Router" - In the newer style, each callback URL is defined like a normal CiviCRM page. You may wish to use this style for greater consistency or portability.
hr: "Usmjerivač" - U novijem stilu svaki URL povratnog poziva definiran je kao normalna CiviCRM stranica. Možda ćete htjeti koristiti ovaj stil za veću dosljednost ili prenosivost.

en: "Standalone Scripts" - In the traditional style, each callback URL is a standalone PHP script. You may wish to use this style if you need to maximize performance or if you need continuity.
hr: "Samostalne skripte" - U tradicionalnom stilu, svaki URL povratnog poziva je samostalna PHP skripta. Možda ćete htjeti koristiti ovaj stil ako trebate maksimizirati performanse ili ako vam je potreban kontinuitet.

en: "User and User Admin Only" means that only users that received the mailing or administrators can view this email on your website; users must be logged in to view the message.
hr: "Samo za administratore korisnika i korisnika" znači da samo korisnici koji su primili poštu ili administratori mogu vidjeti ovu e-poštu na vašoj web stranici; korisnici moraju biti prijavljeni da bi vidjeli poruku.

en: # Activities
hr: # Aktivnosti

en: # Completed
hr: # Završeno

en: # Completed Contributions
hr: # završenih donacija

en: # Completed Soft Credits
hr: # Komletiranih zasluga

en: $docUrlText resource=
hr: $docUrlText resurs=

en: % Change
hr: % promjene

en: % Downgraded Donors
hr: % donatora snizivanjem rejtinga

en: % Lapsed Donors
hr: donatori % Lapsušeni

en: % Maintained Donors
hr: % zadržanih donatora

en: % New Donors
hr: % novih donatora

en: % Upgraded Donors
hr: % nadograđenih donatora

en: % of Total
hr: ukupno % of

en: %1 %%StatusMessage%%
hr: %1 % %StatusMessage%%

en: %1 - CiviCRM Profile Fields
hr: %1 - polja za CiviCRM profil

en: %1 - Multiple Choice Options
hr: %1 - Opcije za višestruki izbor

en: %1 - Participants
hr: %1 - Sudionici

en: %1 - Price Fields
hr: %1 - polja sa cenama

en: %1 - Price Options
hr: %1 - opcije cene

en: %1 - Template
hr: %1 - Predložak

en: %1 - copy sent to %2
hr: %1 - kopija poslano na %2

en: %1 - due on %2
hr: %1 - rok za %2

en: %1 - due on %2 (overdue)
hr: %1 - dospijeće %2 (dospjelo)

en: %1 : Offline registration (by %2)
hr: %1 : Offline registracija (od %2)

en: %1 Access Control
hr: %1 Kontrola pristupa

en: %1 Activity
hr: %1 aktivnost

en: %1 Address
hr: %1 adresa

en: %1 Breakdown
hr: %1 Raščlamba

en: %1 Contacts Updated
hr: %1 kontakata ažurirano

en: %1 Created
hr: %1 kreirano

en: %1 Current membership(s) for this contact have been set to 'Deceased' status.
hr: %1 Trenutno članstvo za ovaj kontakt postavljeno je na status "Preminuli".

en: %1 Disabled
hr: %1 isključeno

en: %1 Donation
hr: %1 Donacija

en: %1 Enabled
hr: %1 uključeno

en: %1 Event registration(s) have been cancelled.
hr: %1 Eregistracije ventila su otkazane.

en: %1 From must be a number (with or without decimal point).
hr: %1 Od mora biti broj (sa ili bez decimale).

en: %1 From must be an integer (whole number).
hr: %1 od mora biti ceo broj (integer).

en: %1 From must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
hr: %1 OD mora biti u važećem novčanom formatu. (decimale/zarezi/razmaci su dozvoljeni).

en: %1 Help
hr: %1 Pomoć

en: %1 Integration Settings
hr: Postavke integracije %1

en: %1 Membership
hr: %1 Članstvo

en: %1 Membership Signup: Credit card or direct debit (by %2)
hr: %1 Prijava za članstvo: Kreditna kartica ili izravno terećenje (po %2)

en: %1 Membership: Offline signup (by %2)
hr: %1 Članstvo: Izvanmrežna prijava (po %2)

en: %1 Option
hr: %1 opcija

en: %1 Options
hr: %1 Opcije

en: %1 Questions
hr: %1 pitanja

en: %1 Related Case | %1 Related Cases
hr[0]: %1 Povezani slučaj
hr[1]: %1 Povezani slučaj
hr[2]: %1 Povezani slučajevi

en: %1 Reports
hr: %1 izvješća

en: %1 Rules
hr: %1 pravila

en: %1 Saved
hr: %1 spremljeno

en: %1 Scheduled Job has been executed. See the log for details.
hr: %1 Zakazanog posla je izvršen0. Za više pogledajte log.

en: %1 Selected records only
hr: samo %1 odabranih zapisa

en: %1 Smart Group Criteria
hr: Kriterijumi smart grupe %1

en: %1 Tags Merged
hr: %1 tagova spojeno

en: %1 Tags Selected
hr: %1 tagova izabrano

en: %1 To must be a number (with or without decimal point).
hr: %1 ka mora biti broj (sa ili bez decimale).

en: %1 To must be an integer (whole number).
hr: %1 ka mora biti ceo broj (integer).

en: %1 To must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
hr: %1 ZA mora biti u važećem novčanom formatu. (decimale/zarezi/razmaci su dozvoljeni).

en: %1 Updated
hr: %1 ažurirano

en: %1 User: %2; user id: %3
hr: Korisnik %1: %2; id korisnika: %3

en: %1 already exist.
hr: %1 već postoji.

en: %1 already used.
hr: %1 se već koristi.

en: %1 amount can not be less than zero. Please select the options accordingly.
hr: %1 iznos ne može biti manji od nule. Molimo izaberite odgovarajuće opcije.

en: %1 available
hr: %1 dostupno

en: %1 contacts are currently eligible to inherit this relationship.
hr: %1 contakti trenutno ispunjavaju uvjete za nasljeđivanje ovog odnosa.

en: %1 contacts have already been assigned to this event. They were not added a second time.
hr: %1 ckontakti su već dodijeljeni ovom događaju. Nisu dodani drugi put.

en: %1 could not be parsed
hr: %1 nije moguće raščlaniti

en: %1 created
hr: %1 crezano

en: %1 does not exists or is empty
hr: %1 ne postoji ili je prazno

en: %1 every %2 %3 for %4 installments.
hr: %1 evrijeme %2 %3 za %4 rata.

en: %1 for this %2.
hr: %1 od %2.

en: %1 for this country.
hr: %1 fi ovoj zemlji.

en: %1 for this county.
hr: %1 fi ovom okrugu.

en: %1 for this state.
hr: %1 fi ovom stanju.

en: %1 has already been unsubscribed.
hr: %1 je već otkazan.

en: %1 has been created.
hr: %1 je kreiran.

en: %1 has been moved to the custom set <a href='%3'>%2</a>.
hr: %1 je pomereno u sopstveni set <a href='%3'>%2</a>.

en: %1 has been moved to the trash. | %count contacts moved to trash.
hr[0]: %1 pomeren u kantu.
hr[1]: %count kontakta pomerena u kantu.
hr[2]: %count kontakata pomereno u kantu.

en: %1 has been permanently deleted. | %count contacts permanently deleted.
hr[0]: %1 permanentno obrisan.
hr[1]: %count kontakta permanentno obrisana.
hr[2]: %count kontakata permanentno obrisano.

en: %1 has been restored from the trash. | %count contacts restored from trash.
hr[0]: %1 kontakt povraćen iz kante.
hr[1]: %count kontakta povraćeno iz kante.
hr[2]: %count kontakata povraćeno iz kante.

en: %1 has been unsubscribed successfully.
hr: %1 je uspješno otkazan.

en: %1 has been updated.
hr: %1 je ažuriran.

en: %1 has joined or been added to these group(s).
hr: Kontakt %1 se priključio ili je dodat u sledeću grupu(grupe).

en: %1 has no contacts which match your search criteria. You can <a href='%2'>add contacts here.</a>
hr: %1 ne sadrži kontakte koji se slažu sa kriterijumima vaše pretrage. Možete <a href='%2'>dodati kontakte ovde.</a>

en: %1 has not been saved.
hr: %1 nije sačuvan

en: %1 is
hr: %1 je

en: %1 is a required field.
hr: %1 je obavezno polje.

en: %1 is already used for Discount Name.
hr: %1 se već koristi za naziv popusta.

en: %1 is currently included in these Smart group(s) (e.g. saved searches).
hr: %1 je trenutno uključen u sledećoj smart grupi (grupama) (npr. sačuvane pretrage).

en: %1 is included in these Parent group(s) based on belonging to group(s) which are their
            children.
hr: %1 je uključen u sledećoj nadređenoj grupi (ili grupama) zasnovano na pripadnosti grupi (grupama) koje su im 
    podređene.

en: %1 is no longer part of these group(s).
hr: %1 više nije deo ove grupe(ovih grupa).

en: %1 is not a valid operator
hr: %1 nije važeći operater

en: %1 membership for %2 has been added.
hr: Dodano je %1 članstvo za %2.

en: %1 membership for %2 has been renewed.
hr: Obnovljeno je %1 članstvo za %2.

en: %1 more
hr: %1 više

en: %1 must be a number (with or without decimal point).
hr: %1 mora biti broj (sa ili bez decimale).

en: %1 must be an integer (whole number).
hr: %1 mora biti cijeli broj.

en: %1 must be in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
hr: %1 mora biti u važećem novčanom formatu. (decimale/zarezi/razmaci su dozvoljeni).

en: %1 must be valid Website.
hr: %1 mora biti važeći vebsajt.

en: %1 must contain a color value e.g. #ffffff.
hr: %1 mora sadržati vrednost boje npr #ffffff.

en: %1 must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
hr: %1 mora biti u važećem novčanom formatu. (decimale/zarezi/razmaci su dozvoljeni).

en: %1 not found.
hr: %1 nije pronađen.

en: %1 of %2 records - %3 remaining
hr: %1 od %2 zapisa - preostalo %3

en: %1 opt out confirmed.
hr: %1 o potvrđeno.

en: %1 option has been deleted.
hr: %1 opcija je obrisana.

en: %1 out of %2
hr: %1 out od %2

en: %1 pairs of duplicates were merged
hr: %1 duplikata je pripojeno

en: %1 pairs of duplicates were skipped due to conflict
hr: %1 duplikata je preskočeno zbog konflikta

en: %1 processor doesn't support updating subscription billing details.
hr: %1 procesor ne podržava ažuriranje detalja pretplate za naplatu.

en: %1 pt
hr: %1 tačka

en: %1 reserved.
hr: %1 rezervisan.

en: %1 status has been updated to %2.
hr: %1 status je ažuriran na %2.

en: %1 sub-menu items will also be deleted.
hr: %1 sve stavke izbornika također će biti izbrisane.

en: %1 tags
hr: %1 tagova

en: %1 user account registration option?
hr: %1 opcija registracije korisničkog naloga?

en: %1 version and user table name.
hr: %1 verzija i naziv korisničke tablice.

en: %1 voters did not release.
hr: %1 glasača nije raspušteno.

en: %1 voters has been released.
hr: %1 glasača je raspušteno.

en: %1 wants you to know about %2
hr: %1 želi da saznate više o %2

en: %1(s)
hr: %1(e)

en: %1: About
hr: %1: O programu

en: %1: Connect
hr: %1: Povezivanje

en: %1: Disconnect
hr: %1: Prekini vezu

en: %1: Documentation (External)
hr: %1: Dokumentacija (vanjska)

en: %1: Logs (External)
hr: %1: Zapisnici (vanjski)

en: %1: Please check that your date range is in correct chronological order.
hr: %1: Proverite da li je vaš opseg datuma u odgovarajućem hronološkom redosledu.

en: %1: Reconnect
hr: %1: Ponovno povezivanje

en: %1: SMS Reply will not be sent.
hr: %1: SMS odgovor neće biti poslat.

en: %1: Settings (External)
hr: %1: Postavke (vanjske)

en: %1: Support (External)
hr: %1: Podrška (vanjska)

en: %1: Welcome (External)
hr: %1: Dobro došli (vanjski)

en: %2 can be edited by %1.
hr: %1 može da uređuje %2.

en: %2 can be viewed by %1.
hr: %1 može da pregleda %2.

en: %2. This Membership Type is used in an <a href='%1'>Online Contribution page</a>. Uncheck this membership type in the Memberships tab.
hr: %2. Ova vrsta članstva koristi se na <a href='%1'>stranici Mrežni doprinos</a>. Poništite ovu vrstu članstva na kartici Članstva.

en: %3. There are some contacts who have this membership type assigned to them. Search for contacts with this membership type from <a href='%1'>Find Members</a>. If you are still getting this message after deleting these memberships, there may be contacts in the Trash (deleted) with this membership type. Try using <a href="%2">Advanced Search</a> and checking "Search in Trash".
hr: %3. Postoje neki kontakti kojima je dodijeljena ova vrsta članstva. Potražite kontakte s ovom vrstom članstva iz <a href='%1'>značajke Pronađi članove</a>. Ako i dalje primate ovu poruku nakon brisanja tih članstva, u smeću (izbrisanom) možda postoje kontakti s ovom vrstom članstva. Pokušajte koristiti <a href="%2">napredno pretraživanje</a> i provjeriti "Pretraži u smeću".

en: %count %2 %3 relationship created | %count %2 %3 relationships created
hr[0]: %count %2 %3 veza kreirana
hr[1]: %count %2 %3 veze kreirane
hr[2]: %count %2 %3 veza kreirano

en: %count Contact | %count Contacts
hr[0]: %count kontakt
hr[1]: %count kontakta
hr[2]: %count kontakata

en: %count Result | %count Results
hr[0]: %count rezultat
hr[1]: %count rezultata
hr[2]: %count rezultata

en: %count activity deleted. | %count activities deleted.
hr[0]: %count aktivnost obrisana.
hr[1]: %count aktivnosti obrisano.
hr[2]: %count aktivnosti obrisano.

en: %count activity un-tagged | %count activities un-tagged
hr[0]: %count aktivnost odtagovana
hr[1]: %count aktivnosti odtagovano
hr[2]: %count aktivnosti odtagovano

en: %count case moved to trash. | %count cases moved to trash.
hr[0]: %count slučaja premješteno u smeće.
hr[1]: %count slučaja premješteno u smeće.
hr[2]: %count slučajeva premješteno u smeće.

en: %count case permanently deleted. | %count cases permanently deleted.
hr[0]: %count slučaje trajno izbrisano.
hr[1]: %count slučaje trajno izbrisano.
hr[2]: %count slučajeva trajno izbrisano.

en: %count case restored from trash. | %count cases restored from trash.
hr[0]: %count slučajeva vraćeno iz smeća.
hr[1]: %count slučajeva vraćeno iz smeća.
hr[2]: %count slučajeva vraćeno iz smeća.

en: %count contact added to group | %count contacts added to group
hr[0]: %count kontakat dodat u grupu
hr[1]: %count kontakata dodato u grupu
hr[2]: %count kontakata dodato u grupu

en: %count contact already had this tag | %count contacts already had this tag
hr[0]: %count kontakat već ima ovaj tag
hr[1]: %count kontakta već imaju ovaj tag
hr[2]: %count kontakata već ima ovaj tag

en: %count contact has been reserved. | %count contacts have been reserved.
hr[0]: %count kontakt je rezervisan.
hr[1]: %count kontakata je rezervisano.
hr[2]: %count kontakata je rezervisano.

en: %count contact removed from '%2' | %count contacts removed from '%2'
hr[0]: %count kontakt uklonjen iz '%2'
hr[1]: %count kontakta uklonjena iz '%2'
hr[2]: %count kontakata uklonjeno iz '%2'

en: %count contact tagged | %count contacts tagged
hr[0]: %count kontakt tagovan
hr[1]: %count kontakta tagovano
hr[2]: %count kontakata tagovano

en: %count contact un-tagged | %count contacts un-tagged
hr[0]: %count kontakat odtagovan
hr[1]: %count kontakta odtagovana
hr[2]: %count kontakata odtagovano

en: %count contact was already in group | %count contacts were already in group
hr[0]: %count kontakt je već u grupi
hr[1]: %count kontakata je već u grupi
hr[2]: %count kontakata je već u grupi

en: %count contribution deleted. | %count contributions deleted.
hr[0]: %count donacija obrisana.
hr[1]: %count donacije obrisane.
hr[2]: %count donacija obrisano.

en: %count duplicate relationship | %count duplicate relationships
hr[0]: %count duplikat veze
hr[1]: %count duplikata veza
hr[2]: %count duplikata veza

en: %count email was found on hold and updated. | %count emails were found on hold and updated.
hr[0]: Pronađen je i ažuriran %count zadržan email.
hr[1]: Pronađeno je i ažurirano %count zadržanih emailova.
hr[2]: Pronađeno je i ažurirano %count zadržanih emailova.

en: %count grant deleted. | %count grants deleted.
hr[0]: %count potpora je izbrisana.
hr[1]: %count potpora je izbrisana.
hr[2]: %count potpore su izbrisane.

en: %count invalid relationship record | %count invalid relationship records
hr[0]: %count nevažeći zapis o vezi
hr[1]: %count nevažeća zapisa o vezama
hr[2]: %count nevažećih zapisa o vezama

en: %count membership deleted. | %count memberships deleted.
hr[0]: %count članstvo izbrisano.
hr[1]: %count članstvo izbrisano.
hr[2]: %count članstva izbrisana.

en: %count month | %count months
hr[0]: %count mesec
hr[1]: %count meseca
hr[2]: %count meseci

en: %count participant deleted. | %count participants deleted.
hr[0]: %count sudionika izbrisan.
hr[1]: %count sudionika izbrisan.
hr[2]: %count sudionika izbrisan.

en: %count pledge deleted. | %count pledges deleted.
hr[0]: %count zadlog je izbrisan.
hr[1]: %count zadlog je izbrisan.
hr[2]: %count zadlzi su izbrisani.

en: %count relationship record was not created due to an invalid contact type. | %count relationship records were not created due to invalid contact types.
hr[0]: %count zapis o vezi nije kreiran zbog nevažećeg tipa kontakta.
hr[1]: %count zapisa o vezama nije kreirano zbog nevažećih tipova kontakata.
hr[2]: %count zapisa o vezama nije kreirano zbog nevažećih tipova kontakata.

en: %count relationship was not created because the contact is not of the right type for this relationship | %count relationships were not created because the contact is not of the right type for this relationship
hr[0]: %count veza nije kreirana zato što kontakt nema adekvatan tip za ovakvu vezu
hr[1]: %count veze nisu kreirane zato što kontakt nema adekvatan tip za ovakvu vezu
hr[2]: %count veza nije kreirano zato što kontakt nema adekvatan tip za ovakvu vezu

en: %count was skipped because the contact is already %2 %3 | %count were skipped because the contacts are already %2 %3
hr[0]: %count kontakt je preskočen zato što je već %2 %3
hr[1]: %count kontakta je preskočeno zato što su kontakti već %2 %3
hr[2]: %count kontakata je preskočeno zato što su kontakti već %2 %3

en: %count year | %count years
hr[0]: %count godina
hr[1]: %count godine
hr[2]: %count godina

en: %name: found no valid post with that title.
hr: %name: nije nađen ni jedan važeći post sa tim naslovom

en: %title day
hr: %title dan

en: %title month
hr: %title mesec

en: %title week
hr: %title nedelja

en: %title year
hr: %title godina

en: %title year + month
hr: %title godina + mesec

en: &lt; Previous
hr: &lt; prethodni

en: &lt;&lt; First
hr: &lt;&lt; Prvi

en: &quot;All of the information that you provide to us or any of our representatives and service providers will be held in strictest confidence. It will not be used for any purpose other than to help you, and for any other purpose that you authorize in writing, or which is required by law.&quot;
hr: &quot;Sve informacije koje date nama ili bilo kojem od naših predstavnika i pružatelja usluga držat ćemo se u najstrožoj povjerljivosti. Neće se koristiti ni u koju drugu svrhu osim da vam pomogne i u bilo koju drugu svrhu koju ste pismeno odobrili ili koja je propisana zakonom.&quot;

en: &quot;May I now ask you some screening questions?&quot;
hr: &quot;Mogu li vam sada postaviti nekoliko pitanja o probiru?&quot;

en: &quot;Please tell me what you would like to discuss.&quot;
hr: &quot;Molim vas, recite mi o čemu biste željeli razgovarati.&quot;

en: '%1' batch has been saved.
hr: Grupa '%1' je spremljena.

en: '%1' cannot be deleted because the information is used for special system purposes.
hr: '%1' ne može biti obrisan zato što se informacije koriste za potrebe sistema.

en: '%1' directory does not exist
hr: Direktorij '%1' ne postoji

en: '%1' has been deleted.
hr: '%1' je izbrisan.

en: '%1' have been saved.
hr: %1 je sačuvan.

en: '%1' information has been saved.
hr: '%1' informacija je snimljena.

en: '%1' survey has been deleted.
hr: '%1' anketa je obrisana

en: 'Admin' field should only have 'Admin' visibility options.
hr: 'Admin' polje treba da sadrži samo opcije za vidljivost povezane sa 'Admin' nalogom.

en: 'Children' of that individual
hr: "Djeca" te osobe

en: 'Create Personal Campaign Page' link text
hr: Tekst veze "Stvaranje stranice osobne kampanje"

en: 'Employees' of that organization
hr: "Zaposlenici" te organizacije

en: 'Household Members' of that household
hr: "Članovi kućanstva" tog kućanstva

en: 'Opt out via email' - displays an email address for recipients to opt out of receiving emails from your organization.
hr: 'Isključenje putem emaila' - prikazuje email adresu preko koje se primaoci mogu isključiti i prestati da primaju emailove od vaše organizacije.

en: 'Opt out via web page' - creates a link for recipients to click if they want to opt out of receiving emails from your organization. Alternatively, you can include the 'Opt out via email' token.
hr: 'Isključenje veb strane' - kreira link preko koga se primaoci mogu isključiti i prestati da primaju emailove od vaše organizacije. Možete koristiti i 'Isključenje putem emaila' token.

en: 'Results Column' cannot be checked for %1 fields.
hr: 'Kolona sa rezultatima' ne može biti proverena za %1 polja.

en: 'Tell a friend' maximum recipients limit
hr: Maksimalno ograničenje primatelja "Recite prijatelju"

en: 'Unsubscribe via email' - displays an email address for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message.
hr: 'Odjava putem emaila' - prikazuje email adresu preko koje se primaoci mogu odjaviti sa specifične mailing liste korišćene da im se ova poruka pošalje.

en: 'Unsubscribe via web page' - creates a link for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message. Alternatively, you can include the 'Unsubscribe via email' token or one of the Opt-out tokens.
hr: 'Odjava putem veb strane' - kreira link preko koga se primaoci mogu odjaviti sa specifične mailing liste korišćene da im se ova poruka pošalje. Takođe možete koristiti i 'Odjava putem emaila' token ili jedan od tokena za isključenje.

en: (%1 recipients)
hr: (%1 primalaca)

en: (Contribute at least X to be eligible for this gift.)
hr: (Donirajte najmanje X da biste se kvalifikovali za ovaj poklon)

en: (Copy)
hr: (Kopija)

en: (Copy)
hr: (Kopiraj)

en: (EXPERIMENTAL) If the MySQL user does not have permission to administer triggers, then you must create the triggers outside CiviCRM. No support is provided for this configuration.
hr: (EKSPERIMENTALNO) Ako korisnik MySQL-a nema dozvolu za administriranje okidača, tada morate stvoriti okidače izvan CiviCRM-a. Za ovu konfiguraciju nije osigurana podrška.

en: (EXPERIMENTAL) MySQL user does not have trigger permissions
hr: (EKSPERIMENTALNO) Korisnik MySQL-a nema dozvole za pokretanje

en: (Filed on case %1)
hr: (Zabeleženo u predmetu %1)

en: (Job parameters and command line syntax documentation...)
hr: (Parametri posla i dokumentacija sintakse naredbenog retka...)

en: (Last Month)
hr: (Prošli mjesec)

en: (Multilingual support currently cannot be enabled on installations with enabled logging.)
hr: (Višejezična podrška trenutno se ne može omogućiti na instalacijama s omogućenim zapisivanjem.)

en: (Not Available)
hr: (Nije dostupno)

en: (OR Membership ID if update mode.)
hr: (ILI ID članstva ako je način ažuriranja.)

en: (Preview Area)
hr: (Oblast za pregled)

en: (Recurring Contribution)
hr: (periodična donacija)

en: (Recurring)
hr: (Periodično)

en: (Refer to the Mapping and Geocoding section in the Installation and Basic Setup Chapter)
hr: (Pogledajte odeljak Mapiranje i geokoding u poglavlju Instalacija i osnovna podešavanja)

en: (Sum of all weights should be greater than or equal to threshold: %1).
hr: (Zbir svih težina mora biti veći ili isti kao granična vrednost: %1)

en: (This contact has been merged to <a href="%1">%2</a>)
hr: (Ovaj kontakt je spojen u <a href="%1">%2</a>)

en: (bottom of page)
hr: (dno stranice)

en: (built-in)
hr: (ugrađeno)

en: (contribute at least %1 to be eligible for this membership)
hr: (donirajte barem %1 da bi ste se kvalifikovali za ovo članstvo)

en: (current month)
hr: (tekući mjesec)

en: (current year)
hr: (tekuća godina)

en: (deleted contacts)
hr: (obrisani kontakti)

en: (deleted)
hr: (obrisano)

en: (display name not available)
hr: (ime za prikaz nedostupno)

en: (filtered from %1 total entries)
hr: (filterovano od ukupno %1 unosa)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
hr: (filtrirano iz _MAX_ ukupnih unosa)

en: (includes %1 of %2)
hr: (uključuje %1 od %2)

en: (including yourself)
hr: (uključujući i sebe)

en: (more)
hr: (više)

en: (n/a)
hr: (nedostupno)

en: (no fee)
hr: (bez naknade)

en: (no subject)
hr: (nema predmeta)

en: (not assigned)
hr: (nije dodijeljeno)

en: (not available)
hr: (nedostupno)

en: (ongoing)
hr: (u toku)

en: (opened %1)
hr: (otvoreno %1)

en: (original currency)
hr: (izvorna valuta)

en: (preferred)
hr: (preferirano)

en: (recipients)
hr: (primatelji)

en: (signature)
hr: (potpis)

en: (since inception)
hr: (od početka)

en: (step %1 of %2)
hr: (korak %1 od %2)

en: (this is not the current revision)
hr: (ovo nije trenutna revizija)

en: (this is the current revision)
hr: (ovo je trenutna revizija)

en: (this will take a few minutes)
hr: (to će trajati nekoliko minuta)

en: (top of page)
hr: (vrh stranice)

en: (unknown)
hr: (nepoznato)

en: + Add New Field
hr: + Dodaj novo polje

en: , or Merge this contact with an existing contact
hr: , ili spojite ovaj kontakt sa postojećim

en: - Activity Fields -
hr: - Polja sa aktivnostima -

en: - All Contacts -
hr: - Svi kontakti -

en: - Any -
hr: - Bilo koji -

en: - Contact Fields -
hr: - polja kontakta -

en: - Contribution Fields -
hr: - Polja za donacije -

en: - N/A -
hr: - nedostupno -

en: - None -
hr: -Nijedan-

en: - Participant Fields -
hr: - polja sudionika -

en: - Select Financial Account Relationship -
hr: - Odaberite odnos s financijskim računom -

en: - Select Organization -
hr: - Odaberite organizaciju -

en: - Select Relationship Type-
hr: - Odaberite tip veze -

en: - Test Type -
hr: - Vrsta testa -

en: - Unsupervised rule -
hr: - Pravilo bez nadzora -

en: - actions -
hr: - akcije -

en: - all activity type(s) -
hr: - svi tipovi aktivnosti -

en: - all languages -
hr: - svi jezici -

en: - any -
hr: - bilo koji/a -

en: - any contact type -
hr: - bilo koji tip kontakta -

en: - any group -
hr: - bilo koja grupa -

en: - any interviewer -
hr: - bilo koji anketar -

en: - any tag -
hr: - bilo koja oznaka -

en: - any visibility -
hr: - bilo koja vidljivost -

en: - choose language -
hr: - odaberite jezik -

en: - default -
hr: - podrazumevano -

en: - default input format -
hr: - preddefinirani format upisa -

en: - default view -
hr: - podrazumevani pregled -

en: - do not import -
hr: - ne uvozi -

en: - first select relationship type -
hr: - prvo odaberite tip veze -

en: - no grouping -
hr: - nema grupisanja -

en: - no types excluded -
hr: - bez isključenih tipova -

en: - none -
hr: - prazno -

en: - prefix -
hr: - prefiks -

en: - related contact info -
hr: - povezane informacije kontakta -

en: - same as for main contact -
hr: - isto kao i za glavni kontakt -

en: - select %1 -
hr: - odaberi %1 -

en: - select -
hr: - odaberi -

en: - select Parent -
hr: - izaberi nadređenog/u -

en: - select activity type -
hr: - odaberite vrstu aktivnosti -

en: - select case -
hr: - odaberite slučaj -

en: - select contact -
hr: - odaberi kontakt -

en: - select contacts -
hr: - odaberite kontakte -

en: - select field -
hr: - izaberi polje -

en: - select group -
hr: - odaberi grupu -

en: - select label -
hr: - odaberi oznaku -

en: - select profile -
hr: - odaberi profil -

en: - select record type -
hr: - izaberi tip zapisa -

en: - select role -
hr: - odaberi ulogu -

en: - select status -
hr: - odaberite status -

en: - select type -
hr: - odaberite vrstu -

en: - suffix -
hr: - sufiks -

en: -- Select --
hr: -- Izaberi -

en: -day of week-
hr: -dan u nedelji-

en: -day-
hr: -dan-

en: -hour-
hr: -sat-

en: -month-
hr: -mesec-

en: -operator-
hr: - operater -

en: -sec-
hr: -sek-

en: -select product-
hr: -izaberite proizvod-

en: -select-
hr: -odaberi-

en: -year-
hr: -godina-

en: 0 = No auto-renew option; 1 = Give option, but not required; 2 = Auto-renew required;
hr: 0 = Nema opcije automatskog obnavljanja; 1 = Dajte opciju, ali nije potrebno; 2 = Potrebno je automatsko obnavljanje;

en: 1 Day | %count Days
hr[0]: 1 dan
hr[1]: %count dana
hr[2]: %count dana

en: 1 activity already did not have this tag | %count activities already did not have this tag
hr[0]: 1 aktivnost nije imala ovaj tag
hr[1]: %count aktivnosti nisu imale ovaj tag
hr[2]: %count aktivnosti nije imalo ovaj tag

en: 1 activity already had this tag | %count activities already had this tag
hr[0]: 1 aktivnost već ima ovaj tag
hr[1]: %count aktivnosti već ima ovaj tag
hr[2]: %count aktivnosti već ima ovaj tag

en: 1 contact already did not have this tag | %count contacts already did not have this tag
hr[0]: 1 kontakt nije imao ovaj tag
hr[1]: %count kontakta nisu imala ovaj tag
hr[2]: %count kontakata nisu imali ovaj tag

en: 1 contact was already not in this group | %count contacts were already not in this group
hr[0]: 1 kontakt nije bio u ovoj grupi
hr[1]: %count kontakta nisu bili u ovoj grupi
hr[2]: %count kontakata nisu bili u ovoj grupi

en: 1 contribution could not be deleted. | %count contributions could not be deleted.
hr[0]: 1 donacija ne može biti obrisana.
hr[1]: %count donacija ne može biti obrisano.
hr[2]: %count donacije ne mogu biti obrisane.

en: 1 contribution will not be deleted. | %count contributions will not be deleted.
hr[0]: 1 donacija neće biti obrisana.
hr[1]: %count donacije neće biti obrisane.
hr[2]: %count donacije neće biti obrisane.

en: 1 could not be deleted. | %count could not be deleted.
hr[0]: 1 ne može biti obrisan.
hr[1]: %count ne može biti obrisano.
hr[2]: %count ne može biti obrisano.

en: 1 could not be restored. | %count could not be restored.
hr[0]: 1 nije bilo moguće vratiti.
hr[1]: 1 nije bilo moguće vratiti.
hr[2]: % nije bilo moguće vratiti.

en: 1 extension is up-to-date: | %count extensions are up-to-date:
hr[0]: 1 Dodatak je ažuran:
hr[1]: %c dodatka su ažurna:
hr[2]: %c dodataka je ažurno:

en: 1 respondent did not release. | %count respondents did not release.
hr[0]: 1 ispitanik nije raspušten.
hr[1]: %count ispitanika nije raspušteno.
hr[2]: %count ispitanika nije raspušteno.

en: 1. Manage Roles
hr: 1. Upravljanje ulogama

en: 12 Hours
hr: 12 sati

en: 2. Assign Users to CiviCRM ACL Roles
hr: 2. Dodijelite korisnike CiviCRM ACL ulogama

en: 24 Hours
hr: 24 sata

en: 3 character string, value derived from config setting.
hr: Niz od 3 znaka, vrijednost izvedena iz postavke konfiguracije.

en: 3 character string, value from config setting or input via user.
hr: Niz od 3 znaka, vrijednost iz postavke konfiguracije ili unos putem korisnika.

en: 3. Manage ACLs
hr: 3. Upravljanje ACL-ovima

en: 3rd-party Service
hr: Usluga treće strane

en: 5395 with Logo
hr: 5395 sa logotipom

en: << Remove
hr: << Ukloni

en: <a class='action-item crm-hover-button' onclick='adjustPayment();'>adjust payment amount</a>
hr: <a href='#' onclick='adjustPayment();'>podesi iznos uplate</a>

en: <a href="%1">wkhtmltopdf is an alternative utility for generating PDF's</a> which may provide better performance especially if you are generating a large number of PDF letters or receipts. Your system administrator will need to download and install this utility, and enter the executable path here.
hr: <a href="%1">wkhtmltopdf je alternativni uslužni program za generiranje PDF-a</a> koji može pružiti bolje performanse, pogotovo ako generirate veliki broj PDF pisama ili potvrda. Administrator sustava morat će preuzeti i instalirati ovaj uslužni program i ovdje unijeti izvršni put.

en: <b>%1</b> file(s) in %2 directory are not writable. Listed file(s) might be used during the import to log the errors occurred during Import process. Contact your site administrator for assistance.
hr: <b>%1</b> fajl(ova) u direktorijumu %2 u kojima nije moguće upisivanje. Izlistani fajl(ovi) se mogu koristiti za logovanje grešaka tokom procesa importa. Kontaktirajte administratora vašeg sajta ukoliko vam je potrebna pomoć.

en: <p>You may also want to check the directory for <a href="%2/%1" target="_blank">native %1 modules</a> that may be useful for you (CMS-specific modules are not listed here).
hr: <p>Možda ćete u imeniku htjeti provjeriti i <a href="%2/%1" target="_blank">nativne %1 module</a> koji bi vam mogli biti korisni (moduli specifični za CMS nisu navedeni ovdje).

en: <strong>%1 (%2)</strong> has been successfully subscribed to the <strong>%3</strong> mailing list.
hr: <strong>%1 (%2)</strong> uspješno je pretplaćen na <strong>popis primatelja</strong> e-pošte %3.

en: <strong>%1 - your email address '%2' has been successfully verified.</strong>
hr: <strong>%1 - vaša email adresa '%2' je uspešno verifikovana.</strong>

en: <strong>%1</strong> can view and update information about <strong>%2</strong>.
hr: <strong>%1</strong> može da pregleda i uređuje informacije o <strong>%2.</strong>

en: <strong>%1</strong> can view information about <strong>%2</strong>.
hr: <strong>%1</strong> može da pregleda informacije o <strong>%2</strong>.

en: <strong>Automated refunds for cancellations are NOT currently supported.</strong> Participants who have paid for an event will be notified that cancellations are not refundable.
hr: <strong>Automatizirani povrati za otkazivanja trenutno NISU podržani.</strong> Sudionici koji su platili događaj bit će obaviješteni da se otkazivanje ne vraća.

en: <strong>Check Availability</strong>
hr: <strong>Proveri dostupnost</strong>

en: <strong>CiviCampaign</strong> - Lets you link together events, mailings, activities, and contributions under one "umbrella" so that you can track the progress of all your efforts towards one programmatic goal or campaign.
hr: <strong>CiviCampaign</strong> - Omogućuje vam povezivanje događaja, pošte, aktivnosti i doprinosa pod jednim "kišobranom" kako biste mogli pratiti napredak svih svojih napora prema jednom programskom cilju ili kampanji.

en: <strong>CiviCase</strong> - Integrated case management component, including a dashboard with "my cases", automated case timelines and configurable audit reports.
hr: <strong>CiviCase - Integrirana</strong> komponenta upravljanja slučajevima, uključujući nadzornu ploču s "mojim slučajevima", automatizirane vremenske rokove slučaja i podesiva revizijska izvješća.

en: <strong>CiviContribute</strong> - An online fundraising and donor management component which enables you to track and manage contributions to your organization. It also allows you to quickly and easily create customized web pages to accept online donations.
hr: <strong>CiviContribute</strong> - Internetska komponenta prikupljanja sredstava i upravljanja donatorima koja vam omogućuje praćenje i upravljanje doprinosima vašoj organizaciji. Također vam omogućuje brzo i jednostavno stvaranje prilagođenih web stranica za prihvaćanje internetskih donacija.

en: <strong>CiviContribute</strong> - When you want to collect information from Contributors via online contribution pages, you can create a profile and link it to to your contribution page as a 'custom page element' (<a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a>).
hr: <strong>CiviContribute</strong> - Kada želite da prikupite informacije od donatora preko stranica za online donacije, možete kreirati profil i povezati ga sa vašom stranicom za doniranje kao 'sopstveni element strane' (<a href='%1'>Konfiguracija onlajn stranica za doniranje</a>).

en: <strong>CiviEvent</strong> - Provides integrated online event registration and management for paid and free events. It allows you to quickly and easily create customized web pages to for event registration, and then track participants.
hr: <strong>CiviEvent</strong> - Pruža integriranu online registraciju i upravljanje događajima za plaćene i besplatne događaje. Omogućuje vam brzo i jednostavno stvaranje prilagođenih web stranica za registraciju događaja, a zatim praćenje sudionika.

en: <strong>CiviGrant</strong> - Designed to be used by organizations that distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
hr: <strong>CiviGrant</strong> - Dizajniran da ga koriste organizacije koje distribuiraju sredstva drugima, na primjer zaklade, davatelji bespovratnih sredstava itd.

en: <strong>CiviMail</strong> - A robust mass-mailing component which allows you to engage your constituents with personalized email blasts and newsletters.
hr: <strong>CiviMail</strong> - Robusna komponenta masovne pošte koja vam omogućuje da uključite svoje birače personaliziranim eksplozijama e-pošte i biltenima.

en: <strong>CiviMember</strong> - A flexible membership management component which includes convenient online signup and renewal.
hr: <strong>CiviMember</strong> - Fleksibilna komponenta upravljanja članstvom koja uključuje praktičnu online registraciju i obnovu.

en: <strong>CiviPledge</strong> - Record and track pledges received from contributors. Send pledge acknowledgements and payment reminders. Configure online contribution pages to support self-service pledging and pledge payments.
hr: <strong>CiviPledge</strong> - Zabilježite i pratite obećanja primljena od suradnika. Pošaljite potvrde o zalogu i podsjetnike za plaćanje. Konfigurirajte internetske stranice za doprinose kako biste podržali samoposlužno obećanje i plaćanja zaloga.

en: <strong>Contact Edit Forms</strong> - Allow <strong>authenticated users</strong> to edit their own contact info with a Profile using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an edit form for Profile ID 3.)
hr: <strong>Formulari za uređivanje kontakta</strong>– Dozvolite <strong>potvrđenim korisnicima</strong> da uređuju svoje kontakt informacije sa profilom koristeći sledeću putanju: <em>%1%2</em>. (Ovaj primer povezuje do formulara za uređivanje za ID profila 3.)

en: <strong>Contact Search and Listings</strong> - When you want to provide a search form and search result listings for some or all of your contacts you can create a profile with the desired search fields and link users to the path for that search form. When creating a link to search and listings profiles, add the corresponding profile ID to the end of your query string using the 'gid' parameter. For example, the link to display a search and listings page for a Profile with ID = 3 would be:
hr: <strong>Pretraga kontakata i liste</strong>– Kada želite da pružite formular za pretragu i liste sa rezultatima pretrage za neke ili sve kontakte, možete da kreirate profil sa željenim poljima pretrage i da povežete korisnike sa putanjom do tog formulara za pretragu. Kada kreirate vezu do pofila za pretragu i liste, dodajte odgovarajući ID profila na kraju niske upita koristeći parametar 'gid'. Na primer, link za prikaz stranice za pretragu i liste za profil čiji je ID = 3 bio bi:

en: <strong>Contact Signup Forms</strong> - Create link(s) to 'new contact' input form(s) for your Profiles using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an input form for Profile ID 3.)
hr: <strong>Formulari za registraciju kontakta</strong>– Kreirajte linkove do formulara za unos 'novog kontakta' za profile koristeći sledeću putanju<em>%1%2</em>. (Ovaj primer povezuje sa formularom za unos za ID profila 3.)

en: <strong>Delivery has not yet begun for this mailing.</strong> If the scheduled delivery date and time is past, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated mailer task ('cron job') is running - and how frequently.
hr: <strong>Dostava još nije započela za ovu poštu.</strong> Ako su zakazani datum i vrijeme isporuke prošli, zatražite od administratora sustava ili kontakta za tehničku podršku za vaše web-mjesto da provjeri je li zadatak automatiziranog pošiljatelja e-pošte ("posao cron") pokrenut i koliko često.

en: <strong>EXAMPLE:</strong> 'Team Leaders' (<em>ACL Role</em>) can 'Edit' (<em>Operation</em>) all contacts in the 'Active Volunteers Group' (<em>Data</em>).
hr: <strong>PRIMJER:</strong> "Voditelji timova" (<em>uloga ACL-a</em>) mogu "urediti" (<em>Operacija</em>) sve kontakte u "Grupi aktivnih volontera" (<em>Podaci</em>).

en: <strong>EXAMPLE:</strong> When creating a set of custom fields used to collect <strong>Employment History</strong> - you might have fields for Job Title, Start Date, End Date, and Reason for Leaving. Checking the "multiple records" box allows you to collect information for multiple jobs.
hr: <strong>PRIMER:</strong> Kada kreirate set prilagođenih polja koja se koriste za prikupljanje <strong>Istorije zaposlenja</strong>– možda ćete imati polja za Radno mest, Datum početka, Datum završeetka i Razlog odlaska. Ako potvrdite izbor polja "više zapisa", moći ćete da prikupite informacije za više poslova.

en: <strong>Employee <-> Employer relationship</strong> is created anytime the 'Current Employer' field is filled in, either in the Contact Summary form or via a Profile. When filled in, it will create an Organisation if one does not already exist with that name.
hr: <strong><-> Odnos Poslodavac</-> zaposlenika</strong> kreira se svaki put kada se ispuni polje "Trenutni poslodavac", bilo u obrascu Sažetak kontakta ili putem profila. Kada se ispuni, osnovat će Organizaciju ako ona već ne postoji s tim imenom.

en: <strong>Export PRIMARY fields</strong> provides the most commonly used data values. This includes primary address information, preferred phone and email.
hr: <strong>Eksport primarnih polja</strong>  nudi vrednosti podataka koje se najčešće koriste. Ovo uključuje informacije o primarnoj adresi, prioritetnom telefonu i emailu.

en: <strong>Fill:</strong> Fills in additional contact data only. Database fields which currently have values are left as-is.
hr: <strong>Popuni:</strong> će popuniti samo dodatne podatke o konatktu. Polja u bazi koja trenutno imaju vrednosti neće biti izmenjena.

en: <strong>Fixed Membership - 3 Months Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is set to February 1, 2008 - and the end date is April 30, 2008.
hr: <strong>Fiksno članstvo - trajanje od 3 mjeseca:</strong> Osoba se prijavljuje 15. veljače 2008. Datum početka njihovog članstva određen je do 1. veljače 2008. godine - a datum završetka je 30. travnja 2008.

en: <strong>Fixed Membership Period - 1 Year Duration:</strong> Fixed period start date is set to January 1. A person signs up for membership on February 15th, 2008. Their membership start date is set to January 1, 2008 - and the end date is December 31, 2008.
hr: <strong>Fiksno razdoblje članstva - trajanje od 1 godine:</strong> Datum početka fiksnog razdoblja postavljen je na 1. siječnja. Osoba se prijavljuje za članstvo 15. Datum početka članstva određen je za 1. siječnja 2008. godine - a datum završetka je 31. prosinca 2008.

en: <strong>HTML Form Snippet</strong> - If you want more control over form layout, or want to add Profile input forms to non-CiviCRM blocks, pages and/or sites...click the HTML Form Snippet action link for a Profile below - and copy and paste the HTML form code into any web page.
hr: <strong>HTML isečak formulara</strong>– Ako želite više kontrole nad izgledom formulara ili ako želite da dodate formulare za unos profila u blokove, stranice i/ili sajtove koji ne pripadaju CiviCRM-u, kliknite na akcioni link za HTML isečak formulara za profil ispod, a zatim kopirajte i nalepite HTML kôd formulara na bilo koju veb stranicu.

en: <strong>Household relationship</strong> enables household members to have the 'household address' applied to their record. Again, if a Household already exists then the individual will have a relationship created with it, if none exists then a new household will be created.
hr: <strong>Odnos kućanstva</strong> omogućuje članovima kućanstva da se "adresa kućanstva" primijene u svoju evidenciju. Opet, ako kućanstvo već postoji, pojedinac će imati odnos stvoren s njim, ako ga ne postoji, tada će se stvoriti novo kućanstvo.

en: <strong>Import has completed successfully.</strong> The information below summarizes the results.
hr: <strong>Import je uspešno obavljen.</strong> Informacije ispod daju kratak pregled rezultata.

en: <strong>Importing Contact Subtypes</strong> - If your file contains a mix of "subtypes" belonging to a built-in type, select the built-in ("parent") type here. You will then be able to map a Contact Subtype field from your file which sets the subtype for each row. EXAMPLE: If you are importing a mixture of Individuals who are "Students" and "Parents" and "Staff" subtypes, select "Individual" here AND include a column in your import file which contains the subtype for each row.
hr: <strong>Import podtipova kontakata</strong> - Ukoliko vaš fajl sadrži različite "podtipove" koji pripadaju ugrađenom tipu, izaberite ugrađeni ("nadređeni") tip ovde. Nakon toga, moći ćete da mapirate polje Podtip kontakta iz vašeg fajla koje će podesiti podtip u svakom redu. PRIMER: Ukoliko importujete više kontakata pojedinaca koji su podtipa "Studenti", "Roditelji" i "Osoblje", izaberite "Pojedinci/ke" ovde i ubacite kolonu u vašem import fajlu koja sadrži podtip za svaki red.

en: <strong>NOTE: Super Admin</strong> and <strong>Administrator</strong> roles will have all permissions in CiviCRM.
hr: <strong>Beleška: Uloge Super Admin</strong> i <strong>Administrator</strong> će imati iste dozvole u CiviCRMu.

en: <strong>No Duplicate Checking:</strong> Inserts all valid records without comparing them to existing contact records for possible duplicates.
hr: <strong>Bez provere duplikata:</strong> Ubacuje sve važeće zapise bez upoređivanja sa postojećim zapisima o kontaktima za moguće duplikate.

en: <strong>Resolving "Pay Later" registrations for online registrations:</strong> Participants who registered online whose status is changed from <em>Pending Pay Later</em> to <em>Registered</em> or <em>Attended</em> will receive a confirmation email and their payment status will be set to completed. If this is not you want to do, you can change their participant status by editing their event registration record directly.
hr: <strong>Rješavanje registracija “Plati kasnije” za online registracije:</strong> Sudionici koji su se registrirali online čiji je status promijenjen iz <em>Plati kasnije na čekanju</em> u <em>Registrirani</em> ili <em>Pohađali </em> će primiti potvrdnu e-poštu i njihov status plaćanja bit će postavljen na dovršeno. Ako to ne želite učiniti, možete promijeniti njihov status sudionika izravnim uređivanjem zapisa registracije događaja.

en: <strong>Rolling Membership Period - 1 Year Duration:</strong> A person signs up on February 15th, 2008. Their membership start date is February 15th, 2008 - and the end date is February 14th, 2009.
hr: <strong>Tekuće razdoblje članstva - trajanje od 1 godine:</strong> Osoba se prijavljuje 15. veljače 2008. Datum početka njihovog članstva je 15. veljače 2008. godine - a datum završetka je 14. veljače 2009. godine.

en: <strong>Skip:</strong> Reports and then Skips duplicate import file rows - leaving the matching record in the database as-is (default).
hr: <strong>Preskoči:</strong> Prijavljuje a zatim preskače duplirane redove iz fajla za import - ostavljajući sličan zapis u bazi podataka kakav jeste (podrazumevano).

en: <strong>Special statuses:</strong> Participants whose status is changed to any of the following will be automatically notified via email: %1
hr: <strong>Posebni statusi:</strong> Sudionici čiji je status promijenjen u bilo koji od sljedećih bit će automatski obaviješteni putem e-pošte: %1

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to display a backtrace listing when a fatal error is encountered.
hr: <strong>Ova značajka NE bi trebala biti omogućena za proizvodna mjesta.</strong><br />Postavite ovu vrijednost na <strong>Da</strong> ako želite prikazati popis pozadine kada se pojavi fatalna pogreška.

en: <strong>This feature should NOT be enabled for production sites.</strong><br />Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
hr: <strong>Ova značajka NE bi trebala biti omogućena za proizvodna mjesta.</strong><br />Postavite ovu vrijednost na <strong>Da</strong> ako želite koristiti jedan od CiviCRM-ovih alata za ispravljanje pogrešaka.

en: <strong>Trouble-shooting Tip</strong> - If you find that your SMS are not being sent, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated task (&quot;cron job&quot;) is running - and how frequently.
hr: <strong>Savet za rešavanje problema</strong> - Ukoliko primetite da nijedan vaš SMS nije poslat, kontaktirajte administratora sistema ili tehničku podršku za vaš sajt i zamolite ih da provere da li je automatizovani zadatak (&quot;cron job&quot;) pokrenut – i koliko često.

en: <strong>Update:</strong> Updates database fields with available import data. Fields in the database which are NOT included in the import row are left as-is.
hr: <strong>Ažuriraj:</strong> Ažurira polja u bazi podataka sa podacima dostupnim iz importa. Polja u bazi koja NISU uključena u redovima za import ostaju kakva jesu.

en: <strong>User Screens</strong> - One or several profiles can be linked to either the <strong>new user registration</strong> and/or view and edit screens for <strong>existing user accounts</strong>.
hr: <strong>Korisnički ekrani</strong> - Jedan ili više profila može biti povezano <strong>registracija novih korisnika</strong> i/ili ekrani za pregled i uređivanje za <strong>postojeće naloge korisnika</strong>.

en: A "WYSIWYG" (What You See Is What You Get) is a rich-text editor, like a mini word-processor, for editing HTML content in CiviCRM.
hr: "WYSIWYG" (What You See Is What You Get) uređivač je obogaćenog teksta, poput mini programa za obradu teksta, za uređivanje HTML sadržaja u CiviCRM-u.

en: A "string value" or regular expression to be redacted (replaced).
hr: "Vrijednost niza" ili običan izraz koji se redigira (zamjenjuje).

en: A Case Type describes a group of related tasks, interactions, or processes.
hr: Vrsta slučaja opisuje grupu povezanih zadataka, interakcija ili procesa.

en: A Contact with that ID does not exist: %1
hr: Kontakt sa tim ID-em ne postoji %1

en: A Survey Detail Report <a href='%1'>%2</a> has been created.
hr: Detaljni izveštaj o anketi <a href='%1'>%2</a> je kreiran.

en: A View Only field cannot be required
hr: Polje koje je samo za pregled ne može biti obavezno

en: A cancellation email has been sent to %1.
hr: Poruka e-pošte o otkazivanju poslana je na %1.

en: A comma-separated list will automatically be turned into an array for multivalue operations, or you can explicitly use the js array format above.
hr: Popis odvojen zarezima automatski će se pretvoriti u polje za operacije s više vrijednosti ili možete eksplicitno koristiti gornji oblik js polja.

en: A confirmation email has been sent to %1
hr: E-pošta potvrde poslana je na %1

en: A confirmation email has been sent to %1.
hr: E-pošta potvrde poslana je na %1.

en: A confirmation email has been sent to ALL participants
hr: E-poruka s potvrdom poslana je SVIM sudionicima

en: A contribution / membership signup was made on behalf of the organization listed below.
hr: Donacija / prijava u članstvo je predata u ime organizacije ispod.

en: A copy of the activity has also been sent to assignee contact(s).
hr: Kopija aktivnosti također je poslana kontaktima primatelja.

en: A copy of the activity has also been sent to assignee contacts(s).
hr: Kopija aktivnosti je takođe poslata kontaktima asignata.

en: A copy of the activity has also been sent to selected contact(s).
hr: Kopija aktivnosti također je poslana odabranim kontaktima.

en: A copy of the contribution page has been created
hr: Kopija stranice za doniranje je napravljena

en: A copy of the extension (%1) is in a system folder (%2). The system copy will be preserved, but the new copy will be used.
hr: Kopija proširenja (%1) nalazi se u mapi sustava (%2). Kopija sustava bit će sačuvana, ali će se koristiti nova kopija.

en: A copy of the follow-up activity has also been sent to follow-up assignee contacts(s).
hr: Kopija propratne aktivnosti je takođe poslata kontaktima asignata propratne aktivnosti.

en: A copy of the price set has been created
hr: Kopija seta cena je napravljena

en: A copy of this activity will be emailed to each Assignee.
hr: Kopija ove aktivnosti biće poslata e-poštom svakom asignatu.

en: A copy of this report can be automatically generated and delivered via email to specified recipients. Use the settings in this section to control Subject of the email containing the report, as well as the recipient list (To and Cc fields). Separate multiple 'To' or 'CC' email addresses with commas.
hr: Kopija ovog izvješća može se automatski generirati i dostaviti putem e-pošte određenim primateljima. Pomoću postavki u ovom odjeljku upravljajte predmetom e-pošte koja sadrži izvješće, kao i popis primatelja (polja Prima i Kopija). Odvojite više adresa e-pošte "Prima" ili "CC" zarezima.

en: A default mailbox must be configured for email bounce processing.
hr: Glavni mailbox mora biti podešen za obradu odbijenih emailova.

en: A description of this bounce type
hr: Opis ove vrste odskoka

en: A direct SQL query in the form of a SELECT query. For example:
hr: Direktni SQL upit u obliku upita SELECT. Na primer:

en: A duplicate matching rule with this name already exists. Please select another name.
hr: Naziv koji ste unijeli se već koristi za naziv drugog pravila. Molimo unesite jedinstveno ime.

en: A field of the same label exists in the destination group
hr: Polje sa istom oznakom postoji u ciljanoj grupi

en: A file must be selected
hr: Fajl mora biti izabran

en: A financial type with this name already exists. Please select another name.
hr: Već postoji financijska vrsta s tim nazivom. Odaberite drugi naziv.

en: A flag indicating whether this system has run a post-installation routine
hr: Zastavica koja pokazuje je li ovaj sustav pokrenuo rutinu nakon instalacije

en: A followup activity has been scheduled.
hr: Propratna aktivnost je zakazana.

en: A group of contacts
hr: Grupa kontakata

en: A job size smaller than the batch limit will negate the effect of the batch limit.
hr: Veličina posla manjeg od limita grupe će poništiti efekte limita grupe.

en: A link to this %1 is automatically included in the email sent to friends. If you ALSO want to include a link providing general information about your organization, enter that link here (e.g <em>http://www.example.org/</em>)
hr: Link do %1 automatski je uključen u mail koji se šalje prijateljima. Ako želite da uključite i link gde su navedeni opšti podaci o vašoj organizaciji, uneslite taj link ovde (npr. <em>http://www.example.org/</em>)

en: A long running CiviCRM task is currently in progress. This message will be refreshed till the task is completed
hr: Jedan od dugotrajnih zadataka CiviCRMa se trenutno obavlja. Ova poruka će se osvežavati dok se zadatak ne izvrši.

en: A membership confirmation and receipt has been sent to %1.
hr: Potvrda i potvrda članstva poslani su %1.

en: A membership status with this label already exists. Please select another label.
hr: Status članstva s ovom oznakom već postoji. Odaberite drugu naljepnicu.

en: A membership type with this name already exists. Please select another name.
hr: Vrsta članstva s tim nazivom već postoji. Odaberite drugi naziv.

en: A minimum amount of %1 should be selected from Contribution(s).
hr: Potrebno je izabrati barem minimalni iznos od %1 među donacijama.

en: A minimum amount of %1 should be selected from Event Fee(s).
hr: Minimalni iznos od %1 streba odabrati iz naknade(a) događaja.

en: A new %1 permission has been added. It is not granted by default. If you use SMS, you may wish to review your permissions.
hr: Nova dozvola %1 je dodata. Ova dozvola nije podrazumevana i ne dodeljuje se automatski. Ukoliko koristite SMS, proverite vaše dozvole.

en: A new permission, "%1", has been added. It is not granted by default. If your users create reports, you may wish to review their permissions.
hr: Nova dozvola %1 je dodata. Ova dozvola nije podrazumevana i ne dodeljuje se automatski. Ukoliko vaši korisnici kreiraju izveštaje, proverite vaše dozvole.

en: A notification email has been sent to the site administrator, and you will receive another notification from them as soon as the review process is complete.
hr: Administratoru web-mjesta poslana je obavijest e-poštom, a od njih ćete primiti još jednu obavijest čim se postupak pregleda dovrši.

en: A notification email has been sent to the site administrator.
hr: Administratoru web-mjesta poslana je poruka e-pošte s obavijesti.

en: A notification email has been sent to the supporter.
hr: Navijaču je poslana obavijest e-poštom.

en: A person is already registered for this event.
hr: Osoba je već registrirana za ovaj događaj.

en: A person with this email address is already registered for this event.
hr: Osoba s ovom adresom e-pošte već je registrirana za ovaj događaj.

en: A product with this name already exists. Please select another name.
hr: Proizvod sa ovim imenom već postoji. Izaberite drugo ime.

en: A profile
hr: Profil

en: A receipt has been emailed to the contributor.
hr: Priznanica je poslata donatoru emailom.

en: A record already exists with the same information.
hr: Zapis sa identičnim informacijama već postoji.

en: A recurring payment (subscription) request will be submitted to the selected payment processor. If the request is successful, this membership will be automatically renewed on the last day of the membership period until the recurring payment is cancelled. Membership payment receipt emails will include a link for the member to cancel the auto-renewal.
hr: Zahtjev za ponavljajućim plaćanjem (pretplatom) bit će poslan odabranom procesoru plaćanja. Ako je zahtjev uspješan, članstvo će se automatski obnoviti posljednjeg dana razdoblja članstva do otkazivanja ponavljajuće uplate. E-poruke s potvrdom o plaćanju članstva uključivat će vezu za člana da otkaže automatsko obnavljanje.

en: A regexp to match a message to a bounce type
hr: Regexp koji odgovara poruci vrsti odskoka

en: A registration confirmation email has also been sent to %1
hr: E-pošta s potvrdom registracije također je poslana na %1

en: A registration confirmation email will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
hr: E-pošta s potvrdom registracije bit će poslana na %1 o nakon što se transakcija uspješno obradi.

en: A renewal confirmation and receipt has been sent to %1.
hr: Potvrda obnove i potvrda o primitku poslani su %1.

en: A repeating set will be created with the following dates.
hr: Set koji se ponavlja biće kreiran sa sledećim datumima.

en: A set of custom data fields
hr: Set korisničkih polja

en: A short description of the activity..
hr: Kratki opis aktivnosti.

en: A spreadsheet-like file with the contact data in each row. Data fields are separated by commas. You can export to a "CSV" file from most spreadsheet applications, many database managers, as well as other contact management and address book applications. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and then choose that file as your Import Upload File.
hr: Fajl sa tabelom koji sadrži podatke o kontaktima u svakom redu. Polja sa podacima su odvojena zarezima. Možete uraditi eksport u "CSV" fajl iz većine aplikacija koje rade sa tabelama, mnogih menadžera baza podataka, kao i ostalih aplikacija koje se bave menadžmentom kontakata i adresara. Pogledajte dokumentaciju ukoliko niste sigurni kako se ovo radi. Sačuvajte fajl na vašem hard disku (ili bilo kom drajvu kome možete pristupiti onlajn) - i izaberite taj fajl kao fajl za postavljanje importa.

en: A test message will be sent to %1 people:
hr: Testna poruka bit će poslana %1 osoba:

en: A valid Notify Email address must be specified
hr: Mora se navesti valjana adresa e-pošte obavijesti

en: A valid Receipt From Email address must be specified if Email Receipt to Contributor is enabled
hr: Važeća email adresa za Priznanica od polje mora biti unešena ukoliko je dostavljanje priznanice emailom uključenom.

en: A valid file must be uploaded.
hr: Ispravna datoteka treba biti poslana.

en: A/B Test Results
hr: Rezultati A/B testa

en: A/B testing allows you to send two test mailings to a random subset of your recipients. After collecting and comparing metrics, the more successful mailing will be sent to the remaining recipients.
hr: A/B testiranje omogućuje slanje dva testna slanja pošte slučajnom podskupu primatelja. Nakon prikupljanja i usporedbe mjernih podataka, uspješnije slanje pošte bit će poslano preostalim primateljima.

en: A6 Badge Portrait 150x106
hr: Uspravni A6 bedž 150x106

en: AB Test Created Date
hr: Datum stvaranja AB testa

en: ACL Contact Cache ID
hr: ACL ID kontakt keša

en: ACL Entity
hr: ACL entitet

en: ACL Entity ID
hr: ACL ID entiteta

en: ACL Entity Role is Active
hr: ACL uloga entiteta je aktivna

en: ACL Group ID
hr: ACL ID grupe

en: ACL Group Refresh Mode
hr: Način osvježavanja ACL grupe

en: ACL Group/Role
hr: ACL grupa/uloga

en: ACL Is Active?
hr: ACL je aktivan?

en: ACL Name
hr: ACL naziv

en: ACL Name.
hr: ACL naziv.

en: ACL Object
hr: ACL objekat

en: ACL Object ID
hr: ACL ID objekta

en: ACL Operation
hr: ACL operacija

en: ACL Role
hr: ACL pravilo

en: ACL Role ID
hr: ID ACL uloge

en: ACL Table
hr: ACL tabela

en: ACL Type
hr: KontrolaPristupa tip

en: ACL Type(s)
hr: ACL Tip(ovi)

en: ACLs (Access Control Lists) allow you control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of Data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
hr: ACL-ovi (popisi kontrole pristupa) omogućuju kontrolu pristupa CiviCRM podacima. ACL se sastoji od <strong>operacije</strong> (npr. "Prikaz" ili "Uređivanje"), <strong>skupa podataka</strong> na kojima se operacija može izvesti (npr. grupa kontakata) i <strong>uloge</strong> koja ima dozvolu za izvođenje ove operacije. Pogledajte %1 fili više informacija.

en: ACLs allow you to control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
hr: ACL-ovi vam omogućavaju da kontrolišete pristup CiviCRM podacima. ACL se sastoji od <strong>operacije</strong> (npr. 'Prikaži' ili 'Uredi'), <strong>seta podataka</strong> nad kojima operacija može da se obavi (npr. grupa kontakata) i <strong>uloge</strong> koja ima dozvolu da obavi tu operaciju. Da biste dobili više informacija, pogledajte %1.

en: ACLs define permission to do an operation on a set of data, and grant that permission to a CiviCRM ACL Role. Use this link to create or edit the ACLs for your site.
hr: ACL-ovi definiraju dozvolu za izvođenje operacije na skupu podataka i dodjeljuju tu dozvolu CiviCRM ACL ulozi. Koristite ovu vezu za stvaranje ili uređivanje ACL-ova za vaše web-mjesto.

en: ADC referral
hr: ADC preporuka

en: AMOUNT DUE:
hr: DUG:

en: AND
hr: I

en: AOL Terms of Service complaint
hr: Žalba na AOL uslove korišćenja

en: API Action
hr: API akcija

en: API Action:
hr: Akcija API-ja:

en: API Call Action
hr: Akcija API poziva

en: API Call Entity
hr: Entitet API poziva

en: API Entity
hr: API entitet

en: API Entity:
hr: Entitet API-ja:

en: API Key for validating requests related to this contact.
hr: API ključ za potvrđivanje zahteva vezanih za ovaj kontakt.

en: API Login
hr: API login

en: API Parameters
hr: API parametri

en: API Params
hr: Live API URL

en: API Type
hr: API tip:

en: API Type:
hr: API tip:

en: API Url:
hr: API Url

en: API call:
hr: API poziv:

en: APILogin is not set for this payment processor
hr: APILogin nije podešen za ovaj procesor uplata

en: APIv3 is the legacy version of CiviCRM's API. While still supported, it is not recommended for use in new projects.
hr: APIv3 je naslijeđena verzija CiviCRM-jevog API-ja. Iako je još uvijek podržan, ne preporučuje se za upotrebu u novim projektima.

en: Abbreviate Province?
hr: Skraćenica pokrajine?

en: Abkhaz
hr: Abhaski

en: Able to create a new database.
hr: Moguće je kreiranje nove baze podataka.

en: Abort the queue-runner
hr: Prekini trkača u redu čekanja

en: Aborted
hr: Prekinuto

en: About
hr: O

en: About Profiles
hr: O profilima

en: About is a required field.
hr: O nama je obavezno polje.

en: Above content area
hr: Iznad područja sadržaja

en: Absolute URL of the location where the civicrm module or component has been installed.
hr: Apsolutni URL mjesta na kojem je instaliran građanski modul ili komponenta.

en: Absolute date cannot be earlier than the current time.
hr: Apsolutni datum ne može biti raniji od trenutnog vremena.

en: Accept and track pledges (for recurring gifts).
hr: Prihvatite i pratite zaloge (za ponavljajuće darove).

en: Accept profile submissions from external sites
hr: Prihvaćanje slanja profila s vanjskih web-mjesta

en: Acceptable Mime Types that can be used as part of file urls
hr: Prihvatljive vrste mimea koje se mogu koristiti kao dio URL-ova datoteka

en: Accepted Credit Card Type(s)
hr: Prihvaćeni tip(ovi) kreditnih kartica

en: Accepted Credit Cards
hr: Prihvaćene kreditne kartice

en: Accepted Rate
hr: Prihvaćena stopa

en: Access
hr: Pristup

en: Access Arguments
hr: Argumenti pristupa

en: Access Callback
hr: Pristupi povratnom pozivu

en: Access Control
hr: Kontrola pristupa

en: Access Control Documentation
hr: Dokumentacija kontrole pristupa

en: Access Control by Financial Type
hr: Kontrola pristupa prema financijskoj vrsti

en: Access Denied
hr: Pristup odbijen

en: Access Keys
hr: Pristupni ključevi

en: Access Keys:
hr: Pristupni ključevi:

en: Access contacts in the trash
hr: Pristup kontaktima u kanti

en: Access the data using an HTTP GET request from a specific URL. (This is the 'ICAL' icon on the Manage Events page.)
hr: Pristupite podacima pomoću HTTP GET zahtjeva s određenog URL-a. (Ovo je ikona ‘ICAL’ na stranici Upravljanje događajima.)

en: Access the drop-down menus here to select how frequently your %1 occurs.
hr: Pristupite padajućem meniju ovde da izaberete koliko često se %1 dešava.

en: Account Creation
hr: Kreiranje naloga

en: Account Holder
hr: Vlasnik računa

en: Account Relationship
hr: Odnos naloga

en: Account Type
hr: Vrsta računa

en: Account Type (Code)
hr: Vrsta računa (šifra)

en: Account Type Code
hr: Šifra vrste računa

en: Account creation required
hr: Kreiranje naloga obavezno

en: Accounting Batch
hr: Računovodstvena serija

en: Accounting Batch - %1
hr: Računovodstvena serija - %1

en: Accounting Batch Processing
hr: Obrada računovodstvene serije

en: Accounting Batches
hr: Računovodstvene serije

en: Accounting Code
hr: Računovodstveni kod

en: Accounts
hr: Računi

en: Accounts Payable
hr: Dugovanja

en: Accounts Receivable
hr: Potraživanje

en: Accounts Receivable Account is
hr: Račun za potraživanja je

en: Acctg Code
hr: Kod za knjigovodstvo

en: Accuracy and coverage, as well as terms of service for both geocoding and mapping may vary by provider and location. Some providers may offer or require paid subscriptions depending on volume of requests and type of organization using the service. You should investigate each provider and select the best option for your requirements and usage patterns.
hr: Točnost i pokrivenost, kao i uvjeti pružanja usluge za geokodiranje i mapiranje mogu se razlikovati ovisno o pružatelju usluga i lokaciji. Neki davatelji usluga mogu ponuditi ili zahtijevati plaćene pretplate ovisno o količini zahtjeva i vrsti organizacije koja koristi uslugu. Trebali biste istražiti svakog davatelja usluga i odabrati najbolju opciju za svoje zahtjeve i obrasce korištenja.

en: Acknowledgement sent?
hr: Priznanje poslano?

en: Acknowledgment Date
hr: Datum priznanja

en: Acknowledgment Sent
hr: Priznanje poslano

en: Action
hr: Akcija

en: Action Condition
hr: Uvjet akcije

en: Action Date And Time
hr: Datum i vreme akcije

en: Action Mapping Entity
hr: Entitet mapiranja akcije

en: Action Mapping Entity Value
hr: Vrednost entiteta mapiranja akcije

en: Action Mapping ID
hr: ID mapiranja akcije

en: Action Schedule ID
hr: ID zakazane akcije

en: Action(s)
hr: Akcije

en: Action:
hr: Akcija:

en: Actions
hr: Radnje

en: Activate the page (you can de-activate it later)
hr: Aktivirajte stranicu (kasnije je možete deaktivirati)

en: Active
hr: Aktivno

en: Active Memberships
hr: Aktivna članstva

en: Active On
hr: Aktivan na

en: Active Period
hr: Aktivni period

en: Active Recurring Contributions
hr: Aktivne periodične donacije

en: Active Relationship?
hr: Aktivna veza?

en: Active Role?
hr: Aktivna uloga?

en: Active volunteers.
hr: Aktivni volonteri.

en: Active?
hr: Aktivan?

en: Activities
hr: Aktivnosti

en: Activities %%StatusMessage%%
hr: Aktivnost %%StatusMessage%%

en: Activities are 'interactions with contacts' which you want to record and track. CiviCRM has several reserved (e.g. 'built-in') activity types (meetings, phone calls, emails sent). Create additional 'activity types' here if you need to record other types of activities. For example, you might want to add 'Job Interview', or 'Site Audit', etc.
hr: Aktivnosti su "interakcije s kontaktima" koje želite zabilježiti i pratiti. CiviCRM ima nekoliko rezerviranih (npr. "ugrađenih") vrsta aktivnosti (sastanci, telefonski pozivi, poslane e-poruke). Ovdje stvorite dodatne 'vrste aktivnosti' ako trebate zabilježiti druge vrste aktivnosti. Na primjer, možda ćete htjeti dodati "Razgovor za posao" ili "Revizija web-mjesta" itd.

en: Activities are 'interactions with contacts' which you want to record and track. This list is sorted by component and then by weight within the component.
hr: Aktivnosti su "interakcije s kontaktima" koje želite zabilježiti i pratiti. Ovaj se popis sortira po komponenti, a zatim po težini unutar komponente.

en: Activities from the %1 activity set have been added to this case.
hr: Aktivnosti iz skupa aktivnosti %1 dodane su ovom slučaju.

en: Activities which are Followup Activities
hr: Aktivnosti koje su propratne aktivnosti

en: Activities which are not Followup Activities
hr: Aktivnosti koje nisu propratne aktivnosti

en: Activities which have Followup Activities
hr: Aktivnosti koje imaju propratne aktivnosti

en: Activities without Followup Activities
hr: Aktivnosti bez propratnih aktivnosti

en: Activity
hr: Aktivnost

en: Activity %1 has been saved. %2 %3
hr: Aktivnost %1 je sačuvana. %2 %3

en: Activity Assignee
hr: Asignat aktivnosti

en: Activity Assignees
hr: Asignati aktivnosti

en: Activity Audit
hr: Revizija aktivnosti

en: Activity Auto Generated %1 '%2'
hr: Automatski generirana aktivnost %1 ‘%2’

en: Activity Auto-generated?
hr: Aktivnost je automatski generisana?

en: Activity Contact ID
hr: ID kontakta aktivnosti

en: Activity Contacts
hr: Kontakti aktivnosti

en: Activity Date
hr: Datum aktivnosti

en: Activity Date %1 %2
hr: Datum aktivnosti %1 %2

en: Activity Date Time
hr: Datum i vreme aktivnosti

en: Activity Dates - From
hr: Datumi aktivnosti - od

en: Activity Details
hr: Detalji aktivnosti

en: Activity Details %1 '%2'
hr: Pojedinosti aktivnosti %1 ‘%2’

en: Activity Details Report
hr: Izveštaj o detaljima aktivnosti

en: Activity Duration
hr: Trajanje aktivnosti

en: Activity Duration %1 %2
hr: Trajanje aktivnosti %1 %2

en: Activity Filter
hr: Filter Aktivnosti

en: Activity ID
hr: Aktivnost ID

en: Activity ID of case-activity association.
hr: ID aktivnosti povezivanja slučaja i aktivnosti.

en: Activity ID of the first activity record in versioning chain.
hr: ID aktivnosti prvog zapisa u lancu kreiranja verzija.

en: Activity Import
hr: Import aktivnosti

en: Activity Links
hr: Linkovi aktivnosti

en: Activity Medium
hr: Medij aktivnosti

en: Activity Medium %1 %2
hr: Aktivnost medij %1 %2

en: Activity Medium, Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = encounter_medium.
hr: Medij aktivnosti, implicitan strani ključ ka civicrm_option_value where option_group = encounter_medium.

en: Activity Priority
hr: Prioritet aktivnosti

en: Activity Profile
hr: Profil aktivnosti

en: Activity Record
hr: Aktivnosti zapisi

en: Activity Reporter
hr: Reporter aktivnovsti

en: Activity Reporter %1 '%2'
hr: Izvjestitelj aktivnosti %1 ‘%2’

en: Activity Result - %1
hr: Rezultat aktivnosti - %1

en: Activity Revision History
hr: Povijest revizija aktivnosti

en: Activity Search
hr: Pretraga aktivnosti

en: Activity Separation
hr: Razdvajanje aktivnosti

en: Activity Separation is a required field.
hr: Razdvajanje aktivnosti je obavezno polje.

en: Activity Source
hr: Izvor aktivnosti

en: Activity Status
hr: Status aktivnosti

en: Activity Status %1 %2
hr: Status aktivnosti %1 %2

en: Activity Subject
hr: Sadržaj aktivnosti

en: Activity Subject %1 '%2'
hr: Predmet aktivnosti %1 ‘%2’

en: Activity Summary
hr: Sažetak aktivnosti

en: Activity Summary Report
hr: Izveštaj - kratak pregled aktivnosti

en: Activity Tag %1
hr: Aktivnost oznaka %1

en: Activity Tag(s)
hr: Tag(ovi) aktivnosti

en: Activity Targets
hr: Ciljevi aktivnosti

en: Activity Text
hr: Tekst aktivnosti

en: Activity Text (%1)
hr: Tekst aktivnosti (%1)

en: Activity Type
hr: Tip aktivnosti

en: Activity Type %1 %2
hr: Vrsta aktivnosti %1 %2

en: Activity Type ID
hr: Aktivnost tip ID

en: Activity Type Label
hr: Oznaka tipa aktivnosti

en: Activity Type Sorting
hr: Sortiranje vrste aktivnosti

en: Activity Type is a required field
hr: Tip aktivnosti je obavezno polje

en: Activity Types
hr: Vrsya aktivnosti

en: Activity assigned to
hr: Aktivnost dodijeljena

en: Activity assignment settings
hr: Postavke dodjele aktivnosti

en: Activity contact id
hr: ID kontakta aktivnosti

en: Activity created by
hr: Aktivnost kreirao

en: Activity default assignee
hr: Podrazumevani asignat aktivnosti

en: Activity has been filed to %1 case.
hr: Aktivnost je dostavljena na %1 slučaj.

en: Activity is a Test
hr: Aktivnost je test

en: Activity is a Test?
hr: Aktivnost je test?

en: Activity is in the Trash
hr: Aktivnost je u kanti

en: Activity marked as favorite.
hr: Aktivnost označena kao omiljena.

en: Activity tagged | %count activities tagged
hr[0]: Aktivnost tagovana
hr[1]: %count aktivnosti tagovano
hr[2]: %count aktivnosti tagovano

en: Activity targeted to
hr: Aktivnost usmerena na

en: Activity type
hr: Tip aktivnosti

en: Activity type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
hr: Vrsta aktivnosti %1, pronađena u konfiguracijskoj datoteci slučaja, nije prisutna u bazi podataka %2

en: Activity type of the last activity
hr: Vrsta aktivnosti posljednje aktivnosti

en: Activity type of the last completed activity
hr: Vrsta aktivnosti posljednje dovršene aktivnosti

en: Activity's Location in a text string.
hr: Lokacija aktivnosti u tekstualnom stringu.

en: Actual Amount
hr: Stvarni iznos

en: Actual Cost
hr: Tačna cena

en: Actual Cost of Product
hr: Stvarna cena proizvoda

en: Actual Number of Items
hr: Stvarni broj stavki

en: Actual Participant Count
hr: Stvarni broj sudionika

en: Actual Total Amount
hr: Stvarni ukupni iznos

en: Actual amount that is paid as the Pledged installment amount.
hr: Stvarni iznos koji se plaća kao iznos rate založenog.

en: Actual date only
hr: Samo stvarni datum

en: Actual participant count
hr: Tačan broj učesnika

en: Add
hr: Dodaj

en: Add %1 Record
hr: Dodaj %1 zapis

en: Add %1 back into %2?
hr: Dodaj %1 nazad u %2?

en: Add 'Do Not...' Contact(s) Preferences
hr: Dodaj podešavanja kontakata 'Ne...'

en: Add >>
hr: Dodaj >>

en: Add ACL
hr: Dodaj ACL

en: Add Activity
hr: Dodaj aktivnost

en: Add Association Rule
hr: Dodaj pravilo asocijacije

en: Add BCC
hr: Dodaj BCC

en: Add CC
hr: Dodaj CC

en: Add Campaign
hr: Dodaj kampanju

en: Add Cancel Button
hr: Dodaj dugme za otkazivanje

en: Add Case
hr: Dodaj spis

en: Add Child
hr: Dodaj podređeni tag

en: Add Client
hr: Dodaj klijenta

en: Add Client To Case
hr: Dodaj klijenta u predmet

en: Add Comment
hr: Dodaj komentar

en: Add Contact To Existing Group
hr: Dodaj kontakt u postojeću grupu

en: Add Contact To Group
hr: Dodaj kontakt u grupu

en: Add Contact Type
hr: Dodaj vrstu kontakta

en: Add Contact to CiviCRM Group
hr: Dodaj kontakt u CiviCRM grupu

en: Add Contacts to %1
hr: Dodaj kontakte do %1

en: Add Contacts to A Group
hr: Dodaj kontakte u A grupu

en: Add Contacts to Group
hr: Dodaj kontakte u grupu

en: Add Contacts: %1
hr: Dodaj kontakte: %1

en: Add Contribution
hr: Dodaj donaciju

en: Add Contribution Page
hr: Dodaj stranicu za doniranje

en: Add Custom Field
hr: Dodaj korisničko/sopstveno polje

en: Add Discount Set to Fee Table
hr: Dodaj skup popusta u tablicu naknada

en: Add Event
hr: Dodaj događaj

en: Add Event Registration
hr: Dodajte registraciju događaja

en: Add Event Template
hr: Dodaj predložak događaja

en: Add Field
hr: Dodaj polje

en: Add Financial Account
hr: Dodaj financijski račun

en: Add Financial Type
hr: Dodaj finansijski tip

en: Add Group
hr: Dodaj grupu

en: Add IM
hr: Dodaj IM

en: Add Label Format
hr: Dodaj oblik natpisa

en: Add Language
hr: Dodaj jezik

en: Add Mail Account
hr: Dodaj račun e-pošte

en: Add Mailing Component
hr: Dodaj komponentu skupne pošte

en: Add Membership
hr: Dodaj članstvo

en: Add Membership Status
hr: Dodaj status članstva

en: Add Membership Type
hr: Dodaj vrstu članstva

en: Add Menu Item
hr: Dodaj stavku izbornika

en: Add Message Template
hr: Dodaj predložak poruke

en: Add New
hr: Dodaj novi

en: Add New Record
hr: Dodaj novi zapis

en: Add New Scheduled Job
hr: Dodaj novi zakazani zadatak

en: Add Note
hr: Dodaj zabilješku

en: Add OpenID
hr: Dodaj OpenID

en: Add Option
hr: Dodaj opciju

en: Add Option Group
hr: Dodaj grupu mogućnosti

en: Add PDF Page Format
hr: Dodaj PDF oblik stranice

en: Add Parameter
hr: Dodaj parametar

en: Add Parent
hr: Dodaj nadređeni element

en: Add Participant Status
hr: Dodaj stanje sudionika

en: Add Payment Processor
hr: Dodaj obradu plaćanja

en: Add Petition
hr: Dodaj peticiju

en: Add Pledge
hr: Dodaj obećanje

en: Add Premium
hr: Dodaj nagradu

en: Add Premium to Contribution Page
hr: Dodaj nagradu na stranicu za doniranje

en: Add Price Field
hr: Dodaj polje za cenu

en: Add Products to This Page
hr: Dodaj proizvode na ovu stranicu

en: Add Profile
hr: Dodaj profil

en: Add Relationship
hr: Dodaj odnos

en: Add Relationship Type
hr: Dodaj vrstu odnosa

en: Add Relationship for %1
hr: Dodaj vezu za %1

en: Add Reminder
hr: Dodaj podsjetnik

en: Add Respondent Reservation(s)
hr: Dodaj rezervaciju(e) ispitanika

en: Add Role Assignment
hr: Dodaj raspodelu uloga

en: Add SMS Provider
hr: Dodaj SMS provajdera

en: Add Selected Options
hr: Dodaj izabrane opcije

en: Add Set of Custom Fields
hr: Dodaj set sopstvenih polja

en: Add Set of Price Fields
hr: Dodaj Set polja za cenu

en: Add Survey
hr: Dodaj anketu

en: Add Tag
hr: Dodaj tag

en: Add Tag Set
hr: Dodaj set tagova

en: Add Tags
hr: Dodaj oznake

en: Add Timeline
hr: Dodajte vremensku traku

en: Add User
hr: Dodaj korisnika

en: Add Voter Reservation
hr: Dodaj rezervaciju glasača

en: Add a new language to this installation.
hr: Dodajte novi jezik ovoj instalaciji.

en: Add a new record in each tab (Activities, Tags,..etc)
hr: Dodaj novi zapis u svaku karticu (Aktivnosti, Tagovi, itd.)

en: Add activity
hr: Dodaj aktivnost

en: Add activity type
hr: Dodajte vrstu aktivnosti

en: Add address
hr: Dodaj adresu

en: Add all contacts to %1 group?
hr: Želite li dodati sve kontakte u %1 group?

en: Add another IM
hr: Dodaj još jedan IM

en: Add another Open Id
hr: Dodaj još jedan OpenID

en: Add another phone number
hr: Dodaj još jedan telefon

en: Add another website
hr: Dodaj još jedan vebsajt

en: Add any existing fields needed by dragging them into the profile form builder.
hr: Dodajte postojeća pola koja su vam potrebna tako što ćete ih prevući u alatku za izradu formulara profila.

en: Add association rule
hr: Dodaj pravilo asocijacije

en: Add client relationship
hr: Dodajte odnos s klijentom

en: Add data in a profile form.
hr: Dodaj podatke u formularu profila.

en: Add email
hr: dodaj email

en: Add event to Google Calendar
hr: Dodajte događaj u Google kalendar

en: Add file:
hr: Dodaj fajl:

en: Add footer region with Twitter, Facebook and LinkedIn share buttons and scripts?
hr: Dodati područje podnožja s gumbima i skriptama za dijeljenje na Twitteru, Facebooku i LinkedInu?

en: Add imported records to a new group
hr: Dodaj importovane zapise u novu grupu

en: Add imported records to existing group(s)
hr: Dodaj importovane zapise u postojeću grupu(grupe)

en: Add members to %1
hr: Dodajte članove u %1

en: Add menu items at any level to support specific work-flows. For example, if your organization uses profile(s) for data entry, you can add menu items linking to those profiles. New menu items can also link to external (non-CiviCRM) web pages and web applications. Click 'New Menu Item' to add an item at any level.
hr: Dodajte stavke izbornika na bilo kojoj razini da biste podržali određene radne tokove. Na primjer, ako vaša organizacija koristi profile za unos podataka, možete dodati stavke izbornika koje se povezuju s tim profilima. Nove stavke izbornika također se mogu povezati s vanjskim (ne-CiviCRM) web stranicama i web aplikacijama. Kliknite "Nova stavka izbornika" da biste dodali stavku na bilo kojoj razini.

en: Add new
hr: Dodaj novi

en: Add new role
hr: Dodajte novu ulogu

en: Add or edit IM
hr: Dodaj ili uredi IM

en: Add or edit OpenID
hr: Dodaj ili uredi OpenID

en: Add or edit email
hr: Dodaj ili uredi email

en: Add or edit phone
hr: Dodaj ili uredi telefon

en: Add or edit website
hr: Dodaj ili uredi vebsajt

en: Add phone
hr: Dodaj telefo

en: Add relationship - to %1
hr: Dodaj vezu - ka %1

en: Add respondent(s) to a new group
hr: Dodaj ispitanika(e) u novu grupu

en: Add respondent(s) to existing group(s)
hr: Dodaj ispitanika(e) u postojeću grupu(e)

en: Add role
hr: Dodajte ulogu

en: Add row
hr: Dodaj redak

en: Add spaces or punctuation to layout by surrounding them with brackets.
hr: Dodajte razmake ili interpunkciju izgledu tako da ih okružite zagradama.

en: Add status rules, before configuring membership
hr: Dodavanje pravila stanja prije konfiguriranja članstva

en: Add the %1 set of scheduled activities to this case?
hr: Dodati %1 skup planiranih aktivnosti ovom slučaju?

en: Add this contact to one or more groups...
hr: Dodaj ovaj kontakt u jednu ili više grupa..

en: Add this widget to any web page by copying and pasting the code below.
hr: Dodajte ovaj vidžet bilo kojoj veb strani tako što ćete kopirati kod ispod.

en: Add to %1
hr: Dodaj u %1

en: Add to Group
hr: Dodaj u grupu

en: Add to Group: %1
hr: Dodaj u grupu: %1

en: Add to My Reports
hr: Dodaj u moja izvješća

en: Add to My Reports?
hr: Želite li dodati u moja izvješća?

en: Add to Smart Group
hr: Dodaj u smart grupu

en: Add to a group
hr: Dodaj u grupu

en: Add website
hr: Dodaj vebsajt

en: Add your custom field(s) to this profile as profile fields.
hr: Dodajte svoja prilagođena polja ovom profilu kao polja profila.

en: Add your field(s) this custom field group.
hr: Dodajte svoja polja ovoj prilagođenoj grupi polja.

en: Add, Update, or Disable Payment Processors
hr: Dodaj, ažuriraj ili isključi procesor uplata

en: Add, remove or change the order of columns by editing the corresponding <a href="%1" target="_blank">Bulk Entry profile</a>.
hr: Dodajte, uklonite ili promijenite redoslijed stupaca uređivanjem odgovarajućeg <a href=“%1” target=“_blank”>Profila skupnog unosa</a>.

en: Add...
hr: Dodaj…

en: Add/remove association rules and configure settings. Also perform manual synchronization.
hr: Dodaj/ukloni pravila povezivanja i konfiguriši podešavanja. Takođe, možete sami uraditi sinhronizaciju.

en: Added
hr: Dodano

en: Added '%1'
hr: Dodato '%1'

en: Added (by %1)
hr: Dodao/la (%1)

en: Added Contact to %1 | Added Contacts to %1
hr[0]: Kontakt dodat u %1
hr[1]: Kontakti dodati u %1
hr[2]: Kontakti dodati u %1

en: Added Date
hr: Dodano datuma

en: Added Tag <em>%1</em>
hr: Dodat tag  <em>%1</em>

en: Added by
hr: Dodao/la

en: Added to Group
hr: Dodato u grupu

en: Additional Contribution
hr: Dodatna donacija

en: Additional Contribution is required.
hr: Dodatna donacija se traži.

en: Additional Details
hr: Dodatni detalji

en: Additional Details:
hr: Dodatni detalji:

en: Additional Fields
hr: Dodatna polja

en: Additional Group for Export
hr: Dodatne grupe za eksport

en: Additional Information
hr: Dodatne informacije

en: Additional Participant Email(s)
hr: Dodatne adrese e-pošte sudionika

en: Additional Payment Receipt or Refund Notification
hr: Dodatna notifikacija o priznanici za plaćanje ili refundaciji

en: Additional Receipt Message
hr: Dodatna poruka uz priznanicu

en: Additional Reminder Days
hr: Dodatni dani podsjetnika

en: Additional Text Color
hr: Boja dodatnog teksta

en: Additional folder where DOMPDF will look for fonts.
hr: Dodatna mapa u kojoj će DOMPDF tražiti fontove.

en: Additional message or instructions to include in confirmation email.
hr: Dodatna poruka ili upute koje treba uključiti u e-poruku potvrde.

en: Additional payment recorded for event or membership fee.
hr: Dodatna uplata zabeležena za kotizaciju ili članarinu.

en: Address
hr: Adresa

en: Address Deleted
hr: Adresa obrisana

en: Address Display
hr: Prikaz adrese

en: Address Display Format
hr: Oblik prikaza adrese

en: Address Editing
hr: Uređivanje adrese

en: Address Fields
hr: Polja adrese

en: Address Format
hr: Adresa - Format

en: Address Format ID
hr: ID Formata adrese

en: Address ID
hr: Adresa - ID

en: Address Location
hr: Adresa - lokacija

en: Address Location Type
hr: Adresa - tip lokacije

en: Address Name
hr: Naziv adrese

en: Address Settings
hr: Postavke adrese

en: Address Standardization
hr: Standardizacija adrese

en: Address Standardization Provider.
hr: Davatelj standardizacije adresa.

en: Address Tokens
hr: Tokeni adresa

en: Address belongs to %1
hr: Adresa pripada %1

en: Address field values are taken from the contact's <strong>primary</strong> location.
hr: Vrijednosti polja adrese preuzimaju se s <strong>primarne</strong> lokacije kontakta.

en: Address not found in USPS database.
hr: Adresa nije pronađena u USPS bazi podataka

en: Addressee
hr: Adresant

en: Addressee Custom
hr: Prilagođeni Primalac

en: Addressee ID
hr: ID primaoca

en: Addressee Type
hr: Tip primaoca

en: Addresses
hr: Adrese

en: Addresses Evaluated: %1
hr: Adresa potvrđeno: %1

en: Addresses Geocoded: %1
hr: Adresa geokodirano: %1

en: Addressing Options
hr: Opcije adresiranja

en: Adds users to a matching CiviCRM group on account creation, update, or login for each of their Drupal roles.
hr: Dodaj korisnike u odgovarajuću CiviCRM grupu prilikom kreiranja naloga, ažuriranja ili logovnja za svaku od Drupal uloga.

en: Adjust Pledge Payment Schedule
hr: Podesi raspored uplata obaveza

en: Adjust Pledge Payment Schedule?
hr: Prilagoditi raspored plaćanja zaloga?

en: Adjust Recurring Start Date
hr: Podesi datum početka periodične donacije

en: Adjust Total Pledge Amount
hr: Podesi ukupan iznos obaveze

en: Adjust Total Pledge Amount?
hr: Prilagoditi ukupni iznos zaloga?

en: Adjust scheduled amount
hr: Prilagodba planiranog iznosa

en: Adjust search behaviors including wildcards, and data to include in quick search results. Adjusting search settings can improve performance for larger datasets.
hr: Prilagodite ponašanja pretraživanja, uključujući zamjenske znakove i podatke, tako da ih uključite u brze rezultate pretraživanja. Prilagodba postavki pretraživanja može poboljšati performanse za veće skupove podataka.

en: Admin users may set a manual status which overrides the calculated status. When this flag is true, automated status update scripts should NOT modify status for the record.
hr: Administratorski korisnici mogu postaviti ručno stanje koje nadjačava izračunati status. Kada je ova zastavica istinita, skripte za automatsko ažuriranje statusa NE bi trebale mijenjati status zapisa.

en: Administer CiviCRM
hr: Administriraj CiviCRM

en: Administration
hr: Administracija

en: Administration Documentation
hr: Administrativna dokumentacija

en: Administrator Only?
hr: Samo administrator?

en: Administrators
hr: Administratori

en: Adult Day Care Referral
hr: Uputnica za dnevni boravak za odrasle

en: Advanced
hr: Napredno

en: Advanced Filter
hr: Napredni filter

en: Advanced Search
hr: Napredna pretraga

en: Advanced Search Options
hr: Opcije za naprednu pretragu

en: Advanced Search returns your results as Contact records by default. However, you may want to get another record type instead. For example, you may want to see all the Activity records which match your search criteria.
hr: Prema podrazumevanim podešavanjima, napredna pretraga prikazuje vaše rezultate u formi kontakata. Međutim, možda ćete želeti da ih dobijete u u nekom drugom tipu zapisa. Na primer, možda želite da vidite sve zapise o aktivnostima koji odgovaraju vašem kriterijumu pretrage.

en: Advanced options used by the email templating system. (JSON encoded)
hr: Napredne opcije koje koristi sustav iskušavanja e-pošte. (JSON kodiran)

en: Afar
hr: Afarski jezik

en: Afrikaans
hr: Afrikans

en: After
hr: Posle

en: After Premiums
hr: Posle nagrade

en: After adding your event, create links to the listing page by copying the URL provided in the 'Participant Listing' section of the Configure Event page.
hr: Nakon dodavanja vašeg događaja, stvorite veze na stranicu s popisom kopiranjem URL-a navedenog u odjeljku 'Popis sudionika' na stranici Konfiguriraj događaj.

en: After importing contacts, you may also want to import <strong>contributions, membership info and/or event participation</strong> data for these contacts. If so, first make sure that the corresponding CiviCRM component is enabled from Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Enable CiviCRM Components. Enable CiviContribute, CiviMember, and/or CiviEvent. Then navigate to the Import option found in each component's menu (e.g. CiviContribute &raquo; Import Contributions).
hr: Nakon importa kontakata, možete importovati podatke o <strong>donacijama, članstvu ili /i učešću na događajima</strong> za ove kontakte. Ukoliko se opredelite za ovaj import, provrite da li su adekvatne CiviCRM komponente uključene u Administriraj CiviCRM &raquo; Sistemska podešavanja &raquo; Uključi CiviCRM komponente. Uključite CiviContribute, CiviMember, ili/i CiviEvent. Zatim nađite opciju za import u meniju za svaku komponentu (npr. CiviContribute &raquo; Import donacija).

en: After logging in, you can use this form to promote your fundraising page
hr: Nakon prijave ovaj obrazac možete koristiti za promociju stranice za prikupljanje sredstava

en: After selecting %1 as the winner, one must schedule the delivery for the final mailing.
hr: Nakon odabira %1 kao pobjednika, potrebno je zakazati isporuku za konačnu poštu.

en: After the application has a major failure or reset.
hr: Nakon što aplikacija doživi veliki kvar ili resetiranje.

en: After the application has changed permission requirements.
hr: Nakon što aplikacija promijeni preduvjete za dozvole.

en: After the application has migrated to a new URL.
hr: Nakon migracije aplikacije na novi URL.

en: After you click <strong>Next</strong> - the total number of selected recipients will be displayed on the next screen. Use this as a 'reality-check' to help you confirm that you've targeted (and excluded) the desired recipients.
hr: Nakon što kliknete na <strong>Sledeće</strong> – ukupan broj izabranih primalaca biće prikazan na sledećem ekranu. Koristite ovo kao proveru koja će vam pomoći da potvrdite da ciljate (i izostavljate) željene primaoce.

en: After your site has migrated to a new URL.
hr: Nakon migracije web-mjesta na novi URL.

en: Age
hr: Godine

en: Age at Event
hr: Dob na događaju

en: Aggregate Amount
hr: Agregatni iznos

en: Aggregate Amount Pledged
hr: Založeni ukupni iznos

en: Aggregates time spent on case and / or non-case activities by activity type and contact.
hr: Sakuplja vreme provedeno na aktivnostima koje su i/ili nisu vezane za slučaj prema tipu aktivnosti i kontaktu.

en: Agreement
hr: Dogovor

en: Akan
hr: Akanski jezik

en: Albanian
hr: Albanski

en: All
hr: Svi

en: All Activities
hr: Sve aktivnosti

en: All Cases
hr: Svi slučajevi

en: All Cases With Recently Performed Activities
hr: Svi slučajevi s nedavno obavljenim aktivnostima

en: All Cases With Upcoming Activities
hr: Svi slučajevi s nadolazećim aktivnostima

en: All Cases with Upcoming Activities
hr: Svi slučajevi s nadolazećim aktivnostima

en: All Contact Types
hr: Svi tipovi kontakata

en: All Contacts
hr: Svi kontakti

en: All Custom Groups
hr: Sve korisničke grupe

en: All Events
hr: Svi događaji

en: All Groups
hr: Sve grupe

en: All Prior to Previous
hr: Se pre prethodnog

en: All Profiles
hr: Svi profili

en: All Tags
hr: Svi tagovi

en: All contacts that have signed a CiviCampaign petition will be added to this group. The group will be created if it does not exist (it is required for email verification).
hr: Svi kontakti koji su potpisali peticiju CiviCampaign bit će dodani ovoj skupini. Grupa će se stvoriti ako ne postoji (potrebna je za provjeru e-pošte).

en: All extensions are up-to-date:
hr: Svi dodaci su ažurni:

en: All membership types in the price set have the auto-renew feature enabled (Administer > CiviMember > Membership Types)
hr: Svi tipovi članstva u setu cena imaju aktiviranu mogućnost automatske obnove (Administracija > CiviMember > Tipoci članstva)

en: All membership types in the price set have the same duration (e.g. they are one year memberships).
hr: Svi tipovi članstva u setu cena imaju istu dužinu trajanja (npr. sva članstva su jednogodišnja).

en: All others in the series will remain unchanged.
hr: Svi ostali u nizu ostat će nepromijenjeni.

en: All records previously tagged %1 are now tagged %2.
hr: Svi zapisi tagovani sa %1 su sada tagovani sa %2.

en: All recurring contributions
hr: Sve periodične donacije

en: All recurring contributions regardless of payments
hr: Sve periodične donacije bez obzira na broj uplata

en: All report instances are automatically included in the Report Listing page. Check this box to also add this report to the navigation menu.
hr: Sve instance izvješća automatski se uključuju na stranicu Unos izvješća. Uključite ovaj okvir da biste dodali i ovo izvješće na navigacijski izbornik.

en: All tables use Unique Connection ID
hr: Sve tablice koriste jedinstveni ID veze

en: All voters held by you are already released for this survey.
hr: Svi glasači koje ste zadržali za ovu anketu su već raspušteni.

en: Allow 'Tell a friend' functionality
hr: Dopusti funkciju "Recite prijatelju"

en: Allow API access even if Access CiviCRM is not granted
hr: Dozvoli API pristup, čak i u slučaju da nije dozvoljen pristup CiviCRMu

en: Allow CiviMail users to send mailings with a custom Reply-To header.
hr: Dopustite korisnicima CiviMaila slanje pošte s prilagođenim zaglavljem Odgovori na.

en: Allow Edits to Recurring Donation Start Date?
hr: Želite li dopustiti uređivanje datumu početka ponavljajuće donacije?

en: Allow Edits to Recurring Donation Start date?
hr: Dozvoli ažuriranje datuma početka periodične donacije?

en: Allow Multiple Case Clients
hr: Dopusti više klijenata slučajeva

en: Allow Multiple Records
hr: Dozvoli više zapisa

en: Allow Multiple Registrations
hr: Dopusti višestruke registracije

en: Allow Online Registration
hr: Dozvoli online registraciju

en: Allow Other Amounts
hr: Dozvoli druge iznose

en: Allow Partial Payment
hr: Dozvoljeno delimično plaćanje

en: Allow Permanent Delete for contacts who are linked to live financial transactions
hr: Dopusti trajno brisanje za kontakte koji su povezani s financijskim transakcijama uživo

en: Allow Searching on Field?
hr: Dozvoli pretragu u polju?

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer
hr: Dopusti samoposlužno otkazivanje ili prijenos

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer?
hr: Dopustiti samoposlužno otkazivanje ili prijenos?

en: Allow Shared Email
hr: Dopusti dijeljenu e-poštu

en: Allow User to enable multilingual
hr: Dozvoli korisniku da uključi višejezičnu podršku

en: Allow alerts to auto-dismiss?
hr: Želite li dopustiti upozorenja za automatsko odbacivanje?

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this contribution page.
hr: Dozvolite aktivistima da kreiraju sopstvene stranice ličnog prikupljanja fondova povezane sa ovom stranicom za donaciju.

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this event.
hr: Omogućite biračima da stvore vlastite osobne stranice za prikupljanje sredstava povezane s ovim događajem.

en: Allow duplicate contact to be created
hr: Dozvoli da se napravi duplikat kontakta

en: Allow entering data into contact reference fields
hr: Dozvoli unos podataka u polja za refernciranje kontakata

en: Allow frequency intervals
hr: Dozvoili intervale učestalosti

en: Allow individuals to contribute and / or signup for membership on behalf of an organization?
hr: Dozvolite pojedincima da doniraju ili / i prijave za članstvo u ime organizacije?

en: Allow mail from logged in contact
hr: Dopusti poštu iz prijavljenog kontakta

en: Allow multiple registrations from the same email address requires a profile of type 'Individual'
hr: Omogućavanje višestrukih registracija s iste adrese e-pošte zahtijeva profil tipa 'Individualni'

en: Allow other amounts
hr: Dozvoli druge iznose

en: Allow second-degree relationship permissions
hr: Dopusti dozvole za odnose drugog stupnja

en: Allow self service cancellation or transfer for event?
hr: Dopustiti samoposlužno otkazivanje ili prijenos za događaj?

en: Allow self-service cancellation or transfer?
hr: Dopustiti samoposlužno otkazivanje ili prijenos?

en: Allow sending email from the logged in contact's email address.
hr: Dopusti slanje e-pošte s adrese e-pošte prijavljenog kontakta.

en: Allow users to create, edit and copy event-related profile forms used for online event registration.
hr: Omogućite korisnicima stvaranje, uređivanje i kopiranje obrazaca profila povezanih s događajima koji se koriste za online registraciju događaja.

en: Allow users to view/ download their own invoices
hr: Dozvoli korisnicima da vide/ preuzmu svoje profakture

en: Allowed to login?
hr: Dozvoljen login?

en: Alphabetical order
hr: Abecedni red

en: Alphabetize Options
hr: Poređaj opcije po alfabetu

en: Alphanumeric
hr: Alfanumerički

en: Already selected
hr: Već odabrano

en: Also Registered by this Participant
hr: Također registrirao ovaj sudionik

en: Also include
hr: Također uključite

en: Also include contacts where
hr: Uključi kontakte gde

en: Also look for a node and use the node author
hr: Takođe traži nod i koristi autora noda

en: Altered Contact
hr: Izmijenjeni kontakt

en: Altered by
hr: Izmijenio

en: Alternatively, you can use a price set.
hr: Osim toga, možete koristiti set cena.

en: Alternatively, you may add new files using drag/drop.
hr: Takođe možete dodati nove fajlove prevlačenjem.

en: Alternatively, you may select a header or footer which includes the required tokens.
hr: Možete odabrati zaglavlje ili podnožje koje uključuje potrebne tokene.

en: Always
hr: Uvek

en: Always Show Smart Groups
hr: Uvek prikaži smart grupe

en: Always post to Accounts Receivable?
hr: Uvijek knjižite na potraživanja od kupaca?

en: Always use this Page Format with the new template?
hr: Uvek koristi ovaj format stranice sa ovim šablonom?

en: Always use this Page Format with the selected Template
hr: Uvek koristi ovaj format stranice sa izabranim šablonom

en: Amount
hr: Iznos

en: Amount %1
hr: Iznos %1

en: Amount (%1)
hr: Iznos (%1)

en: Amount Before Tax:
hr: Iznos prije poreza:

en: Amount Between
hr: Iznos između

en: Amount Contributed to Date
hr: Iznos doprinosa datumu

en: Amount Due
hr: Dospjeli iznos

en: Amount Due:
hr: Preostali dug:

en: Amount Label
hr: Iznos - oznaka

en: Amount Received
hr: Zaprimljeni iznos

en: Amount Requested(orig. currency)
hr: Traženi iznos(orig.

en: Amount Requested<br />(original currency)
hr: Traženi iznos<br />(izvorna valuta)

en: Amount Statistics
hr: Statistika iznosa

en: Amount before Tax
hr: Iznos prije poreza

en: Amount cannot be empty.
hr: Iznos ne može biti prazan.

en: Amount granted
hr: Odobreni iznos

en: Amount is required field.
hr: Iznos je obavezno polje.

en: Amount must be positive
hr: Iznos mora biti pozitivan broj

en: Amount of<br>Current Payment
hr: Iznos<br>trenutne uplate

en: Amount requested for grant in original currency (if different).
hr: Iznos zatražen za bespovratna sredstva u izvornoj valuti (ako je različit).

en: Amount with %1 :
hr: Iznos sa %1 :

en: Amounts
hr: Iznosi

en: An HTML formatted version of this message will be sent to contacts whose Email Format preference is 'HTML' or 'Both'.
hr: HTML formatirana verzija ove poruke bit će poslana kontaktima čija je preferenca oblik e-pošte 'HTML' ili 'Oboje'.

en: An acknowledgment email has been sent to %1.<br />
hr: E-pošta s priznanjem poslana je %1.<br />

en: An auto_increment_increment value greater than 1 is not currently supported. Please see issue CRM-7923 for further details and potential workaround.
hr: Vrednost auto_increment_increment veća od 1 trenutno nije podržana. Pogledajte Issue CRM-7923 za više detalja i moguće rešenje.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1 and to %2.
hr: Email sa potvrdom ovih instrukcija za uplatu je poslat ka %1 i %2.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1.
hr: Email sa potvrdom ovih instrukcija za uplatu je poslat ka %1

en: An email receipt has also been sent to %1
hr: Email priznanica je poslat %1

en: An email receipt has also been sent to %1 and to %2
hr: Email priznanica je poslata %1 i %2

en: An email receipt will be sent to %1 and to %2 once the transaction is processed successfully.
hr: Email sa priznanicom će biti poslat %1 i %2 čim transakcija bude uspešno obrađena.

en: An email receipt will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
hr: Email sa priznanicom će biti poslat %1 čim transakcija bude uspešno obrađena.

en: An email with event details has been sent to %1.
hr: E-pošta s detaljima događaja poslana je na %1.

en: An enabled extension is missing from the extensions directory
hr: U direktoriju proširenja nedostaje omogućeno proširenje

en: An error occurred when CiviCRM attempted to send an email (via %1). If you received this error after submitting on online contribution or event registration - the transaction was completed, but we were unable to send the email receipt.
hr: Došlo je do greške kada je CiviCRM pokušao da pošalje email (putem %1). Ako ste dobili obaveštenje o grešci nakon što ste poslali online donaciju ili registraciju za događaj - transakcija je izvršena, ali nismo uspeli da vam pošaljemo email sa računom.

en: An error occurred while processing your request.
hr: Došlo je do pogreške tijekom obrade vašeg zahtjeva.

en: An extension container has been defined with a blank URL.
hr: Spremnik proširenja definiran je praznim URL-om.

en: An extension container has been defined with a blank directory.
hr: Spremnik proširenja definiran je praznim direktorijem.

en: Annual Options
hr: Godišnje opcije

en: Anonymous
hr: Anonimno

en: Another %1 record
hr: Još jedan %1 zapis

en: Another Address
hr: Druga adresa

en: Another search field
hr: Drugo polje za pretragu

en: Any
hr: bilo koji

en: Any Role
hr: Bilo koja uloga

en: Any emails that are not processed will be moved to the ignored folder.
hr: Sve e-poruke koje nisu obrađene premjestit će se u zanemarenu mapu.

en: Any governmental entity.
hr: Bilo koji entitet vlade.

en: Any not-for-profit organization.
hr: Bilo koja neprofitna organizacija.

en: Api Error
hr: Pogreška Api-ja

en: Api Joins
hr: Api se pridružuje

en: Api Key
hr: API ključ

en: Api Type
hr: API tip

en: Appear in Top section of select list
hr: Pojavit će se u gornjoj sekciji odabranog popisa

en: Applicant
hr: Molilac

en: Application List Unavailable
hr: Popis aplikacija nije dostupan

en: Application received date
hr: Datum zaprimanja prijave

en: Approval
hr: Odobrenje

en: Approval Needed
hr: Potrebno odobrenje

en: Approval Note
hr: Napomena o odobrenju

en: Approval Req Text
hr: Tekst zahtjeva za odobrenje

en: Approval Required Text
hr: Potreban tekst odobrenja

en: Approval Required?
hr: Potrebno je odobrenje?

en: Approval Status
hr: Stanje odobrenja

en: Approval Statuses
hr: Stanja odobrenja

en: Approval message
hr: Poruka o odobrenju

en: Approval required
hr: Potrebno je odobrenje

en: Approve
hr: Odobriti

en: Approve Personal Campaign Page
hr: Odobri stranicu osobne kampanje

en: Approve/Reject
hr: Odobravanje/odbijanje

en: Approve/Reject Mailing
hr: Odobravanje/odbijanje slanja pošte

en: Approve/Reject Note
hr: Odobravanje/odbacivanje bilješke

en: Approved
hr: Odobreno

en: Approved By
hr: Odobrio

en: Approved By Contact ID
hr: Odobrio ID kontakta

en: Approved mailing
hr: Odobreni mailing

en: Apt.
hr: Stan

en: Apt/Unit/Suite
hr: Stan/Apartman br

en: Arabic
hr: Arapski

en: Aragonese
hr: Aragonski

en: Archive
hr: Arhiva

en: Archive Mailing
hr: Arhiviraj slanje pošte

en: Archived
hr: Arhivirano

en: Are contributions of this type tax-deductible?
hr: Mogu li se doprinosi ove vrste odbiti od poreza?

en: Are monies received into this account tax-deductible?
hr: Mogu li se novac primiti na ovaj račun od poreza?

en: Are the access credentials correct?
hr: Da li su parametri pristupa tačni?

en: Are the members of the group included or excluded?.
hr: Jesu li članovi grupe uključeni ili isključeni?.

en: Are users required to complete this field?
hr: Da li korisnici moraju da popune ovo polje?

en: Are you sure you are ready to upgrade now?
hr: Da li ste sigurni da ste spremni za ažuriranje sada?

en: Are you sure you want delete this report? This action cannot be undone.
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovo izvješće? Ovu akciju nije moguće poništiti.

en: Are you sure you want to add back into %1?
hr: Da li ste siguni da želite da dodate nazad u %1?

en: Are you sure you want to archive this mailing?
hr: Jeste li sigurni da želite arhivirati ovo slanje pošte?

en: Are you sure you want to be removed from the mailing list(s) shown below:
hr: Jeste li sigurni da želite biti uklonjeni s dolje prikazanih popisa primatelja e-pošte:

en: Are you sure you want to cancel this mailing?
hr: Jeste li sigurni da želite otkazati ovu poštu?

en: Are you sure you want to cancel your registration for this event?
hr: Jeste li sigurni da želite otkazati svoju registraciju za ovaj događaj?

en: Are you sure you want to close and export this batch?
hr: Jeste li sigurni da želite zatvoriti i izvesti ovu seriju?

en: Are you sure you want to close this batch?
hr: Jeste li sigurni da želite zatvoriti ovu seriju?

en: Are you sure you want to close:
hr: Jeste li sigurni da želite zatvoriti:

en: Are you sure you want to confirm subscription for %1?
hr: Da li ste sigurni da želite da potvrdite pretplatu za %1?

en: Are you sure you want to continue?
hr: Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: Are you sure you want to delete
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete

en: Are you sure you want to delete <b>%1</b>?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete <b>%1</b>?

en: Are you sure you want to delete Campaign Page '%1'?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete stranicu Kampanje '%1'?

en: Are you sure you want to delete attached file.
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete priloženi fajl?

en: Are you sure you want to delete attached file?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete priloženi fajl?

en: Are you sure you want to delete the %1 survey?
hr: Da li ste sigurni da želite da obišete anketu %1 ?

en: Are you sure you want to delete the contact record and all related information for <strong>%1</strong>?
hr: Da li ste sigurni da želite da obišete zapis kontakta i sve povezane informacije za <strong>%1</strong>?

en: Are you sure you want to delete the group %1?
hr: Da li ste sigurni da želite da obišete grupu %1 ?

en: Are you sure you want to delete the note '%1'?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete belešku '%1'?

en: Are you sure you want to delete the selected Activities?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete izabrane aktivnosti?

en: Are you sure you want to delete the selected Grants? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these grants.
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati odabrana bespovratna sredstva? Ovu operaciju brisanja nije moguće poništiti i izbrisat će sve transakcije povezane s tim bespovratnim sredstvima.

en: Are you sure you want to delete the selected cases? This will move the case(s) and all associated activities to the Trash.
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati odabrane slučajeve? Ovo će premjestiti slučaj(eve) i sve povezane aktivnosti u smeće.

en: Are you sure you want to delete the selected contact(s)?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete izabrani kontakt(kontakte)?

en: Are you sure you want to delete the selected contributions? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these contributions.
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete označene donacije? Ova operacija je nepovratna i ukloniće sve transakcije i aktivnosti povezane sa ovim donacijama.

en: Are you sure you want to delete the selected memberships? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these memberships.
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati odabrana članstva? Ovu operaciju brisanja nije moguće poništiti i izbrisat će sve transakcije i aktivnosti povezane s tim članstvima.

en: Are you sure you want to delete the selected participations? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these participations.
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati odabrana sudjelovanja? Ova operacija brisanja ne može se poništiti i izbrisat će sve transakcije i aktivnosti povezane s tim sudjelovanjima.

en: Are you sure you want to delete the selected pledges? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these pledges.
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati odabrana obećanja? Ovu operaciju brisanja nije moguće poništiti i izbrisat će sve transakcije povezane s tim zalogom.

en: Are you sure you want to delete this Campaign Page ?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovu stranicu kampanje ?

en: Are you sure you want to delete this Campaign?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu kampanju?

en: Are you sure you want to delete this Contribution page?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu stranicu za donacije?

en: Are you sure you want to delete this Grant?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovu stipendiju?

en: Are you sure you want to delete this Personal Campaign Page?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovu stranicu osobne kampanje?

en: Are you sure you want to delete this Petition?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu peticiju?

en: Are you sure you want to delete this Relationship?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu vezu?

en: Are you sure you want to delete this Rule?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovo pravilo?

en: Are you sure you want to delete this address?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu adresu?

en: Are you sure you want to delete this case?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovaj slučaj?

en: Are you sure you want to delete this mailing?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovu poštu?

en: Are you sure you want to delete this mapping?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovo mapiranje?

en: Are you sure you want to delete this menu item:
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati ovu stavku izbornika:

en: Are you sure you want to delete this premium?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu nagradu?

en: Are you sure you want to delete this price set?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj set cena?

en: Are you sure you want to delete this record?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj zapis?

en: Are you sure you want to delete this?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovo?

en: Are you sure you want to delete:
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati:

en: Are you sure you want to disable '%1' Price Set?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti skup cijena '%1'?

en: Are you sure you want to disable the '%1' option ?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti opciju '%1'?

en: Are you sure you want to disable this ACL Role Assignment?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovu dodjelu uloga ACL-a?

en: Are you sure you want to disable this ACL?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovaj ACL?

en: Are you sure you want to disable this CiviCRM Profile field?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovo polje CiviCRM profila?

en: Are you sure you want to disable this Contact Type?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovu vrstu kontakta?

en: Are you sure you want to disable this Event?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovaj događaj?

en: Are you sure you want to disable this Group?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovu grupu?

en: Are you sure you want to disable this Option?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovu mogućnost?

en: Are you sure you want to disable this Participant Status?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovaj status sudionika?

en: Are you sure you want to disable this component?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovu komponentu?

en: Are you sure you want to disable this custom data field?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovo prilagođeno podatkovno polje?

en: Are you sure you want to disable this custom data group? Any profile fields that are linked to custom fields of this group will be disabled.
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovu prilagođenu grupu podataka? Sva polja profila koja su povezana s prilagođenim poljima ove grupe bit će onemogućena.

en: Are you sure you want to disable this financial account?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovaj financijski račun?

en: Are you sure you want to disable this financial type?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovu financijsku vrstu?

en: Are you sure you want to disable this location type?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovu vrstu lokacije?

en: Are you sure you want to disable this membership status rule?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovo pravilo statusa članstva?

en: Are you sure you want to disable this membership type?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovu vrstu članstva?

en: Are you sure you want to disable this message tempate?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti iskušavanje ove poruke?

en: Are you sure you want to disable this payment processor type?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovu vrstu procesora plaćanja?

en: Are you sure you want to disable this payment processor?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovaj procesor plaćanja?

en: Are you sure you want to disable this premium? This action will remove the premium from any contribution pages that currently offer it. However it will not delete the premium record - so you can re-enable it and add it back to your contribution page(s) at a later time.
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovu premiju? Ova će radnja ukloniti premiju sa svih stranica za doprinose koje je trenutno nude. Međutim, neće izbrisati premium zapis - tako da ga možete ponovno omogućiti i kasnije ga vratiti na stranice s doprinosima.

en: Are you sure you want to disable this price field?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovo polje cijena?

en: Are you sure you want to disable this profile?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovaj profil?

en: Are you sure you want to disable this record?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovaj zapis?

en: Are you sure you want to disable this relationship type?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovu vrstu odnosa?

en: Are you sure you want to disable this relationship?
hr: Jeste li sigurni da želite onemogućiti ovu vezu?

en: Are you sure you want to disable this?
hr: Da li ste sigurni da želite da isključitie ovo?

en: Are you sure you want to disconnect "%1?". Doing so may permanently destroy data linkage.
hr: Jeste li sigurni da želite prekinuti vezu s "%1?". To može trajno uništiti podatkovnu vezu.

en: Are you sure you want to end this relationship?
hr: Jeste li sigurni da želite prekinuti ovu vezu?

en: Are you sure you want to make a copy of this Contribution page?
hr: Da li ste sigurni da želite da napravite kopiju ove stranicu za donacije?

en: Are you sure you want to make a copy of this Event?
hr: Jeste li sigurni da želite napraviti kopiju ovog događaja?

en: Are you sure you want to make a copy of this Profile?
hr: Da li ste sigurni da želite da napravite kopiju ovog profila?

en: Are you sure you want to make a copy of this price set?
hr: Da li ste sigurni da želite da napravite kopiju ovog seta cena?

en: Are you sure you want to mark this pair of contacts as NOT duplicates?
hr: Da li ste sigurni da želite da označite da ovaj par kontakata NISU duplikati?

en: Are you sure you want to mark this recurring contribution as cancelled?
hr: Jeste li sigurni da želite označiti ovaj ponavljajući doprinos kao otkazan?

en: Are you sure you want to permanently delete this mailing?
hr: Jeste li sigurni da želite trajno izbrisati ovo slanje pošte?

en: Are you sure you want to re-open:
hr: Jeste li sigurni da želite ponovno otvoriti:

en: Are you sure you want to reconnect \"%1\"?
hr: Jeste li sigurni da želite ponovno povezati \"%1\"?

en: Are you sure you want to remove this dedupe exception.
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovo pravilo deduplikacije?

en: Are you sure you want to remove this premium product from this Contribution page?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovu nagradu sa ove stranice?

en: Are you sure you want to remove this product form this page?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovaj proizvod sa ove stranice?

en: Are you sure you want to restore the selected cases? This operation will retrieve the case(s) and all associated activities from Trash.
hr: Jeste li sigurni da želite vratiti odabrane slučajeve? Ova operacija će dohvatiti slučaj(eve) i sve povezane aktivnosti iz Otpada.

en: Are you sure you want to restore the selected contact(s)? The contact(s) and all related data will be fully restored.
hr: Da li ste sigurni da želite da povratite zapis odabranog kontakta(kontakata)? Ovaj kontakt (kontakti) i sve povezane informacije će biti povraćene.

en: Are you sure you want to resubscribe: %1 (%2)
hr: Jeste li sigurni da želite ponovno pretplatiti: %1 (%2)

en: Are you sure you want to revert all changes?
hr: Da li ste sigurni da želite da povratite sve izmene?

en: Are you sure you want to revert this template to the default for this workflow? You will lose any customizations you have made.
hr: Jeste li sigurni da ovaj predložak želite vratiti na zadano mjesto za ovaj tijek rada? Izgubit ćete sve prilagodbe koje ste napravili.

en: Are you sure you want to revert this?
hr: Da li ste sigurni da želite da povratite ovo u prehodno stanje?

en: Are you sure you want to set status to Cancelled for the selected participants?
hr: Jeste li sigurni da želite postaviti status na Otkazano za odabrane sudionike?

en: Are you sure you want to unhold email of selected contact(s)?.
hr: Da li ste sigurni da želite da uklonite zadržavanje emaila za sledeći kontakt(kontakte)?

en: Are you sure you want to unsubscribe from %1?
hr: Da li ste sigurni da želite da se odjavite sa %1?

en: Are you sure you would like to execute %1 job?
hr: Jeste li sigurni da želite izvršiti posao %1?

en: Are you sure you would like to execute this job?
hr: Da li ste sigurni da želite da izvršite ovaj posao?

en: Are you sure you would like to make a copy of the Label Format titled <strong>%1</strong>?
hr: Jeste li sigurni da želite napraviti kopiju oblika naljepnice pod nazivom <strong>%1</strong>?

en: Area Code
hr: Pozivni broj

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Armenian
hr: Jermenski

en: Arranging adult day care for senior individuals
hr: Organiziranje dnevnog boravka za starije osobe

en: Arrays in js format, e.g. [1, 2, 3, 'foo', 'bar', 'baz'].
hr: Polja u js formatu, npr. [1, 2, 3, 'foo', 'bar', 'baz'].

en: Artificial FK to original transaction (e.g. contribution) IF it is not an Activity. Table can be figured out through activity_type_id, and further through component registry.
hr: Veštački strani ključ ka originalnoj transkaciji (npr. donacija) AKO nije aktivnost. Tabela se može proveriti kroz activity_type_id, i dalje kroz registar komponenti.

en: As a result, actions like retrieving the CiviCRM news feed will fail. Talk to your server administrator or hosting company to rectify this.
hr: Kao rezultat, akcije kao što je preuzimanje CiviCRM feed-a sa novostima neće uspeti. Razgovarajte sa administratorom servera ili kompanijom za hostovanje da biste ispravili ovo.

en: As of
hr: od

en: As you are printing one label per membership your merge settings are being ignored
hr: Dok ispisujete jednu naljepnicu po članstvu, postavke spajanja se zanemaruju

en: Ascending
hr: Uzlazni

en: Assamese
hr: Asamski jezik

en: Assess
hr: Procijeniti

en: Assess A/B results on an on-going basis
hr: Procijenite rezultate A/B u tijeku

en: Assess A/B test at:
hr: Procijenite A/B test na:

en: Asset
hr: Sredstvo

en: Asset Account is
hr: Račun sredstva je

en: Asset Caching
hr: Predmemoriranje imovine

en: Assign
hr: Zadaj

en: Assign %1
hr: Dodeli %1

en: Assign ACL Role
hr: Dodeli ACL ulogu

en: Assign Account
hr: Dodijeli račun

en: Assign Case Role
hr: Dodeli ulogu u predmetu

en: Assign To
hr: Dodijeli

en: Assign Transaction
hr: Dodijeli transakciju

en: Assign Users to Roles
hr: Dodeli korisnike ulogama

en: Assign a specific level of engagement to this activity. Used for tracking constituents in ladder of engagement.
hr: Dodeli specifičan nivo interesovanja ovoj aktivnosti. Koristi se za praćenje korisnika u lestvici interesovanja.

en: Assign a unique name to each of your mailings. Select a naming convention that will help keep your mailings organized and easy to find when you want to review and compare mailing results. For example, if you do a monthly general-interest newsletter - you might use the following naming convention:
hr: Dodijelite jedinstveni naziv svakom od primatelja e-pošte. Odaberite konvenciju imenovanja koja će vam pomoći da vaša pošta ostane organizirana i lako ih je pronaći kada želite pregledati i usporediti rezultate slanja pošte. Na primjer, ako radite mjesečni bilten od općeg interesa - možete koristiti sljedeću konvenciju imenovanja:

en: Assign a unique name to each of your mass messages. Select a naming convention that will help keep your messages organized.
hr: Dodelite jedinstveni naziv svakoj vašoj masovnoj poruci. Izaberite set pravila koji će pomoći da vaše poruke budu organizovane.

en: Assign this status to a membership record if no other status match is found.
hr: Dodijelite ovaj status zapisu članstva ako nije pronađeno drugo podudaranje statusa.

en: Assign to
hr: Dodijeljeno

en: Assign to Another Client
hr: Dodijelite drugom klijentu

en: Assign to Batch
hr: Dodijeli seriji

en: Assign to Creator
hr: Dodijeli Stvoritelju

en: Assigned
hr: Dodijeljeno

en: Assigned Activities
hr: Dodeljene aktivnosti

en: Assigned Financial Accounts
hr: Dodijeljeni financijski računi

en: Assigned name prefix, if any (e.g. 'Ms.', 'Dr.', 'Hon.' etc.).
hr: Dodijeljeni prefiks naziva, ako postoji (npr. "Gospođa", "Dr.", "Hon." itd.).

en: Assigned name suffix, if any (e.g. 'II', 'Jr.', 'Sr.' etc.).
hr: Dodijeljeni sufiks naziva, ako postoji (npr. "II", "Jr.", "stariji" itd.).

en: Assigned to
hr: Dodijeljeno

en: Assigned to Contact
hr: Dodeljeno kontaktu

en: Assignee
hr: Opunomoćenik

en: Assignee Contact ID
hr: ID kontakta asignata

en: Assignee Email
hr: Dodijeli e-poštu

en: Assignee Name
hr: Naziv dodjele

en: Assignee Phone
hr: Dodijeli telefon

en: Associated Multi-Org Group
hr: Povezana Multiorganizaciona grupa

en: Associated Organization
hr: Povezana organizacija

en: Associated contribution is updated on membership type change.
hr: Pridruženi doprinos ažurira se o promjeni vrste članstva.

en: Associated recurring contribution cannot be updated on membership type change.
hr: Pridruženi ponavljajući doprinos ne može se ažurirati o promjeni vrste članstva.

en: Association Rule
hr: Pravilo asocijacije

en: At least one contribution field needs to be mapped for update during update mode.
hr: Bar jedno polje donacije mora biti mapirano za ažuriranje tokom moda ažuriranja.

en: At least one fee should be entered for your Discount Set. If you do not see the table to enter discount fees, click the "Add Discount Set to Fee Table" button.
hr: Najmanje jednu naknadu morate unijeti za svoj skup popusta. Ako ne vidite tablicu za unos naknada za popust, kliknite gumb "Dodaj skup popusta u tablicu naknada".

en: At least one payment option needs to be checked.
hr: Barem jedna opcija plaćanja mora biti čekirana.

en: At least one pledge frequency option needs to be checked.
hr: Barem jedna opcija učestalosti obaveze mora biti čekirana.

en: At least one recurring frequency option needs to be checked.
hr: Barem jedna opcija učestalosti periodične donacije mora biti čekirana.

en: At least one value must be selected if Honor Section is active
hr: Najmanje jedna vrednost mora da bude izabrana ako je odeljak Zaslužnih aktivan

en: Attach File
hr: Priloži fajl

en: Attach PDF copy to receipts
hr: Priloži PDF kopiju potvrdama

en: Attached
hr: Priloženo

en: Attached File
hr: Priloženi fajl

en: Attachment failed
hr: Prilaganje neuspelo

en: Attachment(s)
hr: Prilog(prilozi)

en: Attachment(s):
hr: Privici:

en: Attachments
hr: Prilozi

en: Attended
hr: Prisustvovao/la

en: Attendee
hr: Učesnik

en: Authenticated
hr: Potvrđeno

en: Authentication?
hr: Provjera autentičnosti?

en: Author
hr: Autor

en: Author Only
hr: Samo autor

en: Authorization token
hr: Token za autorizaciju

en: Auto Renew
hr: Auto obnova

en: Auto Renew Options
hr: Opcije za automatsko obnavljanje

en: Auto Renew?
hr: Automatsko obnavljanje?

en: Auto Responder
hr: Automatski odgovor

en: Auto-Renew
hr: Automatsko obnavljanje

en: Auto-Respond
hr: Automatski odgovori

en: Auto-Respond Message
hr: Poruka automatskog odgovora

en: Auto-Respond to Replies
hr: Automatski odgovori na odgovore

en: Auto-Select Current User
hr: Automatski odaberi trenutnog korisnika

en: Auto-renew
hr: Automatsko obnavljanje

en: Auto-renew Memberships - You can offer constituents the option to have their membership renewed automatically AND use the membership price set feature if:
hr: Automatske obnove članstva - Korisnicima možete dati mogućnost automatskog obnavljanja članstva i korišćenja opcije seta cena za članstvo ako:

en: Auto-renew Memberships Only
hr: Samo automatske obnove članstva

en: Auto-renew Option
hr: Mogućnost automatskog obnavljanja

en: Auto-renew active
hr: Automatsko obnavljanje aktivno

en: Auto-renew error
hr: Pogreška automatskog obnavljanja

en: Auto-renew required
hr: Automatsko obnavljanje se traži

en: Auto-renew?
hr: Automatsko obnavljanje?

en: Auto-renewal membership cancelled
hr: Automatska obnova članstva otkazana

en: Auto-respond to replies
hr: Automatsko odgovaranje na odgovore

en: Auto-responder
hr: Automatsko odgovaranje

en: Autocomplete Contact Search
hr: Pretraga kontakta sa automatskim dovršavanjem

en: Autocomplete Results
hr: Rezultati samodovršetka

en: Autocomplete text field
hr: Tekstualno polje sa automatskim dovršavanjem

en: Autocomplete-Select
hr: Automatsko dovršavanje – Izbor

en: Autoincremented type id
hr: Automatski inkrementirani ID vrste

en: Automatic
hr: Automatsko

en: Automatic Batch
hr: Automatska grupa

en: Automatic Receipting
hr: Automatsko slanje priznanica

en: Automatic Synchronization Method
hr: Metod automatske sinhronizacije

en: Automatic Wildcard
hr: Automatski zamjenski znak

en: Automatic renewal of %1 membership cancelled.
hr: Automatska obnova %1 članstva otkazana.

en: Automatic renewals are not supported by the currently available payment processors when the membership duration is greater than 1 year / 12 months.
hr: Trenutno dostupni izvršitelji obrade plaćanja ne podržavaju automatske obnove kada je trajanje članstva dulje od 1 godine / 12 mjeseci.

en: Automatically Generated
hr: Automatski generisano

en: Automatically email a confirmation and receipt to %1?
hr: Automatski poslati e-poštom potvrdu i račun na %1?

en: Automatically email a confirmation to %1?
hr: Automatski poslati potvrdu e-poštom na %1?

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to
hr: Automatski pošaljite potvrdu članstva i potvrdu o primitku e-poštom na

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1?
hr: Automatski pošaljite potvrdu članstva i potvrdu o članstvu na %1?

en: Automatically email a membership confirmation and receipt to %1? OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
hr: Automatski pošaljite potvrdu članstva i potvrdu o članstvu na %1? ILI ako je plaćanje od drugog kontakta, ova će e-pošta ići samo na njih.

en: Automatically email a receipt for this payment to
hr: Automatski pošalji email sa priznanicom za ovu uplatu

en: Automatically email a receipt for this payment to %1?
hr: Automatski pošalji email sa priznanicom za ovu uplatu %1?

en: Automatically email a receipt to %1?
hr: Automatski pošalji email sa priznanicom na %1?

en: Automatically email an acknowledgment of this pledge to %1?
hr: Automatsko slanje priznanja ovog obećanja e-poštom na %1?

en: Automatically email invoice when user purchases online
hr: Automatski pošalji ponudu emailom kada korisnik kupuje online

en: Automatically renewing membership payments (if enabled for this page)
hr: Uplate za automatsko obnavljanje članstva (ako su omogućene za ovu stranicu)

en: Automatically update related contributions when Membership Type is changed
hr: Automatski ažuriraj povezane doprinose kada se promijeni vrsta članstva

en: Autorenew Membership Cancellation Notification
hr: Obavijest o otkazivanju članstva Autorenew

en: Available
hr: Dostupan/na

en: Available Countries
hr: Dostupne zemlje

en: Available Currencies
hr: Dostupne valute

en: Available Languages
hr: Dostupni jezici

en: Available Languages (Multi-lingual)
hr: Dostupni jezici (višejezični)

en: Available States and Provinces (by Country)
hr: Dostupne države i pokrajine (po zemljama)

en: Available for Dashboard?
hr: Dostupno za nadzornu ploču?

en: Avaric
hr: Avarski jezik

en: Average
hr: Prosječno

en: Average (Soft Credits)
hr: Prosjek (mekani krediti)

en: Average Soft Credit
hr: Prosječni mekani kredit

en: Avery 5395 compatible labels with logo (4 up by 2, 59.2mm x 85.7mm)
hr: Oznake sa logotipom kompatibilne sa tipom Avery 5395 (4 x 2, 59,2 mm x 85,7 mm)

en: Avestan
hr: Avestanski jezik

en: Avg
hr: Prosek

en: Avg Amount
hr: Prosečan iznos

en: Avg Soft Credit Amount
hr: Prosečan iznos zasluge

en: Awaiting approval
hr: Čeka odobrenje

en: Aymara
hr: Ajmarski jezik

en: Azerbaijani
hr: Azerbejdžanski jezik

en: BCC Confirm
hr: BCC Potvrda

en: BCC Confirmation To
hr: BCC Potvrda Za

en: BCC Receipt To
hr: BCC priznanice za

en: BCC Receipts
hr: BCC priznanica

en: Back to "%1" event information
hr: Natrag na informacije o događaju "%1"

en: Back to Activities
hr: Povratak na aktivnosti

en: Back to Activity
hr: Povratak na aktivnost

en: Back to CiviMail
hr: Povratak u CiviMail

en: Back to Listings
hr: Nazad na listing

en: Back to Logging Summary
hr: Nazad na kratak pregled logovanja

en: Back to Mailing
hr: Povratak na slanje e-pošte

en: Back to Profile Listings
hr: Nazad na listing profila

en: Back to Report
hr: Povratak na izvješće

en: Back to Scheduled Jobs Listing
hr: Povratak na popis zakazanih poslova

en: Back to Search
hr: Nazad na pretragu

en: Back up your database before continuing.
hr: Uradite bekap vaše baze podataka pre nego što nastavite.

en: Backdrop Database Details
hr: Detalji Backdrop baze podataka

en: Backdrop Database Settings
hr: Podešavanja Backdrop baze podataka

en: Backdrop user permissions have been automatically set - giving anonymous and authenticated users access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
hr: Backdrop dozvole za korisnike su automatski podešene - anonimni i potvrđeni korisnici imaju pristup javnim CiviCRM formularima i funkcijama. Preporučujemo da uradite <a %1>Pregled dozvola</a> kako biste bili sigurni da odgovaraju vašim uslovima (<a %2>pročitajte više...</a>)

en: Backend Theme
hr: Tema pozadinskog sustava

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: Background Color Top Area
hr: Boja pozadine gornjeg dela strane

en: Background Queues
hr: Redovi čekanja u pozadini

en: Backing up your database before importing is recommended, as there is no Undo for this. Are you sure you want to import now?
hr: Preporučljivo je uraditi bekap baze podataka pre importa s obzirom da je ovo nepovratna akcija. Da li ste sigurni da želite da importujete podatke?

en: Bad menu record in database
hr: Loš zapis menija u bazi podataka

en: Balance
hr: Stanje

en: Balance Amount
hr: Iznos salda

en: Balance Due
hr: Rok balansa

en: Balance Owed
hr: Dugovana suma

en: Bambara
hr: Bamanankan jezik

en: Bank Account Number
hr: Broj bankovnog računa

en: Bank Identification Number
hr: Identifikacioni broj banke

en: Bank Name
hr: Ime banke

en: Banking Fees
hr: Troškovi bankarstva

en: Bar
hr: Kružni grafikon

en: Bar Chart
hr: Trakasti grafikon

en: Bar Color
hr: Boja trake

en: Base
hr: Baza

en: Base URL for extension resources (images, stylesheets, etc).
hr: Osnovni URL za resurse proširenja (slike, listove stilova itd.).

en: Base URL for extension resources (images, stylesheets, etc). This should match extensionsDir.
hr: Osnovni URL za resurse proširenja (slike, listove stilova itd.). Ovo bi trebalo odgovarati extensionsDiru.

en: Based On
hr: Na temelju

en: Based on current data, approximately %1 contacts will receive a copy of the mailing.
hr: Na temelju trenutnih podataka, otprilike %1 contakti će dobiti kopiju pošte.

en: Bashkir
hr: Baškirski jezik

en: Basic Contact Type
hr: Osnovni tip kontakta

en: Basic Criteria
hr: Osnovni kriterijumi

en: Basque
hr: Baskijski jezik

en: Batch
hr: Serija

en: Batch %1
hr: Serija %1

en: Batch Complete
hr: Serija završena

en: Batch Created Date
hr: Datum kreiranja serije

en: Batch Data
hr: Datum serije

en: Batch Data Entry
hr: Skupni unos podataka

en: Batch Data Entry for Contributions
hr: Skupni unos podataka za doprinose

en: Batch Data Entry for Memberships
hr: Skupni unos podataka za članstva

en: Batch Data Entry for Pledge Payments
hr: Skupni unos podataka za plaćanja zaloga

en: Batch Deleted
hr: Serija obrisana

en: Batch Description
hr: Opis serije

en: Batch Exported Date
hr: Datum izvezene serije

en: Batch ID
hr: ID serije

en: Batch Limit
hr: Ograničenje serije

en: Batch Merge All Duplicates
hr: Grupno spajanje svih duplikata

en: Batch Merge Duplicate Contacts
hr: Grupno spajanje dupliranih kontakata

en: Batch Merge Selected Duplicates
hr: Grupno spajanje odabraih duplikata

en: Batch Merge Task in progress
hr: Zadatak grupnog spajanja u toku

en: Batch Mode
hr: Režim grupe

en: Batch Modified Date
hr: Datum izmjene serije

en: Batch Name
hr: Skupina naziv

en: Batch Name %1 %2
hr: Ime grupe %1 %2

en: Batch Number of Items
hr: Broj stavke serije

en: Batch Payment Method
hr: Metoda plaćanja serije

en: Batch Processed.
hr: Serija odrađena.

en: Batch Processing
hr: Skupna obrada

en: Batch Status
hr: Status grupe

en: Batch Title
hr: Naslov serije

en: Batch Total
hr: Serija ukupno

en: Batch Type
hr: Tip grupe

en: Batch entry
hr: Skupni unos

en: Batch size is too large. Increase value of php.ini setting "max_input_vars" (current val = %1)
hr: Veličina serije je prevelika. Povećajte vrijednost php.ini postavke “max_input_vars” (trenutni val = %1)

en: Batches
hr: Serije

en: Bcc Confirm
hr: Bcc Potvrda

en: Be sure addres name is enabled %link
hr: Potvrdite da je naziv adrese uključen %link

en: Because you set an End Date for a lifetime membership, This must be set to "Override Permanently"
hr: Budući da ste postavili datum završetka životnog članstva, ovo mora biti postavljeno na "Trajno nadjačavanje"

en: Because your session timed out, we have reset the search page.
hr: Pošto je vaša sesija gotova, resetovali smo stranicu za pretragu.

en: Become a supporter by creating a Personal Campaign Page:
hr: Podržite tako što ćete kreirati stranicu lične kampanje:

en: Before Premiums
hr: Pre nagrade

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your bulk folder.
hr: Pre nego što dodamo vaš potpis morate potvrditi vašu email adresu tako što ćete kliknuti na link za aktivaciju u emailu za potvrdu. Ponekad su emailovi za potvrdu označeni kao spam i pomereni u vaš spam folder.

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your spam folder.
hr: Pre nego što dodamo vaš potpis morate potvrditi vašu email adresu tako što ćete kliknuti na link za aktivaciju u emailu za potvrdu. Ponekad su emailovi za potvrdu označeni kao spam i pomereni u vaš spam folder.

en: Beginning Date
hr: Početni datum

en: Beginning of current uninterrupted membership period.
hr: Početak trenutnog neprekinutog razdoblja članstva.

en: Beginning of initial membership period (member since...).
hr: Početak početnog razdoblja članstva (član od...).

en: Beginning site move process...
hr: Započet proces prenosa sajta...

en: Belarusian
hr: Beloruski jezik

en: Below is a sample of the first %1 recipients.
hr: Ispod je uzorak prvih %1 primatelja.

en: Below website menu
hr: Ispod izbornika web-mjesta

en: Benefits Specialist
hr: Stručnjak za beneficije

en: Benefits Specialist is
hr: Stručnjak za pogodnosti je

en: Bengali
hr: Bengalski jezik

en: Between %1 and %2
hr: Između %1 i %2

en: Bihari
hr: Biharski jezik

en: Billing
hr: Naplata

en: Billing Address
hr: Adresa za naplatu

en: Billing Address location
hr: Lokacije adrese za naplatu

en: Billing First Name
hr: Ime za naplatu

en: Billing Last Name
hr: Prezime za naplatu

en: Billing Middle Name
hr: Srednje ime za naplatu

en: Billing Mode
hr: Način naplate

en: Billing Mode (deprecated)
hr: Način naplate (amortiziran)

en: Billing Name and Address
hr: Ime i adresa za naplatu

en: Billing address required
hr: Adresa za slanje računa je obavezna

en: Billing details for the recurring contribution of %1, every %2 %3 have been updated.
hr: Detalji naplate za periodičnu donaciju %1, svakog %2 %3 su ažurirani.

en: Billing details for your automatically renewed %1 membership have been updated.
hr: Detalji naplate za vaše automatski osveženo članstvo u %1 su ažurirani.

en: Billing details for your recurring contribution of %1, every %2 %3 have been updated.
hr: Detalji naplate za periodičnu donaciju %1, svakog %2 %3 su ažurirani.

en: Billing first name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
hr: Naplata imena u vrijeme stvaranja tokena. Korisno za forenziku prijevara

en: Billing last name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
hr: Naplata prezimena u vrijeme stvaranja tokena. Korisno za forenziku prijevara

en: Billing location for this contact
hr: Lokacija za naplatu ovoga kontakta

en: Billing middle name at the time of token creation. Useful for fraud forensics
hr: Naplata srednjeg imena u vrijeme stvaranja tokena. Korisno za forenziku prijevara

en: Billing mode in info file has wrong value.
hr: Način naplate u informacijskoj datoteci ima pogrešnu vrijednost.

en: Birth Date
hr: Datum rođenja

en: Birth Date (if present)
hr: Datum rođenja (ukoliko je prisutan)

en: Birth and deceased dates. Only year, month and day fields are supported.
hr: Datumi rođenja i smrti. Podržana su samo polja za godinu, mesec i dan.

en: Birthdate
hr: Datum rođenja

en: Bislama
hr: Bislama jezik

en: Blank column at the Begining
hr: Prazan stupac na početku

en: Blank column at the End
hr: Prazan stupac na kraju

en: Blog Feed URL
hr: URL sažetka sadržaja bloga

en: Blog feed URL used by the blog dashlet
hr: URL sažetka sadržaja bloga koji koristi crtica bloga

en: Body
hr: Tijelo poruke (Body)

en: Body - HTML
hr: HTML sadržaja poruke

en: Body - HTML Format
hr: Tijelo - HTML oblik

en: Body - TEXT Format
hr: Tijelo - tekstualni oblik

en: Body - Text
hr: Tekst sadržaja poruke

en: Body HTML
hr: HTML tijela

en: Body Html
hr: Html tijela

en: Body Only
hr: Samo sadržaj poruke

en: Body Text
hr: Tijelo teksta

en: Body and Subject
hr: Tekst i predmet

en: Body in Text Format
hr: Tijelo u tekstualnom obliku

en: Body of the component in html format.
hr: Tijelo komponente u html formatu.

en: Body of the component in text format.
hr: Tijelo komponente u tekstualnom obliku.

en: Body of the mailing in html format.
hr: Sadržaj mailinga u html formatu.

en: Body of the mailing in text format.
hr: Sadržaj mailinga u tekstualnom formatu.

en: Bookkeeping Transactions Report
hr: Izveštaj o knjigovodstvenim transakcijama

en: Boolfield is locked
hr: Boolfield zaključan

en: Boolfield is unlocked
hr: Boolfield otključan

en: Border Color
hr: Boja ivica

en: Bosnian
hr: Bosanski jezik

en: Both
hr: Oboje

en: Bottom Margin
hr: Donja margina

en: Bounce
hr: Odskočiti

en: Bounce Count
hr: Broj odskoka

en: Bounce Date
hr: Datum odbijanja

en: Bounce ID
hr: ID odskoka

en: Bounce Pattern
hr: Uzorak odskoka

en: Bounce Pattern ID
hr: ID uzorka odskoka

en: Bounce Patterns
hr: Uzorci odskoka

en: Bounce Processing
hr: Obrada odbijenih mailova

en: Bounce Processing <strong>(Default)</strong>
hr: Obrada odskoka <strong>(zadano)</strong>

en: Bounce Rate
hr: Stopa napuštanja početne stranice

en: Bounce Reason
hr: Razlog odbijanja

en: Bounce Report for mailings
hr: Izveštaj o odbijenim mailovima

en: Bounce Type
hr: Tip odbijanja

en: Bounce Type Description
hr: Opis vrste odbijanja

en: Bounce Type ID
hr: ID vrste odskoka

en: Bounce Type Name
hr: Naziv vrste odbijanja

en: Bounce Types
hr: Vrste odskoka

en: Bounce type(s)
hr: Vrste odskoka

en: Bounced
hr: Odskočiti

en: Breton
hr: Bretonski jezik

en: Brief summary of event. Text and html allowed. Displayed on Event Registration form and can be used on other CMS pages which need an event summary.
hr: Kratak sadržaj događaja. Dozvoljeni tekst i html. Prikazuje se na obrascu za registraciju događaja i može se koristiti na drugim CMS stranicama koje trebaju sažetak događaja.

en: Browse Sent Mailings
hr: Pregledaj poslate mailinge

en: Browse events of type '%1'
hr: Pregledavanje događaja vrste '%1'

en: Browse more events
hr: Pregledajte više događaja

en: Browse to the <strong>TEXT</strong> message file you have prepared for this SMS.
hr: Izaberite <strong>Tekstualnu</strong> poruku koju ste pripremili za ovaj SMS.

en: Browse to the <strong>file</strong> you want to upload.
hr: Izaberite <strong>fajl</strong> koji želite da postavite.

en: Browse/Upload Image
hr: Odaberi/Upload slike

en: Browseable Directories
hr: Pretraživi direktorijumi

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Bulk
hr: Grupno

en: Bulk Email
hr: Grupni email

en: Bulk Email Sent.
hr: Grupni email je poslat.

en: Bulk Mailing for Email %1?
hr: Slanje mailinga za Email %1?

en: Bulk Mailings
hr: Grupni mailing

en: Bulk Mailings?
hr: Grupni mailing?

en: Burmese
hr: Burmanski jezik

en: Button Background Color
hr: Boja pozadine za dugme

en: Button Text Color
hr: Boja teksta za dugme

en: Button Text must be less than 64 characters.
hr: Tekst gumba mora imati manje od 64 znaka.

en: Button Title
hr: Naslov dugmeta

en: Button URL
hr: Tipka URL

en: Button title.
hr: Naslov dugmeta

en: By Distance from a Location
hr: Po udaljenosti od lokacije

en: By Relationship
hr: Prema odnosu

en: By changing the relative URLs included in the snippet to absolute URLs (e.g. change "/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD" to "https://yourdomain.com/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD") you will be able to use the snippet on any website.
hr: Menjanjem relativnih URL-ova uključenih u isečak u apsolutne URL-ove (npr. promenite "/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD" u "https://yourdomain.com/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD") moći ćete da koristite isečak na bilo kom veb-sajtu.

en: By default, CiviCRM now disables the ability to import directly from SQL. To use this feature, you must explicitly grant permission 'import SQL datasource'.
hr: Podrazumevano, CiviCRM sada isključuje mogućnost uvoza direktno iz SQL-a. Da biste koristili ovu funkciju, morate izričito da dodelite dozvolu 'uvezi SQL izvor podataka'.

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, users with Administer CiviCRM permission can configure one or more general email addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: "Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;
hr: Podrazuveno podešavanje CiviCRMa je da koristi primarnu email adresu ulogovanog korisnika kao OD adresu prilikom slanja emailova kontaktima. Korisnici koji imaju dozvolu za Administraciju CiviCRMa mogu definisati jednu ili više opštih email adresa koje će biti ponuđene kao alternativa. PRIMER: "Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, you can use this page to define one or more general Email Addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: <em>"Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
hr: Prema zadanim postavkama CiviCRM koristi primarnu adresu e-pošte prijavljenog korisnika kao FROM adresu prilikom slanja e-pošte kontaktima. Međutim, ovu stranicu možete koristiti za definiranje jedne ili više općenitih adresa e-pošte koje se mogu odabrati kao alternativa. PRIMJER: <em>&lt;clientservices@example.org&gt; "Klijentske usluge"</em>

en: By default, CiviCRM uses the provider which are set active and the default provider is selected. User with administer CiviCRM permission can add a new Provider
hr: Podrazumevano, CiviCRM koristi dobavljača koji je podešen kao aktivan, a podrazumevani dobavljač je izabran. Korisnik sa dozvolom Administriraj CiviCRM može da doda novog dobavljača

en: By default, CiviCRM will generate front-facing pages using the home page at %1 as its base. If you want to use a different template for CiviCRM pages, set the path here.
hr: CiviCRM će prema zadanim postavkama generirati stranice okrenute prema naslovnicama koristeći početnu stranicu na %1 kao svoju bazu. Ako želite koristiti drugi predložak za CiviCRM stranice, postavite put ovdje.

en: By default, CiviCRM will generate front-facing pages using the home page at http://wp/ as its base. If you want to use a different template for CiviCRM pages, set the path here.
hr: Prema zadanim postavkama, CiviCRM će generirati naslovnice pomoću početne stranice na http://wp/ kao svoju bazu. Ako želite koristiti drugi predložak za CiviCRM stranice, postavite put ovdje.

en: By default, both methods get all events whose starting date is greater than or equal to the current date. However, you can modify this by passing additional parameters in the URL:
hr: Prema zadanim postavkama obje metode dobivaju sve događaje čiji je početni datum veći ili jednak trenutnom datumu. Međutim, to možete izmijeniti prosljeđivanjem dodatnih parametara u URL-u:

en: By default, your CiviCRM Resource URL should be:
hr: Prema zadanim postavkama URL civiCRM resursa trebao bi biti:

en: By default, your event will use the Unsupervised duplicate matching rule to match participants in anonymous registrations with existing individuals. You may select another rule to use for this event instead. Make sure that your included profile(s) contain the fields needed by your matching rule.
hr: Prema zadanim postavkama, vaš će događaj koristiti pravilo podudaranja nenadziranog duplikata za spajanje sudionika u anonimnim registracijama s postojećim pojedincima. Umjesto toga možete odabrati drugo pravilo za ovaj događaj. Provjerite sadrže li uključeni profili polja potrebna za vaše pravilo podudaranja.

en: By relationship to case client
hr: Po odnosu/vezi sa klijentom iz predmeta

en: Bypass email confirmation
hr: Zaobiđi email potvrdu

en: Bypass the email verification.
hr: Zaobiđi email verifikaciju

en: CAUTION: The following features are NOT available for custom fields in 'multiple record' custom set:
hr: OPREZ: Sledeće funkcije NISU dostupne za prilagođena polja u prilagođenom setu 'više zapisa':

en: CC Confirm
hr: CC Potvrdi

en: CC Confirmation To
hr: CC Potvrda Za

en: CC Receipt To
hr: CC priznanice za

en: CC Receipts
hr: CC priznanica

en: CMS Unique Identifier
hr: CMS jedinstveni identifikator

en: CMS User
hr: CMS korisnik

en: CMS User?
hr: CMS korisnik?

en: CMS Users Table Name
hr: Naziv tablice KORISNIKA CMS-a

en: CREDIT ADVICE
hr: KREDITNA NOTA

en: CREDIT NOTE
hr: OBAVEŠTENJE O POTRAŽIVANJU

en: CVV required for backoffice?
hr: CVV potreban za backoffice?

en: Cache ID
hr: Sačuvaj ID u keš

en: Cache Key
hr: Ključ keša

en: Cache Minutes
hr: Keširaj beleške

en: Cache Modified Date
hr: Sačuvaj izmenjeni datum u keš

en: Cache dashlet for
hr: Crtica predmemorije za

en: Cache has been cleared and menu has been rebuilt successfully.
hr: Predmemorija je očišćena, a izbornik je uspješno obnovljen.

en: Calculated end date (either end date or date all installments will be made)
hr: Izračunati datum završetka (datum završetka ili datum izvršenja svih rata)

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Campaign
hr: Kampanja

en: Campaign %1 %2
hr: %1 % kampanje2

en: Campaign %1 has been saved.
hr: Kampanja %1 je sačuvana.

en: Campaign Contribution
hr: Donacija kampanji

en: Campaign Created Date
hr: Kampanja kreirana datuma

en: Campaign Description
hr: Opis kampanje

en: Campaign End Date
hr: Datum završetka kampanje

en: Campaign Ends
hr: Kampanja se završava

en: Campaign External ID
hr: Eksterni ID kampanje

en: Campaign Goals
hr: Ciljevi kampanje

en: Campaign Group ID
hr: Grupni ID kampanje

en: Campaign Group Type
hr: Grupni tip kampanje

en: Campaign Group id.
hr: Grupni ID kampanje.

en: Campaign ID
hr: ID kampanje

en: Campaign Modified Date
hr: Kampanja modifikovana datuma

en: Campaign Name
hr: Naziv kampanje

en: Campaign Start Date
hr: Datum početka kampanje

en: Campaign Status
hr: Status kampanje

en: Campaign Title
hr: Naziv kampanje

en: Campaign Type
hr: Tip kampanje

en: Campaign ended on %1
hr: Kampanja se završava %1

en: Campaign ends on %1
hr: Kampanja se završava %1

en: Campaign has been deleted.
hr: Kampanja je obrisana.

en: Campaign is ongoing
hr: Kampanja je u toku

en: Campaign starts on %1
hr: Kampanja počinje %1

en: Campaigns
hr: Kampanje

en: Can I access/create InnoDB tables in the database?
hr: Da li mogu da pristupim/kreiram InnoDB tabele u bazi podataka?

en: Can I access/create the database?
hr: Mogu li da pristupim/kreiram bazu podataka?

en: Can I create lock tables in the database?
hr: Mogu li da kreiram zaključane tabele u bazi podataka?

en: Can I create temporary tables in the database?
hr: Mogu li da kreiram privremene tabele u bazi podataka?

en: Can I create triggers in the database?
hr: Mogu lida kreiram okidače u bazi podataka?

en: Can not set this field Required and View Only at the same time.
hr: Ne možete istovremeno podesiti ovo polje kao Obavezno i Samo za pregled.

en: Can people share the event through social media?
hr: Mogu li ljudi podijeliti događaj putem društvenih medija?

en: Can people share the petition through social media?
hr: Da li je dozvoljeno deljenje ove peticije putem durštvenih mreža?

en: Can process recurring contributions
hr: Može obraditi ponavljajuće doprinose

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and make a contribution? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
hr: Da li 'vlasnik' stranice za ličnu kampanju može da koristi funkciju Recite prijatelju kako bi poslao poziv putem emaila ljudima da posete njegovu stranicu i doniraju? Beleška: Emailovi poslati uz pomoć funkcije Recite prijatelju automatski sadrže link ka stranici kampanje pošiljaoca.

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and register or contribute? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
hr: Može li "vlasnik" stranice osobne kampanje koristiti funkciju Tell-a-Friend za slanje e-pošte ljudima koji ih pozivaju da posjete njihovu stranicu i registriraju se ili daju doprinos? NAPOMENA: Recite prijatelju da će e-poruke automatski sadržavati vezu na stranicu kampanje pošiljatelja.

en: Can they also set an interval (e.g. every '3' months)?
hr: Da li korisnici mogu da podese interval (npr. svaka '3' meseca)?

en: Can this membership type be used for self-service signups ('Public'), or is it only for CiviCRM users with 'Edit Contributions' permission ('Admin').
hr: Može li se ta vrsta članstva koristiti za samoposlužne registracije ("Javna") ili je to samo za korisnike CiviCRM-a s dozvolom "Uredi doprinose" ("Administrator").

en: Can users also set an interval (e.g. every '3' months)?
hr: Da li korisnici mogu da podese interval (npr. svaka '3' meseca)?

en: Can you search on this field in the Advanced and component search forms? Also determines whether you can include this field as a display column and / or filter in related detail reports.
hr: Možete li da pretražujete u ovom polju u formularu napredne pretrage i formularu pretrage komponente? Takođe određuje da li možete da uključite ovo polje kao kolonu za prikaz i/ili filter u povezanim detaljnim izveštajima.

en: Can't find the a MySQL server on '%1'.
hr: MySQL server na '%1' nije pronađen.

en: Can't find your form? Make sure it is active.
hr: Ne možete da nađete vaš formular? Proverite da li je aktivan.

en: Can't set default option for an unchecked membership type.
hr: Nije moguće postaviti zadanu mogućnost za nekontroliranu vrstu članstva.

en: Cancel
hr: Prekini

en: Cancel Auto Renew Subscription
hr: Odustani od automatske obnove pretplate

en: Cancel Auto-renewal
hr: Otkaži auto obnovu

en: Cancel Automatic Membership Renewal
hr: Otkaži automatsko obnavljanje članstva

en: Cancel Button Text
hr: Tekst - dugme za otkazivanje

en: Cancel Date
hr: Datum otkazivanja

en: Cancel Mailing
hr: Odustani od slanja pošte

en: Cancel Pledge
hr: Otkaži zalog

en: Cancel Reason
hr: Razlog otkazivanja

en: Cancel Recurring Contribution
hr: Otkaži periodičnu donaciju

en: Cancel Redirect
hr: Otkaži preusmeravanje

en: Cancel Redirect URL
hr: Otkaži URL preusmeravanja

en: Cancel Registration
hr: Otkaži registraciju

en: Cancel Registration for Event Participation
hr: Otkažite registraciju za sudjelovanje na događaju

en: Cancel Registrations
hr: Otkaži registracije

en: Cancel Related Membership
hr: Otkaži povezano članstvo

en: Cancel registration
hr: Otkaži registraciju

en: Canceled
hr: Otkazano

en: Cancellation / Refund Reason
hr: Razlog otkazivanja/povrata novca

en: Cancellation Date
hr: Datum otkazivanja

en: Cancellation Reason
hr: Razlog otkazivanja

en: Cancellation or Refund Information
hr: Informacije o otkazivanju ili refundiranju

en: Cancellation or Transfer Time Limit
hr: Vremensko ograničenje otkazivanja ili prijenosa

en: Cancellation or transfer time limit (hours)
hr: Vremensko ograničenje otkazivanja ili prijenosa (sati)

en: Cancellations are not refundable.
hr: Otkazivanja se ne vraćaju.

en: Cancelled
hr: Otkazan

en: Cancelled / Refunded Date
hr: Datum otkazivanja / povrata novca

en: Cancelled Date
hr: Datum otkazivanja

en: Cancelled/Refunded
hr: Otkazano/Refundirano

en: Cancelling this pledge will also cancel any scheduled (and not completed) pledge payments.
hr: Otkazivanje ovog obećanja također će otkazati sve planirane (i nedovršene) isplate zaloga.

en: Cannot
hr: Ne možeš

en: Cannot Delete
hr: Brisanje nije moguće

en: Cannot add or update profile field "%1" with combination of Household or Organization or any subtypes of Household or Organization.
hr: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip "%1" u kombinaciji sa tipovima Domaćinstvo, Organizacija ili bilo koji podtip Domaćinstva ili Organizacije.

en: Cannot add or update profile field Contact Subtype as profile type is not one of Individual, Household or Organization.
hr: Nije moguće dodati ili ažurirati polje profila Podtipa kontakta jer tip profila nije jedna od opcija Pojedinac, Domaćinstvo ili Organizacija.

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of "%2".
hr: Ne možete dodati ili ažurirati polja profila čiji je tip "%1" u kombinaciji sa drugim podtipom osim sa "%2".

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of subtype other than "%1".
hr: Ne možete dodati ili ažurirati polja profila čiji je tip "%1" u kombinaciji sa drugim podtipom osim sa "%1".

en: Cannot add or update profile field type Activity with combination Participant or Membership or Contribution
hr: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip Aktivnost u kombinaciji sa tipovima Učesnik, Članstvo ili Donacija

en: Cannot add or update profile field type Contribution with combination of Activity or Membership or Participant or Household or Organization
hr: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip Donacija u kombinaciji sa tipovima Aktivnost, Članstvo, Učesnik, Domaćinstvo ili Organizacija

en: Cannot add or update profile field type Household with combination of Individual or Organization or Activity
hr: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip Domaćinstvo u kombinaciji sa tipovima Pojedinac, Organizacija ili Aktivnost

en: Cannot add or update profile field type Individual with combination of Household or Organization
hr: Nije moguće dodati ili ažurirati tip polja profila Pojedinac sa kombinacijom Domaćinstvo ili Organizacija

en: Cannot add or update profile field type Membership with combination of Activity or Participant or Contribution or Household or Organization
hr: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip Članstvo u kombinaciji sa tipovima Aktivnost, Učesnik, Članstvo, Donacija, Domaćinstvo ili Organizacijoa.

en: Cannot add or update profile field type Organization with combination of Household or Individual or Activity
hr: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip Organizacija u kombinaciji sa tipovima Domaćinstvo, Pojedinac ili Aktivnost

en: Cannot add or update profile field type Participant with combination of Activity or Membership or Contribution or Household or Organization.
hr: Ne možete dodati ili ažurirati polje profila čiji je tip Učesnik u kombinaciji sa tipovima Aktivnost, Članstvo, Donacija, Domaćinstvo ili Organizacija.

en: Cannot change contribution status from %1 to %2.
hr: Ne možete promeniti status ove donacije sa %1 na %2.

en: Cannot combine other option with 'Any'.
hr: Ne možete kombinovati drugu opciju sa 'Bilo koji'.

en: Cannot create custom table because %1 is already a core table.
hr: Nemoguće je kreiranje sopstvene/korisničke tabele zato što je %1 već osnovna tabela.

en: Cannot delete Premium
hr: Nemoguće je obrisati ovu nagradu

en: Cannot determine the version of MySQL installed. Please ensure at least version %1 is installed.
hr: Nemoguće je odrediti verziju MySQL-a. Proverite da li je verzija SQL-a bar %1.

en: Cannot enable this UF field since the used custom field is disabled.
hr: Nije moguće uključiti ovo UF polje jer je korišćeno prilagođeno polje isključeno.

en: Cannot find participant ID
hr: Nije moguće naći ID sudionika

en: Cannot have same groups in Include Group(s) and Exclude Group(s).
hr: Ne možete imati iste grupe u Uključi grupu(grupe) i Isključi grupu(grupe).

en: Cannot have same sms in Include mailing(s) and Exclude mailing(s).
hr: Ne možete staviti isti sms u Uključi mail(ove) i Isključi mail(ove).

en: Cannot have two clauses with different types: %1, %2
hr: Nije moguće imati dva izraza različitih tipova: %1, %2

en: Cannot install - there are differences between extdir XML file and archive XML file!
hr: Nije moguće instalirati - postoje razlike između extdir XML datoteke i arhivske XML datoteke!

en: Cannot install this extension - downloadUrl is not set!
hr: Nije moguće instalirati ovo proširenje - downloadUrl nije postavljen!

en: Cannot merge a contact with itself.
hr: Ne možete spojiti kontakt sa samim sobom.

en: Cannot merge because one contact (ID %1) has been deleted.
hr: Spajanje je nemoguće zato što je jedan kontakt (ID %1) obrisan.

en: Cannot open link. Unrecognized mode.
hr: Vezu nije moguće otvoriti. Neprepoznat način rada.

en: Cannot send a test email because your user record does not have a valid email address.
hr: Probnu e-poštu nije moguće poslati jer vaš korisnički zapis nema valjanu adresu e-pošte.

en: Cannot set this field "Active" since the selected custom field is disabled.
hr: Nemoguće je podesiti ovo polje kao "Aktivno" zato što je odabrano korisničko/sopstveno polje isključeno.

en: Cannot uninstall this extension - there is at least one payment processor using the payment processor type provided by it.
hr: Ekstenzija se ne može deinstalirati - postoji barem jedan platni procesor koji koristi tip platnog procesora koji ekstenzija pruža.

en: Canvass
hr: Istraživanje

en: Capacity
hr: Kapacitet

en: Card Number %1 %2
hr: Broj kartice  %1 %2

en: Card Type
hr: Tip kartice

en: Card Type %1 %2
hr: Tip kartice %1 %2

en: Card Type ID
hr: ID vrste kartice

en: Card declined by bank. Please try with a different card.
hr: Banka je odbila karticu. Pokušajte sa drugom karticom.

en: Card expiration date cannot be a past date.
hr: Datum isteka kartice ne može biti u prošlosti.

en: Card reported lost or stolen. This incident will be reported.
hr: Kartica je prijavljena kao izgubljena ili ukradena. Ovaj pokušaj će biti prijavljen.

en: Cart
hr: Košarica

en: Cart ID
hr: ID košarice

en: Carts
hr: Košarice

en: Cascade Type
hr: Kaskadni tip

en: Case
hr: Predmet

en: Case %1 All Cases
hr: Slučaj %1 Svi slučajevi

en: Case %1 My Cases
hr: Slučaj %1 Moji slučajevi

en: Case %1 copied from contact id %2 to contact id %3 via merge. New Case ID is %4.
hr: Slučaj %1 kopiran iz ID-a kontakta %2 u ID kontakta %3 spajanjem. ID novog slučaja je %4.

en: Case %1 merged into case %2
hr: Slučaj %1 spojen sa slučajem %2

en: Case %1 reassigned client from %2 to %3. New Case ID is %4.
hr: Slučaj %1 preusmjerio je klijenta s %2 na %3. ID novog slučaja je %4.

en: Case Activities
hr: Aktivnosti slučaja

en: Case Activity
hr: Predmet - aktivnost

en: Case Activity ID
hr: ID aktivnosti slučaja

en: Case Client
hr: Klijent slučaja

en: Case Contact
hr: Kontakt slučaja

en: Case Contact ID
hr: Kontakti slučaja ID

en: Case Contacts
hr: Kontakti slučaja

en: Case Deleted
hr: Slučaj izbrisan

en: Case Detail Report
hr: Izveštaj o detaljima predmeta

en: Case Details
hr: Predmet - detalji

en: Case End
hr: Kraj slučaja

en: Case ID
hr: ID predmeta

en: Case ID of case-activity association.
hr: ID slučaja povezivanja slučaja i aktivnosti.

en: Case ID of case-contact association.
hr: ID slučaja povezivanja slučaj-kontakt.

en: Case Id not found.
hr: ID slučaja nije pronađen.

en: Case Manager
hr: Menadžer predmeta

en: Case Resources
hr: Resursi slučajeva

en: Case Role
hr: Uloga slučaja

en: Case Role has been deleted successfully.
hr: Uloga u predmetu je uspešno obrisana.

en: Case Role(s)
hr: Uloge slučaja

en: Case Roles
hr: Uloge slučaja

en: Case Search
hr: Pretraživanje slučaja

en: Case Start
hr: Početak slučaja

en: Case Start Date changed successfully.
hr: Datum početka slučaja uspješno je promijenjen.

en: Case Status
hr: Status predmeta

en: Case Statuses
hr: Statusi slučaja

en: Case Summary
hr: Sažetak slučaja

en: Case Summary Report
hr: Izveštaj - kratak pregled predmeta

en: Case Tag(s)
hr: Oznake slučajeva

en: Case Tags
hr: Oznake slučaja

en: Case Tags %1
hr: Oznaka slučaja %1

en: Case Time Spent Report
hr: Izveštaj o vremenu utrošenom na predmet

en: Case Type
hr: Tip predmeta

en: Case Type Definition
hr: Definicija tipa slučaja

en: Case Type Description
hr: Opis vrste slučaja

en: Case Type ID
hr: ID vrste slučaja

en: Case Type Is Active
hr: Vrsta slučaja je aktivna

en: Case Type Is Reserved
hr: Vrsta slučaja je rezervirana

en: Case Type Name
hr: Naziv vrste slučaja

en: Case Type Title
hr: Naziv vrste predmeta

en: Case Type changed successfully.
hr: Vrsta slučaja je uspješno promijenjena.

en: Case Types
hr: Vrste predmeta

en: Case opened successfully.
hr: Slučaj je uspješno otvoren.

en: Case status changed from %1 to %2
hr: Status predmeta promijenjen je iz %1 u %2

en: Case type "%1" corresponds to XML file ("%2") The XML file should be named "%3".
hr: Tip slučaja "%1" odgovara XML fajlu ("%2") XML fajl treba da se zove "%3".

en: Case type "%1" has duplicate XML files ("%2" and "%3")
hr: Tip predmeta "%1" ima duplirane XML fajlove ("%2" i "%3")

en: Case type changed from %1 to %2
hr: Vrsta slučaja promijenjena je iz %1 u %2

en: Cases
hr: Spisi

en: Cases - Send Copy of an Activity
hr: Predmeti - pošalji kopiju aktivnosti

en: Cases Only
hr: Samo slučajevi

en: Cases?
hr: Slučajeva?

en: Cash
hr: Keš

en: Catalan; Valencian
hr: Katalonski jezik; valensijanski jezik

en: Category
hr: Kategorija

en: Cc Confirm
hr: Cc Potvrdi

en: Center
hr: Centar

en: Centimeters
hr: Centimetri

en: Chain API Call
hr: Lančani API poziv

en: Chains allow you to execute api calls on the results of this one.
hr: Lanci vam omogućuju izvršavanje api poziva na rezultate ovog.

en: Chamorro
hr: Čamoro jezik

en: Change All Statuses
hr: Promjena svih statusa

en: Change Billing Details
hr: Izmenite detalje o naplati

en: Change Case Start Date
hr: Promeni datum početka predmeta

en: Change Case Status
hr: Promeni status predmeta

en: Change Case Subject
hr: Promeni subjekat predmeta

en: Change Case Tags
hr: Promeni tagove predmeta

en: Change Case Type
hr: Promeni tip predmeta

en: Change Custom Data
hr: Izmeni korisničke/sopstvene podatke

en: Change Date
hr: Datum izmene

en: Change Log
hr: Evidencija izmjena

en: Change Log:
hr: Log izmena:

en: Change Membership Status
hr: Promeni status članstva

en: Change Membership Status.
hr: Promeni status članstva.

en: Change Membership Type
hr: Promeni tip članstva

en: Change Membership Type.
hr: Promeni tip članstva.

en: Change Registration
hr: Izmeni registraciju

en: Change Registration Selections
hr: Promjena odabira registracije

en: Change Selections
hr: Promjena odabira

en: Change To
hr: Promijeni u

en: Change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
hr: Promijenite sva pojavljivanja riječi ili fraze na CiviCRM zaslonima (npr. zamijenite sva pojavljivanja "Doprinosa" s "Donacijom").

en: Change applies to every %1 in the series.
hr: Promjena se odnosi na svaki %1 u nizu.

en: Change applies to this %1 and all that come after it.
hr: Promjena se odnosi na ovaj %1 i sve što dolazi nakon njega.

en: Change case start date (creates activity record)
hr: Promjena datuma početka slučaja (stvara zapis aktivnosti)

en: Change case status (creates activity record)
hr: Promjena statusa slučaja (stvara evidenciju aktivnosti)

en: Change case type (creates activity record)
hr: Promjena vrste slučaja (stvara zapis aktivnosti)

en: Change language
hr: Promeni jezik

en: Change or remove the price set used for this contribution page.
hr: Izmenite ili uklonite set cena koji se koristi za ovu stranicu za donacije.

en: Change or remove the price set used for this event template.
hr: Izmenite ili uklonite set cena koji se koristi za ovaj šablon za događaj.

en: Change or remove the price set used for this event.
hr: Izmenite ili uklonite set cena koji se koristi za ovaj događaj.

en: Change report search criteria
hr: Promjena kriterija pretraživanja izvješća

en: Change selections for %1
hr: Promjena odabira za %1

en: Change the content and appearance of your page
hr: Promjena sadržaja i izgleda stranice

en: Change the permissions for a menu item. Right-click and select 'Edit'.
hr: Promijenite dozvole za stavku izbornika. Kliknite desnom tipkom miša i odaberite "Uredi".

en: Change this if you want to use a different profile for additional participants.
hr: Promijenite ovo ako želite koristiti drugi profil za dodatne sudionike.

en: Change to <a href='%1'>%2</a> made by <a href='%3'>%4</a> on %5:
hr: Promenu <a href='%1'>%2</a> uneo je <a href='%3'>%4</a> %5:

en: Changed By
hr: Promenio/la

en: Changed From
hr: Promenjeno iz

en: Changed To
hr: Promenjeno u

en: Changes Not Saved.
hr: Izmjene nisu spremljene.

en: Changes Saved
hr: Promene snimljene

en: Changes to an existing event registration.
hr: Izmene postojeće registracije za događaj

en: Changes to date or time will <em>not</em> be applied to others in the series.
hr: Promjene datuma ili vremena <em>neće</em> se primijeniti na druge u nizu.

en: Changes you make to the menu are saved immediately.
hr: Promjene koje napravite na izborniku spremaju se odmah.

en: Changing the Value field will unlink records which have been marked with this option. This change can not be undone except by restoring the previous value.
hr: Promjenom polja Vrijednost prestat će se vezati zapisi koji su označeni ovom mogućnošću. Ovu promjenu nije moguće poništiti osim vraćanjem prethodne vrijednosti.

en: Changing the parameters here affects the input and display for specific fields types. Setting the default date format for the entire site is a Localisation setting. See <a href="%1">Administer > Localization > Date Formats</a>
hr: Promjena parametara ovdje utječe na unos i prikaz za određene vrste polja. Postavljanje zadanog oblika datuma za cijelo web-mjesto postavka je lokalizacije. Pogledajte <a href="%1">Administracija > oblike datuma lokalizacije ></a>

en: Chargeback
hr: Refundacija

en: Chargeback Account is
hr: Račun za refundaciju je

en: Chart
hr: Grafikon

en: Chart Layout
hr: Izgled grafikona

en: Chart Style
hr: Stil grafikona

en: Chechen
hr: Čečenski jezik

en: Check
hr: Ček

en: Check 'Access Control' if you want to use this group to assign access permissions to a set of contacts. %1
hr: Štiklirajte 'Kontrolu pristupa' ukoliko želite da koristite ovu grupu kako biste dodelili dozvole pristupa setu kontakata. %1

en: Check 'Mailing List' if you are using this group as a mailing list in the %1.
hr: Čekirajte 'Mailing list' ukoliko želite da koristite ovu grupu kao mailing listu u %1.

en: Check 'Required' to force ALL users to contribute/signup on behalf of an organization.
hr: Štiklirajte 'Obavezno' ukoliko želite da SVI korisnici doniraju/prijavljuju se u ime organizacije.

en: Check <a href="%1">this page</a> for more information.
hr: Pogledajte <a href="%1">ovu stranicu</a> za više informacija.

en: Check <strong>Search Results</strong> to use this profile to display an alternate set of results columns for CiviCRM Basic and Advanced Search.
hr: Proverite <strong>Rezultate pretrage</strong> kako biste koristili ovaj profil da prikažete alternativni set kolona sa rezultatima za osnovnu i naprednu CiviCRM pretragu.

en: Check <strong>Standalone Form or Directory</strong> if you want it to use this profile for custom forms, or contact listing and view screens (from the civicrm/profile path).
hr: Proverite <strong>Samostalni formular ili direktorijum</strong> ako želite da koristi ovaj profil za prilagođene formulare ili listu kokntakata i ekrane za prikaz (sa putanje civicrm/profil).

en: Check <strong>User Registration</strong> if you want this Profile to be included in the New Account registration form.
hr: Štiklirajte <strong>Registraciju korisnika</strong> ukoliko želite da ovaj profil bude uključen u formular za Registraciju novog naloga.

en: Check <strong>View/Edit User Account</strong> to include it in the view and edit screens for existing user accounts.
hr: Štiklirajte <strong>Pregledaj/Uredi nalog korisnika</strong> kako biste ga ugljučili na svim ekranima za pregled i uređivanje korisničkih naloga.

en: Check Custom Field
hr: Proveri korisničko/sopstveno polje

en: Check Info
hr: Proveri informacije

en: Check Number
hr: Broj čeka

en: Check Requirements and Install CiviCRM
hr: Proveri zahteve i instaliraj CiviCRM

en: Check boxes/radio buttons
hr: Polja za potvrdu/dugmad

en: Check for Matching Contact(s)
hr: Provjeri za odgovarajuće kontakte

en: Check for Similar Contacts
hr: Provjeri ima li sličnih kontakata

en: Check number
hr: Provjeri broj

en: Check the 'Enable Widget' box. Then review and modify the form values as needed. Save your settings and preview the current appearance of the widget by clicking the 'Save and Preview' button. Then 'Select' and copy the 'Widget Code' into any web page.
hr: Štiklirajte polje 'Uključi vidžet'. Zatim pregledajt ei izmenite vrednosti formulara po potrebi. Sačuvajte podešavanja i pregledajte trenutni izgled vidžeta tako što ćete da kliknete na dugme 'Sačuvaj i pregledaj'. Zatim kliknite na dugme 'Izaberi' i kopirajte 'kôd vidžeta' na bilo koju veb-stranicu.

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from multi- to single-language.
hr: Potvrdite ovaj okvir i kliknite "Spremi" da biste ovu instalaciju prebacili s višejezičnog na jedan jezik.

en: Check this box and click 'Save' to switch this installation from single- to multi-language, then add further languages.
hr: Potvrdite ovaj okvir i kliknite "Spremi" da biste ovu instalaciju prebacili s jednog na višejezični, a zatim dodajte dodatne jezike.

en: Check this box if someone other than the member is paying for this membership (i.e. a gift membership or gift subscription), and you want to link the payment to the person who is actually paying.  You will be able to select an existing contact or enter a new one. The resulting contribution record will be linked to the payer, and a soft credit for that contribution will be linked to this contact (the member).
hr: Potvrdite ovaj okvir ako netko drugi osim člana plaća ovo članstvo (tj. članstvo u poklonu ili poklon pretplatu), a vi želite povezati plaćanje s osobom koja stvarno plaća.  Moći ćete odabrati postojeći kontakt ili unijeti novi. Evidencija doprinosa koja iz toga proizlazi bit će povezana s platiteljem, a blagi kredit za taj doprinos bit će povezan s tim kontaktom (članom).

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: "Contact ID", "Participant Role").
hr: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko se u prvom redu vašeg fajla nalaze naslovi polja (npr. "ID Kontakta", "Uloga učesnika").

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'First Name','Last Name','Email')
hr: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko prvi red u vašem fajlu sadrži nazive polja (Primer: 'Ime', 'Prezime', 'Email')

en: Check this box if this status is for use by administrative staff only. If checked, this status is never automatically assigned by CiviMember. It is assigned to a contact's Membership by checking the <strong>Status Override</strong> flag when adding or editing the Membership record. Start and End Event settings are ignored for Administrator statuses. EXAMPLE: This setting can be useful for special case statuses like 'Non-expiring', 'Barred' or 'Expelled', etc.
hr: Potvrdite ovaj okvir ako ovaj status koristi samo administrativno osoblje. Ako je uključeno, CiviMember nikada ne dodjeljuje ovaj status automatski. Dodjeljuje se članstvu kontakta provjerom zastavice <strong>Nadjačavanje statusa</strong> prilikom dodavanja ili uređivanja zapisa o članstvu. Postavke početnog i završnog događaja zanemaruju se za statuse administratora. PRIMJER: ova postavka može biti korisna za statuse posebnih slučajeva kao što su "Neistječući", "Zabranjeni" ili "Protjerani" itd.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be charged separately from any additional contribution amount.
hr: Potvrdite ovaj okvir ako uključujete i odjeljak Registracija/Obnova članstva I iznos doprinosa I želite da se članarina naplaćuje odvojeno od bilo kojeg dodatnog iznosa doprinosa.

en: Check this box if you are including both Membership Signup/Renewal AND a Contribution Amount section, AND you want the membership fee to be handled as a separate transaction.
hr: Potvrdite ovaj okvir ako uključujete i odjeljak Registracija/Obnova članstva I iznos doprinosa I želite da se članarina obrađuje kao zasebna transakcija.

en: Check this box if you want an electronic receipt to be sent automatically to the contributor's email address.
hr: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da na email adresu donatora automatski bude poslat email sa elektronskom potvrdom.

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden) on advanced search.
hr: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da se prilikom otvaranja stranice za naprednu pretragu prikazuje samo naslov ovog seta polja (polja su sakrivena).

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden).
hr: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da se prilikom otvaranja stranice prikazuje samo naslov ovog seta polja (polja su sakrivena).

en: Check this box if you want to allow registered participants to either cancel their registration OR transfer it to another participant. If this feature is enabled, event confirmation emails will include a link to a Cancel or Transfer form.
hr: Označite ovaj okvir ako želite dopustiti registriranim sudionicima da ponište svoju registraciju ILI da je prenesu na drugog sudionika. Ako je ova značajka omogućena, e-poruke s potvrdom događaja sadržavat će poveznicu na obrazac za odustajanje ili prijenos.

en: Check this box if you want to assign latitude and longitude manually rather than letting your mapping provider assign it. This is useful for addresses in locations where your mapping provider is not able to provide accurate geocoding.
hr: Štiklirajte ovu kućicu ako želite da sami unesete geografsku  širinu i dužinu, radije nego da to prepustite vašem provajderu mapiranja. Ovo može biti korisno kod adresa na lokacijama gde vaš provajder mapiranja nije u mogućnosti da obezbedi tačan geokoding.

en: Check this box if you want to give users the option to enter their own contribution amount. Your page will then include a text field labeled <strong>Other Amount</strong>.
hr: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da korisnicima date opciju da sami unesu iznos donacije. Vaša stranica će imati tekstualno polje obeleženo <strong>Drugi iznos</strong>.

en: Check this box if you want to give users the option to make a Pledge (a commitment to contribute a fixed amount on a recurring basis).
hr: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da date korisnicima opciju za obavezu (obavezu da doniraju fiksni iznos periodično).

en: Check this box if you want to give users the option to make recurring contributions. This feature requires that you use a payment processor which supports recurring billing / subscriptions functionality.
hr: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da date korisnicima opciju za periodične donacije. Ova opcija zahteva korišćenje procesora uplate koji podržava funkcionalnosti periodične naplate / pretplate.

en: Check this box if you want to give users the option to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
hr: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da date korisnicima opciju da izvrše uplatu oflajn (npr. čekom, kreditnom karticom itd)

en: Check this box if you want to include a link in the listings to Edit profile fields. Only users with permission to edit the contact will see this link.
hr: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da u listinzima uključite link za uređivanje polja u profilu. Samo korisnici sa dozvolom za uređivanje kontakata će videti ovaj link.

en: Check this box if you want to include a link in the listings to view contacts' %1 user account information (e.g. their 'My Account' page). This link will only be included for contacts who have a user account on your website.
hr: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da u listing uključite lik za pregled informacija korisničkog naloga kontakta %1 (npr. njihovu 'Moj nalog' stranu). Ovaj link će biti uključen samo z a kontakte koji imaju korisnički nalog na vašem sajtu.

en: Check this box if you want to offer discounted fees based on registration date (e.g. 'early-registration discounts').
hr: Označite ovaj okvir ako želite ponuditi snižene naknade na temelju datuma registracije (npr. 'popusti za ranu registraciju').

en: Check this box if you want to search for tagged activities or cases (in addition to contact records).
hr: Štiklirajte ovu kućicu ukoliko želite da tražite tagovane aktivnosti ili predmete (pored kontakata).

en: Check this box to add a separator line between this menu item and the one below it.
hr: Potvrdite ovaj okvir za dodavanje crte razdjelnika između ove stavke izbornika i one ispod nje.

en: Check this box to allow a user to register multiple participants using the same email address. Alternatively, if you want additional participants to be registered <strong>without requiring an email address to be entered for each person</strong> - check the "Register multiple participants" option, AND include a profile in this registration form which <strong>includes First Name and Last Name fields</strong>.
hr: Označite ovaj okvir kako biste omogućili korisniku da registrira više sudionika koristeći istu adresu e-pošte. Alternativno, ako želite da se registriraju dodatni sudionici <strong>bez potrebe da se za svaku osobu unese adresa e-pošte</strong> - označite opciju "Registriraj više sudionika" I uključite profil u ovaj obrazac za registraciju koji <strong>uključuje polja Ime i Prezime</strong> .

en: Check this box to allow users to join a waitlist if the event is full. If a space becomes available, the first participant from the waitlist will move to 'Pending from waitlist' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
hr: Označite ovaj okvir kako biste omogućili korisnicima da se pridruže listi čekanja ako je događaj pun. Ako mjesto postane slobodno, prvi sudionik s liste čekanja prijeći će u status 'Na čekanju s liste čekanja' i bit će mu poslana e-pošta s vezom za dovršetak registracije (uključujući plaćanje pristojbi za događaj - ako postoje).

en: Check this box to allow users to register themselves AND additional participants for an event. When this feature is enabled, users have the option to specify the number of additional participants they are registering for. If this is a paid event, they can select a different event fee for each participant and will be charged the total of those fees. If a profile is included, they will complete the profile information for each participant.
hr: Označite ovaj okvir kako biste korisnicima omogućili da registriraju sebe I dodatne sudionike za događaj. Kada je ova značajka omogućena, korisnici imaju mogućnost odrediti broj dodatnih sudionika za koje se prijavljuju. Ako se radi o plaćenom događaju, mogu odabrati različite naknade za događaj za svakog sudionika i bit će im naplaćen ukupan iznos tih naknada. Ako je uključen profil, dopunit će podatke o profilu za svakog sudionika.

en: Check this box to enter or update payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
hr: Potvrdite ovaj okvir da biste unijeli ili ažurirali podatke o plaćanju. Također ćete moći generirati prilagođenu potvrdu.

en: Check this box to enter payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
hr: Štiklirajte ovu kućicu da unesete informaciju o uplati. Moći ćete da generišete i prilagodite priznanicu.

en: Check this box to require administrative approval for all the participants who self-register, prior to being able to complete the registration process. Participants will be placed in 'Awaiting Approval' status. You can review and approve participants from 'Find Participants' - select the 'Participant status - change' task. Approved participants will move to 'Pending from approval' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
hr: Označite ovaj okvir kako biste zahtijevali administrativno odobrenje za sve sudionike koji se sami registriraju, prije nego što mogu dovršiti proces registracije. Sudionici će biti postavljeni u status 'Čeka odobrenje'. Sudionike možete pregledati i odobriti iz 'Pronađi sudionike' - odaberite zadatak 'Status sudionika - promjena'. Odobreni sudionici prijeći će u status "Odobrenje na čekanju" i bit će im poslana e-pošta s vezom za dovršetak registracije (uključujući plaćanje pristojbi za događaj - ako postoje).

en: Check this box to require users who select the pay later option to provide billing name and address.
hr: Štiklirajte ovu kućicu kako biste tražili od korisnika koji se odluče za naknadno plaćanje da vam dostave ime i adresu za naplatu.

en: Check this option if you want to link this address to another contact's address. For example, you might want to link a person's "Work" address to their employer's address. Or, you might want to link their "Home" address to a Household record. Changes made to the linked address will automatically be applied to this address. For example, if you use an employer (organization) address for an individual's work address - any updates to the employer address will also be applied to the individual's work address.
hr: Štiklirajte ovu opciju ukoliko želite da povežete ovu adresu sa adresom drugog kontakta. Na primer, možda ćete želeti da povežete adresu "Posao" sa adresom njihovog poslodavca. Ili, možda želite da povežete njihovu "Kućnu" adresu sa domaćinstvom. Izmene u povezanoj adresi će automatski biti primenjene i na ovu adresu. Na primer, ako koristite adresu poslodavca (organizacije) kao adresu na poslu za pojedinca - sva ažuriranja adrese poslodavca će biti primenjena i na adresu na poslu tog pojedinca.

en: Check to enable the Event Cart checkout workflow.
hr: Potvrdite okvir da biste omogućili tijek rada za odjavu košarice događaja.

en: Check your spelling, or try fewer letters for the target contact name.
hr: Proverite vaš unos, ili pokušajte da unesete manje karaktera za ime ciljanog kontakta.

en: Check your spelling.
hr: Proverite unos.

en: Checkbox(es)
hr: Kućica(e)

en: Checked one user record. | Checked %count user records.
hr[0]: Provjeren jedan zapis o korisniku.
hr[1]: Provjeren jedan zapis o korisniku
hr[2]: Provjereno %czapis/a o korisniku.

en: Checking for similar contacts...
hr: Provera sličnih kontakata...

en: Checking this box allows you to enter multiple sets of values for a given contact.
hr: Štikliranje ove kućice omogućava vam da unesete višetruke setove vrednosti za dati kontakt.

en: Checking...
hr: Proveravanje...

en: Checkout securely. Pay without sharing your financial information.
hr: Odjava sigurno. Platite bez dijeljenja svojih financijskih podataka.

en: Checkout with PayPal
hr: Odjava s PayPal

en: Checks for CiviCRM version updates. Important for keeping the database secure. Also sends anonymous usage statistics to civicrm.org to to assist in prioritizing ongoing development efforts.
hr: Proverava da li su dostupna ažuriranja CiviCRM verzije. To je važno za održavanje bezbednosti baze podataka. Takođe šalje anonimnu statistiku o upotrebi na sajt civicrm.org kao pomoć u određivanju prioriteta razvojnih aktivnosti koje su u toku.

en: Checksum
hr: Zbir

en: Checksum Lifespan
hr: Životni vijek kontrolnog zbroja

en: Cheque #
hr: Ček #

en: Chichewa; Chewa; Nyanja
hr: Čičeva jezik; čeva; nijandža

en: Child
hr: Dijete

en: Child Group
hr: Podređena grupa

en: Child of
hr: Podređen/a

en: Chinese (China)
hr: Kineski jezik (Kina)

en: Chinese (Taiwan)
hr: Kineski jezik (Tajvan)

en: Choose
hr: Odaberite

en: Choose Data Source
hr: Odaberi izvor podataka

en: Choose Date Range
hr: Izaberite raspon datuma

en: Choose Icon
hr: Odaberi ikonu

en: Choose Location
hr: Odaberite lokaciju

en: Choose Recipient(s)
hr: Odaberi primaoca(primaoce)

en: Choose Relationship Type and Target %1
hr: Izaberi tip veze i ciljani %1

en: Choose a CiviCRM Group and a Drupal Role below.
hr: Izaberite CiviCRM grupu i Drupal ulogu ispod.

en: Choose a CiviMember Membership Type and a Drupal Role below. This will associate that Membership with the Role. If you would like the have the same Membership be associated with more than one role, you will need to add a second association rule after you have completed this one.
hr: Izaberite CiviMember tip članstva i Drupal ulogu ispod. Ovo će povezati to članstvo sa tom ulogom. Ukoliko želite da to članstvo povežete sa više od jedne uloge, moraćete da dodate još jedno pravilo povezivanja nakon ovoga.

en: Choose a field not in this list
hr: Odaberite polje koje nije na ovom popisu

en: Choose a parameter from the list, or select "other" for manual entry.
hr: Odaberite parametar s popisa ili odaberite "ostalo" za ručni unos.

en: Choose a specific date to limit/end the repetition.
hr: Odaberite određeni datum da limitirate/završite ponavljanje.

en: Choose country first
hr: Izaberi prvo zemlju

en: Choose how you communicate with this contact, e.g. on formal or familiar terms.
hr: Izaberite ton vašeg obraćanja ovom kontaktu, npr zvaničan ili neformalan.

en: Choose price set
hr: Odredi set cena

en: Choose state first
hr: Izaberi prvo državu

en: Choose the field to add to the profile.
hr: Odaberite polje koje će se dodati profilu.

en: Choose the mapping provider that has the best coverage for the majority of your contact addresses.
hr: Odaberite davatelja usluga mapiranja koji ima najbolju pokrivenost za većinu vaših adresa kontakata.

en: Choose the method by which this transaction was paid.
hr: Izaberite metod kojim je ova transakcija plaćena.

en: Choose where to link this field
hr: Odaberite gde link sa ovog polja vodi

en: Chuvash
hr: Čuvaški jezik

en: City
hr: Grad

en: City (Home)
hr: Grad (kuća)

en: City / Suburb
hr: Grad / predgrađe

en: City OR Postal Code are required to search by distance.
hr: Grad ili poštanski kod su neophodni za pretragu po udaljenosti.

en: City, Town or Village Name.
hr: Ime grada, mesta ili sela

en: City.
hr: Grad.

en: CiviCRM
hr: DruštveniCRM

en: CiviCRM  Recurring Contributions
hr: CiviCRM periodične donacije

en: CiviCRM  Soft Credits
hr: CiviCRM zasluge

en: CiviCRM %1 requires MySQL thread stack >= %2k
hr: CiviCRM %1 zahteva MySQL stek niti >= %2k

en: CiviCRM %1 requires MySQL trigger privileges.
hr: CiviCRM %1 zahteva MySQL privilegije aktiviranja.

en: CiviCRM %3 requires PHP version %1 (or newer), but the current system uses %2
hr: CiviCRM %3 zahteva PHP verziju %1 (ili noviju), a trenutni sistem koristi %2

en: CiviCRM Activities
hr: CiviCRM aktivnosti

en: CiviCRM Activity
hr: DruštveniCRM aktivnost

en: CiviCRM Activity Assignments
hr: Dodeljivanja CiviCRM aktivnosti

en: CiviCRM Activity Search
hr: CiviCRM pretraživanje aktivnosti

en: CiviCRM Activity Targets
hr: CiviCRM ciljevi aktivnosti

en: CiviCRM Address
hr: CiviCRM adresa

en: CiviCRM Assignee Contact ID
hr: CiviCRM ID kontakta asignata

en: CiviCRM Case Search
hr: Pretraga CiviCRM predmeta

en: CiviCRM Contact
hr: CiviCRM kontakt

en: CiviCRM Contact A
hr: CiviCRM kontakt A

en: CiviCRM Contact B
hr: CiviCrM kontakt B

en: CiviCRM Contact Dashboard
hr: CiviCRM Kontrolna tabla za kontakte

en: CiviCRM Contact Display
hr: Prikaz CiviCRM kontakata

en: CiviCRM Contact ID
hr: CiviCRM kontakt ID

en: CiviCRM Contact Listing
hr: Lista CiviCRM kontakata

en: CiviCRM Contact Search
hr: DruštveniCRM pretraživanje kontakata

en: CiviCRM Contact Type %1
hr: CiviCRM kontakt tip %1

en: CiviCRM Contact, with custom fields
hr: CiviCRM kontakt, sa sopstvenim poljima

en: CiviCRM Contacts
hr: CiviCRM kontakti

en: CiviCRM Contribution Search
hr: Pretraga CiviCRM donacija

en: CiviCRM Contributions
hr: CiviCRM donacije

en: CiviCRM Create New Record
hr: CiviCRM kreiraj novi zapis

en: CiviCRM Custom Search
hr: CiviCRM sopstvena pretraga

en: CiviCRM Custom:
hr: CiviCRM prilagođeno:

en: CiviCRM Database Details
hr: Detalji CiviCRM baze podataka

en: CiviCRM Database Settings
hr: Podešavanja CiviCRM baze podataka

en: CiviCRM Email
hr: CiviCRM email

en: CiviCRM Event Search
hr: CiviCRM pretraživanje događaja

en: CiviCRM Events
hr: CiviCRM događaji

en: CiviCRM Extensions
hr: CiviCRM ekstenzije

en: CiviCRM Extensions Directory
hr: Imenik civiCRM proširenja

en: CiviCRM Full-text Search
hr: CiviCRM Full-text pretraga

en: CiviCRM Grant Search
hr: Pretraga CiviCRM grantova

en: CiviCRM Group
hr: CiviCRM grupa

en: CiviCRM Groups
hr: CiviCRM grupe

en: CiviCRM Home
hr: CiviCRM početna

en: CiviCRM Installed
hr: CiviCRM je instaliran

en: CiviCRM Installer
hr: CiviCRM Instaler

en: CiviCRM Language Switcher
hr: CiviCRM promena jezika

en: CiviCRM Locations
hr: CiviCRM lokacije

en: CiviCRM Mailing  Delivered
hr: CiviCRM mailing dostavljen

en: CiviCRM Mailing Bounced
hr: CiviCRM mailing odbijen

en: CiviCRM Mailing Click Throughs
hr: CiviCRM mailing klikovi

en: CiviCRM Mailing Click Throughs URL
hr: URL CiviCRM mailing klikova

en: CiviCRM Mailing Engine
hr: CiviCRM-ov poštanski stroj

en: CiviCRM Mailing Forwards
hr: CiviCRM mailing prosleđivanja

en: CiviCRM Mailing Job
hr: CiviCRM mailing posao

en: CiviCRM Mailing Opened
hr: CiviCRM mailing otvoren

en: CiviCRM Mailing Replied
hr: CiviCRM mailing odgovora

en: CiviCRM Mailing Search
hr: CiviCRM pretraživanje primatelja e-pošte

en: CiviCRM Mailing Unsubscribe
hr: CiviCRM mailing odjava

en: CiviCRM Mailings
hr: CiviCRM mailing

en: CiviCRM Member
hr: CiviCRM član

en: CiviCRM Member Search
hr: Pretraga CiviCRM članova

en: CiviCRM Membership Engine
hr: Modul za članstvo u CiviCRM-u

en: CiviCRM Memberships
hr: CiviCRM članstva

en: CiviCRM Participant Search
hr: Pretraga CiviCRM učesnika

en: CiviCRM Participants
hr: CiviCRM učesnici

en: CiviCRM Phone Details
hr: CiviCRM detalji telefona

en: CiviCRM Pledge Engine
hr: CiviCRM mehanizam zaloga

en: CiviCRM Pledge Search
hr: Pretraga CiviCRM obaveza

en: CiviCRM Profile Field
hr: Polje za CiviCRM profil

en: CiviCRM Profile Fields
hr: Polja za CiviCRM profil

en: CiviCRM Profile Group
hr: Grupa CiviCRM profila

en: CiviCRM Profile Group Preview
hr: Pregled CiviCRM grupe profila

en: CiviCRM Profile Listings
hr: Listing CiviCRM profila

en: CiviCRM Profile(s) allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features. They provide a powerful set of tools for you to collect information from constituents and selectively share contact information.
hr: CiviCRM profili omogućavaju vam da sakupite grupe polja i da ih obuhvatite na svom sajtu kao formulare za unos, stranice za prikaz kontakata i funkcije pretrage i prikaza listi. Oni pružaju snažan skup alata za prikupljanje informacija od aktivista i selektivno deljenje kontakt informacija.

en: CiviCRM Quick Add
hr: CiviCRM brzo dodavanje

en: CiviCRM Recent Items
hr: CiviCRM nedavne stavke

en: CiviCRM Relationships
hr: CiviCRM veze

en: CiviCRM Report Engine
hr: CiviCRM-ov izvještajni motor

en: CiviCRM Resource URL
hr: URL civiCRM resursa

en: CiviCRM Respondent Search
hr: Pretraga CiviCRM ispitanika

en: CiviCRM Source Contact
hr: CiviCRM izvorni kontakt

en: CiviCRM Source Record Contact
hr: CiviCRM kontakt izvornog zapisa

en: CiviCRM System Status
hr: Stanje CiviCRM sustava

en: CiviCRM Tags
hr: CiviCRM tagovi

en: CiviCRM Target Contact ID
hr: ID ciljanog CiviCRM kontakta

en: CiviCRM Upcoming Events
hr: CiviCRM predstojeći događaji

en: CiviCRM Update Check
hr: Provera dostupnosti CiviCRM ažuriranja

en: CiviCRM Upgrade Tasks
hr: CiviCRM zadaci ažuriranja

en: CiviCRM Version
hr: CiviCRM verzija

en: CiviCRM Website
hr: CiviCRM vebsajt

en: CiviCRM allows you to indicate which contact each activity record belongs to using either the unique CiviCRM-assigned Contact ID, a unique External ID which you assign, OR your configured Unsupervised Duplicate Matching Rule set (which uses email addresses by default). You must include at least one of these values as a column in your import file. If you are synchronizing (or migrating) contacts from another application to CiviCRM, and that application has assigned a unique ID to each contact, you can import that value into CiviCRM's External ID field. Then you can use that unique key as the 'match to contact' value when importing related data such as Activities.
hr: CiviCRM vam omogućava da naznačite kojem kontaktu svaki zapis aktivnosti pripada koristeći jedinstveni ID kontakta koji dodeljuje CiviCRM, jedinstveni spoljni ID koji vi dodeljujete ILI konfigurisani set Pravilа za pronalaženje duplikata bez nadzora (koji podrazumevano koristi email adrese). Morate da uključite najmanje jednu od ovih vrednosti kao kolonu u fajlu za uvoz. Ako sinhronizujete (ili premeštate) kontakte iz druge aplikacije u CiviCRM, a ta aplikacija je svakom kontaktu dodelila jedinstveni ID, možete da uvezete tu vrednost u polje spoljnog ID-a u CiviCRM-u. Zatim ćete moći da koristite jedinstveni ključ kao vrednost 'upari sa kontaktom' kada uvozite povezane podatke kao što su Aktivnosti.

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these basic types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer "subtypes" from the basic Individual type...). You can also re-name the built-in types. Contact subtypes are especially useful when you need to collect and display different sets of custom data for different types of contacts.
hr: CiviCRM dolazi s 3 osnovne (ugrađene) vrste kontakata: Pojedinac, Kućanstvo i Organizacija. Možete stvoriti dodatne vrste kontakata na temelju tih osnovnih vrsta kako biste dodatno razlikovali kontakte (na primjer, možete stvoriti "podtipove" učenika, roditelja, osoblja i /ili volontiranja od osnovne vrste pojedinaca ...). Također možete ponovno imenovati ugrađene vrste. Podvrste kontakata posebno su korisne kada trebate prikupiti i prikazati različite skupove prilagođenih podataka za različite vrste kontakata.

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer types from the basic Individual type...).
hr: CiviCRM dolazi s 3 osnovne (ugrađene) vrste kontakata: Pojedinac, Kućanstvo i Organizacija. Na temelju tih vrsta možete stvoriti dodatne vrste kontakata kako biste dodatno razlikovali kontakte (na primjer, možete stvoriti vrste polaznika, roditelja, osoblja i /ili volontera od osnovne vrste pojedinaca ...).

en: CiviCRM contact not found for %mail
hr: CiviCRM kontakt nije pronađen za %mail

en: CiviCRM data from previous installation does not exist in %1.
hr: %1 ne sadrži CiviCRM podatke iz prethodne instalacije.

en: CiviCRM data from previous installation exists in '%1'.
hr: CiviCRM podaci iz prethodne instalacije postoje u '%1'.

en: CiviCRM extensions allow you to install additional features for your site. This page will automatically list the available "native" extensions from the <a href="%2" target="_blank">CiviCRM.org extensions directory</a> which are compatible with this version of CiviCRM. If you install Custom Searches, Reports or Payment Processor extensions - these will automatically be available on the corresponding menus and screens.
hr: CiviCRM proširenja omogućuju vam instaliranje dodatnih značajki za vašu web stranicu. Ova stranica automatski će navesti dostupna "izvorna" proširenja iz <a href="%2" target="_blank">direktorija CiviCRM.org proširenja</a> koja su kompatibilna s ovom verzijom CiviCRM-a. Ako instalirate prilagođena pretraživanja, izvješća ili proširenja za obradu plaćanja - ona će automatski biti dostupna na odgovarajućim izbornicima i zaslonima.

en: CiviCRM generates callback URLs for external services.
hr: CiviCRM generira URL-ove povratnog poziva za vanjske usluge.

en: CiviCRM has already been installed. <ul><li>To <strong>start over</strong>, you must delete or rename the existing CiviCRM settings file - <strong>civicrm.settings.php</strong> - from <strong>%1</strong>.</li><li>To <strong>upgrade an existing installation</strong>, refer to the online documentation: %2.</li></ul>
hr: CiviCRM je već instaliran.  <ul><li>Da biste <strong>ponovo pokrenuli instalaciju </strong>, morate obrisati ili preimenovati postojeći fajl sa CiviCRM podešavanjima - <strong>civicrm.settings.php</strong> - iz <strong>%1</strong>.</li><li>Da <strong>ažurirate postojeću instalaciju</strong>, pogledajte onlajn dokumentaciju: %2.</li></ul>

en: CiviCRM has been successfully installed
hr: CiviCRM je uspješno instaliran

en: CiviCRM has been translated to many languages, thanks to its community of translators. By selecting another language, the installer may be available in that language. The initial configuration of the basic data will also be set to that language (ex: individual prefixes, suffixes, activity types, etc.). <a href="%1">Learn more about using CiviCRM in other languages.</a>
hr: CiviCRM je preveden na mnogo jezika, zahvaljujući svojoj zajednici prevodioca. Ukoliko izaberete drugi jezik, moguće je da će i instalacija biti dostupna na tom jeziku. Početna konfiguracija osnovnih podataka će takođe biti podešena na taj jezik (npr: individualni prefiksi, sufiksi, tipovi aktivnosti, itd.)  <a href="%1">Nauči više o korišćenju CiviCRM-a na drugim jezicima.</a>

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record has not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
hr[0]: CiviCRM je detektovao nevažeće podatke i/ili greške u formatiranju u %count zapisu. Ovaj zapis neće biti importovan.
hr[1]: CiviCRM je detektovao nevažeće podatke i/ili greške u formatiranju u %count zapisa. Ovi zapisi neće biti importovani.
hr[2]: CiviCRM je detektovao nevažeće podatke i/ili greške u formatiranju u %count zapisa. Ovi zapisi neće biti importovani.

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record have not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
hr[0]: CiviCRM je detektovao nevažeće podatke i/ili greške u formatiranju u %count zapisu. Ovaj zapis neće biti importovan.
hr[1]: CiviCRM je detektovao nevažeće podatke i/ili greške u formatiranju u %count zapisa. Ovi zapisi neće biti importovani.
hr[2]: CiviCRM je detektovao nevažeće podatke i/ili greške u formatiranju u %count zapisa. Ovi zapisi neće biti importovani.

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped.  You can download a file with just these problem records: <a href='%2'>Download Errors</a>.  If you wish, you can then correct them in the original import file, cancel this import, and begin again at step 1.
hr: CiviCRM je pronašao nevažeće podatke ili greške u formatu u %1 zapisa. Ukoliko nastavite, ovi zapisi će biti preskočeni. Možete preuzeti fajl koji sadrži samo zapisime sa greškom ovde: <a href='%2'>Preuzmi spisak grešaka</a>. Ukoliko želite, unesite ispravke u originalnom fajlu, možete otkazati ovaj import i započeti novi proces od koraka 1.

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Errors</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
hr: CiviCRM je pronašao nevažeće podatke ili greške u formatu u %1 zapisa. Ukoliko nastavite, ovi zapisi će biti preskočeni. Ukoliko ne želite da nastavite, možete preuzeti fajl sa zapisima sa greškom ovde  <a href='%2'>Preuzmi spisak grešaka</a>. Zatim, nakon što unesete ispravke u originalnom fajlu, možete otkazati ovaj import i započeti novi proces od koraka 1.

en: CiviCRM has detected mismatched contact ID. This record has not been updated. | CiviCRM has detected mismatched contact IDs. These records have not been updated.
hr[0]: CiviCRM je pronašao ID kontakta koji se ne slaže. Ovaj zapis neće biti ažuriran.
hr[1]: CiviCRM je pronašao ID kontakata koji se ne slažu. Ovi zapisi neće biti ažurirani.
hr[2]: CiviCRM je pronašao ID kontakata koji se ne slažu. Ovi zapisi neće biti ažurirani.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contact record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
hr[0]: CiviCRM je prepoznao %count zapis koji je duplikat već postojećeg CiviCRM zapisa o kontaktima.
hr[1]: CiviCRM je prepoznao %count zapisa koji su duplikati već postojećih CiviCRM zapisa o kontaktima.
hr[2]: CiviCRM je prepoznao %count zapisa koji su duplikati već postojećih CiviCRM zapisa o kontaktima.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contribution record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
hr[0]: CiviCRM je prepoznao %count zapis koji je duplikat već postojećih CiviCRM zapisa o donacijama.
hr[1]: CiviCRM je prepoznao %count zapisa koji su duplikati već postojećih CiviCRM zapisa o donacijama.
hr[2]: CiviCRM je prepoznao %count zapisa koji su duplikati već postojećih CiviCRM zapisa o donacijama.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM participant record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
hr[0]: CiviCRM je otkrio jedan zapis koji je duplikat postojećeg zapisa sudionika CiviCRM-a.
hr[1]: CiviCRM je otkrio jedan zapis koji je duplikat postojećeg zapisa sudionika CiviCRM-a.
hr[2]: CiviCRM je otkrio %count zapisa koji su duplikat postojećih zapisa sudionika CiviCRM-a.

en: CiviCRM has functionality to file emails which contain the Case ID or Case Hash in the subject line in the format [case #1234] against a case record.
hr: CiviCRM ima funkcionalnost za podnošenje e-pošte koja sadrži ID slučaja ili raspršivanje slučaja u retku predmeta u obliku [slučaj #1234] u odnosu na zapis slučaja.

en: CiviCRM home page
hr: CiviCRM početna

en: CiviCRM includes an optional plugin for interfacing with the United States Postal Services (USPS) Address Standardization web service. You must register to use the USPS service at <a href='%1' target='_blank'>%1</a>. If you are approved, they will provide you with a User ID and the URL for the service.
hr: CiviCRM uključuje opcionalni dodatak za povezivanje s web uslugom standardizacije poštanskih usluga Sjedinjenih Država (USPS). Morate se registrirati da biste koristili USPS uslugu na <a href='%1' target='_blank'>%1</a>. Ako ste odobreni, oni će vam pružiti korisnički ID i URL usluge.

en: CiviCRM includes plugins for several mapping and geocoding web services. When your users save a contact or event location address, a geocoding service will convert the address into geographical coordinates, which are required for mapping. Mapping services allow your users to display addresses on a map.
hr: CiviCRM uključuje dodatke za nekoliko web usluga mapiranja i geokodiranja. Kada korisnici zaspreme adresu kontakta ili lokacije događaja, usluga geokodiranja pretvorit će adresu u geografske koordinate koje su potrebne za mapiranje. Usluge mapiranja omogućuju korisnicima prikaz adresa na karti.

en: CiviCRM includes several optional components which give you more tools to connect with and engage your constituents.
hr: CiviCRM uključuje nekoliko opcionalnih komponenti koje vam daju više alata za povezivanje i angažiranje vaših birača.

en: CiviCRM is openly available under the <a href='%1'>GNU AGPL License</a>.
hr: CiviCRM je otvoreno dostupan prema <a href='%1'>GNU AGPL licenci</a>.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual contact name suffixes (Jr., Sr., II etc.). Customize these options and add new ones as needed for your installation.
hr: CiviCRM je unaprijed konfiguriran sa standardnim opcijama za pojedinačne sufikse imena kontakta (Jr., Sr., II itd.). Prilagodite ove mogućnosti i po potrebi dodajte nove za instalaciju.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual contact prefixes (Ms., Mr., Dr. etc.). Customize these options and add new ones as needed for your installation.
hr: CiviCRM je unaprijed konfiguriran sa standardnim opcijama za pojedinačne prefikse kontakata (Ms., Mr., Dr. itd.). Prilagodite ove mogućnosti i po potrebi dodajte nove za instalaciju.

en: CiviCRM is pre-configured with standard options for individual gender (Male, Female, Other). Modify these options as needed for your installation.
hr: CiviCRM je unaprijed konfiguriran sa standardnim opcijama za individualni spol (muški, ženski, drugi). Po potrebi izmijenite te mogućnosti za instalaciju.

en: CiviCRM needs a minimum of %1 MB allocated to PHP, but recommends %2 MB.
hr: CiviCRM-u je potrebno minimum %1 MB izdvojeno za PHP, a preporučuje se %2 MB.

en: CiviCRM no longer integrates with the "%1 Default Editor." Your wysiwyg setting has been reset to the built-in CKEditor. <a %2>Learn more...</a>
hr: CiviCRM više se ne integriše sa "%1 podrazumevanim editorom". Podešavanje wysiwyg je restovano na ugrađeni CKEditor. <a %2>Saznajte više...</a>

en: CiviCRM now includes the easy-to-use CKEditor Configurator. To customize the features and display of your wysiwyg editor, visit the <a %1>Display Preferences</a> page. <a %2>Learn more...</a>
hr: CiviCRM sada obuhvata jednostavni konfigurator za CKEditor. Da biste prilagodili funkcije i prikaz xysiwyg editora, posetite stranicu <a %1>Podešavanja prikaza</a>. <a %2>Saznajte više...</a>

en: CiviCRM offers several options to send emails. You can send a test email to check your settings by clicking "Save and Send Test Email". If you're unsure of the correct values, check with your system administrator, ISP or hosting provider.
hr: CiviCRM nudi nekoliko opcija za slanje e-pošte. Probnu e-poštu možete poslati da biste provjerili svoje postavke klikom na "Spremi i pošalji probnu e-poštu". Ako niste sigurni u točne vrijednosti, obratite se administratoru sustava, davatelju internetskih usluga ili davatelju usluga hostiranja.

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
hr: CiviCRM zahtijeva da koristite <strong>API vjerodajnice temeljene na potpisu</strong> za PayPal Pro i Express. Unesite <strong>lozinku za API</strong> kako je prikazano u profilu vašeg LIVE računa <strong>- prikaz zaslona S potpisom API-ja</strong> .

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Password</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
hr: CiviCRM zahtijeva da koristite <strong>API vjerodajnice temeljene na potpisu</strong> za PayPal Pro i Express. Unesite <strong>API lozinku</strong> kako je prikazano u profilu TEST (sandbox) računa <strong>- prikaz zaslona S potpisom API-ja</strong> .

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
hr: CiviCRM zahtijeva da koristite <strong>API vjerodajnice temeljene na potpisu</strong> za PayPal Pro i Express. Unesite <strong>API potpis</strong> kako je prikazano u profilu računa UŽIVO <strong>- prikaz zaslona S potpisom API-ja</strong> .

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Signature</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
hr: CiviCRM zahtijeva da koristite <strong>API vjerodajnice temeljene na potpisu</strong> za PayPal Pro i Express. Unesite <strong>potpis API-ja</strong> kako je prikazano na zaslonu TEST (sandbox) računa <strong>- prikaz zaslona S potpisom API-ja</strong> .

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your LIVE account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
hr: CiviCRM zahtijeva da koristite <strong>API vjerodajnice temeljene na potpisu</strong> za PayPal Pro i Express. Unesite <strong>korisničko ime API-ja kako je prikazano</strong> u profilu vašeg LIVE računa <strong>- prikaz zaslona S potpisom API-ja</strong> .

en: CiviCRM requires that you use the <strong>Signature-based API Credentials</strong> for PayPal Pro and Express. Enter your <strong>API Username</strong> as displayed in your TEST (sandbox) account's <strong>Profile - View API Signature</strong> screen.
hr: CiviCRM zahtijeva da koristite <strong>API vjerodajnice temeljene na potpisu</strong> za PayPal Pro i Express. Unesite <strong>korisničko ime API-ja kako je prikazano</strong> u profilu TEST (sandbox) računa <strong>- prikaz zaslona S API potpisom</strong> .

en: CiviCRM stores configurable choices for various drop-down fields as 'option groups'. You can click <strong>Options</strong> to view the available choices.
hr: CiviCRM pohranjuje podesive izbore za različita padajuća polja kao "grupe opcija". Da biste vidjeli dostupne odabire, kliknite <strong>Mogućnosti</strong> .

en: CiviCRM stores its content in a MySQL database. Please provide the username and password to connect to the server here.  If this account has permission to create databases, then we will create the database for you; otherwise, you must give the name of a database that already exists.
hr: CiviCRM čuva sav sadržaj u MySQL bazi podataka. Molimo vas da nam obezbedite korisničko ime i šifru za povezivanje sa serverom ovde. Ukoliko ovaj nalog ima dozvolu za kreiranje baza podataka mi ćemo kreirati bazu za vas, a ukoliko nema, morate nam obezbediti ime baze koja već postoji.

en: CiviCRM task in progress
hr: CiviCRM zadatak u toku

en: CiviCRM versions prior to %1 cannot be upgraded directly to %2. This upgrade will need to be done in stages. First download an intermediate version (the LTS may be a good choice) and upgrade to that before proceeding to this version.
hr: CiviCRM verzije starije od %1 nije moguće ažurirati direktno na %2. Ovo ažuriranje će morati da se obavi u fazama. Prvo preuzmite posrednu verziju (LTS može da bude dobar izbor) i ažurirajte na nju pre nego što pređete na ovu verziju.

en: CiviCRM will attempt to split street addresses into separate elements (street number, street name and unit/apt) to help you make lists and reports where you need to sort by street number (and/or separate addresses with odd and even numbers). For most addresses, this is done for you automatically. However, you can manually edit these elements, and potentially handle addresses that are in unusual formats, by clicking 'Edit Address Elements'.
hr: CiviCRM će pokušati da podeli adrese ulice u zasebne elemente (broj ulice, ime ulice i deo/broj stana) da bi vam pomogao da napravite liste i izveštaje u kojima morate da sortirate po broju ulice (i/ili da razdvojite adrese sa parnim i neparnim brojevima). Za većinu adresa, ovo se obavlja umesto vas automatski. Međutim, ove elemente možete ručno da uredite i potencijalno da upravljate adresama koje su u neuobičajenim formatima, tako što ćete da kliknete na 'Uredi elemente adrese'.

en: CiviCRM will check each user record for a contact record. A new contact record will be created for each user where one does not already exist.
hr: CiviCRM će provjeriti ima li u svakom korisničkom zapisu zapis kontakta. Za svakog korisnika u kojem već ne postoji stvorit će se novi zapis kontakta.

en: CiviCRM will use this setting as path to bootstrap WP.
hr: CiviCRM će ovu postavku koristiti kao put do bootstrap WP-a.

en: CiviCRM.org - Growing and Sustaining Relationships
hr: CiviCRM.org – Građenje i održavanje veza

en: CiviCase Dashboard
hr: Nadzorna ploča CiviSlučajevi

en: CiviCase Engine
hr: CiviSlučaj motor

en: CiviCase Setup documentation
hr: Dokumentacija za CiviSlučajeve

en: CiviCase configuration files can also be stored in this custom path.
hr: CiviCase konfiguracijske datoteke također se mogu pohraniti na ovom prilagođenom putu.

en: CiviContribute Alert: Possible Duplicate Contact Record
hr: CiviContribute upozorenje: Mogući duplirani zapis o kontaktu

en: CiviContribute Component Settings
hr: CiviDonacije postavke

en: CiviContribute allows you to configure any number of <strong>Premiums</strong> which can be offered to contributors as incentives / thank-you gifts. Premiums may be tangible items (i.e. a coffee mug or t-shirt), or they may be a membership or subscription with a pre-determined duration.
hr: CiviContribute vam omogućava da konfigurišete bilo koji broj <strong>nagrada</strong> koje mogu da budu ponuđene donatorima kao podsticajni pokloni / pokloni zahvalnosti. Nagrade mogu da budu fizički predmeti (npr. šolja za kafu ili majica) ili mogu da budu članstvo ili pretplata sa unapred određenim trajanjem.

en: CiviContribute allows you to create and maintain any number of Online Contribution Pages. You can create different pages for different programs or campaigns, and you can customize text, amounts, types of information collected from contributors, etc.
hr: CiviContribute dozvoljava da kreirate i održavate proizvoljni broj stranica za online donacije. Možete kreirati različite stranice za različite donacije ili kampanje - prilagoditi tekst, sume, tipove informacija koje prikupljate od donatora, itd.

en: CiviContribute allows you to create customized page(s) for collecting online contributions. You can also input and track offline contributions. To enter contributions manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Contribution</strong> link. You can also <a href='%2'>import batches of offline contributions</a> from other sources.
hr: CiviContribute vam omogućava da kreirate prilagođene stranice za prikupljanje online donacija. Možete takođe da unesete i pratite offline donacije. Da biste ručno uneli donacije za pojedinačne kontakte, koristite opciju <a href='%1'>Pronađi kontakte</a> da biste pronašli kontakt. Zatim kliknite na <strong>Prikaži</strong> da biste otišli na njihovu stranicu kratkog pregleda, a potom kliknite na link <strong>Nova donacija</strong>. Možete i da <a href='%2'>uvezete grupe offline donacija</a> iz drugih izvora.

en: CiviContribute widgets allow you and your supporters to easily promote this fund-raising campaign. Widget code can be added to any web page.  It will provide a real-time display of current contribution results and a direct link to this contribution page.
hr: CiviContribute vidžeti omogućavaju lako promovisanje ove kampanje za prikupljanje sredstava za vas i one koji vas podržavaju. Kôd vidžeta može biti dodat na bilo koju veb stranu - prikazivaće trenutne rezultate doniranja u realnom vremenu i direktan link ka ovoj stranici za doniranje.

en: CiviEvent Cart Checkout
hr: CiviEvent kartaška blagajna

en: CiviEvent Dashboard
hr: Događaji upravljačka ploča

en: CiviEvent Public Calendar
hr: CiviEvent - Javni kalendar

en: CiviEvent allows you to create customized page(s) for constituents to learn about events and optionally register online. You can create <a href='%1'><strong>new events</strong></a> and <a href='%2'><strong>manage existing events</strong></a>.
hr: CiviEvent vam omogućuje da stvorite prilagođenu stranicu(e) za sastavnice da saznaju više o događajima i po želji se registriraju online. Možete stvoriti <a href=‘%1’><strong>nove događaje</strong></a> i <a href=‘%2’><strong>upravljati postojećim događajima</strong></a>.

en: CiviEvent also creates an RSS 2.0 formatted feed which can be subscribed to people using RSS readers and can be displayed in most modern browsers. The RSS Feed URL for CiviEvent on this site:
hr: CiviDogađanja također stvara RSS 2.0 formatirani feed na koji se mogu pretplatiti ljudi koji koriste RSS čitače i može se prikazati u većini modernih preglednika. URL RSS kanala za CiviDogađanja na ovoj stranici:

en: CiviEvent provides a page which lists your current and future public events in a table layout for display in a browser. Point people to this page using the following URL:
hr: CiviDogađanja nudi stranicu na kojoj su navedeni vaši trenutni i budući javni događaji u obliku tablice za prikaz u pregledniku. Usmjerite ljude na ovu stranicu koristeći sljedeći URL:

en: CiviGrant allows you to input and track grants to Organizations, Individuals or Households. The grantee must first be entered as a contact in CiviCRM. Use <a href='%1'>Find Contacts</a> to see if there's already a record for the grantee. Once you've located or created the contact record, click <strong>View</strong> to go to their summary page, select the <strong>Grants</strong> tab and click <strong>New Grant</strong>.
hr: CiviGrant vam omogućuje unos i praćenje bespovratnih sredstava organizacijama, pojedincima ili kućanstvima. Primatelj se najprije mora unijeti kao kontakt u CiviCRM-u. Pomoću <a href='%1'>značajke Pronađi kontakte</a> provjerite postoji li već zapis za primatelja bespovratnih sredstava. Kada pronađete ili stvorite zapis o kontaktu, kliknite <strong>Prikaz</strong> da biste otvorili stranicu sažetka, odaberite karticu <strong>Dodjela bespovratnih sredstava</strong> i kliknite <strong>Nova bespovratna sredstva</strong>.

en: CiviGroup Roles Sync
hr: CiviGroup sinhronizacija uloga

en: CiviGroup Roles Sync installed. You will need to specify sync rules !1.
hr: CiviGroup Roles Sync instaliran. Moraćete da podesite pravila sinhronizacije !1.

en: CiviMail Approval Status
hr: CiviMail status odobrenja

en: CiviMail Report: %1
hr: CiviMail izvješće: %1

en: CiviMail automatically fetches recipient list and count whenever mailing groups are included or excluded while composing bulk mail. This phenomena may degrade performance for large sites, so disable this setting to build and fetch recipients for selected groups, manually.
hr: CiviMail automatski dohvaća popis primatelja i broji svaki put kad su grupe primatelja uključene ili isključene tijekom sastavljanja skupne pošte. Ove pojave mogu pogoršati performanse za velika web-mjesta, stoga onemogućite ovu postavku da biste ručno izgradili i dohvatili primatelje za odabrane grupe.

en: CiviMail component
hr: CiviMail komponenta

en: CiviMail dedupes e-mail addresses by default
hr: CiviMail dedupes adrese e-pošte prema zadanim postavkama

en: CiviMail email messages must include an <strong>opt-out</strong> link ("Opt out via web page"), and the <strong>postal address</strong> of your organization. These elements help reduce the chances of your email being categorized as SPAM. They can be included in the main message body OR in a re-usable <strong>message footer</strong>. Refer to the online documentation for details on how to include required links and contact information as well as sample messages.
hr: CiviMail email poruke moraju imati link za <strong>isključenje</strong> ("isključenje putem web strane"), i vašu <strong>adresu</strong>. Ovi elementi smanjuju šansu da se vaš email kategoriše kao spam. Mogu biti uključeni u sadržaju poruke ILI u <strong>podnožju poruke</strong> koji se može koristiti više puta. Pogldajte onlajn dokumentaciju za više informacija o tome kako da uključite neophodne linkove i kontakt informacije kao i za primere poruka.

en: CiviMail mailings must include the sending organization's address. This is done by putting the %1 token in either the body or footer of the mailing. This token may also be used in regular 'Email - send now' messages and in other Message Templates. The token is replaced by the address entered below when the message is sent.
hr: CiviMail liste za slanje moraju da sadrže adresu organizacije pošiljaoca. To se postiže stavljanjem tokena %1 u telo ili podnožje poruke. Ovaj token može da se koristi u standardnim porukama "Email – pošalji sada" i u drugim predlošcima poruke. Token se zamenjuje adresom unetom ispod kada se poruka pošalje.

en: CiviMail records email sent at the frequency you specify. If you set it to 1, it will update the database every time it sends an email. This ensures that emails are not resent if the batch job fails, but this may cause a performance hit, particularly for large jobs.
hr: CiviMail bilježi e-poštu poslanu na navedenoj frekvenciji. Ako ga postavite na 1, ažurirat će bazu podataka svaki put kada pošalje e-poštu. Time se osigurava da se e-poruke ne zamjeraju ako obrada ne uspije, ali to može uzrokovati učitavanje performansi, posebno za velike poslove.

en: CiviMail will deliver a copy of the email to each bulk email listed for the contact. Enabling this setting will also change the options for the "Email on Hold" field in Advanced Search.
hr: CiviMail će dostaviti kopiju e-pošte na svaku skupnu e-poštu navedenu za kontakt. Omogućivanjem ove postavke promijenit će se i opcije za polje "E-pošta na čekanju" u naprednom pretraživanju.

en: CiviMail will not send an empty mail body, Skipping: %1
hr: CiviMail neće poslati prazno tijelo pošte, Preskakanje: %1

en: CiviMail will not send email to a non-existent contact: %1
hr: CiviMail neće slati e-poštu nepostojećem kontaktu: %1

en: CiviMember
hr: CiviČlanstvo

en: CiviMember Membership Type and Drupal Role values were not numeric.
hr: Vrednosti za tip CiviMember članstva i Drupal uloge nisu numeričke.

en: CiviMember Membership Types or Status Rules have not been configured. Please do so on the "Administer CiviCRM" page.
hr: CiviMember tipovi članstva ili pravila statusa nisu podešeni. Molimo podesite ih na "Administracija CiviCRMa" stranici.

en: CiviMember Memberships and Drupal Roles have been synchronized using available rules. Note: if no association rules exist then synchronization has not been completed.
hr: CiviMember članstva i Drupal uloge su sinhronizovane koristeći postojeća pravila. Beleška: Ukoliko ne postoje pravila povezivanja, sinhronizacija nije obavljena.

en: CiviMember Roles Sync
hr: Sinhronizacija CiviMember uloga

en: CiviMember Status Rules
hr: CiviMember pravila statusa

en: CiviMember allows you to create customized membership types as well as page(s) for online membership sign-up and renewal. Administrators can create or modify Membership Types <a href='%2'>here</a>, and configure Online Contribution Pages which include membership sign-up <a href='%1'>here</a>.
hr: CiviMember omogućuje vam stvaranje prilagođenih vrsta članstva, kao i stranica za online prijavu i obnovu članstva. Administratori <a href='%2'>ovdje</a> mogu stvoriti ili izmijeniti vrste članstva i konfigurirati mrežne stranice za doprinose koje <a href='%1'>ovdje</a> uključuju prijavu za članstvo.

en: CiviMember automatically calculates the current status of each contact's membership based on the status names and rules configured here. The status 'rule' tells CiviMember what status to assign based on the start and end dates of a given membership. For example, the default <strong>Grace</strong> status rule says: 'assign Grace status if the membership period ended sometime within the past month.'
hr: CiviMember automatski izračunava trenutni status članstva svakog kontakta na temelju ovdje konfiguriranih imena statusa i pravila. Status "pravilo" govori CiviMemberu koji status dodijeliti na temelju datuma početka i završetka određenog članstva. Na primjer, zadano pravilo <strong>statusa Milosti</strong> kaže: "dodijelite status milosti ako je razdoblje članstva završilo negdje u posljednjih mjesec dana."

en: Class
hr: Klasa

en: Class Name
hr: Ime klase

en: Class already exists in Database.
hr: Klasa već postoji u bazi podataka.

en: Class used
hr: Korištena klasa

en: Clean-up Temporary Data and Files
hr: Očisti privremene podatke i fajlove

en: Cleanup Caches
hr: Predmemorije čišćenja

en: Cleanup Setting
hr: Podešavanje čišćenja

en: Cleanup reports menu
hr: Izbornik izvješća čišćenja

en: Clear
hr: Očisti

en: Clear all search criteria
hr: Očisti sve kriterijume pretrage

en: Clear search
hr: Očisti pretragu

en: Clear selection
hr: Isključi selekciju

en: Cleared all CiviCRM caches (database, menu, templates)
hr: Očisti keš CiviCRMa (baza podataka, meni, šabloni)

en: Click "Edit Contact" to add more %1 records
hr: Kliknite na "Uredi kontakt" da dodate još %1 zapisa

en: Click &quot;%2&quot; below to register your pledge. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
hr: Kliknite na &quot;%2&quot; ispod da registrujete svoju obavezu. Bićete u mogućnosti da modifikujete ili otkažete buduće uplate obaveze kada god želite tako što ćete se ulogovati u vaš nalog ili ukoliko nas kontaktirate na %1.

en: Click 'Delete' if you want to continue.
hr: Ako želite nastaviti, kliknite "Izbriši".

en: Click 'Import Now' if you are ready to proceed.
hr: Kliknite na 'Importuj sada' ukoliko ste spremni da nastavite.

en: Click <a %1>Add Case</a> to add a case record for this contact.
hr: Kliknite <a %1>Dodaj slučaj</a> da dodate zapis slučaja za ovaj kontakt.

en: Click <a %1>Add Event Registration</a> to register this contact for an event.
hr: Kliknite <a %1>Dodaj registraciju događaja</a> da registrirate ovaj kontakt za događaj.

en: Click <a %1>Add Grant</a> to record a Grant for this contact.
hr: Kliknite <a %1="">Dodaj bespovratna sredstva</a> da biste zabilježili dodjelu bespovratnih sredstava za ovaj kontakt.

en: Click <a %1>Record Contribution</a> to record a new contribution received from this contact.
hr: Kliknite na <a %1>Upiši donaciju</a> da upišete novu donaciju primljenu od ovog kontakta.

en: Click <a %1>Submit Credit Card Contribution</a> to process a new contribution on behalf of the contributor using their credit card.
hr: Kliknite na <a %1>Pošalji donaciju kreditnom karticom</a> da biste izvršili novu donaciju u ime donatora, koristeći njegovu kreditnu karticu.

en: Click <a %1>Submit Credit Card Event Registration</a> to process a new New Registration on behalf of the participant using their credit card.
hr: Kliknite <a %1>Pošalji registraciju događaja kreditne kartice</a> za obradu nove nove registracije u ime sudionika koristeći njegovu kreditnu karticu.

en: Click <a href='%1'>New Contribution Page</a> to create and configure a new online contribution page using the step-by-step wizard.
hr: Kliknite na <a href='%1'>Nova stranica za donacije</a> da kreirate i podesite novu stranicu za onlajn donacije koristeći korak-po-korak wizard.

en: Click <a id='memQuickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Membership Types below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
hr: Kliknite <a id='memQuickconfig' href='#'>ovdje</a> ako želite konfigurirati dolje navedene vrste članstva kao dio skupa cijena, uz dodatnu fleksibilnost i složenost koja podrazumijeva.

en: Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Regular Fees below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
hr: Kliknite <a id='quickconfig' href='#'>ovdje</a> ako želite konfigurirati redovne naknade u nastavku kao dio skupa cijena, uz dodatnu fleksibilnost i složenost koja podrazumijeva.

en: Click <em>Add Membership</em> to record a new membership.
hr: Kliknite <em>Dodaj članstvo</em> da biste zabilježili novo članstvo.

en: Click <em>Submit Credit Card Membership</em> to process a Membership on behalf of the member using their credit card.
hr: Kliknite <em>Pošalji članstvo na kreditnoj kartici</em> da biste članstvo obradili u ime člana pomoću njegove kreditne kartice.

en: Click <strong>Advanced Search</strong> to search by address, demographics, custom fields, notes, and/or relationships. If you are using CiviContribute, CiviEvent or CiviMember - you can also search based on information stored by these components. For example - you can find all contacts who live in a specific city AND have contributed at least %1 within the past 6 months.
hr: Kliknite na <strong>Naprednu pretragu</strong> da biste pretraživali po adresi, demografiji, sopstvenim poljima, beleškama i/ili odnosima-vezama. Ukoliko koristite CiviContribute, CiviEvent ili CiviMember - možete pretraživati i na osnovu informacija koje se beleže pomoću ovih komponenti. Na primer - možete naći sve kontakte koji žive u određenom gradu i donirali su najmanje %1 put(a) u proteklih 6 meseci.

en: Click <strong>Configure</strong> to view and modify settings, amounts, and text for existing pages.
hr: Kliknite na <strong>Konfiguraciju</strong> da pogledate i izmenite podešavanja, sume i tekst za postojeće stranice.

en: Click <strong>Continue Later</strong> if you're not ready to schedule or send this Mass SMS.
hr: Kliknite na <strong>Nastavi kasnije</strong> ukoliko ne želite da zakažete ili odmah pošaljete ovaj masovni SMS.

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related activity records (groups, contributions, memberships, etc.).
hr: Kliknite na <strong>Spoji</strong> da biste prebacili podatke iz dupliranog kontakta levo u glavni kontakt. Osim podataka o kontaktu (adresa, telefon, email...) možete prebaciti i sve ili neke od povezanih zapisa o aktivnostima (grupe, donacije, članstva, itd.).

en: Click <strong>Merge</strong> to move data from the Duplicate Contact on the left into the Main Contact. In addition to the contact data (address, phone, email...), you may choose to move all or some of the related records (groups, activities, tags, etc.).
hr: Kliknite na strong>Spoji</strong>  da biste prebacili podatke iz dupliranog kontakta levo u glavni kontakt. Osim podataka o kontaktu (adresa, telefon, email...), možete prebaciti i sve ili neke od povezanih zapisa (grupe, aktivnosti, tagove, itd.).

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save any changes to your settings, and preview the widget again on this page.
hr: Kliknite na dugme <strong>Sačuvaj i pregledaj</strong> da biste sačuvali promene u podešavanjima, a zatim ponovo pregledajte vidžet na ovoj stranici.

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save your settings and preview the widget on this page.
hr: Kliknite na dugme <strong>Sačuvaj i pregledaj</strong> da biste sačuvali podešavanja i pregledali vidžet na ovoj stranici.

en: Click <strong>Select fields for export</strong> and then <strong>Continue</strong> to choose a subset of fields for export. This option allows you to export multiple specific locations (Home, Work, etc.) as well as custom data. You can also save your selections as a 'field mapping' so you can use it again later.
hr: Kliknite na <strong>Izaberite polja za eksport</strong> i zatim na <strong>Nastavi</strong> da izaberete podset polja za eksport. Ova opcija vam omogućava da eksportujete veći broj određenih lokacija (Kuća, Posao, itd.), kao i sopstvena polja. Možete i sačuvati svoju selekciju kao 'mapiranje polja' tako da ih kasnije možete koristiti ponovo.

en: Click <strong>Submit Mass SMS/strong> to add this to the Mass SMS mailing queue. An automated task which runs periodically on your server processes mailings in the queue, and starts actually sending out your Mass SMS.
hr: Kliknite na <strong> Pošalji grupni SMS/strong> da biste dodali ovaj grupni SMS u red za čekanje za slanje. Automatizovani zadatak koji se pokreće periodično na serveru obrađuje poruke za slanje koje su na čekanju i počinje da šalje grupni SMS.

en: Click <strong>Test-drive</strong> to try out the page in <strong>test mode</strong>. This allows you to go through the full contribution process using a dummy credit card on a test server.
hr: Kliknite na <strong>Testiraj</strong> da isprobate stranicu u <strong>test modu</strong>. Ovo će vam omogućiti da prođete kroz ceo proces doniranja koristeći kreditnu karticu za test na test serveru.

en: Click <strong>Update Participant(s)</strong> below to save all your changes.
hr: Kliknite <strong>Ažuriraj sudionika</strong> u nastavku da biste spremili sve svoje promjene.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed.
hr: Kliknite na <strong>zabeleži odgovor</strong> dugme da ažurirate vrednosti za svakog ispitanika po potrebi.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed. <br />Click <strong>Release Respondents >></strong> button below to release any respondents for whom you haven't recorded a response. <br />Click <strong>Reserve More Respondents >></strong> button if you need to get more respondents to interview.
hr: Kliknite na <strong>zabeleži odgovor</strong> dugme da ažurirate vrednosti za svakog ispitanika po potrebi. <br />Kliknite na <strong>raspusti ispitanike >></strong> dugme ispod da raspustite ispitanike za koje nemate zabeležen odgovor. <br />Kliknite na <strong>rezerviši još ispitanika >></strong> dugme ukoliko vam je potrebno još ispitanika za intervju.

en: Click Count
hr: Kliknite Broj

en: Click Date
hr: Kliknite Datum

en: Click Delete to move this &quot;%1&quot; activity to the Trash.
hr: Pritisnite Izbriši da premjestite ovaj &quot;%1&quot; aktivnost u smeće.

en: Click Delete to move this case and all associated activities to the Trash.
hr: Kliknite Izbriši da premjestite ovaj slučaj i sve povezane aktivnosti u smeće.

en: Click OK to override and update expected values.
hr: Kliknite U redu da biste nadjačali i ažurirali očekivane vrijednosti.

en: Click OK to save this Pledge record AND send an acknowledgment to %1 now.
hr: Kliknite U redu da biste spremili ovaj zapis o zalogu i odmah poslali priznanje %1.

en: Click OK to save this contribution record AND send a receipt to the contributor now
hr: Kliknite OK da sačuvate zapis o ovoj donaciji i pošaljete priznanicu donatoru odmah

en: Click OK to save this payment record AND send a receipt to the contributor now
hr: Kliknite OK da sačuvate zapis o ovoj uplati i pošaljete priznanicu donatoru odmah

en: Click Restore to retrieve this &quot;%1&quot; activity from the Trash.
hr: Pritisnite Vrati za vraćanje ovog &quot;%1&quot; aktivnosti iz Otpada.

en: Click Restore to retrieve this case and all associated activities from the Trash.
hr: Pritisnite Vrati kako biste dohvatili ovaj slučaj i sve povezane aktivnosti iz Otpada.

en: Click Validate & Process below when you've entered all items for the batch. You can also Save & Continue Later at any time.
hr: Kliknite Provjeri i Obradi ispod kada unesete sve stavke za seriju. Također možete spremiti i nastaviti kasnije u bilo kojem trenutku.

en: Click arrow to view pledge payments.
hr: Kliknite strelicu da biste pogledali uplate zaloga.

en: Click here for new profile
hr: Kliknite ovde za novi profil

en: Click here to configure the panes.
hr: Kliknite ovde da biste konfigurisali okna.

en: Click here to confirm and complete your registration
hr: Kliknite ovdje za potvrdu i dovršetak registracije

en: Click here to do this for a different person.
hr: Kliknite ovde da ovo uradite u ime druge osobe.

en: Click here to register a different person for this event.
hr: Kliknite ovdje da biste registrirali drugu osobu za ovaj događaj.

en: Click here to return to editing the street address as a single field. Addresses which don't fit the expected format for address elements can still be saved by entering them in the single 'Street Address' field.
hr: Kliknite ovde da biste se vratili na uređivanje ulice i broja kao jednog polja. Adrese koje ne odgovaraju očekivanom formatu adrese, elementi i dalje mogu biti sačuvani tako što ćete ih uneti u polje Ulica i broj.

en: Click here to transfer or cancel your registration.
hr: Kliknite ovdje za prijenos ili poništavanje registracije.

en: Click on each included link to make sure they go to the expected web pages.
hr: Kliknite na svaku uključenu vezu kako biste bili sigurni da idu na očekivane web stranice.

en: Click on the activity subject for more information.
hr: Za više informacija kliknite na predmet aktivnosti.

en: Click on the event name for more information.
hr: Kliknite na naziv događaja za više informacija.

en: Click or paste this link into your browser
hr: Kliknite ili zalijepite ovu vezu u preglednik

en: Click or paste this link into your browser and follow the prompts
hr: Kliknite ili zalijepite ovu vezu u preglednik i slijedite upute

en: Click or paste this link into your browser to go to your page
hr: Kliknite ili zalijepite ovu vezu u preglednik da biste otvorili stranicu

en: Click the "Confirm Registration" button to begin, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
hr: Kliknite gumb "Potvrdi registraciju" za početak ili kliknite "Otkaži registraciju" ako više niste zainteresirani za sudjelovanje na ovom događaju.

en: Click the "Confirm Registration" button to complete your registration in %1, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
hr: Pritisnite gumb "Potvrdi registraciju" da dovršite registraciju u %1 ili kliknite "Otkaži registraciju" ako više niste zainteresirani za prisustvovanje ovom događaju.

en: Click the <strong>Continue</strong> button to checkout to %1, where you will select your payment method and complete the registration.
hr: Pritisnite gumb <strong>Nastavi</strong> za naplatu na %1, gdje ćete odabrati način plaćanja i dovršiti registraciju.

en: Click the PayPal button to continue.
hr: Kliknite gumb PayPal da biste nastavili.

en: Click this button if you want to view and or modify the search criteria used to define the members of this smart group.
hr: Kliknite na ovo dugme ukoliko želite da pogledate ili izmenite kriterijume za pretragu koji određuju članove ove grupe.

en: Click this link
hr: Kliknite ovu vezu

en: Click this link and follow the prompts
hr: Kliknite ovu vezu i slijedite upute

en: Click through Rate
hr: Kliknite na stopu

en: Click through URL
hr: Kliknite kroz URL

en: Click to Open Rate
hr: Kliknite da biste otvorili stopu

en: Click to copy %1 from row one to all rows.
hr: Kliknite da iskopirate %1 iz jednog reda u sve redove.

en: Click to edit
hr: Kliknite za uređivanje

en: Click to refresh recipient count
hr: Kliknite da biste osvježili broj primatelja

en: Click-Throughs
hr: Klik-dospijeva

en: Click-through Summary
hr: Click-through sažetak

en: Click-throughs
hr: Klikovi

en: Clicked
hr: Klik

en: Clicks
hr: Klikovi

en: Clicks: %1
hr: Klikovi: %1

en: Client Name
hr: ime klijenta

en: Client Name or Email
hr: Ime ili e-pošta klijenta

en: Client Relationship
hr: Odnos s klijentom

en: Client contact does not exist: %1
hr: Kontakt klijenta ne postoji: %1

en: Clients:
hr: Klijenti:

en: Clone Tag
hr: Kloniraj tag

en: Close
hr: Zatvori

en: Close All
hr: Zatvori sve

en: Close Batch
hr: Zatvori grupnu obradu

en: Close accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
hr: Zatvori knjigovodstvene grupe koje je kreirao korisnik (sa pristupom CiviContribute-u)

en: Close all accounting batches (with Access to CiviContribute)
hr: Prikažite sve knjigovodstvene grupe (sa pristupom CiviContribute-u)

en: Close and Export Batch
hr: Zatvori i izvezi seriju

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: Code
hr: Šifra

en: Code Docs
hr: Dokumenti koda

en: Code appended to resource URLs (JS/CSS) to coerce HTTP caching
hr: Šifra dodana URL-ovima resursa (JS/CSS) u prisilno PREDMEMORIRANJE HTTP-a

en: Collapse Custom Group?
hr: Skupi prilagođenu grupu?

en: Collapse Group Display
hr: Skupi prikaz grupe

en: Collapse all tabs
hr: Skupi sve kartice

en: Collapse this set in Advanced Search
hr: Skupi ovaj set u naprednoj pretrazi

en: Collapse this set on initial display
hr: Skupi ovaj set pri prvom prikazu

en: Collapsed on Page
hr: Skupljeno na stranici

en: Collapsed on Search
hr: Skupljeno u pretrazi

en: Collections of activities and relationships for a given purpose.
hr: Zbirke aktivnosti i odnosa za danu svrhu.

en: Color
hr: Boja

en: Color of the CiviCRM main menu.
hr: Boja glavnog izbornika CiviCRM-a.

en: Column
hr: Stupac

en: Column Headers
hr: Zaglavlja kolone

en: Column Names
hr: Imena kolona

en: Column No
hr: Kolona br

en: Columns
hr: Stupci

en: Combine tags into one
hr: Spoji tagove u jedan:

en: Command
hr: Komanda

en: Command parameters
hr: Parametri naredbe

en: Command/Parameters
hr: Parametri naredbe

en: Comment
hr: Komentar

en: Comments
hr: Komentari

en: Committed Amount
hr: Predani iznos

en: Commonly Used Specifiers
hr: Najčešće korišteni specifikatori

en: Communication Language
hr: Jezik komunikacije

en: Communication Preferences
hr: Podešavanja komunikacije

en: Communication Style
hr: Stil komunikacije

en: Communication language
hr: Komunikacijski jezik

en: Communication preferences - alter
hr: Podešavanja komunikacije – menjanje

en: Communications
hr: Komunikacije

en: Community Messages URL
hr: URL poruka zajednice

en: Company
hr: Kompanija

en: Compatible with
hr: Kompatibilno s

en: Complete
hr: Završeno

en: Complete Description
hr: Kompletan opis

en: Complete OR Partial Email
hr: Kompletan ILI delimičan email

en: Complete OR Partial Name
hr: Kompletno ILI delimično ime

en: Complete OR partial Contribution Page title.
hr: Kompletno ILI delimično ime stranice za donaciju.

en: Complete OR partial Event name.
hr: Potpuni ILI djelomični naziv događaja.

en: Complete OR partial batch name.
hr: Potpuni ILI djelomični naziv serije.

en: Complete OR partial contact name.
hr: Kompletno ILI delimično ime kontakta.

en: Complete OR partial creator name.
hr: Kompletno ILI delimično ime autora.

en: Complete OR partial group name.
hr: Kompletno ILI delimično ime grupe

en: Complete all required fields first
hr: Ispunite sva neophodna polja

en: Complete street address(es) have been saved. However we were unable to split the address in the %1 address block(s) into address elements (street number, street name, street unit) due to an unrecognized address format. You can set the address elements manually by clicking 'Edit Address Elements' next to the Street Address field while in edit mode.
hr: Potpune adrese ulice su sačuvane. Međutim, nismo mogli da podelime adresu u %1 bloku(ovima) adrese u elemente adrese (broj ulice, ime ulice, deo ulice) zbog neprepoznatog formata adrese. Elemente adrese možete da podesite ručno tako što ćete da kliknete na stavku "Uredi elemente adrese" pored polja "Adresa ulice" dok ste u režimu uređivanja.

en: Complete?
hr: Završeno?

en: Completed
hr: Završeno

en: Completed Date
hr: Datum dovršetka

en: Completed at
hr: Završen na

en: Completed mailing
hr: Završen mailing

en: Component
hr: Komponenta

en: Component ID
hr: ID komponente

en: Component Name
hr: Naziv komponente

en: Component Type
hr: Vrsta komponente

en: Component for which you are trying to install the extension (%1) is currently disabled.
hr: Komponenta za koju pokušavate instalirati proširenje (%1) trenutno je onemogućena.

en: Component name
hr: Ime komponente

en: Compose
hr: Nova poruka

en: Compose (A)
hr: Sastavi (A)

en: Compose (B)
hr: Sastavi (B)

en: Compose On-screen
hr: Sastavi na ekranu

en: Compose a message on-screen for general use in emails or document output, or upload a pre-composed document for mail-merge.
hr: Sastavite poruku na zaslonu za opću upotrebu u porukama e-pošte ili izlazu dokumenta ili prenesite unaprijed sastavljen dokument za cirkularna pisma.

en: Conditional foreign key to civicrm_contribution_recur id. Each membership in connection with a recurring contribution carries a foreign key to the recurring contribution record. This assumes we can track these processor initiated events.
hr: Uvjetni strani ključ za civicrm_contribution_recur ID. Svako članstvo u vezi s ponavljajućim doprinosom nosi vanjski ključ zapisa o ponavljajućim doprinosima. To pretpostavlja da možemo pratiti ove događaje pokrenute procesorima.

en: Conference
hr: Konferencija

en: Conference Slot
hr: Slot konferencije

en: Conference Slots
hr: Slotovi konferencije

en: Configuration Checklist
hr: Checklista za podešavanje

en: Configuration file could not be retrieved for case type = '%1' %2.
hr: Konfiguracijsku datoteku nije moguće dohvatiti za tip slučaja = ‘%1’ %2.

en: Configure
hr: Konfiguriraj

en: Configure CKEditor
hr: Prilagodi alat za unos i obradu teksta

en: Configure CiviCRM for your country and language.
hr: Konfigurirajte CiviCRM za svoju zemlju i jezik.

en: Configure Contact Search behavior.
hr: Konfiguriranje ponašanja pretraživanja kontakata.

en: Configure Default Mailbox
hr: Konfigurišite podrazumevano prijemno poštansko sanduče

en: Configure Event
hr: Konfigurirajte događaj

en: Configure Page - %1
hr: Konfiguracija stranice - %1

en: Configure Repeating Event
hr: Konfigurirajte ponavljajući događaj

en: Configure Survey
hr: Konfiguracija ankete

en: Configure Survey - %1
hr: Konfiguracija ankete - %1

en: Configure Widget
hr: Konfiguracija vidžeta

en: Configure a mapping provider (e.g. Google or Yahoo) to display maps for contact addresses and event locations.
hr: Konfigurirajte davatelja usluga mapiranja (npr. Google ili Yahoo) za prikaz karata za adrese kontakata i lokacije događaja.

en: Configure a mapping provider (e.g. OpenStreetMap or Google) to display maps for contact addresses and event locations.
hr: Konfigurirajte davatelja usluga mapiranja (npr. OpenStreetMap ili Google) za prikaz karata za adrese kontakata i lokacije događaja.

en: Configure custom fields to collect and store custom data which is not included in the standard CiviCRM forms.
hr: Konfigurirajte prilagođena polja za prikupljanje i pohranu prilagođenih podataka koji nisu uključeni u standardne CiviCRM obrasce.

en: Configure directories in your file system for temporary uploads, images, custom files and custom templates.
hr: Konfigurirajte direktorije u datotečnom sustavu za privremene prijenose, slike, prilagođene datoteke i prilagođene predloške.

en: Configure how many events should be shown on the dashboard. This overrides the default value of 10 entries.
hr: Konfigurirajte koliko događaja treba prikazati na nadzornoj ploči. Time se nadjačava zadana vrijednost od 10 unosa.

en: Configure input and display formats for Date fields.
hr: Konfigurirajte oblike unosa i prikaza za polja datuma.

en: Configure link to...
hr: Konfiguriranje veze na...

en: Configure mailing labels for your site using tokens, which are replaced by contact field values when the labels are generated. Place your cursor within the Mailing Labels box where you want to the token to be inserted. Then click the "Insert Tokens" link to see a list of available tokens (including custom fields). Insert the token by clicking the desired token name.
hr: Konfigurirajte adresne naljepnice za web-mjesto pomoću tokena koji se zamjenjuju vrijednostima polja kontakta prilikom generiranja naljepnica. Postavite kursor unutar okvira Adresne naljepnice gdje želite umetnuti token. Zatim kliknite vezu "Umetni tokene" da biste vidjeli popis dostupnih tokena (uključujući prilagođena polja). Umetnite token klikom na željeni naziv tokena.

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
hr: Konfigurirajte podsjetnike za obnovu članstva pomoću <a href="%1">zakazivanja podsjetnika</a>.

en: Configure membership renewal reminders using <a href="%1">Schedule Reminders</a>. If you have previously configured renewal reminder templates, you can re-use them with your new scheduled reminders.
hr: Konfigurirajte podsjetnike za obnovu članstva pomoću <a href="%1">zakazivanja podsjetnika</a>. Ako ste prethodno konfigurirali predloške podsjetnika za obnovu, možete ih ponovno koristiti s novim zakazanim podsjetnicima.

en: Configure screen and form elements for Viewing Contacts, Editing Contacts, Advanced Search, Contact Dashboard and WYSIWYG Editor.
hr: Konfigurirajte elemente zaslona i obrasca za prikaz kontakata, uređivanje kontakata, napredno pretraživanje, nadzornu ploču za kontakt i WYSIWYG Editor.

en: Configure this event
hr: Konfigurirajte ovaj događaj

en: Configure this event.
hr: Konfigurirajte ovaj događaj.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records.
hr: Podesite do pet polja koja će služiti za proveru zapisa kontakata za koje mislite da su duplikati.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records. For each field, set a numeric <strong>Weight</strong> which determines the relative importance of a match on that field.
hr: Podesite do pet polja koja će služiti za proveru zapisa kontakata za koje mislite da su duplikati. Za svako polje podesite numeričku <strong>težinu</strong> koja određuje relativnu važnost poklapanja za to polje.

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: Confirm %1
hr: Potvrda %1

en: Confirm Action
hr: Potvrdi akciju

en: Confirm Changes
hr: Potvrda promjena

en: Confirm Custom Group Delete
hr: Potvrdi prisanje korisničke/sopstvene grupe

en: Confirm From Email
hr: Potvrdi putem e-pošte

en: Confirm From Name
hr: Potvrdi od imena

en: Confirm Group Delete
hr: Potvrdi brisanje grupe

en: Confirm Password
hr: Potvrdi lozinku

en: Confirm Payment
hr: Potvrda uplate

en: Confirm Price Field Delete
hr: Potvrdi brisanje polja sa cenom

en: Confirm Registration
hr: Potvrdite registraciju

en: Confirm Text
hr: Potvrdi tekst

en: Confirm Timestamp
hr: Potvrda vremenske oznake

en: Confirm Your Registration
hr: Potvrdite svoju registraciju

en: Confirm Your Registration Information
hr: Potvrdite svoje podatke o registraciji

en: Confirm action
hr: Potvrdi akciju

en: Confirm your registration for %1
hr: Potvrdite svoju registraciju za %1

en: Confirm your registration for %1.
hr: Potvrdite svoju registraciju za %1.

en: Confirmation Email
hr: Email potvrde

en: Confirmation Email Text
hr: Tekst potvrde e-pošte

en: Confirmation Message
hr: Poruka za potvrdu

en: Confirmation Page?
hr: Strana za potvrdu?

en: Confirmation Screen
hr: Zaslon za potvrdu

en: Confirmation Title
hr: Naslov potvrde

en: Conflict
hr: Sukobljavanje

en: Conflicts
hr: Konflikti

en: Congratulations! Your upgrade was successful!
hr: Čestitamo! Ažuriranje je uspelo!

en: Connect
hr: Poveži se

en: Connected
hr: Spojen

en: Connected Repeating Events
hr: Povezani ponavljajući događaji

en: Connecting...
hr: Spajanje...

en: Connections provide a simplified way to link your CiviCRM installation to an external service.
hr: Veze pružaju pojednostavljeni način povezivanja vaše CiviCRM instalacije s vanjskom uslugom.

en: Consider cancelling the pledge instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. To set the pledge status to Cancelled and cancel any not-yet-paid pledge payments, first click Cancel on this form. Then click the more &gt; link from the pledge listing, and select the Cancel action.
hr: Umjesto toga razmislite o otkazivanju zaloga ako želite zadržati revizijski trag i izbjeći gubitak podataka o plaćanju. Da biste status zaloga postavili na Otkazano i otkazali još neplaćena plaćanja zaloga, najprije kliknite Odustani na ovom obrascu. Zatim kliknite vezu više &gt; s popisa zaloga i odaberite akciju Odustani.

en: Consider modifying the membership status instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. You can set the status to Cancelled by editing the membership and clicking the Status Override checkbox.
hr: Umjesto toga razmislite o izmjeni statusa članstva ako želite zadržati trag revizije i izbjeći gubitak podataka o plaćanju. Status možete postaviti na Otkazano uređivanjem članstva i klikom na potvrdni okvir Nadjačavanje statusa.

en: Constituent Engagement
hr: Angažovanje aktiviste

en: Constituent Name
hr: Naziv sastava

en: Constituent Relationship Management (CiviCRM !1). Allows sites to manage contacts, relationships and groups, and track contact activities, contributions, memberships and events. For more information please refer to the <a href="!2">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
hr: Upravljanje odnosom aktiviste (CiviCRM !1). Omogućava upravljanje kontaktima, odnosima i grupama na sajtu, kao i praćenje aktivnosti kontakta, donacija, članstava i događaja. Više informacija potražite na <a href="!2">CiviCRM veb-sajtu</a> koji sadrži informacije o projektu, dokumentaciju, resurse za podršku i još mnogo toga.

en: Constituent Report (Detail)
hr: Izveštaj aktiviste (detaljni)

en: Constituent Report (Summary)
hr: Izveštaj aktiviste (kratak pregled)

en: Constituent Type
hr: Tip aktiviste

en: Contact
hr: Kontakt

en: Contact %%StatusMessage%%
hr: Kontakt %%StatusMessage%%

en: Contact 1
hr: Kontakt 1

en: Contact 2
hr: Kontakt 2

en: Contact 2 (Duplicate)
hr: Kontakt 2 (Duplikat)

en: Contact A
hr: Kontakt A

en: Contact A Full Name
hr: Obratite se punom imenu

en: Contact A has Permission Over Contact B
hr: Kontakt A ima dozvole vezane za kontakt B

en: Contact Activities
hr: Aktivnosti Kontakta

en: Contact Address Fields - Selection Values
hr: Polja adrese kontakta - vrijednosti odabira

en: Contact B
hr: Kontakt B

en: Contact B Full Name
hr: Puno ime i prezime kontakta B

en: Contact B has Permission Over Contact A
hr: Kontakt B ima dozvole vezane za kontakt A

en: Contact Dashboard
hr: Kontrolna tabla za kontakte

en: Contact Date Reminder Options
hr: Opcije datuma podsetnika za kontakt

en: Contact Deleted by Merge
hr: Kontakt obrisan nakon spajanja.

en: Contact Demographics Report
hr: Izveštaj o demografiji kontakata

en: Contact Details
hr: Detalji kontakta

en: Contact Edit Options
hr: Opcije za uređivanje kontakta

en: Contact Email
hr: Email kontakta

en: Contact Group Status
hr: Status grupe kontakata

en: Contact Hash
hr: Heš kontakta

en: Contact ID
hr: Kontakt ID

en: Contact ID %1 has been deleted.
hr: ID kontakta %1 je obrisan.

en: Contact ID %1 has been merged and deleted.
hr: ID kontakta %1 je pripojen i obrisan.

en: Contact ID %1 has been merged into Contact ID %2 and deleted.
hr: ID kontakta %1 je spojen sa ID kontakta %2 i obrisan.

en: Contact ID %1 is a match for %2 user %3 but has already been matched to %4
hr: ID kontakta %1 se slaže sa %2 korisnikom %3 ali je već uparen sa %4

en: Contact ID A
hr: Kontakt ID A

en: Contact ID B
hr: Kontakt ID B

en: Contact ID of contact record given case belongs to.
hr: ID kontakta evidencije kontakta kojem predmet pripada.

en: Contact ID of contact record given grant belongs to.
hr: ID kontakta kontaktne evidencije kojoj je dodijeljena bespovratna sredstva pripadaju.

en: Contact ID of token creator
hr: ID kontakta autora tokena

en: Contact ID or External Identifier
hr: ID kontakta ili eksterni ID

en: Contact IDs to which reminder should be sent.
hr: ID kontakata kojima će biti poslati podsetnici

en: Contact Id is required for view action.
hr: Kontakt ID je potreban za radnju pregleda.

en: Contact Image
hr: Slika kontakta

en: Contact Info
hr: Kontakt info

en: Contact Information
hr: Kontakt informacije

en: Contact Job title
hr: Naziv posla kontakta

en: Contact Logging Report (Detail)
hr: Izveštaj o logovanju kontakta (detaljni)

en: Contact Logging Report (Summary)
hr: Izveštaj o logovanju kontakta (kratak pregled)

en: Contact Merge
hr: Spajanje kontakata

en: Contact Merged
hr: Kontakt spojen

en: Contact Modified
hr: Izmijenjeni kontakt

en: Contact Multi Records %%StatusMessage%%
hr: Više zapisa kontakta %%StatusMessage%%

en: Contact Name
hr: Ime kontakta

en: Contact Name (in sort format)
hr: Ime kontakta (u obliku sortiranja)

en: Contact Notes
hr: Beleške o kontaktu

en: Contact Page
hr: Kontakt strana

en: Contact Permanent Delete
hr: Trajno brisanje kontakta

en: Contact Phone
hr: Kontakt telefon

en: Contact Prefix
hr: Prefiks kontakta

en: Contact Profile
hr: Profil kontakta

en: Contact Records for Contributors
hr: Zapisi o kontaktima za donatore

en: Contact Records for Event Participants
hr: Evidencija kontakata za sudionike događaja

en: Contact Records for Members
hr: Zapisi kontakata za članove

en: Contact Reference
hr: Kontakt referenca

en: Contact Reference Autocomplete Options
hr: Opcije automatskog dovršavanja reference kontakta

en: Contact Reference Options
hr: Mogućnosti reference kontakta

en: Contact Relationships
hr: Veze kontakta

en: Contact Saved
hr: Kontakt sačuvan

en: Contact Search
hr: Pretraživanje kontakata

en: Contact Smart Group View Options
hr: Opcije prikaza smart grupe kontakta

en: Contact Source
hr: Izvor kontakta

en: Contact Status
hr: Status kontakta

en: Contact Sub Type
hr: Podtip kontakta

en: Contact Subtype
hr: Podtip kontakta

en: Contact Subtype %1
hr: Podtip kontakta %1

en: Contact Subtype (Contact A)
hr: Podvrsta kontakta (kontakt A)

en: Contact Subtype (Contact B)
hr: Podvrsta kontakta (kontakt B)

en: Contact Subtype A
hr: Kontakt subtip A

en: Contact Subtype B
hr: Kontakt subtip B

en: Contact Subtype field of 1 contact has not been updated. | Contact Subtype field of %count contacts has not been updated.
hr[0]: Polje podtip 1 kontakta nije ažurirano.
hr[1]: Polje podtip kontakta u %count kontakta nije ažurirano.
hr[2]: Polje podtip kontakta u %count kontakata nije ažurirano.

en: Contact Suffix
hr: Sufiks za kontakt

en: Contact Summary
hr: Kontakt - kratak pregled

en: Contact Summary:
hr: Kratak pregled kontakta:

en: Contact Tags
hr: Kontakt tagovi

en: Contact Trash and Undelete
hr: Kontakt Smeće i Poništavanje brisanja

en: Contact Type
hr: Tip kontakta

en: Contact Type (Contact A)
hr: Vrsta kontakta (kontakt A)

en: Contact Type (Contact B)
hr: Vrsta kontakta (kontakt B)

en: Contact Type A
hr: Kontakt tip A

en: Contact Type B
hr: Kontakt tip B

en: Contact Type Description
hr: Opis tipa kontakta

en: Contact Type ID
hr: ID Tipa kontakta

en: Contact Type Image URL
hr: URL Slike tipa kontakta

en: Contact Type Is Active?
hr: Tip kontakta je aktivan?

en: Contact Type Label
hr: Oznaka tipa kontakta

en: Contact Type Mismatch
hr: Neslaganje tipa kontakta.

en: Contact Type for Contact A
hr: Tip kontakta za kontakt A

en: Contact Type for Contact B
hr: Tip kontakta za kontakt B

en: Contact Type is Reserved?
hr: Tip kontakta je rezervisan?

en: Contact Type(s)
hr: Tip(ovi) kontakata

en: Contact Type: %1
hr: Tip kontakta: %1

en: Contact View Options
hr: Opcije za pregled kontakta

en: Contact and Campaign
hr: Kontakt i kampanja

en: Contact and Financial Type
hr: Kontakt i finansijski tip

en: Contact and Payment Method
hr: Metod kontakta i plaćanja

en: Contact and Recurring
hr: Kontakt i ponavljanje

en: Contact does not exist.
hr: Kontakt ne postoji.

en: Contact has been added to '%1'.
hr: Kontakt je dodat u '%1'.

en: Contact has been created
hr: Kontakt je kreiran

en: Contact has been deleted
hr: Kontakt je obrisan

en: Contact has been updated
hr: Kontakt je ažuriran

en: Contact has been viewed
hr: Kontakt je pregledan

en: Contact id is not valid
hr: ID kontakta nije valjan

en: Contact identifier from external system
hr: Identifikator kontakta iz vanjskog sustava

en: Contact image deleted successfully
hr: Slika kontakta je uspešno obrisana

en: Contact is Deceased
hr: Kontakt je preminuo/la

en: Contact is in Trash
hr: Kontakt je u kanti

en: Contact modification report for the logging infrastructure (detail).
hr: Izveštaj o izmeni kontakta za infrastrukturu logovanja (detaljni).

en: Contact modification report for the logging infrastructure (summary).
hr: Izveštaj o izmeni kontakta za infrastrukturu logovanja (kratak pregled).

en: Contact type
hr: Tip kontakta

en: Contact type names should not use reserved keywords.
hr: Imena tipova kontakata ne bi smjela koristiti rezervirane ključne riječi.

en: Contact us for information about contributions prior to those listed above.
hr: Kontaktirajte nas za informacije o donacijama primljenim pre ovih u listi ispod.

en: Contact was merged into another contact
hr: Kontakt je spojen sa drugim kontaktom

en: Contact who should be added to the group
hr: Kontakt koji treba dodati u grupu

en: Contact who should be removed from the group
hr: Kontakt koji treba ukloniti iz grupe

en: Contact will be added to selected group.
hr: Kontakt će biti dodat u odabranu grupu.

en: Contact will be removed from selected group.
hr: Kontakt će biti uklonjen iz odabrane grupe.

en: Contact with no email must have a name.
hr: Kontakti bez emaila moraju imati ime.

en: Contact with no name must have an email.
hr: Kontakti bez imena moraju imati email.

en: Contact your site administrator for help creating reports.
hr: Za pomoć pri stvaranju izvješća zatražite pomoć od administratora web-mjesta.

en: Contact your site administrator if you need to use a "FROM" Email Address which is not in the dropdown list.
hr: Ako trebate koristiti adresu e-pošte "FROM" koja se ne nalazi na padajućem popisu, obratite se administratoru web-mjesta.

en: Contact your site administrator if you need to use a SMS Provider which is not in the dropdown list.
hr: Ukoliko želite da koristite SMS provajdera koji se ne nalazi u padajućem meniju, kontaktirajte administratora vašeg sajta.

en: Contact's Gender
hr: Pol kontakta

en: Contact's Groups
hr: Grupe kontakta

en: Contact's first name.
hr: Ime kontakta.

en: Contact's last name.
hr: Prezime kontakta.

en: Contact's middle name.
hr: Srednje ime kontakta.

en: Contact(s)
hr: Kontakt(i)

en: Contacts
hr: Kontakti

en: Contacts %%StatusMessage%%
hr: Kontakti %%StatusMessage%%

en: Contacts AND Cases
hr: Kontakti i slučajevi

en: Contacts Added
hr: Dodani kontakti

en: Contacts Merged
hr: Kontakti spojeni

en: Contacts created on this site are added to this group
hr: Kontakti stvoreni na ovom web-mjestu dodaju se u ovu grupu

en: Contacts in Group: %1
hr: Kontakata u grupi: %1

en: Contacts in the <strong>%1</strong> group are listed below.
hr: Kontakti u grupi <strong>%1</strong> su izlistani ispod.

en: Contacts in this Group
hr: Kontakti u ovoj grupi

en: Contacts in this group are assigned Administrator role permissions.
hr: Kontaktima u ovoj grupi dodeljene su dozvole administratora.

en: Contacts selected in the Find Contacts page
hr: Kontakti odabrani na stranici Traženje kontakata

en: Contacts with 'Do not SMS' will be excluded from receiving Bulk SMS messages, and the Send SMS activity will be disabled.
hr: Kontakti sa 'Ne šalji SMS' neće primati grupne SMS poruke, a opcija Pošalji SMS će za njih biti onemogućena.

en: Contacts with 'Do not email' will be excluded from receiving CiviMail mailings, and the Send Email activity will be disabled for them. However they will still receive email for contribution receipts and event registration confirmations.
hr: Kontakti sa 'Ne šalji email' neće primati CiviMail mailinge, a aktivnost Pošalji email će za njih biti onemogućena. Međutim, oni će i dalje dobijati emailove sa priznanicama za donacije i potvrde za registracije na događaje.

en: Contacts with 'Do not mail' will be excluded when mailing labels are created.
hr: Kontakti obeleženi sa 'ne šalji mail' će biti izuzeti kada se kreiraju oznake za mailing.

en: Contacts with a Relationship Type of:
hr: Kontakti sa tipom veze:

en: Contacts with any of the checked privacy options are EXCLUDED from your search results by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone', and search for contacts with an address in a specific city - then contacts in that city who have 'Do not phone' selected as a privacy option will be excluded from the search results.
hr: Kontakti se štikliranom bilo kojom opcijom privatnosti su isključeni iz vaših rezultata pretrage, prema podrazumevanim podešavanjima. Primer: Ukoliko odaberete 'Ne zovi telefonom' i potražite kontakte sa adresom u određenom gradu - kontakti u tom gradu koji imaju odabranu opciju 'Ne zovi telefonom' će biti isključeni iz rezultata pretrage.

en: Contacts with no preferred language
hr: Kontakt bez preferiranog jezika

en: Contains
hr: Sadržava

en: Content
hr: Sadržaj

en: Content / Components
hr: Sadržaj / komponente

en: Content and format for mailing labels.
hr: Sadržaj i oblik za poštanske naljepnice.

en: Content of the SMS text.
hr: Sadržaj SMS poruke.

en: Contents of the Return-Path header.
hr: Sadržaj zaglavlja Put povrata.

en: Continue
hr: Nastavi

en: Continue Later
hr: Nastavi kasnije

en: Continue Mailing
hr: Nastavi slanje pošte

en: Contribute
hr: Doniraj

en: Contribute %1 Instead
hr: Doniraj %1

en: Contribute Now
hr: Doprinesi sada

en: Contribute!
hr: Doniraj!

en: Contribution
hr: Donacija

en: Contribution #
hr: Doprinos #

en: Contribution %%StatusMessage%%
hr: Donacija %%StatusMessage%%

en: Contribution Aggregate
hr: Sakupljeno donacije

en: Contribution Aggregate by Relationship
hr: Sakupljena donacija prema odnosu

en: Contribution Amount
hr: Iznos donacija

en: Contribution Amount Stats
hr: Statistika iznosa doprinosa

en: Contribution Amounts
hr: Iznosi donacija

en: Contribution Amounts Label
hr: Oznaka za iznose donacije

en: Contribution Amounts section enabled
hr: Sekcija za iznose donacije uključena

en: Contribution Avg
hr: Avg doprinosa

en: Contribution Bulk Entry
hr: Grupni unos donacije

en: Contribution Currency
hr: Valuta doprinosa

en: Contribution Dashboard
hr: Kontrolna tabla donacije

en: Contribution Date
hr: Datum doprinosa

en: Contribution Detail Report
hr: Detaljan izveštaj o donacijama

en: Contribution Grouping
hr: Grupisanje donacija

en: Contribution Honor Roll
hr: Spisak zaslužnih za donaciju

en: Contribution ID
hr: ID donacije

en: Contribution Information
hr: Informacije o donaciji

en: Contribution Invoice
hr: Profaktura donacije

en: Contribution Invoice: %1
hr: Profaktura donacije: %1

en: Contribution Label
hr: Oznaka donacije

en: Contribution Links
hr: Linkovi donacije

en: Contribution Logging Report (Detail)
hr: Izveštaj o logovanju donacija (detaljni)

en: Contribution Logging Report (Summary)
hr: Izveštaj o logovanju donacija (kratak pregled)

en: Contribution Note
hr: Beleška za donaciju

en: Contribution Note %1 %2
hr: Beleška za donaciju %1 %2

en: Contribution OR Soft Credit?
hr: Doprinos ILI mekani kredit?

en: Contribution Ordinality
hr: Pravilnik o doprinosu

en: Contribution Page
hr: Stranica za doniranje

en: Contribution Page / Event
hr: Stranica doprinosa / Događaj

en: Contribution Page Configuration
hr: Konfiguracija stranice za donacije

en: Contribution Page Created Date
hr: Datum kreiranja stranice za doniranje

en: Contribution Page Currency
hr: Valuta na stranici za donacije

en: Contribution Page End Date
hr: Datum kraja stranice za donacije

en: Contribution Page ID
hr: ID stranice doprinosa

en: Contribution Page Introduction Text
hr: Uvodni tekst stranice za doniranje

en: Contribution Page Start Date
hr: Datum početka stranice za donacije

en: Contribution Page Title
hr: Naslov stranice doprinosa

en: Contribution Page title. For top of page display
hr: Naslov stranice za doniranje. Biće prikazano u vrhu stranice

en: Contribution Pages
hr: Stranice za doniranje

en: Contribution Product ID
hr: ID proizvoda donacije

en: Contribution Receipt
hr: Priznanica za donaciju

en: Contribution Receipt Not Sent
hr: Priznanica za donaciju nije poslata

en: Contribution Receipt Sent
hr: Priznanica za donaciju poslata

en: Contribution Recurring
hr: Ponavljanje doprinosa

en: Contribution Reports
hr: Izvješća o doprinosima

en: Contribution Soft Credit ID
hr: ID zasluge donacije

en: Contribution Source
hr: Izvor doprinosa

en: Contribution Status
hr: Status donacije

en: Contribution Status ID
hr: ID Statusa donacije

en: Contribution Summary
hr: Kratak pregled donacije

en: Contribution Summary Report
hr: Izveštaj - kratak pregled donacija

en: Contribution Thank-you Not Sent
hr: Zahvalnica za donaciju nije poslata

en: Contribution Thank-you Sent
hr: Zahvalnica za donaciju poslata

en: Contribution Total
hr: Ukupno donacija

en: Contribution Transaction ID
hr: ID transakcije donacije

en: Contribution Type
hr: Tip donacije

en: Contribution Widget
hr: Vidžet za donaciju

en: Contribution amount cannot be more than %1.
hr: Iznos donacije ne može biti veći od %1.

en: Contribution amount must be at least %1
hr: Iznos donacije mora biti barem %1

en: Contribution and Membership Details
hr: Detalji o donaciji i članstvu

en: Contribution can not be less than zero. Please select the options accordingly
hr: Donacija ne može biti manja od nule. Molimo odaberite odgovarajuće opcije

en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
hr: Detalji o donacijama za bilo koji tip donacije, plus povezane informacije o članstvu za donacije za plaćanje članarine.

en: Contribution import files must contain data needed to <strong>match the contribution to the contributor</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
hr: Fajlovi za import donacija moraju imati podatke potrebne za <strong>poređenje donacija sa donatorima</strong>. Ovo 'slaganje' se može rešiti na više različitih načina:

en: Contribution import requires that the Contributors already exist as contact records in your CiviCRM database. If you need to import contributions for contributors who haven't been added to CiviCRM yet, you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match contributions to contributors. Then return to this screen and import the contribution records.
hr: Import donacija zahteva da svaki donator već postoji kao zapis o kontaktu u vašoj CiviCRM bazi. Ukoliko treba da uradite import članstava za koje zapisi o kontaktima još uvek nisu dodati u CiviCRM - to ćete učiniti u 2 koraka. Prvo, upotrebite <strong>Import kontakata</strong> da biste dodali zapise o kontaktima. Ukoliko je moguće, za svaki novi kontakt upotrebite jedinstveni 'Eksterni ID' koji ćete onda upotrebiti kako biste povezali donacije sa kontaktima. Zatim se vratite na ovaj ekran i uradite import zapisa o donacijama.

en: Contribution is Pay Later?
hr: Donacija će biti naknadno uplaćena?

en: Contribution is Recurring?
hr: Donacija je periodična?

en: Contribution is a Test?
hr: Donacija je test?

en: Contribution submitted by a staff person using contributor's credit card
hr: Donacija poslata od strane zaposlenog koristeći kreditnu karticu donatora

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for renewal
hr: Doprinos koji je podnijela osoba osoblja koja koristi kreditnu karticu člana za obnovu

en: Contribution submitted by a staff person using member's credit card for signup
hr: Doprinos koji je podnijela osoba iz osoblja koja koristi kreditnu karticu člana za registraciju

en: Contribution was made through this personal campaign page.
hr: Donacija je primljena kroz ovu stranicu lične kampanje.

en: Contributions
hr: Donacije

en: Contributions - Duplicate Organization Alert
hr: Donacije - Upozorenje za duplikat organizacije

en: Contributions - Invoice
hr: Donacije - Profaktura

en: Contributions - Receipt (off-line)
hr: Donacije - priznanica (Oflajn)

en: Contributions - Receipt (on-line)
hr: Donacije - priznanica (onlajn)

en: Contributions - Recurring Billing Updates
hr: Donacije – Ažuriranja periodične naplate

en: Contributions - Recurring Cancellation Notification
hr: Donacije - Notifikacija za otkazivanje periodične donacije

en: Contributions - Recurring Start and End Notification
hr: Donacije - Notifikacija za početak i kraj periodične donacije

en: Contributions - Recurring Updates
hr: Donacije - Ažuriranja periodične donacije

en: Contributions Charts
hr: Grafikoni donacija

en: Contributions OR Soft Credits?
hr: Donacija ILI zasluge?

en: Contributions OR Soft Credits? - Soft Credits Only
hr: Donacija ILI zasluge? - Samo zasluge

en: Contributions Only
hr: Samo prilozi

en: Contributions and Soft Credits
hr: Doprinosi i meki krediti

en: Contributions by Household Report
hr: Izveštaj donacija prema domaćinstvu

en: Contributions by Organization Report
hr: Izveštaj donacija prema organizaciji

en: Contributions made in Year X and not Year Y
hr: Donacije u X godini, a ne u Y godini

en: Contributions made in honor of %1
hr: Doprinosi u čast %1

en: Contributions made in your honor
hr: Donacije u vaše ime.

en: Contributions received from %1 since inception.
hr: Donacije primljene od %1.

en: Contributor
hr: Donator

en: Contributor Contact Type
hr: Tip kontakta donatora

en: Contributor Group(s)
hr: Grupa(grupe) donatora

en: Contributor Name
hr: Ime donatora

en: Contributor Profiles
hr: Profili donatora

en: Contributor Tag(s)
hr: Tag(ovi) donatora

en: Contributor's Email
hr: Suradnička e-pošta

en: Contributor's Phone
hr: Suradnički telefon

en: Controls display of the smart groups that a contact is part of in each contact's "Groups" tab. "Show on Demand" provides the best performance, and is recommended for most sites.
hr: Kontrole prikazuju pametne grupe čiji je kontakt dio na kartici "Grupe" svakog kontakta.

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy %1
hr: Kopiraj %1

en: Copy %1 of %2
hr: Kopija %1 od %2

en: Copy Event
hr: Kopiraj događaj

en: Copy Label Format
hr: Kopiraj oblik natpisa

en: Copy Mailing
hr: Kopiraj skupnu poštu

en: Copy Price Set
hr: Kopiraj set cena

en: Copy Scheduled Job
hr: Kopiraj zakazani posao

en: Copy To Case
hr: Kopiraj u slučaj

en: Copy of
hr: Kopija od

en: Copy of %1
hr: Kopija %1

en: Copy of Contribution Receipt
hr: Kopija priznanice za donaciju

en: Copy this link to share directly with your network!
hr: Kopirajte ovu vezu za dijeljenje izravno sa svojom mrežom!

en: Copy to Case
hr: Kopiraj u slučaj

en: Cornish
hr: Korniški jezik

en: Corsican
hr: Korzički jezik

en: Cost
hr: Cena

en: Cost of Sales
hr: Trošak prodaje

en: Cost of Sales Account is
hr: Račun za troškove prodaje je

en: Could Not Find Custom Field Details for %1, %2, %3
hr: Nemoguće je naći detalje za korisničko/sopstveno polje za %1, %2, %3

en: Could Not Remove
hr: Nemoguće ukloniti

en: Could not connect to MailStore for
hr: Nije moguće povezivanje sa MailStore-om za

en: Could not connect to the database server.
hr: Nemoguće povezivanje sa serverom sa bazom podataka.

en: Could not create a database trigger.
hr: Nije moguće kreirati okidač baze podataka.

en: Could not create a table in the database.
hr: Kreiranje tabele u bazi podataka nije uspelo.

en: Could not create a temp table.
hr: Nemoguće kreiranje privremene tabele.

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no
hr: Nemoguće je utvrditi da li MySQL ima InnoDB podršku. Pretpostavljamo da nema

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no.
hr: Nemoguće je utvrditi da li MySQL ima InnoDB podršku. Pretpostavljamo da nema.

en: Could not find %1 in path tree
hr: Nemoguće je naći %1 u putanji

en: Could not find Interviewer Id.
hr: ID anketara nije pronađen.

en: Could not find Interviewer.
hr: Anketar nije pronađen.

en: Could not find Survey Id.
hr: ID ankete nije pronađen.

en: Could not find Survey.
hr: Anketa nije pronađena.

en: Could not find a mailing id
hr: Nemoguće je naći mailing id

en: Could not find a valid Activity Type ID for Inbound Email
hr: Važeći ID tipa aktivnosti za dolaznu poštu nije pronađen

en: Could not find an email address.
hr: Email adresa nije pronađena

en: Could not find contacts for release voters resevation Or Missing Interviewer contact.
hr: Kontakti za raspuštanje rezervacija glasanja ili kontakt anketara nisu pronađeni.

en: Could not find contacts for reservation.
hr: Kontakti za rezervisanje nisu pronađeni.

en: Could not find contacts for voter reservation Or Missing Interviewer contact.
hr: Kontakti za rezervaciju glasanja ili kontakt anketara nisu pronađeni.

en: Could not find custom field for %1, %2, %3
hr: Nemoguće je naći korisničko/sopstveno polje za %1, %2, %3

en: Could not find payment processor meta information
hr: Nije moguće pronaći meta informacije o procesoru plaćanja

en: Could not find respondents to release.
hr: Ispitanici za raspuštanje nisu pronađeni.

en: Could not find source page id.
hr: Nije moguće pronaći ID izvorne stranice.

en: Could not find survey for %1 respondents.
hr: Anketa nije pronađena za %1 ispitanika.

en: Could not find template for the instance.
hr: Nije moguće pronaći predložak za instancu.

en: Could not find the report template. Make sure the report template is registered and / or url is correct.
hr: Predložak izvješća nije moguće pronaći. Provjerite je li predložak izvješća registriran i / ili je URL ispravan.

en: Could not find the required contact id parameter (id=) for viewing a contact record with a Profile.
hr: Nije moguće pronaći potrebni parametar za id kontakta (id=) za prikazivanje zapisa kontakta sa Profilom.

en: Could not find valid value for %1
hr: Nemoguće je naći važeću vrednost za %1

en: Could not find valid value for %1 (%2)
hr: Nemoguće je naći važeću vrednost za %1 (%2)

en: Could not get a contact id and/or contact type
hr: Nije uspjelo dohvaćanje kontakt ID-a i/ili tipa kontakta

en: Could not get a contact_id and/or contact_type
hr: Ne mogu dohvatiti contact_id i/ili contact_type

en: Could not get a valid contact subtype for contact type '%1'
hr: Nije uspjelo dohvaćanje ispravnog podtipa kontakta za tip kontakta '%1'

en: Could not get information about the thread_stack of the database.
hr: Nije omguće dobiti informacije o komandi thread_stack baze podataka.

en: Could not get the contact ID
hr: Nemoguće je dobiti ID kontakta

en: Could not identify any recipients. Perhaps your test group is empty, or you tried sending to contacts that do not exist and you have no permission to add contacts.
hr: Nije moguće identificirati primatelje. Možda je testna grupa prazna ili ste pokušali poslati kontaktima koji ne postoje i nemate dozvolu za dodavanje kontakata.

en: Could not initiate connection to payment gateway
hr: Nije moguće uspostaviti vezu sa mrežnim prolazom za plaćanje

en: Could not login to the database.
hr: Prijavljivanje u bazu podataka nije uspelo.

en: Could not move custom file to custom upload directory
hr: Nije uspjelo premještanje datoteke u prilagođenu mapu za upload

en: Could not obtain a write lock for the database table.
hr: Nije moguće dobiti blokadu za upisivanje za tabelu baze podataka.

en: Could not query database server variables.
hr: Nije moguće poslati upit varijablama servera baze podataka.

en: Could not release the lock for the database table.
hr: Nije moguće osloboditi blokadu za tabelu baze podataka.

en: Could not select the database.
hr: Biranje baze podataka nije uspelo.

en: Could not update the Recurring contribution details
hr: Nemoguće je ažurirati detalje periodične donacije

en: Count
hr: Prebrojano

en: Count data for smart groups is not currently calculated. You may click Update Smart Groups to generate it. Be aware this can cause significant server load
hr: Brojanje podataka za smart grupe trenutno se ne izračunava. Možete da kliknete na Ažuriraj smart grupe da biste ga kreirali. Imajte na umu da to može da uzrokuje značnajno opterećenje servera

en: Counted
hr: Pobrojano

en: Counted?
hr: Prebrojano?

en: Country
hr: Država

en: Country (Home)
hr: Zemlja (kuća)

en: Country AND State/Province are required to search by distance.
hr: Zemlja i država/provincija su neophodne za pretragu po udaljenosti.

en: Country ID
hr: ID Zemlje

en: Country ISO Code
hr: ISO šifra zemlje

en: Country Name
hr: Zemlja

en: Country Phone Prefix
hr: Pozivni broj za državu

en: Country name (e.g. Canada).
hr: Naziv države (npr. Kanada).

en: County
hr: Županija

en: County Abbreviation
hr: Skraćenica za zemlju

en: County ID
hr: ID zemlje

en: County does not match the selected State/Province
hr: Okrug ne odgovara izabranoj Državi/Pokrajini.

en: County name. If you want to include the county in your screen displays, the <strong>County</strong> checkbox should be set under <strong>Address Editing &raquo; Address Fields</strong> on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
hr: Naziv županije. Ako želite uključiti županiju u zaslonske prikaze, potvrdni okvir <strong>Županija</strong> trebao bi biti postavljen u odjeljku <strong>Polja adresa » Polja adrese</strong> na ovom zaslonu, a nazivi županija moraju se dodati u tablicu civicrm_county u bazi podataka.

en: Cover Sheet for %1
hr: Naslovnica za %1

en: Create
hr: Stvori

en: Create Batch
hr: Kreiraj grupu

en: Create CMS User?
hr: Kreiraj CMS korisnika?

en: Create Date
hr: Kreirano datuma

en: Create Membership
hr: Stvaranje članstva

en: Create Missing Log Tables
hr: Kreiraj tabele sa logovima koje nedostaju

en: Create New
hr: Kreiraj novo

en: Create New Group
hr: Kreiraj novu grupu

en: Create PDF Letter
hr: Napravi PDF pismo

en: Create Profile
hr: Kreiraj profil

en: Create Related Membership
hr: Stvaranje povezanog članstva

en: Create Report
hr: Kreiraj izvješće

en: Create User Record
hr: Kreiraj zapis korisnika

en: Create User Record for %1
hr: Kreiraj zapis korisnika za %1

en: Create a Personal Campaign Page
hr: Stvaranje stranice osobne kampanje

en: Create a Personal Campaign Page for another campaign:
hr: Kreiraj stranicu lične kampanje za drugu kampanju:

en: Create a custom field group which is 'Used for' <strong>Participants</strong>.
hr: Stvorite prilagođenu grupu polja koja se 'Koristi za' <strong>sudionike</strong> .

en: Create a new contact record in CiviCRM
hr: Kreiraj novi zapis kontakta u CiviCRM

en: Create a new set of options
hr: Kreiraj novi set opcija

en: Create a new tag and assign it to imported records
hr: Kreiraj novi tag i dodeli ga importovanim zapisima

en: Create a profile (e.g. 'Participant Information').
hr: Izradite profil (npr. 'Informacije o sudioniku').

en: Create an account?
hr: Kreiraj nalog?

en: Create an accounting batch (with Access to CiviContribute and View Own/All Manual Batches)
hr: Kreirajte knjigovodstvenu grupu (sa serijama Pristup CiviContribute-u i Prikaži sopstveni/sve ručne grupe)

en: Create an option row for each membership type you want to offer as a choice. The option Label and Amount columns will be automatically filled with the selected membership type name and associated fee. However you can over-ride these values as needed. For example, you can create an option for a special discount on a particular membership.
hr: Kreirajte opcionalni red za svaki tip članstva koji želite da ponudite kao izbor. Opcionalne kolone Oznaka i Količina biće automatski popunjene imenom izabranog tipa člansstva i povezanom naknadom. Međutim, ove vrednosti možete da zamenite po potrebi. Na primer, možete da kreirate opciju za specijalni popust na određenu članarinu.

en: Create and edit rules, change the supervised and unsupervised rules
hr: Kreiraj i uredi pravila, promeni pravila sa i bez nadzora

en: Create and rename tags
hr: Kreiraj i preimenuj tagove

en: Create and update grants
hr: Stvaranje i ažuriranje bespovratnih sredstava

en: Create and update memberships
hr: Stvaranje i ažuriranje članstva

en: Create and update pledges
hr: Stvaranje i ažuriranje zaloga

en: Create date
hr: Stvaranje datuma

en: Create events, view all events, and view participant records (for visible contacts)
hr: Stvaranje događaja, pregled svih događaja i pregled zapisa sudionika (za vidljive kontakte)

en: Create link between %1 - %2 (CaseID: %3) and %4 - %5 (CaseID: %6)
hr: Stvorite vezu između %1 - %2 (ID slučaja: %3) i %4 - %5 (ID slučaja: %6)

en: Create links to the listing page by copying the following URL, and adding it to the Event Description below and / or as a menu item or links elsewhere on your site:
hr: Stvorite veze na stranicu s popisom kopiranjem sljedećeg URL-a i dodavanjem u opis događaja u nastavku i/ili kao stavku izbornika ili veze na drugom mjestu na vašoj web-lokaciji:

en: Create missing log tables now? This may take few minutes.
hr: Želite li da kreirate tabele sa logovima koje nedostaju? Ovo može da potraje nekoliko minuta.

en: Create new campaign, survey and petition types and their status
hr: Kreirajte novu tipove kampanja, anketa i peticija, kao i njihove statuse

en: Create new campaigns, surveys and petitions, reserve respondents
hr: Kreirajte nove kampanje, ankete i peticije, rezervišite ispitanike

en: Create new groups, edit group settings (e.g. group name, visibility...), delete groups
hr: Kreiraj nove grupe, uredi podešavanja za grupe (npr. ime grupe, vidljivost...), obriši grupe

en: Create new location
hr: Stvaranje nove lokacije

en: Create new result set
hr: Kreiraj novi set rezultata

en: Create new tag under this one
hr: Kreirajte nove tagove pod ovim

en: Create notes for contacts
hr: Kreiraj beleške za kontakte

en: Create one activity with all contacts together
hr: Kreiraj jednu aktivnost sa svim kontaktima

en: Create report from this template
hr: Stvori izvješće iz ovog predloška

en: Create reports for your users from any of the report templates listed below. Click on a template title to get started. Click Existing Report(s) to see any reports that have already been created from that template.
hr: Stvorite izvješća za svoje korisnike iz bilo kojeg dolje navedenog predloška izvješća. Kliknite naslov predloška da biste započeli s radom. Kliknite Postojeća izvješća da biste vidjeli sva izvješća koja su već stvorena iz tog predloška.

en: Create separate activities for each contact
hr: Kreiraj odvojene aktivnosti za svaki kontakt

en: Create your own fundraising page
hr: Stvorite vlastitu stranicu za prikupljanje sredstava

en: Create your search by selecting the criteria (record type and field), the comparison operator, and entering the value you want to search for. You can define one or many criteria as a set: <em>Include contacts where... State IS Washington AND City IS Seattle AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
hr: Kreirajte pretragu biranjem kriterijuma (tip zapisa i polje), operatera poređenja i unošenjem vrednosti koju želite da pretražite. Možete da definišete samo jedan ili više kriterijuma kao set: <em>Uključi kontakte kod kojih... država JE Kalifornija I grad JE Sijetl I datum rođenja je nakon (>) 1. januara 1985</em>

en: Created
hr: Kreirano

en: Created By
hr: Kreirao/la

en: Created By Contact ID
hr: Kreirao kontakt ID

en: Created By:
hr: Stvorio:

en: Created Date
hr: Kreiran datuma

en: Created Date:
hr: Stvoreno na datum:

en: Created ID
hr: Stvoreni ID

en: Created On
hr: Datum kreiranja

en: Created by
hr: Napravio

en: Created contact
hr: Kreiran kontakt

en: Created date cannot be greater than current date
hr: Datum stvaranja ne može biti veći od trenutnog datuma

en: Created mailing
hr: Kreiran mailing

en: Created one new contact record. | Created %count new contact records.
hr[0]: Kreiran jedan zapis o kontaktu.
hr[1]: Kreirano %cnovih zapisa o kontaktima.
hr[2]: Kreirano %c novih zapisa o kontaktima.

en: Created or Sent by
hr: Stvorio ili poslao

en: Creates a Text Link for various activity actions.
hr: Kreira tekstualni link za različite aktivnosti.

en: Creates a Text Link for various contact actions.
hr: Kreira tekstualni link za različite aktivnosti sa kontaktima.

en: Creates a Text Link for various contribution actions.
hr: Kreira tekstualni link za različite aktivnosti sa donacijama.

en: Creates a Text Link for various event actions.
hr: Kreira tekstualni link za različite aktivnosti sa događajima.

en: Creates a Text Link for various participant actions.
hr: Kreira tekstualni link za različite aktivnosti sa učesnicima.

en: Creates a Text Link for various relationship actions.
hr: Kreira tekstualni link za različite odnose.

en: Creating your own campaign page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to support you. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
hr: Stvaranje vlastite stranice kampanje jednostavno je. Ispunite neke osnovne podatke u nastavku, koji će vam omogućiti da upravljate svojom stranicom i pozovete prijatelje da vas podrže. Zatim kliknite "Nastavi" da biste personalizirali i najavili svoju stranicu.

en: Creating your own fundraising page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to make a contribution. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
hr: Kreiranje vaše stranice za prikupljanje sredstava je jednostavno. Unesite osnovne podatke ispod, i moći ćete da upravljate svojom stranicom i pozovete prijatelje da doniraju. Zatim kliknite na dugme 'Nastavi' da biste personalizovali i objavili vašu stranicu

en: Creator
hr: Tvorac

en: Credit Amount:
hr: Iznos potraživanja:

en: Credit Card
hr: Kreditna kartica

en: Credit Card Contribution
hr: Donacija kreditnom karticom

en: Credit Card Information
hr: Informacije o kreditnoj kartici

en: Credit Card Payment
hr: Plaćanje kreditnom karticom

en: Credit Card Pledge Payment
hr: Uplata obaveze kreditnom karticom

en: Credit Card Type
hr: Vrsta kreditne kartice

en: Credit Liability Account is
hr: Račun za kreditnu odgovornost je

en: Credit Note ID
hr: ID beleške o zasluzi

en: Credit Note Number:
hr: Broj obaveštenja o potraživanju:

en: Credit Note#:
hr: Broj obaveštenja o potraživanju:

en: Credit card payment is not for Refund payments use
hr: Plaćanje kreditnom karticom nije namenjeno za refundiranje

en: Credit card type not supported by Realex:
hr: Realex ne podržava tip kreditne kartice:

en: Credit to a Personal Campaign Page
hr: Zasluga za stranicu lične kampanje

en: Credit/Contra Revenue Account is
hr: Kreditni račun / račun za povratni prihod je

en: Cree
hr: Krijski jezik

en: Criteria
hr: Kriterijum

en: Croatian
hr: Hrvatski jezik

en: Cron Flush
hr: Pražnjenje cron-a

en: Cron Not Running
hr: Kron nije pokrenut

en: Cron Running OK
hr: Kron funkcioniše normalno

en: Cumulative
hr: Kumulativno

en: Currencies
hr: Valute

en: Currencies Enabled
hr: Valute uključene

en: Currency
hr: Valuta

en: Currency ID
hr: ID valute

en: Currency Name
hr: Naziv valute

en: Currency Numeric Code
hr: Brojčana šifra valute

en: Currency Symbol
hr: Simbol valute

en: Currency Type
hr: Tip valute

en: Currency for the amount
hr: Valuta za iznos

en: Currency used for the Contribution
hr: Valuta koja se koristi za donaciju

en: Current
hr: Trenutno

en: Current #
hr: Trenutni #

en: Current Attachment(s)
hr: Trenutni prilog(prilozi)

en: Current Campaigns
hr: Trenutno aktivne kampanje

en: Current Codes
hr: Trenutne šifre

en: Current Cycle End Date
hr: Datum završetka trenutnog ciklusa

en: Current Cycle Start Date
hr: Datum početka trenutnog ciklusa

en: Current Employee
hr: Trenutni zaposleni

en: Current Employee?
hr: Trenutni zaposleni?

en: Current Employer
hr: Trenutni poslodavac

en: Current Employer ID
hr: ID Trenutnog poslodavca

en: Current Employer Report
hr: Izveštaj - trenutni poslodavci

en: Current Fiscal Year-To-Date
hr: Ove fiskalne godine do danas

en: Current Member?
hr: Trenutni član?

en: Current Membership?
hr: Trenutno članstvo?

en: Current Month-To-Date
hr: Ovog meseca do danas

en: Current Relationships
hr: Trenutne veze

en: Current Selections
hr: Trenutni odabiri

en: Current Start Date
hr: Trenutačni datum početka

en: Current Status
hr: Trenutni status

en: Current Total
hr: Trenutni zbroj

en: Current Year-to-Date
hr: Ove godine do danas

en: Current and inactive memberships for %1 are listed below.
hr: Trenutna i neaktivna članstva za %1 navedena su u nastavku.

en: Current calendar month to-date
hr: Ovog kalendarskog meseca do danas

en: Current calendar year to-date
hr: Ove kalendarske godine do danas

en: Current employer name as configured in the individual contact edit form. You will probably want this on a separate line, so use the Enter key to create a line-break after the name fields.
hr: Trenutno ime poslodavca kako je konfigurirano u pojedinačnom obrascu za uređivanje kontakata. To ćete vjerojatno htjeti u zasebnom retku, pa pomoću tipke Enter stvorite prijelom retka nakon polja naziva.

en: Current filter criteria didn't have any target contact to add to group
hr: Trenutni kriteriji filtriranja nisu imali ciljni kontakt za dodavanje u grupu

en: Current membership period expire date.
hr: Trenutni datum isteka razdoblja članstva.

en: Current month's revenue?
hr: Prihodi tekućeg mjeseca?

en: Current quarter to-date
hr: Ovog kvartala do danas

en: Current week to-date
hr: Ove nedelje do danas

en: Current<br />Participant
hr: Trenutačni<br />sudionik

en: Currently being used to store result id for survey activity, FK to option value.
hr: Trenutno se koristi za čuvanje ID rezultata za anketnu aktivnost., strani ključ ka vrednosti opcije.

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Custom  %1 is a required field if %1 is of type Customized.
hr: Korisničko polje %1 je obavezno ako je %1 tipa Prilagođeno.

en: Custom %1
hr: Korisničko/sopstveno %1

en: Custom %1 is a required field if %1 is of type Customized.
hr: Sopstveni %1 je obavezno polje ukoliko je %1 tip - sopstveni.

en: Custom Addressee
hr: Prilagođeni Primalac

en: Custom Addressee.
hr: Prilagođeni Primalac

en: Custom CSS URL
hr: Prilagođeni CSS URL

en: Custom Data
hr: Korisnički podaci

en: Custom Data Field
hr: Sopstveno/korisničko polje

en: Custom Data Fields
hr: Korisnička/sopstvena polja

en: Custom Data Type
hr: Korisnički/sopstveni tip podataka

en: Custom Email Greeting
hr: Sopstveni email pozdrav

en: Custom Email Greeting.
hr: Sopstveni email pozdrav

en: Custom Field
hr: Korisnička polja

en: Custom Field Attributes
hr: Atrubuti sopstvenog polja

en: Custom Field Default
hr: Podrazumevano korisničko/sopstveno polje

en: Custom Field Formatting
hr: Format sopstvenog polja

en: Custom Field ID
hr: ID korisničkog/sopstvenog polja

en: Custom Field Is Active?
hr: Korisničkog/sopstveno polje je aktivno?

en: Custom Field Is Required?
hr: Korisničkog/sopstveno polje je obavezno?

en: Custom Field Javascript
hr: Javascript sopstvenog polja

en: Custom Field Label
hr: Oznake korisničkog/sopstvenog polja

en: Custom Field Move: %1
hr: Premeštanje prilagođenog polja: %1

en: Custom Field Name
hr: Ime korisničkog/sopstvenog polja

en: Custom Field Post Text
hr: Post text korisničkog/sopstvenog polja

en: Custom Field Pre Text
hr: Pre text korisničkog/sopstvenog polja

en: Custom Fields
hr: Korisnička polja

en: Custom Fields for this Set
hr: Korisnička/sopstvena polja za ovaj set

en: Custom Files
hr: Prilagođene datoteke

en: Custom Group
hr: Prilagođena grupa

en: Custom Group Created Date
hr: Sopstvena grupa kreirana datuma

en: Custom Group Extends
hr: Prilagođena grupa se proširuje

en: Custom Group ID
hr: ID korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Is Active?
hr: Korisnička/sopstvena grupa je aktivna?

en: Custom Group Is Public?
hr: Korisnička/sopstvena grupa je javna?

en: Custom Group Multiple Values Listing
hr: Lista prilagođenih podataka iz grupe sa više vrednosti

en: Custom Group Name
hr: Ime korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Post Text
hr: Post tekst korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Pre Text
hr: Pre tekst korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Style
hr: Stil korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Subtype
hr: Podtip korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Subtype List
hr: Lista podtipova korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Group Title
hr: Naslov korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Groups
hr: Korisničke/sopstvene grupe

en: Custom Link to a Drupal Node
hr: Prilagođeni link ka Drupal nodu

en: Custom Option
hr: Korisnička/sopstvena opcija

en: Custom PHP Directory
hr: Prilagođeni PHP imenik

en: Custom PHP Path Directory
hr: Prilagođeni direktorij PHP puta

en: Custom Postal Greeting
hr: Prilagođena poštanska čestitka

en: Custom Postal greeting.
hr: Prilagođena poštanska čestitka

en: Custom Search
hr: Sopstvena/prilagođena pretraga

en: Custom Search Path
hr: Prilagođeni put pretraživanja

en: Custom Template Directory
hr: Prilagođeni direktorij predložaka

en: Custom Templates
hr: Prilagođeni predlošci

en: Custom Translate Function
hr: Funkcija prilagođenog prijevoda

en: Custom data is stored in custom fields. Custom fields are organized into logically related custom data sets (e.g. Volunteer Info). Use custom fields to collect and store custom data which are not included in the standard CiviCRM forms. You can create one or many sets of custom fields.
hr: Prilagođeni podaci se čuvaju u prilagođenim poljima. Prilagođena polja su organizovana u logički povezane setove prilagođenih podataka (npr. Informacije o volonteru). Koristite prilagođena polja za prikupljanje i čuvanje prilagođenih podataka koji nisu obuhvaćeni standardnim CiviCRM formularima. Možete da kreirate jedan ili više setova prilagođenih polja.

en: Custom field '%1' already exists in Database.
hr: Korisničko/sopstveno polje '%1' već postoji u bazi podataka.

en: Custom field '%1' has been saved.
hr: Prilagođeno/sopstveno polje '%1' je sačuvano

en: Custom fields and a Personal Campaign Page field can be added if needed.
hr: Po potrebi se mogu dodati prilagođena polja i polje stranice osobne kampanje.

en: Custom group '%1' already exists in Database.
hr: Korisnička/sopstvena grupa '%1' već postoji u bazi podataka.

en: Custom searches are developed and contributed by members of the CiviCRM community.
hr: Korisničke/sopstvene pretrage se razvijaju i stvaraju od strane članova CiviCRM zajednice.

en: Custom tokens (based on custom data) can be added for organizations as well. These tokens will not be displayed in the list of available tokens, but can be added manually. The format is %1 – where 12 is the ID of the custom data field. To find the custom data field ID, go Administer > Customize Data & Screens > Custom Fields and click ‘edit’ on the field you want to use. Look at the URL. The last part of the URL will be an equal sign and a number (=12). The number (12 in this example) is the id of that custom field.
hr: Prilagođeni tokeni (na temelju prilagođenih podataka) mogu se dodati i za organizacije. Ovi tokeni neće biti prikazani na popisu dostupnih tokena, ali se mogu dodati ručno. Oblik je %1 – gdje je 12 ID prilagođenog podatkovnog polja. Da biste pronašli prilagođeni ID podatkovnog polja, idite Administriranje > Prilagodba podataka i zaslona > prilagođena polja i kliknite "uredi" na polju koje želite koristiti. Pogledajte URL. Posljednji dio URL-a bit će znak jednakosti i broj (=12). Broj (12 u ovom primjeru) je ID tog prilagođenog polja.

en: Customer:
hr: Klijent:

en: Customize Data and Screens
hr: Prilagođavanje podataka i ekrana

en: Customize Data, Forms and Screens
hr: Prilagodba podataka, obrazaca i zaslona

en: Customize the CiviCRM navigation menu bar for your users here.
hr: Ovdje prilagodite traku izbornika navigacije CiviCRM za svoje korisnike.

en: Customized
hr: Prilagođeno

en: Customizing CSS
hr: Prilagodba CSS-a

en: Cycle Day
hr: Dan ciklusa

en: Czech
hr: Češki jezik

en: DOB
hr: Datim rođenja

en: DOMPDF Enable Remote Images
hr: DOMPDF omogući udaljene slike

en: DOMPDF Font Folder
hr: Mapa fonta DOMPDF

en: DOMPDF Local Images Folder
hr: Mapa lokalnih slika DOMPDF-a

en: DOMPDF Log File
hr: DOMPDF datoteka zapisnika

en: DOMPDF will log debugging output in this file.
hr: DOMPDF će u ovoj datoteci zabilježiti izlaz za ispravljanje pogrešaka.

en: DUE DATE: %1
hr: KRAJNJI ROK: %1

en: Daily
hr: Dnevno

en: Danish
hr: Danski jezik

en: Dashboard
hr: Kontrolna tabla

en: Dashboard - %1
hr: Kontrolna tabla - %1

en: Dashboard Caching
hr: Predmemoriranje nadzorne ploče

en: Dashboard Contact
hr: Kontakt za kontrolnu tablu

en: Dashboard Contact ID
hr: ID kontakta za kontrolnu tablu

en: Dashboard ID
hr: ID kontrolne table

en: Dashboard caching time, move to trash / undelete, change logging and version checking.
hr: Vrijeme predmemoriranja nadzorne ploče, premještanje u smeće / brisanje, promjena zapisivanja i provjera verzija.

en: Dashboard entries
hr: Unosi nadzorne ploče

en: Dashlet Name
hr: Ime komponente kontrolne table

en: Dashlet Permission
hr: Dozvola za komponentu kontrolne table

en: Dashlet Permission Operator
hr: Operater dozvole za komponentu kontrolne table

en: Dashlet Title
hr: Naslov komponente kontrolne table

en: Dashlet URL
hr: URL Komponente kontrolne table

en: Dashlet is Active?
hr: Komponente kontrolne table su aktivne?

en: DashletID
hr: ID Komponente kontrolne table

en: Data
hr: Podaci

en: Data Entry
hr: Unos podataka

en: Data Entry Batches
hr: Serije unosa podataka

en: Data Source
hr: Izvor podataka

en: Data Type
hr: Tip podataka

en: Data Type of the value field for this option value does not match %1.
hr: Tip podatka vrjednosnog polja za ovu opciju se ne podudara sa %1.

en: Database Error Code:
hr: Kod greške u bazi:

en: Database In Unexpected Version
hr: Verzija baze podataka je neočekivana

en: Database Log Report
hr: Izveštaj evidencije baze podataka

en: Database Partially Upgraded
hr: Baza podataka delimično nadograđena

en: Database Update Frequency
hr: Učestalost ažuriranja baze podataka

en: Database Upgrade Required
hr: Ažuriranje baze podataka je potrebno

en: Database Upgrades
hr: Upgrade baze podataka

en: Database Version Invalid
hr: Nevažeća verzija baze podataka

en: Database Version Missing
hr: Nedostaje verzija baze podataka

en: Database Version and Connection Settings
hr: Inačica baze podataka i postavke veze

en: Database cache tables cleared.
hr: Keš tabele baze podataka očišćene.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You may want to reload the database with the backup and try the upgrade process again.
hr: Provera baze nije uspešna - izgleda da je baza unapređena samo delimično. Poželjno je da ponovo učitate bekap baze i ponovo pokrenete proces unapređenja baze.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You must reload the database with the backup and try the <a href='%1'>upgrade process</a> again.
hr: Provera baze podataka nije uspela – izgleda da je baza podataka delimično ažurirana. Morate ponovo da učitate bazu podataka sa rezervnom kopijom, a zatim pokušajte da ponovite <a href='%1'>proces ažuriranja</a>.

en: Database field length
hr: Dužina polja u bazi podataka

en: Database is marked with invalid version format. You may want to investigate this before you proceed further.
hr: Baza podataka je obeležena nevažećim formatom verzije. Proverite ovo pre nego što nastavite.

en: Database version and connection settings have been verified and look correct!
hr: Verzija baze podataka i podešavanja konekcije su verifikovani i tačni!

en: Date
hr: Datum

en: Date Added
hr: Dodato datuma

en: Date Added to CiviCRM
hr: Dodato u CiviCRM datuma

en: Date Class
hr: Klasa datuma

en: Date Created
hr: Datum stvaranja

en: Date Deceased
hr: Preminuo/la datuma

en: Date Display
hr: Prikaz datuma

en: Date Display Formats
hr: Oblici prikaza datuma

en: Date Field
hr: Polje za datum

en: Date Format
hr: Format datuma

en: Date Format: Complete Date
hr: Oblik datuma: datum dovršetka

en: Date Format: Complete Date and Time
hr: Oblik datuma: datum i vrijeme dovršetka

en: Date Format: Financial Batch
hr: Oblik datuma: financijska serija

en: Date Format: Month and Year
hr: Oblik datuma: mjesec i godina

en: Date Format: Short date Month Day Year
hr: Oblik datuma: Godina dana mjeseca kratkog datuma

en: Date Format: Time Only
hr: Oblik datuma: samo vrijeme

en: Date Format: Year Only
hr: Oblik datuma: samo godina

en: Date Formats
hr: Formati datuma

en: Date Input Fields
hr: Ulazna polja datuma

en: Date Input Format
hr: Oblik unosa datuma

en: Date Pending
hr: Datum na čekanju

en: Date Preference ID
hr: ID podešavanja datuma

en: Date Preference Name
hr: Ime podešavanja datuma

en: Date Range
hr: Raspon datuma

en: Date Received
hr: Datum prijema

en: Date Removed
hr: Ukonjeno datuma

en: Date Renewal Entered
hr: Unesena obnova datuma

en: Date Sent
hr: Datum slanja

en: Date and Time
hr: Datum i vreme

en: Date and time for activity: scheduled. participant: registered.
hr: Datum i vreme za aktivnost: zakazano. učesnik: registrovan.

en: Date and time of the source transaction
hr: Datum i vrijeme izvorne transakcije

en: Date and time that Campaign ends.
hr: Datum i vreme završetka kampanje

en: Date and time that Campaign starts.
hr: Datum i vreme početka kampanje.

en: Date and time that Campaign was created.
hr: Datum i vreme kada je kampanja kreirana.

en: Date and time that Campaign was edited last time.
hr: Datum i vreme kada je kampanja poslednji put izmenjena.

en: Date and time that Survey was created.
hr: Datum i vreme kada je anketa kreirana.

en: Date and time that Survey was edited last time.
hr: Datum i vreme kada je anketa poslednji put izmenjena.

en: Date and time that contribution page was created.
hr: Datum i vreme kada je stranica za doniranje kreirana.

en: Date and time that event ends. May be NULL if no defined end date/time
hr: Datum i vrijeme kada događaj završava. Može biti NULL ako nije definiran datum/vrijeme završetka

en: Date and time that event starts.
hr: Datum i vrijeme početka događaja.

en: Date and time that event was created.
hr: Datum i vrijeme stvaranja događaja.

en: Date and time that online registration ends.
hr: Datum i vrijeme završetka online registracije.

en: Date and time that online registration starts.
hr: Datum i vrijeme početka online registracije.

en: Date and time that this page ends. May be NULL if no defined end date/time
hr: Datum i vreme kada se završava aktivnost na ovoj stranici. Može biti prazno ukoliko ne postoji definisan datum/vreme završetka aktivnosti.

en: Date and time that this page starts.
hr: Datum kada ova stranica postaje aktivna.

en: Date and time the item was created
hr: Datum i vrijeme stvaranja stavke

en: Date and time this activity is scheduled to occur. Formerly named scheduled_date_time.
hr: Datum i vreme za koje je ova aktivnost zakazana. Prethodno poznata kao scheduled_date_time.

en: Date and time this mailing was approved.
hr: Datum i vrijeme odobravanja ove pošte.

en: Date and time this mailing was created.
hr: Datum i vrijeme stvaranja ovog slanja pošte.

en: Date and time this mailing was scheduled.
hr: Datum i vrijeme kada je ovo slanje poruka bilo zakazano.

en: Date and time. Used for scheduling mailings.
hr: Datum i vreme. Koriste se za zakazane mailinge.

en: Date contribution was received - not necessarily the creation date of the record
hr: Datum kada je donacija primljena - ne mora biti datum kada je zapis kreiran

en: Date created
hr: Datum stvaranja

en: Date e-mail opened
hr: Email otvoren datuma

en: Date for activities including contributions: receive, receipt, cancel. membership: join, start, renew. case: start, end.
hr: Datum za aktivnosti koje obuhvataju donacije: prijem, priznanica, otkazivanje. članstvo: pridruživanje, početak, obnavljanje. slučaj: početak, završetak.

en: Date forwaded
hr: Datum prosleđivanja

en: Date is not set
hr: Datum nije postavljen

en: Date of Birth
hr: Datum rođenja

en: Date of birth
hr: Datum rođenja

en: Date of bounce
hr: datum odbijanja

en: Date of click through
hr: Datum klika

en: Date of deceased
hr: Preminuo/la datuma

en: Date of delivery
hr: Datum dostave

en: Date of first pledge payment.
hr: Datum prve isplate zaloga.

en: Date of reply
hr: Datum odgovora

en: Date of unsubscribe
hr: Datum odjave

en: Date on which given case ends.
hr: Datum završetka datog slučaja.

en: Date on which given case starts.
hr: Datum početka datog slučaja.

en: Date on which grant application was received by donor.
hr: Datum na koji je donator zaprimio zahtjev za bespovratna sredstva.

en: Date on which grant decision was made.
hr: Datum donošenja odluke o dodjeli bespovratnih sredstava.

en: Date on which grant money transfer was made.
hr: Datum na koji je izvršen prijenos novca bespovratnih sredstava.

en: Date on which grant report is due.
hr: Datum dospijeća izvješća o dodjeli bespovratnih sredstava.

en: Date on which the grant decision was finalized.
hr: Datum na koji je odluka o dodjeli bespovratnih sredstava dovršena.

en: Date on which the grant money was transferred.
hr: Datum prijenosa bespovratnog novca.

en: Date on which the reminder be sent.
hr: Datum kada će podsetnik biti poslat.

en: Date that a receipt was sent to the contributor.
hr: Datum kada je priznanica poslata donatoru.

en: Date that a thank-you message was sent to the contributor.
hr: Datum kada je zahvalnica poslata donatoru.

en: Date this field becomes effective (optional).  Used for price set fields that are made available starting on a specific date.
hr: Datum kada ovo polje postaje aktivno (opciono). Koristi se za polja sa setovima cena koje počinju da važe od određenog datuma.

en: Date this field expires (optional).  Used for price set fields that are no longer available after a specific date (e.g. early-bird pricing).
hr: Datum kada ovo polje prestaje da bude aktivno (opciono). Koristi se za polja sa setovima cena koje prestaju da važe određenog datuma (npr. cene za rane prijave).

en: Date this membership modification action was logged.
hr: Datum snimanja ove akcije izmjene članstva.

en: Date this pledge finished successfully (total pledge payments equal to or greater than pledged amount).
hr: Datum kada je to obećanje uspješno završeno (ukupna plaćanja zaloga jednaka ili veća od založenog iznosa).

en: Date this pledge was cancelled by contributor.
hr: Datum kada je suradnik otkazao ovo obećanje.

en: Date this recurring contribution finished successfully
hr: Datum kada je periodična donacija uspešno završena.

en: Date this token expires
hr: Datum isteka ovog tokena

en: Date user clicked a link in the e-mail
hr: Datum kada je korisnik kliknuo na link u emailu

en: Date user e-mail bounced
hr: Datum kada je email korisnika odbijen

en: Date user e-mail delivered
hr: Datum kada je korisniku dostavljen email

en: Date user forwarded the e-mail
hr: Datum kada je korisnik prosledio email

en: Date user replied
hr: Datum kada je korisnik odgovorio

en: Date user unsubscribed
hr: Datum kada se korisnik odjavio/la

en: Date when an acknowledgment of the pledge was sent.
hr: Datum kada je poslano priznanje zaloga.

en: Date when discount ends.
hr: Datum kada se završava popust.

en: Date when discount starts.
hr: Datum kada počinje popust.

en: Date when pledge was made by the contributor.
hr: Datum kada je suradnik dao zalog.

en: Date(s)
hr: Datum(i)

en: Date:
hr: Datum:

en: Dates may be up to
hr: Datumi mogu biti do

en: Day
hr: Dan

en: Day in the period when the pledge payment is due e.g. 1st of month, 15th etc. Use this to set the scheduled dates for pledge payments.
hr: Dan u razdoblju kada isplata zaloga dospijeva npr. 1. u mjesecu, 15. itd. Pomoću toga možete postaviti zakazane datume plaćanja zaloga.

en: Day of Contribution
hr: Dan donacije

en: Day of month installments paid
hr: Plaćene rate za dan u mjesecu

en: Day prior to yesterday
hr: Do prekjuče

en: Day, Week, Month, Year
hr: Dan, nedelja, mesec, godina

en: Days
hr: Dani

en: Days after the last one sent, up to the maximum number of reminders.
hr: Broj dana posle poslednjeg poslatog, do maksimalnog broja podsetnika.

en: Days prior to each scheduled payment due date.
hr: Dana do sledećeg zakazanog roka za uplatu.

en: De-activate the page (you can re-activate it later)
hr: Deaktivirajte stranicu (kasnije je možete ponovno aktivirati)

en: Debit Card
hr: Debitna kartica

en: Debug (%1)
hr: Debag (%1)

en: Debug Mode Enabled
hr: Debag mod uključen

en: Debug information
hr: Informacije o ispravci pogrešaka

en: Debug output is triggered by adding specific name-value pairs to the CiviCRM query string:
hr: Izlaz za ispravljanje pogrešaka pokreće se dodavanjem određenih parova vrijednosti naziva u CiviCRM niz upita:

en: Deceased
hr: preminuo/la

en: Deceased Date
hr: Datum smrti

en: Deceased Membership status is missing or not active. <a href='%1'>Click here to check</a>.
hr: Status preminulog članstva nedostaje ili nije aktivan. <a href='%1'>Kliknite ovdje da biste provjerili</a>.

en: Decimal Delimiter
hr: Decimalni graničnik

en: Decimal Delimiter can not have more than 1 character.
hr: Decimalni graničnik ne može imati više od 1 znaka.

en: Decision date
hr: Datum odluke

en: Declaration Time
hr: Vrijeme deklariranja

en: Deductible Financial Account?
hr: Odbitak financijskog računa?

en: Deductible?
hr: Može da se odbije?

en: Dedupe Exception ID
hr: ID izuzetka deduplikacije

en: Dedupe Rule
hr: Pravilo deduplikacije

en: Dedupe Rule Group
hr: Grupa pravila deduplikacije

en: Dedupe Rule ID
hr: ID pravila deduplikacije

en: Dedupe by email
hr: Dedupe putem e-pošte

en: Deduping larger databases can crash the server. By configuring a limit other than 0 here the dedupe query will only search for matches against a limited number of contacts.
hr: Zaključivanje većih baza podataka može srušiti poslužitelj. Konfiguriranjem ograničenja koje nije 0 ovdje će upit dedupe tražiti samo podudaranja u odnosu na ograničen broj kontakata.

en: Default
hr: Standardno

en: Default API Site URL
hr: Zadani URL API web-mjesta

en: Default Amount
hr: Podrazumevani iznos

en: Default Contact Search Profile
hr: Zadani profil pretraživanja kontakata

en: Default Country
hr: Zadana država

en: Default Currency
hr: Uobičajena valuta

en: Default Discount Fee ID
hr: Zadani ID naknade za popust

en: Default Fee ID
hr: Zadani ID naknade

en: Default Financial Account
hr: Zadani financijski račun

en: Default Financial Type
hr: Podrazumevani finansijski tip

en: Default Language
hr: Zadani jezik

en: Default Language for contacts
hr: Zadani jezik za kontakte

en: Default Language for users
hr: Preddefinirani jezik za korisnike

en: Default Live Button URL
hr: Zadani URL gumba uživo

en: Default Live Recurring Payments URL
hr: Zadani URL ponavljajućih plaćanja uživo

en: Default Live Site URL
hr: Zadani URL web-mjesta uživo

en: Default Location Type?
hr: Podrazumevani tip lokacije?

en: Default Number Of Contacts
hr: Podrazumevani broj kontakata

en: Default Option?
hr: Preddefinirana opcija?

en: Default Organization Address
hr: Adresa podrazumevane organizacije

en: Default Role
hr: Zadana uloga

en: Default Search Pager size
hr: Zadana veličina dojavljivača za pretraživanje

en: Default State/Province
hr: Zadano stanje/pokrajina

en: Default Status?
hr: Zadano stanje?

en: Default Test API URL
hr: Zadani URL testnog API-ja

en: Default Test Button URL
hr: Url zadanog testnog gumba

en: Default Test Recurring Payment URL
hr: Zadani testni URL ponavljajuće uplate

en: Default Test Site URL
hr: Zadani URL testnog web-mjesta

en: Default Type
hr: Zadana vrsta

en: Default Type ID
hr: Zadani ID vrste

en: Default Value
hr: Početna vrijednost

en: Default assignee
hr: Zadani opunomoćenik

en: Default currency assigned to contributions and other monetary transactions.
hr: Zadana valuta dodijeljena doprinosima i drugim novčanim transakcijama.

en: Default domain email address and from name.
hr: Email adresa podrazumevanog domena i ime pošiljaoca.

en: Default invoice payment page
hr: Zadana stranica za plaćanje fakturom

en: Default language (if any) for contact records.
hr: Zadani jezik (ako postoji) za zapise o kontaktima.

en: Default limit for dedupe screen
hr: Zadano ograničenje za dedupe zaslon

en: Default locale (%1) does not support street parsing. en_US locale will be used instead.
hr: Preddefinirana lokalizacija (1%) ne podržava raščlanjivanje ulice. Umesto preddefinirane lokalizacije biće korišćena en_US lokalizacija.

en: Default number of contacts
hr: Podrazumevani broj kontakata

en: Default number of contacts to allow for survey.
hr: Podrazumevani broj kontakata dozvoljen za anketu.

en: Default online membership renewal page
hr: Zadana stranica za obnovu članstva na mreži

en: Default position for the CiviCRM menubar.
hr: Zadani položaj za CiviCRM izborniksku traku.

en: Default to only loading matches against this number of contacts
hr: Zadano je učitavanje samo podudaranja s ovim brojem kontakata

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Additional Payment Receipt or Refund Notification</li><li>Contribution Invoice</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
hr: Podrazumevane verzije sledećih Šablona poruka za sistemski tok rada su izmenjene:<ul><li>Dodatna notifikacija o priznanici za plaćanje ili refundaciji</li><li> Profaktura donacije</li></ul>Ako ste izmenili ove šablone, pregledajte nove podrazumevane verzije i po potrebi implementirajte ažuriranja u svoje kopije (Administriranje > Komunikacije > Šabloni poruka > Poruke za sistemski tok rada).

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Contribution Invoice</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
hr: Podrazumevane verzije sledećih Šablona poruka za sistemski tok rada su izmenjene: <ul><li>Profaktura donacije</li></ul>Ako ste izmenili ove šablone, pregledajte nove podrazumevane verzije i implementirajte ažuriranja po potrebi u svoje kopije (Administriranje > Komunikacije > Šabloni poruka > Poruke za sistemski tok rada).

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Personal Campaign Pages - Owner Notification</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
hr: Podrazumevane verzije sledećih Šablona poruka za sistemski tok rada izmenjene.<ul><li>Stranice lične kampanje – Notifikacija vlasniku</li></ul> Ako ste izmenili ove šablone, pregledajte nove podrazumevane verzije i po potrebi implementirajte ažuriranja u svoje kopije (Administriranje > Komunikacije > Šabloni poruka > Poruke za sistemski tok rada).

en: Default?
hr: Standardno?

en: Deferred Account
hr: Odgođeni račun

en: Deferred Account ID
hr: Odgođeni ID računa

en: Deferred Accounting Code
hr: Odgođena računovodstvena šifra

en: Deferred Financial Account
hr: Odgođeni financijski račun

en: Deferred Revenue - Event Fee
hr: Odloženi prihod – kotizacija za događaj

en: Deferred Revenue - Member Dues
hr: Odloženi prihod – članarine

en: Deferred Revenue Account is
hr: Račun za odloženi prihod je

en: Deferred Revenue Details
hr: Detalji odloženog prihoda

en: Deferred Revenue Details Report
hr: Izveštaj o detaljima odloženog prihoda

en: Deferred Transaction Amount
hr: Odgođeni iznos transakcije

en: Deferred Transaction Date
hr: Datum odgođene transakcije

en: Define Mailing
hr: Definiranje skupa e-pošte

en: Define case types, access deleted cases
hr: Definirajte vrste predmeta, pristupite izbrisanim predmetima

en: Define general email address(es) that can be used as the FROM address when sending email to contacts from within CiviCRM (e.g. info@example.org)
hr: Definirajte opće adrese e-pošte koje se mogu koristiti kao FROM adresa prilikom slanja e-pošte kontaktima iz CiviCRM-a (npr. info@example.org)

en: Define participant roles for events here (e.g. Attendee, Host, Speaker...). You can then assign roles and search for participants by role.
hr: Ovdje definirajte uloge sudionika za događaje (npr. Sudionik, Domaćin, Govornik...). Zatim možete dodijeliti uloge i tražiti sudionike po ulozi.

en: Define statuses for event participants here (e.g. Registered, Attended, Cancelled...). You can then assign statuses and search for participants by status.
hr: Ovdje definirajte statuse za sudionike događaja (npr. Registrirani, Posjećeni, Otkazani...). Zatim možete dodijeliti statuse i tražiti sudionike po statusu.

en: Defines if you can select this tag.
hr: Definiše da li je moguće odabrati ovaj tag.

en: Definition order
hr: Redoslijed definicija

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete %1
hr: Obriši %1

en: Delete %1 Type
hr: Obriši tip %1

en: Delete %1 from %2? (remove contact AND delete their record of having been in this group).
hr: Obriši %1 iz %2? (ukloni kontakt i obriši njihov zapis o boravku u grupi).

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Past Groups).
hr: Obrisati %1 iz %2? (ova grupa više neće biti navedena pod Prošlim grupama).

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Pending Groups)
hr: Obrisati %1 iz %2? (ova grupa više neće biti navedena pod Grupama na čekanju)

en: Delete %1?
hr: Obriši %1?

en: Delete (to trash)
hr: Izbriši (u smeće)

en: Delete ACL
hr: Obriši ACL

en: Delete ACL Role Assignment
hr: Obriši dodelu ACL uloga

en: Delete Activities
hr: Obriši aktivnosti

en: Delete Activity
hr: Obriši aktivnost

en: Delete Address Block
hr: Obriši blok sa adresom

en: Delete All
hr: Obriši sve

en: Delete All Attachment(s)
hr: Obriši prilog (sve priloge)

en: Delete Attached File
hr: Obriši priloženu datoteku

en: Delete Batch
hr: Obriši seriju

en: Delete Campaign
hr: Obriši kampanju

en: Delete Campaign Page
hr: Obriši stranicu kampanje

en: Delete Case
hr: Izbriši slučaj

en: Delete CiviCRM Profile
hr: Obriši CiviCRM profil

en: Delete CiviCRM Profile Group
hr: Obriši grupu CiviCRM profila

en: Delete Comment
hr: Obriši komentar

en: Delete Contact
hr: Obriši kontakt

en: Delete Contact Image
hr: Obriši sliku kontakta

en: Delete Contact Type
hr: Izbriši vrstu kontakta

en: Delete Contact(s)
hr: Obriši kontakt(e)

en: Delete Contacts must also be granted in order for this to work.
hr: Da bi ovo funkcionisalo, mora se dati i dozvola za brisanje kontakata.

en: Delete Contribution
hr: Obriši donaciju

en: Delete Contribution Page
hr: Obriši stranicu za doniranje

en: Delete Contributions
hr: Obriši donacije

en: Delete Credit Card
hr: Obriši kreditnu karticu

en: Delete Custom Field
hr: Obriši korisničko polje

en: Delete Custom Group
hr: Obriši korisničku/sopstvenu grupu

en: Delete Custom Set
hr: Obriši korisnički/sopstveni set

en: Delete Data Entry Batch
hr: Brisanje serije unosa podataka

en: Delete DedupeRule
hr: Obriši pravilo deduplikacije

en: Delete Draft
hr: Izbriši skicu

en: Delete Email
hr: Obriši email

en: Delete Email Block
hr: Obriši blok sa emailom

en: Delete Error
hr: Pogreška brisanja

en: Delete Event
hr: Izbriši događaj

en: Delete Event Template
hr: Obriši predložak događaja

en: Delete Failed
hr: Brisanje nije uspjelo

en: Delete File
hr: Obriši fajl

en: Delete Financial Type
hr: Obriši financijski tip

en: Delete Financial Type Account
hr: Izbriši račun financijske vrste

en: Delete Grant
hr: Izbriši bespovratna sredstva

en: Delete Grants
hr: Izbriši bespovratna sredstva

en: Delete Group
hr: Obriši grupu

en: Delete IM
hr: Obriši IM

en: Delete IM Block
hr: Obriši blokadu IMa

en: Delete Label Format
hr: Izbriši oblik natpisa

en: Delete Location Type
hr: Izbriši vrstu mjesta

en: Delete Mail Settings
hr: Izbriši postavke pošte

en: Delete Mailing
hr: Izbriši skupno slanje e-pošte

en: Delete Mapping
hr: Izbriši mapiranje

en: Delete Membership
hr: Izbriši članstvo

en: Delete Membership Status
hr: Izbriši status članstva

en: Delete Membership Type
hr: Izbriši vrstu članstva

en: Delete Memberships
hr: Izbriši članstva

en: Delete Message Template
hr: Izbriši predložak poruke

en: Delete Multiple Choice Option
hr: Obriši opciju za višestruki izbor

en: Delete Note
hr: Obriši belešku

en: Delete OpenID
hr: Obriši OpenID

en: Delete OpenID Block
hr: Obriši OpenID blok

en: Delete Option "%1"
hr: Obriši opciju "%1"

en: Delete Option Group
hr: Izbriši grupu mogućnosti

en: Delete PDF Page Format
hr: Izbriši oblik stranice PDF-a

en: Delete Page - %1
hr: Brisanje stranice - %1

en: Delete Participant
hr: Izbriši sudionika

en: Delete Participant Status
hr: Izbriši stanje sudionika

en: Delete Participation
hr: Izbriši sudjelovanje

en: Delete Participations
hr: Izbriši sudjelovanja

en: Delete Payment Method
hr: Obriši metod plaćanja

en: Delete Payment Procesor Type
hr: Izbriši vrstu procesora za plaćanje

en: Delete Payment Processor
hr: Izbriši obradu plaćanja

en: Delete Payment ProcessorType
hr: Izbriši vrstu obrade plaćanja

en: Delete Permanently
hr: Obriši trajno

en: Delete Personal Campaign Page
hr: Izbriši stranicu osobne kampanje

en: Delete Petition
hr: Obriši peticiju

en: Delete Phone Block
hr: Obriši blok sa telefonom

en: Delete Pledge
hr: Izbriši zalog

en: Delete Pledges
hr: Izbriši obećanja

en: Delete Premium
hr: Obriši nagradu

en: Delete Price
hr: Obriši cenu

en: Delete Price Field
hr: Obriši polje sa cenom

en: Delete Price Set
hr: Obriši set cijena

en: Delete Profile Field
hr: Obriši polje profila

en: Delete Provider
hr: Obriši provajdera

en: Delete Relationship
hr: Obriši vezu

en: Delete Relationship for %1
hr: Obriši vezu za %1

en: Delete Reletionship Type
hr: Izbriši vrstu reletionshipa

en: Delete Report Template
hr: Izbriši predložak izvješća

en: Delete Schedule Reminders
hr: Izbriši podsjetnike za raspored

en: Delete Scheduled Job
hr: Izbriši zakazani posao

en: Delete Set
hr: Obriši set

en: Delete Status
hr: Izbriši stanje

en: Delete Survey
hr: Obriši anketu

en: Delete Website
hr: Obriši vebsajt

en: Delete Website Block
hr: Obriši blok sa vebsajtom

en: Delete accounting batches created by user
hr: Obrišite knjigovodstvene grupe koje je kreirao korisnik

en: Delete action is missing expected survey ID.
hr: Nedostaje očekivani ID ankete za akciju brisanja.

en: Delete activities
hr: Obriši aktivnosti

en: Delete all accounting batches
hr: Obrišite sve knjigovodstvene grupe

en: Delete attachment
hr: Obriši prilog

en: Delete cases
hr: Brisanje slučajeva

en: Delete contacts
hr: Obriši kontakte

en: Delete contributions
hr: Obriši donacije

en: Delete failed tasks
hr: Brisanje neuspjelih zadataka

en: Delete grants
hr: Brisanje bespovratnih sredstava

en: Delete memberships
hr: Brisanje članstva

en: Delete menu items that you don't use. Right-click and select 'Delete'.
hr: Izbrišite stavke izbornika koje ne koristite. Kliknite desnom tipkom miša i odaberite "Izbriši".

en: Delete only this participant record.
hr: Izbriši samo ovaj zapis sudionika.

en: Delete participants and events that you can edit
hr: Izbrišite sudionike i događaje koje možete uređivati

en: Delete participants from event
hr: Izbrišite sudionike iz događaja

en: Delete permanently
hr: Permanentno brisanje

en: Delete phone
hr: Obriši telefon

en: Delete pledges
hr: Brisanje zaloga

en: Delete report
hr: Izbriši izvješće

en: Delete this address
hr: Obriši ovu adresu

en: Delete this message template
hr: Izbriši ovaj predložak poruke

en: Delete this participant record along with associated participant record(s).
hr: Izbrišite ovaj zapis sudionika zajedno s povezanim zapisom(ima) sudionika.

en: Deleted
hr: Obrisano

en: Deleted %1 tags.
hr: Obrisano %1 tagova.

en: Deleted Activities
hr: Izbrisane aktivnosti

en: Deleted contact
hr: Obrisan kontakt

en: Deleted?
hr: Izbrisan?

en: Deleting a financial type cannot be undone.
hr: Brisanje financijske vrste ne može se poništiti.

en: Deleting a financial type cannot be undone. Unbalanced transactions may be created if you delete this account.
hr: Brisanje financijske vrste ne može se poništiti. Neuravnotežene transakcije mogu se stvoriti ako izbrišete ovaj račun.

en: Deleting an attachment will completely remove it from server.
hr: Brisanje priloga će ga u potpunosti ukloniti sa servera.

en: Deleting this Payment Processor may result in some transaction pages being rendered inactive.
hr: Brisanje ovog procesora plaćanja može rezultirati da neke stranice transakcija budu prikazane kao neaktivne.

en: Deleting this group will NOT delete the member contact records. However, all contact subscription information and history for this group will be deleted.
hr: Brisanje ove grupe NEĆE obrisati kontakte o članovima. Međutim, biće obrisane sve informacije o prijavama za grupu i istorija grupe.

en: Deleting...
hr: Brisanje...

en: Deletion Error
hr: Greška pri brisanju

en: Deletion failed
hr: Brisanje neuspešno

en: Delimited list of supported frequency units
hr: Razgraničeni popis podržanih frekvencijskih jedinica

en: Delivered
hr: Dostavljeno

en: Delivered ID
hr: Isporučeni ID

en: Delivery
hr: Dostava

en: Delivery Status
hr: Status isporuke

en: Delivery Summary
hr: Sažetak isporuke

en: Demographic breakdown for case clients (and or non-case contacts) in your database. Includes custom contact fields.
hr: Demografsi pregled za klijente u predmetima (ili/i kontakte koji nisu povezani sa predmetima) u vašoj bazi podataka. Uključuje sopstvena polja kontakta.

en: Demographics
hr: Demografija

en: Deny ACL?
hr: Odbiti ACL?

en: Depending on how you want to use the iCalendar data - you can:
hr: Ovisno o tome kako želite koristiti podatke iCalendara - možete:

en: Depending on the CiviCRM setup, email and postal greetings (see below) may be automatically adapted accordingly; or the information can be used in other ways.
hr: U zavisnosti od podešavanja CiviCRM-a, email i poštanske čestitke (pogledajte ispod) mogu automatski da se prilagode na odgovarajući način; ili informacije mogu da se iskoriste na druge načine.

en: Deposit Bank Account
hr: Bankovni račun depozita

en: Deprecated, virtualized setting
hr: Zastarjela, virtualizirana postavka

en: Deprecation Notice
hr: Obavijest o ukidanju

en: Descending
hr: Silazni

en: Description
hr: Opis

en: Description is included at the top of the activity edit and view pages for this type of activity.
hr: Opis je uključen na vrh stranica za uređivanje i prikaz aktivnosti za ovu vrstu aktivnosti.

en: Description of Domain.
hr: Opis domena.

en: Description of Membership Type
hr: Opis vrste članstva

en: Description of new group
hr: Opis nove grupe

en: Description of the Case Type
hr: Opis vrste kućišta

en: Description of the Group
hr: Opis grupe

en: Description of the Tag
hr: Opis taga

en: Description of the relationship
hr: Opis veze

en: Description of this batch set.
hr: Opis ovog seta serije.

en: Description of this membership type for internal use. May include eligibility, benefits, terms, etc.
hr: Opis ove vrste članstva za internu upotrebu. Može uključivati podobnost, beneficije, uvjete itd.

en: Description will be appended to processed greeting.
hr: Opis će biti dodan obrađenom pozdravu.

en: Description:
hr: Opis:

en: Descriptive Title for this Footer.
hr: Opisni naslov za ovo podnožje mailinga.

en: Descriptive Title for this Header
hr: Opisni naslov za ovo zaglavlje

en: Descriptive name assigned to a contact or event address. EXAMPLES: 'College address' for a person. 'Johnson Pavilion' for an event.
hr: Opisno ime dodijeljeno kontaktu ili adresi događaja. PRIMJERI: "Adresa fakulteta" za osobu. 'Johnson paviljon' za događaj.

en: Descriptive title of message - used for template selection.
hr: Opisni naslov poruke - koristi se za odabir predloška.

en: Destination
hr: Cilj

en: Destination Queue
hr: Odredišni red čekanja

en: Destination Queue ID
hr: ID odredišnog reda čekanja

en: Detailed Log Data
hr: Detaljni podaci o logu

en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
hr: Detaljni izveštaj za terenski rad, telefonsko bankarstvo, liste adresa za posetu ili druge ankete.

en: Details
hr: Detalji

en: Details Only
hr: Samo detalji

en: Details Updated
hr: Detalji ažurirani

en: Details about the activity (agenda, notes, etc).
hr: Detalji aktivnosti (agenda, beleške, itd)

en: Details and Notes regarding the activity.
hr: Detalji i beleške o aktivnosti

en: Details populated from Open Case. Only used in the CiviCase extension.
hr: Pojedinosti popunjene iz otvorenog slučaja. Koristi se samo u proširenju CiviCase.

en: Determine if the event is free or paid. For paid events, set the payment processor, fee level(s) and discounts. Give online registrants the option to 'pay later' (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
hr: Odredite je li događaj besplatan ili plaćen. Za plaćene događaje postavite procesor plaćanja, razinu(e) naknade i popuste. Dajte online registrantima opciju da "plate kasnije" (npr. pošaljite ček poštom, uplatite kreditnu karticu itd.).

en: Determine the contacts in your database who should receive this Mass SMS by first selecting one or more <strong>Included Groups</strong>. (Groups must be assigned the <strong>Mailing List</strong> type to be available on this screen - you can update this for an existing group from <strong>Manage Groups &raquo; Settings</strong>.)
hr: Odredite kontakte u vašoj bazi koji treba da dobiju ovaj masovni SMS tako što ćete prvo odabrati jednu ili više <strong>Uključenih grupa</strong>. (Grupe moraju imati tip <strong>Mailing liste</strong> da bi bile omogućene na ovom ekranu - za postojeće grupe ovo možete ažurirati u <strong>Uredi grupe &raquo; Podešavanja</strong>.)

en: Determine whether an online registration page is available. If so, configure registration, confirmation and thank you page elements and confirmation email details.
hr: Odredite je li dostupna stranica za online registraciju. Ako je tako, konfigurirajte elemente stranice registracije, potvrde i zahvale te detalje e-pošte potvrde.

en: Determines whether your criteria are combined with AND statements, or combined with OR statements. For example, you may want to find all individuals who are in the Volunteers group AND who have a Volunteer Training activity recorded for them. In this case use the AND operator. If you need to find everyone who is in the Volunteers group OR has a Volunteer Training activity recorded, use the OR operator.
hr: Određuje da li su vaši kriterijumi kombinovani sastavnim (i) ili rastavnim (ili) rečenicama. Na primer, možda želite da pronađete sve pojedince koji su u grupi Volonteri I imaju zapis o aktivnosti Trening volontera, U ovom slučaju koristite veznik I. Ukoliko treba da pronađete sve one koji su članovi grupe Volonteri ILI imaju zapis o aktivnosti Trening volontera, koristićete ILI.

en: Developer
hr: Programer

en: Development stage
hr: Faza razvoja

en: Did not find a message template with id of %1.
hr: Nije pronađen šablon za poruke sa ID %1

en: Did you mean to search by Name/Email instead?
hr: Da li ste hteli da pretražite po imenu/emailu?

en: Direct Mail
hr: Direktan mail

en: Direct member is:
hr: Izravni član je:

en: Directories
hr: Mape

en: Directory %1 is not writable.  Please change your file permissions.
hr: Nemoguće je pisanje u direktorijumu %1. Izmenite dozvole za fajlove.

en: Directory Cleanup
hr: Čišćenje direktorija

en: Directory Unwritable
hr: Direktorij se ne može zapisati

en: Directory not writable | Directories not writable
hr[0]: Nije moguće pisati u direktorijumu
hr[1]: Nije moguće pisati u direktorijumima
hr[2]: Nije moguće pisati u direktorijumima

en: Disable
hr: Onemogući

en: Disable "%1"?
hr: Onemogućiti "%1"?

en: Disable %1
hr: Isključi %1

en: Disable %1?
hr: Isključi %1?

en: Disable ACL
hr: Isključi ACL

en: Disable ACL Role Assignment
hr: Isključi dodelu ACL uloga

en: Disable Campaign
hr: Isključi kampanj

en: Disable CiviCRM Profile Field
hr: Isključi polje za CiviCRM profil

en: Disable CiviCRM Profile Group
hr: Isključi grupu CiviCRM profila

en: Disable Contact Type
hr: Onemogući vrstu kontakta

en: Disable Custom Field
hr: Isključi korisničko/sopstveno polje

en: Disable Custom Set
hr: Isključi korisnički/sopstveni set

en: Disable Debug Mode
hr: Isključi debag mod

en: Disable Event
hr: Onemogući događaj

en: Disable Financial Type
hr: Onemogući financijsku vrstu

en: Disable Group
hr: Isključi grupu

en: Disable Label Format
hr: Onemogući oblik natpisa

en: Disable Location Type
hr: Onemogući vrstu mjesta

en: Disable Mailing Component
hr: Onemogući komponentu skupa primatelja e-pošte

en: Disable Membership Status
hr: Onemogući stanje članstva

en: Disable Membership Type
hr: Onemogući vrstu članstva

en: Disable Multiple Choice Option
hr: Isključi opciju za višestruki izbor

en: Disable Outbound Email
hr: Onemogući izlaznu e-poštu

en: Disable Payment Processor
hr: Onemogući obradu plaćanja

en: Disable Payment ProcessorType
hr: Onemogući vrstu obrade plaćanja

en: Disable Petition
hr: Isključi peticiju

en: Disable Premium
hr: Isključi nagradu

en: Disable Price
hr: Isključi cenu

en: Disable Price Option
hr: Isključi opciju cene

en: Disable Price Set
hr: Isključi set cena

en: Disable Provider
hr: Isključi provajdera

en: Disable Relationship
hr: Onemogući odnos

en: Disable Relationship Type
hr: Onemogući vrstu odnosa

en: Disable Scheduled Job
hr: Onemogući zakazani zadatak

en: Disable Status
hr: Onemogući stanje

en: Disable Survey
hr: Isključi anketu

en: Disable USPS address validation during import?
hr: Onemogućiti validaciju adrese USPS tokom uvoza?

en: Disable automatic synchronization. You will have to use the "Manually Synchronize" form to synchronize memberships and roles yourself.
hr: Isključite automatsku sinhronizaciju. Moraćete da koristite formular za "Samostalnu sinhronizaciju" da biste sami sinhronizovali članstva i uloge.

en: Disable check for mandatory tokens
hr: Onemogući provjeru obaveznih tokena

en: Disable debug mode now?
hr: Isključi debag mod sada?

en: Disable expired relationships
hr: Osključi veze koje su istekle

en: Disable the email confirmation for unverified contacts?
hr: Isključi email potvrde za neverifikovane kontakte?

en: Disable this message template
hr: Onemogući ovaj predložak poruke

en: Disable this option to remove the field from the profile without deleting it.
hr: Isključite ovu opciju da biste uklonili polje iz profila, bez brisanja polja.

en: Disabled
hr: Isključeno

en: Disabled (Missing)
hr: Onemogućeno (nedostaje)

en: Disabled Statuses
hr: Onemogućeni statusi

en: Disables relationships that have expired (ie. those relationships whose end date is in the past).
hr: Isključuje veze koje su istekle (npr. veze čiji je datum kraja u prošlosti).

en: Disambiguation: Joins are different from api chaining in that joins execute as a single SELECT query, and only work for api "get" operations.
hr: Razdvojba: Spojevi se razlikuju od aPI lancima u koji se spojevi izvršavaju kao jedan UPIT SELECT i rade samo za api "get" operacije.

en: Disambiguation: api chains are different from joins in that chaining executes a separate api call for every result returned from the main call.
hr: Razdvojba: api lanci razlikuju se od spojeva u tome što lanac izvršava poseban api poziv za svaki rezultat koji se vrati iz glavnog poziva.

en: Disconnect
hr: Izadi

en: Disconnected
hr: Isključeno

en: Disconnecting...
hr: Odspajanje...

en: Discount Amount
hr: Iznos popusta

en: Discount End Date
hr: Datum kraja popusta

en: Discount ID
hr: ID popusta

en: Discount Name
hr: Naziv popusta

en: Discount Set
hr: Popust Set

en: Discount Start Date
hr: Datum početka popusta

en: Discounted Fees
hr: Naknade s popustom

en: Discounts
hr: Popusti

en: Discounts Account is
hr: Račun za popuste je

en: Discounts by Signup Date?
hr: Popusti prema datumu prijave?

en: Display "empowered by CiviCRM"
hr: Prikaži "osnaženo CiviCRM-om"

en: Display Amount?
hr: Prikaži iznos?

en: Display Backtrace
hr: Prikaži backtrace

en: Display Fee
hr: Naknada za prikaz

en: Display In Honor Roll
hr: Prikaži u spisku zaslužnih

en: Display Label
hr: Oznaka za prikaz

en: Display Membership Fee
hr: Prikaži članarinu

en: Display Minimum Contribution Amount?
hr: Prikaži minimalni iznos donacije?

en: Display Minimum Contribution?
hr: Prikaži minimalnu donaciju?

en: Display Name
hr: Ime za prikaz

en: Display Options
hr: Mogućnosti prikaza

en: Display Preferences
hr: Postavke prikaza

en: Display Results As
hr: Prikaži rezultate kao

en: Display Results as Relationship
hr: Prikaži rezultate kao vezu

en: Display Results have been Reset
hr: Rezultati za prikaz su resetovani

en: Display Settings For Results
hr: Podešavanja prikaza za rezultate

en: Display Style
hr: Stil prikaza

en: Display Style 'Tab with table' is only supported for multiple-record custom field sets.
hr: Stil prikaza 'Kartica sa tabelom' podržana je samo za setove prilagođenih polja sa više zapisa.

en: Display Style should be Inline for this Class
hr: Za ovu klasu, stil prikaza treba da bude Umetnuto

en: Display Tag?
hr: Prikaži tag?

en: Display amount next to each option? If no, then the amount should be in the option description.
hr: Prikažu sumu pored svake opcije? U suprotnom, suma treba da se nalazi u opisu opcije.

en: Display clicks from each mailing
hr: Prikazuje kontakte koji su kliknuli na link u mailingu

en: Display contacts who opened emails from a mailing
hr: Prikazuje kontakte koji su otvorili mailing

en: Display debug output with results.
hr: Prikaži izlaz za ispravljanje pogrešaka s rezultatima.

en: Display image and thumbnail from these locations on the web:
hr: Prikaži sliku i sličicu sa ovih lokacija na internetu:

en: Display in Honor Roll?
hr: Prikaži u spisku zaslužnih

en: Display in Table controls which columns are included in the listing of custom data records. If your custom data set has a large number of fields, uncheck this box to exclude less important fields from the listing. All fields will still be included when viewing a single record. You may also want to exclude Note type fields from the table listing.
hr: Prikaz u tabeli kontroliše koje će kolone biti navedene na listi prilagođenih zapisa podataka. Ako prilagođeni set podataka ima veliki broj polja, opozovite izbor ovog polja za potvrdu da biste izostavili manje važna polja iz liste. Sva polja će i dalje biti obuhvaćena kada prikazujete pojedinačni zapis. Možda ćete želeti i da izostavite polja tipa Napomena iz liste tabele.

en: Display in Table?
hr: Prikaz u tabeli?

en: Display label for this status.
hr: Prikaži oznaku za ovaj status.

en: Display minimum membership fee
hr: Prikaži minimalnu članarinu

en: Display name for this Membership status (e.g. New, Current, Grace, Expired...).
hr: Zaslonsko ime za ovaj status članstva (npr. Novo, Trenutno, Milost, Isteklo...).

en: Display name format for individual contact display names.
hr: Oblik zaslonskog imena za pojedinačna imena za prikaz kontakata.

en: Display text for link from Event Information to Event Registration pages (e.g. 'Register Now!').
hr: Prikaz teksta za vezu s informacija o događaju na stranice za registraciju događaja (npr. "Registrirajte se sada!").

en: Display the membership fee along with the membership name and description for each membership option?
hr: Želite li prikazati članarinu zajedno s nazivom članstva i opisom za svaku opciju članstva?

en: Displaying contacts where:
hr: Prikaži kontakte gde:

en: Displaying results as "%1" is not available without search criteria from the pane you just closed.
hr: Prikazivanje rezultata kao "%1" nije moguće bez kriterijuma pretrage u prozoru koji ste upravo zatvorili.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
hr: Prikazuje detaljnu listu donatora grupisanih prema domaćinstvu, što uključuje i donacije članova domaćinstva.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
hr: Prikazuje detaljnu listu donatora grupisanih prema organizaciji, što uključuje i donacije zaposlenih u organizaciji.

en: Distance
hr: Udaljenost

en: Distribute funds to others, for example foundations, grant givers, etc.
hr: Raspodijelite sredstva drugima, na primjer zakladama, davateljima bespovratnih sredstava itd.

en: Distribution
hr: Distribucija

en: Divehi; Dhivehi; Maldivian;
hr: Divehi; maldivski jezik

en: Do NOT select a Contact Subtype if your import file contains a mixture of subtypes. In that case, select the built-in ("parent") type, and make sure you'll file includes include a column which sets the subtype for each row.
hr: Ne birajte podtip kontakta ukoliko vaš fajl za import sadrži različite podtipove. U tom slučaju, izaberite ugrađeni ("nadređeni") tip i proverite da li vaš fajl sadrži kolonu koja podešava podtip za svaki red.

en: Do Not E-mail
hr: Ne šalji email

en: Do Not Email
hr: Ne šalji email

en: Do Not Mail
hr: Ne šalji poštu

en: Do Not Phone
hr: Ne zovi telefonom

en: Do Not SMS
hr: Nemoj slati SMS poruke

en: Do Not Sms
hr: Ne šalji SMS

en: Do Not Trade
hr: Ne posluj

en: Do Not mail
hr: Ne šalji

en: Do not SMS
hr: Nemoj SMS-om

en: Do not Trade
hr: Ne trguj

en: Do not bulk email
hr: Nemoj skupno slati e-poštu

en: Do not display an image
hr: Bez prikaza slike

en: Do not display the country field in mailing labels when the country is the same as that of the domain
hr: Ne prikazuj polje države na poštanskim naljepnicama kada je zemlja ista kao u domeni

en: Do not email
hr: Ne šalji email

en: Do not enable this feature if you are using this profile as an HTML Form Snippet embedded in a non-CiviCRM web page. reCAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting a stand-alone form with reCAPTCHA included will always result in a reCAPTCHA validation error.
hr: Nemojte da omogućite ovu funkciju ako koristite ovaj profil kao HTML isečak formulara ugrađen u veb stranicu koja nije deo CiviCRM-a. reCAPTCHA zahteva dinamičko generisanje stranice. Prosleđivanje samostalnog formulara sa obuhvaćenim reCAPTCHA uvek će dati grešku validacije za reCAPTCHA.

en: Do not mail
hr: Ne šalji poštu

en: Do not make custom fields required unless you want to force all users to enter a value anytime they add or edit this type of record. You can always make the field required when used in a specific Profile form.
hr: Nemojte da podešavate prilagođena polja kao obavezna, osim ako ne želite da nametnete svim korisnicima da unesu vrednost svaki put kada dodaju ili uređuju ovaj tip zapisa. U svakom trenutku možete da podsite da ovom polje bude obavezno kada se koristi u određenom formularu profila.

en: Do not merge
hr: Ne spajati

en: Do not notify assignees for
hr: Ne obavještavaj primatelje za

en: Do not phone
hr: Ne zovi telefonom

en: Do not print labels for contacts with "Do Not Mail" privacy option checked
hr: Ne štampaj oznake za kontakte koji imaju štikliranu opciju privatnosti "Ne šalji poštu"

en: Do not record
hr: Bez zapisa

en: Do not redact emails
hr: Nemojte uređivati ​​e-poštu

en: Do not run this job before this date / time. The run frequency selected above will apply thereafter.
hr: Nemojte pokretati ovaj posao prije tog datuma / vremena. Gore odabrana frekvencija izvođenja primjenjivat će se nakon toga.

en: Do not select field %1 with Group by %2.
hr: Nemojte odabrati polje %1 s grupom po %2.

en: Do not sms
hr: Ne šalji SMS

en: Do not trade
hr: Ne posluj

en: Do some tables pre-date CRM-18193?
hr: Tablice prethode CRM-18193?

en: Do you really want to remove this Smart Group?
hr: Da li ste sigurni da želite da uklonite ovu smart grupu?

en: Do you want a registration confirmation email sent automatically to the user? This email includes event date(s), location and contact information. For paid events, this email is also a receipt for their payment.
hr: Želite li korisniku automatski poslati e-poruku s potvrdom registracije? Ova e-pošta uključuje datum(e) događaja, lokaciju i podatke za kontakt. Za događaje koji se plaćaju ovaj e-mail je ujedno i potvrda za njihovo plaćanje.

en: Do you want to <a %1>edit the existing activity</a>?
hr: Želite li <a %1>urediti postojeću aktivnost</a>?

en: Do you want to continue?
hr: Da li želite da nastavite?

en: Do you want to delete the message template '%1'?
hr: Želite li izbrisati predložak poruke '%1'?

en: Do you want to include this field in the Profile's Search form?
hr: Želite li da uključite ovo polje u formular za pretragu na profilu?

en: Do you want to release respondents for '%1' ?
hr: Da li želite da raspustite ispitanike za '%1' ?

en: Do you want to reserve respondents for '%1' ?
hr: Da li želite da rezervišete ispitanike za '%1' ?

en: Docs
hr: Dokumenti

en: Document Body
hr: Tijelo dokumenta

en: Document Type
hr: Tip dokumenta

en: Does Event allow multiple registrations from same email address?
hr: Dopušta li Event višestruke registracije s iste adrese e-pošte?

en: Does MySQL thread_stack meet minimum (%1k)
hr: Da li MYSQL thread_stack ispunjava minimum (%1k)

en: Does Personal Campaign Page allow using tell a friend?
hr: Dopušta li stranica osobne kampanje korištenje značajke Recite prijatelju?

en: Does Personal Campaign Page require manual activation by administrator? (is inactive by default after setup)?
hr: Zahtijeva li stranica osobne kampanje ručnu aktivaciju od strane administratora? (prema zadanim postavkama nije aktivan nakon postavljanja)?

en: Does contact A have permission over contact B?
hr: Ima li kontakt A dozvolu za kontakt B?

en: Does contact B have permission over contact A?
hr: Ima li kontakt B dozvolu za kontakt A?

en: Does not contain
hr: Ne sadrži

en: Does the CiviCRM path contain PATH_SEPARATOR?
hr: Da li CiviCRM putanja sadrži PATH_SEPARATOR?

en: Does the contact have a %1 Account?
hr: Da li kontakt ima %1 nalog?

en: Does the database have data from a previous installation?
hr: Da li baza podataka sadrži podatke vezane za prethodnu instalaciju?

en: Does the mailing track Open Rate?
hr: Da li mailing prati otvaranja?

en: Does the mailing track click throughs?
hr: Da li mailing prati klikove?

en: Does the server exist?
hr: Da li server postoji?

en: Does the webserver know where files are stored?
hr: Da li veb server zna gde se fajlovi čuvaju?

en: Does this Custom Field Set allow multiple records?
hr: Da li ovaj set korisničkih/sopstvenih polja dozvoljava višestruke zapise?

en: Does this Payment Processor Type support recurring donations?
hr: Je li ovaj tip procesuiranja plaćanja podržava ponavljajuće donacije?

en: Does this account hold taxes collected?
hr: Drži li ovaj račun naplaćene poreze?

en: Does this contact not want to be emailed?
hr: Ovaj kontakt ne želi da prima emailove?

en: Does this contact not want to be mailed?
hr: Ovaj ovaj kontakt ne želi da prima poštu?

en: Does this contact not want to be phoned?
hr: Ovaj kontakt ne želi da prima pozive?

en: Does this contact not want to receive messages?
hr: Ovaj kontakt želi da prima poruke?

en: Does this contact not want trade?
hr: Ovaj kontakt ne želi da posluje?

en: Does this status aggregate to current members (e.g. New, Renewed, Grace might all be TRUE... while Unrenewed, Lapsed, Inactive would be FALSE).
hr: Da li se taj status agregira na trenutne članove (npr. Novo, Obnovljeno, Milost može biti ISTINITO ... dok bi neobnovljeno, zastarjelo, neaktivno bilo FALSE).

en: Does your SMTP server require authentication (user name + password)?
hr: Zahtijeva li vaš SMTP poslužitelj provjeru autentičnosti (korisničko ime + lozinka)?

en: Domain
hr: Domen

en: Domain (organization) address
hr: Adresa domena (organizacije)

en: Domain (organization) email
hr: Email domena (organizacije)

en: Domain (organization) phone
hr: Telefon domena (organizacije)

en: Domain Description
hr: Opis domena

en: Domain Event Price Set
hr: Skup cijena događaja domene

en: Domain ID
hr: ID domena

en: Domain Name
hr: Ime domena

en: Domain address - displays your organization's postal address.
hr: Adresa domena - prikazuje poštansku adresu vaše organizacije.

en: Domain information for '%1' has been saved.
hr: Informacija o domenu za '%1' je sačuvana.

en: Domain name
hr: Ime domena

en: Don't Link this Field
hr: Ne linkuj ovo polje

en: Don't check for presence of mandatory tokens (domain address; unsubscribe/opt-out) before sending mailings. WARNING: Mandatory tokens are a safe-guard which facilitate compliance with the US CAN-SPAM Act. They should only be disabled if your organization adopts other mechanisms for compliance or if your organization is not subject to CAN-SPAM.
hr: Nemojte provjeravati prisutnost obaveznih tokena (adresa domene; otkazivanje pretplate/isključivanje) prije slanja pošte. UPOZORENJE: Obvezni tokeni su sigurna zaštita koja olakšava poštivanje američkog Zakona o CAN-SPAM-u. Trebali bi biti onemogućeni samo ako vaša tvrtka ili ustanova usvoji druge mehanizme za usklađenost ili ako vaša tvrtka ili ustanova ne podliježe CAN-SPAM-u.

en: Don't list my contribution in the honor roll.
hr: Ne prikazuj moju donaciju u spisku zaslužnih.

en: Don't override
hr: Ne redefiniši

en: Donate Link Text
hr: Doniraj tekst veze

en: Donate Now
hr: Doniraj odmah

en: Donation
hr: Donacija

en: Donation Button
hr: Gumb za donacije

en: Donations
hr: Donacije

en: Done
hr: Gotovo

en: Done with Preview
hr: Završi sa predpregledom

en: Donor Email
hr: E-pošta donatora

en: Donor Name
hr: Ime donatora

en: Donor Phone
hr: Telefon donatora

en: Donor-advised Fund
hr: Fond sa instrukcijama donatora

en: Donors
hr: Donatora

en: Download
hr: Preuzmi

en: Download Batch
hr: Preuzmi i seriju

en: Download CiviCRM.
hr: Preuzmi CiviCRM.

en: Download Document
hr: Preuzimanje dokumenta

en: Download Duplicates
hr: Preuzmi duplikate

en: Download Errors
hr: Preuzmi spisak grešaka

en: Download Extension
hr: Preuzmi proširenje

en: Download Mismatched Contacts
hr: Preuzmi kontakte koji se ne slažu

en: Download an iCalendar file (with a *.ics extension) to your local computer.
hr: Preuzmite datoteku iCalendar (s ekstenzijom *.ics) na svoje lokalno računalo.

en: Download and Install
hr: Preuzmi i instaliraj

en: Download and Install "%1"?
hr: Preuzeti i instalirati "%1"?

en: Download iCalendar File
hr: Preuzmite datoteku iCalendar

en: Download iCalendar File:
hr: Preuzmite iCalendar datoteku:

en: Download iCalendar entry for current and future public events.
hr: Preuzmite iCalendar unos za trenutne i buduće javne događaje.

en: Download iCalendar entry for this event.
hr: Preuzmite iCalendar unos za ovaj događaj.

en: Download location
hr: Mjesto preuzimanja

en: Downloaded Invoice
hr: Preuzeta profaktura

en: Downloaded Invoice.
hr: Preuzeta profaktura.

en: Downloading this extension will provide you with new functionality. Please make sure that the extension you're installing or upgrading comes from a trusted source.
hr: Preuzimanje ovog proširenja pružit će vam nove funkcije. Provjerite dolazi li proširenje koje instalirate ili nadograđujete iz pouzdanog izvora.

en: Downloading...
hr: Preuzimanje...

en: Dr.
hr: Doktor

en: Draft / Unscheduled
hr: Skica / Neplanirano

en: Drilldown Report
hr: Izvješće o dubinskoj obradi

en: Drilldown Report ID
hr: ID izvješća o dubinskoj analizi

en: Drop-down (select list)
hr: Padajući meni (odaberi listu)

en: Dropdown Options
hr: Padajuće opcije

en: Drupal Database Details
hr: Detalji Drupal baze podataka

en: Drupal Database Settings
hr: Podešavanja Drupal baze podataka

en: Drupal Role
hr: Drupal uloga

en: Drupal User
hr: Drupal korisnik

en: Drupal User Registration
hr: Registracija Drupal korisnika

en: Drupal session table cleared.
hr: Drupal tabela sesija očišćena.

en: Drupal user account registration option?
hr: Opcija registracije Drupal korisničkog naloga?

en: Drupal user permissions have been automatically set - giving anonymous and authenticated users access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
hr: Drupal dozvole za korisnike su automatski podešene - anonimni i potvrđeni korisnici imaju pristup javnim CiviCRM formularima i funkcijama. Preporučujemo da uradite <a %1>Pregled dozvola</a> kako biste bili sigurni da odgovaraju vašim uslovima (<a %2>pročitajte više...</a>)

en: Drupal-only. Rules module must be enabled (beta feature - use with caution).
hr: Samo drupal. Modul pravila mora biti omogućen (beta značajka - koristite s oprezom).

en: Due Date
hr: Datum dospijeća

en: Dummy Payment Processor
hr: Lažni procesor uplate

en: Duplicate
hr: Duplikat

en: Duplicate Contacts
hr: Duplirani kontakti

en: Duplicate Import Contribution Mapping Name
hr: Duplirano ime mapiranja uvezene donacije

en: Duplicate Import Mapping Name
hr: Dupliciran naziv uvoznog mapiranja

en: Duplicate Import Membership Mapping Name
hr: Dupliciraj naziv mapiranja članstva za uvoz

en: Duplicate Import Participant Mapping Name
hr: Duplicirani naziv mapiranja sudionika uvoza

en: Duplicate Matching
hr: Pronalaženje duplikata

en: Duplicate Matching Rule
hr: Pravilo podudaranja duplikata

en: Duplicate Membership?
hr: Duplicirano članstvo?

en: Duplicate Option label
hr:  Duplikat oznake opcije

en: Duplicate Option values
hr: Duplikat vrednosti opcije

en: Duplicate Rows
hr: Duplirani redovi

en: Duplicate Rules
hr: Duplikati pravila

en: Duplicate Template Name.
hr: Dupliraj ime šablona

en: Duplicate label value
hr: Duplikat vrednosti oznake

en: Duplicate matching rule
hr: Duplicirano pravilo podudaranja

en: Duplicate value for External ID.
hr: Dupla vrednost za eksterni ID

en: Duplicate weight value
hr: Dupliraj vrednost težine

en: Duration
hr: Trajanje

en: Duration (Days)
hr: Trajanje (dani)

en: Duration (min)
hr: Trajanje (min)

en: Duration Interval
hr: Interval trajanja

en: Duration Unit
hr: Jedinica trajanja

en: Duration of subscription or service (e.g. 12-month subscription).
hr: Trajanje pretplate ili usluge (npr. 12-mesečna pretplata).

en: Duration of this membership (e.g. 30 days, 2 months, 5 years, 1 lifetime)
hr: Trajanje ovog članstva (npr. 30 dana, 2 mjeseca, 5 godina, 1 životni vijek)

en: Dutch
hr: Holandski jezik

en: Dynamic
hr: Dinamično

en: Dzongkha
hr: Džongka jezik

en: ERROR: Title is not Set
hr: Greška: Naslov nije podešen

en: EXAMPLE:
hr: PRIMER:

en: EXAMPLE: A price set with 3 price fields. National membership (with 3 price options - radio button style), Regional membership (checkbox), and an optional magazine subscription.
hr: PRIMER: Set cena sa 3 polja za cene. Nacionalno članstvo (sa 3 opcije cena – u formi dugmeta), regionalno članstvo (polje za potvrdu) i opcionalna pretplata na časopis.

en: EXAMPLE: An organization that has a National office and 5 regional offices puts constituents in each region into their own group. Then they create a "National" group which is assigned as the "Parent" for all regional groups. The National office can now send mailings (for example) to the "National" group - knowing that all contacts in the regional groups will be included.
hr: PRIMER: Organizacija koja ima nacionalnu kancelariju i 5 regionalnih kancelarija, stavlja aktiviste iz svakog regiona u njihovu sopstvenu grupu. Zatim oni kreiraju 'nacionalnu' grupu koja je dodeljena kao 'nadređena' grupa za sve regionalne grupe. Nacionalna kancelarija sada može da šalje mailinge (na primer) "nacionalnoj" grupi, znajući da će svi kontakti u regionalnim grupama biti uključeni.

en: EXAMPLE: Given the default event types, this URL will retrieve all events with start dates on or after January 1, 2007 whose event type is 'Fundraiser':
hr: PRIMJER: S obzirom na zadane vrste događaja, ovaj URL će dohvatiti sve događaje s datumima početka na ili nakon 1. siječnja 2007. čija je vrsta događaja ‘Fundraiser’:

en: EXAMPLE: If you are using CiviEvent, and you want to collect information from people registering for your events, select "Participants". If the information is specific to one type of participant (e.g. event volunteers), select "Participants (role)" and then select the role (e.g. 'Volunteer').
hr: Primer: Ukoliko koristite CiviEvent i želite da prikupite informacije od ljudi koji se registruju za vaše događaje, odaberite "Učesnici". Ako se informacije odnose isključivo na jedan tip učesnika (npr. na volontere), odaberite "Učesnici (uloga)" i onda odaberite ulogu (npr. 'Volonter').

en: EXAMPLE: If you set a length of 8 on 'Street Address', then '101 Delaplane Ave.' would match '101 Delaplain St.' because the first 8 characters are the same. If Length is left blank, then the comparison is done on the entire field value.
hr: PRIMER: Ako postavite dužinu na vrednost 8 za 'Adresu ulice', onda bi se '101 Delaplane Ave.' poklopilo sa '101 Delaplain St.' jer su prvih 8 karaktera isti. Ako vrednost Dužina ostane prazna, poređenje se onda obavlja nad čitavom vrednošću polja.

en: EXAMPLE: If you want your message to begin with "Dear " followed by the recipient's first name, you can use the %1 token in your message. <em>Dear %1</em>
hr: Primer: Ukoliko želite da vaša poruka počinje sa "Dragi/a" pre imena primaoca, koristite %1 token u vašoj poruci. <em>Dragi %1</em>

en: EXAMPLES
hr: PRIMJERIMA

en: EXCLUDE Recipients of These Message(s)
hr: ISKLJUČI primaoce ovog(ih) poruka

en: EXPERIMENTAL: %1
hr: EKSPERIMENTALNO: %1

en: Each
hr: Svaki

en: Each CiviCRM ACL Role is assigned a set of permissions. Use this link to create or edit the different roles needed for your site.
hr: Svakoj CiviCRM ACL ulozi dodjeljuje se skup dozvola. Koristite ovu vezu za stvaranje ili uređivanje različitih uloga potrebnih za vaše web-mjesto.

en: Each anniversary
hr: Svaka godišnjica

en: Each file must be less than %1M in size. You can also add a short description.
hr: Svaki fajl mora biti manji od %1M. Možete dodati i kratak opis.

en: Each financial type relates to a number of <a href="%1">financial accounts</a> to track income, accounts receivable, and fees.</p>
hr: Svaka vrsta financija odnosi se na brojne <a href="%1">financijske račune</a> za praćenje prihoda, potraživanja i naknada.</p>

en: Edit
hr: Uređivanje

en: Edit %1
hr: Uredi %1

en: Edit %1 Smart Group Criteria
hr: Uredi kriterijume smart grupe %1

en: Edit '!1'
hr: Uredi '!1'

en: Edit <strong>Premiums Settings</strong> to customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries.
hr: Uredite <strong>Podešavanja nagrada</strong> da podesite naslov i uvodnu poruku (npr...u znak zahvalnosti za vašu podršku, možete izabrati jedan od mnogih poklona). Možete ostaviti i email adresu i/ili telefonski broj za dodatne informacije.

en: Edit ACL
hr: Uredi ACL

en: Edit ACL &ndash; %1
hr: Uredi ACL &ndash; %1

en: Edit ACL Role Assignment
hr: Uredi dodelu ACL uloga

en: Edit API keys
hr: Uredi API ključeve

en: Edit Address Elements
hr: Uredi elemente adrese

en: Edit Batch
hr: Uredi grupu

en: Edit Campaign
hr: Uredi kampanju

en: Edit CiviCRM Profile Field
hr: Uredi polje za CiviCRM profil

en: Edit CiviCRM Profile Group
hr: Uredi grupu CiviCRM profila

en: Edit Comment
hr: Uredi komentar

en: Edit Complete Street Address
hr: Uredi potpunu adresu ulice

en: Edit Contact
hr: Uredi kontakt

en: Edit Contact (View Contact Summary Page)
hr: Uredi kontakt (Pogledaj kratak pregled stranice o kontaktu)

en: Edit Contact Details
hr: Uredi detalje kontakta

en: Edit Contact Information
hr: Uredi kontakt informacije

en: Edit Contact Name
hr: Uredi ime kontakta

en: Edit Contact Type
hr: Uređivanje vrste kontakta

en: Edit Contribution
hr: Uredi donaciju

en: Edit Credit Card
hr: Uredi kreditnu karticu

en: Edit Custom Field
hr: Uredi korisničko/sopstveno polje

en: Edit Custom Set
hr: Uredi korisnički/sopstveni set

en: Edit Data Entry Batch
hr: Uredi skupinu unosa podataka

en: Edit Date Type
hr: Uređivanje vrste datuma

en: Edit DedupeRule
hr: Uredi pravilo deduplikacije

en: Edit Details
hr: Uredi detalje

en: Edit Domain Information
hr: Uredi informacije o domenu

en: Edit Event Template
hr: Uredi predložak događaja

en: Edit Field
hr: Uredi polje

en: Edit Financial Type
hr: Uređivanje financijske vrste

en: Edit Financial Type Account
hr: Uređivanje računa financijske vrste

en: Edit Grant
hr: Uredi bespovratna sredstva

en: Edit Group
hr: Uredi grupu

en: Edit Label Format
hr: Uređivanje oblika natpisa

en: Edit Link
hr: Uredi - link

en: Edit Location Type
hr: Uredi vrstu lokaciju

en: Edit Mail Settings
hr: Uređivanje postavki pošte

en: Edit Mailing Component
hr: Uređivanje komponente skupne pošte

en: Edit Mapping
hr: Uređivanje mapiranja

en: Edit Membership
hr: Izmjeni članstvo

en: Edit Membership Status
hr: Uređivanje statusa članstva

en: Edit Membership Type
hr: Uređivanje vrste članstva

en: Edit Message Template
hr: Uređivanje predloška poruke

en: Edit Multiple Choice Option
hr: Uredi opciju za višestruki izbor

en: Edit Multiple Choice Options
hr: Uredi opcije za višestruki izbor

en: Edit Note
hr: Uredi belešku

en: Edit Option
hr: Uredi opciju

en: Edit Option Group
hr: Uređivanje grupe mogućnosti

en: Edit Options
hr: Uredi opcije

en: Edit PDF Page Format
hr: Uređivanje oblika stranice PDF-a

en: Edit Participant Status
hr: Uređivanje stanja sudionika

en: Edit Participant Status Options
hr: Uredi opcije statusa sudionika

en: Edit Participation
hr: Uredi sudjelovanje

en: Edit Payment
hr: Uredi uplatu

en: Edit Payment Method
hr: Uredi metod plaćanja

en: Edit Payment Procesor Type
hr: Uređivanje vrste procesora plaćanja

en: Edit Payment Processor
hr: Uređivanje obrađivača plaćanja

en: Edit Payment ProcessorType
hr: Uređivanje vrste procesora plaćanja

en: Edit Personal Campaign Page
hr: Uređivanje stranice osobne kampanje

en: Edit Petition
hr: Uredi peticiju

en: Edit Pledge
hr: Uredi zalog

en: Edit Premium
hr: Uredi nagradu

en: Edit Price
hr: Uredi cenu

en: Edit Price Field
hr: Uredi polje sa cenom

en: Edit Price Option
hr: Uredi opciju cene

en: Edit Price Options
hr: Uredi opcije cene

en: Edit Price Set
hr: Uredi set cena

en: Edit Profile
hr: Uredi profil

en: Edit Provider
hr: Uredi provajdera

en: Edit Recipient Options
hr: Uređivanje mogućnosti primatelja

en: Edit Recurring Payment
hr: Uredi periodičnu uplatu

en: Edit Relationship
hr: Uredi odnos

en: Edit Relationship Type
hr: Uređivanje vrste odnosa

en: Edit Relationship for %1
hr: Uredi vezu za %1

en: Edit Report Template
hr: Uredi predložak izvješća

en: Edit Rule
hr: Uredi pravilo

en: Edit Schedule Reminders
hr: Uređivanje podsjetnika za raspored

en: Edit Scheduled Job
hr: Uredi zakazani posao

en: Edit Scheduled Payment
hr: Uređivanje planiranog plaćanja

en: Edit Scheduled Pledge Payment
hr: Uredi planiranu isplatu zaloga

en: Edit Search Criteria
hr: Uredi kriterijum pretrage

en: Edit Set
hr: Uredi set

en: Edit Settings
hr: Uredi podešavanja

en: Edit Smart Group
hr: Uredi smart grupu

en: Edit Smart Group Criteria
hr: Uredi kriterijum smart grupe

en: Edit Smart Group Search Criteria for %1
hr: Uredi kriterijum pretrage smart grupe za %1

en: Edit Status
hr: Uredi status

en: Edit Street Address
hr: Uredi adresu ulice

en: Edit Survey
hr: Uredi anketu

en: Edit Tags
hr: Uredi tagove

en: Edit Widget Colors
hr: Uredi boje vidžeta

en: Edit Your Page
hr: Uređivanje stranice

en: Edit Your Personal Campaign Page
hr: Uređivanje stranice osobne kampanje

en: Edit accounting batches created by user
hr: Uredite knjigovodstvene grupe koje je kreirao korisnik

en: Edit activity
hr: Uredi aktivnost

en: Edit address
hr: Uredi adresu

en: Edit all accounting batches
hr: Uredite sve knjigovodstvene grupe

en: Edit all private reports
hr: Uređivanje svih privatnih izvješća

en: Edit all reports that have been marked as reserved
hr: Uređivanje svih izvješća koja su označena kao rezervirana

en: Edit and disable Reserved Groups (Needs Edit Groups)
hr: Uredi i isključi rezervisane grupe (Potrebno: Uredi grupe)

en: Edit association rule
hr: Uredi pravilo asocijacije

en: Edit communication preferences
hr: Uredi podešavanja komunikacije

en: Edit data in a profile form.
hr: Uredi podatke u formularu profila.

en: Edit demographics
hr: Uredi demografiju

en: Edit events even without specific ACL granted
hr: Uredite događaje čak i bez dodijeljenog određenog ACL-a

en: Edit flag was not numeric.
hr: Oznaka za uređivanje nije bila brojčana.

en: Edit global settings for this custom field.
hr: Uredi globalna podešavanja za ovo korisničko polje.

en: Edit info
hr: Uredi info

en: Edit name
hr: Uredi ime

en: Edit settings
hr: Uređivanje postavki

en: Edit this message template
hr: Uredi ovaj predložak poruke

en: Edit this relationship.
hr: Uredite ovaj odnos.

en: Edit user's own API keys
hr: Uredi sopstvene API ključeve korisnika

en: Editing Contacts
hr: Uređivanje kontakata

en: Editing Master Address
hr: Uređivanje glavne adrese

en: Eg: if you choose '2' then the lead booker can bring 2 guests; there would be a limit of 3 participants in total per booking.
hr: Npr.: ako odaberete '2' tada glavni naručitelj može dovesti 2 gosta; postojalo bi ograničenje od ukupno 3 sudionika po rezervaciji.

en: Either filter on at least one relationship type, or de-select Staff Member and Relationship from the list of fields.
hr: Filtrirajte barem jednu vrstu odnosa ili poništite odabir člana osoblja i odnos s popisa polja.

en: Elavon - recurring payments not implemented
hr: Elavon - periodične uplate nisu implementirane

en: Elavon / Nova Virtual Merchant
hr: Elavon / Nova virtuelni trgovac

en: Elavon Payment Processor
hr: Elavon procesor uplate

en: Email
hr: E-mail

en: Email %1 is primary?
hr: Email %1 je primarni?

en: Email (Contact A)
hr: E-pošta (kontakt A)

en: Email (Contact B)
hr: E-pošta (kontakt B)

en: Email (Main)
hr: Email (glavni)

en: Email (reserved)
hr: Email (rezervisano)

en: Email - schedule/send via CiviMail
hr: Email - zakaži/pošalji CiviMail-om

en: Email - send now (to %1 or less)
hr: Email - pošalji odmah (ka %1 ili manje)

en: Email - unhold addresses
hr: Email – isključi zadržavanje adresa

en: Email Address
hr: Email adresa

en: Email Address of Receipt Sender
hr: Email adresa pošiljaoca priznanice

en: Email Delivery
hr: Dostava e-pošte

en: Email Delivery Settings
hr: Postavke isporuke e-pošte

en: Email Disabled
hr: Onemogućena e-pošta

en: Email Domain
hr: Domena elektroničke pošte

en: Email Error
hr: Email greška

en: Email Greeting
hr: Email pozdrav

en: Email Greeting Custom
hr: Sopstveni email pozdrav

en: Email Greeting ID
hr: ID Email pozdrava

en: Email Greeting Type
hr: Tip email pozdrava

en: Email Hold
hr: Zadržavanje emaila

en: Email Invoice
hr: Email profaktura

en: Email Location Type
hr: Email tip lokacije

en: Email Notification
hr: Obavijest e-poštom

en: Email On Hold
hr: Email zadržan

en: Email Receipt to Contributor?
hr: Pošalji priznanicu emailom donatoru?

en: Email Receipts
hr: Email priznanice

en: Email Report Instance To
hr: Instanca izvješća e-pošte primatelju

en: Email Screen
hr: Zaslon e-pošte

en: Email Selection Method
hr: Način odabira e-pošte

en: Email Sent
hr: Poslana e-pošta

en: Email Settings
hr: Podešavanje e-maila

en: Email a Contact
hr: Email kontaktu

en: Email a complete copy of this activity record to other people involved with the case. Click the top left box to select all.
hr: Pošaljite potpunu kopiju ove evidencije aktivnosti drugim osobama uključenim u slučaj e-poštom. Pritisnite gornji lijevi okvir za odabir svih.

en: Email address
hr: Email adresa

en: Email address deleted.
hr: Adresa e-pošte je izbrisana.

en: Email address domain (the part after @).
hr: Domena adrese e-pošte (dio nakon @).

en: Email address in "from" field
hr: Email adresa u "od" polju

en: Email address is not valid
hr: Email adresa nije važeća

en: Email at the time of token creation. Useful for fraud forensics
hr: E-pošta u vrijeme stvaranja tokena. Korisno za forenziku prijevara

en: Email domain must use a valid internet domain format (e.g. 'example.org').
hr: Domena elektroničke pošte mora koristiti validni format Internet domene (npr. 'example.org').

en: Email field should be included in profile if you want to use Group(s) when Profile double-opt in process is enabled.
hr: Polje Email treba da bude uključeno u profil ako želite da koristite Grupe kada je proces sa dupolom prijavom uključen.

en: Email has NOT been sent to %1 contact(s) - communication preferences specify DO NOT EMAIL OR valid Email is NOT present.
hr: E-pošta NIJE poslana na %1 contact(s) - komunikacijske postavke određuju NE POŠALJITE E-PORUKU ILI važeća e-pošta NIJE prisutna.

en: Email has been sent to : %1
hr: E-pošta je poslana na: %1

en: Email is not valid.
hr: Email nije važeći

en: Email on hold
hr: E-pošta na čekanju

en: Email on hold - generally due to bouncing.
hr: Email je zadržan - uglavnom zbog odbijanja.

en: Email only
hr: Samo email

en: Email sent.
hr: Email poslat.

en: Email was NOT sent to %1 contacts (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
hr: Email NIJE poslat %1 kontakta -(nema zabeležene email adrese ili je u podešavanjima komunikacije uključeno NE SLATI EMAIL ili je kontakt preminuo/la).

en: Email will NOT be sent to %count contact - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased). | Email will NOT be sent to %count contacts - (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
hr[0]: Email NEĆE biti poslat %count kontaktu - (nema email adrese u fajlu, ili je u podešavanjima komunikacije izabrano NE ŠALJI EMAIL, ili je kontakt preminuo/la).
hr[1]: Email NEĆE biti poslat %count kontakata - (nema email adrese u fajlu, ili je u podešavanjima komunikacije izabrano NE ŠALJI EMAIL, ili je kontakt preminuo/la).
hr[2]: Email NEĆE biti poslat %count kontakata - (nema email adrese u fajlu, ili je u podešavanjima komunikacije izabrano NE ŠALJI EMAIL, ili je kontakt preminuo/la).

en: Email will NOT be sent to %count contact. | Email will NOT be sent to %count contacts.
hr[0]: Email NEĆE biti poslat %count kontaktu.
hr[1]: Email NEĆE biti poslat %count kontakata.
hr[2]: Email NEĆE biti poslat %count kontakata.

en: Email-to-Activity
hr: E-pošta na aktivnost

en: Email-to-Activity Processing
hr: Obrada: Email-prema-aktivnosti

en: Emailed Invoice
hr: Profaktura poslata emailom

en: Emailed Invoice.
hr: Profaktura poslata emailom.

en: Emails Restored
hr: Email povraćen

en: Emergency
hr: Hitno

en: Employee <-> Employer and Household relationships both have special characteristics.
hr: Zaposlenici <-> Poslodavac i Kućanski odnosi imaju posebne karakteristike.

en: Employee Name
hr: Ime zaposlenika

en: Employee Since
hr: Zaposlenik od

en: Employee of
hr: Zaposlen(a) kod

en: Employer
hr: Poslodavac

en: Employer Name
hr: Naziv poslodavca

en: Employer of
hr: Zapošljava

en: Employment relationship.
hr: Radni odnos.

en: Empties template cache and/or temporary upload file folders.
hr: Prazni predmemoriju predložaka i/ili privremene mape datoteka za prijenos.

en: Empty Tag Set
hr: Prazan set tagova

en: Enable
hr: Omogući

en: Enable "%1"?
hr: Omogućiti "%1"?

en: Enable <a href='%1'>case types</a>.
hr: Omogući <a href=‘%1’>vrste slučajeva</a>.

en: Enable ACL
hr: Uključi ACL

en: Enable ACL Role Assignment
hr: Uključi dodelu ACL uloga

en: Enable Campaign
hr: Uključi kampanju

en: Enable CiviCRM Profile Field
hr: Uključi polje za CiviCRM profil

en: Enable CiviCRM Profile Group
hr: Uključi grupu CiviCRM profila

en: Enable CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport and/or CiviGrant components.
hr: Omogućite CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport i/ili CiviGrant komponente.

en: Enable CiviMail to create activities on delivery
hr: Omogućite CiviMail-u stvaranje aktivnosti na isporuci

en: Enable CiviMail to generate Message-ID header
hr: Omogući CiviMail-u generiranje zaglavlja ID-a poruke

en: Enable Components
hr: Omogući komponente

en: Enable Contact Type
hr: Omogući vrstu kontakta

en: Enable Custom Field
hr: Uključi korisničko/sopstveno polje

en: Enable Custom Reply-To
hr: Omogući prilagođeni odgovor primatelju

en: Enable Custom Set
hr: Uključi korisnički/sopstveni set

en: Enable Debugging
hr: Omogući ispravljanje pogrešaka

en: Enable Deferred Revenue
hr: Omogući odgođeni prihod

en: Enable Double Opt-in for Profile Group(s) field
hr: Omogući dvostruko uključivanje u polje Grupe profila

en: Enable Double Opt-in for Profiles which use the "Add to Group" setting
hr: Omogući dvostruku prijavu za profile koji koriste postavku "Dodaj u grupu"

en: Enable Drupal Watchdog Logging
hr: Omogući zapisivanje drupalskog nadzornog tijela

en: Enable Event
hr: Omogući događaj

en: Enable Financial Type
hr: Omogući financijski tip

en: Enable Group
hr: Uključi grupu

en: Enable InnoDB full-text search optimizations. (Requires MySQL 5.6+)
hr: Omogućite InnoDB optimizacije pretraživanja cijelog teksta. (Zahtijeva MySQL 5.6+)

en: Enable Label Format
hr: Omogući oblik natpisa

en: Enable Location Type
hr: Omogući vrstu lokacije

en: Enable Mailing Component
hr: Omogući komponentu skupa primatelja e-pošte

en: Enable Membership Status
hr: Omogući status članstva

en: Enable Membership Type
hr: Omogući vrstu članstva

en: Enable Multi Site Configuration
hr: Omogući konfiguraciju s više web-mjesta

en: Enable Multiple Choice Option
hr: Uključi opciju za višestruki izbor

en: Enable Multiple Languages
hr: Omogući više jezika

en: Enable Pay Later option?
hr: Omogućiti opciju Plati kasnije?

en: Enable Payment Processor
hr: Omogući obradu plaćanja

en: Enable Payment ProcessorType
hr: Omogući vrstu obrade plaćanja

en: Enable Personal Campaign Pages
hr: Omogući stranice osobne kampanje

en: Enable Personal Campaign Pages?
hr: Želite li omogućiti stranice osobne kampanje?

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this contribution page)
hr: Želite li omogućiti stranice osobne kampanje? (za ovu stranicu doprinosa)

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this event)
hr: Želite li omogućiti stranice osobne kampanje? (za ovaj događaj)

en: Enable Petition
hr: Uključi peticiju

en: Enable Popup Forms
hr: Omogući skočne obrasce

en: Enable Premium
hr: Uključi nagradu

en: Enable Price
hr: Uključi cenu

en: Enable Price Option
hr: Uključi opciju cene

en: Enable Price Set
hr: Uključi set cena

en: Enable Provider
hr: Uključi provajdera

en: Enable Relationship
hr: Uključi vezu

en: Enable Relationship Type
hr: Omogući vrstu odnosa

en: Enable Scheduled Job
hr: Omogući zakazani posao

en: Enable Status
hr: Omogući stanje

en: Enable Survey
hr: Uključi anketu

en: Enable Tax and Invoicing
hr: Omogući porez i fakturiranje

en: Enable Widget?
hr: Uključi vidžet?

en: Enable automatic CiviMail recipient count display
hr: Omogući automatski prikaz broja primatelja CiviMaila

en: Enable click-through tracking by default
hr: Omogući klik-through praćenje prema zadanim postavkama

en: Enable components
hr: Omogući komponente

en: Enable debugging features including display of template variables and backtracing.
hr: Omogućite značajke ispravljanja pogrešaka, uključujući prikaz varijabli predložaka i vraćanje unatrag.

en: Enable deprecated Embedded Activity Revisions
hr: Omogući zastarjele revizije uloženih aktivnosti

en: Enable global server wide lock for CiviMail
hr: Omogući globalno zaključavanje na cijelom poslužitelju za CiviMail

en: Enable mapping for this profile?
hr: Uključi mapiranje za ovaj profil?

en: Enable multiple bulk email address for a contact.
hr: Omogućite više skupnih adresa e-pošte za kontakt.

en: Enable open tracking by default
hr: Omogući otvoreno praćenje prema zadanim postavkama

en: Enable repetition.
hr: Omogućite ponavljanje.

en: Enable the Premiums section for this Online Contribution Page, and customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries. Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
hr: Uključite odeljak nagradeza ovu stranicu online donacije i prilagodite naslov i uvodnu poruku (npr. ...u znak zahvalnosti za vašu podršku, možete izabrati jedan od mnogih poklona). Možete ostaviti i email adresu i/ili broj telefona za dodatne informacije. Zatim izaberite i pregledajte nagrade koje želite da ponudite na ovoj stranici donacije.

en: Enable the required CiviCRM components.(CiviContribute, CiviEvent etc.)
hr: Omogućite potrebne CiviCRM komponente. (CiviContribute, CiviEvent itd.)

en: Enable the use of remote images. By default this is enabled, but if not using remote images you may wish to turn it off for security reasons.
hr: Omogućite korištenje udaljenih slika. Prema zadanim postavkama to je omogućeno, ali ako ne koristite udaljene slike, možda ćete ih htjeti isključiti iz sigurnosnih razloga.

en: Enable this message template
hr: Omogući ovaj predložak poruke

en: Enable this setting to rebuild recipient list automatically during composing mail. Disable will allow you to rebuild recipient manually.
hr: Omogućite ovu postavku da biste automatski ponovno izgradili popis primatelja tijekom sastavljanja pošte. Disable će vam omogućiti ručnu ponovnu izgradnju primatelja.

en: Enable tracking of activity revisions embedded within the "civicrm_activity" table. This should not be enabled on new installs and will be unsupported in the future. You should enable "Administer => System Settings => Misc => Logging" instead.
hr: Omogućite praćenje revizija aktivnosti ugrađenih u tablicu "civicrm_activity". To ne bi trebalo biti omogućeno na novim instalacijama i ubuduće neće biti podržano. Umjesto toga trebali biste omogućiti "Administriranje => Postavke sustava => Mikrofon => zapisivanje".

en: Enable workflow support for CiviMail
hr: Omogućivanje podrške tijeka rada za CiviMail

en: Enable/Disable this checkbox to add/remove cancel button on the profile form.
hr: Uključite/Isključite ovu kućicu da dodate/uklonite dugme 'Otkaži' sa formulara profila.

en: Enabled
hr: Uključeno

en: Enabled (Missing)
hr: Omogućeno (nedostaje)

en: Enabled?
hr: Dopušteno?

en: Enabling Access Control by Financial Types is only required if you need users in one role to access some financial transactions but not ones with certain financial types.</p>
    <p>For example, Planned Giving bequests may be highly confidential and not appropriate for staff organizing events to see, even though they need to be able to administer the payments for ticket purchases.</p>
    <p>After enabling, you will be able to set create, view, edit, and delete permissions separately for each financial type by navigating to Administer > Users and Permissions > Permissions (Access Control), and clicking on the Access Control link for your CMS.
hr: Omogućavanje kontrole pristupa po financijskim vrstama potrebno je samo ako su vam korisnici u jednoj ulozi potrebni za pristup nekim financijskim transakcijama, ali ne i onima s određenim financijskim vrstama.</p>
    <p>Na primjer, ostavštine planiranog davanja mogu biti vrlo povjerljive i nisu prikladne za osoblje koje organizira događaje, iako moraju biti u mogućnosti upravljati plaćanjima za kupnju ulaznica.</p>
    <p>Nakon omogućivanja moći ćete zasebno postaviti dozvole za stvaranje, prikaz, uređivanje i brisanje za svaku vrstu financija tako da prijeđete na Administracija > korisnicima i dozvolama > dozvole (kontrola pristupa) i kliknete vezu Kontrola pristupa za CMS.

en: Enabling Waitlisting and Registration Approval
hr: Omogućivanje liste čekanja i odobrenje registracije

en: Enabling a widget for this contribution page allows you and your supporters to easily promote a fund-raising campaign by embedding a chunk of dynamic content in any web page. CiviContribute widgets display real-time progress toward your fund-raising goals, and include a 'Contribute' button which links people directly to the associated online contribution page.
hr: Uključivanje vidžeta za ovu stranicu donacije omogućava vama i vašim pristalicama da lako promovišete kampanju prikupljanja sredstava tako što ćete ugraditi deo dinamičkog sadržaja na bilo koju veb-stranicu. CiviContribute vidžeti prikazuju napredak u realnom vremenu ka ciljevima kampanje prikupljanja sredstava i sadrže dugme 'Doniraj' koje povezuje ljudie direktno sa povezanom stranicom online donacije.

en: Enabling multiple languages changes the schema of your database, so make sure you know what you are doing when enabling this function; making a database backup is strongly recommended.
hr: Uključivanjem večeg broja jezika menja se šema baze podataka, zato se pobrinite da znate šta radite kada uključujete ovu funkciju; preporučuje se da napravite rezervnu kopiju baze podataka.

en: Enabling this option will have CiviCRM skip any emails that do not have the Case ID or Case Hash so that the system will only process emails that can be placed on case records.
hr: Omogućavanje ove opcije natjerat će CiviCRM da preskoči sve e-poruke koje nemaju Case ID ili Case Hash, tako da će sustav obrađivati samo e-poštu koja se može staviti u evidenciju slučajeva.

en: Enabling this setting will update related contribution of membership(s) except if the membership is paid for with a recurring contribution.
hr: Omogućavanjem ove postavke ažurirat će se povezani doprinos članstva, osim ako je članstvo plaćeno ponavljajućim doprinosom.

en: Encounter Medium
hr: Medijum susreta

en: End
hr: Kraj

en: End Action
hr: Završi akciju

en: End Adjustment
hr: Završno prilagođavanje

en: End Date
hr: Završni datum

en: End Event
hr: Završni događaj

en: End Event Adjust Interval
hr: Interval prilagodbe završnog događaja

en: End Event Adjust Unit
hr: Jedinica za prilagodbu završnog događaja

en: End Event Adjustment
hr: Prilagodba završnog događaja

en: End Frequency Interval
hr: Završi interval učestalosti

en: End Frequency Unit
hr: Završi jedinicu učestalosti

en: End Offset
hr: Odstupanje završetka

en: End date
hr: Datum kraja

en: End date for premium
hr: Završni datum za nagradu

en: End date must be the same or later than start date.
hr: Datum završetka mora biti isti ili kasniji od početnog datuma.

en: End date should be after current entity's start date
hr: Datum kraja treba da bude posle datuma početka entiteta

en: Ended
hr: Završeno

en: Ends
hr: Završava se

en: Ends with
hr: Završava sa

en: Engagement Index
hr: Indeks sudjelovanja

en: Engagement Level
hr: Nivo angažovanja

en: English (Australia)
hr: Engleski (Australija)

en: English (Canada)
hr: Engleski (Kanada)

en: English (United Kingdom)
hr: Engleski (Velika Britanija)

en: English (United States)
hr: Engleski (SAD)

en: English ordinal suffix for the day of the month ('st', 'nd', 'rd', 'th')
hr: Engleski redni sufiks za dan u mjesecu ('st', 'nd', 'rd', 'th')

en: Ensure you are still logged in and have permission to access this feature.
hr: Proverite da li ste ulogovani i da li imate dozvolu da pristupite ovoj funkciji.

en: Enter <strong>pj-ql-01</strong>. This is the User Name associated with the shared PayJunction test account.
hr: Unesite <strong>pj-ql-01</strong>. Ovo je korisničko ime pridruženo zajedničkom testnom računu PayJunction.

en: Enter <strong>pj-ql-01p</strong>. This is the Password associated with the shared PayJunction test account.
hr: Unesite <strong>pj-ql-01p</strong>. Ovo je lozinka pridružena zajedničkom testnom računu PayJunction.

en: Enter a comma-delimited list of color, size, etc. options for the product if applicable. Contributors will be presented a drop-down menu of these options when they select this product.
hr: Unesite listu podeljenu zarezima boja, veličina, itd opcija za proizvod ukoliko su primenljive. Donatori će imati padajući meni sa ovim opcijama kada izaberu ovaj proizvod.

en: Enter a contact name.
hr: Unesite ime kontakta

en: Enter a descriptive name for this address block such as "Summer Home", "School Address", etc.
hr: Unesite opisno ime za ovaj blok adrese, kao što je "Vikendica", "Adresa škole" itd.

en: Enter a descriptive name for this permission (e.g. 'Edit Advisory Board Contacts').
hr: Unesite opisno ime za ovu dozvolu (npr. 'Editovanje kontakata Upravnog odbora').

en: Enter a message to accompany this contribution.
hr: Unesite poruku koja ide uz ovu donaciju.

en: Enter a message you want included at the beginning of emailed receipts. This message will be inserted at the top of the "Contributions - Receipt (on-line)" System Workflow Message.
hr: Unesite poruku koju želite da pošaljete na početku email-a sa priznanicom. PRIMER: Ova poruka će biti umetnuta na početku poruke za sistemski tok posla 'Donacije – priznanica (onlajn)'.

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'Thanks for registering for this event.'
hr: Unesite poruku koju želite uključiti na početak potvrdne e-pošte. PRIMJER: 'Hvala na registraciji za ovaj događaj.'

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'We have made the changes you requested to your registration.'
hr: Unesite poruku koju želite uključiti na početak potvrdne e-pošte. PRIMJER: 'Napravili smo promjene koje ste tražili u vašoj registraciji.'

en: Enter a message you want included at the beginning of the emailed receipt. EXAMPLE: 'Thanks for supporting our organization with your membership.'
hr: Unesite poruku koju želite uključiti na početku potvrde poslane e-poštom. PRIMJER: "Hvala što ste podržali našu organizaciju svojim članstvom."

en: Enter a name and description for your Saved Search
hr: Unesite ime i opis vaše Sačuvane pretrage

en: Enter a new organization
hr: Unesite novu organizaciju

en: Enter a positive integer
hr: Unesite pozitivni cijeli broj

en: Enter a unique name and a description for your new group here. Then click 'Continue' to find contacts to add to your new group.
hr: Ovde unesite jedinstveno ime i opis za vašu novu grupu. Zatim kliknite 'Dalje' da biste pronašli kontakte koje ćete dodati u vašu novu grupu.

en: Enter a valid URL
hr: Unesite valjan URL

en: Enter a valid web address beginning with 'http://' or 'https://'.
hr: Unesite važeću veb adresu koja počinje sa 'http://' ili 'https://'.

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event.
hr: Unesite vrednost ovde ako želite da povećate u inkrementima broj registrovanih učesnika po jedinici u odnosu na maksimalаn broj učesnika koji je dozvoljen za ovaj događaj.

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event. For example, if this price field is for a table at a fundraiser which seats eight people, you would set Participant Count to 8.
hr: Unesite vrednost ovde ako želite da povećate u inkrementima broj registrovanih učesnika po jedinici u odnosu na maksimalаn broj učesnika koji je dozvoljen za ovaj događaj. Na primer, ako je ovo polje cene za tabelu na događaju prikupljanja sredstava, koji prima osam osoba, Broj učesnika podesili biste na 8.

en: Enter an account type code for this account. Account type codes are required for QuickBooks integration and will be included in all accounting batch exports.
hr: Unesite šifru vrste računa za ovaj račun. Šifre vrsta računa potrebne su za integraciju QuickBooks-a i bit će uključene u sav izvoz računovodstvenih serija.

en: Enter an optional goal amount for this contribution page (e.g. for this 'campaign'). If you enable a contribution widget for this page, the widget will track progress against this goal. Otherwise, the goal will display as 'no limit'.
hr: Unesite željeni, neobavezni cilj ove stranice za doniranje (npr za ovu 'kampanju'). Ukoliko uključite vidžet na ovoj stranici, on će pratiti napredak ka ovom cilju. Ukoliko sami ne odredite, cilj će biti prikazan kao 'bez ograničenja'.

en: Enter at least one result option.
hr: Unesite barem jednu opciju za rezultat.

en: Enter content for the about message. You may include HTML formatting tags. You can also include images, as long as they are already uploaded to a server&mdash;reference them using complete URLs.
hr: Unesite sadržaj za poruku O nama. Možete koristiti tagove HTML formata. Možete dodati i slike ukoliko su već postavljene na server - možete ih dodati koristeći kompletne URL-ove.

en: Enter content for the introductory message. This will be displayed below the Premiums section title. You may include HTML formatting tags. You can also include images, as long as they are already uploaded to a server&mdash;reference them using complete URLs.
hr: Unesite sadržaj za uvodnu poruku. Ova poruka će se pojaviti ispod naslova sekcije sa nagradama. Možete koristiti tagove HTML formata. Možete dodati i slike ukoliko su već postavljene na server - možete ih dodati koristeći kompletne URL-ove.

en: Enter content for the introductory message. This will be displayed below the page title. You can include images, as long as they are already uploaded to a server: click the "Image" button in the button bar.
hr: Unesite sadržaj za uvodnu poruku. Ova poruka će se pojaviti ispod naslova stranice. Možete dodati i slike ukoliko su već postavljene na server - kliknite na dugme "Slika" u traci sa tasterima.

en: Enter descriptive name for this matching rule.
hr: Unesite opisno ime za ovo pravilo poklapanja.

en: Enter e-mail address of recipient. (Use a comma to separate multiple e-mail addresses.)
hr: Unesite email adresu primaoca. (Koristite zarez da odvojite više email adresa)

en: Enter link(s) and/or text that you want to appear at the bottom of the thank-you page. You can use this content area to encourage contributors to visit a tell-a-friend page or take some other action.
hr: Unesite link(ove) i/ili tekst koji želite da bude prikazan na dnu stranice sa zahvalnicom. Ovaj prostor za sadržaj možete iskoristiti da podstaknete donatore da posete stranicu Recite-prijatelju ili učine nešto drugo.

en: Enter name to save message template
hr: Unesite naziv kako bi snimili predložak poruke

en: Enter note or message to be displayed on PDF invoice or credit notes
hr: Unesite bilješku ili poruku za prikaz na PDF-u

en: Enter optional 'add-on' code after the dash ('plus 4' code for U.S. addresses).
hr: Unesite opcionalni 'dodatni' kôd posle crte (kôd 'plus 4' za adrese u SAD).

en: Enter prefix to be be preprended when creating an invoice number
hr: Unesite prefiks koji će se unaprijed pripremiti prilikom kreiranja broja fakture

en: Enter prefix to be display on PDF for invoice
hr: Unesite prefiks koji će biti prikazan na PDFu za ponudu

en: Enter records
hr: Unesite zapis

en: Enter subject for the email
hr: Unesite predmet poruke

en: Enter text (and optional HTML layout tags) for the thank-you message that will appear at the top of the thank-you page.
hr: Upišite text (i opcione HTML tagove) za poruku zahvalnice koja će se pojaviti na vrhu stranice sa zahvalnicom.

en: Enter text (and optional HTML layout) for the thank-you block that will appear at the top of the Thank-you page.
hr: Upišite text (i opcione HTML tagove) za blok zahvalnice koja će se pojaviti na vrhu stranice sa zahvalnicom.

en: Enter the "class path" for this custom search here.
hr: Ovdje unesite "put klase" za ovo prilagođeno pretraživanje.

en: Enter the API key or Application ID associated with your geocoding provider.
hr: Unesite API ključ ili ID aplikacije pridružen davatelju geokodiranja.

en: Enter the FROM email address to be used in receipt emails.
hr: Unesite email adresu za OD polje emailova sa priznanicom.

en: Enter the FROM name to be used in receipt emails.
hr: Unesite ime za OD polje emailova sa priznanicom.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your LIVE PayPal Merchant Account.
hr: Unesite adresu e-pošte trgovačkog računa povezanu s vašim LIVE PayPal trgovačkim računom.

en: Enter the Merchant Account Email Address linked to your PayPal Sandbox merchant account (NOT your Developer Central login - unless it's the same).
hr: Unesite adresu e-pošte trgovačkog računa trgovca povezanu s vašim trgovačkim računom PayPal Sandbox (NIJE vaša središnja prijava za razvojne programere - osim ako nije ista).

en: Enter the Password associated with your LIVE merchant account.
hr: Unesite lozinku povezanu s vašim LIVE trgovačkim računom.

en: Enter the SMTP server (machine) name, such as "smtp.example.com".  If the server uses SSL, add "ssl://" to the beginning of the server name, such as "ssl://smtp.example.com".
hr: Unesite naziv SMTP poslužitelja (računala), kao što je "smtp.example.com".  Ako poslužitelj koristi SSL, dodajte "ssl://" na početak naziva poslužitelja, kao što je "ssl://smtp.example.com".

en: Enter the Sendmail Path. EXAMPLE: /usr/sbin/sendmail
hr: Unesite Put slanja. PRIMJER: /usr/sbin/sendmail

en: Enter the User Name associated with your LIVE merchant account.
hr: Unesite korisničko ime pridruženo vašem LIVE trgovačkom računu.

en: Enter the cancellation or refunded date, or you can skip this field and the cancellation date or refunded date will be automatically set to TODAY.
hr: Unesite datum otkazivanja ili datum refundacije ili preskočite ovo polje, pa će datum otkazivanja ili datum refundacije biti podešen na današnji dan.

en: Enter the character used to separate data columns in your import file. By default, the field will populate with the separator defined in your global settings. Common values include a comma, semicolon, or pipe character. To import a tab separated file, enter "tab" (without quotes) in the field.
hr: Unesite karakter koji odvaja kolone sa podacima u vašem fajlu za import. Prema podrazumevanim podešavanjima, polje će biti popunjeno separatorom odabranim u vašim globalnim podešavanjima. Najčešće vrednosti su zapeta, tačka i zapeta ili vertikalna crta. Da biste importovali fajl koji je odvojen tabulatorom, u polje unesite "tab" (bez navodnika).

en: Enter the corresponding account code used in your accounting system. This code will be available for contribution export, and included in accounting batch exports.
hr: Unesite odgovarajuću šifru računa koja se koristi u vašem računovodstvenom sustavu. Ta će šifra biti dostupna za izvoz doprinosa i uključena u izvoz računovodstvenih serija.

en: Enter the destination URL. Generally you should use relative URLs for CiviCRM pages (e.g. links to profiles). Use complete URLs for external pages. Leave this field empty if you are creating a menu section that does not have a clickable destination.
hr: Unesite odredišni URL. Općenito biste trebali koristiti relativne URL-ove za CiviCRM stranice (npr. veze na profile). Koristite potpune URL-ove za vanjske stranice. Ostavite ovo polje prazno ako stvarate sekciju izbornika koja nema odredište koje se može kliknuti.

en: Enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM domain. Use the %1 token to include this value in mailing content. It is used in the default Opt-out Message.
hr: Ime organizacije ili subjekta koje je vlasnik ovog CiviCRM sajta ili domena. Koristite %1 token da uključite ovu vrednost u sadržaju mailinga. Kristi se kao podrazumevana poruka za isključenje.

en: Enter the name you want listed with this contribution. You can use a nick name like 'The Jones Family' or 'Sarah and Sam'.
hr: Unesite ime koje želite da se izlista sa ovom donacijom. Možete koristiti bilo koje ime ili imena kao što su "Porodica Đorđević" ili "Marija i Boba"

en: Enter the path and class for a custom PHP error-handling function if you want to override built-in CiviCRM error handling for your site.
hr: Unesite put i klasu za prilagođenu PHP funkciju rukovanja pogreškama ako želite nadjačati ugrađeno CiviCRM rukovanje pogreškama za svoje web-mjesto.

en: Enter up to fifteen (15) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Price Options link after saving this new field. Enter a description of the option in the 'Label' column, and the associated price in the 'Amount' column. Click the 'Default' radio button to the left of an option if you want that to be selected by default.
hr: Unesite do petnaest (15) opcija višestrukog izbora u ovu tabelu (za svaki dodatni izbor, kliknite na 'drugi izbor'). Ako vam je potrebno više od deset opcija, neograničeni broj dodatnih izbora možete da kreirate pomoću linka Uredi opcije cene, nakon što sačuvate ovo novo polje. Unesite opis opcije u kolonu 'Oznaka' i povezanu cenu u kolonu 'Količina'. Kliknite na dugme 'Podrazumevano' sa leve strane opcije ako želite da to bude podrazumevano izabrana.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Multiple Choice Options link after saving this new field. If desired, you can mark one of the choices as the default choice. The option 'label' is displayed on the form, while the option 'value' is stored in the contact record. The label and value may be the same or different. Inactive options are hidden when the field is presented.
hr: Unesite do deset (10) opcija višestrukog izbora u ovu tabelu (za svaki dodatni izbor, kliknite na 'drugi izbor'). Ako vam je potrebno više od deset opcija, neograničeni broj dodatnih izbora možete da kreirate pomoću linka Uredi opcije višestrukog izbora, nakon što sačuvate ovo novo polje. Ako želite, jedan od izbora možete da obeležite kao podrazumevani. Opcija 'oznaka' prikazuje se u formularu, dok je opcija 'vrednost' sačuvana u zapisu kontakta. Oznaka i vrednost mogu da budu iste ili različite. Neaktivne opcije su sakrivene kada se polje prikazuje.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice).You can use existing result set options by selecting survey result set.
hr: Unesite do deset (10) opcija izbora u ovu tabelu (kliknite 'dodaj izbor' za svaki sledeći izbor). Možete koristiti opcije postojećeg seta rezultata tako što ćete izabrati set rezultata ankete.

en: Enter valid email address.
hr: Unesite valjanu adresu e-pošte.

en: Enter values for the fields you wish to update. Leave fields blank to preserve existing values.
hr: Unesite vrijednosti za polja koja želite ažurirati. Ostavite polja prazna da biste sačuvali postojeće vrijednosti.

en: Enter your API Key or Application ID. An API Key is required for the Google Maps API. Refer to developers.google.com for the latest information.
hr: Unesite API ključ ili ID aplikacije. Za API Google Maps potreban je API ključ za API google karata. Najnovije informacije potražite u developers.google.com.

en: Enter your email address and check the box next to each mailing list you want to join. Then click the <strong>Subscribe</strong> button. You will receive a confirmation request via email for each selected list. Activate your subscription to each list by responding to the corresponding confirmation email.
hr: Unesite adresu e-pošte i potvrdite okvir pokraj svakog popisa primatelja e-pošte kojem se želite pridružiti. Zatim kliknite gumb <strong>Pretplati</strong> se. Zahtjev za potvrdu primit ćete putem e-pošte za svaki odabrani popis. Aktivirajte pretplatu na svaki popis tako da odgovorite na odgovarajuću e-poštu s potvrdom.

en: Enter your email address and click <strong>Subscribe</strong>. You will receive a confirmation request via email shortly. Your subscription will be activated after you respond to that email.
hr: Unesite adresu e-pošte i kliknite <strong>Pretplati se</strong>. Uskoro ćete dobiti zahtjev za potvrdu putem e-pošte. Vaša će se pretplata aktivirati nakon što odgovorite na tu e-poštu.

en: Entity
hr: Entitet

en: Entity Batch
hr: Serija entiteta

en: Entity Batches
hr: Serije entiteta

en: Entity End Date
hr: Datum završetka entiteta

en: Entity File ID
hr: ID fajla entiteta

en: Entity Financial Account
hr: Financijski račun subjekta

en: Entity Financial Account ID
hr: ID financijskog računa subjekta

en: Entity Financial Accounts
hr: Financijski računi entiteta

en: Entity Financial Transaction ID
hr: ID financijske transakcije subjekta

en: Entity Financial Trxn
hr: Financijski subjekt Trxn

en: Entity Financial Trxns
hr: Financijski trxnovi subjekta

en: Entity ID
hr: ID entiteta

en: Entity ID
hr: ID Entiteta

en: Entity Name
hr: Ime entiteta

en: Entity Recipient
hr: Primalac entiteta

en: Entity Role
hr: Uloga entiteta

en: Entity Start Date
hr: Datum početka entiteta

en: Entity Status
hr: Status objekta

en: Entity Table
hr: Tablica subjekata

en: Entity Tag ID
hr: ID taga entiteta

en: Entity Type
hr: Tip entiteta

en: Entity Value
hr: Vrijednost objekta

en: Entity date
hr: Datum entiteta

en: Entity end date
hr: Datum završetka entiteta

en: Entity for which the reminder is created
hr: Entitet za koji se kreira podsetnik

en: Entity recipient
hr: Primalac entiteta

en: Entity status
hr: Status entiteta

en: Entity status label
hr: Oznaka statusa entiteta

en: Entity value
hr: Vrednost entiteta

en: Entity value label
hr: Oznaka vrednosti entiteta

en: Entity:
hr: Entitet:

en: EntityBatch ID
hr: Serija entiteta ID

en: EntityBatch Table
hr: Tablica serije entiteta

en: Envelope #10
hr: Koverta #10

en: Envelope #11
hr: Koverta #11

en: Envelope #12
hr: Koverta #12

en: Envelope #14
hr: Koverta #14

en: Envelope #9
hr: Koverta #9

en: Envelope ISO B4
hr: Koverta ISO B4

en: Envelope ISO B5
hr: Koverta ISO B5

en: Envelope ISO B6
hr: Koverta ISO B6

en: Envelope ISO C3
hr: Koverta ISO C3

en: Envelope ISO C4
hr: Koverta ISO C4

en: Envelope ISO C5
hr: Koverta ISO C5

en: Envelope ISO C6
hr: Koverta ISO C6

en: Envelope ISO DL
hr: Koverta ISO DL

en: Environment
hr: Okruženje

en: Environment settings
hr: Postavke okruženja

en: Error
hr: Greška

en: Error - the synchronization interval must be at least 1
hr: Pogreška – interval sinkronizacije mora biti najmanje 1

en: Error Code:
hr: Šifra greške:

en: Error Details
hr: Greška - detalji

en: Error Field
hr: Polje za grešku

en: Error Mode
hr: Način pogreške

en: Error Value
hr: Vrednost za grešku

en: Error checking username. Please reload the form and try again.
hr: Greška prilikom provere korisničkog imena. Molimo osvežite formular i pokušajte ponovo.

en: Error in SMTP transaction
hr: Greška u SMTP transakciji

en: Error loading module file (%1). Please restore the file or disable the module.
hr: Greška sa učitavanjem fajla modula (%1). Povratite fajl ili isključite modul.

en: Error message:
hr: Greška:

en: Error parsing XML result - error code = %1 at line %2 char %3
hr: Greška prilikom parsovanja rezultata XMLa - kod greške = %1 na liniji %2, karakter %3

en: Error removing from batch.
hr: Pogreška pri uklanjanju iz serije.

en: Error type: Could not find a valid session key.
hr: Tip greške: Nije moguće naći važeći ključ sesije.

en: Error: Both Geocode mapping as well as Street Address Parsing are disabled. You must configure one or both options to use this script.
hr: Greška: Mapiranje geokodiranja, kao i parsovanje adrese ulice su isključeni. Morate da konfigurišete jednu ili obe opcije da biste koristili ovu skriptu.

en: Error: Unable to sync role %role
hr: Greška: Nemoguće je sinhronizovati ulogu %role

en: Error: You need to enable Street Address Parsing under Administer > Localization > Address Settings.
hr: Greška: Morate da uključite parsovanje adrese ulice u odeljku Administriranje > Lokalizacija > Podešavanja adrese.

en: Error: You need to set a mapping provider under Administer > System Settings > Mapping and Geocoding
hr: Greška: Morate podesiti maping provajdera u Administracija  > Sistemska podešavanja > Mapiranje i Geokoding

en: Error?
hr: Greška?

en: Estimate recipient count
hr: Broj primatelja procjene

en: Estimating...
hr: Procjeni...

en: Estonian
hr: Estonski jezik

en: Evening Sessions
hr: Večernje sesije

en: Event
hr: Događaj

en: Event %%StatusMessage%%
hr: Događaj %%StatusMessage%%

en: Event Active On
hr: Događaj je aktivan

en: Event Aggregate
hr: Sakupljeno na događaju

en: Event Availability : %1
hr: Dostupnost događaja: %1

en: Event Badge
hr: Bedž događaja

en: Event Balance
hr: Bilanca događaja

en: Event Cart
hr: Košarica događaja

en: Event Cart ID
hr: ID košarice događaja

en: Event Configuration
hr: Konfiguracija događaja

en: Event Confirmation
hr: Potvrda događaja

en: Event Contact Email
hr: Kontakt e-mail za događaj

en: Event Contact Phone
hr: Kontakt telefon za događaj

en: Event Created Date
hr: Datum kreiranja događaja

en: Event Dashboard
hr: Nadzorna ploča događaja

en: Event Date
hr: Datum događaja

en: Event Date(s)
hr: Datum(i) događaja

en: Event Deleted
hr: Događaj izbrisan

en: Event Description
hr: Opis događaja

en: Event End
hr: Kraj događaja

en: Event End Date
hr: Datum završetka eventa

en: Event Fee
hr: Kotizacija

en: Event Fee(s)
hr: Naknada(e) za događaj

en: Event Fee(s) can not be less than zero. Please select the options accordingly
hr: Naknada(e) događaja ne može biti manja od nule. Odaberite odgovarajuće opcije

en: Event Fees
hr: Naknade za događaj

en: Event ID
hr: ID događaja

en: Event In Cart
hr: Događaj u košarici

en: Event In Cart ID
hr: ID događaja u košarici

en: Event In Carts
hr: Događaj u kolicima

en: Event Income
hr: Prihod od događaja

en: Event Income Report (Detail)
hr: Izveštaj o prihodima događaja (detaljni)

en: Event Income Report (Summary)
hr: Izveštaj o prihodima događaja (pregled)

en: Event Info
hr: Informacije o događaju

en: Event Info Page
hr: Strana sa informacijama o događaju

en: Event Info URL
hr: URL informacija o događaju

en: Event Information
hr: Informacije o događaju

en: Event Information and Settings
hr: Informacije o događaju i postavke

en: Event Level
hr: Razina događaja

en: Event Link
hr: Link događaja

en: Event Links
hr: Linkovi događaja

en: Event Location
hr: Lokacija događaja

en: Event Name
hr: Naziv događjaja

en: Event Name Badge
hr: Bedž sa imenom događaja

en: Event Page
hr: Stranica događaja

en: Event Participant Report (List)
hr: Izveštaj o učesnicima u događaju (lista)

en: Event Participants
hr: Učesnici događaja

en: Event Queue
hr: Red čekanja na događaje

en: Event Queue ID
hr: ID reda čekanja događaja

en: Event Recipients
hr: Primaoci događaja

en: Event Registration
hr: Registracija za događaj

en: Event Registration Cancelled for %1
hr: Otkazana registracija događaja za %1

en: Event Registration Invoice: %1
hr: Profaktura registracije za događaj: %1

en: Event Registration Link Text
hr: Tekst veze za registraciju događaja

en: Event Registration Page
hr: Strana za registraciju za događaj

en: Event Registration Transferred for %1
hr: Registracija događaja prenesena za %1

en: Event Registration URL
hr: URL za registraciju događaja

en: Event Registration for %1
hr: Registracija događaja za %1

en: Event Source
hr: Izvor događaja

en: Event Start
hr: Početak događaja

en: Event Start Date
hr: Datum počrtka eventa

en: Event Template
hr: Predložak događaja

en: Event Template Name
hr: Ime za šablon događaja

en: Event Template Title
hr: Naslov predloška događaja

en: Event Title
hr: Naslov događaja

en: Event Title (e.g. Fall Fundraiser Dinner)
hr: Naslov događaja (npr. jesenska večera prikupljanja sredstava)

en: Event Title OR Event ID (a unique integer assigned by CiviEvent, displayed in the Manage Events listing)
hr: Naslov događaja ILI ID događaja (jedinstveni cijeli broj koji dodjeljuje CiviEvent, prikazan na popisu Upravljanje događajima)

en: Event Total
hr: Ukupno za događaj

en: Event Type
hr: Tip događaja

en: Event Type
hr: Vrsta događaja

en: Event Type ID.Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = event_type.
hr: ID vrste događaja. Implicitni FK u civicrm_option_value gdje option_group = event_type.

en: Event after which this status ends.
hr: Događaj nakon kojeg ovaj status završava.

en: Event is currently full, but you can register and be a part of waiting list.
hr: Event je trenutno popunjen, ali možete se prijaviti i biti dio liste čekanja.

en: Event registration for %1 has been added.
hr: Dodana je registracija događaja za %1.

en: Event registration has expired for %1
hr: Istekla je registracija događaja za %1

en: Event registration information for %1 has been updated.
hr: Podaci o registraciji događaja za %1 su ažurirani.

en: Event templates are not meant to be registered.
hr: Predlošci događaja nisu namijenjeni za registraciju.

en: Event when this status starts.
hr: Događaj kada ovaj status započne.

en: Event-Full Message
hr: Događaj-cijela poruka

en: Events
hr: Događaji

en: Events - Pending Registration Expiration Notice
hr: Događaji – obaveštenje o isteku registracije na čekanju

en: Events - Receipt only
hr: Događaji - samo priznanica

en: Events - Registration Cancellation Notice
hr: Događaji - Notifikacija za otkazanu registraciju

en: Events - Registration Confirmation Invite
hr: Događaji - poziv za potvrdu registracije

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (off-line)
hr: Događaji - potvrda registracije i priznanica (oflajn)

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (on-line)
hr: Događaji - potvrda registracije i priznanica (onlajn)

en: Events - Registration Transferred Notice
hr: Događaji – obaveštenje o prenetoj registraciji

en: Events by Dates
hr: Događaji po datumima

en: Every
hr: Svaki

en: Every %1
hr: Svaki %1

en: Every contact in CiviCRM has a unique ID number. This number will never change and is the most accurate way of identifying a contact.
hr: Svaki kontakt u CiviCRMu ima unikatan ID broj. Ovaj broj se nikada neće promeniti, i najbolji je način identifikacije kontakta.

en: Every time cron job is run
hr: Svaki put kada se kron pokrene

en: Everyone
hr: Svi

en: Everyone (includes anonymous)
hr: Svi (uključujući anonimne)

en: Ewe
hr: Eve jezik

en: Exact Match
hr: Apsolutno poklapanje

en: Example
hr: Primjer

en: Example: If the api entity is Email, you can also fetch the display name of the contact this email belongs to.
hr: Primjer: ako je api entitet E-pošta, možete dohvatiti i zaslonsko ime kontakta kojem ova e-pošta pripada.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the next scheduled payment is adjusted to 40.
hr: Primer: Ukoliko unesete uplatu 60 a zakazani iznos je 50, sledeća uplata će biti podešena na 40.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the total pledge amount will be increased by 10.
hr: Primer: Ukoliko unesete uplatu 60 a iznos na koji ste obavezani je 50, ukupna vrednost obaveze će biti povećana za 10.

en: Example: If you want to repeat an %1 6 times, then set 6 as a value for this field.
hr: Primer: Ako želite da %1 ponovite 6 puta, onda stavite 6 kao vrednost ovog polja.

en: Example: If your %1 repeats 8th of every month then you would select 8.
hr: Primer: Ukoliko se vaša %1 ponavlja svakog osmog u mesecu, odabraćete 8.

en: Example: When creating a contact, you can chain the Email.create api to add email addresses for them.
hr: Primjer: prilikom stvaranja kontakta možete vezati api email.create da biste im dodali adrese e-pošte.

en: Example: You can select Monday, Wednesday and Friday for your %1 to occur on alternate weekdays.
hr: Primer: Možete da izaberete ponedeljak, utorak i petak da bi se %1 odigravao naizmeničnim vikendima.

en: Example: You would select options "1 month", if your %1 occurs every month.
hr: Primer: Izaberite opcije "1 mesec" ukoliko se vaš %1 dešava jednom mesečno.

en: Examples
hr: Primjerima

en: Exclude
hr: Isključi

en: Exclude Completed Activities
hr: Isključi dovršene aktivnosti

en: Exclude Date(s)
hr: Isključi datum(e)

en: Exclude Dates
hr: Isključi datume

en: Exclude Group(s)
hr: Isključi grupu(e)

en: Exclude Groups
hr: Isključi grupe

en: Exclude Messages
hr: Isključi poruke

en: Exclude Pay Later Contributions
hr: Isključi donacije koje su uplaćene naknadno

en: Exclude Recurring Contributions
hr: Isključi periodične donacije

en: Exclude cases
hr: Izostavi slučajeve

en: Exclude contacts with "do not mail" privacy, no street address, or who are deceased.
hr: Isključi kontakte sa štikliranom opcijom "ne šalji poštu", bez ulice i broja, ili one koji su preminuli.

en: Exclude email addresses assigned to the specified location
hr: Isključi email adrese dodeljene na specifičnu lokaciju

en: Exclude non-case
hr: Izuzmi ne-slučaj

en: Exclude:
hr: Isključivati:

en: Excluded
hr: Isključeni

en: Execute
hr: Izvrši

en: Execute API call and display results
hr: Izvršavanje API poziva i rezultata prikaza

en: Execute Now
hr: Izvrši sada

en: Execute Scheduled Job
hr: Izvrši zakazani posao

en: Execute Scheduled Job Now
hr: Izvrši zakazani posao sada

en: Execute real-time monetary transactions
hr: Izvrši monetarne transakcije

en: Executed
hr: Izvršeno

en: Execution of scheduled jobs has been turned off by default since this is a non-production environment. You can override this for particular jobs by adding runInNonProductionEnvironment=TRUE as a parameter.
hr: Izvršavanje zakazanih poslova prema zadanim je postavkama isključeno jer se radi o neproizvodnom okruženju. To možete nadjačati za određene poslove dodavanjem runInNonProductionEnvironment=TRUE kao parametra.

en: Execution status
hr: Stanje izvršenja

en: Exhibition
hr: Izložba

en: Existing Connections
hr: Postojeće veze

en: Existing Report(s)
hr: Postojeća izvješća

en: Existing report(s) from this template
hr: Postojeća izvješća iz ovog predloška

en: Expand all tabs
hr: Proširi sve kartice

en: Expected
hr: Očekivan

en: Expected Number of Items
hr: Očekivani broj stavki

en: Expected Total
hr: Očekivani ukupni iznos

en: Expected Total Amount
hr: Očekivani ukupni iznos

en: Expected exactly one response
hr: Očekivan tačno jedan odgovor

en: Expected one case-type
hr: Očekuje se jedna vrsta slučaja

en: Expense Account is
hr: Račun za troškove je

en: Expenses
hr: Troškovi

en: Experimental
hr: Eksperimentalnim

en: Expiration Time
hr: Vrijeme isteka

en: Expire On
hr: Ističe na

en: Expire pending but unconfirmed registrations after this many hours.
hr: Istječu registracije na čekanju, ali nepotvrđene nakon ovoliko sati.

en: Expired
hr: Isteklo

en: Expired / Inactive Memberships
hr: Istekle / neaktivne članstva

en: Expired Codes
hr: Istekle šifre

en: Expired Date
hr: Datum isticanja

en: Expired Status
hr: Status istekao

en: Expires
hr: Ističe

en: Expiry Date
hr: Datum isteka

en: Explanatory text displayed at the beginning of the form.
hr: Tekst sa objašnjenjem koji će biti prikazan na početku formulara.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this group of fields.
hr: Tekst sa objašnjenjem koji se prikazuje na početku ove grupe polja.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this sets of fields.
hr: Tekst sa objašnjenjem koji se prikazuje na početku ovog seta polja.

en: Explanatory text displayed at the end of the form.
hr: Tekst sa objašnjenjem koji će biti prikazan na kraju formulara.

en: Explanatory text displayed below this group of fields.
hr: Tekst sa objašnjenjem koji se prikazuje ispod ove grupe polja.

en: Explanatory text displayed below this set of fields.
hr: Tekst sa objašnjenjem koji se prikazuje ispod ovog seta polja.

en: Explanatory text displayed on back-end forms. Pre help is displayed inline on the form (above the field). Post help is displayed in a pop-up - users click the help balloon to view help text.
hr: Tekst objašnjenja prikazan na pozadinskim formularima. Pomoć ispred polja prikazuje se umetnuto u formularu (iznad polja). Pomoć iza polja prikazuje se u iskačućem prozoru – korisnici treba da kliknu na balončić da bi prikazali tekst pomoći.

en: Explanatory text displayed to users at the beginning of this field.
hr: Tekst sa objašnjenjem će biti prikazan korisnicima na pre ovog polja.

en: Explanatory text displayed to users below this field.
hr: Tekst sa objašnjenjem će biti prikazano korisnicima ispod ovog polja.

en: Explanatory text displayed to users for this field (can include HTML formatting tags).
hr: Tekst sa objašnjenjem koji se prikazuje korisnicima ovog polja (može sadržati tagove HTML formata).

en: Explanatory text for profile.
hr: Tekst sa objašnjenjem za profil.

en: Explorer
hr: Istraživač

en: Export
hr: Izvoz

en: Export Accounting Batch
hr: Izvezi knjigovodstvenu grupu

en: Export Activity
hr: Eksport aktivnosti

en: Export Batch
hr: Eksport grupne obrade

en: Export Case
hr: Eksport predmeta

en: Export Contact
hr: Eksport kontakta

en: Export Contribution
hr: Eksport donacije

en: Export Document
hr: Izvozni dokument

en: Export Membership
hr: Eksport članstva

en: Export Options
hr: Opcije eksporta

en: Export PRIMARY fields
hr: Eksport primarnih polja

en: Export Participant
hr: Eksport učesnika

en: Export Pledge
hr: Eksport obaveze

en: Export Type
hr: Tip eksporta

en: Export accounting batches created by user
hr: Izvezite knjigovodstvene grupe koje je kreirao korisnik

en: Export activities
hr: Eksport aktivnosti

en: Export all accounting batches
hr: Izvezite sve knjigovodstvene grupe

en: Export as CSV
hr: Izvoz kao CSV

en: Export cases
hr: Izvezi slučaj

en: Export contacts
hr: Eksport kontakata

en: Export contributions
hr: Eksport donacija

en: Export grants
hr: Izvoz bespovratnih sredstava

en: Export letters and other printable documents.
hr: Eksport pisama i ostalih dokumenata za štampu.

en: Export members
hr: Izvoz članova

en: Export participants
hr: Izvoz sudionika

en: Export pledges
hr: Izvozna obećanja

en: Export to CSV
hr: Izvoz u CSV

en: Export to IIF
hr: Izvoz u IIF

en: Export to csv
hr: Izvoz u csv

en: Export:
hr: Izvoz:

en: Exported
hr: Eksportovano

en: Expose Frequency Interval?
hr: Izložiti interval frekvencije?

en: Expose Publicly
hr: Prikaži javno

en: Expose Publicly and for Listings
hr: Prikaži javno i za listinge

en: Exposed?
hr: Izloženo?

en: Ext.
hr: Lokal

en: Extend Membership by
hr: Proširi članstvo po

en: Extend the membership end date by this many membership periods. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
hr: Produljite datum završetka članstva za ovoliko razdoblja članstva. Provjerite je li odgovarajuća naknada unesena u nastavku.

en: Extended Data
hr: Prošireni podaci

en: Extension Disabled
hr: Ekstenzija onemogućena

en: Extension Enabled
hr: Ekstenzija omogućena

en: Extension ID
hr: ID ekstenzije

en: Extension Installed
hr: Ekstenzija instalirana

en: Extension Missing
hr: Nedostaje ekstenzija

en: Extension Repo URL
hr: Repo URL proširenja

en: Extension Resource URL
hr: URL resursa proširenja

en: Extension Uninstalled
hr: Ekstenzija deinstalirana

en: Extension Update Available | %count Extension Updates Available
hr[0]: Ažuriranje ekstenzije je dostupno
hr[1]: %c ažuriranja ekstenzije su dostupna
hr[2]: %c ažuriranja ekstenzije je dostupno

en: Extension Upgrade Failed
hr: Nadogradnja ekstenzije nije uspjela

en: Extension Upgraded
hr: Ekstenzija nadograđena

en: Extension Upgrades Pending
hr: Ažuriranje ekstenzija spremno

en: Extension download error
hr: Greška pri preuzimanju ekstenzije

en: Extension is Active?
hr: Ekstenzija je aktivna?

en: Extension name (key)
hr: Naziv proširenja (ključ)

en: Extension upgrades should be run as soon as possible.
hr: Pokrenite ažuriranja za ekstenzije što pre.

en: Extensions
hr: Esktenzije

en: Extensions Directory
hr: Direktorij proširenja

en: Extensions URL
hr: URL proširenja

en: Extensions check disabled
hr: Provera ekstenzija isključena

en: Extensions directory incorrect
hr: Netačan direktorijum za ekstenzije

en: Extensions url missing
hr: Nedostaje URL ekstenzija

en: Extern URL Style
hr: Stil URL-a eksterna

en: External ID
hr: Eksterni ID

en: External ID already exists in Database.
hr: Eksterni ID već postoji u bazi podataka.

en: External ID conflicts with record %1
hr: Eksterni ID konflikti sa zapisom %1

en: External Identifier
hr:  Eksterni identifikator

en: External Link
hr: Vanjska veza

en: Externally provided token string
hr: Niz tokena izvana

en: Extra information to control grouping
hr: Dodatne informacije za kontrolu grupiranja

en: FK to Address ID
hr: Strani ključ ka Adresi ID

en: FK to Contact
hr: FK kontaktu

en: FK to Contact ID for the owner of the token
hr: FK za ID kontakta za vlasnika tokena

en: FK to Contact ID of contact the item is from
hr: FK za ID kontakta kontakta iz kojeg je stavka

en: FK to Contact ID that is responsible for the funds in this account
hr: FK za kontakt ID koji je odgovoran za sredstva na ovom računu

en: FK to Contact ID who approved this mailing
hr: FK za ID kontakta koji je odobrio ovu poštu

en: FK to Contact ID who first created this mailing
hr: FK za ID kontakta koji je prvi stvorio ovu poštu

en: FK to Contact ID who scheduled this mailing
hr: FK za ID kontakta koji je zakazao ovo slanje pošte

en: FK to Discount ID
hr: FK na ID popusta

en: FK to Email
hr: FK na e-poštu

en: FK to Event Cart ID
hr: FK na ID košarice događaja

en: FK to Event ID
hr: FK na ID događaja

en: FK to EventQueue for destination
hr: FK to EventQueue za odredište

en: FK to Job
hr: FK za posao

en: FK to Location Block ID
hr: FK u ID bloka lokacije

en: FK to Membership Status
hr: FK u status članstva

en: FK to Membership Type.
hr: FK vrsti članstva.

en: FK to Membership table
hr: Tablica FK za članstvo

en: FK to Participant ID
hr: FK na ID sudionika

en: FK to Payment Instrument
hr: Strani ključ ka sredstvu plaćanja

en: FK to Phone
hr: FK na telefon

en: FK to Pledge table
hr: Tablica FK to Pledge

en: FK to Relationship ID
hr: Strani ključ ka ID veze

en: FK to Relationship Type ID
hr: ID vrste odnosa od FK do

en: FK to Saved Search ID
hr: FK u ID spremljenog pretraživanja

en: FK to a new civicrm_option_value (account_relationship)
hr: FK u novu civicrm_option_value (account_relationship)

en: FK to accept_creditcard option group values
hr: FK za accept_creditcard vrijednosti grupe mogućnosti

en: FK to civicrm_batch
hr: FK za civicrm_batch

en: FK to civicrm_case_type.id
hr: FK civicrm_case_type.id

en: FK to civicrm_contact
hr: Strani ključ ka civicrm_contact

en: FK to civicrm_contact (could be null for anon user)
hr: Strani ključ ka civicrm_contact (može biti null za anon korisnika)

en: FK to civicrm_contact who created this cart
hr: FK kontaktu civicrm_contact koji je stvorio ovu košaricu

en: FK to civicrm_contact, who created this event
hr: FK civicrm_contactu, koji je kreirao ovaj događaj

en: FK to civicrm_contribution_page.id OR civicrm_event.id
hr: FK za civicrm_contribution_page.id OR civicrm_event.id

en: FK to civicrm_event_carts
hr: FK do civicrm_event_carts

en: FK to civicrm_mailing_event_subscribe
hr: FK u civicrm_mailing_event_subscribe

en: FK to civicrm_option_group with name = PCP owner notifications
hr: FK za civicrm_option_group s imenom = obavijesti vlasnika PCP-a

en: FK to civicrm_option_value for the report template
hr: FK će civicrm_option_value za predložak izvješća

en: FK to civicrm_option_value.id, that has to be valid, registered activity type.
hr: Strani ključ ka civicrm_option_value.id, koji mora da bude validan, registrovan tip aktivnosti.

en: FK to civicrm_uf_group.id. Does Personal Campaign Page require manual activation by administrator? (is inactive by default after setup)?
hr: FK na civicrm_uf_group.id. Zahtijeva li stranica osobne kampanje ručnu aktivaciju od strane administratora? (prema zadanim postavkama nije aktivan nakon postavljanja)?

en: FK to financial_account table.
hr: FK za financial_account tablicu.

en: FK to financial_financial_account table.
hr: FK za financial_financial_account tablicu.

en: FK to instance ID drilldown to
hr: FK za ID instance dubinsko pretraživanje na

en: FK to navigation ID
hr: FK za navigacijski ID

en: FK to payment_instrument option group values
hr: FK za payment_instrument vrijednosti grupe mogućnosti

en: FK to the auto-responder component.
hr: FK komponenti automatskog odgovora.

en: FK to the financial_account_id
hr: FK na financial_account_id

en: FK to the footer component.
hr: FK komponenti podnožja.

en: FK to the header component.
hr: FK komponenti zaglavlja.

en: FK to the mailing
hr: FK na slanje pošte

en: FK to the opt-out component.
hr: FK na komponentu isključivanja.

en: FK to the unsubscribe component.
hr: FK komponenti otkazivanja pretplate.

en: FROM Email Address
hr: FROM adresa e-pošte

en: FROM email address (this must be a valid email account with your SMTP email service provider).
hr: Adresa e-pošte FROM (ovo mora biti važeći račun e-pošte kod vašeg pružatelja usluge SMTP e-pošte).

en: FROM email address used for confirmation emails.
hr: Adresa e-pošte FROM koja se koristi za e-poruke potvrde.

en: FROM email name used for confirmation emails.
hr: FROM naziv e-pošte koji se koristi za potvrdne e-poruke.

en: FROM name for email.
hr: OD ime e-pošte.

en: FROM...
hr: Od...

en: Failed
hr: Nije uspelo

en: Failed Recurring Contribution Retry Date
hr: Datum ponovnog pokušaja nakon neuspele periodične donacije

en: Failed reading data from %1 during installation
hr: Čitanje podataka iz instalacije %1 duringa nije uspjelo

en: Failed retry date
hr: Datum pokušaja nakon neuspeha

en: Failed to clean temp dir: %1
hr: Neuspešno čišćenje privremenog direktorijuma: %1

en: Failed to copy job
hr: Kopiranje posla nije uspjelo

en: Failed to determine URL for extension (%1). Please update <a href="%2">Resource URLs</a>.
hr: Određivanje URL-a proširenja (%1) nije uspjelo. Ažurirajte <a href="%2">URL-ove resursa</a>.

en: Failed to determine file path for payment processor (%1) while running "%2"
hr: Određivanje puta datoteke za procesor plaćanja (%1) tijekom izvođenja "%2" nije uspjelo

en: Failed to find or create queueing table
hr: Pronalaženje ili kreiranje tabele za stavljanje u redosled nije uspelo

en: Failed to interpret input for search
hr: Greška u tumačenju unosa za pretragu

en: Failed to load file (%3) for payment processor (%1) while running "%2"
hr: Učitavanje datoteke (%3) za procesor plaćanja (%1) tijekom izvođenja "%2" nije uspjelo

en: Failed to make directory (%1) at "%2". Please update the settings or file permissions.
hr: Pravljenje direktorijuma (%1) u "%2" nije uspelo. Ažurirajte podešavanja ili dozvole fajla.

en: Failed to read extension (%1). Please refresh the extension list.
hr: Čitanje ekstenzije (%1) nije uspelo. Osvežite listu ekstenzija.

en: Failed to retrieve schema
hr: Preuzimanje šeme nije uspelo

en: Failure
hr: Neuspeh

en: Failure Count
hr: Broj neuspeha

en: Failure Retry Date
hr: Datum pokušaja nakon neuspeha

en: Fallback behavior for unhandled errors
hr: Rezervno ponašanje za neobrađene pogreške

en: Familiar
hr: Nezvanično

en: Faroese
hr: Ferjarski jezik; farski

en: Fatal Error Handler
hr: Kobni rukovatelj pogreškama

en: Fattorini Name Badge 100x65
hr: Fattorini bedž za ime 100x65

en: Fax
hr: Faks

en: Fee
hr: Kotizacija

en: Fee Amount
hr: Iznos naknade

en: Fee Currency
hr: Valuta kotizacije

en: Fee Label
hr: Oznaka kotizacije

en: Fee Level
hr: Nivo kotizacije

en: Fee Level is a required field.
hr: Razina naknade je obavezno polje.

en: Fee level
hr: Besplatna razina

en: Fees
hr: Naknade

en: Female
hr: Žena

en: Fetch Bounces
hr: Prikupi odbijene mailove

en: Fetches bounces from mailings and writes them to mailing statistics
hr: Prikuplja podatke o odbijenom mailingu i upisuje ih u statistike mailinga

en: Fetching Matches
hr: Prikupljam poklapanja

en: Field
hr: Polje

en: Field "%1" is required.
hr: Potrebno je polje "%1".

en: Field "body_html" or "body_text" is required.
hr: Potrebno je polje "body_html" ili "body_text".

en: Field Column Name
hr: Polje ime kolone

en: Field Data Format
hr: Polje Format podataka

en: Field Display
hr: Polje prikaz

en: Field End Date
hr: Polje Datum kraja

en: Field Filter
hr: Polje filter

en: Field Label
hr: Naslov polja

en: Field Length
hr: Polje Dužina

en: Field Mapping
hr: Mapiranje polja

en: Field Name
hr: Naziv polja

en: Field Not Added
hr: Polje nije dodato

en: Field Note Columns
hr: Polje Beleška kolona

en: Field Note Rows
hr: Polje Beleška redova

en: Field Option Group
hr: Polje Grupa opcija

en: Field Options Per Line
hr: Polje Opcija po liniji

en: Field Post Help
hr: Polje poslije pomoć

en: Field Pre Help
hr: Polje prije pomoć

en: Field Separator
hr: Razdelnik polja

en: Field Start Date
hr: Polje Datum početka

en: Field Time Format
hr: Polje Format vremena

en: Field Type
hr: Tip polja

en: Field is Viewable
hr: Polje je vidljivo

en: Field with 'Admin' visibility should only contain 'Admin' options.
hr: Polje čija je vidljivost podešena na 'Admin' treba da sadrže samo opcije za 'Admin'-a.

en: Field(s)
hr: Polja

en: Fields
hr: Polja

en: Fields about the contact you want to collect.
hr: Polja o kontaktu koja su vam potrebna

en: Fields about the petition.
hr: Polja o peticiji.

en: Fields for this Set
hr: Polja za ovaj set

en: Fields to return
hr: Polja za vraćanje

en: Fields which are part of a custom data set that supports multiple records will be listed below the standard single-record fields when in profile edit view. Use this option to determine which fields you want displayed in that listing
hr: Polja koja su deo prilagođenog seta podataka, koji podržava više zapisa, biće navedena ispod standardnih polja sa jednim zapisom kada su u prikazu za uređivanje profila. Pomoću ove opcije možete da odredite koja polja želite da budu prikazana u toj listi

en: Fields with 'Public' visibility will be displayed on your Event Information page AND will be available in the online registration (self-service) form. For some events you may want to allow staff to select special options with special pricing and / or discounts (using negative price set field values). Select 'Admin' visibility for these Price Fields. They will only be included when staff or volunteers are registering participants from the back-office 'Register Event Participants' screen. If the parent price field visibility is ‘Public’ then it should be possible to set individual price options as 'Admin', but it should have at least one 'Public' option. If the parent price field visibility is 'Admin', then all the price field options should be set to 'Admin', including any new options added to the form.
hr: Polja sa vidljivošću 'Javno' prikazaće se na stranici Informacije o događaju i biće dostupne u formularu za (samouslužnu) onlajn registraciju. Za neke događaje možda ćete želeti da dozvolite zaposlenima da izaberu specijalne opcije sa specijalnom cenom i/ili popustom (koristeći negativne vrednosti polja za set cena). Izaberite vidljivost 'Administrator' za ova polja cene. Biće obuhvaćena samo kada zaposleni ili volonteri registruju učesnike sa back-office ekrana 'Registrovanje učesnika događaja'. Ukoliko je nadređeno polje sa cenom podešeno na 'Javno' moguće je podesiti pojedinačne opcije za cene sa ulogom 'Admin', ali mora imati barem jednu od opcija podešenu na 'Javno'. Ukoliko je nadređeno polje cena podešeno na vidljivost 'Admin', onda polja sa cenama moraju biti podešena na 'Admin' uključujući i nove opcije dodate u formular.

en: Fijian
hr: Fidžijski jezik

en: File
hr: Datoteka

en: File '%1' presents a security risk and should be deleted.
hr: Fajl '%1' predstavlja bezbedonosni rizik i treba da bude obrisan.

en: File Contents
hr: Sadržaj fajla

en: File Description
hr: Opis fajla

en: File ID
hr: ID Fajla

en: File On Case
hr: Uvedi u Spis

en: File Type
hr: Tip fajla

en: File Upload Date
hr: Fajl postavljen datuma

en: File format must be comma-separated-values (CSV).
hr: Fajla mora biti u CSV (comma-separated-values) formatu.

en: File format must be comma-separated-values (CSV). File must be UTF8 encoded if it contains special characters (e.g. accented letters, etc.).
hr: Formati fajlova moraju biti comma-separated-values (CSV). Fajl mora imati UTF8 enkoding ukoliko sadrži specijalne karaktere (npr. akcente na slovima, itd.).

en: File must be in UTF-8 encoding
hr: Fajl mora biti UTF-8

en: File on Case
hr: Uvedi u Spis

en: File on case
hr: Fajl u slučaju

en: File permissions
hr: Dozvole za fajlove

en: File size should be less than %1 MByte(s)
hr: Veličina fajla mora biti manja od %1 megabajt(a)

en: File size should be less than %1 MBytes (%2 bytes)
hr: Veličina datoteke treba biti manje od %1 MBytes (%2 bytes)

en: File size should be less than 1 MByte
hr: Veličina fajla mora biti manja od 1 megabajta

en: File system path where image files are uploaded. Currently, this path is used for images associated with premiums (CiviContribute thank-you gifts).
hr: Put datotečnog sustava na koji se prenose slikovne datoteke. Trenutno se ovaj put koristi za slike povezane s premijama (CiviContribute zahvalnici).

en: File system path where temporary CiviCRM files - such as import data files - are uploaded.
hr: Put datotečnog sustava na koji se prenose privremene CiviCRM datoteke - kao što su uvezene podatkovne datoteke.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple activities.
hr: Polje (polaj) za tip fajla u odabranom profilu nisu podržana u ažuriranju više aktivnosti.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple contacts.
hr: Polje (polja) za tip fajla u izabranom profilu nisu podržani za ažuriranje više kontakata.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple contributions.
hr: Polje (polja) za tip fajla u izabranom profilu nisu podržani za ažuriranje više donacija.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple memberships.
hr: Polja vrste datoteka u odabranom profilu nisu podržana za ažuriranje više članstva.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple participants.
hr: Polja vrste datoteke u odabranom profilu nisu podržana za ažuriranje više sudionika.

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple records.
hr: Polja tipa datoteke u odabranom profilu nisu podržana za ažuriranje više zapisa.

en: Filed Activities
hr: Zabeležene aktivnosti

en: Files
hr: Fajlovi

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in CSV format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this.
hr: Fajlovi za import moraju biti u CSV ('comma-separated-values') formatu. Većina aplikacija će vam dozvoliti eksport u CSV formatu. Pogledajte dokumentaciju za vašu aplikaciju ukoliko niste sigurni kako da ovo uradite.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in this format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
hr: Fajlovi za import moraju biti u CSV ('comma-separated-values') formatu. Većina aplikacija će vam dozvoliti eksport u CSV formatu. Pogledajte dokumentaciju za vašu aplikaciju ukoliko niste sigurni kako da ovo uradite. Sačuvajte ovaj fajl na vašem hard disku (ili na nekom drajvu kome možete pristupiti sa veše mreže) - i spremni ste za korak 1 (Postavljanje podataka).

en: Fill
hr: Ispuni

en: Fill in a row for each membership type you want to offer as an option (click 'another choice' for each additional choice). Click the help icon for more info on membership price sets.
hr: Popunite red za svaki tipl članstva koji nudite kao opciju (kliknite na 'drugi izbor' za svaki dodatnu opciju). Kliknite na ikonicu za pomoć za više informacija o setovima cena za članstvo.

en: Fill in your registration information on this page. You will be able to enter the registration information for additional people after you complete this page and click &quot;Continue&quot;.
hr: Ispunite podatke o registraciji na ovoj stranici. Moći ćete unijeti podatke o registraciji za dodatne osobe nakon što dovršite ovu stranicu i kliknete &quot;Nastavi&quot;.

en: Filter Contact Language
hr: Jezik filtera kontakta

en: Filter Contacts
hr: Filter kontakata

en: Filter List
hr: Lista filtera

en: Filter Results
hr: Rezultati filtra

en: Filter by Activity
hr: Filtriraj po aktivnosti

en: Filter by Case
hr: Filtriraj po slučaju

en: Filter by Group
hr: Filter - po grupi

en: Filter contact search results for this field using Contact get API parameters. EXAMPLE: To list Students in group 3:
hr: Filtrirajte rezultate pretrage kontakta za ovo polje koristeći parametre API za preuzimanje kontakta. PRIMER: Da biste naveli listu Studenata u grupi 3:

en: Filter search by group type(s).
hr: Filter pretrage po tipu grupe(grupa).

en: Filter search by visibility.
hr: Filter pretrage po vidljivosti.

en: Filter with Group only allow with group by Contact
hr: Filtriranje s grupom dopušta samo s grupom po kontaktu

en: Filter(s)
hr: Filtri

en: Filters
hr: Filteri

en: Final
hr: Finalni

en: Final (%1)
hr: Konačno (%1)

en: Final Mailing
hr: Završna pošta

en: Financial Account
hr: Financijski račun

en: Financial Account Code - Credit
hr: Šifra financijskog računa - Kredit

en: Financial Account Code - Debit
hr: Šifra financijskog računa - terećenje

en: Financial Account Description
hr: Opis financijskog računa

en: Financial Account ID
hr: ID financijskog računa

en: Financial Account Name
hr: Naziv financijskog računa

en: Financial Account Name - Credit
hr: Naziv financijskog računa - kredit

en: Financial Account Name - Debit
hr: Naziv financijskog računa - terećenje

en: Financial Account Name.
hr: Naziv financijskog računa.

en: Financial Account Owner
hr: Vlasnik financijskog računa

en: Financial Account Owner - Credit
hr: Vlasnik financijskog računa - kredit

en: Financial Account Owner - Debit
hr: Vlasnik financijskog računa - zaduženje

en: Financial Account Relationship
hr: Odnos s financijskim računom

en: Financial Account Tax Rate
hr: Porezna stopa na financijski račun

en: Financial Account Type
hr: Tip finansijskog računa

en: Financial Account Types
hr: Vrste financijskih računa

en: Financial Account is Active
hr: Financijski račun je aktivan

en: Financial Account of account relationship of 'Expense Account is' is not configured for Financial Type :
hr: Finansijski nalog za odnos računa 'Račun za troškove je' nije konfigurisan za Finansijski tip:

en: Financial Accounts
hr: Financijsku računi

en: Financial Batch
hr: Financijska serija

en: Financial Currency
hr: Financijska valuta

en: Financial Fee Amount
hr: Iznos financijske naknade

en: Financial Item
hr: Financijska stavka

en: Financial Item Created Date
hr: Datum kreiranja financijske stavke

en: Financial Item Currency
hr: Valuta financijske stavke

en: Financial Item Description
hr: Opis financijske stavke

en: Financial Item ID
hr: ID finansijskog dokumenta

en: Financial Item Status
hr: Finansijski dokument status

en: Financial Item Status ID
hr: ID stanja financijske stavke

en: Financial Item Transaction Date
hr: Datum transakcije financijskog artikla

en: Financial Items
hr: Financijske stavke

en: Financial Net Amount
hr: Financijski neto iznos

en: Financial Page - %1
hr: Financijska stranica - %1

en: Financial Total Amount
hr: Ukupni financijski iznos

en: Financial Transaction
hr: Financijska transakcija

en: Financial Transaction Date
hr: Datum financijske transakcije

en: Financial Transaction ID
hr: ID financijske transakcije

en: Financial Transaction Status
hr: Status financijske transakcije

en: Financial Transaction Status ID
hr: ID statusa financijske transakcije

en: Financial Trxn
hr: Financijski Trxn

en: Financial Trxns
hr: Financijski Trxnovi

en: Financial Type
hr: Finansijski tip

en: Financial Type - %1
hr: Financijska vrsta - %1

en: Financial Type Account
hr: Račun financijske vrste

en: Financial Type Accounts
hr: Financijske vrste računa

en: Financial Type Description.
hr: Opis financijske vrste.

en: Financial Type Is Active?
hr: Financijski tip je aktivan?

en: Financial Type Name.
hr: Naziv financijske vrste.

en: Financial Type is Reserved?
hr: Financijski tip je rezerviran?

en: Financial Type is a Required field.
hr: Finansijski tip je obavezno polje.

en: Financial Type is a required field
hr: Finansijski tip je obavezno polje

en: Financial Type is required for product having cost.
hr: Finansijski tip je obavezan za proizvode koji imaju cenu

en: Financial Types
hr: Financijske vrste

en: Financial accounts correspond to those in your accounting system.  <a href="%1">Financial types</a>, <a href="%2">payment methods</a>, and <a href="%3">premiums</a> are associated with financial accounts so that they can result in the proper double-entry transactions to export to your accounting system.
hr: Financijski računi odgovaraju onima u vašem računovodstvenom sustavu.  <a href="%1">Financijske vrste</a>, <a href="%2">načini plaćanja</a> i <a href="%3">premije</a> povezani su s financijskim računima kako bi mogli rezultirati odgovarajućim transakcijama dvostrukog unosa za izvoz u vaš računovodstveni sustav.

en: Financial type assigned to paid event registrations for this event. Required if is_monetary is true.
hr: Financijska vrsta dodijeljena plaćenim registracijama za ovaj događaj. Obavezno ako je is_monetary istinito.

en: Financial types are used to categorize contributions for reporting and accounting purposes. These are also referred to as <strong>Funds</strong>. You may set up as many types as needed. Each type can carry an accounting code which can be used to map contributions to codes in your accounting system. Commonly used financial types are: Donation, Campaign Contribution, Membership Dues...
hr: Finansijski tipovi se koriste za kategorizaciju donacija u svrhe izveštavanja i knjigovodstva. Oni se takođe zovu <strong>Fondovi</strong>. Možete da podesite koliko god tipova je potrebno. Svaki tip može da nosi knjigovodstveni kôd koji može da se koristi za mapiranje donacije u kodovima u vašem knjigovodstvenom sistemu. Najčešće korišćeni finansijski tipovi su: donacija, donacija kampanji, članarine...

en: Financial types are used to categorize contributions for reporting and accounting purposes. You may set up as many as needed, including commonly used types such as Donation, Campaign Contribution or Membership Dues.  Additionally, financial types can account for the inventory and expense of <a href="%1">premiums</a>.
hr: Financijske vrste koriste se za kategorizaciju doprinosa u izvještajne i računovodstvene svrhe. Možete postaviti onoliko koliko je potrebno, uključujući najčešće korištene vrste kao što su donacija, doprinos kampanji ili članarina.  Osim toga, financijske vrste mogu objasniti inventar i <a href="%1">troškove premija</a>.

en: Find
hr: Pronađi

en: Find Activities
hr: Nađi aktivnosti

en: Find Campaign Pages
hr: Nađi stranice kampanja

en: Find Campaigns
hr: Nađi kampanje

en: Find Cases
hr: Pronađite slučajeve

en: Find Contacts
hr: Nađi kontakte

en: Find Contacts to Add to this Group
hr: Nađi kontakte koji će biti dodati u ovu grupu

en: Find Contacts within this Group
hr: Nađi kontakte u ovoj grupi

en: Find Contribution Amounts by Tag
hr: Pretraži iznose donacija po tagu

en: Find Contribution Pages
hr: Nađi stranice donacije

en: Find Contributions
hr: Pretraži donacije

en: Find Deleted Cases
hr: Pronađite izbrisane slučajeve

en: Find Events
hr: Pronađite događaje

en: Find Grants
hr: Pronađi bespovratna sredstva

en: Find Groups
hr: Nađi grupe

en: Find Mass SMS
hr: Pronađi skupni SMS

en: Find Memberships
hr: Pronađi članstva

en: Find My Cases
hr: Pronađite moje slučajeve

en: Find Participants
hr: Pronađi sudionike

en: Find Pay Later Contributions
hr: Pretraži donacije koje su uplaćene naknadno

en: Find Petition
hr: Nađi peticiju

en: Find Pledges
hr: Pronađi obećanja

en: Find Recurring Contributions
hr: Nađi periodične donacije

en: Find Respondents
hr: Nađi ispitanike

en: Find Respondents To %1
hr: Nađi ispitanike za %1

en: Find Survey
hr: Nađi anketu

en: Find Target %1
hr: Pronađi ciljani/ciljano %1

en: Find contacts by partial or full name or email, type of contact, group, and/or tag. You can then view or edit contact details, print a contact list, or use the <strong>- more actions -</strong> drop down list to assign tags, add contacts to groups, create smart groups, export contact data to a spreadsheet, and more.
hr: Nađi kontakte prema potpunim ili delovima imena ili email adrese, tipu kontakata, grupi i/ili tagu. Zatim možete pregledati ili uređivati detalje o kontaktima, odštampati listu kontakata ili upotrebiti padajuću listu <strong>- još akcija -</strong>  da biste dodelili tagove, dodali kontakte u grupu, kreirali pametne grupe, eksportovali podatke o kontaktima u tabelu, itd.

en: Find contacts within
hr: Nađi kontakte u

en: Find mailing by language.
hr: Pronađite slanje pošte po jeziku.

en: Find mailings by mailing name. You can enter a partial or complete name.
hr: Pronađite mailings pomoću poštanskog imena. Možete unijeti djelomičan ili potpuni naziv.

en: Find mailings by the name of the person who created or sent them. You can enter a complete OR partial name (last name, first name format).
hr: Pronađite poštu prema imenu osobe koja ih je stvorila ili poslala. Možete unijeti cijeli djelomični naziv OR (prezime, oblik imena).

en: Find more cases
hr: Pronađite više slučajeva

en: Find more event participants
hr: Pronađite više sudionika događaja

en: Find more members
hr: Pronalaženje više članova

en: Find more pledges
hr: Pronađite više obećanja

en: Find out more about this event
hr: Saznajte više o ovom događaju

en: Find records with tags (regular or tagset tag) which contain a complete or partial word or phrase. EXAMPLE: If you have several tags that contain the word 'Donor', you can find contacts tagged with any of them by entering 'Donor' in this field.
hr: Nađi zapise sa tagovima (regularnim ili tagset) koji sadrže potpunu reč ili deo reči ili fraze. Primer: Ukoliko imate nekoliko tagova koji sadrže reč 'Donator', možete pronaći kontakte koji su tagovani bilo kojim od tih tagova tako što ćete ukucati 'Donator' u ovo polje.

en: Finnish
hr: Finski jezik

en: Firewalls and Proxies
hr: Vatrozidi i proxyji

en: First
hr: Prvi

en: First Contribution Amount
hr: Iznos prvog doprinosa

en: First Contribution Date
hr: Datum prvog doprinosa

en: First Data - recurring payments not implemented
hr: Prvi podaci – periodične uplate nisu implementirane

en: First Dupe Contact ID
hr: ID prvog duplikata kontakta

en: First Name
hr: Ime

en: First Name and Last Name OR an email OR an OpenID in the Primary Location should be set.
hr: Ime i prezime ILI email ILI OpenID na primarnoj lokaciji moraju biti podešeni.

en: First Name.
hr: Ime.

en: First Name:
hr: Ime:

en: First by Contributor
hr: Prvi suradnik

en: First day of current continuous membership period. Start Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
hr: Prvi dan tekućeg neprekidnog razdoblja članstva. Datum početka automatski će se postaviti na temelju vrste članstva ako ne odaberete datum.

en: First installment payment
hr: Prvo obročno plaćanje

en: First row contains column headers
hr: Prvi red sadrži naslove stupca

en: First select %1
hr: Prvi odabir %1

en: FirstData (aka linkpoint)
hr: FirstData (poznat i kao linkpoint)

en: Fiscal Year Beginning
hr: Početak fiskalne godine

en: Fiscal Year Start
hr: Početak fiskalne godine

en: Fiscal Year Starting
hr: Početak fiskalne godine

en: Fiscal Year-To-Date
hr: Fiskalna godina do dana

en: Fiscal Years
hr: Fiskalne godine

en: Fixed
hr: Fiksno

en: Fixed Contribution Options
hr: Opcije fiksne donacije

en: Fixed Date for Reminder
hr: Fiksni datum za podsetnik

en: Fixed Period Rollover Day
hr: Dan prijenosa fiksnog razdoblja

en: Fixed Period Start Day
hr: Fiksni period početni dan

en: Fixed Start
hr: Fiksni početak

en: Flip Selected Duplicates
hr: Preokreni izabrane duplikate

en: Flip between original and duplicate contacts.
hr: Zameni orginalni kontakt i duplikat.

en: Flip between the original and duplicate contacts.
hr: Zameni orginalni kontakt i duplikat.

en: Folder '%1' exists?
hr: Direktorijum '%1' postoji?

en: Folder to poll from when using IMAP (will default to INBOX when empty), path to poll from when using Maildir, etc..
hr: Mapa iz koje treba anketirati kada koristite IMAP (zadano će se postaviti u INBOX kada je prazna), put do ankete od kada koristite Maildir itd.

en: Folder to restrict where DOMPDF looks when loading local images. By default it is the DOMPDF folder itself for security reasons. It will search in subfolders.
hr: Mapa za ograničavanje mjesta na kojem DOMPDF izgleda prilikom učitavanja lokalnih slika. Prema zadanim postavkama to je sama mapa DOMPDF iz sigurnosnih razloga. Tražit će u podmapama.

en: Follow recipient preferred language
hr: Slijedi primateljev preferirni jezik

en: Follow up
hr: Praćenje

en: Follow up Interval
hr: Interval praćenja

en: Follow-up Activity type is a required field.
hr: Tip propratne aktivnosti je obavezno polje.

en: Following is the list of contacts whose address is not parsed:
hr: Sledi lista kontakata čije adrese nisu raščlanjene:

en: Followup Activity
hr: Propratna aktivnost

en: Followup date is a required field.
hr: Datum propratne aktivnosti je obavezno polje.

en: Font Name
hr: Naziv fonta

en: Font Size
hr: Veličina fonta

en: Font Style
hr: Stil fonta

en: Footer
hr: Podnožje

en: Footer Content
hr: Futer - sadržaj

en: Footer ID
hr: ID podnožja

en: Footer Message
hr: Poruka za podnožje

en: Footer Text
hr: Podnožje tekst

en: Footer message for Event Registration page. Text and html allowed. Displayed at the bottom of Event Registration form.
hr: Poruka u podnožju stranice za registraciju događaja. Dozvoljeni tekst i html. Prikazuje se na dnu obrasca za registraciju događaja.

en: Footer message.
hr: Poruka u podnožju.

en: For 'inline' display custom sets, this title will appear as the fieldset legend. If you choose the 'tab' display style (which is available for Contact record custom fields), the title will be used for the navigation tab.
hr: Za prilagođene setove 'umetnutog' prikaza, ovaj naslov će se prikazati kao legenda seta polja. Ako odaberete stil prikaza 'kartica' (koji je dostupan za prilagođena polja zapisa kontakta), naslov će se koristiti za navigacionu karticu.

en: For Activities, the reminder recipients can be contacts Assigned to the activity, contacts who created the activity (Activity Source), OR contacts whom the activity is with (Activity Targets). Alternatively you can direct the reminder to specific contacts (Choose Recipients), or to a group of contacts.
hr: Za aktivnosti primatelji podsjetnika mogu biti kontakti Dodijeljeni aktivnosti, kontakti koji su stvorili aktivnost (Izvor aktivnosti) ili kontakti s kojima je aktivnost (Ciljevi aktivnosti). Podsjetnik možete usmjeriti i na određene kontakte (Odabir primatelja) ili u grupu kontakata.

en: For Chart view, please select at least one field from %1 OR %2.
hr: Za prikaz grafikona odaberite barem jedno polje iz %1 ILI %2.

en: For Duplicate Contacts
hr: Za duplirane kontakte

en: For Events, you can limit or additionally include recipients by participant role (e.g. Volunteer, Speaker, etc.), choose specific contacts, or choose a group.
hr: Za događaje možete ograničiti ili dodatno uključiti primatelje prema ulozi sudionika (npr. Volontiranje, govornik itd.), Odabrati određene kontakte ili odabrati grupu.

en: For Membership and Contact reminders, you can limit or additionally include recipients by choosing specific contacts, or choosing a group.
hr: Za podsjetnike o članstvu i kontaktima primatelje možete ograničiti ili dodatno uključiti odabirom određenih kontakata ili odabirom grupe.

en: For a full list of options see the php <a %1>money_format documentation</a>.
hr: Potpuni popis mogućnosti potražite u <a %1="">dokumentaciji</a> php money_format.

en: For auto-renewing memberships the emails are sent when each payment is received
hr: Za automatsko obnavljanje članstva e-poruke se šalju kada se primi svaka uplata

en: For best results, the Country field should precede the State-Province field in your Profile form. You can use the up and down arrows on field listing page for this profile to change the order of these fields or manually edit weight for Country/State-Province Field.
hr: Za najbolje rezultate, polje za zemlju treba da prethodi polju za Državu-Pokrajinu u vašem profilu. Možete upotrebiti strelice nagore i nadole na stranici sa listom polja profila kako biste izmenili redosled polja, ili ručno urediti značaj polja Zemlja/Država-Pokrajina.

en: For each import, you can either INSERT new contribution records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
hr: Za svaki import, možete uneti nove zapise o donacijama, ili ažurirati postojeće zapise. Ne možete uraditi obe operacije tokom jednog importa.

en: For each import, you can either INSERT new event registration (participant) records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
hr: Za svaki uvoz možete UMETNUTI nove zapise o registraciji događaja (sudionika) ili AŽURIRATI postojeće zapise. Ne možete izvršiti obje vrste operacija u jednoj sesiji uvoza.

en: For each import, you can either INSERT new membership records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
hr: Za svaki uvoz možete umetnuti nove zapise članstva ili AŽURIRATI postojeće zapise. Ne možete obavljati obje vrste operacija u jednoj sesiji uvoza.

en: For example, in order to process a payment through Authorize.net, CiviCRM must make a request to https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll. Using https to connect to secure2.authorize.net insures that the connection is encrypted, but it's possible that CiviCRM is actually connecting to an attacker and the attacker is connecting to secure2.authorize.net.
hr: Na primjer, da bi se plaćanje obradilo putem Authorize.net, CiviCRM mora podnijeti zahtjev za https://secure2.authorize.net/gateway/transact.dll. Korištenje https za povezivanje s secure2.authorize.net osigurava da je veza šifrirana, ali moguće je da se CiviCRM zapravo povezuje s napadačem i napadač se povezuje s secure2.authorize.net.

en: For existing pages
hr: Za postojeće stranice

en: For export to QuickBooks, export your Chart of Accounts and open in low level text editor. You will be able to see the Account Type Code for each account. Generally, they will be from the following list: BANK, AR, OCASSET, FIXASSET, OASSET, AP, OCLIAB, LTLIAB, EQUITY, INC, COGS, EXP, EXEXP (though there may be others in your version of QuickBooks).
hr: Za izvoz u QuickBooks izvezite računski plan i otvorite u uređivaču teksta niske razine. Moći ćete vidjeti šifru vrste računa za svaki račun. Općenito, oni će biti sa sljedećeg popisa: BANK, AR, OCASSET, FIXASSET, OASSET, AP, OCLIAB, LTLIAB, EQUITY, INC, COGS, EXP, EXEXP (iako u vašoj verziji QuickBooks može biti i drugih).

en: For fixed period memberships, month and day (mmdd) on which subscription/membership will start. Period start is back-dated unless after rollover day.
hr: Za članstva na određeno vrijeme, mjesec i dan (mmdd) na koji će pretplata/članstvo započeti. Početak razdoblja datira se, osim nakon dana prevrtanja.

en: For fixed period memberships, signups after this day (mmdd) rollover to next period.
hr: Za članstva na određeno vrijeme prijave nakon ovog dana (mmdd) prebacivanje na sljedeće razdoblje.

en: For further discussion, please visit %1
hr: Za više informacija posetite %1

en: For in-depth details about entities and actions, see the <a href='%1' target='%2'>API Explorer</a>.
hr: Detaljne pojedinosti o entitetima i akcijama potražite u <a href='%1' target='%2'>API Exploreru</a>.

en: For information about this premium, contact:
hr: Za informaciju o ovoj nagradi kontaktirajte:

en: For more advanced theming options, consult the <a href="%1">theme documentation</a>.
hr: Za naprednije mogućnosti tematske obrade pogledajte <a href="%1">dokumentaciju teme</a>.

en: For more information please refer to the <a href="!1">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
hr: Za više informacija pogledajte <a href="!1">CiviCRM vebsajt</a> gde možete naći informacije o projektu, dokumentaciju i resurse za podršku.

en: For more information see %1.
hr: Za više informacija pogledajte %1.

en: For more information, visit:
hr: Za više informacija posetite:

en: For offline contributions you can record a bank transfer ID or other identifier if applicable.
hr: Za oflajn donacije možete zabeležiti ID transfera ili neki drugi identifikator.

en: For transmission
hr: Za prijenos

en: For-profit organization.
hr: Profitna organizacija.

en: Force Merge Selected Duplicates
hr: Nametni spajanje izabranih duplikata

en: Force Secure URLs (SSL)
hr: Prisilni sigurni URL-ovi (SSL)

en: Foreign Key to ACL
hr: Strani ključ ka ACL

en: Foreign Key to ACL Role (which is an option value pair and hence an implicit FK)
hr: Strani ključ ka ACL unosu (koji je opcioni vrednosni par pa je stoga implicitan strani ključ)

en: Foreign Key to Contact
hr: Strani ključ ka kontaktu

en: Foreign key to civicrm_address_format.id.
hr: Strani ključ ka civicrm_address_format.id.

en: Foreign key to civicrm_contact.id .
hr: Strani ključ za civicrm_contact.id .

en: Foreign key to civicrm_contact.id.
hr: Strani ključ ka civicrm_contact.id

en: Foreign key to each product object.
hr: Strani ključ ka objektu.

en: Foreign key to the activity for this record.
hr: Strani ključ ka aktivnosti za ovaj zapis.

en: Foreign key to the contact for this record.
hr: Strani ključ ka kontaktu za ovaj zapis.

en: Form Snippet
hr: Isečak formulara

en: Formal
hr: Zvanično

en: Formal Title
hr: Zvanična titula

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display.
hr: Oblikujte adrese u poštanskim naljepnicama, ulaznim obrascima i zaslonu zaslona.

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display. Configure optional Address Standardization provider.
hr: Oblikujte adrese u poštanskim naljepnicama, ulaznim obrascima i zaslonu zaslona. Konfigurirajte neobaveznog davatelja usluge standardizacije adresa.

en: Format for displaying addresses in the Contact Summary and Event Information screens.
hr: Oblik za prikaz adresa na zaslonima Sažetak kontakta i Informacije o događaju.

en: Format for displaying monetary amounts with currency symbol.
hr: Oblik za prikaz novčanih iznosa sa simbolom valute.

en: Format for displaying monetary values without the currency symbol.
hr: Oblik za prikaz novčanih vrijednosti bez simbola valute.

en: Formatted name representing preferred format for display/print/other output.
hr: Formatirano ime koje predstavlja poželjan format za prikaz/štampu/drugi tip izlaza.

en: Formatting
hr: Format

en: Formatting locale
hr: Regionalna shema oblikovanja

en: Forward
hr: Naprijed

en: Forward Compatibility: Enable "mysqli"
hr: Kompatibilnost sa narednim verzijama: Uključite "mysqli"

en: Forward ID
hr: ID prosljeđivanja

en: Forward Mailing: %1
hr: Prosljeđivanje primatelja e-pošte: %1

en: Forward Replies
hr: Prosljeđivanje odgovora

en: Forward URL (Action)
hr: URL za prosljeđivanje (akcija)

en: Forward replies
hr: Prosljeđivanje odgovora

en: Forward this email (link)
hr: Prosledi ovaj email (link)

en: Forwarded
hr: Proslijeđeno

en: Forwarded Email
hr: Proslijeđena e-pošta

en: Forwarded to Email
hr: Proslijeđeno u e-poštu

en: Forwards
hr: Naprijed

en: Found %1, %2, %3
hr: Nađeno %1, %2, %3

en: Found one matching contact record. | Found %count matching contact records.
hr[0]: Nađen jedan zapis o kontaktu koji se slaže.
hr[1]: Nađeni zapisi o kontaktima koji se slaže.
hr[2]: Nađjeno %czapis/a o kontaktu koji se slažu.

en: Foundation Affiliate
hr: Filiijala fondacije

en: Fourth
hr: Četvrti

en: Free HTML
hr: Slobodni HTML

en: Free text field for a reason for cancelling
hr: Slobodno polje za unos teksta o razlogu otkazivanja

en: French (Canada)
hr: Francuski jezik (Kanada)

en: French (France)
hr: Francuski jezik (Francuska)

en: Frequency
hr: Učestalost

en: Frequency Interval
hr: Učestalost interval

en: Frequency Intervals
hr: Intervali frekvencije

en: Frequency Unit
hr: Jedinica učestalosti

en: Frequency Units
hr: Frekvencijske jedinice

en: Frequency interval
hr: Interval frekvencije

en: Frequency must be a whole number (EXAMPLE: Every 3 months).
hr: Učestalost mora biti ceo broj (npr: svaka 3 meseca).

en: Frequency of subscription or service (e.g. journal delivered every two months).
hr: Učestalnost pretplate ili usluge (npr. dostava časopisa na svaka dva meseca).

en: Frequency unit
hr: Frekvencijska jedinica

en: Friend ID
hr: ID prijatelja

en: Friend's Email
hr: Email prijatelja/prijateljice

en: Friend's First Name
hr: Ime prijatelja/prijateljice

en: Friend's Last Name
hr: Prezime prijatelja/prijateljice

en: From
hr: Od

en: From (A)
hr: Obrazac (A)

en: From (B)
hr: Od (B)

en: From Account
hr: Iz poslovnog subjekta

en: From Account ID
hr: Iz ID-a računa

en: From Address
hr: OD adresa

en: From Email
hr: Od e-maila

en: From Email Address
hr: OD email adresa

en: From Email Address is required
hr: OD email adresa je obavezna

en: From Email Addresses
hr: Od Email adrese

en: From Email of mailing
hr: Iz e-pošte primatelja e-pošte

en: From Email of the mailing
hr: OD email za mailing

en: From End of Previous
hr: Od kraja prethodnog

en: From Header of mailing
hr: Iz zaglavlja primatelja e-pošte

en: From Name
hr: Naziv forme

en: From Start Of Current
hr: Od početka trenutnog

en: From Template
hr: Iz predloška

en: From end of previous calendar month
hr: Od kraja prošlog kalendarskog meseca

en: From end of previous calendar year
hr: Od kraja prošle kalendarske godine

en: From end of previous quarter
hr: Od kraja prošlog kvartala

en: From end of previous week
hr: Od kraja prošle nedelje

en: From start of current calendar month
hr: Od početka ovog kalendarskog meseca

en: From start of current calendar year
hr: Od početka ove kalendarske godine

en: From start of current day
hr: Od početka ovog dana

en: From start of current quarter
hr: Od početka ovog kvartala

en: From start of current week
hr: Od početka ove nedelje

en: From: %1
hr: Od: %1

en: Frontend Theme
hr: Tema frontend

en: Fula; Fulah; Pulaar; Pular
hr: Fulanski jezik

en: Fulfilled
hr: Ispunjeno

en: Fulfilled Date
hr: Ispunjeno datuma

en: Full Currency Name
hr: Puni naziv valute

en: Full Name
hr: Puno ime

en: Full Name of the Contact with prefixes and suffixes
hr: Puno ime kontakta sa prefiksima i sufiksima

en: Full Phone Number
hr: Broj telefona

en: Full Street Address
hr: Puna adresa

en: Full Street Address without Country, State or Postcode
hr: Puna adresa - ulica, bez zemlje, države ili poštanskog broja

en: Full currency name
hr: Puni naziv valute

en: Full description of Campaign.
hr: Pun opis kampanje.

en: Full description of event. Text and html allowed. Displayed on built-in Event Information screens.
hr: Potpuni opis događaja. Dozvoljeni tekst i html. Prikazuje se na ugrađenim zaslonima s informacijama o događaju.

en: Full street address (e.g. 110 Main Street).
hr: Puna adresa ulice (npr. Glavna ulica 110).

en: Full-text Search
hr: Pretraživanje sadržaja teksta

en: Fullscreen URL
hr: Ceo ekran URL

en: Fundraiser
hr: Fandrejzing događaj

en: Funds applied for and given out by this organization.
hr: Sredstva koja je ova organizacija prijavila i dala.

en: Further advice will be displayed at the end of the upgrade.
hr: Po završetku ažuriranja dobićete još korisnih saveta.

en: Future versions of CiviCRM may require the PHP extension "%2". To ensure that your system will be compatible, please install it in advance. For more explanation, see <a href="%1">the announcement</a>.
hr: Buduće verzije CiviCRM mogu da zahtevaju PHP ekstenziju "%2". Da biste bili sigurni da će sistem biti kompatibilan, instalirajte je unapred. Za dodatno objašnjenje, pogledajte <a href="%1">najavu</a>.

en: GMT Name of Timezone
hr: GMT ime vremenske zone

en: GMT Offset
hr: GMT odstupanje

en: GOTV (Voter Tracking)
hr: GOTV (praćenje glasača)

en: GOTV campaign contacts
hr: Kontakti GOTV kampanje

en: Galician
hr: Galicijski jezik

en: Gender
hr: Spol

en: General
hr: Opšte

en: General Link
hr: Opšti link

en: General Membership (contribute at least $100.00 to be eligible for this membership)
hr: Opće članstvo (uprihodite najmanje 100,00 USD da biste ispunjavali uvjete za ovo članstvo)

en: General Membership - $100.00
hr: Opće članstvo - 100,00 USD

en: General Monthly Newsletter: 200709
hr: Opći mjesečni bilten: 200709

en: General goals for Campaign.
hr: Opšti ciljevi kampanje.

en: Generally you will create a separate price field for each non-overlapping "class" of membership (e.g. National membership vs. Local Chapter membership).
hr: Uopšteno govoreći, kreiraćete zasebno polje cene za svaku nepreklapajuću "klasu" članstva (npr. nacionalno članstvo vs. članstvo u lokalnom entitetu).

en: Generate PDFs for printing (only)
hr: Kreiraj (samo) PDF za štampu

en: Generate Report
hr: Generiraj izvješće

en: Generate your API Login and Transaction Key by logging in to your Merchant Account and navigating to <strong>Settings &raquo; General Security Settings</strong>.
hr: Generirajte svoj API ključ za prijavu i transakciju prijavom na svoj trgovački račun i navigacijom do <strong>postavki » Opće sigurnosne postavke</strong>.

en: Generates and sends out reports via email
hr: Generiše i šalje izveštaje putem emaila

en: Geo Provider Key
hr: Ključ geo pružatelja usluga

en: Geocode addresses during import?
hr: Geokodiranje adresa tokom importa?

en: Geocode and Parse Addresses
hr: Geokodiraj i raščlani adrese

en: Geocoding
hr: Geokoding

en: Geocoding Provider
hr: Davatelj geokodiranja

en: Georgian
hr: Gruzijski jezik

en: German
hr: Nemački jezik

en: German (Swiss)
hr: Nemački jezik (Švajcarska)

en: Get Directions FROM:
hr: Preuzmite uputstva OD:

en: Get RSS 2.0 feed for current and future public events.
hr: Dobijte RSS 2.0 feed za trenutne i buduće javne događaje.

en: Getting Started URL
hr: URL za početak rada

en: Gift
hr: Poklon

en: Give option
hr: Mogućnost davanja

en: Give option, but not required
hr: Opcija dozvoljena, ali nije obavezna

en: Give the user a choice of installments (e.g. donate every month for 6 months)? If not, recurring donations will continue indefinitely.
hr: Dajete li korisniku izbor rata (npr. doniraj svakog meseca, 6 meseci)? Ukoliko ne, periodične donacije će se nastaviti dok ih korisnik ne otkaže.

en: Given API command is not defined.
hr: Zadana API naredba nije definirana

en: Given the importance of auditability, extension developers are strongly discouraged from writing code to add, update or delete entries in the civicrm_financial_item, civicrm_entity_financial_trxn, and civicrm_financial_trxn tables. Before publishing an extension on civicrm.org that does any of this, please ask for a special bookkeeping code review for the extension.
hr: S obzirom na važnost mogućnosti auditabilnosti, razvojni programeri proširenja snažno su obeshrabreni od pisanja koda za dodavanje, ažuriranje ili brisanje unosa u tablicama civicrm_financial_item, civicrm_entity_financial_trxn i civicrm_financial_trxn. Prije nego što objavite proširenje na civicrm.org koja radi bilo što od toga, zatražite poseban pregled knjigovodstvenog koda za proširenje.

en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
hr: Imajući u vidu dva opsega datuma, prikazuje kontakte koji su donirali u okviru oba opsega, uz sumu koju su donirali u svakom od opsega i procentom povećanja / smanjenja donacije.

en: Global CSV separator character. Modify this setting to enable import and export of different kinds of CSV files (for example: ',' ';' ':' '|' ).
hr: Globalni csv znak razdjelnika. Izmijenite ovu postavku da biste omogućili uvoz i izvoz različitih vrsta CSV datoteka (na primjer: ",", ";" ':' '|' ).

en: Go
hr: Kreni

en: Go Back
hr: Nazad

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a> to add or edit email addresses. Make sure these email addresses are valid email accounts with your email service provider.
hr: Idite na <a href='%1'>Administriranje CiviCRM -a » Komunikacije » FROM Adrese e-pošte</a> da biste dodali ili uredili adrese e-pošte. Provjerite jesu li te adrese e-pošte valjani računi e-pošte kod davatelja usluga e-pošte.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a> to add or edit general email addresses. Make sure these email addresses are valid email accounts with your email service provider.
hr: Idite na <a href="%1">Administriraj CiviCRM&raquo; Komunikacije &raquo; OD email adrese</a> da dodate ili uredite opšte email adrese. Email adrese koje se koriste moraju imati važeći mail nalog kod vašeg email provajdera.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit SMS Provider.
hr: Idite na <a href='%1'>Administriraj CiviCRM &raquo; Podešavanja sistema &raquo; SMS provajderi</a> da biste dodali ili editovali SMS provajdera.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit the provider. Make sure these Providers are valid.
hr: Idite na <a href='%1'>Administriraj CiviCRM &raquo; Podešavanja sistema &raquo; SMS provajderi</a> da biste dodali ili uredili SMS provajdera. Proverite da li su ovo važeći provajderi.

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Label Formats</a></strong> to add or edit labels or set the default label format.
hr: Idite na strong><a href="%1">Administriraj CiviCRM &raquo; Komunikacije &raquo; Formati oznaka</a></strong> da biste dodali ili uredili formate ili podesili podrazumevani format.

en: Go to <strong><a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; Print Page (PDF) Formats</a></strong> to add or edit formats or set the default format.
hr: Idite na strong><a href="%1">Administriraj CiviCRM &raquo; Komunikacije &raquo; Odštampaj stranu (PDF) formata</a></strong> da biste dodali ili uredili formate ili podesili podrazumevani format.

en: Go to a web page where you can make your payment online
hr: Idite na web-stranicu na kojoj možete izvršiti plaćanje putem interneta

en: Go to contact summary
hr: Idi na sažetak kontakta

en: Go to your page
hr: Prelazak na stranicu

en: Goal
hr: Cilj

en: Goal Amount
hr: Ciljani iznos

en: Goal Amount should be a numeric value
hr: Iznos cilja trebao bi biti brojčana vrijednost

en: Goal Amount should be a numeric value greater than zero.
hr: Iznos cilja trebao bi biti brojčana vrijednost veća od nule.

en: Goal Revenue
hr: Ciljani prihod

en: Goal Total
hr: Ukupno cilja

en: Goal amount of this Personal Campaign Page.
hr: Iznos cilja ove stranice osobne kampanje.

en: Goes through contact records and updates email and postal greetings, or addressee value
hr: Prolazi zapise o kontaktima i ažurira email i poštanske pozdrave ili vrednosti za primaoce

en: Government Entity
hr: Entitet vlade

en: Grace
hr: Mirovanje

en: Grand Total
hr: Sveukupni zbroj

en: Grant
hr: Dopuštenje

en: Grant Application Received Date is NULL
hr: Datum zaprimanja zahtjeva za dodjelu bespovratnih sredstava je NULL

en: Grant Currency
hr: Bespovratna valuta

en: Grant Decision Date is NULL
hr: Datum odluke o dodjeli bespovratnih sredstava je NULL

en: Grant Due Date
hr: Datum dospijeća dodjele

en: Grant Due Date is NULL
hr: Datum dospijeća dodjele je NULL

en: Grant ID
hr: ID bespovratnih sredstava

en: Grant Money Transfer Date is NULL
hr: Datum prijenosa novca granta je NULL

en: Grant Money transfer date
hr: Dodijeli datum prijenosa novca

en: Grant Note
hr: Obavijest o dodjeli bespovratnih sredstava

en: Grant Report Due Date
hr: Datum dospijeća izvješća o dodjeli bespovratnih sredstava

en: Grant Report Received = %1
hr: Primljeno izvješće o dodjeli bespovratnih sredstava = %1

en: Grant Report Received?
hr: Primljeno izvješće o dodjeli bespovratnih sredstava?

en: Grant Status(s)
hr: Statusi dodjele

en: Grant Type(s)
hr: Vrste bespovratnih sredstava

en: Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions.
hr: Odobrite pristup CiviCRM komponentama i drugim CiviCRM dozvolama.

en: Grant rationale.
hr: Grant obrazloženje.

en: Grant report received
hr: Primljeno izvješće o dodjeli bespovratnih sredstava

en: Granted
hr: Odobrena

en: Granted amount, in default currency.
hr: Odobreni iznos, u zadanoj valuti.

en: Grants
hr: Dodjela sredstava

en: Grants Summary
hr: Sažetak bespovratnih sredstava

en: Greek, Modern
hr: Grčki jezik, savremeni

en: Greeting
hr: Pozdrav

en: Greeting %1 %2
hr: Pozdrav %1 %2

en: Group
hr: Grupa

en: Group '%1' already exists.
hr: Grupa '%1' već postoji.

en: Group - add contacts
hr: Grupa - dodaj kontakte

en: Group - create smart group
hr: Grupa - kreiraj smart grupu

en: Group - remove contacts
hr: Grupa - ukloni kontakte

en: Group - update smart group
hr: Grupa - ažuriraj smart grupu

en: Group Cache Date
hr: Datum keširanja grupe

en: Group Children
hr: Podeđeni grupi

en: Group Contact Cache ID
hr: ID keša kontakta grupe

en: Group Contact ID
hr: ID grupnog kontakta

en: Group Contact Status
hr: Status grupnog kontakta

en: Group Contacts
hr: Grupisani kontakti

en: Group Deleted
hr: Grupa obrisana

en: Group Description
hr: Opis grupe

en: Group Enabled
hr: Grupa uključena

en: Group ID
hr: ID Grupe

en: Group Listings
hr: Listing grupa

en: Group Membership Action
hr: Akcija grupnog članstva

en: Group Membership Action Date
hr: Datum akcije grupnog članstva

en: Group Membership History ID
hr: ID istorije članstva grupe

en: Group Membership Status
hr: Status grupnog članstva

en: Group Membership Tracking
hr: Praćenje grupnog članstva

en: Group Name
hr: Naziv grupe

en: Group Name:
hr: Ime grupe:

en: Group Nesting
hr: Ugnježđivanje grupe

en: Group Nesting ID
hr: ID ugnježđivanja grupe

en: Group Options
hr: Opcije za grupu

en: Group Organization
hr: Organizacija grupe

en: Group Organization ID
hr: ID Organizacije grupe

en: Group Parents
hr: Nadređeni grupi

en: Group Payment Deleted
hr: Grupno plaćanje izbrisano

en: Group Percentage
hr: Postotak grupe

en: Group Saved
hr: Grupa sačuvana

en: Group Search
hr: Pretraga grupe

en: Group Settings: %1
hr: Podešavanja grupe: %1

en: Group Source
hr: Izvor grupe

en: Group Status
hr: Status grupe

en: Group Status %1
hr: Status grupe %1

en: Group Title
hr: Naslov grupe

en: Group Type
hr: Tip grupa

en: Group Type(s)
hr: Tip(ovi) grupe

en: Group Types
hr: Tipovi grupa

en: Group Visibility
hr: Vidljivost grupe

en: Group Visibility Setting
hr: Podešavanja vidljivosti grupe

en: Group Where Clause
hr: Grupiši izraz Gde

en: Group by
hr: Nova grupa

en: Group by columns
hr: Grupiraj po stupcima

en: Group contributions by
hr: Grupne donacije

en: Group is Hidden
hr: Grupa je sakrivena

en: Group is Reserved
hr: Grupa je rezervisana

en: Group is empty.
hr: Grupa je prazna.

en: Group type filtering uses <strong>AND</strong> logic. If you check both 'Mailing List' and 'Access Control' types - only groups which have both types assigned will be returned.
hr: Filtriranje tipa grupe koristi <strong>AND</strong> logiku. Ako proverite tipove 'Mailing lista' i 'Kontrola pristupa, biće vraćene samo grupe koje imaju oba tipa dodeljena.

en: Group(s)
hr: Grupa(e)

en: Group(s) %1 %2
hr: Grupa(grupe) %1 %2

en: Grouping
hr: Grupiranje

en: Grouping(s)
hr: Grupiranje

en: Groups
hr: Grupe

en: Groups Included in Mailing
hr: Grupe uključene u slanje pošte

en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc.
hr: Grupe i ukupne vrednosti donacija po kriterijumima koji uključuju kontakte, vremenski period, finansijski tip, lokaciju donatora, itd.

en: Groups and totals pledges by criteria including contact, time period, pledge status, location, etc.
hr: Grupe i ukupne vrednosti obaveza po kriterijumima koji uključuju kontakte, vremenski period, status obaveze, lokaciju donatora, itd.

en: Groups of contacts which are used for <strong>access control</strong> must be assigned that type.
hr: Grupe kontakata koje se koriste za <strong>kontrolu pristupa</strong> moraju imati dodeljen ovaj tip.

en: Groups which are used as mailing lists should be assigned the 'Mailing List' type.
hr: Tip grupa koje se koriste kao mailing liste treba da bude 'Mailing lista'.

en: Guarani­
hr: Gvarani jezik

en: Guess client's feelings and needs.
hr: Pogodite klijentove osjećaje i potrebe.

en: Gujarati
hr: Gudžarati jezik

en: HONOR ROLL
hr: POČASNA ROLA

en: HTML Form Snippet for this Profile
hr: HTML Form Snippet za ovaj profil

en: HTML Format
hr: HTML format

en: HTML Listing
hr: HTML popis

en: HTML Message
hr: HTML poruka

en: HTML formatted signature for the email.
hr: HTML potpis za email

en: HTML listing of current and future public events.
hr: HTML popis trenutnih i budućih javnih događaja.

en: HTML mailing message
hr: HTML mailing poruke

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently - so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
hr: HTML poruke su vizuelno bogatije, dozvoljavaju ubacivanje slika i mogu biti čitljiviije ukoliko imate uključene linkove ka vebsajtu. Različiti programi tumače HTML na drugačije načine - koristite ovu opciju oprezno osim u slučaju da imate šablon formata poruke koji je testiran sa različitim email programima, kako za desktop tako za web.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently, so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
hr: HTML poruke su vizuelno bogatije, dozvoljavaju ubacivanje slika i mogu biti čitljiviije ukoliko imate uključene linkove ka vebsajtu. Različiti programi tumače HTML na drugačije načine - koristite ovu opciju oprezno osim u slučaju da imate šablon formata poruke koji je testiran sa različitim email programima, kako za desktop tako za web.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, you can also configure a simple sms.
hr: HTML poruke su vizuelno bogatije, dozvoljavaju ubacivanje slika i mogu biti čitljiviije ukoliko imate uključene linkove ka vebsajtu. Međutim, možete i podesiti običan sms.

en: HTTP request timeout
hr: Prekoračenje vremena HTTP zahtjeva

en: HTTPS is not set up on this machine
hr: HTTPS nije podešen na ovoj mašini

en: Haitian; Haitian Creole
hr: Haićanski jezik; haićanski kreolski jezik

en: Hanging Badge 3-3/4" x 4-3"/4
hr: Viseći bedž 3-3/4" x 4-3"/4

en: Has a Followup Activity?
hr: Ima propratnu aktivnost?

en: Has at least one job associated with this mailing finished?
hr: Je li završen barem jedan posao povezan s ovim slanjem pošte?

en: Has the contact opted out from receiving all bulk email from the organization or site domain?
hr: Da li se kontakt odlučio da ne prima masovne mejlove od određene organizacije ili domena sajta?

en: Has this contact been deleted?
hr: Da li je kontakt obrisan?

en: Has this contact opted out of bulk mail?
hr: Da li se kontakt isključio iz grupne pošte?

en: Has this event been made active?
hr: Da li je ovaj događaj aktivan?

en: Has this event been made public?
hr: Da li je ovo javni događaj?

en: Hashed Mailing URL's
hr: URL-ovi raspršene pošte

en: Hausa
hr: Hausa jezik

en: Have you registered this site at CiviCRM.org? If not, please help strengthen the CiviCRM ecosystem by taking a few minutes to <a %1>fill out the site registration form</a>. The information collected will help us prioritize improvements, target our communications and build the community. If you have a technical role for this site, be sure to check Keep in Touch to receive technical updates (a low volume mailing list).
hr: Da li ste registrovali ovaj sajt na CiviCRM.org? Ako ne, pomozite da ojačamo CiviCRM ekosistem tako što ćete izdvojiti par minuta da <a %1> popunite formular za registraciju</a>. Prikupljene informacije će nam pomoći da uskladimo poboljšanja prema prioritetima, obezbedimo fokus za komunikaciju i izgradimo zajednicu. Ukoliko ste član tehničkog osoblja koje održava ovaj sajt, kliknite na Keep in Touch kako biste redovno dobijali najažurnije tehničke podatke (mala mailing lista).

en: Head of Household for
hr: Glava domaćinstva za

en: Head of Household is
hr: Glava domaćinstva je

en: Head of household.
hr: Glava domaćinstva.

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Header Financial Account?
hr: Zaglavlje financijskog računa?

en: Header ID
hr: ID zaglavlja

en: Header and Footer
hr: Zaglavlje i podnožje

en: Headers
hr: Zaglavlja

en: Health Services Coordinator
hr: Koordinator zdravstvenih usluga

en: Health Services Coordinator is
hr: Koordinator zdravstvenih usluga je

en: Hebrew (modern)
hr: Hebrejski jezik; jevrejski jezik (savremeni)

en: Height (rows)
hr: Visina (redovi)

en: Hello
hr: Zdravo

en: Help
hr: Pomoć

en: Help Description
hr: Pomoćni opis

en: Help Post
hr: Pomoć poslije

en: Help Post-Form
hr: Pomoć iza formulara

en: Help Pre
hr: Pomoć prije

en: Help Pre-Form
hr: Pomoć ispred formulara

en: Help Text
hr: Pomoć tekst

en: Help homeless individuals obtain temporary and long-term housing
hr: Pomozite beskućnicima da dobiju privremeni i dugoročni smještaj

en: Help spread the word
hr: Podelite sa prijateljima

en: Help us spread the word about this event. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you're attending. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
hr: Pomozite nam da širimo vest o ovom događaju. Upotrebite prostor ispod da personalizujete svoju email poruku - recite svojim prijateljima da ćete prisustvovati događaju. Zatim popunite ime(na) i email adresu(e) i kliknite na 'Pošalji svoju poruku'.

en: Help us spread the word and leverage the power of your contribution by telling your friends. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you support us. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
hr: Pomozite nam da upotrebimo moć vašeg doprinosa i proširimo priču tako što ćete je podeliti sa svojim prijateljima. Upotrebite prostor ispod da personalizujete svoju email poruku - recite svojim prijateljima da ćete prisustvovati događaju. Zatim popunite ime(na) i email adresu(e) i kliknite na 'Pošalji svoju poruku'.

en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
hr: Pomaže pri analizi prihoda ostvarenih tokom događaja. Izveštaj može da uključuje tip učesnika, status i metod plaćanja.

en: Herero
hr: Herero jezik

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Hidden permanently
hr: Trajno skriveno

en: Hidden until %1
hr: Skriveno do %1

en: Hide
hr: Sakriti

en: Hide Breadcrumb?
hr: Sakriti putanju?

en: Hide Country in Mailing Labels when same as domain country
hr: Sakrij državu u poštanskim naljepnicama kada je ista kao i zemlja domene

en: Hide Smart Groups
hr: Sakrij smart grupe

en: Hide comments for this note.
hr: Sakrij komentare za ovu belešku.

en: High-value supporter of our organization.
hr: Pristalica sa visokim donacijama za našu organizaciju.

en: Hiri Motu
hr: Hiri motu jezik

en: Hold Date
hr: Datum zadržavanja

en: Hold Threshold
hr: Prag čekanja

en: Hold date
hr: Datum čekanja

en: Hold reset date
hr: Zadrži datum vraćanja na izvorno

en: Holds the part of the card number or account details that may be retained or displayed
hr: Sadrži dio broja kartice ili podataka o računu koji se mogu zadržati ili prikazati

en: Home
hr: Početna

en: Home Mobile
hr: Lični mobilni

en: Home Phone
hr: Kućni telefon

en: Homeless Services Coordinator
hr: Koordinator usluga za beskućnike

en: Homeless Services Coordinator is
hr: Koordinator usluga za beskućnike je

en: Homepage Link Color
hr: Boja linka za naslovnu

en: Homepage Url
hr: URL naslovne strane

en: Honor Roll Name
hr: Ime za spisak zaslužnih

en: Honor Types
hr: Tipovi zaslužnih

en: Honoree
hr: Primalac donacije

en: Honoree Individual
hr: Pojedinačni primalac donacije

en: Honoree Introductory Message
hr: Uvodna poruka za primaoca donacije

en: Honoree Profile
hr: Profil primaoca donacije

en: Honoree Section Enabled
hr: Odeljak primaoca donacije uključen

en: Honoree Section Title
hr: Naslov odeljka za primaoca donacije

en: Horizontal Spacing
hr: Vodoravni razmak

en: Host
hr: Domaćin

en: Hourly
hr: Svakog sata

en: Household
hr: Kućanstvo

en: Household Member is
hr: Član domaćinstva je

en: Household Member of
hr: Član domaćinstva

en: Household Name
hr: Kućanstvo ime

en: Household Name and State
hr: Ime domaćinstva i država

en: Household Name.
hr: Ime domaćinstva

en: Household Primary Contact ID
hr: IP pimarnog kontakta domaćinstva

en: Household membership.
hr: Član domaćinstva.

en: Housing Support
hr: Podrška za stanovanje

en: How long should HTTP requests through Guzzle application run for in seconds
hr: Koliko dugo http zahtjevi putem Guzzle aplikacije trebaju trajati u nekoliko sekundi

en: How many clients may be associated with a given case? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
hr: Koliko klijenata može biti povezano s određenim slučajem? (Postavite postavku "Zadano" za učitavanje iz naslijeđene datoteke "Postavke.xml".)

en: How many items should CiviCRM store in it's "Recently viewed" list.
hr: Koliko bi predmeta CiviCRM trebao pohraniti na svoj popis "Nedavno pregledano".

en: How many people are you registering?
hr: Koliko ljudi prijavljujete?

en: How many recipients can they send emails to at one time? You may want to limit this to prevent large mail blasts from being sent.
hr: Ka koliko primalaca email može biti poslat odjednom? Možete ograničiti ovo kako bi sprečili slanje velike količine mailova.

en: How many times has theis recurring contribution failed?
hr: Koliko puta ova periodična donacija nije uspela?

en: How often should the contents of this dashlet be automatically refreshed? Users can manually reload by clicking the refresh button on their dashboards.
hr: Koliko često sadržaj ovog crtica treba automatski osvježiti? Korisnici se mogu ručno ponovno učitati klikom na gumb za osvježavanje na svojim nadzornim pločama.

en: How should this change affect others in the series?
hr: Kako bi ova promjena trebala utjecati na ostale u seriji?

en: How this mail account will be used. Only one box may be used for bounce processing. It will also be used as the envelope email when sending mass mailings.
hr: Kako će se koristiti ovaj poštanski račun. Za obradu odskoka može se koristiti samo jedan okvir. Također će se koristiti kao omotnica e-pošta prilikom slanja masovne pošte.

en: How to handle full-text queries
hr: Kako rukovati upitima cijelog teksta

en: How to sort activity-types on the "Manage Case" screen? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
hr: Kako sortirati vrste aktivnosti na zaslonu "Upravljanje predmetima"? (Postavite postavku "Zadano" za učitavanje iz naslijeđene datoteke "Postavke.xml".)

en: Html Type
hr: HTML tip

en: Human readable description of this item, to ease display without lookup of source item.
hr: Ljudski čitljiv opis ove stavke, kako bi se olakšao prikaz bez pretraživanja izvorne stavke.

en: Hungarian
hr: Mađarski jezik

en: I am contributing on behalf of an organization.
hr: Doniram u ime organizacije.

en: I can't create new databases and the database '%1' doesn't exist.
hr: Ne mogu da kreiram nove baze podataka, a baza podataka '%1' ne postoji.

en: I can't tell what webserver you are running
hr: Nemoguće je odrediti koji vebserver se koristi

en: I pledge to contribute this amount every
hr: Prisežem da ću dati ovaj iznos svakih

en: I pledge to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
hr: Obavezujem se da ću donirati ovaj iznos svakog/svake %1 %2s u %3 rata.

en: I pledge to contribute this amount every %2 for %3 installments.
hr: Obavezujem se da ću donirati ovaj iznos svakog/svake %2 u %3 rata.

en: I want this membership to be renewed automatically every %1 %2(s).
hr: Želim da se ovo članstvo automatski obnavlja svakog/e %1 %2(s).

en: I want to
hr: želim da

en: I want to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
hr: Želim da doniram ovaj iznos svakog/svake %1 %2s u %3 rata.

en: I want to contribute this amount every %1 for %2 installments.
hr: Želim da doniram ovaj iznos svakog/svake %1 u %2 rata.

en: I want to make a one-time contribution
hr: Želim dati jednokratni doprinos

en: I will send payment by check
hr: Uplata čekom

en: ICalendar Downloads and Feeds
hr: ICalendar preuzimanja i Feed

en: ID of Grant status.
hr: ID Grantovog statusa.

en: ID of case status.
hr: ID statusa predmeta.

en: ID of original financial_type so you can search this table by the financial_type.id and then select the relevant version based on the timestamp
hr: ID izvornog financial_type tako da ovu tablicu možete pretraživati prema financial_type.id, a zatim odabrati odgovarajuću verziju na temelju vremenske oznake

en: ID of the ACL or ACL group being granted/revoked
hr: ID od ACL ili ACL grupe koja je grantovana/povučena

en: ID of the Organization Contact
hr: ID kontakta organizacije

en: ID of the child group
hr: ID podređene grupe

en: ID of the group
hr: ID grupe

en: ID of the group/contact object being joined
hr: ID grupe/kontakta koji se dodaje

en: ID of the object possessing this ACL
hr: ID objekta koji posjeduje ovaj ACL

en: ID of the parent group
hr: ID nadređene grupe

en: ID of the priority given to this activity. Foreign key to civicrm_option_value.
hr: ID prioriteta koji je dodeljen ovoj aktivnosti. Strani ključ ka civicrm_option_value.

en: ID of the status this activity is currently in. Foreign key to civicrm_option_value.
hr: ID statusa u kome se trenutno nalazi ova aktivnost. Strani ključ ka civicrm_option_value.

en: IDs of the child(ren)
hr: ID deteta/dece

en: IDs of the parent(s)
hr: ID roditelja

en: IM Location
hr: IM lokacija

en: IM Location Type
hr: IM Tip lokacije

en: IM Provider
hr: IM pružatelj usluge

en: IM Screen Name
hr: IM ime

en: IM Type
hr: IM tip

en: IM provider ID
hr: ID IM provajdera

en: IMPORTANT
hr: VAŽNO

en: IMPORTANT: Keep in mind that this message will be included in ALL of the following types of receipts related to this online contribution page
hr: VAŽNO: Imajte na umu da će se ova poruka nalaziti na SVIM sledećim tipovima potvrda u vezi sa ovom stranicom za online donacije.

en: IMPORTANT: Replacements are case-sensitive whether 'Exact Match' is checked or not.
hr: VAŽNO: Zamjene razlikuju velika i mala slova bez obzira na to je li "Točno podudaranje" provjereno ili ne.

en: IMPORTANT: The Drupal permissions for 'access all custom data' and 'profile listings and forms' override and disable specific ACL settings for custom field groups and profiles respectively. Do not enable those Drupal permissions for a Drupal role if you want to use CiviCRM ACL's to control access.
hr: Važno: Drupal dozvole za 'pristup svim korisničkim/sopstvenim podacima' i 'listinzima profila i formulara' će redefinisati i isključiti određena ACL podešavanja za grupe korisničkih/sopstvenih polja i odgovarajuće profile. Ukoliko želite da koristite ACLove CiviCRMa da kontrolišete pristup, nemojte uključivati ove Drupal dozvole za Drupal ulogu.

en: IMPORTANT: This page does NOT control credit card/payment method choices for sites and/or contributors using the PayPal Express service (e.g. where billing information is collected on the Payment Processor's website).
hr: VAŽNO: Ova stranica NE kontrolira odabire kreditnih kartica/načina plaćanja za web-lokacije i/ili suradnike koji koriste uslugu PayPal Express (npr. gdje se podaci o naplati prikupljaju na web mjestu izvršitelja plaćanja).

en: IMPORTANT: You must enable a Mapping Provider in order to use the Proximity Search feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
hr: Morate podesiti maping provajdera pre korišćenja pretrage po blizini (Administracija  > Sistemska podešavanja > Mapiranje i Geokoding)

en: INCLUDE Recipients of These Message(s)
hr: UKLJUČI primaoce ovog(ih) poruka

en: INVOICE
hr: PROFAKTURA

en: IP Address
hr: IP adresa

en: IP used when creating the token. Useful for fraud forensics
hr: IP koji se koristi pri stvaranju tokena. Korisno za forenziku prijevara

en: ISO Code
hr: ISO šifra

en: Icelandic
hr: Islandski jezik

en: Icon
hr: Ikona

en: Ido
hr: Ido jezik

en: If "Also include" or "Limit to" are selected, you must specify at least one %1
hr: Ako je "Također uključi" ili "Ograniči na" odabrano, moraš izabrati najmanje jedno %1

en: If CiviCRM's membership end-date is different from when the payment processor will next collect a payment, various problems can occur. Members may experience a gap in their membership, and the renewal date may get changed from what is manually entered. Use care when modifying the End Date value, and check the associated recurring payment in your payment processor system so they always match.
hr: Ako se krajnji datum članstva CiviCRM-a razlikuje od datuma kada će izvršitelj obrade plaćanja sljedeći put prikupiti plaćanje, mogu se pojaviti razni problemi. Članovi mogu doživjeti prazninu u članstvu, a datum obnove može se promijeniti u odnosu na ono što se ručno unosi. Pri izmjeni vrijednosti Datum završetka koristite njegu i provjerite povezano ponavljajuće plaćanje u sustavu procesora plaćanja kako bi se uvijek podudarale.

en: If Unused
hr: ukoliko se ne koristi

en: If Yes, the initial session language will be set by the CMS, which can later be changed if using the CiviCRM language switcher.
hr: Ako da, CMS će postaviti početni jezik sesije, koji se kasnije može promijeniti ako koristite CiviCRM prekidač jezika.

en: If a contact in the import file appears to be a duplicate of an existing CiviCRM contact...
hr: Ukoliko je kontakt iz fajla za import prepoznat kao duplikat postojećeg CiviCRM kontakta...

en: If a membership type is selected, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this blank if you are using this for non-membership options (e.g. magazine subscription).
hr: Ukoliko je odabran tip članstva, članstvo će biti kreirano ili obnovljeno kada korisnik izabere ovu opciju. Ostavite prazno ako je koristite za opcije nevezane za ćlanstvo (npr. pretplata na magazin).

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a> OR <a href='%2'>submit a credit card payment</a>.
hr: Ako plaćanje dospijeva sada, možete zabilježiti <a href='%1'>ček, EFT ili gotovinsko plaćanje za ovo zalog</a> ili <a href='%2'>poslati plaćanje kreditnom karticom</a>.

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a>.
hr: Ako uplata dospijeva sada, možete <a href='%1'>zabilježiti ček, EFT ili gotovinsko plaćanje za ovo zalog</a>.

en: If a recipient replies to this mailing, forward the reply to the FROM Email address specified for the mailing.
hr: Ako primatelj odgovori na ovu poštu, proslijedite odgovor na adresu e-pošte FROM navedenu za slanje pošte.

en: If a recipient replies to this mailing, send an automated reply using the selected message.
hr: Ako primatelj odgovori na ovo slanje pošte, pošaljite automatizirani odgovor pomoću odabrane poruke.

en: If all records in the file belong to the same subtype, then select that subtype from the "Subtype" field. All records will be automatically assigned to that subtype. In this case you do NOT need to include a Subtype column in the file.
hr: Ukoliko svi zapisi u fajlu pripadaju istom podtipu, izaberite taj podtip u "Podtip" polju. Svim zapisima će automatski biti dodeljen izabrani podtip. U ovom slučaju NE MORATE unositi kolonu sa podtipom u fajl.

en: If checked, an administrator will need to approve new personal campaign pages before they are available to the public. We recommend using the "Notify Email" feature if you are requiring approval to ensure that the appropriate staff person is informed when a new Personal Campaign page is 'Waiting Review'.
hr: Ukoliko je štiklirano, administrator će morati da odobri nove stranice lične kampanje pre nego što postanu dostupne javnosti. Preporučujemo korišćenje funkcionalnosti "Obavesti emailom" ukoliko je potrebno odobrenje, kako bi odgovarajući član tima bio obvešten kada nova stranica lične kampanje 'Čeka odobrenje'.

en: If checked, mailings will default to tracking replies using VERP-ed Reply-To.
hr: Ako je uključeno, slanje pošte zadano će za praćenje odgovora pomoću VERP-ed Reply-To.

en: If checked, mailings will have click-through tracking enabled by default.
hr: Ako je uključeno, slanje poruka o e-pošti prema zadanim će postavkama imati omogućeno praćenje klikanja.

en: If checked, mailings will have open tracking enabled by default.
hr: Ako je uključeno, slanje pošte prema zadanim će postavkama imati omogućeno otvoreno praćenje.

en: If checked, user must signup for one of the displayed membership options before continuing.
hr: Ako je uključeno, korisnik se prije nastavka mora prijaviti za jednu od prikazanih mogućnosti članstva.

en: If checked, users can view but not edit this field.
hr: Ukoliko je ova opcija čekirana, korisnici mogu da vide, ali ne i da uređuju ovo polje.

en: If defined, contact_a in a relationship of this type must be a specific contact_type.
hr: Ako je definisan, contact_a u vezi ovog tipa mora biti specifičan contact_type.

en: If defined, contact_b in a relationship of this type must be a specific contact_type.
hr: Ako je definisan, contact_b u vezi ovog tipa mora biti specifičan contact_type.

en: If disabled, CiviCRM will not automatically dismiss any alerts after 10 seconds.
hr: Ako je onemogućeno, CiviCRM neće automatski odbaciti nikakva upozorenja nakon 10 sekundi.

en: If disabled, outbound web-service requests will allow unverified, insecure HTTPS connections
hr: Ako su onemogućeni, odlazni zahtjevi za web-uslugu omogućit će neprovjerene, nesigurne HTTPS veze

en: If disabled, the alphabetical pager will not be displayed on the search screens. This will improve response time on search results on large datasets.
hr: Ako je onemogućeno, abecedni dojavljivač neće se prikazati na zaslonima za pretraživanje. To će poboljšati vrijeme odziva na rezultate pretraživanja na velikim skupovima podataka.

en: If disabled, the search results will not be ordered. This may improve response time on search results on large datasets.
hr: Ako su onemogućeni, rezultati pretraživanja neće biti naručeni. To može poboljšati vrijeme odziva na rezultate pretraživanja na velikim skupovima podataka.

en: If email is skipped, no activities or contacts ("from"/"to"/"cc"/"bcc") will be created.
hr: Ako se e-pošta preskoči, neće se stvoriti nikakve aktivnosti ili kontakti ("od"/"do"/"cc"/"bcc").

en: If enabled, CiviCRM sends PDF receipt as an attachment during event signup or online contribution.
hr: Ako je omogućeno, CiviCRM šalje PDF potvrdu kao privitak tijekom registracije događaja ili mrežnog doprinosa.

en: If enabled, CiviCRM will allow users to submit profiles from external sites. This is disabled by default to limit abuse.
hr: Ako je omogućeno, CiviCRM će korisnicima omogućiti slanje profila s vanjskih stranica. To je prema zadanim postavkama onemogućeno radi ograničavanja zloupotrebe.

en: If enabled, CiviCRM will display pop-up notifications (no more than once per day) for security and misconfiguration issues identified in the system check.
hr: Ako je omogućeno, CiviCRM će prikazivati skočne obavijesti (ne više od jednom dnevno) zbog sigurnosnih problema i problema s pogrešnom konfiguracijom utvrđenih u provjeri sustava.

en: If enabled, CiviCRM will permit submissions from external sites to profiles. This is disabled by default to limit abuse.
hr: Ako je omogućeno, CiviCRM će dopustiti podnošenje zahtjeva s vanjskih stranica profilima. To je prema zadanim postavkama onemogućeno radi ograničavanja zloupotrebe.

en: If enabled, a Map link is included on the profile listings rows and detail screens for any contacts whose records include sufficient location data for your mapping provider.
hr: Ako je omogućeno, link mape biće obuhvaćen u redovima listinga profila i na ekranima sa detaljima za sve kontakte čiji zapisi sadrže dovoljno podataka o lokaciji za vašeg dobavljača mapiranja.

en: If enabled, a randomized hash key will be used to reference the mailing URL in the mailing.viewUrl token, instead of the mailing ID.
hr: Ako je omogućeno, randomizirani ključ raspršivanja koristit će se za upućivanje na URL primatelja e-pošte u tokenu mailing.viewUrl, umjesto na ID primatelja e-pošte.

en: If enabled, all actions will be logged with a complete record of changes.
hr: Ako je omogućeno, sve akcije bit će zabilježene s potpunim zapisom o promjenama.

en: If enabled, contacts with the permission to edit a related contact will inherit that contact's permission to edit other related contacts
hr: Ako je omogućeno, kontakti s dozvolom za uređivanje povezanog kontakta naslijedit će dozvolu tog kontakta za uređivanje drugih povezanih kontakata

en: If enabled, deleted contacts will be moved to trash (instead of being destroyed). Users with the proper permission are able to search for the deleted contacts and restore them (or delete permanently).
hr: Ako je omogućeno, izbrisani kontakti bit će premješteni u smeće (umjesto da budu uništeni). Korisnici s odgovarajućom dozvolom mogu tražiti izbrisane kontakte i vratiti ih (ili trajno izbrisati).

en: If enabled, email addresses are automatically included when users search by Name. Disabling this feature will speed up search significantly for larger databases, but users will need to use the Email search fields (from Advanced Search, Search Builder, or Profiles) to find contacts by email address.
hr: Ako je omogućeno, adrese e-pošte automatski se uključuju kada korisnici pretražuju po imenu. Onemogućavanje ove značajke znatno će ubrzati pretraživanje većih baza podataka, ali korisnici će morati koristiti polja za pretraživanje e-pošte (iz naprednog pretraživanja, sastavljača pretraživanja ili profila) kako bi pronašli kontakte putem adrese e-pošte.

en: If enabled, inbound HTTP requests for sensitive pages will be redirected to HTTPS.
hr: Ako je omogućeno, ulazni HTTP zahtjevi za osjetljive stranice bit će preusmjereni na HTTPS.

en: If enabled, nicknames are automatically included when users search by Name.
hr: Ako je omogućeno, nadimci se automatski uključuju kada korisnici pretražuju po imenu.

en: If enabled, only primary details (eg contact's primary email, phone, etc) will be included in Basic and Advanced Search results. Disabling this feature will allow users to match contacts using any email, phone etc detail.
hr: Ako je omogućeno, samo primarni detalji (npr. primarna e-pošta kontakta, telefon itd.) bit će uključeni u osnovne i napredne rezultate pretraživanja. Onemogućavanje ove značajke omogućit će korisnicima podudaranje kontakata pomoću bilo koje e-pošte, telefona itd. detalja.

en: If enabled, some operations will be transferred to background workers. This requires configuring a background service.
hr: Ako je omogućeno, neke će se operacije prenijeti na pozadinske radnike. To zahtijeva konfiguriranje pozadinskog servisa.

en: If enabled, then CMS email id will be synchronised with CiviCRM contacts's primary email.
hr: Ako je omogućeno, CMS ID e-pošte sinkronizirat će se s primarnom e-poštom CiviCRM kontakata.

en: If enabled, wildcards are automatically added to the beginning AND end of the search term when users search for contacts by Name. EXAMPLE: Searching for 'ada' will return any contact whose name includes those letters - e.g. 'Adams, Janet', 'Nadal, Jorge', etc. If disabled, a wildcard is added to the end of the search term only. EXAMPLE: Searching for 'ada' will return any contact whose last name begins with those letters - e.g. 'Adams, Janet' but NOT 'Nadal, Jorge'. Disabling this feature will speed up search significantly for larger databases, but users must manually enter wildcards ('%' or '_') to the beginning of the search term if they want to find all records which contain those letters. EXAMPLE: '%ada' will return 'Nadal, Jorge'.
hr: Ako je omogućeno, zamjenski znakovi automatski se dodaju na početak i kraj pojma za pretraživanje kada korisnici traže kontakte po imenu. PRIMJER: U potrazi za "adom" vratit će se svaki kontakt čije ime uključuje ta slova - npr. "Adams, Janet", "Nadal, Jorge" itd. Ako je onemogućen, zamjenski znak dodaje se samo na kraj pojma za pretraživanje. PRIMJER: Potraga za "adom" vratit će svaki kontakt čije prezime počinje tim slovima - npr. "Adams, Janet", ali NE "Nadal, Jorge". Onemogućavanje ove značajke znatno će ubrzati pretraživanje većih baza podataka, ali korisnici moraju ručno unijeti zamjenske znakove ('%' ili '_') na početak pojma za pretraživanje ako žele pronaći sve zapise koji sadrže ta slova. PRIMJER: "%ada" vratit će "Nadal, Jorge".

en: If false, the event booking confirmation screen gets skipped
hr: Ako je false, ekran za potvrdu rezervacije događaja se preskače

en: If import files are NOT encoded as UTF-8, specify an alternate character encoding for these files. The default of <strong>Windows-1252</strong> will work for Excel-created .CSV files on many computers.
hr: Ako uvezene datoteke NISU kodirane kao UTF-8, navedite zamjensko kodiranje znakova za te datoteke. Zadana postavka <strong>sustava Windows-1252</strong> radit će za Excel koji je stvorio Excel . CSV datoteke na mnogim računalima.

en: If import files are NOT encoded as UTF-8, specify an alternate character encoding for these files. The default of Windows-1252 will work for Excel-created .CSV files on many computers.
hr: Ako uvezene datoteke NISU kodirane kao UTF-8, navedite zamjensko kodiranje znakova za te datoteke. Zadana postavka sustava Windows-1252 radit će za Excel koji je stvorio Excel . CSV datoteke na mnogim računalima.

en: If individual contacts are separately modified, added, or removed, then the final list may change.
hr: Ako se pojedinačni kontakti zasebno izmijene, dodaju ili uklone, konačni popis može se promijeniti.

en: If membership is paid by a contribution - what financial type should be used. FK to civicrm_financial_type.id
hr: Ako se članstvo plaća doprinosom - koju financijsku vrstu treba koristiti. FK to civicrm_financial_type.id

en: If reserved, only users with 'administer reserved groups' permission can disable, delete, or change settings for this group. The reserved flag does NOT affect users ability to add or remove contacts from a group.
hr: Ukoliko je grupa rezervisana, samo korisnici sa dozvolom za 'administraciju rezervisanih grupa' mogu da isključe, obrišu ili promene podešavanja ove grupe. Rezervisano markiranje NE utiče na mogućnost korisnika da dodaju ili uklanjaju kontakte iz grupe.

en: If reserved, only users with 'administer reserved reports' permission can modify this report instance.
hr: Ako je rezervirano, samo korisnici s dozvolom "administriranje rezerviranih izvješća" mogu izmijeniti ovu instancu izvješća.

en: If set to Yes, this report will appear in the My Reports section of the reports listing page and will only be visible by you.
hr: Ako je postavljeno na Da, ovo će se izvješće pojaviti u odjeljku Moja izvješća na stranici s popisom izvješća i bit će vidljivo samo vi.

en: If set, CiviCRM will use this setting as the base url.
hr: Ako je postavljeno, CiviCRM će ovu postavku koristiti kao osnovni URL.

en: If set, new contacts that are created when signing a petition are assigned a tag of this name.
hr: Ako je postavljeno, novim kontaktima koji se stvaraju prilikom potpisivanja peticije dodjeljuje se oznaka tog imena.

en: If set, notification is automatically emailed to this email-address on create/update Personal Campaign Page
hr: Ako je postavljeno, obavijest se automatski šalje e-poštom na ovu adresu e-pošte prilikom stvaranja/ažuriranja stranice osobne kampanje

en: If set, this will be the default profile used for contact search.
hr: Ako je postavljeno, to će biti zadani profil koji se koristi za pretraživanje kontakata.

en: If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
hr: Ako se oslobodi prostor, primit ćete e-poruku s poveznicom na web stranicu na kojoj možete dovršiti registraciju.

en: If the 'Email Verification' option is enabled, users will receive a welcome email from Drupal with login information. Otherwise they will select a Password inline, and if administrator approval is not required they will be automatically logged in as soon as the transaction is completed.
hr: Ukoliko je opcija za 'Potvrdu emaila' uključena, korisnici će dobiti email dobrodošlice od Drupal-a sa informacijama za pristup. U suprotnom će odabrati lozinku, i, ukoliko odobrenje administratora nije neophodno, čim transakcija bude izvršena biće automatski ulogovani.

en: If the contact you were trying to add is listed below, click their name to view or edit their record
hr: Ukoliko je kontakt koji pokušavate da dodate izlistan ispod, kliknite na njihovo ime da pregledate ili uredite njihov zapis

en: If the email subject contains a valid Case ID or Case hash, the email will be filed against the case.
hr: Ako predmet e-pošte sadrži valjani ID slučaja ili raspršivanje slučaja, e-pošta će se podnijeti protiv slučaja.

en: If the form is submitted with errors (i.e. required field not completed...) - the default behavior is to display the errors within the 'built-in' profile form. You can override this behavior - specifying your own error page - by adding a hidden <strong>errorURL</strong> input field.
hr: Ukoliko je formular poslat sa greškama (npr. obavezno polje nije popunjeno...) - podrazumevano ponašanje je da se greške prikažu u 'ugrađenom' formularu profila. Ovo ponašanje možete redefinisati tako što ćete odrediti sopstvenu stranicu sa greškom - tako što ćete dodati skriveno polje gde se nalazi <strong>URL sa greškom</strong>.

en: If the page 'Separate Membership Payment' is NOT enabled AND the Contribution Amount is enabled so that user's can opt to give more than the minimum membership fee - then the display looks like this:
hr: Ako stranica "Plaćanje odvojenog članstva" NIJE omogućena I iznos doprinosa je omogućen tako da korisnik može odlučiti dati više od minimalne članarine - tada zaslon izgleda ovako:

en: If the page is configured with 'Separate Membership Payment' enabled - then just the fee amount is displayed:
hr: Ako je stranica konfigurirana s omogućenom opcijom "Plaćanje odvojenog članstva" – prikazuje se samo iznos naknade:

en: If the web page you are pasting the snippet code to is hosted in a different domain from your CiviCRM site, you may NOT be able to include Country and State fields in the form (the script which dynamically loads the states based on selected country may not be able to execute across domains).
hr: Ako je host veb stranice na koju ste nalepili kôd isečka na drugačijem domenu nego vaš CiviCRM sajt, možda NEĆETE moći da uključite polja Zemlja i Država u formular (skripita koja dinamički učitava države na osnovu izabrane zemlje možda neće moći da izvršava na svim domenima).

en: If they are included in a report as a display column, only the first set of values are shown.
hr: Ako su uključena u iveštaj kao kolona za prikaz, prikazuje se samo prvi set vrednosti.

en: If this campaign has specific start and end dates, embedded widgets will display the link to your Home Page instead of the Contribute button once the campaign is over.
hr: Ukoliko ova kampanja ima specifične datume početka i kraja, ugrađeni vidžeti će prikazivati link ka vašoj naslovnoj strani umesto dugmeta za donacije nakon završetka kampanje.

en: If this group is used in CiviCRM profiles, those fields will be reset.
hr: Ako se grupa koristi u CiviCRM profilima, ova polja će biti resetovana.

en: If this is NOT what you want to do, you can check "Discounts by Signup Date" again.
hr: Ako to NIJE ono što želite učiniti, možete ponovno provjeriti "Popusti prema datumu prijave".

en: If this is a grant/revoke entry, what table are we granting?
hr: Ako je ovaj unos grant/povlačenje, koju tabelu dodeljujemo?

en: If this is a paid event and you want users to be able to register and pay online, select a payment processor to use.
hr: Ako je ovo plaćeni događaj i želite da se korisnici mogu registrirati i platiti online, odaberite procesor plaćanja koji ćete koristiti.

en: If this is enabled a logged in user can send email from their own email address as well as the configured
      <a href="%1"><strong>FROM Email addresses</strong></a>.  This applies to actions such as send Email, Email invoice.. If this setting
      is disabled then only the system configured FROM Email addresses will be available for selection.
hr: Ako je to omogućeno, prijavljeni korisnik može slati e-poštu s vlastite adrese e-pošte, kao i s konfigurirane
      <a href="%1"><strong>IZ adresa e-pošte</strong></a>.  To se odnosi na radnje kao što su slanje e-pošte, faktura e-poštom.. Ako je ova postavka
      onemogućen je, a zatim će za odabir biti dostupan samo sustav konfiguriran FROM adresa e-pošte.

en: If this is not your email address, there is no need to do anything. You have <strong>not</strong> been added to any mailing lists.
hr: Ako ovo nije vaša adresa e-pošte, nema potrebe ništa učiniti. Niste <strong>dodani</strong> ni na jedan popis primatelja e-pošte.

en: If this is your email address and you <strong>wish to opt out</strong> please click the <strong>Opt Out</strong> button to confirm.
hr: Ako je ovo vaša adresa e-pošte i <strong>želite odustati</strong> , kliknite gumb <strong>Isključi</strong> da biste potvrdili.

en: If this is your email address and you <strong>wish to unsubscribe</strong> please click the <strong>Unsubscribe</strong> button to confirm.
hr: Ako je ovo vaša adresa e-pošte i <strong>želite se odjaviti</strong> , kliknite gumb <strong>Odjava</strong> da biste potvrdili.

en: If this option is NOT checked and you include a Contribution Amount section, then a single transaction is processed for their contribution amount which must at least cover the selected membership fee.
hr: Ako ova opcija NIJE provjerena i uključite odjeljak Iznos doprinosa, tada se obrađuje jedna transakcija za iznos njihovog doprinosa koja mora barem pokriti odabranu članarinu.

en: If this option is checked, a "thermometer" showing progress toward your goal will be included on the page.
hr: Ukoliko je ova opcija štiklirana, "termometar" koji prikazuje napredak prema cilju će biti uključen na ovu stranicu.

en: If this option is checked, an "honor roll" will be displayed with the names (or nicknames) of the people who donated through your fundraising page. (Donors will have the option to remain anonymous. Their names will NOT be listed.)
hr: Ukoliko je ova opcija štiklirana, "spisak zaslužnih" sa imenima (ili nadimcima) ljudi će biti prikazan na vašoj stranici za prikupljanje sredstava. (Donatori će imati opciju da ostanu anonimni, i u tom slučaju, njihova imena NEĆE biti objavljena.)

en: If this option is checked, an "honor roll" will be displayed with the names (or nicknames) of the people who supported you. (Donors will have the option to remain anonymous. Their names will NOT be listed.)
hr: Ako je ova opcija potvrđena, prikazat će se "honor roll" s imenima (ili nadimcima) ljudi koji su vas podržali. (Donatori će imati mogućnost ostati anonimni. Njihova imena NEĆE biti navedena.)

en: If this option is checked, you will receive an email notification when people contribute to your campaign.
hr: Ako je ta opcija potvrđena, primit ćete obavijest e-poštom kada korisnici doprinesu vašoj kampanji.

en: If this option is enabled, CiviCRM will not create new contacts ("from"/"to"/"cc"/"bcc") when filing emails.
hr: Ako je ova opcija omogućena, CiviCRM neće stvarati nove kontakte ("od"/"do"/"cc"/"bcc") prilikom podnošenja e-pošte.

en: If this option is selected, the location will be shown in various places including:
        <ul>
          <li>Event information page</li>
          <li>Event registration confirmation emails</li>
          <li>HTML, RSS and ICALENDAR feeds of event information</li>
        </ul>
      Normally location information is made publicly available.  By deselecting this box, the location is only available to event administrators.
hr: Ako je ova opcija odabrana, lokacija će biti prikazana na različitim mjestima uključujući:<ul><li> Stranica s informacijama o događaju</li><li> E-pošta s potvrdom registracije događaja</li><li> HTML, RSS i ICALENDAR feedovi informacija o događajima</li></ul> Podaci o lokaciji obično su javno dostupni. Ako poništite odabir ovog okvira, lokacija je dostupna samo administratorima događaja.

en: If this recurring payment uses a processor which has support for integrated cancellation, click "Cancel" on this form, and use the "Cancel Auto-renew Subscription" action (click "more" in the membership listing row).
hr: Ako se ovim ponavljajućim plaćanjem koristi procesor koji ima podršku za integrirano otkazivanje, na ovom obrascu kliknite "Odustani" i upotrijebite akciju "Odustani od automatske obnove pretplate" (kliknite "više" u retku popisa članstva).

en: If this relationship has start and/or end dates, specify them here.
hr: Ukoliko ova veza ima datume početka i kraja, ovde ih možete uneti.

en: If this remains unresolved, then some important screens may fail to load.
hr: Ukoliko ovo ostane nerešeno, neki važni ekrani neće moći da se prikažu.

en: If true - recurring start date is editable.
hr: Ako je istinito - ponavljajući datum početka može se uređivati.

en: If true - recurring start date is shown.
hr: Ako je istinito - prikazuje se ponavljajući datum početka.

en: If true, confirmation is automatically emailed to contact on successful registration.
hr: Ako je istina, potvrda se automatski šalje e-poštom kontaktu nakon uspješne registracije.

en: If true, include registration link on Event Info page.
hr: Ako je točno, uključite poveznicu za registraciju na stranici s informacijama o događaju.

en: If true, one or more fee amounts must be set and a Payment Processor must be configured for Online Event Registration.
hr: Ako je točno, mora se postaviti jedan ili više iznosa naknade i procesor plaćanja mora biti konfiguriran za online registraciju događaja.

en: If true, show event location.
hr: Ako je istina, prikaži lokaciju događaja.

en: If you allow users to select a Participant Status by including that field on a profile - only statuses with 'Public' visibility are listed.
hr: Ako korisnicima dopustite odabir statusa sudionika uključivanjem tog polja u profil - navedeni su samo statusi s mogućnošću "Javno".

en: If you already have an account <a href='%1'>please login</a> before completing this form.
hr: Ukoliko već imate nalog, <a href='%1'>ulogujte se</a> pre završavanja ovog formulara.

en: If you are INSERTING new contributions, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the contribution to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
hr: Ukoliko unosite nove donacije, moraćete da u vaš fajl uključite i kolonu koja sadrži vrednosti koje se koriste za povezivanje donacija sa postojećim kontaktom. Možete koristiti 'Interni ID kontakta', 'Eksterni ID kontakta' (ukoliko ih koristite u vašim zapisima o kontaktima), ILI svojstvo definisano u vašem Pravilu za pronalaženje duplikata bez nadzora (koje je, prema podrazumevanim podešavanjima, Email adresa).

en: If you are INSERTING new membership records, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the membership to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
hr: Ako umećete nove zapise članstva, u podatkovnu datoteku morat ćete uključiti stupac koji sadrži vrijednosti koje se koriste za povezivanje članstva s postojećim kontaktom. Možete koristiti "Interni ID kontakta", "Vanjski identifikator" (ako ih koristite u zapisima kontakata) ILI svojstvo definirano u pravilu Nenadziranog podudaranja duplikata (što je prema zadanim postavkama adresa e-pošte).

en: If you are INSERTING new participant records, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the event registration to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
hr: Ako UMETATE nove zapise o sudionicima, morat ćete uključiti stupac u svoju podatkovnu datoteku koji sadrži vrijednosti koje se koriste za povezivanje registracije događaja s postojećim kontaktom. Možete koristiti ‘Interni ID kontakta’, ‘Vanjski identifikator’ (ako ih koristite u svojim zapisima o kontaktima), ILI svojstvo definirano u vašem pravilu nenadziranog podudaranja duplikata (što je adresa e-pošte prema zadanim postavkama).

en: If you are UPDATING existing memberships, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned membership ID to match to the existing membership records.
hr: Ako AŽURIRATE postojeća članstva, morat ćete uključiti stupac koji sadrži jedinstveni ID članstva dodijeljen CiviCRM-om kako bi se podudarao s postojećim evidencijama članstva.

en: If you are UPDATING existing participants, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned participant ID to match to the existing participant record.
hr: Ako AŽURIRATE postojeće sudionike, morat ćete uključiti stupac koji sadrži jedinstveni ID sudionika dodijeljen CiviCRM-om kako bi odgovarao postojećem zapisu sudionika.

en: If you are accepting offline payment from this participant, check <strong>Record Payment</strong>. You will be able to fill in the payment information, and optionally send a receipt.
hr: Ako prihvaćate izvanmrežno plaćanje od ovog sudionika, označite <strong>Zabilježi plaćanje</strong> . Moći ćete ispuniti podatke o plaćanju i po želji poslati potvrdu.

en: If you are displaying the search results as contacts, you can modify the columns displayed by creating a Profile containing a different set of contact fields and then selecting that Profile here. For example you may want to include columns for Gender and Date of Birth, while eliminating Country.
hr: Ako rezultate pretrage prikazujete kao kontakte, prikazane kolone možete da izmenite tako što ćete kreirati Profil koji sadrži drugačiji set polja kontakta, a zatim izabrati taj Profil ovde. Na primer, možda ćete želeti da uključite kolone za Pol i Datum rođenja, a da isključite Zemlju.

en: If you are enabling repetition you must indicate the frequency and ending term.
hr: Ako odobrite ponavljanje morate odrediti frekventnost i završni termin.

en: If you are moving participants from "On waitlist" to "Pending from waitlist" status, make sure there are available spaces for the event. An email with a link to confirm their registration will be automatically sent. However, they will only be allowed to complete their registration if the event is not full (e.g. the number of registered participants is less than the maximum number of participants configured for the event).
hr: Ako premještate sudionike iz statusa “Na listi čekanja” u status “Na čekanju s liste čekanja”, provjerite ima li slobodnih mjesta za događaj. Automatski će biti poslana e-pošta s vezom za potvrdu registracije. Međutim, moći će dovršiti svoju registraciju samo ako događaj nije popunjen (npr. broj registriranih sudionika manji je od maksimalnog broja sudionika konfiguriranog za događaj).

en: If you are planning on using this field in front-end profile, event registration or contribution forms, you should 'Limit List to Group' or configure an 'Advanced Filter'  (so that you do not unintentionally expose your entire set of contacts). Users must have either 'access contact reference fields' OR 'access CiviCRM' permission in order to use contact reference autocomplete fields. You can assign 'access contact reference fields' to the anonymous role if you want un-authenticated visitors to use this field. Use <a href='%1'>Search Preferences - Contact Reference Options</a> to control the fields included in the search results.
hr: Ako planirate da koristite ovo polje u izloženom profilu, formularima za registraciju događaja ili donacije, trebalo bi da izaberete opciju 'Ograniči listu na grupu' ili da konfigurišete 'Napredni filter'  (da ne biste nenamerno izložili čitav set kontakata). Korisnici moraju da imaju dozvolu za 'pristup referentnim poljima kontakta' ILI za 'pristup CiviCRM-u' da biste koristili referentna polja kontakta za automatsko popunjavanje. Možete da dodelite dozvolu za 'pristup referentnim poljima kontakta' anonimnoj ulozi ako želite da ovo polje koriste posetioci čiji identitet nije potvrđen. Poljima koja su uključena u rezultate pretrage upravljajte koristeći <a href='%1'>Željene postavke pretrage – Opcije reference kontakta</a> da biste kontrolisali polja uključena u rezultate pretrage.

en: If you are searching by activity name, check your spelling or use fewer letters.
hr: Ako pretražujete po imenu aktivnosti, proverite vaš unos ili koristite manje slova.

en: If you are searching by pledger name, check your spelling or use fewer letters.
hr: Ako pretražujete prema nazivu zaloga, provjerite pravopis ili upotrijebite manje slova.

en: If you are searching within a date  range, try a wider range of values.
hr: Ako pretražujete po rasponu datuma, probajte sa širim rasponom vrednosti.

en: If you are searching within a date or amount range, try a wider range of values.
hr: Ako pretražujete unutar datuma ili raspona iznosa, pokušajte sa širim rasponom vrijednosti.

en: If you are using mail-merge tokens, check that they have been replaced with expected values.
hr: Ako koristite tokene za cirkularna pisma, provjerite jesu li zamijenjeni očekivanim vrijednostima.

en: If you are using the CiviMail component to send mailings to contacts, this field provides additional control over which email address is used. By default, CiviMail sends mail to each contact's preferred email address. If the contact has multiple locations, then the preferred email of the primary location is used. However, if the contact prefers to have CiviMail ('bulk') mailings set to an alternate email address - check the 'Use for Bulk Mailings' box next to that email address.
hr: Ukoliko koristite CiviMail komponentu za slanje mailinga kontaktima, ovo polje pruža dodatnu kontrolu nad email adresom na koju se mailinzi šalju. Prema podrazumevanim podešavanjima, CiviMail šalje mail na preferiranu email adresu kontakta. Ukoliko kontakt ima veći broj lokacija, upotrebiće preferirani email na primarnoj lokaciji. Međutim, ako kontak preferira da mu se CiviMail ('grupni') mailovi šalju na alternativnu email adresu - štiklirajte kućicu 'Koristi za grupne mailinge' pored te email adrese.

en: If you are using the profile as a contact signup and editing form - this option controls what happens if the data matches an existing contact record. Using this option user can update the matching record or create a duplicate record or otherwise he will get a 'duplicate record' warning, and their input will not be saved. Contact matching is based on your configured 'Strict' rule for identifying duplicate contacts.
hr: Ukoliko koristite profil kao formular za prijavu kontakata i uređivanje - ova opcija kontroliše šta će se desiti u slučaju da se podaci poklapaju sa postojećim zapisom o kontaktu. Koristeći ovu opciju, korisnik može da ažurira kontakt sa kojim se novi unos poklapa, ili da kreira duplikat zapisa, ili će u suprotnom dobiti upozorenje o 'dupliranom zapisu' i njegov unos neće biti sačuvan. Poklapanje kontakata bazira se na vašim podešavanjima za 'Strict' pravilo koje služi za prepoznavanje duplih kontakata.

en: If you are using this profile as a contact signup form, using it in an online contribution page OR an event registration page, anonymous users will be given the option to create a %1 User Account as part of completing the form.
hr: Ukoliko koristite ovaj profil kao formular za prijavu kontakata, stranicu za online donacije ili stranicu za registraciju za događaj, anonimni korisnici će imati mogućnost da kreiraju %1 Korisnički nalog kao deo popunjavama formulara.

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL after they've submitted the form, you can also use contact tokens in URL - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed with a generic status message - 'Your contact information has been saved.'
hr: Ako ovaj profil koristite kao formular za prijavu ili uređivanje kontakata, a želite da korisnik bude preusmeren na statičku URL adresu nakon što pošalje formular, možete da koristite i tokene kontakta u URL adresi – unesite punu URL adresu ovde. Ukoliko ovo polje ostavite prazno, prikazivaće se formular ugrađenog profila sa generičkom porukom o statusu – 'Vaše kontakt informacije su sačuvane'.

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL if they click the Cancel button - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed.
hr: Ukoliko ovaj profil koristite kao formular za prijavu ili uređivanje kontakata, a želite da korisnik bude preusmeren na statičku URL adresu ukoliko klikne na dugme Otkaži - unesite punu URL adresu ovde. Ukoliko ovo polje ostavite prazno, prikazivaće se formular ugrađenog profila.

en: If you are using this profile as a search form, you can choose to include proximity searching. When enabled, a proximity search block will be added to the search criteria. This block will contain fields to set the proximity start address, and a field to set a 'Radius' (distance from that address).
hr: Ako ovaj profil koristite kao formular za pretragu, možete da odaberete da uključite pretragu blizine. Kada je uključena, blok pretrage blizine biće dodat u kriterijum pretrage. Ovaj blok će sadržati polja za podešavanje početne adrese blizine i polje za podešavanje 'radijusa' (udaljenosti od te adrese).

en: If you choose Redirect to Database, all emails will be recorded as archived mailings instead of being sent out. They can be found in the civicrm_mailing_spool table in the CiviCRM database.
hr: Ako odaberete Preusmjeri u bazu podataka, sve e-poruke snimat će se kao arhivirana pošta umjesto da se šalju. Mogu se naći u civicrm_mailing_spool tablici u CiviCRM bazi podataka.

en: If you choose to compose on the screen, a basic WYSIWYG (what-you-see-is-what-you-get) editor is provided which you can use create simple HTML messages. However, if you are planning on creating HTML messages with complex layouts, it is best to use an HTML editor on your local computer. Then locate and upload the saved file(s) by clicking the <strong>Browse</strong> button.
hr: Ako odaberete sastavljanje na ekranu, omogućen je osnovni editor WYSIWYG (what-you-see-is-what-you-get), koji možete da koristite za kreiranje jednostavne HTML poruke. Međutim, ako planirate da kreirate HTML poruke kompleksnog izgleda, najbolje je da koristite HTML editor na lokalnom računaru. Zatim pronađite i postavite sačuvane fajlove klikom na dugme <strong>Pregledaj</strong>.

en: If you create only an <strong>HTML</strong> version, CiviMail will automatically create a <strong>TEXT</strong> version for your recipients who have chosen NOT to receive HTML email.
hr: Ukoliko napravite samo <strong>HTML</strong> verziju, CiviMail će automatski napraviti <strong>TEKST</strong> verziju za primaoce koji NE žele da primaju HTML emailove.

en: If you disable the profile - it will be removed from these forms and/or modules. Do you want to continue?
hr: Ako onemogućite profil - on će biti uklonjen iz ovih obrazaca i/ili modula. Želite li nastaviti?

en: If you disable this contributions will be processed immediately after submitting the contribution form.
hr: Ukoliko isključite ovu funkciju, donacije će biti obrađene odmah nakon što se pošalje formular za donaciju.

en: If you disable this option, the CiviCRM interface will be limited to traditional browsing. Opening a form will refresh the page rather than opening a popup dialog.
hr: Ako onemogućite ovu opciju, CiviCRM sučelje bit će ograničeno na tradicionalno pregledavanje. Otvaranje obrasca osvježit će stranicu umjesto otvaranja skočnog dijaloškog okvira.

en: If you do not see the "Cancel Auto-renew Subscription" action, you will need to cancel the associated Recurring Contribution record from the Contributions tab. <strong>In this case you must also manually cancel the recurring payment from the payment processor website</strong>.
hr: Ako ne vidite akciju "Otkaži pretplatu koja se automatski obnavlja", morat ćete otkazati povezani zapis o <strong>ponavljajućem doprinosu s kartice</strong> Doprinosi.

en: If you do not want this option to increment the participant count for the event you can still restrict how many times this particular option can be chosen.  Leave this field empty and enter a value in the adjacent Max Participants box.  For example, if you leave this empty and set the adjacent Max Participant = 20, only 20 registrants can choose this option before it becomes unavailable to online registrants.
hr: Ako ne želite da ova opcija povećava u inkrementima broj učesnika za događaj, možete da ograničite koliko puta će ova određena opcija biti odabrana. Ostavite ovo polje prazno i unesite vrednost u susedno polje Maks. broj učesnika. Na primer, ako ostavite ovo polje prazno i podesite susedno polje Maks. broj učesnika = 20, samo 20 registranata može da odabere ovu opciju pre nego što postane nedostupna onlajn registrantima.

en: If you do not want users to send outbound mail from CiviCRM, select "Disable Outbound Email". NOTE: If you disable outbound email, and you are using Online Contribution pages or online Event Registration - you will need to disable automated receipts and registration confirmations.
hr: Ako ne želite da korisnici šalju izlaznu poštu iz CiviCRM-a, odaberite "Onemogući izlaznu e-poštu". NAPOMENA: Ako onemogućite izlaznu e-poštu i koristite stranice mrežnih priloga ili mrežnu registraciju događaja - morat ćete onemogućiti automatizirane potvrde i potvrde registracije.

en: If you enter a payment which is different than the scheduled amount, choose one of these options:
hr: Ukoliko unesete uplatu koji je drugačija od trenutno zakazanog iznosa, izaberite jednu od ovih opcija:

en: If you enter an amount which is different than the current scheduled amount, choose one of these options:
hr: Ako unesete iznos koji se razlikuje od trenutnog planiranog iznosa, odaberite jednu od sljedećih mogućnosti:

en: If you find that you are creating multiple events with similar settings, you may want to use the <a href="%1">Event Templates</a> feature to streamline your workflow.
hr: Ako ustanovite da stvarate više događaja sa sličnim postavkama, možda ćete htjeti upotrijebiti značajku <a href="%1">Predlošci događaja</a> kako biste pojednostavili tijek rada.

en: If you have a PayPal account, you can click the PayPal button to continue. Otherwise, fill in the credit card and billing information on this form and click <strong>Continue</strong> at the bottom of the page.
hr: Ako imate PayPal račun, možete kliknuti gumb PayPal da biste nastavili. U suprotnom, ispunite podatke o kreditnoj kartici i naplati na ovom obrascu i kliknite <strong>Nastavi</strong> pri dnu stranice.

en: If you have chosen to <strong>Allow Other Amounts</strong>, you can use the fields above to control minimum and/or maximum acceptable values (e.g. don't allow contribution amounts less than %1).
hr: Ukoliko ste odabrali da <strong>Dozvolite druge iznose</strong>,možete upotrebiti polja iznad da kontrolišete minimalne i/ili maksimalne prihvatljive vrednosti (npr. ne dozvoli iznos donacije manji od %1).

en: If you have questions please contact us at %1
hr: Ukoliko imate pitanja kontaktirajte nas na %1

en: If you have questions please contact us at %1.
hr: Ukoliko imate pitanja kontaktirajte nas na %1

en: If you have selected one of the dedupe options besides "no duplicate checking," CiviCRM will use a predefined dedupe rule to determine possible matches for your imported records. Existing dedupe rules may be reviewed, and new rules created, by visiting Contacts > Find and Merge Duplicate Contacts.
hr: Ukoliko ste odabrali jednu od opcija deduplikacije osim "nema provere duplikata", CiviCRM će upotrebiti predefinisano pravilo deduplikacije da pronađe moguća poklapanja za zapise koje ste importovali. Možete pregledati postojeća pravila i kreirati nova na Kontakti > Nađi i spoji duplikate kontakata.

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those Mass SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this SMS.
hr: Ukoliko ste slali druge masovne SMS poruke - možete dodatno Uključiti (ili Isključiti) kontakte koji dobijaju te SMS poruke. CiviCRM će ukloniti sve duplikate tako da će kontaktima koji su u Uključenoj grupi i bili su primaoci Uključenog mailinga biti poslata samo jedna kopija ovog SMS-a.

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this Mass SMS.
hr: Ukoliko ste slali druge masovne SMS poruke - možete dodatno Uključiti (ili Isključiti) kontakte koji dobijaju te SMS poruke. CiviCRM će ukloniti sve duplikate tako da će kontaktima koji su u Uključenoj grupi i bili su primaoci Uključenog mailinga biti poslata samo jedna kopija ovog SMS-a.

en: If you haven't already configured custom fields and a profile for this, you can save this screen without selecting a Profile, complete the steps below and then return to <strong>Manage Events</strong> and select your new profile.
hr: Ako već niste konfigurirali prilagođena polja i profil za ovo, možete spremiti ovaj zaslon bez odabira profila, dovršite donje korake i zatim se vratite na <strong>Upravljanje događajima</strong> i odaberite svoj novi profil.

en: If you haven't already configured custom fields and a profile to collect data you need for this form, you can create them here using the steps below.
hr: Ukoliko još uvek niste podesili sopstvena polja i profil koji će prikupljati podatke koji su vam potrebni za ovaj formular, možete ih kreirati ovde prateći korake ispod.

en: If you haven't received an email from us, check your spam folder, it might have been wrongly classified.
hr: Ukoliko niste dobili emailove od nas, proverite vaš spam folder, moguće je da su greškom identifikovani kao spam.

en: If you haven't received an email within a few minutes, please check your spam folder.
hr: Ukoliko ne primite email u narednih deset minuta, proverite vaš spam folder.

en: If you know in advance the number of transactions in this batch, you may specify it now.
hr: Ako unaprijed znate broj transakcija u ovoj seriji, možete ga navesti odmah.

en: If you know in advance the total amount in this batch, you may specify it now.
hr: Ako unaprijed znate ukupan iznos u ovoj seriji, možete ga navesti sada.

en: If you modify the defaults, make sure that your web server has write access to the directories.
hr: Ako izmijenite zadane postavke, provjerite ima li vaš web-poslužitelj pristup zapisivanju direktorija.

en: If you need additional options - you can add them after you Save your current entries.
hr: Ukoliko su vam potrebne dodatne opcije - možete ih dodati nakon što Sačuvate trenutne unose.

en: If you need to create new custom fields, you can also do that within the profile editor. Then add the new custom field(s) to this profile by dragging them into the form builder.
hr: Ako želite da kreirate nova prilagođena polja, to možete da uradite u okviru editora profila. Zatim dodajte nova prilagođena polja ovom profilu tako što ćete ih prevući u alatku za izradu profila.

en: If you need to import <strong>Multi-value Custom Data</strong> for contacts (such as employment or education history), you will need to do that as a separate step from <a href="%1">here</a>.
hr: Ako treba da uvezete <strong>Prilagođene podatke sa više vrednosti</strong> za kontakte (kao što je istorija zaposlenja ili obrazovanja), moraćete to da uradite kao zasebni korak <a href="%1">ovde</a>.

en: If you need to include a special message for this member, enter it here. Otherwise, the confirmation email will include the standard receipt message configured under System Message Templates.
hr: Ako trebate uključiti posebnu poruku za ovog člana, unesite je ovdje. U suprotnom, e-pošta s potvrdom uključivat će standardnu poruku potvrde konfiguriranu u odjeljku Predlošci poruka o sustavu.

en: If you need to make a dashlet NOT available, AND remove it from existing user dashboards - you can do that from the 'Configure' screen on your dashboard. Click the 'x' on the right side of the dashlet's icon.
hr: Ako trebate napraviti crticu NIJE dostupno i ukloniti je s postojećih korisničkih nadzornih ploča - to možete učiniti sa zaslona "Konfiguriraj" na nadzornoj ploči. Kliknite 'x' na desnoj strani ikone crtica.

en: If you no longer want to use this price set, click the contribution page title below, and modify the Amounts or Membership tab configuration.
hr: Ako više ne želite da koristite ovaj set cena, kliknite na naslov stranice za donaciju ispod i izmenite konfiguraciju kartice Iznosi ili Članstvo.

en: If you no longer want to use this price set, click the event template title below, and modify the fees for that event.
hr: Ukoliko više ne želite da koristite ovaj set cena, kliknite na naslov šablona za događaj ispod i izmenite cene za taj događaj.

en: If you no longer want to use this price set, click the event title below, and modify the fees for that event.
hr: Ukoliko više ne želite da koristite ovaj set cena, kliknite na naslov događaja ispod i izmenite cene za taj događaj.

en: If you only insert one shortcode, you can choose to override all page content with the content of the shortcode.
hr: Ukoliko unesete samo jedan kratak kod možete redefinisati kompletan sadržaj stranice sa sadržajem kratkog koda

en: If you plan on using this price set for membership signup and renewal, you can not also use it for Events or Contributions. However, a membership price set may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription).
hr: Ukoliko planirate da koristite ovaj set cena za prijave i obnovu članstva, ne možete ga koristiti i za Događaje i Donacije. Međutim, set cena za članstvo može imati dodatna polja za opcije nevezane za članstvo koje zahtevaju dodatnu uplatu (npr. pretplata za magazin).

en: If you select "Override Permanently", The status you assign will remain in force, unless it is again modified on this screen. If you select "Override Until Selected Date", it will behave same as "Override Permanently" but will revert to "No" once the selected date is reached. As long as the Membership Override is active, the automated membership status update script will NOT update this membership record.
hr: Ako odaberete "Trajno nadjačavanje", status koji dodijelite ostat će na snazi, osim ako se ponovno ne izmijeni na ovom zaslonu. Ako odaberete "Nadjačavanje do odabranog datuma", on će se ponašati isto kao "Trajno nadjačavanje", ali će se vratiti na "Ne" nakon što se dostigne odabrani datum. Sve dok je poništenje članstva aktivno, skripta za ažuriranje statusa automatiziranog članstva NEĆE ažurirati ovaj zapis članstva.

en: If you select a default online contribution page for self-service membership renewals, a "renew" link pointing to that page will be displayed on the Contact Dashboard for memberships which were entered offline. You will need to ensure that the membership block for the selected online contribution page includes any currently available memberships.
hr: Ako odaberete zadanu stranicu mrežnog doprinosa za samoposlužne obnove članstva, na nadzornoj ploči kontakta prikazat će se veza "obnovi" koja pokazuje na tu stranicu za članstva koja su unesena izvanmrežno. Morat ćete osigurati da blok članstva za odabranu internetsku stranicu za doprinose uključuje sva trenutno dostupna članstva.

en: If you select a membership type, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this column blank for non-membership options (e.g. magazine subscription).
hr: Ukoliko odaberete tip članstva, članstvo će biti kreirano ili obnovljeno kada korisnici izaberu ovu opciju. Ostavite ovu kolonu praznu ako je koristite za opcije nevezane za ćlanstvo (npr. pretplata na magazin).

en: If you select multiple privacy options, your choices are combined with OR statements by default. EXAMPLE: If you select 'Do not phone' and 'Do not email', results will include contacts who have either or both preferences. If you want to return only contacts with both preferences, select the AND operator.
hr: Ukoliko odaberete višestruke opcije privatnosti, opcije koje ste odabrali se, prema podrazumevanim podešavanjima, kombinuju rastavnim rečenicama - ILI. Primer: Ukoliko odaberete 'Ne zovi' i 'Ne šalji email', rezultati će sadržati kontakte koji imaju odabranu ili jednu, ili oba podešavanja. Ukoliko želite da pogledate samo one kontakte koji imaju štiklirane obe stavke, odaberite operator I.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed).
hr: Ako preskočite ovog sudionika, na događaju će biti dovoljno mjesta za vašu grupu (nećete biti na listi čekanja).

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
hr: Ako preskočite ovog sudionika, na događaju će biti dovoljno mjesta za vašu grupu (nećete biti na listi čekanja). Vratite se na glavnu stranicu za registraciju i smanjite broj dodatnih osoba. Također ćete morati ispuniti podatke o plaćanju.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
hr: Ako preskočite ovog sudionika, na događaju će biti dovoljno mjesta za vašu grupu (nećete biti na listi čekanja). Prijava za ovaj događaj zahtijeva odobrenje. Primit ćete e-poruku nakon što vaša registracija bude pregledana.

en: If you specify a payment method then this batch will be limited to exporting only transactions paid with that method.
hr: Ako navedete način plaćanja, ta će serija biti ograničena na izvoz samo transakcija plaćenih tim načinom.

en: If you think this may be a duplicate contact which should be merged with an existing record - Go to "Contacts >> Find and Merge Duplicate Contacts". Use the strict rule for Organizations to find the potential duplicates and merge them if appropriate.
hr: Ukoliko mislite da je ovo možda duplikat kontakta koji treba da se spoji sa već postojećim zapisom - idite na "Kontakti>> Nađi i spoji duplikate kontakata". Upotrebite strict pravilo za organizacije da pronađete moguće duplikate i spojite ih ukoliko je potrebno.

en: If you think you may be importing additional data from the same data source, check 'Save this field mapping' at the bottom of the page before continuing. The saved mapping can then be easily reused the next time data is imported.
hr: Ukoliko mislite da ćete i uvoziti dodatne podatke iz istog izvora podataka, štiklirajte 'Sačuvaj mapiranje ovog polja' na dnu ove stranice, pre nego što nastavite dalje. Sačuvano mapiranje će zatim moći lako ponovo dase upotrebi prilikom sledećeg uvoza podataka.

en: If you uncheck "Discounts by Signup Date" and Save this form, any existing discount sets will be deleted.
hr: Ako poništite odabir "Popusti prema datumu prijave" i spremite ovaj obrazac, svi postojeći skupovi popusta bit će izbrisani.

en: If you use a payment processor service where credit card and billing information is collected <strong>on your site</strong> it is strongly recommended that you create or obtain an <strong>SSL certificate</strong> and configure your webserver to support SSL connections. Consult your hosting provider or web-server documentation for more information on obtaining and installing SSL certificates.
hr: Ako koristite uslugu obrade plaćanja na kojoj se <strong>na vašoj web-lokaciji</strong> prikupljaju podaci o kreditnoj kartici i naplati, preporučuje se da stvorite ili dobijete <strong>SSL certifikat</strong> i konfigurirate svoj webserver tako da podržava SSL veze. Dodatne informacije o dobivanju i instaliranju SSL certifikata potražite u dokumentaciji svog davatelja hostinga ili dokumentaciji web-poslužitelja.

en: If you use this option, you may want to use a table layout to format the output from the contribution token(s). In this case select the 'Table Cell' separator, and each contribution instance will be placed in it's own table cell. Alternatively, you can use the simple 'Comma' separator which will simply separate the contribution amounts and / or dates with commas (e.g. 'Thank you for your generous contributions of $150.00, $200.00, $450.00 this year.').
hr: Ako koristite ovu opciju, možda ćete želeti da koristite raspored tabele za formatiranje izlaznog fajla(fajlova) od tokena donacija. U tom slučaju, izaberite separator 'Ćelija tabele' i svaka instanca donacije biće postavljena u sopstvenu ćeliju tabele. Druga mogućnost je da koristite jednostavni separator 'Zarez', koji će jednostavno razdvajati iznose donacija i/ili datume koristeći zareze (npr. 'Hvala vam za velikodušnu donaciju od 150,00 USD, 200,00 USD, 450,00 USD ove godine.').

en: If you want Administrator of your organization to receive each PCP Notification receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org) First Email will be sent to PCP user for support.
hr: Ukoliko želite da adminitstrator vaše organizacije dobija svaku notifikaciju o prijemu stranice lične kampanje, unesite jednu ili više email adresa ovde. Više adresa treba da bude razdvojeno zarezom (npr. jane@example.org, paula@example.org) Prvi email će biti poslat korisniku stranice lične kampanje za podršku.

en: If you want collect additional information during event registration, you will need to configure one or more CiviCRM Profiles - which are collections of standard or custom fields. For event registration, you often want to collect an email address and / or participants' first and last names. You may also need to collect additional information specific to a person's <strong>participation</strong> in an Event. Examples include meal and/or volunteer preferences.
hr: Ako želite prikupiti dodatne informacije tijekom registracije događaja, morat ćete konfigurirati jedan ili više CiviCRM profila - koji su zbirke standardnih ili prilagođenih polja. Za registraciju događaja često želite prikupiti adresu e-pošte i/ili imena i prezimena sudionika. Možda ćete također morati prikupiti dodatne podatke specifične za <strong>sudjelovanje</strong> osobe u Događaju. Primjeri uključuju preferencije obroka i/ili volontera.

en: If you want collect additional information from contributors, you can include one or two CiviCRM Profiles&mdash;which are collections of standard or custom fields&mdash;in this contribution page. For example, you may need to collect information about the person (e.g. name and address if these are not already required by your payment processor, interest in subscribing to a newsletter or volunteering). You might also want to collect information specific to this contribution (e.g. target one or several projects or funds to support with this contribution).
hr: Ukoliko želite da prikupite dodatne informacije od donatora, možete uključiti jedan ili dva CiviCRM profila - koji predstavljaju zbir standardnih ili sopstvenih polja - u ovu stranicu za donaciju. Na primer, možda će vam trebati informacije o osobi (npr. ime i adresa, ukoliko ih već ne zahteva vaš procesor uplate, interesovanje za volontiranje ili primanje biltena). Možda ćete želeti i da prikupite informacije specifične za ovu donaciju (npr. da odaberu jedan ili nekoliko projekata koje će podržati ovom donacijom).

en: If you want content displayed at the bottom of the contribution page, enter it here.
hr: Ukoliko želite da prikažete sadržaj na dnu vaše stranice za donacije, možete ga uneti ovde.

en: If you want member(s) of your organization to receive a BLIND carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
hr: Ukoliko želite da član(ovi) vaše organizacije budu u bcc-u svake priznanice poslate emailom, unesite jednu ili više email adresa ovde. Više adresa treba da bude razdvojeno zarezom (npr. jane@example.org, paula@example.org)

en: If you want member(s) of your organization to receive a carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
hr: Ukoliko želite da član(ovi) vaše organizacije budu u cc-u svake priznanice poslate emailom, unesite jednu ili više email adresa ovde. Više adresa treba da bude razdvojeno zarezom (npr. jane@example.org, paula@example.org)

en: If you want member(s) of your organization to receive a notification email whenever this Profile form is used to enter or update contact information, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org). The first email address listed will be used as the FROM address in the notifications.
hr: Ukoliko želite da član(ovi) vaše organizacije dobiju email sa obaveštenjem svaki put kada se ovaj Profil koristi za unos ili ažuriranje informacija o kontaktima, unesite jednu ili više email adresa ovde. Više email adresa bi trebalo odvojiti zarezom (npr. jane@example.org, paula@example.org). Prva navedena email adresa će se koristiti kao OD adresa u obaveštenjima.

en: If you want to FIND (include) contacts with a particular privacy option set, then click the 'Include' radio button.
hr: Ukoliko želite da pronađete (uključite) kontakte sa određenim setom opcija privatnosti, kliknite na dugme 'Uključi'.

en: If you want to allow contributors to specify a person whom they are honoring with their gift, check this box. An optional Honoree section will be included in the form. Honoree information is automatically saved and linked with the contribution record.
hr: Ako želite da dozvolite donatorima da navedu osobu kojoj dodeljuju svoj poklon, štiklirajte ovo polje. Opcionalni odeljak Primalac donacije biće uključen u formular. Informacije o primaocu donacije automatski se čuvaju i povezuju sa zapisom donacije.

en: If you want to enable the 'Contribution Amounts section', you need to either 'Allow Other Amounts' and/or enter at least one row in the 'Fixed Contribution Amounts' table.
hr: Ukoliko želite da aktivirate 'Sekciju za iznose donacija', treba da ili 'Odobrite druge sume' i/ili unesete bar jedan red u tabeli 'Fiskne sume donacija'.

en: If you want to include the county in your mailing labels, the <strong>County</strong> checkbox must be checked in the Address Editing section on this screen, and county names must be added to the civicrm_county table in your database.
hr: Ako želite uključiti županiju u svoje poštanske naljepnice, potvrdni okvir <strong>Županija</strong> mora biti potvrđen u sekciji Uređivanje adresa na ovom zaslonu, a nazivi županija moraju se dodati u tablicu civicrm_county u bazi podataka.

en: If you want to limit the number of participants who can chose this option, enter that number here. This limit is separate from the maximum number of participants allowed to register for the event (you can set that number from Configure Event > Info and Settings).
hr: Ukoliko želite da ograničite broj učesnika koji mogu da odaberu ovu opciju, unesite taj broj ovde. Ovaj limit se razlikuje od maksimalnog broja učesnika koji mogu da se registruju na događaj (taj broj možete podesiti u Konfiguracija događaja > Informacije i podešavanja).

en: If you want to provide a default value for this field, enter it here. For date fields, format is YYYY-MM-DD.
hr: Ukoliko želite da postavite podrazumevanu vrednost za ovo polje, unesite je ovde. Za polja sa datumima format je godina/mesec/dan.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form.
hr: Ako želite osigurati stranicu za online registraciju za ovaj događaj, označite prvi okvir u nastavku, a zatim ispunite polja na ovom obrascu.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form. You can offer online registration for both Paid and Free events. Paid events require that you have configured a <a href="%1">payment processor</a> for your site.
hr: Ako želite osigurati stranicu za online registraciju za ovaj događaj, označite prvi okvir u nastavku, a zatim ispunite polja na ovom obrascu. Možete ponuditi online registraciju za plaćene i besplatne događaje. Plaćeni događaji zahtijevaju da konfigurirate <a href="%1">procesor plaćanja</a> za svoju stranicu.

en: If you want to set a specific limit on the maximum number of records, enter that number. Otherwise leave this field blank.
hr: Ukoliko želite da postavite određenu granicu za maksimalni broj zapisa, unesite taj broj. U suprotnom ostavite ovo polje prazno.

en: If you want to utilize multi-threading enter the size you want your sub jobs to be split into. Recommended values are between 1,000 and 10,000. Use a lower value if your server has multiple cron jobs running simultaneously, but do not use values smaller than 1,000. Enter "0" to disable multi-threading and process mail as one single job - batch limits still apply.
hr: Ako želite koristiti multi-threading unesite veličinu na koju želite podijeliti podnastave. Preporučene vrijednosti su između 1.000 i 10.000. Koristite nižu vrijednost ako se na poslužitelju istovremeno izvodi više poslova crona, ali ne koristite vrijednosti manje od 1000. Unesite "0" da biste onemogućili višenamjensku i obradivu poštu kao jedan jedini posao - ograničenja serije i dalje se primjenjuju.

en: If you would like to add personal message to email please add it here. (If sending to more then one receipient the same message will be sent to each contact.)
hr: Ukoliko želite da dodate vašu ličnu poruku ovom emailu možete je dodati ovde. (Ukoliko će ovu poruku dobiti više primaoca, svi kontakti će dobiti istu poruuku.)

en: If you would like to create an account on this site, check the box below and enter a Username
hr: Ako želite da kreirate nalog na ovom sajtu, štiklirajte kućicu ispod i unesite Korisničko ime

en: If you're not sure which processor to use - we recommend reviewing terms, limitations and coverage areas on each processor's website before proceeding.
hr: Ako niste sigurni koji procesor koristiti - preporučujemo pregled pojmova, ograničenja i područja pokrivenosti na web-mjestu svakog procesora prije nego što nastavite.

en: If you're sure this record is not a duplicate, click the 'Save Matching Contact' button below.
hr: Ukoliko ste sigurni da ovaj unos nije duplikat, kliknite na "Snimi odgovarajući kontakt" niže.

en: If you've changed search criteria for this 'smart group' and want to save your changes, select <strong>Group - update smart group</strong> from the '- more actions -' drop-down menu
hr: Ako ste promenili kriterijume pretrage za ovu 'smart grupu' i želite da sačuvate promene, iz padajućeg menija '- više radnji -' izaberite stavku <strong>Grupa – ažuriraj smart grupu</strong>

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Contributions will then be matched to contributors using their External ID.
hr: Ukoliko ste koristili jedinstveni <strong>Eksterni identifikator</strong> za svaki kontakt u CiviCRMu, možete uključiti tu vrednost kao kolonu u vašem fajlu za import. Donacije će se onda poklapati sa donatorima koristeći ovaj eksterni ID.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Memberships will then be matched to contact records using their External ID.
hr: Ako ste za svaki kontakt u CiviCRM-u pohranili jedinstveni <strong>vanjski identifikator</strong> , tu vrijednost možete uključiti kao stupac u datoteku uvoza. Članstva će se zatim uskladiti sa zapisima kontakata pomoću vanjskog ID-a.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Participant data will then be matched to contact records using their External ID. Please note that you must use an "On Duplicate Entries" setting of "Skip" or "No Duplicate Checking" to be able to upload using the External ID field.
hr: Ako ste pohranili jedinstveni <strong>Vanjski identifikator</strong> za svaki kontakt u CiviCRM-u, možete uključiti tu vrijednost kao stupac u svoju datoteku za uvoz. Podaci o sudionicima tada će se uskladiti sa zapisima o kontaktima pomoću njihovog vanjskog ID-a. Imajte na umu da morate koristiti postavku “On Duplicate Entries” na “Skip” ili “No Duplicate Checking” kako biste mogli učitati pomoću polja Vanjski ID.

en: If your SMTP server requires authentication please provide a valid user name.
hr: Ako vaš SMTP poslužitelj zahtijeva provjeru autentičnosti, navedite valjano korisničko ime.

en: If your SMTP server requires authentication, enter your Username and Password here.
hr: Ako vaš SMTP poslužitelj zahtijeva provjeru autentičnosti, ovdje unesite korisničko ime i lozinku.

en: If your SMTP server requires authentication, please provide a password.
hr: Ako SMTP poslužitelj zahtijeva provjeru autentičnosti, navedite lozinku.

en: If your desired processor is not in the list, check the <a href="%1">Extensions Directory</a> for more payment processors you can download. If you still can't find it, consider partnering with a developer and contributing a new extension.
hr: Ako vaš željeni procesor nije na popisu, <a href="%1">provjerite direktorij proširenja</a> za više procesora plaćanja koje možete preuzeti. Ako ga i dalje ne možete pronaći, razmislite o partnerstvu s razvojnim programerom i doprinosu novom proširenju.

en: If your mysql server is running on other port than default 3306, provide server info as server:port (i.e. localhost:1234)
hr: Ukoliko vaš mysql server koristi drugi port osim podrazumevanog 3306, upišite i server info u formatu server:port (npr localhost:1234)

en: If your organization has modified the default versions of System Workflow message templates, then the changes and bug fixes included in an upgrade will need to be merged with your modified versions.
hr: Ako je vaša tvrtka ili ustanova izmijenila zadane verzije predložaka poruka tijeka rada sustava, promjene i ispravci pogrešaka obuhvaćeni nadogradnjom morat će se spojiti s izmijenjenim verzijama.

en: If your page is enabled, click <strong>Live Page</strong> to view to the page in <strong>live mode</strong>.
hr: Ukoliko je vaša stranica uključena kliknite na <strong>Produkcijska stranica</strong> kako biste videli kako stranica izgleda u <strong>produkcijskom modu</strong>.

en: If your site uses Contact Subtypes, you can assign this set of custom fields to a specific subtype (e.g. 'Student'), OR you can select '- Any -' which makes the fields available to contacts of the parent type (e.g. 'Individual') as well as to any subtypes.
hr: Ukoliko vaš sajt koristi podtipove kontakata, možete dodeliti ovaj set korisničkih/sopstvenih polja određenom podtipu (npr. 'Student'), ili možeti izabrati '- Bilo koji -' što će učiniti polja dostupnim svim kontaktima nadređenog tipa (npr. 'Pojedinac/ka') kao i bilo kom podtipu.

en: Igbo
hr: Igbo jezik

en: Ignore
hr: Ignoriši

en: Ignore Mismatch & Process the Batch?
hr: Ignorirati neusklađenost i obraditi seriju?

en: Ignore Severity
hr: Ignoriši značaj

en: Illegal stack size. Use values between 1 and %1.
hr: Nedopuštena veličina stoga. Koristite vrijednosti između 1 i %1.

en: Image
hr: Slika

en: Image Deleted
hr: Slika obrisana

en: Image Directory
hr: Direktorij slike

en: Image File Name
hr: Ime fajla sa slikom

en: Image URL is Required
hr: URL slike je obavezan

en: Image Upload URL
hr: URL prijenosa slike

en: Image Url
hr: Slika URL

en: Image could not be uploaded due to invalid type extension.
hr: Slika ne može biti postavljena zbog nevažećeg tipa ekstenzije.

en: Images
hr: Slike

en: Images Directory
hr: Direktorijum za slike

en: Implicit FK to civicrm_event: parent event
hr: Implicitni FK za civicrm_event: nadređeni događaj

en: Implicit foreign key to civicrm_option_values in the pledge_status option group.
hr: Implicitni strani ključ za civicrm_option_values u grupi pledge_status opcija.

en: Import / Export Field Separator
hr: Uvoz / izvoz razdjelnika polja

en: Import Activity
hr: Import aktivnosti

en: Import Contact
hr: Import kontakta

en: Import Contribution
hr: Import donacije

en: Import Data (row %1)
hr: Import podataka (red %1)

en: Import Data File
hr: Uvezi podatkovnu datoteku

en: Import Field Separator
hr: Razdelnik za Import polje

en: Import File Format
hr: Format fajla za import

en: Import Membership
hr: Import članstva

en: Import Now
hr: Importuj odmah

en: Import Options
hr: Opcije importa

en: Import Participant
hr: Import učesnika

en: Import contacts and activities
hr: Import kontakata i aktivnosti

en: Import mode
hr: Import mod

en: Import to Groups
hr: Import u grupe

en: Important Notes
hr: Važne beleške

en: Importing Multi-value Custom Data
hr: Import korisničkih/sopstvenih podataka sa više vrednosti

en: In
hr: U

en: In "Opportunistic Flush" mode, caches are flushed in response to user actions; this mode is broadly compatible but may add latency during form-submissions. In "Cron Flush" mode, you should schedule a cron job to flush caches if your site uses ACLs; this can improve latency on form-submissions but requires more setup.
hr: U načinu "Oportunističko ispiranje" predmemorije se ispiru kao odgovor na korisničke akcije; ovaj je način rada uglavnom kompatibilan, ali može dodati latenciju tijekom podnošenja obrazaca. U načinu "Cron Flush" trebali biste zakazati posao crona za ispiranje predmemorija ako vaše web-mjesto koristi ACL-ove; to može poboljšati latenciju slanja obrazaca, ali zahtijeva više postavljanja.

en: In "Opportunistic Flush" mode, caches are flushed in response to user actions; this mode is broadly compatible but may add latency during form-submissions. In "Cron Flush" mode, you should schedule a cron job to flush caches; this can improve latency on form-submissions but requires more setup.
hr: U načinu "Oportunističko ispiranje" predmemorije se ispiru kao odgovor na korisničke akcije; ovaj je način rada uglavnom kompatibilan, ali može dodati latenciju tijekom podnošenja obrazaca. U načinu rada "Cron Flush" trebali biste zakazati posao trona za ispiranje predmemorija; to može poboljšati latenciju slanja obrazaca, ali zahtijeva više postavljanja.

en: In Date
hr: Ulazni datum

en: In Global Settings
hr: u globalnim podešavanjima

en: In Honor of
hr: U čast

en: In Memory of
hr: U sećanje na

en: In Person
hr: Lično

en: In Progress
hr: U toku

en: In Public Honor Roll?
hr: je u javnom spisku zaslužnih?

en: In Support of
hr: Podrška za

en: In addition to the settings on this screen, there are a number of settings you can add to your sites's settings file (civicrm.settings.php) to provide additional debugging information.
hr: Osim postavki na ovom zaslonu, postoji niz postavki koje možete dodati u datoteku postavki svojih web-mjesta (civicrm.settings.php) kako biste pružili dodatne informacije o ispravljanju pogrešaka.

en: In addition, you must include a Primary Email Address field in the profile.
hr: Morate dodati polje za primarnu email adresu u profil.

en: In all cases, the check for an existing matching contact uses the default "Individual Strict Duplicate Matching Rule" (match on email address). If you are concerned with existing contact data being over-written by anonymous visitors, you can modify this rule to make matches less likely (or even impossible). For example, if you NEVER want anonymous input to match (i.e. always create a new contact record) - edit that rule and set the 'weight threshold' higher than 10. You will then need to run Find Duplicates periodically using a different rule, and merge any duplicate records with their associated memberships, contributions, etc.
hr: U svim slučajevima, provera da li postoji poklapajući kontakt koristi podrazumevano "pojedinačno striktno pravilo za pronalaženje duplikata" (poklapanje email adrese). Ako ste zabrinuti da će anonimni posetioci zameniti postojeće podatke, ovo pravilo možete da izmenite tako da poklapanja budu manje verovatna (ili čak nemoguća). Na primer, ako želite da se anonimni unos NIKADA ne podudara (tj. da uvek kreirate novi zapis kontakta), uredite to pravilo i podesite 'prag težine' na vrednost višu od 10. Zatim ćete morati povremeno da pokrećete Pronalaženje duplikata koristeći drugačije pravilo i da spojite sve duplirane zapise sa njihovim povezanim članstvima, donacijama itd.

en: In how much time to declare winner
hr: U koliko vremena za proglašenje pobjednika

en: In order for reminders to be sent:
hr: Da bi se opomeni poslali:

en: In order to enable logged in users to download invoices and credit notes from the dashboard, please first enable CiviCRM invoicing functionality <a href='%1'>Administer > CiviContribute > CiviContribute Component Settings</a>
hr: Kako biste prijavljenim korisnicima omogućili preuzimanje računa i kreditnih bilješki s nadzorne ploče, najprije omogućite CiviCRM funkcionalnost fakturiranja <a href='%1'>Administrirajte > CiviContribute > CiviContribute Postavke komponenti</a>

en: In order to use this functionality, the installation's database user must have privileges to create triggers (in MySQL 5.0 – and in MySQL 5.1 if binary logging is enabled – this means the SUPER privilege). This install either does not seem to have the required privilege enabled.
hr: Da bi koristio ovu funkcionalnost, korisnik baze podataka instalacije mora imati ovlasti za stvaranje okidača (u MySQL 5.0 - i u MySQL 5.1 ako je omogućeno binarno zapisivanje - to znači super privilegiju). Čini se da ova instalacija nema omogućenu potrebnu privilegiju.

en: In the case of Drupal, this will cause all CiviCRM error messages to appear in the watchdog (assuming you have Drupal's watchdog enabled)
hr: U slučaju Drupala, to će uzrokovati pojavljivanje svih CiviCRM poruka o pogreškama u nadzornom tijelu (pod pretpostavkom da imate omogućeno Drupalovo nadzorno tijelo)

en: In the form of CCYYMMDD.
hr: U formatu CCYYMMDD.

en: In the form of DD (01 - 31).
hr: u formatu DD (01 - 31).

en: In the form of MM (01 - 12).
hr: Mesec u formatu MM (01 - 12).

en: In the form of WW (01 - 53).
hr: u formatu nedelje WW (01 - 53).

en: In the form of YYYY.
hr: U formatu GGGG.

en: In the form of YYYYMM.
hr: U formatu GGGGMM.

en: In the future
hr: u budućnosti

en: In the past
hr: u prošlosti

en: In the process of setting up CiviCRM components or configuring pages and profiles, you might have created test contributions, activities, participants, pledges, etc.
hr: U procesu podešavanja CiviCRM komponenti ili konfiguraciji profila i stranica ste možda napravili test donacije, aktivnosti, učesnike, obaveze, itd.

en: In this step, you will configure the page title, financial type (donation, campaign contribution, etc.), goal amount, and introductory message. You will be able to go back and modify all aspects of this page at any time after completing the setup wizard.
hr: U ovom koraku, podesićete naslov stranice, finansijski tip (donacija, donacija u okviru kampanje, itd.), ciljani iznos i uvodnu poruku. Moći ćete da se vratite i menjate sve aspekte ove stranice kada god poželite, nakon što završte sa Setup Wizard-om.

en: In what context(s) is the mailing contents visible (online viewing)
hr: U kojem je kontekstu vidljiv sadržaj primatelja e-pošte (mrežno gledanje)

en: In what context(s) is this field visible.
hr: U kom kontekstu je ovo polje vidljivo.

en: Inactive
hr: Neaktivno

en: Inactive Recurring Contributions
hr: Neaktivne periodične donacije

en: Inactive Relationships
hr: Neaktivne veze

en: Inbound Email
hr: Dolazeći email

en: Inbound Email.
hr: Dolazeći email.

en: Inbound SMS
hr: Dolazeći SMS

en: Inches
hr: Inči

en: Include
hr: Uključi

en: Include %1 user account information links in search results?
hr: Uključi link ka informacijama o korisničkom nalogu %1 u rezultate pretrage?

en: Include / Exclude Search
hr: Uključi / isključi pretragu

en: Include Alphabetical Pager
hr: Uključi abecedni dojavljivač

en: Include Both
hr: Uključi oboje

en: Include Cancel Button
hr: Uljuči dugme za otkazivanje

en: Include Cancel Button?
hr: Uljuči dugme za otkazivanje?

en: Include Case Activities
hr: Uključi aktivnosti slučaja

en: Include Drupal user account information links in search results?
hr: Uključi link ka informacijama o Drupal korisničkom nalogu u rezultate pretrage?

en: Include Email
hr: Uključi e-poštu

en: Include Event templates?
hr: Uključi šablone događaja?

en: Include Group(s)
hr: Uključi grupu(e)

en: Include Groups
hr: Uključi grupe

en: Include ICal Invite to Activity Assignees
hr: Uključi ICal pozivnicu dodjeli aktivnosti dodjeljivačima aktivnosti

en: Include Map to Event Location
hr: Uključite kartu u lokaciju događaja

en: Include Messages
hr: Uključi poruke

en: Include Nickname
hr: Uključi nadimak

en: Include Order By Clause
hr: Uključi uvjet Po narudžbi

en: Include Profile
hr: Uključi profil

en: Include Profiles
hr: Uključi profile

en: Include Proximity Search?
hr: Uključi pretragu po blizini?

en: Include Repeating Events
hr: Uključi ponavljajuće događaje

en: Include Report in Navigation Menu?
hr: Uključite izvješće u navigacijski izbornik?

en: Include Tags on Other Types of Records
hr: Uključi tagove na drugim tipovima zapisa

en: Include Template
hr: Uključi šablon

en: Include a Membership Signup section in this Online Contribution page?
hr: Uključite odjeljak Registracija za članstvo na ovoj stranici Mrežni doprinos?

en: Include a Picture or an Image
hr: Uključi sliku

en: Include a map block on the Event Information page when geocode info is available and a mapping provider has been specified?
hr: Uključiti blok karte na stranicu s informacijama o događaju kada su informacije o geokodu dostupne i davatelj kartiranja je naveden?

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the bottom of the page.
hr: Uključite dodatna polja u ovaj obrazac za registraciju odabirom i konfiguriranjem CiviCRM profila koji će biti uključen na dnu stranice.

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the top of the page (immediately after the introductory message).
hr: Uključite dodatna polja u ovaj obrazac za registraciju odabirom i konfiguriranjem CiviCRM profila koji će biti uključen na vrhu stranice (odmah nakon uvodne poruke).

en: Include by Privacy Option(s)
hr: Uključi po opciji(opcijama) privatnosti

en: Include case activities in general activity views.
hr: Uključite aktivnosti slučaja u prikaze opće aktivnosti.

en: Include double-quotes (&quot;) around the name and angle-brackets (&lt; &gt;) around the email address.<br />EXAMPLE: <em>&quot;Client Services&quot; &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
hr: Uključite dvostruke navodnike (&quot;) oko naziva i kutnih zagrada (&lt; &gt;) oko adrese e-pošte.<br />PRIMJER: <em>&lt;clientservices@example.org&gt; &quot;Klijentske usluge&quot;</em>

en: Include in multi-record listing?
hr: Uključi u listing multi zapisa?

en: Include map presenting event location on event information page? (A map provider must be configured under <a href='%1'>Administer > System Settings > Mapping and Geocoding</a>)
hr: Uključiti kartu s lokacijom događaja na stranici s informacijama o događaju? (Dobavljač karte mora biti konfiguriran pod <a href='%1'>Administracija > Postavke sustava > Mapiranje i geokodiranje</a> )

en: Include my name and message
hr: Uključi moje ime i poruku

en: Include participants from all events in the %1 series
hr: Uključi sudionike iz svih gogađaja u %1 seriji

en: Include profile edit links in search results?
hr: Uključi linkove za uređivanje profila u rezultatima pretrage?

en: Include reCAPTCHA?
hr: Uključi reCAPTCHA?

en: Include tags used for %1
hr: Uključi tagove koji se koriste za %1

en: Include the data fields used for contact 'matching' based on your configured <strong>Unsupervised Duplicate Matching</strong> rules. For the default duplicate matching rules, you would include a column in each row with the contributors' Email Address.
hr: Uključite polja sa podacima koja se koriste za 'uparivanje' kontakata na osnovu konfigurisanih pravila <strong>Pronalaženje duplikata bez nadzora</strong>. Za podrazumevana pravila pronalaženja, uključili biste kolonu u svaki red sa email adresom donatora.

en: Include these membership types
hr: Uključi ove vrste članstva

en: Include this link to your fundraising page in your emails
hr: Uključite ovu vezu na stranicu za prikupljanje sredstava u svoje e-poruke

en: Include:
hr: Uključivati:

en: Included
hr: Uključeno

en: Includes %1 amount of %2
hr: Uključuje %1 iznos od %2

en: Income
hr: Prihod

en: Income Account is
hr: Račun za prihod je

en: Income Count Summary Report
hr: Izveštaj sa kratkim pregledom o broju prihoda

en: Income Statistics
hr: Statistika dohotka

en: Income and benefits stabilization
hr: Stabilizacija prihoda i beneficija

en: Incomplete
hr: Nepotpuno

en: Incomplete Transaction
hr: Transakcija nije kompletirana

en: Incomplete. Click to configure result set.
hr: Nekompletno. Kliknite da konfigurišete set rezultata.

en: Incorrect greeting value id %1, or no default greeting for this contact type and greeting type.
hr: Neispravna id vrednosti pozdrava %1, ili nema podešenog podrazumevanog pozdrava za ovaj tip kontakta i tip pozdrava.

en: Individual
hr: Individualni

en: Individual Display Name Format
hr: Pojedinačni oblik imena za prikaz

en: Individual Name Fields
hr: Pojedinačna polja naziva

en: Individual Prefix
hr: Individualni prefiks

en: Individual Sort Name Format
hr: Pojedinačni oblik naziva sortiranja

en: Individual Suffix
hr: Individualni sufiks

en: Individual contact prefixes
hr: Individualni prefiksi kontakata

en: Individual contact suffixes
hr: Individualni sufiksi kontakata

en: Indonesian
hr: Indonežanski jezik

en: Info &amp; Settings
hr: Informacije &amp; postavke

en: Info Page Link
hr: Link za info stranu

en: Info and Settings
hr: Informacije i postavke

en: Inform Mailing
hr: Informacije mailingu

en: Inform scheduler about the mailing
hr: Obavesti osobu koja je zakazala o mailingu

en: Inherit CMS Language
hr: Naslijedi CMS jezik

en: Initial Amount Help Text
hr: Tekst za pomoć za početni iznos

en: Initial Amount Label
hr: Oznaka za početni iznos

en: Initial Date Range
hr: Početni datumski raspon

en: Initial Date Range:
hr: Početni datumski raspon:

en: Initial Reminder Day
hr: Početni dan podsjetnika

en: Initial amount help text for partial payment
hr: Tekst za pomoć za početni iznos kod delimičnih uplata

en: Initializing...
hr: Inicijalizacija...

en: Inline
hr: Unutar sadržaja

en: InnoDB Full Text Search
hr: InnoDB pretraživanje cijelog teksta

en: Input Field Type
hr: Tip polja za unos

en: Input file must be in CSV format
hr: Datoteka koja se uvozi mora biti u CSV formatu

en: Insert
hr: Umetni

en: Insert new Membership
hr: Umetni novo članstvo

en: Insert new contributions
hr: Ubaci nove donacije

en: Inserts activity for a contact or a case by retrieving inbound emails from a mail directory
hr: Umeće aktivnost za kontakt ili slučaj vraćanjem dolaznih email-ova iz direktorijuma pošte

en: Install
hr: Instaliraj

en: Install "%1"?
hr: Instalirati "%1"?

en: Installation Error
hr: Pogreška pri instalaciji

en: Installation Guide
hr: Vodič za instalaciju

en: Installing CiviCRM...
hr: CiviCRM se instalira...

en: Installing this extension will provide you with new functionality.
hr: Instaliranje ovog proširenja pružit će vam nove funkcije.

en: Installment Amount
hr: Iznos rate

en: Installments
hr: Rate

en: Installments should be greater than zero.
hr: Rate bi trebale biti veće od nule.

en: Instance is Reserved
hr: Instanca je rezervirana

en: Instant Messenger %1 is primary?
hr: Instant Messenger %1 je primarni?

en: Instant Messenger (IM) screen-names
hr: Imena u Instant Messenger-u (IM)

en: Instant Messenger 2
hr: IM 2

en: Instructions
hr: Instrukcije

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
hr: Upute dodane stranicama potvrde i zahvale kada korisnik odabere opciju 'plati kasnije' (npr. 'pošaljite svoj ček poštom na ... unutar 3 radna dana.').

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages, as well as the confirmation email, when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
hr: Instrukcije su dodate na Stranicu za Potvrdu i Stranicu za zahvalnost, kao i email sa potvrdom, kada korisnik izabere opciju 'plati kasnije' (npr. 'Pošaljite račun ... u roku od 3 radna dana.').

en: Instructions for interviewers
hr: Instrukcije za anketare

en: Insufficient access rights - cannot merge
hr: Nedovoljna dozvola pristupa - nemoguće je spojiti

en: Integer
hr: Broj

en: Integrated case management for human service providers
hr: Integrirano upravljanje slučajevima za pružatelje ljudskih usluga

en: Intended Recipients
hr: Namenjeno primaocima

en: Interlingua
hr: Interlingva jezik

en: Interlingue
hr: Interlingve jezik

en: Internal Contact ID
hr: Interni ID kontakta

en: Internal name of Contact Type (or Subtype).
hr: Internal ime tipa kontakta (ili podtipa).

en: Internal name of Group.
hr: Interno ime grupe.

en: Internal name of dashlet.
hr: Interno ime komponente kontrolne table.

en: International direct dialing prefix from within the country TO another country
hr: Međunarodni direktni pozivni broj iz jedne zemlje KA drugoj zemlji.

en: Internet Access Required
hr: Potreban je pristup internetu

en: Interval (number of units)
hr: Interval (broj jedinica)

en: Interval of Subscription for %1 installment(s)
hr: Interval pretplate za %1 ratu(rate)

en: Interview Respondents
hr: Intervjuiši ispitanike

en: Interviewed
hr: Intervjuiran

en: Interviewer
hr: Anketar

en: Interviewer Name
hr: Ime anketara

en: Intro Content
hr: Intro - sadržaj

en: Intro Text
hr: Uvodni tekst

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main campaign contribution page when people make a contribution through your page.
hr: Prestavite kampanju i razlog zbog koga je podržavate. Ovaj tekst će se pojaviti na vrhu vaše lične strane i na vrhu glavne stranice za doniranje same kampanje kada ljudi doniraju preko vaše stranice.

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main contribution or event registration page.
hr: Predstavite kampanju i zašto je podržavate. Ovaj će se tekst pojaviti na vrhu vaše osobne stranice I na vrhu glavne stranice za prijavu doprinosa ili događaja.

en: Introduce yourself and your role within our organization.
hr: Predstavite sebe i svoju ulogu u našoj organizaciji.

en: Introduction
hr: Uvod

en: Introductory Message
hr: Uvodna poruka

en: Introductory Message - New Memberships
hr: Uvodna poruka - Nova članstva

en: Introductory Message - Renewals
hr: Uvodna poruka - Obnove

en: Introductory Text
hr: Uvodni tekst

en: Introductory message / instructions for online event registration page (may include HTML formatting tags).
hr: Uvodna poruka/upute za mrežnu stranicu za registraciju događaja (može uključivati HTML oznake za oblikovanje).

en: Introductory message for Event Registration page. Text and html allowed. Displayed at the top of Event Registration form.
hr: Uvodna poruka za stranicu za registraciju događaja. Dozvoljeni tekst i html. Prikazuje se na vrhu obrasca za registraciju događaja.

en: Inuktitut
hr: Inuktitut jezik

en: Invalid Activity Id (aid).
hr: Nevažeći ID aktivnosti (aid).

en: Invalid Base Directory
hr: Osnovni imenik nije valjan

en: Invalid Base URL
hr: Osnovni URL nije valjan

en: Invalid Membership
hr: Nevažeće članstvo

en: Invalid Message template
hr: Nevažeći šablon poruke

en: Invalid Pledge Payment Rows (skipped)
hr: Nevažeći redovi sa uplatom obaveze (preskočeni)

en: Invalid Price Fields
hr: Nevažeća polja sa cenama

en: Invalid Rows (skipped)
hr: Nevažeći redovi (preskočeni)

en: Invalid Subtype
hr: Nevažeći podtip

en: Invalid action specified in URL
hr: Akcija navedena u URL-u nije valjana

en: Invalid className: %1
hr: Nevažeće ime klase: %1

en: Invalid component ID (%1)
hr: ID komponente nije valjan (%1)

en: Invalid date "%1" (must have form yyyy-mm-dd).
hr: Datum "%1" nije valjan (mora imati obrazac gggg-mm-dd).

en: Invalid date query "%1" in URL (valid syntax is yyyymm).
hr: Upit s datumom "%1" u URL-u nije valjan (valjana sintaksa je yyyymm).

en: Invalid day name
hr: Nevažeći ime za dan

en: Invalid day of the month
hr: Nevažeći dan u mesecu

en: Invalid default value for country.
hr: Neispravna početna vrijednost za državu.

en: Invalid document file format
hr: Nevažeći format fajla dokumenta

en: Invalid entity type
hr: Nevažeći tip entiteta

en: Invalid form parameters.
hr: Parametri obrasca nisu valjani.

en: Invalid hook invocation
hr: Nevažeće pozivanje kopče

en: Invalid option
hr: Nevažeća opcija

en: Invalid relationship type
hr: Nevažeći tip veze

en: Invalid string passed as severity level.
hr: Nevažeći string prosleđen kao nivo značaja.

en: Invalid token code
hr: Pogrešan token kod

en: Invalid value passed to delete function.
hr: Neispravna vrijednost proslijeđena funkciji brisanja.

en: Invoice
hr: Profaktura

en: Invoice Date:
hr: Datum profakture

en: Invoice ID
hr: ID profakture

en: Invoice ID or Transaction ID or Contribution ID are required to match to the existing contribution records in Update mode.
hr: Potrebno je da se ID profakture ili ID transakcije ili ID donacije poklapa sa postojećim zapisom o donacijama u modu ažuriranja.

en: Invoice Number
hr: Broj fakture

en: Invoice Number:
hr: Broj profakture:

en: Invoice Prefix
hr: Prefiks ponude

en: Invoice Reference
hr: Referenca fakture

en: Invoices - print or email
hr: Profakture - štampa ili email

en: Invoices / Credit Notes
hr: Profakture / obaveštenja o potraživanjima

en: Irish
hr: Irski jezik

en: Is
hr: Je

en: Is Active
hr: je aktivan

en: Is Active?
hr: Aktivan?

en: Is Amount Block Active?
hr: Da li je blokator iznosa aktivan?

en: Is Automaticaly created
hr: je automatski kreirana

en: Is Billing Address
hr: je adresa za naplatu

en: Is Billing Email
hr: Je email za naplatu

en: Is Billing Email?
hr: Je email za naplatu?

en: Is Billing Phone
hr: je telefon za naplatu

en: Is Calendar Year
hr: Je kalendarska godina

en: Is Campaign Active?
hr: Da li je kampanja aktivna?

en: Is Contribution Page Shared?
hr: Stranica za donacije podeljena?

en: Is Credit Card Only?
hr: Samo kreditna kartica?

en: Is Dashlet Active?
hr: Da li je komponenta kontrolne table aktivna?

en: Is Dashlet Reserved?
hr: Da li je komponenta kontrolne table rezervisana?

en: Is Deceased
hr: je preminuo/la

en: Is Default Mail Settings?
hr: su podrazumevana mail podešavanja?

en: Is Default Price Field Option?
hr: Je podrazumevana opcija polja za cenu?

en: Is Default Survey
hr: Je podražumevana anketa

en: Is Default?
hr: je podrazumevano?

en: Is Deleted
hr: je obrisan

en: Is Domain Setting?
hr: je podešavanje domena?

en: Is Empty
hr: je prazno

en: Is Event Public
hr: Je li događaj javan

en: Is Held
hr: Zadržan

en: Is IM Billing?
hr: Da li je IM za naplatu?

en: Is Interview Conducted?
hr: Da li je intervju održan?

en: Is Label Reserved?
hr: Oznaka je rezervisana?

en: Is Mailing Archived?
hr: Je li slanje pošte arhivirano?

en: Is Manager
hr: Je upravitelj

en: Is Monetary
hr: je monetarna vrednost

en: Is Not
hr: Nije

en: Is Null
hr: je nepostojeći

en: Is Online Registration
hr: Online registracija

en: Is Online Registration On
hr: Da li je onlajn registracija uključena

en: Is Online Registration enabled for the event?
hr: Da li je onlajn registracija uključena za ovaj događaj?

en: Is Page Active?
hr: Da li je strana aktivna?

en: Is Pay Later
hr: Je "Plati kasnije"

en: Is Payment?
hr: Je li plaćanje?

en: Is Personal Campaign Page Block enabled/active?
hr: Je li blok stranica osobne kampanje omogućen/aktivan?

en: Is Personal Campaign Page enabled/active?
hr: Je li stranica osobne kampanje omogućena/aktivna?

en: Is Premium Active?
hr: Da li je nagrada aktivna?

en: Is Price Set Quick Config?
hr: Set cena je uređen brzom konfiguracijom?

en: Is Primary Address
hr: Je primarna adresa

en: Is Primary Email
hr: je primarna email adresa

en: Is Primary Phone
hr: je primarni broj telefona

en: Is Public
hr: je javni događaj

en: Is Recurring
hr: Je periodična

en: Is Relationship Active
hr: Da li je veza aktivna

en: Is Required
hr: Potrebno je

en: Is Reserved
hr: Rezervirano je

en: Is Reserved?
hr: Je rezervisan?

en: Is Selected
hr: je izabrano

en: Is Starred
hr: Označen zvezdom

en: Is Tax Deductible?
hr: Može li se porez odbiti?

en: Is Tax?
hr: Je li porez?

en: Is Tax? must be set for respective financial account
hr: Je li porez? mora se postaviti za odgovarajući financijski račun

en: Is Tax? must be set for this financial account
hr: Je li porez? mora biti postavljeno za ovaj financijski račun

en: Is Test
hr: je test

en: Is Test Processor?
hr: Je li testni procesor?

en: Is Test?
hr: Test?

en: Is a Followup Activity?
hr: Je propratna aktivnost?

en: Is a current member
hr: Je trenutni član

en: Is a non-current member
hr: Je trenutni član

en: Is active?
hr: Je aktivno?

en: Is an Event Template
hr: Predložak događaja

en: Is auto_increment_increment set to 1
hr: Da li je auto_increment_increment podešen na 1

en: Is between
hr: Je između

en: Is billing block required
hr: Da li je blok za naplatu neophodan

en: Is confirm email
hr: Je potvrda e-pošte

en: Is deceased
hr: Je li preminuo

en: Is deleted
hr: Briše se

en: Is empty (Null)
hr: Prazno je (Null)

en: Is equal to
hr: je jednako

en: Is equal to Active
hr: Jednako je aktivnom

en: Is equal to Inactive
hr: Jednako je neaktivnom

en: Is frequency interval exposed on the contribution form.
hr: Je frekvencijski interval izložen na obrascu doprinosa.

en: Is greater than
hr: Veće je od

en: Is greater than or equal to
hr: Veći je ili jednak

en: Is it not possible to filter on soft contribution type when not including soft credits.
hr: Nije li moguće filtrirati prema vrsti mekog doprinosa kada se ne uključuju meki krediti.

en: Is less than
hr: Je manje od

en: Is less than or equal to
hr: Je manje od ili jednako

en: Is membership sign up optional
hr: Je li prijava članstva neobavezna

en: Is not between
hr: Nije između

en: Is not empty (Null)
hr: Nije prazno (Null)

en: Is not equal to
hr: Nije jednako

en: Is not one of
hr: Nije jedan od

en: Is one of
hr: je jedan od

en: Is shared through social media
hr: Dijeli se putem društvenih medija

en: Is the %1 folder writeable?
hr: Da li je moguće pisanje u direktorijumu %1 ?

en: Is the <code>utf8mb4</code> character set supported?
hr: Da li je <code>utf8mb4</code> set karaktera podržan?

en: Is the CVV code required for back office credit card transactions
hr: Je li CVV kôd potreban za transakcije s back office kreditnim karticama

en: Is the Group Active
hr: Da li je grupa aktivna

en: Is the Membership pay later?
hr: Da li je ovo članstvo sa naknadnim plaćanjem?

en: Is the Premiums section enabled for this Online Contributions page?
hr: Da li je sekcija za nagrade uključena na ovoj stranici za onlajn donacije?

en: Is the Relationship active?
hr: Da li je veza aktivna?

en: Is the activity a test entry?
hr: Da li je aktivnost test unos?

en: Is the activity created by the system?
hr: Da li je ovu aktivnost kreirao sistem?

en: Is the booking confirmation screen enabled?
hr: Je li ekran za potvrdu rezervacije omogućen?

en: Is the contact deceased?
hr: Da li je kontakt preminuo/la?

en: Is the contribution a test entry?
hr: Da li je donacija test unos?

en: Is the mailing completely sent?
hr: Da li je mailing poslat u potpunosti?

en: Is the membership status overridden?
hr: Da li je status članstva redefinisan?

en: Is the provided database name valid?
hr: Da li je ime za bazu podataka važeće?

en: Is the recurring contribution a test entry?
hr: Da li je periodična donacija test unos?

en: Is this ACL entry Allow  (0) or Deny (1) ?
hr: Je li ovaj ACL unos Dopusti (0) ili Zabrani (1)?

en: Is this Campaign enabled or disabled/cancelled?
hr: Da li je ova kampanja uključena ili isključena/otkazana?

en: Is this CiviCRM Profile active?
hr: Da li je ovaj CiviCRM profil aktivan?

en: Is this Custom Data Set active?
hr: Da li je ovaj set korisničkih/sopstvenih podataka aktivan?

en: Is this Custom Data Set public?
hr: Da li je ovo javni set korisničkih/sopstvenih podataka?

en: Is this Event Active?
hr: Je li ovaj događaj aktivan?

en: Is this Event enabled or disabled/cancelled?
hr: Je li ovaj događaj omogućen ili onemogućen/otkazan?

en: Is this Field Searchable?
hr: Da li se ovo polje može pretraživati?

en: Is this Label Format the default?
hr: Je li ovo podrazumijevani format oznake?

en: Is this Online Contribution Page Active?
hr: Da li je ova stranica za onlajn donacije aktivna?

en: Is this PDF Page Format the default?
hr: Je li ovaj format stranice PDF-a preddefiniran?

en: Is this Payment Processor Type active?
hr: Da li je ovaj tip procesuiranja plaćanja aktivan?

en: Is this Payment Processor Type the default?
hr: Da li je ovaj tip procesuiranja plaćanja preddefiniran?

en: Is this Payment Processor active?
hr: Je li ovaj proces plaćanja aktivan?

en: Is this Payment Processor the default?
hr: Je li ovo preddefinirni proces plaćanja?

en: Is this Scheduled Job active?
hr: Je li zakazani posao aktivan?

en: Is this a PAID event?
hr: Je li ovo PLAĆENI događaj?

en: Is this a default provider?
hr: Da li je ovo podrazumevani provajder?

en: Is this a header account which does not allow transactions to be posted against it directly, but only to its sub-accounts?
hr: Je li to račun zaglavlja koji ne dopušta izravno knjiženje transakcija protiv njega, već samo na njegove podračune?

en: Is this a manually entered geo code
hr: Da li je ovo korisnički unos geokodinga

en: Is this a template configuration (for use by other/future queues)?
hr: Je li ovo konfiguracija predloška (za korištenje u drugim/budućim redovima čekanja)?

en: Is this a test membership?
hr: Da li je ovo test članstvo?

en: Is this account for taxes?
hr: Je li ovo račun za poreze?

en: Is this account tax-deductible?
hr: Je li ovaj račun odbitak poreza?

en: Is this account the default one (or default tax one) for its financial_account_type?
hr: Je li ovaj račun zadani (ili zadani porezni) za svoje financial_account_type?

en: Is this account to be used as the default account for its financial account type when associating financial accounts with financial types?
hr: Hoće li se taj račun koristiti kao zadani račun za vrstu financijskog računa pri povezivanju financijskih računa s financijskim vrstama?

en: Is this activity a current revision in versioning chain?
hr: Da li je ova aktivnost poslednja revizija u lancu kreiranja verzija?

en: Is this address the contact's billing address?
hr: Da li je ova adresa za naplatu ovog kontakta?

en: Is this address the contact's billing email?
hr: Da li je ovo email adresa za naplatu ovog kontakta?

en: Is this address the contact's primary address?
hr: Da li je ovo primarna adresa kontakta?

en: Is this address the contact's primary email?
hr: Da li je ovo primarni email kontakta?

en: Is this case type a predefined system type?
hr: Je li ova vrsta slučaja unaprijed definirana vrsta sustava?

en: Is this case type enabled?
hr: Je li ova vrsta slučaja omogućena?

en: Is this contact type a predefined system type
hr: Da li je ovaj tip kontakta sistemski predefinisan

en: Is this dashlet active?
hr: Da li je ova komponenta kontrolne table aktivna?

en: Is this default survey?
hr: Da li je ovo podrazumevana anketa?

en: Is this entry active?
hr: Da li je ovaj unos aktivan?

en: Is this entry either a payment or a reversal of a payment?
hr: Je li ovaj unos ili uplata ili poništenje plaćanja?

en: Is this extension active?
hr: Da li je ova ekstenzija aktivna?

en: Is this field hidden from public search ('User and User Admin Only'), or is it visible to the public and potentially searchable in the Profile Search form ('Expose Publicly' or 'Expose Publicly and for Listings')?  ('User and User Admin Only') fields can still be used for Edit and Create mode.
hr: Da li je ovo polje sakriveno za javnu pretragu ('Samo korisnik i administrator korisnika'), odnosno da li je vidljivo javnosti i potencijalno pretraživo u formularu za pretragu na profilu ('Prikaži javno' ili 'Prikaži javno i za listinge')? Polja ('Korisnik i administrator korisnika') polja i dalje mogu da se koriste za režim Uredi i kreiraj.

en: Is this field included as a column in the search results table? This setting applies only to fields with 'Public Pages' or 'Public Pages and Listings' visibility.
hr: Da li je ovo polje uključeno kao kolona u tabelu rezultata pretrage? Ovo podešavanja primenjuje se samo na polja sa vidljivošću 'Javne stranice' ili 'Javne stranice i listinzi'.

en: Is this field set by PHP code (via a custom hook). This field will not be updated by CiviCRM.
hr: Da li je ovo polje podešeno po PHP kodu (putem prilagođene kopče). CiviCRM neće ažurirati ovo polje.

en: Is this financial type tax-deductible? If true, contributions of this type may be fully OR partially deductible - non-deductible amount is stored in the Contribution record.
hr: Je li ova vrsta financijskog tipa porezno priznata? Ako su istiniti, doprinosi ove vrste mogu se u potpunosti ili djelomično odbiti - iznos koji se ne može odbiti pohranjuje se u evidenciji Doprinosa.

en: Is this group hidden?
hr: Da li je ova grupa sakrivena?

en: Is this job for a test mail?
hr: Je li ovo posao za probnu poštu?

en: Is this mailing archived?
hr: Je li ova pošta arhivirana?

en: Is this membership_block enabled
hr: Je li ovo membership_block omogućeno

en: Is this membership_status enabled.
hr: Je li to membership_status omogućeno.

en: Is this membership_status reserved.
hr: Je li ovo membership_status rezervirano.

en: Is this membership_type enabled
hr: Je li ovo membership_type omogućeno

en: Is this option active?
hr: Da li je ova opcija aktivna?

en: Is this petition active?
hr: Da li je ova peticija aktivna?

en: Is this processor active?
hr: Je li ovaj proces aktivan?

en: Is this processor for a test site?
hr: Je li ovaj procesor za testno mjesto?

en: Is this processor the default?
hr: Je li ovo preddefinirni proces?

en: Is this property active?
hr: Da li je ova osobina aktivna?

en: Is this provider active?
hr: Da li je ovaj provajder aktivan?

en: Is this relationship type a predefined system type (can not be changed or de-activated)?
hr: U vezi ovog tipa, predefinisani tip sistema (ne može biti promenjen ili deaktiviran)?

en: Is this status enabled.
hr: Je li ovaj status omogućen.

en: Is this status for admin/manual assignment only.
hr: Je li ovo stanje samo za administratorsku/ručnu dodjelu.

en: Is this survey active?
hr: Da li je ova anketa aktivna?

en: Is this survey enabled or disabled/cancelled?
hr: Da li je ova anketa uključena ili isključena/otkazana?

en: Is this the billing address.
hr: Da li je ovo adresa za naplatu.

en: Is this the contact's billing phone?
hr: Da li je ovo telefon za naplatu za ovaj kontakt?

en: Is this the contact's primary phone?
hr: Da li je ovo primarni telefon ovog kontakta?

en: Is this the default component for this component_type?
hr: Je li ovo zadana komponenta za ovu component_type?

en: Is this the default petition?
hr: Da li je ovo podrazumevana peticija?

en: Is this the default survey?
hr: Da li je ovo podrazumevana anketa?

en: Is this the primary address.
hr: Da li je ovo primarna adresa.

en: Is this the recipient criteria limited to OR in addition to?
hr: Da li je kriterijum primalaca ograničen na ILI, ili je dodatak istom?

en: Is this the test mailing?
hr: Da li je ovo test mailing?

en: Is your Personal Campaign Page active? You can activate/de-activate it any time during it's lifecycle.
hr: Da li je vaša stranica lične kampanje aktivna? Možete je aktivirati/deaktivirati bilo kada.

en: Issue warning and do not save
hr: Izdaj upozorenje bez čuvanja

en: It appears that this transaction is a duplicate.  Have you already submitted the form once?  If so there may have been a connection problem.  Check your email for a receipt from Authorize.net.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
hr: Izgleda da je ova transakcija duplikat. Da li ste već jednom poslali formular? Ukoliko jeste, možda je došlo do problema sa vezom. Proverite u svom emailu da li ste dobili račun od Authorize.net. Ako ne dobijete račun u naredna 2 sata, možete ponovo pokušati da izvršite transakciju. Ukoliko i dalje budete imali probleme, kontaktirajte administratora sajta.

en: It appears that this transaction is a duplicate. Have you already submitted the form once? If so there may have been a connection problem. Check your email for a receipt for this transaction.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
hr: Izgleda da je ova transakcija duplikat. Da li ste već jednom poslali formular? Ukoliko jeste, možda je došlo do problema sa vezom. Proverite u svom emailu da li ste dobili račun za ovu transakciju. Ako ne dobijete račun u naredna 2 sata, možete ponovo pokušati da izvršite transakciju. Ukoliko i dalje budete imali probleme, kontaktirajte administratora sajta.

en: It appears you have no contacts with email addresses from the selected recipients.
hr: Nema kontakata sa email adresama među izabranim primaocima.

en: It is recommended, though not yet required, to configure your MySQL server for utf8mb4 support. You will need the following MySQL server configuration: innodb_large_prefix=true innodb_file_format=barracuda innodb_file_per_table=true
hr: Preporučeno je ali ne i obavezno da podesite vaš MySQL server za utf8mb4 podršku. Biće vam potrebna sledeća konfiguracija servera: innodb_large_prefix=true innodb_file_format=barracuda innodb_file_per_table=true

en: It looks like there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed).
hr: Čini se da na ovom događaju ima dovoljno mjesta za vašu grupu (nećete biti na listi čekanja).

en: It looks like there are no active case types yet.
hr: Čini se da još nema nijedne aktivne vrste predmeta.

en: It looks like this participant is already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
hr: Čini se da je ovaj sudionik već registriran za ovaj događaj. Ako želite promijeniti svoju registraciju ili smatrate da ste greškom primili ovu poruku, obratite se administratoru stranice.

en: It looks like you are already registered for this event.  You may proceed if you want to create an additional registration.
hr: Čini se da ste već registrirani za ovaj događaj. Možete nastaviti ako želite napraviti dodatnu registraciju.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've gotten this message in error, please contact the site administrator.
hr: Čini se da ste već registrirani za ovaj događaj. Ako želite promijeniti svoju registraciju ili smatrate da ste greškom dobili ovu poruku, obratite se administratoru stranice.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
hr: Čini se da ste već registrirani za ovaj događaj. Ako želite promijeniti svoju registraciju ili smatrate da ste greškom primili ovu poruku, obratite se administratoru stranice.

en: It looks like you are already waitlisted for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
hr: Čini se da ste već na listi čekanja za ovaj događaj. Ako želite promijeniti svoju registraciju ili smatrate da ste greškom primili ovu poruku, obratite se administratoru stranice.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed).
hr: Čini se da sada prijavljujete grupu od %1 sudionika. Događaj ima %2 raspoloživa mjesta (nećete biti na listi čekanja).

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
hr: Čini se da sada prijavljujete grupu od %1 sudionika. Događaj ima %2 raspoloživa mjesta (nećete biti na listi čekanja). Vratite se na glavnu stranicu za registraciju i smanjite broj dodatnih osoba. Također ćete morati ispuniti podatke o plaćanju.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
hr: Čini se da sada prijavljujete grupu od %1 sudionika. Događaj ima %2 raspoloživa mjesta (nećete biti na listi čekanja). Prijava za ovaj događaj zahtijeva odobrenje. Primit ćete e-poruku nakon što vaša registracija bude pregledana.

en: It looks like you are registering more participants then there are spaces available. All participants will be added to the waiting list. You will be notified if spaces become available.
hr: Čini se da prijavljujete više sudionika nego što ima slobodnih mjesta. Svi sudionici bit će dodani na listu čekanja. Bit ćete obaviješteni ako mjesta postanu slobodna.

en: It looks like you are trying to increase the number of additional people you are registering for. You can confirm registration for a maximum of %1 additional people.
hr: Čini se da pokušavate povećati broj dodatnih ljudi za koje se prijavljujete. Možete potvrditi registraciju za najviše %1 dodatnih osoba.

en: It looks like you may have posted and / or distributed the flash version of the Contribution widget. We won't be supporting the flash version in next release. You should try and get all sites using the flash widget to update to the improved HTML widget code below as soon as possible.
hr: Izgleda da ste objavili i/ili distribuirali fleš verziju vidžeta Donacija. U sledećoj verziji, fleš verzija neće biti podržana. Potrudite se da što pre ažurirate sve sajtove koji koriste fleš vidžet na unapređeni HTML kôd vidžeta ispod.

en: It looks there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
hr: Čini se da na ovom događaju ima dovoljno mjesta za vašu grupu (nećete biti na listi čekanja). Prijava za ovaj događaj zahtijeva odobrenje. Primit ćete e-poruku nakon što vaša registracija bude pregledana.

en: It's a good idea to test your mailing by sending it to yourself and/or a selected group of people in your organization.
hr: Dobro je testirati poštu slanjem sebi i/ili odabranoj grupi ljudi u vašoj tvrtki ili ustanovi.

en: Italian
hr: Italijanski

en: Item
hr: Stavka

en: Item Count
hr: Broj stavki

en: JSON support
hr: JSON podrška

en: JSON support not included in PHP.
hr: JSON podrška nije uključena u PHP.

en: Japanese
hr: Japanski

en: Javanese
hr: Javanski jezik

en: Job Description
hr: Opis posla

en: Job Frequency
hr: Učestalost posla

en: Job ID
hr: ID posla

en: Job Is Active?
hr: Posao je aktivan?

en: Job Log ID
hr: ID loga posla

en: Job Name
hr: Ime posla

en: Job Title
hr: Radno mjesto

en: Job copied successfully
hr: Posao uspješno kopiran

en: Job has not been executed as it is a %1 (non-production) environment.
hr: Posao (kron) neće biti izvršen zbog %1 (neprodukcijskog) okruženja.

en: Join Date
hr: Datum pristupa

en: Join Us
hr: Pridružite nam se

en: Join a Group
hr: Uključi se u grupu

en: Join on:
hr: Pridružite se:

en: Join this api call to return values from or filter on a related entity.
hr: Pridružite se ovom api pozivu za vraćanje vrijednosti iz ili filtriranje na povezanom entitetu.

en: Join your local chapter
hr: Pridružite se lokalnom entitetu

en: Joining these group(s) is pending confirmation by this contact.
hr: Pridruživanje ovoj grupi(grupama) čeka potrvdu od ovog kontakta.

en: Jr.
hr: Mlađi

en: Kalaallisut, Greenlandic
hr: Grenlandski jezik

en: Kannada
hr: Kanada jezik

en: Kanuri
hr: Kanurski jezik

en: Kashmiri
hr: Kašmiri jezik; kašmirski jezik

en: Kazakh
hr: Kazaški jezik

en: Key
hr: Ključ

en: Key for validating requests related to this contact.
hr: Ključ za potvrđivanje zahteva vezanih za ovaj kontakt.

en: Key for validating requests related to this mailing.
hr: Ključ za provjeru valjanosti zahtjeva povezanih s ovom poštom.

en: Key is not set for this payment processor
hr: Ključ nije podešen za ovaj procesor uplata

en: Khmer
hr: Kmerski jezik

en: Kilometers
hr: Kilometri

en: Kirghiz, Kyrgyz
hr: Kirgiski jezik

en: Kirundi
hr: Rundi jezik

en: Komi
hr: Komi jezik

en: Kongo
hr: Kongoanski jezik

en: Korean
hr: Korejski jezik

en: Kurdish
hr: Kurdski jezik

en: Kwanyama, Kuanyama
hr: Kvanjama jezik

en: LESS Credit to invoice(s)
hr: MANJE potraživanje za profakture

en: LYBUNT Report
hr: LYBUNT izveštaj

en: LYBUNT means last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
hr: LYBUNT (last year but not this year) znači prošle godine, ali ne i ove. Pruža listu donatora koji su donirali prošle godine, ali nisu donirali u vremenskom periodu koji ste odredili kao tekuću godinu.

en: Label
hr: Oznaka

en: Label Format
hr: Format oznake

en: Label Format Option Group not found in database.
hr: Grupa opcija za format oznake nije pronađena u bazi podataka.

en: Label Format does not fit in database.
hr: Format oznake se ne slaže sa formatom u bazi podataka.

en: Label Formats
hr: Formati oznake

en: Label Height
hr: Visina oznake

en: Label Is Active?
hr: Oznaka je aktivna?

en: Label Type
hr: Tip oznake

en: Label Width
hr: Širina oznake

en: Label already exists in Database.
hr: Oznaka već postoji u bazi podataka.

en: Label and value cannot be empty.
hr: Oznaka i vrednost ne mogu biti prazne.

en: Label cannot be empty.
hr: Oznaka ne može biti prazna.

en: Label for Membership Status
hr: Oznaka za status članstva

en: Label for Signature
hr: Oznaka za potpis

en: Label for Subject
hr: Oznaka za predmet

en: Label for User Name if used
hr: Oznaka za korisničko ime ako se koristi

en: Label for password
hr: Oznaka za lozinku

en: Label for the relationship from Contact A to Contact B. EXAMPLE: Contact A is 'Parent of' Contact B.
hr: Oznaka za odnos kontakta A preme kontaktu B, npr. kontakt A je "nadređen" kontaktu B.

en: Label for the relationship from Contact B to Contact A. EXAMPLE: Contact B is 'Child of' Contact A. You may leave this blank for relationships where the name is the same in both directions (e.g. Spouse).
hr: Oznaka odnosa kontakta B prema kontaktu A. Primjer: Kontakt B je "dijete" kontakta A. Ovo polje može ostati prazno za odnose u kojima je ime isto u oba smjera (npr. suprug/a).

en: Label is Default?
hr: Oznaka je podrazumevana?

en: Labels Per Column
hr: Oznake po stupcu

en: Labels Per Row
hr: Oznake po retku

en: Landscape
hr: Zakrenuto

en: Language
hr: Jezik

en: Language Customizations
hr: Korisnička podešavanja jezika

en: Language and Currency
hr: Jezik i valuta

en: Language and Region Settings
hr: Postavke jezika i regije

en: Language of basic data:
hr: Jezik osnovnih podataka:

en: Language of the content of the mailing. Useful for tokens.
hr: Jezik sadržaja pošte. Korisno za žetone.

en: Languages
hr: Jezici

en: Languages available to users of this installation.
hr: Jezici dostupni korisnicima ove instalacije.

en: Lao
hr: Laoski jezik; laoški jezik; lao

en: Lapsed Memberships
hr: Isteklo je članstvo

en: Last
hr: Poslednji

en: Last &gt;&gt;
hr: Poslednji &gt;&gt;

en: Last 12 months including today
hr: Prethodnih 12 meseci uključujući današnji dan

en: Last 2
hr: Poslednja 2

en: Last 2 years including today
hr: Prethodne 2 godine uključujući današnji dan

en: Last 3
hr: Poslednja 3

en: Last 3 years including today
hr: Prethodne 3 godine uključujući današnji dan

en: Last 30 days including today
hr: Prethodnih 30 dana uključujući današnji dan

en: Last 4 digits of credit card
hr: Posljednje 4 znamenke kreditne kartice

en: Last 4 digits of the card
hr: Poslednje 4 cifre na kartici

en: Last 60 days including today
hr: Prethodnih 60 dana uključujući današnji dan

en: Last 7 days including today
hr: Prethodnih 7 dana uključujući današnji dan

en: Last 90 days including today
hr: Prethodnih 90 dana uključujući današnji dan

en: Last Action Date
hr: Datum zadnje akcije

en: Last Change by
hr: Poslednja izmena

en: Last Completed Action Date
hr: Datum zadnje dovršene akcije

en: Last Contribution Processed
hr: Posljednji obrađeni doprinos

en: Last Modified
hr: Poslednji put iznmenjeno

en: Last Modified By:
hr: Zadnji izmijenio:

en: Last Name
hr: Prezime

en: Last Name, First Name
hr: Prezime, ime

en: Last Name.
hr: Prezime.

en: Last Name:
hr: Prezime:

en: Last Reminder
hr: Posljednji podsjetnik

en: Last Run
hr: Poslednji put pokrenut

en: Last Year Total
hr: Ukupno prošle godine

en: Last cron run at %1.
hr: Kron poslednji put pokrenut %1.

en: Last name, First name
hr: Prezime, Ime

en: Last updated date for this pledge record.
hr: Datum zadnjeg ažuriranja za ovaj zapis zaloga.

en: Latest membership period expiration date. End Date will be automatically set based on Membership Type if you don't select a date.
hr: Datum isteka zadnjeg razdoblja članstva. Datum završetka automatski će se postaviti na temelju vrste članstva ako ne odaberete datum.

en: Latin
hr: Latinski jezik

en: Latitude
hr: Geografska širina

en: Latitude and longitude may be automatically populated by enabling a Mapping Provider.
hr: Geografska širina i dužina mogu biti automatski popunjene aktivacijom Provajdera mapiranja.

en: Latitude of the Address for mapping
hr: Geografska širina adrese za mapiranje

en: Latvian
hr: Latvijski jezik

en: Learn more about a script that can automatically update contact addressee and greeting options.
hr: Saznajte više o skripti koja automatski ažurira pozdrav i opcije pozdrava za kontakte.

en: Learn more.
hr: Saznaj više

en: Learn more...
hr: Saznajte više…

en: Lease Time
hr: Vrijeme najma

en: Leave blank for default
hr: Ostavi prazno za zadano

en: Leave blank for unlimited. This limit is not implemented by all browsers and rich text editors.
hr: Ostavite prazno za beskonačno. Ovaj limit ne implementiraju svi pretraživači i rich text editori.

en: Leave blank to run as soon as possible.
hr: Ostavite prazno da se pokrene što je prije moguće.

en: Leave blank to run at next run frequency.
hr: Ostavite prazno za izvođenje na sljedećoj frekvenciji pokretanja.

en: Leave the Membership Type blank for additional non-membership options (e.g. magazine subscription).
hr: Ostavite tip članstva prazan za dodatne opcije nevezane za članstvo (npr. pretplata na magazin).

en: Leave undefined
hr: Ostavi nedefinirano

en: Left
hr: Levo

en: Left Margin
hr: Leva margina

en: Left Message
hr: Ostavljena poruka

en: Left Padding
hr: Lijevo ispunjavanje

en: Legacy Encoding
hr: Naslijeđeno kodiranje

en: Legal Identifier
hr: Pravni identifikator

en: Legal Name
hr: Pravno ime

en: Legal Name.
hr: Pravno ime.

en: Length
hr: Dužina

en: Letter Mail
hr: Pismo

en: Liability
hr: Obaveza

en: License
hr: Licenca

en: Life Time
hr: Životni vijek

en: LifeTime
hr: Životni vijek

en: Lifetime Total
hr: Cijeli životni vijek

en: Lifetime total
hr: Ukupno trajanje života

en: Like
hr: Kao

en: Limburgish, Limburgan, Limburger
hr: Limburški jezik

en: Limit Dashboard Results
hr: Ograniči rezultate nadzorne ploče

en: Limit Group
hr: Ograniči grupu

en: Limit List to Group
hr: Ograniči listu grupom

en: Limit Options
hr: Mogućnosti ograničenja

en: Limit Rows per Page in Dashboard
hr: Ograniči retke po stranici na nadzornoj ploči

en: Limit To
hr: Ograniči na

en: Limit To Current User
hr: Ograniči na trenutnog korisnika

en: Limit listings to a specific Group?
hr: Ograniči listinge u okviru specifične grupe?

en: Limit or Add Recipients
hr: Ograničavanje ili dodavanje primatelja

en: Limit the number of additional participants that can be registered in a single booking.
hr: Ograničite broj dodatnih sudionika koji se mogu prijaviti u jednoj rezervaciji.

en: Limit to
hr: Ograniči na

en: Line Item Entity
hr: Stavke reda Entitet

en: Line Item Entity Type
hr: Stavka reda Tip entiteta

en: Line Item ID
hr: Stavka reda ID

en: Line Item Label
hr: Stavka reda Oznaka

en: Line Item Participant Count
hr: Stavka reda Broj učesnika

en: Line Item Quantity
hr: Stavka reda Količina

en: Line Item Total
hr: Stavka reda Zbir

en: Line Number
hr: Broj linije

en: Linear (1D)
hr: Linearno (1D)

en: Lingala
hr: Lingala jezik

en: Link
hr: Veza

en: Link Cases
hr: Link predmeta

en: Link Text
hr: Poveži tekst

en: Link To Case
hr: Veza na slučaj

en: Link text for PCP.
hr: Povežite tekst za PCP.

en: Link this field
hr: Linkuj ovo polje

en: Link this field to its CiviCRM Contact
hr: Poveži ovo polje sa CiviCRM kontaktom

en: Link this field to its event page
hr: Poveži ovo polje sa stranicom za događaj

en: Link this field to its user
hr: Poveži ovo polje sa korisnikom polja

en: Link to
hr: Veza na

en: Link to Delete Activity
hr: Link za brisanje aktivnosti

en: Link to Delete Contact
hr: Link za brisanje kontakta

en: Link to Delete Contribution
hr: Link za brisanje donacije

en: Link to Delete Event
hr: Link za brisanje događaja

en: Link to Delete Participant
hr: Link za brisanje učesnika

en: Link to Delete Relationship
hr: Link za brisanje veze

en: Link to Edit Activity
hr: Link za uređivanje aktivnosti

en: Link to Edit Contact
hr: Link za uređivanje kontakta

en: Link to Edit Contribution
hr: Link za uređivanje donacije

en: Link to Edit Event Participants
hr: Link za uređivanje učesnika

en: Link to Edit Participant
hr: Link za uređivanje učesnika

en: Link to Edit Relationship A-B
hr: Link za uređivanje veze A-B

en: Link to Edit Relationship B-A
hr: Link za uređivanje veze B-A

en: Link to Event Configuration
hr: Link ka konfiguraciji događaja

en: Link to Event Page
hr: Link ka stranici događaja

en: Link to Event Participants
hr: Link ka učesnicima događaja

en: Link to Event Registration
hr: Link ka registraciji za događaj

en: Link to Participant Listing
hr: Link ka listingu učesnika

en: Link to Registration Page
hr: Link za stranicu za registraciju

en: Link to View Activity
hr: Link za pregled aktivnosti

en: Link to View Contact
hr: Link za pregled kontakta

en: Link to View Contribution
hr: Link za pregled donacije

en: Link to View Participant
hr: Ling za pregled učesnika

en: Link to View Relationship A-B
hr: Link za pregled veze A-B

en: Link to View Relationship B-A
hr: Link za pregled veze B-A

en: Link to a Custom Node
hr: Link ka prilagođenom nodu

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Activity ID will be appended to the end of the link.
hr: Link ka Drupal nodu ili pregledu, iz osnovne putanje. ID aktivnosti će biti dodat na kraj linka.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contact ID will be appended to the end of the link.
hr: Link ka Drupal nodu ili pregledu, iz osnovne putanje. ID kontakta će biti dodat na kraj linka.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Contribution ID will be appended to the end of the link.
hr: Link ka Drupal nodu ili pregledu, iz osnovne putanje. ID donacije će biti dodat na kraj linka.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Event ID will be appended to the end of the link.
hr: Link ka Drupal nodu ili pregledu, iz osnovne putanje. ID događaja će biti dodat na kraj linka.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Participant ID will be appended to the end of the link.
hr: Link do Drupal noda ili Prikaz, iz osnovne putanje. ID učesnika biće priložen na kraju linka.

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The relationship ID will be appended to the end of the link.
hr: Link ka Drupal nodu ili pregledu, iz osnovne putanje. ID veze će biti dodat na kraj linka.

en: Link together events, mailings, activities, and contributions. Create surveys and online petitions.
hr: Povežite događaje, slanje pošte, aktivnosti i doprinose. Izradite ankete i internetske peticije.

en: Linked to Contribution Page
hr: Povezano sa stranicom doprinosa

en: Links
hr: Linkovi

en: Links Text
hr: Tekst za linkove

en: Links to an entity_table like civicrm_financial_type
hr: Veze na entity_table kao što je civicrm_financial_type

en: Links to an id in the entity_table, such as vid in civicrm_financial_type
hr: Veze na ID u entity_table, kao što je vid u civicrm_financial_type

en: List %1 participants
hr: Navedite %1 sudionika

en: List All Duplicates
hr: Lista svih duplikata

en: List Association Rule(s)
hr: Izlistaj pravilo(pravila) asocijacije

en: List Custom Options
hr: Izlistaj korisničke/sopstvene opcije

en: List all activity(s) for this row.
hr: Navedite sve aktivnosti za ovaj redak.

en: List all contribution(s) for this date unit.
hr: Navedite sve doprinose za ovu jedinicu datuma.

en: List all direct contribution(s) from this contact.
hr: Navedite sve izravne doprinose iz ovog kontakta.

en: List all revisions
hr: Navedite sve revizije

en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
hr: Navedite listu istorije donacije kontakta, grupisanu po godini, zajedno sa donacijama koje se pripisuju bilo kojem od kontaktovih povezanih kontakata.

en: List counted participants
hr: Popis prebrojanih sudionika

en: List more Grants
hr: Popis dodatnih bespovratnih sredstava

en: List my contribution
hr: Izlistaj moju donaciju

en: List my contribution anonymously
hr: Prikaži moju donaciju kao anonimnu

en: List my support anonymously
hr: Anonimno navedite moju podršku

en: List of Languages
hr:  Lista jezika

en: List of all dates of activities of Type
hr: Popis svih datuma aktivnosti vrste

en: List of log entries for:
hr: Popis stavki zapisnika za:

en: List of names
hr: Lista imena

en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
hr: Lista obaveza uključujući iznos obaveze, status obaveze, datum sledeće uplate, iznos sledeće uplate, iznos ukupne uplate itd.

en: List participants for this event (all statuses)
hr: Popis sudionika za ovaj događaj (svi statusi)

en: List the signatures
hr: Izlistaj potpise

en: List uncounted participants
hr: Navedite nebrojene sudionike

en: Listed contact(s) have been added to the selected group.
hr: Navedeni kontakti dodani su odabranoj grupi.

en: Listing of current and upcoming public events.
hr: Listing sadašnjih i budućih javnih događaja.

en: Lists Summary of Memberships for this date unit.
hr: Navodi sažetak članstva za ovu datumsku jedinicu.

en: Lists detailed contribution(s) for this record.
hr: Navodi detaljne doprinose za ovaj zapis.

en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
hr: Navodi listu određenih donacija prema kriterijumu uključujući kontakt, vremenski period, finansijski tip, lokaciju donatora itd. Izveštaj sa kratkim pregledom donacije upućuje na ovaj izveštaj za detalje o donaciji.

en: Lithuanian
hr: Litvanski jezik

en: Live
hr: Produkcijski

en: Live Button URL
hr: URL gumba - live

en: Live Mode
hr: Režim uživo

en: Live Page
hr: Produkcijska stranica

en: Live Recurring Payments URL
hr: URL periodičnih uplata - live

en: Live Site URL
hr: URL live stranice

en: Load Mapping
hr: Učitaj mapiranje

en: Loading
hr: Učitavanje

en: Loading...
hr: Učitavanje..

en: Loads all variables available to the current page template into a pop-up window. To trigger, add <em>&smartyDebug=1</em> to any CiviCRM URL query string. Make sure you have pop-up blocking disabled in your browser for the CiviCRM site URL.
hr: Učitava sve varijable dostupne trenutnom predlošku stranice u skočni prozor. Da biste pokrenuli, dodajte <em>& smartyDebug=1</em> bilo kojem CiviCRM URL nizu upita. Provjerite je li u pregledniku onemogućeno blokiranje skočnih prozora za URL CiviCRM web-mjesta.

en: Local path
hr: Lokalni put

en: Locale to use when formatting money (and in future dates). This replaces thousandsSeparator & decimalSeparator & moneyFormat settings.
hr: Regionalna shema koja će se koristiti prilikom oblikovanja novca (i u budućim datumima). To zamjenjuje tisućeSeparator & decimalSeparator & moneyFormat postavke.

en: Locale to use when formatting money (and in future dates). This replaces thousandsSeparator & decimalSeparator settings.
hr: Regionalna shema koja će se koristiti prilikom oblikovanja novca (i u budućim datumima). To zamjenjuje tisuće postavkiSeparatora i decimalnogSeparatora.

en: Localization
hr: Lokalizacija

en: Localization settings include user language, default currency and available countries for address input.
hr: Postavke lokalizacije uključuju korisnički jezik, zadanu valutu i dostupne zemlje za unos adresa.

en: Location
hr: Lokacija

en: Location Block
hr: Lokacijski blok

en: Location Block ID
hr: Blok lokacije - ID

en: Location Type
hr: Tip Lokacije

en: Location Type ID
hr: Tip lokacije ID

en: Location Type is Active?
hr: Tip lokacije je aktivan?

en: Location Type is Reserved?
hr: Tip lokacije je rezervisan?

en: Location of the CiviCRM main menu.
hr: Mjesto glavnog izbornika CiviCRM-a.

en: Location of the activity (optional, open text).
hr: Lokacija aktivnosti (opciono, tekst)

en: Location search uses the PRIMARY location for each contact by default.
hr: Prema podrazumevanim podešavanjima, pretraga lokacije koristi PRIMARNU lokaciju za svaki kontakt.

en: Location type
hr: Tip lokacije

en: Location type ID
hr: ID tipa lokacije

en: Location types provide convenient labels to differentiate contacts' location(s). Administrators may define as many additional types as appropriate for your constituents (examples might be Main Office, School, Vacation Home...).
hr: Vrste lokacija pružaju prikladne oznake za razlikovanje lokacija kontakata. Administratori mogu definirati onoliko dodatnih vrsta koliko je prikladno za vaše birače (primjeri mogu biti Glavni ured, Škola, Kuća za odmor ...).

en: Location where the civicrm module or component has been installed.
hr: Mjesto na kojem je instaliran građanski modul ili komponenta.

en: Locked
hr: Zaključano

en: Log Contact ID
hr: Log ID kontakta

en: Log Date (When)
hr: Datum evidencije (kada)

en: Log Host
hr: Domaćin loga

en: Log ID
hr: ID Loga

en: Log Timestamp
hr: Log vremenska oznaka

en: Log Type
hr: Vrsta zapisnika

en: Log Type Table
hr: Tablica vrste zapisnika

en: Log of contact and activity records created or updated in a given date range.
hr: Evidencija zapisa kontakata i aktivnosti kreiranih ili ažuriranih u datom opsegu datuma.

en: Logging
hr: Zapisivanje

en: Logging Details
hr: Detalji logovanja

en: Logging Unique ID not recorded before
hr: Zapisivanje jedinstvenog ID-a koji prije nije zabilježen

en: Logging is not supported in multilingual environments.
hr: Zapisivanje nije podržano u višejezičnim okruženjima.

en: Login to your account
hr: Prijavite se na svoj račun

en: Login to your account at
hr: Prijavite se na svoj račun na adresi

en: Long-term housing plan
hr: Dugoročni plan stanovanja

en: Longitude
hr: Geografska dužina

en: Longitude of the Address for mapping
hr: Geografska dužina adrese za mapiranje

en: Low
hr: Nisko

en: Luganda
hr: Luganda jezik; ganda

en: Luxembourgish, Letzeburgesch
hr: Luksemburški jezik

en: Lybunt Report
hr: Lybuntov izvještaj

en: MD5 Hash
hr: MD5 haš

en: Macedonian
hr: Makedonski jezik

en: Machine name for Case Type
hr: Naziv stroja za vrstu kućišta

en: Mail Account
hr: Korisnički račun elektroničke pošte

en: Mail Account Password
hr: Šifra mail naloga

en: Mail Account Username
hr: Korisničko ime mail naloga

en: Mail Account Uses SSL
hr: Mail nalog koristi SSL

en: Mail Bounce Report
hr: Izveštaj o odbijenim mailovima

en: Mail Bounce: %1
hr: Odbijanje pošte: %1

en: Mail Click-Through Report
hr: Mail izveštaj klikom

en: Mail Detail Report
hr: Detaljni Mail izveštaj

en: Mail Error
hr: Pogreška pošte

en: Mail Folder
hr: Mail folder

en: Mail Not Sent
hr: Pošta nije poslana

en: Mail Opened Report
hr: Izveštaj o otvorenim mailovima

en: Mail Opened: %1
hr: Otvorena pošta: %1

en: Mail Port
hr: Mail port

en: Mail Protocol
hr: Mail protokol

en: Mail Reports
hr: Mail izveštaji

en: Mail Sent
hr: Poslana pošta

en: Mail Setting Deleted.
hr: Postavka pošte obrisana.

en: Mail Settings ID
hr: ID Mail podešavanja

en: Mail Settings Name
hr: Ime mail podešavanja

en: Mail Summary
hr: Sažetak pošte

en: Mail Summary Report
hr: Izveštaj - kratak pregled maila

en: Mail not sent
hr: Pošta nije poslana

en: Mail routing error
hr: Greška sa usmeravanjem pošte

en: Mailer Batch Limit
hr: Ograničenje serije pošiljatelja pošte

en: Mailer Configuration
hr: Konfiguracija pošiljatelja pošte

en: Mailer Cron Job Limit
hr: Ograničenje zadatka Crona pošiljatelja pošte

en: Mailer Job Size
hr: Veličina posla pošiljatelja pošte

en: Mailer Throttle Time
hr: Vrijeme gasa pošiljatelja pošte

en: Mailing A
hr: Slanje A

en: Mailing AB
hr: Ab primatelja e-pošte

en: Mailing ABs
hr: Poštanski listovi

en: Mailing Approval Note
hr: Obavijest o odobrenju primatelja e-pošte

en: Mailing Approval Status
hr: Stanje odobrenja primatelja e-pošte

en: Mailing Approval URL
hr: URL odobrenja primatelja e-pošte

en: Mailing Approved Date
hr: Odobreni datum odobravanja primatelja e-pošte

en: Mailing B
hr: Slanje B

en: Mailing Backend
hr: Pozadinski sustav primatelja e-pošte

en: Mailing Bounce Event
hr: Događaj odbijanja pošte

en: Mailing Bounce Events
hr: Događaji odbijanja slanja pošte

en: Mailing Completed
hr: Slanje pošte je dovršeno

en: Mailing Component
hr: Komponenta primatelja e-pošte

en: Mailing Component Body HTML
hr: HTML tijela komponente primatelja e-pošte

en: Mailing Component ID
hr: ID komponente primatelja e-pošte

en: Mailing Component Is Active?
hr: Komponenta primatelja e-pošte je aktivna?

en: Mailing Component Type
hr: Vrsta komponente primatelja e-pošte

en: Mailing Component is Default?
hr: Komponenta primatelja e-pošte je zadana?

en: Mailing Components
hr: Komponente primatelja e-pošte

en: Mailing Confirmation Event
hr: Događaj potvrde pošte

en: Mailing Confirmation ID
hr: ID potvrde primatelja e-pošte

en: Mailing Contribution Events
hr: Događaji doprinosa primatelju e-pošte

en: Mailing Created Date
hr: Datum stvaranja skupa e-pošte

en: Mailing Creator (Email)
hr: Autor primatelja e-pošte (e-pošta)

en: Mailing Creator (Name)
hr: Autor primatelja e-pošte (ime)

en: Mailing Date
hr: Datum slanja e-pošte

en: Mailing Delivery
hr: Dostava primatelja e-pošte

en: Mailing Delivery Event
hr: Događaj isporuke primatelja pošte

en: Mailing Delivery Events
hr: Događaji isporuke pošte

en: Mailing Error
hr: Greška sa mailingom

en: Mailing Event Queue ID
hr: ID reda čekanja događaja primatelja e-pošte

en: Mailing Footer
hr: Mailing podnožje

en: Mailing Footer - HTML
hr: Mailing podnožje - HTML

en: Mailing Footer - Plaintext
hr: Mailing podnožje - Plaintext

en: Mailing Forwarded Event
hr: Proslijeđeni događaj primatelja e-pošte

en: Mailing Forwarded Events
hr: Slanje proslijeđenih događaja poštom

en: Mailing From Email
hr: Slanje e-pošte e-poštom

en: Mailing From Name
hr: Slanje pošte od imena

en: Mailing Group
hr: Grupa primatelja e-pošte

en: Mailing Group Entity
hr: Entitet grupe primatelja e-pošte

en: Mailing Group Entity Table
hr: Tablica entiteta grupe primatelja e-pošte

en: Mailing Group ID
hr: ID grupe primatelja e-pošte

en: Mailing Group Search
hr: Pretraživanje grupe primatelja e-pošte

en: Mailing Group Search Arguments
hr: Argumenti pretraživanja grupe primatelja e-pošte

en: Mailing Group Type
hr: Vrsta grupe primatelja e-pošte

en: Mailing Group(s)
hr: Grupe primatelja e-pošte

en: Mailing Groups
hr: Grupe primatelja e-pošte

en: Mailing HTML
hr: HTML primatelja e-pošte

en: Mailing HTML:
hr: HTML primatelja e-pošte:

en: Mailing Hash
hr: Raspršivanje pošte

en: Mailing Header
hr: Zaglavlje mailinga

en: Mailing Header - HTML
hr: Zaglavlje mailinga - HTML

en: Mailing Header - Plaintext
hr: Zaglavlje mailinga - Plaintext

en: Mailing ID (A)
hr: ID slanja pošte (A)

en: Mailing ID (B)
hr: ID primatelja e-pošte (B)

en: Mailing ID (C)
hr: ID primatelja e-pošte (C)

en: Mailing Job
hr: Posao slanja e-pošte

en: Mailing Job End Date
hr: Datum završetka posla primatelja e-pošte

en: Mailing Job ID
hr: ID posla slanja pošte

en: Mailing Job Is Test?
hr: Posao slanja pošte je test?

en: Mailing Job Limit
hr: Ograničenje posla primatelja e-pošte

en: Mailing Job Offset
hr: Pomak posla slanja pošte

en: Mailing Job Start Date
hr: Datum početka posla primatelja e-pošte

en: Mailing Job Status
hr: Stanje posla primatelja e-pošte

en: Mailing Job Type
hr: Vrsta posla primatelja e-pošte

en: Mailing Jobs
hr: Poslovi slanja pošte

en: Mailing Key
hr: Poštanski ključ

en: Mailing Label
hr: Adresna naljepnica

en: Mailing Label Format
hr: Format oznake za mailing

en: Mailing Label Tokens
hr: Tokeni poštanskih naljepnica

en: Mailing Labels
hr: Adresne naljepnice

en: Mailing Language
hr: Jezik primatelja e-pošte

en: Mailing List
hr: Mailing lista

en: Mailing List Subscription
hr: Pretplata na popis primatelja e-pošte

en: Mailing Name
hr: Naslov mailinga

en: Mailing Name(s)
hr: Poštanski nazivi

en: Mailing Name.
hr: Poštansko ime.

en: Mailing Opened Event
hr: Događaj otvorenog slanja pošte

en: Mailing Opened Events
hr: Otvaranje otvorenih događaja primatelja pošte

en: Mailing Opened ID
hr: ID otvorenog slanja pošte

en: Mailing Queue Event
hr: Događaj reda čekanja primatelja e-pošte

en: Mailing Queue Events
hr: Događaji u redu čekanja primatelja e-pošte

en: Mailing Recipient
hr: Primatelj primatelja e-pošte

en: Mailing Recipients
hr: Primaoci mailinga

en: Mailing Recipients ID
hr: ID primatelja primatelja primatelja e-pošte

en: Mailing Report
hr: Izvještaj o skupnom mailingu

en: Mailing Resubscribe
hr: Ponovna pretplata na poštu

en: Mailing Scheduled Date
hr: Zakazani datum slanja e-pošte

en: Mailing Sender
hr: Pošiljatelj pošiljke

en: Mailing Settings
hr: Postavke skupa e-pošte

en: Mailing Start Date
hr: Datum početka slanja e-pošte

en: Mailing Status
hr: Status e-maila

en: Mailing Subject
hr: Naslov e-maila

en: Mailing Subscribe
hr: Pretplata na slanje pošte

en: Mailing Subscribe Hash
hr: Raspršivanje pretplate na poštu

en: Mailing Subscribe ID
hr: ID pretplate na slanje pošte

en: Mailing Subscribe Timestamp
hr: Vremenska oznaka pretplate na slanje pošte

en: Mailing Text:
hr: Tekst primatelja e-pošte:

en: Mailing Type
hr: Vrsta primatelja e-pošte

en: Mailing URL (Edit)
hr: URL primatelja e-pošte (uređivanje)

en: Mailing URL (Schedule)
hr: URL primatelja e-pošte (Raspored)

en: Mailing URL (View)
hr: URL primatelja e-pošte (prikaz)

en: Mailing Visibility
hr: Vidljivost pošte

en: Mailing bounced ID
hr: ID odbijenog mailinga

en: Mailing click through ID
hr: ID mailing klikova

en: Mailing content has been uploaded
hr: Saržaj mailinga je postavljen

en: Mailing content uploaded
hr: Saržaj mailinga postavljen

en: Mailing delivered ID
hr: ID dostavljenog mailinga

en: Mailing group
hr: Grupa mailinga

en: Mailing has been approved/rejected
hr: Mailing je odobren/odbijen

en: Mailing has been completed
hr: Mailing je završen

en: Mailing has been created
hr: Mailing je kreiran

en: Mailing has been queued
hr: Mailing je na čekanju

en: Mailing has been scheduled
hr: Mailing je zakazan

en: Mailing has been updated
hr: Mailing je ažuriran

en: Mailing is forwarded successfully to %count email address. | Mailing is forwarded successfully to %count email addresses.
hr[0]: Slanje pošte uspješno proslijeđeno na %count adresu e-pošte.
hr[1]: Slanje pošte uspješno proslijeđeno na %count adresu e-pošte.
hr[2]: Slanje pošte uspješno proslijeđeno na %count adrese e-pošte.

en: Mailing is not forwarded to the given email address. | Mailing is not forwarded to the given email addresses.
hr[0]: Slanje pošte ne prosljeđuje se na navedenu adresu e-pošte.
hr[1]: Slanje pošte ne prosljeđuje se na navedenu adresu e-pošte.
hr[2]: Slanje pošte ne prosljeđuje se na navedene adrese e-pošte.

en: Mailing labels - print
hr: Oznake za mailing – štampanje

en: Mailing name
hr: Ime mailinga

en: Mailing opened ID
hr: ID otvorenog mailinga

en: Mailing permalink
hr: Permalink mailinga

en: Mailing reply ID
hr: ID odgovora na mailing

en: Mailing unsubscribeded ID
hr: ID mailing odjave

en: Mailing:
hr: Slanje poštom:

en: Mailing: Trackable Opens
hr: Slanje pošte: otvara se može pratiti

en: Mailing: Trackable Replies
hr: Slanje e-pošte: odgovori koji se mogu pratiti

en: Mailing: Trackable URL Clicks
hr: Slanje e-pošte: klikovi URL-a koji se mogu pratiti

en: MailingAB ID
hr: ID mailingaba

en: Mailings
hr: Skupni mailovi

en: Mailings sent to %1
hr: Skupna pisma poslana %1

en: Main
hr: Glavna

en: Main Information
hr: Osnovne informacije

en: Main Menu
hr: Glavni meni

en: Main Tag List
hr: Glavna lista tagova

en: Main Tag Tree
hr: Glavna struktura tagova

en: Main Text Color
hr: Boja glavnog teksta

en: Main office location
hr: Lokacija sedišta

en: Major Donor
hr: Veliki donator

en: Make CiviCRM aware of multiple domains. You should configure a domain group if enabled
hr: Osvijestite CiviCRM o više domena. Ako je omogućeno, konfigurirajte grupu domena

en: Make Contribution
hr: Doniraj

en: Make Mailing Labels
hr: Napravi oznake za mailing

en: Make Name Badges
hr: Napravite značke s imenom

en: Make Payment
hr: Uplati

en: Make Pledge Payment(s):
hr: Uplate zaloga:

en: Make Thank-you Letters
hr: Napravi pisma zahvalnice

en: Make a Copy
hr: Napravi kopiju

en: Make a Copy of CiviCRM Contribution Page
hr: Napravi kopiju CiviCRM stranice za donaciju

en: Make a Copy of CiviCRM Profile Group
hr: Napravi kopiju grupe CiviCRM profila

en: Make a Copy of Price Set
hr: Napravi kopiju seta cena

en: Make a contribution
hr: Doniraj

en: Make it easy for participants to spread the word about this event to friends and colleagues.
hr: Olakšajte sudionicima širenje vijesti o ovom događaju među prijateljima i kolegama.

en: Make sure at least one parent group is set.
hr: Podesite barem jednu nadređenu grupu.

en: Make sure the CAPTCHA feature is NOT enabled for this profile when you are grabbing the HTML code. CAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting an HTML Snippet profile form with CAPTCHA included will ALWAYS result in a CAPTCHA validation error - which means that the information entered by the user can not be saved.
hr: Uverite se da je funkcija CAPTCHA NIJE uključena za ovaj profil kada preuzimate HTML kôd. CAPTCHA zahteva dinamičko genrisanje stranice. Prosleđivanje HTML formulara sa isečkom profila sa obuhvaćenom funkcijom CAPTCHA dovelo bi do greške sa CAPTCHA validacijom, što znači da informacije koje je uneo korisnik nije moguće sačuvati.

en: Make sure you have enough privileges in the access control system.
hr: Uverite se da imate potrebne dozvole u sistemu za kontrolu pristupa.

en: Make this option value 'selected' by default?
hr: Neka ova vrednost za opciju bude 'odabrana' prema podrazumevanim podešavanjima?

en: Malagasy
hr: Malgaški jezik

en: Malay
hr: Malajski jezik

en: Malayalam
hr: Malajalam jezik

en: Male
hr: Muškarac

en: Maltese
hr: Malteški jezik

en: Manage
hr: Upravljaj

en: Manage - Scheduled Jobs
hr: Upravljaj - zakazani poslovi

en: Manage ACL Roles
hr: Upravljanje ACL ulogama

en: Manage Case
hr: Menadžment predmeta

en: Manage Case #%1
hr: Menadžment predmeta #%1

en: Manage Contribution Page
hr: Menadžment stranice za doniranje

en: Manage Contribution Pages
hr: Menadžment stranica za doniranje

en: Manage Event Templates
hr: Upravljanje predlošcima događaja

en: Manage Events
hr: Upravljanje događajima

en: Manage Groups
hr: Uredi grupe

en: Manage Personal Campaign Pages
hr: Menadžment stranica lične kampanje

en: Manage event participant statuses below. Enable selected statuses to allow event waitlisting and/or participant approval.
hr: U nastavku upravljajte statusima sudionika događaja. Omogućite odabrane statuse da biste omogućili popis čekanja događaja i/ili odobrenje sudionika.

en: Manage report templates
hr: Upravljanje predlošcima izvješća

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed.
hr: Upravljajte pravilima koja se koriste za identifikovanje potencijalno dupiranih zapisa kontakata. Pretražite duplikate koristeći izabrano pravilo i spojite duplirane podatke o kontaktima po potrebi.

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed. Click <strong>Edit Rule</strong> to review or modify the rules for each type of contact. You will generally want to maintain both 'Supervised' and 'Unsupervised' rules for each contact type.
hr: Upravljajte pravilima koja se koriste za identifikovanje potencijalno dupiranih zapisa kontakata. Pretražite duplikate koristeći izabrano pravilo i spojite duplirane podatke o kontaktima po potrebi. Kliknite na <strong>Uredi pravilo</strong> da biste pregledali ili izmenili pravila za svaki tip kontakta. Generalno govoreći, želećete da održite pravila 'sa nadzorom' i 'bez nadzora' za svaki tip kontakta.

en: Managed ID
hr: ID upravljanja

en: Manager
hr: Menadžer

en: Managing Your Page
hr: Upravljanje stranicom

en: Mandatory fields (first name and last name, OR email address) are missing from this form.
hr: U ovom obrascu nedostaju obavezna polja (ime i prezime, ILI email adresa).

en: Manual Assignment of Related Membership
hr: Ručna dodjela povezanog članstva

en: Manual Batch
hr: Ručna grupa

en: Manual Recipients
hr: Ručni primatelji

en: Manual Synchronization:
hr: Ručna sinhronizacija:

en: Manual contribution amount
hr: Ručno unet iznos donacije

en: Manual membership and price
hr: Ručno članstvo i cijena

en: Manually Synchronize
hr: Ručna sinhronizacija

en: Manx
hr: Manks jezik

en: Map
hr: Mapa

en: Map %1 Address
hr: Mapa %1 adrese

en: Map Contact
hr: Mapa kontakta

en: Map Enabled
hr: Karta omogućena

en: Map Link
hr: Mapa - link

en: Map Location(s)
hr: Mapa - lokacija (lokacije)

en: Map Primary Address
hr: Mapiraj primarnu adresu

en: Map Profile
hr: Mapa profila

en: Map Provider Key
hr: Mapiranje ključa davatelja usluga

en: Map contacts
hr: Mapiraj kontakte

en: Map event location
hr: Lokacija događaja na karti

en: Map these contacts
hr: Mapiraj ove kontakte

en: Map this Address
hr: Mapirajte ovu adresu

en: Map this Location
hr: Lokacija na karti

en: Mapper for Field %1
hr: Mapiranje za polje %1

en: Mapping Field ID
hr: ID polja za mapiranje

en: Mapping ID
hr: ID mapiranja

en: Mapping Provider
hr: Davatelj usluga mapiranja

en: Mapping Type
hr: Tip mapiranja

en: Mapping and Geocoding
hr: Kartografija i geokodiranje

en: Mapping features require PHP version 5 or greater
hr: Mapiranje zahtjeva PHP verziju 5 ili više

en: Marathi
hr: Marathi jezik

en: Mark All
hr: Označi sve

en: Mark Target Contact(s) for this Relationship
hr: Označite ciljani kontakt (kontakte) za ovu vezu

en: Mark as Dedupe Exception
hr: Označi kao izuzetak deduplikacije

en: Mark the target contact(s) for this relationship if it appears below. Otherwise you may modify the search name above and click Search again.
hr: Označite ciljane kontakte za ovaj odnos ako se prikazuje ispod. U suprotnomm možete da modifikujete naziv pretrage iznad, a zatim da ponovo da kliknete na Pretraži.

en: Mark this pair as not a duplicate.
hr: Označi da ovaj par nije dupliran.

en: Marked as duplicates.
hr: Obeleženi kao duplikati.

en: Marked as non duplicates.
hr: Označeni kao da nisu duplikati.

en: Market Value
hr: Tržišna vrednost

en: Markup
hr: Označavanje

en: Marshallese
hr: Maršalski jezik

en: Mask
hr: Format unosa

en: Masked Account Number
hr: Maskirani broj računa

en: Mass SMS
hr: Masovni SMS

en: Mass emails sent from CiviMail.
hr: Masovni e-mailovi poslani iz CiviMaila.

en: Master Address Belongs To
hr: Glavna adresa pripada %1

en: Match Fields
hr: Uspredi polja

en: Match Value or Expression
hr: Podudaranje vrijednosti ili izraza

en: Matched Gift
hr: Uklopljeni poklon

en: Matched values are replaced with this prefix plus a unique code. EX: If replacement prefix for &quot;Vancouver&quot; is <em>city_</em>, occurrences will be replaced with <em>city_39121</em>.
hr: Podudarne vrijednosti zamjenjuju se ovim prefiksom plus jedinstvenim kodom. EX: Ako se <em>city_</em> zamjenski prefiks za &quot;Vancouver&quot;, pojave će se zamijeniti <em>city_39121</em>.

en: Matching CiviCRM Field
hr: CiviCRM polje koje se poklapa

en: Matching Contributions to Contributors
hr: Poklapanje donacija sa donatorima

en: Matching Memberships to Contacts
hr: Usklađivanje članstva s kontaktima

en: Matching Rule for %1 Contacts
hr: Pravilo poklapanja za %1 kontakte

en: Matching this contact based on the de-dupe rule would cause an external ID conflict
hr: Uparivanje ovog kontakta zasnovano na pravilu sprečavanja dupliranja dovelo bi do spoljnog konflikta sa ID-om

en: Matching to Contacts for Inserts and Updates
hr: Podudaranje sa kontaktima za ubacivanja i ažuriranja

en: Max
hr: Maksimum

en: Max Age
hr: Maksimum godina

en: Max Instances
hr: Maksimalni broj instanci

en: Max Number Of Contacts
hr: Maksimalan broj kontakta

en: Max Number of Participants
hr: Maksimalan broj sudionika

en: Max Participant
hr: Maksimum učesnika

en: Max Participants
hr: Max sudionika

en: Max Related
hr: Maksimalno povezano

en: Max Related Members for Type
hr: Maksimalan broj povezanih članova za vrstu

en: Max Value
hr: Maksimalna vrednost

en: Max participants should be a positive number
hr: Maksimalni broj sudionika trebao bi biti pozitivan broj

en: Max related
hr: Maksimalno povezano

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Maximum Additional Participants
hr: Maksimalan broj dodatnih sudionika

en: Maximum Attachments
hr: Maksimalan broj privitaka

en: Maximum Attachments For Backend Processes
hr: Maksimalan broj privitaka za pozadinske procese

en: Maximum Exceeded
hr: Maksimum premašen

en: Maximum File Size (in MB)
hr: Maksimalna veličina datoteke (u MB)

en: Maximum Multiple Records
hr: Maksimum višestrukih zapisa

en: Maximum Number of Reminders
hr: Maksimalan broj podsjetnika

en: Maximum Participants
hr: Maksimalan broj sudionika

en: Maximum Records
hr: Maksimum zapisa

en: Maximum Related Memberships
hr: Maksimalno povezanih članstva

en: Maximum Reminders Send
hr: Maksimalan broj podsjetnika za slanje

en: Maximum Size of file (documents, images, etc.) which can be attached to emails or activities.<br />Note: php.ini should support this file size.
hr: Maksimalna veličina datoteke (dokumenata, slika itd.) koja se može priložiti e-pošti ili aktivnostima.<br />Napomena: php.ini bi trebao podržavati ovu veličinu datoteke.

en: Maximum Upload File Size: %1 MB
hr: Maksimalna veličina postavljenog fajla: %1 MB

en: Maximum additional participants
hr: Maksimalan broj dodatnih sudionika

en: Maximum file size cannot exceed limit defined in "php.ini" ("upload_max_filesize=%1").
hr: Najveća vrednost fajla definirana u "php.ini" ne može biti nadmašena ("upload_max_filesize=%1").

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Maximum number of additional participants per registration
hr: Maksimalan broj dodatnih sudionika po prijavi

en: Maximum number of additional participants that can be registered on a single booking
hr: Maksimalni broj dodatnih sudionika koji se mogu prijaviti na jednu rezervaciju

en: Maximum number of contacts
hr: Maksimalan broj kontakta

en: Maximum number of contacts that can be reserved for an interviewer at one time.
hr: Maksimalan broj kontakata koji mogu biti rezervisani za anketara odjednom.

en: Maximum number of contacts to allow for survey.
hr: Maksimalno dozvoljen broj kontakata za anketu.

en: Maximum number of files (documents, images, etc.) which can be attached to emails or activities. This setting applies to UI forms and limits the number of fields available on the form.
hr: Maksimalan broj datoteka (dokumenata, slika itd.) koje se mogu priložiti e-porukama ili aktivnostima. Ova postavka primjenjuje se na obrasce korisničkog sučelja i ograničava broj polja dostupnih na obrascu.

en: Maximum number of files (documents, images, etc.) which can be processed during backend processing such as automated inbound email processing. This should be a big number higher than the other Maximum Attachments setting above. This setting here merely provides an upper limit to prevent attacks that might overload the server.
hr: Maksimalan broj datoteka (dokumenata, slika itd.) koje se mogu obraditi tijekom pozadinske obrade, kao što je automatizirana ulazna obrada e-pošte. To bi trebao biti veliki broj veći od ostalih gornjih postavki Maksimalni privici. Ova postavka ovdje samo pruža gornju granicu kako bi se spriječili napadi koji bi mogli preopteretiti poslužitelj.

en: Maximum number of items in a batch.
hr: Maksimalan broj artikala u seriji.

en: Maximum number of minutes that secure form data should linger
hr: Maksimalan broj minuta koje osiguravaju podatke obrasca trebao bi se zadržati

en: Maximum number of multiple records
hr: Maksimalan broj višestrukih zapisa

en: Maximum number of registered participants to allow. After max is reached, a custom Event Full message is displayed. If NULL, allow unlimited number of participants.
hr: Maksimalan dopušteni broj prijavljenih sudionika. Nakon što se postigne maksimum, prikazuje se prilagođena poruka Event Full. Ako je NULL, dopušta neograničen broj sudionika.

en: Maximum number of related memberships
hr: Maksimalan broj povezanih članstva

en: Maximum number of related memberships (leave blank for unlimited).
hr: Maksimalan broj povezanih članstva (ostavite prazno za neograničeno).

en: Maximum number of related memberships (membership_type override).
hr: Maksimalan broj povezanih članstva (membership_type nadjačavanje).

en: Maximum number of related memberships.
hr: Maksimalan broj povezanih članstva.

en: Maximum recipient fields allowed in tell a friend
hr: Maksimalna dopuštena polja primatelja u odjeljku Recite prijatelju

en: Maximum reserved at one time
hr: Maksimum rezervisanih odjednom

en: Maximum reserved at one time should be a positive number
hr: Maksimum rezervisanih odjednom mora biti pozitivan broj

en: Maximum total number of contacts that can be in a reserved state for an interviewer.
hr: Maksimalan broj kontakata koji mogu biti rezervisani za anketara.

en: May be used to over-ride contact view and edit templates.
hr: Može biti korišćen da zameni pregled kontakta i izmenu šablona.

en: May contain civicrm_financial_item, civicrm_contribution, civicrm_financial_trxn, civicrm_grant, etc
hr: Može sadržavati civicrm_financial_item, civicrm_contribution, civicrm_financial_trxn, civicrm_grant itd

en: May contain civicrm_line_item, civicrm_financial_trxn etc
hr: Može sadržavati civicrm_line_item, civicrm_financial_trxn itd

en: Median
hr: Medijan

en: Medical evaluation
hr: Medicinska procjena

en: Medium
hr: Srednji

en: Meeting
hr: Sastanak

en: Member
hr: Član

en: Member Contact Type
hr: Vrsta kontakta člana

en: Member Count
hr: Broj članova

en: Member Dashboard
hr: Nadzorna ploča člana

en: Member Dues
hr: Članarine

en: Member Group(s)
hr: Grupe članova

en: Member Name
hr: Ime člana

en: Member Name or Email
hr: Ime člana ili e-pošta

en: Member Since
hr: Član od

en: Member Since %2 %1
hr: Član od %2 %1

en: Member Since / Member Type
hr: Član od / vrsta člana

en: Member Tag(s)
hr: Oznake člana

en: Members
hr: Članovi

en: Members as of %1 %2
hr: Članovi od %1 %2

en: Members assigned this membership type belong to which organization (e.g. this is for membership in 'Save the Whales - Northwest Chapter'). NOTE: This organization/group/chapter must exist as a CiviCRM Organization type contact.
hr: Članovi kojima je dodijeljena ova vrsta članstva pripadaju kojoj organizaciji (npr. ovo je za članstvo u "Spasimo kitove - sjeverozapadno poglavlje"). NAPOMENA: Ova organizacija/grupa/poglavlje mora postojati kao kontakt vrste CiviCRM organizacije.

en: Members by Type
hr: Članovi po vrsti

en: Members of <a href="%1">%2</a>
hr: Članovi <a href="%1">%2</a>

en: Membership
hr: Članarina

en: Membership #
hr: Članstvo #

en: Membership Added
hr: Dodano je članstvo

en: Membership Autorenewal Billing Updates
hr: Članstvo Autorenewal Ažuriranja naplate

en: Membership Block
hr: Blok članstva

en: Membership Block Display Minimum Fee
hr: Blok članstva Prikaži minimalnu naknadu

en: Membership Block Entity Table
hr: Tablica entiteta bloka članstva

en: Membership Block ID
hr: ID bloka članstva

en: Membership Block Is Separate Payment
hr: Članski blok je zasebno plaćanje

en: Membership Block Membership Types
hr: Vrste članstva blokiraju članstvo

en: Membership Block New Text
hr: Članstvo blokira novi tekst

en: Membership Block New Title
hr: Članstvo blokira novi naslov

en: Membership Block Renewal Text
hr: Tekst obnove bloka članstva

en: Membership Block Renewal Title
hr: Naslov obnove bloka članstva

en: Membership Blocks
hr: Blokovi članstva

en: Membership Bulk Entry
hr: Grupni unos članstva

en: Membership Change Date
hr: Datum promjene članstva

en: Membership Confirmation and Receipt
hr: Potvrda članstva i potvrda članstva

en: Membership Deleted
hr: Članstvo je izbrisano

en: Membership Detail Report
hr: Detaljno izvješće o članstvu

en: Membership End Date
hr: Datum kraja članstva

en: Membership Fee
hr: Članarina

en: Membership Fee Total
hr: Ukupna članarina

en: Membership Fields
hr: Polja članstva

en: Membership ID
hr: ID članstva

en: Membership Import
hr: Uvoz članstva

en: Membership Information
hr: Informacije o članstvu

en: Membership Invalid
hr: Nevažeće članstvo

en: Membership Join Date
hr: Datum pridruživanja članstvu

en: Membership Lapse Date
hr: Datum isteka članstva

en: Membership Letter (PDF)
hr: Pismo članstva (PDF)

en: Membership Log
hr: Zapisnik članstva

en: Membership Log End Date
hr: Datum završetka zapisnika članstva

en: Membership Log ID
hr: ID zapisnika članstva

en: Membership Log Start Date
hr: Datum početka zapisnika članstva

en: Membership Logs
hr: Zapisnici članstva

en: Membership Num Terms
hr: Uslovi broja članstva

en: Membership Options
hr: Članstvo - opcije

en: Membership Organization
hr: Organizacija za članstvo

en: Membership Organization and Type
hr: Organizacija i vrsta članstva

en: Membership Owner ID
hr: ID vlasnika članstva

en: Membership Payment
hr: Plaćanje članstva

en: Membership Payment ID
hr: ID plaćanja članstva

en: Membership Payment and Receipt
hr: Plaćanje članstva i primitak

en: Membership Payments
hr: Uplate članstva

en: Membership Period
hr: Razdoblje članstva

en: Membership Renewal
hr: Obnavljanje članstva

en: Membership Renewal Confirmation and Receipt
hr: Potvrda i primitak obnove članstva

en: Membership Renewal Reminder
hr: Podsetnik za obnavljanje članstva

en: Membership Renewal using a credit card requires a Membership fee. Since there is no fee associated with the selected membership type, you can use the normal renewal mode.
hr: Obnova članstva kreditnom karticom zahtijeva članarinu. Budući da s odabranom vrstom članstva nema naknade, možete koristiti uobičajeni način obnove.

en: Membership Report (Detail)
hr: Izveštaj o članstvu (detaljni)

en: Membership Report (Lapsed)
hr: Izveštaj o članstvu (istekla članstva)

en: Membership Report (Summary)
hr: Izveštaj o članstvu (pregled)

en: Membership Section Enabled?
hr: Sekcija članstva je omogućena?

en: Membership Settings
hr: Podešavanja članstva

en: Membership Signup
hr: Prijava za članstvo

en: Membership Source
hr: Izvor članstva

en: Membership Start Date
hr: Datum početka članstva

en: Membership Status
hr: Status članstva

en: Membership Status Error
hr: Pogreška statusa članstva

en: Membership Status ID
hr: ID statusa članstva

en: Membership Status Is NOT Overriden
hr: Status članstva NIJE nadjačan

en: Membership Status Is Override?
hr: Status članstva je nadjačan?

en: Membership Status Is Overriden
hr: Status članstva je nadjačan

en: Membership Status Is Overriden?
hr: Status članstva je nadjačan?

en: Membership Statuses
hr: Statusi članstva

en: Membership Summary
hr: Kratak pregled članstva

en: Membership Summary Report
hr: Sažeto izvješće o članstvu

en: Membership Transaction #
hr: Transakcija članstva #

en: Membership Type
hr: Tip članstva

en: Membership Type Duration Interval
hr: Interval trajanja vrste članstva

en: Membership Type Duration Unit
hr: Jedinica trajanja vrste članstva

en: Membership Type Not Deleted
hr: Vrsta članstva nije izbrisana

en: Membership Type Plan
hr: Plan vrste članstva

en: Membership Type Receipt Text
hr: Tekst primke vrste članstva

en: Membership Type Relationship
hr: Odnos vrste članstva

en: Membership Type Renewal Text
hr: Tekst obnove vrste članstva

en: Membership Type:
hr: Vrsta članstva:

en: Membership Types
hr: Vrsta članstva

en: Membership Types Default
hr: Zadane vrste članstva

en: Membership Types Label
hr: Oznaka vrsta članstva

en: Membership for %1 has been updated.
hr: Članstvo za %1 je ažurirano.

en: Membership import files must contain data needed to <strong>match the membership to the contact record</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
hr: Datoteke uvoza članstva moraju sadržavati podatke potrebne za <strong>podudaranje članstva sa zapisom kontakta</strong>. S ovim "podudaranjem" može se rukovati na nekoliko različitih načina:

en: Membership import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import memberships for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match memberships to contacts. Then return to this screen and import the membership records.
hr: Uvoz članstva zahtijeva da svaka osoba, kućanstvo ili organizacija već postoji kao zapis kontakta u civiCRM bazi podataka. Ako trebate uvesti članstva za zapise kontakata koji još nisu dodani u CiviCRM - to ćete učiniti u dva koraka. Najprije upotrijebite <strong>Uvoz kontakata</strong> da biste dodali zapise o kontaktima. Ako je moguće, uključite jedinstveni "vanjski ID" za svaki novi kontakt koji zatim možete koristiti za usklađivanje članstva s kontaktima. Zatim se vratite na ovaj zaslon i uvezite zapise članstva.

en: Membership is Auto-Renew
hr: Članstvo je automatsko obnavljanje

en: Membership is Auto-Renew and Cancelled
hr: Članstvo je automatsko obnavljanje i otkazano

en: Membership is Auto-Renew and Ended
hr: Članstvo je automatsko obnavljanje i završeno

en: Membership is Auto-Renew and Failed
hr: Članstvo je automatsko obnavljanje i neuspješno

en: Membership is Auto-Renew and In Progress
hr: Članstvo je automatsko obnavljanje i u tijeku

en: Membership is NOT Auto-Renew
hr: Članstvo NIJE automatsko obnavljanje

en: Membership is NOT Pay Later
hr: Članstvo se NE plaća kasnije

en: Membership is Pay Later
hr: Članstvo je Plaćanje kasnije

en: Membership is a Test
hr: Članstvo je test

en: Membership is a Test?
hr: Članstvo je test?

en: Membership is automatically granted to:
hr: Članstvo se automatski dodjeljuje:

en: Membership payment amount.
hr: Iznos uplate članarine.

en: Membership payment amount. A contribution record will be created for this amount.
hr: Iznos uplate članarine. Za taj iznos kreirat će se zapis o doprinosu.

en: Membership renewed automatically
hr: Članstvo se automatski obnavlja

en: Membership section introductory text - displayed to renewing members.
hr: Uvodni tekst sekcije članstva - prikazan članovima koji obnavljaju.

en: Membership section introductory text - for new member signups.
hr: Uvodni tekst sekcije za članstvo - za registracije novih članova.

en: Membership section title - displayed to renewing members.
hr: Naslov sekcije članstva - prikazuje se članovima koji obnavljaju.

en: Membership section title - for new member signups.
hr: Naziv sekcije za članstvo - za registracije novih članova.

en: Membership signups on or after this date cover the following calendar year as well. Example: If the rollover day is November 30, membership period for signups during December will cover the following year.
hr: Prijave za članstvo na taj datum ili nakon tog datuma obuhvaćaju i sljedeću kalendarsku godinu. Primjer: ako je dan prijenosa 30. studenoga, razdoblje članstva za prijave tijekom prosinca obuhvaćat će sljedeću godinu.

en: Membership signups on or after this day of the month cover the rest of the month plus the specified number of months.
hr: Prijave za članstvo na ovaj dan u mjesecu ili nakon njega pokrivaju ostatak mjeseca plus određeni broj mjeseci.

en: Membership status is normally assigned and updated automatically based on your configured membership status rules. However, if you want to assign a status manually and bypass automated status setting, choose either "Override Permanently" or "Override Until Selected Date", Then you can select from the available status options.
hr: Status članstva obično se dodjeljuje i ažurira automatski na temelju konfiguriranih pravila statusa članstva. Međutim, ako želite ručno dodijeliti status i zaobići postavku automatiziranog statusa, odaberite "Trajno nadjačavanje" ili "Nadjačavanje do odabranog datuma", Tada možete odabrati jednu od dostupnih mogućnosti statusa.

en: Membership type is a required field.
hr: Vrsta članstva je obavezno polje.

en: Membership types are used to categorize memberships. You can define an unlimited number of types. Each type incorporates a 'name' (Gold Member, Honor Society Member...), a description, a minimum fee (can be $0), and a duration (can be 'lifetime'). Each member type is specifically linked to the membership entity (organization) - e.g. Bay Area Chapter.
hr: Vrste članstva koriste se za kategorizaciju članstva. Možete definirati neograničen broj vrsta. Svaka vrsta uključuje "ime" (Zlatni član, član društva časti ...), opis, minimalnu naknadu (može biti 0 USD) i trajanje (može biti "životni vijek"). Svaka vrsta člana posebno je povezana s članskim entitetom (organizacijom) - npr. poglavljem područja zaljeva.

en: Membership types to be exposed by this block
hr: Vrste članstva koje će ovaj blok izložiti

en: Membership will renew automatically.
hr: Članstvo se automatski obnavlja.

en: Memberships
hr: Članstva

en: Memberships - Auto-renew Billing Updates
hr: Članstva – Ažuriranja naplate automatskog obnavljanja

en: Memberships - Auto-renew Cancellation Notification
hr: Članstva – Notifikacija o otkazivanju automatskog obnavljanja

en: Memberships - Receipt (on-line)
hr: Članstva - Priznanica (onlajn)

en: Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)
hr: Članstva - Priznanice za prijavu i obnovu (oflajn)

en: Memberships can be automatically granted to related contacts by selecting a Relationship Type.
hr: Članstva se mogu automatski dodijeliti povezanim kontaktima odabirom vrste odnosa.

en: Memory (Linear)
hr: Memorija (linearna)

en: Memory allocated (PHP config option 'memory_limit')
hr: Dodeljena memorija (PHP opcija konfiguracije 'memory_limit')

en: Mental health evaluation
hr: Evaluacija mentalnog zdravlja

en: Menu '%1' has been saved.
hr: Izbornik "%1" je spremljen.

en: Menu ID
hr: ID menija

en: Menu Item
hr: Meni

en: Menu Title
hr: Naslov menija

en: Menu has been rebuilt
hr: Meni je ponovo izgrađen

en: Menubar color
hr: Boja trake izbornika

en: Menubar position
hr: Položaj trake izbornika

en: Merchant Account Email
hr: Email naloga trgovca

en: Merchant ID is not set for this payment processor
hr: Merchant ID nije podešen za ovaj procesor uplata

en: Merge
hr: Spoji

en: Merge %1 contacts
hr: Spoji %1 kontakte

en: Merge All Contacts with the Same Address
hr: Spoji sve kontakte sa istom adresom

en: Merge Case
hr: Spoji predmet

en: Merge Complete
hr: Pripajanje završeno

en: Merge Contacts with the Same Address will combine any records having the same address (street address, city, postal code, country) into a single record. If a household record already exists in which multiple individuals share an address, the household will be exported as the combined record. If no household record exists, the records will be combined and the Addressee field will list the contact names, comma-separated.
hr: Spoji kontakte sa istom adresom će udružiti sve kontakte koji imaju istu adresu (ulicu i broj, grad, poštanski broj, zemlju) u jedan zapis. Ukoliko zapis o domaćinstvu u kojem veći broj pojedinaca deli istu adresu već postoji, domaćinstvo će biti eksportovano kao kombinovani zapis. Ukoliko zapis o domaćinstvu ne postoji, zapisi će biti udruženi i polje Primaoca će sadržati imena kontakata, odvojena zarezom.

en: Merge Household Members into their Households
hr: Spoji članove domaćinstva sa njihovim domaćinstvima

en: Merge Household Members into their Households will export the household record for any contacts sharing a household address.
hr: Spajanje članova domaćinstva u njihovo domaćinstvo izvešće zapis o domaćinstvu za sve kontakte koji dele adresu domaćinstva.

en: Merge Options
hr: Spajanje - opcije

en: Merge Tags
hr: Spoji tagove

en: Merge and View Result
hr: Spoji i pregledaj rezultat

en: Merge and go to Listing
hr: Spoji i pređi na listing

en: Merge and go to Next Pair
hr: Spoji i pređi na sledeći par

en: Merge contacts
hr: Spoji kontakte

en: Merge labels for contacts belonging to the same household
hr: Spoji oznake za kontakte koji pripadaju istom domaćinstvu

en: Merge labels for contacts with the same address
hr: Spoji oznake za kontakte sa istom adreso

en: Merge operation requires selecting two contacts.
hr: Operacija spajanja zahteva slektovanje dva kontakta.

en: Merging Duplicates..
hr: Spajanje duplikata..

en: Message
hr: Poruka

en: Message Formats
hr: Formati poruke

en: Message Mode
hr: Mod poruke

en: Message Name
hr: Ime poruke

en: Message Sent | Messages Sent
hr[0]: Poruka poslata
hr[1]: Poruke poslate
hr[2]: Poruke poslate

en: Message Subject
hr: Predmet poruke

en: Message Template Format
hr: Format šablona poruke

en: Message Template HTML
hr: HTML šablona poruke

en: Message Template ID
hr: ID šablona poruke

en: Message Template Is Default?
hr: Šablon poruke je podrazmevani šablon?

en: Message Template Is Reserved?
hr: Šablon poruke je rezervisan?

en: Message Template Subject
hr: Predmet šablona poruke

en: Message Template Text
hr: Tekst šablona poruke

en: Message Template Title
hr: Naslov šablona poruke

en: Message Template Workflow for Cases
hr: Tok rada šablona poruke za slučajeve

en: Message Template Workflow for Contributions
hr: Tok rada šablona poruke za donacije

en: Message Template Workflow for Events
hr: Tok rada šablona poruke za događaje

en: Message Template Workflow for Memberships
hr: Tok rada šablona poruke za članstva

en: Message Template Workflow for Meta Templates
hr: Tok rada šablona poruke za meta šablone

en: Message Template Workflow for Petition
hr: Tok rada šablona poruke za peticiju

en: Message Template Workflow for Pledges
hr: Tok rada šablona poruke za obaveze

en: Message Template Workflow for Profiles
hr: Tok rada šablona poruke za profile

en: Message Template Workflow for Tell-a-Friend
hr: Tok rada šablona poruke za deljenje sa prijateljima

en: Message Template is used for SMS?
hr: Šablon poruke se koristi za SMS?

en: Message Text
hr: Tekst poruke

en: Message Title
hr: Naslov poruke

en: Message Tokens
hr: Tokeni poruke

en: Message caught by a content filter
hr: Poruku je presreo filter sadržaja

en: Message if Event Is Full
hr: Poruka ako je događaj pun

en: Message template with id of %1 does not have a default to revert to.
hr: Šabon poruke sa ID brojem %1 nema podrazumevani šablon na koji se može vratiti.

en: Message templates allow you to easily create similar emails or letters on a recurring basis. Messages used for membership renewal reminders, as well as event and activity related reminders should be created via <a href="%1">Schedule Reminders</a>.
hr: Predlošci poruka omogućuju vam jednostavno stvaranje sličnih poruka ili pisama na ponavljajućoj osnovi. Poruke koje se koriste za podsjetnike za obnovu članstva, kao i podsjetnike povezane s događajima i aktivnostima, trebalo bi kreirati putem <a href="%1">podsjetnika za raspored</a>.

en: Message to display on Event Information page and INSTEAD OF Event Registration form if maximum participants are signed up. Can include email address/info about getting on a waiting list, etc. Text and html allowed.
hr: Poruka za prikaz na stranici s informacijama o događaju i UMJESTO obrasca za registraciju događaja ako je prijavljen najveći broj sudionika. Može uključivati adresu e-pošte/informacije o stavljanju na listu čekanja, itd. Tekst i html dopušteni.

en: Messages used for membership renewal reminders, as well as event and activity related reminders generally use tokens specific to membership, participant or activity records. For example, a membership renewal reminder may include the membership type and end date tokens. The <a href="%1">Scheduled Reminders</a> screen includes these tokens in the "Insert Tokens" tool, so it is best to create reminder templates there.
hr: Poruke koje se koriste za podsjetnike za obnovu članstva, kao i podsjetnici vezani uz događaje i aktivnosti obično koriste tokene specifične za članstvo, zapise sudionika ili aktivnosti. Na primjer, podsjetnik za obnovu članstva može uključivati tokene vrste članstva i datuma završetka. Zaslon <a href="%1">Zakazani podsjetnici</a> uključuje ove tokene u alat "Umetni tokene", pa je najbolje tamo stvoriti predloške podsjetnika.

en: Middle Name
hr: Srednje ime

en: Middle Name (if present)
hr: Srednje ime (ukoliko je prisutno)

en: Middle Name.
hr: Srednje ime.

en: Migrate Settings to %1
hr: Migracija podešavanja ka %1

en: Miles
hr: Milje

en: Millimeters
hr: Milimetri

en: Mime Type is now a required parameter for file upload
hr: Mime Type je sada obavezan parametar za postavljanje fajlova

en: Mime Types that can be passed as URL params
hr: Mime vrste koje se mogu proslijediti kao URL params

en: Min Age
hr: Minimum godina

en: Min Contribution
hr: Minimalna donacija

en: Min Initial Amount
hr: Minimalan početni iznos

en: Minimum Amount
hr: Minimalni iznos

en: Minimum Amount should be less than Maximum Amount
hr: Minimalni iznos mora biti manji od maksimalnog iznosa

en: Minimum Contribution
hr: Minimalna donacija

en: Minimum Contribution Amount
hr: Minimalni iznos donacije

en: Minimum Fee
hr: Minimalna naknada

en: Minimum Initial Amount
hr: Minimalni početni iznos

en: Minimum Multiple Records
hr: Minimum višestrukih zapisa

en: Minimum fee for this membership (0 for free/complimentary memberships).
hr: Minimalna naknada za ovo članstvo (0 za besplatno/besplatno članstvo).

en: Minimum fee required for this membership type. For free/complimentary memberships - set minimum fee to zero (0). NOTE: When using CiviCRM to process sales taxes this should be the tax exclusive amount.
hr: Minimalna naknada potrebna za ovu vrstu članstva. Za besplatna/besplatna članstva - postavite minimalnu naknadu na nulu (0). NAPOMENA: Kada koristite CiviCRM za obradu poreza na promet, to bi trebao biti iznos bez poreza.

en: Minimum initial amount for partial payment
hr: Minimalni početni iznos kod delimičnih uplata

en: Misc (Undelete, PDFs, Limits, Logging, etc.)
hr: Ostalo (neobrisano, PDF-ovi, ograničenja, prijave, itd.)

en: Miscellaneous Settings
hr: Razne postavke

en: Mismatched Rows (skipped)
hr: Redovi koji se ne slažu (preskočeni)

en: Mismatched or Invalid contact subtype found for this related contact.
hr: Neslaganje ili nevažeći podtip kontakta pronađen u povezanom kontaktu.

en: Missing Interviewer contact.
hr: Kontakt anketara nedostaje.

en: Missing Log Tables
hr: Nedostaju tabele sa logovima

en: Missing Parameters
hr: Nedostaju parametri

en: Missing Requirement: %1
hr: Nedostaje zahtjev: %1

en: Missing input parameters
hr: Nedostajući ulazni parametri

en: Missing required contact matching fields.
hr: Nedostaju obavezna polja za upoređivanje sličnosti kontakata

en: Missing required field: %1
hr: Nedostaje obavezno polje: %1

en: Missing required field: Provide %1 or %2
hr: Nedostaje obavezno polje: Navedite %1 or %2

en: Missing required field: Provide Participant ID
hr: Nedostaje obavezno polje: Navedite ID sudionika

en: Missing required fields
hr: Nedostaju obavezna polja

en: Missing required fields:
hr: Nedostaju obavezna polja:

en: Missing required fields: Soft Credit
hr: Nedostaju obavezna polja: Zasluga

en: Mixed profile not allowed for on behalf of registration/sign up.
hr: Mešoviti profil nije dozvoljen pri registraciji/prijavi u tuđe ime.

en: Mobile
hr: Mobilni

en: Mobile Phone Providers
hr: Provajderi mobilne telefonije

en: Mobile Provider
hr: Provajder mobilne telefonije

en: Mode
hr: Način

en: Mode could not be updated, save only this %1?
hr: Način nije moguće ažurirati, spremiti samo ovaj %1?

en: Modified By
hr: Modifikovao

en: Modified Date
hr: Datum modifikacije

en: Module
hr: Modul

en: Monetary Amount Display
hr: Prikaz novčanog iznosa

en: Monetary Value Display
hr: Prikaz novčane vrijednosti

en: Money
hr: Novac

en: Mongolian
hr: Mongolski jezik

en: Month
hr: Mesec

en: Month Beginning
hr: Početak mjeseca

en: Month and day (MMDD) on which a fixed period subscription or service will start. EXAMPLE: A fixed period subscription with Start Day set to 0101 means that the subscription period would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
hr: Mesec i dan (MMDD) kada fiksni period pretplate ili usluge počinje. PRIMER: Fiksni period pretplate sa startnim danom podešenim na 0101 znači da će period pretplate biti 1/1/06 - 12/31/06 za svakoga prijavljenog tokom 2006.

en: Month and day on which a <strong>fixed</strong> period membership or subscription begins. Example: A fixed period membership with Start Day set to Jan 01 means that membership periods would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
hr: Mjesec i dan početka članstva ili pretplate na <strong>određeno</strong> vrijeme. Primjer: članstvo na određeno vrijeme s početnim danom postavljenim na 01. siječnja znači da bi razdoblja članstva bila 1/1/06 - 12/31/06 za sve koji se prijave tijekom 2006. godine.

en: Month and year only for credit card expiration.
hr: Samo mesec i godina isteka kreditne kartice.

en: Month dd, yyyy (December 12, 1998)
hr: Mesec, dd, gggg (Decembar 12, 1998)

en: Month prior to previous calendar month
hr: Mesec pre prošlog kalendarskog meseca

en: Month/Year
hr: Mjesec/godina

en: Monthly
hr: Mesečno

en: Months
hr: Meseci

en: More information
hr: Više informacija

en: More information on tokens...
hr: Više informacija o tokenima...

en: Morning Sessions
hr: Jutarnje sesije

en: Most Recent
hr: Najnoviji

en: Most Recent Activity
hr: Najnovija aktivnost

en: Most Recent Contribution
hr: Najnoviji doprinos

en: Move
hr: Pomeri

en: Move Custom Field
hr: Pomakni korisničko polje

en: Move Tag
hr: Pomeri tag

en: Move Tags
hr: Pomeri tagove

en: Move To Case
hr: Premjesti u slučaj

en: Move down one row
hr: Pomeri jedan red niže

en: Move related...
hr: Pomeri povezano...

en: Move to Case
hr: Premjesti u kućište

en: Move to Tagset
hr: Pomeri u set tagova

en: Move to a different tagset
hr: Pomeri u drugi set tagova

en: Move to bottom
hr: Pomeri na dno

en: Move to top
hr: Pomeri na vrh

en: Move up one row
hr: Pomeri jedan red više

en: Mr.
hr: Gospodin

en: Mrs.
hr: Gospođa

en: Ms.
hr: Gospođa/gospođica

en: Multi-Select
hr: Višestruki izbor

en: Multi-line text box (textarea)
hr: Višelinijska kućica za tekst (textarea)

en: Multi-record listing
hr: Listing multi zapisa

en: Multi-value Custom Data
hr: Korisnički/sopstveni podaci sa više vrednosti

en: Multibyte support
hr: Multibyte podrška

en: Multibyte support not enabled in PHP.
hr: Multibyte podrška nije uključena u PHPu.

en: Multiple Choice Option Sets
hr: Setovi opcija za višestruki izbor

en: Multiple Choice Options
hr: Opcije za višetruki izbor

en: Multiple Contact Merge
hr: Spajanje više kontakata

en: Multiple Languages Support
hr: Podrška za više jezika

en: Multiple Participants
hr: Više sudionika

en: Multiple Privacy Options
hr: Višestruke opcije privatnosti

en: Multiple activities (one per contact)
hr: Više aktivnosti (jedna po kontaktu)

en: Multiple client per case
hr: Više klijenata po slučaju

en: Multiple people -- such as spouses, parents, or children -- may sometimes share the same email address.
hr: Više osoba -- kao što su supružnici, roditelji ili djeca -- ponekad može dijeliti istu adresu e-pošte.

en: Multisite Domain Group
hr: Grupa domena s više web-mjesta

en: Must Wait on List
hr: Mora se čekati na popisu

en: My Cases
hr: Moji slučajevi

en: My Cases With Recently Performed Activities
hr: Moji slučajevi s nedavno obavljenim aktivnostima

en: My Cases With Upcoming Activities
hr: Moji slučajevi s nadolazećim aktivnostima

en: My Cases with Upcoming Activities
hr: Moji slučajevi s nadolazećim aktivnostima

en: My Contact Dashboard
hr: Kontrolna tabla za moje kontakte

en: My Contacts / Organizations
hr: Moji kontakti / organizacije

en: My Field
hr: Moje polje

en: My Role
hr: Moja uloga

en: My Title
hr: Moj naslov

en: My billing address is the same as above
hr: Moja adresa za naplatu je ista kao iznad

en: MyISAM Database Engine
hr: Mašina baze podataka MyISAM

en: MySQL "thread_stack" is %1 kb
hr: MySQL "thread_stack" je %1 kb

en: MySQL %1 Configuration
hr: MySQL %1 konfiguracija

en: MySQL database:
hr: MySQL baza podataka:

en: MySQL password:
hr: MySQL lozinka:

en: MySQL server auto_increment_increment is 1
hr: MySQL server auto_increment_increment je 1

en: MySQL server does have InnoDB support
hr: MySQL server ima InnoDB podršku

en: MySQL server:
hr: MySQL poslužitelj:

en: MySQL support
hr: MySQL podrška

en: MySQL support not included in PHP.
hr: MySQL podrška nije uključena u PHP.

en: MySQL username:
hr: MySQL korisničko ime:

en: MySQL version %1 or higher is required, you are running MySQL %2.
hr: MySQL verzija %1 ili novija je potrebna, vi koristite MySQL %2.

en: MySQL version at least %1
hr: MySQL verzija mora biti barem %1

en: Māori
hr: Maorski jezik

en: NO
hr: NE

en: NO BULK EMAILS (User Opt Out)
hr: Bez masovnih mailova(Korisnik se sam isključio)

en: NOT Personal Campaign Page Honor Roll
hr: NIJE Spisak zaslužnih za stranicu lične kampanje

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> feature below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
hr: NAPOMENA: Alternativno, možete omogućiti značajku <strong>Plati kasnije</strong> u nastavku bez postavljanja procesora plaćanja. Od svih korisnika tada će se tražiti da izvrše plaćanje izvan mreže (npr. pošalju ček poštom, upućuju kreditnu karticu itd.).

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> option below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
hr: Beleška: Kao alternativu, možete aktivirati opciju <strong>Plati kasnije</strong> bez podešavanja procesora uplate. Od svih korisnika će zatim biti zatraženo da izvrše uplatu offline (npr.  čekom, kreditnom karticom itd).

en: NOTE: Contacts selected on the search results are not relevant here; all contacts that meet the following criteria will be in the group.
hr: NAPOMENA: kontakti odabrani u rezultatima pretraživanja ovdje nisu relevantni; svi kontakti koji ispunjavaju sljedeće kriterije bit će u grupi.

en: NOTE: Even if only a few contacts have been selected from the search results, all contacts that meet the following criteria will be in the group.
hr: Beleška: Čak i u slučaju da je samo nekoliko kontakata izabrano iz rezultata pretrage, svi kontakti koji se poklapaju sa sledećim kriterijumima će biti u grupi.

en: NOTE: For Event ACLs, the 'View' operation allows access to the event information screen. "Edit" allows users to register for the event if online registration is enabled.
hr: Beleška: Za ACLove događaja, operacija 'Pregledaj' dozvoljava pristup ekranu sa informacijama o događaju. "Uredi" dozvoljava korisniku da se registruje za događaj ukoliko je onlajn registracija uključena.

en: NOTE: If there are multiple matching contacts, the first matching record is used.
hr: Beleška: Ukoliko postoji više kontakata koji se poklapaju, koristi se prvi kontakt.

en: NOTE: If you are using this contribution page for membership signup and renewals, the financial type configured in the membership type settings will be used when recording the membership payment. The financial type selected here will only be used if you are also collecting additional contributions (as configured on the Membership Settings page).
hr: Beleška: Ukoliko koristite ovu stranicu za donacije za prijave i obnove članstva, finansijski tip konfigurisan u podešavanjima tipova članstva će se koristiti prilikom beleženja uplate za članstvo. Finansijski tip koji je odabran ovde će se koristiti samo ako prikupljate dodatne donacije (kao što je podešeno na stranici Podešavanja članstva).

en: NOTE: Profile ACL operations affect which modes a profile can be used in (i.e. Create a new contact, Edit your own contact record, View a contact record, etc.). The Create operation is required for profiles embedded in online contribution or event registration forms. None of the operations for Profile ACLs grant access to administration of profiles.
hr: NAPOMENA: ACL operacije profila utiču na to u kojim režimima profil može da se koristi (npr. Kreiraj novi kontakt, Uredi sopstveni zapis kontakta, Prikaži zapis kontakta itd.). Operacija Kreiraj neophodna je za profile ugrađene u onlajn formulare za donaciju ili registraciju događaja. Nijedna od operacija za ACL-ove profila ne daje pristup administriranju profila.

en: NOTE: Social media links will be automatically included if you have enabled 'Social media sharing' for this page (see the 'Title' tab).
hr: Beleška: Linkovi ka društvenim mrežama će biti automatski uključeni ukoliko ste aktivirali 'Deljenje preko društvenih mreža' za ovu stranicu (vidite tab 'Naslov').

en: NOTE: Some of these searches may rely on specific site configurations - and may not work as expected on your site.
hr: Beleška: Neke od ovih pretraga se oslanjaju na određena podešavanja sajta - i možda neće raditi na vašem sajtu kao što je očekivano.

en: NOTE: The text entered here will be used for both TEXT and HTML versions of receipt emails so we do not recommend including HTML tags / formatting here.
hr: Beleška: Tekst koji unesete ovde biće upotrebljen i za TEXT, kao i za HTML verziju emaila sa potvrdom, tako da ne preporučujemo da ovde uključite HTML tagove / formatiranje.

en: NOTE: This setting applies only to custom sets used for Contact records (e.g. Individuals, Households, Organizations, or ALL contact types).
hr: Beleška: Ovo podešavanje se odnosi isključivo na korisničke/sopstvene setove koji se koriste za zapise o kontaktima (npr. pojedinci/ke, domaćinstva, organizacije ili SVI tipovi kontakata).

en: NOTE: View Only fields can not be included in Profile Search forms.
hr: NAPOMENA: Polja koja su samo za prikaz nije moguće obuhvatiti formularima za pretragu na profilu.

en: NOTE: When this feature is enabled, all links in the message body (including mailtos) will be automatically re-written to route through your CiviCRM website prior to redirecting to the target page.
hr: NAPOMENA: Kada je ova značajka omogućena, sve veze u tijelu poruke (uključujući mailtos) automatski će se ponovno zapisati za usmjeravanje putem vašeg CiviCRM web-mjesta prije preusmjeravanja na ciljnu stranicu.

en: Name
hr: Naziv

en: Name (Frequency)/Description
hr: Naziv (učestalost)/Opis

en: Name (Status ID)
hr: Naziv (ID stanja)

en: Name (for Honor Roll)
hr: Ime (za spisak zaslužnih)

en: Name Badge
hr: Značka naziva

en: Name Badge Format
hr: Format bedža sa imenom

en: Name Only
hr: Samo ime

en: Name Tent
hr: Natpis sa imenom

en: Name The SMS
hr: Ime SMSa

en: Name Tokens
hr: Tokeni naziva

en: Name already exists in Database.
hr: Ime već postoji u bazi podataka.

en: Name and Address
hr: Ime i adresa

en: Name and Address (reserved)
hr: Ime i adresa (rezervisano)

en: Name and Email
hr: Ime i email

en: Name and Email (reserved)
hr: Ime i email (rezervisano)

en: Name badges - print
hr: Bedževi s imenima - tisak

en: Name can only consist of alpha-numeric characters
hr: Ime se može sastojati isključivo od alfanumeričkih znakova.

en: Name cannot not start with a digit
hr: Ime ne može početi sa brojem

en: Name for Membership Status
hr: Naziv statusa članstva

en: Name for new group
hr: Ime nove grupe

en: Name in "from" field
hr: Ime u "od" polju

en: Name is required to save Import Mapping
hr: Potreban je naziv za snimanje uvoznog mapiranja

en: Name like: %1
hr: Ime kao: %1

en: Name of County
hr: Ime zemlje

en: Name of Domain / Organization
hr: Ime domena / organizacije

en: Name of Group.
hr: Ime grupe.

en: Name of Membership Type
hr: Naziv vrste članstva

en: Name of Receipt Sender
hr: Ime pošiljaoca priznanice

en: Name of Tag
hr: Ime taga

en: Name of combined tag
hr: Ime kombinovanog taga

en: Name of the A/B test
hr: Naziv A/B testa

en: Name of the Campaign.
hr: Naslov kampanje.

en: Name of the action(reminder)
hr: Ime akcije (podsetnik)

en: Name of the component.
hr: Naslov komponente

en: Name of the premium (product, service, subscription, etc.) as it will be displayed to contributors.
hr: Ime nagrade (proizvod, usluga, pretplata, itd.) napisano onako kako će biti prikazano donatorima.

en: Name of the protocol to use for polling.
hr: Naziv protokola koji će se koristiti za anketiranje.

en: Name of the queue
hr: Naziv reda čekanja

en: Name of the queue which includes this item
hr: Naziv reda čekanja koji uključuje ovu stavku

en: Name of the task runner
hr: Naziv trkača zadatka

en: Name of this group of settings.
hr: Naziv ove grupe postavki.

en: Name of this status type, for use in the code.
hr: Naziv ove vrste statusa, za korištenje u kodu.

en: Name or Email
hr: Ime ili email adresa

en: Name or IP address of mail server machine.
hr: Naziv ili IP adresa računala poslužitelja pošte.

en: Name or nickname contributor wants to be displayed in the Honor Roll. Enter "Anonymous" for anonymous contributions.
hr: Ime ili nadimak koje donator želi da bude zabeleženo u spisku zaslužnih. Unesite "Anoniman/na" za anonimne donacije.

en: Name used for sorting different contact types
hr: Ime koje se koristi za sortiranje različitih tipova kontakata

en: Name, Status and Register Date
hr: Ime status i datum registracije

en: Name/Email
hr: Ime/Email

en: Namespace reserved for component.
hr: Prostor za ime rezervisan za komponentu.

en: National Membership
hr: Nacionalno članstvo

en: National prefix to be used when dialing TO this country.
hr: Nacionalni pozivni broj koji se koristi kada se poziva ova zemlja.

en: Natural language name for Case Type
hr: Naziv prirodnog jezika za Case Type

en: Nauru
hr: Nauruski jezik

en: Navajo, Navaho
hr: Navaho jezik

en: Navigate to a report instance and verify the report filters and display type (Tabular, Bar or Pie Chart). OR create a new report instance from the Reports menu &raquo; Create Reports from Templates.
hr: Dođite do instance izveštaja, a zatim proverite filtere izveštaje i tip prikaza (tabelarni, trakasti ili kružni grafikon). ILI kreirajte novu instancu izveštaja iz menija Izveštaji &raquo; Kreiraj izveštaje od šablona.

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Navigation ID
hr: ID navigacije

en: Navigation Item Label
hr: Oznaka stavke navigacije

en: Navigation Item Machine Name
hr: Ime mašine stavke navigacije

en: Navigation Menu
hr: Navigacijski izbornik

en: Negative
hr: Negativan

en: Negative Amounts
hr: Negativni iznosi

en: Negative Options
hr: Negativne opcije

en: Nepali
hr: Nepalski jezik

en: Net
hr: Mreža

en: Net Amount
hr: Neto iznos

en: Network Error
hr: Greška sa mrežom

en: Never
hr: Nikad

en: Never remind me again
hr: Nikad me više nemoj podsjećati

en: New
hr: Novo

en: New %1
hr: Novo %1

en: New %1 Report
hr: Novo izvješće %1

en: New A/B Test
hr: Novi A/B test

en: New ACL
hr: Novi ACL

en: New Accounting Batch
hr: Nova računovodstvena serija

en: New Activity
hr: Nova aktivnost

en: New Campaign
hr: Nova kampanja

en: New Case
hr: Novi predmet

en: New Case Type
hr: Nova vrsta slučaja

en: New CiviCRM Profile
hr: Novi CiviCRM profil

en: New Connections
hr: Nove veze

en: New Contact
hr: Novi kontakt

en: New Contribution
hr: Nova donacija

en: New Credit Card
hr: Nova kreditna kartica

en: New Custom Field Set
hr: Novi set korisničkih/sopstvenih polja

en: New Data Entry Batch
hr: Nova serija unosa podataka

en: New Donor
hr: Novi donator

en: New Email
hr: Novi email

en: New Event
hr: Novi Događaj

en: New Event Template
hr: Novi predložak događaja

en: New Field
hr: Novo polje

en: New Household
hr: Novo domaćinstvo

en: New Individual
hr: Novi pojedinac

en: New Mailing Component
hr: Nova komponenta primatelja e-pošte

en: New Membership Status
hr: Novi status članstva

en: New Message Template
hr: Novi predložak poruke

en: New Option Group
hr: Nova grupa mogućnosti

en: New Option for '%1'
hr: Nova opcija za '%1'

en: New Organization
hr: Nova organizacija

en: New Participant Status
hr: Stanje novog sudionika

en: New Payment Method
hr: Novi metod plaćanja

en: New Payment Procesor Type
hr: Nova vrsta procesora plaćanja

en: New Payment Processor
hr: Novi procesor plaćanja

en: New Price Set
hr: Novi set cena

en: New Report
hr: Novo izvješće

en: New Report Template
hr: Novi predložak izvješća

en: New Scheduled Job
hr: Novi zakazani posao

en: New Start Date
hr: Novi datum početka

en: New Status
hr: Novi status

en: New codebase version detected. You must visit <a href='%1'>upgrade screen</a> to upgrade the database.
hr: Nova verzija baze koda je otkrivena. Morate da posetite <a href='%1'>ekran za ažuriranje</a> da biste ažurirali bazu podataka.

en: New granular permissions called %1 and %2 have been added for %3 permission. These permissions help to limit user access per template
hr: Nove granularne dozvole pod nazivom %1 i %2 su dodate za dozvolu %3. Ove dozvole će pomoći da se ograniči pristup korisnika po šablonu.

en: New membership period expiration date.
hr: Novi datum isteka razdoblja članstva.

en: New membership period start date
hr: Datum početka novog razdoblja članstva

en: New personal campaign page
hr: Nova stranica osobne kampanje

en: New status assigned to membership by this action. FK to Membership Status
hr: Novi status dodijeljen članstvu ovom akcijom. FK do statusa članstva

en: Newest
hr: Najnoviji

en: Next
hr: Sledeći

en: Next &gt;
hr: Sledeće &gt;

en: Next 12 months including today
hr: Narednih 12 meseci uključujući današnji dan

en: Next 30 days including today
hr: Narednih 30 dana uključujući današnji dan

en: Next 60 days including today
hr: Narednih 60 dana uključujući današnji dan

en: Next 7 days including today
hr: Narednih 7 dana uključujući današnji dan

en: Next 90 days including today
hr: Narednih 90 dana uključujući današnji dan

en: Next Amount
hr: Sljedeći iznos

en: Next Contribution
hr: Sledeća donacija

en: Next Contribution Date
hr: Datum sledeće donacije

en: Next Group Refresh Time
hr: Vreme osvežavanja sledeće grupe

en: Next Pay Date
hr: Sljedeći datum plaćanja

en: Next Payment Amount
hr: Idući iznos plaćanja

en: Next Payment Date
hr: Datum sljedeće naplate

en: Next Payment Due
hr: Dospjela sljedeća uplata

en: Next Sched.
hr: Sljedeći raspored.

en: Next Scheduled Activity
hr: Sljedeća planirana aktivnost

en: Next Scheduled Contribution Date
hr: Datum sledeće zakazane donacije

en: Next Scheduled Recurring Contribution
hr: Sledeća zakazana periodična donacija

en: Next calendar month
hr: Sledećeg meseca

en: Next calendar year
hr: Sledeće godine

en: Next fiscal year
hr: Sledeće fiskalne godine

en: Next quarter
hr: Sledećeg kvartala

en: Next scheduled date
hr: Sledeći zakazani datum

en: Next step
hr: Sledeći korak

en: Next week
hr: Sledeće nedelje

en: Next/Previous buttons are not available for searches which are sorted by email, phone or address fields.
hr: Dugmići za Sledeće/Prethodno nisu dostupni za pretrage koje su sortirane po poljima za email, telefon ili adresu.

en: Nickname
hr: Nadimak

en: Nickname.
hr: Nadimak

en: No
hr: Ne

en: No %1
hr: Br. %1

en: No %1 match your search criteria. Suggestions:
hr: Nijedan %1 ne odgovara vašim kriterijima pretraživanja. Prijedlozi:

en: No %1 reports have been created.
hr: Nije stvoreno %1 izvješća.

en: No Accounting Batches match your search criteria.
hr: Nijedna računovodstvena serija ne odgovara vašim kriterijima pretraživanja.

en: No Action Selected
hr: Nije odabrana nijedna akcija

en: No Batches Selected
hr: Nije odabrana nijedna serija

en: No Bulk Email(Is Opt Out)
hr: Nema masovne e-pošte (isključuje se)

en: No Bulk Emails (User Opt Out)
hr: Bez masovnih mailova(Korisnik se sam isključio)

en: No CiviCRM Profiles have been created yet. You can <a href='%1'>add one now</a>.
hr: Nema kreiranih CIviCRM profila. Možete <a href='%1'>dodati jedan odmah</a>.

en: No Components have been enabled for your site that can be configured with the price sets. Click <a href='%1'>here</a> if you want to enable CiviEvent/CiviContribute for your site.
hr: Nijedna komponenta nije uključena za vaš sajt, a koja može da se konfiguriše sa setovima cena. Kliknite <a href='%1'>ovde</a> ako želite da uključite CiviEvent/CiviContribute za sajt.

en: No Contacts Selected
hr: Nema odabranih kontakata

en: No Contribution Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex contribution options (e.g. "Contribute $25 more to receive our monthly magazine."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
hr: Nijedan Set cena donacija nije konfigurisan/omogućen za vaš sajt. Setovi cena vam omogućuju da podesite složenije opcije za doniranje (npr. "Donirajte još 25$ da biste dobijali naš mesečni magazin"). Kliknite <a href='%1'>ovde</a> ukoliko želite da konfigurišete setove cena za vaš sajt.

en: No Data Entry Batches have been created for this site.
hr: Za ovu stranicu nisu stvorene serije unosa podataka.

en: No Duplicate Checking
hr: Nema provere duplikata

en: No Duplicate emails?
hr: Nema dupliciranih e-mailova?

en: No Email Verification
hr: Bez email verifikacije

en: No Emails to Restore
hr: Nema emaila za povraćaj

en: No Fee Level(s) or Price Set is configured for this event.<br />Click <a href='%1'>CiviEvent >> Manage Event >> Configure >> Event Fees</a> to configure the Fee Level(s) or Price Set for this event.
hr: Za ovaj događaj nije konfigurirana nikakva razina(e) naknade ili skup cijena.<br /> Kliknite <a href='%1'>CiviEvent >> Upravljanje događajem >> Konfiguriraj >> Naknade za događaj</a> da biste konfigurirali razinu(e) naknade ili skup cijena za ovaj događaj.

en: No Financial Accounts found for the Financial Type
hr: Nisu pronađeni financijski računi za financijsku vrstu

en: No Membership Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex membership signup and renewal options, including allowing constituents to sign up for multiple memberships at the same time. Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
hr: Za vašu web-lokaciju nisu konfigurirani /omogućeni skupovi cijena članstva. Skupovi cijena omogućuju vam konfiguriranje složenijih mogućnosti registracije i obnove članstva, uključujući dopuštanje biračima da se istovremeno prijave za više članstva. Kliknite <a href='%1'>ovdje</a> ako želite konfigurirati skupove cijena za svoje web-mjesto.

en: No Multi-Record Fields configured for this profile (gid=%1)
hr: Nijedno polje sa više zapisa nije konfigurisano za ovaj profil (gid=%1)

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. If this is a <strong>paid event</strong> AND you want users to be able to <strong>register and pay online</strong>, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a> first. Then return to this screen and assign the processor to this event.
hr: Nijedan procesor plaćanja nije konfiguriran/omogućen za vašu stranicu. Ako je ovo <strong>plaćeni događaj</strong> I želite da se korisnici mogu <strong>registrirati i plaćati online</strong> , morat ćete prvo <a href='%1'>konfigurirati procesor plaćanja</a> . Zatim se vratite na ovaj zaslon i dodijelite procesor ovom događaju.

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. Unless you are only using CiviContribute to solicit non-monetary / in-kind contributions, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a>. Then return to this screen and assign the processor to this Contribution Page.
hr: Nijedan procesor uplata nije konfigurisan/aktiviran za vaš sajt. Osim ukoliko CiviContribute ne koristite za potraživanje nenovčanih donacija / donacija u naturi, moraćete prvo da <a href='%1'>konfigurišete Procesor uplate</a>. Posle toga se vratite na ovaj ekran i dodelite procesor ovoj Stranici za doniranje.

en: No Price Set has been configured / enabled for your site. Price sets allow you to meet the complex demands of your event registration structure.(e.g. "Pay $15 more for lunch."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
hr: Nijedan skup cijena nije konfiguriran/omogućen za vašu stranicu. Skupovi cijena omogućuju vam da ispunite složene zahtjeve vaše strukture registracije događaja. (npr. "Platite 15 USD više za ručak."). Kliknite <a href='%1'>ovdje</a> ako želite konfigurirati skupove cijena za svoju stranicu.

en: No Profile Available
hr: Nema dostupnih profila

en: No Profile Configured
hr: Nema konfigurisanog profila

en: No Profile with a user account registration option has been configured / enabled for your site. You need to <a href='%1'>configure a Supporter profile</a> first. It will be used to collect or update basic information from users while they are creating a Personal Campaign Page.
hr: Nijedan profil s opcijom registracije korisničkog računa nije konfiguriran / omogućen za vašu web stranicu. Prvo morate <a href='%1'>konfigurirati profil navijača</a> . Koristit će se za prikupljanje ili ažuriranje osnovnih podataka od korisnika dok stvaraju stranicu osobne kampanje.

en: No Recipients
hr: Nema primatelja

en: No Reply
hr: Nema odgovora

en: No Scheduled Reminders have been created.
hr: Nisu stvorene zakazane opomene.

en: No Thank-you Label
hr: Bez oznake za zahvalnicu

en: No Thank-you Label is a required field.
hr: Oznaka za Bez zahvalnice je obavezno polje.

en: No Thank-you Option
hr: Bez opcije zahvalnice

en: No Thank-you Position
hr: Bez pozicije za zahvalnicu

en: No Thank-you Text
hr: Bez teksta za zahvalnicu

en: No Updates Saved
hr: Nema sačuvanih ažuriranja

en: No account create option
hr: Nema opcije za kreiranje naloga

en: No active instances of payment processor %1 were found.
hr: Nisu pronađeni aktivni primeri procesora uplate %1.

en: No active instances of payment processor '%1' were found.
hr: Nisu pronađeni aktivni primeri procesora uplate '%1'.

en: No active price fields found for this event!
hr: Nema aktivnih cjenovnih polja za ovaj događaj!

en: No auto-renew option
hr: Bez opcije za automatsko obnavljanje

en: No available Contribution Pages match your search criteria. Suggestions:
hr: Nema dostupnih stranica za doniranje koje odgovaraju vašim kriterijumima za pretraživanje. Predlozi:

en: No available Events match your search criteria. Suggestions:
hr: Nijedan dostupan događaj ne odgovara vašim kriterijima pretraživanja. Prijedlozi:

en: No available applications
hr: Nema dostupnih aplikacija

en: No batches were selected.
hr: Nije odabrana nijedna serija.

en: No bulk emails (User Opt Out)
hr: Bez masovnih mailova(Korisnik se sam isključio)

en: No contacts are currently eligible to inherit this relationship.
hr: Nijedan kontakt trenutno ne ispunjava uvjete za nasljeđivanje ovog odnosa.

en: No content to preview
hr: Nema sadržaja za pretpregled

en: No contribution pages have been created yet. Click <a accesskey="N" href='%1'>here</a> to create a new contribution page.
hr: Nema kreiranih stranica za donacije. Kliknite <a accesskey="N" href='%1'>ovde</a> da kreirate novu stranicu za donacije.

en: No contributions have been recorded for this recurring contribution.
hr: Nema zabeleženih donacija za ovu periodičnu donaciju.

en: No contributions have been recorded from this contact.
hr: Nema zabeleženih donacija za ovaj kontakt.

en: No cron runs have been recorded.
hr: Nema zabeleženih kron poslova.

en: No custom data groups have been created yet. You can <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>add one</a>.
hr: Nijedna grupa prilagođenih podataka još nije kreirana. Možete <a href='%1'>dodati jednu</a>.

en: No event registrations have been recorded for this contact.
hr: Za ovaj kontakt nisu zabilježene registracije događaja.

en: No export format selected.
hr: Format izvoza nije odabran.

en: No extensions installed. <a %1>Browse available extensions</a>.
hr: Nema instaliranih dodataka. <a %1>Pretražite dostupne dodatke</a>.

en: No fields in this Profile have been configured as searchable. Ask the site administrator to check the Profile setup.
hr: Nijedno polje u ovom profilu nije podešeno za pretraživanje. Pitajte administratora sajta da proveri podešavanja profila.

en: No fields in this Profile have been configured to display as a result column in the search results table. Ask the site administrator to check the Profile setup.
hr: Nijedno polje u ovom profilu nije podešeno da se prikaže kao kolona sa rezultatima u rezultatima pretrage. Pitajte administratora sajta da proveri podešavanja profila.

en: No grants have been recorded for this contact.
hr: Za taj kontakt nisu zabilježena bespovratna sredstva.

en: No id passed to MailingAB del function
hr: Na MailingAB del funkciju nije proslijeđen nijedan ID

en: No id passed to mailing del function
hr: ID nije proslijeđen funkciji pošiljatelja e-pošte

en: No id passed to mailing delJob function
hr: ID nije proslijeđen funkciji delJob za slanje pošte

en: No link
hr: Bez linka

en: No mailboxes have been configured for Email to Activity Processing
hr: Nijedan mailbox nije podešen za obradu emailova u aktivnosti

en: No mailing id has been able to be determined
hr: Nije moguće utvrditi nijedan ID slanja pošte

en: No matches found for:
hr: Nema poklapanja za:

en: No matching Data Entry Batches found for your search criteria.
hr: Nisu pronađene odgovarajuće serije unosa podataka za vaše kriterije pretraživanja.

en: No matching Groups found for your search criteria. Suggestions:
hr: Nisu pronađene odgovarajuće grupe koje odgovaraju vašim kriterijumima za pretragu. Predlozi:

en: No matching contact found.
hr: Nisu pronađeni odgovarajući kontakti.

en: No matching results for
hr: Nema rezultata za

en: No memberships have been recorded for this contact.
hr: Za ovaj kontakt nisu zabilježena članstva.

en: No of contacts to find matches for
hr: Br. kontakata za koje treba pronaći poklapanja

en: No participants were added.
hr: Nije dodan nijedan sudionik.

en: No payments found for this %1 record
hr: Nisu pronađene uplate za zapis %1

en: No pledges have been recorded from this contact.
hr: Od ovog kontakta nisu zabilježena nikakva obećanja.

en: No possible duplicates were found using %1 rule.
hr: Nisu pronađeni duplikati koristeći pravilo %1.

en: No premium products have been created for your site. You can <a href='%1'>add one</a>.
hr: Nema kreiranih proizvoda za nagrade za vaš sajt. Možete ih <a href='%1'>dodati</a>.

en: No price sets have been added yet.
hr: Nema dodatih setova cena

en: No processing status reported yet.
hr: Još nema dostupnih izvještaja obrade.

en: No recipients
hr: Nema primatelja

en: No records of type '%1' found.
hr: Nisu pronađeni zapisi tipa '%1'.

en: No records to export
hr: Nema zapisa za eksport

en: No relevant activity type found when recording Mailing Event delivered Activity
hr: Prilikom snimanja isporučene aktivnosti poštanskog događaja nije pronađena odgovarajuća vrsta aktivnosti

en: No reports have been created.
hr: Izvješća nisu stvorena.

en: No respondents are currently reserved for you to interview.
hr: Trenutno nema rezervisanih ispitanika koje biste intervjuisali.

en: No response from the server. Check your internet connection and try reloading the page.
hr: Nema odgovora s poslužitelja. Provjerite internetsku vezu i pokušajte ponovno učitati stranicu.

en: No such message template: id=%1.
hr: Ne postoji takav šablon poruke: id=%1.

en: No survey sid parameter. Cannot process signature.
hr: Ne postoje sid parametri ankete. Nemoguće je obraditi potpis.

en: No tags have been created in this set.
hr: Nema kreiranih tagova za ovaj set.

en: No test processor entry exists for %1. Not having a test entry for each processor could cause problems
hr: Za %1 ne postoji unos testnog procesora. Nepostojanje probnog unosa za svaki procesor može uzrokovati probleme

en: No thank you
hr: Ne, hvala.

en: No updates have been saved.
hr: Ažuriranje nije sačuvano

en: No user/contact ID was specified, so the Profile cannot be used in edit mode.
hr: ID korisnika/kontakta nije naveden, pa profil ne može da se koristi u režimu uređivanja.

en: No-show
hr: Nije prisustvovao

en: Non Deductible Amount
hr: Suma koja ne može da se odbije

en: Non-Production Environment
hr: Neprodukcijsko okruženje

en: Non-deductible Amount
hr: Iznos koji ne može da se odbije

en: Non-deductible portion of this contribution.
hr: Deo donacije koji ne može da se odbije.

en: Non-primary members only
hr: Samo članovi koji nisu primarni

en: Non-production Environment
hr: Neproizvodno okruženje

en: Non-production environment set
hr: Neprodukcijsko okruženje podešeno

en: Non-profit
hr: Neprofitna organizacija

en: None
hr: nije izabrano

en: None - disable menu
hr: Nema - onemogući izbornik

en: None Found
hr: Nije pronađeno

en: None available
hr: Nema dostupnog

en: None found.
hr: Ništa nije pronađeno.

en: None of the contacts in this group have an email address.
hr: Nijedan kontakt u ovoj grupi nema adresu e-pošte.

en: Normally the owner of a financial account is the organization implementing CiviCRM so there is no need to change this. Some organizations that maintain accounts for groups, chapters, regions, constituency associations or other parts of the main CiviCRM organization may need to change the owner to one of these sub-entities or sibling entities.
hr: Obično je vlasnik financijskog računa organizacija koja provodi CiviCRM tako da nema potrebe to mijenjati. Neke organizacije koje vode račune za grupe, poglavlja, regije, udruge izbornih jedinica ili druge dijelove glavne CiviCRM organizacije možda će morati promijeniti vlasnika u jedan od tih pod-entiteta ili bratskih subjekata.

en: Northern Sami
hr: Severnolaponski jezik

en: Norwegian
hr: Norveški jezik

en: Not %1, or want to do this for a different person
hr: Nisam %1, ili želim da uradim ovo u ime druge osobe.

en: Not %1, or want to register a different person
hr: Nije %1 ili želite registrirati drugu osobu

en: Not Approved
hr: Nije odobreno

en: Not Clicked
hr: Nije kliknuto

en: Not Empty
hr: nije prazno

en: Not In
hr: Nije u

en: Not Like
hr: ne kao

en: Not Now
hr: Ne sada

en: Not Null
hr: nije nepostojeći

en: Not Required
hr: Nije obavezno

en: Not Saved
hr: Nije sačuvano

en: Not a CMS User
hr: Nije CMS korisnik

en: Not checking remote URL for extensions since ext_repo_url is set to false.
hr: Ne proveravaju se ekstenzije udaljenog URL.a jer je ext_repo_url podešeno na false.

en: Not completed
hr: Nije dovršeno

en: Not expired
hr: Nije istekao

en: Not offered
hr: Nije ponuđeno

en: Not permitted to file activity %1 %2.
hr: Nije dozvoljeno beleženje aktivnosti %1 %2.

en: Not scheduled
hr: Nije zakazano

en: Not selected
hr: Nije odabrano

en: Not set
hr: nije podešeno

en: Not started
hr: Nije započeto

en: Not&nbsp;Counted
hr: Nije&nbsp;brojeno

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Role
hr: Nije&nbsp;uračunato&nbsp;zbog&nbsp;uloge

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Status
hr: Nije&nbsp;uračunato&nbsp;zbog&nbsp;statusa

en: Note
hr: Zabilješka

en: Note Entity
hr: Beleška entiteta

en: Note Entity ID
hr: Beleška IDa entiteta

en: Note ID
hr: ID beleške

en: Note Modified By
hr: Belešku modifikovao/la

en: Note Text
hr: Tekst beleške

en: Note behind the decision.
hr: Napomena iza odluke.

en: Note that %1 Access Control permissions take precedence over CiviCRM ACLs. If you wish to use CiviCRM ACLs, first disable the related permission in %1 Access control for a user role, and then gradually add ACLs to replace that permission for certain groups of contacts.
hr: Imajte na umu da %1 dozvole kontrole pristupa imaju prednost pred CiviCRM ACL-ovima. Ako želite koristiti CiviCRM ACL-ove, najprije onemogućite povezanu dozvolu u kontroli pristupa %1 za korisničku ulogu, a zatim postupno dodajte ACL-ove da biste zamijenili tu dozvolu za određene grupe kontakata.

en: Note that a CiviCRM ACL Role is not related to the Drupal Role.
hr: Imajte na umu da CiviCRM ACL uloga nije povezana s drupalskom ulogom.

en: Note that if 'Show Location' is not set a map will not be shown, regardless of the setting of 'Include Map to Event Location'.
hr: Imajte na umu da ako 'Prikaži lokaciju' nije postavljeno, karta neće biti prikazana, bez obzira na postavku 'Uključi kartu u lokaciju događaja'.

en: Note that not all transactions are necessarily associated with a payment method.
hr: Imajte na umu da nisu sve transakcije nužno povezane s načinom plaćanja.

en: Note that this help text is displayed on profile create/edit screens only.
hr: Uzmite u obzir da se ovaj tekst za pomoć prikazuje samo na ekranima za kreiranje/uređivanje profila.

en: Note(s)
hr: Zabilješke

en: Note:
hr: Beleška:

en: Note: Body Only
hr: Napomena: samo sadržaj

en: Note: Body and Subject
hr: Napomena: sadržaj i naslov

en: Note: Please verify your configuration for Maximum File Size (in MB) <a href='%1'>Administrator >> System Settings >> Misc</a>. It should support 'upload_max_size' as defined in PHP.ini.Please check with your system administrator.
hr: Beleška: Verifikujte konfiguraciju Maksimalne veličine fajla (u MB) <a href='%1'>Administrator >> Sistemska podešavanja >> Ostalo</a>. Ovo podešavanje treba da bude u skladu sa definicijom 'upload_max_size' u PHP.ini. Proverite sa vašim administratorom.

en: Note: Subject Only
hr: Napomena: samo naslov

en: Note: The record %1 doesnot exists. Upon save a new record will be create
hr: Beleška: Zapis %1 ne postoji. Po snimanju će se kreirati novi zapis

en: Note: This will modify the field system-wide, not just in this profile form.
hr: Beleška: Ovo će modifikovati polje u celom sistemu, ne samo u formularu ovog profila.

en: Note: Upload max filesize ('upload_max_filesize') should not exceed Post max size ('post_max_size') as defined in PHP.ini, please check with your system administrator.
hr: Napomena: Maks. veličina otpremljenog fajla ('upload_max_filesize') ne sme da premašuje Maks. veličinu objave ('post_max_size') kao što je definisano u fajlu PHP.ini, proverite sa administratorom sistema.

en: Note: You cannot edit fields for a reserved rule.
hr: Beleška: Ne možete uređivati polja za rezervisano pravilo.

en: Note: if the correct payment instrument is not listed here (e.g. for in-kind donations) ask your administrator to add a new option to this list.
hr: Beleška: Ukoliko ne postoji tačan instrument plaćanja u ovoj listi (npr. za donacije u naturi) možete pitati vašeg administratora da doda novu opciju.

en: Note: if the correct payment method is not listed here (e.g. for in-kind donations) ask your administrator to add a new option to this list.
hr: Beleška: Ukoliko ne postoji tačan metod plaćanja u ovoj listi (npr. za donacije u naturi) možete pitati vašeg administratora da doda novu opciju.

en: Note: this contact may be a duplicate of an existing record.
hr: Beleška: ovaj kontakt je možda duplikat postojećeg zapisa.

en: Notes
hr: Zabilješke

en: Notes for
hr: Beleške za

en: Notes or Standard Terms
hr: Bilješke ili Standardni uvjeti

en: Nothing to merge.
hr: Ništa za spajanje.

en: Notification Email
hr: Notifikacioni email

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this contribution page is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
hr: Na ovu email adresu će biti poslata notifikacija kada god se stranica lične kampanje povezana sa događajem napravi ili ažurira. Notifikacija će sadržati linkovi za pregled ove stranice kampanje kao i zapis o kontaktu za osobu koja je napravila stranicu.

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this event is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
hr: Obavijest će se poslati na ovu adresu e-pošte kad god se stvori ili ažurira stranica osobne kampanje povezana s ovim događajem. Obavijest će sadržavati veze za prikaz stranice kampanje, kao i zapis o kontaktu autora stranice.

en: Notifications are NOT available
hr: Notifikacije NISU dostupne

en: Notifications are sent to ALL owners
hr: Notifikacije su poslate SVIM vlasnicima

en: Notify Activity Assignees
hr: Obavijesti dodjele aktivnosti

en: Notify Contributor?
hr: Obavesti donatora?

en: Notify Email
hr: Notifikacija emailom

en: Notify Owner?
hr: Obavijestiti vlasnika?

en: Notify me via email when someone donates to my page
hr: Obavijesti me putem e-pošte kada netko donira na moju stranicu

en: Notify on Profile Submit
hr: Obavesti pri slanju profila

en: Notify owner via email when someone donates to page?
hr: Obavijestite vlasnika putem e-pošte kada netko donira na stranicu?

en: Notify when profile form is submitted?
hr: Obavesti kada je formular profila poslat?

en: Now you can move on to exploring, configuring and using the various optional components for fundraising and constituent engagement. The links below will take you to the online documentation for each component.
hr: Sada možete prijeći na istraživanje, konfiguriranje i korištenje različitih neobaveznih komponenti za prikupljanje sredstava i angažman komponenti. Veze u nastavku odvest će vas do internetske dokumentacije za svaku komponentu.

en: Number
hr: Broj

en: Number of Donors
hr: Broj donatora

en: Number of Failures
hr: Broj neuspelih pokušaja

en: Number of Installments
hr: Broj rata

en: Number of Items
hr: Broj stavki

en: Number of Terms
hr: Broj uslova

en: Number of Transactions
hr: Broj transakcija

en: Number of Transactions should a positive number
hr: Broj transakcija trebao bi biti pozitivan broj

en: Number of bounces of this type required before the email address is put on bounce hold
hr: Broj odskoka ove vrste potrebnih prije stavljanja adrese e-pošte na čekanje za odbijanje

en: Number of duration units in membership period (e.g. 1 year, 12 months).
hr: Broj jedinica trajanja u razdoblju članstva (npr. 1 godina, 12 mjeseci).

en: Number of grants
hr: Broj bespovratnih sredstava

en: Number of hours prior to event start date to allow self-service cancellation or transfer.
hr: Broj sati prije datuma početka događaja da bi se omogućilo otkazivanje samoposluživanja ili prijenos.

en: Number of hours prior to event start date to allow self-service cancellation or transfer. Enter a negative number of hours to allow cancellation after the event starts. Enter 0 (or leave empty) to allow cancellation or transfer up until the event has started.
hr: Broj sati prije datuma početka događaja da bi se omogućilo otkazivanje samoposluživanja ili prijenos. Unesite negativan broj sati da biste omogućili otkazivanje nakon početka događaja. Unesite 0 (ili ostavite prazno) da biste dopustili otkazivanje ili prijenos do početka događaja.

en: Number of installments must be a whole number.
hr: Broj rata mora biti ceo broj.

en: Number of items in a batch.
hr: Broj stavki u seriji.

en: Number of permitted retries. Set to zero (0) to disable.
hr: Broj dopuštenih ponovnih pokušaja. Postavite na nulu (0) da biste je onemogućili.

en: Number of seconds to wait before retrying a failed execution.
hr: Broj sekundi čekanja prije ponovnog pokušaja neuspjelog izvršenja.

en: Number of selected Activities: %1
hr: Broj odabranih aktivnosti: %1

en: Number of selected Mailing Recipients: %1
hr: Broj odabranih primatelja primatelja e-pošte: %1

en: Number of selected cases: %1
hr: Broj odabranih slučajeva: %1

en: Number of selected contacts: %1
hr: Broj odabranih kontakata: %1

en: Number of selected contributions: %1
hr: Broj odabranih donacija: %1

en: Number of selected grants: %1
hr: Broj odabranih bespovratnih sredstava: %1

en: Number of selected memberships: %1
hr: Broj odabranih članstva: %1

en: Number of selected participants: %1
hr: Broj odabranih sudionika: %1

en: Number of selected pledges: %1
hr: Broj odabranih obveza: %1

en: Number of time units for recurrence of payment.
hr: Broj vremenskih jedinica za učestalost uplata.

en: Number of time units for recurrence of pledge payments.
hr: Broj vremenskih jedinica za ponavljanje plaćanja zaloga.

en: Number of times execution has been attempted.
hr: Koliko je puta izvršeno izvršenje.

en: Numeric currency code
hr: Šifra numeričke valute

en: OR
hr: ILI

en: OR You can sign up by setting Status Override? to something other than "NO".
hr: ILI Se možete prijaviti postavljanjem poništenja stanja? na nešto drugo osim "NE".

en: OR if the payment is from a different contact, this email will only go to them.
hr: ILI ako je plaćanje od drugog kontakta, ova će e-pošta ići samo na njih.

en: Objects a custom group extends to
hr: Objekti na koje se prilagođena grupa proširuje

en: Obsolete
hr: Zastario

en: Occitan (after 1500)
hr: Oksitanski jezik (posle 1500.)

en: Occurrences should be less than or equal to 30
hr: Pojavljivanja moraju biti manja ili jednaka 30

en: Odd / Even Street Number
hr: Neparni / parni broj ulice

en: Offer Another Premium on this Contribution Page
hr: Ponudite drugu nagradu na ovoj stranici za doniranje

en: Offer a Waitlist?
hr: Ponuditi listu čekanja?

en: Offer installments
hr: Ponudi rate

en: Offer the appropriate service from the list. If the service requires coordination, contact the Director.
hr: Ponudite odgovarajuću uslugu s popisa. Ukoliko usluga zahtijeva koordinaciju, obratite se direktoru.

en: Offline Registration for Event: %2 by: %1
hr: Izvanmrežna registracija za događaj: %2 by: %1

en: Offset
hr: Pomak

en: Offset of the child job
hr: Pomak dječjeg posla

en: Ojibwa
hr: Odžibva

en: Old Church Slavonic, Church Slavic, Church Slavonic, Old Bulgarian, Old Slavonic
hr: Starocrkvenkoslovenski, crkvenoslovenski, starobugarski, staroslovenski

en: Old files
hr: Stari fajlovi

en: Oldest
hr: Najstariji

en: On
hr: Uključeno

en: On Behalf Of
hr: U ime

en: On Behalf Of Organization
hr: U ime organizacije

en: On Duplicate Entries
hr: O duplikatima unosa

en: On Hold
hr: Zadržan

en: On Hold - Opt Out
hr: Zadržani - Isključeni

en: On Hold Bounce
hr: Zadržani odbijeni

en: On Hold Opt Out
hr: Zadržani isključeni

en: On Hold for Email %1?
hr: Zadržano za email %1?

en: On Hold?
hr: Zadržan?

en: On Waiting List
hr: Na listi čekanja

en: On WordPress, Joomla, or a similar CMS, the frontend theme determines the appearance on user-facing screens, such as the "Event Registration" screen.
hr: Na WordPressu, Joomli ili sličnom CMS-u tema frontend određuje izgled na zaslonima okrenutim prema korisniku, poput zaslona "Registracija događaja".

en: On behalf of Label
hr: Oznaka za U ime

en: On hold
hr: Na čekanju

en: On waitlist
hr: Na listi čekanja

en: Once these statuses are enabled, the event Info and Settings screen will have controls to enable (and configure) waitlisting.
hr: Nakon što se ti statusi omoguće, zaslon s informacijama o događaju i postavkama imat će kontrole za omogućavanje (i konfiguriranje) popisa čekanja.

en: Once these statuses are enabled, the event Online Registration screen will have controls to enable (and configure) participation approval.
hr: Nakon što su ti statusi omogućeni, zaslon mrežne registracije događaja imat će kontrole koje omogućuju (i konfiguriraju) odobrenje sudjelovanja.

en: Once you have defined CiviCRM ACL Roles and granted ACLs to those Roles, use this link to assign users to role(s).
hr: Nakon što definirate CiviCRM ACL uloge i dodijelite ACL-ove tim ulogama, upotrijebite ovu vezu da biste korisnicima dodijelili uloge.

en: Once you have finished your testing, it is a good idea to clean up by finding your test records and deleting them.
hr: Kada završite sa testiranjem, bilo bi dobro da pronađete te test zapise i obrišete ih.

en: Once you have your certificate installed, test that is working by navigating to one of your online contribution pages and changing the URL prefix from 'http://' to 'https://'. If your browser loads the page and indicates a valid security certificate - then you can change this setting to <strong>Yes</strong> and CiviCRM will automatically redirect requests for all online contribution / member / event / admin pages to the corresponding SSL secured URLs.
hr: Nakon što instalirate certifikat, testirajte to tako da prijeđete na jednu od svojih mrežnih stranica za doprinose i promijenite prefiks URL-a iz "http://" u "https://". Ako vaš preglednik učita stranicu i naznači valjani sigurnosni certifikat - tada ovu postavku možete promijeniti u <strong>Da</strong> , a CiviCRM će automatski preusmjeriti zahtjeve za sve mrežne stranice za doprinose / članove / događaje / administratore na odgovarajuće URL-ove osigurane SSL-ovima.

en: Once you switch to using a Price Set, you won't be able to switch back to your existing settings below except by re-entering them. Are you sure you want to switch to a Price Set?
hr: Ukoliko počnete da koristite set cena, nećete moći da se vratite na već postojeća podešavanja osim ukoliko ih ne unesete ponovo. Da li ste sigurni da želite da koristite set cena?

en: Once you've received your new account welcome email, you can <a href=%1>click here</a> to login and promote your campaign page.
hr: Nakon što primite e-poštu dobrodošlice na novi račun, možete <a href="%1">kliknuti ovdje</a> da biste se prijavili i promovirali stranicu kampanje.

en: Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hr: Nakon što vaša registracija bude pregledana, primit ćete e-poruku s vezom na web stranicu na kojoj možete dovršiti postupak registracije.

en: One
hr: Jedan

en: One %1 should be marked as primary.
hr: Jedan/jedna %1 bi trebala biti označena kao primarna.

en: One IM should be marked as primary.
hr: Jedan IM mora biti označen kao primarni.

en: One Message Not Sent | %count Messages Not Sent
hr[0]: Jedna poruka nije poslata
hr[1]: %count poruke nisu poslate
hr[2]: %count poruka nije poslato

en: One OpenID should be marked as primary.
hr: Jedan OpenID mora biti označen kao primarni.

en: One combined activity
hr: Jedna kombinovana aktivnost

en: One combined activity plus one file attachment
hr: Jedna kombinovana aktivnost uz jedan priloženi fajl

en: One contact NOT added (already in this group). | %count contacts NOT added (already in this group).
hr[0]: %count kontakt nije dodat (već je u ovoj grupi).
hr[1]: %count kontakata nije dodato (već su u ovoj grupi).
hr[2]: %count kontakata nisu dodati (već su u ovoj grupi).

en: One contact NOT tagged (already tagged to this tag). | %count contacts NOT tagged (already tagged to this tag).
hr[0]: %count zapisa NIJE tagovan (već mu je dodeljen ovaj tag).
hr[1]: %count zapisa NISU tagovani (već im je dodeljen ovaj tag).
hr[2]: %count zapisa NIJE tagovano (već im je dodeljen ovaj tag).

en: One contact added to this existing group. | %count contacts added to this existing group.
hr[0]: Jedan kontakt dodat u postojeću grupu.
hr[1]: %count kontakta dodato u postojeću grupu.
hr[2]: %count kontakata dodato u postojeću grupu.

en: One contact added to this new group. | %count contacts added to this new group.
hr[0]: Jedan kontakt dodat u novu grupu.
hr[1]: %count kontakta dodato u novu grupu.
hr[2]: %count kontakata dodato u novu grupu.

en: One contact is currently eligible to inherit this relationship.
hr: Jedan kontakt trenutno ispunjava uvjete za nasljeđivanje tog odnosa.

en: One contact is tagged with this tag. | %count contacts are tagged with this tag.
hr[0]: Jedan kontakt je tagovan ovako.
hr[1]: %count kontakta su tagovana ovako.
hr[2]: %count kontakata je tagovano ovako.

en: One contact merged. | %count contacts merged.
hr[0]: Jedan kontakt spojen.
hr[1]: %count kontakta spojeno.
hr[2]: %count kontakata spojeno.

en: One contact was skipped. | %count contacts were skipped.
hr[0]: Jedan kontakt preskočen.
hr[1]: 1%count kontakta preskočeno
hr[2]: 1%count kontakata preskočeno

en: One email should be marked as primary.
hr: Jedna email adresa mora biti označena kao primarna.

en: One matching contact was found.  | %count matching contacts were found.<br />
hr[0]: Jedan odgovarajući kontakt je pronađen
hr[1]: Jedan odgovarajući kontakt je pronađen.
hr[2]: %count odgovarajućih kontakata je pronađeno.<br />

en: One message was sent successfully. | %count messages were sent successfully.
hr[0]: Jedna poruka je uspešno poslata.
hr[1]: %count poruke su uspešno poslate.
hr[2]: %count poruka je uspešno poslato.

en: One message was sent successfully.  | %count messages were sent successfully.
hr[0]: %count poruka je uspešno poslata.
hr[1]: %count poruke su uspešno poslate.
hr[2]: %count poruka je uspešno poslato.

en: One of the selected contacts has an address record that is shared with 1 other contact. | One or more selected contacts have address records which are shared with %count other contacts.
hr[0]: Jedan od izabranih kontakata ima adresu koju deli sa još 1 kontaktom.
hr[1]: Jedan ili više izabranih kontakata imaju adresu koju dele sa još %count drugih kontakata.
hr[2]: Jedan ili više izabranih kontakata imaju adresu koju dele sa još %count drugih kontakata.

en: One or more contact subtypes have been de-selected from the list for this contact. Any custom data associated with de-selected subtype will be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected. Click OK to proceed, or Cancel to review your changes before saving.
hr: Izbor jednog ili više podtipova kontakata opozvan je sa liste za ovaj kontakt. Svi prilagođeni podaci povezani sa podtipom koji je opozvan biće uklonjeni dokle god za kontakt i dalje nije izabran podtip kontakta. Kliknite na OK da biste nastavili ili na Otkaži da biste pregledali promene pre čuvanja.

en: One or more line items have a different financial type than the contribution. Editing the financial type is not yet supported in this situation.
hr: Jedna ili više stavki imaju drugačiji finansijski tip u odnosu na donaciju. Uređivanje finansijskog tipa još uvek nije podržano za ovakve situacije.

en: One or more payment reminders can be emailed to this contributor based on the values entered in this section. If a 'Self-service Payments Page' has been selected, the reminder will include a link for the contributor to make their payment online.
hr: Jedan ili više podsjetnika za plaćanje mogu se poslati e-poštom ovom suradniku na temelju vrijednosti unesenih u ovaj odjeljak. Ako je odabrana "stranica za samoposlužna plaćanja", podsjetnik će sadržavati vezu za suradnika da izvrši plaćanje putem interneta.

en: One phone should be marked as primary.
hr: Jedan broj telefona mora biti označen kao primarni.

en: One record selected for export. | %count records selected for export.
hr[0]: %count zapis je odabran za eksport.
hr[1]: %count zapisa je odabrano za eksport.
hr[2]: %count zapisa je odabrano za eksport.

en: One relationship was not created because it already exists. | %count relationships were not created because they already exist.
hr[0]: Jedna veza nije kreirana zato što već postoji.
hr[1]: %count veza nije kreirano zato što već postoje.
hr[2]: %count veza nije kreirano zato što već postoje.

en: One selected activity consists of more than one target contact. | %count selected activities consist of more than one target contact.
hr[0]: Jedna odabrana aktivnost ima više od jednog ciljanog kontakta.
hr[1]: %count odabrane aktivnosti imaju više od jednog ciljanog kontakta.
hr[2]: %count odabranih aktivnosti ima više od jednog ciljanog kontakta.

en: One-time online contributions
hr: Jednokratne online donacije

en: Ongoing
hr: U toku

en: Online Contribution
hr: Online donacija

en: Online Contribution (Live)
hr: Onlajn donacija (produkcija)

en: Online Contribution (Test-drive)
hr: Onlajn donacija (test)

en: Online Contribution Page
hr: Web stranica za priloge

en: Online Contribution:
hr: Online donacija:

en: Online Contributions / Online Membership Signup / Online Event Registration
hr: Online doprinosi / Online prijava za članstvo / Online registracija događaja

en: Online Event Registration
hr: Online registracija događaja

en: Online Registration
hr: Online registracija

en: Online Registration (Live)
hr: Online registracija (uživo)

en: Online Registration (Test-drive)
hr: Online registracija (testna vožnja)

en: Online documentation.
hr: Onlajn dokumentacija.

en: Online event registration and participant tracking.
hr: Online registracija događaja i praćenje sudionika.

en: Online fundraising and donor management, as well as offline contribution processing and tracking.
hr: Internetsko prikupljanje sredstava i upravljanje donatorima, kao i obrada i praćenje izvanmrežnih doprinosa.

en: Online or offline contribution.
hr: Onlajn ili oflajn donacija.

en: Online or offline event registration.
hr: Onlajn ili oflajn registracija za događaj.

en: Online or offline membership renewal.
hr: Onlajn ili oflajn obnova članstva.

en: Online or offline membership signup.
hr: Onlajn ili oflajn registracija za članstvo.

en: Online registration enabled?
hr: Online registracija omogućena?

en: Online registration is not currently available for this event (contact the site administrator for assistance).
hr: Online registracija trenutno nije dostupna za ovaj događaj (kontaktirajte administratora stranice za pomoć).

en: Online signup and membership management.
hr: Online registracija i upravljanje članstvom.

en: Only %1 Registrations available.
hr: Dostupne su samo %1 registracije.

en: Only 'View' and 'Edit' operations are valid for this type of data
hr: Za ovaj tip podataka, dozvoljene operacije su Vidi i Uredi.

en: Only 'get' action is supported.
hr: Podržana je samo radnja 'preuzmi'.

en: Only Display Test Contributions
hr: Prikaži samo test donacije

en: Only My Cases
hr: Samo moji slučajevi

en: Only one %1 can be marked as primary.
hr: Samo jedan/jedna %1 može biti označena kao primarna.

en: Only one IM can be marked as primary.
hr: Samo jedan IM može biti označen kao primarni.

en: Only one OpenID can be marked as primary.
hr: Samo jedan OpenID može biti označen kao primarni.

en: Only one email can be marked as primary.
hr: Samo jedna email adresa može biti označena kao primarna.

en: Only one field of each communication type (EG. phone) can use the primary location type.
hr: Samo jedno polje za svaki tip komunikacije (npr. telefon) može koristiti primarni tip lokacije.

en: Only one phone can be marked as primary.
hr: Samo jedan broj telefona može biti označen kao primarni.

en: Only send to email addresses assigned to the specified location
hr: Samo pošalji na email adrese dodeljene na specifičnu lokaciju

en: Only this %1
hr: Samo ovaj %1

en: Oops! - The CiviCRM settings file (civicrm.settings.php) was not found in the expected location
hr: Ups! - fajl sa podešavanjima za CiviCRM (civicrm.settings.php) nije pronađen na očekivanoj lokaciji

en: Oops! - The path for including CiviCRM code files is not set properly. Most likely there is an error in the <em>civicrm_root</em> setting in your CiviCRM settings file (!1).
hr: Putanja za CiviCRM fajlove sa kodom nije ispravno podešena. Najverovatnije se radi o grešci u <em>civicrm_root</em> podešavanju u vašem fajlu sa CiviCRM podešavanjima (!1).

en: Oops! CiviCRM is already installed
hr: CiviCRM je već instaliran

en: Oops! Could not create database %1
hr: Ups! Kreiranje baze podataka nije uspelo %1

en: Oops! Incorrect Backdrop version
hr: Ups! Pogrešna verzija Backdrop-a

en: Oops! Incorrect CiviCRM version
hr: Pogrešna verzija CiviCRM

en: Oops! Incorrect Drupal version
hr: Pogrešna verzija Drupal-a

en: Oops! Please correct your install location
hr: Unesite ispravnu lokaciju vaše instalacije

en: Oops, it looks like there is no valid membership status available for the given membership dates. You can <a href="%1">Configure Membership Status Rules</a>.
hr: Ups, čini se da ne postoji valjani članski status dostupan za dane datume članstva. Pravila <a href="%1">statusa članstva možete konfigurirati</a>.

en: Oops, it looks like there is no valid membership status corresponding to the membership start and end dates for this membership. Contact the site administrator for assistance.
hr: Ups, čini se da ne postoji valjani članski status koji odgovara datumima početka i završetka članstva za ovo članstvo. Za pomoć se obratite administratoru web-mjesta.

en: Oops. It looks like there is no response option configured.
hr: Izgleda da nema konfigurisane opcije za odgovor

en: Oops. It looks like there is no valid payment status for online payment.
hr: Ups. Čini se da ne postoji valjani status plaćanja za online plaćanje.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link and select a Membership Type from the list.
hr: Ups. Čini se da pokušavate promijeniti vrstu članstva dok obnavljate članstvo. Kliknite vezu "promijeni vrstu članstva" i odaberite vrstu članstva s popisa.

en: Oops. It looks like you are trying to change the membership type while renewing the membership. Please click the "change membership type" link, and select a Membership Organization.
hr: Ups. Čini se da pokušavate promijeniti vrstu članstva dok obnavljate članstvo. Kliknite vezu "promijeni vrstu članstva" i odaberite organizaciju za članstvo.

en: Oops. It looks like you have an incorrect or incomplete link (URL). Please make sure you've copied the entire link, and try again. Contact the site administrator if this error persists.
hr: Izgleda da imate netačan ili nepotpun link (URL). Proverite da li ste iskopirali ceo lik i pokušajte ponovo. Kontaktirajte administratora sajta ukoliko se ova greška ponovi.

en: Oops. One or more fields in this profile are configured to be Searchable and / or shown in a Results Column, AND you are trying to add a
hr: Ups. Jedno ili više polja u ovom profilu je podešeno da se može pretraživati i /ili prikazivati u koloni sa rezultatima, a vi pokušavate da dodate

en: Oops. The membership you're trying to renew appears to be invalid. Contact your site administrator if you need assistance. If you continue, you will be issued a new membership.
hr: Članstvo koje pokušavate da obnovite nije važeće. Kontaktirajte administratora sajta ukoliko vam je potrebna pomoć. Ukoliko nastavite, biće vam izdato novo članstvo.

en: Oops. You cannot make a payment for this pledge - pledge status is %1.
hr: Ne možete uplatiti ovu obavezu - status obaveze je %1.

en: Oops. Your %1 settings are incorrect. No test mail has been sent.
hr: Ups. Vaše %1 settings su netočni. Nije poslana probna pošta.

en: Open
hr: Otvoreno

en: Open All
hr: Otvori sve

en: Open Case
hr: Otvori predmet

en: Open Date
hr: Otvoreni datum

en: Open ID Location
hr: OpenID lokacija

en: Open ID identifier
hr: Identifikator otvorenog ID-a

en: Open Pledges (Due Date - Amount)
hr: Otvoreni zalozi (rok dospijeća - iznos)

en: Open a new case
hr: Otvori novi slučaj

en: Open tracking
hr: Otvoreno praćenje

en: OpenID Location Type
hr: Tip lokacije OpenID

en: OpenID is not a valid URL.
hr: OpenID nije važeći URL.

en: Opened
hr: Otvoreno

en: Opened
hr: E-mail je otvoren

en: Opened Count
hr: Otvoreni broj

en: Opened Date
hr: Datum otvaranja

en: Opening...
hr: Otvaranje...

en: Opens
hr: Otvara

en: Opens (WIP)
hr: Otvara (PUT)

en: Opens documentation in a new window.
hr: Otvara dokumentaciju u novom prozoru.

en: Opens/ Clicks
hr: Otvara/klikovi

en: Operation
hr: Radnja

en: Opportunistic Flush
hr: Oportunističko pražnjenje

en: Opt Out
hr: Isključenje

en: Opt Out Confirmation
hr: Potvrda isključivanja

en: Opt Out ID
hr: Isključivanje ID-a

en: Opt out via email
hr: Isključenje putem emaila

en: Opt out via web page
hr: Isključenje putem vebsajta

en: Opt-Out
hr: Isključi se

en: Opt-Out (Action)
hr: Isključivanje (akcija)

en: Opt-Out URL (Action)
hr: URL za isključivanje (akcija)

en: Opt-Outs
hr: Isključivanja

en: Opt-out
hr: Isključi se

en: Opt-out Confirmation
hr: Potvrda isključenja

en: Opt-out Message
hr: Poruka za isključenje

en: Opt-out Requests
hr: Zahtjevi za isključivanje

en: Opt-outs
hr: Isključivanja

en: Opted Out of Bulk Mail
hr: Isključen/a iz grupne pošte

en: Opted to Pay Contribution Later, and is still pending payment.
hr: Izabrao/la naknadnu uplatu, i uplata se još uvek čeka.

en: Opted to Pay Later after Registration, and is still pending payment.
hr: Plaća nakon registracije, i još uplata se još čeka

en: Opted-out
hr: Isključeno-isključeno

en: Option "%1" has been deleted.
hr: Opcija "%1" je obrisana.

en: Option Amount
hr: Iznos opcije

en: Option Description
hr: Opis opcije

en: Option Group Description
hr: Opis grupe opcija

en: Option Group ID
hr: ID Grupe opcija

en: Option Group Is Active?
hr: Grupa opcija je aktivna?

en: Option Group Is Locked
hr: Grupa opcija je zaključana

en: Option Group Is Reserved?
hr: Grupa opcija je rezervisana?

en: Option Group Name
hr: Ime grupe opcija

en: Option Group title
hr: Naslov grupe opcija

en: Option Grouping Name
hr: Ime grupacije opcija

en: Option Is Active
hr: Opcija je aktivna

en: Option Is Reserved?
hr: Opcija je rezervisana?

en: Option Label
hr: Oznaka opcije

en: Option Name
hr: Ime opcije

en: Option Type
hr: Tip opcija

en: Option Value
hr: Vrijednost opcije

en: Option Value ID
hr: ID vrednosti opcije

en: Option Values with problematic Values
hr: Vrednosti opcije sa problematičnim vrednostima

en: Option Visibility
hr: Vidljivost opcije

en: Option is Default?
hr: Opcija je podrazumevana?

en: Option is Header?
hr: Opcija je zaglavlje?

en: Option label cannot be empty
hr: Oznaka opcija ne može biti prazna

en: Option value cannot be empty
hr: Vrednost opcija ne može biti prazna

en: OptionGroup settings
hr: Postavke grupe mogućnosti

en: Optional
hr: Izborno

en: Optional Constraints
hr: Neobavezna ograničenja

en: Optional FK to Parent Membership.
hr: Neobavezni FK za nadređeno članstvo.

en: Optional adjustment period added or subtracted from the End Event. EXAMPLE: <strong>Grace</strong> status might end at 'end date' PLUS 1 month.
hr: Neobavezno razdoblje prilagodbe dodano ili oduzeto od završnog događaja. PRIMJER: <strong>Status milosti</strong> može završiti na "datum završetka" PLUS 1 mjesec.

en: Optional adjustment period added or subtracted from the Start Event. EXAMPLE: <strong>Current</strong> status might begin at 'join date' PLUS 3 months (to distinguish Current from New members).
hr: Neobavezno razdoblje prilagodbe dodano ili oduzeto od početnog događaja. PRIMJER: <strong>Trenutni</strong> status može započeti na "datum pridruživanja" PLUS 3 mjeseca (za razlikovanje Current od Novih članova).

en: Optional description of the product/premium.
hr: Opcioni opis proizvoda/nagrade.

en: Optional description of this domain (useful for sites with multiple domains).
hr: Opcioni opis ovog domena (koristan za sajtove sa većim brojem domena).

en: Optional email to associate with this membership
hr: Opcioni mejl za povezivanje sa ovim članstvom

en: Optional explanatory text for the Honoree section (displayed above the Honoree fields).
hr: Opcionalni tekst objašnjenja za odeljak Primalac donacije (prikazuje se iznad polja Primalac donacije).

en: Optional footer text for Thank-you screen (often used to include links to other pages/activities on your site).
hr: Neobavezni tekst podnožja za zaslon zahvale (često se koristi za uključivanje poveznica na druge stranice/aktivnosti na vašem web-mjestu).

en: Optional footer text for registration screen.
hr: Izborni tekst podnožja za ekran za registraciju.

en: Optional foreign key to membership_type
hr: Neobavezni strani ključ za membership_type

en: Optional identifier for the contribution source (campaign name, event, mailer, etc.).
hr: Opcioni identifikator za izvor donacije (ime kampanje, događaj, mailer, itd.).

en: Optional instructions / message for Confirmation screen.
hr: Neobavezne upute/poruka za zaslon potvrde.

en: Optional local part (e.g., 'civimail+' for addresses like civimail+s.1.2@example.com).
hr: Neobavezni lokalni dio (npr. "civimail+" za adrese kao što je civimail+s.1.2@example.com).

en: Optional location to associate with this membership
hr: Opciona lokacija za povezivanje sa ovim članstvom

en: Optional message for Thank-you screen (may include HTML formatting).
hr: Izborna poruka za zaslon zahvale (može uključivati HTML oblikovanje).

en: Optional page footer text for Confirmation screen.
hr: Izborni tekst podnožja stranice za ekran potvrde.

en: Optional product SKU or code. If used, this value will be included in contributor receipts.
hr: Opcionalni SKU ili kôd proizvoda. Ako se koristi, ova vrednost će biti uključena u priznanice za donatora.

en: Optional value for mapping account types to accounting system account categories (QuickBooks Account Type Codes for example).
hr: Neobavezna vrijednost za mapiranje vrsta računa u kategorije računa računovodstvenog sustava (na primjer, QuickBooks šifre vrsta računa).

en: Optional value for mapping monies owed and received to accounting system codes.
hr: Neobavezna vrijednost za mapiranje dugovanja i primljenog u šifre računovodstvenog sustava.

en: Optional verbose description for the relationship.
hr: Opis veze

en: Optional verbose description of the group.
hr: Opcioni tekstualni opis grupe.

en: Optionally hide the confirmation screen for free events.
hr: Po želji sakrijte zaslon za potvrdu za besplatne događaje.

en: Optionally set a maximum number of participants for this event.
hr: Opcionalno postavite maksimalni broj sudionika za ovaj događaj.

en: Options
hr: Opcije

en: Options Per Line
hr: Opcije po liniji

en: Options given here are days of a month from 1 - 31
hr: Ovde su date opcije dana u mesecu od 1 - 31

en: Or Provide Contact ID or External ID.
hr: Ili navedite ID kontakta ili vanjski ID.

en: Or you can <a href='%1'>browse all %2 %3</a>.
hr: Ili možete <a href='%1'>pregledati sva %2 %3</a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Contribution Pages</a>.
hr: ili možete  <a href='%1'>pregledati sve dostupne stranice za doniranje</a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Current Events</a>.
hr: Ili možete <a href=‘%1’>pregledati sve dostupne trenutne događaje</a>.

en: Order
hr: Redoslijed

en: Order By >>
hr: Poređaj po >>

en: Order Reference
hr: Referenca naloga

en: Order by Column
hr: Poredaj po stupcu

en: Order by Order
hr: Poredaj po nalog

en: Order by Section
hr: Naruči po sekciji

en: Ordering of the case types
hr: Redoslijed vrsta predmeta

en: Organization
hr: Organizacija

en: Organization Address and Contact Info
hr: Adresa i kontakt info organizacije

en: Organization Contact ID
hr: ID kontakta organizacije

en: Organization Contact Information
hr: Informacija o kontaktu organizacije

en: Organization Email
hr: Email organizacije

en: Organization Name
hr: Ime organizacije

en: Organization Name.
hr: Ime organizacije.

en: Organization Profile
hr: Profil organizacije

en: Organization name, email address for system-generated emails, organization address
hr: Naziv tvrtke ili ustanove, adresa e-pošte za e-poruke generirane u sustavu, adresa tvrtke ili ustanove

en: Organize your contacts
hr: Organiziranje kontakata

en: Organizing Your Data
hr: Organiziranje vaših podataka

en: Orientation
hr: Orijentacija

en: Origin of this Contribution.
hr: Poreklo ove donacije.

en: Original Installment Amount
hr: Izvorni iznos rate

en: Original amount for each of the installments.
hr: Izvorni iznos za svaku od rata.

en: Oriya
hr: Orija jezik

en: Oromo
hr: Oromo jezici

en: Ossetian, Ossetic
hr: Osetinski jezik

en: Other
hr: Drugo

en: Other Amount
hr: Drugi iznos

en: Other Name
hr: Drugo ime

en: Other Panes
hr: Ostala okna

en: Other Relationships
hr: Ostali odnosi

en: Other Settings
hr: Ostala podešavanja

en: Other WYSIWYG editors are available for download from the <a %1>CiviCRM Extension Directory</a>.
hr: Ostali WYSIWYG urednici dostupni su za preuzimanje iz <a %1="">CiviCRM Extension Directory.</a>.

en: Other Years
hr: Ostale godine

en: Other location
hr: Druga lokacija

en: Other menu data
hr: Ostali podaci za meni

en: Other operators not available for this action.
hr: Ostali operatori koji nisu dostupni za ovu akciju.

en: Otherwise, click the <strong>Continue</strong> button below to complete your registration.
hr: U suprotnom kliknite gumb <strong>Nastavi</strong> u nastavku da biste dovršili registraciju.

en: Otherwise, the registration link is hidden and the &quot;Event Full Message&quot' is displayed when the maximum number of registrations is reached. Only participants with status types marked as 'counted' are included when checking if the event is full.
hr: U suprotnom, veza za registraciju je skrivena i &quot;Poruka o punom događaju&quot' se prikazuje kada se dostigne maksimalan broj registracija. Samo sudionici s vrstama statusa označenim kao 'brojeno' uključeni su prilikom provjere je li događaj pun.

en: Out Date
hr: Izlazni datum

en: Outbound Email
hr: Izlazna e-pošta

en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
hr: Odlazni email (SMTP/Sendmail)

en: Outbound Email Disabled
hr: Odlazni email isključen

en: Outbound SMS
hr: Odlazni SMS

en: Outbound emails have been disabled. Scheduled jobs will not run unless runInNonProductionEnvironment=TRUE is added as a parameter for a specific job
hr: Odlazni emailovi su isključeni. Zakazani poslovi neće biti izvršeni dok se runInNonProductionEnvironment=TRUE ne doda kao parametar za određeni kron

en: Outbound mail has been disabled. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
hr: Odlazna pošta je isključena. Kliknite na <a href='%1'>Administacija >> Sistemska podešavanja >> Odlazna pošta</a> da podesite odlaznu poštu.

en: Outgoing Phone Prefix
hr: Prefiks za odlazne pozive

en: Overdue
hr: Rok istekao

en: Overridden
hr: Prejahano

en: Override End Date for Auto-renew Memberships
hr: Nadjačavanje datuma završetka za automatsko obnavljanje članstva

en: Override Geocoding
hr: Redefiniši geokoding

en: Override Membership Type for Auto-renew Memberships
hr: Nadjačavanje vrste članstva za automatsko obnavljanje članstva

en: Override Permanently
hr: Trajno nadjačavanje

en: Override Status
hr: Nadjačavanje stanja

en: Override Until Selected Date
hr: Nadjačavanje do odabranog datuma

en: Override Verp
hr: Nadjačavanje Verpa

en: Override automatic geocoding
hr: Redefiniši automatski geokoding

en: Override end date
hr: Nadjačavanje datuma završetka

en: Override organization and type
hr: Nadjačavanje organizacije i vrste

en: Override page content
hr: Redefiniši sadržaj stranice

en: Override privacy setting? (Do not email / Do not mail)
hr: Redefniši podešavanja privatnosti? (Ne šalji email / poštu)

en: Overwrite VERP
hr: Prebriši VERP

en: Overwrite the VERP address in Reply-To
hr: Prebriši VERP adresu u odjeljku Odgovor na

en: Owing
hr: Dug

en: Owned By
hr: Vlasnik je

en: Owned By Contact ID
hr: U vlasništvu ID-a kontakta

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Owner Email Notification
hr: Obavijest e-poštom vlasnika

en: Owner Notification
hr: Obavijest vlasnika

en: Owner Notification is not set for this Personal Campaign Page. Please contact the site administrator if you need assistance.
hr: Obavijest vlasnika nije postavljena za ovu stranicu osobne kampanje. Ako vam je potrebna pomoć, obratite se administratoru web-mjesta.

en: Owner chooses whether to receive notifications
hr: Vlasnik bira da li će dobijati notifikacije

en: Owner organization for this membership type. FK to Contact ID
hr: Organizacija vlasnika za ovu vrstu članstva. FK za ID kontakta

en: PAN Truncation
hr: Skraćivanje PAN-a

en: PAYMENT ADVICE
hr: OBAVEŠTENJE O PLAĆANJU

en: PCP Block
hr: PCP blok

en: PCP Block ID
hr: ID PCP bloka

en: PCP Page Type
hr: Vrsta PCP stranice

en: PCP Status
hr: PCP status

en: PCP block ID
hr: ID PCP bloka

en: PCP owner notifications
hr: Notifikacije vlasniku PCP-a

en: PCPs
hr: Stranice lične kampanje

en: PDF Format Option Group not found in database.
hr: Grupa opcija za PDF Format nije pronađena u bazi podataka.

en: PDF Invoice
hr: PDF profaktura

en: PDF Page Format
hr: Format PDF strane

en: PDF Page Format does not fit in database.
hr: Format PDF strane se ne slaže sa formatom u bazi podataka.

en: PDF Receipts
hr: PDF priznanice

en: PDF letter - print for participants
hr: PDF pismo - print za sudionike

en: PHP Configuration
hr: PHP konfiguracija

en: PHP Out-of-Date
hr: PHP je zastareo

en: PHP Up-to-Date
hr: PHP je ažuran

en: PHP class name
hr: Naziv PHP klase

en: PHP7 installed
hr: PHP7 instaliran

en: Pad inside each label.
hr: Jastučić unutar svake naljepnice.

en: Page %1 of %2
hr: Strana %1 od %2

en: Page Arguments
hr: Argumenti stranice

en: Page Break
hr: Prijelom stranice

en: Page Callback
hr: Povratni poziv stranice

en: Page Deleted
hr: Stranica je obrisana

en: Page Disabled
hr: Stranica je onemogućena

en: Page Enabled
hr: Stranica je omogućena

en: Page Format
hr: Format stranice

en: Page Text
hr: Tekst stranice

en: Page Title
hr: Naslov stranice

en: Page Type
hr: Tip strane

en: Page format to use when creating PDF files using this template.
hr: Oblik stranice koji će se koristiti prilikom stvaranja PDF datoteka pomoću ovog predloška.

en: Page title for registration Thank-you screen.
hr: Naslov stranice za registraciju Zahvalni zaslon.

en: Page title for screen where user reviews and confirms their registration information.
hr: Naslov stranice za zaslon na kojem korisnik pregledava i potvrđuje svoje podatke o registraciji.

en: Pager
hr: Pejdžer

en: Paid
hr: Plaćeno

en: Paid Amount
hr: Uplaćeni iznos

en: Paid By
hr: Platio/la

en: Paid Date
hr: Plaćeni datum

en: Paid Event
hr: Plaćeni događaj

en: Paid later via page ID: %1. %2
hr: Plaća kasnije na stranici sa IDjem: %1. %2

en: Pali
hr: Pali jezik

en: Panjabi, Punjabi
hr: Pandžabi jezik

en: Paper Size
hr: Veličina papira

en: Paper Size Option Group not found in database.
hr: Grupa opcija za veličinu papira nije pronađena u bazi podataka.

en: Paper Size does not fit in database.
hr: Veličina papira se ne slaže sa formatom u bazi podataka.

en: Parameter
hr: Parametri

en: Parameter Name
hr: Naziv parametra

en: Parameter Value
hr: Vrijednost parametra

en: Parent Activity ID
hr: ID nadređene aktivnosti

en: Parent Campaign
hr: Nadređena kampanja

en: Parent Event
hr: Roditeljski događaj

en: Parent Event ID
hr: ID nadređenog događaja

en: Parent Group
hr: Nadređena grupa

en: Parent Groups
hr: Nadređene grupe

en: Parent ID
hr: ID nadređenog elementa

en: Parent ID in account hierarchy
hr: Nadređeni ID u hijerarhiji računa

en: Parent Menu
hr: Nadređeni izbornik

en: Parent Section
hr: Nadređena sekcija

en: Parent Tag
hr: Nadređena oznaka

en: Parent job id
hr: ID nadređenog posla

en: Parent meeting ID (if this is a follow-up item). This is not currently implemented
hr: ID nadređene aktivnosti (ako je ovo propratna stavka).
    Ovo nije trenutno implementirano

en: Parent of
hr: Nadređeni element

en: Parent/child relationship.
hr: Odnos nadređeni/podređeni element.

en: Parse error in extension: %1
hr: Pogreška raščlanjivanja u proširenju: %1

en: Partial Payments Enabled
hr: Djelomična plaćanja omogućena

en: Partial matches will be replaced unless you click "Exact Match". EXAMPLE: replacing 'Contribution' with 'Donation' will also replace 'Contributions' with 'Donations' unless 'Exact Match' is checked.
hr: Djelomična podudaranja zamijenit će se ako ne kliknete "Točno podudaranje". PRIMJER: zamjena "doprinosa" "donacijom" također će zamijeniti "Doprinose" s "Donacijama" osim ako se ne provjeri "Točno podudaranje".

en: Partially paid
hr: Delimično plaćeno

en: Participant
hr: Sudionik

en: Participant  id is not valid
hr: ID sudionika nije važeći

en: Participant %1
hr: Sudionik %1

en: Participant 1
hr: Sudionik 1

en: Participant Confirmation
hr: Potvrda sudionika

en: Participant Contact Type
hr: Vrsta kontakta sudionika

en: Participant Count
hr: Broj sudionika

en: Participant Count must be greater than zero.
hr: Broj učesnika mora biti veći od nule.

en: Participant Count should be a positive number
hr: Broj učesnika mora biti pozitivan broj

en: Participant E-mail
hr: E-pošta sudionika

en: Participant Fee
hr: Naknada za sudionika

en: Participant Group(s)
hr: Grupa(e) sudionika

en: Participant ID
hr: ID Učesnika

en: Participant ID (FK)
hr: ID sudionika (FK)

en: Participant Import
hr: Uvoz sudionika

en: Participant Information
hr: Podaci o sudionicima

en: Participant Information - Participant %1
hr: Podaci o sudioniku - sudionik %1

en: Participant Limit
hr: Limit učesnika

en: Participant Listing
hr: Listing učesnika

en: Participant Listing is not enabled for this event. You can enable it from
hr: Popis sudionika nije omogućen za ovaj događaj. Možete ga omogućiti iz

en: Participant Name
hr: Ime učesnika

en: Participant Name or Email
hr: Ime ili e-pošta sudionika

en: Participant Note
hr: Beleške učesnika

en: Participant Payment
hr: Plaćanje sudionika

en: Participant Payment ID
hr: ID plaćanja sudionika

en: Participant Payments
hr: Plaćanja sudionika

en: Participant Role
hr: Uloga učesnika

en: Participant Role (label)
hr: Uloga sudionika (oznaka)

en: Participant Role ID
hr: ID uloge sudionika

en: Participant Role Id
hr: ID uloge sudionika

en: Participant Source
hr: Sudionik Izvor

en: Participant Status
hr: Status učesnika

en: Participant Status (ie. Registered, Attended, Cancelled, etc.)
hr: Status sudionika (tj. registrirani, pohađani, otkazani itd.)

en: Participant Status (label)
hr: Status sudionika (oznaka)

en: Participant Status Class
hr: Klasa statusa sudionika

en: Participant Status Counts?
hr: Računa li se status sudionika?

en: Participant Status Id
hr: ID statusa sudionika

en: Participant Status Is Reserved?>
hr: Status sudionika Je li rezerviran?>

en: Participant Status Label
hr: Oznaka statusa sudionika

en: Participant Status Type
hr: Vrsta statusa sudionika

en: Participant Status Type ID
hr: ID vrste statusa sudionika

en: Participant Status Types
hr: Vrste statusa sudionika

en: Participant Status Visibility
hr: Vidljivost statusa sudionika

en: Participant Status is Active
hr: Status sudionika je Aktivan

en: Participant Tag(s)
hr: Oznaka(e) sudionika

en: Participant Total
hr: Ukupno sudionika

en: Participant count can not be greater than max participants.
hr: Broj sudionika ne može biti veći od max. sudionika.

en: Participant import data MUST include the following columns:
hr: Podaci o uvozu sudionika MORAJU sadržavati sljedeće stupce:

en: Participant import files must contain data needed to <strong>match the participant to a contact record in your CiviCRM database</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
hr: Datoteke za uvoz sudionika moraju sadržavati podatke potrebne za <strong>usklađivanje sudionika sa zapisom kontakta u vašoj bazi podataka CiviCRM</strong>. Ovo ‘podudaranje’ može se izvesti na nekoliko različitih načina:

en: Participant import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import participant information for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match participant info such as event registration to the corresponding contact record. Then return to this screen and import the participant records.
hr: Uvoz sudionika zahtijeva da svaka osoba, kućanstvo ili organizacija već postoji kao zapis kontakta u vašoj CiviCRM bazi podataka. Ako trebate uvesti informacije o sudionicima za evidenciju kontakata koji još nisu dodani u CiviCRM - to ćete učiniti u 2 koraka. Najprije upotrijebite <strong>Uvezi kontakte</strong> za dodavanje zapisa o kontaktima. Ako je moguće, uključite jedinstveni ‘Vanjski ID’ za svaki novi kontakt koji zatim možete koristiti za povezivanje informacija o sudioniku kao što je registracija događaja s odgovarajućim zapisom o kontaktu. Zatim se vratite na ovaj zaslon i uvezite zapise sudionika.

en: Participant is %1
hr: Sudionik je %1

en: Participant is Pay Later?
hr: Sudionik je Plati Kasnije?

en: Participant is a Test?
hr: Sudionik je test?

en: Participant list Count Report
hr: Izveštaj o broju učesnika na listi

en: Participant listing code file cannot be '%1'
hr: Datoteka koda popisa sudionika ne može biti '%1'

en: Participant listing code file: %1 does not exist. Please verify your custom participant listing settings in CiviCRM administrative panel.
hr: Datoteka koda popisa sudionika: %1 dne postoji. Provjerite svoje prilagođene postavke popisa sudionika u CiviCRM administrativnoj ploči.

en: Participant listing links.
hr: Veze za popis sudionika.

en: Participant role ID. Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = participant_role.
hr: ID uloge sudionika. Implicitni FK za civicrm_option_value gdje option_group = participant_role.

en: Participant status - change
hr: Status sudionika - promjena

en: Participant status ID. FK to civicrm_participant_status_type. Default of 1 should map to status = Registered.
hr: ID statusa sudionika. FK u civicrm_participant_status_type. Zadana vrijednost 1 trebala bi se preslikati na status = Registriran.

en: Participant status has been updated to '%1'. An email has been sent to %2.
hr: Status sudionika postavljen je u '%1'. Email je poslan %2.

en: Participant's Contact ID
hr: Kontakt ID učesnika

en: Participants
hr: Sudionici

en: Participants (Event Name)
hr: Učesnici (Ime događaja)

en: Participants (Event Type)
hr: Učesnici (Tip događaja)

en: Participants (Role)
hr: Učesnici (Uloge)

en: Participants : %1
hr: Sudionici : %1

en: Participants Summary
hr: Sažetak sudionika

en: Participation in this event requires approval. Submit your registration request here. Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hr: Za sudjelovanje u ovom događaju potrebno je odobrenje. Ovdje podnesite zahtjev za registraciju. Nakon odobrenja primit ćete e-poruku s poveznicom na web stranicu na kojoj možete dovršiti postupak registracije.

en: Partner of
hr: Partner/ka

en: Partner relationship.
hr: Partnerski odnos.

en: Party Reg
hr: Registracija zabave

en: Pashto, Pushto
hr: Paštunski jezik

en: Password
hr: Lozinka

en: Password Label
hr: Oznaka za lozinku

en: Password and Confirm Password values are not the same.
hr: Vrednosti u poljima Šifra i Potvrdi šifru nisu iste.

en: Password is not set for this payment processor
hr: Lozinka nije podešena za ovaj procesor uplata

en: Password is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
hr: Šifra nije podešena u administraciji CiviCRM &raquo;  Sistemska podešavanja &raquo;  Procesori uplata

en: Password to use when polling (for IMAP and POP3).
hr: Lozinka za korištenje prilikom ankete (za IMAP i POP3).

en: Past 3 Months
hr: Prošla 3 mjeseca

en: Past 6 Months
hr: Prošla 6 mjeseci

en: Past Campaigns
hr: Prošle kampanje

en: Past Due
hr: Dospjeli rok

en: Past Groups
hr: Prethodne grupe

en: Past Year
hr: Prošla godina

en: Path
hr: Putanja

en: Path Variables
hr: Varijable puta

en: Path to wkhtmltopdf executable
hr: Put do izvršne datoteke wkhtmltopdf

en: Path where CiviCRM extensions are stored.
hr: Put na kojem se pohranjuju CiviCRM proširenja.

en: Path where documents and images which are attachments to contact records are stored (e.g. contact photos, resumes, contracts, etc.). These attachments are defined using 'file' type custom fields.
hr: Put na koji se pohranjuju dokumenti i slike koji su prilozi zapisima kontakata (npr. fotografije kontakata, životopisi, ugovori itd.). Ti se privici definiraju pomoću prilagođenih polja tipa "datoteka".

en: Path where site specific PHP code files are stored if any. This directory is searched first if set.
hr: Put na kojem se pohranjuju datoteke PHP koda specifične za web-mjesto ako ih ima. Ovaj direktorij se prvo pretražuje ako je postavljen.

en: Path where site specific templates are stored if any. This directory is searched first if set. Custom JavaScript code can be added to templates by creating files named <em>templateFile.extra.tpl</em>.
hr: Put na koji se pohranjuju predlošci specifični za web-mjesto ako ih ima. Ovaj direktorij se prvo pretražuje ako je postavljen. Prilagođeni JavaScript kod može se dodati predlošcima stvaranjem datoteka pod nazivom <em>templateFile.extra.tpl</em>.

en: Path where site specific templates are stored if any. This directory is searched first if set. Custom JavaScript code can be added to templates by creating files named templateFile.extra.tpl. (learn more...)
hr: Put na koji se pohranjuju predlošci specifični za web-mjesto ako ih ima. Ovaj direktorij se prvo pretražuje ako je postavljen. Prilagođeni JavaScript kod može se dodati predlošcima stvaranjem datoteka pod nazivom templateFile.extra.tpl. (saznajte više ...)

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Pause
hr: Pauza

en: Pause mailing
hr: Pauziraj slanje pošte

en: Paused
hr: Pauzirano

en: Pay Later
hr: Naknadno plaćanje

en: Pay Later Allowed
hr: Dopušteno plaćanje kasnije

en: Pay Later Instructions
hr: Instrukcije za Plaća kasnije

en: Pay Later Label
hr: Oznaka plati kasnije

en: Pay Later Receipt
hr: Priznanica za naknadno plaćanje

en: Pay Later Receipt Text
hr: Tekst računa za plaćanje kasnije

en: Pay Later Text
hr: Plati kasnije tekst

en: Pay Later?
hr: Platiti kasnije?

en: Pay Method
hr: Način plaćanja

en: Pay Now
hr: Plati odmah

en: Pay later label
hr: Oznaka za naknadno plaćanje

en: Pay later option
hr: Opcija za naknadno plaćanje

en: Pay with Credit Card
hr: Platite kreditnom karticom

en: PayPal - Website Payments Pro
hr: PayPal – Profesionalno plaćanje na veb-sajtovima

en: PayPal - Website Payments Standard
hr: PayPal – standard za plaćanja na veb-sajtovima

en: Payment
hr: Plaćanje

en: Payment %1
hr: Plaćanje %1

en: Payment Amount
hr: Iznos uplate

en: Payment Amount (most recent)
hr: Iznos uplate (najnoviji)

en: Payment Date
hr: Datum plaćanja

en: Payment Details
hr: Detalji uplate

en: Payment Due
hr: Dug plaćanja

en: Payment From
hr: Plaćanje od

en: Payment ID
hr: ID uplate

en: Payment Information
hr: Informacije o plaćanju

en: Payment Instrument
hr: Sredstvo plaćanja

en: Payment Instrument ID
hr: ID platnog instrumenta

en: Payment Key
hr: Ključ plaćanja

en: Payment Method
hr: Metod plaćanja

en: Payment Method ID
hr: ID metoda plaćanja

en: Payment Method is a required field.
hr: Metod plaćanja je obavezno polje.

en: Payment Method should be Check when a check number is entered for a contribution.
hr: Metod plaćanja mora biti ček kada je broj čeka unet za donaciju.

en: Payment Method:
hr: Način  plaćanja:

en: Payment Methods
hr: Metodi plaćanja

en: Payment Options
hr: Opcije plaćanja

en: Payment Processor
hr: Procesor plaćanja

en: Payment Processor Account
hr: Nalog procesora uplate

en: Payment Processor Description.
hr: Opis obrade plaćanja.

en: Payment Processor Descriptive Name.
hr: Opisni naziv procesora plaćanja.

en: Payment Processor Error
hr: Greška procesora uplate

en: Payment Processor Error message
hr: Poruka greške procesora uplata

en: Payment Processor Error message :
hr: Poruka greške procesora uplata:

en: Payment Processor ID
hr: ID procesora plaćanja

en: Payment Processor Name.
hr: Naziv procesora plaćanja.

en: Payment Processor Title
hr: Naslov procesora plaćanja

en: Payment Processor Type
hr: Tipovi obraditelja plaćanja

en: Payment Processor Type ID
hr: ID vrste procesora plaćanja

en: Payment Processor Type Name.
hr: Naziv vrste procesora plaćanja.

en: Payment Processor Type Title
hr: Naslov vrste procesora plaćanja

en: Payment Processor Type Title.
hr: Naslov vrste procesora plaćanja.

en: Payment Processor Type variable name to be used in code
hr: Varijabilni naziv vrste procesora plaćanja koji će se koristiti u kodu

en: Payment Processor Types
hr: Vrste procesora plaćanja

en: Payment Processor configurations for all payment processors that can be used in this installation of CiviCRM.
hr: Konfiguracije procesora plaćanja za sve procesore plaćanja koji se mogu koristiti u ovoj instalaciji CiviCRM-a.

en: Payment Processor external order reference
hr: Referenca vanjskog naloga obrađivača plaćanja

en: Payment Processor for this financial transaction
hr: Izvršitelj obrade plaćanja za ovu financijsku transakciju

en: Payment Processor is a required field.
hr: Procesor uplata je obavezno polje.

en: Payment Processors
hr: Procesori plaćanja

en: Payment Processors configured for this Event (if is_monetary is true)
hr: Procesori plaćanja konfigurirani za ovaj događaj (ako je is_monetary točno)

en: Payment Processors configured for this contribution Page
hr: Procesor uplata podešen za ovu stranicu za donacije

en: Payment Reminders
hr: Opomene za plaćanje

en: Payment Schedule
hr: Raspored plaćanja

en: Payment Scheduled
hr: Plaćanje je zakazano

en: Payment Start
hr: Početak plaćanja

en: Payment Status
hr: Status uplate

en: Payment Summary
hr: Kratak pregled plaćanja

en: Payment Token ID
hr: ID tokena uplate

en: Payment Tokens
hr: Tokeni za plaćanje

en: Payment Type
hr: Način plaćanja

en: Payment Type: Credit or Debit (deprecated)
hr: Vrsta plaćanja: Kredit ili Dugovanje (zastarjelo)

en: Payment amount is less than the amount owed. Expected participant status is 'Partially paid'. Are you sure you want to set the participant status to %1? Click OK to continue, Cancel to change your entries.
hr: Iznos plaćanja manji je od iznosa duga. Očekivani status sudionika je 'Djelomično plaćen'. Jeste li sigurni da želite postaviti status sudionika na %1? Pritisnite U redu za nastavak, Odustani za promjenu unosa.

en: Payment approval failed with message :
hr: Odobrenje plaćanja nije uspelo, sa porukom:

en: Payment failed at payment processor
hr: Neuspela uplata preko procesora uplata

en: Payment method is a required field
hr: Metod plaćanja je obavezno polje

en: Payment processor is not set for this page
hr: Procesor uplata nije podešen za ovu stranicu

en: Payment processor overview
hr: Pregled procesora plaćanja

en: Payment status: test, paid, part_paid, unpaid (if empty assume unpaid)
hr: Status plaćanja: test, plaćeno, part_paid, neplaćeno (ako je prazno pretpostavlja neplaćeno)

en: Payment/Transaction Date
hr: Datum plaćanja/transakcije

en: Payments
hr: Plaćanja

en: Payments Ended Date
hr: Datum završetka plaćanja

en: Payments Received
hr: Primljena plaćanja

en: Payments Start
hr: Početak plaćanja

en: Payments Start Date
hr: Datum početka plaćanja

en: Payments are due on day %1 of the %2.
hr: Uplate dospijevaju na dan %1 ona %2.

en: Payments are due on the
hr: Uplate dospijevaju na

en: Pending
hr: U radu

en: Pending (by %1)
hr: Na čekanju (%1)

en: Pending (incomplete transaction)
hr: Na čekanju (nepotpuna transakcija)

en: Pending (pay later)
hr: Na čekanju (plaćanje kasnije)

en: Pending Subscriptions
hr: Prijave na čekanju

en: Pending and Inactive Memberships
hr: Neriješena i neaktivna članstva

en: Pending from approval
hr: Na čekanju od odobrenja

en: Pending from waitlist
hr: Na čekanju od liste čekanja

en: Pending in cart
hr: Na čekanju u korpi

en: Pending participant expiration (hours)
hr: Istek sudionika na čekanju (sati)

en: Pending refund
hr: Čeka

en: People can register for this event starting on
hr: Ljudi se mogu prijaviti za ovaj događaj počevši od

en: Percentage Change
hr: Promjena postotka

en: Perform all tasks in the Administer CiviCRM control panel and Import Contacts
hr: Izvrši sve zadatke na kontrolnoj tabli Administritaj CiviCRM i Importuj kontakte

en: Performance
hr: Predstava

en: Period Type
hr: Tip perioda

en: Period type should be Rolling when duration unit is Day
hr: Vrsta razdoblja trebala bi se kotrljati kada je jedinica trajanja Dan

en: Permanently Delete Contact
hr: Permanentno brisanje kontakta

en: Permission
hr: Dozvola

en: Permission A has to access B
hr: Dozvola A mora pristupiti B

en: Permission B has to access A
hr: Dozvola B mora pristupiti A

en: Permission Denied
hr: Dozvola odbijena

en: Permission Error
hr: Greška sa dozvolama

en: Permission Operator
hr: Operator dopuštenja

en: Permission for <strong>%1</strong> to access information about <strong>%2</strong>
hr: Dozvola da <strong>%1</strong> ima pristup informacijama o <strong>%2</strong>

en: Permission for the dashlet
hr: Dozvola za komponentu kontrolne table

en: Permission that Contact A has to view/update Contact B
hr: Dozvola da kontakt A pregleda i uređuje kontakt B

en: Permission that Contact B has to view/update Contact A
hr: Dozvola da kontakt B pregleda i uređuje kontakt A

en: Permissioned Relationship
hr: Veza sa dozvolom

en: Permissioned Relationships
hr: Veze sa dozvolom

en: Permissions
hr: Dozvole

en: Permissions for Anonymous Users
hr: Dozvole za anonimne korisnike

en: Permissions: Details
hr: Dozvole: detalji

en: Permissions: Summary
hr: Dozvole: Sažetak

en: Persian (Iran)
hr: Persijski jezik, farsi (Iran)

en: Personal Campaign Page
hr: Stranica lične kampanje

en: Personal Campaign Page Contribution Information
hr: Informacije o donacijama na stranici lične kampanje

en: Personal Campaign Page Honor Roll
hr: Spisak zaslužnih za stranicu lične kampanje

en: Personal Campaign Page Honor Roll?
hr: Spisak zaslužnih za stranicu lične kampanje?

en: Personal Campaign Page ID
hr: ID stranice osobne kampanje

en: Personal Campaign Page Nickname
hr: Nadimak stranice lične kampanje

en: Personal Campaign Page Notification
hr: Obavijest o stranici osobne kampanje

en: Personal Campaign Page Owner Notification
hr: Obavijest vlasnika osobne stranice kampanje

en: Personal Campaign Page Personal Note
hr: Lična beleška stranice lične kampanje

en: Personal Campaign Page Report
hr: Izveštaj stranice lične kampanje

en: Personal Campaign Page Settings (%1)
hr: Postavke stranice osobne kampanje (%1)

en: Personal Campaign Page Status
hr: Stanje stranice osobne kampanje

en: Personal Campaign Page Title
hr: Naslov stranice osobne kampanje

en: Personal Campaign Page?
hr: Stranica lične kampanje?

en: Personal Campaign Pages
hr: Stranice lične kampanje

en: Personal Campaign Pages (PCPs) allow your constituents to create their own fundraising page for your organization. This means that a donor, after donating to your organization, can elect to create a page with her own photo, text, and personal information. She can then send a link to the page to her friends, soliciting support for your organization. This is a powerful way to widely and quickly spread the message about your campaign.
hr: Osobne stranice kampanje (PCP-ovi) omogućuju vašim biračima stvaranje vlastite stranice za prikupljanje sredstava za vašu tvrtku ili ustanovu. To znači da donator, nakon donacije vašoj organizaciji, može odabrati stvaranje stranice s vlastitom fotografijom, tekstom i osobnim podacima. Zatim može poslati vezu na stranicu svojim prijateljima, tražeći podršku za vašu organizaciju. Ovo je moćan način za široko i brzo širenje poruke o vašoj kampanji.

en: Personal Campaign Pages - Admin Notification
hr: Stranice lične kampanje - Notifikacija administratora

en: Personal Campaign Pages - Owner Notification
hr: Stranice lične kampanje – Notifikacija vlasnika

en: Personal Campaign Pages - Supporter Status Change Notification
hr: Stranice lične kampanje – Notifikacija o promeni statusa pristalice

en: Personal Campaign Pages - Supporter Welcome
hr: Stranice lične kampanje – dobrodošlica pristalicama

en: Personal Campaign Pages are currently not enabled for this contribution page. However you can still support the campaign here.
hr: Osobne stranice kampanje trenutno nisu omogućene za ovu stranicu doprinosa. Međutim, kampanju i dalje možete podržati ovdje.

en: Personal Campaign Pages provide your constituents with the ability to promote this event or a related fundraising effort. When Personal Campaign Pages are enabled constituents will see a link after registering for this event which invites them to create their own page to promote the event (or promote a related online contribution page). Event registration fees (or contributions) from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
hr: Osobne stranice kampanje pružaju vašim biračima mogućnost promocije ovog događaja ili povezanog napora za prikupljanje sredstava. Kada su omogućene osobne stranice kampanje, sastavni dijelovi će vidjeti vezu nakon registracije za ovaj događaj koja ih poziva da stvore vlastitu stranicu za promociju događaja (ili promoviraju povezanu internetsku stranicu za doprinose). Naknade za registraciju događaja (ili doprinosi) ljudi koji dolaze putem stranice osobne kampanje bilježe se kao "meki krediti" za pristašu koji je stvorio tu stranicu kampanje.

en: Personal Campaign Preview
hr: Pregled osobne kampanje

en: Personal Campaign Title
hr: Naslov osobne kampanje

en: Personal Campaigns
hr: Lične kampanje

en: Personal Contribution Link
hr: Link za ličnu donaciju

en: Personal Note
hr: Lična beleška

en: Personal Note (for Honor Roll)
hr: Lična beleška (za spisak zaslužnih)

en: Personal message submitted by contributor for display in the Honor Roll.
hr: Lična poruka koju je donator poslao za prikaz u spisku zaslužnih.

en: Personalize the contents and appearance of your fundraising page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
hr: Prilagodite sebi sadržaj i izgled vaše stranice za prikupljanje sredstava. Moći ćete da se vratite na stranicu i izmenite je kada god želite.

en: Personalize the contents and appearance of your personal campaign page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
hr: Ovdje personalizirajte sadržaj i izgled svoje osobne stranice kampanje. Moći ćete se vratiti na ovu stranicu i izvršiti promjene u bilo kojem trenutku.

en: Personalized email blasts and newsletters.
hr: Personalizirane eksplozije e-pošte i biltene.

en: Petition
hr: Peticija

en: Petition - need verification
hr: Peticija - potrebna potvrda

en: Petition - signature added
hr: Peticija - dodat potpis

en: Petition Dashboard
hr: Kontrolna tabla za peticije

en: Petition ID
hr: ID peticije

en: Petition Id and/or Activity Id is not of the type Positive.
hr: ID peticije ili/i ID aktivnosti nemaju tip Pozitivan.

en: Petition Signature
hr: Potpis peticije

en: Petition Signers Group
hr: Skupina potpisnika peticije

en: Petition Title
hr: Naslov peticije

en: Petition Type
hr: Tip peticije

en: Petition Type ID
hr: ID tipa peticije

en: Petition has been saved.
hr: Peticija je sačuvana

en: Petitions
hr: Peticije

en: Phone
hr: Telefon

en: Phone %1
hr: Telefon %1

en: Phone %1 is primary?
hr: Telefon %1 je primarni?

en: Phone (Contact A)
hr: Telefon (kontakt A)

en: Phone (Contact B)
hr: Telefon (kontakt B)

en: Phone (Main)
hr: Telefon (glavni)

en: Phone (called) Number
hr: Broj telefona (poziv)

en: Phone 2
hr: Telefon 2

en: Phone Call
hr: Telefonski poziv

en: Phone Ext (Contact A)
hr: Telefon ext (kontakt A)

en: Phone Ext (Contact B)
hr: Telefon ext (kontakt B)

en: Phone Extension
hr: Telefon - lokal

en: Phone Extension %1
hr: Telefon - lokal %1

en: Phone ID
hr: ID Telefona

en: Phone ID of the number called (optional - used if an existing phone number is selected).
hr: ID pozvanog telefonskog broja (opciono - koristi se ukoliko je postojeći broj telefona selektovan).

en: Phone Location
hr: Telefon - lokacija

en: Phone No
hr: Br. telefona

en: Phone Number
hr: Broj telefona

en: Phone Numeric
hr: Telefon - numerički

en: Phone Type
hr: Tip telefona

en: Phone and Email
hr: Telefon i email

en: Phone and Extension
hr: Telefon i lokal

en: Phone number contains
hr: Telefonski broj sadrži

en: Phone number in case the number does not exist in the civicrm_phone table.
hr: Broj telefona u slučaju da broj ne postoji u civicrm_phone tabeli.

en: Phone type
hr: tip telefona

en: Phone:
hr: Telefon:

en: Pick a premium to include on this Contribution Page. Use <a href='%1'>Manage Premiums</a> to create or enable additional premium choices for your site.
hr: Izaberite nagradu koja će biti prikazana na ovoj stranici za doniranje. Koristite <a href='%1'>Menadžment nagrada</a> da napravite ili uključite dodatne opcije za nagrade na vašem sajtu.

en: Pie
hr: Trakasti grafikon

en: Pie Chart
hr: Kružni grafikon

en: Pinned Countries
hr: Prikovane zemlje

en: Place of residence
hr: Mesto boravka

en: Place the 'No thank-you' radio button before OR after the list of premiums offered on this page.
hr: Postavite 'Ne,hvala' dugme pre ILI posle liste nagrada koje se nude na ovoj stranici.

en: Place your cursor within the Message box where you want to the token to be inserted. Then click the &quot;Insert Tokens&quot; link in the upper right corner of the message box to see a list of available tokens. Insert the token by clicking the desired token name in the list (for example, click &quot;First Name&quot;).
hr: Postavite kursor u polje za poruku na mesto gde želite da umetnete token. Zatim kliknite na link &quot;Umetni tokene&quot; u gornji desni ugao polja za poruku da biste videli listu dostupnih tokena. Umetnite token tako što ćete kliknuti na ime željenog tokena na listi (na primer, kliknite na &quot;Ime&quot;).

en: Plain Text
hr: Običan tekst

en: Plaintext mailing message
hr: Tekst mailing poruke

en: Planned
hr: Planirano

en: Planned or actual duration of activity expressed in minutes. Conglomerate of former duration_hours and duration_minutes.
hr: Planirano ili stvarno trajanje aktivnsoti izeraženo u minutima. Kombinacija prethodnih duration_hours i duration_minutes.

en: Please Enter the value for Original Word
hr: Unesite vrijednost za izvornu riječ

en: Please Enter the value for Replacement Word
hr: Unesite vrijednost za Zamjenski Word

en: Please Select a Soft Credit Type
hr: Odaberite meku vrstu kredita

en: Please Send Inquiries to Our Contact Email Address
hr: Pošaljite upite na naš kontakt email

en: Please add a profile with an email address if 'Send Confirmation Email?' is selected
hr: Dodajte profil s adresom e-pošte ako je "Pošalji e-poštu potvrde?" je odabrano

en: Please assign this permission to a Role.
hr: Molimo dodijelite ovo dopuštenje nekoj ulozi.

en: Please check your email inbox for the confirmation email. If you don't find it, verify if it isn't in your spam folder.
hr: Proverite vaš inbox za verifikacioni email. Ukoliko ne možete da ga pronađete, proverite vaš spam folder.

en: Please choose another address to be primary before changing this one.
hr: Izaberite drugu adresu koja će biti primarna pre modifikovanja ove.

en: Please clear your value if you want to use %1 operator.
hr: Ostavite prazno polje za vrednost ako želite da koristite operater %1

en: Please configure a <a href="%1">default mailbox</a> for CiviMail.
hr: Konfigurišite <a href="%1">podrazumevano prijemno poštansko sanduče</a>za CiviMail.

en: Please contact our site administrator for more information
hr: Dodatne informacije zatražite od administratora naše web stranice

en: Please correct errors before previewing.
hr: Ispravite greške pre pregledanja.

en: Please correct errors before saving.
hr: Ispravite greške pre čuvanja.

en: Please correct the following errors in the form fields below:
hr: Molimo ispravite sledeće greške u formularu ispod:

en: Please correct the following errors in the survey fields below:
hr: Molimo ispravite sledeće greške u anketi ispod:

en: Please define the custom translation function first.
hr: Prvo definirajte funkciju vlastitog prjevoda.

en: Please do not include entity parameter (entity is always 'contact')
hr: Ne uključujte parametre entiteta (entite je uvek 'kontakt')

en: Please do not pay on this advice. Deduct the amount of this Credit Note from your next payment to us
hr: Nemojte da uplaćujete prema ovoj noti. Umanjite iznos ove kreditne note od sledeće uplate koju nam uputite

en: Please do not select GroupBy 'Activity Date' with GroupBy 'Contact'
hr: Nemojte odabrati GroupBy 'Datum aktivnosti' s GroupBy 'Kontakt'

en: Please do not select any Contact Fields with GroupBy 'Activity Date'
hr: Nemojte odabrati nijedno polje kontakta s GroupBy 'Datumom aktivnosti'

en: Please do not select more than one membership associated with the same organization.
hr: Nemojte odabrati više članstva pridruženih istoj organizaciji.

en: Please do not use '/' in Event Title.
hr: Nemojte koristiti '/' u naslovu događaja.

en: Please do not use '/' in Title
hr: Molimo vas da ne koristite '/' u naslovu

en: Please do not use this task to send a lot of emails (greater than %1). Many countries have legal requirements when sending bulk emails and the CiviMail framework has opt out functionality and domain tokens to help meet these.
hr: Nemojte koristiti ovaj zadatak za slanje velikog broja mailova (više od %1). Mnogo zemalja ima zakonske uslove vezane za slanje masovne pošte i CiviMail ima funkcionalnost za isključenje i tokene za domen koji pomažu da budete u skladu sa zakonskom regulativom.

en: Please enable 'Include Case Activities' to filter with Case Activity types.
hr: Omogućite filtriranje "Uključi aktivnosti slučaja" s vrstama aktivnosti slučaja.

en: Please enable the contribution amount section to use this option.
hr: Omogućite da se sekcija iznosa doprinosa koristi za ovu mogućnost.

en: Please ensure at least one contact group association is maintained.
hr: Barem jedna povezanost unutar grupe kontakata mora biti održavana.

en: Please ensure that fields selected in 'Display Columns' are also selected in 'Group by Columns' section.
hr: Provjerite jesu li polja odabrana u odjeljku "Prikaži stupce" odabrana i u odjeljku "Grupiraj po stupcima".

en: Please ensure that the CiviCRM Contact exists
hr: Molimo proverite da li CiviCRM kontakt postoji

en: Please enter 1 (for Yes) or 0 (for No) if you want to set a default value.
hr: Unesite 1 (za da) ili 0 (za ne) ukoliko želite da podesite podrazumevanu vrednost.

en: Please enter 1 or 0 as value.
hr: Unesite 1 ili 0 kao vrednost.

en: Please enter Confirmation Email FROM Email Address.
hr: Unesite e-poštu potvrde S adrese e-pošte.

en: Please enter Confirmation Email FROM Name.
hr: Unesite ime potvrde e-pošte FROM.

en: Please enter a <a href="%1">default FROM Email Address</a> (for system-generated emails).
hr: Unesite <a href="%1">podrazumevanu FROM email adresu</a> (za email poruke koje generiše sistem).

en: Please enter a Contribution Amount.
hr: Unesite iznos doprinosa.

en: Please enter a Fixed Period Start Day for this subscription or service.
hr: Unesite fiksni period početka za ovu pretplatu ili uslugu.

en: Please enter a Title for the registration Confirmation Page
hr: Unesite naslov za stranicu potvrde registracije

en: Please enter a Title for the registration Thank-you Page
hr: Unesite naslov za stranicu zahvale za registraciju

en: Please enter a Username to create an account.
hr: Unesite korisničko ime da biste kreirali nalog.

en: Please enter a duration interval.
hr: Unesite interval trajanja.

en: Please enter a label for at least one fee level.
hr: Unesite oznaku za barem jednu razinu naknade.

en: Please enter a membership type name.
hr: Unesite naziv vrste članstva.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Contribution Amount.
hr: Unesite monetarnu vrednost za minimalni iznos donacije.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Fee.
hr: Unesite novčanu vrijednost za minimalnu naknadu.

en: Please enter a monetary value for this field.
hr: Unesite monetarnu vrednost za ovo polje.

en: Please enter a name to include in the Honor Roll, or select 'contribute anonymously'.
hr: Unesite ime za prikaz u spisku zaslužnih, ili izaberite 'doniraj anonimno'.

en: Please enter a number
hr: Unesite broj

en: Please enter a number for frequency (e.g. every "3" months).
hr: Unesite broj za učestalost (npr. svaka "3" mjeseca).

en: Please enter a number for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 months).
hr: Unesite koliko često želite da donirate ovu sumu (npr. Svaka 3 meseca).

en: Please enter a password.
hr: Unesite šifru.

en: Please enter a positive integer
hr: Unesite pozitivan ceo broj

en: Please enter a status that does NOT represent a current membership status.
hr: Unesite status koji NE predstavlja trenutni status članstva.

en: Please enter a time.
hr: Unesite vreme.

en: Please enter a valid %1
hr: Unesite važeću %1

en: Please enter a valid Bank Identification Number (value must not contain punctuation characters).
hr: Unesite važeći identifikacioni broj banke (vrednost ne sme sadržati znakove interpunkcije).

en: Please enter a valid Card Number
hr: Unesite važeći broj kartice

en: Please enter a valid Card Verification Number
hr: Unesite važeći verifikacioni broj kartice

en: Please enter a valid Max Participants.
hr: Molimo unesite ispravan broj max. sudionika.

en: Please enter a valid No. of reminders.
hr: Unesite odgovarajući broj podsetnika.

en: Please enter a valid Participants Count.
hr: Unesite važeći broj učesnika.

en: Please enter a valid Pledge Frequency Interval.
hr: Unesite važeći interval učestalosti obaveze.

en: Please enter a valid URL.
hr: Unesite važeći URL.

en: Please enter a valid additional reminder day.
hr: Unesite odgovarajući dan za dodatne podsetnike.

en: Please enter a valid amount for this field.
hr: Unesite odgovarajući iznos za ovo polje.

en: Please enter a valid amount.
hr: Molimo unesite ispravan iznos.

en: Please enter a valid credit card number.
hr: Unesite važeći broj kreditne kartice

en: Please enter a valid date (YYYY-MM-DD).
hr: Unesite odgovarajući datum (YYYY-MM-DD).

en: Please enter a valid date as default value using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
hr: Unesite važeći datum kao podrazumevanu vrednost koristeći  GGGG-MM-DD format. Primer: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
hr: Unesite važeći datum koristeći  GGGG-MM-DD format. Primer: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date.
hr: Unesite odgovarajući datum

en: Please enter a valid domain for this mailbox account (the part after @).
hr: Molimo napišite validnu domenu za ovaj korisnički račun elektroničke pošte (dio iza @).

en: Please enter a valid email address.
hr: Unesite važeću email adresu.

en: Please enter a valid fixed period rollover day
hr: Unesite valjani dan prijenosa fiksnog razdoblja

en: Please enter a valid fixed period start day
hr: Unesite valjani početni dan fiksnog razdoblja

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 31.
hr: Unesite valjani dan učestalosti tj. 1 do 31.

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 7.
hr: Unesite valjani dan učestalosti tj. 1 do 7.

en: Please enter a valid integer value.
hr: Unesite ceo broj.

en: Please enter a valid integer.
hr: Unesite ceo broj.

en: Please enter a valid limit.
hr: Unesite valjano ograničenje.

en: Please enter a valid link.
hr: Unesite važeći link.

en: Please enter a valid list of comma delimited email addresses
hr: Unesite važeću listu email adresa razdvojenih zarezima

en: Please enter a valid monetary value for Fee Amount.
hr: Unesite važeću monetarnu vrednost za iznos kotizacije.

en: Please enter a valid monetary value for Non-deductible Amount.
hr: Unesite važeću monetarnu vrednosti za iznos koji ne može da se odbije.

en: Please enter a valid money value (e.g. %1).
hr: Molimo unesite ispravan novčani iznos (npr. %1).

en: Please enter a valid money value for this field (e.g. %1).
hr: Unesite valjanu novčanu vrijednost za ovo polje (npr. %1).

en: Please enter a valid money value.
hr: Unesite odgovarajuću novčanu vrednost.

en: Please enter a valid number of installments.
hr: Unesite valjan broj rata.

en: Please enter a valid number of pledge installments.
hr: Unesite važeći broj rata obaveze.

en: Please enter a valid number.
hr: Unesite važeći broj.

en: Please enter a valid payment due day.
hr: Unesite valjani dan dospijeća plaćanja.

en: Please enter a valid phone number.
hr: Unesite važeći broj telefona.

en: Please enter a valid reminder day.
hr: Unesite odgovarajući dan za podsetnik.

en: Please enter a valid value.
hr: Unesite odgovarajuću vrednost

en: Please enter a value with a valid extension.
hr: Unesite vrednost sa važećom ekstenzijom.

en: Please enter a value.
hr: Unesite vrednost.

en: Please enter a whole number for Number of additional people.
hr: Unesite cijeli broj za Broj dodatnih osoba.

en: Please enter a whole number for how many periods to renew.
hr: Unesite cijeli broj koliko razdoblja treba obnoviti.

en: Please enter an amount for at least one fee level.
hr: Unesite iznos za barem jednu razinu naknade.

en: Please enter an integer for the number of terms.
hr: Unesite cijeli broj uvjeta.

en: Please enter at least one friend's information, or click Cancel if you don't want to send emails at this time.
hr: Unesite podatke za bar jednog prijatelja ili kliknite na Otkaži ako ne želite da šaljete emailove u ovom trenutku.

en: Please enter correct Data (in valid format).
hr: Unesite važeće podatke (u važećem formatu).

en: Please enter integer value for weight
hr: Unesite ceo broj kao težinu

en: Please enter number.
hr: Unesite broj.

en: Please enter only digits.
hr: Molimo unesite samo brojeve.

en: Please enter positive number
hr: Unesite pozitivan broj

en: Please enter positive number as a distance
hr: Unesite pozitivan broj kao razdaljinu

en: Please enter the Actual Cost of Product.
hr: Unesite stvarnu cenu proizvoda

en: Please enter the Duration Interval for this subscription or service.
hr: Unesite interval trajanja za ovu pretplatu ili uslugu.

en: Please enter the Duration Unit for this subscription or service.
hr: Unesite jedinicu trajanja za ovu pretplatu ili uslugu.

en: Please enter the Frequency Interval for this subscription or service.
hr: Unesite interval učestalosti za ovu pretplatu ili uslugu.

en: Please enter the Frequency Unit for this subscription or service.
hr: Unesite jedinicu učestalosti za ovu pretplatu ili uslugu.

en: Please enter the Market Value for this product.
hr: Unesite tržišnu vrednost za ovaj proizvod.

en: Please enter the Member Since.
hr: Unesite člana od tada.

en: Please enter the Membership override end date.
hr: Unesite datum završetka nadjačavanja članstva.

en: Please enter the Membership status.
hr: Unesite status članstva.

en: Please enter the Pay Later instructions to be displayed to your users.
hr: Unesite upute za plaćanje kasnije koje će biti prikazane vašim korisnicima.

en: Please enter the Pay Later prompt to be displayed on the Registration form.
hr: Unesite upit Plati kasnije koji će se prikazati na obrascu za registraciju.

en: Please enter the associated Financial Type
hr: Unesite pridruženu financijsku vrstu

en: Please enter the contribution amount label.
hr: Unesite oznaku za iznos donacije.

en: Please enter the contribution.
hr: Unesite prilog.

en: Please enter the duration as number of minutes (integers only).
hr: Unesite trajanje kao broj minuta (samo celi brojevi).

en: Please enter the engagement index as a number (integers only).
hr: Unesite indeks interesovanja kao broj (samo celi brojevi).

en: Please enter the fee label for the paid event.
hr: Unesite oznaku naknade za plaćeni događaj.

en: Please enter the financial Type.
hr: Unesite financijsku vrstu.

en: Please enter the instructions to be sent to the contributor when they choose to 'pay later'.
hr: Unesite instrukcije koje će biti poslate donatoru kada se odluče za 'naknadno plaćanje'.

en: Please enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM site.
hr: Unesite ime organizacije ili subjekta koje je vlasnik ovog CiviCRM sajta.

en: Please enter the number of hours (as an integer).
hr: Unesite broj sati (kao cijeli broj).

en: Please enter the operator.
hr: Izaberite operatera.

en: Please enter the same value again.
hr: Unesite istu vrednost ponovo.

en: Please enter the soft credit amount.
hr: Unesite iznos povoljnog kredita.

en: Please enter the text for the 'pay later' checkbox displayed on the contribution form.
hr: Unesite tekst za 'naknadno plaćanje' polje za potvrdu koje će biti prikazano na formularu za donaciju.

en: Please enter the values correctly.
hr: Unesite tačno vrednosti

en: Please enter up to 5 email addresses to receive the mailing.
hr: Unesite do 5 adresa e-pošte da biste primili poštu.

en: Please enter valid Contact ID
hr: Unesite važeći ID kontakta

en: Please enter valid Fixed Period Rollover Day
hr: Unesite valjani dan prijenosa fiksnog razdoblja

en: Please enter valid Fixed Period Start Day
hr: Unesite valjani dan početka fiksnog razdoblja

en: Please enter valid Pledge Frequency Interval
hr: Unesite valjani interval učestalosti zaloga

en: Please enter valid last 4 digit card number.
hr: Unesite važeći broj sa 4 cifre na kartici.

en: Please enter value for tax rate
hr: Unesite vrijednost za poreznu stopu

en: Please enter your friend's email address.
hr: Unesite email adresu prijatelja/prijateljice.

en: Please enter your friend's first name.
hr: Unesite ime prijatelja/prijateljice.

en: Please enter your friend's last name.
hr: Unesite prezime prijatelja/prijateljice.

en: Please enter your organization's <a href="%1">name and primary address</a>.
hr: Molimo unesite <a href="%1">ime i primarnu adresu</a> vaše organizacije.

en: Please enter your organization's <a href="%1">name, primary address </a> and <a href="%2">default FROM Email Address </a> (for system-generated emails).
hr: Unesite <a href="%1">ime, primarnu adresu </a>i <a href="%2">podrazmevanu OD email adresu</a> (za email poruke koje generiše sistem) organizacije.

en: Please fix this field.
hr: Ispravite ovo polje.

en: Please follow the proper format for From Email Address
hr: Pazite na važeći format za OD email adresu

en: Please go back to the main registration page, to complete payment information.
hr: Vratite se na glavnu stranicu za registraciju kako biste ispunili podatke o plaćanju.

en: Please help us and let your friends, colleagues and followers know about our page
hr: Pomozite nam i podelite našu stranicu sa prijateljima, kolegama i pratiocima

en: Please include a Profile for online registration of additional participants that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
hr: Uključite profil za online registraciju dodatnih sudionika koji sadrži polje za adresu e-pošte i/ili polja Ime + Prezime.

en: Please include a Profile for online registration that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
hr: Uključite profil za online registraciju koji sadrži polje za adresu e-pošte i/ili polja Ime + Prezime.

en: Please login if you have an account on this site with the link
hr: Ulogujte se ukoliko imate nalog na ovom sajtu koristeći link

en: Please mail your payment to
hr: Pošaljite uplatu na

en: Please make sure fields selected in 'Group by Columns' section are also selected in 'Display Columns' section.
hr: Provjerite jesu li polja odabrana u odjeljku "Grupiraj po stupcima" također odabrana u odjeljku "Prikaži stupce".

en: Please narrow your search by entering a more complete target contact name.
hr: Smanjite broj rezultata tako što ćete uneti kompletnije ime ciljanog kontakta.

en: Please note that the options which are marked or selected are sold out for participant being viewed.
hr: Imajte na umu da su opcije koje su označene ili odabrane rasprodane za sudionike koji ih gledaju.

en: Please provide Text message.
hr: Molimo upišite tekst poruke

en: Please provide a Template Name.
hr: Molimo napišite ime šablona

en: Please provide a Text
hr: Molimo upišite tekst

en: Please provide either HTML or TEXT format for the Body.
hr: Navedite HTML ili TEXT oblik za tijelo.

en: Please remember that Drupal's "register for events" permission overrides CiviCRM's control over event information access.
hr: Imajte u vidu da Drupal dozvola "Registracija za događaje" redefiniše CiviCRM kontrolu pristupa informacijama o događaju.

en: Please renew my membership automatically.
hr: Obnovite moje članstvo automatski.

en: Please review the <a href='!1'>Drupal Installation Guide</a> and the <a href='!2'>Trouble-shooting page</a> for assistance. If you still need help installing, you can often find solutions to your issue by searching for the error message in the <a href='!3'>installation support section of the community forum</a>.</strong></p>
hr: Pogledajte <a href='!1'>Vodič za Drupal Instalaciju</a> i <a href='!2'>stranicu za rešavanje problema</a> za pomoć. Ukoliko vam je i dalje potrebna pomoć pri instalaciji, rešenja se često mogu naći pretraživanjem poruke sa greškom u <a href='!3'>sekciji za pomoć pri instalaciji na forumu CiviCRM zajednice</a>.</strong></p>

en: Please search with 'Is Held' and 'Survey Id' filters to apply this action.
hr: Pretražite sa "je zadržan" i "ID ankete" filterima da biste primenili ovu akciju.

en: Please search with 'Survey', to apply this action.
hr: Pretražite sa 'Anketa' da biste dodali ovu akciju.

en: Please see attached
hr: Pogledajte u prilogu

en: Please select %1
hr: Izaberite %1

en: Please select 'Is equal to' OR 'Is Less than or equal to' operator
hr: Odaberite "Jednako je" ili "Je li manje od ili jednako" operatoru

en: Please select CiviCRM Group and Drupal Role.
hr: Izaberite CiviCRM grupu i Drupal ulogu.

en: Please select Transfer OR Cancel action.
hr: Odaberite Prijenos ILI Odustani.

en: Please select a Financial Type.
hr: Odaberite financijsku vrstu.

en: Please select a Geocoding Provider - Open Street Maps does not provide geocoding.
hr: Odaberite davatelja geokodiranja - Open Street Maps ne pruža geokodiranje.

en: Please select a Group (or ALL Groups).
hr: Izaberite grupu (ili SVE grupe).

en: Please select a Payment Method
hr: Odaberite način plaćanja

en: Please select a Personal Campaign Page, OR uncheck Display in Honor Roll and clear both the Honor Roll Name and the Personal Note field.
hr: Izaberite stranicu lične kampanje, ili odštiklirajte Prikaži u spisku zaslužnih i očistite ime za spisak zaslužnih kao i polje sa ličnom beleškom.

en: Please select a Profile (or ALL Profiles).
hr: Izaberite profil (ili SVE profile).

en: Please select a Survey Result Set.
hr: Izaberite set rezultata ankete.

en: Please select a case from the list
hr: Odaberite slučaj s popisa

en: Please select a contact
hr: Odaberite kontakt

en: Please select a date format.
hr: Izaberite format datuma.

en: Please select a default country that is in the list of available countries.
hr: Izaberite preddefiniranu zemlju koja je u listi dostupnih zemalja.

en: Please select a different contact.
hr: Odaberite drugi kontakt.

en: Please select a field name
hr: Izaberite ime polja

en: Please select a membership type.
hr: Odaberite vrstu članstva.

en: Please select a period (e.g. months, years ...) for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 MONTHS).
hr: Odaberite period (npr. meseci, godina) koliko često želite da donirate ovu sumu (npr. Svaka 3 meseca).

en: Please select a profile to collect organization information on this contribution page.
hr: Izaberite profil koji će prikupljati informacije o organizaciji na ovoj stranici za donaciju.

en: Please select a profile used for honoree
hr: Izaberite profil koji se koristi za primaoca donacije

en: Please select a set of Custom Data (or ALL Custom Data).
hr: Izaberite set prilagođenih podataka (ili SVE prilagođene podatke)

en: Please select a specific date field.
hr: Izaberite polje određenog datuma.

en: Please select a valid contact.
hr: Odaberite valjani kontakt.

en: Please select a valid payment status before updating.
hr: Odaberite važeći status plaćanja prije ažuriranja.

en: Please select a value
hr: Odaberite vrijednost

en: Please select an Event (or ALL Events).
hr: Izaberite događaj (ili SVE događaje).

en: Please select an action from the drop-down menu.
hr: Odaberite akciju s padajućeg izbornika.

en: Please select an action from the menu.
hr: Odaberite akciju s izbornika.

en: Please select an appropriate option as default.
hr: Odaberite odgovarajuću opciju kao zadanu.

en: Please select an option for the premium image.
hr: Izaberite opciju za sliku nagrade

en: Please select appropriate value
hr: Odaberite odgovarajuću vrijednost

en: Please select at least one Group by field.
hr: Odaberite barem jedno polje Grupiraj po.

en: Please select at least one Membership Type to include in the Membership section of this page.
hr: Odaberite barem jednu vrstu članstva koju želite uključiti u odjeljak Članstvo na ovoj stranici.

en: Please select at least one field.
hr: Molimo odaberite najmanje jedno polje.

en: Please select at least one membership option.
hr: Izaberite barem jednu opciju članstva.

en: Please select at least one option from price set.
hr: Izaberite barem jednu opciju iz seta cena.

en: Please select at least one privacy option.
hr: Odaberite barem jednu opciju za privatnost

en: Please select at least one tag.
hr: Izaberite barem jedan tag.

en: Please select entity value
hr: Odaberite vrijednost entiteta

en: Please select financial type.
hr: Odaberite financijsku vrstu.

en: Please select one of the memberships.
hr: Izaberite jedno od članstava.

en: Please select one or more batches for this action.
hr: Odaberite jednu ili više serija za ovu akciju.

en: Please select one or more contact for this action
hr: Izaberite jedan ili više kontakata za ovu akciju

en: Please select one or more contributions for this action.
hr: Odaberite jedan ili više priloga za ovu akciju.

en: Please select only online contributions with Pending status.
hr: Izaberite samo online donacije sa statusom na čekanju.

en: Please select some other case to link.
hr: Odaberite neki drugi slučaj za povezivanje.

en: Please select the Amount Statistics
hr: Odaberite statistiku iznosa

en: Please select the Period Type for this subscription or service.
hr: Unesite tip perioda za ovu pretplatu ili uslugu.

en: Please select valid shared contact or a contact with valid address.
hr: Molimo unesite važeći podeljeni kontakt ili kontakt sa važećom adresom.

en: Please select whether the reminder is sent each year.
hr: Odaberite da li se podsetnik šalje svake godine.

en: Please set a location type of %1
hr: Molimo podesite tip lokacije za %1

en: Please set the API URL. Please refer to the documentation for more details
hr: Podesite API URL. Pogledajte dokumentaciju za više detalja

en: Please specify a username.
hr: Unesite korisničko ime.

en: Please specify a valid email address.
hr: Unesite važeću email adresu.

en: Please specify either start date or end date.
hr: Navedite ili datum početka ili datum završetka.

en: Please untar (uncompress) your downloaded copy of CiviCRM in the <strong>%1</strong> directory below your Drupal root directory.
hr: Raspakujte (dekompresujte) preuzetu kopiju CiviCRM-a u direktorijum <strong>%1</strong> ispod vašeg Drupal root direktorijuma.

en: Please upload document
hr: Postavite dokument

en: Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for event names.
hr: Za nazive događaja koristite samo alfanumeričke brojeve, razmake, crtice i crtice.

en: Please use the <a href="%1">Record Payment</a> form if you have received an additional payment for this Partially paid contribution record.
hr: Molimo koristite formular <a href="%1">Snimi uplatu</a> ukoliko ste primili dodatne uplate za zapis ove delimično uplaćene donacije.

en: Please verify the information below carefully. Click <strong>Go Back</strong> if you need to make changes.
hr: Pažljivo proverite informacije koje se nalaze ispod. Kliknite ispod na dugme <strong>Nazad</strong> ukoliko je potrebno da nešto izmenite.

en: Please verify the information below. <span class="bold">Then click 'Continue' to be added to the WAIT LIST for this event</span>. If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
hr: Provjerite podatke u nastavku. <span class="bold">Zatim kliknite 'Nastavi' kako biste bili dodani na LISTU ČEKANJA za ovaj događaj</span> . Ako se oslobodi prostor, primit ćete e-poruku s poveznicom na web stranicu na kojoj možete dovršiti registraciju.

en: Please verify the information below. Click the <strong>Go Back</strong> button below if you need to make changes.
hr: Provjerite podatke u nastavku. Pritisnite gumb <strong>Natrag</strong> u nastavku ako trebate napraviti promjene.

en: Please verify the information below. Then click 'Continue' to submit your registration. <span class="bold">Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.</span>
hr: Provjerite podatke u nastavku. Zatim kliknite 'Nastavi' da pošaljete svoju registraciju. <span class="bold">Nakon odobrenja primit ćete e-poruku s poveznicom na web stranicu na kojoj možete dovršiti postupak registracije.</span>

en: Pledge
hr: Obaveza

en: Pledge Acknowledged
hr: Zalog priznato

en: Pledge Acknowledgement  Not Sent
hr: Priznanje zaloga nije poslano

en: Pledge Acknowledgement Sent
hr: Poslano priznanje zaloga

en: Pledge Acknowledgment
hr: Potvrda obaveze

en: Pledge Amount
hr: Iznos zaloga

en: Pledge Amounts
hr: Iznosi zaloga

en: Pledge Block
hr: Blok zaloga

en: Pledge Block ID
hr: ID bloka zaloga

en: Pledge Blocks
hr: Blokovi zaloga

en: Pledge By
hr: Zalog od

en: Pledge Cancelled Date
hr: Datum otkazivanja zaloga

en: Pledge Contribution Page Id
hr: ID stranice priloga zaloga

en: Pledge Currency
hr: Valuta zaloga

en: Pledge Detail Report
hr: Detaljni izveštaj obaveze

en: Pledge End Date
hr: Datum završetka zaloga

en: Pledge Frequency
hr: Učestalost zaloga

en: Pledge Frequency Interval
hr: Interval učestalosti zaloga

en: Pledge Frequency Interval. is required field.
hr: Interval učestalosti obaveze je obavezno polje.

en: Pledge Frequency Unit
hr: Jedinica za učestalost zaloga

en: Pledge Information
hr: Informacije o zalogu

en: Pledge Installments field must be > 1.
hr: Polje sa ratama obaveza mora biti >1.

en: Pledge Installments is required field.
hr: Rate obaveze su obavezno polje

en: Pledge Made
hr: Obaveza datuma

en: Pledge Made Date
hr: Datum danog zaloga

en: Pledge Modified Date
hr: Datum izmjene zaloga

en: Pledge Number of Installments
hr: Broj obroka zaloga

en: Pledge Payment
hr: Uplata obaveze

en: Pledge Payment Reminder
hr: Opomena o plaćanju zaloga

en: Pledge Payment Schedule has been updated.
hr: Raspored plaćanja zaloga je ažuriran.

en: Pledge Payment Status
hr: Status plaćanja zaloga

en: Pledge Payments
hr: Isplate zaloga

en: Pledge Payments Applied
hr: Uplate obaveze dodate

en: Pledge Received
hr: Zalog primljen

en: Pledge Reminder
hr: Podsetnik obaveze

en: Pledge Search
hr: Traženje zaloga

en: Pledge Start Date
hr: Datum početka zaloga

en: Pledge Status
hr: Status obaveze

en: Pledge Status ID
hr: ID statusa zaloga

en: Pledge Summary
hr: Sažetak zaloga

en: Pledge Summary Report
hr: Izveštaj - kratak pregled obaveze

en: Pledge by
hr: Zalog od

en: Pledge day
hr: Dan zaloga

en: Pledge frequency interval field must be > 0
hr: Interval učestalosti obaveze mora biti > 0

en: Pledge has been Cancelled and all scheduled (not completed) payments have been cancelled.<br />
hr: Zalog je otkazan i sva planirana (neispunjena) plaćanja su otkazana.<br />

en: Pledge has been recorded and the payment schedule has been created.<br />
hr: Zalog je evidentiran i kreiran je raspored plaćanja.<br />

en: Pledge has been updated.<br />
hr: Obećanje je ažurirano.<br />

en: Pledge is a Test
hr: Zalog je test

en: Pledge is a Test?
hr: Zalog je test?

en: Pledge payment status should be 'Pending' or  'Overdue'.
hr: Status uplate obaveze treba da bude 'Na čekanju' ili 'Rok istekao'.

en: Pledged
hr: Zalog

en: Pledged Amount
hr: Založeni iznos

en: Pledged For
hr: Obećano za

en: Pledged amount for this payment (the actual contribution amount might be different).
hr: Založeni iznos za ovu uplatu (stvarni iznos doprinosa može biti različit).

en: Pledged but not Paid Report
hr: Izveštaj o obavezanoj ali neplaćenoj sumi

en: Pledger
hr: Zalog

en: Pledger Contact Type
hr: Vrsta kontakta zaloga

en: Pledger Group(s)
hr: Grupe zaloga

en: Pledger Name
hr: Ime zaloga

en: Pledger Name or Email
hr: Ime zaloga ili e-pošta

en: Pledger Tag(s)
hr: Oznake zaloga

en: Pledges
hr: Obećanje

en: Pledges - Acknowledgement
hr: Obaveze - Potvrda

en: Pledges - Payment Reminder
hr: Obaveze - Podsetnik za plaćanje

en: Pledges are "Pending" until the first payment is received. Once a payment is received, status is "In Progress" until all scheduled payments are completed. Overdue pledges are ones with payment(s) past due.
hr: Obećanja su "na čekanju" do primitka prve uplate. Nakon primitka uplate status je "U tijeku" dok se ne završe sva planirana plaćanja. Dospjela obećanja su ona s dospjelim plaćanjima.

en: Pledges consist of multiple scheduled payments. Select one-time contribution if you want to make your gift in a single payment.
hr: Obaveze se sastoje od više zakazanih uplata. Možete se odlučiti za donaciju ukoliko želite da donirate samo jednom uplatom.

en: Pledges made in your honor.
hr: Obećanja dana u vašu čast.

en: Pledges received from %1 since inception.
hr: Obećanja primljena od %1 sodlučnog osnutka.

en: Plugins for other address standardization services may be available from 3rd party developers. If installed, they will be included in the drop-down below.
hr: Dodaci za druge usluge standardizacije adresa mogu biti dostupni od razvojnih programera treće strane. Ako se instaliraju, bit će uključeni u dolje navedeni padajući izbornik.

en: Points
hr: Točke

en: Polish
hr: Poljski jezik

en: Populate counties
hr: Popuni zemlje

en: Populate with the label (text) associated with a fee level for paid events with multiple levels. Note that
          we store the label value and not the key
hr: Popunite oznakom (tekstom) povezanom s razinom naknade za plaćene događaje s više razina. Imajte na umu da
          pohranjujemo vrijednost oznake, a ne ključ

en: Portrait
hr: Portret

en: Portuguese (Brazil)
hr: Portugalski jezik (Brazil)

en: Portuguese (Portugal)
hr: Portugalski jezik (Portugalija)

en: Positive
hr: Pozitivan

en: Possible Duplicate Detected
hr: Pronađeni mogući duplikati

en: Post Code
hr: Poštanski broj

en: Post Field Help
hr: Pomoć iza polja

en: Post Help
hr: Pomoć iza polja

en: Post Option Help
hr: Pomoć iza opcije

en: Post Url
hr: Post URL

en: Post-form Help
hr: Poslije-forme pomoć

en: Postal
hr: Poštanski

en: Postal Code
hr: Poštanski broj

en: Postal Code (Home)
hr: Poštanski broj (kuća)

en: Postal Code Suffix
hr: Poštanski broj sufiks

en: Postal Greeting
hr: Pismo pozdrav

en: Postal Greeting Custom
hr: Prilagođena poštanska čestitka

en: Postal Greeting ID
hr: ID poštanske čestitke

en: Postal Greeting Type
hr: Tip poštanske čestitke

en: Postal Mail
hr: Poštanska pošiljka

en: Postal Mailing
hr: Poštanska adresa

en: Postal Mailing Export
hr: Izvoz poštanskih pošiljki

en: Postal code
hr: Poštanski broj

en: Postal code greater than or equal to '%1'
hr: Poštanski broj veći ili jednak od '%1'

en: Postal code less than or equal to '%1'
hr: Poštanski broj manji ili jednak od '%1'

en: Postal code.
hr: Poštanski broj.

en: Postcode
hr: Poštanski broj

en: Postcode 1
hr: Poštanski broj 1

en: Postcode 2
hr: Poštanski broj 2

en: Pre Field Help
hr: Pomoć ispred polja

en: Pre Help
hr: Pomoć ispred polja

en: Pre Option Help
hr: Pomoć ispred opcije

en: Pre-form Help
hr: Prije-forme pomoć

en: Prefer email addresses assigned to the specified location
hr: Daj prednost email adresama dodeljenim na specifičnu lokaciju

en: Prefer normal router
hr: Preferirajte normalni usmjerivač

en: Prefer standalone scripts
hr: Preferirajte samostalne skripte

en: Preferences Date Options can only be updated
hr: Mogu se ažurirati samo opcije datuma

en: Preferred Communication
hr: Željeni metod komunikacije

en: Preferred Communication Method
hr: Preferirani način komunikacije

en: Preferred Communication Method %1 %2
hr: Željeni metod komunikacije %1 %2

en: Preferred Language
hr: Preferirani jezik

en: Preferred Mail Format
hr: Preferirani mail format

en: Preferred Method(s)
hr: Željeni metod(i)

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Premium Contact Email
hr: Email kontakta za nagradu

en: Premium Entity
hr: Entitet nagrade

en: Premium Fulfilled Date
hr: Ispunjeni datum premium-a

en: Premium ID
hr: ID nagrade

en: Premium Image
hr: Slika nagrade

en: Premium Information
hr: Informacije o nagradi

en: Premium Introductory Text
hr: Uvodni tekst za nagrade

en: Premium Option
hr: Premium opcija

en: Premium Product
hr: Nagrada - proizvod

en: Premium Product ID
hr: ID proizvoda nagrade

en: Premium comment
hr: Komentar nagrade

en: Premium entity ID
hr: ID entiteta nagrade

en: Premiums
hr: Premije

en: Premiums Contact Phone
hr: Telefon kontakta za nagradu

en: Premiums Inventory Account is
hr: Račun za inventar premija je

en: Premiums Section Enabled?
hr: Sekcija sa nagradama je uključena?

en: Premiums Settings
hr: Podešavanja nagrada

en: Premiums inventory
hr: Intentar premija

en: Preserve activity filters as a user preference
hr: Očuvanje filtara aktivnosti kao korisničkih preferenci

en: Prev Next Cache ID
hr: ID prethodnog/sledećeg keša

en: Prev Next Data
hr: Prethodni/sledeći podaci

en: Prev Next Entity ID 1
hr: ID 1 prethodnog/sledećeg entiteta

en: Prev Next Entity ID 2
hr: ID 2 prethodnog/sledećeg entiteta

en: Prev Next Entity Table
hr: Tabela prethodnog/sledećeg entiteta

en: PrevNext Cache
hr: Predmemorija prevnexta

en: Prevent the stylesheet "civicrm.css" from being loaded.
hr: Spriječite učitavanje lista stilova "građanski.css".

en: Preview
hr: Predpregled

en: Preview %1
hr: Pred-pregled %1

en: Preview (%1)
hr: Pretpregled (%1)

en: Preview (A)
hr: Pretpregled (A)

en: Preview (B)
hr: Pretpregled (B)

en: Preview (all fields)
hr: Pogledaj (sva polja)

en: Preview CiviCRM Profile Field
hr: Pregledaj CiviCRM polje profila

en: Preview Custom Data
hr: Predpregled korisničkih podataka

en: Preview Custom Data Set
hr: Pregled seta prilagođenih podataka

en: Preview Custom Field
hr: Pregled prilagođenog polja

en: Preview Document
hr: Pogledaj dokument

en: Preview Field
hr: Pogledaj polje

en: Preview Field Display
hr: Pogledaj prikaz polja

en: Preview Form Field
hr: Pogledaj polje u formularu

en: Preview Mailing
hr: Predpregled skupnog emaila

en: Preview Mode
hr: Režim pregleda

en: Preview Page - %1
hr: Pregled stranice – %1

en: Preview Premium
hr: Pregled nagrade

en: Preview Price
hr: Pogledaj cenu

en: Preview Price Set
hr: Pogledaj set cena

en: Preview SMS
hr: Pregledaj SMS

en: Preview Widget and Get Code
hr: Pregled vidžeta i preuzimanje koda

en: Preview a List of Recipients
hr: Pretpregled popisa primatelja

en: Preview as HTML
hr: Pretpregled kao HTML

en: Preview as Plain Text
hr: Pretpregled kao običan tekst

en: Preview only supports HTTP POST
hr: Pregled podržava samo HTTP POST

en: Preview your Personal Campaign Page
hr: Pogledaj svoju stranicu lične kampanje

en: Previewing...
hr: Pregled...

en: Previous
hr: Prethodni

en: Previous 2
hr: Prethodno 2

en: Previous 2 calendar months
hr: Prethodna 2 meseca

en: Previous 2 calendar years
hr: Prethodne 2 godine

en: Previous 2 days
hr: Prethodna dva dana

en: Previous 2 quarters
hr: Prethodna 2 kvartala

en: Previous 2 weeks
hr: Prethodne 2 nedelje

en: Previous calendar month
hr: Prethodnog meseca

en: Previous calendar year
hr: Prošle godine

en: Previous fiscal year
hr: Prošle fiskalne godine

en: Previous quarter
hr: Prošlog kvartala

en: Previous week
hr: Prethodne nedelje

en: Price
hr: Cijena

en: Price Field
hr: Polje za cenu

en: Price Field '%1' has been saved.
hr: Polje sa cenom '%1' je sačuvano.

en: Price Field End Date
hr: Polje za cenu datum kraja

en: Price Field ID
hr: ID Polja za cenu

en: Price Field Is Active?
hr: Polje za cenu je aktivno?

en: Price Field Javascript
hr: Polje za cenu Javascript

en: Price Field Option
hr: Opcija polja za cene

en: Price Field Option Visibility
hr: Polje za cenu opcije - vidljivost

en: Price Field Options
hr: Opcije polja za cene

en: Price Field Options per Row
hr: Opcije polja za cene po redu

en: Price Field Post Text
hr: Polje za cenu post tekst

en: Price Field Pre Text
hr: Polje za cenu pre tekst

en: Price Field Quantity Required?
hr: Polje cene zahteva količinu?

en: Price Field Show Amounts?
hr: Prikaži iznos polja za cenu?

en: Price Field Start Date
hr: Polje za cenu datum početka

en: Price Field Value ID
hr: Polje za cenu ID vrednosti

en: Price Field Value is Active
hr: Vrednost polja za cenu je aktivna

en: Price Field Visibility
hr: Polje za cenu vidljivost

en: Price Field is Required?
hr: Polje za cenu je obavezno?

en: Price Fields
hr: Polja sa cenama

en: Price Option
hr: Opcija cene

en: Price Options
hr: Opcije cene

en: Price Set
hr: Set cena

en: Price Set Details for Event Participants
hr: Detalji o setovima cena za učesnike na događaju

en: Price Set Entity ID
hr: ID entiteta seta cena

en: Price Set Extends
hr: Proširenje seta cena

en: Price Set Fields
hr: Polja seta cijena

en: Price Set Is Active?
hr: Set cena je aktivan?

en: Price Set Is Reserved
hr: Set cena je rezervisan

en: Price Set Javascript
hr: Set cena Javascript

en: Price Set Post Help
hr: Pomoć iza polja Set cena

en: Price Set Pre Help
hr: Pomoć ispred polja Set cena

en: Price Set Title
hr: Naslov seta cena

en: Price Sets
hr: Setovi cijena

en: Price is a required field
hr: Cena je obavezno polje

en: Price sets allow you to set up flexible multi-option pricing schemes for your contribution, event and membership pages. Use a price set if the standard pricing options are insufficient for your needs.
hr: Setovi cena vam omogućavaju podešavanje fleksibilnih šema sa više opcija cena za vaše stranice za donacije, događaje i članstva. Koristite set cena ukoliko vam standardne opcije nisu dovoljne.

en: Primary
hr: Primarni

en: Primary Address
hr: Primarna adresa

en: Primary Address?
hr: Primarna adresa?

en: Primary Contact(s) Listed
hr: Navedeni primarni kontakti

en: Primary Email
hr: Primarna email adresa

en: Primary Member
hr: Primarni član

en: Primary Member ID
hr: ID primarnog člana

en: Primary Member?
hr: Primarni član?

en: Primary Members
hr: Primarni članovi

en: Primary Members Only
hr: Samo primarni članovi

en: Primary Membership
hr: Primarno članstvo

en: Primary PHP file
hr: Primarni PHP fajl

en: Primary Phone
hr: Primarni broj telefona

en: Primary key
hr: Primarni ključ

en: Primary location for this contact
hr: Primarna lokacija za ovaj kontakt

en: Primary member counts (those who "own" the membership rather than receiving via relationship) are in [brackets].
hr: Primarni broj članova (oni koji "posjeduju" članstvo umjesto da primaju putem odnosa) nalaze se u [zagradama].

en: Primary members only
hr: Samo primarni članovi

en: Primary/Inherited?
hr: Primarno/naslijeđeno?

en: Primary?
hr: Primarni?

en: Print
hr: Ispis

en: Print Activities
hr: Ispisne radnje

en: Print Case List
hr: Ispiši popis slučajeva

en: Print Contact List
hr: Štampa kontakt liste

en: Print Contribution Invoice
hr: Štampa profakture za donaciju

en: Print Contribution Receipts
hr: Štampa priznanica za donaciju

en: Print Contributions
hr: Štampa donacija

en: Print Grant List
hr: Ispiši popis bespovratnih sredstava

en: Print Label ID
hr: Odštampaj ID oznake

en: Print Mailing Recipients
hr: Ispis primatelja primatelja primatelja e-pošte

en: Print Members
hr: Ispiši članove

en: Print Name Badge
hr: Ispis značke s imenom

en: Print Participant List
hr: Ispis popisa sudionika

en: Print Pledge List
hr: Ispiši popis zaloga

en: Print Report
hr: Ispis izvješća

en: Print Respondents
hr: Odštampaj ispitanike

en: Print Summary
hr: Štampa kratkog pregleda

en: Print and Email Options
hr: Opcije za štampanje i email

en: Print and email options
hr: Opcije za štampanje i email

en: Print one label per Membership (rather than per contact)
hr: Ispis jedne naljepnice po članstvu (a ne po kontaktu)

en: Print report
hr: Ispis izvješća

en: Print selected rows
hr: Štampa odabranih redova

en: Print to PDF
hr: Ispis u PDF

en: Print window
hr: Odštampaj prozor

en: Print/Merge Document
hr: Štampa/spajanje dokumenta

en: Print/Merge Document for %1
hr: Odštampaj/Spoji dokument za %1

en: Print/merge document
hr: Štampa/spajanje dokumenta

en: Print/merge document for memberships
hr: Ispis/spajanje dokumenta za članstva

en: Printer-Friendly View
hr: Pregled za štampanje

en: Printer-friendly view of this page.
hr: Pregled ove stranice za štampanje.

en: Prior to Previous
hr: Pre prethodnog

en: Priority
hr: Prioritet

en: Privacy
hr: Privatnost

en: Privacy Options
hr: Opcije privatnosti

en: Privacy levels for notes
hr: Nivoi privatnosti za beleške

en: Privacy:
hr: Privatnost:

en: Private Files Readable
hr: Privatni fajlovi čitljivi

en: Process Inbound Emails
hr: Obrada dolazećih emailova

en: Process Invoice(s)
hr: Obradi profakturu (profakture)

en: Process Pledges
hr: Obradi obaveze

en: Process Receipt(s)
hr: Obradi priznanicu (priznanice)

en: Process Survey Respondents
hr: Obradi učesnike ankete

en: Processed %1 membership records. Updated %2 records.
hr: Obrađeno %1 zapisa članstva. Ažurirano %2 zapisa.

en: Processing
hr: Obrada

en: Processing fee for this transaction (if applicable).
hr: Naknada za obradu ove transakcije (ukoliko postoji).

en: Processing...
hr: Obrada...

en: Processor Billing Mode
hr: Način naplate procesora

en: Processor Description
hr: Opis procesora

en: Processor Details for Live Payments
hr: Detalji procesora za live plaćanja

en: Processor Details for Test Payments
hr: Detalji procesora za probna plaćanja

en: Processor Is Default?
hr: Procesor je zadan?

en: Processor Supports Recurring?
hr: Procesor podržava ponavljanje?

en: Processor Type
hr: Vrsta procesora

en: Processor Type Description
hr: Opis vrste procesora

en: Processor Type Is Active?
hr: Vrsta procesora je aktivna?

en: Processor Type Payment Type
hr: Vrsta plaćanja vrste procesora

en: Processor Type Supports Recurring?
hr: Vrsta procesora podržava ponavljanje?

en: Processor Type is Default?
hr: Vrsta procesora je zadana?

en: Processor comparison and setup guide
hr: Vodič za usporedbu i postavljanje procesora

en: Processor is Active?
hr: Procesor je aktivan?

en: Product
hr: Proizvod

en: Product ID
hr: ID proizvoda

en: Product Name
hr: ime proizvoda

en: Product Option
hr: Opcija proizvoda

en: Production
hr: Produkcija

en: Profile
hr: Profil

en: Profile '%1' already exists in Database.
hr: Profil '%1' već postoji u bazi podataka.

en: Profile Added
hr: Profil dodat

en: Profile Cancel URL
hr: URL otkazivanja profila

en: Profile Deleted
hr: Profil obrisan

en: Profile Description
hr: Opis profila

en: Profile Entity ID
hr: ID entiteta profila

en: Profile Entity Table
hr: Tabela entiteta profila

en: Profile Error
hr: Greška sa profilom

en: Profile Field
hr: Polje profila

en: Profile Field Deleted
hr: Polje profila je obrisano

en: Profile Field ID
hr: ID polja profila

en: Profile Field Is Active
hr: Polje profila je aktivno

en: Profile Field Is Required
hr: Polje profila je obavezno

en: Profile Field Is Reserved
hr: Polje profila je rezervisano

en: Profile Field Is Searchable
hr: Polje profila se može pretraživati

en: Profile Field Is a Filter
hr: Polje profila je filter

en: Profile Field Label
hr: Polje profila - oznaka

en: Profile Field Name
hr: Ime polja profila

en: Profile Field Phone Type
hr: Polje profila - tip telefona

en: Profile Field Post Help
hr: Pomoć iza polja profila

en: Profile Field Pre Help
hr: Pomoć ispred polja profila

en: Profile Field Preview
hr: Pregled polja profila

en: Profile Field Saved
hr: Polje profila je sačuvano

en: Profile Field Supports Multiple
hr: Polje profila podržava više

en: Profile Field Type
hr: Polje profila - tip

en: Profile Field Visibility
hr: Polje profila - Vidljivost

en: Profile Field Website Type
hr: Polje profila - tip vebsajta

en: Profile Group Type
hr: Tip grupe profila

en: Profile ID
hr: ID profila

en: Profile Is Active
hr: Profil je aktivan

en: Profile Is Reserved
hr: Profil rezervisan

en: Profile Is View Only
hr: Profil je samo za pregled

en: Profile Module
hr: Modul profila

en: Profile Name
hr: Ime profila

en: Profile Post Text
hr: Tekst posle polja profila

en: Profile Preview
hr: Pregled profila

en: Profile Required
hr: Profil je obavezan

en: Profile Saved
hr: Profil sačuvan

en: Profile Settings
hr: Podešavanja profila

en: Profile Title
hr: Naslov profila

en: Profile Use Data
hr: Podaci o upotrebi profila

en: Profile Use is active
hr: Korišćenje profila je aktivno

en: Profile View - Permission Denied
hr: Pregled profila - Dozvola odbijena

en: Profile does not contain the minimum required fields for an On Behalf Of Organization
hr: Profil ne sadrži minimum neophodnih polja za U ime organizacije profil

en: Profile for Additional Participants
hr: Profil za dodatne sudionike

en: Profile for bulk data entry is missing.
hr: Nedostaje profil za skupni unos podataka.

en: Profile is already having custom fields extending different group types, you can not add or update this custom field.
hr: Profil već ima prilagođena polja koja proširuju različite tipove grupa, ne možete da dodate ili ažurirete ovo prilagođeno polje.

en: Profile is not configured for the selected action.
hr: Profil nije podešen za odabranu akciju

en: Profile is not configured with Email address.
hr: Profil nije konfugurisan sa email adresom

en: Profile is using one or more activity fields, and is missing the activity Id (aid) in the URL.
hr: Profil koristi jedno ili više polja aktivnosti i nedostaje ID aktivnosti (aid) u URL-u.

en: Profile search, view and edit are not supported for Profiles which include fields for more than one record type.
hr: Pretraga, pregledanje i uređivanje profila nisu mogući kod Profila u kojima se nalaze polja za više od jednog tipa zapisa.

en: Profile to be included above the billing information (but after the introductory message, amounts, and honoree section).
hr: Profil koji će biti dodat iznad informacija o plaćanju (ali nakon sekcija za uvodne poruke, iznosa, itd).

en: Profile to be included at the bottom of the page.
hr: Profil koji će biti uključen i dodat na dno stranice.

en: Profile to be included in the honoree section
hr: Profil koji će biti uključen u odeljak primaoca donacije

en: Profiles
hr: Profili

en: Profiles - Admin Notification
hr: Profili – Notifikacija administratora

en: Profiles allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features.
hr: Profili vam omogućuju objedinjavanje grupa polja i njihovo uključivanje na web-mjesto kao obrasce za unos, stranice za prikaz kontakata te značajke pretraživanja i unosa.

en: Profiles can be used in many different ways (and a single profile can be used in multiple contexts)
hr: Profili mogu da se koriste na mnoštvo razlišitih načina (i jedan isti profil može da se koristi u različitim kontekstima)

en: Profiles may be linked to specific modules, accessed via built-in CiviCRM URLs, or embedded into any web page using the HTML Form Snippet feature. Examples include:
hr: Profili mogu biti povezani sa specifičnim modulima, koji su dostupni preko ugrađenih CiviCRM URLova, ili ugrađeni u web stranice korišćenjem HTML Form Snippet funkcionalnosti. Primeri uključuju:

en: Progress Bar
hr: Traka napretka

en: Progress Bar Color
hr: Boja trake za progres

en: Promises to contribute at a future time, either in full, or at regular intervals until a total goal is reached.
hr: Obećava da će doprinijeti u buduće vrijeme, bilo u cijelosti, bilo u redovitim intervalima dok se ne postigne ukupni cilj.

en: Promote this event with a personal campaign page
hr: Promovirajte ovaj događaj pomoću osobne stranice kampanje

en: Promoting Your Page
hr: Promoviranje vaše stranice

en: Prompted by
hr: Potaknut od

en: Proper action not specified for this custom value record profile
hr: Važeća akcija nije određena za ovu korisničku/sopstvenu vrednost zapisa profila

en: Property
hr: Nekretnina

en: Protocol
hr: Protokol

en: Provide a one-line summary of what this case is about.
hr: Navedite sažetak u jednom retku o čemu se radi u ovom slučaju.

en: Provide a password for the new account in both fields.
hr: Unesite lozinku za novi nalog u oba polja.

en: Provider
hr: Provajder

en: Provider Details
hr: Detalji provajdera

en: Provider Service URL
hr: URL usluge davatelja usluga

en: Provider service user ID
hr: Korisnički ID usluge davatelja usluga

en: Provides a detailed report for your walk/phonelist for targeted contacts
hr: Pruža detaljni izveštaj za listu telefona/adresa za ciljane kontakte

en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
hr: Pruža listu informacija o adresi i telefonu za zapise aktivista u sistemu.

en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
hr: Pruža listu aktivnosti aktivista uključujući statistiku aktivnosti za jedan/sve kontakte tokom datog opsega datuma (obavezno)

en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
hr: Daje listu članova sa statusom i detaljima članstva (Datum priključenja, datum početka, datum završetka). Može prikazati i donacije (plaćanja) povezana sa svakim članstvom.

en: Provides a list of memberships that lapsed or will lapse before the date you specify.
hr: Pruža listu isteklih članstava ili članstava koja će isteći pre datuma koji ste izabrali.

en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
hr: Prikazuje listu najvećih donatora u vremenskom periodu koji odredite. Možete obuhvatiti onoliko donatora koliko želite (na primer, top 100 vaših donatora).

en: Provides a summary of cases and their duration by date range, status, staff member and / or case role.
hr: Daje kratak pregled predmeta i njihovog trajanja prema rasponu datuma, statusu, zaposlenima i / ili ulogama.

en: Provides a summary of memberships by type and join date.
hr: Daje kratak opis članstva po tipu i datumu priključenja.

en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
hr: Daje pregled prihoda događaja. Može prikazivati ključne informacije kao što je ID događaja, registracija, prisustvo i prihod kako bi se mogao odrediti uspeh događaja.

en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
hr: Pruža informacije vezane za kontakt o donatorima, članovima, događajima i aktivnostima.

en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details Ex Join Date
hr: Pruža detaljnu listu odnosa poslodavca i zaposlenog zajedno sa detaljima o zaposlenju , nekadašnji Datum pristupanja

en: Provides information about the status of recurring contributions
hr: Pruža informacije o statusu periodičnih donacija

en: Provides lists of participants for an event.
hr: Daje listu učenika za jedan događaj.

en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
hr: Prikazuje izveštaj o planiranoj i uspešnoj dostavi mailinga, odjava, isključenja, odgovora i prosleđivanja.

en: Provides simple summary for each payment instrument for which there are recurring contributions (e.g. Credit Card, Standing Order, Direct Debit, etc., NULL), showing within a given date range.
hr: Pruža jednostavan kratak pregled svakog sredstva plaćanja za koje postoje periodične donacije (npr. kreditna kartica, trajni nalog, zaduženje itd.), prikazane u datom opsegu datuma.

en: Provides the %1 with suggested text for their personalized message to their friends.
hr: Predlaže %1 tekst za njegovu/njenu personalizovanu poruku prijateljima.

en: Proximity Search
hr: Pretraga po blizini

en: Proximity search to a distance of %1 from %2
hr: Pretraga po blizini za udaljenost od %1 do %2

en: Proximity searching requires you to set a valid geocoding provider
hr: Pretraga po blizini zahteva da podeside važeći geokoding provajder

en: Public
hr: Javn

en: Public Event
hr: Javni događaj

en: Public Events
hr: Javni događaji

en: Public Pages
hr: Javne stranice

en: Public Participant Listing
hr: Javni popis sudionika

en: Public Title
hr: Naslov

en: Public View
hr: Javni prikaz

en: Public events will be included in the iCal feeds. Access to private event information may be limited using ACLs.
hr: Javni događaji bit će uključeni u iCal feedove. Pristup informacijama o privatnom događaju može biti ograničen pomoću ACL-ova.

en: Public field should at least have one public option.
hr: Javno polje mora imati barem jednu javnu opciju

en: Public url
hr: Javni URL

en: Public?
hr: Javno?

en: Publication
hr: Publikacija

en: Punctuation and spaces are ignored.
hr: Znakovi interpunkcije i razmaci se ignorišu.

en: Punctuation is not allowed in a Username with the exception of periods, hyphens and underscores.
hr: Interpunkcija u korisničkom imenu nije dozvoljena osim tačaka i crtica.

en: Put in the API method name. You need to enter pieces of full API function name as described in the documentation.
hr: Stavite naziv API metode. Morate unijeti dijelove punog naziva funkcije API-ja kako je opisano u dokumentaciji.

en: QR code
hr: QR kod

en: Qty
hr: Količina

en: Quarter prior to previous quarter
hr: Kvartal pre prošlog kvartala

en: Quarterly
hr: Kvartalno

en: Quarters
hr: Kvartal

en: Quechua
hr: Kečua jezik

en: Questions
hr: Pitanja

en: Questions? Send email to
hr: Pitanja? Pošalji e-poštu primatelju

en: Queue Item
hr: Stavka reda čekanja

en: Queue Item ID
hr: ID stavke reda čekanja

en: Queue Items
hr: Stavke reda čekanja

en: Queue Monitor "%1"
hr: Nadzornik reda čekanja "%1"

en: Queue Name
hr: Naziv reda čekanja

en: Queue Runner
hr: Trkač u redu čekanja

en: Queue item data
hr: Podaci stavke reda čekanja

en: Queue runner must be configured before execution.
hr: Trkač u redu čekanja mora biti konfiguriran prije izvršenja.

en: Queue size limit for each child job
hr: Ograničenje veličine reda čekanja za svaki podređeni posao

en: Queued mailing
hr: Mailing na čekanju

en: Queues
hr: Redovima

en: Quicksearch options
hr: Mogućnosti brzog pretraživanja

en: Quicksearch options can be edited on the <a %1>Search Preferences</a> screen.
hr: Mogućnosti brzog pretraživanja mogu se uređivati na zaslonu <a %1="">Preference pretraživanja</a> .

en: REMAINING CREDIT
hr: PREOSTALO POTRAŽIVANJE

en: Radio buttons
hr: Dugmad

en: Raised %1
hr: Prikupljeno %1

en: Raised %1 of %2
hr: Prikupljeno %1 od %2

en: Range
hr: Raspon

en: Range One Amount
hr: Iznos raspona jedan

en: Range One Stat
hr: Stat raspona jedan

en: Range Two Amount
hr: Iznos drugog raspona

en: Range Two Stat
hr: Stat drugog raspona

en: Re-check requirements
hr: Ponovo proveri zahteve

en: Re-open
hr: Ponovo otvori

en: Re-open Batch
hr: Ponovno otvorite seriju

en: Re-order menu items (including moving them from one branch of the menu 'tree' to another. Simply use your mouse to 'drag and drop' the menu item to the new location.
hr: Ponovno naručite stavke izbornika (uključujući njihovo premještanje s jedne grane 'stabla' izbornika na drugu. Jednostavno koristite miš da biste stavku izbornika 'povukli i ispustili' na novo mjesto.

en: Re-subscribe Confirmation
hr: Potvrda ponovnog prijavljivanja

en: Read more about this warning
hr: Pročitajte više o ovom upozorenju

en: Ready to add another.
hr: Spremno za dodavanje sledećeg

en: Reason
hr: Razlog

en: Reason the e-mail bounced
hr: Razlog odbijanja emaila

en: Reassign %1
hr: Ponovo rasporedi %1

en: Reassign Case
hr: Ponovno dodijelite slučaj

en: Reassigned Case
hr: Ponovo raspoređeni predmet

en: Rebuild Smart Group Cache
hr: Ponovo napravi keš smart grupe

en: Rebuilds the smart group cache.
hr: Ponovo pravi keš smart grupe.

en: Receipt
hr: Priznanica

en: Receipt Date
hr: Datum primitka

en: Receipt From
hr: Priznanica od

en: Receipt From Email
hr: Priznanica od email

en: Receipt From Name
hr: Priznanica od ime

en: Receipt From email
hr: Priznanica iz emaila

en: Receipt Message
hr: Poruka za priznanicu

en: Receipt Sent
hr: Priznanica poslata

en: Receipt Text
hr: Priznanica tekst

en: Receipt Text for membership renewal
hr: Tekst potvrde za obnovu članstva

en: Receipt Text for membership signup
hr: Tekst potvrde za prijavu na članstvo

en: Receipt bcc
hr: Priznanica bcc

en: Receipt cc
hr: Priznanica cc

en: Receipt date has been updated for %1 contributions.
hr: Datum na prizananicama za %1 donacija je ažuriran.

en: Receipt sent?
hr: Priznanica poslata?

en: Receipts - print or email
hr: Priznanica - štampa ili email

en: Receipts have been emailed to %1 contributions.
hr: Priznanice su poslate emailom ka %1 donatora.

en: Receive Date
hr: Datum prijema

en: Received
hr: Primljeno

en: Received Into
hr: Primljeno u

en: Received date
hr: Primljeno datuma

en: Recent Contributions
hr: Poslednje donacije

en: Recent Grants
hr: Nedavne potpore

en: Recent Items
hr: Nedavne stavke

en: Recent Memberships
hr: Nedavna članstva

en: Recent Pledges
hr: Nedavna obećanja

en: Recent Registrations
hr: Nedavne registracije

en: Recently Viewed:
hr: Nedavno pregledano:

en: Recipient
hr: Primalac

en: Recipient Email
hr: Primatelj e-pošte

en: Recipient ID
hr: ID primatelja

en: Recipient Listing
hr: Lista primaoca

en: Recipient Manual
hr: Ručno uneti primalac

en: Recipient Roles
hr: Uloge primatelja

en: Recipient is on vacation
hr: Primalac je na odmoru

en: Recipient(s)
hr: Primaoc(i)

en: Recipients
hr: Primatelji

en: Recipients language
hr: Jezik primatelja

en: Recipients of <a href="%1">%2</a>
hr: Primatelji <a href="%1">%2</a>

en: Recipients' replies are sent to a CiviMail specific address instead of the sender's address so they can be stored within CiviCRM.
hr: Odgovori primatelja šalju se na CiviMail određenu adresu umjesto na adresu pošiljatelja kako bi se mogli pohraniti unutar CiviCRM-a.

en: Recognised webserver
hr: Prepoznat vebserver

en: Reconnected
hr: Ponovno povezano

en: Reconnecting will change the connection details (such as callback URLs and permissions). This can be useful in a few cases, such as:
hr: Ponovno povezivanje promijenit će detalje o vezi (kao što su URL-ovi povratnog poziva i dozvole). To može biti korisno u nekoliko slučajeva, kao što su:

en: Recontact Interval
hr: Interval ponovnog kontakta

en: Recontact intervals for each status.
hr: Intervali za ponovni kontakt za svaki status.

en: Record
hr: Snimi

en: Record %1 Responses
hr: Snimi %1 odgovore

en: Record Activity
hr: Zabilježi aktivnost

en: Record Activity for Reminder?
hr: Zabeleži aktivnost za podsetnik?

en: Record Activity for this reminder?
hr: Zabeleži aktivnost za ovaj podsetnik?

en: Record Activity:
hr: Zabeleži aktivnost:

en: Record Contribution (Check, Cash, EFT ...)
hr: Upiši donaciju (Ček, keš, EFT ...)

en: Record Deleted
hr: Zapis obrisan

en: Record Membership Payment is required when you use a price set.
hr: Zabilježi plaćanje članstva potrebno je kada koristite skup cijena.

en: Record Membership Payment?
hr: Zabilježiti plaćanje članstva?

en: Record Payment
hr: Zabilježi plaćanje

en: Record Payment from a Different Contact?
hr: Želite li zabilježiti plaćanje od drugog kontakta?

en: Record Payment?
hr: Rekordno plaćanje?

en: Record Refund
hr: Rekordni povrat novca

en: Record Renewal Payment?
hr: Zabilježite plaćanje obnove?

en: Record Respondents Interview
hr: Zabeleži intervju sa ispitanikom

en: Record Responses for All
hr: Snimi odgovore za sve

en: Record Updated
hr: Zapis ažuriran

en: Record activity for automated email
hr: Zabilježi aktivnost za automatski email

en: Record activity for automated email or SMS
hr: Zabilježi aktivnost za automatski email ili SMS

en: Record and update backend event registrations
hr: Snimite i ažurirajte pozadinske registracije događaja

en: Record and update contributions
hr: Snimi i ažuriraj donacije

en: Record backend contributions (with edit contributions) and view all contributions (for visible contacts)
hr: Beleženje backend donacije (sa uređivanjem donacije) i prikaz svih donacija (za vidljive kontakte)

en: Record details about this activity here.
hr: Zabilježite detalje o ovoj aktivnosti ovdje.

en: Record doesnot exist
hr: Zapis ne postoji

en: Record doesnot exists
hr: Zapis ne postoji

en: Record generated letters
hr: Generirana slova zapisa

en: Record imported successfully but unable to parse the street address:
hr: Zapis je uspešno importovan ali je nemoguće analizirati adresu:

en: Record one or more web addresses (URLs) associated with this contact. Examples include personal web addresses like a Facebook or Twitter page, as well as links to a company or organization web site or page.
hr: Zabeležite jednu ili više veb adresa (URL) povezanih sa ovim kontaktom. Primeri uključuju lične veb adrese kao što su Facebook ili Twitter, kao i linkove ka sajtovima ili stranicama kompanije ili organizacije.

en: Record survey and petition responses from their reserved contacts
hr: Zabeleži anketu i traži odgovore od njihovih rezervisanih kontakata

en: Record that contacts voted
hr: Zapis da su kontakti glasali

en: Record:
hr: Zapis:

en: Records
hr: Zapisa

en: Records %%StatusMessage%%
hr: Zapisi %%StatusMessage%%

en: Records Imported
hr: Zapisi importovani

en: Records imported successfully but unable to parse some of the street addresses
hr: Zapisi su uspešno importovani ali je nemoguće analizirati neke adrese

en: Records of contacts belonging to an organization's membership program.
hr: Zapisi kontakata koji pripadaju programu članstva organizacije.

en: Records of contacts' attendance and roles in events.
hr: Zapisi o prisutnosti kontakata i ulogama u događajima.

en: Recurring Contribution
hr: Ponavljajući doprinos

en: Recurring Contribution %1 %2 '%3'
hr: Periodična donacija %1 %2 '%3'

en: Recurring Contribution Amount
hr: Iznos periodične donacije

en: Recurring Contribution Billing Details Updated
hr: Detalji za naplatu periodične donacije ažurirani

en: Recurring Contribution Billing Updates
hr: Ažuriranja naplate periodične donacije

en: Recurring Contribution Cancel Date
hr: Datum otkazivanja periodične donacije

en: Recurring Contribution Cancellation Notification
hr: Notifikacija otkazivanja periodične donacije

en: Recurring Contribution End Date
hr: Datum završetka periodične donacije

en: Recurring Contribution ID
hr: ID ponavljajućeg doprinosa

en: Recurring Contribution Id
hr: ID ponavljajućeg doprinosa

en: Recurring Contribution Modified Date
hr: Datum izmene periodične donacije

en: Recurring Contribution Notification
hr: Notifikacija periodične donacije

en: Recurring Contribution Payment Processor %1 %2
hr: Procesor uplate periodične donacije %1 %2

en: Recurring Contribution Start Date
hr: Datum početka periodične donacije

en: Recurring Contribution Start Date Default
hr: Podrazumevani datum početka periodične donacije

en: Recurring Contribution Status %1 '%2'
hr: Status periodične donacije %1 '%2'

en: Recurring Contribution Update Notification
hr: Notifikacija ažuriranja periodične donacije

en: Recurring Contribution Updated
hr: Periodična donacija ažurirana

en: Recurring Contribution Updated - decreased installment amount
hr: Periodična donacija ažurirana - smanjen iznos rate

en: Recurring Contribution Updated - increased installment amount
hr: Periodična donacija ažurirana - povećan iznos rate

en: Recurring Contribution(s)
hr: Periodična donacija (donacije)

en: Recurring Contributions
hr: Periodične donacije

en: Recurring Contributions Report
hr: Izveštaj o periodičnim donacijama

en: Recurring Contributions Summary
hr: Kratak pregled periodičnih donacija

en: Recurring Frequency
hr: Učestalost periodične donacije

en: Recurring Frequency Units
hr: Jedinice učestalosti ponavljanja

en: Recurring Installments?
hr: Periodične rate?

en: Recurring Payments URL
hr: Ponavljajuća plaćanja URL

en: Recurring contribution
hr: Periodična donacija

en: Recurring contribution amount has been updated from %1 to %2 for this subscription.
hr: Iznos periodične donacije je ažuriran sa %1 na %2 za ovu pretplatu.

en: Recurring contribution appears to have been re-assigned from id %1 to %2, continuing with %2.
hr: Periodična donacija je promenjena sa ID %1 na %2, nastaviće se na %2.

en: Recurring contribution could not be cancelled in the database.
hr: Periodična donacija nije mogla biti otkazana u bazi podataka.

en: Recurring contribution has been updated to: %1, every %2 %3(s) for %4 installments.
hr: Periodična donacija je ažurirana na: %1, svaka/e %2 %3(e) u %4 rate.

en: Recurring contribution installments have been updated from %1 to %2 for this subscription.
hr: Rate periodične donacije su ažurirane sa %1 na %2 za ovu pretplatu.

en: Recurring contribution is for %1, every %2 %3(s)
hr: Periodična donacija je za %1, svakog/e %2 %3(s)

en: Recurring contribution was cancelled successfully by the processor, but could not be marked as cancelled in the database.
hr: Periodična donacija je uspešno otkazana od strane procesora uplate, ali nije mogla biti označena kao otkazana u bazi podataka.

en: Recurring contribution, but no database id
hr: Periodična donacija, ali bez ID broja u bazi podataka

en: Recurring contributions with at least one payment
hr: Periodične donacije sa barem jednom uplatom

en: Recurring online contributions (if enabled for this page)
hr: Periodične online donacije (ako su omogućene za ovu stranicu)

en: Recurring payment will be processed this day of the month following submission of this contribution page.
hr: Periodična uplata će biti obrađena ovog dana u mesecu nakon slanja ove stranice za donaciju.

en: Redact (hide) Client and Service Provider Data
hr: Uredi (sakrij) podatke klijenta i pružatelja usluga

en: Redact Activity Email
hr: Redigiraj e-poštu o aktivnostima

en: Redact emails
hr: Uredite e-poštu

en: Redaction Rule
hr: Pravilo redakcije

en: Redirect
hr: Preusmeri

en: Redirect URL
hr: URL preusmerenja

en: Redirect to Database
hr: Preusmjeravanje u bazu podataka

en: Refer to the %1 to learn about this process.
hr: Pogledajte %1 da biste saznali više o ovom procesu.

en: Refer to the following documentation:
hr: Pogledajte sljedeću dokumentaciju:

en: Refer to the online documentation for more details on creating %1 and %2.
hr: Pogledajte onlajn dokumentaciju za više informacija o kreiranju %1 i %2.

en: Refer to the online documentation for more information:
hr: Pogledajte onlajn dokumentaciju za više informacija:

en: Refer to the online user guide for more information.
hr: Dodatne informacije potražite u mrežnom korisničkom vodiču.

en: Reference
hr: Referenca

en: Reference Date
hr: Referentni datum

en: Reference a CiviCRM contact.
hr: Referenca CiviCRM kontakta

en: Reference:
hr: Referenca:

en: Referral Program
hr: Program upućivanja

en: Refine search...
hr: Detaljnija pretraga...

en: Reflect client's story back to them.
hr: Reflektirajte klijentovu priču natrag na njih.

en: Refresh Duplicates
hr: Osveži duplikate

en: Refresh Error
hr: Pogreška osvježavanja

en: Refresh List of Duplicates
hr: Osveži listu duplikata

en: Refresh recipient count
hr: Osvježavanje broja primatelja

en: Refresh results
hr: Osvježi rezultate

en: Refreshing...
hr: Osvježavajući...

en: Refund
hr: Refundiranje

en: Refund Amount
hr: Refundirani iznos

en: Refund Date
hr: Datum refundiranja

en: Refund Details
hr: Detalji refundiranja

en: Refund Transaction ID
hr: ID refundacije transakcije

en: Refund recorded for event or membership fee.
hr: Refundiranje zabeleženo za kotizaciju ili članarinu.

en: Refunded
hr: Refundirano

en: Register
hr: Registracija

en: Register Date
hr: Datum registrovanja

en: Register New %1
hr: Registriraj novi %1

en: Register Now
hr: Registracija

en: Register Participant
hr: Registrirajte sudionika

en: Register Participant %1 of %2
hr: Registrirajte sudionika %1 of %2

en: Register date
hr: Datum registracije

en: Register for Event
hr: Registriraj se za događaj

en: Register for events online
hr: Registrirajte se za događaje online

en: Register multiple participants?
hr: Registrirati više sudionika?

en: Register participants for event
hr: Registruj učesnike za događaj

en: Register your site
hr: Registriraj svoju stranicu

en: Register your site at CiviCRM.org. Opens in a new window.
hr: Registrirajte svoju web stranicu na CiviCRM.org. Otvara se u novom prozoru.

en: Register your site, join the community, and help CiviCRM remain a leading CRM for organizations worldwide.
hr: Registrirajte svoju web stranicu, pridružite se zajednici i pomozite CiviCRM-u da ostane vodeći CRM za organizacije širom svijeta.

en: Registered
hr: Registrovan

en: Registered By
hr: Registrirao

en: Registered By Participant ID
hr: Registriran putem ID-a sudionika

en: Registered Email
hr: Registrovan email

en: Registered Participant
hr: Registrirani sudionik

en: Registered Templates
hr: Registrirani predlošci

en: Registered by ID
hr: Registracija po ID-u

en: Registered by Participant ID
hr: Registrirano od strane ID-a sudionika

en: Registered by Participant Name
hr: Registrirano prema imenu sudionika

en: Registration
hr: Registracija

en: Registration (Live)
hr: Registracija (uživo)

en: Registration (Test-drive)
hr: Registracija (probna vožnja)

en: Registration Confirmation
hr: Potvrda registracije

en: Registration Confirmation and Receipt
hr: Potvrda registracije i račun

en: Registration Date
hr: Datum registracije

en: Registration Date and Time
hr: Datum i vrijeme registracije

en: Registration End
hr: Kraj registracije

en: Registration End Date
hr: Datum završetka registracije

en: Registration Error
hr: Greška pri registraciji

en: Registration Link
hr: Link za registraciju

en: Registration Link Text
hr: Tekst za link za registraciju

en: Registration Request Confirmation
hr: Potvrda zahtjeva za registraciju

en: Registration Saved
hr: Registracija spremljena

en: Registration Screen
hr: Zaslon za registraciju

en: Registration Start
hr: Početak registracije

en: Registration Start Date
hr: Datum početka registracije

en: Registration Transferred
hr: Registracija prenesena

en: Registration for this event begins on %1
hr: Registracija za ovaj događaj počinje %1

en: Registration for this event cannot be cancelled or transferred %1 than %2 hours %3 the event's start time. Contact the event organizer if you have questions.
hr: Registracija za ovaj događaj ne može se otkazati ili prenijeti %1 nakon %2 sati %3 vremena početka događaja. Kontaktirajte organizatora događanja ako imate pitanja.

en: Registration for this event ended on %1
hr: Registracija za ovaj događaj završila je %1

en: Registration for this event requires approval. Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hr: Prijava za ovaj događaj zahtijeva odobrenje. Nakon što vaša registracija bude pregledana, primit ćete e-poruku s poveznicom na web stranicu na kojoj možete dovršiti postupak registracije.

en: Registration for this event requires approval. Once your registration(s) have been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hr: Prijava za ovaj događaj zahtijeva odobrenje. Nakon pregleda vaše registracije, primit ćete e-poruku s vezom na web stranicu na kojoj možete dovršiti postupak registracije.

en: Registration information for participant %1 has been saved.
hr: Podaci o registraciji za sudionika %1 su spremljeni.

en: Registration information for participant 1 has been saved.
hr: Podaci o registraciji za sudionika 1 su spremljeni.

en: Registration is closed for this event
hr: Prijave su zatvorene za ovaj događaj

en: Regular Expression?
hr: Regularni izraz?

en: Regular Fees
hr: Redovne naknade

en: Regular Groups
hr: Redovne grupe

en: Regular amount
hr: Redovni iznos

en: Reject
hr: Odbijeno

en: Reject Personal Campaign Page
hr: Odbaci stranicu osobne kampanje

en: Rejected
hr: Odbijeno

en: Rejoin Group
hr: Ponovo se pridruži grupi

en: Related
hr: Povezano

en: Related Cases
hr: Povezani slučajevi

en: Related Contacts
hr: Povezani kontakti

en: Related Contacts/Memberships
hr: Povezani kontakti/članstva

en: Related Contributions
hr: Povezane donacije

en: Related Contributions and Recurring Contributions
hr: Povezani doprinosi i ponavljajući doprinosi

en: Related Members Only
hr: Samo povezani članovi

en: Related Soft Contributions
hr: Povezani blagi doprinosi

en: Related membership for %1 has been created.
hr: Stvoreno je povezano članstvo za %1.

en: Related membership for %1 has been deleted.
hr: Povezano članstvo za %1 je izbrisano.

en: Relates a CiviCRM Contact to the Druapl User Record
hr: Povezuje CiviCRM kontakt sa zapisom Drupal korisnika

en: Relationship
hr: Veza

en: Relationship - Active and Current
hr: Odnos - aktivan i ažuran

en: Relationship - Inactive or not Current
hr: Odnos - neaktivan ili neažuran

en: Relationship A to B
hr: Odnos od A do B

en: Relationship A-B
hr: Odnos A-B

en: Relationship A-B
hr: Odnos A-B

en: Relationship B to A
hr: Odnos B prema A

en: Relationship B-A
hr: Odnos B-A

en: Relationship B-A
hr: Odnos B-A

en: Relationship Dates Validity
hr: Valjanost datuma odnosa

en: Relationship Description
hr: Opis veze

en: Relationship Direction
hr: Smer veze

en: Relationship End
hr: Kraj odnosa

en: Relationship End Date
hr: Datum kraja veze

en: Relationship Ended on or After
hr: Odnos prestaje na ili poslije

en: Relationship Ended on or Before
hr: Odnos prestaje na ili prije

en: Relationship ID
hr: ID odnosa-veze

en: Relationship Is Active
hr: Veza je aktivna

en: Relationship Recorded Start Date On or After
hr: Odnos zabilježeni početni datum na ili poslije

en: Relationship Recorded Start Date On or Before
hr: Odnos zabilježen početni datum na ili prije

en: Relationship Report
hr: Izveštaj o vezi

en: Relationship Start
hr: Početak odnosa

en: Relationship Start Date
hr: Datum početka veze

en: Relationship Status
hr: Status veze

en: Relationship Type
hr: Tip odnosa

en: Relationship Type A-to-B
hr: Tip veze A-do-B

en: Relationship Type ID
hr: ID tipa veze

en: Relationship Type Label A to B
hr: Oznaka za tip odnosa A do B

en: Relationship Type Label B to A
hr: Oznaka za tip odnosa A do B

en: Relationship Type Name A to B
hr: Ime tipa veze A do B

en: Relationship Type Name B to A
hr: Ime za tip odnosa B do A

en: Relationship Type is Active
hr: Tip veze je aktivan

en: Relationship Type is Reserved
hr: Tip veze je rezervisan

en: Relationship With
hr: U relaciji sa

en: Relationship created. | %count relationships created.
hr[0]: Veza kreirana.
hr[1]: %count veze kreirane.
hr[2]: %count veza kreirano.

en: Relationship record has been updated.
hr: Zapis veze je ažuriran.

en: Relationship type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
hr: Vrsta odnosa %1, pronađena u konfiguracijskoj datoteci slučaja, nije prisutna u bazi podataka %2

en: Relationship type ID
hr: ID tipa veze

en: Relationship types describe relationships between people, households and organizations. Relationship types labels describe the relationship from the perspective of each of the two entities (e.g. Parent &gt;-&lt; Child, Employer &gt;-&lt; Employee). For some types of relationships, the labels may be the same in both directions (e.g. Spouse &gt;-&lt; Spouse).
hr: Vrste odnosa opisuju odnose između ljudi, kućanstava i organizacija. Oznake vrsta odnosa opisuju odnos iz perspektive svakog od dva entiteta (npr. Roditelj &gt;-&lt; dijete, Poslodavac &gt;-&lt; Zaposlenik). Za neke vrste odnosa oznake mogu biti iste u oba smjera (npr. Bračni drug &gt;-&lt; bračni drug).

en: Relationship was active after
hr: Veza je bila aktivna nakon

en: Relationship was active before
hr: Veza je bila aktivna pre

en: Relationship was active between
hr: Veza je bila aktivna tokom

en: Relationships
hr: Odnosi

en: Relative Date Filters
hr: Filteri relativnog datuma

en: Relative Date Range
hr: Relativni raspon datuma

en: Relative month values are calculated based on the length of month(s) that they pass through.
                  The result will land on the same day of the month except for days 29-31 when the target month contains fewer days than the previous month.
                  For example, if a job is scheduled to run on August 31st, the following invocation will occur on October 1st, and then the 1st of every month thereafter.
                  To avoid this issue, please schedule Monthly and Quarterly jobs to run within the first 28 days of the month.
hr: Relativne vrijednosti mjeseca izračunavaju se na osnovu dužine mjeseci kroz koje prolaze.
    Rezultat će biti isti dan mjeseca osim za dane od 29. do 31. kada ciljani mjesec sadrži manje dana od prethodnog mjeseca.
    Na primer, ako je pokretanje zakazano za 31. kolovoza, sljedeće pozivanje izvršit će se 1. listopada, a zatim 1. u svakom mjesecu iza toga.
    Da bi se izbjegao ovaj problem, zakažite pokretanje mjesečnih i kvartalnih poslova unutar prvih 28 dana mjeseca.

en: Release
hr: Raspusti

en: Release Frequency
hr: Učestalost raspuštanja

en: Release Frequency interval should be a positive number.
hr: Interval učestalosti oslobađanja mora biti pozitivan broj.

en: Release Respondents
hr: Raspusti ispitanike

en: Release Respondents >>
hr: Raspusti ispitanike >>

en: Release Time
hr: Vrijeme izdavanja

en: Release Voters
hr: Raspusti glasače

en: Release reserved campaign contacts for surveys and petitions
hr: Raspusti rezervisane kontakte iz kampanje za ankete i peticije

en: Released
hr: Raspušten/a

en: Released on
hr: Objavljeno

en: Released.
hr: Raspušten/a.

en: Releases reserved survey respondents when they have been reserved for longer than the Release Frequency days specified for that survey.
hr: Oslobađa rezervisane učesnike ankete kada su rezervisani duže od broja dana za Učestalost oslobađanja, navedenog za tu anketu.

en: Reload Page
hr: Ponovo učitaj stranicu

en: Remind me again in a month
hr: Podsjeti me opet za mjesec dana

en: Remind me again in a week
hr: Podsjeti me opet za tjedan dana

en: Reminder Action
hr: Akcija podsetnika

en: Reminder Date
hr: Datum podsetnika

en: Reminder For
hr: Podsjetnik za

en: Reminder From Email
hr: Podsetnik OD email

en: Reminder HTML
hr: Podsetnik HTML

en: Reminder Interval.
hr: Interval podsetnika.

en: Reminder Mapping
hr: Mapiranje podsetnika

en: Reminder Sent
hr: Podsetnik poslat

en: Reminder Subject
hr: Predmet podsetnika

en: Reminder Text
hr: Tekst za podsetnik

en: Reminder for Both
hr: Podsetnik za oba

en: Reminder from Name
hr: Podsetnik OD ime

en: Reminders Sent
hr: Poslani podsjetnici

en: Reminders for each scheduled payment.
hr: Podsetnici za svaku zakazanu uplatu.

en: Remote Profiles Enabled
hr: Udaljeni profili su uključeni

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove %1
hr: Ukloni %1

en: Remove %1 from %2? (status in this group will be changed to 'Removed').
hr: Ukloni %1 iz %2? (Status u ovoj grupi će biti promenjen u 'Uklonjeno').

en: Remove Case Role
hr: Ukloni ulogu u predmetu

en: Remove Contact from CiviCRM Group
hr: Ukloni kontakt iz CiviCRM grupe

en: Remove Contacts from Group
hr: Ukloni kontakte iz grupe

en: Remove Dedupe Exception
hr: Obriši izuzetak deduplikacije

en: Remove Exception
hr: Ukloni izuzetak

en: Remove Parent?
hr: Ukloniti nadređeni element?

en: Remove Products from this Page
hr: Ukloni proizvode sa ove stranice

en: Remove Tags from Contacts
hr: Ukloni tagove sa kontakata

en: Remove Tags from activities
hr: Ukloni tagove sa aktivnosti

en: Remove Transaction
hr: Ukloni transakciju

en: Remove duplicate emails?
hr: Želite li ukloniti duplicirane e-poruke?

en: Remove from Batch
hr: Ukloni iz serije

en: Remove from Group
hr: Ukloni iz grupe

en: Remove from search criteria
hr: Ukloni iz kriterijuma pretrage

en: Remove selected options
hr: Ukloni izabrane opcije

en: Remove the page (this cannot be undone!)
hr: Uklonite stranicu (to se ne može poništiti!)

en: Remove this row
hr: Ukloni ovaj red

en: Remove unsaved attachment
hr: Ukloni prilog koji nije snimljen

en: Removed
hr: Uklonjeno

en: Removed '%1'
hr: Uklonjeno '%1'

en: Removed (by %1)
hr: Uklonjeno ( %1)

en: Removed Contact From Group | Removed Contacts From Group
hr[0]: Kontakt je uklonjen iz grupe
hr[1]: Kontakti su uklonjeni iz grupe
hr[2]: Kontakti su uklonjeni iz grupe

en: Removed Tag <em>%1</em>
hr: Uklonjen tag <em>%1</em>

en: Removed directory %1
hr: Uklonjen direktorijum %1

en: Removes temporary data and files, and clears old data from cache tables. Recommend running this job every hour to help prevent database and file system bloat.
hr: Uklanja privremene podatke i fajlove i briše stare podatke iz keša tabele. Preporučuje se pokretanje ovog zadatka na svakih sat vremena da bi se sprečilo prebukiranje baze podataka i sistema fajlova.

en: Rename menu items. Move your cursor over the menu item and right-click with your mouse. Then select 'Rename'.
hr: Preimenujte stavke izbornika. Pomaknite kursor preko stavke izbornika i kliknite desnom tipkom miša. Zatim odaberite "Preimenuj".

en: Renew
hr: Obnovi

en: Renew Membership
hr: Obnovi članstvo

en: Renew Membership Using Credit Card
hr: Obnovi članstvo kreditnom karticom

en: Renew Now
hr: Obnovi sada

en: Renew the existing membership instead
hr: Umjesto toga obnovite postojeće članstvo

en: Renew-Credit Card
hr: Renew-kreditna kartica

en: Renewal Membership Organization and Type
hr: Obnovi organizaciju i vrstu članstva

en: Renewal Message
hr: Obnovi poruku

en: Renewal Payment and Receipt
hr: Obnova plaćanja i zaprimanja

en: Renewal Reminder (non-auto-renew memberships only)
hr: Podsetnik za obnovu članstva (samo za one koji nemaju automatsku obnovu članstva)

en: Renewal Reminders
hr: Podsjetnici za obnovu

en: Renewal date must be the same or later than Member since (Join Date).
hr: Datum obnove mora biti isti ili kasniji od člana od (Datum pridruživanja).

en: Renewal extends membership end date by one membership period
hr: Obnovom produljenje datuma završetka članstva produljuje se za jedno razdoblje članstva

en: Renewing will add the normal membership period to the End Date of the previous period for members whose status is Current or Grace. For Expired memberships, renewing will create a membership period commencing from the 'Date Renewal Entered'. This date can be adjusted including being set to the day after the previous End Date - if continuous membership is required.
hr: Obnavljanjem će se dodati uobičajeno razdoblje članstva datumu završetka prethodnog razdoblja za članove čiji je status Trenutno ili Milost. Za istekle članstva obnovom će se stvoriti razdoblje članstva koje počinje iz "Unesenog datuma obnove". Taj se datum može prilagoditi, uključujući postavljanje na dan nakon prethodnog datuma završetka - ako je potrebno kontinuirano članstvo.

en: Reopen accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
hr: Ponovo otvori knjigovodstvene grupe koje je kreirao korisnik (sa pristupom CiviContribute-u)

en: Reopen all accounting batches (with Access to CiviContribute)
hr: Ponovo otvori sve knjigovodstvene grupe (sa pristupom CiviContribute-u)

en: Reopened
hr: Ponovo otvoreno

en: Repeat
hr: Ponovi

en: Repeat %1
hr: Ponovi %1

en: Repeat Configuration has been saved
hr: Konfiguracija ponavljanja je sačuvana

en: Repeat Contributions Report
hr: Izveštaj o ponovljenim donacijama

en: Repeat Entity
hr: Ponovi entitet

en: Repeat?
hr: Ponovi?

en: Repeating (%1 of %2)
hr: Ponavljanje (%1 od %2)

en: Repeating Event
hr: Ponavljajući događaj

en: Repeats
hr: Ponavlja se

en: Repeats by day of the month
hr: Ponavlja se dana u mesecu

en: Repeats by day of the week
hr: Ponavlja se dana u nedelji

en: Repeats every
hr: Ponavlja se svakog/svake

en: Repeats on
hr: Ponavlja se

en: Repetition Condition
hr: Uvjet ponavljanja

en: Repetition Frequency Interval
hr: Interval učestalosti ponavljanja

en: Repetition Frequency Unit
hr: Jedinica učestalosti ponavljanja

en: Repetition Number
hr: Broj ponavljanja

en: Replace website menu
hr: Izbornik Zamjena web-mjesta

en: Replaced Word
hr: Zamenjena reč

en: Replacement
hr: Zamjena

en: Replacement (prefix)
hr: Zamjena (prefiks)

en: Replacement Word
hr: Zamenska reč

en: Replied
hr: Odgovorio

en: Replied
hr: Odgovorio

en: Replies
hr: Odgovori

en: Reply
hr: Odgovori

en: Reply (Action)
hr: Odgovor (akcija)

en: Reply Auto-responder
hr: Automatski odgovor na odgovore

en: Reply Email of the mailing
hr: Email za odgovore za mailing

en: Reply ID
hr: ID odgovora

en: Reply Timestamp
hr: Odgovori vremenskom oznakom

en: Reply to Email
hr: Email za odgovore

en: Reply to this email (link)
hr: Odgovori na ovaj email (link)

en: Reply-To
hr: Odgovor-Ka

en: Reply-To (A)
hr: Odgovor na (A)

en: Reply-To (B)
hr: Odgovor na (B)

en: Reply-To Email
hr: E-pošta primatelja odgovora

en: Reply-To Email of mailing
hr: E-pošta primatelja e-pošte za odgovor na

en: Reply-to email
hr: E-pošta za odgovor

en: Replyto Email
hr: Odgovori na e-poštu

en: Report
hr: Izveštaj

en: Report Class must be present before adding the report here, e.g. 'CRM_Report_Form_Contribute_Summary'
hr: Razred izvješća mora biti prisutan prije dodavanja izvješća ovdje, npr. "CRM_Report_Form_Contribute_Summary"

en: Report Description
hr: Opis izvješća

en: Report Footer
hr: Podnožje izvješća

en: Report Header
hr: Zaglavlje izvješća

en: Report Instance Arguments
hr: Argumenti instance izvješća

en: Report Instance Assigned to Roles
hr: Instanca izvješća dodijeljena ulogama

en: Report Instance Footer
hr: Podnožje instance izvješća

en: Report Instance Header
hr: Zaglavlje instance izvješća

en: Report Instance ID
hr: ID instance izvješća

en: Report Instance Permissions
hr: Dozvole instance izvješća

en: Report Instance Title
hr: Naslov instance izvješća

en: Report Instance Title.
hr: Naslov instance izvješća.

en: Report Instance description
hr: Opis instance izvješća

en: Report Instance description.
hr: Opis instance izvješća.

en: Report Instance email Subject
hr: Prijavi predmet e-pošte instance

en: Report Instance is Active
hr: Instanca izvješća je aktivna

en: Report Parameters
hr: Parametri izvješća

en: Report Template
hr: Šablon izveštaja

en: Report Templates
hr: Predlošci izvješća

en: Report Title
hr: Naslov izvješća

en: Report URL
hr: URL izvješća

en: Report Url must be like "contribute/summary"
hr: URL izvješća mora biti poput "doprinos/sažetak"

en: Report description appear in the display screen.
hr: Opis izvješća pojavljuje se na zaslonu prikaza.

en: Report instance Name
hr: Naziv instance izvješća

en: Report mail could not be sent.
hr: Nije moguće poslati poštu izvješća.

en: Report mail has been sent.
hr: Poslana je poruka izvješća.

en: Report template ID
hr: ID predloška izvješća

en: Report title appear in the display screen.
hr: Naslov izvješća pojavljuje se na zaslonu zaslona.

en: Report(s) created from the template: %1
hr: Izvješća stvorena iz predloška: %1

en: Reported By
hr: Izvijestio

en: Reporter
hr: Izvjestitelj

en: Reporter/Role
hr: Izvjestitelj/Uloga

en: Reports
hr: Izvještaji

en: Reports for '%1'
hr: Izvješća za '%1'

en: Req?
hr: Obavezno?

en: Requested
hr: Zatražio

en: Requested grant amount, in default currency.
hr: Zatraženi iznos bespovratnih sredstava u zadanoj valuti.

en: Requested grant amount, in original currency (optional).
hr: Zatraženi iznos bespovratnih sredstava, u izvornoj valuti (neobavezno).

en: Require Approval
hr: Zahtijevati odobrenje

en: Require Membership Signup
hr: Zahtijevaj registraciju za članstvo

en: Require participant approval?
hr: Tražiti odobrenje sudionika?

en: Required
hr: Obavezno

en: Required Elements
hr: Obavezni elementi

en: Required Participant Data
hr: Potrebni podaci o sudionicima

en: Required Permission
hr: Potrebna dozvola

en: Required information missing.
hr: Nedostaju neophodni podaci.

en: Required parameter missing for ChangeCaseType - end post processing
hr: Nedostaje potreban parametar za ChangeCaseType - kraj naknadne obrade

en: Required parameter missing for OpenCase - end post processing
hr: Nedostaje potreban parametar za OpenCase - kraj naknadne obrade

en: Required product/premium name
hr: Neophodno ime proizvoda/nagrade

en: Required tokens
hr: Obavezni tokeni

en: Required tokens are missing.
hr: Nedostaju potrebni tokeni.

en: Required?
hr: Obavezno?

en: Requirements
hr: Zahtevi

en: Requires
hr: Zahtijeva

en: Requires Approval
hr: Zahtijeva odobrenje

en: Reservation Added
hr: Rezervacija dodata

en: Reservation did not add for %count contact. | Reservation did not add for %count contacts.
hr[0]: Rezervacija nije dodata za %count kontakt.
hr[1]: Rezervacija nije dodata za %count kontakata.
hr[2]: Rezervacija nije dodata za %count kontakata.

en: Reserve
hr: Rezerviši

en: Reserve Each Time
hr: Rezerviši svaki put

en: Reserve More Respondents >>
hr: Rezerviši još ispitanika >>

en: Reserve Respondents
hr: Rezerviši ispitanike

en: Reserve and Interview
hr: Rezerviši i intervjuiši

en: Reserve campaign contacts for surveys and petitions
hr: Rezerviši kontakte iz kampanje za ankete i peticije

en: Reserved
hr: Rezervisano

en: Reserved Financial Account?
hr: Rezervirani financijski račun?

en: Reserved Group?
hr: Rezervisana grupa?

en: Reserved Profiles
hr: Rezervisani profili

en: Reserved Report?
hr: Rezervirano izvješće?

en: Reserved respondents are released if they haven't been surveyed within this number of days. The Respondent Processor script must be run periodically to release respondents.
hr: Rezervisani ispitanici se raspuštaju ukoliko ne budu anketirani za ovoliko dana. Skripta za obradu ispitanika se mora periodično pokretati da raspusti ispitanike.

en: Reserved tags can not be deleted. Users with 'administer reserved tags' permission can set or unset the reserved flag. You must uncheck 'Reserved' (and delete any child tags) before you can delete a tag.
hr: Rezervisani tagovi se ne mogu obrisati. Korisnici sa dozvolom 'Administracija rezervisanih tagova' mogu da podese ili promene rezervisano markiranje. Morate odštiklirati 'Rezervisano' (i obrisati bilo koje podređene tagove) pre brisanja taga.

en: Reserved.
hr: Rezervisano

en: Reserved:
hr: Rezervisano:

en: Reserved?
hr: Rezervirano?

en: Reset Case Timeline?
hr: Resetirati vremensku traku slučaja?

en: Reset Date
hr: Datum reseta

en: Reset Form
hr: Resetuj formular

en: Reset Paths
hr: Vrati izvorne putove

en: Reset Start Date
hr: Resetiraj početni datum

en: Reset all selections
hr: Reset svih selekcija

en: Reset to default for selected product
hr: Podesi na podrazumevano za odabrani proizvod

en: Resets all values in your client session. To trigger, add <em>%1</em>
hr: Ponovno postavlja sve vrijednosti u klijentskoj sesiji. Da biste pokrenuli okidač, dodajte <em>%1</em>

en: Resolved
hr: Rešeno

en: Resource URL
hr: URL resursa

en: Resource URLs
hr: Materijali URLovi

en: Respondent Interview
hr: Intervju ispitanika

en: Respondent Name
hr: Naziv ispitanika

en: Respondent Reservation
hr: Rezervacija ispitanika

en: Respondent Reserved.
hr: Ispitanik je rezervisan.

en: Respondent Status
hr: Stanje ispitanika

en: Respondent has been released. | %count respondents have been released.
hr[0]: Ispitanik je raspušten.
hr[1]: %count ispitanika je raspušteno.
hr[2]: %count ispitanika je raspušteno.

en: Respondents
hr: Ispitanici

en: Responding
hr: Reagirati

en: Response Codes
hr: Kodovi odgovora

en: Response Saved.
hr: Odgovor sačuvan.

en: Responses
hr: Odgovori

en: Restore
hr: Vrati

en: Restore Case
hr: Vrati slučaj

en: Restore Cases
hr: Vraćanje slučajeva

en: Restore CiviCRM Menu
hr: Povrati CiviCRM meni

en: Restore Contact
hr: Vrati kontakt

en: Restore Contact(s)
hr: Povrati kontakt(e)

en: Restore cases
hr: Obnovi slučajeve

en: Restore contacts from trash
hr: Vrati kontakte iz kante

en: Restore from Trash
hr: Povrati iz kante

en: Restored
hr: Povraćeno

en: Restrict to Groups
hr: Ograniči na grupe

en: Restrict to Website Users
hr: Ograniči na korisnike web stranice

en: Restrictions:
hr: Ograničenja:

en: Resubscribe
hr: Ponovna prijava na listu

en: Resubscribe (Action)
hr: Ponovna pretplata (akcija)

en: Resubscribe Message
hr: Poruka za ponovnu prijavu

en: Resubscribe URL (Action)
hr: Url za ponovnu pretplatu (akcija)

en: Resubscribe via email
hr: Ponovna prijava putem emaila

en: Resubscribe via web page
hr: Ponovna prijava putem vebsajta

en: Result
hr: Rezultat

en: Result Options
hr: Rezultati - opcije

en: Result Set
hr: Set rezultata

en: Result Set for
hr: Set rezultata za

en: Results
hr: Rezultati

en: Results Column
hr: Kolona sa rezultatima

en: Results Column?
hr: Kolona sa rezultatima?

en: Results Columns?
hr: Kolone sa rezultatima?

en: Results Display
hr: Prikaz rezultata

en: Results are displayed here.
hr: Rezultati su prikazani ovdje.

en: Results may contain any of the selected options
hr: Rezltati mogu da sadrže bilo koju od odabranih opcija

en: Results must have all of the selected options
hr: Rezultati moraju imati sve odabrane opcije

en: Resume
hr: Nastavi

en: Resume mailing
hr: Nastavi slanje pošte

en: Resumed
hr: Nastavio

en: Retrieves geocodes (lat and long) and / or parses street addresses (populates street number, street name, etc.)
hr: Preuzima geokodove (geografsku širinu i dužinu) i/ili raščlanjuje adrese ulica (popunjava broj ulice, ime ulice itd.)

en: Retry Failed Attempt Date
hr: Datum pokušaja nakon neuspeha

en: Retry Interval
hr: Interval ponovnog pokušaja

en: Retry Limit
hr: Ograničenje ponovnog pokušaja

en: Return Path
hr: Povratna putanja

en: Return Url
hr: Povratni URL

en: Return Url Args
hr: Povratni URL argumenti

en: Return Value
hr: Povratna vrijednost

en: Return to CiviCRM home page.
hr: Povratak na CiviCRM naslovnu stranu.

en: Return to Single Language
hr: Povratak na jedan jezik

en: Return to home page.
hr: Nazad na naslovnu stranicu.

en: Return to this screen (<strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviEvent &raquo; Manage Events &raquo; Configure &raquo; Online Registration</strong>) and select your profile.
hr: Vratite se na ovaj zaslon ( <strong>Administracija CiviCRM » CiviEvent » Upravljanje događajima » Konfiguracija » Online registracija</strong> ) i odaberite svoj profil.

en: Return-Path must use a valid email address format.
hr: Polje Return-Path mora koristiti validni format elektroničke pošte.

en: Returning since contribution has already been handled.
hr: Vraćanje jer je donacija već obrađena.

en: Reuse an existing set
hr: Koristi postojeći set

en: Revenue
hr: Prihod

en: Revenue Account
hr: Račun prihoda

en: Revenue Account ID
hr: ID računa prihoda

en: Revenue Accounting code
hr: Šifra računovodstva prihoda

en: Revenue Goal
hr: Ciljani prihod

en: Revenue Recognition Date
hr: Datum priznavanja prihoda

en: Revenue Recognition Date cannot be processed unless there is a Deferred Revenue account setup for the Financial Type. Please remove Revenue Recognition Date, select a different Financial Type with a Deferred Revenue account setup for it, or setup a Deferred Revenue account for this Financial Type.
hr: Datum priznavanja prihoda ne može se obraditi ako ne postoji postava računa odgođenog prihoda za financijsku vrstu. Uklonite Datum priznavanja prihoda, odaberite drugu vrstu financija s postavljanjem računa odgođenog prihoda ili postavite račun odgođenog prihoda za ovu financijsku vrstu.

en: Revert
hr: Povrati

en: Revert %1?
hr: Povrati %1?

en: Revert These Changes
hr: Vrati ove promene

en: Revert this workflow message template to the system default
hr: Vrati ovaj predložak poruke tijeka rada na zadani sustav

en: Revert to Default
hr: Vrati na zadano

en: Reverted
hr: Povraćeno

en: Review and Schedule
hr: Pregled i raspored

en: Review and modify the CiviContribute Component settings such as Taxes and Invoicing, Deferred Revenue, and Access Control by Financial Type
hr: Pregled i izmjena postavki komponente CiviContribute kao što su porezi i fakturiranje, odgođeni prihodi i kontrola pristupa prema financijskoj vrsti

en: Review the values shown below from the first 2 rows of your import file and select the matching CiviCRM database fields from the drop-down lists in the right-hand column. Select '- do not import -' for any columns in the import file that you want ignored.
hr: Pregledajte vrednosti prikazane ispod, počevši od prva 2 reda fajla za uvoz i izaberite podudarna polja CiviCRM baze podataka iz padajućih listi u koloni sa desne strane. Izaberite '- ne uvozi -' za sve kolone u fajlu za uvoz koje želite da se ignorišu.

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online contribution page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page:
hr: Pregledajte sopstvenu prilagođenu <strong>PRODUKCIJSKU</strong> stranicu za onlajn doniranje ovde. Koristite sledeći URL u linkovima i dugmićima na bilo kom sajtu kako biste poslali posetioce na ovu stranicu:

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online event registration page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page
hr: Ovdje pregledajte svoju prilagođenu stranicu za registraciju događaja <strong>UŽIVO</strong> . Upotrijebite sljedeći URL u vezama i gumbima na bilo kojem web-mjestu kako biste poslali posjetitelje na ovu stranicu uživo

en: Revisions
hr: Revizije

en: Right
hr: Desno

en: Right Margin
hr: Desna margina

en: Role
hr: Uloga

en: Role in Case
hr: Uloga u slučaju

en: Role in Case  %1 '%2'
hr: Uloga u slučaju %1 ‘%2’

en: Role is a required field
hr: Uloga je obavezno polje

en: Roles
hr: Uloge

en: Rolling
hr: Pokretno

en: Rolling membership period starts on signup date. Fixed membership periods start on fixed_period_start_day.
hr: Razdoblje valjanja članstva započinje na datum prijave. Fiksna razdoblja članstva počinju fixed_period_start_day.

en: Romanian, Moldavian, Moldovan
hr: Rumunski jezik, moldavski jezik

en: Romansh
hr: Romanš

en: Rotate 180
hr: Rotiraj 180

en: Rotate left
hr: Rotiraj ulevo

en: Rotate right
hr: Rotiraj udesno

en: Row(s) Listed
hr: Navedeni redovi

en: Rows imported successfully.
hr: Import redova uspešan.

en: Rows marked as pledge payments where the contributor and / or contribution amount could not be matched to a pending pledge payment. These contribution rows have been skipped (not imported).
hr: Redovi označeni kao plaćanja obaveze gde donator i/ili iznos donacije nije moguće upariti sa uplatom obaveze na čekanju. Ovi redovi sa donacijama su preskočeni (nisu importovani).

en: Rows per page:
hr: Broj redova po stranici:

en: Rows where a soft credit was successfully assigned to a contact.
hr: Redovi gde je zasluga uspešno dodeljena kontaktu.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
hr: Redovi koji su duplikati postojećih zapisa o kontaktima u CiviCRM-u.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
hr: Redovi koji su duplikati postojećih zapisa o donacijama u CiviCRMu.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
hr: Reci koji su duplikati postojećih zapisa sudionika CiviCRM-a.

en: Rows with Errors
hr: Redova sa greškama

en: Rows with a pledge payment successfully applied.
hr: Redovi gde je uplata obaveze uspešno dodata.

en: Rows with a requested soft credit assignment where no matching contact was found (based on the supplied soft credit contact data). These contribution rows have been skipped (not imported).
hr: Redovi sa zatraženim dodljivanjem zasluge gde nije nađen kontakt koji se slaže (sa informacijama u podacima o zasluzi). Ovi redovi sa donacijama su preskočeni (nisu importovani).

en: Rows with invalid data in one or more fields (for example, invalid email address formatting). These rows will be skipped (not imported).
hr: Postoje redovi sa nevažećim podacima u jednom ili više polja (na primer, nevažeće formatiranje email adrese). Ovi redovi će biti preskočeni (neće biti importovani).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows have been skipped (not imported).
hr: Postoje redovi sa nevažećim podacima u jednom ili više polja. Ovi redovi će biti preskočeni (neće biti importovani).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows will be skipped (not imported).
hr: Postoje redovi sa nevažećim podacima u jednom ili više polja. Ovi redovi će biti preskočeni (neće biti importovani).

en: Rows with mismatched contact IDs... (NOT updated).
hr: Redovi sa konfliktnim ID brojevima kontakata (NISU ažurirani).

en: Rule Deleted
hr: Pravilo obrisano

en: Rule Field
hr: Polje pravila

en: Rule Group ID
hr: ID grupe pravila

en: Rule ID
hr: ID pravila

en: Rule ID !1 was successfully deleted.
hr: ID pravila !1 je uspešno obrisan.

en: Rule Length
hr: Dužina pravila

en: Rule Name
hr: Naziv pravila

en: Rule Name ("CiviMember Membership Type" --> "Drupal Role")
hr: Ime pravila ('CiviMember tip članstva' <--> 'Drupal uloga')

en: Rule Name ('CiviCRM Group' <--> 'Drupal Role')
hr: Ime pravila ('CiviCRM grupa' <--> 'Drupal uloga')

en: Rule Table
hr: Tabela pravila

en: Rule Usage
hr: Korišćenje pravila

en: Rule to use when matching registrations for this event
hr: Pravilo koje se koristi pri povezivanju registracija za ovaj događaj

en: Run
hr: Pokreni

en: Run %1
hr: Pokreni %1

en: Run Count
hr: Broj izvođenja

en: Run Upgrades
hr: Pokreni ažuriranja

en: Run and refine the search criteria as necessary
hr: Izvrši i prečisti kriterijume pretrage po potrebi

en: Run extension upgrades now?
hr: Pokreni ažuriranja ekstenzija odmah?

en: Run frequency
hr: Frekvencija pokretanja

en: Run this report
hr: Pokreni ovo izvješće

en: Runner
hr: Trkač

en: Running
hr: U toku

en: Russian
hr: Ruski jezik

en: SELECT at least one OPTION FROM EVENT Fee(s).
hr: IZABERITE barem JEDNU OPCIJU IZ Naknade(a) DOGAĐAJA.

en: SIC Code
hr: Sic kod

en: SKU
hr: ID proizvoda

en: SMS - schedule/send
hr: SMS - zakaži/pošalji

en: SMS - send reply
hr: SMS - pošalji odgovor

en: SMS Content
hr: SMS sadržaj

en: SMS Date
hr: Datum SMS-a

en: SMS Message
hr: SMS poruka

en: SMS Name
hr: NAZIV SMS-a

en: SMS Provider
hr: SMS pružatelj usluge

en: SMS Provider API
hr: API SMS provajdera

en: SMS Provider API Params
hr: API parametri SMS provajdera

en: SMS Provider API URL
hr: URL API-ja SMS provajdera

en: SMS Provider ID
hr: ID SMS provajdera

en: SMS Provider Name
hr: Ime SMS provajdera

en: SMS Provider Password
hr: Lozinka SMS provajdera

en: SMS Provider Title
hr: Titula SMS provajdera

en: SMS Provider Username
hr: Korisničko ime SMS provajdera

en: SMS Provider is Active?
hr:  SMS provajder je aktivan?

en: SMS Provider is Default?
hr:  SMS provajder je podrazumevani?

en: SMS Reminder Text
hr: SMS podsetnik tekst

en: SMS Screen
hr: ZASLON SMS-a

en: SMS Status
hr: Stanje SMS-a

en: SMS Text:
hr: SMS tekst:

en: SMS delivery
hr: SMS dostava

en: SMS will NOT be sent to %count contact - (no phone number on file, or communication preferences specify DO NOT SMS, or contact is deceased). | SMS will NOT be sent to %count contacts - (no phone number on file, or communication preferences specify DO NOT SMS, or contact is deceased).
hr[0]: SMS NEĆE biti poslat %count kontaktu - (nema broja telefona u fajlu, ili je u podešavanjima komunikacije izabrano NE ŠALJI SMS, ili je kontakt preminuo/la).
hr[1]: SMS NEĆE biti poslat %count kontakata - (nema brojeva telefona u fajlu, ili je u podešavanjima komunikacije izabrano NE ŠALJI SMS, ili je kontakt preminuo/la).
hr[2]: SMS NEĆE biti poslat %count kontakata - (nema brojeva telefona u fajlu, ili je u podešavanjima komunikacije izabrano NE ŠALJI SMS, ili je kontakt preminuo/la).

en: SMS will NOT be sent to %count contact. | SMS will NOT be sent to %count contacts.
hr[0]: SMS NEĆE biti poslat na %count kontakt.
hr[1]: SMS NEĆE biti poslat na %count kontakta.
hr[2]: SMS NEĆE biti poslat na %count kontakata.

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count Activity - (there are more than one Target contact). | SMS will NOT be sent to contacts of %count Activities - (there are more than one Target contact).
hr[0]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %count aktivnosti – (ima više od jednog ciljanog kontakta).
hr[1]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %count aktivnosti – (ima više od jednog ciljanog kontakta).
hr[2]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %count aktivnosti – (ima više od jednog ciljanog kontakta).

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activity as they are invalid for this task action. | SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activities as they are invalid for this task action.
hr[0]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %count aktivnosti jer su nevažeći za ovu akciju zadatka.on.
hr[1]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %count aktivnosti jer su nevažeći za ovu akciju zadatka.
hr[2]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %count aktivnosti jer su nevažeći za ovu akciju zadatka.

en: SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activity. | SMS will NOT be sent to contacts of %count selected activities.
hr[0]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %c izabrane aktivnosti.
hr[1]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %c izabrane aktivnosti.
hr[2]: SMS poruka NEĆE biti poslata kontaktima iz %c izabranih aktivnosti.

en: SMTP Configuration
hr: SMTP konfiguracija

en: SMTP Password
hr: SMTP lozinka

en: SMTP Port
hr: SMTP priključak

en: SMTP Port is a required field.
hr: SMTP priključak je obavezno polje.

en: SMTP Server
hr: SMTP poslužitelj

en: SMTP Server name is a required field.
hr: Naziv SMTP poslužitelja je obavezno polje.

en: SMTP Username
hr: Korisničko ime za SMTP

en: SQL (Linear)
hr: SQL (linearno)

en: SQL (Parallel)
hr: SQL (paralelno)

en: SQL Import
hr: SQL import

en: SQL Modes
hr: SQL načini rada

en: SQL Query
hr: SQL upit

en: SQL Query must be a SELECT query that returns one or more rows of data to be imported. Specify the database name(s) AND table name(s) in the query (e.g. "SELECT * FROM my_database.my_table WHERE date_entered BETWEEN '1999-01-01' AND '2000-07-31'").
hr: SQL upit mora da bude upit SELECT koji vraća jedan ili više redova podataka za uvoz. U upitu navedite imena baza podataka I imena tabela (npr. "SELECT * FROM my_database.my_table WHERE date_entered BETWEEN '1999-01-01' AND '2000-07-31'").

en: SSL Merchant ID
hr: SSL ID trgovca

en: SSL PIN
hr: SSL - PIN

en: SSL User ID
hr: SSL - ID korisnika

en: STEP 2: Please Check Your Email
hr: Korak 2: Proverite vaš email

en: SYBUNT Report
hr: SYBUNT izveštaj

en: SYBUNT means some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
hr: SYBUNT (some year(s) but not this year) znači "neke godine, ali ne ova godina". Pruža listu donatora koji su donirali u nekom trenutku u prošlosti, ali nisu donirali u vremenskom periodu koji ste naveli.

en: Safe File Extension
hr: Bezbedna ekstenzija fajla

en: Safe Merge Selected Duplicates
hr: Izabrani duplikati za bezbedno spajanje

en: Sales Tax Account is
hr: Račun za porez od prodaje je

en: Same email address?
hr: Ista adresa e-pošte?

en: Samoan
hr: Samoanski jezik

en: Sample Header for HTML formatted content.
hr: Uzorak zaglavlja za sadržaj sa HTML formatiranjem.

en: Sample Header for TEXT formatted content.
hr: Uzorak zaglavlja za sadržaj sa TEXT formatiranjem.

en: Sango
hr: Sango jezik

en: Sardinian
hr: Sardiniski jezik

en: Save
hr: Spremi

en: Save & Continue Later
hr: Spremi i nastavi kasnije

en: Save & Send Test Email
hr: Spremi i pošalji probnu e-poštu

en: Save & Test
hr: Spremi i testiraj

en: Save Anyway
hr: Sačuvaj

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Save As New Template
hr: Spremi kao novi predložak

en: Save Button
hr: Dugme Sačuvaj

en: Save Draft
hr: Spremite skicu

en: Save Failed
hr: Spremanje neuspješno

en: Save Matching Contact
hr: Snimi odgovarajući kontakt

en: Save Relationship
hr: Snimi vezu

en: Save Report
hr: Spremi izvješće

en: Save Smart Group
hr: Snimi smart grupu

en: Save Template
hr: Spremi predložak

en: Save With Duplicate Household
hr: Snimi sa duplikatom kućanstva

en: Save a Copy
hr: Sačuvaj kopiju

en: Save a copy...
hr: Spremanje kopije...

en: Save and Done
hr: Spremi i završi

en: Save and New
hr: Snimi i novi

en: Save and Next
hr: Spremi i Dalje

en: Save and Preview
hr: Snimi i pred-pregled

en: Save and Record Payment
hr: Spremi i zabilježi plaćanje

en: Save as a new field mapping
hr: Spremi kao novo mapiranje polja

en: Save as non voted.
hr: Sačuvaj bez glasanja.

en: Save as voted.
hr: Sačuvaj sa glasanjem.

en: Save as:
hr: Spremi kao:

en: Save report search criteria
hr: Spremi kriterije pretraživanja izvješća

en: Save the CSV file with your contributions and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network).  Now you are ready for step 1 (Upload Data).
hr: Sačuvajte CSV fajl sa vašim donacijama i podatke za 'poređenje kontakta' na vaš hard disk (ili neku lokaciju na vašoj mreži) - i spremni ste za korak 1 (Postavljanje podataka).

en: Save the CSV file with your membership data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
hr: Spremite CSV datoteku s podacima o članstvu i podacima o podudaranju kontakata s lokalnim tvrdim diskom (ili pristupačnim pogonom na mreži) - i sada ste spremni za prvi korak (Prijenos podataka).

en: Save the CSV file with your participant data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
hr: Spremite CSV datoteku s vašim podacima o sudionicima i podacima o ‘podudaranju kontakata’ na vaš lokalni tvrdi disk (ili dostupni disk na vašoj mreži) - i sada ste spremni za korak 1 (Učitaj podatke).

en: Save the current mailing as a template.
hr: Spremite trenutnu poštu kao predložak.

en: Save this field mapping
hr: Spremi mapiranje ovog polja

en: Saved
hr: Sačuvano

en: Saved Field Mapping: %1
hr: Sačuvano mapiranje polja: %1

en: Saved Search
hr: Snimljena pretraga

en: Saved Search ID
hr: ID snimljene pretrage

en: Saved mappings allow you to easily run the same import or export job multiple times. Mappings are created and updated as part of an Import or Export task. This screen allows you to rename or delete existing mappings.
hr: Spremljena mapiranja omogućuju vam jednostavno pokretanje istog posla uvoza ili izvoza više puta. Mapiranja se stvaraju i ažuriraju kao dio zadatka Uvoz ili izvoz. Ovaj zaslon omogućuje preimenovanje ili brisanje postojećih mapiranja.

en: Saving...
hr: Čuvanje...

en: Schedule
hr: Zakaži

en: Schedule Follow-up
hr: Zakaži praćenje

en: Schedule Follow-up Activity
hr: Zakaži aktivnost praćenja

en: Schedule Reminders
hr: Rasporedi podsjetnike

en: Schedule is Active?
hr: Zakazivanje je aktivno?

en: Schedule or Send
hr: Zakaži ili pošalji

en: Scheduled
hr: Zakazano

en: Scheduled Activity Date
hr: Zakazan datum aktivnosti

en: Scheduled Amount
hr: Planirani iznos

en: Scheduled By
hr: Zakazano od

en: Scheduled By Contact ID
hr: Zakazano ID-om kontakta

en: Scheduled Date
hr: Zakazani datum

en: Scheduled Job Deleted.
hr: Zakazani posao obrisan.

en: Scheduled Jobs
hr: Rasporedi poslove

en: Scheduled Reminder
hr: Zakaži podsjetnik

en: Scheduled Reminder Active
hr: Zakazani podsjetnik aktivan

en: Scheduled Run Date
hr: Zakazani datum pokretanja

en: Scheduled and Completed Activities are searchable by type and/or activity date using 'Advanced Search'. Other applications may record activities for CiviCRM contacts using our APIs.
hr: Planirane i dovršene aktivnosti mogu se pretraživati prema vrsti i/ili datumu aktivnosti pomoću "Naprednog pretraživanja". Ostale aplikacije mogu bilježiti aktivnosti za CiviCRM kontakte pomoću naših API-ja.

en: Scheduled in-person or online events which contacts can register for and attend.
hr: Zakazani osobni ili mrežni događaji za koje se kontakti mogu registrirati i prisustvovati.

en: Scheduled job run frequency.
hr: Učestalost pokretanja zakazanog posla.

en: Scheduled jobs have been executed according to individual timing settings. Please check log for messages.
hr: Zakazani poslovi su izvršeni u skladu sa pojedinačnim podešavanjima tajminga. Proverite log za poruke.

en: Scheduled mailing
hr: Zakazan mailing

en: Scheduled reminders allow you to automatically send messages to contacts regarding their memberships, participation in events, or other activities.
hr: Zakazani podsjetnici omogućuju vam automatsko slanje poruka kontaktima u vezi s njihovim članstvom, sudjelovanjem u događajima ili drugim aktivnostima.

en: Scheduling and Sending Mass SMS
hr: Zakazivanje i slanje masovnih SMS

en: Scottish Gaelic; Gaelic
hr: Škotski gelski jezik; gelski jezik

en: Script instructions for volunteers to use for the survey.
hr: Scenario uputstva za volontere za korišćenje u anketi.

en: Search
hr: Traži

en: Search All Cases
hr: Pretraži sve slučajeve

en: Search All or by Date Range
hr: Pretraži sve ili prema rasponu datuma

en: Search Batches
hr: Pretraži serije

en: Search Builder
hr: Podešavanje pretrage

en: Search Campaign Pages
hr: Pretraživanje stranica kampanje

en: Search Campaigns
hr: Pretraži kampanje

en: Search Cases with Upcoming Activities
hr: Slučajevi pretraživanja s nadolazećim aktivnostima

en: Search Contribution
hr: Pretraži donacije

en: Search Criteria
hr: Kriterijum pretrage

en: Search Events
hr: Pretraži događaje

en: Search Fields
hr: Polja za pretragu

en: Search Filters
hr: Filtri pretraživanja

en: Search Groups
hr: Pretraga grupa

en: Search Mailings
hr: Pretraži skupna pisma

en: Search Operator
hr: Pretraži operatera

en: Search Petition
hr: Pretraži petciju

en: Search Petitions
hr: Pretraži peticije

en: Search Primary Details Only
hr: Pretraži samo primarne detalje

en: Search Profile
hr: Pretraži profil

en: Search Results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Search Settings
hr: Podešavanja pretrage

en: Search Survey
hr: Pretraži anketu

en: Search Surveys
hr: Pretraži ankete

en: Search Title
hr: Naslov pretraživanja###

en: Search Views
hr: Pretraži preglede

en: Search as a Range
hr: Pretraga po rasponu

en: Search by Range?
hr: Pretraga po rasponu?

en: Search documentation in the User Guide
hr: Pretraži dokumentaciju u vodiču za korisnike

en: Search for contacts using '%1'
hr: Traženje kontakata pomoću '%1'

en: Search for the Personal Campaign Page by the fund-raiser's last name or email address.
hr: Pretražite stranice lične kampanje po prezimenu ili emailu fandrejzera.

en: Search in Trash
hr: Traži u smeću

en: Search results listings.
hr: Liste sa rezultatima pretrage.

en: Search/Public Directory
hr: Pretraga/Javni direktorijum

en: Search:
hr: Traži:

en: Searchable
hr: Moguće naći u pretrazi

en: Searchable?
hr: Moguće naći u pretrazi?

en: Searching...
hr: Pretraga...

en: Second
hr: Drugi

en: Second Date Range
hr: Drugi datumski raspon

en: Second Date Range:
hr: Drugi datumski raspon:

en: Second Dupe Contact ID
hr: ID drugog duplikata kontakta

en: Second or Later by Contributor
hr: Drugi ili noviji od suradnika

en: Secret is not set for this payment processor
hr: Tajna nije podešena za ovaj procesor plaćanja

en: Section Header / Group By
hr: Zaglavlje / grupiranje sekcije po

en: Secure Cache Timeout
hr: Prekoračenje vremena sigurne predmemorije

en: Secure temporary housing
hr: Osigurati privremeni smještaj

en: Security Hash
hr: Sigurnosni raspršivanje

en: Security Warning
hr: Upozorenje o bezbednosti

en: Security hash
hr: Sigurnosni raspršivač

en: See also:
hr: Vidi također:

en: See log entries for this Scheduled Job
hr: Pogledajte stavke zapisnika za ovaj zakazani posao

en: Select
hr: Odaberite

en: Select "Any" to display memberships with auto-renew subscription irrespective of their status.
hr: Odaberite "Bilo koje" za prikaz članstva s pretplatom na automatsko obnavljanje bez obzira na njihov status.

en: Select "Cancelled" to display memberships with cancelled auto-renew subscriptions.
hr: Odaberite "Otkazano" za prikaz članstva s otkazanim pretplatama za automatsko obnavljanje.

en: Select "Ended" to display memberships with an ended auto-renew subscription.
hr: Odaberite "Završilo" da biste prikazali članstva s završenom pretplatom na automatsko obnavljanje.

en: Select "Event" if you want your supporters to encourage people in their network to also register for this event. Select "Contribution" if you want supporters to promote a related online fundraising campaign (by linking to an online contribution page).
hr: Odaberite "Događaj" ako želite da vaši pristaše potiču ljude u svojoj mreži da se također registriraju za ovaj događaj. Odaberite "Doprinos" ako želite da pristaše promiču povezanu internetsku kampanju prikupljanja sredstava (povezivanjem na internetsku stranicu za doprinose).

en: Select "Failed" to display memberships with failed subscription payment.
hr: Odaberite "Neuspjelo" za prikaz članstva s neuspjelim plaćanjem pretplate.

en: Select "In Progress" to display memberships with current auto-renew subscriptions.
hr: Odaberite "U tijeku" da biste prikazali članstva s trenutnim pretplatama za automatsko obnavljanje.

en: Select "No" to display only memberships without Status Override set (membership is subject to the normal status rules)
hr: Odaberite "Ne" za prikaz samo članstva bez skupa za poništenje statusa (članstvo podliježe uobičajenim pravilima statusa)

en: Select "No" to display only related records (those who inherit membership through a relationship as defined in the membership type configuration).
hr: Odaberite "Ne" za prikaz samo povezanih zapisa (onih koji nasljeđuju članstvo kroz odnos definiran u konfiguraciji vrste članstva).

en: Select "None" to display memberships that have never had an auto-renew subscription.
hr: Odaberite "Ništa" da biste prikazali članstva koja nikada nisu imala pretplatu na automatsko obnavljanje.

en: Select "Yes" to display only membership with Status Override set (membership is manually forced to a specific status)
hr: Odaberite "Da" za prikaz samo članstva sa skupom statusa nadjačavanja (članstvo je ručno prisiljeno na određeni status)

en: Select "Yes" to display only primary members (those contacts who have a membership directly attached to their record)
hr: Odaberite "Da" da biste prikazali samo primarne članove (one kontakte koji imaju članstvo izravno povezano sa svojim zapisom)

en: Select 'Also include' if you want to also send reminders to contacts who match this criteria. If you select 'Choose Recipients' - the chosen contacts will also receive the reminder (in ADDITION TO the contacts who match the criteria above).
hr: Odaberite "Uključi i" ako želite slati podsjetnike i kontaktima koji odgovaraju tim kriterijima. Ako odaberete 'Odaberi primatelje' - odabrani kontakti također će dobiti podsjetnik (UZ kontakte koji odgovaraju gore navedenim kriterijima).

en: Select 'CKEditor' for the built-in WYSIWYG option. You can customize the toolbar buttons and other settings by clicking "Configure CKEditor."
hr: Odaberite 'CKEditor' za ugrađenu opciju WYSIWYG. Gumbe alatne trake i druge postavke možete prilagoditi klikom na "Konfiguriraj CKEditor".

en: Select 'Inline' to include this set of fields in the main contact Add/Edit form and Contact Summary screens. Select 'Tab' or 'Tab with Table' to create a separate navigation tab for display and editing these values (generally for less frequently accessed and/or larger sets of fields). 'Tab with Table' is recommended for customs data sets which allow multiple records.
hr: Izaberite 'umeetnuto' da biste uključili ovaj set polja na ekrane za glavni formular za dodavanje/uređivanje kontakta i kratak pregled kontakta. Izaberite 'Kartica' ili 'Kartica sa tabelom' da biste kreirali odvojenu navigacionu karticu za prikaz i uređivanje ovih vrednosti (generalno, za setove polja kojima se ređe pristupa i/ili veće setove polja). 'Kartica sa tabelom' je preporučena za prilagođene setove podataka koji omogućavaju više zapisa.

en: Select 'Limit to' if you want to only send reminders to contacts with the criteria selected above AND who ALSO match this criteria. If you select 'Choose Recipients' - only the chosen contacts will receive the reminder (AND only if they ALSO match the criteria above).
hr: Odaberite "Ograniči na" ako podsjetnike želite slati samo kontaktima s gore odabranim kriterijima I koji TAKOĐER odgovaraju tim kriterijima. Ako odaberete "Odaberi primatelje" – podsjetnik će primiti samo odabrani kontakti (I samo ako odgovaraju gore navedenim kriterijima).

en: Select 'New Saved Search' from the '- more actions -' drop-down menu and click 'Go'
hr: Izaberite 'Nova sačuvana pretraga' iz padajućeg menija '- više radnji -', a zatim kliknite na 'Kreni'

en: Select 'Rolling' if the subscription or service starts on the current day. Select 'Fixed' if the start date is a fixed month and day within the current year (set this value in the next field).
hr: Izaberite 'Pokretno' ako pretplata ili usluga počinje tekućeg dana. Izaberite 'Fiksno' ako je datum početka fiksni dan i mesec u tekućoj godini (podesite ovu vrednost u sledećem polju).

en: Select 'Textarea' if you want users to type text and/or HTML code into plain text fields.
hr: Odaberite 'Textarea' ako želite da korisnici upišu tekst i/ili HTML kod u polja običnog teksta.

en: Select 'User and User Admin Only' if joining this group is controlled by authorized CiviCRM users only. If you want to allow contacts to join and remove themselves from this group via the Registration and Account Profile forms, select 'Public Pages'.
hr: Odaberite 'Samo korisnici i administratori korisnika' ukoliko pridruživanje ovoj grupi kontrolišu samo ovlašćeni CiviCRM korisnici. Ako želite da date mogućnost kontaktima da se sami priključuju i isključuju iz grupe preko profila za Registraciju i nalog, odaberite 'Javne stranice'.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date.
hr: Odaberite "valjanje" ako razdoblja članstva započnu na dan registracije. Odaberite "fiksno" ako razdoblja članstva počinju na određeni datum kalendara.

en: Select 'rolling' if membership periods begin at date of signup. Select 'fixed' if membership periods begin on a set calendar date. If membership duration is specified in years, you will be able to specify the exact month and day for memberships to start. If membership duration is specified in months, memberships will start on the 1st of the current month and run for the number of specified months.
hr: Odaberite "valjanje" ako razdoblja članstva započnu na dan registracije. Odaberite "fiksno" ako razdoblja članstva počinju na određeni datum kalendara. Ako je trajanje članstva određeno u godinama, moći ćete odrediti točan mjesec i dan za početak članstva. Ako je trajanje članstva određeno u mjesecima, članstvo će započeti 1. u tekućem mjesecu i trajati za broj određenih mjeseci.

en: Select <strong>Individual</strong> for Contact Type if each record in your file represents an individual person - even if the file also contains related Organization data (e.g. Employer Name, Employer Address, etc.).
hr: Odaberite tip kontakta <strong>Pojedinac</strong> ukoliko svaki zapis u vašem fajlu predstavlja jednu osobu - čak iako fajl sadrži i povezane podatke o Organizacijama (npr. Ime poslodavca, Adresa poslodavca, itd.).

en: Select Campaign
hr: Odabir kampanje

en: Select Case
hr: Odaberi predmet

en: Select Case for Merge
hr: Odaberite slučajeve za spajanje

en: Select Code
hr: Izaberite kod

en: Select Columns
hr: Odabir stupaca

en: Select Contact
hr: Odaberite Kontakt

en: Select Credit Card Types that this payment processor can accept
hr: Odaberite Vrste kreditnih kartica koje ovaj obrađivač plaćanja može prihvatiti

en: Select Date
hr: Odaberite datum

en: Select Fields to Export
hr: Izaberite polja za eksport

en: Select Final Mailing (Test %1)
hr: Odabir konačnog slanja e-pošte (test %1)

en: Select Format
hr: Odaberi format

en: Select Group
hr: Odaberite grupu

en: Select HTML Message
hr: Odabir HTML poruke

en: Select Label
hr: Odaberi oznaku

en: Select Location
hr: Odaberi lokaciju

en: Select Mailer
hr: Odabir pošiljatelja pošte

en: Select Membership Organization and then Membership Type.
hr: Odaberite Organizacija članstva, a zatim Vrsta članstva.

en: Select Profile
hr: Odaberi profil

en: Select Recipients
hr: Izaberite primaoce

en: Select Records
hr: Izaberi zapise

en: Select Result Set
hr: Odaberite set rezultata

en: Select SMS Provider
hr: Izaberite SMS provajdera

en: Select Saved Mapping or Leave blank to create a new One.
hr: Izaberite sačuvano mapiranje ili ostavite prazno kako bi ste kreirali novo.

en: Select Saved Mapping, or leave blank to create a new mapping.
hr: Izaberite Sačuvano mapiranje ili ostavite prazno da biste kreirali novo mapiranje.

en: Select Subject
hr: Odabir predmeta

en: Select Tag(s)
hr: Izaberi tag(ove)

en: Select Tagset
hr: Izaberi set tagova

en: Select Text Message
hr: Odabir tekstne poruke

en: Select Year (for monthly breakdown)
hr: Izaberite godinu (za mesečni pregled)

en: Select a CiviMember Membership Type
hr: izaberi tip CiviMember članstva

en: Select a Drupal Role
hr: Izaberi Drupal ulogu

en: Select a Financial Type that has both a 'Cost of Sales Premiums Account' and a 'Premiums Inventory Account' if you want to generate accounting transactions to track the cost of premiums used.
hr: Izaberite Finansijski tip koji ima 'Račun nagrade za troškove prodaje' i 'Račun za inventar nagrade' ako želite da generišete knjigovodstvene transakcije za praćenje troška iskorišćenjih nagrada.

en: Select a Membership Level
hr: Izaberite nivo članstva

en: Select a Membership Renewal Level
hr: Izaberite nivo obnove članstva

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Anyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users.
hr: Izaberite ulogu kojoj ćete dodeliti (dati) ovu dozvolu. Izaberite specijalnu ulogu 'Svi' ukoliko želite da dodelite ovu dozvolu SVIM korisnicima. 'Bilo ko' uključuje anonimne korisnike (korisnike koji nisu ulogovani).

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Everyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users. Select the special role 'Authenticated' if you want to grant it to any logged in user.
hr: Izaberite ulogu kojoj ćete dodeliti (dati) ovu dozvolu. Izaberite specijalnu ulogu 'Svi' ukoliko želite da dodelite ovu dozvolu SVIM korisnicima. 'Bilo ko' uključuje anonimne korisnike (korisnike koji nisu ulogovani). Izaberite specijalnu ulogu 'Autentikovano' ako želite da je date bilo kojem ulogovanom korisniku.

en: Select a different Custom Data Set for this field.
hr: Izaberite drugi set korisničkih/sopstvenih podataka za ovo polje

en: Select a financial type that is linked to both a 'Cost of Sales Premiums Account' and a 'Premiums Inventory Account' if you want to generate accounting transactions to track the cost of premiums used.
hr: Izaberite finansijski tip koji je povezan sa 'računom nagrade za troškove prodaje' i 'računom za inventar nagrade' ako želite da generišete knjigovodstvene transakcije za praćenje troška iskorišćenjih premija.

en: Select a group if you are using this profile for search and listings, AND you want to limit the listings to members of a specific group.
hr: Izaberite grupu ukoliko koristite ovaj profil za pretragu i listing i želite da ograničite listing na članove specifične grupe.

en: Select a group of contacts who should have this role when logged in to your site. Groups must be assigned the 'Access Control' type (Contacts &raquo; Manage Groups &raquo; Settings) to be included in this list.
hr: Izaberite grupu kontakata koji će imati ovu ulogu kada su ulogovani na vaš sajt. Grupe moraju imati dodeljen tip 'Kontrola pristupa' (Kontakti &raquo; Menadžment grupa &raquo; Podešavanja) da bi bile uključene na ovu listu.

en: Select a label format from the dropdown list.
hr: Izaberite format oznake iz padajuće liste.

en: Select a page format for PDF files created using this template if you wish to override the default format. Page formats define the paper size and margins.
hr: Ukoliko želite da zamenite podrazumevani format, izaberite format stranice za PDF fajlove koji su kreirani uz pomoć ovog šablona. Formati stranica definišu veličinu papira i margine.

en: Select a page format from the list or configure your own format in the settings below.
hr: Izaberite format stranice iz liste ili konfigurišite sopstveni format u podešavanjima ispod.

en: Select a page format to use for the PDF file. Page formats define the paper size and margins.
hr: Izaberite format stranice koji će se koristiti za PDF fajl. Formati stranica definišu veličinu papira i margine.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for contributions. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fixed contribution options in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
hr: Izaberite unapred konfigurisani set cena da biste ponudili više opcija za donacije zasebnih cena. U suprotnom, izaberite &quot;-ništa-&quot; i unesite jednu ili više fiksnih opcija donacija u tabelu ispod. Kreirajte ili uredite setove cena <a href='%1'>ovde</a>.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for event registrants. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fee levels in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
hr: Odaberite unaprijed konfigurirani skup cijena kako biste ponudili više opcija s pojedinačnim cijenama za osobe koje se registriraju za događaj. U suprotnom odaberite &quot;-none-&quot; i unesite jednu ili više razina naknada u donju tablicu. <a href='%1'>Ovdje</a> stvorite ili uredite skupove cijena.

en: Select a pre-existing template, or upload a document for mail merge.
hr: Izaberite postojeći šablon ili postavite dokument za spajanje mail-ova.

en: Select a specific Contact Subtype here ONLY if all you want all records in this import to be assigned to that subtype. EXAMPLE: If all records are of the <strong>Student</strong>, select that subtype here and it will be assigned to all import records.
hr: Odaberite određeni podtip kontakata ovde SAMO ukoliko želite da svim zapisima u ovom importu bude dodeljen taj podtip. Primer: Ukoliko su svi zapisi podtipa <strong>Student</strong>, odaberite taj podtip ovde i biće dodeljen svim importovanim zapisima.

en: Select a specific group of contacts, OR apply this permission to ALL groups.
hr: Izaberite određenu grupu kontakata ILI dodelite ovu dozvolu SVIM grupama.

en: Select a specific group of custom fields, OR apply this permission to ALL custom fields.
hr: Izaberite određenu grupu korisničkih/sopstvenih polja, ILI dodelite ovu dozvolu SVIM korisničkim/sopstvenim poljima.

en: Select a specific profile, OR apply this permission to ALL profiles.
hr: Izaberite određeni profil ILI dodelite ovu dozvolu SVIM profilima.

en: Select a username; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
hr: Izaberite korisničko ime; interpunkcija nije dozvoljena osim tačaka i crtica.

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent current status.
hr: Izaberite sva pravila (ili pravilo) CiviMember statusa koji predstavljaju trenutni status.

en: Select all CiviMember Status Rule(s) that represent expired status.
hr: Izaberite sva pravila (ili pravilo) CiviMember statusa koji predstavljaju status koji je istekao.

en: Select an ACL Role to assign.
hr: Izaberite ACL ulogu da je dodelite.

en: Select an Online Contribution page that the user can access to make self-service pledge payments. (Only Online Contribution pages configured to include the Pledge option are listed.)
hr: Odaberite stranicu Mrežni doprinos kojoj korisnik može pristupiti za samoposlužna plaćanja zaloga. (Navedene su samo stranice mrežnih priloga konfigurirane tako da uključuju mogućnost Zalog.)

en: Select an entity.
hr: Odaberite entitet.

en: Select an event, OR apply this permission to ALL events.
hr: Izaberite događaj ILI dodelite ovu dozvolu SVIM događajima.

en: Select an existing organization
hr: Izaberite postojeću organizaciju

en: Select an icon to appear to the left side of the navigation menu item.
hr: Odaberite ikonu koja će se pojaviti na lijevoj strani stavke navigacijskog izbornika.

en: Select an option to reveal honoree information fields.
hr: Izaberite opciju za otkrivanje polja sa informacijama o primaocu donacije.

en: Select and configure one or more payment processing services for online contributions, events and / or membership fees.
hr: Odaberite i konfigurirajte jednu ili više usluga obrade plaćanja za online doprinose, događaje i / ili članarine.

en: Select as Final
hr: Odaberi kao konačno

en: Select at least one membership option.
hr: Odaberite barem jednu mogućnost članstva.

en: Select at least one option from Contribution(s).
hr: Odaberite barem jednu opicju za Donaciju(donacije).

en: Select at least one option from Membership Type(s).
hr: Izaberite barem još jednu opciju od tip(ov)a članstva.

en: Select at most one option associated with the same membership type.
hr: Odaberite najviše jednu mogućnost povezanu s istom vrstom članstva.

en: Select color
hr: Izaberi boj

en: Select either of the dates.
hr: Odaberite jedan od datuma.

en: Select field
hr: Polje Odabir

en: Select fields for export
hr: Izaberite polja za eksport

en: Select list
hr: Izaberi listu

en: Select neither to show all members, regardless of whether they are the direct member or inherit it through a relationship,
hr: Odaberite nijedno za prikaz svih članova, bez obzira na to jesu li izravni članovi ili ga nasljeđuju kroz vezu,

en: Select neither to show all memberships
hr: Odaberite nijedno za prikaz svih članstva

en: Select non-overlapping discount start date.
hr: Odaberite datum početka popusta koji se ne preklapa.

en: Select one or more tags for details.
hr: Izaberite jedan ili više tagova

en: Select recurring units supported for recurring payments.
hr: Izaberite koje periodične jedinice su podržane za periodične donacije/uplate.

en: Select saved mapping
hr: Izaberite sačuvano mapiranje

en: Select someone else ...
hr: Izaberite nekog drugog ...

en: Select the "FROM" Email Address for this mailing from the dropdown list. Available email addresses are configurable by users with Administer CiviCRM permission. EXAMPLE: "Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;
hr: Na padajućem popisu odaberite adresu e-pošte "FROM" za ovu poštu. Dostupne adrese e-pošte mogu konfigurirati korisnici s dozvolom administriranja CiviCRM-a. PRIMJER: &lt;clientservices@example.org&gt; "Usluge klijenta"

en: Select the <strong>tabs</strong>
              that should be displayed when viewing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not keep track of
              'Relationships', then un-check this option to simplify the screen display. Tabs for Contributions, Pledges,
              Memberships, Events, Grants and Cases are also hidden if the corresponding component is not enabled. Go to
              <a href="%1">Administer > System Settings > Enable Components</a>
              to modify the components which are available for your site.
hr: Odabir <strong>kartica</strong>
              koji bi se trebao prikazati prilikom prikaza zapisa kontakta. PRIMJER: ako vaša tvrtka ili ustanova ne prati
              "Odnosi", a zatim poništite ovu opciju kako biste pojednostavili zaslon. Kartice za doprinose, zaloge,
              Članstva, događaji, bespovratna sredstva i slučajevi također su skriveni ako odgovarajuća komponenta nije omogućena. Odi u
              <a href="%1">Administriranje postavki sustava > > omogućivanje komponenti</a>
              da biste izmijenili komponente dostupne za vaše web-mjesto.

en: Select the Activity Type.
hr: Odaberite tip aktivnosti

en: Select the Product
hr: Izaberite proizvod

en: Select the SMS provider for this mass message from the dropdown list.
hr: Izaberite SMS provajdera za ovu masovnu poruku iz padajuće liste.

en: Select the appropriate Privacy Options.
hr: Izaberite adekvatne opcije privatnosti.

en: Select the appropriate financial type for this payment.
hr: Odaberite adekvatan finansijski tip za ovu uplatu.

en: Select the appropriate financial type for this transaction.
hr: Odaberite adekvatan finansijski tip za ovu transakciju.

en: Select the campaign for which survey is created.
hr: Odaberi kampanju za koju se kreira anketa

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page (e.g. donation, capital campaign, etc.). Financial types (and associated accounting codes) are included when contributions are exported, so it can helpful to set up specific types for accounting purposes. You can add or modify contribution available types from Administer &gt; CiviContribute &gt; Financial Types.
hr: Izaberite odgovarajući finansijski tip za donacije na ovoj stranici (npr. donacija, kampanja, itd). Finansijski tipovi (i povezane šifre za računovodstvo) su uključene u eksport donacija, tako da vam podešavanje specifičnih tipova može dosta pomoći. Možete dodati ili izmeniti dostupne tipove za donacije u Administracija &gt; CiviContribute &gt; Finansijski tipovi.

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page.
hr: Odaberite odgovarajući finansijski tip za donacije koje će biti primljene preko ove stranice.

en: Select the currency to be used for contributions submitted from this contribution page.
hr: Odaberite valutu za donacije koje će biti primljene preko ove stranice.

en: Select the currency to be used for event registration.
hr: Odaberite valutu koja će se koristiti za registraciju događaja.

en: Select the fields to be included when editing a contact or event address.
hr: Odaberite polja koja želite uključiti prilikom uređivanja kontakta ili adrese događaja.

en: Select the financial type assigned to fees for this membership type (for example 'Membership Fees'). This is required for all membership types - including free or complimentary memberships.
hr: Odaberite financijsku vrstu dodijeljenu naknadama za ovu vrstu članstva (na primjer "Članarine"). To je potrebno za sve vrste članstva - uključujući besplatna ili besplatna članstva.

en: Select the format that is used for date fields in your import data.
hr: Odaberite format koji koristite u poljima sa datumom u vašim podacima za import.

en: Select the group
hr: Odaberi grupu

en: Select the html type used to offer options for this field
hr: Izaberite html tip koji se koristi za ponudu opcija za ovo polje

en: Select the interval for due date.
hr: Izaberite interval za rok - datum.

en: Select the menu item corresponding to the section this item should be placed in. If this is a top-level menu, leave this field empty.
hr: Odaberite stavku izbornika koja odgovara sekciji u koju bi se ova stavka trebala smjestiti. Ako je ovo izbornik najviše razine, ostavite ovo polje prazno.

en: Select the payment processor to be used for contributions submitted from this contribution page (unless you are soliciting non-monetary / in-kind contributions only).
hr: Odaberite procesor uplate koji ćete koristiti za donacije  poslate putem ove stranice za donacije (osim ako prikupljate nemonetarne / donacije u robi).

en: Select the preferred method(s) of communicating with this contact.
hr: Izaberite željeni metod(metode) komunikacije sa ovim kontaktom.

en: Select the related online contribution page that supporters of this event are promoting. Visitors to their Personal Campaign pages will be directed to the selected online contribution page to donate money.
hr: Odaberite povezanu internetsku stranicu za doprinose koju promoviraju pristaše ovog događaja. Posjetitelji stranica svoje osobne kampanje bit će usmjereni na odabranu internetsku stranicu s doprinosima kako bi donirali novac.

en: Select the sections that should be included in the Basic and Advanced Search forms. EXAMPLE: If you don't track Relationships - then you do not need this section included in the advanced search form. Simplify the form by un-checking this option.
hr: Odaberite sekcije koje bi trebale biti uključene u obrasce osnovnog i naprednog pretraživanja. PRIMJER: Ako ne pratite odnose - ne trebate ovaj odjeljak uključen u napredni obrazac za pretraživanje. Pojednostavnite obrazac poništavanjem provjere ove mogućnosti.

en: Select the sections that should be included in the Contact Dashboard. EXAMPLE: If you don't want constituents to view their own contribution history, un-check that option.
hr: Odaberite sekcije koje bi trebale biti obuhvaćene nadzornom pločom kontakta. PRIMJER: Ako ne želite da birači vide vlastitu povijest doprinosa, poništite tu mogućnost.

en: Select the sections that should be included when adding or editing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not record Gender and Birth Date for individuals, then simplify the form by un-checking this option. Drag interface allows you to change the order of the panes displayed on contact add/edit screen.
hr: Odaberite sekcije koje treba uključiti prilikom dodavanja ili uređivanja zapisa kontakta. PRIMJER: Ako vaša tvrtka ili ustanova ne bilježi datum spola i rođenja za pojedince, pojednostavnite obrazac tako da poništite ovu mogućnost. Vučno sučelje omogućuje promjenu redoslijeda okna prikazanih na zaslonu za dodavanje/uređivanje kontakata.

en: Select the source of the imported data. By default the following choices are possible:
hr: Odaberite izvor importovanih podataka. Prema podrazumevanim podešavanjima, moguće su sledeće opcije:

en: Select the tabs that should be displayed when viewing a contact record. EXAMPLE: If your organization does not keep track of 'Relationships', then un-check this option to simplify the screen display. Tabs for Contributions, Pledges, Memberships, Events, Grants and Cases are also hidden if the corresponding component is not enabled. Go to Administer > System Settings > Enable Components to modify the components which are available for your site.
hr: Odaberite kartice koje bi se trebale prikazati prilikom prikaza zapisa kontakta. PRIMJER: Ako vaša tvrtka ili ustanova ne prati "Odnose", poništite ovu mogućnost da biste pojednostavnili prikaz zaslona. Kartice za doprinose, zaloge, članstva, događaje, bespovratna sredstva i slučajeve također su skrivene ako odgovarajuća komponenta nije omogućena. Idite na Administracija > Postavke sustava > Omogući komponentama da izmijene komponente dostupne za vaše web-mjesto.

en: Select the type of CiviCRM record and the field you want to include in this Profile.
hr: Odaberite tip CiviCRM zapisa i polje koje želite da uključite u ovaj profil.

en: Select the type of data this ACL operates on.
hr: Izaberite tip podataka na kome ovaj ACL operiše.

en: Select the type of record that this set of custom fields is applicable for. You can configure custom data for a specific type of contact (e.g. Individuals but NOT Organizations), ANY type of contact, or other record types such as activities, contributions, memberships and event participants.
hr: Izaberite tip zapisa na koji ovaj set prilagođenih polja može da se primeni. Prilagođene podatke možete da konfigurišete za određeni tip kontakta (npr. Pojedinci ali NE organizacije), BILO KOJI tip kontakta ili druge tipove zapisa kao što su aktivnosti, donacije, članstva i učesnici događaja.

en: Select valid date range
hr: Odabir valjanog raspona datuma

en: Select which CiviMember Status Rules will be used for "Current" and "Expired" status. A "Current" status rule will add the above role to a user account. An "Expired" status rule will remove the above role from a user account.
hr: Izaberite koja će se CiviMember pravila statusa koristiti za status "Trenutni" i "Istekao". Pravilo statusa "Trenutni" dodaće korisničkom nalogu ulogu navedenu iznad. Pravilo statusa "Istekao" ukloniće iz korisničkog naloga ulogu navedenu iznad.

en: Select which method CiviMember Roles Sync will use to automatically synchronize Memberships and Roles. If you choose user login/logout, you will have to run an initial "Manual Synchronization" after you create a new rule for it to be applied to all users and contacts. Leave the default setting if you are unsure which method to use.
hr: Izaberite koji će metod koristiti Sinhronizacija CiviMember uloga za automatsko sinhronizovanje Članstava i Uloga. Ako odaberete prijavljivanje/odjavljivanje korisnika, moraćete da pokrenete početnu "Ručnu sinhronizaciju" nakon što kreirate novu ulogu koja će biti primenjena na sve korisnike i kontakte. Ostavite podrazumevano podešavanje ako niste sigurni koji metod da koristite.

en: Selectable:
hr: Moguće izabrati:

en: Selectable?
hr: Moguće izabrati?

en: Selected %1 Report has been deleted.
hr: Odabrano izvješće %1 je izbrisano.

en: Selected %1 type has been deleted.
hr: Odabrani %1 tip je obrisan.

en: Selected %1 type has not been deleted.
hr: Odabrani tip %1 nije obrisan.

en: Selected ACL has been deleted.
hr: Odabrani ACL je obrisan.

en: Selected Activity cannot be deleted.
hr: Odabrana aktivnost ne može se izbrisati.

en: Selected Contacts
hr: Odabrani kontakti

en: Selected Entity Role has been deleted.
hr: Odabrana uloga entiteta je obrisana.

en: Selected Event is not Paid Event
hr: Odabrani događaj nije plaćeni događaj

en: Selected Financial Account has been deleted.
hr: Odabrani financijski račun je izbrisan.

en: Selected Label Format has been deleted.
hr: Odabrani format oznake je obrisan.

en: Selected Location type has been deleted.
hr: Odabrani tip lokacije je obrisan.

en: Selected Note has been deleted successfully.
hr: Odabrana beleška je uspešno obrisana.

en: Selected Option
hr: Odabrana opcija

en: Selected PDF Page Format has been deleted.
hr: Odabrani format PDF stranice je obrisan.

en: Selected Payment Processor type has been deleted.<br/>
hr: Odabrana vrsta procesora plaćanja je izbrisana.<br/>

en: Selected Premium Product has been removed from this Contribution Page.
hr: Izabrani proizvod - nagrada je uklonjen sa ove stranice za doniranje.

en: Selected Premium Product type has been deleted.
hr: Odabrani tim nagrade - proizvoda je obrisan.

en: Selected Profile Field has been deleted.
hr: Odabrano polje profila je obrisano.

en: Selected Provider has been deleted.
hr: Odabrani provajder je obirsan.

en: Selected Relationship type has been deleted.
hr: Odabrana vrsta odnosa je izbrisana.

en: Selected Reminder has been deleted.
hr: Odabrani podsjetnik je izbrisan.

en: Selected Survey type has been deleted.
hr: Odabrani tip ankete je obrisan.

en: Selected case is already linked.
hr: Odabrani slučaj je već povezan.

en: Selected contact type can not be deleted. Make sure contact type doesn't have any associated custom data or group.
hr: Odabrani tip kontakta ne može biti obrisan. Osigurajte da tip kontakta nema povezane prilagođene podatke ili grupu.

en: Selected contact type has been deleted.
hr: Odabrani tip kontakta je obrisan.

en: Selected contact(s) do not have a valid Phone, or communication preferences specify DO NOT SMS, or they are deceased
hr: Odabrani kontakt(i) nema zabeležen vežeći broj telefona ili je u podešavanjima komunikacije uključeno NE SLATI SMS ili je kontakt preminuo/la.

en: Selected contact(s) do not have a valid email address, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or they are deceased or Primary email address is On Hold.
hr: Odabrani kontakt(i) nema zabeleženu email adresu ili je u podešavanjima komunikacije uključeno NE SLATI EMAIL ili je kontakt preminuo/la ili je primarna email adresa na čekanju.

en: Selected contacts have been marked as not duplicates
hr: Izabrani kontakti su označeni da nisu duplikati

en: Selected countries will appear in top section of country list
hr: Odabrane zemlje pojavit će se u gornjem dijelu popisa zemalja

en: Selected countries will appear in top section of country list.
hr: Odabrane zemlje pojavit će se u gornjem dijelu popisa zemalja.

en: Selected fields will be displayed in autocomplete dropdown search results for 'Contact Reference' custom fields. Contact Name is always included. NOTE: You must assign 'access contact reference fields' permission to the anonymous role if you want to use custom contact reference fields in profiles on public pages. For most situations, you should use the 'Limit List to Group' setting when configuring a contact reference field which will be used in public forms to prevent exposing your entire contact list.
hr: Odabrana polja prikazat će se u rezultatima padajućeg pretraživanja samodovršetka za prilagođena polja "Referenca kontakta". Ime kontakta uvijek je uključeno. NAPOMENA: Anonimnoj ulozi morate dodijeliti dozvolu "referentna polja kontakta pristupa" ako želite koristiti prilagođena referentna polja kontakta u profilima na javnim stranicama. U većini situacija trebali biste koristiti postavku "Ograniči popis za grupiranje" prilikom konfiguriranja referentnog polja kontakta koje će se koristiti u javnim obrascima kako biste spriječili izlaganje cijelog popisa kontakata.

en: Selected fields will be displayed in back-office autocomplete dropdown search results (Quick Search, etc.). Contact Name is always included.
hr: Odabrana polja prikazat će se u rezultatima padajućeg pretraživanja samodovršetka u pozadinskom uredu (brzo pretraživanje itd.). Ime kontakta uvijek je uključeno.

en: Selected financial type account has been deleted.
hr: Odabrani račun financijske vrste je izbrisan.

en: Selected financial type account with 'Accounts Receivable Account is' account relationship cannot be deleted.
hr: Odabrani račun financijske vrste s odnosom računa "Račun potraživanja je" nije moguće izbrisati.

en: Selected financial type has been deleted.
hr: Odabrana financijska vrsta je izbrisana.

en: Selected mailing has been deleted.
hr: Odabrano slanje pošte je izbrisano.

en: Selected mapping has been deleted successfully.
hr: Odabrano mapiranje je uspješno obrisano.

en: Selected membership status has been deleted.
hr: Odabrani članski status je izbrisan.

en: Selected membership type has been deleted.
hr: Odabrana vrsta članstva je izbrisana.

en: Selected message template has been deleted.
hr: Odabrani šablon poruke je obrisan

en: Selected option group has been deleted.
hr: Odabrana grupa opcija je obrisana.

en: Selected option value has been deleted.
hr: Odabrana vrijednost mogućnosti je izbrisana.

en: Selected participant status has <strong>NOT</strong> been deleted; there are still participants with this status.
hr: Odabrani status sudionika <strong>NIJE</strong> obrisan; postoji još sudionika sa ovim statusom.

en: Selected participant status has been deleted.
hr: Odabrani status sudionika je obrisan.

en: Selected participant was deleted successfully.
hr: Odabrani sudionik uspješno je izbrisan.

en: Selected records must all be the same contact type (i.e. all Individuals).
hr: Odabrani zapisi moraju imati isti tip kontakta (npr svi pojedinci).

en: Selected relationship has been deleted successfully.
hr: Odabrana veza je uspešno obrisana

en: Selected report has been deleted.
hr: Odabrano izvješće je izbrisano.

en: Selecting Yes will set the report to be visible only to the user
      that clicked this option and saved the report settings form. If this is
      enabled, the permissions configuration for this report will be disabled.
hr: Odabirom da izvješće će biti vidljivo samo korisniku
      koji je kliknuo ovu mogućnost i spremio obrazac postavki izvješća. Ako je ovo.
      omogućeno, konfiguracija dozvola za ovo izvješće bit će onemogućena.

en: Selecting one or more groups here will limit the choices when assigning an activity.
hr: Odabir jedne ili više grupa ovdje će ograničiti izbore prilikom dodjele aktivnosti.

en: Selection Method
hr: Način odabira

en: Selection required
hr: Selekcija neophodna

en: Selections
hr: Odabiri

en: Self-service Cancellation or Transfer Time
hr: Samoposlužno otkazivanje ili vrijeme prijenosa

en: Self-service Payments Page
hr: Stranica za samoposlužna plaćanja

en: Send
hr: Pošalji

en: Send A/B test at:
hr: Pošalji A/B test na:

en: Send A/B test immediately
hr: Odmah pošalji A/B test

en: Send Acknowledgment?
hr: Poslati priznanje?

en: Send Confirmation
hr: Pošalji potvrdu

en: Send Confirmation Email?
hr: Poslati e-poruku potvrde?

en: Send Confirmation and Receipt
hr: Pošaljite potvrdu i potvrdu o primitku

en: Send Confirmation and Receipt?
hr: Poslati potvrdu i potvrdu?

en: Send Confirmation?
hr: Poslati potvrdu?

en: Send Email
hr: Pošalji email

en: Send Email to Contacts
hr: Slanje e-maila kontaktima

en: Send Initial Reminder
hr: Pošalji početni podsetnik

en: Send Mailing
hr: Pošalji mailing

en: Send Notification
hr: Pošalji obavijest

en: Send Pledge Acknowledgment.
hr: Pošalji potvrdu obaveze

en: Send Pledge Reminder.
hr: Pošalji podsetnik obaveze.

en: Send Receipt
hr: Pošalji priznanicu

en: Send Receipt?
hr: Pošalji priznanicu?

en: Send SMS
hr: Pošalji SMS

en: Send Scheduled Mailings
hr: Pošalji zakazane mailinge

en: Send Scheduled Reminders
hr: Pošalji zakazane podestnike

en: Send Scheduled SMS
hr: Pošalji zakazani SMS

en: Send Your Message
hr: Pošaljite Vašu poruku

en: Send a Copy
hr: Pošaljite kopiju

en: Send additional reminder this many days after last one sent, up to maximum number of reminders.
hr: Pošaljite dodatnu opomenu ovoliko dana nakon posljednjeg slanja, do maksimalnog broja podsjetnika.

en: Send additional reminders
hr: Pošalji dodatne podsjetnike

en: Send an Email
hr: Pošalji Email

en: Send an SMS
hr: Pošalji SMS

en: Send as
hr: Pošalji kao

en: Send cancellation request to %1 ?
hr: Pošalji zahtev za otkazivanje ka %1?

en: Send email Receipt
hr: Pošalji email sa priznanicom

en: Send email Receipt?
hr: Pošalji email sa priznanicom?

en: Send email to %1
hr: Pošalji email ka %1

en: Send email to family, friends and colleagues with a personal message about this campaign.
hr: Pošaljite e-poštu obitelji, prijateljima i kolegama s osobnom porukom o ovoj kampanji.

en: Send emails inviting your friends to support your campaign!
hr: Šaljite e-poštu pozivajući svoje prijatelje da podrže vašu kampanju!

en: Send emails where possible. Generate printable PDFs for all contacts.
hr: Pošalji email kada god je moguće. Generiši PDF fajlove za štampu za sve kontakte.

en: Send emails where possible. Generate printable PDFs for contacts who cannot receive email.
hr: Pošalji email kada god je moguće. Generiši PDF fajlove za štampu za kontakte koji ne mogu da primaju email.

en: Send emails with an attached PDF where possible. Generate printable PDFs for all contacts.
hr: Pošalji email sa PDFom u prilogu gde god je moguće. Generiši PDF fajlove za štampu za sve kontakte.

en: Send emails with an attached PDF where possible. Generate printable PDFs for contacts who cannot receive email.
hr: Pošalji email sa PDFom u prilogu gde god je moguće. Generiši PDF fajlove za štampu za kontakte koji ne mogu da primaju email.

en: Send final mailing at:
hr: Pošalji završnu poštu na:

en: Send final mailing immediately
hr: Odmah pošalji završnu poštu

en: Send information about a contribution campaign or event to a friend.
hr: Pošalji prijatelju informacije o kampanji za donacije ili događaju

en: Send initial reminder this many days prior to the payment due date.
hr: Pošaljite početnu opomenu ovoliko dana prije datuma dospijeća plaćanja.

en: Send payment reminder
hr: Pošalji podsetnik za uplatu

en: Send test
hr: Pošalji test

en: Send test email to group:
hr: Pošalji probnu e-poštu grupi:

en: Send test email to:
hr: Pošalji probnu e-poštu na:

en: Send test message to %1
hr: Pošalji probnu poruku %1

en: Send test message to group
hr: Pošalji probnu poruku grupi

en: Send the message as email or sms or both.
hr: Pošalji ovu poruku kao email, sms ili oba.

en: Send to %1
hr: Pošalji u %1

en: Send to these Friend(s)
hr: Pošalji ovom prijatelju (prijateljima)

en: Send up to
hr: Pošalji do

en: Sender Email
hr: E-pošta pošiljatelja

en: Sender Name
hr: Ime pošiljatelja

en: Sending Emails (includes contribution receipts and event confirmations)
hr: Slanje e-pošte (uključuje potvrde o doprinosima i potvrde događaja)

en: Sending test email
hr: Slanje probne e-pošte

en: Sending...
hr: Slanje ...

en: Sendmail Argument is a required field.
hr: Argument sendmail je obavezno polje.

en: Sendmail Configuration
hr: Konfiguracija sendmaila

en: Sendmail Path
hr: Put slanja

en: Sendmail Path is a required field.
hr: Sendmail Path je obavezno polje.

en: Sends out scheduled CiviMail mailings
hr: Pošalji zakazane CiviMail mailinge

en: Sends out scheduled SMS
hr: Šalje zakazani SMS

en: Sends out scheduled reminders via email
hr: Pošalji zakazane podsetnike emailom

en: Senior
hr: Stariji

en: Senior Services Coordinator
hr: Viši koordinator usluga

en: Senior Services Coordinator is
hr: Senior Services Coordinator je

en: Sent
hr: Poslato

en: Sent By
hr: Poslao

en: Sent Email Message
hr: Poslat email

en: Sent SMS Message
hr: Poslata SMS poruka

en: Separate Membership Payment
hr: Zasebno plaćanje članstva

en: Separate Payment
hr: Zasebno plaćanje

en: Separator (grouped contributions)
hr: Razdelnik (grupne donacije)

en: Separator character used when CiviMail generates VERP (variable envelope return path) Mail-From addresses.
hr: Znak razdjelnika koji se koristi kada CiviMail generira VERP (put povrata promjenjive omotnice) adrese pošiljatelja pošte.

en: Separators
hr: Odvajači

en: Sequence
hr: Slijed

en: Sequential is more compact format, well-suited for json and smarty.
hr: Sekvencijal je kompaktnijeg formata, pogodan za json i pametan.

en: Serbian
hr: Srpski jezik

en: Serialized queue data
hr: Serijalizirani podaci reda čekanja

en: Server
hr: Poslužitelj

en: Service providing CiviCRM community messages
hr: Usluga pružanja CiviCRM poruka zajednice

en: Service providing the Getting Started data
hr: Servis koji pruža podatke prvi koraci

en: Session Reset
hr: Vraćanje sesije na izvorno

en: Session has been reset.
hr: Sesija resetovana.

en: Set
hr: Podesi

en: Set Name
hr: Naziv seta

en: Set Privacy Options
hr: Podesi opcije privatnosti

en: Set Proximity Search as required if you want all searches using this profile to require the user to enter a start address and a radius.
hr: Podesite pretragu blizine po potrebi ako želite da sve pretrage koje koriste taj profil zahtevaju od korisnika da unese početnu adresu i radijus.

en: Set Title
hr: Podesi naslov

en: Set a date and time when you want CiviSMS to start sending this Mass SMS.
hr: Odaberite datum i vreme kada želite da CiviMail počne sa slanjem ove masovne SMS poruke.

en: Set as primary
hr: Podesi primarni

en: Set event location and event contact information (email and phone).
hr: Postavite mjesto događaja i podatke za kontakt događaja (e-mail i telefon).

en: Set event title, type (conference, performance etc.), description, start and end dates, maximum number of participants, and activate the event. Enable the public participant listing feature.
hr: Postavite naslov događaja, vrstu (konferencija, nastup itd.), opis, datum početka i završetka, maksimalan broj sudionika i aktivirajte događaj. Omogućite značajku javnog popisa sudionika.

en: Set the "dedupe e-mail" option when sending a new mailing to "true" by default.
hr: Postavite mogućnost "dedupe e-pošta" prilikom slanja nove pošte na "true" prema zadanim postavkama.

en: Set the Operator to "OR" if you've assigned multiple permissions and want access to be granted for any one of them. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, and set the Operator to "OR", users who have either of those permissions will have access.
hr: Postavite operator na "OR" ako ste dodijelili više dozvola i želite da vam se odobri pristup bilo kojoj od njih. PRIMJER: Ako dodijelite <em>pristup CiviContribute</em> i <em>administrirajte CiviCRM</em> stavci izbornika i postavite Operator na "OR", korisnici koji imaju bilo koju od tih dozvola imat će pristup.

en: Set the membership end date this many membership periods from now. Make sure the appropriate corresponding fee is entered below.
hr: Postavite datum završetka članstva za ovoliko razdoblja članstva od sada. Provjerite je li odgovarajuća naknada unesena u nastavku.

en: Set the number of seconds http requests should run for before terminating
hr: Postavljanje broja sekundi za koje bi se http zahtjevi trebali izvoditi prije završetka

en: Set this value to <strong>Staging/Development</strong> to prevent cron jobs & mailings from being executed.
hr: Postavite ovu vrijednost na <strong>Postavljanje/Razvoj</strong> kako biste spriječili izvršavanje poslova i slanja pošte.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages the appear in your CMS' error log.
hr: Postavite ovu vrijednost na <strong>Da</strong> ako želite da se CiviCRM poruke o pogreškama/ispravljanju pogrešaka pojave u vašem CMS-ovom zapisniku pogrešaka.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want CiviCRM error/debugging messages to appear in the Drupal error logs
hr: Postavite ovu vrijednost na <strong>Da</strong> ako želite da se CiviCRM poruke o pogreškama/ispravljanju pogrešaka pojave u drupalskim zapisnicima pogrešaka

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
hr: Postavite ovu vrijednost na <strong>Da</strong> ako želite koristiti jedan od CiviCRM-ovih alata za ispravljanje pogrešaka.

en: Set this value to Yes if you want CiviCRM error/debugging messages to appear in the Drupal error logs.
hr: Postavite ovu vrijednost na Da ako želite da se CiviCRM poruke o pogreškama/ispravljanju pogrešaka pojave u drupalskim zapisnicima pogrešaka.

en: Set this value to Yes if you want to display a backtrace listing when a fatal error is encountered. This feature should NOT be enabled for production sites.
hr: Postavite ovu vrijednost na Da ako želite prikazati popis pozadine kada se pojavi fatalna pogreška. Ova značajka NE bi trebala biti omogućena za proizvodna mjesta.

en: Set this value to Yes if you want to use one of CiviCRM's debugging tools. This feature should NOT be enabled for production sites.
hr: Postavite ovu vrijednost na Da ako želite koristiti jedan od CiviCRM-ovih alata za ispravljanje pogrešaka. Ova značajka NE bi trebala biti omogućena za proizvodna mjesta.

en: Set this when you intend to manage trigger creation outside of CiviCRM
hr: Postavite ovo kada namjeravate upravljati stvaranjem okidača izvan CiviCRM-a

en: Set up a 'Dummy' Processor if you want to test Online Contribution pages or Event Registration pages prior to selecting and configuring a real payment processor. You can enter any values for User Name and Site URL.
hr: Postavite procesor "Lutka" ako želite testirati stranice mrežnih doprinosa ili stranice za registraciju događaja prije odabira i konfiguriranja stvarnog procesora plaćanja. Možete unijeti bilo koje vrijednosti za korisničko ime i URL web-mjesta.

en: Sets the default financial type for payments against this pledge.
hr: Postavlja zadanu financijsku vrstu za plaćanja u odnosu na ovo obećanje.

en: Setting Created Date
hr: Podešavanje kreirano datuma

en: Setting ID
hr: ID podešavanja

en: Setting Name
hr: Ime podešavanja

en: Setting to define the environment in which this CiviCRM instance is running.
hr: Postavka za definiranje okruženja u kojem se izvodi ova CiviCRM instanca.

en: Settings
hr: Postavke

en: Settings - %1 Integration
hr: Postavke - Integracija %1

en: Settings - CiviCase
hr: Postavke - CiviCase

en: Settings - CiviMail
hr: Postavke - CiviMail

en: Settings - Cleanup Caches and Update Paths
hr: Postavke – čišćenje predmemorija i putovi ažuriranja

en: Settings - Date
hr: Postavke - datum

en: Settings - Date Preferences
hr: Postavke - Preference datuma

en: Settings - Localization
hr: Postavke - lokalizacija

en: Settings - Mapping and Geocoding Providers
hr: Postavke – davatelji mapiranja i geokodiranja

en: Settings - Outbound Mail
hr: Postavke – izlazna pošta

en: Settings - Payment Processor
hr: Postavke - procesora plaćanja

en: Settings - Resource URLs
hr: Postavke – URL-ovi resursa

en: Settings - SMS Provider
hr: Podešavanja - SMS provajder

en: Settings - Scheduled Jobs
hr: Postavke - zakazani poslovi

en: Settings - Scheduled Jobs Log
hr: Postavke - evidencija zakazanih poslova

en: Settings - Search Preferences
hr: Podešavanja - postavke pretrage

en: Settings - Upload Directories
hr: Postavke – prijenos direktorija

en: Settings Saved
hr: Spremljene postavke

en: Settings for outbound email - either SMTP server, port and authentication or Sendmail path and argument.
hr: Postavke izlazne e-pošte - bilo SMTP poslužitelj, priključak i provjera autentičnosti ili Sendmail put i argument.

en: Setup
hr: Postavke

en: Setup a Personal Campaign Page - Step 2
hr: Postavljanje stranice osobne kampanje - korak 2

en: Sex
hr: Pol

en: Share With
hr: Podeli sa

en: Shared Address
hr: Deljena adresa

en: Shared addresses will not be removed or altered but will no longer be shared.
hr: Podeljene adrese neće biti uklonjene ni izmenjene, ali se više neće deliti.

en: Sheet Size
hr: Veličina lista

en: Sheet Size (w x h)
hr: Veličina lista (w=širina X=visina)

en: Shona
hr: Šona jezik

en: Short name
hr: Skraćeno ime

en: Short name of the case.
hr: Kratki naziv slučaja.

en: Should a pdf invoice be emailed automatically?
hr: Treba li PDF račun biti automatski poslan?

en: Should a person with this status be counted as a participant for the purpose of controlling the Maximum Number of Participants?
hr: Treba li osobu s tim statusom računati kao sudionika u svrhu kontrole maksimalnog broja sudionika?

en: Should activity emails be redacted? (Set "Default" to load setting from the legacy "Settings.xml" file.)
hr: Treba li redigirati e-poruke o aktivnostima? (Postavite postavku "Zadano" za učitavanje iz naslijeđene datoteke "Postavke.xml".)

en: Should membership transactions be processed separately
hr: Treba li članske transakcije obraditi zasebno

en: Should the acl cache be flushed by cron jobs or user actions
hr: Ako acl predmemoriju isperu poslovi cron ili korisničke akcije

en: Should the minimum contribution amount be automatically displayed after each premium description?
hr: Da li će minimalni iznos donacije biti prikazan posle svakog opisa nagrade?

en: Should the new template always use the selected Page Format?
hr: Da li novi šablon uvek koristi odabrani format strane?

en: Should the smart groups be flushed by cron jobs or user actions
hr: Ako pametne grupe budu isprane poslovima cron-a ili korisničkim akcijama

en: Should this status be considered a current membership in good standing. EXAMPLE: New, Current and Grace could all be considered 'current'.
hr: Ako se taj status smatra trenutnim članstvom u dobrom stanju. PRIMJER: Novi, sadašnji i grace mogli bi se smatrati "aktualnima".

en: Should we enable the auto-responder?
hr: Trebamo li omogućiti automatsku reakciju?

en: Should we expose the participant list? Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = participant_listing.
hr: Trebamo li izložiti popis sudionika? Implicitni FK za civicrm_option_value gdje option_group = participant_listing.

en: Should we forward replies back to the author?
hr: Trebamo li proslijediti odgovore autoru?

en: Should we track URL click-throughs for this mailing?
hr: Trebamo li pratiti klikove na URL-ove za ovu poštu?

en: Should we track when recipients open/read this mailing?
hr: Trebamo li pratiti kada primatelji otvore/pročitaju ovu poštu?

en: Show %1 entries
hr: Prikaži %1 unosa

en: Show ALL Cases with Upcoming Activities
hr: Prikaži SVE predmete sa predstojećim aktivnostima

en: Show Captcha On Profile
hr: Prikaži Captcha na profilu

en: Show Criteria
hr: Pokaži kriterije

en: Show Current and Upcoming Events
hr: Prikaži trenutne i nadolazeće događaje

en: Show Edit Link?
hr: Prilaži link za Uredi?

en: Show Inactive relationships
hr: Prikaži neaktivne odnose

en: Show Link to CMS User
hr: Prikaži link ka CMSu korisnika

en: Show Location
hr: Prikaži lokaciju

en: Show Location?
hr: Prikaži lokaciju?

en: Show My Cases
hr: Prikaži moje predmete

en: Show My Cases with Upcoming Activities
hr: Prikaži moje predmete sa predstojećim aktivnostima

en: Show Recurring Donation Start Date?
hr: Prikaži datum početka periodične donacije

en: Show Smart Groups on Demand
hr: Prikaži pametne grupe na zahtev

en: Show comments for this note.
hr: Prikaži komentare za ovu belešku.

en: Show large map
hr: Prikaži veliku kartu

en: Show my contribution in the public honor roll
hr: Prikaži moju donaciju u javnom spisku zaslužnih

en: Show my support in the public honor roll
hr: Pokažite moju podršku u javnoj počasnoj listi

en: Show no. of Top Donors
hr: Pokažite ne. glavnih donatora

en: Show/hide rows with the same data on each contact record.
hr: Prikažite/sakrijte redove sa istim podacima u svakom zapisu kontakta.

en: Showing %1 to %2 of %3 entries
hr: Prikazano %1 do %2 od %3 unosa

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
hr: Prikazano 0 do 0 od 0 unosa

en: Showing field as it will be displayed in a form.
hr: Prikazivanje polja na način na koji će biti prikazano u formularu.

en: Showing only Contacts starting with: '%1'
hr: Prikazani su samo kontakti koji započinju sa '%1'

en: Showing price set as it will be displayed within a form.
hr: Prikazivanje seta cena na način na koji će biti prikazan u formularu.

en: Showing the custom data group (fieldset) as it will be displayed within an edit form.
hr: Prikazuje grupu podrazumevanih podataka (set polja) onako kako će se prikazivati unutar formulara za uređivanje.

en: Showing this field as it will be displayed in an edit form.
hr: Prikazuje ovo polje na način na koji će se prikazivati u formularu za uređivanje.

en: Shows Bookkeeping Transactions Report
hr: Prikazuje izveštaj o knjigovodstvenim transakcijama

en: Shows activity statistics by type / date
hr: Prikazuje statistike aktivnosti po tipu / datumu

en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
hr: Prikaži donacije kontakata gde zasluga pripada druigim kontaktima.

en: Shows the Income Summary of events with Count.
hr: Daje kratak prikaz prihoda od događaja sa Brojem.

en: Shows the Participant list with Participant Count.
hr: Prikazuje listu učesnika sa brojem učesnika.

en: Sibling of
hr: Ravnopravni element

en: Sibling relationship.
hr: Odnos ravnopravnih elemenata.

en: Sic Code
hr: Sic kod

en: Sign
hr: Potpiši

en: Sign Petition
hr: Potpiši peticiju

en: Sign the Petition
hr: Potpiši peticiju

en: Sign up Button
hr: Gumb za prijavu

en: Signature
hr: Potpis

en: Signature (HTML)
hr: Potpis (HTML)

en: Signature (Text)
hr: Potpis (Tekst)

en: Signature HTML
hr: Potpis HTML

en: Signature Html
hr: Potpis HTML

en: Signature Label
hr: Oznaka za potpis

en: Signature Text
hr: Potpis - tekst

en: Signature is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
hr: Potpis nije podešeno u Administracija &raquo;  Sistemska podešavanja &raquo;  Procesori uplata

en: Signatures
hr: Potpisi

en: Similar Contact Found
hr: Sličan kontakt pronađen

en: Similar Contacts Found
hr: Slični kontakti pronađeni

en: Simple Event Name Badge
hr: Jednostavni bedž sa imenom događaja

en: Simple mail limit
hr: Jednostavno ograničenje pošte

en: Simple values such as numbers, true, false and null.
hr: Jednostavne vrijednosti kao što su brojevi, istinito, netočno i null.

en: SimpleXML support
hr: SimpleXML podrška

en: SimpleXML support not included in PHP.
hr: SimpleXML podrška nije uključena u PHP

en: Sindhi
hr: SIndi jezik

en: Single client per case
hr: Jedan klijent po slučaju

en: Single-line input field (text or numeric)
hr: Polje za unos - jedna linija (tekstualni ili numerički unos)

en: Sinhala, Sinhalese
hr: Sinhalski jezik

en: Site Administrators: This error may indicate that users are accessing this page using a domain or URL other than the configured Base URL. EXAMPLE: Base URL is http://example.org, but some users are accessing the page via http://www.example.org or a domain alias like http://myotherexample.org.
hr: Administratori sajtova: Ova greška može da ukazuje da korisnici pristupaju ovoj stranici koristeći domen ili URL koji nije konfigurisani Osnovni URL. PRIMER: Osnovni URL je http://example.org, ali neki korisnici pristupaju stranici koristeći http://www.example.org ili alijas domena kao što je http://myotherexample.org.

en: Site Configuration and Registration
hr: Konfiguracija i registracija web-mjesta

en: Site Preferences
hr: Preference web-mjesta

en: Site URL
hr: Webstranice URL

en: Site URL is not set for this payment processor
hr: URL vebsajta nije podešen za ovaj procesor uplata

en: Size of "Recent Items" stack
hr: Veličina stoga "Nedavne stavke"

en: Skip
hr: Preskoči

en: Skip Participant
hr: Preskoči sudionika

en: Skipped Donation
hr: Preskočena donacija

en: Slovak
hr: Slovački jezik

en: Slovene
hr: Slovenački jezik

en: Smart Group
hr: Smart grupa

en: Smart Group ID
hr: ID pametne grupe

en: Smart Group Refresh Mode
hr: Način osvježavanja pametne grupe

en: Smart Groups
hr: Smart grupe

en: Smart group cache timeout
hr: Prekoračenje vremena predmemorije pametne grupe

en: Smarty Debug Window
hr: Pametni prozor za ispravljanje pogrešaka

en: Sms Provider Internal Name
hr: Interno ime SMS provajdera

en: Snippet type %1 is unrecognized
hr: Nije prepoznat tip snippeta %1

en: Snooze Status Notifications Until
hr: Odloži obaveštenja o statusu do

en: Social Sharing
hr: Deljenje na društvenim mrežama

en: Social media links will be included on the Contribution Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in contribution receipt emails.
hr: Linkovi za društvene mreže će biti uključeni na stranicu sa zahvalnicom, recite prijatelju stranicu (ukoliko je uključena), kao i u emailovima sa potvrdama.

en: Social media links will be included on the Event Info page, Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in event confirmation emails.
hr: Veze na društvene medije bit će uključene na stranicu s informacijama o događaju, stranicu s zahvalom, stranicu Reci prijatelju (ako je omogućeno) i u e-porukama s potvrdom događaja.

en: Soft Contribution Currency
hr: Valuta zasluge

en: Soft Contribution Display on PCP
hr: Prikaz zasluge na stranici lične kampanje

en: Soft Contribution PCP Nickname
hr: Zasluga na stranici lične kampanje - nadimak

en: Soft Contribution PCP Note
hr: Zasluga na stranici lične kampanje - beleška

en: Soft Credit
hr: Zasluga

en: Soft Credit Aggregate
hr: Mekani kreditni agregat

en: Soft Credit Amount
hr: Iznos povoljnog kredita

en: Soft Credit Amount Stats
hr: Statistika mekog iznosa kredita

en: Soft Credit Contact ID
hr: Zasluga ID kontakta

en: Soft Credit Email
hr: E-mail povoljnog kredita

en: Soft Credit For
hr: povoljni kredit za

en: Soft Credit For Contact ID
hr: Zasluga za ID kontakta

en: Soft Credit For Contribution ID
hr: Zasluga za ID donacije

en: Soft Credit Name
hr: Naziv povoljnog kredita

en: Soft Credit Phone
hr: Telefon povoljnog kredita

en: Soft Credit Report
hr: Izveštaj zasluga

en: Soft Credit Role
hr: Zasluga - uloga

en: Soft Credit To
hr: Zasluga ka

en: Soft Credit Type
hr: Tip zasluge

en: Soft Credit Types
hr: Tipovi zasluga

en: Soft Credit amount
hr: Iznos mekog kredita

en: Soft Credits
hr: Zasluge

en: Soft Credits Count
hr: Broj mekih kredita

en: Soft Credits Only
hr: Samo blagi krediti

en: Soft credit amount cannot be more than the total amount.
hr: Iznos zasluge ne može biti veći od ukupne sume.

en: Soft credit amount should not be greater than the total amount
hr: Iznos povoljnog kredita ne smije biti veći od ukupnog iznosa

en: Soft credits
hr: Zasluge

en: Sold out
hr: Rasprodato

en: Sold out:
hr: Prodano:

en: Solicited
hr: Prikupljeno

en: Somali
hr: Somalski jezik

en: Some Fields Excluded
hr: Neka polja su isključena

en: Some apis support a special syntax to allow other operators for "get" type actions. Choosing a different operator will automatically use this syntax, although it may not work with every api.
hr: Neki apis podržavaju posebnu sintaksu koja drugim operatorima omogućuje akcije vrste "dohvati". Odabir drugog operatora automatski će koristiti ovu sintaksu, iako možda neće raditi sa svakim api-jem.

en: Some callback URLs are being migrated to a different style. During the transition, you may indicate a preferred style, such as:
hr: Neki URL-ovi povratnog poziva migriraju se u drugi stil. Tijekom prijelaza možete naznačiti preferirani stil, kao što su:

en: Some fields are loaded as 'readonly' as they have been set (overridden) in civicrm.settings.php.
hr: Neka polja se učitavaju kao 'readonly' zato što su tako podešena u civicrm.settings.php.

en: Some modules define permissions, but the CMS cannot store them: %1
hr: Neki moduli definišu dozvole ali CMS ne može da ih sačuva: %1

en: Some of the profile fields cannot be configured for this page.
hr: Neka profilna polja ne mogu biti podešena za ovu stranicu.

en: Some of the selected activities are not editable.
hr: Neke od odabranih aktivnosti se ne mogu urediti.

en: Some old files could not be removed. Please remove them.
hr: Neki stari fajlovi ne mogu biti uklonjeni. Molimo vas da ih ručno uklonite.

en: Some organizations find it useful to be able to connect Organization contacts to Groups (one-to-one relationship) to represent a multi-org hierarchy. The org contact holds info about the org itself (name, location, etc.) and the group holds other sub-groups/contacts related to that group (employees, alumni, online activists, members, etc.).
hr: Neke organizacije smatraju da je mogućnost povezivanja kontakata organizacije sa grupama korisna (odnos jedan-na-jedan) da bi se predstavila multiorganizaciona hijerarhija. Kontakt organizacije zadržava informacije o samoj organizaciji (ime, lokacija itd.), a grupa drži druge podgrupe/kontakte vezane za tu grupu (zaposleni, alumni, onlajn aktivisti, članovi itd.).

en: Some organizations find it useful to create a hierarchy of groups. In CiviCRM, this is done by creating one or more "Parent" groups and then assigning other groups to them. When a user sends a mailing to a "Parent", or searches for contacts in a "Parent" - all contacts in the associated child groups are automatically included.
hr: Neke organizacije smatraju da je korisno kreirati hijararhiju grupa. U programu CiviCRM, ovo se postiže kreiranjem jedne ili više 'nadređenih' grupa, a zatim dodeljivanjem drugih grupa u njih. Kada korisnik pošalje mailing 'nadređenoj' grupi ili kada pretraži kontakte u 'nadređenoj' grupi, svi kontakti u povezanim podređenim grupama biće automatski obuhvaćeni.

en: Someone has just donated to your personal campaign page
hr: Netko je upravo donirao na stranicu vaše osobne kampanje

en: Sorry
hr: Žao nam je

en: Sorry an error occurred
hr: Greška

en: Sorry an error occurred and your information was not saved
hr: Došlo je do greške, i vaše informacije nisu sačuvane

en: Sorry but we are not able to provide this at the moment.
hr: Nažalost, ovo nije trenutno dostupno.

en: Sorry, currently only %1 spaces are available for this option.
hr: Žao nam je, trenutno su samo %1 stempovi dostupni za ovu opciju.

en: Sorry, currently only a single space is available for this option.
hr: Nažalost, trenutno je samo jedno mjesto dostupno za ovu opciju.

en: Sorry, it looks like this event only has %2 spaces available, and you are trying to register %1 participants. Please change your selections accordingly.
hr: Nažalost, čini se da ovaj događaj ima samo %2 sdostupnih tempova, a vi pokušavate registrirati %1 sudionika. U skladu s tim promijenite svoje odabire.

en: Sorry, this option is currently sold out.
hr: Izvinite, ova opcija je trenutno rasprodata.

en: Sort Name
hr: Ime za sortiranje

en: Sort name format for individual contact display names.
hr: Oblik sortiranja naziva za pojedinačna imena za prikaz kontakata.

en: Sorting
hr: Sortiranje

en: Source
hr: Izvor

en: Source Code
hr: Izvorni kod

en: Source Contact
hr: Izvorni kontakt

en: Source Contact ID
hr: ID izvornog kontakta

en: Source Email
hr: Izvorna e-pošta

en: Source Name
hr: Naziv izvora

en: Source Phone
hr: Izvorni telefon

en: Source Record
hr: Izvorni zapis

en: Source Record ID
hr: ID izvornog zapisa

en: Source Type
hr: Vrsta izvora

en: Source for this registration (if applicable).
hr: Izvor za ovu registraciju (ako je primjenjivo).

en: Source of the relationship
hr: Izvor ove veze

en: Source of this event registration.
hr: Izvor registracije ovog događaja.

en: Source of this membership. This value is searchable.
hr: Izvor ovog članstva. Ta se vrijednost može pretraživati.

en: Southern Sotho
hr: Južni Soto jezik

en: Space between labels.
hr: Razmak između naljepnica.

en: Spanish; Castilian (Mexico)
hr: Španski jezik; kastiljanski (Meksiko)

en: Spanish; Castilian (Puerto Rico)
hr: Španski jezik; kastiljanski (Portoriko)

en: Spanish; Castilian (Spain)
hr: Španski jezik; kastiljanski (Španija)

en: Speaker
hr: Govornik

en: Special Relationships
hr: Posebni odnosi

en: Special symbols include:
hr: Posebni simboli uključuju:

en: Specific Calendar Date
hr: Specifičan datum

en: Specific contact
hr: Specifičan kontakt

en: Specific day of Month
hr: Specifičan dan u mesecu

en: Specify FROM Name and Email
hr: Navedite IME POŠILJATELJa i e-poštu

en: Specify SQL Query
hr: Definiši SQL upit

en: Specify the Report if it is belongs to any component like "CiviContribute"
hr: Navedite izvješće ako pripada bilo kojoj komponenti kao što je "CiviContribute"

en: Spool
hr: Bobina

en: Spool ID
hr: ID špule

en: Spools
hr: Kalemi

en: Spousal relationship.
hr: Supružnički odnos.

en: Spouse of
hr: Suprug/a

en: Spread the word about this fundraising page (%1). Add your personal message below. A link to the fundraising page will be automatically included in the email.
hr: Proširite vest o ovoj stranici za prikupljanje sredstava (%1). Dodajte svoju poruku ispod. Link ka stranici za prikupljanje stedstava će biti automatski uključen u email.

en: Sr.
hr: Stariji

en: Stack Trace
hr: Praćenje stoga

en: Staff Member
hr: Zaposlenik

en: Staff Relationship
hr: Odnos s osobljem

en: Standalone
hr: Samostalan

en: Standalone Form or Directory
hr: Samostalni formular ili direktorijum

en: Start
hr: Početak

en: Start Action Condition
hr: Početna akcija uslov

en: Start Action Date
hr: Početna akcija datum

en: Start Action Offset
hr: Početna akcija Offset

en: Start Action Unit
hr: Početna akcija jedinica

en: Start Adjustment
hr: Započni prilagodbu

en: Start Date
hr: Početni datum

en: Start Event
hr: Započni događaj

en: Start Event Adjust Interval
hr: Interval prilagodbe početnog događaja

en: Start Event Adjust Unit
hr: Pokreni jedinicu za prilagodbu događaja

en: Start Event Adjustment
hr: Pokreni prilagodbu događaja

en: Start Offset
hr: Početni offset

en: Start date
hr: Datum početka

en: Start date cannot be earlier than the current time.
hr: Datum početka ne može biti pre trenutnog vremena.

en: Start date for premium
hr: Početni datum za nagradu

en: Start date must be set if end date is set.
hr: Datum početka mora biti postavljen ako je postavljen datum završetka.

en: Start date must be the same or later than Member since.
hr: Datum početka mora biti isti ili kasniji od člana od tada.

en: Start scrolling
hr: Započni pomicanje

en: Started
hr: Započeto

en: Started at
hr: Početak

en: Starts
hr: Počinje

en: Starts with
hr: Počinje s

en: State
hr: Država

en: State (Home)
hr: Država (kuća)

en: State / Province
hr: Država / pokrajina

en: State Abbreviation
hr: Skraćenica za državu

en: State ID
hr: ID Države

en: State or province <strong>abbreviation</strong>.
hr: Kratica države ili <strong>pokrajine</strong>.

en: State or province <strong>full name</strong>.
hr: <strong>Puno ime države ili pokrajine</strong>.

en: State province
hr: država pokrajina

en: State/Prov
hr: Država/Pokrajina

en: State/Province
hr: Država/Pokrajina

en: State/Province %1 %2 %3
hr: Država/Pokrajina %1 %2 %3

en: State/Province does not match the selected Country
hr: Država/pokrajina se ne polapa sa odabranom zemljom

en: State/province listings are populated dynamically based on the selected Country for all standard contact address editing forms, as well as for <strong>Profile forms which include both a Country and a State/Province field</strong>.  This setting controls which countries' states and/or provinces are available in the State/Province selection field <strong>for Custom Fields</strong> or for Profile forms which do NOT include a Country field.
hr: Popisi država/pokrajina popunjavaju se dinamički na temelju odabrane zemlje za sve standardne obrasce za uređivanje adresa kontakta, kao i za <strong>obrasce profila koji uključuju i državu i polje Država/Pokrajina</strong>.  Ova postavka kontrolira koje su države i/ili pokrajine zemalja dostupne u polju odabira države/pokrajine <strong>za prilagođena polja</strong> ili za obrasce profila koji NE uključuju polje Država.

en: Static
hr: Statično

en: Statistics
hr: Statistika

en: Status Alerts
hr: Upozorenja o stanju

en: Status Check Name
hr: Ime provere statusa

en: Status Class
hr: Klasa statusa

en: Status Label
hr: Oznaka statusa

en: Status Override
hr: Nadjačavanje stanja

en: Status Override End Date
hr: Stanje nadjačavanje datuma završetka

en: Status Override?
hr: Nadjačavanje stanja?

en: Status Preference ID
hr: ID podešavanja statusa

en: Status Preferences
hr: Podešavanja statusa

en: Status Rules values were not numeric.
hr: Vrednosti za pravila statusa nisu numeričke.

en: Status Type
hr: Vrsta statusa

en: Status Updated
hr: Stanje je ažurirano

en: Status class is a required field
hr: Klasa statusa je obavezno polje

en: Status of this membership.
hr: Status ovog članstva.

en: Status overridden?
hr: Status redefinisan?

en: Status range begins this many units from start_event.
hr: Raspon stanja započinje ovoliko jedinica iz start_event.

en: Status range ends this many units from end_event.
hr: Raspon stanja završava ovoliko jedinica iz end_event.

en: Step 1
hr: Korak 1

en: Step 2
hr: Korak 2

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Stop scrolling
hr: Prekini pomicanje

en: Store both US (zip5) AND international postal codes. App is responsible for country/region appropriate validation.
hr: Sadrži US (zip5) i internacionalne poštanske brojeve. Aplikacija je zadužena za validaciju odgovarajućih kodova zemlje/regiona.

en: Store computed JS/CSS content in cache files? (Note: In "Auto" mode, the "Debug" setting will determine whether to activate the cache.)
hr: Pohranite izračunati JS/CSS sadržaj u datoteke predmemorije? (Napomena: U načinu "Automatsko" postavka "Ispravljanje pogrešaka" odredit će hoće li aktivirati predmemoriju.)

en: Street
hr: Ulica

en: Street Address
hr: Ulica i broj

en: Street Address (Home)
hr: Ulica i broj (kuća)

en: Street Address (if present)
hr: Adresa ulice (ako je uneta)

en: Street Address 1
hr: Adresa ulice 1

en: Street Address 2
hr: Adresa ulice 2

en: Street Address Parsing
hr: Parsiranje adrese

en: Street Addresses Parsed: %1
hr: Adresa ulice raščlanjena: %1

en: Street Direction Prefix
hr: Prefiks smera ulice

en: Street Direction Suffix
hr: Sufiks smera ulice

en: Street Editing
hr: Uređivanje ulice

en: Street Name
hr: Ime ulice

en: Street Number
hr: Kućni broj

en: Street Number Suffix
hr: Sufiks broja ulice

en: Street Number is even
hr: Kućni broj je paran

en: Street Number is odd
hr: Kućni broj je neparan

en: Street Type
hr: Tip ulice

en: Street Unit
hr: Deo ulice

en: Street address parsing
hr: Parsiranje adrese

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box
hr: Broj ulice, ime ulice, stan/apartman ILI poštanski fah

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box.
hr: Broj ulice, ime ulice, stan/apartman ILI poštanski fah.

en: Street#
hr: Ulica#

en: Strings. You may include quotes around the string to ensure it's not interpreted otherwise, e.g. "false".
hr: Nizova. Možete uključiti navodnike oko niza kako biste bili sigurni da se ne tumači drugačije, npr. "netočno".

en: Style
hr: Stil

en: Sub Total
hr: Podzbir

en: Sub Type
hr: Podtip

en: Sub-Type
hr: Podtip

en: SubTotal
hr: Međuzbroj

en: Subevent Slot Label ID
hr: ID oznake utora poddogađaja

en: Subevent slot label. Implicit FK to civicrm_option_value where option_group = conference_slot.
hr: Oznaka mjesta za poddogađaj. Implicitni FK za civicrm_option_value gdje option_group = conference_slot.

en: Subject
hr: Sadržaj

en: Subject (A)
hr: Predmet (A)

en: Subject (B)
hr: Predmet (B)

en: Subject Label
hr: Oznaka predmeta

en: Subject Line
hr: Predmet

en: Subject Line of the mailing
hr: Predmet ovog mailinga

en: Subject Only
hr: Samo predmet

en: Subject Tokens
hr: Tokeni za predmet

en: Subject is a required field.
hr: Predmet je obavezno polje.

en: Subject of email
hr: Predmet e-pošte

en: Subject of mailing
hr: Predmet mailinga.

en: Subject of the last activity in the case
hr: Predmet posljednje aktivnosti u predmetu

en: Subject of the last completed activity in the case
hr: Predmet posljednje dovršene aktivnosti u predmetu

en: Subject, location, date/time and description fields are provided for all activity types. You can add custom fields for tracking additional information about activities <a href='%1'>here</a>.
hr: Polja predmet, mjesto, datum/vrijeme i opis navedena su za sve vrste aktivnosti. Ovdje možete dodati prilagođena polja za praćenje dodatnih informacija o <a href='%1'>aktivnostima</a>.

en: Subject:
hr: Naslov:

en: Subject: %1
hr: Predmet: %1

en: Submit
hr: podnijeti

en: Submit Button Text
hr: Tekst - dugmeta za dostavljanje

en: Submit Credit Card Contribution
hr: Pošalji donaciju kreditnom karticom

en: Submit Credit Card Event Registration
hr: Pošaljite registraciju događaja kreditne kartice

en: Submit Credit Card Membership
hr: Pošalji članstvo na kreditnoj kartici

en: Submit Credit Card Payment by: %1
hr: Dostavi uplatu kreditnom karticom od: %1

en: Submit Credit Card payment
hr: Pošaljite plaćanje kreditnom karticom

en: Submit Mailing
hr: Pošalji slanje primatelja e-pošte

en: Submit Mass SMS
hr: Pošalji masovni SMS

en: Submit Time
hr: Vrijeme slanja

en: Submit and Approve Mailing
hr: Slanje i odobravanje primatelja e-pošte

en: Submit final mailing
hr: Pošalji konačnu poštu

en: Submitted
hr: Poslano

en: Submitted For
hr: Dostavljeno za

en: Submitted For:
hr: Dostavljeno za:

en: Submitted Form Values
hr: Poslani sadržaj forme

en: Submitted by %1
hr: Dostavlja %1

en: Submitted form values for this report
hr: Poslane vrijednosti obrasca za ovo izvješće

en: Submitted form values for this search
hr: Vrednosti poslatog formulara za ovu pretragu

en: Submitting...
hr: Slanje...

en: Subscribe
hr: Prijava na listu

en: Subscribe Message
hr: Poruka za prijavu

en: Subscribe URL (Action)
hr: URL pretplate (akcija)

en: Subscribe to Green Times
hr: Pretplatite se na Green Times

en: Subscribe to Mailing List - %1
hr: Pretplati se na popis primatelja - %1

en: Subscribe via web page
hr: Prijava putem vebsajta

en: Subscribe/unsubscribe from mailing list group
hr: Pretplatite se/otkažite pretplatu iz grupe popisa primatelja e-pošte

en: Subscribes
hr: Pretplatnici

en: Subscription Confirmation Request
hr: Zahtev za potvrdu pretplate/prijave

en: Subscription or Service Settings
hr: Podešavanja pretplate ili usluge

en: Subscription payment failed - %1
hr: Uplata pretplate neuspešna - %1

en: Subtotal
hr: Podzbir

en: Subtype
hr: Podtip

en: Success
hr: Uspeh

en: Success Rate
hr: Stopa uspjeha

en: Successful
hr: Uspješan

en: Successful Deliveries
hr: Uspješne isporuke

en: Successfully Copied
hr: Uspešno kopiranje

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Suffix (if present)
hr: Sufiks (ukoliko je prisutan)

en: Suffix for PHP class name implementation
hr: Sufiks za implementaciju naziva PHP klase

en: Suggested Message
hr: Preporučena poruka

en: Suggestions:
hr: Predlozi/sugestije:

en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
hr: Rezimira prikupljenu sumu i broj donatora za svaku stranicu lične kampanje.

en: Summary
hr: Zbir

en: Summary Overlay
hr: Prekrivanje kratkog pregleda

en: Summary of All Cases
hr: Sažetak svih slučajeva

en: Summary of Involvement
hr: Kratak pregled angažovanja

en: Summary statistics for mailings
hr: Kratak pregled statistika mailinga

en: Sundanese
hr: Sundski jezik

en: Supervised
hr: Sa nadzorom

en: Supplemental Address
hr: Dopunska adresa

en: Supplemental Address 1
hr: Dopunska adresa 1

en: Supplemental Address 2
hr: Dopunska adresa 2

en: Supplemental Address 3
hr: Dopunska adresa 3

en: Supplemental Address Information, Line 1
hr: Dopunska adresa polje 1

en: Supplemental Address Information, Line 2
hr: Dopunska adresa polje 2

en: Supplemental Address Information, Line 3
hr: Dopunska adresa polje 3

en: Supplemental Street Address
hr: Dopunska adresa

en: Supplemental Street Address such as Apartment or Suite Number or Department
hr: Dopunska adresa kao broj stana itd

en: Supplemental address 1 (line is skipped if empty).
hr: Dodatna adresa 1 (redak se preskače ako je prazan).

en: Supplemental address 2 (line is skipped if empty).
hr: Dodatna adresa 2 (redak se preskače ako je prazan).

en: Supplemental address 3 (line is skipped if empty).
hr: Dodatna adresa 3 (redak se preskače ako je prazan).

en: Supplemental address info, e.g. c/o, department name, building name, etc.
hr: Info za dopunsku adresu, npr. ime odeljenja, zgrade itd.

en: Supplementary Address Field 1
hr: Polje dodatne adrese 1

en: Supplementary Address Field 2
hr: Polje dodatne adrese 2

en: Supplementary Address Field 3
hr: Polje dodatne adrese 3

en: Support
hr: Podrška

en: Support Recurring Intervals
hr: Podrška za periodične intervale

en: Support for Image URL will be dropped in the future. Please select an icon instead.
hr: Podrška za URL slike bit će odbačena u budućnosti. Umjesto toga odaberite ikonu.

en: Support recurring intervals
hr: Podržani intervali periodičnih donacija

en: Supported Languages
hr: Podržani jezici

en: Supported file formats: %1
hr: Podržani formati fajlova: %1

en: Supported pledge frequencies
hr: Podržane učestalosti obaveze

en: Supported recurring units
hr: Podržane jedinice periodičnih donacija

en: Supporter
hr: Podupiratelj

en: Supporter Contact Subtype
hr: Podvrsta kontakta suradnika

en: Supporter Contact Type
hr: Vrsta kontakta za podršku

en: Supporter Name
hr: Ime navijača

en: Supporter Profile
hr: Profil pristalice

en: Supporter Profile ID
hr: ID profila navijača

en: Supporter profile is a required field.
hr: Profil navijača je obavezno polje.

en: Supporter profile is not set for this Personal Campaign Page or the profile is disabled. Please contact the site administrator if you need assistance.
hr: Profil navijača nije postavljen za ovu stranicu osobne kampanje ili je profil onemogućen. Ako vam je potrebna pomoć, obratite se administratoru web-mjesta.

en: Supports Multiple Records
hr: Podržava višestruke zapise

en: Survey
hr: Istraživanje

en: Survey - %1
hr: Anketa - %1

en: Survey / Petition
hr: Anketa / Peticija

en: Survey Dashboard
hr: Kontrolna tabla ankete

en: Survey Hold Duration
hr: Trajanje zadržavanja ankete

en: Survey ID
hr: ID ankete

en: Survey Interviewer - %1
hr: Anketar - %1

en: Survey Is Active
hr: Anketa je aktivna

en: Survey Modified On
hr: Anketa modifikovana

en: Survey Report
hr: Anketa - izveštaj

en: Survey Report (Detail)
hr: Anketa - izveštaj (detaljni)

en: Survey Responses
hr: Anketa odgovori

en: Survey Result
hr: Anketa - Rezultat

en: Survey Status - %1
hr: Anketa - Status - %1

en: Survey Title
hr: Naslov ankete

en: Survey Title = %1
hr: Naslov ankete = %1

en: Survey Type
hr: Tip ankete

en: Survey Type ID
hr: ID tipa ankete

en: Survey id.
hr: ID ankete

en: Survey(s)
hr: Anketa(e)

en: Surveys
hr: Ankete

en: Swahili
hr: Svahili

en: Swap Target and Assignee Contacts
hr: Zameni kontakte cilja i kontakte asignata

en: Swati
hr: Svati jezik

en: Swedish
hr: Švedski

en: Switch to APIv4
hr: Prijeđi na APIv4

en: Sybunt Report
hr: Sybuntovo izvješće

en: Symbolic name which referenced in the fields
hr: Simbolično ime koje se navodi u poljima

en: Sync CMS Email
hr: Sinkronizacija CMS e-pošte

en: Synchronize %1 Users
hr: Sinkroniziraj %1 korisnika

en: Synchronize CiviMember Membership Types to Drupal Roles now
hr: Sinhronizacija tipova CiviMember članstava sa Drupal ulogama

en: Synchronize Complete
hr: Sinkronizacija završena

en: Synchronize Users to Contacts:
hr: Uskladi korisnike sa kontaktima:

en: Synchronize when Drupal cron is ran. This action will be performed on all users and contacts.
hr: Sinhronizuj kada se Drupal cron pokrene. Ova akcija će biti izvršena na svim korisinicima i kontaktima.

en: Synchronize when membership is updated.
hr: Sinhronizuj kada se članstvo ažurira.

en: Synchronize whenever a user logs in or logs out. This action is performed only on the user logging in or out.
hr: Sinhronizuj kada god se korisnik uloguje ili izloguje. Ova akcija će biti izvršena samo kada se korisnik uloguje ili izloguje.

en: Syntax error: input should be valid JSON or a quoted string.
hr: Pogreška sintakse: unos bi trebao biti valjan JSON ili citirani niz.

en: System Installed
hr: Instaliran sustav

en: System Log ID
hr: ID sistemskog loga

en: System Log Message
hr: Poruka sistemskog loga

en: System Queue ID
hr: ID reda čekanja sustava

en: System Settings
hr: Postavke sustava

en: System Status: Ok
hr: Status sistema: Ok

en: System Workflow Message Templates
hr: Predlošci poruka tijeka rada sustava

en: System Workflow Messages
hr: Poruke tijeka rada sustava

en: System default language
hr: Sistemski jezik

en: System workflow message templates are used to generate the emails sent to constituents and administrators for contribution receipts, event confirmations and many other workflows. You can customize the style and wording of these messages here.
hr: Predlošci poruka tijeka rada sustava koriste se za generiranje e-pošte poslane biračima i administratorima za potvrde o doprinosima, potvrde događaja i mnoge druge tijekove rada. Stil i tekst ovih poruka možete prilagoditi ovdje.

en: TIP - Matching Activities to Contact Records
hr: SAVET – Uparivanje aktivnosti sa zapisima kontakata

en: TOTAL
hr: UKUPNO

en: TOTAL %1
hr: UKUPNO %1

en: TOTAL %1 %2%
hr: UKUPNO %1 %2%

en: TOTAL NO %1
hr: UKUPAN BROJ %1

en: Tab with table
hr: Kartica sa tabelom

en: Table Layout
hr: Izgled tabele

en: Table Name
hr: Ime tabele

en: Table of the object joined to the ACL Role (Contact or Group)
hr: Tabela objekta pridruženog ACL unosu (Kontakt ili grupa)

en: Table of the object possessing this ACL entry (Contact, Group, or ACL Group)
hr: Tablica objekta koji posjeduje ovaj ACL unos (kontakt, grupa ili ACL grupa)

en: Tables For Select Clause
hr: Tabele za izraz Izaberite

en: Tables For Where Clause
hr: Tabele za izraz Gde

en: Tabular
hr: Tablični

en: Tag
hr: Oznaka

en: Tag %1 %2
hr: Oznaka %1 %2

en: Tag '%1' already exists.
hr: Tag '%1' već postoji.

en: Tag - add to activities
hr: Tag - dodaj u aktivnosti

en: Tag - add to contacts
hr: Tag - dodaj u kontakte

en: Tag - remove from activities
hr: Tag - ukloni iz aktivnosti

en: Tag - remove from contacts
hr: Tag - ukloni iz kontakata

en: Tag Activities
hr: Taguj aktivnosti

en: Tag Activities (Remove)
hr: Taguj aktivnosti (ukloni)

en: Tag Contact
hr: Taguj kontakt

en: Tag Contact(s)
hr: Taguj kontakt(e)

en: Tag Contact(s) (Remove)
hr: Taguj kontakt(e) (Ukloni)

en: Tag Contacts
hr: Taguj kontakte

en: Tag Created Date
hr: Tag kreiran datuma

en: Tag ID
hr: ID taga

en: Tag Name
hr: Ime taga

en: Tag Set
hr: Set tagova

en: Tag Set for %1
hr: Set tagova za %1

en: Tag Set for %1 (created %2 by %3).
hr: Set tagova za %1 (Kreirano %2 %3).

en: Tag Sets
hr: Setovi tagova

en: Tag Tree
hr: Glavna struktura tagova

en: Tag Used For
hr: Tag se koristi za

en: Tag for Unconfirmed Petition Signers
hr: Oznaka za nepotvrđene potpisnike peticije

en: Tag imported records
hr: Taguj importovane zapise

en: Tag(s)
hr: Oznaka(e)

en: Tagalog
hr: Tagalog jezik

en: Tagged %1
hr: Označen %1

en: Tagged %1 %2
hr: Tagovano %1 %2

en: Tagged Imported Contacts
hr: Taguj importovane kontakte

en: Tags
hr: Obilježja

en: Tags and Groups
hr: Tagovi i grupe

en: Tags are a convenient way to categorize data (%1).
hr: Tagovi su odličan način za kategorizaciju podataka (%1).

en: Tags can be assigned to any contact record, and are a convenient way to find contacts. You can create as many tags as needed to organize and segment your records.
hr: Oznake se mogu dodijeliti bilo kojem zapisu kontakta i prikladan su način pronalaženja kontakata. Možete stvoriti onoliko oznaka koliko je potrebno za organiziranje i segmentiranje zapisa.

en: Tahitian
hr: Tahićanski jezik

en: Tajik
hr: Tadžički jezik

en: Tamil
hr: Tamilski jezik

en: Target
hr: Cilj

en: Target Birth Date
hr: Ciljni datum rođenja

en: Target Contact
hr: Ciljani kontakt

en: Target Contact Group
hr: Grupa ciljanih kontakata

en: Target Contact ID
hr: ID ciljanog kontakta

en: Target Contact(s) in Group
hr: Ciljani kontakt(i) u grupi

en: Target Email
hr: Ciljna e-pošta

en: Target Entity
hr: Ciljni entitet

en: Target Entity ID
hr: ID ciljnog entiteta

en: Target Gender
hr: Ciljni spol

en: Target Name
hr: Ciljni naziv

en: Target Phone
hr: Ciljni telefon

en: Task
hr: Zadatak

en: Tatar
hr: Tatarski jezik

en: Tax Amount
hr: Iznos poreza

en: Tax Display Settings
hr: Podešavanje prikaza poreza

en: Tax Financial Account?
hr: Porezni financijski račun?

en: Tax Label
hr: Oznaka poreza

en: Tax Rate
hr: Stopa poreza

en: Tax Rate Should be between 0 - 100
hr: Porezna stopa treba biti između 0 - 100

en: Tax Term
hr: Porezni uvjeti

en: Tax Total
hr: Ukupno poreza

en: Tax-Deductible?
hr: Gnu?

en: Taxable accounts should have Financial Account Type set to Liability.
hr: Oporezivi računi trebali bi imati vrstu financijskog računa postavljenu na Odgovornost.

en: Tell A Friend Limit
hr: Recite ograničenju prijatelja

en: Tell Friend is disable for this Personal Campaign Page
hr: Opcija Recite prijateljima je isključena za ovu Stranicu lične kampanje.

en: Tell Friends
hr: Recite prijateljima

en: Tell a Friend
hr: Reci prijateljima

en: Tell a Friend Enabled?
hr: Recite prijatelju omogućeno?

en: Tell a Friend enabled?
hr: Recite prijatelju uključeno?

en: Tell a Friend gives registering participants an easy way to spread the word about this event. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
hr: Opcija Recite prijatelju nudi učesnicima koji se registruju mogućnost da na lak način podele ovaj događaj. Na stranici sa zahvalnicom za registraciju nalaziće se link koji vodi na formular gde učesnici mogu uneti email adrese svojih prijatelja uz personalizovanu poruku. CiviCM će zabeležiti ove aktivnosti posredovanja i dodaće njihove prijatelje u vašu bazu.

en: Tell a Friend gives registering pledge signers an easy way to spread the word about this pledge. The registration thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
hr: Opcija Recite prijatelju nudi potpisnicima obaveze koji se registruju mogućnost da na lak način podele ovu obavezu. Na stranici sa zahvalnicom za registraciju nalaziće se link koji vodi na formular gde učesnici mogu uneti email adrese svojih prijatelja uz personalizovanu poruku. CiviCM će zabeležiti ove aktivnosti posredovanja i dodaće njihove prijatelje u vašu bazu.

en: Tell a Friend gives your contributors an easy way to spread the word about this fundraising campaign. The contribution thank-you page will include a link to a form where they can enter their friends' email addresses, along with a personalized message. CiviCRM will record these solicitation activities, and will add the friends to your database.
hr: Opcija Recite prijatelju nudi vašim donatorima mogućnost da na lak način podele priču o ovoj kampanji za prikupljanje sredstava. Na stranici sa zahvalnicom za donaciju nalaziće se link koji vodi na formular gde vaši donatori mogu uneti email adrese svojih prijatelja uz personalizovanu poruku. CiviCM će zabeležiti ove aktivnosti posredovanja i dodaće njihove prijatelje u vašu bazu.

en: Tell people why this campaign is important to you.
hr: Recite ljudima zašto vam je ova kampanja važna.

en: Tell-a-Friend
hr: Recite prijatelju

en: Tell-a-Friend Email
hr: Recite-prijatelju email

en: Tell-a-Friend Limit
hr: Limit za Recite prijatelju

en: Telugu
hr: Telugu jezik

en: Template (A)
hr: Predložak (A)

en: Template (B)
hr: Predložak (B)

en: Template Deleted
hr: Predložak izbrisan

en: Template Not Found
hr: Predložak nije pronađen

en: Template Options (JSON)
hr: Mogućnosti predloška (JSON)

en: Template Title
hr: Naslov šablona

en: Template Type
hr: Vrsta predloška

en: Template cache and upload directory have been cleared.
hr: Keš šablona i direktorijum za postavljanje su očišćeni.

en: Templates allow you to save and re-use messages with layouts. You can use them when sending email or letters to one or more contacts. If you are using CiviMail for enewsletters, newsletter templates take care of the layout so authors can focus on content.</p>
hr: Predlošci vam omogućuju spremanje i ponovnu upotrebu poruka s izgledom. Možete ih koristiti prilikom slanja e-pošte ili pisama jednom ili više kontakata. Ako koristite CiviMail za enewsletters, novinski predlošci se brinu o izgledu kako bi se autori mogli usredotočiti na sadržaj.</p>

en: Temporary Files
hr: Privremene datoteke

en: Temporary Files Directory
hr: Direktorijum za privremene fajlove

en: Terms:
hr: Uslovi:

en: Test A (%1)
hr: Testiranje A (%1)

en: Test Button URL
hr: URL Test gumba

en: Test Drive
hr: Test

en: Test Email
hr: Testiranje e-pošte

en: Test ID
hr: Testni ID

en: Test Mailing A
hr: Testiranje slanja pošte A

en: Test Mailing B
hr: Testiranje slanja pošte B

en: Test Membership?
hr: Test članstvo?

en: Test Records
hr: Test zapisi

en: Test Recurring Payments URL
hr: Test ponavljajućih uplata URL

en: Test Site URL
hr: Test stranica URL

en: Test Type
hr: Vrsta testiranja

en: Test different "From" lines
hr: Testiranje različitih redaka "Šalje"

en: Test different "Subject" lines
hr: Testiranje različitih redaka "Predmet"

en: Test entirely different emails
hr: Testirajte potpuno različite e-poruke

en: Test-drive
hr: Test

en: Test-drive - Receipt Header
hr: Testiranje – Zaglavlje priznanice

en: Test-drive Email / Receipt
hr: Test emaila / priznanice

en: Test-drive Your Contribution Page
hr: Testirajte vašu stranicu za donacije

en: Test-drive Your Event Registration Page
hr: Testirajte svoju stranicu za registraciju događaja

en: Test-drive the entire contribution process&mdash;including custom fields, confirmation, thank-you page, and receipting. Transactions will be directed to your payment processor's test server. No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and a test contribution record will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. Test contributions are not visible on the Contributions tab, but can be viewed by searching for 'Test Contributions' in the CiviContribute search form.
hr: Testirajte ceo proces donacije - uključujući korisnička polja, potvrdu, stranicu sa zahvalnicom i priznanice. Transakcije će biti poslate test serveru vašeg procesora uplata. Neće biti obavljenih finansijskih transakcija, ali zapis o kontaktu će biti kreiran ili ažuriran, kao i zapisi o donaciji koji će biti sačuvani u bazi podataka. Koristite kontakte pripremljene za testiranje sa očiglednim imenima kako biste mogli da pregledate i obrišete ove zapise po potrebi. Test donacije nisu vidljive na kartici za donacije ali mogu biti pregledane tako što ćete izvršiti pretragu za 'Test donacije' u formularu za pretragu CiviContribute modula.

en: Test-drive the entire online registration process - including custom fields, confirmation, thank-you page, and receipting. Fee payment transactions will be directed to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and participant and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed.</strong>
hr: Testirajte cijeli postupak online registracije - uključujući prilagođena polja, potvrdu, stranicu zahvale i potvrdu o primitku. Transakcije plaćanja naknada bit će usmjerene na testni poslužitelj vašeg procesora plaćanja. <strong>Neće se podnositi nikakve financijske transakcije uživo. Međutim, zapis o kontaktu bit će kreiran ili ažuriran, a zapisi o sudionicima i doprinosima bit će spremljeni u bazu podataka. Upotrijebite očita imena kontakata za testiranje kako biste mogli pregledati i izbrisati te zapise prema potrebi.</strong>

en: Testing
hr: Testiranje

en: Testing Criteria
hr: Kriteriji testiranja

en: Text
hr: Tekst

en: Text / Numeric Quantity
hr: Tekstualna / numerička količina

en: Text Link
hr: Link teksta

en: Text Message
hr: Tekstualna poruka

en: Text and html allowed. Displayed below title.
hr: Tekstualni i html unos dozvoljeni. Prikazuje se ispod naslova.

en: Text and html allowed. displayed at the bottom of the success page. Common usage is to include link(s) to other pages such as tell-a-friend, etc.
hr: Tekst i html dozvoljeni. Prikazuje se u podnožju stranice nakon uspešne donacije. Na ovu stranicu se obično postavljaju linkovi ka drugim stranicama.

en: Text displayed next to the checkbox for the 'pay later' option on the contribution form. You may include HTML formatting tags.
hr: Tekst koji će biti prikazan pored kućice za 'plati kasnije' opciju na formularu za donaciju. Možete uključiti tagove za HTML format.

en: Text displayed next to the checkbox on the contribution form.
hr: Tekst koji će biti prikazan pored kućice na formularu za donaciju.

en: Text displayed on the Event Information page when the maximum number of registrations is reached (unless you are offering a waitlist). If online registration is enabled, this message will also be displayed if users attempt to register.
hr: Tekst koji se prikazuje na stranici s informacijama o događaju kada se dosegne najveći broj registracija (osim ako ne nudite listu čekanja). Ako je online registracija omogućena, ova će se poruka također prikazati ako se korisnici pokušaju registrirati.

en: Text for link to Event Registration form which is displayed on Event Information screen when is_online_registration is true.
hr: Tekst za poveznicu na obrazac za registraciju događaja koji se prikazuje na zaslonu s informacijama o događaju kada je is_online_registration istinit.

en: Text for the Registration Link
hr: Tekst za link za registraciju

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Campaign Page. This link will appear on the Event registration Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
hr: Tekst veze koja poziva birače da stvore stranicu osobne kampanje. Ova će se veza pojaviti na stranici zahvale za registraciju događaja, kao i na svakoj stranici osobne kampanje. Ostavite prazno ako ne želite da se od birača zatraži da stvore vlastite osobne stranice kampanje.

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Contribution Page. This link will appear on the Contribution Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
hr: Tekst za link koji poziva aktiviste da kreiraju ličnu stranicu donacije. Ova j link će se prikazati na stranici zahvalnice za donaciju, kao i na svakoj stranici lične kampanje. Ostavite prazno ako ne želite da aktivisti budu upitani da kreiraju sopstvene stranice lične kampanje.

en: Text formatted message.
hr: Poruka oblikovana tekstom.

en: Text formatted signature for the email.
hr: Tekstualni potpis za email.

en: Text message (SMS) sent.
hr: Tekst poruka (SMS) poslata.

en: Text to display
hr: Tekst za prikaz

en: Text to display below title
hr: Tekst koji će se prikazati ispod naslova

en: Text to display for member renewal
hr: Tekst koji će se prikazati za obnovu člana

en: Text to display on the cancel button when used in create or edit mode
hr: Tekst koji se prikazuje na dugmetu za otkazivanje u modu za kreiranje ili uređivanje

en: Text to display on the submit button when used in create or edit mode
hr: Tekst koji se prikazuje na dugmetu za slanje u modu za kreiranje ili uređivanje

en: Text to display when the approval is required to complete registration for an event.
hr: Tekst za prikaz kada je potrebno odobrenje za dovršetak registracije za događaj.

en: Text to display when the event is full, but participants can signup for a waitlist.
hr: Tekst za prikaz kada je događaj pun, ali se sudionici mogu prijaviti na listu čekanja.

en: Thai
hr: Tajlandski jezik, tai jezik

en: Thank You Date
hr: Datum zahvalnice

en: Thank You Page
hr: Stranica zahvale

en: Thank You Text
hr: Tekst zahvalnice

en: Thank You Title
hr: Naslov zahvalnice

en: Thank You for Registering
hr: Hvala što ste se registrirali

en: Thank you for getting involved in our campaign!
hr: Hvala vam što ste se uključili u našu kampanju!

en: Thank you for signing the petition.
hr: Hvala što ste potpisali peticiju.

en: Thank you for this contribution.
hr: Hvala vam na ovom doprinosu.

en: Thank you for your Pledge
hr: Hvala vam na zalogu

en: Thank you for your contribution/s
hr: Hvala na vašoj donaciji/donacijama

en: Thank you for your generous pledge.
hr: Hvala vam na velikodušnom obećanju.

en: Thank you for your registration.
hr: Hvala vam na registraciji.

en: Thank you for your support
hr: Hvala vam na podršci

en: Thank you letter
hr: Pismo zahvalnica

en: Thank you.
hr: Hvala Vam.

en: Thank your for your generous support.
hr: Hvala vam na velikodušnoj podršci.

en: Thank-you Date
hr: Datum zahvale

en: Thank-you Footer
hr: Futer zahvalnice

en: Thank-you Letter Options
hr: Opcije za pismo zahvalnice

en: Thank-you Letter for Contributions (PDF)
hr: Pismo - zahvalnica za donacije (PDF)

en: Thank-you Message
hr: Zahvalnica - poruka

en: Thank-you Page Footer
hr: Podnožje stranice sa zahvalnicom

en: Thank-you Page Title
hr: Naslov stranice zahvale

en: Thank-you Screen
hr: Zaslon zahvale

en: Thank-you Sent
hr: Zahvalnica poslata

en: Thank-you Text
hr: Tekst zahvale

en: Thank-you Title
hr: Zahvalnica - naslov

en: Thank-you and Receipting
hr: Zahvalnice i priznanice

en: Thank-you date has been updated for %1 contributions.
hr: Datum zahvalnice je ažururan za %1 donacija.

en: Thank-you letters - print or email
hr: Zahvalnice - štampa ili email

en: Thank-you sent?
hr: Zahvalnica poslata?

en: ThankYou Text
hr: Tekst zahvale

en: ThankYou Text.
hr: Tekst zahvale.

en: ThankYou Title
hr: Naslov zahvale

en: Thanks
hr: Hvala

en: Thanks and Receipt
hr: Zahvalnica i priznanica

en: Thanks for Spreading the Word
hr: Hvala što prenosite korisne informacije

en: Thanks for choosing CiviCRM! Please follow the instructions below to install CiviCRM.
hr: Hvala što ste izabrali CiviCRM! Molimo vas da prilikom instalacije CiviCRMa pratite uputstva ispod.

en: Thanks for creating a personal campaign page in support of %1.
hr: Hvala što ste stvorili stranicu osobne kampanje u znak podrške %1.

en: Thanks for spreading the word about this event to your friends.
hr: Hvala što ste vest o ovom događaju podelili sa svojim prijateljima.

en: Thanks for supporting this campaign by spreading the word to your friends.
hr: Hvala što podržavate ovu kampanju tako što ste je podelili sa svojim prijateljima.

en: Thanks for telling your friends about us and supporting our efforts. Together we can make a difference.
hr: Hvala što ste podelili priču o nama sa svojim prijateljima i što podržavate naše napore.

en: Thanks for your auto renew membership sign-up.
hr: Hvala vam na prijavi za automatsko obnavljanje članstva.

en: Thanks for your recurring contribution sign-up.
hr: Hvala vam na prijavi za periodičnu donaciju.

en: That username/password doesn't work
hr: To korisničko ime/lozinka ne funkcioniše

en: The "%1" option conflicts with the "%2" option. The "%2" option has been disabled.
hr: Mogućnost "%1" u sukobu je s mogućnošću "%2". Mogućnost "%2" je onemogućena.

en: The "Contributions - Receipt (on-line)" System Workflow Message Template provides content and formatting for the receipt.
      You can modify it from <a href="%1">Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages</a>. You can also provide
      specific messaging for contributions received via this contribution page using the "Receipt Message" field below.
hr: Šablon poruke za sistemski toka posla "Donacije – priznanica (onlajn)" pruža sadržaj i formatiranje za priznanicu.
      Možete da je izmenite u odeljku <a href="%1">Administrirane > Komunikacija > Šabloni poruka > Poruke za sistemski tok posla</a>. Možete i da unesete
      određenu poruku za donacije primljene putem ove stranice koristeći polje ispod, "Poruka priznanice".

en: The %1 '%2' has been saved.
hr: %1 '%2' je snimljen.

en: The %1 is not writable.  Please check your file permissions. | The following directories are not writable: %1.  Please check your file permissions.
hr[0]: Nije moguće pisati u direktorijumu %1. Proverite vaše dozvole za pisanje fajlova.
hr[1]: Nije moguće pisati sledećim direktorijumima: %1. Proverite vaše dozvole za pisanje fajlova.
hr[2]: Nije moguće pisati sledećim direktorijumima: %1. Proverite vaše dozvole za pisanje fajlova.

en: The %1 payment processor is no longer bundled with CiviCRM. After upgrading you will need to install the extension to continue using it.
hr: Procesor plaćanja %1 više nije prateća usluga softvera CiviCRM. Nakon ažuriranjam, moraćete da instalirate ekstenziju da biste nastavili da ga koristite.

en: The %1 role was assigned one or more permissions that may prove dangerous for users of that role to have. Please reconsider assigning %2 to them.
hr: Ulozi %1 je dodeljena jedna ili više dozvola koje mogu biti nebezbedne za korisnike kojima je ta uloga dodeljena. Razmotrite dodeljivanje uloge %2 ovim korisnicima.

en: The '%1' cannot be deleted! You must Delete all Personal Campaign Page(s) related with this contribution page prior to deleting the page.
hr: '%1' ne može biti obrisan. Morate obrisati stranicu lične kampanje (ili stranice) povezane sa ovom stranicom za doniranje pre brisanja strane.

en: The 'Supervised' rule for each contact type is automatically used to check for possible duplicates when contacts are added or edited via the user interface. Supervised Rules should be configured with a broader definition of what constitutes a duplicate.
hr: Pravilo 'sa nadozorom' za svaki tip kontakta automatski se koristi za proveru mogućih duplikata kada se kontakti dodaju ili uređuju putem korisničkog interfejsa. Pravila sa nadzorom treba da budu konfigurisana sa širom definicijom onoga šta sačinjava duplikat.

en: The 'Unsupervised' rule for each contact type is automatically used when new contacts are created through online registrations including Events, Membership, Contributions and Profile pages. They are also selected by default when you Import contacts. They are generally configured with a narrow definition of what constitutes a duplicate.
hr: Pravilo 'bez nadzora' za svaki tip kontakta automatski se koristi kada se novi kontakti kreiraju putem onlajn registracije uključujući stranice Događaji, Članstvo, Donacije i Profil. Ona se takođe podrazumevano biraju kada uvezete kontakte. Generalno govoreći, ona su konfigurisana sa uskom definicijom onoga što sačinjava duplikat.

en: The <a href="%1">SMS Provider</a> has not been configured or is not active.
hr: Vaš <a href="%1">SMS provajder</a> nije podešen ili nije aktivan.

en: The <a href="%1">default mailbox</a> has not been configured. You will find <a href="%2">more info in the online system administrator guide</a>
hr: <a href="%1">Zadani poštanski sandučić</a> nije konfiguriran. <a href="%2">Dodatne informacije pronaći ćete u mrežnom vodiču za administratore sustava</a>

en: The <strong>Contribution Summary</strong> table provides a summary of month and year-to-date contribution totals, and includes shortcuts to view the contribution details for these commonly used search periods. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Contributions</a>. You can search by Contributor Name, Amount Range, and a variety of other criteria.
hr: Tabela <strong>Kratak pregled donacije</strong> daje kratak pregled zbirova donacija na mesečnom i godišnjem nivou do danas i sadrži prečice za prikaz detalja donacije za ove često korišćene periode za pretragu. Da biste pokrenuli sopstvene prilagođene pretrage, kliknite na <a href='%1'>Pronađi donacije</a>. Možete da pretražite po imenu donacije, opsegu iznosa i mnogim drugim kriterijumima.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's LIVE Gateway.
hr: <strong>URL</strong> za eWAY-ov LIVE Gateway.

en: The <strong>URL</strong> for eWAY's TEST Gateway.
hr: <strong>URL</strong> za eWAY-ov TEST gateway.

en: The Activity Import Wizard allows you to easily upload activity from other applications into CiviCRM. Contacts must already exist in your CiviCRM database prior to importing activities for them. Use Import Contacts to create contact records first, if necessary. Then you can match activities to contacts by Email Address, CiviCRM Contact ID, or an External Identifier (see the TIP below).
hr: Activity Import Wizard omogućava brzo postavljanje podataka o aktivnostima iz drugih aplikacija u CiviCRM. Pre importovanja aktivnosti, kontakti već moraju da postoje u vašoj CiviCRM bazi. Ukoliko je potrebno kreirajte prvo zapis o kontaktu. Zatim, možete proveriti da li se aktivnosti slažu sa kontaktima koristeći email adresu, CiviCRM ID kontakta ili eksterni identifikator (pogledajte savet ispod).

en: The Activity's Duration in Minutes
hr: Trajanje aktivnosti u minutima

en: The Campaign Page '%1' has been deleted.
hr: Stranica kampanje '%1' je izbrisana.

en: The Campaign Page '%1' has been disabled.
hr: Stranica kampanje '%1' je onemogućena.

en: The Campaign Page '%1' has been enabled.
hr: Stranica kampanje '%1' je omogućena.

en: The City or Suburb the address is at
hr: Grad ili predgrađe gde se adresa nalazi

en: The CiviCRM module allows you to create contacts, or import them from other sources. You can record relationships between contacts, such as indicating they live in the same household. There are two types of groups of contacts. You can create static groups which have a set list of contacts. You can also create dynamic (smart) groups based on characteristics that contacts have in common. For example, you could create a group of all contacts who live in California AND who have volunteered for your organization within the past year. The CiviCRM module also allows for tagging for less formal categorization of contacts or groups. You can easily extend CiviCRM to record community member information which is specific to your community or organization using custom fields. For example, you can create a set of fields to track volunteer skills and preferences. CiviCRM profile gives you a way to allow community members ('users') to update their own information, as well as share some of that information with others. Finally, you can configure custom activity types such as volunteering or attending events.
hr: Ovaj CiviCRM modul vam omogućava da kreirate kontakte ili ih uvozite iz drugih izvora. Možete da zabeležite odnose između kontakata, na primer da navedete da žive u istom domaćinstvu. Postoje dva tipa grupa kontakata. Možete da kreirate statičke grupe koje imaju određenu listu kontakata. Možete i da kreirate dinamičke (smart) grupe na osnovu zajedničkih karakteristika kontakata. Na primer, možete da kreirate grupu svih kontakata koji žive u Kaliforniji I koji su volontirali u vašoj organizaciji tokom protekle godine. CiviCRM modu takođe omogućava označavanje za manje formalnu kategorizaciju kontakata ili grupa. Možete lako da proširite CiviCRM da beleži informacije o članu zajednice, specifične za vašu zajednicu ili organizaciju, koristeći prilagođena polja. Na primer, možete da kreirate set polja za praćenje veština i sklonosti volontera. CiviCRM profil omogućava članovima zajednice ('korisnicima') da ažuriraju sopstvene informacije, kao i da dele neke od tih informacija sa drugima. Na posletku, možete da konfigurišete prilagođene tipove aktivnosti kao što je volontiranje ili prisustvovanje događajima.

en: The CiviCRM module stores information on the universe of people associated with a community and on their interactions such as emails, donations, petitions, events, etc. It can act as a stand alone contact management system or it can be integrated with mass mailer, volunteer management, petition, and event finding. CiviCRM enables organizations to maintain all these activities in a single database, creating efficiencies and new opportunities for communities to better communicate and benefit from relationships with their community members.
hr: CiviCRM modul skladišti informacije o skupini ljudi povezanih u zajednici i o njihovim interakcijama kao što su email, donacije, peticije, događaji itd. Može biti samostalni sistem za menadžment kontakata ili se može integrisati sa mailerom, menadžmentom volontera, peticija i pronalaženjem događaja. CiviCRM omogućava organizacijama da sve aktivnosti drže u jednoj bazi podataka, pozitivno utiče na efikasnost i pruža nove mogućnosti zajednicama da bolje komuniciraju sa svojim članovima.

en: The CiviCRM public extensions directory at %1 could not be contacted - please check your webserver can make external HTTP requests
hr: Direktorij javnih proširenja CiviCRM-a na %1 cne biste mogli kontaktirati - provjerite može li vaš webserver podnijeti vanjske HTTP zahtjeve

en: The CiviCase XML file for this case-type prohibits editing the definition.
hr: CiviCase XML datoteka za ovu vrstu slučaja zabranjuje uređivanje definicije.

en: The Contact Name for sorting purposes, Last Name then First
hr: Ime kontakta za sortiranje, prezime pa ime

en: The Contact Sub Type does not match the Contact type for this record
hr: Podtip kontakta se ne slaže sa tipom kontakta za ovaj zapis

en: The Contact Type '%1' has been saved.
hr: Tip kontakta '%1' je spremljen.

en: The Contribution Page which triggered this contribution
hr: Stranica doprinosa koja je pokrenula ovaj doprinos

en: The Contribution or Event Page which triggered this pcp
hr: Stranica doprinosa ili događaja koja je pokrenula ovaj PCP

en: The Contribution's Status
hr: Status ove donacije

en: The Country of the Address
hr: Zemlja adrese

en: The County of the Address
hr: Okrug ove adrese

en: The Date a receipt for the contribution was sent.
hr: Datum kada je priznanica za donaciju poslata.

en: The Date a thank you to the donor for the contribution was sent.
hr: Datum kada je zahvalnica poslata donatoru.

en: The Date and Time the activity is scheduled to happen.
hr: Datum i vreme za kada je aktivnost zakazana.

en: The Date the Contribution was cancelled (if it was)
hr: Datum kada je donacija otkazana (ukoliko je otkazana)

en: The Date the Contribution was received / paid
hr: Datum kada je donacija primljena / uplaćena

en: The Date the participant Registered for the Event
hr: Datum kada se učesnik registrovao za događaj

en: The Date the recurring contribution ended.
hr: Datum kada je periodična donacija završena.

en: The Date the recurring contribution started.
hr: Datum kada je periodična donacija započeta.

en: The Date the recurring contribution was cancelled.
hr: Datum kada je otkazana periodična donacija.

en: The Date the recurring contribution was created.
hr: Datum kada je kreirana periodična donacija.

en: The Date the recurring contribution was modified.
hr: Datum kada je periodična donacija izmenjena.

en: The Default Organization contact cannot be merged into another contact record. It is associated with the CiviCRM installation for this domain and contains information used for system functions. If you want to merge these records, you can: %1
hr: Kontakt podrazumevane organizacije ne može biti spojen sa drugim zapisom kontakta. Povezan je sa CiviCRM instalacijom za ovaj domen i sadrži informacije koje se koriste za sistemske funkcije. Ukoliko želite da spojite ove zapise, možete: %1

en: The Duplicate Contact record and all related information WILL BE DELETED after the Merge is complete.
hr: Duplirani zapis o kontaktu i sve povezane informacije će biti orbisane po završetku spajanja.

en: The Event Summary table provides a summary of up to ten scheduled and recent <strong>Events</strong>. Click the <strong>Event name</strong> to view the event as it will be displayed to site visitors. Click the <strong>Participants count</strong> to see a list of participants. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Participants</a>. You can search by Participant Name, Event, Date Range and Status.
hr: Tablica Sažetak događaja nudi sažetak do deset planiranih i nedavnih <strong>Događaja</strong>. Kliknite <strong>Naziv događaja</strong> kako biste vidjeli događaj kako će biti prikazan posjetiteljima stranice. Kliknite <strong>Broj sudionika</strong> da vidite popis sudionika. Za pokretanje vlastitog prilagođenog pretraživanja kliknite <a href=‘%1’>Pronađi sudionike</a>. Možete pretraživati ​​prema imenu sudionika, događaju, rasponu datuma i statusu.

en: The Event Type
hr: Tip događaja

en: The Event's End Date
hr: Datum kada se događaj završava

en: The Event's Full Description
hr: Pun opis događaja

en: The Event's Online Registration End Date
hr: Datum završetka onlajn registracije za događaj

en: The Event's Online Registration Start Date
hr: Datum početka onlajn registracije za događaj

en: The Event's Start Date
hr: Datum kada događaj počinje

en: The Event's Summary
hr: Kratak pregled ovog događaja

en: The Event's Title
hr: Naslov ovog događaja

en: The FROM Email Address configured for this feature may not be a valid sender based on your email service provider rules.
hr: OD email adresa podešena za ovu opciju možda nije validan pošiljalac na osnovu pravila vašeg email provajdera.

en: The Fee Level the Participant is registered for.
hr: Nivo kotizacije za koju je učesnik registrovan

en: The Financial Account '%1' has been saved.
hr: Financijski račun '%1' je spremljen.

en: The Following Option Values contain value fields that do not match the Data Type of the Option Group</p>
            <p><table><tbody><th>Option Group</th><th>Option Value</th></tbody><tbody>
hr: Sledeće vrednosti opcije sadrže polja vrednosti koja se ne podudaraju sa tipom podataka grupe opcije</p>
            <p><table><tbody><th>Grupa opcije</th><th>Vrednost opcije</th></tbody><tbody>

en: The Full Contribution minus Payment Processor Fees.
hr: Ukupna donacija umanjena za takse procesora uplata

en: The Group '%1' cannot be deleted! You must Delete all custom fields in this group prior to deleting the group.
hr: Grupa '%1' ne može biti obrisana! Prvo morate obrisati sva korisnička/sopstvena polja u ovoj grupi pre nego što je obrišete.

en: The Group '%1' has been deleted.
hr: Grupa '%1' je obrisana.

en: The Group '%1' has been saved.
hr: Grupa '%1' je sačuvana.

en: The HTML Form Snippet code will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
hr: HTML kôd za isečak formulara prikazaće formular koji se sastoji od aktivnih polja u ovom Profilu. Ovaj HTML kôd možete da kopirate i nalepite u bilo koji blok ili stranicu na veb-sajtu gde želite da prikupite kontakt informacije.

en: The HTML code below will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
hr: HTML kôd ispod će prikazati formular koji se sastoji od aktivnih polja u ovom Profilu. Možete kopirati ovaj HTML kôd i nalepiti ga u bilo koji blok ili stranicu na svom veb-sajtu gde želite da prikupljate kontakt informacije.

en: The HTML footer for this mailing.
hr: HTML podnožje ovog mailinga

en: The HTML header for this mailing.
hr: HTML zaglavlje ovog mailinga

en: The HTML message is a required field.
hr: HTML poruka je obavezno polje.

en: The ID of a previous mailing to include/exclude recipients.
hr: ID prethodne pošte za uključivanje/isključivanje primatelja.

en: The ID of the Job .
hr: Osobna iskaznica posla .

en: The ID of the mailing this Job will send.
hr: ID slanja pošte koju će ovaj posao poslati.

en: The ID of the object controlled by this ACL entry
hr: ID objekta koga kontroliše ovaj ACL unos

en: The Import Wizard allows you to easily import contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&reg; or Excel&reg;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
hr: Import Wizard vam omogućava brzo postavljanje zapisa o kontaktima u CiviCRM iz drugih aplikacija. Na primer, ukoliko vaša organizacija ima bazu kontakata u MS Access&reg; ili Excel&reg;, a vi želite da počnete da koristite CiviCRM za skladištenje kontakata, možete ih 'importovati' ovde.

en: The Import Wizard allows you to easily upload contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&copy; or Excel&copy;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
hr: Import Wizard vam omogućava brzo postavljanje zapisa o kontaktima u CiviCRM iz drugih aplikacija. Na primer, ukoliko vaša organizacija ima bazu kontakata u MS Access&copy; ili Excel&copy;, a vi želite da počnete da koristite CiviCRM za skladištenje kontakata, možete ih 'importovati' ovde.

en: The Interval of the Frequency Unit
hr: Interval jedinice učestalosti

en: The Location Type should be set if there is  %1 information.
hr: Tip lokacije trebao bi biti postavljen ukoliko postoji %1 informacija.

en: The Location of the Address for the Contact
hr: Lokacija adrese za ovaj kontakt

en: The Location of the Phone for the Contact
hr: Lokacija telefona za kontakt

en: The Mailing's End Date
hr: Datum završetka mailinga

en: The Mailing's Scheduled Date
hr: Zakazan datum mailinga

en: The Mailing's Start Date
hr: Datum početka mailinga

en: The Medium of this Activity (ie phone, e-mail, etc...
hr: Medij ove aktivnosti (npr telefon, email, itd...

en: The Membership's End Date
hr: Datum kraja ovog članstva

en: The Membership's Reminder Date
hr: Datum podsetnika za članstvo

en: The Membership's Start Date
hr: Datum početka ovog članstva

en: The Message Template '%1' has been saved.
hr: Preddefinirana poruke '%1' je sačuvana.

en: The Next Contribution Date.
hr: Datum sledeće donacije.

en: The Non Deductible Part of the Contribution
hr: Deo donacije koji ne može da se odbije

en: The Open Case activity type is missing or disabled. Please have your site administrator check Administer > Option Lists > Activity Types for the CiviCase component.
hr: Vrsta aktivnosti Open Case nedostaje ili je onemogućena. Neka vaš administrator stranice provjeri Administrator > Popisi opcija > Vrste aktivnosti za CiviCase komponentu.

en: The Option Group '%1' has been saved.
hr: Grupa opcija '%1' je spremljena.

en: The Page this Contribution came from
hr: Stranica sa koje ova donacije dolazi

en: The Participant Listing feature is not currently enabled for this event.
hr: Značajka popisa sudionika trenutno nije omogućena za ovaj događaj.

en: The Participant Status has been updated.
hr: Status sudionika je ažuriran.

en: The Payment Instrument Used for the Contribution
hr: Sredstvo plaćanja korišćeno za donaciju

en: The Payment Status for this participant is Completed. The Participant Status is set to Pending (pay later). Click Cancel if you want to review or modify these values before saving this record
hr: Status plaćanja za ovog sudionika je završen. Status sudionika postavljen je na Na čekanju (platite kasnije). Kliknite Odustani ako želite pregledati ili izmijeniti ove vrijednosti prije spremanja ovog zapisa

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently %1. However you can still support the campaign here.
hr: Stranica osobne kampanje koju ste upravo posjetili trenutno je %1. Međutim, kampanju i dalje možete podržati ovdje.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently inactive. However you can still support the campaign here.
hr: Stranica osobne kampanje koju ste upravo posjetili trenutno je neaktivna. Međutim, kampanju i dalje možete podržati ovdje.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is no longer active (as of %1). However you can still support the campaign here.
hr: Stranica osobne kampanje koju ste upravo posjetili više nije aktivna (od %1). Međutim, kampanju i dalje možete podržati ovdje.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is only active from %1 to %2. However you can still support the campaign here.
hr: Stranica osobne kampanje koju ste upravo posjetili aktivna je samo od %1 do %2. Međutim, kampanju i dalje možete podržati ovdje.

en: The Personal Campaign Page you have just visited will be active beginning on %1. However you can still support the campaign here.
hr: Stranica osobne kampanje koju ste upravo posjetili bit će aktivna počevši od %1. Međutim, kampanju i dalje možete podržati ovdje.

en: The Personal note form PCP
hr: Formular sa beleškom sa stranice lične kampanje

en: The Premium '%1' has been saved.
hr: Nagrada '%1' je sačuvan.

en: The Price Field '%1' has been deleted.
hr: Polje sa cenom '%1' je obrisano.

en: The Price Set '%1' has been deleted.
hr: Set cena '%1' je obrisan.

en: The Price Set '%1' has not been deleted! You must delete all price fields in this set prior to deleting the set.
hr: Set cena '%1' nije obrisan! Morate obrisati sva polja sa cenama u ovom setu pre brisanja seta.

en: The Priority of this Activity
hr: Prioritet ove aktivnosti

en: The Reason for the Contribution Cancellation
hr: Razlog otkazivanja donacije

en: The Recurring Payments URL is not currently used.
hr: URL ponavljajućih plaćanja trenutno se ne koristi.

en: The Relationship Type has been saved.
hr: Vrsta odnosa je spremljena.

en: The Relationship's End Date
hr: Datum kraja ove veze

en: The Relationship's Start Date
hr: Datum početka ove veze

en: The Reply SMS Could only be sent for activities with '%1' subject.
hr: Odgovor SMSom može biti poslat samo za aktivnosti sa predmetom '%1'.

en: The Report Footer HTML code will be output at the end of the document. You can add any additional footer text, replace the CiviCRM logo, or make other changes as needed.
hr: HTML kod podnožja izvješća bit će izlazn na kraju dokumenta. Možete dodati bilo koji dodatni tekst podnožja, zamijeniti CiviCRM logotip ili izvršiti druge promjene po potrebi.

en: The Report Header contains HTML code that will be output at the beginning of the document whenever this report is printed or downloaded in PDF format. The default values will work for most situations. However you may want to enter the actual report title in the &lt;title&gt; tag (replacing 'CiviCRM Report'). You can include a logo by adding an &lt;img&gt; tag. You can also modify the look and feel of the printed report by including a custom CSS file (instead of print.css).
hr: Zaglavlje izvješća sadrži HTML kod koji će se izlaziti na početku dokumenta svaki put kada se ovo izvješće ispiše ili preuzme u PDF formatu. Zadane vrijednosti funkcionirat će u većini situacija. Međutim, možda ćete htjeti unijeti stvarni naslov izvješća u oznaku &lt;tle&gt; (zamjena "CiviCRM report"). Logotip možete uključiti dodavanjem oznake &lt;img&gt;. Izgled i dojam ispisanog izvješća možete izmijeniti i uključivanjem prilagođene CSS datoteke (umjesto ispisa.css).

en: The Role the Participant is registered for.
hr: Uloga za koju je učesnik registrovan

en: The Role you select here is automatically assigned to people when they register online for this event (usually the default 'Attendee' role).
hr: Uloga koju ovdje odaberete automatski se dodjeljuje ljudima kada se online registriraju za ovaj događaj (obično zadana uloga 'Sudionik').

en: The SMS message is a required field.
hr: SMS poruka je obavezno polje.

en: The Set '%1' has been saved.
hr: Set '%1' je sačuvan.

en: The State or Province of the Address
hr: Država ili pokrajina adrese

en: The Status of the Membership
hr: status ovog članstva.

en: The Status of the Participant's Booking and Attendance
hr: Status rezervacije i prisustva ovog učesnika

en: The Status of this Activity
hr: Status aktivnosti

en: The Status of this Contribution
hr: Status ove donacije

en: The Sub-type for the Contact
hr: Podtip za ovaj kontakt

en: The Supporter Profile is used to collect or update basic information (e.g. name and email address) from users while they are creating a Personal Campaign Page. The profile you select must be configured with 'Account creation required' (under Profile Settings &raquo; Advanced Settings). You must include an Email address field - and you may include any number of other fields in the profile. If you don't yet have an appropriate Profile configured, you will need to <a href='%1'>create one first</a>, and then return to this form to select it.
hr: Profil navijača koristi se za prikupljanje ili ažuriranje osnovnih podataka (npr. imena i adrese e-pošte) od korisnika tijekom stvaranja stranice osobne kampanje. Profil koji odaberete mora biti konfiguriran s "Potrebno je stvaranje računa" (u odjeljku Postavke profila » Napredne postavke). Morate uključiti polje Adresa e-pošte - i možete uključiti bilo koji broj drugih polja u profil. Ako još nemate konfiguriran odgovarajući profil, prvo ćete ga morati <a href='%1'>stvoriti</a>, a zatim se vratiti na ovaj obrazac da biste ga odabrali.

en: The Survey type '%1' has been saved.
hr: Tip ankete '%1' je sačuvan.

en: The Total Contribution made by the Contact
hr: Ukupna donacija ovog kontakta

en: The Transaction ID of the  Recurring Contribution
hr: ID transakcije periodične donacije

en: The Type of Activity
hr: Tip aktivnosti

en: The Type of Contribution made, ie Member Dues, Event Fees etc
hr: Kakva je donacija ili prilog dat, npr članarina, kotizacije itd.

en: The Type of Membership
hr: Tip članstva

en: The Type of Relationship, i.e. Employee of, Household Head for...
hr: Tip veze, npr. zaposleni/a kod, član domaćinstva u...

en: The Type, either Phone, Mobile, Fax or Pager
hr: Tip, bilo telefon, mobilni, faks ili pejdžer

en: The URL for Authorize.net's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
hr: URL poslužitelja live plaćanja autorize.net. Koristite zadanu vrijednost, osim ako procesor nije drugačije savjetovao.

en: The URL for Authorize.net's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
hr: URL poslužitelja testnog plaćanja autorize.net. Koristite zadanu vrijednost, osim ako procesor nije drugačije savjetovao.

en: The URL for First Data's Live Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
hr: URL poslužitelja za live plaćanje prvih podataka. Koristite zadanu vrijednost (osim ako prvi podaci ne savjetuju drugačije):

en: The URL for First Data's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by First Data):
hr: URL poslužitelja test plaćanja prvih podataka. Koristite zadanu vrijednost (osim ako prvi podaci ne savjetuju drugačije):

en: The URL for PayJunction's Payment server. This is the same for TEST and LIVE transactions. Use the default value unless otherwise advised by PayJunction.
hr: URL poslužitelja za plaćanje payjunctiona. Isto vrijedi i za TEST i LIVE transakcije. Koristite zadanu vrijednost, osim ako PayJunction ne savjetuje drugačije.

en: The URL for PayPal Standard recurring payments. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
hr: URL za PayPal standardna ponavljajuća plaćanja. Koristite zadanu vrijednost, osim ako PayPal nije drugačije naznačeno.

en: The URL for PayPal's LIVE API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
hr: URL pristupnog poslužitelja LIVE API PayPal. Koristite zadanu vrijednost (osim ako PayPal drugačije ne savjetuje drugačije):

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
hr: URL poslužitelja live plaćanja PayPal. Koristite zadanu vrijednost (osim ako PayPal drugačije ne savjetuje drugačije):

en: The URL for PayPal's LIVE Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
hr: URL poslužitelja live plaćanja PayPal. Koristite zadanu vrijednost, osim ako PayPal nije drugačije naznačeno.

en: The URL for PayPal's TEST API gateway server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
hr: URL pristupnog poslužitelja TEST API PayPal. Koristite zadanu vrijednost (osim ako PayPal drugačije ne savjetuje drugačije):

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value (unless otherwise advised by PayPal):
hr: URL poslužitelja testnog plaćanja PayPal. Koristite zadanu vrijednost (osim ako PayPal drugačije ne savjetuje drugačije):

en: The URL for PayPal's TEST Payment server. Use the default value unless otherwise indicated by PayPal.
hr: URL poslužitelja testnog plaćanja PayPal. Koristite zadanu vrijednost, osim ako PayPal nije drugačije naznačeno.

en: The URL for displaying PayPal's 'Pay with PayPal' payment button image. Use the default value unless otherwise advised by PayPal.
hr: URL za prikaz PayPal slike gumba za plaćanje "Plati PayPal". Koristite zadanu vrijednost, osim ako PayPal ne savjetuje drugačije.

en: The URL for recurring payments. Use the default value unless otherwise advised by the processor.
hr: URL za ponavljajuća plaćanja. Koristite zadanu vrijednost, osim ako procesor nije drugačije savjetovao.

en: The URL to be tracked.
hr: URL koji treba pratiti.

en: The Unique CiviCRM Generated Invoice ID
hr: Jedinstveni ID profakture koju generiše CiviCRM

en: The amount of the soft credit
hr: Iznos zasluge

en: The amount the Participant has paid or will have to pay.
hr: Iznos koji je učesnik platio ili mora da plati.

en: The amunt of the recurring contribution
hr: Iznos periodične donacije

en: The application, \"%1\", requests permission to access your system.
hr: Aplikacija \"%1\", traži dozvolu za pristup vašem sustavu.

en: The arguments to be sent to the search function
hr: Argumenti koji će se poslati funkciji pretraživanja

en: The attached file has been deleted.
hr: Priložena datoteka je obrisana.

en: The automatic renewal of your %1 membership has been cancelled as requested. This does not affect the status of your membership - you will receive a separate notification when your membership is up for renewal.
hr: Automatsko obnavljanje vašeg %1 članstva je otkazano po zahtevu. Ovo ne utiče na status vašeg članstva - dobićete drugo obaveštenje kada dođe vreme za obnovu vašeg članstva.

en: The backend theme determines the appearance on administrative screens, such as the "Manage Event" screen.
hr: Tema pozadinskog sustava određuje izgled na administrativnim zaslonima, kao što je zaslon "Upravljanje događajem".

en: The batch merge task is still in progress. This page will be refreshed automatically.
hr: Zadatak grupnog spajanja je još uvek u toku. Ova stranica se osvežava automatski.

en: The body of the SMS cannot exceed %1 characters.
hr: Sadržaj SMS poruke ne može imati više od %1 karaktera.

en: The body of this mailing.
hr: Tijelo ove pošte.

en: The campaign for which this activity has been triggered.
hr: Kampanja za koju se aktivira ova aktivnost.

en: The campaign for which this event has been created.
hr: Kampanja za koju je kreiran ovaj događaj.

en: The campaign for which this mailing has been initiated.
hr: Kampanja za koju je pokrenuta ova pošta.

en: The campaign for which this membership is attached.
hr: Kampanja za koju je ovo članstvo vezano.

en: The campaign for which this participant has been registered.
hr: Kampanja za koju je ovaj sudionik registriran.

en: The campaign for which this pledge has been initiated.
hr: Kampanja za koju je ovo obećanje pokrenuto.

en: The changes have been reverted.
hr: Promene su povraćene.

en: The changes have not been saved.
hr: Promene nisu spremljene.

en: The check for new versions of CiviCRM has been disabled. <a %1>Re-enable the scheduled job</a> to receive important security update notifications.
hr: Provera dostupnosti novih verzija CiviCRM softvera je isključena. <a %1>Ponovo uključite zakazani posao</a> da biste primali obaveštenja o važnim bezbednosnim ažuriranjima.

en: The civicrm version this instance is running
hr: Verzija CiviCRMa na ovoj instanci

en: The class name which implements this functionality.
hr: Naziv klase koji implementira ovu funkcionalnost.

en: The code for adding this widget to web pages will be displayed here after you click <strong>Save and Preview</strong>.
hr: Kod za dodavanje ovog vidžeta

en: The contact A
hr: Kontakt A

en: The contact B
hr: Kontakt B

en: The contact might be the Membership Organization of a Membership Type. You will need to edit the Membership Type and change the Membership Organization before you can delete this contact.
hr: Kontakt može biti Organizacija članstva za određeni tip članstva. Morate urediti tip članstva i promeniti organizaciju članstva pre brisanja ovog kontakta.

en: The contact record which is linked to the currently logged in user account - '%1' - cannot be deleted.
hr: Zapis kontakta koji je povezan sa trenutno prijavljenim korisničkim računom - '%1' - ne može biti obrisan.

en: The contact type selected for Update multiple contacts does not have a corresponding profile. Please set up a profile for %1s and try again.
hr: Tip kontakta koji je odabran za ažuriranje većeg broja kontakata nema odgovarajući profil. Podesite profil za %1 i pokušajte ponovo.

en: The contact who is assigned the activity.
hr: Kontakt kome je dodeljena aktivnost.

en: The contact who is the activity's target.
hr: Kontakt koji je cilj aktivnosti.

en: The contact who made this activity
hr: Kontakt koji je napravio ovu aktinost

en: The contact who scheduled this activity
hr: Kontakt koji je zakazao ovu aktivnost

en: The contact(s) and all related data will be moved to trash and only users with the relevant permission will be able to restore it.
hr: Kontakt(i) i svi povezani podaci će biti pomereni u kantu i samo korisnici sa adekvatnom dozvolom će biti u mogućnosti da ih povrate.

en: The contact(s) and all related data will be permanently removed.
hr: Kontakt(i) i povezani podaci će biti permanentno uklonjeni.

en: The contribution amount covering the membership fee will use the financial type configured with the selected membership type (see the membership types configuration tool to review those settings). Any additional contribution will use the financial type configured for this online contribution page.
hr: Iznos doprinosa koji pokriva članarinu koristit će financijsku vrstu konfiguriranu s odabranom vrstom članstva (za pregled tih postavki pogledajte alat za konfiguraciju vrsta članstva). Svaki dodatni doprinos koristit će financijsku vrstu konfiguriranu za ovu internetsku stranicu za doprinose.

en: The contribution page '%1' has been deleted.
hr: Stranica za doniranje '%1' je obrisana.

en: The contribution record has been saved.
hr: Zapis o donaciji je sačuvan.

en: The cost of the old and new membership types are different. You may want to edit the contribution associated with this membership to adjust its amount.
hr: Troškovi starih i novih vrsta članstva su različiti. Možda ćete htjeti urediti doprinos povezan s ovim članstvom da biste prilagodili njegov iznos.

en: The current status of your page is
hr: Trenutno stanje vaše stranice je

en: The custom fatal error template setting has been removed.
hr: Podešavanje prilagođenog šablona fatalne greške je uklonjeno.

en: The custom fatal error template setting will be removed during the upgrade. You are currently using this custom template: %1 . Following the upgrade you will need to use the standard approach to overriding template files, as described in the documentation.
hr: Podešavanje prilagođenog šablona fatalne greške biće uklonjen tokom ažuriranja. Trenutno koristite prilagođeni šablon: %1. Nakon ažuriranja, moraćete da koristite standardni pristup zamene fajlova šablona, kao što je opisano u dokumentaciji.

en: The custom field '%1' has been deleted.
hr: Korisničko/sopstveno polje '%1' je obrisano.

en: The data columns in this import file appear to be different from the saved mapping. Please verify that you have selected the correct saved mapping before continuing.
hr: U datoteci koja se uvozi kolumne podataka su u drugačijem formatu nego snimljeno mapiranje. Molim provjerite da li ste odabrali točno snimljeno mapiranje prije nastavka.

en: The data type of the multiple choice option set you've selected does not match the data type assigned to this field.
hr: Tip podataka za izabrani set opcija za višestruki izbor ne odgovara tipu podataka koji je dodeljen za ovo polje.

en: The database name provided is not valid. Please use only 0-9, a-z, A-Z, _ and - as characters in the name.
hr: Ime baze podataka nije važeće. Molimo da koristite samo 0-9, a-z, A-Z, _ i - kao karaktere u imenu.

en: The database will be upgraded from %1 to %2.
hr: Baza će biti ažurirana iz %1 u %2.

en: The database: '%1' does not exist.
hr: Baza podataka '%1' ne postoji.

en: The date that the most recent payment reminder was sent.
hr: Datum slanja najnovije obavijesti o plaćanju.

en: The date the first scheduled pledge occurs.
hr: Datum kada se dogodi prvo zakazano obećanje.

en: The date the first scheduled recurring contribution occurs.
hr: Datum prve zakazane periodične donacije.

en: The date the pledge payment is supposed to happen.
hr: Datum kada bi se trebala dogoditi isplata zaloga.

en: The date this contribution was received.
hr: Datum kada je ova donacija primljena.

en: The date this payment was received.
hr: Datum kada je ova uplata primljena.

en: The date type '%1' has been saved.
hr: Vrsta datuma '%1' je spremljena.

en: The default Financial Type is configured when creating the "Premium" but it can be changed for each contribution page if required.
hr: Podrazumevani finansijski tip se podešava pri kreiranju "Nagrade" ali može biti izmenjen za svaku stranicu za donacije ukoliko je to potrebno

en: The default copies of the message templates listed below will be updated to handle new features or correct a problem. Your installation has customized versions of these message templates, and you will need to apply the updates manually after running this upgrade. <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>Click here</a> for detailed instructions. %2
hr: Podrazumevane kopije šablona poruka navedene ispod biće ažurirane da bi mogle da koriste nove funkcije ili reše problem. Vaša instalacija ima prilagođene verzije ovih šablona poruka i moraćete ručno da primenite ispravke nakon pokretanja ovog ažuriranja. <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>Kliknite ovde</a> da biste prikazali detaljna uputstva. %2

en: The default number of rows per page for most reports is 50. However, this may be too many for a report which is included in the 'Home Dashboard'. You can reduce the number of rows included in each page when the report is part of the Dashboard by entering the desired row count here. Users will still be able to navigate through the full report using a pager.
hr: Zadani broj redaka po stranici za većinu izvješća je 50. Međutim, to može biti previše za izvješće koje je uključeno u "Početnu nadzornu ploču". Broj redaka uključenih u svaku stranicu kada je izvješće dio nadzorne ploče možete smanjiti unosom željenog broja redaka ovdje. Korisnici će se i dalje moći kretati kroz cijelo izvješće pomoću dojavljivača.

en: The default operator is equals (=), and is the only operator supported for "create" or "delete" actions.
hr: Zadani operator je jednak (=) i jedini je operator podržan za akcije "stvori" ili "izbriši".

en: The default rate used to calculate the taxes collected into this account (e.g. for tax rate of 8.27%, enter 8.27).
hr: Zadana stopa koja se koristi za izračun poreza naplaćenih na ovaj račun (npr. za poreznu stopu od 8,27% unesite 8,27).

en: The default status is assigned when there are no matching status rules for a membership.
hr: Zadani status dodjeljuje se kada ne postoje odgovarajuća pravila statusa za članstvo.

en: The destination group extends a different entity type.
hr: Odredištna grupa proširuje različiti tip entiteta.

en: The discount end date cannot be prior to the start date.
hr: Datum završetka popusta ne može biti prije datuma početka.

en: The display name of the contact's organizations.
hr: Ime organizacije ovog kontakta za prikaz.

en: The donor's information is listed below.  You can choose to contact them and convey your thanks if you wish.
hr: Podaci donatora navedeni su u nastavku.  Možete odabrati da ih kontaktirate i prenesete svoju zahvalnost ako želite.

en: The donor's name has been added to your honor roll unless they asked not to be included.
hr: Ime donatora je dodano u vašu počasnu listu osim ako nisu tražili da se ne uključe.

en: The e-mail address %1 is not valid.
hr: Email adresa %1 nije važeća.

en: The email address %1 already has an account associated with it. <a href="%2">Have you forgotten your password?</a>
hr: Email adresa %1 već ima postojeći nalog. <a href="%2">Da li ste zaboravili svoju šifru?</a>

en: The email address must be unique for each participant.
hr: E-mail adresa mora biti jedinstvena za svakog sudionika.

en: The email of the recipients this mail is to be sent.
hr: E-pošta primatelja ove pošte bit će poslana.

en: The entity that this pcp targets
hr: Entitet koji ovaj PCP cilja

en: The environment of this CiviCRM instance is set to '%1'. Certain functionality like scheduled jobs has been disabled.
hr: Okruženje ove instance CiviCRMa je podešeno na '%1'. Neke funkcionalnosti kao što su zakazani poslovi su isključene.

en: The environment settings have been disabled because it has been overridden in the settings file.
hr: Podešavanja okruženja su onemogućena zato što je to promijenjeno u postavkama.

en: The event linked to the Personal Campaign Page you have just visited is over (as of %1).
hr: Događaj povezan sa stranicom osobne kampanje koju ste upravo posjetili završen je (od %1).

en: The event you requested is currently unavailable (contact the site administrator for assistance).
hr: Događaj koji ste tražili trenutno nije dostupan (kontaktirajte administratora stranice za pomoć).

en: The event's default Participant Role (usually Attendee) will be assigned if you do not include a value for role. Valid values for Status and Role can be found in the CiviEvent section of the Administer CiviCRM screen. You can also import Fee Level, Registration Date and any other standard or custom Participant fields.
hr: Zadana uloga sudionika događaja (obično sudionik) bit će dodijeljena ako ne uključite vrijednost za ulogu. Važeće vrijednosti za status i ulogu mogu se pronaći u odjeljku CiviEvent na zaslonu Administracija CiviCRM-a. Također možete uvesti razinu naknade, datum registracije i bilo koja druga standardna ili prilagođena polja sudionika.

en: The existing option choices for %1 group are listed below. You can add, edit or delete them from this screen.
hr: Postojeće opcije izbora za grupu %1 su prikazane niže, možete ih urediti, dodati ili obrisati sa ovog ekrana.

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.
hr: URL ekstenzija nije ispravno podešen. Posetite <a href="%1">stranicu za podešavanje URL-a</a> i ispravite ga.

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.<br/>
hr: URL proširenja nije ispravno postavljen. Idite na <a href="%1">stranicu postavki URL-a</a> i ispravite je.<br/>

en: The extensions directory is not properly set. Please go to the <a href="%1">path setting page</a> and correct it.<br/>
hr: Direktorij proširenja nije ispravno postavljen. Idite na <a href="%1">stranicu za postavljanje puta</a> i ispravite je.<br/>

en: The fee charged by the Payment Processor for the transaction.
hr: Provizija koju ovaj procesor uplata naplaćuje po transakciji.

en: The fee selection has been changed for this participant
hr: Odabir naknade je promijenjen za ovog sudionika

en: The field "%1" is already included.
hr: Polje "%1" je već uključeno.

en: The field label displayed on the form (over-ride the default field label here, if desired).
hr: Oznaka za polje prikazano na formularu (redefinišite podrazmevanu oznaku za polje ovde, ukoliko to želite).

en: The filtering search. custom search id or -1 for civicrm api search
hr: Pretraživanje filtriranja. ID prilagođenog pretraživanja ili -1 za pretraživanje građanskog api-ja

en: The final, general mailing (derived from A or B)
hr: Konačna, opća pošta (izvedena iz A ili B)

en: The financial type "%1" has been updated.
hr: Ažurirana je financijska vrsta "%1".

en: The financial type Account has been saved.
hr: Račun financijske vrste je spremljen.

en: The financial types associated with the old and new membership types are different. You may want to edit the contribution associated with this membership to adjust its financial type.
hr: Financijske vrste povezane sa starim i novim vrstama članstva su različite. Možda ćete htjeti urediti doprinos povezan s ovim članstvom da biste prilagodili njegovu financijsku vrstu.

en: The first experimental mailing ("A" condition)
hr: Prvi eksperimentalni uvjet za slanje pošte ("A")

en: The first name and last name must be unique for each participant.
hr: Ime i prezime moraju biti jedinstveni za svakog sudionika.

en: The following Membership Types are associated with this organization. Click <strong>Members</strong> for a listing of all contacts who have memberships of that type. Click <strong>Edit</strong> to modify the settings for that type.
hr: Sljedeće vrste članstva pridružene su ovoj organizaciji. Kliknite <strong>Članovi</strong> da biste unijeli popis svih kontakata koji imaju članstva te vrste. Kliknite <strong>Uređivanje</strong> da biste izmijenili postavke za tu vrstu.

en: The following URL will display a list of registered participants for this event to users whose role includes "view event participants" permission: <a href="%1">%1</a>
hr: Sljedeći URL prikazat će popis registriranih sudionika za ovaj događaj korisnicima čija uloga uključuje dopuštenje "prikaži sudionike događaja": <a href="%1">%1</a>

en: The following URL will display a list of registered participants for this event: <a href="%1">%1</a>
hr: Sljedeći URL prikazat će popis registriranih sudionika za ovaj događaj: <a href="%1">%1</a>

en: The following contact had been sharing an address with a contact you just deleted. Their address will no longer be shared, but has not been removed or altered.
hr: Sledeći kontakt je delio adresu sa kontaktom koji ste upravo obrisali. Adresa više neće biti podeljena, ali nije obrisana niti izmenjena.

en: The following contact(s) have address records which were shared with the address you removed from this contact. These address records are no longer shared - but they have not been removed or altered.
hr: Sljedeći kontakti imaju zapise o adresama koji su dijeljeni sa adresama koje ste uklonili iz ovog kontakta. Te adrese nisu više dijeljene ali nisu obrisane ili promijenjene.

en: The following contacts had been sharing addresses with a contact you just deleted. Their addressses will no longer be shared, but have not been removed or altered.
hr: Sledeći kontakti su delili adrese sa kontaktom koji ste upravo obrisali. Adrese više neće biti podeljene, ali nisu obrisane niti izmenjene.

en: The following credit card options will be offered to contributors using Online Contribution pages. You will need to verify which cards are accepted by your chosen Payment Processor and update these entries accordingly.
hr: Sljedeće opcije kreditne kartice ponudit će se suradnicima na stranicama mrežnih priloga. Morat ćete provjeriti koje kartice prihvaća odabrani izvršitelj obrade plaćanja i u skladu s tim ažurirati te unose.

en: The following errors were detected in %1 message:
hr: U poruci %1 otkrivene su sljedeće pogreške:

en: The following errors were detected in %1:
hr: Sledeće greške su pronađene u %1:

en: The following formats are accepted:
hr: Prihvaćaju se sljedeći oblici:

en: The following participants no longer have an event fee recorded. You can edit their registration and record a replacement contribution by clicking the links below:
hr: Za sljedeće sudionike više nije zabilježena naknada za događaj. Možete urediti njihovu registraciju i zabilježiti zamjenski doprinos klikom na donje veze:

en: The following problems are preventing me from installing CiviCRM:
hr: Sledeći problemi me sprečavaju u instalaciji CiviCRM-a:

en: The following records already have the status
hr: Sljedeći zapisi već imaju status

en: The following tables have an entry for this financial type: %1
hr: Sljedeće tablice imaju unos za ovu financijsku vrstu: %1

en: The following tokens are available to control the format of individuals' contact names when they are included in <strong>mailing labels</strong>.
hr: Sljedeći tokeni dostupni su za kontrolu formata imena kontakata pojedinaca kada su uključeni u <strong>poštanske naljepnice</strong>.

en: The following tokens are available to format Address display on Contact and Event screens.
hr: Sljedeći tokeni dostupni su za oblikovanje prikaza adresa na zaslonima kontakti i događaji.

en: The format of an address
hr: Format adrese

en: The format of this email address is not valid.
hr: Format ove email adrese je nevažeći.

en: The found record | All %count records
hr[0]: Nađeni zapis
hr[1]: %count zapisa
hr[2]: %count zapisa

en: The frequency that CiviMail updates its sent mail database.
hr: Učestalost da CiviMail ažurira svoju bazu podataka poslane pošte.

en: The general class of this status. Participant counts are grouped by class on the CiviEvent Dashboard. Participants with a 'Pending' class status will be moved to 'Expired' status if Pending Participant Hours has elapsed (when the ParticipantProcessor.php background processing script is run).
hr: Opća klasa ovog statusa. Broj sudionika grupiran je prema razredu na CiviEventovoj nadzornoj ploči. Sudionici sa statusom klase na čekanju premjestit će se u status "Isteklo" ako je proteklo vrijeme sudionika na čekanju (kada se pokrene skripta za obradu pozadine sudionika.php).

en: The group status of the contact
hr: Grupni status ovog kontakta

en: The header information of this mailing .
hr: Informacije zaglavlja ovog slanja e-pošte .

en: The iCalendar Feed URL for CiviEvent on this site:
hr: URL feeda iCalendara za CiviEvent na ovoj stranici:

en: The import file should contain a row for each set of custom data fields. For example, if you are importing employment history for a group of contacts, each row might contain columns for Employer, Start Date, End Date, and Position. You will also need a column containing the CiviCRM Contact ID which is used to match each row to the corresponding (existing) CiviCRM contact record. NOTE: Contact IDs are included by default when exporting contacts from CiviCRM.
hr: Uvezena datoteka treba da sadrži jedan red za svaki set polja prilagođenih podataka. Na primer, ako uvozite istoriju zaposlenja za grupu kontakata, svaki red može da sadrži kolone za stavke Poslodavac, Datum početka, Datum završetka i Radno mesto. Trebaće vam i kolona koja sadrži CiviCRM ID kontakta koji se koristi za uparivanje svakog reda sa odgovarajućim (postojećim) CiviCRM zapisom kontakta. NAPOMENA: ID-ovi kontakata su podrazumevano uključeni pri izvozu kontakata iz CiviCRM-a.

en: The information below previews the results of importing your data in CiviCRM. Review the totals to ensure that they represent your expected results.
hr: Informacije koje se nalaze ispod su pregled rezultata importa vaših podataka u CiviCRM. Proverite ukupne vrednosti kako biste bili sigurni da su to rezultati koje ste očekivali.

en: The information provided matched multiple existing database records based on the configured Duplicate Matching Rules for your site.
hr: Unete informacije poklapaju se sa više postojećih zapisa baze podataka na osnovu konfigurisanih pravila pronalaženja duplikata za vaš sajt.

en: The information you provide will NOT be shared with any third party organisations.
hr: Informacije koje dostavite neće biti dostupne trećim licima.

en: The installer can only be run by a user with the permission to administer site configuration.
hr: Ovaj instaler može pokrenuti samo korisnik sa administratorskim nivoom pristupa konfiguraciji sajta.

en: The invalid default value for State/Province data type
hr: Nevažeća podrazumevana vrednost tipa podataka za državu/pokrajinu

en: The invalid value for State/Province data type
hr: Nevažeća vrednost tipa podataka za državu/pokrajinu

en: The job size must be at least 1000 or set to 0 (unlimited).
hr: Veličina posla mora biti najmanje 1000 ili postavljena na 0 (neograničeno).

en: The language/processing system used for email templates.
hr: Sustav jezika/obrade koji se koristi za predloške e-pošte.

en: The linked case ID is invalid.
hr: Povezani ID slučaja nije valjan.

en: The listed records(s) cannot be added to the group.
hr: Navedene zapise nije moguće dodati grupi.

en: The local system includes old files which should not exist: "%1"
hr: Lokalni sistem sadrži stare fajlove koji ne bi trebalo da su prisutni: "%1"

en: The location type '%1' has been saved.
hr: Tip lokacije '%1' je spremljen.

en: The mail library returned the following error message:
hr: Biblioteka pošiljki vratila je sledeću poruku o grešci:

en: The mailing component '%1' has been saved.
hr: Komponenta primatelja e-pošte '%1' je spremljena.

en: The mailing has been canceled.
hr: Slanje pošte je otkazano.

en: The mailing has been paused. Active message deliveries may continue for a few minutes, but CiviMail will not begin delivery of any more batches.
hr: Slanje pošte je zaustavljeno. Aktivne isporuke poruka mogu se nastaviti nekoliko minuta, ali CiviMail više neće početi isporučivati nijednu seriju.

en: The mailing has been resumed.
hr: Slanje pošte je nastavljeno.

en: The mailing must allow recipients to (a) unsubscribe from the mailing-list or (b) completely opt-out from all mailings. Please insert an unsubscribe or opt-out token.
hr: Slanje pošte primateljima mora omogućiti (a) otkazivanje pretplate s mailing-liste ili (b) potpuno isključivanje sa svih slanja pošte. Umetnite token za otkazivanje pretplate ili isključivanje.

en: The mailing must include the street address of the organization. Please insert the %1 token.
hr: Slanje mora sadržavati uličnu adresu organizacije. Umetnite token %1.

en: The mailing's ID in the database.
hr: ID mailinga u bazi podataka.

en: The market value of this premium (e.g. retail price). For tax-deductible contributions, this amount will be used to set the non-deductible amount in the contribution record and receipt.
hr: Tržišna vrednost ove nagrade (npr. maloprodajna cena). Za donacije sa odbitkom poreza, ovaj iznos će se koristiti za podešavanje iznosa koji se ne može odbiti u zapisu donacije i na priznanici.

en: The maximum number of %3 you can select for Update multiple %3 is %1. You have selected %2. Please select fewer %3 from your search results and try again.
hr: Maksimalan broj kontakata koje možete odabrati za ažuriranje više %3 je %1. Vi ste izabrali %2. Izabertite manje %3 iz vaše pretrage i probajte ponovo.

en: The maximum number of Activities you can select to send an email is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
hr: Maksimalan broj aktivnosti koje možete poslati emailom je %1. Izabrano je %2. Molimo vas da izaberete manje aktivnosti iz rezultata pretrage i pokušate ponovo.

en: The maximum number of activities you can select for Update multiple activities is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
hr: Maksimalan broj aktivnosti koje možete odabrati za ažuriranje većeg broja aktivnosti je %1. Vi ste izabrali %2. Molimo vas da izaberete manje aktivnosti iz rezultata pretrage i pokušate ponovo.

en: The maximum number of contacts is already reserved for this interviewer.
hr: Maksimalan broj kontakata je već rezervisan za ovog anketara.

en: The maximum number of contacts to show at a time when typing in an autocomplete field.
hr: Maksimalan broj kontakata za prikaz u vrijeme upisivanja u polje samodovršetka.

en: The maximum number of contacts you can select for Update multiple contacts is %1. You have selected %2. Please select fewer contacts from your search results and try again.
hr: Maksimalan broj kontakata koje možete odabrati za ažuriranje većeg broja kontakata je %1. Vi ste izabrali %2. Izabertite manji boj kontakata iz vaše pretrage i probajte ponovo.

en: The maximum number of contributions you can select for Update multiple contributions is %1. You have selected %2. Please select fewer contributions from your search results and try again.
hr: Maksimalan broj donacija koje možete izabrati za opciju ažuriranja više donacija je %1. Vi ste izabrali %2. Izaberite manji broj donacija iz vaše pretrage i pokušajte ponovo.

en: The maximum number of mailer delivery jobs executing simultaneously (0 = allow as many processes to execute as started by cron).
hr: Maksimalan broj poslova dostave poštara koji se izvršavaju istovremeno (0 = dopušta izvršavanje onoliko procesa koliko je započeo cron).

en: The maximum number of members you can select for Update multiple memberships is %1. You have selected %2. Please select fewer members from your search results and try again.
hr: Maksimalan broj članova koje možete odabrati za ažuriranje više članstva je %1. Odabrali ste %2. Odaberite manje članova iz rezultata pretraživanja i pokušajte ponovno.

en: The maximum number of payment reminders to send for any given payment.
hr: Maksimalan broj podsjetnika za plaćanje koje treba poslati za bilo koju uplatu.

en: The maximum number of records you can select for Update multiple participants is %1. You have selected %2. Please select fewer participants from your search results and try again.
hr: Maksimalni broj zapisa koje možete odabrati za ažuriranje više sudionika je %1. Odabrali ste %2. Odaberite manje sudionika iz rezultata pretraživanja i pokušajte ponovno.

en: The maximum record limit is reached
hr: Dostigli ste maksimalni broj zapisa

en: The membership End Date is %1.
hr: Datum završetka članstva je %1.

en: The membership price set associated with this online contribution allows a user to select BOTH an auto-renew AND a non-auto-renew membership. This requires submitting multiple processor transactions, and is not supported for one or more of the payment processors enabled under the Amounts tab.
hr: Skup cijena članstva povezan s ovim mrežnim doprinosom omogućuje korisniku da odabere I automatsko obnavljanje i članstvo koje se ne automatski obnavlja. Za to je potrebno slanje više obrada transakcija i nije podržano za jednog ili više izvršitelja obrade plaćanja omogućenih na kartici Iznosi.

en: The membership status '%1' has been saved.
hr: Status članstva '%1' je spremljen.

en: The membership type '%1' has been saved.
hr: Vrsta članstva '%1' je spremljena.

en: The menu color and position can be adjusted on the <a %1>Display Preferences</a> screen.
hr: Boja i položaj izbornika mogu se podesiti na zaslonu <a %1="">Preference prikaza</a> .

en: The minimum contribution amount required to be eligible to select this premium. If you want to offer it to all contributors regardless of contribution amount, enter '0'. If display of minimum contribution amounts is enabled then this text is displayed:
hr: Minimalni iznos donacije kako bi donator bio kvalifikovan da izabere ovu nagradu. Ukoliko želite da ovu nagradu ponudite svim donatorima, bez obzira na iznos donacije, unesite '0'. Ukoliko je prikaz najmanjeg iznosa donacije uključen onda će biti prikazan sledeći tekst:

en: The most common SMTP port possibilities are 25, 465, and 587.  Check with your mail provider for the appropriate one.
hr: Najčešće mogućnosti SMTP priključka su 25.465 i 587.  Obratite se davatelju pošte za odgovarajući davatelj usluga pošte.

en: The name for this credit card type as it is displayed to contributors. This may be the same value as the Name above, or a localised title.
hr: Ime za ovaj tip kreditne kartice kao što će biti prikazan donatorima. Može biti ista vrednost kao u imenu iznad ili neka druga odrednica.

en: The name for this credit card type as it should be provided to your payment processor.
hr: Ime za ovaj tip kreditne kartice kako će biti dostavljeno vašem procesoru uplata.

en: The name of the organization or entity which owns this CiviCRM site or domain. This is the default organization contact record.
hr: Ime organizacije ili subjekta koje je vlasnik ovog CiviCRM sajta ili domena. Ovo je zapis kontakta podrazumevane organizacije.

en: The name of this Price Set
hr: Ime ovog seta cena

en: The name of this component
hr: Naziv ove komponente

en: The new Participant Status has been saved.
hr: Novi status sudionika je spremljen.

en: The new fields will be selectable from the "Params" and "Fields to return" lists.
hr: Nova polja moći će se odabrati s popisa "Params" i "Polja za povratak".

en: The new membership End Date is %1.
hr: Novi datum završetka članstva je %1.

en: The next scheduled payment will be adjusted up or down to make up the difference.
hr: Sledeća zakazana uplata će biti povećana ili smanjena kako bi se razlika izjednačila

en: The next set of tasks involve planning and have multiple steps. You may want to check out the %2 section in the User and Administrator Guide before you begin. You will not be returned to this page after completing these tasks, but you can always get back here from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu.
hr: Sljedeći skup zadataka uključuje planiranje i ima više koraka. Možda ćete htjeti provjeriti %2 section u Vodiču za korisnike i administratore prije početka. Nećete biti vraćeni na ovu stranicu nakon dovršetka ovih zadataka, ali uvijek se možete vratiti ovdje s izbornika <a href="%1">Administriranje CiviCRM-a</a> .

en: The number of days before a personalized (hashed) link will expire.
hr: Broj dana prije isteka personalizirane (raspršene) veze.

en: The number of emails sendable via simple mail. Make sure you understand the implications for your spam reputation and legal requirements for bulk emails before editing. As there is some risk both to your spam reputation and the products if this is misused it is a hidden setting.
hr: Broj e-poruka koje se mogu poslati jednostavnom poštom. Prije uređivanja provjerite razumijete li implikacije za vaš ugled neželjene pošte i pravne zahtjeve za skupne e-poruke. Budući da postoji određeni rizik i za vašu reputaciju neželjene pošte i za proizvode ako se to zloupotrijebi, to je skrivena postavka.

en: The number of minutes to cache smart group contacts. We strongly recommend that this value be greater than zero, since a value of zero means no caching at all. If your contact data changes frequently, you should set this value to at least 5 minutes.
hr: Broj minuta za predmemoriranje kontakata pametne grupe. Toplo preporučujemo da ta vrijednost bude veća od nule, jer vrijednost nule uopće ne znači predmemoriranje. Ako se podaci za kontakt često mijenjaju, tu biste vrijednost trebali postaviti na najmanje 5 minuta.

en: The number of payment reminders sent.
hr: Broj poslanih podsjetnika za plaćanje.

en: The numeric ID Contact that owns the membership
hr: Numerički ID kontakta koji je vlasnik ovog članstva

en: The numeric ID click through record
hr: Numerički ID zapisa o mailing klikovima

en: The numeric ID of the  Recurring Contribution
hr: Numerički ID periodične donacije

en: The numeric ID of the Activity Instance
hr: numerički ID ove aktivnosti

en: The numeric ID of the Contact
hr: numerički ID kontakta

en: The numeric ID of the Contact of the Participant
hr: Numerički ID kontakta učesnika

en: The numeric ID of the Contribution
hr: Numerički ID donacije

en: The numeric ID of the Event
hr: numerički ID događaja

en: The numeric ID of the Group
hr: numerički ID grupe

en: The numeric ID of the Membership
hr: Numerički ID ovog članstva

en: The numeric ID of the Parent Activity
hr: Numerički ID nadređene aktivnosti

en: The numeric ID of the Participant
hr: numerički ID učesnika

en: The numeric ID of the Participant who registered this Participant
hr: Numerički ID učesnika koji je registrovao ovog učesnika

en: The numeric ID of the Relationship
hr: Numerički ID veze

en: The numeric ID of the Soft Credit
hr: Numerički ID zasluge

en: The numeric ID of the bounce record
hr: Numerički ID zapisa o odbijanju

en: The numeric ID of the delivery record
hr: Numerički ID zapisa dostave

en: The numeric ID of the opened record
hr: Numerički ID zapisa otvaranja

en: The numeric ID of the reply record
hr: Numerički ID zapisa odgovora

en: The numeric ID of the unsubscribe record
hr: Numerički ID zapisa o odjavi

en: The old paths and URLs may be retained in some database records. Use this form to clear caches or to reset paths to their defaults. If you need further customizations, then update the <a href="%1">Directories</a> and <a href="%2">Resource URLs</a>.
hr: Stari putovi i URL-ovi mogu se zadržati u nekim zapisima baze podataka. Ovaj obrazac koristite za brisanje predmemorija ili za vraćanje putova na zadane postavke. Ako su vam potrebne daljnje prilagodbe, ažurirajte <a href="%2">URL-ove</a> <a href="%1">direktorija</a> i resursa.

en: The option '%1' has been saved.
hr: Opcija '%1' je sačuvana.

en: The option label is displayed to users.
hr: Oznaka mogućnosti prikazuje se korisnicima.

en: The options for mailing visibility are:
hr: Mogućnosti vidljivosti slanja e-pošte su:

en: The organization data collected from users is controlled by the Organization Profile selected below. You can use the default "On Behalf Of Organization" profile, or any other profile with type 'Contact' and/or 'Organization' (<a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Profiles</a>). The profile must include Organization Name and Email Address.
hr: Podatke o organizaciji koji su prikupljeni od korisnika kontroliše odabrani profil organizacije. Možete koristiti podrazumevani profil "U ime organizacije", ili bilo koji drugi profil čiji je tip 'Kontakt' i/ili 'Organizacija' (<a href="%1">Administracija > Sopstvena podešavanja podataka i ekrana > Profili</a>). Profil mora sadržati ime organizacije i email adresu.

en: The page "%1" will open in a popup. If it does not appear automatically, check your browser for notifications.
hr: Stranica "%1" otvorit će se u skočnom prozoru. Ako se ne pojavi automatski, obavijesti potražite u pregledniku.

en: The page you requested is currently unavailable.
hr: Zatražena stranica ne postoji.

en: The path %1 contains PATH_SEPARATOR (the %2 character).
hr: Putanja %1 sadrži PATH_SEPARATOR (%2 karakter).

en: The payment record has been processed.
hr: Zapis o plaćanju je obrađen.

en: The pcp block that this pcp page was created from
hr: Pcp blok iz kojeg je stvorena ova pcp stranica

en: The percentage of the total_amount that is due for this tax.
hr: Postotak total_amount koji dospijeva za ovaj porez.

en: The person who created the personal campaign page will be automatically notified via email when their page is approved so that they can begin promoting the campaign.
hr: Osoba koja je kreirala stranicu lične kampanje će biti automatski obaveštena emailom kada se njihova stranica odobri tako da mogu odmah da počnu sa promocijom svoje kampanje.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable.
hr: Stranica osobne kampanje koju ste zatražili trenutno nije dostupna.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable. However you can still support the campaign by making a contribution here.
hr: Stranica osobne kampanje koju ste zatražili trenutno nije dostupna. Međutim, kampanju i dalje možete podržati davanjem doprinosa ovdje.

en: The plaintext footer for this mailing.
hr: Plaintext podnožje ovog mailinga

en: The plaintext header for this mailing.
hr: Plaintext zaglavlje ovog mailinga

en: The premium you have selected requires a minimum contribution of %1
hr: Nagrada koji ste izabrali zahteva minimalnu donaciju u iznosu %1

en: The premiums listed below are currently offered on this Contribution Page. If you have other premiums which are not already being offered on this page, you will see a link below to offer another premium. Use <a href='%1'>Contributions &raquo; Premiums</a> to create or enable additional premium choices which can be used on any Contribution page.
hr: Nagrade navedene ispod trenutno su u ponudi na ovoj stranici donacije. Ako imate druge nagrade koje nisu već u ponudi na ovoj stranici, videćete link ispod do ponude druge nagrade . Koristite <a href='%1'>Donacije &raquo; Nagrade</a> da biste kreirali ili uključili dodatne opcije premije koji mogu da se koriste na bilo kojoj stranici donacije.

en: The product has been configured to use a default image.
hr: Proizvod je podešen da koristi podrazumevanu sliku.

en: The query contains the forbidden %1 command.
hr: Ovaj upit sadrži zabranjenu komandu %1.

en: The reason the email bounced.
hr: Razlog zbog kojeg je e-pošta odbijena.

en: The receipt sent to the user instead of the normal receipt text
hr: Potvrda poslana korisniku umjesto uobičajenog teksta potvrde

en: The record %1 doesnot exists
hr: Zapis %1 ne postoji

en: The record will be deleted immediately. This action cannot be undone.
hr: Ovaj zapis će odmah biti obrisan. Ova akcija je nepovratna.

en: The recurring contribution looks to have been cancelled already.
hr: Periodična donacija je već otkazana.

en: The recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled.
hr: Periodična donacija %1 svakog %2 %3 je otkazana.

en: The recurring start date cannot be prior to the current date.
hr: Datum početka periodične donacije ne može biti pre današnjeg datuma.

en: The relationship end date cannot be prior to the start date.
hr: Datum kraja veze ne može biti pre datuma početka.

en: The report is attached as a CSV file.
hr: Izvješće je priloženo kao CSV datoteka.

en: The report is attached as a PDF file.
hr: Izvješće je priloženo kao PDF datoteka.

en: The requested Profile (gid=%1) is disabled OR it is not configured to be used for 'Profile' listings in its Settings OR there is no Profile with that ID OR you do not have permission to access this profile. Please contact the site administrator if you need assistance.
hr: Traženi profil (gid=%1) je isključen ILI nije podešen da se koristi u listingu 'profila' u svojim podešavanjima ILI ne postoji profil sa tim ID-jem ILI nemate dozvole za pristup ovom profilu. Kontaktirajte administratora sajta ukoliko vam je potrebna pomoć.

en: The requested Profile (gid=%1) is not configured to be used for 'Profile' edit and view forms in its Settings. Contact the site administrator if you need assistance.
hr: Traženi Profil (gid=%1) nije podešen da se koristi za uređivanje i pregledanje formulara 'Profila'. Ukoliko vam je potrebna pomoć, kontaktirajte administratora sajta.

en: The requested Profile (gid=%1) requires record id while performing this action
hr: Traženi profil (gid=%1) zahteva id zapisa kada se izvršava ova akcija

en: The requested online contribution page is missing a required Contribution Amount section or Membership section or Price Set. Please check with the site administrator for assistance.
hr: Tražena strana za onlajn donacije nema neophodnu sekciju za iznos donacije, članstvo ili set cena. Konsultujte se sa adrministratorom za pomoć.

en: The requested participant record does not exist (possibly the record was deleted).
hr: Traženi zapis o sudioniku ne postoji (moguće je da je zapis izbrisan).

en: The requested profile (gid=%1) is inactive or does not exist.
hr: Traženi profil (gid=%1) je neaktivan ili ne postoji.

en: The rule '%1' has been deleted.
hr: Pravilo '%1' je obrisano.

en: The rule '%1' has been saved.
hr: Pravilo '%1' je snimljeno.

en: The scheduled date and time is in the past
hr: Zakazani datum i vrijeme su prošlost

en: The second experimental mailing ("B" condition)
hr: Drugi eksperimentalni uvjet slanja pošte ("B")

en: The selected %1 option has <strong>not been deleted</strong> because it is currently in use. Please update these contacts to use a different format before deleting this option. %2
hr: Odabrana %1 opcija  <strong>nije obrisana</strong> zato što se trenutno koristi. Molimo vas da ažurirate kontakte tako da koriste drugačiji format prije brisanja ove opcije. %2

en: The selected activity has been moved to the Trash. You can view and / or restore deleted activities by checking "Deleted Activities" from the Case Activities search filter (under Manage Case).<br />
hr: Odabrana aktivnost premještena je u smeće. Izbrisane aktivnosti možete pregledati i/ili vratiti tako da označite “Izbrisane aktivnosti” u filtru za pretraživanje aktivnosti slučaja (pod Upravljanje slučajem).<br />

en: The selected activity has been restored.<br />
hr: Odabrana aktivnost je vraćena.<br />

en: The selected activity is invalid. | %count selected activities are invalid.
hr[0]: Odabrana aktivnost je nevažeća.
hr[1]: %count odabrane aktivnosti su nevažeće.
hr[2]: %count odabranih aktivnosti je nevažeće.

en: The selected case has been restored.
hr: Odabrani slučaj je vraćen.

en: The selected contact does not have an email on hold. | None of the selected contacts have an email on hold.
hr[0]: Odabrani kontakt nema zadržan email.
hr[1]: Odabrani kontakti nemaju zadržan email.
hr[2]: Nijedan od odabranih kontakata nema zadržani email.

en: The selected field already exists in this profile.
hr: Odabrano polje već postoji u profilu.

en: The selected financial account cannot be deleted because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
hr: Odabrani financijski račun nije moguće izbrisati jer je potreban barem jedan račun vrste potraživanja (kako bi se osiguralo da su računovodstvene transakcije u ravnoteži).

en: The selected financial account cannot be disabled because at least one Accounts Receivable type account is required (to ensure that accounting transactions are in balance).
hr: Odabrani financijski račun nije moguće onemogućiti jer je potreban barem jedan račun vrste potraživanja (kako bi se osiguralo da su računovodstvene transakcije u ravnoteži).

en: The selected pair of contacts are marked as non duplicates. If these records should be merged, you can remove this exception on the <a href="%1">Dedupe Exceptions</a> page.
hr: Odabrani par kontakata je označen kao ne-duplikat. Ukoliko ovi zapisi treba da se spoje, uklonite ovaj izuzetak na <a href="%1">Izuzeci deduplikacije</a> stranici.

en: The selected profile is using a custom field which is not assigned to the "%1" being configured.
hr: Izabrani profil koristi korisničko/sopstveno polje koje nije dodeljeno "%1" koji se podešava.

en: The selected profiles can collect enough information to match additional participants with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  This may result in duplicate contacts.
hr: Odabrani profili mogu prikupiti dovoljno informacija za spajanje dodatnih sudionika s postojećim kontaktima, ali nisu potrebna sva relevantna polja. To može dovesti do duplih kontakata.

en: The selected profiles can collect enough information to match registrations with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  Anonymous registrations may result in duplicate contacts.
hr: Odabrani profili mogu prikupiti dovoljno informacija za usklađivanje registracija s postojećim kontaktima, ali nisu potrebna sva relevantna polja. Anonimne registracije mogu dovesti do duplih kontakata.

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match additional participants with existing contacts.  This means all additional participants will result in a new contact.
hr: Odabrani profili ne sadrže polja potrebna za spajanje dodatnih sudionika s postojećim kontaktima. To znači da će svi dodatni sudionici rezultirati novim kontaktom.

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match registrations with existing contacts.  This means all anonymous registrations will result in a new contact.
hr: Odabrani profili ne sadrže polja potrebna za usklađivanje registracija s postojećim kontaktima. To znači da će sve anonimne registracije rezultirati novim kontaktom.

en: The site administrator needs to enter a valid 'FROM Email Address' in <a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a>. The email address used may need to be a valid mail account with your email service provider.
hr: Administrator sajta mora da unese ispravnu 'OD email adresu' u <a href="%1">Administriraj CiviCRM&raquo; Komunikacije &raquo; OD email adrese</a>. Email adrese koje se koriste moraju imati važeći mail nalog sa vašim email provajderom.

en: The site administrator needs to enter a valid 'FROM Email Address' in <a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Option Groups &raquo; From Email Address</a>. The email address used may need to be a valid mail account with your email service provider.
hr: Administrator web-mjesta mora unijeti valjanu "FROM Email Address" u <a href="%1">Administriranje CiviCRM -a » Postavke sustava » Grupe opcija » S adrese e-pošte</a>. Korištena adresa e-pošte možda će morati biti valjani račun e-pošte kod davatelja usluga e-pošte.

en: The specific source item that is responsible for the creation of this financial_item
hr: Specifična izvorna stavka koja je odgovorna za stvaranje ovog financial_item

en: The state of this job
hr: Stanje ovog posla

en: The status of this mailing. Values: none, approved, rejected
hr: Stanje ovog slanja pošte. Vrijednosti: nijedna, odobrena, odbijena

en: The status rules provided by default may be sufficient for your organization. However, you can easily change the status names and/or adjust the rules by clicking the Edit links below. Or you can <a href='%1'>add a new status and rule</a>.
hr: Pravila stanja predviđena prema zadanim postavkama mogu biti dovoljna za vašu tvrtku ili ustanovu. Međutim, nazive statusa možete jednostavno promijeniti i/ili prilagoditi pravila klikom na dolje uređivanje veza. Ili možete <a href='%1'>dodati novi status i pravilo</a>.

en: The street number you entered for the %1 address block(s) is not in an expected format. Street numbers may include numeric digit(s) followed by other characters. You can still enter the complete street address (unparsed) by clicking "Edit Complete Street Address".
hr: Kućni broj koji ste unijeli za %1 adresni blok nije u očekivanom formatu. Kućni brojevi mogu sadržavati brojeve nakon kojih mogu biti slovne oznake. Unatoč ovome, možete unijeti potpunu adresu bez analize formata tako da kliknete "Uredi cijelu adresu”.

en: The subject/purpose/short description of the activity.
hr: Naslov/svrha/kratak opis aktivnosti.

en: The system administrator has disabled security settings (%1). Connections to remote applications are insecure.
hr: Sistemski administrator je isključio siguronosna podešavanja (%1). Veze sa spoljnim aplikacijama nisu bezbedne.

en: The system administrator has disabled this feature.
hr: Administrator sustava je onemogućio ovu funkcionalnost.

en: The system did not record payment details for this payment and so could not process the transaction. Please report this error to the site administrator.
hr: Sustav nije zabilježio detalje plaćanja za ovu uplatu i stoga nije mogao obraditi transakciju. Prijavite ovu grešku administratoru stranice.

en: The table of the object controlled by this ACL entry
hr: Tabela objekta koga kontroliše ovaj ACL unos

en: The tag '%1' has been deleted.
hr: Tag '%1' je obrisan.

en: The tag '%1' has been saved.
hr: Tag '%1' je sačuvan.

en: The tag set '%1' has been deleted.
hr: Tag set '%1' je obrisan.

en: The target revenue for this campaign.
hr: Ciljani iznos kampanje.

en: The test Credit Card number is %1 - this is the only credit card number that will work on the test gateway.
hr: Testni broj kreditne kartice je %1 - to je jedini broj kreditne kartice koji će raditi na testnom pristupniku.

en: The test Total Amount should end in <strong>%1</strong> or <strong>%2</strong> to get a successful response (e.g. $10.%1 or $10.%2) - all other amounts will return a failed response.
hr: Testni ukupni iznos trebao bi završiti s <strong>%1</strong> ili <strong>%2</strong> da bi dobio uspješan odgovor (npr. 10 USD.%1 o r $10.%2) - svi ostali iznosi vratit će neuspjeli odgovor.

en: The text displayed to the user in the main form
hr: Tekst koji se korisniku prikazuje u glavnom obrascu

en: The text for the contribute button.
hr: Tekst za dugme za doniranje

en: The text for the contribute or register button.
hr: Tekst za gumb doprinosa ili registracije.

en: The text that will display in the field with the link.
hr: Tekst koji će biti prikazan u polju sa linkom.

en: The theme system allows you to change CiviCRM's appearance by replacing important CSS files.
hr: Tematski sustav omogućuje promjenu izgleda CiviCRM-a zamjenom važnih CSS datoteka.

en: The time to sleep in between each e-mail in micro seconds. Setting this above 0 allows you to control the rate at which e-mail messages are sent to the mail server, avoiding filling up the mail queue very quickly. Set to 0 to disable.
hr: Vrijeme za spavanje između svakog e-maila u mikro sekundama. Postavljanje iznad 0 omogućuje vam kontrolu brzine slanja poruka e-pošte na poslužitelj pošte, izbjegavajući vrlo brzo popunjavanje reda čekanja pošte. Postavite na 0 da biste onemogućili.

en: The total amount of the pledge will be adjusted up or down to make up the difference. The payment schedule ( amounts / dates for future pending pledge payments ) is not changed.
hr: Ukupan iznos obaveze biće uvećan ili umanjen da bi se nadoknadila razlika. Raspored uplat a(iznosi / datumi za buduća plaćanja obaveza na čekanju) nije promenjen.

en: The type of PCP this is: contribute or event
hr: Vrsta PCP-a ovo je: doprinos ili događaj

en: The type of entity that this pcp targets
hr: Vrsta entiteta koju ovaj PCP cilja

en: The type of website for the contact
hr: Tip vebsajta za ovaj kontakt

en: The update greeting job can be very resource intensive and is typically not necessary to run on a regular basis. If you do choose to enable the job, we recommend you do not run it with the force=1 option, which would rebuild greetings on all records. Leaving that option absent, or setting it to force=0, will only rebuild greetings for contacts that do not currently have a value stored. %1
hr: Ažuriranje pozdrava troši dosta resursa i uglavnom nije potrebno pokretati ga redovno. Ukoliko se odlučite da uključite ovo izvršenje, ne pokrećete ga opcijom force=1, što će ponovo urediti pozdrave za sve zapise. Ukoliko ne podesite ovo izvršenje ili je podeiste na force=0, to će urediti pozdrave za kontakte koji nemaju vrednost upisanu. %1

en: The updates have been saved.
hr: Ažuriranja su spremljena.

en: The user account used by your web-server %1 needs to be granted write access to the following directory in order to configure the CiviCRM settings file:
hr: Korisnički nalog koji vaš web-server %1 koristi mora imati dozvolu za pisanje u sledećem direktorijumu kako bi mogao da konfiguriše fajl sa CiviCRM podešavanjima:

en: The username %1 is already taken. Please select another username.
hr: Korisničko ime %1 je zauzeto. Molimo izaberite drugo korisničko ime.

en: The value of this premium is %1. This may affect the amount of the tax deduction you can claim. Consult your tax advisor for more information.
hr: Vrednost ove nagrade je %1. Ovo može da utiče na iznos umanjenja poreza koje možete da tražite. Obratite se poreskom savetniku da biste dobili više informacija.

en: The webserver isn't letting me identify where files are stored.
hr: Vebserver ne dozvoljava da se identifikuje lokacija na kojoj se fajlovi čuvaju.

en: The wkhtmltodfPath does not exist or is not valid
hr: Putanja za wkhtmltodf ne postoji ili nije važeća

en: Theme
hr: Tema

en: Theme to use on backend pages
hr: Tema koja će se koristiti na pozadinskim stranicama

en: Theme to use on frontend pages
hr: Tema koja će se koristiti na stranicama sučelja

en: Then create front-end links to the Participant Listing page using the Menu Manager. Select <strong>Participant Listing Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
hr: Zatim stvorite prednje veze na stranicu s popisom sudionika pomoću Upravitelja izbornika. Odaberite <strong>stranicu s popisom sudionika</strong> i unesite <strong>%1</strong> za ID događaja.

en: Then end date of membership status override if 'Override until selected date' override type is selected.
hr: Zatim se datum završetka statusa članstva nadjačava ako je odabrana vrsta nadjačavanja "Nadjačavanje do odabranog datuma".

en: Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
hr: Zatim izaberite i pregledajte nagrade koje želite da ponudite na ovoj stranici za doniranje.

en: There are %2 people currently on the waiting list for this event. You can <a href='%1'>view waitlisted registrations here</a>, or you can continue and register additional participants using this form.
hr: Trenutno je na listi čekanja za ovaj događaj %2 osoba. Možete <a href='%1'>pogledati registracije u listi čekanja ovdje</a>, ili možete nastaviti i registrirati dodatne sudionike koristeći ovaj formular.

en: There are currently no %1.
hr: Trenutno nema %1.

en: There are currently no Custom Searches
hr: Trenutno nema sopstvenih/korisničkih pretraga.

en: There are currently no Personal Campaign Pages.
hr: Trenutno nema osobnih stranica kampanje.

en: There are currently no Report Templates.
hr: Trenutno nema predložaka izvješća.

en: There are currently no Saved Searches. To create a Saved search:
hr: Nema sačuvanih pretraga. Da biste kreirali i sačuvali pretragu:

en: There are currently no participants registered for this event.
hr: Trenutno nema prijavljenih sudionika za ovaj događaj.

en: There are currently no saved import or export mappings. You create saved mappings as part of an Import or Export task.
hr: Trenutno nema spremljenih mapiranja uvoza ili izvoza. Spremljena mapiranja stvarate kao dio zadatka Uvoz ili izvoz.

en: There are no ACLs entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hr: Nema unešenih ACLova. Možete ih <a href='%1'>dodati</a>.

en: There are no Activities to display.
hr: Nema aktivnosti za prikaz.

en: There are no Archived %2. You can archive %2 from <a href='%1'>Scheduled or Sent %2</a>.
hr: Nema arhiviranog %2. Rom možete arhivirati %2 f<a href='%1'>Zakazano ili Poslano %2</a>.

en: There are no Cases. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
hr: Nema predmeta. Koristite <a href="%1">Nađi predmete</a> da proširite vašu pretragu.

en: There are no Event Templates present. You can <a href='%1'>add one</a>.
hr: Nema prisutnih predložaka događaja. Možete <a href='%1'>ga dodati</a>.

en: There are no Financial Account entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hr: Nema unesenog financijskog računa. Možete <a href='%1'>ga dodati</a>.

en: There are no Label Formats configured. You can<a href='%1'>add one</a>.
hr: Nema konfiguriranih oblika natpisa. Možete<a href='%1'>ga dodati</a>.

en: There are no Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hr: Nema unesenih predložaka poruka. Možete <a href='%1'>ga dodati</a>.

en: There are no Notes for this contact.
hr: Nema beleški za ovaj kontakt.

en: There are no Option Groups entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hr: Nisu unesene grupe mogućnosti. Možete <a href='%1'>ga dodati</a>.

en: There are no Payment Processors entered.
hr: Nema unesenih izvršitelja obrade plaćanja.

en: There are no Personal Campaign Pages which match your search criteria.
hr: Ne postoje osobne stranice kampanje koje odgovaraju vašim kriterijima pretraživanja.

en: There are no Pledges for your record.
hr: Nema zaloga za vaš dosje.

en: There are no Role Assignments. You can <a href='%1'>add one</a> now.
hr: Nema raspodele uloga. Možete <a href='%1'>dodati jednu</a> odmah.

en: There are no SMS providers configured, or no SMS providers are set active
hr: Nema konfigurisanog SMS provajdera, ili nema aktivnih SMS provajdera

en: There are no Scheduled or Sent %1.
hr: Nema zakazanog ili poslanog %1.

en: There are no Unscheduled %1.
hr: Nema neplaniranog %1.

en: There are no User-driven Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hr: Nema unesenih predložaka poruka koje pokreće korisnik. Možete <a href='%1'>ga dodati</a>.

en: There are no active Events to display.
hr: Nema aktivnih događaja za prikaz.

en: There are no active premiums for your site. You can <a href='%1'>create and/or enable premiums here</a>.
hr: Na vašem sajtu nema aktivnih nagrada. Možete ih <a href='%1'>napraviti i/ili uključiti ovde</a>.

en: There are no case records for this contact.
hr: Ne postoje evidencije slučajeva za ovaj kontakt.

en: There are no cases with activities scheduled in the past two weeks. Use %1 to expand your search.
hr: Nema slučajeva s planiranim aktivnostima u posljednja dva tjedna. Koristite %1 da proširite svoju pretragu.

en: There are no comments for this note
hr: Nema komentara za ovu belešku

en: There are no configured membership statuses. You cannot add this membership until your membership statuses are correctly configured
hr: Nema konfiguriranih statusa članstva. Ovo članstvo ne možete dodati dok se statusi članstva ne konfiguriraju ispravno

en: There are no contributions on record for you.
hr: Nema zabeleženih donacija za vas.

en: There are no custom data sets for activity type "%1". To create one, <a href="%2" target="%3">click here</a>.
hr: Nema sopstvenih setova podataka za tip aktivnosti "%1". Da kreirate jedan, <a href="%2" target="%3">kliknite ovde</a>.

en: There are no custom membership status entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hr: Nije unesen prilagođeni status članstva. Možete <a href='%1'>ga dodati</a>.

en: There are no events scheduled for the date range. You can <a href='%1'>add one</a>.
hr: Nema zakazanih događaja za razdoblje. Možete ga <a href=‘%1’>dodati</a>.

en: There are no extensions to display. Click the "Add New" tab to browse and install extensions posted on the <a href="%1">public CiviCRM Extensions Directory</a>. If you have downloaded extensions manually and don't see them here, try clicking the "Refresh" button.
hr: Nema proširenja za prikaz. Kliknite karticu "Dodaj novo" da biste pregledali i instalirali proširenja objavljena u <a href="%1">javnom direktoriju CiviCRM proširenja</a>. Ako ste proširenja preuzeli ručno i ne vidite ih ovdje, pokušajte kliknuti gumb "Osvježi".

en: There are no extensions to display. Please click "Refresh" to update information about available extensions.
hr: Nema proširenja za prikaz. Kliknite "Osvježi" da biste ažurirali informacije o dostupnim proširenjima.

en: There are no financial accounts assigned to this financial type. You can <a href='%1'>assign one</a>.
hr: Ne postoje financijski računi dodijeljeni ovoj financijskoj vrsti. Možete <a href='%1'>ga dodijeliti</a>.

en: There are no financial accounts configured with Financial Account Type 'Asset' Type. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial accounts for your site.
hr: Ne postoje financijski računi konfigurirani s vrstom "Imovina" vrste financijskog računa. <a href='%1'>Kliknite ovdje</a> ako želite konfigurirati financijske račune za svoju web-lokaciju.

en: There are no financial types configured with a linked 'Revenue Account of' account. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial types for your site.
hr: Nijedan finansijski tip nije konfigurisan sa povezanim računom 'Račun za prihod od'. <a href='%1'>Kliknite ovde</a> ako želite da konfigurišete finansijske tipove za vaš sajt.

en: There are no financial types configured with linked 'Cost of Sales Premiums' and 'Premiums Inventory Account' accounts. If you want to generate accounting transactions which track the cost of premiums used <a href='%1'>click here</a> to configure financial types and accounts.
hr: Nijedan finansijski tip nije konfigurisan sa povezanim računima 'Nagrade troškova prodaje' i 'Račun inventara nagrada'. Ako želite da generišete knjigovodstvene transakcije koje prate trošak upotrebljenih nagrada, <a href='%1'>kliknite ovde</a> da biste konfigurisali finansijske tipove i račune.

en: There are no jobs configured.
hr: Nema konfiguriranih poslova.

en: There are no live contribution records to display.
hr: Ne postoje produkcijski zapisi donacija za prikaz

en: There are no membership types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hr: Nema unesenih vrsta članstva. Možete <a href='%1'>ga dodati</a>.

en: There are no memberships on record for you.
hr: Za vas nema zabilježenih članstva.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use %1 to expand your search.
hr: Nema otvorenih predmeta s aktivnostima zakazanim za sljedeća dva tjedna. Koristite %1 da proširite svoju pretragu.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
hr: Nema otvorenih predmeta sa zakazanim aktivnostima u naredne dve nedelje. Iskoristite <a href="%1">Nađi predmete</a> da proširite pretragu.

en: There are no option values entered. You can <a href="%1">add one</a>.
hr: Nisu unesene vrijednosti mogućnosti. Možete <a href="%1">ga dodati</a>.

en: There are no premiums offered on this contribution page yet. You can <a href='%1'>add one</a>.
hr: Nema ponuđenih nagrada na ovoj stranici za doniranje. Možete <a href='%1'>dodati nagradu</a>.

en: There are no public mailing list groups to display.
hr: Nema javnih grupa popisa primatelja e-pošte za prikaz.

en: There are no records selected for Print.
hr: Nema zapisa odabranih za štampu.

en: There are no records selected.
hr: Nema odabranih zapisa.

en: There are no rules currently set.
hr: Trenutno nema podešenih pravila.

en: There are no rules currently set. Use the 'Add Association Rule' form to add one.
hr: Trenutno nema podešenih pravila. Koristite 'Dodaj pravilo asocijacije' formular da dodate nova pravila.

en: There are no scheduled activities assigned to you.
hr: Nema zakazanih aktivnosti koje su vam dodeljene.

en: There are no scheduled job log entries.
hr: Nema zakazanih stavki evidencije poslova.

en: There are no survey types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
hr: Nema unešenih tipova ankete. Možete ih <a href='%1'>dodati</a>.

en: There are no tags currently assigned to this case.
hr: Trenutno nema oznaka dodijeljenih ovom slučaju.

en: There are no upcoming events.
hr: Nema predstojećih događaja.

en: There are participants registered for repeating events being removed from the set. Those with participants will be converted to standalone events, and those without registration will be deleted.
hr: Učesnici su registrovani za događaje koji se ponavljaju, a koji su uklonjeni iz seta. Događaji sa učesnicima biće pretvoreni u samostalne događaje, a oni bez registracije biće obrisani.

en: There are some issues that we recommend you look at before installing, however, you are still able to install the software.  Please see below for details.
hr: Postoji nekoliko problema koje vam preporučujemo da pregledate pre nego što nastavite sa instalacijom, ali i dalje ste u mogućnosti da instalirate softver. Detalje pogledajte ispod.

en: There is a Payment Processor associated with selected Payment Processor type, hence it can not be deleted.
hr: S odabranom vrstom procesora plaćanja pridružen je obrađivač plaćanja, stoga se ne može izbrisati.

en: There is a validation error with your HTML input. Your activity is a bit suspicious, hence aborting
hr: Došlo je do greške sa validacijom vašeg HTML unosa. Ova aktivnost se smatra sumnjivom, obustavljam...

en: There is already an user associated with this email address. Please enter different email address.
hr: Već postoji korisnik povezan s ovom adresom e-pošte. Unesite drugu adresu e-pošte.

en: There is an entry with the same label.
hr: Postoji unos sa istom oznakom.

en: There is an entry with the same value.
hr: Postoji unos sa istom vrednošću.

en: There is no '%1' folder.
hr: Ne postoji '%1' direktorijum.

en: There is no Financial Type configured of Account Relation Revenue. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial type for your site.
hr: Nijedan finansijski tip nije konfigurisan za prihod vezan za račun. <a href='%1'>Kliknite ovde</a> ako želite da konfigurišete finansijski tip za vaš sajt.

en: There is no valid Membership Status available for selected membership dates.
hr: Za odabrane datume članstva nije dostupan valjani status članstva.

en: There is no valid SMTP server Setting Or SendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
hr: Nema važećeg podešavanja SMTP servera ili sendmail putanje. Kliknite na <a href='%1'>Administacija >> Sistemska podešavanja >> Odlazna pošta</a> da podesite odlaznu poštu.

en: There is no valid SMTP server Setting Or sendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
hr: Nema važećeg podešavanja SMTP servera ili sendmail putanje. Kliknite na <a href='%1'>Administacija >> Sistemska podešavanja >> Odlazna pošta</a> da podesite odlaznu poštu.

en: There is no valid default from email address configured for the domain. You can configure here <a href='%1'>Configure From Email Address.</a>
hr: Ne postoji važeća podrazumevana OD email adresa podešena za domen. Možete je dodati ovde <a href='%1'>Dodaj OD email adresu.</a>

en: There is no valid sendmail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the sendmail server.
hr: Nema važećeg podešavanja sendmail putanje. Kliknite na <a href='%1'>Administacija >> Sistemska podešavanja >> Odlazna pošta</a> da podesite sendmail server.

en: There is no valid smtp server setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the SMTP Server.
hr: Nema važećeg podešavanja smtp servera. Kliknite na <a href='%1'>Administacija >> Sistemska podešavanja >> Odlazna pošta</a> da podesite SMTP server.

en: There is only enough space left on this event for %1 participant(s).
hr: Na ovom događaju preostalo je samo dovoljno mjesta za %1 sudionika.

en: There was a problem verifying that this site is available on the public Internet.
hr: Došlo je do problema prilikom provjere je li ovo web-mjesto dostupno na javnom Internetu.

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
hr: Došlo je do greške prilikom dodavanja ovog pravila povezivanja. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
hr: Došlo je do greške prilikom dodavanja ovog pravila povezivanja. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviMember Roles Sync.

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
hr: Došlo je do greške prilikom brisanja ovog pravila povezivanja. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
hr: Došlo je do greške prilikom brisanja ovog pravila povezivanja. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviMember Roles Sync.

en: There was an error editing the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
hr: Došlo je do greške prilikom uređivanja ovog pravila povezivanja. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error editing the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
hr: Došlo je do greške prilikom uređivanja ovog pravila povezivanja. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviMember Roles Sync.

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
hr: Došlo je do greške prilikom preuzimanja ovog pravila povezivanja za uređenje. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviMember Roles Sync.
hr: Došlo je do greške prilikom preuzimanja ovog pravila povezivanja za uređenje. Proverite podešavanja vaše baze podataka i pokušajte ponovo. Ukoliko ponovo dobijete poruku sa greškom pokušajte da ponovo instalirate CiviMember Roles Sync.

en: There was an error in your request
hr: Došlo je do pogreške u vašem zahtjevu

en: There was an error. CiviMember Memberships and Drupal Roles could not be synchronized.
hr: Došlo je do greške. CiviMember članstva i Drupal uloge nisu sinhronizovane.

en: There was some problem updating the billing details.
hr: Došlo je do problema sa ažuriranjem detalja za naplatu.

en: There were no contributions during the selected year.
hr: Nije bilo donacija tokom odabrane godine.

en: These Multiple Choice Options are shared by the following custom fields: %1
hr: Ove opcije za više izbora dele sledeća prilagođena polja: %1

en: These activity types will be excluded from automated email notifications to assignees.
hr: Te će vrste aktivnosti biti isključene iz automatiziranih obavijesti e-poštom primateljima.

en: These are developed and contributed by members of the CiviCRM community. Consider adding any custom searches which you use often to your Search menu (from Administer > Customize Data and Screens > Navigation Menu). As new custom searches become available they can be viewed (and installed if useful) from Administer > System Settings > Manage Extensions.
hr: Razvoju ekstenzija doprinose članovi CiviCRM zajednice. Možete dodati sopstvene pretrage koje često koristite u vaš meni za pretragu (koristeći Administracija > Uređivanje podataka i ekrana > Navigacioni meni). Kako nove sopstvene/korisničke pretrage postaju dostupne možete ih pregledati (i instalirati ukoliko su vam korisne) koristeći Administracija > Sistemska podešavanja > Menadžment ekstenzija.

en: These constraints are due to the fact that when a constituent signs up for multiple memberships using a price set - a single recurring payment record is created which covers the total fees for all selected memberships.
hr: Uzrok ovih ograničenja jeste što kada se aktivista registruje za više članstava koristeći set cena, kreira se jedan zapis periodičnog plaćanja, koji pokriva ukupne troškove za sva izabrana članstva.

en: These optional components give you more tools to connect with and engage your supporters.
hr: Ove dodatne komponente pružaju vam više alata za povezivanje i angažiranje vaših pristaša.

en: These records have been filled in with the imported data.
hr: Ovi zapisi su popunjeni sa uvezenim podacima.

en: These records have been updated with the imported data.
hr: Ovi zapisi su obnovljeni sa uvezenim podacima.

en: These records have not been imported.
hr: Ovi zapisi nisu uvezeni sa podacima.

en: These relationships are Disabled OR have a past End Date.
hr: Ove veze su isključene ILI imaju datum završetka u prošlosti.

en: These settings are used to configure mailer properties for the optional CiviMail component and may allow you to significantly optimize performance. Please read the documentation, and make sure you understand it before modifying default values. (These settings are NOT used for the built-in 'Email - send now' feature).
hr: Te se postavke koriste za konfiguriranje svojstava pošiljatelja pošte za opcionalnu CiviMail komponentu i mogu vam omogućiti značajno optimiziranje performansi. Pročitajte dokumentaciju i provjerite razumijete li je prije izmjene zadanih vrijednosti. (Te se postavke NE koriste za ugrađenu značajku "E-pošta - pošalji odmah").

en: These settings are used to configure properties for the CiviEvent component. Please read the %1 documentation, and make sure you understand it before modifying default values.
hr: Te se postavke koriste za konfiguriranje svojstava za CiviEvent komponentu. Pročitajte %1 ddokumentaciju i provjerite razumijete li je prije izmjene zadanih vrijednosti.

en: These settings define the CMS variables that are used with CiviCRM.
hr: Ove postavke definiraju CMS varijable koje se koriste s CiviCRM-om.

en: These settings define the URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.).
hr: Ove postavke definiraju URL-ove koji se koriste za pristup CiviCRM resursima (CSS datoteke, Javascript datoteke, slike itd.).

en: These variables are computed automatically using <tt>civicrm.settings.php</tt> and its options, such as <tt>CIVICRM_TEMPLATE_COMPILEDIR</tt>.
hr: Te se varijable automatski izračunavaju pomoću <tt>civicrm.settings.php</tt> i njegovih mogućnosti, kao što su <tt>CIVICRM_TEMPLATE_COMPILEDIR</tt>.

en: They can not be Exported
hr: Nemoguće eksportovati

en: They have been added to %1.
hr: Dodati su u %1

en: Things to check in a test mailing:
hr: Stvari za provjeru testne pošte:

en: Third
hr: Treći

en: This
hr: Ovaj

en: This %1 onwards
hr: Ovo %1 onaprijed

en: This CiviCRM profile field is view only.
hr: Ovo polje CiviCRM profila je samo za pregled.

en: This Credit Note ID already exists in the database.
hr: Ovaj ID beleške o zapisu već postoji u bazi.

en: This Invoice ID already exists in the database.
hr: ID profakture već postoji u bazi podataka.

en: This Label already exists in the database for the selected contact type.
hr: Ova oznaka već postoji u bazi podataka za odabrani tip kontakta.

en: This Label already exists in the database for this option group. Please select a different Label.
hr: Ova oznaka već postoji u bazi podataka za ovu grupu opcija. Molimo izaberite drugu oznaku.

en: This Membership is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
hr: Ovo članstvo povezano je s doprinosom. Da biste izbrisali ovaj zapis, morate imati dozvolu "izbriši u CiviContributeu".

en: This MySQL server does not support the <code>utf8mb4</code> character set.
hr: MySQL server ne podržava <code>utf8mb4</code> set karaktera

en: This Option is already full for this event.
hr: Ova je opcija već puna za ovaj događaj.

en: This Participant is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
hr: Ovaj je sudionik povezan s doprinosom. Morate imati dopuštenje za brisanje u CiviContributeu kako biste izbrisali ovaj zapis.

en: This Premium is linked to an <a href='%1'>Online Contribution page</a>. Please remove it before deleting this Premium.
hr: Ova nagrada je povezana sa <a href='%1'>Stranicom za onlajn doniranje</a>. Uklonite stranicu kako biste mogli da obrišete ovu nagradu.

en: This Title already exists in Database.
hr: Naslov već postoji u bazi podataka.

en: This Transaction ID already exists in the database. Include the account number for checks.
hr: ID transakcije već postoji u bazi podataka. Uključite broj računa za čekove.

en: This Value already exists in the database for this option group. Please select a different Value.
hr: Ova vrijednost već postoji u bazi podataka za ovu grupu opcija. Izaberite drugu vrijednost.

en: This Year
hr: Ove godine

en: This account relationship already exits
hr: Ovaj odnos s poslovnim subjektom već izlazi

en: This action cannot be undone.
hr: Ova akcija je nepovratna.

en: This activity cannot be edited or viewed via this profile.
hr: Ova aktivnost se ne može uređivati niti pregledati kroz ovaj profil.

en: This address does not contain latitude/longitude information and cannot be mapped.
hr: Ova adresa nema podatke o geografskoj širini/dužini i ne može biti mapirana.

en: This address is shared with %1 contact record(s). Modifying this address will automatically update the shared address for these contacts.
hr: Ovu adresu deli još %1 kontakt (kontakata). Menjanje ove adrese će automatski ažurirati deljenu adresu ovih kontakata.

en: This applies to weekly, monthly and yearly payments.
hr: To se odnosi na tjedna, mjesečna i godišnja plaćanja.

en: This batch is configured to include only transactions using %1 payment method. If you want to include other transactions, please edit the batch first and modify the Payment Method.
hr: Ova je skupina konfigurirana tako da uključuje samo transakcije koje koriste %1 način plaćanja. Ako želite uključiti druge transakcije, prvo uredite skup i promijenite način plaćanja.

en: This calendar month
hr: Ovog meseca

en: This calendar year
hr: Ove godine

en: This campaign is active from
hr: Ova kampanja je aktivna iz

en: This can be the same or different from the mapping provider selected.
hr: To može biti isto ili različito od odabranog davatelja mapiranja.

en: This contact can be edited by the other.
hr: Drugi kontakt može uređivati ovaj.

en: This contact can be viewed by the other.
hr: Drugi kontakt može pregledati ovaj.

en: This contact does not belong to any groups.
hr: Ovaj kontakt ne pripada nijednoj grupi.

en: This contact does not currently belong to any groups.
hr: Ovaj kontakt trenutno ne pripada nijednoj grupi.

en: This contact does not currently belong to any smart groups.
hr: Ovaj kontakt trenutno ne pripada nijednoj smart grupi.

en: This contact has a pending or overdue pledge payment of %2 which is scheduled for %3. <a href="%1">Click here to enter a pledge payment</a>.
hr: Ovaj kontakt ima uplatu obaveze na čekanju ili sa isteklim rokom od %2 koja je zakazana za %3. <a href="%1">Kliknite ovde da unesete uplatu obaveze</a>.

en: This contact has already been assigned to this event.
hr: Ovaj kontakt je već dodijeljen ovom događaju.

en: This contact has an address record which is shared with 1 other contact. | This contact has an address record which is shared with %count other contacts.
hr[0]: Ovaj kontakt ima adresu koju deli sa još 1 kontaktom.
hr[1]: Ovaj kontakt ima adresu koju deli sa %count drugih kontakata.
hr[2]: Ovaj kontakt ima adresu koju deli sa %count drugih kontakata.

en: This contact has an existing %1 membership at %2 with %3 status%4.
hr: Ovaj kontakt ima postojeće %1 članstvo na %2 s %3 status%4.

en: This contact has pending or overdue pledge payments. <a href="%1">Click here to view their Pledges tab</a> and verify whether this contribution should be applied as a pledge payment.
hr: Ovaj kontakt ima uplate obaveze na čekanju ili sa isteklim rokom. <a href="%1">Kliknite ovde da pogledate njihovu karticu sa obavezama</a> i potvrdite da li ova donacija treba da bude zabeležena kao uplata obaveze.

en: This contact is a special one for the contact information associated with the CiviCRM installation for this domain. No one is allowed to delete it because the information is used for special system purposes.
hr: Ovaj poseban kontakt sadrži kontakt informacije povezane sa CiviCRM instalacijom na ovom domenu. Niko nema dozvolu da ga obriše zato što se ove informacije koriste za specijalne sistemske funkcije.

en: This contact type name already exists in database. Contact type names must be unique.
hr: Ovo ime tipa kontakta već postoji u bazi. Ime tipa kontakta mora biti jedinstveno.

en: This contact(s) can not be permanently deleted because the contact record is linked to one or more live financial transactions. Deleting this contact would result in the loss of financial data.
hr: Te kontakte nije moguće trajno izbrisati jer je zapis kontakta povezan s jednom ili više financijskih transakcija uživo. Brisanje tog kontakta dovelo bi do gubitka financijskih podataka.

en: This contribution is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
hr: Taj se doprinos daje zahvaljujući naporima <strong>%1</strong>, koji podržava našu kampanju.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of an organization and the selected onbehalf profile is either disabled or not found.
hr: Ova stranica donacije konfigurisana je za donaciju u ime organizacije, a profil izabranog primaoca u ime drugog je onemogućen ili nije pronađen.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of honoree and the required fields of the selected honoree profile are disabled or doesn't exist.
hr: Ova stranica donacije konfigurisana je za donaciju u ime primaoca donacije, a obavezna polja profla izabranog primaoca donacije su onemogućena ili ne postoje.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of honoree and the selected honoree profile is either disabled or not found.
hr: Ova stranica donacije konfigurisana je za donaciju u ime primaoca donacije, a profil izabranog primaoca donacije je onemogućen ili nije pronađen.

en: This contribution page is configured to support separate contribution and membership payments. This %1 plugin does not currently support multiple simultaneous payments, or the option to "Execute real-time monetary transactions" is disabled. Please contact the site administrator and notify them of this error
hr: Ova stranica za donacije je podešena tako da podržava zasebne uplate za donacije i članstva. Ovaj %1 plugin trenutno ne podržava višestruke uplate u isto vreme, ili je opcija "Izvrši monetarne transakcije" isključena. Kontaktirajte administratora sajta i obavestite ga o ovoj grešci

en: This contributor must have a valid email address (and must not have the "Do Not Email" flag checked).
hr: Ovaj suradnik mora imati valjanu adresu e-pošte (i ne smije imati provjeru zastavice "Ne šalji e-poštu").

en: This custom search is already registered.
hr: Ovo prilagođeno pretraživanje već je registrirano.

en: This email address is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate contact mailbox for inquiries about premium fulfillment/shipping.
hr: Ova email adresa je uključena u automatske priznanice za onlajn donacije ukoliko donator izabere nagradu. Ova email adresa će se koristiti kao kontakt za sve upite vezane za ispunjenje uslova i slanje nagrada.

en: This event allows for
hr: Ovaj događaj omogućuje

en: This event cannot be deleted because there are participant records linked to it. If you want to delete this event, you must first find the participants linked to this event and delete them. You can use use <a href='%1'> CiviEvent >> Find Participants page </a>.
hr: Ovaj događaj nije moguće izbrisati jer postoje zapisi o sudionicima povezani s njim. Ako želite izbrisati ovaj događaj, prvo morate pronaći sudionike povezane s ovim događajem i izbrisati ih. Možete koristiti <a href='%1'>stranicu CiviEvent >> Pronađi sudionike</a> .

en: This event currently has the maximum number of participants registered (%1). However, you can still override this limit and register additional participants using this form.
hr: Ovaj događaj trenutno ima maksimalan broj registriranih sudionika (%1). Unatoč tome, ovo ograničenje možete nadjačati i registrirati dodatne sudionike koristeći ovaj formular.

en: This event has only %1 space(s) left. If you continue and register more than %1 people (including yourself ), the whole group will be wait listed. Or, you can reduce the number of people you are registering to %1 to avoid being put on the waiting list.
hr: Ovaj događaj ima još samo %1 s tempo(a). Ako nastavite i registrirate više od %1 osoba (uključujući i sebe), cijela će grupa biti na listi čekanja. Ili, možete smanjiti broj ljudi koje prijavljujete na %1 kako biste izbjegli stavljanje na listu čekanja.

en: This event is currently full.
hr: Ovaj događaj je trenutno pun.

en: This event is currently full. However you can register now and get added to a waiting list. You will be notified if spaces become available.
hr: Ovaj događaj je trenutno pun. Međutim, možete se registrirati sada i dodati vas na listu čekanja. Bit ćete obaviješteni ako mjesta postanu slobodna.

en: This event is currently full. You are registering for the waiting list. You will be notified if spaces become available.
hr: Ovaj događaj je trenutno pun. Prijavljujete se na listu čekanja. Bit ćete obaviješteni ako mjesta postanu slobodna.

en: This event is full.
hr: Ovaj događaj je pun.

en: This event registration can not be transferred or cancelled. Contact the event organizer if you have questions.
hr: Ova registracija događaja ne može se prenijeti ili otkazati. Kontaktirajte organizatora događanja ako imate pitanja.

en: This event registration is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
hr: Ova registracija događaja vrši se zahvaljujući naporima <strong>%1</strong>, koji podržava našu kampanju.

en: This feature is not currently available.
hr: Ova funkcionalnost trenutno nije dostupna.

en: This feature requires PHP Version %1 or greater
hr: Ova funkcionalnost zahteva PHP verzuju %1 ili više

en: This feature requires the 'Allow User Registration' setting to be 'Yes' in Joomla Global Configuration >> System Settings.
hr: Ova funkcija zahteva da vrednost podešavanja 'Dozvoli registraciju korisnika' bude 'Da' u odeljku Joomla globalna konfiguracija >> Podešavanja sistema.

en: This feature should NOT be enabled for production sites.
hr: Ova značajka NE bi trebala biti omogućena za proizvodna mjesta.

en: This field enables you to alter certain sessions, skip holidays, or create gaps in the sequence for other reasons.
hr: Ovo polje vam omogućava da izmenite određene sesije, preskočite praznike, ili pravite razmake u sekvenci zbog drugih razloga.

en: This field is disabled when searching for Draft/Unscheduled mailings.
hr: Ovo je polje onemogućeno prilikom traženja skica/neplaniranih primatelja pošte.

en: This field is inactive so it will not be displayed on profile form.
hr: Ovo polje je neaktivno i neće biti prikazano u formularu za profil.

en: This field is inactive so it will not display on edit form.
hr: Ovo polje je neaktivno i neće biti prikazano u formularu za uređivanje.

en: This field is required.
hr: Ovo polje je obavezno

en: This field is view only so it will not be displayed on profile form.
hr: Ovo polje je samo za pregled i neće biti prikazano u formularu za profil.

en: This field is view only so it will not display on edit form.
hr: Ovo polje je samo za pregled i neće biti prikazano u formularu za uređivanje.

en: This financial account cannot be deleted since it is being used as a header account. Please remove it from being a header account before trying to delete it again.
hr: Ovaj financijski račun nije moguće izbrisati jer se koristi kao račun zaglavlja. Uklonite ga iz računa zaglavlja prije nego što ga ponovno pokušate izbrisati.

en: This financial account cannot have '%1' relationship.
hr: Ovaj financijski račun ne može imati odnos '%1'.

en: This financial type will be assigned to payments made by participants when they register online. If using a price set below note that the contribution record will have this financial type, however line items will be processed using the actual financial type selected for the price set item.
hr: Ova financijska vrsta bit će dodijeljena plaćanjima sudionika kada se registriraju online. Ako koristite niže postavljenu cijenu, imajte na umu da će zapis doprinosa imati ovu financijsku vrstu, međutim stavke retka bit će obrađene korištenjem stvarne financijske vrste odabrane za stavku skupa cijene.

en: This fiscal year
hr: Ove fiskalne godine

en: This flag is most commonly used to mark an email address that is bouncing. If you are using the CiviMail component, emails that bounce excessively are automatically placed on hold and mailings are not sent to this address as long as it is marked hold. You can also set (or unset) this option manually - but remember that emails will not be sent to this address as long as it is marked 'On Hold'.
hr: Ova oznaka najčešće se koristi za označavanje email adrese na koju ne može da se isporuči pošta. Ako koristite CiviMail komponentu, email adrese koje prekomerno odbijaju poštu automatski se stavljaju na čekanje, a mailling pošilje se ne šalju na ovu adresu dokle kod ima oznaku Na čekanju. Ovu opciju možete i da podesite (ili da opozovete) ručno – ali ne zaboravite da se e-pošta neće slati na ovu adresu dokle god ima oznaku 'Na čekanju'.

en: This form <strong>will send email</strong> to contacts only in certain circumstances:
hr: Ovaj obrazac <strong>poslat će e-poštu</strong> kontaktima samo u određenim okolnostima:

en: This functionality cannot be enabled on multilingual installations.
hr: Ovu funkcionalnost nije moguće omogućiti na višejezičnim instalacijama.

en: This group currently has one member in it. | This group currently has %count members in it.
hr[0]: Ova grupa trenutno ima jednog člana.
hr[1]: Ova grupa trenutno ima %count člana.
hr[2]: Ova grupa trenutno ima %count članova.

en: This indicates there are no tables holdng pre-uniqid log_conn_id values (CRM-18193)
hr: To ukazuje da ne postoje tablice koje sadrže vrijednosti pred-uniqid log_conn_id (CRM-18193)

en: This installer can only be used for the Backdrop version of CiviCRM.
hr: Ovaj instaler se može koristiti samo za Backdrop verziju CiviCRM-a.

en: This installer can only be used for the Drupal version of CiviCRM.
hr: Ovaj instaler se može koristiti samo za Drupal verziju CiviCRM-a.

en: This installer can only be used for the WordPress version of CiviCRM.
hr: Ovaj instaler se može koristiti samo za WordPress verziju CiviCRM-a.

en: This is a TEST transaction
hr: Ovo je TEST transakcija

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to %1.
hr: Ovo je potvrda da je vaša registracija primljena i da je vaš status ažuriran na %1.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to <strong> %1</strong>.
hr: Ovo je potvrda da je vaša registracija primljena i da je vaš status ažuriran na <strong> %1</strong>.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to <strong>registered<strong>.
hr: Ovo je potvrda da je vaša registracija primljena i da je vaš status ažuriran na <strong>registriran<strong>.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to <strong>waitlisted</strong>.
hr: Ovo je potvrda da je vaša registracija primljena i da je vaš status ažuriran na <strong>na listi čekanja</strong>.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to registered.
hr: Ovo je potvrda da je vaša registracija primljena i da je vaš status ažuriran u registriran.

en: This is a confirmation that your registration has been received and your status has been updated to waitlisted.
hr: Ovo je potvrda da je vaša registracija primljena i da je vaš status ažuriran na listu čekanja.

en: This is a multilingual installation. It contains certain schema differences compared to regular installations of CiviCRM. Please <a href="%1">refer to the documentation</a> for details.
hr: Ovo je višejezična instalacija. Sadrži određene razlike u shemi u usporedbi s redovitim instalacijama CiviCRM-a. Detalje <a href="%1">potražite u dokumentaciji</a> .

en: This is a pre-release version. For more details, see the expanded description.
hr: Ovo je predizdanje verzije. Dodatne informacije potražite u proširenom opisu.

en: This is a preview of this product as it will appear on your Contributions page(s).
hr: Ovo je prikaz ovog proizvoda kako će izgledati na vašim stranicama za donacije.

en: This is a preview of your Personal Campaign Page in support of
hr: Ovo je pregled stranice osobne kampanje u znak podrške

en: This is a reminder that the next payment on your pledge is due on %1.
hr: Ovo je podsjetnik da sljedeća uplata na vaš zalog dospijeva na %1.

en: This is a required field
hr: Ovo je obavezno polje

en: This is a stable release version.
hr: Ovo je stabilna verzija izdanja.

en: This is a test-drive email. No live financial transaction has occurred.
hr: Ovo je test email. Nikakva finansijska transakcija nije obavljena.

en: This is an automated reply from an un-attended mailbox. Please send any inquiries to the contact email address listed on our web-site.
hr: Ovo je automatizovani odgovor od nenadgledanog poštanskog sandučeta. Sve upite pošaljite na email adresu za kontakt navedenu na našem veb-sajtu.

en: This is an invitation to complete your registration that was initially waitlisted.
hr: Ovo je poziv da dovršite svoju registraciju koja je prvobitno bila na listi čekanja.

en: This is case is currently assigned to %1.
hr: Ovo je velika i mala slova trenutno dodijeljena %1.

en: This is displayed for events which use Price Set field(s) to increment the number of participants counted against the event's maximum participant level. For example, someone may select a 'Table for 8' when registering for a fundraising dinner. This registration will increment the 'actual participant count' by 8, even though only one participant record is displayed in search results.
hr: Ovo se prikazuje za događaje koji koriste polje(a) za postavljanje cijena za povećanje broja sudionika u odnosu na maksimalnu razinu sudionika događaja. Na primjer, netko može odabrati ‘Stol za 8’ prilikom registracije za večeru prikupljanja sredstava. Ova registracija će povećati ‘stvarni broj sudionika’ za 8, iako je samo jedan zapis o sudioniku prikazan u rezultatima pretraživanja.

en: This is probably related to a problem in your Outbound Email Settings (Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; Outbound Email), OR the FROM email address specifically configured for your contribution page or event. Possible causes are:
hr: Ovo je verovatno povezano sa problemom u podešavanjima odlazne e-pošte (Administriraj CiviCRM &raquo; Podešavanja sistema &raquo; Odlazna e-pošta) ILI email adresa OD koja je namenski konfigurisana za stranicu ili događaj donacije. Mogući uzroci su:

en: This is the LIVE <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
hr: Ovo je <strong>LIVE put certifikata</strong> povezan s vašim računom prvih podataka.

en: This is the LIVE <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
hr: Ovo je LIVE <strong>Elavon Merchant ID</strong> povezan s vašim Elavon računom.

en: This is the LIVE <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
hr: Ovo je LIVE <strong>Elavon SSL PIN</strong> povezan s vašim Elavon računom.

en: This is the LIVE <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
hr: Ovo je LIVE <strong>Elavon korisnički ID</strong> povezan s vašim Elavon računom.

en: This is the LIVE <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
hr: Ovo je <strong>LIVE naziv prvog spremišta podataka</strong> povezan s vašim računom prvih podataka (Ovo je broj datoteke certifikata bez proširenja).

en: This is the LIVE <strong>eWAYCustomerID</strong> associated with your eWAY account.
hr: Ovo je <strong>LIVE eWAYCustomerID</strong> povezan s vašim eWAY računom.

en: This is the TEST %1 used solely for testing.
hr: Ovo je TEST %1 used isključivo za testiranje.

en: This is the TEST <strong>Certificate Path</strong> associated with your First Data account.
hr: Ovo je <strong>testni put certifikata</strong> povezan s vašim računom prvih podataka.

en: This is the TEST <strong>Elavon Merchant ID</strong> associated with your Elavon account.
hr: Ovo je TEST <strong>Elavon Merchant ID</strong> povezan s vašim Elavon računom.

en: This is the TEST <strong>Elavon SSL PIN</strong> associated with your Elavon account.
hr: Ovo je TEST <strong>Elavon SSL PIN</strong> povezan s vašim Elavon računom.

en: This is the TEST <strong>Elavon User ID</strong> associated with your Elavon account.
hr: Ovo je TEST <strong>Elavon korisnički ID</strong> povezan s vašim Elavon računom.

en: This is the TEST <strong>First Data Store Name</strong> associated with your First Data account (This is Certificate file number without the extension).
hr: Ovo je <strong>TEST Naziv prvog spremišta podataka</strong> pridružen vašem računu prvih podataka (Ovo je broj datoteke certifikata bez proširenja).

en: This is the communication language. If there are template translation or tokens, they will be localized accordingly. By default, the system default language will be used.
hr: Ovo je komunikacijski jezik. Ako postoje prijevod predloška ili tokeni, oni će biti lokalizirani u skladu s tim. Prema zadanim postavkama koristit će se zadani jezik sustava.

en: This is the date when CRM-18193 was implemented
hr: Ovo je datum kada je IMPLEMENTIRAN CRM-18193

en: This is the first step in creating a new online Contribution Page. You can create one or more different Contribution Pages for different purposes, audiences, campaigns, etc. Each page can have it's own introductory message, pre-configured contribution amounts, custom data collection fields, etc.
hr: Ovo je prvi korak u kreiranju nove onlajn stranice za donacije. Možete napraviti jednu ili više stranica za donacije za različite svrhe, publiku, kampanje, itd. Svaka strana može imati svoju uvodnu poruku, unapred utvrđene iznose donacija, sopstvena polja za prikupljanje podataka, itd.

en: This is the title that users will see when they are selecting an event template to clone for a new event. It is <em>not</em> the title of the event itself.
hr: Ovo je naslov koji će korisnici vidjeti kada odabiru predložak događaja za kloniranje za novi događaj. To <em>nije</em> naslov samog događaja.

en: This is used to collect or update basic information (e.g. name and email address) from users while they are creating a Personal Campaign Page. The profile you select must be configured with 'Account creation required' (under Profile Settings &raquo; Advanced Settings). You must include an Email address field&mdash;and you may include any number of other fields in the profile. If you don't yet have an appropriate Profile configured, you will need to <a href='%1'>create one first</a>, and then return to this form to select it.
hr: Ovo se koristi za prikupljanje i ažuriranje osnovnih informacija (npr. imena i email adrese) od korisnika dok kreiraju stranicu lične kampanje. Profil koji izaberete mora da bude konfigurisan sa postavkom 'Kreiranje računa je obavezno' (u odeljku Podešavanja profila &raquo; Napredna podešavanja). Morate da obuhvatite polje za email adresu – i možete da uključeite bilo koji broj drugih polja u profil. Ako još niste konfigurisali odgovarajući profil, moraćete <a href='%1'>prvo da ga kreirate</a>, a zatim se vratite na ovaj formular da biste ga izabrali.

en: This label is displayed with the list of event fees. When using a Price Set, this label is the title for the section containing the price fields.
hr: Ova oznaka se prikazuje s popisom naknada za događaje. Kada koristite skup cijena, ova oznaka je naslov za odjeljak koji sadrži polja cijena.

en: This location is used by %1 other event. Modifying location information will also change values for that event.
hr: Ovu lokaciju koristi %1 odrugi događaj. Izmjena podataka o lokaciji također će promijeniti vrijednosti za taj događaj.

en: This location is used by %1 other events. Modifying location information will change values for all events.
hr: Ovu lokaciju koriste %1 odrugi događaji. Izmjenom informacija o lokaciji promijenit će se vrijednosti za sve događaje.

en: This mailing has been submitted.
hr: Ova pošta je poslana.

en: This mailing was generated based on search results. The search results cannot be removed.
hr: Ova pošta generirana je na temelju rezultata pretraživanja. Rezultate pretraživanja nije moguće ukloniti.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone.
hr: Ovo može prouzročiti gubitak značajne količine podataka i akcija je nepovratna.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Please review the extension information below before you make final decision.
hr: To može značiti gubitak znatne količine podataka, a djelovanje se ne može poništiti. Prije donošenja konačne odluke pregledajte dolje navedene informacije o proširenju.

en: This membership is set to renew automatically on %2. You will need to cancel the auto-renew option if you want to modify the Membership Type, End Date or Membership Status. <a href="%1">Click here</a> if you want to cancel the automatic renewal option.
hr: Ovo je članstvo postavljeno tako da se automatski obnavlja na %2. Morat ćete otkazati mogućnost automatskog obnavljanja ako želite izmijeniti vrstu članstva, datum završetka ili status članstva. <a href="%1">Kliknite ovdje</a> ako želite otkazati mogućnost automatskog obnavljanja.

en: This membership is set to renew automatically. Take care when you change the membership type. Make sure that you also change the related payment at the payment processor. Otherwise future payments may be for the wrong amount.
hr: Ovo je članstvo postavljeno tako da se automatski obnavlja. Pazite kada promijenite vrstu članstva. Provjerite jeste li promijenili i povezano plaćanje u procesoru plaćanja. U suprotnom buduća plaćanja mogu biti za pogrešan iznos.

en: This membership is set to renew automatically. You will need to cancel the auto-renew option if you want to modify the Membership Type, End Date or Membership Status. <a href="%1">Click here</a> if you want to cancel the automatic renewal option.
hr: Ovo je članstvo postavljeno tako da se automatski obnavlja. Morat ćete otkazati mogućnost automatskog obnavljanja ako želite izmijeniti vrstu članstva, datum završetka ili status članstva. <a href="%1">Kliknite ovdje</a> ako želite otkazati mogućnost automatskog obnavljanja.

en: This membership status cannot be deleted. Memberships exist with this status.
hr: Ovaj status članstva nije moguće izbrisati. Članstva postoje s ovim statusom.

en: This membership type cannot be deleted due to following reason(s):
hr: Ovu vrstu članstva nije moguće izbrisati zbog sljedećih razloga:

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
hr: Ovo članstvo se automatski obnavlja svakog/e %1 %2(s).

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
hr: Ovo članstvo se automatski obnavlja svakog/e %1 %2(s).

en: This membership will be renewed automatically every %1 %2(s).
hr: Ovo članstvo se automatski obnavlja svakog/e %1 %2(s).

en: This membership will be renewed automatically every %1.
hr: Članstvo se automatski obnavlja svakog/e %1.

en: This membership will be renewed automatically.
hr: To će se članstvo automatski obnoviti.

en: This message is displayed on the event information and event registration pages when the event is full AND the waitlist feature is enabled.
hr: Ova se poruka prikazuje na stranicama s informacijama o događaju i registraciji događaja kada je događaj pun I kada je omogućena značajka liste čekanja.

en: This message is displayed to the %1 at the top of the Tell a Friend form. You may include HTML tags to add formatting or links.
hr: Ova poruka prikazuje se %1 na vrhu formulara Recite prijatelju. Možete dodati HTML tagove da dodate formatiranje ili linkove.

en: This message is having a invalid token - %1: %2
hr: Ova poruka ima token koji nije valjan - %1: %2

en: This message is missing a required token - {%1}: %2
hr: Ovoj poruci nedostaje potreban token - {%1}: %2

en: This name already exists in database. Batch names must be unique.
hr: Taj naziv već postoji u bazi podataka. Nazivi serija moraju biti jedinstveni.

en: This operation cannot be undone.
hr: Ovu operaciju nije moguće poništiti.

en: This option controls who can view the contents of this email on your website. The link can be included by inserting the "Mailing permalink" token (place it in a link when composing in HTML mode).
hr: Ova mogućnost određuje tko može vidjeti sadržaj ove e-pošte na vašem web-mjestu. Veza se može uključiti umetanjem tokena "Mailing permalink" (stavite je u vezu prilikom sastavljanja u HTML načinu rada).

en: This option group is reserved for system use. You cannot add or delete options in this list.
hr: Ova grupa mogućnosti rezervirana je za korištenje sustava. Mogućnosti na ovom popisu ne možete dodavati ni brisati.

en: This option is designed to be set by the contact themselves when they don't want to receive bulk email from your organization (they set it using the opt-out action from a CiviMail mailing).   Please think before changing it, as it will override the preference they have set.
hr: Ova opcija je dizajnirana kako bi kontakti sami mogli da se isključe sa mailing liste ukoliko ne žele da primaju grupne emailove od vaše organizacije (ovo se podešava korišćenjem akcije za isključenje u CiviMail mailingu). Razmotrite pre izmene ove opcije, zato što će redefinisati ono što su korisnici sami odabrali.

en: This option is not recommended for large imports. Use the command-line geocoding script instead.
hr: Ova opcija se ne preporučuje za velike uvoze. Umesto toga, koristite skriptu komandne linije za geokodiranje.

en: This page does not have any price fields configured or you may not have permission for them. Please contact the site administrator for more details.
hr: Ova stranica nema podešenih polja cena ili vi nemate dozvolu za njih. Kontaktirajte administratora sajta za više detalja.

en: This page includes a Profile with Membership fields - but the Membership Block is NOT enabled. Please notify the site administrator.
hr: Ova strana sadrži profil sa poljima za članstvo - ali blok članstva NIJE uključen. Obavestite administratora sajta.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. If this is a paid event, transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and test event registration and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. </strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
hr: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. If this is a paid event, transactions will be sent to your payment processor’s test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and test event registration and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. </strong> Refer to your payment processor’s documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. Transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and a test contribution record will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. Test contributions are not visible on the Contributions tab, but can be viewed by searching for 'Test Contributions' in the CiviContribute search form.</strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
hr: Ova stranica se trenutno prikazuje u <strong>test-drive mode</strong> verziji. Transakcije će biti prosleđene test serveru vašeg procesora uplate. <strong>Neće biti obavljenih finansijskih transakcija, ali zapis o kontaktu će biti kreiran ili ažuriran, kao i zapisi o donaciji koji će biti sačuvani u bazi podataka. Koristite kontakte pripremljene za testiranje sa očiglednim imenima kako biste mogli da pregledate i obrišete ove zapise po potrebi.</strong> Pogledajte dokumentaciju vašeg procesora uplata za informacije o vrednostima koje ćete koristiti za test brojeve kreditnih kartica, sigurnosni kod, poštanski kod, itd.

en: This page is not related to the Personal Campaign Page you have just visited. However you can still make a contribution here.
hr: Ova stranica nije povezana s osobnom stranicom kampanje koju ste upravo posjetili. Međutim, ovdje još uvijek možete dati svoj doprinos.

en: This page lists all case records for %1.
hr: Ova stranica navodi sve zapise slučajeva za %1.

en: This page lists all event registrations for %1 since inception.
hr: Ova stranica navodi sve registracije događaja za %1 od početka.

en: This page lists all grants for %1 since inception.
hr: Ova stranica navodi sva bespovratna sredstva za %1 sodčetka.

en: This payment processor type already exists.
hr: Ova vrsta procesora plaćanja već postoji.

en: This payment processor type is already installed.
hr: Ova vrsta procesora plaćanja već je instalirana.

en: This payment processor type is not registered.
hr: Ova vrsta procesora plaćanja nije registrirana.

en: This phone number is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate phone number for inquiries about premium fulfillment/shipping.
hr: Ovaj broj telefona je uključen u automatske priznanice za onlajn donacije ukoliko donator izabere nagradu. Ovaj broj telefona će se koristiti kao kontakt za sve upite vezane za ispunjenje uslova i slanje nagrada.

en: This price set is used by the contribution page(s) listed below. Click the contribution page title to change or remove the price set.
hr: Ovaj set cena se koristi u stranicama za donacije iz liste. Kliknite na naslov stranice za donacije da biste promenili ili uklonili set cena.

en: This price set is used by the event template(s) listed below. Click the event template title to change or remove the price set.
hr: Ovaj set cena se koristi u šablonu(ima) za događaj iz liste. Kliknite na naslov šablona za događaj da biste promenili ili uklonili set cena.

en: This price set is used by the event(s) listed below. Click the event title to change or remove the price set.
hr: Ovaj set cena se koristi u događaju(ima) iz liste. Kliknite na naslov događaja da biste promenili ili uklonili set cena.

en: This profile does not have the map feature turned on.
hr: Ovaj profil nema uključene funkcije mape.

en: This profile is configured for contact type '%1'. It cannot be used to edit contacts of other types.
hr: Ovaj profil je podešen za tip kontakta '%1'. Ne može se koristiti za uređivanje kontakata drugih tipova.

en: This profile is currently used for %1.
hr: Ovaj se profil trenutno koristi za %1.

en: This profile no longer includes field "%1"! All references to the field have been removed.
hr: Ovaj profil više ne sadrži polje "%1"! Sve reference ka ovom polju su uklonjene.

en: This quarter
hr: Ovog kvartala

en: This query can be against a different database, but that database has to be on the same database server and the CiviCRM database user has to have the SELECT privilege (and any other privileges required to execute the query).
hr: Ovaj upit može da bude pokrenut u drugačijoj bazi podataka, ali ta baza podataka mora da bude na istom serveru baze podataka, a korisnik CiviCRM baze podataka mora da ima privilegiju SELECT (kao i sve druge privilegije potrebne za izvršavanje upita).

en: This record already has the status
hr: Ovaj zapis već ima status

en: This record was modified by another user!
hr: Ovaj zapis je modifikovao drugi korisnik!

en: This recurring contribution is linked to an auto-renew membership. If you cancel it, the associated membership will no longer renew automatically. However, the current membership status will not be affected.
hr: Ovaj ponavljajući doprinos povezan je s automatskim obnavljanjem članstva. Ako ga otkažete, pridruženo članstvo više se neće automatski obnavljati. Međutim, to neće utjecati na trenutni status članstva.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2(s)
hr: Ova periodična donacija će biti obrađena automatski svakog/e %1 %2 (s).

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2s for a total %3 installments (including this initial contribution).
hr: Ova periodična donacija će biti obrađena automatski svakog/e %1 %2 u ukupno %3 rata (uključujući i ovu prvu donaciju).

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 for a total %2 installments (including this initial contribution).
hr: Ova periodična donacija će biti obrađena automatski svakog/e %1 na ukupno %2 rata (uključujući i ovu prvu donaciju).

en: This report can not be displayed because there are no relevant entries in the logging tables.
hr: Ovaj izveštaj nije moguće prikazati jer nema relevantnih unosa u tabelama logovanja.

en: This report displays the current results for your A/B test. You can return to this page to view the latest statistics by navigating to "Manage A/B Tests" and clicking "Results".
hr: Ovo izvješće prikazuje trenutne rezultate za A/B test. Možete se vratiti na ovu stranicu da biste vidjeli najnovije statistike tako da prijeđete na "Upravljanje A/B testovima" i kliknete "Rezultati".

en: This report is already registered.
hr: Ovo je izvješće već registrirano.

en: This reserved rule is pre-configured with matching fields to optimize dedupe scanning performance. It matches on:
hr: Ovo rezervisano pravilo je unapred konfigurisano sa uparenim poljima da bi se optimizovale performanse pronalaženja deduplikacije. Podudara se na:

en: This rule set is already exist in data base.
hr: Ovaj set pravila već postoji u bazi podataka.

en: This scheduled job does not have any log entries.
hr: Ovaj zakazani posao nema nijednu stavku evidencije.

en: This screen is particularly useful for managing events with Waitlisting and / or Registration Approval features enabled. In order to use these features you must first enable the related Participant Statuses (Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Participant Statuses).
hr: Ovaj zaslon je posebno koristan za upravljanje događajima s omogućenim značajkama liste čekanja i/ili odobrenja registracije. Kako biste koristili ove značajke, prvo morate omogućiti povezane statuse sudionika (Administracija &raquo; CiviEvent &raquo; Statusi sudionika).

en: This screen presents the list of most recent 1,000 scheduled jobs log entries.
hr: Ovaj zaslon prikazuje popis najnovijih 1000 stavki dnevnika zakazanih poslova.

en: This screen shows all the Personal Campaign Pages created in the system and allows administrator to review them and change their status.
hr: Ovaj zaslon prikazuje sve stranice osobne kampanje stvorene u sustavu i omogućuje administratoru da ih pregleda i promijeni njihov status.

en: This screen shows the current CiviCRM navigation menu for your site - viewed as a 'tree'. The top-level menu items are listed vertically. Click the triangle to the left of any top-level item ('branch') to expand it and see the menu items underneath it. Remember that some menu items shown here will not be displayed in the live menu bar which appears at the top of each CiviCRM screen. Users will only see menu items which they have permissions for, and menu items associated with disabled components will also be hidden.
hr: Ovaj zaslon prikazuje trenutni CiviCRM navigacijski izbornik za vašu web-lokaciju - koji se smatra 'stablom'. Stavke izbornika najviše razine navedene su okomito. Kliknite trokut lijevo od bilo koje stavke najviše razine ("grana") da biste je proširili i vidjeli stavke izbornika ispod nje. Imajte na umu da neke ovdje prikazane stavke izbornika neće biti prikazane na traci izbornika uživo koja se pojavljuje na vrhu svakog CiviCRM zaslona. Korisnici će vidjeti samo stavke izbornika za koje imaju dozvole, a stavke izbornika povezane s onemogućenim komponentama također će biti skrivene.

en: This setting forces a redirect of all online contribution / member / event and CiviCRM administrator page requests to SSL secured URLs (https).
hr: Ova postavka prisiljava preusmjeravanje svih zahtjeva za mrežni doprinos / član / događaj i CiviCRM administratorsku stranicu na SSL osigurane URL-ove (https).

en: This setting is ignored if the profile is embedded in an online contribution, membership signup or event registration form. In this case a contact match always results in the transaction being linked to the matching contact.</p>
hr: Ovo podešavanje se ignoriše ukoliko je profil uključen u onlajn donaciju, prijavu za članstvo ili registracioni formular za događaj. U ovom slučaju, poklapanje kontakata uvek rezultuje time da se transakcija biti povezana sa kontaktom koji se poklapa. </p>

en: This setting only affects the default URL produced by "civicrm-core". Extensions and add-ons may override specific URLs.
hr: Ova postavka utječe samo na zadani URL koji proizvodi "civicrm-core". Proširenja i dodaci mogu nadjačati određene URL-ove.

en: This setting provides transitional support. It should be set to "Prefer normal router." If your deployment requires "Prefer standalone script", then please ensure that the issue is tracked in <code>lab.civicrm.org</code>.
hr: Ova postavka pruža prijelaznu podršku. Trebalo bi biti postavljeno na "Preferiraj normalan usmjerivač". Ako implementacija zahtijeva "Preferiraj samostalnu skriptu", provjerite je li problem praćen u sustavu <code>lab.civicrm.org</code>.

en: This setting will verify the SSL certificates received when making secure HTTPS connections to payment processors.
hr: Ova postavka će provjeriti SSL certifikate primljene prilikom izrade sigurnih HTTPS veza s procesorima plaćanja.

en: This should match the <a href="%1">"CiviCRM Extensions Directory"</a> ("%2").
hr: To bi se trebalo podudarati s <a href="%1">"CiviCRM Extensions Directory"</a> ("%2").

en: This smart group will stay up-to-date with all contacts who meet the search criteria.
hr: Ova smart grupa će biti ažurirana i uvek će sadržati sve kontakte koji se poklapaju sa kriterijumima pretrage.

en: This system included an outdated, insecure script (%1). The file was automatically deleted.
hr: Sistem sadrži zastarelu, nebezbednu skriptu (%1). Fajl je automatski obrisan.

en: This system includes an outdated, insecure script (%1). Please delete it.
hr: Sistem sadrži zastarelu, nebezbednu skriptu (%1). Molimo vas da je obrišete.

en: This system uses PHP version %1 which meets or exceeds the recommendation of %2.
hr: Sistem koristi PHP verziju %1 koja je ista ili veća od preporučene verzije %2.

en: This system uses PHP version %1. This meets the minimum recommendations and you do not need to upgrade immediately, but the preferred version is %2.
hr: Sistem koristi PHP verziju %1. Ovo ispunjava minimum zahteva i niste u obavezi da ažurirate odmah ali poželjno je koristiti verziju %2.

en: This table provides a summary of <strong>Grant Totals</strong>, and includes shortcuts to view the Grant details for these commonly used search periods. Click the Grant Status to see a list of Contacts for that grant status. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Grants</a>. You can search by Contact Name, Amount, Grant type and a variety of other criteria.
hr: Ova tablica sadrži sažetak <strong>ukupnih iznosa bespovratnih sredstava</strong> i uključuje prečace za prikaz pojedinosti o dodjeli bespovratnih sredstava za ta najčešće korištena razdoblja pretraživanja. Kliknite status dodjele da biste vidjeli popis kontakata za taj status dodjele. Da biste pokrenuli vlastita prilagođena pretraživanja , kliknite <a href='%1'>Pronađi bespovratna sredstva</a>. Možete pretraživati prema imenu kontakta, iznosu, vrsti bespovratnih sredstava i nizu drugih kriterija.

en: This table provides a summary of <strong>Membership Signup and Renewal Activity</strong>, and includes shortcuts to view the details for these commonly used search criteria. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Members</a>. You can search by Member Name, Membership Type, Status, and Signup Date Ranges.
hr: Ova tablica sadrži sažetak <strong>aktivnosti registracije i obnove članstva</strong> te sadrži prečace za prikaz detalja za te najčešće korištene kriterije pretraživanja. Da biste pokrenuli vlastita prilagođena pretraživanja , kliknite <a href='%1'>Pronađi članove</a>. Možete pretraživati prema imenu člana, vrsti članstva, statusu i datumskim rasponima registracije.

en: This tag cannot be deleted. You must delete all its child tags ('%1', etc) prior to deleting this tag.
hr: Ovaj tag ne može biti obrisan. Morate obrisati sve podređene tagove ('%1', itd) pre nego što obrišete ovaj tag.

en: This tag will be removed from any currently tagged contacts, and users will no longer be able to assign contacts to this tag.
hr: Ovaj tag će biti uklonjen sa svih kontakata koji ga trenutno imaju, i korisnici više neće moći da dodele kontakte ovom tagu

en: This title and the description below will be displayed to users in the reports list when they click the 'Reports Listing' menu. The title should reflect the report's default criteria. EXAMPLE: Activity Report - Current Month
hr: Ovaj naslov i opis u nastavku prikazat će se korisnicima na popisu izvješća kada kliknu izbornik "Unos izvješća". Naslov bi trebao odražavati zadane kriterije izvješća. PRIMJER: Izvješće o aktivnosti - trenutni mjesec

en: This title is already associated with the selected activity type. Please specify a unique title.
hr: Ovaj naslov je već povezan sa odabranim tipom aktivnosti. Izaberite unikatan naslov.

en: This title is already associated with the selected campaign and activity type. Please specify a unique title.
hr: Ovaj naslov je već povezan sa odabranom kampanjom i tipom aktivnosti. Izaberite unikatan naslov.

en: This title is displayed to users in the Custom Search listings.
hr: Ovaj se naslov prikazuje korisnicima u prilagođenim rasporedima pretraživanja.

en: This title will be displayed at the top of the page.<br />Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for Title.
hr: Naslov će biti prikazan u vrhu strane.<br />Korisitite samo alfanumeričke karaktere, razmake i crtice za kreiranje imena događaja.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you / transaction confirmation page.
hr: Ovaj naslov će se prikazivati na vrhu stranice sa zahvalnicom/potvrdom stransakcije.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you page.
hr: Ovaj naslov će se prikazivati na vrhu stranice sa zahvalnicom.

en: This token can only be used in send mailing context (body, header, footer)..
hr: Ovaj se token može koristiti samo u kontekstu slanja pošte (tijelo, zaglavlje, podnožje)..

en: This username is currently available.
hr: Ovo korisničko ime je trenutno dostupno.

en: This username is taken.
hr: Ovo korisničko ime je zauzeto.

en: This value is selected by default when adding a new contact address.
hr: Ta se vrijednost prema zadanim postavkama odabire prilikom dodavanja nove adrese kontakta.

en: This version of CiviCRM can only be used with Backdrop 1.x. Please ensure that '%1' exists if you are running Backdrop 1.0 and over.
hr: Ova verzija CiviCRM-a se može koristiti samo sa Backdrop-om 1.x. Proverite da li '%1' postoji ukoliko koristite Backdrop 1.0 i više.

en: This version of CiviCRM can only be used with Drupal 6.x or 7.x. Please ensure that '%1' exists if you are running Drupal 7.0 and over.
hr: Ova verzija CiviCRM-a se može koristiti samo sa Drupal-om 6.x ili 7.x . Proverite da li '%1' postoji ukoliko koristite Drupal 7.0

en: This webserver is running an outdated version of PHP (%1). It is strongly recommended to upgrade to PHP %2 or later, as older versions can present a security risk. The preferred version is %3.
hr: Na ovom vebserveru se koristi zastarela verzija PHP-a (%1). Izričito se preporučuje da ga ažurirate na PHP %2 ili noviju verziju jer starije verzije mogu da predstavljaju rizik po bezbednost. Poželjna verzija je %3

en: This week
hr: Ove nedelje

en: This will add links for all currently active reports to the "Reports" menu under the relevant component. If you have added report instances to other menus, they will be moved to "Reports".  Are you sure?
hr: Time ćete dodati veze za sva trenutno aktivna izvješća izborniku "Izvješća" pod odgovarajućom komponentom. Ako ste dodali instance izvješća u druge izbornike, one će biti premještene u "Izvješća".  Jesi siguran?

en: This will also remove the premium from any contribution pages that currently include it.
hr: Ovo će ukloniti nagradu sa bilo koje stranice za doniranje na kojoj se nalazi.

en: This will delete data from CiviCRM. Are you sure?
hr: Time ćete izbrisati podatke iz CiviCRM-a. Jesi siguran?

en: This will immediately delete the file %1. This action cannot be undone.
hr: Ovo će odmah obrisati %1 fajl. Ova akcija je nepovratna.

en: This will limit the choices when selecting an activity assignee to contacts with a user account on this website.
hr: Ovo će ograničiti izbore pri odabiru dodijeljene aktivnosti na kontakte s korisničkim računom na ovoj web stranici.

en: This will make your CiviCRM installation a single-language one again. THIS WILL DELETE ALL DATA RELATED TO LANGUAGES OTHER THAN THE DEFAULT ONE SELECTED ABOVE (and only that language will be preserved).
hr: Ovo će promijeniti vašu CiviCRM instalaciju u jednojezičnu. OVO BRIŠE SVE PODATKE OSIM PODATAKA KOJI SE ODNOSE NA JEZIK ODABRAN IZNAD (samo taj jezik će biti sačuvan).

en: This will refresh the duplicates list. Click OK to proceed.
hr: Ovo će osvežiti listu sa duplikatima. Kliknite na OK da nastavite.

en: This will remove the format from all Message Templates that use it. Do you want to continue?
hr: Time ćete ukloniti oblik iz svih predložaka poruka koji ga koriste. Želite li nastaviti?

en: This will run the batch merge process on the listed duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
hr: To će pokrenuti proces grupnog spajanja nad navednim duplikatima. Operacija će biti pokrenuta u bezbednom režimu – biće spojeni samo zapisi bez direktnih konflkata podataka . Kliknite na OK da biste nastavili ako ste sigurni da želite da pokrenete ovu operaciju.

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in force merge mode - all selected duplicates will be merged into main contacts even in case of any conflicts. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
hr: Ovo će pokrenuti proces grupnog spajanja nad izabranim duplikatima. Operacija će biti pokrenuta u režimu nametnutnog spajanja – svi izabrani duplikati biće spojeni u glavne kontakte, čak i u slučaju bilo kakvih sukoba. Kliknite na OK da biste nastavili ako ste sigurni da želite da pokrenete ovu operaciju.

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
hr: Ovo će pokrenuti proces grupnog spajanja nad izabranim duplikatima. Operacija će biti pokrenut au bezbednom režimu – biće spojeni samo zapisi bez direktnih sukoba podata. Kliknite na OK da biste nastavili ako ste sigurni da želite da pokrenete ovu operaciju.

en: This will write to the database. Continue?
hr: Ovo će pisati u bazu podataka. Nastaviti?

en: Thought you might be interested in checking out this event. I'm planning on attending.
hr: Baci pogled na ovaj događaj. Ja planiram da prisustvujem.

en: Thought you might be interested in learning about and helping this organization. I think they do important work.
hr: Mislim da će ti biti interesantno da čuješ o ovoj organizaciji i pomogneš. Rade važnu stvar.

en: Thousands Separator
hr: Separator tisućica

en: Thousands Separator and Decimal Delimiter can not be the same.
hr: Razdjelnik tisućica i decimalni graničnik ne mogu biti isti.

en: Thousands Separator can not be empty. You can use a space character instead.
hr: Razdjelnik tisućica ne može biti prazan. Umjesto toga možete koristiti znak razmaka.

en: Three
hr: Tri

en: Threshold
hr: Granična vrednost

en: Throttle email delivery by setting the maximum number of emails sent during each CiviMail run (0 = unlimited).
hr: Ograničavanje isporuke e-pošte postavljanjem maksimalnog broja e-poruka poslanih tijekom svakog civiMail trčanja (0 = neograničeno).

en: Thumbnail URL is Required
hr: URL sličice je obavezan

en: Tibetan Standard, Tibetan, Central
hr: Standardni tibetanski jezik, tibetanski jezik, centralni tibetanski

en: Tigrinya
hr: Tigrinja jezik

en: Time
hr: Vrijeme

en: Time Format
hr: Format vremena

en: Time Input Format
hr: Oblik unosa vremena

en: Time Limit
hr: Vremenski limit

en: Time is required for this format.
hr: Vrijeme je obavezno u ovom formatu.

en: Time limit <strong>in hours</strong> for confirming/finishing registration by participants with any of the pending statuses. Enter 0 (or leave empty) to disable this feature.
hr: Vremensko ograničenje <strong>u satima</strong> za potvrdu/završetak registracije sudionika s bilo kojim statusom na čekanju. Unesite 0 (ili ostavite prazno) da biste onemogućili ovu značajku.

en: Time units for recurrence of payment.
hr: Vremenska jedinica za učestalost uplata.

en: Time units for recurrence of pledge payments.
hr: Vremenske jedinice za ponavljanje plaćanja zaloga.

en: Time units for reminder.
hr: Vremenska jedinica za podsetnik.

en: Time units for repetition of reminder.
hr: Vremenska jedinica za ponavljanje podsetnika

en: Timeline
hr: Vremenska crta

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Timestamp Mismatch
hr: Nepoklapanje vremenske oznake

en: Timestamps and Timezones
hr: Oznake za vreme i vremenske zone

en: Timestamps for Activities and Cases
hr: Vremenske oznake za aktivnosti i predmete

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Timezone Abbreviation
hr: Skraćenica vremenske zone

en: Timezone ID
hr: ID vremenske zone

en: Timezone Name
hr: Ime vremenske zone

en: Timezone expressed as a UTC offset - e.g. United States CST would be written as "UTC-6".
hr: Vremenska zona prikazana u UTC formatu - na primer Sjedinjene Američke Države CST zona bi bila prikazana kao "UTC-6".

en: Tip
hr: Savet

en: Tip: Managing waitlisted participants
hr: Savjet: Upravljanje sudionicima na listi čekanja

en: Title
hr: Naslov

en: Title (link)
hr: Naslov (link)

en: Title (plain)
hr: Naslov (običan tekst)

en: Title - New Membership
hr: Naslov - Novo članstvo

en: Title - Renewals
hr: Naslov - Obnove

en: Title Color
hr: Boja naslova

en: Title Text Color
hr: Boja teksta za naslov

en: Title and Format
hr: Naslov i oblikovanje

en: Title and Settings
hr: Naslov i podešavanja

en: Title for Confirmation page.
hr: Naslov za stranicu potvrde.

en: Title for Premiums section
hr: Naslov sekcije sa nagradama

en: Title for Premiums section.
hr: Naslov sekcije sa nagradama.

en: Title for Thank-you page (header title tag, and display at the top of the page).
hr: Naslov za stranicu sa zahvalom (oznaka naslova zaglavlja i prikaz na vrhu stranice).

en: Title for ThankYou page.
hr: Naslov stranice Hvala.

en: Title for renewal
hr: Naslov za obnovu

en: Title for the Honoree section (e.g. &quot;Honoree Information&quot;).
hr: Naslov za odeljak Primalac donacije (npr. &quot;Informacije o primaocu donacije&quot;).

en: Title is a required field.
hr: Naslov je obavezno polje.

en: Title not Set
hr: Naslov nije podešen

en: Title of the Campaign.
hr: Naslov kampanje.

en: Title of the Survey.
hr: Naslov ankete

en: Title of the action(reminder)
hr: Naslov akcije (podsetnik)

en: Title of the mailing
hr: Naslov mailinga

en: Title of the survey.
hr: Naslov ankete.

en: Title to appear at the top of the Premiums section.
hr: Nalov koji će se pojaviti pri vrhu sekcije sa nagradama.

en: Title to display at top of block
hr: Naslov koji će se prikazati na vrhu bloka

en: To
hr: Za

en: To Account
hr: Na račun

en: To Account ID
hr: Na ID računa

en: To Be Paid
hr: Treba platiti

en: To Email
hr: Za E-mail

en: To End of
hr: Do kraja

en: To End of Previous
hr: Do kraja prethodnog

en: To First Name
hr: Za ime

en: To Last Name
hr: Za prezime

en: To add a field to this form, drag or double-click an item from the list to the right.
hr: Da biste dodali polje u ovaj formular, prevucite ili uradite dupli klik na stavku iz liste desno.

en: To add reports to your dashboard:
hr: Da biste dodali izveštaje u vašu kontrolnu tablu:

en: To allow users to see a listing of participants, set this field to 'Name' (list names only), 'Name and Email', or 'Name, Status and Register Date'.
hr: Kako biste omogućili korisnicima da vide popis sudionika, postavite ovo polje na 'Ime' (samo popis imena), 'Ime i e-pošta' ili 'Ime, status i datum registracije'.

en: To be paid in
hr: Biti plaćen u

en: To cancel automatic renewal:
hr: Da biste otkazali automatsko obnavljanje:

en: To change the organization data collected use the "On Behalf Of Organization" profile (<a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Profiles</a>).
hr: Upotrebite profil "U ime organizacije" da biste izmenili već prikupljene podatke o organizaciji (<a href="%1">Administracija > Sopstvena podešavanja podataka i ekrana > Profili</a>).

en: To cleanup both, add <em>%1</em>
hr: Da biste očistili oba, dodajte <em>%1</em>

en: To complete and confirm your signature, please follow the activation instructions sent to the email address you provided.
hr: Da biste završili i potvrdili vaš potpis, pratite instrukcije koje su vam poslate na email koji ste ostavili.

en: To disable Contribution Amounts section you need to first disable Separate Membership Payment option from Membership Settings.
hr: Da biste isključili sekciju za iznose donacija prvo treba da isključite opciju za odvojeno plaćanje članstva u podešavanjima članstva.

en: To display a stack trace listing at the top of a page, add <em>%1</em>
hr: Da biste prikazali popis praćenja stoga pri vrhu stranice, dodajte <em>%1</em>

en: To empty template cache (civicrm/templates_c folder), add <em>%1</em>
hr: Da biste ispraznili predmemoriju predložaka (civicrm/templates_c mapu), dodajte <em>%1</em>

en: To enable CiviCRM Views integration, add or update the following item in the <code>settings.php</code> file:
hr: Da biste omogućili integraciju CiviCRM prikaza, dodajte ili ažurirajte sljedeću stavku <code>settings.php</code> u datoteci:

en: To enable event participation approval the following statuses must be enabled:
hr: Da biste omogućili odobrenje sudjelovanja u događaju, moraju biti omogućeni sljedeći statusi:

en: To enable event waitlist management the following statuses must be enabled:
hr: Da biste omogućili upravljanje listama čekanja događaja, moraju biti omogućeni sljedeći statusi:

en: To end of current calendar month
hr: Do kraja ovog kalendarskog meseca

en: To end of current calendar year
hr: Do kraja ove kalendarske godine

en: To end of current quarter
hr: Do kraja ovog kvartala

en: To end of current week
hr: Do kraja ove nedelje

en: To end of previous calendar month
hr: Do kraja prošlog kalendarskog meseca

en: To end of previous calendar year
hr: Do kraja prošle kalendarske godine

en: To end of previous quarter
hr: Do kraja prošlog kvartala

en: To end of previous week
hr: Do kraja prethodne nedelje

en: To end of yesterday
hr: Do kraja jučerašnjeg dana

en: To ensure that all of your custom data groups are available to Views, you may need to add the following key(s) to the db_prefix array in your settings.php file: '%1'.
hr: Da biste se uverili da su sve grupe prilagođenih podataka dostupne za prikaze, možda ćete morati da dodate sledeće ključeve u niz db_prefix u fajlu settings.php: %1'.

en: To filter on Staff Member or Relationship, please also select Staff Member and Relationship from the list of fields.
hr: Da biste filtrirali podatke o članu osoblja ili odnosu, odaberite i Član osoblja i odnos s popisa polja.

en: To find out more about this event, go to:
hr: Da saznate više o ovom događaju, idite na:

en: To include a dashlet report drag it from the "Available Dashlets" block to one of the two columns (use the right column for a better fit).
hr: Da biste uključili izveštaj za komponentu kontrolne table, prevucite ga iz bloka "Dostupne komponente kontrolne table" u jednu od dve kolona (koristite desnu kolonu radi boljeg uklapanja).

en: To make a contribution, go to:
hr: Da donirate, posetite:

en: To remove temporary upload files (civicrm/upload folder), add <em>%1</em>
hr: Da biste uklonili privremene datoteke za prijenos (građanska mapa/mapa za prijenos), dodajte <em>%1</em>

en: To search by specific location types (e.g. Home, Work...), select one or more options.
hr: Za pretragu po specifičnim tipovima lokacija (npr. kuća, posao), izaberite jednu ili više opcija.

en: To send a Mass SMS, you must have a valid group of recipients - either at least one group that's a Mailing List
hr: Da biste poslali masovnu SMS poruku morate imati važeću grupu primalaca - ili bar jednu grupu koja je Mailing lista

en: To send only one message to the shared address, enable this option. Mail-merge tokens will be filled for only one person.
hr: Da biste na zajedničku adresu poslali samo jednu poruku, omogućite ovu mogućnost. Tokeni cirkularnih pisama bit će ispunjeni samo za jednu osobu.

en: To send separate messages for each person, disable this option. Mail-merge tokens will be filled separately for each person.
hr: Da biste poslali zasebne poruke za svaku osobu, onemogućite ovu mogućnost. Tokeni cirkularnih pisama popunit će se zasebno za svaku osobu.

en: To stop the automatic renewal:
          <a href="%1">Cancel auto-renew</a>
hr: Da biste zaustavili automatsko obnavljanje:
          <a href="%1">Odustani od automatskog obnavljanja</a>

en: To the user
hr: ka korisniku

en: To use Update multiple participants, you need to configure a profile containing only Participant fields (e.g. Participant Status, Participant Role, etc.). Configure a profile at 'Administer CiviCRM >> Customize >> CiviCRM Profile'.
hr: Da biste koristili Ažuriraj više sudionika, trebate konfigurirati profil koji sadrži samo polja za sudionike (npr. status sudionika, uloga sudionika itd.). Konfigurirajte profil na 'Administracija CiviCRM >> Prilagodba >> CiviCRM profil'.

en: To view totals please select all of activity id, date and duration.
hr: Da biste prikazali ukupne zbrojeve, odaberite sav ID aktivnosti, datum i trajanje.

en: To:
hr: Za:

en: To: %1
hr: Primatelj: %1

en: Today
hr: Danas

en: Toggle fullscreen
hr: Uključi prikaz preko celog ekrana

en: Token
hr: Znak

en: Tokens
hr: Tokeni

en: Tomorrow
hr: Sutra

en: Tonga (Tonga Islands)
hr: Tonganski jezik (Ostrva Tonga)

en: Too many matching results
hr: Previše rezultata

en: Top Donors Report
hr: Izveštaj top donatora

en: Top Margin
hr: Gornja margina

en: Top Padding
hr: Gornje ispunjavanje

en: Top level
hr: Najviši nivo

en: Total %1 Amount
hr: Ukupan iznos %1

en: Total Activities
hr: Ukupno aktivnosti

en: Total Amount
hr: Ukupni iznos

en: Total Amount (%1)
hr: Ukupan iznos (%1)

en: Total Amount (Contributions)
hr: Ukupan iznos (doprinosi)

en: Total Amount (Soft Credits)
hr: Ukupni iznos (meki krediti)

en: Total Amount Contributed
hr: Ukupni doprinosni iznos

en: Total Amount Paid
hr: Ukupan uplaćeni iznos

en: Total Amount should be a positive number
hr: Ukupan iznos trebao bi biti pozitivan broj

en: Total Clicks (WIP)
hr: Ukupni broj klikova (PUT)

en: Total Clicks on a particular link
hr: Ukupni broj klikova na određenu vezu

en: Total Committed
hr: Ukupan broj predanih

en: Total Contributions
hr: Ukupni doprinosi

en: Total Donations
hr: Ukupan broj donacija

en: Total Donors
hr: Ukupni donatori

en: Total Duration (in Minutes)
hr: Ukupno trajanje (u minutama)

en: Total Income
hr: Ukupan prihod

en: Total LifeTime
hr: Ukupno trajanje života

en: Total Members
hr: Totalno članova

en: Total No Pledges
hr: Ukupno bez zaloga

en: Total Number of Activities
hr: Ukupan broj aktivnosti

en: Total Number of Cases
hr: Ukupan broj slučajeva

en: Total Number of Countries
hr: Ukupan broj zemalja

en: Total Open Rate
hr: Ukupna otvorena stopa

en: Total Opens
hr: Totalna otvaranja

en: Total Paid
hr: Ukupno uplaćeno

en: Total Participant(s) added to event: %1.
hr: Ukupan broj sudionika dodanih u događaj: %1.

en: Total Participants
hr: Ukupno učesnika

en: Total Participants : %1
hr: Ukupno sudionika: %1

en: Total Payments Made
hr: Ukupna izvršena plaćanja

en: Total Pledge Amount
hr: Ukupan iznos zaloga

en: Total Pledge Amount should be greater than zero.
hr: Ukupni iznos zaloga trebao bi biti veći od nule.

en: Total Pledged
hr: Ukupno založeno

en: Total Pledges
hr: Ukupan broj obveza

en: Total Price
hr: Ukupna cena

en: Total Primary Contact(s)
hr: Ukupan broj primarnih kontakata

en: Total Received
hr: Ukupno primljeno

en: Total Recipients:
hr: Ukupan broj primatelja:

en: Total Reserve
hr: Ukupno rezervisano

en: Total Row(s)
hr: Ukupni redovi

en: Total Rows
hr: Ukupno redova

en: Total Selected Activities: %1
hr: Ukupno odabrane Aktivnosti: %1

en: Total Soft Credit Amount
hr: Ukupan iznos zasluga

en: Total Soft Credits
hr: Ukupni meki krediti

en: Total Tax
hr: Ukupan porez

en: Total Tax Amount
hr: Ukupan iznos poreza

en: Total Tracked Opens
hr: Ukupno praćenih otvaranja

en: Total Types
hr: Vrste zbrojeva

en: Total Unique Clicks
hr: Ukupno jedinstvenih klikova

en: Total amount entered
hr: Ukupni uneseni iznos

en: Total amount expected
hr: Ukupni očekivani iznos

en: Total amount for this batch.
hr: Ukupan iznos ove serije.

en: Total amount last year
hr: Ukupan iznos prošle godine

en: Total amount of this item
hr: Ukupan iznos ove stavke

en: Total amount you would like to raise for this campaign.
hr: Ukupni iznos koji želite prikupiti ovom kampanjom.

en: Total for
hr: Ukupno za

en: Total for Fiscal Year
hr: Ukupno za poslovnu godinu

en: Total for amounts entered below does not match the expected batch total.
hr: Ukupni iznosi dolje uneseni ne odgovaraju očekivanom ukupnom iznosu serije.

en: Total number of payments to be made.
hr: Ukupan broj uplata koje treba izvršiti.

en: Total number of payments to be made. Set this to 0 if this is an open-ended commitment i.e. no set end date.
hr: Ukupan broj uplata koje će biti primljene. Podesite ovu vrednost na 0 ukoliko je ovo otvorena periodična uplata i nema krajnji datum.

en: Total number of rows imported successfully.
hr: Ukupan broj uspešno importovaih redova.

en: Total number of rows in the imported data.
hr: Ukupan broj redova u importovanim podacima.

en: Total pledged amount.
hr: Ukupan založeni iznos.

en: Total reserved contacts should be a positive number
hr: Ukupan broj rezervisanih kontakata mora biti pozitivan broj

en: Total reserved per interviewer
hr: Ukupno rezervisano za anketara

en: Total rows (activity records) in uploaded file.
hr: Ukupno redova (zapisa o aktivnostima) u postavljenom fajlu.

en: Total rows (contribution records) in uploaded file.
hr: Ukupno redova (zapisa o donacijama) u postavljenom fajlu.

en: Total rows (membership records) in uploaded file.
hr: Ukupan broj redaka (zapisa članstva) u prenesenoj datoteci.

en: Total rows (participant records) in uploaded file.
hr: Ukupni broj redaka (zapisi sudionika) u učitanoj datoteci.

en: Total rows to be imported.
hr: Ukupno redova za import.

en: Totals (all types)
hr: Ukupni zbrojevi (sve vrste)

en: Totals Only
hr: Samo ukupni zbrojevi

en: Touched Activity
hr: Dirnuta aktivnost

en: Touched Contact
hr: Dodirnuti kontakt

en: Track Click-Throughs
hr: Praćenje klikova

en: Track Mailing?
hr: Pratite slanje pošte?

en: Track Opens
hr: Otvorit će se zapis

en: Track Opens?
hr: Prati otvaranja?

en: Track Replies
hr: Praćenje odgovora

en: Track URLs?
hr: Prati URL-ove?

en: Track replies using VERP in Reply-To header
hr: Praćenje odgovora pomoću VERP-a u zaglavlju odgovora na odgovor

en: Track the number of times recipients click each link in this mailing.
hr: Pratite koliko puta primatelji kliknu svaku vezu u ovoj pošti.

en: Track the number of times recipients open this mailing in their email software.
hr: Pratite koliko puta primatelji otvaraju ovu poštu u svom softveru za e-poštu.

en: Trackable Opens
hr: Otvara se za praćenje

en: Trackable Replies
hr: Odgovori koji se mogu pratiti

en: Trackable URL
hr: URL koji se može pratiti

en: Trackable URL ID
hr: ID URL-a koji se može pratiti

en: Trackable URL Open ID
hr: ID otvaranja URL-a koji se može pratiti

en: Trackable URLOpen
hr: URLOpen koji se može pratiti

en: Trackable URLOpens
hr: URLOpens koji se može pratiti

en: Trackable URLs
hr: URL-ovi koji se mogu pratiti

en: Trackable Url
hr: URL koji se može pratiti

en: Trackable Url ID
hr: ID URL-a koji se može pratiti

en: Tracking
hr: Praćenje

en: Trans #
hr: Kroz #

en: Transaction
hr: Transakcija

en: Transaction #
hr: # transakcije

en: Transaction Amount
hr: Iznos transakcije

en: Transaction Date
hr: Datum transakcije

en: Transaction Fee
hr: Naknada za transakciju

en: Transaction ID
hr: Transakcijski ID

en: Transaction ID already exists in Database.
hr: ID Transakcije već postoji u bazi podataka.

en: Transaction ID must be unique within the database
hr: ID transakcije mora biti jedinstven unutar baze podataka

en: Transaction ID's must be unique. Include the account number for checks.
hr: ID transakcija moraju biti unikatni. Uključite broj računa za čekove.

en: Transaction ID's must be unique. Transaction '%1' already exists in your database.
hr: ID transakcija moraju biti unikatni. Transakcija '%1' već postoji u vašoj bazi podataka.

en: Transaction Result Code
hr: Šifra rezultata transakcije

en: Transaction id supplied by external processor. This may not be unique.
hr: ID transakcije koji je dao vanjski procesor. To možda nije jedinstveno.

en: Transfer
hr: Prijenos

en: Transfer Registration
hr: Registracija prijenosa

en: Transfer or Cancel
hr: Prijenos ili odustajanje

en: Transfer or Cancel Registration
hr: Prijenos ili otkazivanje registracije

en: Transfer or cancel your registration:
hr: Prenesite ili otkažite svoju registraciju:

en: Transferred
hr: Preneto

en: Transferred to
hr: Prebačen na

en: Transferred to Contact ID
hr: Preneseno u Contact ID

en: Try "Search All or by Date Range".
hr: Pokušajte “Pretraži sve ili prema rasponu datuma”.

en: Try a different spelling or use fewer letters.
hr: Probajte da drugačije napišete ili koristite manje slova.

en: Tsonga
hr: Conga jezik

en: Tswana
hr: Cvana jezik

en: Turkish
hr: Turski jezik

en: Turkmen
hr: Turkmenski jezik

en: Twi
hr: Čvi jezik

en: Two
hr: Dva

en: Type
hr: Tip

en: Type ID
hr: Vrsta ID

en: Type of Component.
hr: Vrsta komponente.

en: Type of Contact.
hr: Tip kontakta.

en: Type of Data
hr: Tip podataka

en: Type of Group.
hr: Tip grupe

en: Type of bounce
hr: Vrsta odbijanja

en: Type of grant. Implicit FK to civicrm_option_value in grant_type option_group.
hr: Vrsta bespovratnih sredstava. Implicitni FK civicrm_option_value u grant_type option_group.

en: Type of mailling job: null | child
hr: Vrsta posla slanja pošte: null | dijete

en: Type of the queue
hr: Vrsta reda čekanja

en: UF Group Created Date
hr: Datum kreiranja UF grupe

en: UF Join ID
hr: ID pridruživanja UF-u

en: UF Match ID
hr: ID podudaranja UF-a

en: URL Click-through tracking
hr: Praćenje klikanja URL-a

en: URL Variables
hr: Varijable URL-a

en: URL for Winner Criteria
hr: URL za kriterije pobjednika

en: URL for this Page
hr: URL za ovu stranicu

en: URL is not set for this payment processor
hr: URL nije podešen za ovaj procesor uplata

en: URL of image if any.
hr: URL slike ukoliko postoji.

en: URL of the location for uploaded image files.
hr: URL mjesta za prenesene slikovne datoteke.

en: URL to Homepage.
hr: URL ka naslovnoj strani.

en: URL to Logo Image
hr: Url ka logotipu

en: URLs used to access CiviCRM resources (CSS files, Javascript files, images, etc.). Enable secure URLs.
hr: URL-ovi koji se koriste za pristup CiviCRM resursima (CSS datoteke, Javascript datoteke, slike itd.). Omogućite sigurne URL-ove.

en: USPS Address Lookup Failed with HTTP status code: %1
hr: USPS pretraga adrese nije uspela sa HTTP kodom statusa: %1

en: USPS Bulk mailing code.
hr: USPS kod za grupni mailing

en: USPS Code
hr: USPS kod

en: Uighur, Uyghur
hr: Ujgurski jezik

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski jezik

en: Un-subscribe Confirmation
hr: Potvrda odjave

en: Unable to Delete
hr: Nemoguće obrisati

en: Unable to create InnoDB tables. MySQL InnoDB support is required for CiviCRM but is either not available or not enabled in this MySQL database server.
hr: Nemoguće je kreirati InnoDB tabele. MySQL InnoDB podrška je neophodna za CiviCRM ali nije dostupna ili nije aktivirana na ovom MySQL serveru.

en: Unable to create temporary tables. This MySQL user is missing the CREATE TEMPORARY TABLES privilege.
hr: Kreiranje privremenih tabela nije moguće. Ovom MySQL korisniku nedostaje privilegija CREATE TEMPORARY TABLES.

en: Unable to create triggers. This MySQL user is missing the CREATE TRIGGERS  privilege.
hr: Okidače nije moguće kreirati. Ovom MySQL korisniku nedostaje privilegija CREATE TRIGGERS.

en: Unable to delete the '%1' Price Field - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions  or event templates.
hr: Nemoguće je obrisati polje sa cenama '%1' - trenutno se koristi u jednom ili više aktivnih događaja, stranica za donacije ili šablona za događaje.

en: Unable to delete the '%1' Price Field Option - it is currently in use by one or more active events  or contribution pages or contributions.
hr: Nemoguće je obrisati opciju polja sa cenom '%1' - trenutno se koristi u jednom ili više aktivnih događaja, stranica za donacije ili donacija.

en: Unable to delete the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions or event templates.
hr: Nemoguće je obrisati set cena '%1' - trenutno se koristi u jednom ili više aktivnih događaja, stranica za donacije, donacija ili šablona za događaje.

en: Unable to deliver to destintation mail server
hr: Nije moguće isporučiti na odredišni server pošte

en: Unable to disable the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events, contribution pages or contributions.
hr: Nije moguće onemogućiti skup cijena '%1' - trenutno ga koriste jedan ili više aktivnih događaja, stranica doprinosa ili doprinosa.

en: Unable to extract the extension to %1.
hr: Nije moguće izdvojiti proširenje na %1.

en: Unable to extract the extension.
hr: Nije moguće izdvojiti proširenje.

en: Unable to extract the extension: %1 cannot be cleared
hr: Nije moguće izdvojiti produžetak: %1 cnezadoštiti se

en: Unable to extract the extension: bad directory structure
hr: Nije moguće izdvojiti proširenje: loša struktura direktorija

en: Unable to file on case.
hr: Nije moguće podnijeti predmet.

en: Unable to load configuration file for the referenced case type: '%1' %2.
hr: Nije moguće učitati konfiguracijsku datoteku za navedeni tip slučaja: ‘%1’ %2.

en: Unable to lock tables. This MySQL user is missing the LOCK TABLES privilege.
hr: Zaključavanje tabela nije moguće. Ovom MySQL korisniku nedostaje privilegija LOCK TABLES.

en: Unable to reach destination mail server
hr: Nije moguće dosegnuti odredišni server pošte

en: Unable to reach the server. Please refresh this page in your browser and try again.
hr: Nemoguće je stupiti u kontakt sa serverom. Molimo osvežite ovu stranicu u vašem pretraživaču i pokušajte ponovo.

en: Unable to remove directory %1
hr: Nemoguće je ukloniti direktorijum %1

en: Unable to remove file %1
hr: Nemoguće je ukloniti fajl %1

en: Unable to resize image because the file supplied was not an image.
hr: Nemoguće promeniti veličinu slike pošto fajl koje ste dostavili nije slika.

en: Unable to resolve recipient domain
hr: Nije moguće rešiti domen primaoca

en: Unable to update Open Case activity
hr: Nije moguće ažurirati aktivnost otvorenog slučaja

en: Unbalanced transactions may be created if you delete the account of type: %1.
hr: Neuravnotežene transakcije mogu se stvoriti ako izbrišete račun vrste: %1.

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for free membership signup ONLY, or to solicit in-kind / non-monetary donations such as furniture, equipment.. etc.
hr: Odštiklirajte ovu kućicu ukoliko koristite ovu stranicu za donacije SAMO za prijavu za članstvo, ili za prikupljanje nemonetarne / donacije u robi kao što su nameštaj, oprema...itd.

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for membership signup and renewal only &ndash; and you do NOT want users to select or enter any additional contribution amounts.
hr: Odštiklirajte ovu kućicu ukoliko koristite ovu stranicu za donacije samo za prijavu za članstvo i obnovu članstva &ndash; i NE želite da korisnici biraju ili unose bilo koje dodatne iznose donacija.

en: Unfortunately some of your options have now sold out for one or more participants.
hr: Nažalost, neke od vaših opcija sada su rasprodane za jednog ili više sudionika.

en: Unfortunately there are currently no available spaces for the %1 event.
hr: Nažalost trenutno nema slobodnih mjesta za %1 eotvor.

en: Unfortunately we encountered a problem in processing your subscription confirmation. Please contact the site administrator.
hr: Nažalost, naišli smo na problem u obradi potvrde vaše pretplate. Obratite se administratoru web-mjesta.

en: Unhide
hr: Otkrij

en: Unhold Email
hr: Isključi zadržavanje emaila

en: Uninstall
hr: Deinstaliraj

en: Uninstall "%1"?
hr: Deinstalirati "%1"?

en: Uninstall Error
hr: Greška pri deinstalaciji

en: Uninstall Extension
hr: Deinstalacija proširenja

en: Unique  Other Activity ID
hr: Jedisntveni ID druge aktivnosti

en: Unique Address ID
hr: ID jedinstvene adrese

en: Unique Campaign ID.
hr: Jedinstveni ID kampanje

en: Unique Case ID
hr: Jedinstveni ID slučaja

en: Unique Click-throughs
hr: Jedinstveni klikovi

en: Unique Clicks
hr: Jedinstveni kilovi

en: Unique Contact ID
hr: Jedinstveni ID kontakta

en: Unique Custom Field ID
hr: ID jedinstvenog korisničkog polja

en: Unique Custom Group ID
hr: Jedinstveni ID korisničke grupe

en: Unique Email ID
hr: Jedinstveni ID emaila

en: Unique Email per Domain?
hr: Jedinstvena e-pošta po domeni?

en: Unique Grant id
hr: Jedinstveni ID bespovratnih sredstava

en: Unique ID
hr: Jedinstveni ID

en: Unique ID (OpenID)
hr: Unikatni ID (OpenID)

en: Unique IM ID
hr: Jedinstveni IM ID

en: Unique Invoice ID from system
hr: Jedinstveni ID profakture iz sistema

en: Unique Open Rate
hr: Jedinstvena stopa otvaranja

en: Unique Opens
hr: Jedinstvena otvaranja

en: Unique Replies
hr: Jedinstveni odgovori

en: Unique Site ID
hr: Jedinstveni ID web-mjesta

en: Unique Tracked Opens
hr: Jedinstveni praćeni otvori

en: Unique Transaction ID
hr: Jednistveni ID transakcije

en: Unique Transaction ID from Payment Processor / Bank etc
hr: Jedinstveni ID transakcije od procesora plaćanja / banke itd.

en: Unique case-activity association id
hr: Jedinstveni ID povezivanja predmeta i aktivnosti

en: Unique case-contact association id
hr: Jedinstveni ID povezivanja slučaj-kontakt

en: Unique internal Credit Note ID for this contribution.
hr: Jedinstveni ID beleške za zaslugu za internu upotrebu ovu donaciju.

en: Unique internal reference ID for this contribution.
hr: Jedinstveni ID za internu upotrebu za ovu donaciju.

en: Unique payment ID for this transaction. The Payment Processor's transaction ID will be automatically stored here on online contributions.
hr: Jedinstveni ID uplate za ovu transakciju. ID transakcije procesora uplata će biti automatski zabeležen ovde za onlajn donacije

en: Unique table ID
hr: Jedinstveni ID tablice

en: Unit Price
hr: Cena jedinice

en: Unit in which membership period is expressed.
hr: Jedinica u kojoj je izraženo razdoblje članstva.

en: Unit of Measure
hr: Jedinica mere

en: Unit price.
hr: Cena jedinice.

en: Unit used for adjusting from start_event.
hr: Jedinica koja se koristi za podešavanje od start_event.

en: Unit used for adjusting from the ending event.
hr: Jedinica koja se koristi za podešavanje od završnog događaja.

en: Units
hr: Jedinice

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unknown bounce type: Could not parse bounce email
hr: Nepoznata vrsta odbijanja: Nije moguće raščlaniti povratnu e-poštu

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown path
hr: Nepoznata putanja

en: Unknown tag.
hr: Nepoznat tag.

en: Unless you are absolutely unable to configure your server to check the SSL certificate of the remote server you should leave this set to Yes
hr: Osim ako apsolutno ne možete konfigurirati svoj poslužitelj za provjeru SSL certifikata udaljenog poslužitelja, trebali biste ostaviti ovaj set na Da

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Unlocked
hr: Otključano

en: Unmatched Soft Credit Rows (skipped)
hr: Redovi gde se zasluga ne poklapa (preskočeni)

en: Unnamed Profile
hr: Neimenovani profil

en: Unopened/Hidden
hr: Neotvoreno/Skriveno

en: Unpaid
hr: Neplaćeno

en: Unreachable
hr: Nedostupan/na

en: Unrecognized payment hook (%1) in %2::%3
hr: Neprepoznata udica za plaćanje (%1) u %2::%3

en: Unrecognized upgrade action
hr: Neprepoznata radnja ažuriranja

en: Unrestricted
hr: Neograničeno

en: Unreviewed
hr: Nepregledano

en: Unsafe Files
hr: Nebezbedni fajlovi

en: Unsafe Permission Settings
hr: Nebezbedna podešavanja dozvola

en: Unsaved Changes
hr: Promene koje nisu sačuvane

en: Unsubscribe
hr: Odjava

en: Unsubscribe (Action)
hr: Otkazivanje pretplate (akcija)

en: Unsubscribe Confirmation
hr: Potvrda o otkazivanju pretplate

en: Unsubscribe Group
hr: Otkazivanje pretplate grupe

en: Unsubscribe ID
hr: Poništi pretplatu ID-a

en: Unsubscribe Message
hr: Poruka za odjavu

en: Unsubscribe Requests
hr: Otkazivanje pretplate

en: Unsubscribe Timestamp
hr: Otkaži pretplatu vremenske oznake

en: Unsubscribe URL (Action)
hr: Poništavanje pretplate URL-a (akcija)

en: Unsubscribe at org- or group-level
hr: Otkazivanje pretplate na razini organizacije ili grupe

en: Unsubscribe is for Organization?
hr: Otkazivanje pretplate je za organizaciju?

en: Unsubscribe via email
hr: Odjava putem emaila

en: Unsubscribe via web page
hr: Odjava putem vebsajta

en: Unsubscribed
hr: Odjavljen

en: Unsubscribed Groups
hr: Odjavljene grupe

en: Unsubscribes
hr: Odjava

en: Unsubscribes & Opt-outs
hr: Otkazivanje pretplate i odjave

en: Unsubscription Groups
hr: Grupe za poništavanje pretplate

en: Unsupervised
hr: Bez nadzora

en: Unsupported Field Type
hr: Tip polja nije podržan

en: Unsupported Locale
hr: Nepodržan lokacija

en: Unsupported action
hr: Nepodržana akcija

en: Up To %1
hr: Do %1

en: Up To %1 Donation
hr: Donacija do %1

en: Upcoming
hr: Budući

en: Upcoming Events
hr: Predstojeći događaji

en: Update
hr: Obnovi

en: Update "%1"
hr: Ažuriraj "%1"

en: Update Activities
hr: Ažuriraj aktivnosti

en: Update Activity
hr: Ažuriraj aktivnost

en: Update Campaign
hr: Ažuriraj kampanju

en: Update Check Disabled
hr: Provera dostupnosti ažuriranja je isključena

en: Update Contact Information
hr: Ažuriraj podatke za kontakt

en: Update Contact(s)
hr: Ažuriraj kontakt(e)

en: Update Contacts
hr: Ažuriraj kontakte

en: Update Contribution(s)
hr: Ažuriraj donaciju (donacije)

en: Update Contributions
hr: Ažuriraj donacije

en: Update Error
hr: Greška pri ažuriranju

en: Update Grants
hr: Ažuriraj bespovratna sredstva

en: Update Greetings and Addressees
hr: Ažuriranje pozdrava i primaoca

en: Update Linked Cases Status?
hr: Ažurirati status povezanih slučajeva?

en: Update Members(s)
hr: Ažuriraj članove

en: Update Membership Statuses
hr: Ažuriraj statuse članstva

en: Update Memberships
hr: Ažuriraj članstva

en: Update Page Format (this will affect all templates that use this format)
hr: Ažuriraj format stranice (ovo će uticati na sve šablone koji koriste ovaj format)

en: Update Participant Statuses
hr: Ažuriraj statuse učesnika

en: Update Participant(s)
hr: Ažuriranje sudionika

en: Update Payment details
hr: Ažuriraj detalje o plaćanju

en: Update Petition
hr: Ažuriraj peticiju

en: Update Recurring Contribution
hr: Ažuriraj periodičnu donaciju

en: Update Recurring Contribution Billing Details
hr: Ažuriraj detalje za naplatu periodične donacije

en: Update Response
hr: Ažuriraj odgovor

en: Update Responses for All
hr: Ažuriraj odgovore za sve

en: Update Smart Group
hr: Ažuriraj pametnu grupu

en: Update Smart Group Counts
hr: Ažuriranje broja smart grupa

en: Update Success
hr: Ažuriranje uspešno

en: Update Survey
hr: Ažuriraj anketu

en: Update Template
hr: Ažuriraj predložak

en: Update existing Membership
hr: Ažuriraj postojeće članstvo

en: Update existing contributions
hr: Ažuriraj postojeće donacije

en: Update field values for each Activities as needed. Click <strong>Update Activities</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first Activity and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
hr: Po potrebi ažurirajte vrednosti za svaku aktivnost. Kliknite ispod na <strong>Ažuriraj aktivnosti</strong> da sačuvate sve izmene. Da biste podesili istu vrednost za SVE redove, unesite vrednost za prvu aktivnost i zatim kliknite na <strong>Ikonicu za kopiranje</strong> (pored naslova kolone).

en: Update field values for each contact as needed. Click <strong>Update Contacts</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contact and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
hr: Po potrebi ažurirajte vrednosti za svaki kontakt. Kliknite na <strong>Ažuriraj kontakte</strong> da sačuvate sve izmene. Da biste podesili istu vrednost za SVE redove, unesite vrednost za prvu aktivnost i zatim kliknite na <strong>Ikonicu za kopiranje</strong> (pored naslova kolone).

en: Update field values for each contribution as needed. Click <strong>Update Contributions</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contribution and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
hr: Ažurirajte vrednosti polja za svaku donaciju, po potrebu. Kliknite ispod na <strong>Ažuriraj donacije</strong> da biste sačuvali sve promene. Da biste podesili polje na istu vrednost za SVE redove, unesite tu vrednost za prvu donaciju, a zatim kliknite na <strong>ikonu Kopiraj</strong> (pored naslova kolone).

en: Update field values for each member as needed. Click <strong>Update Memberships</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first member and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
hr: Po potrebi ažurirajte vrijednosti polja za svakog člana. U nastavku kliknite <strong>Ažuriraj članstva</strong> da biste spremili sve promjene. Da biste polje postavili na istu vrijednost za sve retke, unesite tu vrijednost za prvog člana, a zatim kliknite <strong>ikonu Kopiraj</strong> (pokraj naslova stupca).

en: Update field values for each participant as needed. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first participation and then click the
            <strong>Copy icon</strong>
            (next to the column title).
hr: Po potrebi ažurirajte vrijednosti polja za svakog sudionika. Za postavljanje polja na istu vrijednost za SVE retke, unesite tu vrijednost za prvo sudjelovanje i zatim kliknite
            <strong>Ikona za kopiranje</strong>
            (pored naslova stupca).

en: Update grants
hr: Ažuriranje bespovratnih sredstava

en: Update log tables
hr: Ažuriranje tablica zapisnika

en: Update multiple %1s
hr: Ažuriraj više %1s

en: Update multiple activities
hr: Ažuriraj više aktivnosti

en: Update multiple cases
hr: Ažurirajte više slučajeva

en: Update multiple contacts
hr: Ažuriraj više kontakata

en: Update multiple contacts requires that all selected contacts be the same basic type (e.g. all Individuals OR all Organizations...). Please modify your selection and try again.
hr: Opcija Ažuriraj više kontakata zahteva da svi selektovani kontakti budu istog osnovnog tipa (npr. svi su pojedinci ILI svi su organizacije...). Izmenite svoju selekciju i pokušajte ponovo.

en: Update multiple contributions
hr: Ažuriraj više donacija

en: Update multiple memberships
hr: Ažuriranje više članstva

en: Update multiple participants
hr: Ažurirajte više sudionika

en: Update multiple records error
hr: Greška sa ažuriranjem više zapisa

en: Update on Duplicate
hr: Ažuriraj duplikate

en: Update receipt dates for these contributions
hr: Ažuriraj datume na priznanicama za ove donacije

en: Update repeating %1
hr: Ažuriranje koje se ponavlja %1

en: Update thank-you dates for these contributions
hr: Ažuriraj datume na zahvalnicama za ove donacije

en: Update the matching contact
hr: Ažuriraj kontakt koji se poklapa

en: Update the status for each participant individually below, or change all statuses to:
hr: Ažurirajte status za svakog sudionika pojedinačno u nastavku ili promijenite sve statuse u:

en: Update this field mapping
hr: Obnovi mapiranje ovog polja

en: Update this page with current statistics on the number of contacts in each smart group.
hr: Ažurirajte ovu stranicu trenutnim statistikama o broju kontakata u svakoj pametnoj grupi.

en: Update your personal contact information
hr: Ažuriranje osobnih podataka za kontakt

en: Updated
hr: Ažurirano

en: Updated Fee(s)
hr: Ažurirane naknade

en: Updated Grant(s): %1 (Total Selected: %2)
hr: Ažurirana bespovratna sredstva: %1 (ukupno odabrano: %2)

en: Updated Mailing
hr: Ažuriran mailing

en: Updated contact
hr: Ažuriran kontakt

en: Updated personal campaign page
hr: Ažurirana stranica osobne kampanje

en: Updates Saved
hr: Ažurirano i snimljeno

en: Updates made using this form will change the recurring contribution information stored in your CiviCRM database, but will NOT be sent to the payment processor. You must enter the same changes using the payment processor web site.
hr: Ažuriranja obavljena pomoću ovog formulara promeniće informacije o periodičnoj donaciji, sačuvane u CiviCRM bazi podataka, ali NEĆE biti poslata u procesor uplata. Morate da unesete iste promene koristeći veb-sajt procesora uplata.

en: Updates membership statuses. WARNING: Membership renewal reminders have been migrated to the Schedule Reminders functionality, which supports multiple renewal reminders.
hr: Ažurira statuse članstava. UPOZORENJE: Podsetnici za obnavljanje članarine premešteni su u funkciju Zakazivanje podsetnika, koja podržava više podsetnika obnavljanja.

en: Updates pending event participant statuses based on time
hr: Ažurira statuse učesnika događaja na čekanju, na osnovu vremena

en: Updates pledge records and sends out reminders
hr: Ažurira zapise o obavezama i šalje podsetnike

en: Updates the reset_date on an email address to indicate that there was a valid delivery to this email address.
hr: Ažurira reset_date na email adresi da ukaže da je došlo do ispravne isporuke na ovu email adresu.

en: Updating
hr: Ažuriranje

en: Upgrade %1 to revision %2
hr: Nadogradnja %1 na reviziju %2

en: Upgrade CiviCRM from v %1 To v %2
hr: Ažurirajte CiviCRM sa v %1 na v %2

en: Upgrade CiviCRM to Version %1
hr: Ažurirajte CiviCRM na verziju %1

en: Upgrade DB to %1: SQL
hr: Ažurirajte bazu podataka na %1: SQL

en: Upgrade DB to %1: Update Contribution Invoice number (%2 => %3)
hr: Ažuriraj DB na %1: Ažuriraj broj profakture donacije (%2 => %3)

en: Upgrade Now
hr: Ažuriraj sada

en: Upgrade failed to redirect
hr: Preusmeravanje ažuriranja nije uspelo

en: Upload CSV File
hr: Postavi CSV fajl

en: Upload Content
hr: Postavi sadržaj

en: Upload Data
hr: Postavi podatke

en: Upload Document
hr: Postavi dokument

en: Upload TEXT Message
hr: Postavi tekstualnu poruku

en: Upload a photo or icon that you want to be displayed when viewing this contact.
hr: Postavite fotografiju ili ikonicu koja će biti prikazana pri pregledu ovog kontakta.

en: Upload from my computer
hr: Postavi sa mog kompjutera

en: Upload or Compose On-screen
hr: Postavi ili sastavi na ekranu

en: Upload the document in .docx or .odt format.
hr: Prenesite dokument u obliku .docx ili .odt.

en: Urdu
hr: Urdu jezik

en: Urgent
hr: Hitno

en: Url
hr: URL

en: Url Tracking
hr: Praćenje URL-a

en: Url already exists in Database.
hr: URL već postoji u bazi podataka.

en: Usage
hr: Korišćenje

en: Use "*default*" for the system default or override with a custom URL
hr: Koristi "*default*" za zadani sustav ili nadjačavanje prilagođenim URL-om

en: Use %1 for state/province abbreviation or %2 for state province name.
hr: Koristite %1 fokratnicom države/pokrajine ili %2 fi nazivom državne pokrajine.

en: Use %1 unless otherwise advised by eWAY.
hr: Koristite %1 unemoćno inače savjetuje eWAY.

en: Use 'Exact Match' if you don't want partial matches to be replaced OR you are replacing a complete phrase (e.g. replace 'Create Printable Letters (PDF)' with  'Write Letters').
hr: Koristite "Točno podudaranje" ako ne želite zamijeniti djelomična podudaranja ILI zamjenjujete cjelovitu frazu (npr. zamijenite "Stvori tiskana slova (PDF)" s "Pisanje slova").

en: Use 'Find Contacts within this Group' to search for specific contacts.
hr: Koristite 'Nađi kontakte u ovoj grupi' da nađete specifične kontakte.

en: Use 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' unless otherwise advised by Elavon.
hr: Koristite 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' osim ako Elavon drugačije ne savjetuje drugačije.

en: Use 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' unless otherwise advised by Elavon..
hr: Koristite 'https://www.myvirtualmerchant.com/VirtualMerchant/processxml.do' osim ako Elavon nije drugačije savjetovao.

en: Use (create mode)
hr: Koristi (režim za kreiranje)

en: Use - Create Mode
hr: Režim Upotreba – Kreiranje

en: Use - Edit Mode
hr: Režim Upotreba – Uređivanje

en: Use - Listings Mode
hr: Režim Upotreba – Listinzi

en: Use <a href='%1' %2>%3 Access Control</a> to manage basic access to CiviCRM components and menu items. Use CiviCRM ACLs to control access to specific CiviCRM contact groups. You can also configure ACLs to grant or deny access to specific Events, Profiles, and/or Custom Data Fields.
hr: Koristite <a href='%1' %2="">%3 Kontrole pristupa</a> za upravljanje osnovnim pristupom CiviCRM komponentama i stavkama izbornika. Koristite CiviCRM ACL-ove za kontrolu pristupa određenim CiviCRM grupama kontakata. Također možete konfigurirati ACL-ove tako da odobravaju ili uskraćuju pristup određenim poljima događaja, profila i/ili prilagođenih podataka.

en: Use <a href='%1'>Find</a> or <a href='%2'>Advanced Search</a> form to enter search criteria
hr: Upotrebite formular <a href='%1'>Nađi</a> ili <a href='%2'>Naprednu pretragu</a> da unesete kriterijume pretrage.

en: Use <strong>&#37;</strong> wildcard(s) for partial matches. EXAMPLE: Enter 'Volunteer&#37;' as your Activity Type to match any activity whose type is 'Volunteer' + any other words (e.g. Volunteer for Open House).
hr: Koristite <strong>&#37;</strong>džoker(e) za delimična podudaranja. PRIMER: Unesite 'Volonter&#37;' kao tip aktivnosti da biste uparili bilo koju aktivnosti tipa 'Volonter' + druge reči (npr. Volonter za otvorenu kuću).

en: Use <strong>Find Groups</strong> to search by group name, type and visibility.
hr: Koristite  <strong>Nađi grupe</strong> da biste pretraživali po imenu, tipu i vidljivosti grupe.

en: Use <strong>Word Replacements</strong> to change all occurrences of a word or phrase in CiviCRM screens (e.g. replace all occurrences of 'Contribution' with 'Donation').
hr: Koristite <strong>Wordove zamjene</strong> za promjenu svih pojavljivanja riječi ili fraze na CiviCRM zaslonima (npr. zamijenite sva pojavljivanja "Doprinosa" s "Donacija").

en: Use Address Elements
hr: Koristi elemente adrese

en: Use Complete Address
hr: Koristi kompletnu adresu

en: Use Custom Field Sets to add logically related fields for a specific type of CiviCRM record (e.g. contact records, contribution records, etc.).
hr: Koristite setove korisničkih/sopstvenih polja da dodate logički povezana polja specifičnom tipu CiviCRM zapisa (npr. zapis o kontaktu, zapis o donaciji itd.).

en: Use DedupeRule
hr: Koristi pravilo deduplikacije

en: Use Event Types to categorize your events. Event feeds can be filtered by Event Type and participant searches can use Event Type as a criteria.
hr: Pomoću vrsta događaja kategorizirajte svoje događaje. Sažeci sadržaja događaja mogu se filtrirati prema vrsti događaja, a pretraživanja sudionika mogu koristiti vrstu događaja kao kriterij.

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee').
hr: Koristite grupe za organiziranje kontakata (npr. ti su kontakti dio našeg "Upravljačkog odbora").

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create 'smart' groups based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
hr: Koristite Grupe da biste organizovali kontakte (npr. ovi kontakti su članovi našeg 'Upravnog odbora'). Takođe možete kreirati i 'pametne' grupe na osnovu karakteristika kontakata (npr. ovoj grupi pripadaju svi ljudi iz naše baze podataka, a koji žive na određenoj lokaciji).

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create <strong>smart groups</strong> based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
hr: Koristite Grupe da biste organizovali kontakte (npr. ovi kontakti su članovi našeg 'Upravnog odbora'). Takođe možete kreirati i <strong>pametne grupe</strong> na osnovu karakteristika kontakata (npr. ovoj grupi pripadaju svi ljudi iz naše baze podataka, a koji žive na određenoj lokaciji).

en: Use Location
hr: Koristi lokaciju

en: Use Rule
hr: Koristi pravilo

en: Use SSL?
hr: Koristi SSL?

en: Use Saved Field Mapping
hr: Koristi sačuvano mapiranje polja

en: Use Street Address
hr: Koristi adresu ulice

en: Use Template
hr: Koristi predložak

en: Use Thermometer?
hr: Koristite termometar?

en: Use a confirmation page?
hr: Koristi stranicu za potvrdu?

en: Use a confirmation screen?
hr: Koristiti zaslon za potvrdu?

en: Use a token in the Subject when you are sending mail to a number of recipients and want to include their name and / or other values from their contact record automatically in the subject line.
hr: Koristite token u predmetu kada šaljete mail većem broju primaoca i želite da uključuje njihiovo ime i / ili druge vrednosti iz zapisa kontakta automatski u premetu poruke.

en: Use another contact's address
hr: Koristi adresu drugog kontakta

en: Use default image
hr: Koristi podrazumevanu sliku

en: Use default site language
hr: Koristi preddefinirani jezik

en: Use email greeting at top where available
hr: Koristi email pozdrav pri vrhu gde je to moguće

en: Use existing location
hr: Koristi postojeću lokaciju

en: Use existing result set
hr: Koristi postojeći set rezultata

en: Use following steps if you need to control View and/or Edit permissions for specific contact groups, specific profiles or specific custom data fields.
hr: Ako trebate kontrolirati dozvole prikaz i/ili uređivanje za određene grupe kontakata, određene profile ili određena prilagođena podatkovna polja, koristite sljedeće korake.

en: Use for Bulk Mail
hr: Koristi za grupnu poštu

en: Use language in use at the time
hr: Korištenje jezika koji se koristio u to vrijeme

en: Use one of the merge contact options when exporting records to reduce your mailing size by sending a single piece of mail to each address.
hr: Koristite jednu od opcija za spajanje kontakata kada izvozite zapise kako biste smanjili veličinu pošiljke tako što ćete poslati po jednu poruku na svaku adresu.

en: Use the %1 token for state/province abbreviation or %2 for full state/province name.
hr: Token %1 koristite za kraticu države/pokrajine ili %2 fi punom nazivu države/pokrajine.

en: Use the 'Add Association Rule' form to add new rules.
hr: Koristite 'Dodaj pravilo asocijacije' formular da dodate nova pravila.

en: Use the 'Add Association Rule' form to add one.
hr: Koristite 'Dodaj pravilo asocijacije' formular da dodate nova pravila.

en: Use the 'Group Status...' checkboxes to view contacts with 'Pending' status and/or contacts who have been 'Removed' from this group.
hr: Upotrebite kućice 'Status grupe...' da pogledate kontakte sa statusom 'Na čekanju' i/ili kontakte koji su 'Uklonjeni' iz ove grupe.

en: Use the <a %1>Configuration Checklist</a> to review and configure settings for your new site
hr: Koristite <a %1>Konfiguracionu kontrolnu listu</a> da pregledate i podesite vaš novi vebsajt

en: Use the <a href="%1">Multi-value Custom Data Import tool</a> to import data into multiple record custom fields (contact records must already exist).
hr: Koristite <a href="%1">alatku za uvoz prilagođenih podataka sa više vrednosti</a> da biste uvezli podatke u prilagođena polja sa više zapisa (zapisi kontakata moraju već da postoje).

en: Use the form below to configure a Widget Title (with optional logo), your contribute button text, a short description of this fund-raising campaign, and a link to your organizations home page (for folks who want to learn more). You can also modify the default color-scheme by expanding the 'Edit Widget Colors' section of the form.
hr: Pomoću formulara ispod konfigurišite naslov vidžeta (sa opcionalnim logotipom), tekst dugmeta za doniranje, kratak opis ove kampanje prikupljanja sredstava i link do početne stranice organizacije (za ljude koji žele da saznaju više). Možete i da izmenite podrazumevanu šemu boja tako što ćete proširiri odeljak formulara 'Uredi boje vidžeta'.

en: Use the greeting/address options to determine how you would like the contact's salutation and name displayed for different communication methods. When you send an email or export a list of records to a .csv file for mail merging, the greeting and addressee fields will reflect your preferences.
hr: Koristite opcije čestitke/adresiranja da biste odredili kako biste želeli da se prikazuju pozdrav i ime kontakta za različite metode komunikacije. Kada šaljete email ili izvozite listu zapisa u .csv fajl radi spajanja pošte, polja čestitke i primaoca odražavaće vaša podešavanja.

en: Use the links below to configure or modify the global settings for CiviCRM for this site. Refer to the %1 for details on settings and options.
hr: Koristite veze u nastavku da biste konfigurirali ili izmijenili globalne postavke za CiviCRM za ovo web-mjesto. Pogledajte %1 fi detalje o postavkama i opcijama.

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten discounted event fees for each discount set. <strong>Don't forget to click 'Save' when you are finished.</strong>
hr: Upotrijebite donju tablicu za unos opisnih oznaka i iznosa za do deset sniženih naknada za događaje za svaki skup popusta. <strong>Ne zaboravite kliknuti 'Spremi' kada završite.</strong>

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten event fee levels. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed. You can also configure one or more sets of discounted fees by checking "Discounts by Signup Date" below.
hr: Koristite donju tablicu za unos opisnih oznaka i iznosa za do deset razina naknade za događaj. One će biti predstavljene kao popis opcija radio gumba. Prikazat će se i oznaka i iznos u dolarima. Također možete konfigurirati jedan ili više skupova sniženih naknada označavanjem "Popusti prema datumu prijave" ispod.

en: Use the table below to enter up to ten fixed contribution amounts. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed.
hr: Upotrebite tabelu ispod da biste uneli do deset iznosa donacija. Oni će biti prikazani u vidu liste na kojoj se može izabrati samo jedna opcija. biće prikazani i oznaka i izonos u dolarima.

en: Use this Search form to find contacts. Mark the contacts you want to add to this group. Then click 'Add Contacts to %1'.
hr: Upotrebite ovaj formular za pretragu da biste pronašli kontakte. Obeležite kontakte koje želite da dodate u ovu grupu. ZAtim kliknite 'Dodaj kontakte u %1'.

en: Use this checklist to review and complete configuration tasks for your site. You will be redirected back to this checklist after saving each setting. Settings which you have not yet reviewed will be <span class="status-overdue">displayed in red</span>. After you have visited a page, the links will <span class="status-pending">display in green</span>  (although you may still need to revisit the page to complete or update the settings). You can access this page again from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu at any time.
hr: Pomoću ovog kontrolnog popisa pregledajte i dovršite konfiguracijske zadatke za svoje web-mjesto. Nakon spremanja svake postavke bit ćete preusmjereni natrag na ovaj kontrolni popis. Postavke koje još niste pregledali prikazat će se <span class="status-overdue">crvenom bojom</span>. Nakon što posjetite stranicu, veze će se <span class="status-pending">prikazati zelenom bojom</span>  (iako ćete možda ipak morati ponovno posjetiti stranicu da biste dovršili ili ažurirali postavke). Ovoj stranici možete ponovno pristupiti s izbornika <a href="%1">Administriranje CiviCRM-a</a> u bilo kojem trenutku.

en: Use this field if you need to populate the <code>Return-Path</code> mail header element with a fixed value (e.g., <code>myuser@example.org</code>). Enter a fully qualified email address which belongs to a valid SMTP account in your domain. This address will not be seen by 'typical' email clients. Consult with your SMTP provider what address to put in here so that the SMTP server accepts outgoing mail from CiviMail. If this field is left blank, the <code>From</code> email address will be used as the <code>Return-Path</code>.
hr: Koristite ovo polje ako je potrebno da popunite element zaglavlja mail-a <code>Povratna putanja</code> fiksnom vrednošću (npr. <code>myuser@example.org</code>). Unesite potpuno kvalifikovanu email adresu koja pripada važećem SMTP nalogu u domen. Ovu adresu neće videti 'tipični' klijenti e-pošte. Konsultujte se sa SMTP dobavljačem koju adresu treba da stavite ovde da bi SMTP server prihvatio odlaznu poštu sa klijenta CiviMail. Ako je ovo polje ostavite prazno, email adresa <code>Od</code> koristiće se kao <code>Povratna putanja</code>.

en: Use this field to configure Membership Types where memberships are automatically granted to related contacts. Examples:
hr: Ovo polje koristite za konfiguriranje vrsta članstva u kojima se članstva automatski dodjeljuju povezanim kontaktima. Primjerima:

en: Use this field to indicate the organization that owns this account.
hr: Ovo polje koristite da biste naznačili organizaciju u čijem je vlasništvu ovaj račun.

en: Use this field to limit/end the repetition of the %1.
hr: Upotrebite ovo polje da limitirate/završite ponavljanje za %1.

en: Use this field to store a description of how/why this contact was added to the database. This field is usually auto-filled when a contact is created from a public form i.e. Event Registration.
hr: Upotrebite ovo polje za objašnjenje o tome kako i zašto ste dodali ovaj kontakt u bazu. Ovo polje se obično automatski popunjava kada je kontakt kreiran putem javnog formulara, npr. Registracije za događaj.

en: Use this field to store a unique identifier. This is generally used to link contacts with records in a related or legacy application. When migrating data from another system, import the unique contact identifier from the old system to this field. You can then use it to match imported contributions and other transactional data to the corresponding contact record.
hr: Pomoću ovog polja možete da čuvate jedinstveni identitikator. To se generalno koristi za povezivanje kontakata sa zapisima u srodnoj ili zastareloj aplikaciji. Kada premeštate podatke iz drugog sistema, jedinstveni identifikator kontakta uvezite u ovo polje iz starog sistema. Zatim ćete moći da ga koristite za uparivanje uvezenih donacija i drugih podataka o transakciji u odgovarajući zapis kontakta.

en: Use this filter to limit search results to relationships where the related contacts are part of a specific group or groups. For example, you might want to find all individuals who are employees ('Employee of' relationship type) of organizations which are in your 'Corporate Sponsors' group.
hr: Upotrebite ovaj filter da ograničite rezultate pretrage ba odnose-veze gde su povezani kontakti deo određene grupe ili grupa. Na primer, možda želite da pronađete sve pojedince koji su zaposleni (tip veze 'Zaposleni/a') u organizacijama koje se nalaze u grupi 'Korporativni sponzori'.

en: Use this form to Add new Survey. You can create a new Activity type, specific to this Survey or select an existing activity type for this Survey.
hr: Iskoristite ovaj formular da dodate novu anketu. Možete dodati nov tip aktivnosti vezan za ovu anketu ili odabrati postojeći tip aktivnosti.

en: Use this form to Grant access to CiviCRM components and other CiviCRM permissions to WordPress roles.
hr: Ovim formularom možete dati pristup CiviCRM komponentama i ostalim CiviCRM dozvolama po Wordpress ulogama.

en: Use this form to Renew Membership Record on behalf of %1.
hr: Ovaj obrazac koristite za obnavljanje zapisa članstva u ime %1.

en: Use this form to add or edit re-usable message templates.
hr: Ovaj obrazac koristite za dodavanje ili uređivanje predložaka poruka za višekratnu upotrebu.

en: Use this form to change the amount or number of installments for this recurring contribution. Changes will be automatically sent to the payment processor. You can not change the contribution frequency.
hr: Pomoću ovog formulara promenite količinu ili broj rada za ovu periodičnu donaciju. Promene će biti automatski poslate procesoru uplata. Ne možete da promenite učestalost donacija.

en: Use this form to configure Contribution Amount options. You can give contributors the ability to enter their own contribution amounts and/or provide a fixed list of amounts. For fixed amounts, you can enter a label for each 'level' of contribution (e.g. Friend, Sustainer, etc.). If you allow people to enter their own dollar amounts, you can also set minimum and maximum values. Depending on your choice of Payment Processor, you may be able to offer a recurring contribution option.
hr: U ovom formularu možete podesiti opcije za iznos donacije. Možete ponuditi donatorima mogućnost da sami unesu iznos donacije - i/ili da im date listu fiksnih iznosa. Za fiksne iznose, možete dodati oznaku za svaki 'nivo' donacije (npr. Prijatelj). Ukoliko dozvolite ljudima da sami unesu iznos, možete podesiti minimalne i maksimalne vrednosti. U zavisnosti od izbora procesora uplata, možete im ponuditi opciju periodične donacije.

en: Use this form to configure the location and optional contact information for the event. This information will be displayed on the Event Information page. It will also be included in online registration pages and confirmation emails if these features are enabled.
hr: Upotrijebite ovaj obrazac za konfiguraciju lokacije i neobaveznih podataka za kontakt za događaj. Ove informacije bit će prikazane na stranici s informacijama o događaju. Također će biti uključeno u stranice za online registraciju i potvrdne e-poruke ako su te značajke omogućene.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options for this online contribution page. Contributors will see a thank-you page whenever an online contribution is successfully processed. You provide the content and layout of the thank-you section below. You also control whether an electronic receipt is automatically emailed to each contributor, and you can add a custom message to that receipt.
hr: Korišćenjem ovog formulara možete podesiti poruku zahvalnice i opcije za priznanice za ovu stranicu za onlajn donacije. Donatori će videti stranicu sa zahvalnicom kada se onlajn donacija uspešno obradi. Vi ćete dopuniti sadržaj i osnovni izgled sekcije zahvalnice ispod. Takođe, imate kontrolu nad automatskim slanjem elektronskih priznanica putem emaila - i možete dodati sopstvenu poruku toj priznanici.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options.
hr: Korisitite ovaj formular da podesite poruku zahvalnice i opcije za priznanice.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options. Contributors will see a confirmation and thank-you page after whenever an online contribution is successfully processed. You provide the content and layout of the thank-you section below. You also control whether an electronic receipt is automatically emailed to each contributor, and you can add a custom message to that receipt.
hr: Korišćenjem ovog formulara možete podesiti poruku zahvalnice i opcije za priznanice. Donatori će videti potvrdu i stranicu sa zahvalnicom kada se njihova onlajn donacija uspešno obradi. Vi ćete dopuniti sadržaj i osnovni izgled sekcije zahvalnice ispod. Takođe, imate kontrolu nad automatskim slanjem elektronskih priznanica putem emaila - i možete dodati sopstvenu poruku toj priznanici.

en: Use this form to edit the page title, financial type (e.g. donation, campaign contribution, etc.), goal amount, introduction, and status (active/inactive) for this online contribution page.
hr: Koristite ovaj formular da uredite naslov stranice, finansijski tip (npr. donacija, donacija kampanji, itd.), ciljani iznos, uvod i status (aktivan/neaktivan) za ovu stranicu za onlajn donacije.

en: Use this form to edit the title and group-level help for a set of Price fields.
hr: Koristite ovaj formular za uređivanje naslova i pomoći na nivou grupe za set polja Cena.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the <strong>Enabled</strong> box un-checked..
hr: Ovaj obrazac koristite za omogućavanje i konfiguriranje sekcije Registracija i obnova članstva za ovu stranicu mrežnih doprinosa. Ako ovu stranicu ne koristite za prijavu članstva, okvir <strong>Omogućeno</strong> ostavite nepotvrđen.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the Enabled box un-checked.
hr: Iskoristite ovaj formular da uključite i podesite prijavu za članstvo i obnavljanje članstva za ovu stranicu za onlajn donacije. Ukoliko ne koristite ovu stranicu za prijavu za članstvo, nemojte štiklirati kućicu obeleženu sa Uključeno.

en: Use this form to find Grant(s) by Contact name, Grant Status, Grant Type, Total Amount , etc .
hr: Pomoću ovog obrasca pronađite bespovratna sredstva prema imenu kontakta, statusu bespovratnih sredstava, vrsti bespovratnih sredstava, ukupnom iznosu itd .

en: Use this form to select a premium to be offered on this Online Contribution Page.
hr: Upotrebite ovaj formular da izaberete nagradu koja će biti ponuđena na ovoj stranici za onlajn donacije.

en: Use this form to set the title, the type of record the fields will be used for, and set-level help. You will then be able to add any number of fields to the set.
hr: Pomoću ovog formulara podesite naslov, tip zapisa za koji će se polja koristiti i pomoć na nivou seta. Nakon toga, moći ćete da dodate setu bilo koji broj polja.

en: Use this form to submit Membership Record on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
hr: Ovaj obrazac koristite za slanje zapisa o članstvu u ime %1. <strong>Transakcija %2 bit će poslana</strong> pomoću odabranog izvršitelja obrade plaćanja.

en: Use this form to submit an event registration on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
hr: Koristite ovaj obrazac za prijavu događaja u ime %1. <strong>Transakcija %2 bit će poslana</strong> pomoću odabranog procesora plaćanja.

en: Use this form to update the credit card and billing name and address used for this recurring contribution.
hr: Upotrebite ovaj formular da ažurirate kreditnu karticu, ime za naplatu i adresu koja će se koristiti za ovu periodičnu donaciju.

en: Use this screen to configure default formats for date display and date input fields throughout your site. Settings use standard POSIX specifiers. New installations are preconfigured with standard United States formats. You can override this default setting and define the range of allowed dates for specific field types at <a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Date Preferences</a>
hr: Pomoću ovog zaslona konfigurirajte zadane oblike za polja prikaza datuma i unosa datuma na cijelom web-mjestu. Postavke koriste standardne POSIX specifikatore. Nove instalacije unaprijed su konfigurirane sa standardnim američkim formatima. Ovu zadanu postavku možete nadjačati i definirati raspon dopuštenih datuma za određene vrste polja u <a href="%1">odjeljku Administriranje > prilagodba podataka i zaslona > preferencama datuma</a>

en: Use this screen to configure formats for date display and date input fields. Defaults are provided for standard United States formats. Settings use standard POSIX specifiers. Available specifiers and the values produced will vary based on your operating system and locale.
hr: Pomoću ovog zaslona konfigurirajte oblike za prikaz datuma i polja za unos datuma. Zadane su postavke predviđene za standardne oblike Sjedinjenih Država. Postavke koriste standardne POSIX specifikatore. Dostupni specifikatori i proizvedene vrijednosti razlikovat će se ovisno o vašem operativnom sustavu i regionalnoj shemi.

en: Use this screen to define or update the Case Roles, Activity Types, and Timelines for a case type.
hr: Koristite ovaj zaslon da definirate ili ažurirate uloge predmeta, vrste aktivnosti i vremenske rokove za vrstu slučaja.

en: Use this search
hr: Koristi ovu pretragu

en: Use this section to enter and update all premiums that you want to offer on any of your Online Contribution pages. Then you can assign one or more premiums to a specific Contribution page from <a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a> <strong>&raquo; Configure &raquo; Premiums</strong>.
hr: U ovom odeljku unesite i ažurirajte sve nagrade  koje želite da ponudite na bilo kojoj od vaših stranica online donacije. Nakon toga možete da dodelite jednu ili više nagrada određenoj stranici donacije iz odeljka <a href='%1'>Konfiguriši stranice online donacije</a> <strong>&raquo; Konfiguriši &raquo; nagrade</strong>.

en: Use this section to indicate that the contribution came in via a constituent's Personal Campaign Page (PCP), OR should be credited to that PCP post facto.
hr: U ovom odeljku naznačite da je donacija primljena putem stranice lične kampanje (Personal Campaign Page – PCP) aktiviste ILI da bi trebalo da bude pripisana toj stranici lične kampanje retroaktivno.

en: Use to indicate that a contact has a relationship with the actual donor and / or was indirectly responsible for the contribution. For example, if one family member makes a large contribution - it is often useful to record a Soft Credit for the other family member(s). You can record a soft credit while adding or editing a contribution record from this tab.
hr: Koristite da biste ukazali da je kontakt povezan sa stvarnim donatorom i/ili je indirektno odgovoran za donaciju. Na primer, ako jedan član porodice da veliku donaciju, često je korisno zabeležiti zaslugu za druge članove porodice. Možete da zabeležite zaslugu dok dodajete ili uređujete zapis donacije sa ove kartice.

en: Use tokens when you are sending mail or generating PDF letters for a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
hr: Koristite tokene kada šaljete mail ili generišete PDF pisma za veći broj primalaca i želite da uključite njihiovo ime i / ili druge vrednosti iz zapisa kontakta automatski u vašu poruku.

en: Use tokens when you are sending mail to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
hr: Koristite tokene kada šaljete mail većem broju primaoca i želite da uključuje njihiovo ime i / ili druge vrednosti iz zapisa kontakta automatski u vašu poruku.

en: Use tokens when you are sending sms to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
hr: Koristite tokene kada šaljete sms većem broju primaoca i želite da uključuje njihiovo ime i / ili druge vrednosti iz zapisa kontakta automatski u vašu poruku.

en: Used For
hr: Koristi se za

en: Used For:
hr: Koristi se za:

en: Used For?
hr: Koristi se za?

en: Used for
hr: Koristi se za

en: Used for multilingual installation
hr: Koristi se za instalaciju na više jezika

en: Used in search forms and for relationships.
hr: Koristi se u formularima pretrage za odnose.

en: User Added
hr: Korisnik dodat

en: User Dashboard
hr: Korisnička kontrolna tabla

en: User Dashboard Options
hr: Opcije za kontrolnu tablu korisnika

en: User ID
hr: ID korisnika

en: User Interface languages available to users
hr: Jezici korisničkog sučelja dostupni korisnicima

en: User Link
hr: Korisnik - link

en: User Name
hr: Korisničko ime

en: User Name Label
hr: Oznaka za korisničko ime

en: User Name is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
hr: Korisničko ime nije podešeno u Administracija &raquo;  Sistemska podešavanja &raquo;  Procesori uplata

en: User Preference
hr: Korisnička podešavanja

en: User Record
hr: Zapisi korisnika

en: User account is no longer active
hr: Korisnički nalog više nije aktivan

en: User and User Admin Only
hr: Samo Korisnik i administrator

en: User inbox is full
hr: Prijemno poštansko sanduče korisnika je puno

en: User-defined Profile
hr: Korisnički definisani profil

en: User-defined Profiles
hr: Korisnički definisani profili

en: User-driven Messages
hr: Poruke vođene korisnikom

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Username is not set for this payment processor
hr: Korisničko ime nije podešeno za ovaj procesor uplata

en: Username to use when polling (for IMAP and POP3).
hr: Korisničko ime koje će se koristiti prilikom ankete (za IMAP i POP3).

en: Users and Permissions
hr: Korisnici i dopuštenja

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing Participant Status.
hr: Korisnici više neće moći odabrati ovu vrijednost prilikom dodavanja ili uređivanja statusa sudionika.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing contact locations.
hr: Korisnici više neće moći odabrati tu vrijednost prilikom dodavanja ili uređivanja mjesta kontakata.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing relationships between contacts.
hr: Korisnici više neće moći odabrati tu vrijednost prilikom dodavanja ili uređivanja odnosa između kontakata.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing transaction pages.
hr: Korisnici više neće moći odabrati ovu vrijednost prilikom dodavanja ili uređivanja stranica transakcija.

en: Users with 'administer reserved reports' permission can mark a report instance as reserved, which prevents other users from accessing or modifying Report Criteria and Report Settings. This is particularly useful for report instances whose criteria affect the data available on non-report screens. For example, the display columns configured for the  Contact Logging Summary affect the columns shown under each contact's Change Log tab.
hr: Korisnici s dozvolom "administriranje rezerviranih izvješća" mogu označiti instancu izvješća kao rezerviranu, što drugim korisnicima onemogućuje pristup ili izmjenu kriterija izvješća i postavki izvješća. To je osobito korisno za instance izvješća čiji kriteriji utječu na podatke dostupne na zaslonima koji nisu prijavljeni. Na primjer, stupci prikaza konfigurirani za sažetak zapisivanja kontakata utječu na stupce prikazane na kartici Evidencija promjena svakog kontakta.

en: Users with appropriate permissions can add this report to their dashboard.
hr: Korisnici s odgovarajućim dozvolama mogu dodati ovo izvješće na svoju nadzornu ploču.

en: Uses date range passed in by form field. Can pass in a posix date part parameter. Start and end offsets defined here are ignored.
hr: Koristi opseg datuma prosleđen poljem formulara. Može da prosledi u parametru dela datuma za posix. Ignorišu se odstupanja početka i završetka koja su ovde definisana.

en: Usually the last 3-4 digits in the signature area on the back of the card.
hr: Obično poslednje 3-4 cifre na zadnjoj strani kartice.

en: Uzbek
hr: Uzbečki jezik

en: VERP Separator
hr: VERP razdjelnik

en: Valid Rows
hr: Važeći redovi

en: Validate & Process the Batch
hr: Potvrdite i procesuirajte seriju

en: Validate Email Address from Mailings.
hr: Validacija email adresa iz mailinga.

en: Value
hr: Vrijednost

en: Value Label
hr: Oznaka vrednosti

en: Value Saved
hr: Vrednost sačuvana

en: Value field Data Type mismatch
hr: Nepodudaranje tipa podataka u polju Vrjednost

en: Value for filters 'This Year' and 'Other Years' can not be same.
hr: Vrijednost za filtre "Ove godine" i "Ostale godine" ne može biti ista.

en: Value must be an integer.
hr: Vrijednost mora biti cijeli broj.

en: Value should be a positive number
hr: Vrednost mora biti pozitivan bro

en: Variable name/programmatic handle for this batch.
hr: Naziv varijable/programska obrada za ovu seriju.

en: Venda
hr: Venda jezik

en: Verify SSL Certificates
hr: Provjera SSL certifikata

en: Verify SSL Certs
hr: Provjera SSL certifikata

en: Verify SSL?
hr: Provjerite li SSL?

en: Verify the content and formatting looks consistent across various email clients.
hr: Provjerite izgleda li sadržaj i oblikovanje dosljedno u različitim klijentima e-pošte.

en: Verifying the SSL certificate helps confirm that CiviCRM is securely communicating directly to payment processors.
hr: Provjera SSL certifikata pomaže potvrditi da CiviCRM sigurno komunicira izravno s procesorima plaćanja.

en: Version
hr: Verzija

en: Version %1
hr: Inačica %1

en: Version %1 is installed. <a %2>Upgrade to version %3</a>.
hr: Instalirana je verzija %1. <a %2="">Nadogradnja na verziju %3</a>.

en: Version information found to be missing in database. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state.
hr: Informacije o verziji nedostaju u bazi podataka. Morate odrediti tačnu verziju koja odgovara trenutnom stanju vaše baze.

en: Version information missing in civicrm codebase.
hr: Informacija o verziji u civicrm kodu.

en: Version information missing in civicrm database.
hr: Informacija o verziji ne postoji u CiviCRM bazi podataka.

en: Version reporting, alerts and attachments.
hr: Izvješćivanje o verzijama, upozorenja i privici.

en: Vertical Spacing
hr: Okomiti razmak

en: Via Email
hr: Putem e-pošte

en: Via Web
hr: Putem weba

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski jezik

en: View
hr: Pregled

en: View %1
hr: Pregled %1

en: View %1 Details
hr: Pogledajte %1 pojedinosti

en: View %1 Record
hr: Vidi %1 zapis

en: View (Current Revision)
hr: Pogled (Trenutna revizija)

en: View / Edit Multiple Choice Options
hr: Pogledaj / Uredi Opcije za višestruki izbor

en: View / download files including images and photos
hr: Pregled / preuzimanje fajlova uključujući slike i fotografije

en: View ANY CONTACT in the CiviCRM database, export contact info and perform activities such as Send Email, Phone Call, etc.
hr: Pogledajte BILO KOJI KONTAKT u CiviCRM bazi, eksportujte informacije o kontaktima i izvršite aktivnosti kao što su Pošalji email, Poziv, itd.

en: View Activity
hr: Pregledaj aktivnost

en: View Activity Record
hr: Prikaz zapisa o aktivnostima

en: View All Reports
hr: Prikaži sva izvješća

en: View Case
hr: Vidi slučaj

en: View Change Log
hr: Vidi log izmena

en: View Comment
hr: Vidi komentar

en: View Contact
hr: Vidi Kontakt

en: View Contact Dashboard
hr: Vidi kontrolnu tablu za kontakte

en: View Contact Dashboard (for themselves and visible contacts)
hr: Vidi kontrolnu tablu kontakta (za njih i vidljive kontakte)

en: View Contact Detail Report for this contact
hr: Prikaži izvješće s detaljima o kontaktu za ovaj kontakt

en: View Contact Details
hr: Vidi detalje kontakta

en: View Contact Record
hr: Vidi zapise o kontaktu

en: View Contact Summary for Contact that registered the participant.
hr: Pogledajte sažetak kontakta za kontakt koji je registrirao sudionika.

en: View Contact Summary for Employer.
hr: Pogledajte sažetak kontakta za poslodavca.

en: View Contact Summary for this Contact
hr: Prikaži sažetak kontakta za ovaj kontakt

en: View Contact Summary for this Contact.
hr: Prikažite sažetak kontakta za ovaj kontakt.

en: View Contact details for this contact.
hr: Pogledajte podatke o kontaktu za ovaj kontakt.

en: View Contribution
hr: Vidi donaciju

en: View Contribution Details
hr: Prikaz detalja o doprinosu

en: View Contribution Details for this Contact.
hr: Prikažite detalje o doprinosu za ovaj kontakt.

en: View Contribution details for this contact
hr: Prikaži detalje o doprinosu za ovaj kontakt

en: View Contribution from
hr: Vidi formular za doniranje

en: View Default
hr: Prikaži zadano

en: View Details of Case.
hr: Pogledajte detalje slučaja.

en: View Details of this Contribution.
hr: Pogledajte detalje ovog doprinosa.

en: View Details of this Pledge.
hr: Pogledajte detalje ovog zaloga.

en: View Event Income Details for this Event
hr: Prikaži detalje prihoda od događaja za ovaj događaj

en: View Event Income For this Event
hr: Prikaži prihod od događaja za ovaj događaj

en: View Event Income details for this Event.
hr: Pogledajte detalje o prihodima od događaja za ovaj događaj.

en: View Event Participants For this Event
hr: Prikaz sudionika događaja za ovaj događaj

en: View Event Registration for
hr: Pogledajte registraciju događaja za

en: View Grant
hr: Prikaži bespovratna sredstva

en: View Log (all jobs)
hr: Prikaz zapisnika (svi poslovi)

en: View Mailing
hr: Pregledaj skupni email

en: View Mailing Report
hr: Pregledaj izvještaj o mailingu

en: View Mailing details for this mailing
hr: Prikaži detalje skupa za ovo slanje pošte

en: View Membership
hr: Pregledaj članstvo

en: View Membership Detail for this Contact.
hr: Prikažite detalje članstva za ovaj kontakt.

en: View Membership for
hr: Prikaži članstvo za

en: View Multiple Choice Option
hr: Pogledaj opciju za višestruki izbor

en: View Note
hr: Vidi belešku

en: View Only
hr: Samo pregled

en: View Only cannot be selected if this field is to be included on the registration form
hr: Opcija Samo za pregled ne može biti izabrana ako će ovo polje biti uključeno u formular za registraciju

en: View Only?
hr: Samo pregled?

en: View Option
hr: Vidi opciju

en: View Page
hr: Prikaz stranice

en: View Participant
hr: Prikaži sudionika

en: View Participant Record
hr: Prikaz zapisa sudionika

en: View Participant Record for this Contact.
hr: Prikažite zapis sudionika za ovaj kontakt.

en: View Participation
hr: Pregledajte sudjelovanje

en: View Payment
hr: Vidi uplatu

en: View Personal Campaign Page
hr: Prikaz stranice osobne kampanje

en: View Pledge
hr: Prikaži zalog

en: View Pledge Details for this contact
hr: Prikaži detalje o zalogu za ovaj kontakt

en: View Pledge by
hr: Prikaži obećanje po

en: View Price Fields
hr: Pogledajte polja za cene

en: View Price Option
hr: Pregledaj opciju cene

en: View Price Options
hr: Pregledaj opcije cene

en: View Primary
hr: Prikaži primarno

en: View Primary member record
hr: Prikaz zapisa primarnog člana

en: View Profile Details
hr: Pregledaj detalje profila

en: View Recurring Payment
hr: Vidi periodičnu uplatu

en: View Relationship
hr: Pregledaj odnos

en: View Relationship Type
hr: Prikaz vrste odnosa

en: View Relationship for
hr: Vidi vezu za

en: View Relationship for %1
hr: Vidi vezu za %1

en: View Results
hr: Prikaz rezultata

en: View Results As
hr: Vidi rezultate kao

en: View Revisions
hr: Pregledaj revizije

en: View Selected Contacts
hr: Pregledaj odabrane kontakte

en: View Survey Report
hr: Vidi izveštaj ankete

en: View System Default Message Template
hr: Vidi preddefiniranu sistemsku poruku

en: View Website Profile
hr: Pregled profila vebsajta

en: View accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
hr: Prikažite knjigovodstvene grupe koje je kreirao korisnik (sa pristupom CiviContribute-u)

en: View activity
hr: Pregledaj aktivnost

en: View all accounting batches (with Access to CiviContribute)
hr: Prikažite sve knjigovodstvene grupe (sa pristupom CiviContribute-u)

en: View all activities (for visible contacts)
hr: Pregledaj sve aktivnosti (za vidljive kontakte)

en: View all custom fields regardless of ACL rules
hr: Pregledaj sva sopstvena/korisnička polja bez obzira na ACL pravila

en: View all events for this contact
hr: Pogledajte sve događaje za ovaj kontakt

en: View all existing and / or expired memberships for this contact
hr: Prikaz svih postojećih i/ili isteklih članstva za ovaj kontakt

en: View all grants
hr: Prikaz svih bespovratnih sredstava

en: View all memberships for this contact
hr: Prikaz svih članstva za ovaj kontakt

en: View and Edit Custom Fields
hr: Pregledaj i uredi sopstvena polja

en: View and Edit Fields
hr: Pregledaj i uredi polja

en: View and Edit Options
hr: Mogućnosti prikaza i uređivanja

en: View and Edit Price Fields
hr: Pregledaj i uredi polja za cenu

en: View and edit all cases (for visible contacts)
hr: Pregledajte i uredite sve slučajeve (za vidljive kontakte)

en: View and edit only those cases managed by this user
hr: Pregledajte i uredite samo one slučajeve kojima upravlja ovaj korisnik

en: View and update
hr: Pogledaj i ažuriraj

en: View as pdf
hr: Prikaz u obliku pdf-a

en: View campaign page
hr: Vidi stranicu kampanje

en: View complete event information.
hr: Pogledajte potpune informacije o događaju.

en: View complete message
hr: Vidi celu poruku

en: View contact
hr: Vidi kontakt

en: View contact record
hr: Pogledajte zapis kontakta

en: View contact summary for this househould
hr: Pogledajte sažetak kontakta za ovu kućicu

en: View contact summary for this organization.
hr: Pogledajte sažetak kontakta za ovu organizaciju.

en: View contribution details for this individual
hr: Prikaz detalja o doprinosu za ovu osobu

en: View contributions for this Country.
hr: Pogledajte doprinose za ovu zemlju.

en: View current revision
hr: Pogledajte trenutnu reviziju

en: View data in a profile.
hr: Pregledaj podatke u profilu.

en: View details and manage alerts
hr: Prikaz detalja i upravljanje upozorenjima

en: View details for this update
hr: Prikaži detalje za ovo ažuriranje

en: View displays CiviCRM Activities
hr: Pogled prikazuje CiviCRM aktivnosti

en: View displays CiviCRM Contacts, of people, organizations, etc.
hr: Pregledajte prikaze CiviCRM kontakta, ljudi, organizacija itd.

en: View displays CiviCRM Contributions, with relation to contacts.
hr: Pregled prikazuje CiviCRM donacije, povezano sa kontaktima.

en: View displays CiviCRM Events
hr: Pogled prikazuje CiviCRM događaje

en: View displays CiviCRM Mailing Results.
hr: Pogled prikazuje Rezultate CiviCRM mailinga

en: View displays CiviCRM Memberships, with connection to contacts.
hr: Pregled prikazuje CiviCRM članstva,sa vezama između kontakata.

en: View displays CiviCRM Participants, often in conjunction with Event Filters
hr: Pregled prikazuje CiviCRM učesnike, često povezano sa filterima.

en: View displays CiviCRM Relationships, with connection to contacts.
hr: Pregled prikazuje CiviCRM veze, tj veze između kontakata.

en: View event info page
hr: Pogledajte stranicu s informacijama o događaju

en: View issues and report bugs.
hr: Pregledaj moguće probleme i prijavi bagove.

en: View memberships
hr: Prikaz članstva

en: View notes (for visible contacts) even if they're marked admin only
hr: Vidi beleške (za vidljive kontakte) čak i kada su obeležene da su samo za administratore

en: View online event information pages
hr: Pogledajte internetske stranice s informacijama o događajima

en: View only
hr: Samo pregled

en: View or Edit Fields for this Profile
hr: Vidi ili uredi polja za ovaj profil

en: View or Edit Financial Accounts
hr: Prikaz ili uređivanje financijskih računa

en: View page
hr: Prikaz stranice

en: View pledges
hr: Prikaz obveza

en: View primary member contact summary
hr: Prikaz sažetka kontakta primarnog člana

en: View related contribution
hr: Vidi povezanu donaciju

en: View repeatDetails for this state.
hr: Prikažite repeatDetails za ovo stanje.

en: View reports
hr: Prikaz izvješća

en: View results
hr: Prikaz rezultata

en: View results of debug and backtrace
hr: Pogledaj rezultate debagovanja i backtrace

en: View sql used in CiviReports
hr: Prikaz sql-a koji se koristi u CiviReportsu

en: View the Dedupe Exceptions
hr: Pregledaj izuzetke deduplikacije

en: View the Event Information page as it will be displayed to site visitors.
hr: Pregledajte stranicu s informacijama o događaju kako će biti prikazana posjetiteljima stranice.

en: View the system default for this workflow message template
hr: Prikaži zadano stanje sustava za ovaj predložak poruke tijeka rada

en: View this Participant
hr: Pogledaj ovog sudionika

en: View this contribution.
hr: Pogledajte ovaj doprinos.

en: View this revision of the activity record.
hr: Pogledajte ovu reviziju zapisa aktivnosti.

en: View, Edit and Delete ANY CONTACT in the CiviCRM database; Create and edit relationships, tags and other info about the contacts
hr: Pogledajte BILO KOJI KONTAKT u CiviCRM bazi; Kreirajte i editujte odnose-veze, tagove i druge informacije o kontaktima

en: View/Add Transactions to Batch
hr: Pregledajte/dodajte transakcije u seriju

en: View/Edit Drupal User Account
hr: Vidi/uredi nalog Drupal korisnika

en: Viewed contact
hr: Pregledan kontakt

en: Viewing Contacts
hr: Prikaz kontakata

en: Viewing Smart Groups
hr: Prikaz pametnih grupa

en: Viewing and Editing Contacts
hr: Prikaz i uređivanje kontakata

en: Views For Display Contacts
hr: Prikazi za prikaz kontakata

en: Views integration settings
hr: Prikaz postavki integracije

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Visibility per Option
hr: Vidljivost po opciji

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Voicemail
hr: Govorna pošta

en: Volapük
hr: Volapik

en: Volunteer
hr: Volonter

en: Volunteer for
hr: Volontira za

en: Volunteer is
hr: Volonter je

en: Volunteer relationship.
hr: Volonterski odnos.

en: Vote
hr: Glas

en: Vote Cancelled.
hr: Glasanje otkazano.

en: Vote Recorded.
hr: Glasanje zabeleženo

en: Voted?
hr: Glasao/la?

en: Voter Reservation
hr: Rezervacija glasača

en: Voter Reservation did not add for %1 Contact(s).
hr: Rezervacija glasača nije dodata za %1 kontakt(e).

en: Voter Reservation has been added for %1 Contact(s).
hr: Rezervacija glasača je dodata za %1 kontakt(e)

en: Voter Reservation is full for this survey.
hr: Rezervacija glasača za ovu anketu je popunjena.

en: WARNING - Disabling an option which has been assigned to existing records will result in that option being cleared when the record is edited.
hr: UPOZORENJE - Onemogućavanje mogućnosti koja je dodijeljena postojećim zapisima rezultirat će brisanjem te mogućnosti prilikom uređivanja zapisa.

en: WARNING - Disabling this group will disable all the child groups associated if any.
hr: UPOZORENJE - Onemogućavanje ove grupe onemogućit će sve podređene grupe povezane ako ih ima.

en: WARNING - This action sets the CiviCRM recurring contribution status to Cancelled, but does NOT send a cancellation request to the payment processor. You will need to ensure that this recurring payment (subscription) is cancelled by the payment processor.
hr: UPOZORENJE - Ova radnja postavlja Status civiCRM ponavljajućeg doprinosa na Otkazano, ali NE šalje zahtjev za otkazivanje procesoru plaćanja. Morat ćete osigurati da obrađivač plaćanja otkaže ovo ponavljajuće plaćanje (pretplatu).

en: WARNING: Are you sure you want to Delete the selected Contribution Page? A Delete operation cannot be undone. Do you want to continue?
hr: Da li ste sigurni da želite da obrišete označenu stranu za donacije? Ova operacija je nepovratna. Da li želite da nastavite?

en: WARNING: Are you sure you want to delete mapping '<b>%1</b>'?
hr: UPOZORENJE: Jeste li sigurni da želite izbrisati mapiranje '<b>%1</b>'?

en: WARNING: Are you sure you want to delete the attached file?
hr: UPOZORENJE: Da li ste sigurni da želite da obrišete priloženi fajl?

en: WARNING: Delete will remove this permission from the specified ACL Role.
hr: Upozorenje: Brisanje će ukloniti ovu dozvolu iz definisane ACL uloge.

en: WARNING: Deleting this Participant Status will remove all of its settings.
hr: UPOZORENJE: Brisanjem ovog statusa sudionika uklonit će se sve njegove postavke.

en: WARNING: Deleting this Scheduled Job will cause some important site functionality to stop working.
hr: UPOZORENJE: Brisanje ovog zakazanog posla uzrokovat će prestanak rada nekih važnih funkcija web-mjesta.

en: WARNING: Deleting this batch will result in the loss of all data entered for the batch.
hr: UPOZORENJE: Brisanje ove serije rezultirat će gubitkom svih podataka unesenih za seriju.

en: WARNING: Deleting this contribution will result in the loss of the associated financial transactions (if any).
hr: Upozorenje: Brisanjem ove donacije će doći do gubitka svih podataka o uplatama (ukoliko postoje).

en: WARNING: Deleting this custom field option will result in the loss of all related data.
hr: UPOZORENJE: Brisanjem ove opcije za korisničko/soptveno polje doći će do gubitka svih povezanih podataka.

en: WARNING: Deleting this custom field set will result in the loss of all '%1' data.
hr: UPOZORENJE: Brisanje ovog seta korisničkih/sopstvenih polja će dovesti do gubitka svih podataka o '%1'.

en: WARNING: Deleting this custom field will result in the loss of all '%1' data. Any Profile form and listings field(s) linked with '%1' will also be deleted.
hr: UPOZORENJE: Brisanje ovog korisničkog/sopstvenog polja će dovesti do gubitka svih podataka o '%1'. Bilo koji formular i listinzi profila koji je povezan sa '%1' će takođe biti obrisan(i).

en: WARNING: Deleting this membership will also delete any related payment (contribution) records.
hr: UPOZORENJE: Brisanjem ovog članstva izbrisat će se i svi povezani zapisi o plaćanju (doprinosu).

en: WARNING: Deleting this option gruop will result in the loss of all records which use the option.
hr: UPOZORENJE: Brisanje ove grupe mogućnosti rezultirat će gubitkom svih zapisa koji koriste tu mogućnost.

en: WARNING: Deleting this option will remove this ACL Role Assignment.
hr: Upozorenje: Brisanjem ove opcije će doći do brisanja dodele ACL uloga

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all %1 related records which use the option.
hr: UPOZORENJE: Brisanje ove mogućnosti rezultirat će gubitkom svih %1 povezanih zapisa koji koriste tu mogućnost.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Relationship records of this type.
hr: Upozorenje: Brisanjem ove opcije će doći do gubitka svih zapisa odnosa ovog tipa.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Report related records which use the option. This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Do you want to continue?
hr: UPOZORENJE: Brisanje ove mogućnosti rezultirat će gubitkom svih zapisa povezanih s izvješćem koji koriste tu mogućnost. To može značiti gubitak znatne količine podataka, a djelovanje se ne može poništiti. Želite li nastaviti?

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all contribution records which use this option.
hr: Upozorenje: Brisanjem ove opcije će doći do gubitka svih zapisa o donacijama koji koriste ovu opciju.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all data.
hr: UPOZORENJE: Brisanjem ove opcije doći će do gubitka svih podataka.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all location type records which use the option.
hr: UPOZORENJE: Brisanje ove mogućnosti rezultirat će gubitkom svih zapisa vrste lokacije koji koriste tu mogućnost.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all membership records of this type.
hr: UPOZORENJE: Brisanje ove mogućnosti rezultirat će gubitkom svih evidencija članstva ove vrste.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of mail settings data.
hr: UPOZORENJE: Brisanje ove mogućnosti rezultirat će gubitkom podataka o postavkama pošte.

en: WARNING: Deleting this pledge will also delete any related pledge payments.
hr: UPOZORENJE: Brisanjem ovog obećanja izbrisat će se i sva povezana plaćanja zaloga.

en: WARNING: Deleting this price field will result in the loss of all '%1' data.
hr: UPOZORENJE: Brisanje ovog polja sa cenom će dovesti do gubitka svih podataka o '%1'.

en: WARNING: Deleting this price set will result in the loss of all '%1' data.
hr: UPOZORENJE: Brisanje ovog seta cena će dovesti do gubitka svih podataka o '%1'.

en: WARNING: Deleting this profile field will remove it from Profile forms and listings. If this field is used in any 'stand-alone' Profile forms, you will need to update those forms to remove this field.
hr: UPOZORENJE: Brisanje ovog polja profila ukloniće ga iz formulara i listinga profila. Ako se ovo polje koristi u bilo kojim 'samostalnim' formularima profila, moraćete da ažurirate te formulare da biste uklonili ovo polje.

en: WARNING: Deleting this registration will result in the loss of related payment records (if any).
hr: UPOZORENJE: Brisanje ove registracije rezultirat će gubitkom povezanih evidencija plaćanja (ako postoje).

en: WARNING: Do NOT use spaces in the Location Name.
hr: UPOZORENJE: NE koristite razmake u nazivu lokacije.

en: WARNING: If any external files or programs reference the old "Name", then they must be updated manually.
hr: UPOZORENJE: Ako neke vanjske datoteke ili programi upućuju na staro “Ime”, moraju se ažurirati ručno.

en: WARNING: If you cancel the recurring contribution associated with this membership, the membership will no longer be renewed automatically. However, the current membership status will not be affected.
hr: UPOZORENJE: Ako otkažete ponavljajući doprinos povezan s ovim članstvom, članstvo se više neće automatski obnavljati. Međutim, to neće utjecati na trenutni status članstva.

en: WARNING: If you delete this option, contributors will not be able to use this credit card type on your Online Contribution pages.
hr: UPOZORENJE: Ukoliko obrišete ovu opciju, donatori neće moći da koriste ovaj tip kreditne kartice na vašim onlajn stranama za donacije.

en: WARNING: Many option groups are used programatically and values should be added or modified with caution.
hr: UPOZORENJE: Mnoge grupe opcija koriste se programski i vrijednosti treba dodavati ili mijenjati s oprezom.

en: WARNING: Once a rule is marked as reserved it can not be deleted and the fields and weights can not be modified.
hr: UPOZORENJE: Kada je pravilo označeno kao rezervisano, ne možete da ga obrišete, a polja i težine ne možete da izmenite.

en: WARNING: The case type name includes deprecated characters.
hr: UPOZORENJE: naziv vrste velikih i malih slova uključuje zastarjele znakove.

en: WARNING: The duplicate contact record WILL BE DELETED after the merge is complete.
hr: Upozorenje: Duplirani zapis kontakta će biti obrisan po završetku spajanja.

en: WARNING: The setting (%1) has been reverted.
hr: Upozorenje: Podešavanje (%1) je povraćeno.

en: WARNING: The setting (%1) is overridden and could not be reverted.
hr: UPOZORENJE: Podešavanje (%1) je zamenjeno i nije ga moguće vratiti.

en: WARNING: There are %1 user accounts associated with both the original and duplicate contacts. Ensure that the %1 user you want to retain is on the right - if necessary use the 'Flip between original and duplicate contacts.' option at top to swap the positions of the two records before doing the merge.
      The user record associated with the duplicate contact will not be deleted, but will be unlinked from the associated contact record (which will be deleted).
      You will need to manually delete that user (click on the link to open the %1 user account in new screen). You may need to give thought to how you handle any content or contents associated with that user.
hr: UPOZORENJE: Sa originalnim i dupliranim kontaktima povezano je %1 korisnička(ih) naloga. Uverite se da je korisnik %1 kojeg želite da zadržite sa desne strane – ukoliko je to potrebno, upotrebite opciju na vrhu 'Zameni originalni kontakt i duplikat' da biste zamenili pozicije dva zapisa pre nego što obavite spajanje.
      Korisnički zapis povezan sa dupliranim kontaktom neće biti obrisan, ali više neće biti povezan sa povezanim zapisom kontakta (koji će biti obrisan).
      Moraćete ručno da obrišete tog korisnika (kliknite na link da biste otvorili %1 korisnički nalog na novom ekranu). Možda će biti potrebno da razmotrite način na koji rukujete saddržajem povezanim sa tim korisnikom.

en: WARNING: Uninstalling this extension might result in the loss of all records which use the extension.
hr: UPOZORENJE: Deinstalacija ovog proširenja može rezultirati gubitkom svih zapisa koji koriste proširenje.

en: WARNING: You are about to delete the Label Format titled <strong>%1</strong>.
hr: UPOZORENJE: Spremate se izbrisati oblik naljepnice pod nazivom <strong>%1</strong>.

en: WARNING: You are about to delete the PDF Page Format titled <strong>%1</strong>.
hr: UPOZORENJE: Spremate se izbrisati PDF oblik stranice pod nazivom <strong>%1</strong>.

en: WARNING: You are about to delete the Reminder titled <strong>%1</strong>.
hr: UPOZORENJE: Spremate se izbrisati podsjetnik pod nazivom <strong>%1</strong>.

en: WARNING: You are switching from a testing mode (Redirect to Database) to a live mode. Check Mailings > Archived Mailings, and delete any test mailings that are not in Completed status prior to running the mailing cron job for the first time. This will ensure that test mailings are not actually sent out.
hr: UPOZORENJE: Prebacujete se iz načina testiranja (preusmjeravanje u bazu podataka) u način rada uživo. Provjerite skupna pisma > Arhivirana skupna pisma i izbrišite sve probne poruke e-pošte koje nisu u statusu Dovršeno prije prvog pokretanja posla poštanskog trona. To će osigurati da se probna pošta zapravo ne šalje.

en: WARNING: You cannot delete a financial type if it is currently used by any Contributions, Contribution Pages or Membership Types. Consider disabling this option instead.
hr: UPOZORENJE: Ne možete izbrisati financijsku vrstu ako je trenutno koriste bilo koji doprinosi, stranice za doprinose ili vrste članstva. Umjesto toga razmislite o onemogućavanju ove opcije.

en: WYSIWYG Editor Presets
hr: Sačuvana podešavanja WYSIWYG Editora

en: Wait List Confirmation
hr: Potvrda liste čekanja

en: Waiting
hr: Na čekanju

en: Waiting Review
hr: Čeka se pregled

en: Waitlist
hr: Lista čekanja

en: Waitlist Enabled
hr: Lista čekanja omogućena

en: Waitlist Message
hr: Poruka liste čekanja

en: Waitlist Text
hr: Tekst liste čekanja

en: Waitlisting Statuses
hr: Statusi sudionika

en: Walk / Phone List Report
hr: Izveštaj liste adresa/telefona

en: Walloon
hr: Valonski jezik

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Warning:
hr: Upozorenje:

en: Warning: Debug is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This should not be enabled on production servers.
hr: Upozorenje: Debag je uključen u  <a href="%1">sistemskim podešavanjima</a>. Ovo ne treba da bude uključeno na produkcijskom serveru

en: Warning: Deleting this event template will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
hr: Upozorenje: brisanje ovog predloška događaja također će izbrisati povezanu stranicu za registraciju događaja i konfiguracije naknade za događaj.

en: Warning: Deleting this event will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
hr: Upozorenje: brisanje ovog događaja također će izbrisati povezanu stranicu za registraciju događaja i konfiguraciju naknade za događaj.

en: Warning: External profile support (aka "HTML Snippet" support) is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This setting may be prone to abuse. If you must retain it, consider HTTP throttling or other protections.
hr: Upozorenje: Podrška spoljnog profila (poznata i kao podrška "HTML isečak") uključena je u podešavanjima sistema</a>. Ovo podešavanje može da bude izloženo zloupotrebi. Ako morate da ga zadržite, razmotrite HTTP ograničavanje ili druge zaštite.

en: Warning: Outbound email is disabled in <a href="%1">system settings</a>. Proper settings should be enabled on production servers.
hr: Upozorenje: Odlazna pošta je isključena u <a href="%1">sistemskim podešavanjima</a>. Ovo treba da bude uključeno na produkcijskom serveru.

en: Warning: Update Greeting job enabled
hr: Upozorenje: Ažuriranje pozdrava uključeno

en: Warning: You have chosen to remove one or more subtypes. This will cause any custom data records associated with those subtypes to be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected.
hr: Upozorenje: Odlučili ste da uklonite jedan ili više podtipova. Ovo će dovesti do brisanja svih povezanih korisničkih/sopstvenih zapisa koji su povezani sa ovim podtipovima dokle god kontakt nema podtip još uvek izabran.

en: Warning: You will not be able to reopen or change the batch after it is exported. Are you sure you want to export?
hr: Upozorenje: Nećete moći ponovno otvoriti ili promijeniti seriju nakon izvoza. Jeste li sigurni da želite izvesti?

en: We are not able to install the software. Please <a href="#requirements">see below</a> for details.
hr: Nije moguće instalirati softver. Molimo vas <a href="#requirements"> pogledajte dole</a> za više detalja.

en: We can't determine how much memory you have allocated. Install only if you're sure you've allocated at least %1 MB.
hr: Ne možemo da odredimo koliko memorije je izdvojeno. Instalirajte samo ukoliko ste sigurni da je izdvojeno barem %1 MB.

en: We can't load the requested web page due to an incomplete link. This can be caused by using your browser's Back button or by using an incomplete or invalid link.
hr: Ne možemo učitati traženu web stranicu zbog nepotpune veze. To može biti uzrokovano korištenjem gumba Natrag vašeg preglednika ili korištenjem nepotpune ili nevažeće veze.

en: We can't load the requested web page. This page requires cookies to be enabled in your browser settings. Please check this setting and enable cookies (if they are not enabled). Then try again. If this error persists, contact the site administrator for assistance.
hr: Učitavanje ove stranice nije moguće. Ova stranica zahteva da kolačići budu omogućeni u podešavanjima vašeg pretraživača. Proverite ovo podešavanje i omogućite kolačiće (ukoliko nisu aktivirani). Zatim pokušajte ponovo. Ukoliko se greška i dalje pojavljuje, kontaktirajte administratora sajta za pomoć.

en: We could not extract the mail body from this bounce message.
hr: Nemoguće je dobiti sadržaj poruke iz ove poruke o odbijanju.

en: We could not find a contact id.
hr: ID kontakta nije pronađen

en: We could not found respondent for this survey to release.
hr: Ispitanici ove ankete za raspuštanje nisu pronađeni.

en: We could not geocode the destination address.
hr: Nemoguće je geokodirati adresu.

en: We could not move the uploaded file %1 to the upload directory %2. Please verify that the 'Temporary Files' setting points to a valid path which is writable by your web server.
hr: Nismo mogli da premestimo postavljeni fajl %1 u direktorijum za postavljanje %2. Potvrdite da je podešavanje 'Privremeni fajlovi' usmerava ka važećoj putanji u koju vaš veb server može da upisuje.

en: We detected a cycle which we can't handle. aborting
hr: Otkrili smo ciklus koji ne možemo da rešimo. obustavljanje

en: We encountered an error when attempting to create the database. Please check your MySQL server permissions and the database name and try again.
hr: Naišli smo na grešku prilikom pokušaja kreiranja baze podataka. Molimo vas da proverite dozvole za MySQL server kao i ime baze podataka i pokušate ponovo.

en: We experienced an unexpected error. You may have found a bug. For more information on how to provide a bug report, please read: %1
hr: Došlo je do neočekivane greške. Moguće je da ste naišli na bag. Više informacija o slanju izveštaja o bagu možete pročitati ovde: %1

en: We had a problem processing your subscription request for %1. You have tried to subscribe to a private group and/or we encountered a database error. Please contact the site administrator.
hr: Imali smo problema s obradom vašeg zahtjeva za pretplatu za %1. Pokušali ste se pretplatiti na privatnu grupu i/ili smo naišli na pogrešku u bazi podataka. Obratite se administratoru web-mjesta.

en: We have automatically enabled the Mailings tab for the Contact Summary screens
            so that you can view mailings sent to each contact.
hr: Mailing tab je automatski uključen na ekranima sa kratkim pregledom kontakta
    tako da možete pogledati svaki poslani mail kontaktu.

en: We have integrated KCFinder with CKEditor and TinyMCE. This allows a user to upload images. All uploaded images are public.
hr: KCFinder je integrisan sa CKEditor-om i TinyMCE-om. Ovo omogućava korisniku da postavlja slike. Sve postavljene slike su javne.

en: We recommend that you save a copy of the your customized Text and HTML message content to a text file before reverting so you can combine your changes with the system default messages as needed.
hr: Preporučujemo da kopiju prilagođenog sadržaja teksta i HTML poruke spremite u tekstualnu datoteku prije vraćanja kako biste po potrebi mogli kombinirati promjene sa zadanim porukama sustava.

en: We were unable to process your payment at this time. Please try again later.
hr: Trenutno nismo u mogućnosti da obradimo uplatu. Molimo pokušajte kasnije

en: We will record your initial pledge payment when we receive it from you. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
hr: Zabeležićemo vašu prvu uplatu obaveze kada je dobijemo od vas. Moći ćete da menjate ili otkazujete buduće uplate obaveze kada god želite tako što ćete se ulogovati na vaš nalog ili ukoliko nas kontaktirate na %1.

en: We will send you a payment reminder %1 days prior to each scheduled payment date. The reminder will include a link to a page where you can make your payment online.
hr: Poslaćemo vam podsetnik za uplatu %1 dana pre svakog datuma zakazane uplate. U podsetniku će se nalaziti link ka stranici gde možete izvršiti svoju uplatu online.

en: Web Service URL
hr: URL web-usluge

en: Web service user ID.
hr: ID korisnika web-usluge.

en: Webserver config
hr: Konfiguracija vebservera

en: Website
hr: Web stranice

en: Website ID
hr: ID vebsajta

en: Website Profile
hr: Profil vebsajta

en: Website Type
hr: Tip vebsajta

en: Website URL
hr: URL vebsajta

en: Website URL %1
hr: URL vebsajta %1

en: Website type
hr: Tip vebsajta

en: Website type ID
hr: ID tipa vebsajta

en: Week
hr: Nedelja

en: Week %week
hr: Nedelja %week

en: Week Beginning
hr: Početak tjedna

en: Week begins on
hr: Tjedan počinje

en: Week prior to previous week
hr: Nedelja pre prošle nedelje

en: Weekly
hr: Nedeljno

en: Weeks
hr: Nedelje

en: Weight
hr: Težina

en: Weight Threshold to Consider Contacts 'Matching':
hr: Težinski prag da bi kontakt smatrali 'odgovarajućim’:

en: Weight controls the order in which Label Formats are displayed in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
hr: Težina kontrolira redoslijed kojim se oblici natpisa prikazuju na popisima za odabir. Unesite pozitivan ili negativan cijeli broj. Niži brojevi prikazuju se ispred većih brojeva.

en: Weight controls the order in which PDF Page Formats are displayed <br />in selection lists. Enter a positive or negative integer. Lower numbers <br />are displayed ahead of higher numbers.
hr: Težina kontrolira redoslijed prikaza PDF stranica <br />na popisima za odabir. Unesite pozitivan ili negativan cijeli broj. Niži brojevi <br />prikazuju se ispred većih brojeva.

en: Weight controls the order in which custom field sets are presented when there are more than one. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
hr: Težina kontroliše redosled po kojem se prilagođena polja prikazuju kada ih ima više od jednog. Unesite pozitivan ili negativan ceo broj – manji brojevi prikazuju se ispred većih brojeva.

en: Weight controls the order in which fields are displayed in a group. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
hr: Težina kontroliše redosled po kojem se polja prikazuju u grupi. Unesite pozitivan ili negativan ceo broj – manji brojevi su prikazani ispred većih brojeva.

en: Weight controls the order in which fields are displayed within a profile. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers. Note: The field order will not respect non-multi fields interspersed with multi record fields in edit mode.
hr: Težina kontroliše redosled po kojem se polja prikazuju u profilu. Unesite pozitivan ili negativan ceo broj – manji brojevi prikazuju se ispred većih brojeva. Napomena: Redosled polja neće poštovati polja koja nisu višestruka, a koja su pomešana sa poljima sa više zapisa u režimu za uređivanje.

en: Weight controls the order in which profiles are presented when more than one profile is included in User Registration or My Account screens. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
hr: Težina kontroliše redosled po kojem se profili prikazuju kada je više od jednog profila obuhvaćeno na erkanima Registracija korisnika ili Moj nalog. Unesite pozitivan ili negativan ceo broj – manji brojevi su prikazani ispred većih brojeva.

en: Weight controls the order that premiums are displayed on the Contribution Page.
hr: Težina kontroliše redosled prikazivanja nagrada na stranici za doniranje.

en: Weight must be integer
hr: Težina mora biti cijeli broj

en: Weight sets the order of precedence for automatic assignment of status to a membership. It also sets the order for status displays. EXAMPLE: The default 'New' and 'Current' statuses have overlapping ranges. Memberships that meet both status range criteria are assigned the status with the lower weight.
hr: Težina određuje redoslijed prvenstva za automatsko dodjeljivanje statusa članstvu. Također postavlja redoslijed prikaza statusa. PRIMJER: zadani statusi "Novo" i "Trenutno" imaju raspone koji se preklapaju. Članstvima koja zadovoljavaju oba kriterija raspona statusa dodjeljuje se status s manjom težinom.

en: Welcome
hr: Dobro došli

en: Welcome %1
hr: Dobrodošli %1

en: Welcome Message
hr: Poruka za dobrodošlicu

en: Welcome. Your subscription to the %1 mailing list has been activated.
hr: Dobrodošli. Vaša prijava na %1 mejling listu je aktivirana.

en: Welsh
hr: Velški jezik

en: Western Frisian
hr: Zapadnofrizijski jezik

en: What URL was clicked
hr: Koji URL je otvoren

en: What day in the contribution will the debit occur
hr: Kog dana donacije će doći do zaduženja

en: What is the default number of records to show on a search
hr: Koji je zadani broj zapisa za prikaz u pretraživanju

en: What is the preferred mode of communication.
hr: Koji je željeni metod komunikacije?

en: What is the preferred mode of sending an email.
hr: Koji je poželjan način slanja mejla.

en: What operation does this ACL entry control?
hr: Koju operaciju kontrolira ovaj ACL unos?

en: What operation does this user have permission on?
hr: Za koju operaciju ovaj korisnik ima dozvole?

en: What providers may save views in CiviCRM's "Recently viewed" list. If empty, all are in.
hr: Koji davatelji usluga mogu spremiti prikaze na CiviCRM-ovom popisu "Nedavno pregledano". Ako su prazni, svi su unutra.

en: What specific url to track
hr: Koji određeni URL pratiti

en: What to do upon duplicate match
hr: Šta raditi po nalaženju duplikata

en: What type of bounce was it?
hr: Kakav je to odskok bio?

en: What type of operation (action) is being permitted?
hr: Za koji tip operacije (akcije) se daje dozvola?

en: What types of record(s) can this tag be used for?
hr: Za koji tip(tipove) zapisa će se ovaj tag koristiti?

en: When
hr: Kada

en: When <strong>Status Override</strong> is active, the selected status will remain in force (it will NOT be subject to membership status rules) until it is cancelled or become inactive.
hr: Kada je <strong>statusno poništenje aktivno, odabrani</strong> status ostat će na snazi (NEĆE podlijegati pravilima statusa članstva) sve dok se ne otkaže ili ne postane neaktivan.

en: When CiviCRM emails a copy of this activity to each assignees, that email will come from the contact listed under "Added By".
hr: Kada CRM pošalje kopiju ove aktivnosti svim asignatima email će biti poslad od strane kontakta koji je označen pod stavkom "Dodao/la".

en: When CiviMail is enabled and a profile uses the "Add to Group" setting, users who complete the profile form will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
hr: Kada je CiviMail omogućen i profil koristi postavku "Dodaj u grupu", korisnici koji ispune obrazac profila primit će e-poruku s potvrdom. Moraju odgovoriti (uključiti se) prije nego što se dodaju u grupu.

en: When CiviMail is enabled, users who "subscribe" to a group from a profile Group(s) checkbox will receive a confirmation email. They must respond (opt-in) before they are added to the group.
hr: Kada je CiviMail omogućen, korisnici koji se "pretplate" na grupu iz potvrdnog okvira grupe profila primit će e-poruku s potvrdom. Moraju odgovoriti (uključiti se) prije nego što se dodaju u grupu.

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.
hr: Kada su stranice lične kampanje uključene, donatori i posetioci će videti link sa pozivom da kreiraju svoju stranicu za doniranje nakon doniranja.

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.  Contributions from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
hr: Kada se omoguće stranice kampanje, birači će vidjeti vezu koja ih poziva da stvore vlastitu stranicu za prikupljanje sredstava nakon davanja doprinosa.  Doprinosi ljudi koji dolaze putem stranice osobne kampanje bilježe se kao "meki krediti" za pristašu koji je stvorio tu stranicu kampanje.

en: When Saving
hr: Prilikom spremanja

en: When a contribution is made via a Personal Campaign Page, a soft credit for that contribution is automatically assigned to the contact who created the Personal Campaign Page.
hr: Kada je donacija izvršena putem stranice lične kampanje, automatski se dodeljuje zasluga za tu donaciju kontaktu koji je kreirao stranicu lične kampanje.

en: When a pledge acknowledgement message was sent to the contributor.
hr: Kada je poruka o priznanju zaloga poslana suradniku.

en: When claiming an item (or batch of items) for work, how long should the item(s) be reserved. (Seconds)
hr: Prilikom polaganja prava na artikl (ili seriju artikala) za rad, koliko dugo artikli trebaju biti rezervirani. (Sekunde)

en: When contributions are made via a Personal Campaign Page a soft credit (of type 'Personal Campaign Page') is automatically created and assigned to the 'owner' of the the Personal Campaign Page.
hr: Kada su donacije izvršene putem stranice lične kampanje, automatski se kreira i dodeljuje zasluga (tipa 'Stranice lične kampanje) za tu donaciju 'vlasniku' stranice lične kampanje.

en: When did contact register for event?
hr: Kada se kontakt prijavio za događaj?

en: When did this contact first become a member?
hr: Kada je taj kontakt prvi put postao član?

en: When does this status begin? EXAMPLE: <strong>New</strong> status begins at the membership 'join date'.
hr: Kada počinje taj status? PRIMJER: <strong>Novi</strong> status počinje na datum pridruživanja članstvu.

en: When does this status end? EXAMPLE: <strong>Current</strong> status ends at the membership 'end date'.
hr: Kada se taj status završava? PRIMJER: <strong>Trenutni</strong> status završava na "datum završetka" članstva.

en: When enabled, "empowered by CiviCRM" is displayed at the bottom of public forms.
hr: Kada je omogućeno, "osnaženo CiviCRM-om" prikazuje se na dnu javnih obrazaca.

en: When enabled, any filter settings a user selects on the contact's Activity tab will be remembered as they visit other contacts.
hr: Kada je omogućeno, sve postavke filtra koje korisnik odabere na kartici Aktivnost kontakta bit će zapamćene kada posjećuju druge kontakte.

en: When enabled, checks for possible matches on the "New Contact" form using the Supervised <a %1>matching rule specified in your system</a>.
hr: Kada je omogućeno, provjerava moguća podudaranja na obrascu "Novi kontakt" pomoću <a %1="">pravila uspoređivanja pod nadzorom navedenog u vašem sustavu</a>.

en: When enabled, contacts who are assigned activities will automatically receive an email notification with a copy of the activity.
hr: Kada je omogućeno, kontakti kojima su dodijeljene aktivnosti automatski će primiti obavijest e-poštom s kopijom aktivnosti.

en: When enabled, links helping people share this event with their social network will be displayed (e.g. Facebook, Twitter, LinkedIn and email).
hr: Kada je omogućeno, prikazat će se poveznice koje pomažu ljudima da podijele ovaj događaj s njihovim društvenim mrežama (npr. Facebook, Twitter, LinkedIn i e-pošta).

en: When enabled, the assignee notification sent out above will also include an ical meeting invite.
hr: Kada je omogućeno, gore poslana obavijest primatelja također će uključivati ical pozivnicu za sastanak.

en: When enabled, this event will be included in iCalendar feeds and displayed on your site's "Upcoming Events" block.
hr: Kada je omogućeno, ovaj će događaj biti uključen u feedove iCalendara i prikazan u bloku "Predstojeći događaji" vaše web-lokacije.

en: When enabled, this feature allows users to identify an organization as the donor or member. Logged in users will be given a choice of selecting from a list of organizations that they have a permissioned relationship with OR entering a new organization. Anonymous users are prompted to enter the organization name. If a matching organization is found using your site's configured unsupervised duplicate matching rules for Organizations, the contribution or membership will be linked to that organization. Otherwise a new organization contact record is created.
hr: Kada je uključena, ova funkcija omogućava korisnicima da identifikuju organizaciju kao donatora ili člana. Prijavljeni korisnici dobiće izbor da sa liste izaberu jednu organizaciju sa kojom imaju dozvoljen odnos ILI da unesu novu organizaciju. Anonimni korisnici biće upitani da unesu ime organizacije. Ako je odgovarajuća organizacija pronađena koristeći konfigurisana pravila pronalaženja duplikata bez nadzora za organizacije na vašem sajtu, donacija ili članstvo biće povezano sa tom organizacijom. U suprotnom, biće kreiran novi zapis kontakta organizacije.

en: When generating a letter (PDF/Word) via mail-merge, how should the letter be recorded?
hr: Kako bi se pismo trebalo snimiti prilikom generiranja slova (PDF/Word) putem cirkularnih pisama?

en: When importing, consume data directly from a SQL datasource
hr: Prilikom uvoza, koristite podatke direktno iz SQL izvora podataka

en: When migrating a site to a new server, the paths and URLs of your CiviCRM installation may change.
hr: Kada migrirate stranicu na novi server, putanje i URLovi tvoje CRM instalacije mogu se promjeniti.

en: When multiple options are selected within a search field the selections are combined using <strong>OR</strong> criteria (e.g. selecting both 'Group A' and 'Group B' will find contacts who are either in 'Group A' OR 'Group B' or in both).</p>
      <p>By default the different search fields are combined using the <strong>AND</strong> Search Operator (e.g. selecting Tag is 'Age' AND Country is 'Canada' returns only those contacts who meet both criteria). You can override the Search Operator default for combining different fields in the Search Settings.
hr: Kada je više opcija izabrano unutar polja za pretragu, izbori se kombinuju koristeći kriterijum <strong>OR</strong> (npr. ako izaberete 'Grupa A' i 'Grupa B' pronaći će kontakte koj su u 'Grupi A' ILI 'Grupi B' ili u obe).</p>
      <p>Različita polja za pretragu podrazumevano se kombinuju koristeći operater pretrage <strong>AND</strong> (npr. ako izaberete Oznaka je 'Uzrast' I Zemlja je 'Kanada', dobićete samo one kontakte koji ispunjavaju oba kriterijuma). Možete da zamenite podrazumevani operater pretrage radi kombinovanja različitih polja u podešavanjima pretrage.

en: When performing a search, how should the search-results be cached?
hr: Kako treba predmemorirati rezultate pretraživanja prilikom pretraživanja?

en: When reCAPTCHA is enabled for a profile form, anonymous users are required to read an image with letters and numbers and enter the value in a field. This helps prevent abuse by automated scripts.
hr: Kada je u formularu profila aktivirana opcija reCAPTCHA, anonimni korisnici moraju da pročitaju slova i brojeve sa slike i unesu ih u polje, što sprečava zloupotrebu od strane automatizovanih skripti.

en: When recording Instant Messenger (IM) 'screen names' for contacts, it is useful to include the IM Service Provider (e.g. AOL, Yahoo, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
hr: Prilikom snimanja "imena zaslona" instant messengera (IM) za kontakte, korisno je uključiti davatelja usluga izravnih poruka (npr. AOL, Yahoo itd.). CiviCRM je instaliran s najčešće nailaženim pružateljima usluga. Administratori mogu definirati onoliko dodatnih davatelja usluga koliko je potrebno.

en: When recording mobile phone numbers for contacts, it may be useful to include the Mobile Phone Service Provider (e.g. Cingular, Sprint, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
hr: Prilikom snimanja brojeva mobilnih telefona za kontakte može biti korisno uključiti pružatelja usluga mobilne telefonije (npr. Cingular, Sprint itd.). CiviCRM je instaliran s najčešće nailaženim pružateljima usluga. Administratori mogu definirati onoliko dodatnih davatelja usluga koliko je potrebno.

en: When selecting a dedupe rule, be sure to choose one that includes fields contained in your import file. Also be aware that the update and fill options could have significant impact on your existing data. You should define and select a rule that is strict enough to ensure there are no false positive matches.
hr: Kada birate pravilo deduplikacije, uverite se da ste odabrali ono koje obuhvata polja sadržana u vašem fajlu za uvoz. Takođe, imajte na umu to da opcije ažuriranja i popunjavanja mogu znatno da utiču na postojeće podatke. Trebalo bi da definišete i izaberete pravilo koje je dovoljno strogo da u rezultatima ne bude lažnih pozitivnih podudaranja.

en: When someone donates through a personal campaign page, a soft credit is given to the owner of the page to recognize the role she played in the contribution. CiviContribute has a section that allows you to administer all of the PCPs for your organization. You can require approval before a PCP goes 'live', and disable or delete any campaign pages you don't approve of.
hr: Kada netko donira putem osobne stranice kampanje, vlasniku stranice daje se mekani kredit kako bi prepoznao ulogu koju je odigrala u prilogu. CiviContribute ima odjeljak koji vam omogućuje administriranje svih PCP-ova za vašu tvrtku ili ustanovu. Možete zatražiti odobrenje prije nego što PCP postane "aktivan" i onemogućiti ili izbrisati sve stranice kampanje koje ne odobravate.

en: When the mailing (or closely related entity) was created or modified or deleted.
hr: Kada je slanje e-pošte (ili usko povezan entitet) stvoreno ili izmijenjeno ili izbrisano.

en: When this Event is active, create front-end links to the Event Information page using the Menu Manager. Select <strong>Event Info Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
hr: Kada je ovaj događaj aktivan, stvorite prednje veze na stranicu s informacijama o događaju pomoću upravitelja izbornika. Odaberite <strong>stranicu s informacijama o događaju</strong> i unesite <strong>%1</strong> za ID događaja.

en: When this Event is active, create links to the Event Information page by copying and pasting the following URL:
hr: Kada je ovaj događaj aktivan, stvorite veze na stranicu s informacijama o događaju kopiranjem i lijepljenjem sljedećeg URL-a:

en: When this bounce event occurred.
hr: Kada se dogodio ovaj događaj odbijanja.

en: When this box is checked, the membership fee is included in the listing of each membership option on the signup and renewal page. This is recommended for most configurations.
hr: Kada je ovaj okvir potvrđen, članarina se uključuje u uvrštavanje svake opcije članstva na stranici za prijavu i obnovu. To se preporučuje za većinu konfiguracija.

en: When this confirmation event occurred.
hr: Kada se dogodio ovaj događaj potvrde.

en: When this delivery event occurred.
hr: Kada se dogodio ovaj događaj isporuke.

en: When this forward event occurred.
hr: Kada se dogodio ovaj događaj naprijed.

en: When this open event occurred.
hr: Kada se dogodio ovaj otvoreni događaj.

en: When this pledge record was created.
hr: Kada je ovaj zapis o zalogu stvoren.

en: When this recurring contribution record was created.
hr: Kada je kreiran zapis o periodičnoj donaciji.

en: When this reply event occurred.
hr: Kada se dogodio ovaj događaj odgovora.

en: When this subscription event occurred.
hr: Kada se dogodio ovaj događaj pretplate.

en: When this trackable URL open occurred.
hr: Kada je došlo do otvaranja URL-a koji se može pratiti.

en: When visibility is 'Expose Publicly and for Listings', users can also click the field value when viewing a contact in order to locate other contacts with the same value(s) (i.e. other contacts who live in Poland).
hr: Kada je vidljivost podešena na 'Prikaži javno i za listinge', korisnici mogu takođe da kliknu na vrednost polja kada prikazuju kontakt da bi prikazali druge kontakte sa istim vrednostima (npr. druge kontakte koji žive u Poljskoj).

en: When was the activity (or closely related entity) was created or modified or deleted.
hr: Kada je aktivnost (ili usko povezan entitet) napravljena, izmenjena ili obrisana.

en: When was the activity was created.
hr: Kada je kreirana aktivnost

en: When was the case (or closely related entity) was created or modified or deleted.
hr: Kada je slučaj (ili blisko povezan entitet) kreiran, izmijenjen ili izbrisan.

en: When was the case was created.
hr: Kada je kućište stvoreno.

en: When was the contact (or closely related entity) was created or modified or deleted.
hr: Kada je kontakt (ili usko povezan entitet) napravljen, izmenjen ili obrisan.

en: When was the contact was created.
hr: Kada je kontakt kreiran.

en: When was this cache entry last modified
hr: Kada je ovaj unos u cache posednji put izmenjen

en: When was this item created
hr: Kada je ova stavka stvorena

en: When was this item modified
hr: Kada je ova stavka izmijenjena

en: When will the failed contribution be retried?
hr: Kada će ova periodična donacija biti povučena

en: When you choose the primary location type the collected data will use the default location type from the <a href="%1">Location types</a> setup.
hr: Kada odaberete tip primarne lokacije, u podacima koje prikupljate podrazumevani tip lokacije biće preuzet iz podešavanja <a href="%1">Tipova lokacije</a>.

en: When you close your batch, CiviCRM will verify that you have entered the correct number
hr: Kada zatvorite seriju, CiviCRM će potvrditi jeste li unijeli točan broj

en: When you close your batch, CiviCRM will verify the totals entered match this number
hr: Kada zatvorite svoju seriju, CiviCRM će potvrditi da uneseni zbrojevi odgovaraju ovom broju

en: When you view your campaign page WHILE LOGGED IN, the page includes links to edit your page, tell friends, and update your contact info.
hr: Kada pregledavate stranicu kampanje DOK STE PRIJAVLJENI, stranica sadrži veze za uređivanje stranice, obavještavanje prijatelja i ažuriranje podataka za kontakt.

en: When your page is active, create front-end links to the contribution page using the Menu Manager. Select <strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviContribute &raquo; Manage Contribution Pages</strong> and select <strong>%1</strong> for the contribution page.
hr: Kada stranica bude aktivna, kreirajte izložene linkove do stranice donacije koristeći Menadžer menija. Izaberite stavku <strong>Administriraj CiviCRM &raquo; CiviContribute &raquo; Upravljaj stranicama donacije</strong>, a zatim izaberite <strong>%1</strong> za stranicu donacije.

en: When your page is active, you can link people to the page by copying and pasting the following URL:
hr: Kada je stranica aktivna, kreirajte linkove ka stranici kopiranjem sledećeg URLa:

en: Whenever you want to preview, update or promote your page
hr: Kad god želite pregledati, ažurirati ili promovirati svoju stranicu

en: Where
hr: Gde

en: Where did this registration come from?
hr: Odakle dolazi ova registracija?

en: Where the Case ID or Case Hash is not included CiviCRM will file the email against the contact record, by matching the email addresses on the email with any email addresses of Contact records in CiviCRM.
hr: Ako ID slučaja ili raspršivanje slučaja nije uključeno, CiviCRM će podnijeti e-poštu u evidenciju kontakata podudaranjem adresa e-pošte na e-pošti s bilo kojim adresama e-pošte zapisa kontakata u CiviCRM-u.

en: Where the Contribution came through.
hr: Odakle je stigla donacija.

en: Whether participants require approval before they can finish registering.
hr: Trebaju li sudionici odobrenje prije nego što mogu dovršiti registraciju.

en: Whether the event has waitlist support.
hr: Ima li događaj podršku za listu čekanja.

en: Whether to use SSL for IMAP and POP3 or not.
hr: Hoće li koristiti SSL za IMAP i POP3 ili ne.

en: Which Country does this address belong to.
hr: Kojoj zemlji pripada ova adresa.

en: Which County does this address belong to.
hr: Kom okrugu ova adresa pripada.

en: Which Data
hr: Koji podaci

en: Which Domain is this instance for
hr: Za koju je domenu ova instanca

en: Which Location does this address belong to.
hr: Kojoj lokaciji pripada ova adresa.

en: Which countries are available in the Country selection field when adding or editing contact addresses. Profile and Custom 'Country' fields also use this setting. To include ALL countries, leave the right-hand box empty.
hr: Koje su zemlje dostupne u polju za odabir zemlje prilikom dodavanja ili uređivanja adresa kontakata. Polja Profil i Prilagođena "država" također koriste ovu postavku. Da biste uključili SVE zemlje, ostavite desnu kutiju praznu.

en: Which fields can be searched on in the menubar quicksearch box? Don't see your custom field here? Make sure it is marked as Searchable.
hr: Na kojim se poljima može pretraživati u okviru za brzo pretraživanje trake izbornika? Ne vidite svoje prilagođeno polje ovdje? Provjerite je li označena kao pretraživa.

en: Which frequencies can the user pick from (e.g. every 'week', every 'month', every 'year')?
hr: Koje učestalosti su dostupne korisnicima (npr. svaka 'nedelja', svaki 'mesec', svake 'godine')?

en: Which language is preferred for communication. FK to languages in civicrm_option_value.
hr: Koji jezik je poželjan za komunikaciju. FK ka jezicima u civicrm_option_value.

en: Which site is this mailing for
hr: Za koje je web-mjesto ovo slanje pošte

en: While
hr: Dok

en: While Typing
hr: Tijekom tipkanja

en: Widget
hr: Vidžet

en: Widget ID
hr: ID vidžeta

en: Widget Image Url
hr: URL slike vidžeta

en: Widget Settings
hr: Podešavanja vidžeta

en: Widget Title
hr: Naslov vidžeta

en: Widget title.
hr: Naslov vidžeta

en: Widgets
hr: Vidžeti

en: Widgets allow you and your supporters to easily promote this fund-raising campaign. Widget code can be added to any web page.  They will provide a real-time display of current contribution results, and a direct link to this contribution page.
hr: Vidžeti omogućavaju lako promovisanje kampanje za vas i one koji vas podržavaju. Kod vidžeta može biti dodat na bilo koju veb stranu - prikazivaće trenutne rezultate doniranja i direktan link ka ovoj stranici za doniranje.

en: Width (columns)
hr: Širina (kolone)

en: Width x Height
hr: Širina x Visina

en: Wildcard Match
hr: Wildcard poklapanje

en: Will this recurring contribution automayically renew?
hr: Da li će ova periodična donacija biti automatski osvežena?

en: Winner
hr: Pobjednik

en: Winner Criteria
hr: Kriteriji pobjednika

en: With
hr: Sa

en: With Contact
hr: Sa Kontaktom

en: With Contact(s)
hr: S kontaktima

en: With Logo
hr: Sa logotipom

en: With a mailto:
hr: Uključuje mailto:

en: With client
hr: S klijentom

en: With client(s)
hr: S klijentom(ima)

en: With email_selection_method, determines which email address to use
hr: Pomoću email_selection_method određuje koju adresu e-pošte koristiti

en: With location_type_id, determine how to choose the email address to use.
hr: Uz location_type_id odredite kako odabrati adresu e-pošte koju želite koristiti.

en: With no personal note
hr: Bez lične beleške

en: With other contact(s)
hr: S drugim kontaktima

en: With the personal note
hr: Sa ličnom beleškom

en: With this configuration, the membership fee is automatically charged, and users have an option to make an additional contribution (two separate payment transactions will be generated).
hr: S ovom konfiguracijom članarina se automatski naplaćuje, a korisnici imaju mogućnost dodatnog doprinosa (generirat će se dvije zasebne platne transakcije).

en: Within Selections
hr: Unutar izbora

en: Wolof
hr: Volofski jezik

en: Word Replacement ID
hr: ID Zamene za reči

en: Word Replacement Match Type
hr: Tip poklapanja zamene za reči

en: Word Replacement is Active
hr: Zamena za reči je aktivna

en: WordPress Base Page
hr: WordPress osnovna stranica

en: WordPress Path to wp-load.php
hr: WordPress put do wp-učitavanja.php

en: WordPress user permissions have been automatically set - giving Anonymous and Subscribers access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
hr: Wordpress dozvole za korisnike su automatski podešene - anonimni i potvrđeni korisnici imaju pristup javnim CiviCRM formularima i funkcijama. Preporučujemo da uradite <a %1>Pregled dozvola</a> kako biste bili sigurni da odgovaraju vašim uslovima (<a %2>pročitajte više...</a>)

en: Wordpress Access Control Updated
hr: Kontrola pristupa za WordPress ažurirana

en: Work
hr: Posao

en: Work location
hr: Lokacija na poslu

en: Workflow
hr: Tijek rada

en: Workflow messages include text AND necessary program logic. Use caution when editing so as not to modify the program logic. Be sure to test the workflow and review the emails sent after making any changes. If you find that your changes have caused problems, errors or missing information - you can always &quot;Revert&quot; to the system default for that workflow.
hr: Poruke tijeka rada sadrže tekst I potrebnu programsku logiku. Budite oprezni prilikom uređivanja kako ne biste mijenjali programsku logiku. Obavezno testirajte tijek rada i pregledajte e-poštu poslanu nakon bilo kakvih promjena. Ako otkrijete da su vaše promjene uzrokovale probleme, pogreške ili informacije koje nedostaju - uvijek se možete &quot;vratiti&quot; na zadanu postavku sustava za taj tijek rada.

en: Workshop
hr: Radionica

en: World Region
hr: Regija svijeta

en: World Region ID
hr: ID Regiona

en: Wysiwig Editor
hr: Wysiwig uređivač

en: XCache compatibility
hr: XCache kompatibilnost

en: XCache is installed and there are known compatibility issues between XCache and CiviCRM. Consider using an alternative PHP caching mechanism or disable PHP caching altogether.
hr: XCache je instaliran i postoje problemi u kompatibilnosti XCache-a i CiviCRM-a. Razmotrite korišćenje alternativnog PHP kešing mehanizma ili isključite PHP kešing.

en: Xhosa
hr: Kosa jezik

en: Year
hr: Godina

en: Year Beginning
hr: Početak godine

en: Year prior to previous calendar year
hr: Godina pre prošle kalendarske godine

en: Yearly
hr: Godišnje

en: Yearly (Fiscal)
hr: Godišnje (fiskalna)

en: Years
hr: Godine

en: Yes
hr: Da

en: Yes or No
hr: Da ili Ne

en: Yes/No field stating whether grant report was received by donor.
hr: Polje Da/Ne u kojem se navodi je li donator primio izvješće o dodjeli bespovratnih sredstava.

en: Yesterday
hr: Juče

en: Yiddish
hr: Jidiš

en: Yoruba
hr: Joruba jezik

en: You already have a lifetime membership and cannot select a membership with a shorter term.
hr: Već imate doživotno članstvo, i ne možete odabrati članstvo sa kraćim trajanjem.

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts from your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
hr: Takođe postoji i opcija da <strong>Isključite</strong> neke od kontakata iz uključenih grupa tako što ćete odabrati jednu ili više <strong>Isključenih grupa</strong>. Kontakti koji se nalaze u obe grupe NEĆE dobiti SMS ('isključeni' su).

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts in your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
hr: Takođe postoji i opcija da <strong>Isključite</strong> neke od kontakata iz uključenih grupa tako što ćete odabrati jednu ili više <strong>Isključenih grupa</strong>. Kontakti koji se nalaze u obe grupe NEĆE dobiti SMS ('isključeni' su).

en: You are about to combine the following %1 tags into a single tag:
hr: Spojićete sledeće %1 tagove u jedan tag:

en: You are already subscribed in %1, your subscription is %2.
hr: Već ste pretplaćeni u %1, vaša pretplata je %2.

en: You are completing this form on behalf of someone else. Please enter their details.</span>
hr: Popunjavate ovaj formular u nečije ime. Molimo vas da unesete njihove podatke.</span>

en: You are currently logged in as '%1'. You cannot delete yourself.
hr: Trenutno ste ulogovani kao '%1'. Ne možete obrisati sebe.

en: You are going to skip the last participant, your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
hr: Preskočit ćete zadnjeg sudionika, vaša registracija za događaj bit će potvrđena. Vratite se na glavnu stranicu za registraciju kako biste ispunili podatke o plaćanju.

en: You are logged-in user
hr: Vi ste ulogovani korisnik

en: You are no longer subscribed to these group(s). Click Rejoin Group if you want to re-subscribe.
hr: Više niste prijavljeni u ovu grupu (grupe). Kliknite na Prijavi se ponovo u grupu ukoliko želite da se ponovo prijavite.

en: You are not authorized to access all cases and activities.
hr: Niste ovlašteni za pristup svim slučajevima i aktivnostima.

en: You are not authorized to access this page.
hr: Niste autorizirani za pristup na ovu stranicu.

en: You are not currently subscribed to any Groups.
hr: Trenutno niste prijavljeni ni u jednu Grupu.

en: You are not registered for any current or upcoming Events.
hr: Niste registrirani ni za jedan trenutni ili nadolazeći događaj.

en: You are requesting to opt out this email address from all mailing lists:
hr: Zahtijevate da isključite ovu adresu e-pošte sa svih popisa primatelja e-pošte:

en: You are requesting to unsubscribe this email address:
hr: Zahtijevate otkazivanje pretplate na ovu adresu e-pošte:

en: You are using a payment processor that supports auto-renewals.
hr: Koristite procesor uplate koji podržava automatsko obnavljanje.

en: You are viewing the default message template for this system workflow.
hr: Gledate zadani predložak poruke za ovaj tijek rada sustava.

en: You can
hr: Možeš

en: You can <a href="%1">Create a New Event</a> now.
hr: Sada možete <a href=“%1”>Stvoriti novi događaj</a>.

en: You can <a href="%1">Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the participant IDs for those that are not.
hr: Možete <a href=“%1”>preuzeti duplikate</a>. Zatim možete pregledati te zapise kako biste utvrdili jesu li doista duplikati i ispraviti ID sudionika za one koji nisu.

en: You can <a href="%1">Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
hr: Možete <a href="%1">Preuzeti greške</a>. Kada ih ispravite, importujte novi fajl sa ispravljenim podacima.

en: You can <a href='%1'>Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the email address for those that are not.
hr: Možete <a href='%1'>Preuzeti duplikate</a>. Možete pregledati ove zapise da utvrdite da li su zapravo duplikati, i ispravite email adrese za one koji nisu.

en: You can <a href='%1'>Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
hr: Možete <a href='%1'>Preuzeti greške</a>. Kada ih ispravite, importujte novi fajl sa ispravljenim podacima.

en: You can <a href='%1'>Download Mismatched Contacts</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
hr: Možete <a href='%1'>Preuzeti kontakte koji se ne slažu</a>. Kada ih ispravite, importujte novi fajl sa ispravljenim podacima.

en: You can <a href='%1'>Download Street Address Records </a>. You may then edit those contact records and update the street address accordingly.
hr: Možete </a>preuzeti zapise adrese ulice</a>. Nakon toga, možete da uredite one zapise kontakata i ažurirate adresu ulice u skladu sa tim.

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>
hr: Možete <a href='%1'>ga stvoriti i poslati</a>

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>.
hr: Možete ga <a href='%1'>stvoriti i poslati</a>.

en: You can <a href='%1'>create one here</a>.
hr: Možete <a href='%1'>kreirati jedan ovde</a>.

en: You can View or Edit the existing contact | You can View or Edit the existing contacts
hr[0]: Možete pregledati ili urediti postojeći kontakt
hr[1]: Možete pregledati ili urediti postojeće kontakte
hr[2]: Možete pregledati ili urediti postojeće kontakte

en: You can View or Edit the existing contact. | You can View or Edit the existing contacts.
hr[0]: Pregledaj ili uredi postojeći kontakt.
hr[1]: Pregledaj ili uredi postojeće kontakte.
hr[2]: Pregledaj ili uredi postojeće kontakte.

en: You can View the existing contact | You can View the existing contacts
hr[0]: Možete pregledati postojeći kontakt
hr[1]: Možete pregledati postojeće kontakte
hr[2]: Možete pregledati postojeće kontakte

en: You can View the existing contact. | You can View the existing contacts.
hr[0]: Pregledaj postojeći kontakt.
hr[1]: Pregledaj postojeće kontakte.
hr[2]: Pregledaj postojeće kontakte.

en: You can add another option.
hr: Možete dodati sledeću opciju.

en: You can add contacts to a group from any set of search results (or when viewing an individual contact). You can also allow contacts to sign themselves up for certain groups by setting the group visibility to 'Public Pages' (use the <strong>Settings</strong> link), and including the <strong>Groups</strong> element in your CiviCRM Profile.
hr: Možete dodati kontakte u grupu iz bilo kog seta rezultata pretrage (ili kada pregledate pojedinačni kontakt). Takođe možete dozvoliti kontaktima da se sami prijave u određene grupe tako što ćete vidljivost grupe podesiti na 'Javne strane' (upotrebite link za  <strong>Podešavanja</strong>) i uključite element <strong>Grupe</strong> u vaš CiviCRM Profil.

en: You can add links to this page in your Drupal or Joomla menus and on any content page. You can also use the additional parameters shown above to filter the events included on the page.
hr: Možete dodati poveznice na ovu stranicu u svojim Drupal ili Joomla izbornicima i na bilo kojoj stranici sa sadržajem. Također možete koristiti dodatne parametre prikazane gore za filtriranje događaja uključenih na stranicu.

en: You can also <a href="%1">register another participant</a>.
hr: Također možete <a href="%1">prijaviti drugog sudionika</a> .

en: You can also <strong>Upload</strong> the content stored in the files. OR you can <strong>Compose</strong> content directly on the screen.
hr: Možete <strong>postaviti</strong> sadržaj sačuvan u vašim fajlovima ILI <strong>sastaviti</strong> sadržaj na ovom ekranu.

en: You can also add contacts to a smart group directly - regardless of whether they meet the smart group search criteria. For example, you might have a smart group for constituents who live in a certain locality, AND might have a few constituents who want to stay informed about events in that locality even though they no longer live there. Click this button to add contacts directly to this smart group.
hr: Možete i direktno dodavati kontakte u pametnu grupu - bez obzira da li odgovaraju kriterijumima pretrage za pametnu grupu. Na primer, možda ćete imati pametnu grupu za donatore koji žive na određenom mestu, ali i izvestan broj donatora koji žele da budu informisani o događajima na tom podrućju, iako više ne žive tu. Kliknite na ovo dugme da biste direktno dodali kontakte u ovu grupu.

en: You can also allow people to choose a Role by creating a Profile with the Participant Role field. Then include that Profile when you configure the Online Registration page for this event.
hr: Također možete dopustiti ljudima da odaberu ulogu stvaranjem profila s poljem Uloga sudionika. Zatim uključite taj profil kada konfigurirate stranicu za online registraciju za ovaj događaj.

en: You can also click a letter on the <strong>A-to-Z bar</strong> to quickly find all groups starting with that letter.
hr: Takođe možete kliknuti na bilo koje slovo na <strong>A-do-Z traci</strong> da brzo pronađete sve grupe koje počinju tim slovom.

en: You can also create additional sets of criteria: <em>Also include contacts where... State IS California AND City IS Los Angeles AND Birth Date is later than (>) Jan 1, 1985</em>
hr: Možete kreirati i dodatne setove kriterijuma: <em>Uključi i kontakte kod kojih... je država Kalifornija i grad je Los Anđeles i datum rođenja je nakon (>) 1. januara 1985. </em>

en: You can also create front-end links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the Menu Manager. Select <strong>Contributions &raquo; Personal Campaign Pages</strong> and then select this event.
hr: Također možete stvoriti veze sučelja (ili stavke izbornika) koje biračima omogućile stvaranje vlastitih stranica za prikupljanje sredstava pomoću upravitelja izbornika. Odaberite <strong>Doprinosi » Osobne stranice kampanje,</strong> a zatim odaberite ovaj događaj.

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings by filling in the fields below, and then using the %2 and %3 tokens in your mailings. These are particularly useful for inclusion in pre-configured mailing <a href='%1'>Headers or Footers</a>.
hr: Možete upisati i opšti kontakt putem emaila/telefona tako što ćete popuniti polja ispod, a zatim dodati %2 i %3 tokene u vaše mailinge. Ovi tokeni su posebno korisni za već podešena <a href='%1'>Zaglavlja ili podnožja</a>.

en: You can also include general email and/or phone contact information in mailings.
hr: Takođe možete uključiti informacije o glavnom emailu ili/i telefonu u vašem mailingu.

en: You can also input and track membership sign-ups offline. To record memberships manually for individual contacts, use <a href="%1">Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Membership</strong> link. You can also <a href="%2">import batches of membership records</a> from other sources.
hr: Također možete unositi i pratiti prijave za članstvo izvan mreže. Da biste ručno zabilježili članstva za pojedinačne <a href="%1">kontakte, pomoću značajke Pronađi kontakte</a> pronađite kontakt. Zatim kliknite <strong>Prikaz</strong> da biste otišli na stranicu sažetka, a zatim na vezu <strong>Novo članstvo</strong> . Također možete <a href="%2">uvesti serije zapisa članstva</a> iz drugih izvora.

en: You can also input and track offline Events. To enter events manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Event</strong> link. You can also <a href='%2'><strong>import batches of participants</strong></a> from other sources.
hr: Također možete unijeti i pratiti offline događaje. Da biste ručno unijeli događaje za pojedinačne kontakte, koristite <a href=‘%1’>Pronađi kontakte</a> da pronađete kontakt. Zatim kliknite <strong>Prikaži</strong> da biste otišli na njihovu stranicu sa sažetkom i kliknite vezu <strong>Novi događaj</strong>. Također možete <a href=‘%2’><strong>uvesti skupine sudionika</strong></a> iz drugih izvora.

en: You can also place additional links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the following URL:
hr: Također možete postaviti dodatne veze (ili stavke izbornika) koje biračima omogućile stvaranje vlastitih stranica za prikupljanje sredstava pomoću sljedećeg URL-a:

en: You can also set a <strong>Length</strong> value which determines how many characters in the field should be compared.
hr: Možete podesiti i vrednost za <strong>Dužinu</strong> koja određuje koliko karaktera u polju će se koristiti za upoređivanje.

en: You can also set the maximum number of records which can be recorded per contact. Using the previous example, you might only want data for the three most recent jobs.
hr: Možete podesiti i maksimalan broj zapisa koji mogu biti napravljeni po kontaktu. Koristeći prethodni primer, možda ćete želeti podatke za samo tri poslednja posla.

en: You can also use message templates for CiviMail (bulk email) content. However, subscribe, unsubscribe and opt-out messages are configured at <a href="%1">Administer > CiviMail > Headers, Footers and Automated Messages</a>.
hr: Predloške poruka možete koristiti i za CiviMail (skupnu e-poštu) sadržaj. Međutim, poruke o pretplati, otkazivanju pretplate i isključivanju konfigurirane su pri <a href="%1">administriranju > CiviMail > zaglavlja, podnožja i automatiziranih poruka</a>.

en: You can also use the additional parameters shown above to filter the events included in the RSS feed.
hr: Također možete koristiti dodatne parametre prikazane gore za filtriranje događaja uključenih u RSS feed.

en: You can assign one or more permissions to this menu item. Multiple permissions are additive by default. EXAMPLE: If you assign <em>access CiviContribute</em> and <em>administer CiviCRM</em> to a menu item, a user will need to have BOTH permissions to access it. You can change this behavior to "either / or" by changing the Operator below.
hr: Ovoj stavci izbornika možete dodijeliti jednu ili više dozvola. Višestruke dozvole prema zadanim su postavkama aditivne. PRIMJER: Ako stavci izbornika dodijelite <em>pristup CiviContribute</em> i <em>administrirajte CiviCRM</em> , korisnik će morati imati OBJE dozvole za pristup. To ponašanje možete promijeniti u "ili / ili" promjenom operatora u nastavku.

en: You can begin your fundraising efforts using our "Tell a Friend" form
hr: Možete započeti svoje napore prikupljanja sredstava pomoću našeg obrasca "Reci prijatelju"

en: You can cancel the auto-renewal option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hr: Automatsku obnovu možete otkazati na <a href="%1">ovom linku</a>.

en: You can cancel the auto-renewal option by visiting this web page: %1.
hr: Mogućnost automatskog obnavljanja možete otkazati posjetom ovoj web-stranici: %1.

en: You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hr: Opciju za periodičnu donaciju možete otkazati odlaskom na <a href="%1">ovu veb stranu</a>.

en: You can cancel your registration for %1 by clicking "Cancel Registration".
hr: Svoju registraciju možete otkazati za %1 by klikom na "Otkaži registraciju".

en: You can change the text for the 'No thank-you' radio button.
hr: Možete promeniti tekst za 'Ne,hvala' dugme.

en: You can choose to select %1 occurring every third Friday, last Monday, fourth Wednesday of the month and various other combinations given in the dropdown.
hr: Možete da izaberete da se %1 odigrava svakog trećeg petka, poslednjeg ponedeljka, četvrte srede meseca i razlčite druge kombinacije date u padajućoj listi.

en: You can choose to select your %1 to repeat on weekdays, weekends or any combination of day of the week.
hr: Možete odabrati da se %1 ponavlja radnim danima, vikendom ili bilo kojom kombinacijom dana u nedelji.

en: You can choose to send BOTH an <strong>HTML</strong> and a plain <strong>TEXT</strong> version of your mailing, OR you can send a <strong>TEXT</strong> version only.
hr: Možete poslati OBE verzije - <strong>HTML</strong> i običnu <strong>TEKST</strong> verziju vašeg mailinga, ILI možete poslati samo <strong>TEKST</strong> verziju.

en: You can choose to send thank-you letters as emails to contacts who are able to receive email. If you choose to do this, you can also decide whether to only print PDF's for the remaining contacts OR generate PDF's for all.
hr: Možete da odaberete da pošaljete pisma zahvalnosti kao email poruke kontaktima koji mogu da primaju elektronsku poštu. Ako se odlučite za to, možete takođe da se opredelite da samo odštampate PDF-ove za preostale kontakte ILI da napravite PDF-ove za sve.

en: You can choose to show contribution data for multiple contributions from the same contact in one location in the body of your letter. This option can be useful for end-of-year thank-you letters, or other situations where you want to acknowledge multiple gifts.
hr: Možete da odaberete da prikažete podatke o donaciji za više donacija od istog kontakta na jednoj lokaicji u telu pisma. Ova opcija može da bude korisna za pisma zahvalnice na kraju godine ili u drugim situacijama u kojima želite da se zahvalite za više poklona.

en: You can collect additional information about a donor or event participant by including profiles directly in Online Contribution Pages and Event Registration forms. When using a profile in this manner you do not need to check any of the "Used For" checkboxes.
hr: Možete prikupiti dodatne informacije o donatoru ili učesniku događaja tako što ćete uključiti profil direktno u Stranice za online donacije i formulare za Registraciju za događaj. Kada koristite profil na ovaj način, ne morate da štiklirate nijednu od 'Koristi se za' kućica.

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
hr: Možete podesiti koliko god želite dodatnih 'Opštih' pravila da unesete ostale kriterijume pri pretrazi za mogućim duplikatima.

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates. Click <strong>Use Rule</strong> to start a scan.
hr: Možete podesiti koliko god želite dodatnih 'opštih' pravila kako biste dodali druge kriterijume za pretragu duplikata. Kliknite na <strong>Koristi pravilo</strong> da započnete skeniranje.

en: You can configure one or more Label Formats for your CiviCRM installation. Label Formats are used when creating mailing labels.
hr: Možete konfigurirati jedan ili više oblika naljepnica za instalaciju CiviCRM-a. Oblici natpisa koriste se pri stvaranju adresnih naljepnica.

en: You can configure one or more PDF Page Formats for your CiviCRM installation. PDF Page Formats may be assigned to <strong><a href="%1">Message Templates</a></strong> to use when creating PDF letters.
hr: Možete konfigurirati jedan ili više PDF formata stranica za instalaciju CiviCRM-a. Oblici stranica PDF-a mogu se dodijeliti <strong><a href="%1">predlošcima poruka</a></strong> koji će se koristiti prilikom stvaranja PDF pisama.

en: You can configure one or more Payment Processors for your CiviCRM installation. You must then assign an active Payment Processor to each <strong>Online Contribution Page</strong> and each paid <strong>Event</strong>.
hr: Možete konfigurirati jedan ili više procesora plaćanja za svoju CiviCRM instalaciju. Zatim morate dodijeliti aktivni obrađivač plaćanja svakoj <strong>stranici mrežnih doprinosa</strong> i svakom plaćenom <strong>događaju</strong>.

en: You can configure scheduled jobs (cron tasks) for your CiviCRM installation. For most sites, your system administrator should set up one or more 'cron' tasks to run the enabled jobs. However, you can also <a href="%1">run all scheduled jobs manually</a>, or run specific jobs from this screen (click 'more' and then 'Execute Now').
hr: Za instalaciju CiviCRM-a možete konfigurirati zakazane zadatke (cron zadatke). Za većinu web-mjesta administrator sustava trebao bi postaviti jedan ili više zadataka "cron" za pokretanje omogućenih poslova. Međutim, <a href="%1">sve zakazane poslove možete pokrenuti i ručno</a> ili pokrenuti određene poslove s ovog zaslona (kliknite "više", a zatim "Izvrši sada").

en: You can configure the SMS message body up to %1 characters
hr: Možete postaviti tekst SMS poruke do %1 znakova

en: You can control access to this report by selecting a 'Permission' from the list, or selecting one or more Roles. For example, you might select <em>access CiviContribute</em> for contribution reports (e.g. the same people who can see contribution data would also have access to the report). You can also prevent users from modifying the default report criteria and filters for reports by NOT giving them <em>access Report Criteria</em> permission. Those users will be able to run the report - but only with the criteria and filters that you've established for them.
hr: Pristup ovom izvješću možete kontrolirati odabirom 'Dozvole' s popisa ili odabirom jedne ili više uloga. Na primjer, možete odabrati <em>pristup CiviContribute</em> za izvješća o doprinosima (npr. iste osobe koje mogu vidjeti podatke o doprinosima također bi imale pristup izvješću). Također možete spriječiti korisnike da izmijene zadane kriterije izvješća i filtre za izvješća tako što im NE dajete dozvolu <em>za kriterije izvješća</em> . Ti će korisnici moći pokrenuti izvješće , ali samo s kriterijima i filtrima koje ste za njih utvrdili.

en: You can control the web page that someone is directed to AFTER completing the form by modifying the contents of the hidden <strong>postURL</strong> input field. Replace the default value with any valid complete URL prior to saving the form code to the desired page(s).
hr: Veb stranicu na koju je neko usmeren možete da kontrolišite NAKON dovršavanja formulara menjanjem sadržaja sakrivenog polja za unos <strong>postURL</strong>. Zamenite podrazumevanu vrednost bilo kojom važećom potpunom URL adresom pre nego što sačuvate kôd formulara na željenim stranicama.

en: You can create new multiple choice options for this field, or select an existing set of options which you've already created for another custom field.
hr: Možete da kreirate nove opcije višestrukog izbora za ovo polje ili da izaberete postojeći set opcija koje ste već kreirali za drugo prilagođeno polje.

en: You can create new result options for this survey, or select an existing survey result set which you've already created for another survey.
hr: Možete dodati novu opciju za rezultate ove ankete, ili odabrati postojeći set rezultata koji ste već kreirali za drugu anketu.

en: You can create reports by selecting from the <a href="%1">list of report templates here.</a>
hr: Izvješća možete kreirati tako da ovdje odaberete s <a href="%1">popisa predložaka izvješća.</a>

en: You can customize the CiviCRM navigation menu bar to better meet the needs of your users. You can:
hr: CiviCRM navigacijsku traku izbornika možete prilagoditi kako biste bolje zadovoljili potrebe svojih korisnika. Možeš:

en: You can define as many additional relationships types as needed to cover the types of relationships you want to track. Once a relationship type is created, you may also define custom fields to extend relationship information for that type from <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; Custom Data</a>.
hr: Možete definirati onoliko dodatnih vrsta odnosa koliko je potrebno za pokrivanje vrsta odnosa koje želite pratiti. Nakon stvaranja vrste odnosa možete definirati i prilagođena polja za proširenje informacija o odnosu za tu vrstu iz <a href='%1'>Administriranje CiviCRM -a » Prilagođeni podaci</a>.

en: You can edit the Name and Description for this group here. Click <a %1>Contacts in this Group</a> to view, add or remove contacts in this group.
hr: Možete urediti ime i opis ove grupe ovde. Kliknite na <a %1>Kontakti u ovoj grupi</a> da pregledate, dodate ili uklonite kontakte iz ove grupe.

en: You can either <strong>upload</strong> the sms content from your computer OR <strong>compose</strong> the content on this screen.
hr: Možete <strong>postaviti</strong> sadržaj sms poruke sa vašeg kompjutera ILI <strong>sastaviti</strong> sadržaj na ovom ekranu.

en: You can give this premium a picture that will be displayed on the contribution page. Both a 50 x 50 pixel thumbnail image and a 200 x 200 pixel larger image will be displayed. Images must be in GIF, JPEG, or PNG format.
hr: Ovoj nagradi možete dodeliti sliku koja će biti prikazana na stranici za doniranje. Manja slika rezolucije 50 x 50 piksela kao i veća slika rezolucije 200 x 200 piksela će biti prikazane. Slike moraju biti GIF, JPEG ili PNG formata.

en: You can have a maximum of %1 attachment(s).
hr: Možete imati maksimalno %1 prilog(a).

en: You can import records from a <strong>comma-separated-values format (CSV)</strong> file, or using a <strong>SQL query</strong>. See "Choose Data Source" help below for more information.
hr: Možete importovati zapise iz fajla  <strong>comma-separated-values (CSV) formata</strong>, ili korišćenjem <strong>SQL upita</strong>. Pogledajte pomoć za "Biranje izvora podataka" ispod za više informacija.

en: You can include a column with each contact's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen - and can be exported.
hr: Možete uključiti i kolonu sa <strong>Internim ID-jem kontakta</strong>. Ovo je jedinstveni ID koji dodeljuje CiviCRM koji će biti prikazan na dnu strane kratkog pregleda kontakta - i može se eksportovati.

en: You can include a column with each contributor's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen and can be exported.
hr: Možete uključiti i kolonu sa <strong>Internim ID-jem donatora</strong>. Ovo je jedinstveni ID koji dodeljuje CiviCRM i koji će biti prikazan na dnu strane kratkog pregleda kontakta - i može se eksportovati.

en: You can include auto-renew membership choices for only one price field in a price set. Another field in this set already contains one or more auto-renew membership options.
hr: Možete uključiti opcije za automatsko obnavljanje članstva za samo jedno polje sa cenom u setu cena. Drugo polje u ovom setu već sadrži jednu ili više opcija za automatsko obnavljanje.

en: You can limit the recipient of the reminder to contacts with the specified preferred language. You can also choose to add contacts that have no preferred language defined.
hr: Primatelja podsjetnika možete ograničiti na kontakte s navedenim preferiranim jezikom. Također možete odabrati dodavanje kontakata koji nemaju definiran preferirani jezik.

en: You can make this report instance available for users to include in their CiviCRM 'Home Dashboard' by checking this box. Users with appropriate permissions will see the report in the 'Available Dashlets' box when they 'Configure' their dashboard. If you want to make a graphic version of the report available, select the desired 'View' and click 'Update Report'. You may want to create a set of report instances specifically for use as dashlets (and you can choose to NOT include them in the navigation menu if you want to distinguish these from the reports that users typically utilize in full screen mode).
hr: Ovu instancu izvješća možete učiniti dostupnom korisnicima za uključivanje u svoju CiviCRM "početnu nadzornu ploču" potvrđivanjem ovog okvira. Korisnici s odgovarajućim dozvolama vidjet će izvješće u okviru "Dostupne crtice" kada "Konfiguriraju" svoju nadzornu ploču. Ako grafičku verziju izvješća želite učiniti dostupnom, odaberite željenu "Prikaz" i kliknite "Ažuriraj izvješće". Možda ćete htjeti stvoriti skup instanci izvještaja posebno za upotrebu kao crtice (a možete odabrati da ih NE uključite u navigacijski izbornik ako ih želite razlikovati od izvješća koja korisnici obično koriste u načinu rada preko cijelog zaslona).

en: You can manually send out the reminders to these recipients.
hr: Podsjetnike možete poslati ručno tim primateljima.

en: You can modify the activity subject before filing.
hr: Predmet aktivnosti možete promijeniti prije podnošenja.

en: You can modify the look and feel of CiviCRM by adding your own stylesheet. For small to medium sized modifications, use your css file to override some of the styles in civicrm.css. Or if you need to make drastic changes, you can choose to disable civicrm.css completely.
hr: Izgled i dojam CiviCRM-a možete izmijeniti dodavanjem vlastitog lista stilova. Za male do srednje izmjene koristite css datoteku da biste nadjačali neke stilove u građanskom .css. Ili ako trebate napraviti drastične promjene, možete odabrati potpuno onemogućavanje građanskog .css.

en: You can modify the names of the built-in contact types (Individual, Household, Organizations), and you can create or modify "contact subtypes" for more specific uses (e.g. Student, Parent, Team, etc.).
hr: Možete izmijeniti imena ugrađenih vrsta kontakata (pojedinac, kućanstvo, organizacije), a možete stvoriti ili izmijeniti "podtipove kontakata" za konkretnije namjene (npr. Student, Roditelj, Tim itd.).

en: You can not add another '%1' activity to this case.
hr: Ne možete dodati još jednu aktivnost ‘%1’ ovom slučaju.

en: You can not add another '%1' activity to this case. %2
hr: Ne možete dodati još jednu aktivnost ‘%1’ ovom slučaju. %2

en: You can not delete this case type -- it is assigned to %1 existing case record(s). If you do not want this case type to be used going forward, consider disabling it instead.
hr: Ne možete izbrisati ovu vrstu predmeta — dodijeljen je %1 postojećim zapisima o predmetima. Ako ne želite da se ova vrsta slučaja koristi ubuduće, razmislite o tome da je onemogućite.

en: You can not have the same Status Rule registered as both "Current" and "Expired".
hr: Ne možete imati isto pravilo statusa registrovano kao "U toku" i "Isteklo".

en: You can not mark a field as a Result Column in a profile that contains fields from multiple record types.
hr: Ne možete da označite polje kao kolonu rezultata u profilu koji sadrži polja iz višestrukih tipova zapisa.

en: You can not mark fields as Searchable in a profile that contains fields for multiple record types.
hr: Polja ne možete da označite kao pretraživa u profilu koji sadrži polja za višestruke tipove zapisa.

en: You can not pass a severity level higher than 7.
hr: Ne možete da prođete nivo značaja viši od 7.

en: You can not record two payments for the same pledge in a single batch.
hr: Ne možete zabilježiti dvije uplate za isti zalog u jednoj seriji.

en: You can not use other Group by with Financial type or Contribution source.
hr: Ne možete koristiti drugu grupu po s financijskom vrstom ili izvorom doprinosa.

en: You can notify event organizers of each online registration by specifying one or more email addresses to receive a carbon copy (cc). Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
hr: Možete obavijestiti organizatore događaja o svakoj online registraciji tako da navedete jednu ili više adresa e-pošte za primanje kopije (cc). Više adresa e-pošte treba odvojiti zarezom (npr. jane@example.org, paula@example.org).

en: You can only configure one 'Unsupervised' and one 'Supervised' rule for each contact type, but you can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
hr: Možete da konfigurišete samo jedno pravilo 'bez nadzora' i jedno 'bez nadzora' za svaki tip kontakta, ali možete da konfigurišete bilo koji broj dodatnih 'Opštih' pravila da biste pružili druge kriterijume za pretragu mogućih duplikata.

en: You can optionally assign this activity to someone. Assigned activities will appear in their Activities listing at CiviCRM Home.
hr: Možete dodeliti ovu aktivnost nekome. Dodeljene aktivnosti će se pojaviti u njihovom listingu aktivnosti na početnoj stranic CiviCRMa.

en: You can optionally set an "active date range" for this contribution page. These dates are currently used by the "Contribution Widget" and "Personal Campaign Pages". The widget will give a "Campaign is over" message if it is accessed outside of the specified range. The "Donate" button will be hidden on Personal Campaign Pages if accessed outside of the specified range.
hr: Po želji možete i podesiti neobavezan "Aktivni raspon datuma" za ovu stranicu za doniranje. Ovi datumi se koriste u "Vidžetu za doniranje" i "Stranicama ličnih kampanja". Ovaj vidžet će dati poruku "Kampanja je završena" ukoliko se stranici pristupi posle određenog raspona datuma. Dugme "Doniraj" će biti skriveno na stranicama lične kampanje ukoliko se pristupi posle određenog raspona datuma.

en: You can reserve a maximum of %count contact at a time for this survey. | You can reserve a maximum of %count contacts at a time for this survey.
hr[0]: Možete rezervisati maksimum %count kontakt za ovu anketu.
hr[1]: Možete rezervisati maksimum %count kontakata za ovu anketu.
hr[2]: Možete rezervisati maksimum %count kontakata za ovu anketu.

en: You can schedule Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that they be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
hr: Možete zakazati slanje masovne SMS poruke za određeni datum i vreme, ili možete zahtevati da se pošalje što je pre moguće tako što ćete štiklirati &quot;Pošalji odmah&quot;.

en: You can schedule this Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that it be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
hr: Možete zakazati slanje ove masovne SMS poruke za određeni datum i vreme, ili možete zahtevati da se pošalje što je pre moguće tako što ćete štiklirati &quot;Pošalji odmah&quot;.

en: You can search all contacts for duplicates or limit the results for better performance.
          If you limit by group then it will look for matches with that group both inside and outside of the group.
          You can also limit the contacts in the group to be matched by specifying the number of contacts to match. This can be done in conjunction with a group or separately and is recommended for performance reasons.
hr: Duplikate možete da pretražite u svim kontaktima ili možete da ograničite rezultate radi boljih performansi.
          Ako ograničite po grupi, onda će se tražiti poklapanja sa tom grupom kako unutar grupe, tako i izvan nje.
          Možete da ograničite i da se kontakti u grupi poklope tako što ćete navesti broj kontakata za poklapanje. Ovo može da se obavi zajedno sa grupom ili odvojeno i preporučuje se u svrhe performansi.

en: You can select a pre-configured Event Template to streamline setting up your new event. The information and configuration settings from the selected template will be automatically copied to this new event. You can then add and modify as needed for this specific event instance. Event templates do NOT store the event date and time - so you will definitely need to set those on this page.
hr: Možete odabrati unaprijed konfigurirani predložak događaja kako biste pojednostavili postavljanje svog novog događaja. Postavke informacija i konfiguracije iz odabranog predloška automatski će se kopirati u ovaj novi događaj. Zatim možete dodavati i mijenjati prema potrebi za ovaj određeni događaj. Predlošci događaja NE pohranjuju datum i vrijeme događaja - stoga ćete ih svakako morati postaviti na ovoj stranici.

en: You can select an existing Event Template as the basis for the new template you are creating, or you can create the template from scratch.
hr: Možete odabrati postojeći predložak događaja kao osnovu za novi predložak koji stvarate ili možete stvoriti predložak ispočetka.

en: You can select an existing organization record here, OR type in the name of a new organization if this person's employer is not already in your database. However, if you want this person to share their work address with their employer AND that organization doesn't exist yet - leave this field blank and use the Shared Address feature in the Address pane below to create the employer record AND enter the employer address. The 'current employer' relationship will be automatically created for you.
hr: Možete odabrati postojeći unos organizacije ovde, ili uneti ime nove organizacije ako poslodavac ove osobe nije u vašoj bazi. Međutim, ukoliko želite da ova osoba deli svoju adresu na poslu sa svojim poslodavcem, a ta organizacija još uvek ne postoji u bazu - ostavite ovo polje prazno i upotrebite opciju Deljena adresa u prozoru za adresu ispod da biste kreirali zapis o poslodavcu i uneli njegovu adresu. Veza 'trenutni poslodavac' se biti automatski kreirana.

en: You can select maximum %1 contact(s) at a time for voter reservation of this survey.
hr: Možete izabrati maksimum %1 kontakt(a) za rezervaciju za ovu anketu.

en: You can send a <strong>TEXT</strong> Message using the available text pane.
hr: Možete poslati <strong>Tekstualnu</strong> poruku koristeći deo za unos teksta.

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication - and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
hr: Možete poslati email kao jednostavnu poruku koja sadrži samo tekst, ili kao poruku HTML formata, ili oba. Poruke koje koriste isključivo tekst su sasvim dovoljne za većinu vaše email komunikacije - i neki primaoci više vole da ne primaju poruke HTML formata.

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication, and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
hr: Možete poslati email kao jednostavnu poruku koja sadrži samo tekst, ili kao poruku HTML formata, ili oba. Poruke koje koriste isključivo tekst su sasvim dovoljne za većinu vaše email komunikacije - i neki primaoci više vole da ne primaju poruke HTML formata.

en: You can set a start date for recurring contributions and the first payment will be on that date. For a single post-dated contribution you must select recurring and choose one installment
hr: Možete podesiti početni datum za periodične donacije i prva uplata će biti tog datuma. Za jednu naknadnu donaciju morate odabrati periodičnu donaciju i izabrati jednu ratu.

en: You can set the FROM name and email address for this reminder in these fields. If you leave these fields blank, the default FROM name and email address for your site will be used (Administer > Communications > FROM Email Addresses).
hr: U tim poljima možete postaviti naziv FROM i adresu e-pošte za ovaj podsjetnik. Ako ta polja ostavite praznima, koristit će se zadani naziv FROM i adresa e-pošte za vaše web-mjesto (Administriranje > komunikacije > FROM adrese e-pošte).

en: You can set this to a number other than one to allow multiple membership terms.
hr: Možete da podesite ovo na neki broj, osim broja jedan, da biste dozvolili više uslova članstva.

en: You can set your own background image
hr: Možete podesiti svoju sliku kao pozadinu

en: You can specify the number of installments, or you can leave the number of installments blank if you want to make an open-ended commitment. In either case, you can choose to cancel at any time.
hr: Možete odrediti broj rata, ili ostaviti polje prazno ukoliko želite da se obavežete na periodično doniranje bez krajnjeg roka. U svakom slučaju, možete otkazati periodičnu donaciju kada god želite.

en: You can still preview your page prior to approval
hr: I dalje možete pregledati svoju stranicu prije odobrenja

en: You can support it as well - once you complete the donation, you will be able to create your own Personal Campaign Page!
hr: Možete ga podržati i - nakon što dovršite donaciju, moći ćete stvoriti vlastitu stranicu osobne kampanje!

en: You can support it as well - once you complete the registration, you will be able to create your own Personal Campaign Page!
hr: Možete ga podržati i - nakon što dovršite registraciju, moći ćete stvoriti vlastitu stranicu osobne kampanje!

en: You can update billing details for this automatically renewed membership by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hr: Možete ažurirati ovo automatski osveženo članstvo tako što ćete posetiti <a href="%1">ovu veb stranu</a>.

en: You can update billing details for this recurring contribution at:
hr: Detalje naplate za ovu periodičnu donaciju možete ažurirati na:

en: You can update billing details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hr: Detalje naplate za ovu periodičnu donaciju možete ažurirati odlaskom na <a href="%1">ovu veb stranu</a>

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hr: Možete ažurirati sumu za periodičnu donaciju ili izmeniti detalje o broju rata odlaskom na <a href="%1">ovu veb stranu</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution at:
hr: Možete ažurirati sumu za periodičnu donaciju ili izmeniti njen broj rata na:

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
hr: Možete ažurirati sumu za periodičnu donaciju ili izmeniti njen broj rata odlaskom na <a href="%1">ovu veb stranu</a>.

en: You can upload a picture or image to include on your page. Your file should be in .jpg, .gif, or .png format. Recommended image size is 250 x 250 pixels. Images over 360 pixels wide will be automatically resized to fit.
hr: Možete postaviti sliku na vašu stranicu. Fajl bi trebalo da bude u .jpg, .gif ili .png formatu. Preporučena veličina slike je 250 x 250 piksela. Slike širine preko 360 piksela će automatski biti smanjene do odgovarajuće veličine.

en: You can upload an image from your computer OR enter a URL for an image already on the Web. If you chose to upload an image file, a 'thumbnail' version will be automatically created for you. If you don't have an image available at this time, you may also choose to display a 'No Image Available' icon by selecting the 'default image'.
hr: Možete postaviti sliku sa svog kompjutera ili uneti URL slike koji već postoji na vebu. Ukoliko izaberete da postavite fajl sa slikom, biće automatski kreirana njena  'thumbnail' verzija. Ukoliko trenutno nemate sliku, možete izabrati da se prikazuje ikonica 'Slika nije dostupna' - tako što ćete odabrati 'podrazumevanu sliku'.

en: You can use an address belonging to an existing contact or create a new contact by selecting the desired contact type from the select field. If you link an individual's address to an organization, an employee-employer relationship will be automatically created. If you link an individual's address to a household, a household member relationship is created.
hr: Možete koristiti adresu koja pripada postojećem kontaktu ili kreirati novi kontakt tako što ćete odabrati željeni tip kontakta iz odabira. Ukoliko povežete adresu pojedinca sa adresom organizacije, automatski će biti kreirana veza zaposleni-poslodavac. AKo povežete adresu pojedinca sa domaćinstvom, biće kreirana veza član domaćinstva.

en: You can use different profile for the person who is registering than for "Additional Participants". For example, you may want to require an email address from the person entering the registration while not requiring (or even requesting) emails for additional participants (i.e. their "guests").
hr: Možete koristiti drugačiji profil za osobu koja se prijavljuje nego za "Dodatne sudionike". Na primjer, možda ćete htjeti zatražiti adresu e-pošte od osobe koja ulazi u registraciju, a ne zahtijevati (ili čak zahtijevati) e-poštu za dodatne sudionike (tj. njihove "goste").

en: You can use existing CiviCRM Profiles on your page or create profile(s) specifically for use in Online Contribution pages. Go to <a href="%1"><strong>Administer CiviCRM Profiles</strong></a> if you need to review, modify or create profiles (you can come back at any time to select or update the Profile(s) used for this page).
hr: Možete koristiti postojeće CiviCRM profile na vašoj stranici - ILI napraviti profil(e) specifično za stranice za onlajn donacije. Idite na <strong>Administracija CiviCRM profila</strong></a> ukoliko želite da pregledate, izmenite ili napravite još profila (uvek se možete vratiti da izaberete ili ažurirate profil(e) koji se koriste na ovoj stranici).

en: You can use the links above to schedule or record an activity.
hr: Možete iskoristiti linkove iznad da zakažete ili snimite aktivnost.

en: You can use this page to define one or more general Email Addresses that can be selected as the From Address. EXAMPLE: <em>"Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
hr: Ovu stranicu možete koristiti za definiranje jedne ili više općenitih adresa e-pošte koje se mogu odabrati kao Adresa pošiljatelja. PRIMJER: <em>&lt;clientservices@example.org&gt; "Klijentske usluge"</em>

en: You can view and / or restore deleted cases by checking the "Deleted Cases" option under Find Cases.
hr: Izbrisane slučajeve možete vidjeti i/ili vratiti tako da označite opciju “Izbrisani slučajevi” pod Pronađi slučajeve.

en: You can view or revert to the default version of any system workflow message template which you've modified. After upgrades OR if you are having issues with your modified version, it is useful to compare your active version to the default code shown on this screen. You can use the 'Select' buttons below (with copy and paste commands) to copy the default code into a text editor and then compare it to your customized version.
hr: Možete pregledati ili vratiti na zadanu verziju bilo kojeg predloška poruke tijeka rada sustava koji ste izmijenili. Nakon nadogradnji ILI ako imate problema s izmijenjenom verzijom, korisno je usporediti aktivnu verziju sa zadanim kodom prikazanim na ovom zaslonu. Pomoću donjih gumba "Odaberi" (s naredbama za kopiranje i lijepljenje) možete kopirati zadani kôd u uređivač teksta, a zatim ga usporediti s prilagođenom verzijom.

en: You can't connect an address to itself
hr: Adresa ne može biti povezana sama sa sobom

en: You can:
hr: Možete:

en: You cannot add a new record as  maximum allowed limit is reached
hr: Ne možete dodati novi zapis zato što je dostignuto ograničenje maksimalnog broja zapisa

en: You cannot add items of two different currencies to a single contribution batch. Batch id %1 currency: %2. Entity id %3 currency: %4.
hr: Ne možete dodati stavke u dvije različite valute u jednu seriju doprinosa. ID serije %1 valuta: %2. ID entiteta %3 valuta: %4.

en: You cannot change the account type since this financial account refers to a financial item having an account type of Revenue/Liability.
hr: Vrstu računa nije moguće promijeniti jer se taj financijski račun odnosi na financijsku stavku s vrstom računa Prihod/obveza.

en: You cannot combine profiles of multiple types.
hr: Ne možete kombinirati profile različitih tipova.

en: You cannot configure multi-record custom fields belonging to different custom sets in one profile
hr: Ne možete da konfigurišete prilagođena polja sa više zapisa, koja pripadaju različitim prilagođenim setovima u jednom profilu

en: You cannot delete this Contribution Page because it has already been used to submit a contribution or membership payment. It is recommended that your disable the page instead of deleting it, to preserve the integrity of your contribution records. If you do want to completely delete this contribution page, you first need to search for and delete all of the contribution transactions associated with this page in CiviContribute.
hr: Ne možete obrisati ovu stranicu za donacije jer je već upotrebljena za slanje donacije ili plaćanje članstva. Preporučujemo da stranicu deaktivirate umesto da je obrišete, kako biste sačuvali integritet svojih podataka. Ukoliko želite da u potpunosti obrišete ovu stranicu, prvo morate da pronađete i obrišete sve donatorske transakcije povezane sa ovom stranicom u CiviContribute.

en: You cannot enable both Membership Signup and a Contribution Price Set on the same online contribution page.
hr: Ne možete omogućiti i registraciju za članstvo i skup cijene doprinosa na istoj stranici mrežnog doprinosa.

en: You cannot enable both Recurring Contributions AND Pledges on the same online contribution page.
hr: Ne možete aktivirati periodične donacije i obaveze na istoj stranici za online donacije.

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page
hr: Na istoj stranici mrežnih doprinosa ne možete omogućiti i ponavljajuće doprinose i automatsko obnavljanje članstva

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page.
hr: Ne možete aktivirati Periodične donacije i Automatsko obnavljanje članstva na istoj stranici za online donacije.

en: You cannot enable both a Contribution Price Set and Membership Signup on the same online contribution page.
hr: Ne možete aktivirati Set cena donacija i Prijavu za članstvo na istoj stranici za online donacije.

en: You cannot enter multiple soft credits for the same contact.
hr: Ne možete uneti više zasluga za isti kontakt

en: You cannot export batches which have already been exported.
hr: Serije koje su već izvezene ne možete izvesti.

en: You cannot group by soft credit when displaying contributions only.  Please uncheck "Soft Credit" in the Grouping tab.
hr: Ne možete se grupirati prema mekom kreditu samo prilikom prikazivanja doprinosa.  Poništite okvir "Soft Credit" na kartici Grupiranje.

en: You cannot have auto-renewal on if you are paying later.
hr: Ne možete imati automatsku obnovu ukoliko plaćate kasnije.

en: You cannot modify relationship type because there are membership records associated with this membership type.
hr: Vrstu odnosa nije moguće mijenjati jer postoje zapisi članstva pridruženi ovoj vrsti članstva.

en: You cannot record scheduled email activity.
hr: Ne možete snimiti zakazanu email aktivnost.

en: You cannot remove an account with a %1 relationship because it is being referenced by one or more of the following types of records: Contributions, Contribution Pages, or Membership Types. Consider disabling this type instead if you no longer want it used.
hr: Ne možete ukloniti račun s odnosom %1 jer na njega upućuje jedna ili više sljedećih vrsta zapisa: Doprinosi, Stranice doprinosa ili Vrste članstva. Umjesto toga razmislite o onemogućavanju ove vrste ako je više ne želite koristiti.

en: You cannot remove an account with a %1 relationship while the Financial Type is used for a Premium.
hr: Ne možete ukloniti račun s odnosom %1 dok se financijska vrsta koristi za premiju.

en: You cannot select more than %1 choices. For more complex functionality, please use a Price Set.
hr: Ne možete odabrati više od %1 choices. Za složeniju funkcionalnost koristite skup cijena.

en: You cannot set up a recurring contribution if you are not paying online by credit card.
hr: Ne možete podesiti periodičnu donaciju ukoliko ne plaćate onlajn kreditnom karticom.

en: You cannot transfer or cancel your registration for %1 as you are not currently registered for this event.
hr: Ne možete prenijeti ili otkazati svoju registraciju za %1 jer trenutno niste registrirani za ovaj događaj.

en: You cannot update this payment as it is tied to a payment processor
hr: Ovo plaćanje ne možete ažurirati jer je povezano s procesorom plaćanja

en: You cannot use "Add Contacts to Group" action unless contacts fields are selected.
hr: Akciju "Dodaj kontakte u grupu" ne možete koristiti ako nisu odabrana polja kontakata.

en: You cannot use 'id' as a field label.
hr: Ne možete koristiti 'id' kao oznaku polja.

en: You cannot use a Membership Price Set when the Contribution Amounts section is enabled. Click the Memberships tab above, and select your Membership Price Set on that form. Membership Price Sets may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription) or an additional voluntary contribution.
hr: Ne možete koristiti Set cena članstva kada je uključena sekcija za Iznose donacija. Kliknite na karticu Članstva iznad i odaberite Set cena članstva u tom formularu. Set cena članstva može da sadrži dodatna polja za opcije nevezane za članstvo koje zahtevaju dodatnu uplatu (npr. pretplata na magazin) ili dodatnu dobrovoljnu donaciju.

en: You do not appear to have any active membership types configured, please add an active membership type and try again.
hr: Čini se da nemate konfigurirane aktivne vrste članstva, dodajte aktivnu vrstu članstva i pokušajte ponovno.

en: You do not have access to add notes.
hr: Nemate pristup dodavanju beležaka.

en: You do not have access to delete this note.
hr: Nemate pristup brisanju ove beleške.

en: You do not have access to edit this note.
hr: Nemate pristup uređivanju ove beleške.

en: You do not have access to this note.
hr: Nemate pristup ovoj zabilješki.

en: You do not have all the permissions needed for this page.
hr: Nemate sve potrebne dozvole za ovu stranicu.

en: You do not have any Open Data Entry Batches.
hr: Nemate nikakvih otvorenih paketa za unos serija.

en: You do not have any active %1
hr: Nemate aktivni %1

en: You do not have any active Personal Campaign pages.
hr: Nemate aktivnih stranica lične kampanje.

en: You do not have any private reports. To add a report to this section, edit the Report Settings for a report and set 'Add to My Reports' to Yes.
hr: Nemate privatnih izvještaja. Da biste dodali izvješće u ovaj odjeljak, uredite postavke izvješća za izvješće i postavite "Dodaj u moja izvješća" na Da.

en: You do not have permission to Delete Report.
hr: Nemate dozvolu za brisanje izvješća.

en: You do not have permission to access this case.
hr: Nemate dopuštenje za pristup ovom slučaju.

en: You do not have permission to access this contact.
hr: Nemate dozvolu za pristup ovom kontaktu.

en: You do not have permission to access this event registration. Contact the site administrator if you need assistance.
hr: Nemate dozvolu za pristup registraciji za ovaj događaj. Obratite se administratoru stranice ako trebate pomoć.

en: You do not have permission to access this mailing report
hr: Nemate dozvolu za pristup ovom izvještaju primatelja e-pošte

en: You do not have permission to access this page
hr: Nemate dozvolu za pristup na ovu stranicu

en: You do not have permission to access this page.
hr: Nemate dozvolu za pristup na ovu stranicu.

en: You do not have permission to access this report.
hr: Nemate dozvolu za pristup ovom izvješću.

en: You do not have permission to administer reserved tags.
hr: Nemate dozvolu za administriranje rezervisanih tagova.

en: You do not have permission to cancel this recurring contribution.
hr: Nemate dozvolu za otkazivanje ove periodične donacije.

en: You do not have permission to delete this contact.
hr: Nemate dozvolu za brisanje ovog kontakta.

en: You do not have permission to delete this contact. Note: you can delete contacts if you can edit them.
hr: Nemate dozvolu za brisanje ovog kontakta. Možete brisati kontakte ukoliko možete da ih uređujete.

en: You do not have permission to edit this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
hr: Nemate dozvolu za uređivanje zapisa o ovom kontaktu. Kontaktirajte administratora sajta ukoliko vam je potrebna pomoć.

en: You do not have permission to force merge duplicate contact records
hr: Nemate dozvolu da nametnete spajanje dupliranih zapisa kontakata.

en: You do not have permission to make changes to the record
hr: Nemate dozvolu da menjate ovaj zapis

en: You do not have permission to register for this event
hr: Nemate dopuštenje za registraciju za ovaj događaj

en: You do not have permission to send SMS
hr: Nemate dozvolu za slanje SMS-a

en: You do not have permission to view requested page.
hr: Nemate odobrenje za pregled tražene stranice.

en: You do not have permission to view this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
hr: Nemate dozvolu za pregled zapisa o ovom kontaktu. Kontaktirajte administratora sajta ukoliko vam je potrebna pomoć.

en: You do not have permission to view this event
hr: Nemate dopuštenje za pregled ovog događaja

en: You do not have permission to view this page.
hr: Nemate odobrenje za pregled tražene stranice.

en: You do not have sufficient permission to change settings for this reserved group.
hr: Nemate dozvolu za izmenu podešavanja ove rezervisane grupe.

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved group.
hr: Nemate dozvolu za brisanje ove rezervisane grupe.

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved tag.
hr: Nemate potrebne dozvole za brisanje ovog rezervisanog taga.

en: You do not have sufficient permission to edit this reserved tag.
hr: Nemate potrebne dozvole za brisanje ovog rezervisanog taga.

en: You do not have sufficient permission to edit this tagset.
hr: Nemate potrebne dozvole za brisanje ovog seta tagova.

en: You do not have sufficient permission to transfer/cancel this participant.
hr: Nemate dovoljno dopuštenja za prijenos/otkazivanje ovog sudionika.

en: You do not have the necessary permission to edit this contact.
hr: Nemate neophodne dozvole za ažuriranje ovog kontakta.

en: You do not have the necessary permission to view this contact.
hr: Nemate potrebnu dozvolu za pregled ovog kontakta.

en: You don't have logging enabled on some tables. This may cause errors on performing insert/update operation on them.
hr: Logovanje nije uključeno za neke tabele. Ovo može izazvati greške pri izvršenju operacije ubacivanja/ažuriranja na tim tabelama.

en: You don't have permission to access this page
hr: Nemate dozvolu za pristup ovoj stranici

en: You dont have permission to %1 this batch
hr: Nemate dozvolu za %1 ove serije

en: You have a current Lifetime Membership which does not need to be renewed.
hr: Trenutno imate doživotno članstvo za koje nije potrebna obnova.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click <a href="%2">here</a>.
hr: Na čekanju imate prijavu na mejling listu %1. Da biste potvrdili ovu prijavu, odgovorite na ovaj email ili kliknite <a href="%2">ovde</a>.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click on this link: %2
hr: Na čekanju imate prijavu na mejling listu %1. Da biste potvrdili ovu prijavu, odgovorite na ovaj email ili kliknite na ovaj link: %2

en: You have already added a primary location field of this type: %1
hr: Ve imate dodato polje za primarnu lokaciju ovog tipa: %1

en: You have already signed this petition but we<strong>need to confirm your email address</strong>.
hr: Već ste potpisali ovu peticiju ali <strong>morate potvrditi vašu email adresu</strong>.

en: You have already signed this petition but you still <b>need to verify your email address</b>.
hr: Već ste potpisali ovu peticiju, ali morate da <b>verifikujete svoju email adresu</b>.

en: You have already signed this petition.
hr: Već ste potpisali ovu peticiju.

en: You have been added to the WAIT LIST for this event.
hr: Dodani ste na LISTU ČEKANJA za ovaj događaj.

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking %3
hr: Ponovo ste prijavljeni u sledeće grupe: %1. Možete se odjaviti slanjem maila na %2 ili klikom na %3

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
hr: Ponovo ste prijavljeni u sledeće grupe: %1. Možete se odjaviti slanjem maila na %2 ili klikom  <a href="%3">ovde</a>.

en: You have been returned to the start of the registration process and any sold out events have been removed from your selections. You will not be able to continue until you review your booking and select different events if you wish.
hr: Vraćeni ste na početak procesa registracije i svi rasprodani događaji uklonjeni su iz vaših odabira. Nećete moći nastaviti dok ne pregledate svoju rezervaciju i odaberete druge događaje ako želite.

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking %3
hr: Odjavljeni ste iz sledećih grupa: %1. Možete se ponovo prijaviti slanjem maila na %2 ili klikom na %3

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
hr: Odjavljeni ste iz sledećih grupa: %1. Možete se ponovo prijaviti slanjem maila na %2 ili klikom  <a href="%3">ovde</a>.

en: You have defined CIVICRM_MAIL_LOG - no mail will be sent.  Your %1 settings have not been tested.
hr: Definirali ste CIVICRM_MAIL_LOG - nijedna pošta neće biti poslana.  Vaše %1 ssljede nisu testirane.

en: You have defined CIVICRM_MAIL_LOG_AND_SEND - mail will be logged.
hr: Definirali ste CIVICRM_MAIL_LOG_AND_SEND će pošta biti zabilježena.

en: You have enabled the County option. Please ensure you populate the county table in your CiviCRM Database. You can find extensions to populate counties in the <a %1>CiviCRM Extensions Directory</a>.
hr: Aktivirali ste opciju "Zemlja". Provjerite jeste li popunili tabelu sa zemljama u CiviCRM bazi. Ekstenzije za popunjavanje zemalja možete pronaći u  <a %1>CiviCRM Extensions Directory</a>.

en: You have indicated that this is a paid event, but no payment option has been selected. If this is not a paid event, please select the "No" option at the top of the page. If this is a paid event, please select at least one payment processor and/or enable the pay later option.
hr: Naznačili ste da je ovo plaćeni događaj, ali nije odabrana opcija plaćanja. Ako ovo nije događaj koji se plaća, odaberite opciju "Ne" na vrhu stranice. Ako je ovo plaćeni događaj, odaberite barem jedan procesor plaćanja i/ili omogućite opciju plati kasnije.

en: You have listed fixed contribution options or selected a price set, but no payment option has been selected. Please select at least one payment processor and/or enable the pay later option.
hr: Naglasili ste fiksne opcije donacije ili set cena, ali nije odabrana opcija za plaćanje. Izaberite barem jedan procesor uplata i/ili uključite opciju za plaćanje kasnije.

en: You have no A/B mailings
hr: Nemate A/B mailings

en: You have no Grants registered in your database.
hr: U bazi podataka nemate registriranih bespovratnih sredstava.

en: You have not been added to the waiting list because there are spaces available for this event. We recommend registering yourself for an available space instead.
hr: Niste dodani na listu čekanja jer ima slobodnih mjesta za ovaj događaj. Umjesto toga preporučujemo da se registrirate za slobodno mjesto.

en: You have received a donation at your personal page
hr: Primili ste donaciju na svojoj osobnoj stranici

en: You have selected "Disable Outbound Email". A test email can not be sent.
hr: Odabrali ste "Onemogući izlaznu e-poštu". Probna e-pošta ne može se poslati.

en: You have selected "Redirect to Database". A test email can not be sent.
hr: Odabrali ste "Preusmjeri u bazu podataka". Probna e-pošta ne može se poslati.

en: You have selected an email Selection Method without specifying a Location Type. Please go back and change your recipient settings (using the wrench icon next to "Recipients").
hr: Odabrali ste način odabira e-pošte bez navođenja vrste lokacije. Vratite se i promijenite postavke primatelja (pomoću ikone ključa pokraj stavke "Primatelji").

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity.
hr: Odabrali ste više članstava za istu organizaciju ili entitet. Molimo pregledajte vaš izbor, i odaberite samo jedno članstvo za jedan entitet.

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity. Contact the site administrator if you need assistance.
hr: Odabrali ste više članstava za istu organizaciju ili entitet. Molimo pregledajte vaš izbor, i odaberite samo jedno članstvo za jedan entitet. Kontaktirajte administratora sajta ukoliko vam je potrebna pomoć.

en: You have selected the table cell separator, but one or more token fields are not placed inside a table cell. This would result in invalid HTML, so comma separators have been used instead.
hr: Izabrali ste razdelnik polja u tabeli, ali jedno ili više polja sa tokenima nisu smeštene u polja u tabeli. Ovo bi dovelo do nevažećeg HTMLa, pa su umesto toga dodati zarezi kao razdelnici.

en: You have selected to make this field public but have not enabled any public price options. Please update your selections to include a public price option, or make this field admin visibility only.
hr: Odabrali ste da ovo polje bude javno ali niste uključili ni jedan javni set cena. Ažurirajte vaš izbor kako biste uključili opciju sa javnim cenama ili podesite polje tako da bude vidljivo samo administratorima.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, but your registration require approval, Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
hr: Preskočili ste zadnjeg sudionika i zbog toga događaj ima dovoljno mjesta, ali vaša registracija zahtijeva odobrenje. Nakon što vaša registracija bude pregledana, primit ćete e-poruku s vezom na web stranicu na kojoj možete dovršiti postupak registracije.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, hence your group become as register participants though you selected on wait list.
hr: Preskočili ste posljednjeg sudionika i zbog toga događaj ima dovoljno mjesta, stoga vaša grupa postaje registrirani sudionik iako ste odabrali na listi čekanja.

en: You have specified the status Partially Paid but have entered an amount that equals or exceeds the amount due. Please adjust the status of the payment or the amount
hr: Postavili ste status Delimično uplaćen ali ste uneli iznos koji je jednak ili veći od dugovanja. Izmenite status ili iznos uplate

en: You have tried to access a report that does not exist.
hr: Pokušali ste pristupiti izvješću koje ne postoji.

en: You have unsaved changes.
hr: Imate promene koje nisu sačuvane.

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full (by checking the box below).
hr: Možete dopustiti korisnicima da se pridruže listi čekanja kada je događaj pun (tako da potvrdite okvir u nastavku).

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the waitlist work-flow (click the wrench icon, or navigate to Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Offer a Waitlist?'.
hr: Možete dopustiti korisnicima da se pridruže listi čekanja kada je događaj pun. Da biste omogućili ovu značajku, prvo morate omogućiti statuse sudionika koje koristi radni tijek liste čekanja (kliknite ikonu francuskog ključa ili idite na Administracija » CiviEvent » Statusi sudionika). Zatim ponovno učitajte ovaj obrazac i označite 'Ponuditi listu čekanja?'.

en: You may also configure events to require administrative approval prior to participants completing the registration process. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the approval work-flow (Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Require participant approval?'.
hr: Također možete konfigurirati događaje da zahtijevaju administrativno odobrenje prije nego što sudionici završe proces registracije. Da biste omogućili ovu značajku, prvo morate omogućiti statuse sudionika koje koristi tijek rada odobrenja (Administracija » CiviEvent » Statusi sudionika). Zatim ponovno učitajte ovaj obrazac i označite 'Tražiti odobrenje sudionika?'.

en: You may also create a customized greeting and use field tokens to insert fields of your choice. For more information on available tokens, see the online documentation %1.
hr: Možti kreirati sopstvene pozdrave i koristiti tokene za polja kako bi ubacili polja po vašem izboru. Za više informacija o dostupnim tokenima, pogledajte onlajn dokumentaciju %1.

en: You may also optionally set an MD5 Hash Key to verify that responses come directly from Authorize.Net. Login to your merchant account and navigate to <strong>Account Settings</strong>. Select MD5-Hash and enter a new hash value. This can be just about any string of characters or words. Then enter the exact same value here.
hr: Po želji možete postaviti i MD5 ključ raspršivanja kako biste provjerili dolaze li odgovori izravno iz Authorize.Net. Prijavite se na svoj trgovački račun i idite na <strong>Postavke računa</strong>. Odaberite MD5-Hash i unesite novu vrijednost raspršivanja. To može biti gotovo bilo koji niz znakova ili riječi. Zatim ovdje unesite potpuno istu vrijednost.

en: You may choose to email invoice to contributors OR download a PDF file containing one invoice per page to your local computer by clicking <strong>Process Invoice(s)</strong> . Your browser may display the file for you automatically, or you may need to open it for printing using any PDF reader (such as Adobe&reg; Reader).
hr: Možete da odaberete da donatorima pošaljete profakturu email-om ILI da preuzmete PDF fajl koji sadrži jednu profakturu po stranici na lokalni računar tako što ćete kliknuti na <strong>Obradi profakture</strong>. Pregledač će možda automatski prikazati fajl ili ćete možda morati da ga otvorite radi štampanja koristeći čitač PDF-ova (kao što je Adobe&reg; Reader).

en: You may choose to email receipts to contributors OR download a PDF file containing one receipt per page to your local computer by clicking <strong>Process Receipt(s)</strong>. Your browser may display the file for you automatically, or you may need to open it for printing using any PDF reader (such as Adobe&reg; Reader).
hr: Možete da odaberete da donatorima pošaljete priznanice email-om ILI da preuzmete PDF fajl koji sadrži jednu priznanicu po stranici na lokalni računar tako što ćete kliknuti na <strong>Obradi priznanice</strong>. Pregledač će možda automatski prikazati fajl ili ćete možda morati da ga otvorite radi štampanja koristeći čitač PDF-ova (kao što je Adobe&reg; Reader).

en: You may choose to include a pre-configured Footer block below your message. This is a good place to include the required unsubscribe, opt-out and postal address tokens.
hr: Ispod poruke možete uključiti unaprijed konfigurirani blok podnožja. Ovo je dobro mjesto za uključivanje potrebnih tokena za otkazivanje pretplate, isključivanja i poštanske adrese.

en: You may choose to include a pre-configured Header block above your message.
hr: Možete odabrati uključivanje unaprijed konfiguriranog bloka zaglavlja iznad poruke.

en: You may choose to record the payment method used for each contribution and fee. Reserved payment methods are required - you may modify their labels but they can not be deleted (e.g. Check, Credit Card, Debit Card). If your site requires additional payment methods, you can add them here. You can associate each payment method with a Financial Account which specifies where the payment is going (e.g. a bank account for checks and cash).
hr: Možete odabrati bilježenje načina plaćanja koji se koristi za svaki doprinos i naknadu. Potrebni su rezervirani načini plaćanja - možete izmijeniti njihove oznake, ali ih nije moguće izbrisati (npr. Ček, Kreditna kartica, Debitna kartica). Ako vaša web-lokacija zahtijeva dodatne načine plaćanja, možete ih dodati ovdje. Svaki način plaćanja možete povezati s financijskim računom koji određuje kamo se plaćanje odvija (npr. bankovni račun za čekove i gotovinu).

en: You may configure these settings using absolute URLs or URL variables.
hr: Te postavke možete konfigurirati pomoću apsolutnih URL-ova ili VARIJABLI URL-ova.

en: You may configure these upload directories using absolute paths or path variables.
hr: Te direktorije za prijenos možete konfigurirati pomoću apsolutnih putova ili varijabli puta.

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price.
hr: Možete uneti negativnu vredonst ukliko se polje ili opcija koristi kao odrednica popusta.

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price. Use a price of 1 and Display Amount off (unchecked) to allow a user to enter a contribution amount in a Text / Numeric Quantity field.
hr: Možete da unesete vrednost negativne količine ako se polje ili opcija koristi za izračunavanje popusta na ukupnu cenu. Koristite cenu 1 i isključen Prikaz iznosa (nepotvrđen) da biste omogućili korisniku da unese iznos donacije u polja Tekst / Brojčani kvantitet.

en: You may include tokens to represent fields (like a contact's "first name") in the message subject and body. These will be replaced with the actual value of the corresponding field in the outgoing message. Click "Insert Tokens" for a searchable list of available tokens.
hr: Tokene za predstavljanje polja (kao što je "ime") kontakta možete uključiti u predmet poruke i tijelo. Oni će biti zamijenjeni stvarnom vrijednošću odgovarajućeg polja u odlaznoj poruci. Kliknite "Umetni tokene" za popis dostupnih tokena koji se može pretraživati.

en: You may only select one contact field per reminder
hr: Možete da izaberete samo jedno polje kontakta po podsetniku

en: You may optionally record the actual cost of this premium to your organization. This may be useful when evaluating net return for this incentive.
hr: Možete i zabeležiti cenu ove nagrade za vašu organizaciju. Ovo vam može biti korisno kada procenjujete neto prinos ovih podsticajnih poklona.

en: You may override the ts() function in CiviCRM by defining your own translation function.
hr: Funkciju ts() u CiviCRM-u možete nadjačati definiranjem vlastite prevoditeljske funkcije.

en: You may specify one or more email addresses to receive a blind carbon copy (bcc) of the confirmation email. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
hr: Možete navesti jednu ili više adresa e-pošte za primanje slijepe kopije (bcc) potvrdne e-pošte. Više adresa e-pošte treba odvojiti zarezom (npr. jane@example.org, paula@example.org).

en: You may transfer your registration to another participant or cancel your registration up to %1 hours %2 the event.
hr: Možete prenijeti svoju registraciju na drugog sudionika ili otkazati svoju registraciju do %1 sati %2 događaja.

en: You may want to collect information from contributors beyond what is required to make a contribution. For example, you may want to inquire about volunteer availability and skills. Add any number of fields to your contribution form by selecting CiviCRM Profiles (collections of fields) to include at the beginning of the page, and/or at the bottom.
hr: Možda želite da prikupite od donatora više informacija nego što je potrebno za doniranje. Na primer, možda želite da znate njegove veštine i mogućnost volontiranja. Dodajte u formula za donaciju onoliko polja koliko želite tako što ćete odabrati CiviCRM profile (skupove polja) koje ćete uključiti na početku i na dnu stranice.

en: You must be logged in to view this page.
hr: Morate biti ulogovani da biste videli ovu stranicu.

en: You must be logged in to your account to access the editing options above. (If you visit this page without logging in, you will be viewing the page in "live" mode - as your visitors and friends see it.)
hr: Da biste pristupili gore navedenim mogućnostima uređivanja, morate biti prijavljeni na svoj račun. (Ako posjetite ovu stranicu bez prijave, stranicu ćete pregledavati u "live" načinu rada - onako kako to vide vaši posjetitelji i prijatelji.)

en: You must choose 'Admin' visibility for this price option, as it belongs to a field with 'Admin' visibility.
hr: Morate izabrati vidljivost 'Admin' za ovo polje, s obzirom da pripada polju čija je vidljivost podešena na 'Admin'.

en: You must contribute at least %1 to get this item
hr: Morate donirati barem %1 da biste dobili ovu nagradu

en: You must contribute more to get that item
hr: Morate donirati više da biste dobili ovu nagradu

en: You must enable the Membership Block for this Contribution Page if you want to include a Profile with Membership fields.
hr: Morate uključiti blok članstva za ovu stranicu za doniranje ukoliko želite da sadrži profil sa poljima za članstvo.

en: You must have at least the test or live section filled
hr: Morate imati popunjenu najmanje live ili test sekciju

en: You must have at least the user_name specified
hr: Potrebno je specificirati najmanje korisničko ime

en: You must provide values for all three Address Standardization fields.
hr: Morate upisati vrjednost u sva tri polja standardizirane adrese.

en: You must select a Multiple Choice Option set if you chose Reuse an existing set.
hr: Morate odabrati set Opcije za višestruki izbor ako ste izabrali Koristi postojeći set.

en: You must select at least 2 tags for merging.
hr: Morate odabrati barem 2 taga za spajanje.

en: You must select at least one email recipient type.
hr: Morate odabrati barem jedan tip primaoca emaila.

en: You must select both a CiviCRM Group and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
hr: Morate izabrati CiviCRM grupu kao i Drupal ulogu iz sekcije "Pravilo povezivanja".

en: You must select both a CiviMember Membership Type and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
hr: Morate izabrati CiviMember tip članstva kao i Drupal ulogu iz sekcije "Pravilo povezivanja".

en: You need PHP version %1 or later, only %2 is installed. Please upgrade your server, or ask your web-host to do so.
hr: Potreban vam je PHP verzija %1 ili kasnija, instaliran je %2. Molimo vas da ažurirate server ili zamolite vašeg web-hosta da to uradi za vas.

en: You need more than one custom group to move fields
hr: Morate imati više od jedne korisničke/sopstvene grupe kako biste pomerali polja

en: You need to configure a Mapping Provider before using this feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
hr: Morate podesiti maping provajdera pre korišćenja ove funkcionalnosti (Administracija  > Sistemska podešavanja > Mapiranje i Geokoding)

en: You need to enable CiviContribute before enabling CiviPledge.
hr: Morate uključiti CiviContribute prije uključivanja CiviPledge.

en: You need to enable Separate Membership Payment when online contribution page is configured for both Membership and Recurring Contribution
hr: Morate omogućiti zasebno plaćanje članstva kada je stranica s mrežnim doprinosima konfigurirana i za članstvo i za ponavljajući doprinos

en: You need to enable Separate Membership Payment when online contribution page is configured for both Membership and Recurring Contribution.
hr: Moraćete da aktivirate Odvojeno plaćanje članstva kada je stranica za online donacije konfigurisana i za Članstvo i za Periodične donacije.

en: You need to have at least one <a href="%1">Membership Type</a> with 'Public' visibility in order to enable self-service Membership Signup and Renewal.
hr: Morate imati barem jednu <a href="%1">vrstu članstva</a> s mogućnošću "javno" kako biste omogućili samoposlužnu registraciju i obnovu članstva.

en: You need to select the type of record that this set of custom fields is applicable for.
hr: Morate odabrati tip zapisa kome odgovara ovaj set korisničkih/sopstvenih polja.

en: You need to set up a secure server before you can use the Force Secure URLs option
hr: Da biste mogli koristiti mogućnost Prisilno sigurni URL-ovi, morate postaviti siguran poslužitelj

en: You need to setup and load Case and Activity configuration files before you can begin using the CiviCase component.
hr: Morate postaviti i učitati konfiguracijske datoteke Slučaj i Aktivnost prije nego počnete koristiti CiviSlučaj komponentu.

en: You need to use a Port other than the default port 25 in your environment.
hr: Umesto podrazumevanog porta 25, za vaše okruženje morate koristiti drugi port.

en: You only have %1 allocated
hr: Imate izdvojeno %1

en: You seem to be using an unsupported webserver. The server variables SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME need to be set.
hr: Koristite vebserver koji nije podržan. Varijable SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME moraju biti podešene.

en: You seem to have deleted the relationship type 'Employee of'
hr: Čini se da ste obrisali odnos "Zaposlenik od"

en: You seem to have deleted the relationship type 'Household Member of'
hr: Izgleda da ste obrisali tip veze 'Član domaćinstva'

en: You should move the membership related fields configured in %1 to the 'On Behalf' profile for this Contribution Page
hr: Polja vezana za članstvo konfigurisana u %1 treba da premestite u profil 'U ime' za ovu stranicu donacije

en: You should move the membership related fields in the "On Behalf" profile for this Contribution Page
hr: Pomerite polja povezana sa članstvom u "U ime" profil za ovu stranicu za doniranje

en: You were registered by:
hr: Registrirao vas je:

en: You will also need to change Drupal permissions so anonymous users can make contributions, register for events and / or use profiles to enter contact information.
hr: Također ćete morati promijeniti drupalske dozvole kako bi anonimni korisnici mogli uplaćivati doprinose, registrirati se za događaje i / ili koristiti profile za unos podataka za kontakt.

en: You will also use tokens to insert Unsubscribe, Opt out and Forwarding links in your message.
hr: Takođe ćete koristiti tokene za odjavu, isključenje i prosleđivanje linkova u vašoj poruci.

en: You will need to configure the %1 settings for your Payment Processor before you can submit a credit card transactions.
hr: Morate podesiti podešavanja %1 za vaš procesor uplate pre obavljanja transakcija sa kreditnim karticama.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple %2. Navigate to Administer > Customize Data and Screens > Profiles to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
hr: Moraćete da kreirate Profil koji sadrži %1 polja koja želite da uredite pre nego što možete koristiti opciju Ažuriraj više aktivnosti. Idite na Administriraj CiviCRM > Sopstvena podešavanja podataka i ekrana > CiviCRM Profil da biste podesili profil. Za više informacija pogledajte dokumentaciju za online administratora.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple activities. Navigate to Administer > Customize Data and Screens > Profiles to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
hr: Moraćete da kreirate Profil koji sadrži %1 polja koja želite da uredite pre nego što možete koristiti opciju Ažuriraj više aktivnosti. Idite na Administriraj CiviCRM > Sopstvena podešavanja podataka i ekrana > CiviCRM Profil da biste podesili profil. Za više informacija pogledajte dokumentaciju za online administratora.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple contributions. Navigate to Administer CiviCRM > Customize Data and Screens > CiviCRM Profile to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
hr: Moraćete da kreirate Profil koji sadrži %1 polja koja želite da uredite pre nego što možete koristiti opciju Ažuriraj više donacija. Idite na Administriraj CiviCRM > Sopstvena podešavanja podataka i ekrana > CiviCRM Profil da biste podesili profil. Za više informacija pogledajte dokumentaciju za online administratora.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple memberships. Navigate to Administer CiviCRM >> CiviCRM Profile to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
hr: Da biste mogli koristiti Ažuriranje više članstva, morat ćete stvoriti profil koji sadrži %1 fizvedene koje želite urediti. Idite na Administriranje CiviCRM >> CiviCRM profila da biste konfigurirali profil. Dodatne informacije potražite u dokumentaciji mrežnog administratora.

en: You will need to select and configure a supported payment processor (currently Authorize.Net, PayPal Pro, or PayPal Website Standard) in order to offer automatically renewing memberships.
hr: Morat ćete odabrati i konfigurirati podržani procesor plaćanja (trenutno Authorize.Net, PayPal Pro ili PayPal Standard web stranice) kako biste ponudili automatsko obnavljanje članstva.

en: You will need to set Access Control permissions to include 'view event participants' for any Roles you want to access this listing.
hr: Morat ćete postaviti dozvole za kontrolu pristupa da biste uključili 'prikaz sudionika događaja' za sve Uloge kojima želite pristupiti ovom popisu.

en: You will not be able to delete this membership status if there are existing memberships with this status. You will need to check all your membership status rules afterwards to ensure that a valid status will always be available.
hr: Ovaj status članstva nećete moći izbrisati ako postoje članstva s ovim statusom. Nakon toga morat ćete provjeriti sva pravila o statusu članstva kako biste bili sigurni da će valjani status uvijek biti dostupan.

en: You will not be able to install extensions at this time because your installation of PHP does not support ZIP archives. Please ask your system administrator to install the standard PHP-ZIP extension.
hr: Trenutno nećete moći instalirati proširenja jer vaša instalacija PHP-a ne podržava ZIP arhive. Zamolite administratora sustava da instalira standardno PHP-ZIP proširenje.

en: You will not be able to install/upgrade %1 until you have installed the %2 extension.
hr: Nećete moći instalirati/nadograditi %1 uzada ste instalirali %2 extension.

en: You will not be able to send an acknowledgment for this pledge because there is no email address recorded for this contact. If you want a acknowledgment to be sent when this pledge is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the pledge.
hr: Nećete moći poslati priznanje za ovo obećanje jer za ovaj kontakt nije zabilježena adresa e-pošte. Ako želite da se priznanje pošalje prilikom snimanja zaloga, kliknite Odustani, a zatim s kartice Sažetak kliknite Uredi da biste dodali adresu e-pošte prije snimanja zaloga.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the Membership.
hr: Nećete moći poslati automatsku potvrdu e-pošte za ovo članstvo jer za taj kontakt nije zabilježena adresa e-pošte. Ako želite da se potvrda pošalje prilikom snimanja članstva, kliknite Odustani, a zatim s kartice Sažetak kliknite Uredi da biste dodali adresu e-pošte prije snimanja članstva.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this Renew Membership because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this Membership is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before Renewal the Membership.
hr: Nećete moći poslati automatsku potvrdu e-pošte za ovo obnavljanje članstva jer za taj kontakt nije zabilježena adresa e-pošte. Ako želite da se potvrda pošalje prilikom snimanja članstva, kliknite Odustani, a zatim s kartice Sažetak kliknite Uredi da biste dodali adresu e-pošte prije obnove članstva.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this contribution because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this contribution is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the contribution.
hr: Nećete biti u mogućnosti da pošaljete automatsku email priznanicu za ovu donaciju pošto ne postoji email adresa za ovaj kontakt. Ukoliko želite da pošaljete priznanicu kada se ova donacija zabeleži, kliknite na Otkaži, zatim Uredi u Kratkom pregledu da biste dodali email adresu pre beleženja donacije.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this payment because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this payment is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the payment.
hr: Nećete biti u mogućnosti da pošaljete automatsku email priznanicu za ovu uplatu pošto ne postoji email adresa za ovaj kontakt. Ukoliko želite da pošaljete priznanicu kada se ova uplata zabeleži, kliknite na Otkaži, zatim Uredi u Kratkom pregledu da biste dodali email adresu pre beleženja uplate.

en: You will receive an email notification when your page is Approved and you can begin promoting your campaign.
hr: Primit ćete obavijest e-poštom kada vaša stranica bude odobrena i možete početi promovirati svoju kampanju.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to cancel the auto-renewal option.
hr: Dobićete email priznanicu sa informacijama o tome kako da otkažete automatsko obnavljanje.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to update or cancel this recurring contribution.
hr: Dobićete email priznanicu sa informacijama o tome kako da ažurirate ili otkažete ovu periodičnu donaciju.

en: You will see a row and a checkbox for each type of related data currently linked to the duplicate contact. For example, if the duplicate contact has Activity records - you will see a row and a checkbox for you to mark IF you want those contribution records moved over to the main contact record. If you want to move all related records, you can check the <strong>Mark All</strong> checkbox.
hr: Videćete red i kućicu za svaki tip podataka trenutno povezanim sa duplikatom. Na primer, ukoliko duplikat ima zapise o aktivnostima - videćete red i kućicu gde možete štiklirati da li želite da se ti zapisi o donacijama pomere u glavni zapis kontakta. Ukliko želite da pomerite sve povezane zapise, možete štiklirati <strong>Označi sve</strong> kućicu.

en: You're ready to install!
hr: Sve je spremno za instalaciju!

en: Your %1 settings are correct. A test email has been sent to your email address.
hr: Vaše %1 settings su točne. Na vašu adresu e-pošte poslana je probna e-pošta.

en: Your <strong>%1</strong> membership does not expire (you do not need to renew that membership).
hr: Vaše članstvo u <strong>%2</strong> ne ističe(ne morate obnavljati ovo članstvo)

en: Your <strong>%2</strong> membership expired on %1.
hr: Vaše članstvo u <strong>%2</strong> je isteklo %1.

en: Your <strong>%2</strong> membership expires on %1.
hr: Vaše članstvo u <strong>%2</strong> ističe %1.

en: Your Assigned Activities
hr: Vaše dodeljene aktivnosti

en: Your Case Role(s)
hr: Vaša uloga(e) u slučaju

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been added. You can add fields to this profile now.
hr: Vaš CiviCRM profil '%1' je dodat. Sada možete dodati polja ovom profilu.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been deleted.
hr: Vaš CiviCRM profil '%1' je obrisan.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been saved.
hr: Vaš CiviCRM profil '%1' je sačuvan.

en: Your CiviCRM Profile Field '%1' has been saved to '%2'.
hr: Vaše CiviCRM profilno polje '%1' je sačuvano u '%2'.

en: Your Contacts / Organizations
hr: Vaši kontakti / organizacije

en: Your Contribution(s)
hr: Vaša donacija(donacije)

en: Your Credit Card transaction was not successful. No money has yet been charged to your card.
hr: Vaša transakcija kreditnom karticom nije bila uspješna. Novac još nije terećen s vaše kartice.

en: Your Email
hr: Vaš email

en: Your Email Settings have been updated.
hr: Vaše postavke elektroničke pošte su ažurirane.

en: Your Event Registration has been Transferred to %1.
hr: Vaša registracija događaja je prebačena na %1.

en: Your Event Registration has been cancelled.
hr: Vaša registracija za događaj je otkazana.

en: Your Event Registration has been transferred to %1.
hr: Vaša registracija događaja je prebačena na %1.

en: Your Event(s)
hr: Vaši događaji

en: Your Financial "%1" Type has been created and assigned to an existing financial account with the same title. You should review the assigned account and determine whether additional account relationships are needed.
hr: Vaša vrsta financijskog "%1" stvorena je i dodijeljena postojećem financijskom računu s istim nazivom. Trebali biste pregledati dodijeljeni račun i utvrditi jesu li potrebni dodatni odnosi računa.

en: Your Financial "%1" Type has been created, along with a corresponding income account "%1". That income account, along with standard financial accounts "%2", "%3" and "%4" have been linked to the financial type. You may edit or replace those relationships here.
hr: Stvorena je vaša vrsta financijskog "%1", zajedno s odgovarajućim računom dobiti "%1". Taj račun prihoda, zajedno sa standardnim financijskim računima "%2", "%3" i "%4" povezan je s financijskom vrstom. Ovdje možete urediti ili zamijeniti te odnose.

en: Your Goal
hr: Vaš cilj

en: Your Group(s)
hr: Vaša grupa(grupe)

en: Your Label Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
hr: Vaš novi format labele pod nazivom <strong>%1</strong> je ažuriran.

en: Your Mass SMS has been saved.
hr: Vaš masovni SMS je sačuvan.

en: Your Mass SMS has been saved. Click the 'Continue' action to resume working on it.
hr: Vaš masovni SMS je sačuvan. Kliknite na "Nastavi" akciju da biste nastavili rad sa SMS-om.

en: Your Membership(s)
hr: Vaše članstvo(i)

en: Your Message
hr: Vaša poruka

en: Your New Email Settings have been saved.
hr: Vaša nova email podešavanja su spremljena.

en: Your Note has been saved.
hr: Vaša beleška je sačuvana.

en: Your PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
hr: Vaš naziv PDF formata <strong>%1</strong> je ažuriran.

en: Your Page
hr: Vaša stranica

en: Your Personal Campaign Page
hr: Stranica vaše osobne kampanje

en: Your Personal Campaign Page for %1
hr: Stranica osobne kampanje za %1

en: Your Personal Campaign Page has been %1 %2 %3
hr: Stranica osobne kampanje %1 %2 %3

en: Your Pledge(s)
hr: Vaše zaloge

en: Your Premium Selection
hr: Vaša selekcija nagrada

en: Your Registration Info
hr: Vaši podaci za registraciju

en: Your Reminder titled %1 has been updated.
hr: Vaš podsjetnik pod nazivom %1 je ažuriran.

en: Your SMTP Server (machine) name is incorrect.
hr: Ime vašeg SMTP servera (mašine) je netačno.

en: Your SMTP Username or Password are incorrect.
hr: Vaše SMTP korisničko ime ili lozinka nisu tačni.

en: Your SMTP server is just not responding right now (it is down for some reason).
hr: Vaš SMTP server trenutno ne odgovara (iz nekog razloga nije dostupan).

en: Your Sendmail argument is incorrect.
hr: Sendmail argument je netačan.

en: Your Sendmail path is incorrect.
hr: Vaša sendmail putanja je netačna.

en: Your Set '%1' has been added. You can add fields to this set now.
hr: Vaš set '%1' je dodat. Možete dodati polja u ovaj set sada.

en: Your Subscription has been Activated
hr: Vaša prijava je aktivirana

en: Your USPS API Authorization has Failed.
hr: Vaša USPS API autorizacija nije uspela.

en: Your USPS API Lookup has Failed.
hr: Vaš USPS API Lookup nije uspeo.

en: Your account data will be used to charge your bank account via direct debit. While submitting this form you agree to the charging of your bank account via direct debit.
hr: Podaci u vašem nalogu će se koristiti za naplatu sa vašeg računa u banci putem direktnog debita. Slanjem ovog formulara slažete se sa naplatom sa vašeg računa u banci putem direktnog debita.

en: Your association rule has been added.
hr: Vaše pravilo asocijacije je dodato.

en: Your association rule has been edited.
hr: Vaše pravilo asocijacije je uređeno.

en: Your auto renew membership sign-up has ended and your membership will not be automatically renewed.
hr: Vaša automatska obnova prijave u članstvo je završena, i vaše članstvo se neće automatski obnavljati.

en: Your browser session has expired and we are unable to complete your form submission. We have returned you to the initial step so you can complete and resubmit the form. If you experience continued difficulties, please contact us for assistance.
hr: Vaša sesija je istekla i ne možemo da završimo vaše slanje formulara. Vratili smo vas na početni korak tako d amožete da popunite i ponovo pošaljete svoj formular. Ukoliko i dalje budete imali poteškoća, kontaktirajte nas.

en: Your changes have been saved.
hr: Vaše promjene su spremljene.

en: Your changes in the <em>%1</em> tab have not been saved.
hr: Vaše izmene u kartici <em>%1</em> nisu sačuvane.

en: Your configured editor "TinyMCE" is no longer part of the main CiviCRM download. To continue using it, visit the <a %1>Manage Extensions</a> page to download and install the TinyMCE extension.
hr: Konfigurisani editor "TinyMCE" više nije deo glavnog fajla za preuzimanje CiviCRM-a. Da biste nastavili da ga koristite, posetite stranicu <a %1>Upravljanje proširenjima</a> da biste preuzeli i instalirali proširenje TinyMCE.

en: Your contribution has been submitted to %1 for processing.
hr: Vaša donacija je poslata ka %1 na obradu.

en: Your contribution will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
hr: Vaša donacija neće biti završena dok ne kliknete na dugme <strong>%1</strong>. Na dugme kliknite samo jednom.

en: Your custom field set '%1 ' has been saved.
hr: Vaš set korisničkih/sopstvenih polja je sačuvan

en: Your custom field set '%1' has been added. You can add custom fields now.
hr: Vaš set korisničkih/sopstvenih polja '%1' je dodat. Sada možete dodati korisnička/sopstvena polja.

en: Your database has already been upgraded to CiviCRM %1
hr: Vaša baza je već ažurirana na CiviCRM %1

en: Your database is configured to use the MyISAM database engine. CiviCRM requires InnoDB. You will need to convert any MyISAM tables in your database to InnoDB. Using MyISAM tables will result in data integrity issues.
hr: Vaša baza podataka je konfigurisana da koristi mašinu baze podataka MyISAM. CiviCRM zahteva InnoDB. Biće potrebno da pretvorite sve MyISAM tabele u bazi podataka u InnoDB. Upotreba MyISAM tabela dovela bi do problema sa integritetom podataka.

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The automated upgrade to version %2 can not be run - and the %2 codebase may not be compatible with your database state. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase you were using prior to beginning this upgrade until you resolve this problem.
hr: Baza podataka je označena neočekivanim brojem verzije: %1. Automatizovano ažuriranje na verziju %2 nije moguće pokrenuti – a baza koda %2 možda nije kompatibilna sa stanjem baze podataka. Biće potrebno da odredite ispravnu verziju koja odgovara trenutnom stanju baze podataka. Možda ćete želeti da se vratite na bazu koda koju ste koristili pre početka ovog ažuriranja dok ne rešite ovaj problem.

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The v%2 codebase may not be compatible with your database state.
                You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase
                you were using until you resolve this problem.<br/>OR if this is a manual install from git, you might want to fix civicrm-version.php file.
hr: Baza podataka je označena neočekivanim brojem verzije: %1. v%2 baza koda možda neće biti kompatibilna sa stanjem vaše baze podataka..
                Moraćete da utvrdite ispravnu verziju koja odgovara trenutnom stanju vaše baze podataka. Možda ćete želeti da se vratite na bazu koda
                koju ste koristili dok ne rešite ovaj problem.<br/>ILI ako je ovo ručna instalacija sa git-a, možda ćete želeti da popravite fajl civicrm-version.php.

en: Your database is not configured for version %1
hr: Vaša baza nije podešena za verziju %1

en: Your database settings don't appear to be correct. Please check the <a href='%1'>Database Details</a> below for specific errors.
hr: Podešavanja vaše baze podataka nisu tačna. Molim vas proverite <a href='%1'>Detalji baze podataka</a> ispod da biste videli specifične greške.

en: Your email address has been removed from %1 mailing lists.
hr: Vaša email adresa je uklonjena iz mailing listi %1.

en: Your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
hr: Vaša registracija za događaj bit će potvrđena. Vratite se na glavnu stranicu za registraciju kako biste ispunili podatke o plaćanju.

en: Your extensions cache directory (%1) is not web server writable. Please go to the <a href="%2">path setting page</a> and correct it.<br/>
hr: Direktorij predmemorije proširenja (%1) nije za snimanje web-poslužitelja. Idite na <a href="%2">stranicu za postavljanje puta</a> i ispravite je.<br/>

en: Your extensions directory (%1) is read-only. If you would like to perform downloads or upgrades, then change the file permissions.
hr: Vaš direktorijum za ekstenzije (%1) je podešen samo za čitanje. Ukoliko želite da preuzimate ili ažurirate iz ovog direktorijuma, morate promeniti dozvole za fajlove.

en: Your extensions directory is not set or is not writable. Click <a href='%1'>here</a> to set the extensions directory.
hr: Direktorij proširenja nije postavljen ili se ne može snimiti. Kliknite <a href='%1'>ovdje</a> da biste postavili direktorij proširenja.

en: Your extensions directory is not set.  Click <a href="%1">here</a> to set the extensions directory.
hr: Direktorijum za ekstenzije nije podešen. Kliknite <a href="%1">ovde</a> da podesite direktorijum za ekstenzije.

en: Your extensions directory path points to %1, which is not a directory.  Please check your file system.
hr: Putanja za vaš direktorijum za ekstenzije je usmerena ka %1, koji nije direktorijum. Proverite vaš fajl sistem.

en: Your extensions require database updates. Please <a href="%1">execute the updates</a>.
hr: Vaša proširenja zahtijevaju ažuriranja baze podataka. <a href="%1">Izvršite ažuriranja</a>.

en: Your fundraising total has been updated.
hr: Vaš ukupni iznos prikupljanja sredstava je ažuriran.

en: Your information has been saved.
hr: Informacija je sačuvana.

en: Your initial contribution will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the recurring contribution by visiting the web page link that will be included in your receipt.
hr: Vaša donacija će biti obrađena čim završite sa sledećim korakom potvrde. Bićete u mogućnosti da otkažete periodičnu donaciju tako što ćete posetiti link ka veb stranici koji će biti uključen u emailu sa vašom priznanicom.

en: Your initial membership fee will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the auto-renewal option by visiting the web page link that will be included in your receipt.
hr: Vaša članarina će biti obrađena čim završite sa sledećim korakom potvrde. Bićete u mogućnosti da otkažete automatsko obnavljanje članstva tako što ćete posetiti link ka veb stranici koji će biti uključen u emailu sa vašom priznanicom.

en: Your initial pledge payment has been processed. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by contacting us at %1.
hr: Vaša prva uplata obaveze je obrađena.  Moći ćete da menjate ili otkazujete buduće uplate obaveze kada god želite tako što ćete nas kontaktirati na %1.

en: Your initial pledge payment will be processed when you click &quot;%2&quot; below. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
hr: Zabeležićemo vašu prvu uplatu obaveze kada kliknete na &quot;%2&quot; ispod. Moći ćete da menjate ili otkazujete buduće uplate obaveze kada god želite tako što ćete se ulogovati na vaš nalog ili ukoliko nas kontaktirate na %1.

en: Your mail has been sent.
hr: Email je poslat.

en: Your message thanking the %1 for helping to spread the word. You may include HTML tags to add formatting or links.
hr: Vaša poruka kojom se zahvaljujete %1 što su vest podelili sa svojim prijateljima. Možete da uključite HTML oznake da biste dodali formatiranje ili linkove.

en: Your multiple choice option '%1' has been saved
hr: Vaša opcija sa više izbora '%1' je sačuvana

en: Your new Label Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
hr: Vaš novi format labele pod nazivom <strong>%1</strong> je spremljen.

en: Your new PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
hr: Vaš novi naziv PFD formata <strong>%1</strong> je spremljen.

en: Your new Reminder titled %1 has been saved.
hr: Novi podsjetnik pod nazivom %1 je spremljen.

en: Your organization can use Campaigns to track all constituent interactions related to a particular fund-raising or engagement effort. You can link activities, contributions, event participation, mailings, membership signups, and pledges to a particular campaign.
hr: Vaša organizacija može koristiti kampanje za praćenje svih interakcija onih koji vas podržavaju a povezane su sa specifičnom akcijom prikupljanja sredstava/angažmanom. Možete povezati aktivnosti, učešće, mailinge, prijave u članstvo i obaveze sa određenom kampanjom.

en: Your page requires administrator review before you can begin your fundraising efforts.
hr: Vaša stranica zahtijeva pregled administratora prije nego što započnete prikupljanje sredstava.

en: Your payment information looks incomplete. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
hr: Vaši podaci o plaćanju izgledaju nepotpuno. Vratite se na glavnu stranicu za registraciju kako biste ispunili podatke o plaćanju.

en: Your pending event registration for %1 has expired
    because you did not confirm your registration.
hr: Vaša registracija za događaj na čekanju za %1 je istekla
    jer niste potvrdili registraciju.

en: Your personal campaign page has been approved and is now live.
hr: Vaša osobna stranica kampanje odobrena je i sada je aktivna.

en: Your personal campaign page has been reviewed. There were some issues with the content which prevented us from approving the page. We are sorry for any inconvenience.
hr: Pregledana je vaša osobna stranica kampanje. Bilo je nekih problema sa sadržajem koji su nas spriječili da odobrimo stranicu. Žao nam je zbog neugodnosti.

en: Your profile has not been saved.
hr: Vaš profil nije sačuvan.

en: Your profile is not saved and Account is not created.
hr: Vaš profil nije sačuvan i nalog nije napravljen

en: Your record has been deleted.
hr: Vaš zapis je obrisan.

en: Your recurring contribution has been updated as requested:
hr: Vaša periodična donacija je ažurirana prema zahtevu:

en: Your recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled as requested.
hr: Vaša periodična donacija %1, svakog %2 %3 je otkazana po vašem zahtevu.

en: Your recurring contribution term has ended.
hr: Termin vaše periodične donacije je završen.

en: Your registration for %1 has already been cancelled. No further action is needed.
hr: Vaša registracija za %1 već je otkazana. Nije potrebna nikakva daljnja radnja.

en: Your registration has been processed successfully.
hr: Vaša registracija je uspješno obrađena.

en: Your registration has been submitted.
hr: Vaša registracija je predana.

en: Your registration payment has been submitted to %1 for processing.
hr: Vaša uplata za registraciju predana je %1 fili obradi.

en: Your registration will not be submitted until you click the <strong>Continue</strong> button. Please click the button one time only. If you need to change any details, click the Go Back button below to return to the previous screen.
hr: Vaša registracija neće biti predana dok ne kliknete gumb <strong>Nastavi</strong> . Kliknite na gumb samo jednom. Ako trebate promijeniti neke detalje, kliknite gumb Natrag u nastavku za povratak na prethodni zaslon.

en: Your report has been successfully copied as "%1". You are currently viewing the new copy.
hr: Izvješće je uspješno kopirano kao "%1". Trenutno pregledavate novu kopiju.

en: Your schedule:
hr: Vaš raspored:

en: Your site administrator must also configure a "cron job" (scheduled server task) to run this script.
hr: Administrator web-mjesta također mora konfigurirati "posao cron" (zadatak zakazanog poslužitelja) za pokretanje ove skripte.

en: Your site administrator must configure the scheduled job (Administer > System Settings > Scheduled Jobs) which updates pledge payment statuses and sends the reminders.
hr: Administrator web-mjesta mora konfigurirati zakazani posao (Administriranje > Postavke sustava > Zakazani poslovi) koji ažurira statuse plaćanja zaloga i šalje podsjetnike.

en: Your site administrator will need to setup an instance of the Scheduled Job "Mail Reports" to trigger creation and delivery of each report. When invoked, this job will deliver email to the recipients specified for the report. The report can be attached to the email as a PDF file (default), as a CSV file, or included in HTML format.
hr: Administrator web-mjesta morat će postaviti instancu zakazanog posla "Izvješća o pošti" kako bi pokrenuo stvaranje i isporuku svakog izvješća. Kada se pozove, ovaj će posao isporučiti e-poštu primateljima navedenim za izvješće. Izvješće se može priložiti e-pošti kao PDF datoteka (zadana), kao CSV datoteka ili uključena u HTML format.

en: Your site is currently configured to require double-opt in when users join (subscribe) to Group(s) via a Profile form. In this mode, you need to include an Email field in a Profile BEFORE you can add the Group(s) field. This ensures that an opt-in confirmation email can be sent. Your site administrator can disable double opt-in on the civimail admin settings: <em>%1</em>
hr: Vaš sajt je trenutno konfigurisan tako da zahteva duplu prijavu kada se korisnici pridruže (pretplate) na Grupe putem formulara Profila. U ovom režimu, potrebno je da PRVO obuhvatite polje Email u Profil da biste mogli da dodate polje Grupa(e). To vam omogućava slanje email-a sa potvrdom. Administrator sajta može da isključi duplu prijavu u podešavanjima administratora za civimail: <em>%1</em>

en: Your site may already have profile(s) which were previously created for this purpose, in which case you can re-use them for any number of online contribution pages.
hr: Vaš sajt možda već ima profil(e) kreiran za ovu svrhu, i u tom slučaju ih možete koristiti za bilo koji broj stranica za onlajn donacije

en: Your smart group has been saved as '%1'.
hr: Vaša smart grupa je sačuvana kao '%1'

en: Your subscription request has been submitted for %1. Check your inbox shortly for the confirmation email(s). If you do not see a confirmation email, please check your spam/junk mail folder.
hr: Vaš zahtjev za pretplatu poslan je za %1. Uskoro provjerite ima li u pristigloj pošti e-poruka s potvrdom. Ako ne vidite e-poruku s potvrdom, provjerite mapu neželjene/bezvrijedne pošte.

en: Your subscription to these group(s) is pending confirmation.
hr: Vaša prijava u ovu grupu(e) čeka potvrdu.

en: Your transaction will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
hr: Vaša transakcija neće biti završena dok ne kliknete na dugme <strong>%1</strong>. Na dugme kliknite samo jednom.

en: Your update(s) have been saved.
hr: Vaše izmene su sačuvane.

en: Your updates have been saved.
hr: Vaša ažuriranja su spremljena.

en: Your user record does not have a valid email address and no from addresses have been configured.
hr: Zapis o korisniku nema važeću email adresu i OD adrese nisu konfigurisane.

en: Your username contains invalid characters
hr: Vaše korisničko ime sadrži nedozvoljene karaktere

en: Your username contains invalid characters or is too short
hr: Vaše korisničko ime sadrži nedozvoljene karaktere ili je prekratko

en: Your username is too short
hr: Vaše korisničko ime je prekratko

en: ZIP / Postal Code
hr: Poštanski broj

en: ZIP / Postal Code of the Address
hr: Poštanski broj za adresu

en: ZIP Support Required
hr: Potrebna je ZIP podrška

en: Zhuang, Chuang
hr: Džuanški jezik

en: Zip Code Range
hr: Opseg poštanskog broja

en: Zulu
hr: Zulu jezik

en: [CiviMail Draft]
hr: [CiviMail draft]

en: [Copy id %1]
hr: [Kopija id %1]

en: [your Backdrop root directory]
hr: [vaš Backdrop root direktorijum]

en: [your Drupal root directory]
hr: [vaš Drupal root direktorijum]

en: a Test
hr: test

en: a household
hr: kućanstvo

en: abbreviated month name ('Jan'..'Dec')
hr: skraćeni naziv mjeseca ("Jan".." Dec')

en: access AJAX API
hr: pristup AJAX API

en: access CiviCRM
hr: pristupi CiviCRM-u

en: access CiviCRM backend and API
hr: Pristup backend-u CiviCRMa i API

en: access CiviContribute
hr: pristup CiviContribute

en: access CiviEvent
hr: pristupite CiviEventu

en: access CiviGrant
hr: pristup CiviGrant

en: access CiviMail
hr: pristup CiviMail

en: access CiviMail subscribe/unsubscribe pages
hr: pristup CiviMail stranicama za pretplatu/otkazivanje pretplate

en: access CiviMember
hr: pristup CiviMember

en: access CiviPledge
hr: pristup CiviPledge

en: access CiviReport
hr: pristup CiviReport

en: access Contact Dashboard
hr: Pristup kontrolnoj tabli za kontakte

en: access Report Criteria
hr: pristup kriterijima izvješća

en: access all cases and activities
hr: pristup svim slučajevima i aktivnostima

en: access all custom data
hr: pristup svim sopstvenim korisničkim podacima

en: access contact reference fields
hr: pristup poljima za reference kontakata

en: access deleted contacts
hr: pristup obrisanim kontaktima

en: access my cases and activities
hr: pristupiti mojim slučajevima i aktivnostima

en: access uploaded files
hr: pristup postavljenim fajlovima

en: actual funds transfer amount. total less fees. if processor does not report actual fee during transaction, this is set to total_amount.
hr: stvarni iznos prijenosa sredstava. ukupno manje naknade. ako procesor ne prijavi stvarnu naknadu tijekom transakcije, ovo je postavljeno na total_amount.

en: actual processor fee if known - may be 0.
hr: stvarna naknada za procesor ako je poznata - može biti 0.

en: add
hr: dodaj

en: add a <a href='%1'>New Individual</a>, <a href='%2'>Organization</a> or <a href='%3'>Household</a>
hr: dodajte <a href='%1'>Novog pojedinca</a>, <a href='%2'>Organizaciju</a> ili <a href='%3'>Domaćinstvo</a>

en: add another choice
hr: dodaj još jedan izbor

en: add another profile (bottom of page)
hr: dodaj još jedan profil (dno stranice)

en: add cases
hr: dodajte slučajeve

en: add contact notes
hr: Dodaj beleške o kontaktima

en: add contacts
hr: dodaj kontakte

en: add new
hr: dodaj novo

en: administer CiviCRM
hr: administriraj CiviCRM

en: administer CiviCampaign
hr: administriraj CiviCampaign

en: administer CiviCase
hr: apravljaj sa CiviSlučaj

en: administer Multiple Organizations
hr: administriraj više organizacija

en: administer Reports
hr: administriranje izvješća

en: administer Tagsets
hr: administriraj tagsetove

en: administer dedupe rules
hr: administracija pravila deduplikacije

en: administer payment processors
hr: Administracija procesora uplate

en: administer private reports
hr: administriranje privatnih izvješća

en: administer reserved groups
hr: administracija rezervisanih grupa

en: administer reserved reports
hr: administriranje rezerviranih izvješća

en: administer reserved tags
hr: administracija rezervisanih tagova

en: after
hr: poslje

en: allocated amount of transaction to this entity
hr: alocirani iznos transakcije ovom entitetu

en: amount of transaction
hr: iznos transakcije

en: an individual
hr: osoba

en: an organization
hr: organizacija

en: and
hr: i

en: and a password
hr: i šifru

en: and end date of %1
hr: i datum završetka %1

en: and is ready to use.
hr: i spreman je za upotrebu.

en: anonymously
hr: anonimno

en: another column
hr: drugi stupac

en: another discount set
hr: još jedan set s popustom

en: another soft credit
hr: još jedna zasluga

en: approve mailings
hr: odobravanje slanja pošte

en: arguments that are passed in the url when invoking the instance
hr: argumenti koji se prosljeđuju u URL-u prilikom pozivanja instance

en: array of accepted credit card types
hr: niz prihvaćenih vrsta kreditnih kartica

en: as of
hr: od

en: because no email address on file or communication preferences specify DO NOT EMAIL or Contact is deceased or Primary email address is On Hold
hr: zato što nema zabeleženu email adresu ili je u podešavanjima komunikacije uključeno NE SLATI EMAIL ili je kontakt preminuo/la ili je primarna email adresa na čekanju.

en: because no phone number on file or communication preferences specify DO NOT SMS or Contact is deceased
hr: zato što nema zabeležen broj telefona ili je u podešavanjima komunikacije uključeno NE SLATI SMS ili je kontakt preminuo/la

en: before
hr: prije

en: between %1 and %2
hr: Između %1 i %2

en: but requires administrator review before you can begin promoting your campaign. You will receive an email confirmation shortly which includes a link to return to this page.
hr: ali zahtijeva pregled administratora prije nego što počnete promovirati kampanju. Uskoro ćete dobiti potvrdu e-pošte koja uključuje vezu za povratak na ovu stranicu.

en: by relationship
hr: U relaciji sa

en: cache entered data
hr: predmemorirati unesene podatke

en: cc Email Report Instance To
hr: kopija instance izvješća e-pošte primatelju

en: change
hr: promijeni

en: change membership type
hr: promjena vrste članstva

en: check your spelling
hr: proverite unos

en: civicrm_root is currently set to: <em>!1</em>.
hr: civicrm_root je podešen na: <em>!1</em>.

en: click to add more
hr: kliknite da dodate još

en: client_id cannot be empty for OpenCase - end post processing
hr: client_id ne može biti prazan za OpenCase - kraj naknadne obrade

en: close
hr: zatvori

en: close all manual batches
hr: zatvori sve ručne grupe

en: close own manual batches
hr: zatvori sopstvene ručne grupe

en: close section
hr: zatvori sekciju

en: comma-separated list of email addresses to bcc each time a confirmation is sent
hr: popis adresa e-pošte odvojenih zarezima za bcc svaki put kada se pošalje potvrda

en: comma-separated list of email addresses to cc each time a confirmation is sent
hr: popis adresa e-pošte odvojenih zarezima za kopiju svaki put kada se pošalje potvrda

en: comma-separated list of email addresses to send the report to
hr: popis adresa e-pošte odvojenih zarezima na koje treba poslati izvješće

en: confirmation
hr: potvrda

en: contact does not exist: %1
hr: kontakt ne postoji: %1

en: contactId
hr: ID kontakta

en: contents of the document
hr: Sadržaj dokumenta

en: controls sort order
hr: kontrolira redoslijed sortiranja

en: copy
hr: kopija

[ctx: country]
en: Afghanistan
hr: Afganistan

[ctx: country]
en: Africa West, East, Central and Southern
hr: Zapadna, istočna, centralna i južna Afrika

[ctx: country]
en: Albania
hr: Albanija

[ctx: country]
en: Algeria
hr: Alžir

[ctx: country]
en: America South, Central, North and Caribbean
hr: Južna, središnja, sjeverna Amerika i Karibi

[ctx: country]
en: American Samoa
hr: Američka Samoa

[ctx: country]
en: Andorra
hr: Andora

[ctx: country]
en: Anguilla
hr: Anguila

[ctx: country]
en: Antarctica
hr: Antarktika

[ctx: country]
en: Antigua and Barbuda
hr: Antigua i Barbuda

[ctx: country]
en: Armenia
hr: Armenija

[ctx: country]
en: Asia-Pacific
hr: Azija-Pacifik

[ctx: country]
en: Australia
hr: Australija

[ctx: country]
en: Austria
hr: Austrija

[ctx: country]
en: Azerbaijan
hr: Azerbedžan

[ctx: country]
en: Bahamas
hr: Bahami

[ctx: country]
en: Bahrain
hr: Bahren

[ctx: country]
en: Bangladesh
hr: Bangladeš

[ctx: country]
en: Belarus
hr: Bjelorusija

[ctx: country]
en: Belgium
hr: Belgija

[ctx: country]
en: Bhutan
hr: Butan

[ctx: country]
en: Bolivia
hr: Bolivija

[ctx: country]
en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
hr: Bonaire, Sveti Eustazije i Saba

[ctx: country]
en: Bosnia and Herzegovina
hr: Bosna i Hercegovina

[ctx: country]
en: Botswana
hr: Bocvana

[ctx: country]
en: Bouvet Island
hr: Otok Bouvet

[ctx: country]
en: British Indian Ocean Territory
hr: Britanski Indijskooceanski teritorij

[ctx: country]
en: Brunei Darussalam
hr: Brunej Darussalam

[ctx: country]
en: Bulgaria
hr: Bugarska

[ctx: country]
en: Cambodia
hr: Kambodža

[ctx: country]
en: Cameroon
hr: Kamerun

[ctx: country]
en: Canada
hr: Kanada

[ctx: country]
en: Cape Verde
hr: Zelenortska Republika

[ctx: country]
en: Cayman Islands
hr: Kajmanski otoci

[ctx: country]
en: Central African Republic
hr: Centralnoafrička Republika

[ctx: country]
en: Chad
hr: Čad

[ctx: country]
en: Chile
hr: Čile

[ctx: country]
en: China
hr: Kina

[ctx: country]
en: Christmas Island
hr: Božićni Otok

[ctx: country]
en: Cocos (Keeling) Islands
hr: Kokosov (Keelingov) otok

[ctx: country]
en: Colombia
hr: Kolumbija

[ctx: country]
en: Comoros
hr: Komoros

[ctx: country]
en: Congo, Republic of the
hr: Kongo, Republika

[ctx: country]
en: Congo, The Democratic Republic of the
hr: Kongo, Demokratska Republika

[ctx: country]
en: Cook Islands
hr: Cookovo Otočje

[ctx: country]
en: Costa Rica
hr: Kostarika

[ctx: country]
en: Croatia
hr: Hrvatska

[ctx: country]
en: Cuba
hr: Kuba

[ctx: country]
en: Cyprus
hr: Cipar

[ctx: country]
en: Czech Republic
hr: Češka Republika

[ctx: country]
en: Côte d’Ivoire
hr: Obala Bjelokosti

[ctx: country]
en: Denmark
hr: Danska

[ctx: country]
en: Djibouti
hr: Džibuti

[ctx: country]
en: Dominica
hr: Dominika

[ctx: country]
en: Dominican Republic
hr: Dominikanska Republika

[ctx: country]
en: Ecuador
hr: Ekvador

[ctx: country]
en: Egypt
hr: Egipat

[ctx: country]
en: Equatorial Guinea
hr: Ekvatorijalna Gvineja

[ctx: country]
en: Eritrea
hr: Eritreja

[ctx: country]
en: Estonia
hr: Estonija

[ctx: country]
en: Eswatini
hr: Svazi

[ctx: country]
en: Ethiopia
hr: Etiopija

[ctx: country]
en: Europe and Central Asia
hr: Europa i centralna Azija

[ctx: country]
en: Falkland Islands (Malvinas)
hr: Falklandsko otočje (Malvinas)

[ctx: country]
en: Faroe Islands
hr: Farski otoci

[ctx: country]
en: Fiji
hr: Fidži

[ctx: country]
en: Finland
hr: Finska

[ctx: country]
en: France
hr: Francuska

[ctx: country]
en: French Guiana
hr: Francuska Gvajana

[ctx: country]
en: French Polynesia
hr: Francuska Polinezija

[ctx: country]
en: French Southern Territories
hr: Francuski južni teritoriji

[ctx: country]
en: Gambia
hr: Gambija

[ctx: country]
en: Georgia
hr: Gruzija

[ctx: country]
en: Germany
hr: Njemačka

[ctx: country]
en: Ghana
hr: Gana

[ctx: country]
en: Greece
hr: Grčka

[ctx: country]
en: Greenland
hr: Grenland

[ctx: country]
en: Guadeloupe
hr: Gvadalupa

[ctx: country]
en: Guatemala
hr: Gvatemala

[ctx: country]
en: Guernsey
hr: Gurnsey

[ctx: country]
en: Guinea
hr: Gvineja

[ctx: country]
en: Guinea-Bissau
hr: Gvineja Bisau

[ctx: country]
en: Guyana
hr: Gvajana

[ctx: country]
en: Heard Island and McDonald Islands
hr: Otok Heard i otočje McDonald

[ctx: country]
en: Holy See (Vatican City State)
hr: Vatikan (Vatikanski Grad)

[ctx: country]
en: Hungary
hr: Madžarska

[ctx: country]
en: Iceland
hr: Island

[ctx: country]
en: India
hr: Indija

[ctx: country]
en: Indonesia
hr: Indonezija

[ctx: country]
en: Iran, Islamic Republic of
hr: Iran, Islamska Republika

[ctx: country]
en: Iraq
hr: Irak

[ctx: country]
en: Ireland
hr: Irska

[ctx: country]
en: Isle of Man
hr: Otok Man

[ctx: country]
en: Israel
hr: Izrael

[ctx: country]
en: Italy
hr: Italija

[ctx: country]
en: Jamaica
hr: Jamajka

[ctx: country]
en: Kazakhstan
hr: Kazahstan

[ctx: country]
en: Kenya
hr: Kenija

[ctx: country]
en: Korea, Democratic People's Republic of
hr: Koreja, Demokratska Narodna Republika

[ctx: country]
en: Korea, Republic of
hr: Koreja, Republika

[ctx: country]
en: Kuwait
hr: Kuvajt

[ctx: country]
en: Kyrgyzstan
hr: Kirgistan

[ctx: country]
en: Lao People's Democratic Republic
hr: Laos

[ctx: country]
en: Latvia
hr: Latvija

[ctx: country]
en: Lebanon
hr: Libsnon

[ctx: country]
en: Lesotho
hr: Lesoto

[ctx: country]
en: Liberia
hr: Liberija

[ctx: country]
en: Libya
hr: Libija

[ctx: country]
en: Liechtenstein
hr: Lihtenštajn

[ctx: country]
en: Lithuania
hr: Litva

[ctx: country]
en: Luxembourg
hr: Luksemburg

[ctx: country]
en: Macao
hr: Makao

[ctx: country]
en: Madagascar
hr: Madagaskar

[ctx: country]
en: Malawi
hr: Malavi

[ctx: country]
en: Malaysia
hr: Malezija

[ctx: country]
en: Maldives
hr: Maldivi

[ctx: country]
en: Marshall Islands
hr: Maršalovi otoci

[ctx: country]
en: Martinique
hr: Martinik

[ctx: country]
en: Mauritania
hr: Mauritanija

[ctx: country]
en: Mauritius
hr: Mauricijus

[ctx: country]
en: Mexico
hr: Meksiko

[ctx: country]
en: Micronesia, Federated States of
hr: Mikronezija, Federalne Države

[ctx: country]
en: Middle East and North Africa
hr: Bliski istok i sjeverna Afrika

[ctx: country]
en: Monaco
hr: Monako

[ctx: country]
en: Mongolia
hr: Mongolija

[ctx: country]
en: Montenegro
hr: Crna Gora

[ctx: country]
en: Morocco
hr: Maroko

[ctx: country]
en: Mozambique
hr: Mozambik

[ctx: country]
en: Myanmar
hr: Mjanmar

[ctx: country]
en: Namibia
hr: Namibija

[ctx: country]
en: Netherlands
hr: Nizozemska

[ctx: country]
en: New Caledonia
hr: Nova Kaledonija

[ctx: country]
en: New Zealand
hr: Novi Zeland

[ctx: country]
en: Nicaragua
hr: Nikaragva

[ctx: country]
en: Nigeria
hr: Nigerija

[ctx: country]
en: Norfolk Island
hr: Otok Norfolk

[ctx: country]
en: North Macedonia
hr: Sjeverna Makedonija

[ctx: country]
en: Northern Mariana Islands
hr: Sjevernomarijanski otoci

[ctx: country]
en: Norway
hr: Norveška

[ctx: country]
en: Palestine, State of
hr: Palestina

[ctx: country]
en: Papua New Guinea
hr: Papua Nova Gvineja

[ctx: country]
en: Paraguay
hr: Paragvaj

[ctx: country]
en: Philippines
hr: Filipini

[ctx: country]
en: Pitcairn
hr: Pitcairnovo Otočje

[ctx: country]
en: Poland
hr: Poljska

[ctx: country]
en: Puerto Rico
hr: Portoriko

[ctx: country]
en: Qatar
hr: Katar

[ctx: country]
en: Romania
hr: Rumunjska

[ctx: country]
en: Russian Federation
hr: Ruska Federacija

[ctx: country]
en: Rwanda
hr: Ruanda

[ctx: country]
en: Saint Barthélemy
hr: Sveti Bartolomej

[ctx: country]
en: Saint Helena
hr: Sveta Helena

[ctx: country]
en: Saint Kitts and Nevis
hr: Sveti Kristofor i Nevis

[ctx: country]
en: Saint Lucia
hr: Sveta Lucija

[ctx: country]
en: Saint Martin (French part)
hr: Sveti Martin (Francuski dio)

[ctx: country]
en: Saint Pierre and Miquelon
hr: Sveti Petar i Mikelon

[ctx: country]
en: Saint Vincent and the Grenadines
hr: Sveti Vincent i Grenadini

[ctx: country]
en: Sao Tome and Principe
hr: Sveti Toma i Princip

[ctx: country]
en: Saudi Arabia
hr: Saudijska Arabija

[ctx: country]
en: Serbia
hr: Srbija

[ctx: country]
en: Serbia and Montenegro
hr: Srbija i Crna Gora

[ctx: country]
en: Seychelles
hr: Sejšeli

[ctx: country]
en: Sierra Leone
hr: Sijera Leone

[ctx: country]
en: Singapore
hr: Singapur

[ctx: country]
en: Sint Maarten (Dutch Part)
hr: Sveti Martin (Nizozemski dio)

[ctx: country]
en: Slovakia
hr: Slovačka

[ctx: country]
en: Slovenia
hr: Slovenija

[ctx: country]
en: Solomon Islands
hr: Solomonski otoci

[ctx: country]
en: Somalia
hr: Somalija

[ctx: country]
en: South Africa
hr: Južnoafrička Republika

[ctx: country]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hr: Južna Georgia i Otočje Južni Sandwich

[ctx: country]
en: South Sudan
hr: Južni Sudan

[ctx: country]
en: Spain
hr: Španjolska

[ctx: country]
en: Sri Lanka
hr: Šri Lanka

[ctx: country]
en: Suriname
hr: Surinam

[ctx: country]
en: Svalbard and Jan Mayen
hr: Svalbard i Jan Mayen

[ctx: country]
en: Sweden
hr: Švedska

[ctx: country]
en: Switzerland
hr: Švicarska

[ctx: country]
en: Syrian Arab Republic
hr: Sirijska Arapska Republika

[ctx: country]
en: Taiwan
hr: Tajvan

[ctx: country]
en: Tajikistan
hr: Tadžikistan

[ctx: country]
en: Tanzania, United Republic of
hr: Tanzanija, Ujedinjena Republika

[ctx: country]
en: Thailand
hr: Tajland

[ctx: country]
en: Trinidad and Tobago
hr: Trinidad i Tobago

[ctx: country]
en: Tunisia
hr: Tunis

[ctx: country]
en: Turkey
hr: Turska

[ctx: country]
en: Turks and Caicos Islands
hr: Otoci Turks i Caicos

[ctx: country]
en: Ukraine
hr: Ukrajina

[ctx: country]
en: United Arab Emirates
hr: Ujedinjeni Arapski Emirati

[ctx: country]
en: United Kingdom
hr: Ujedinjeno Kraljevstvo

[ctx: country]
en: United States
hr: Sjedinjene Američke Države

[ctx: country]
en: United States Minor Outlying Islands
hr: Mali udaljeni otoci Sjedinjenih Američkih Država

[ctx: country]
en: Uruguay
hr: Urugvaj

[ctx: country]
en: Viet Nam
hr: Vijetnam

[ctx: country]
en: Virgin Islands, British
hr: Britanski djevičanski otoci

[ctx: country]
en: Virgin Islands, U.S.
hr: Djevičanski otoci, Američki

[ctx: country]
en: Wallis and Futuna
hr: Vallis i Futuna

[ctx: country]
en: Western Sahara
hr: Zapadna Sahara

[ctx: country]
en: Yemen
hr: Jemen

[ctx: country]
en: Zambia
hr: Zambija

[ctx: country]
en: Zimbabwe
hr: Zimbabve

[ctx: country]
en: unassigned
hr: nedodijeljeno

[ctx: country]
en: Åland Islands
hr: Ålandski otoci

en: create mailings
hr: stvaranje skupnih pisama

en: create manual batch
hr: kreiraj ručnu grupu

en: create or administer CiviCRM profiles (i.e. what contact data is collected during user registration and included in My Account) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; CiviCRM Profiles</a>.
hr: Kreirajte i administrirajte CiviCRM profile (npr. koji podaci se prikupljaju tokom registracije korisnika i uključuju u Moj nalog) u <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administracija &raquo; CiviCRM profili</a>.

en: create or administer activity types (e.g. house meeting, intake interview...) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Activity Types</a>.
hr: Kreirajte i administrirajte tipove aktivnosti (npr. interni sastanak, intervju...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administracija &raquo; Tipovi aktivnosti</a>.

en: create or administer custom data fields (e.g. volunteer skills, emergency contact info...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Custom Data</a>.
hr: Kreirajte i administrirajte sopstvena polja sa podacima (npr. veštine volontera, kontakt informacije za hitne slučajeve...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administracija &raquo; sopstvenih podataka</a>.

en: create or administer location types (e.g. home, work, school...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Location Types</a>.
hr: Kreirajte i administrirajte tipove lokacija (npr. kuća, posao, škola...) u <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administracija &raquo; Tipovi lokacija</a>.

en: create or administer relationship types (e.g. household member, board member, spouse...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Relationship Types</a>.
hr: Kreirajte i administrirajte tipove veza (npr. član domaćinstva, član odbora, suprug/a...) <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administracija &raquo; Tipovi veza</a>.

en: create or administer tags (e.g. organizer, foundation, environment...) at <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administer &raquo; Tags</a>.
hr: Kreirajte i administrirajte tagove (npr. organizator/ka, fondacija, okruženje...) u <a href="!1">CiviCRM &raquo; Administracija &raquo; Tagovi</a>.

en: create or manage groups at <a href="!1">Manage Groups</a>.
hr: kreiranje i menadžment grupa u <a href="!1">Menadžment grupa</a>.

en: created
hr: kreiran

en: credit card
hr: kreditna kartica

en: ct=[Individual or Household or Organization] required
    gt=[email_greeting or postal_greeting or addressee] required
    force=[0 or 1] optional-0 update contacts with null value, 1 update all
    limit=Number optional-Limit the number of contacts to update
hr: ct=[Individual or Household or Organization] obavezno
    gt=[email_greeting or postal_greeting or addressee] obavezno
    force=[0 or 1] opcionalno-0 ažuriraj kontakte sa poljem bez vrednosti, 1 ažuriraj sve
    limit=Number opcionalno-Ograniči broj kontakata za ažuriranje

en: currency ISO code (e.g. 'USD')
hr: valutni ISO kod (npr. "USD")

en: currency symbol (e.g. '$')
hr: simbol valute (npr. "$")

en: custom fields
hr: sopstvena polja

en: dashlet title
hr: Naslov komponente kontrolne table

en: date on which this item was submitted to the queue
hr: datum na koji je ova stavka poslana u red čekanja

en: date on which this job becomes available; null if ASAP
hr: datum na koji ovaj posao postaje dostupan; null ako što je prije moguće

en: date on which this job ended.
hr: datum na koji je ovaj posao završio.

en: date on which this job was added.
hr: datum dodavanja ovog posla.

en: date on which this job was removed.
hr: datum na koji je ovaj posao uklonjen.

en: date on which this job was scheduled.
hr: datum na koji je posao zakazan.

en: date on which this job was started.
hr: datum na koji je ovaj posao započet.

en: date transaction occurred
hr: datum kada je došlo do transakcije

en: date when the relationship ended
hr: datum kraja veze

en: date when the relationship started
hr: datum početka veze

en: day
hr: dan

en: day of the month
hr: dan u mesecu

en: day of the month as a decimal number ('1'..'31')
hr: dan u mjesecu kao decimalni broj ("1"." 31')

en: day of the month as a decimal number, 0-padded ('01'..'31')
hr: dan u mjesecu kao decimalni broj, 0-podstavljen ("01"." 31')

en: day of the month as a decimal number, blank-padded (' 1'..'31')
hr: dan u mjesecu kao decimalni broj, prazno podstavljen (' 1'." 31')

en: day of the period
hr: dan razdoblja

en: day of the week
hr: dan u nedelji

en: dd-mon-yy OR dd/mm/yy (25-Dec-98 OR 25/12/98)
hr: dd-mes-gg ILI dd/mm/gg (25-Dec-98 ILI 25/12/98)

en: dd/mm/yyyy (25/12/1998) OR (1/9/2008)
hr: dd/mm/gggg (25/12/1998) ILI (1/9/2008)

en: default organization
hr: podrazumevana organizacija

en: delete
hr: obriši

en: delete activities
hr: obriši aktivnosti

en: delete all manual batches
hr: obriši sve ručne grupe

en: delete contacts
hr: obriši kontakte

en: delete in CiviCase
hr: izbrisati u CiviSlučaj

en: delete in CiviContribute
hr: obriši u CiviContribute

en: delete in CiviEvent
hr: izbrisati u CiviEventu

en: delete in CiviGrant
hr: izbriši u CiviGrantu

en: delete in CiviMail
hr: izbriši u CiviMailu

en: delete in CiviMember
hr: izbriši u CiviMemberu

en: delete in CiviPledge
hr: izbriši u CiviPledgeu

en: delete own manual batches
hr: obriši sopstvene ručne grupe

en: details...
hr: detalji…

en: differentiate between standalone mailings, A/B tests, and A/B final-winner
hr: razlikovati samostalnu poštu, A/B testove i pobjednika A/B finala

en: disabled
hr: isključeno

en: do complex searches based on tags, group membership, location, activities and custom fields at <a href="!1">Advanced Search</a>.
hr: Izvršite kompleksne pretrage zasnovane na tagovima, članstvima u grupama, lokaciji, aktivnostima i sopstvenim/korisničkim poljima koristeći <a href="!1">Napredna pretraga</a>.

en: due
hr: dug

en: duplicate
hr: duplikat

en: e.g. 'Student', 'Senior', 'Honor Society'...
hr: npr. "Student", "Senior", "Honor Society"...

en: e.g. the Contact form's Activity tab listing. Without this ticked, activities that belong to a case are hidden (default behavior). Warning: enabling this option means that all case activities relating to a contact will be listed which could result in users without "access all cases and activities" permission being able to see see the summarized details (date, subject, assignees, status etc.). Such users will still be prevented from managing the case and viewing/editing the activity.
hr: npr. unos kartice Aktivnost obrasca kontakta. Bez toga označenog, aktivnosti koje pripadaju slučaju su skrivene (zadano ponašanje). Upozorenje: omogućavanje ove opcije znači da će biti navedene sve aktivnosti slučaja koje se odnose na kontakt, što bi moglo rezultirati time da korisnici bez dopuštenja "pristupite svim slučajevima i aktivnostima" mogu vidjeti sažete detalje (datum, predmet, primatelji, status itd.). Takvim će korisnicima i dalje biti onemogućeno upravljanje predmetom i pregledavanje/uređivanje aktivnosti.

en: each
hr: svaki

en: edit
hr: uredi

en: edit all contacts
hr: uredi sve kontakte

en: edit all events
hr: uredi sve događaje

en: edit all manual batches
hr: uredi sve ručne grupe

en: edit api keys
hr: uredi api ključeve

en: edit contributions
hr: uredi donacije

en: edit event participants
hr: uređivati sudionike događaja

en: edit grants
hr: uređivanje bespovratnih sredstava

en: edit groups
hr: uredi grupe

en: edit memberships
hr: uređivanje članstva

en: edit message templates
hr: Uredi šablone poruka

en: edit my contact
hr: uredi moj kontakt

en: edit own api keys
hr: uredi svoje api ključeve

en: edit own manual batches
hr: uredi sopstvene ručne grupe

en: edit pledges
hr: uređivanje zaloga

en: edit profile
hr: uredi profil

en: edit system workflow message templates
hr: uredi šablone poruka za sistemski tok rada

en: email
hr: e-pošta

en: email Domain
hr: email domen

en: email Local Part
hr: email lokalni deo

en: empowered by %1
hr: omogućava %1

en: enable CiviCRM blocks at <a href="!1">Administer &raquo; Site Building &raquo; Blocks</a>.
hr: Uključite CiviCRM blokove na <a href="!1">Administracija &raquo; Izgradnja sajta &raquo; Blokovi</a>.

en: end date
hr: datum kraja

en: ended
hr: okončan

en: entityID needs to be set and of type Integer
hr: entityID mora biti podešen i tip mora biti ceo broj

en: events
hr: dogadanja

en: every
hr: svaki

en: expected only one price field to be in price set but multiple are present
hr: očekivano samo jedno polje za cenu u setu cena, ali prisutno je više

en: export all manual batches
hr: izvezi sve ručne grupe

en: export own manual batches
hr: izvezi sopstvene ručne grupe

en: field ID
hr: ID polja

en: field ID needs to be of type Integer for index %1
hr: ID polja mora biti tipa ceo broj za indeks %1

en: file '%1' found
hr: fajl %1 je pronađen

en: file '%1' not found
hr: fajl '%1' nije pronađen

en: find contacts by name, email address, group membership and or tagging at <a href="!1">Find Contacts</a>.
hr: Nađite kontakte po imenu, emailu, članstvu u grupi ili tagovima koristeći <a href="!1">Nađi kontakte</a>.

en: fk to Batch Status options in civicrm_option_values
hr: fk na opcije statusa serije u civicrm_option_values

en: fk to Batch Type options in civicrm_option_values
hr: fk na opcije tipa serije u civicrm_option_values

en: fk to Batch mode options in civicrm_option_values
hr: fk na opcije načina serije u civicrm_option_values

en: fk to Payment Instrument options in civicrm_option_values
hr: fk opcije instrumenta plaćanja u civicrm_option_values

en: flip
hr: preokreni

en: for
hr: za

en: force merge duplicate contacts
hr: nametni spajanje dupliranih kontakata

en: from %1
hr: od %1

en: full month name ('January'..'December')
hr: punomjesečno ime ("siječanj".." Prosinac')

en: geocoding=[1 or 0] required
    parse=[1 or 0] required
    start=[contact ID] optional-begin with this contact ID
    end=[contact ID] optional-process contacts with IDs less than this
    throttle=[1 or 0] optional-1 adds five second sleep
hr: geocoding=[1 or 0] obavezno
    parse=[1 or 0] obavezno
    start=[contact ID] opcionalno-počni sa ovim ID-om kontakta
    end=[contact ID] opcionalno-obradi kontakte sa ID-ovima manjim od ovoga
    throttle=[1 or 0] opcionalno-1 dodaje mirovanje od pet sekundi

en: grants
hr: dotacije

en: greater than
hr: više od

en: greater than or equal to
hr: veće ili jednako

en: has already been assigned to another address. Please select another location for this address.
hr: je već dodeljen drugoj adresi. Izaberite drugu lokaciju za ovu adresu.

en: has been successfully resubscribed.
hr: uspješno je ponovno prijavljen.

en: here
hr: ovde

en: hide child groups
hr: sakrij podređene grupe

en: hide field or section
hr: sakrij poje ili sekciju

en: hour | hours
hr[0]: sat
hr[1]: sata
hr[2]: sati

en: hour in 12-hour format, 0-padded ('01'..'12')
hr: sat u 12-satnom formatu, 0-podstavljen ("01"." 12')

en: hour in 12-hour format, blank-padded (' 1'..'12')
hr: sat u 12-satnom formatu, prazno podstavljen (' 1'..' 12')

en: hour in 24-hour format, 0-padded ('00'..'23')
hr: sat u 24-satnom formatu, 0-podstavljen ("00"." 23')

en: hour in 24-hour format, blank-padded (' 0'..'23')
hr: sat u 24-satnom formatu, prazno podstavljen (' 0'.' 23')

en: iCalendar feed for current and future public events
hr: iCalendar feed za trenutne i buduće javne događaje

en: iCalendar feed for current and future public events.
hr: iCalendar feed za trenutne i buduće javne događaje.

en: iCalendar feed for this event.
hr: iCalendar feed za ovaj događaj.

en: iCalendar is a standard format for representing information about calendaring and scheduling. CiviEvent allows you to output your current and upcoming 'public' events in the iCalendar format - so this information can be shared with other iCalendar-enabled applications.
hr: iCalendar je standardni format za predstavljanje informacija o kalendaru i rasporedu. CiviEvent vam omogućuje ispis vaših trenutnih i nadolazećih ‘javnih’ događaja u formatu iCalendar - tako da se ove informacije mogu dijeliti s drugim aplikacijama koje podržavaju iCalendar.

en: id of the first contact
hr: id prvog kontakta

en: id of the second contact
hr: id drugog kontakta

en: if Tell Friend is enable, Maximum recipients limit should be greater than zero.
hr: ako je omogućio Tell Friend, maksimalno ograničenje primatelja trebalo bi biti veće od nule.

en: if Tell Friend is enabled, Maximum recipients limit should be greater than zero.
hr: ako je omogućeno Tell Friend, maksimalno ograničenje primatelja trebalo bi biti veće od nule.

en: if other amounts allowed, user can configure maximum allowed.
hr: Ukoliko su ostali iznosi dozvoljeni, korisnici mogu konfigurisati maksimum.

en: if other amounts allowed, user can configure minimum allowed.
hr: Ukoliko su ostali iznosi dozvoljeni, korisnici mogu konfigurisati minimum.

en: if true - allows the user to register multiple participants for event
hr: ako je istina - omogućuje korisniku registraciju više sudionika za događaj

en: if true - allows the user to register multiple registrations from same email address.
hr: ako je istina - omogućuje korisniku registraciju višestrukih registracija s iste adrese e-pošte.

en: if true - allows the user to send payment directly to the org later
hr: ako je istina - omogućuje korisniku da kasnije pošalje plaćanje izravno organizaciji

en: if true than billing block is required this event
hr: ako je istinito, ovaj događaj je potreban blok naplate

en: if true, receipt is automatically emailed to contact on success
hr: Ukoliko je uključeno, priznanica se automatski šalje kontaktu po uspešnoj transakciji.

en: if you are searching by Contact name, check your spelling
hr: ako pretražujete prema nazivu kontakta, provjerite pravopis

en: if you are searching by client name, check your spelling
hr: ako tražite po imenu klijenta, provjerite pravopis

en: if you are searching by contributor name, check your spelling
hr: Ukoliko pretražujete po imenu donatora, proverite kako ste ispisali ime

en: if you are searching by member name, check your spelling
hr: ako pretražujete po imenu člana, provjerite pravopis

en: if you are searching by participant name, check your spelling
hr: ako tražite po imenu sudionika, provjerite pravopis

en: if you are searching by respondent name, check your spelling
hr: Ukoliko pretražujete po imenu anketirane osobe, proverite vaš unos

en: if you are searching within a Group or for Tagged contacts, try 'any group' or 'any tag'
hr: Ukoliko pretražujete u grupi ili među tagovanim kontaktima, pokušajte sa podešavanjima 'bilo koja grupa' i 'bilo koji tag'

en: if you are searching within a date or amount range, try a wider range of values
hr: ako tražite unutar raspona datuma ili iznosa, pokušajte proširiti raspon traženih vrijednosti

en: if you are searching within a date range, try a wider range of values
hr: ako tražite unutar datumskog raspona, pokušajte sa širim rasponom vrijednosti

en: import SQL datasource
hr: uvezi SQL izvor podataka

en: import contacts
hr: Import kontakata

en: import contacts from other sources at <a href="!1">Import Contacts</a>.
hr: import kontakata iz drugih izvora na <a href="!1">Import kontakata</a>.

en: in
hr: u

en: installments
hr: rate

en: installments of
hr: rate od

en: installments.
hr: rate.

en: instanceId=[ID of report instance] required
    format=[csv or print] optional-output CSV or print-friendly HTML, else PDF
hr: instanceId=[ID of report instance] obavezno
    format=[csv or print] opcionalno-generiši CSV ili HTML za štampanje, inače PDF

en: interview campaign contacts
hr: Invervjuiši kontakte kampanje

en: is a numeric field
hr: je brojčano polje

en: is partial payment enabled for this event
hr: je omogućeno djelomično plaćanje za ovaj događaj

en: is the relationship active ?
hr: Da li je veza aktivna?

en: is...
hr: je...

en: less than
hr: manje od

en: less than or equal to
hr: manje ili jednako

en: lifetime
hr: životni vek

en: limit=Number optional-Limit the number of smart groups rebuild
hr: limit=Number opcionalno-Ograniči broj smart grupa koje se ponovo prave

en: live
hr: u živo

en: loading
hr: učitavanje

en: localized Name of Contact Type.
hr: Lokalizovano ime tipa kontakta.

en: localized label for display of this status type
hr: lokalizirana oznaka za prikaz ove vrste statusa

en: lowercase ante/post meridiem ('am', 'pm')
hr: malo slovo ante/post meridiem ('am', 'pm')

en: mail()
hr: pošta()

en: make online contributions
hr: onlajn donacije

en: make sure you have enough privileges in the access control system
hr: potvrdite da imate potrebne dozvole za pristup sistemu kontrole

en: manage campaign
hr: menadžment kampanje

en: manage event profiles
hr: upravljanje profilima događaja

en: manage tags
hr: menadžment tagova

en: match
hr: poklopi

en: member since
hr: član od

en: membership periods
hr: razdoblja članstva

[ctx: menu]
en: ACL
hr: KontrolaPristupa

[ctx: menu]
en: ACL Roles
hr: Kontrola pristupa - uloge

[ctx: menu]
en: About CiviCRM
hr: O CiviCRM

[ctx: menu]
en: Accepted Credit Cards
hr: Prihvaćene kreditne kartice

[ctx: menu]
en: Access Control
hr: Kontrola pristupa

[ctx: menu]
en: Accounting Batch
hr: Računovodstvena serija

[ctx: menu]
en: Accounting Batch Export
hr: Izvoz računovodstvene serije

[ctx: menu]
en: Accounting Batches
hr: Računovodstvene serije

[ctx: menu]
en: Activities
hr: Aktivnosti

[ctx: menu]
en: Activity Dashlet
hr: Aktivnosti widget

[ctx: menu]
en: Activity Details
hr: Detalji aktivnosti

[ctx: menu]
en: Activity Summary
hr: Sažetak aktivnosti

[ctx: menu]
en: Activity Types
hr: Tipovi aktivnosti

[ctx: menu]
en: Activity View
hr: Pregled aktivnosti

[ctx: menu]
en: Add Field
hr: Dodaj polje

[ctx: menu]
en: Add Products to This Page
hr: Dodaj proizvode na ovu stranicu

[ctx: menu]
en: Add User
hr: Dodaj korisnika

[ctx: menu]
en: Additional Info
hr: Dodatne informacije

[ctx: menu]
en: AdditionalInfo Form
hr: DodatneInformacije forma

[ctx: menu]
en: Address Settings
hr: Postavke adrese

[ctx: menu]
en: Addressee Formats
hr: Adresanti formati

[ctx: menu]
en: Administer
hr: Upravljanje

[ctx: menu]
en: Administer CiviCRM
hr: CiviCRM Administracija

[ctx: menu]
en: Administration Console
hr: Upravljačka konzola

[ctx: menu]
en: Advanced Search
hr: Napredno pretraživanje

[ctx: menu]
en: All Cases
hr: Svi spisi

[ctx: menu]
en: All Cases Dashlet
hr: Svi Spisi widget

[ctx: menu]
en: All Reports
hr: Svi izvještaji

[ctx: menu]
en: Approve Mailing
hr: Odobri skupni email

[ctx: menu]
en: Archived Mailings
hr: Arhivirani skupni emailovi

[ctx: menu]
en: Ask a question
hr: Postavi pitanje

[ctx: menu]
en: Assign Users to ACL Roles
hr: Dodjeli korisniku ulogu za kontrolu pristupa

[ctx: menu]
en: Assign to Another Client
hr: Dodijeli drugom klijentu

[ctx: menu]
en: Attendee List
hr: Popis sudionika

[ctx: menu]
en: Badge Layout
hr: Izgled značke

[ctx: menu]
en: Batch Data Entry
hr: Skupni unos podataka

[ctx: menu]
en: Batch Merge Duplicate Contacts
hr: Skupno spajanje duplikata kontakata

[ctx: menu]
en: Bookkeeping Transactions
hr: Knjigovodstvene transakcije

[ctx: menu]
en: Bounce Report for mailings
hr: Izvješće o odbijanju za e-mailova

[ctx: menu]
en: Browse Uploaded files
hr: Pregled uploadanih datoteka

[ctx: menu]
en: CMS Database Integration
hr: Integracija CMS sustavom

[ctx: menu]
en: Campaign Dashboard
hr: Upravljačka ploča kampanje

[ctx: menu]
en: Campaign Reports
hr: Izvješća o kampanjama

[ctx: menu]
en: Campaign Status
hr: Status kampanje

[ctx: menu]
en: Campaign Types
hr: Tipovi kampanja

[ctx: menu]
en: Campaigns
hr: Kampanje

[ctx: menu]
en: Cancel Subscription
hr: Otkaži pretplatu

[ctx: menu]
en: Case
hr: Spis

[ctx: menu]
en: Case Activity
hr: Aktivnosti na spisu

[ctx: menu]
en: Case Activity Audit
hr: Aktivnosti na spisu - revizija

[ctx: menu]
en: Case Custom Set
hr: Spis prilagođeni set

[ctx: menu]
en: Case Dashboard Dashlet
hr: Spis kontrolna ploča widget

[ctx: menu]
en: Case Dashlet
hr: Spis widget

[ctx: menu]
en: Case Details
hr: Detalji spisa

[ctx: menu]
en: Case Reports
hr: Izvješće o slučajevima

[ctx: menu]
en: Case Statuses
hr: Statusi spisa

[ctx: menu]
en: Case Types
hr: Tipovi spisa

[ctx: menu]
en: Cases
hr: Spisi

[ctx: menu]
en: Change Registration Selections
hr: Promjena odabira registracije

[ctx: menu]
en: CiviCRM Home
hr: Početna

[ctx: menu]
en: CiviCRM News
hr: CiviCRM Novosti

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Create
hr: CiviCRM profil kreiraj

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Fields
hr: CiviCRM polja profila

[ctx: menu]
en: CiviCRM Reports
hr: CiviCRM Izvještaji

[ctx: menu]
en: CiviCRM Resources
hr: CiviCRM Resursi

[ctx: menu]
en: CiviCampaign Component Settings
hr: CiviKampanja postavke komponenti

[ctx: menu]
en: CiviCase
hr: CiviSpis

[ctx: menu]
en: CiviCase Dashboard
hr: Spis upravljačka ploča

[ctx: menu]
en: CiviCase Settings
hr: CiviSpis postavke

[ctx: menu]
en: CiviContribute
hr: CiviDonacije

[ctx: menu]
en: CiviContribute Component Settings
hr: CiviDonacije postavke

[ctx: menu]
en: CiviContribute Dashboard
hr: Donacije upravljačka ploča

[ctx: menu]
en: CiviEvent
hr: CiviDogađaj

[ctx: menu]
en: CiviEvent Component Settings
hr: Događaji komponenta postavke

[ctx: menu]
en: CiviEvent Dashboard
hr: Događaji upravljačka ploča

[ctx: menu]
en: CiviMail
hr: CiviEmail

[ctx: menu]
en: CiviMail Component Settings
hr: Email komponenta postavke

[ctx: menu]
en: CiviMember
hr: CiviČlanstvo

[ctx: menu]
en: CiviMember Component Settings
hr: Članstvo komponenta postavke

[ctx: menu]
en: CiviMember Dashboard
hr: Članstvo upravljačka ploča

[ctx: menu]
en: CiviPledge Dashboard
hr: Obveze upravljačka ploča

[ctx: menu]
en: CiviReport
hr: Izvještaji

[ctx: menu]
en: Cleanup Caches and Update Paths
hr: Počisti priručnu memoriju i osvježi putanje

[ctx: menu]
en: Closed Batches
hr: Zatvorene serije

[ctx: menu]
en: Communication Style Options
hr: Mogućnosti stila komunikacije

[ctx: menu]
en: Communications
hr: Komunikacije

[ctx: menu]
en: Components
hr: Komponente

[ctx: menu]
en: Conduct Survey
hr: Provedi istraživanje

[ctx: menu]
en: Conference Slot Labels
hr: Oznake slotova konferencije

[ctx: menu]
en: Conference Slots
hr: Slotovi konferencije

[ctx: menu]
en: Configuration Checklist
hr: Checklista za podešavanje

[ctx: menu]
en: Configure Custom Set
hr: Konfiguriraj vlastiti set

[ctx: menu]
en: Configure Survey
hr: Podesi anketu

[ctx: menu]
en: Configure Widget
hr: Podesi widget

[ctx: menu]
en: Confirm
hr: Potvrdi

[ctx: menu]
en: Confirm Event Registration
hr: Potvrdi registraciju za događaj

[ctx: menu]
en: Confirm dates
hr: Potvrdite datume

[ctx: menu]
en: Constituent Detail
hr: Član detaljno

[ctx: menu]
en: Constituent Summary
hr: Članstvo sumarno

[ctx: menu]
en: Contact Dashboard
hr: Kontakti upravljačka ploča

[ctx: menu]
en: Contact Reports
hr: Kontakt izvješća

[ctx: menu]
en: Contact Summary
hr: Kontakt opći pregled

[ctx: menu]
en: Contact Types
hr: Tipovi kontakata

[ctx: menu]
en: Contacts
hr: Kontakti

[ctx: menu]
en: Contribution Aggregate by Relationship
hr: Zbirni doprinos po odnosu

[ctx: menu]
en: Contribution Amounts
hr: Donacije iznosi

[ctx: menu]
en: Contribution Details
hr: Detalji doprinosa

[ctx: menu]
en: Contribution Reports
hr: Izvješća o doprinosima

[ctx: menu]
en: Contribution Summary
hr: Donacija sažetak

[ctx: menu]
en: Contribution Summary - Chart View
hr: Donacije sumarno - grafički prikaz

[ctx: menu]
en: Contribution Task
hr: Zadača doprinosa

[ctx: menu]
en: Contribution and Membership Details
hr: Pojedinosti o doprinosu i članstvu

[ctx: menu]
en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
hr: Pojedinosti o doprinosu za bilo koju vrstu doprinosa, plus povezane informacije o članstvu za doprinose koji se plaćaju za članstvo.

[ctx: menu]
en: Contributions
hr: Donacije

[ctx: menu]
en: Contributions by Household
hr: Donacije po kućanstvima

[ctx: menu]
en: Contributions by Organization
hr: Donacije po organizaciji

[ctx: menu]
en: Create New Report from Template
hr: Stvorite novo izvješće iz predloška

[ctx: menu]
en: Current Employers
hr: Trenutni poslodavci

[ctx: menu]
en: Current and Upcoming Events
hr: Trenutni i nadolazeći događaji

[ctx: menu]
en: Custom Data
hr: Korisnički podaci

[ctx: menu]
en: Custom Data Fields
hr: Prilagođena polja

[ctx: menu]
en: Custom Field - Add
hr: Prilagođeno polje - dodaj

[ctx: menu]
en: Custom Field - Edit
hr: Prilagođeno polje - uredi

[ctx: menu]
en: Custom Field - Move
hr: Prilagođeno polje - pomakni

[ctx: menu]
en: Custom Field - Options
hr: Prilagođeno polje - opcije

[ctx: menu]
en: Custom Field Preview
hr: Pregled prilagođenih polja

[ctx: menu]
en: Custom Fields
hr: Korisnička polja

[ctx: menu]
en: Custom Searches
hr: Prilagođena pretraživanja

[ctx: menu]
en: Customize Data and Screens
hr: Prilagođavanje podataka i ekrana

[ctx: menu]
en: Dashboard
hr: Upravljačka ploča

[ctx: menu]
en: Database Upgrades
hr: Upgrade baze podataka

[ctx: menu]
en: Date Formats
hr: Formati datuma

[ctx: menu]
en: Date Preferences
hr: Postavke datuma

[ctx: menu]
en: Debugging and Error Handling
hr: Otkrivanje i upravljanje greškama

[ctx: menu]
en: Dedupe Exceptions
hr: Razdvoji izuzetke duplikata

[ctx: menu]
en: Delete Contact
hr: Obriši kontakt

[ctx: menu]
en: Delete Custom Field
hr: Obriši prilagođena polja

[ctx: menu]
en: Delete Custom Set
hr: Obriši prilagođeni set

[ctx: menu]
en: Delete File
hr: Obriši datoteku

[ctx: menu]
en: Delete Survey
hr: Obriši anketu

[ctx: menu]
en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
hr: Detaljno izvješće za anketiranje, telefonsko bankarstvo, popise ili druga istraživanja.

[ctx: menu]
en: Developer
hr: Programer

[ctx: menu]
en: Developer Docs
hr: Dokumenti za programere

[ctx: menu]
en: Directories
hr: Mape

[ctx: menu]
en: Display Preferences
hr: Postavke prikaza

[ctx: menu]
en: Display clicks from each mailing
hr: Prikaz klikova iz svake poruke

[ctx: menu]
en: Display contacts who opened emails from a mailing
hr: Prikaz kontakata koji su otvorili e-poštu iz maila

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
hr: Prikazuje detaljan popis doprinosa grupiran po kućanstvu koji uključuje doprinose članova kućanstva.

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
hr: Prikazuje detaljan popis doprinosa grupiran po organizaciji, koji uključuje doprinose koje su dali zaposlenici za organizaciju.

[ctx: menu]
en: Documentation
hr: Dokumentacija

[ctx: menu]
en: Download Errors
hr: Greške pri preuzimanju

[ctx: menu]
en: Draft and Unscheduled Mailings
hr: Skice i neraspoređeni skupni emailovi

[ctx: menu]
en: Dropdown Options
hr: Opcije padajućeg izbornika

[ctx: menu]
en: Edit Field
hr: Uredi polje

[ctx: menu]
en: Edit Related Contact
hr: Uredi povezani kontakt

[ctx: menu]
en: Email
hr: E-mail

[ctx: menu]
en: Email Greeting Formats
hr: E-mail formati pozdrava

[ctx: menu]
en: Email Invoice
hr: E-mail račun

[ctx: menu]
en: Email a Contact
hr: Email Kontakt

[ctx: menu]
en: Email address verified
hr: Email adresa potvrđena

[ctx: menu]
en: Enable CiviCRM Components
hr: Uključi CiviCRM komponente

[ctx: menu]
en: Encounter Medium
hr: Kanal kontakta

[ctx: menu]
en: Encounter Mediums
hr: Susret s medijima

[ctx: menu]
en: Engagement Index
hr: Indeks uključenja

[ctx: menu]
en: Event Fees
hr: Naknade za događaj

[ctx: menu]
en: Event Income Details
hr: Pojedinosti o prihodu događaja

[ctx: menu]
en: Event Income Summary
hr: Sažetak prihoda događaja

[ctx: menu]
en: Event Info and Settings
hr: Događaji informacije i postavke

[ctx: menu]
en: Event Information
hr: Informacije o događaju

[ctx: menu]
en: Event Location
hr: Lokacija događaja

[ctx: menu]
en: Event Name Badge Layouts
hr: Izgledi znački naziva događaja

[ctx: menu]
en: Event Online Registration
hr: Online registracija na događaj

[ctx: menu]
en: Event Participants List
hr: Lista sudionika događaja

[ctx: menu]
en: Event Registration
hr: Registracija događaja

[ctx: menu]
en: Event Reports
hr: Izvješća o događajima

[ctx: menu]
en: Event Templates
hr: Predlošci događaja

[ctx: menu]
en: Event Types
hr: Tipovi događaja

[ctx: menu]
en: Events
hr: Događaji

[ctx: menu]
en: Export
hr: Izvoz

[ctx: menu]
en: Export Contacts
hr: Izvoz kontakata

[ctx: menu]
en: Exported Batches
hr: Izvezene serije

[ctx: menu]
en: Extensions
hr: Ekstenzije

[ctx: menu]
en: FROM Email Addresses
hr: OD email adresa

[ctx: menu]
en: Fake Error
hr: Lažna pogreška

[ctx: menu]
en: File on Case
hr: Sois na slučaju

[ctx: menu]
en: Financial Accounts
hr: Financijsku računi

[ctx: menu]
en: Financial Type Accounts
hr: Financijske vrste računa

[ctx: menu]
en: Financial Types
hr: Financijske vrste

[ctx: menu]
en: Find Activities
hr: Pronađi aktivnosti

[ctx: menu]
en: Find Cases
hr: Pronađi spise

[ctx: menu]
en: Find Contacts
hr: Pronađi kontakte

[ctx: menu]
en: Find Contributions
hr: Nađi donacije

[ctx: menu]
en: Find Mailings
hr: Pronađi skupne emailove

[ctx: menu]
en: Find Mass SMS
hr: Pronađi skupni SMS

[ctx: menu]
en: Find Memberships
hr: Pronađi članstva

[ctx: menu]
en: Find Participants
hr: Pronađi sudionike

[ctx: menu]
en: Find Pledges
hr: Pronađi Obveze

[ctx: menu]
en: Find and Merge Duplicate Contacts
hr: Pronađi i spoji duple kontakte

[ctx: menu]
en: Forward Mailing
hr: Proslijedi skupni email

[ctx: menu]
en: From Email Addresses
hr: Od Email adrese

[ctx: menu]
en: Full-text Search
hr: Pretraživanje sadržaja teksta

[ctx: menu]
en: GOTV (Track Voters)
hr: Poticanje i praćenje glasača

[ctx: menu]
en: GOTV (Voter Tracking)
hr: Poticanje i praćenje glasača

[ctx: menu]
en: Gender Options
hr: Opcije spola

[ctx: menu]
en: Get Image File
hr: Uzmi datoteku slike

[ctx: menu]
en: Get expert help
hr: Zatraži pomoć stručnjaka

[ctx: menu]
en: Get started
hr: Započnite

[ctx: menu]
en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
hr: S obzirom na dva datumska raspona, prikazuje kontakte koji su dali doprinos u oba datumska raspona s iznosom doprinosa u svakom i postotkom povećanja/smanjenja.

[ctx: menu]
en: Gives relationship details between two contacts
hr: Detalji o odnosu između dva kontakta

[ctx: menu]
en: Grant Types
hr: Tipovi Dodjela sredstava

[ctx: menu]
en: Group Members
hr: Članovi grupe

[ctx: menu]
en: Groups
hr: Grupe

[ctx: menu]
en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc.
hr: Grupira i zbroj doprinosa prema kriterijima uključujući kontakt, vremensko razdoblje, vrstu doprinosa, lokaciju suradnika itd.

[ctx: menu]
en: Headers, Footers, and Automated Messages
hr: Zaglavlje, podnožje i automatske poruke

[ctx: menu]
en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
hr: Pomaže vam da analizirate prihod generiran događajem. Izvješće može sadržavati detalje prema vrsti sudionika, statusu i načinu plaćanja.

[ctx: menu]
en: Home
hr: Početna

[ctx: menu]
en: Import
hr: Uvoz

[ctx: menu]
en: Import Activities
hr: Uvoz aktivnosti

[ctx: menu]
en: Import Contacts
hr: Uvoz kontakata

[ctx: menu]
en: Import Contributions
hr: Import donacija

[ctx: menu]
en: Import Custom Data
hr: Uvoz prilagođenih podataka

[ctx: menu]
en: Import Memberships
hr: Uvezi članstva

[ctx: menu]
en: Import Multi-value Custom Data
hr: Uvoz prilagođenih podataka s više vrijednosti

[ctx: menu]
en: Import Participants
hr: Uvoz sudionika

[ctx: menu]
en: Import results
hr: Uvoz rezultata

[ctx: menu]
en: Import/Export Mappings
hr: Uvoz/Izvoz mapiranja

[ctx: menu]
en: Include Profiles
hr: Uključi profile

[ctx: menu]
en: Individual Prefixes (Ms, Mr...)
hr: Osobni prefiksi (Gđa, Gdin...)

[ctx: menu]
en: Individual Suffixes (Jr, Sr...)
hr: Osobni sufiksi (jr, pl.)

[ctx: menu]
en: Insert CiviCRM Content
hr: Umetnite CiviCRM sadržaj

[ctx: menu]
en: Instant Messenger Services
hr: Instant Messenger usluge

[ctx: menu]
en: Interview Respondents
hr: Interview sa sudionicima

[ctx: menu]
en: Join CiviCRM
hr: Pridruži se CiviCRM

[ctx: menu]
en: LYBUNT (last year but not this year)
hr: LYBUNT (prošle godine, ali ne ove godine)

[ctx: menu]
en: Label Formats
hr: Formati oznaka

[ctx: menu]
en: Languages, Currency, Locations
hr: Jezici, valuta, lokacije

[ctx: menu]
en: Lapsed Memberships
hr: Istekla članstva

[ctx: menu]
en: Last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
hr: Prošle Godine Ali Ne Ove Godine - pregled članova koji su bili donatori prošle godine ali nisu doniral sredstva tijekom vremenskog perioda kojeg Vi definirate.

[ctx: menu]
en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
hr: Navedite povijest donacija kontakta, grupiranu po godinama, zajedno s doprinosima koji se pripisuju bilo kojem kontaktu povezanom s kontaktom.

[ctx: menu]
en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
hr: Popis zaloga uključujući založeni iznos, status zaloga, sljedeći datum plaćanja, dugovanje, ukupni plaćeni iznos itd.

[ctx: menu]
en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
hr: Navodi specifične doprinose prema kriterijima uključujući kontakt, vremensko razdoblje, vrstu doprinosa, lokaciju suradnika itd. Sažeto izvješće o doprinosu ukazuje na ovo izvješće radi pojedinosti o doprinosu.

[ctx: menu]
en: Localization
hr: Lokalizacija

[ctx: menu]
en: Location Types (Home, Work...)
hr: Tipovi lokacija (kuća, posao...)

[ctx: menu]
en: Log out
hr: Odjava

[ctx: menu]
en: Mail Accounts
hr: Email računi

[ctx: menu]
en: Mail Bounces
hr: Odbijanje e-mailova

[ctx: menu]
en: Mail Clickthroughs
hr: Klikovi na e-poštu

[ctx: menu]
en: Mail Opened
hr: E-mail je otvoren

[ctx: menu]
en: Mailer Settings
hr: Postavke slanja emailova

[ctx: menu]
en: Mailing Details
hr: Detalji slanja e-mailova

[ctx: menu]
en: Mailing Event
hr: Skupni email događaj

[ctx: menu]
en: Mailing Report
hr: Izvještaj o skupnom emailu

[ctx: menu]
en: Mailing Reports
hr: Izvješća o E-mailovim

[ctx: menu]
en: Mailing Summary
hr: Sažetak E-mailanja

[ctx: menu]
en: Mailings
hr: Skupni emailovi

[ctx: menu]
en: Manage A/B Tests
hr: Upravljanje A/B testovima

[ctx: menu]
en: Manage ACLs
hr: Upravljanje kontrolom pristupa

[ctx: menu]
en: Manage Contribution Pages
hr: Upravljanje stranicama donacija

[ctx: menu]
en: Manage Custom Searches
hr: Upravljanje prilagođenim pretraživanjima

[ctx: menu]
en: Manage Events
hr: Upravljanje događajima

[ctx: menu]
en: Manage Extensions
hr: Upravljanje proširenjima

[ctx: menu]
en: Manage Groups
hr: Upravljanje grupama

[ctx: menu]
en: Manage Premiums
hr: Upravljanje dodatcima

[ctx: menu]
en: Manage Price Sets
hr: Upravljanje setovima cijena

[ctx: menu]
en: Manage Tags
hr: Upravljanje oznakama

[ctx: menu]
en: Manage Templates
hr: Upravljanje predlošcima

[ctx: menu]
en: Map Event Location
hr: Lokacija događaja karta

[ctx: menu]
en: Map Location(s)
hr: Lokacije na mapi

[ctx: menu]
en: Mapping and Geocoding
hr: Kartografija i geokodiranje

[ctx: menu]
en: Membership Details
hr: Podaci o članstvu

[ctx: menu]
en: Membership Recurring Contributions
hr: Članski periodični doprinosi

[ctx: menu]
en: Membership Reports
hr: Izvješća o članstvu

[ctx: menu]
en: Membership Section
hr: Članska sekcija

[ctx: menu]
en: Membership Status Rules
hr: Pravila statusa članstva

[ctx: menu]
en: Membership Summary
hr: Sažetak članstva

[ctx: menu]
en: Membership Types
hr: Tipovi članstva

[ctx: menu]
en: Memberships
hr: Članstva

[ctx: menu]
en: Merge Contact
hr: Spoji kontakte

[ctx: menu]
en: Merge Tags
hr: Spoji oznake

[ctx: menu]
en: Message Templates
hr: Predlošci poruka

[ctx: menu]
en: Misc (Undelete, PDFs, Limits, Logging, etc.)
hr: Razno (Vrati, PDF, limiti, prijave…)

[ctx: menu]
en: Mobile Phone Providers
hr: Pružatelji usluga mobilne telefonije

[ctx: menu]
en: Multi Site Settings
hr: Postavke za više-poslužitelja

[ctx: menu]
en: My Cases
hr: Moji spisi

[ctx: menu]
en: My Reports
hr: Moji izvještaji

[ctx: menu]
en: Navigation Menu
hr: Navigacijski izbornik

[ctx: menu]
en: New A/B Test
hr: Novi A/B test

[ctx: menu]
en: New Activity
hr: Nova aktivnost

[ctx: menu]
en: New Batch
hr: Nova serija

[ctx: menu]
en: New Campaign
hr: Nova kampanja

[ctx: menu]
en: New Case
hr: Novi spis

[ctx: menu]
en: New CiviCRM Profile
hr: Novi CiviCRM profil

[ctx: menu]
en: New Contact
hr: Novi kontakt

[ctx: menu]
en: New Contribution
hr: Nova donacija

[ctx: menu]
en: New Contribution Page
hr: Nova stranica donacija

[ctx: menu]
en: New Email
hr: Novi email

[ctx: menu]
en: New Event
hr: Novi Događaj

[ctx: menu]
en: New Group
hr: Nova grupa

[ctx: menu]
en: New Household
hr: Novo kućanstvo

[ctx: menu]
en: New Individual
hr: Nova osoba

[ctx: menu]
en: New Mailing
hr: Novi skupni email

[ctx: menu]
en: New Mass SMS
hr: Novi masovni SMS

[ctx: menu]
en: New Membership
hr: Novo članstvo

[ctx: menu]
en: New Organization
hr: Nova organizacija

[ctx: menu]
en: New Payment
hr: Novo plaćanje

[ctx: menu]
en: New Petition
hr: Nova peticija

[ctx: menu]
en: New Pledge
hr: Nova Obveza

[ctx: menu]
en: New Price Set
hr: Novi set cijena

[ctx: menu]
en: New SMS
hr: Novi SMS

[ctx: menu]
en: New Survey
hr: Novo istraživanje

[ctx: menu]
en: New Tag
hr: Nova oznaka

[ctx: menu]
en: Notes
hr: Zabilješke

[ctx: menu]
en: Open Batches
hr: Otvorene serije

[ctx: menu]
en: Open Case
hr: Otvoreni spis

[ctx: menu]
en: Opt-out
hr: Isključi se

[ctx: menu]
en: Option Groups
hr: Grupe opcija

[ctx: menu]
en: Organization Address and Contact Info
hr: Adresa i kontakt informacije o organizaciji

[ctx: menu]
en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
hr: Odlazni email (SMTP/Sendmail)

[ctx: menu]
en: Outbound Email Settings
hr: Postavke odlaznih emailova

[ctx: menu]
en: PDF Invoice
hr: PDF račun

[ctx: menu]
en: Participant Listing Options
hr: Opcije javnog listanja sudionika

[ctx: menu]
en: Participant Listing Templates
hr: Predlošci izlista sudionika

[ctx: menu]
en: Participant Role
hr: Uloga sudionika

[ctx: menu]
en: Participant Roles
hr: Uloge sudionika

[ctx: menu]
en: Participant Status
hr: Status sudionika

[ctx: menu]
en: Participant Statuses
hr: Statusi sudionika

[ctx: menu]
en: Payment Methods
hr: Metode plaćanja

[ctx: menu]
en: Payment Processor Type
hr: Tipovi obraditelja plaćanja

[ctx: menu]
en: Payment Processors
hr: Obraditelji plaćanja

[ctx: menu]
en: Permissions (Access Control)
hr: Dopuštenja (Kontrola Pristupa)

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Page Summary
hr: Sažetak stranice osobne kampanje

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Pages
hr: Osobne stranice kampanje

[ctx: menu]
en: Petitions
hr: Peticije

[ctx: menu]
en: Phone Type
hr: Tipovi telefona

[ctx: menu]
en: Phone Types
hr: Tipovi telefona

[ctx: menu]
en: Pledge Detail
hr: Detalji zaloga

[ctx: menu]
en: Pledge Payments
hr: Plaćanja obveze

[ctx: menu]
en: Pledge Reports
hr: Izvješća o zalozima

[ctx: menu]
en: Pledged But not Paid
hr: Obećano, ali ne i plaćeno

[ctx: menu]
en: Pledged but not Paid Report
hr: Obećano, ali ne i plaćeno izvješće

[ctx: menu]
en: Pledges
hr: Obveze

[ctx: menu]
en: Postal Greeting Formats
hr: Poštanski  formati pozdrava

[ctx: menu]
en: Preferred Communication Methods
hr: Preferirani načini komunikacije

[ctx: menu]
en: Preferred Language Options
hr: Preferirani jezik opcije

[ctx: menu]
en: Preferred Languages
hr: Preferirani jezici

[ctx: menu]
en: Premiums
hr: Dodatci

[ctx: menu]
en: Premiums (Thank-you Gifts)
hr: Dodatci (npr. pokloni)

[ctx: menu]
en: Preview Mailing
hr: Predpregled skupnog emaila

[ctx: menu]
en: Price Field Options
hr: Polja za cijene opcije

[ctx: menu]
en: Price Fields
hr: Polja za cijene

[ctx: menu]
en: Price Sets
hr: Setovi cijena

[ctx: menu]
en: Print Event Name Badge
hr: Ispis kartica s imenima

[ctx: menu]
en: Print Page (PDF) Formats
hr: Ispis stranice (PDF) formati

[ctx: menu]
en: Process Uploaded Images
hr: Obradi uploadane slike

[ctx: menu]
en: Profile Settings
hr: Postavke profila

[ctx: menu]
en: ProfileEditor
hr: Profil editor

[ctx: menu]
en: Profiles
hr: Profili

[ctx: menu]
en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
hr: Pruža pregled adresa i telefonskih brojeva članova u Vašem sustavu.

[ctx: menu]
en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
hr: Pregled aktivnosti člana uključujući i statistiku aktivnosti za jedan/sve kontakte u zadanom vremenskom rasponu (obavezno)

[ctx: menu]
en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
hr: Pruža popis članova zajedno s njihovim statusom članstva i pojedinostima o članstvu (datum pridruživanja, datum početka, datum završetka). Također može prikazati doprinose (plaćanja) povezane sa svakim članstvom.

[ctx: menu]
en: Provides a list of memberships that have lapsed or will lapse by the date you specify.
hr: Daje popis članstava koja su istekla ili će isteći do datuma koji navedete.

[ctx: menu]
en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
hr: Pruža popis najboljih donatora tijekom vremenskog razdoblja koje vi definirate. Možete uključiti onoliko donatora koliko želite (na primjer, 100 najboljih vaših donatora).

[ctx: menu]
en: Provides a summary of memberships by type and join date.
hr: Pruža sažetak članstva prema vrsti i datumu pridruživanja.

[ctx: menu]
en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
hr: Daje pregled prihoda od događaja. Možete uključiti ključne podatke kao što su ID događaja, registracija, posjećenost i ostvareni prihod kako biste lakše odredili uspjeh događaja.

[ctx: menu]
en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
hr: Kontaktu povezane informacije o prilozima, članstvima, događajima i aktivnostima.

[ctx: menu]
en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details.
hr: Detaljni pregled odnosa između poslodavca i zaposlenika uključujući i detalje zaposlenja.

[ctx: menu]
en: Provides information about the status of recurring contributions
hr: Pruža informacije o statusu ponavljajućih doprinosa

[ctx: menu]
en: Provides lists of event attendees.
hr: Pruža popise sudionika događaja.

[ctx: menu]
en: Provides lists of participants for an event.
hr: Pruža popise sudionika događaja.

[ctx: menu]
en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
hr: Omogućuje izvješćivanje o planiranim i uspješnim isporukama, odjavama i isključivanjima, odgovorima i prosljeđivanjima.

[ctx: menu]
en: Provides transaction details for all contributions and payments, including Transaction #, Invoice ID, Payment Instrument and Check #.
hr: Pruža pojedinosti o transakciji za sve doprinose i plaćanja, uključujući # transakcije, ID fakture, instrument plaćanja i # čeka.

[ctx: menu]
en: Record Respondents Interview
hr: Snimi interview sa ispitanikom

[ctx: menu]
en: Recurring Contribution's Payments
hr: Ponavljajuća plaćanja doprinosa

[ctx: menu]
en: Recurring Contributions
hr: Ponavljajuće donacije

[ctx: menu]
en: Redaction Rules
hr: Pravila redakcije

[ctx: menu]
en: Register Event Participant
hr: Registriraj sudionika događaja

[ctx: menu]
en: Register New Participant
hr: Registriraj novog sudionika

[ctx: menu]
en: Register Report
hr: Registriraj izvještaj

[ctx: menu]
en: Register your site
hr: Registriraj svoju stranicu

[ctx: menu]
en: Relationship Types
hr: Tipovi odnosa

[ctx: menu]
en: Relationships
hr: Odnosi

[ctx: menu]
en: Release Respondents
hr: Otpusti ispitanike

[ctx: menu]
en: Repeat Contributions
hr: Ponovite doprinose

[ctx: menu]
en: Repeat Event
hr: Ponavljanje događaja

[ctx: menu]
en: Report
hr: Izvještaj

[ctx: menu]
en: Reports
hr: Izvještaji

[ctx: menu]
en: Reports Listing
hr: Lista izvještaja

[ctx: menu]
en: Reserve Respondents
hr: Rezerviraj ispitanike

[ctx: menu]
en: Resource URLs
hr: Materijali URLovi

[ctx: menu]
en: Resubscribe
hr: Ponovna prijava na listu

[ctx: menu]
en: SMS Providers
hr: SMS pružatelji usluga

[ctx: menu]
en: SYBUNT (some year but not this year)
hr: SYBUNT (neke godine, ali ne ove godine)

[ctx: menu]
en: Safe File Extension Options
hr: Sigurne ekstenzije datoteka opcije

[ctx: menu]
en: Safe File Extensions
hr: Sigurne ekstenzije datoteka

[ctx: menu]
en: Schedule Reminders
hr: Rasporedi podsjetnike

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs
hr: Rasporedi poslove

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs Log
hr: Rasporedi poslove - log

[ctx: menu]
en: Scheduled and Sent Mailings
hr: Planirani i poslani skupni email

[ctx: menu]
en: Search
hr: Pronađi

[ctx: menu]
en: Search Builder
hr: Sagradi pretraživanje

[ctx: menu]
en: Search Preferences
hr: Postavke pretraživanja

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Transfer
hr: Samoposlužni prijenos registracije

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Update
hr: Ažuriranje samouslužne registracije

[ctx: menu]
en: Sending Mail
hr: Slanje skupnog emaila

[ctx: menu]
en: Settings - Payment Processor
hr: Postavke - procesora plaćanja

[ctx: menu]
en: Setup a Personal Campaign Page - Account Information
hr: Postavi Osobnu stranicu kampanje - Informacije o računu

[ctx: menu]
en: Shows activity statistics by type / date
hr: Prikazuje statistiku aktivnosti prema vrsti / datumu

[ctx: menu]
en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
hr: Prikazuje doprinose kontakata koji su pripisani drugim kontaktima.

[ctx: menu]
en: Sign Petition
hr: Potpiši peticiju

[ctx: menu]
en: Smart Groups
hr: Pametne grupe

[ctx: menu]
en: Sms Providers
hr: SMS pružatelj usluge

[ctx: menu]
en: Soft Credit Types
hr: Vrste kredita

[ctx: menu]
en: Soft Credits
hr: Povoljan  kredit

[ctx: menu]
en: Some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
hr: Neke godine, ali ne ove godine. Daje popis sastavnica koje su donirale u nekom trenutku u povijesti vaše organizacije, ali nisu donirale tijekom vremenskog razdoblja koje navedete.

[ctx: menu]
en: Subscribe
hr: Prijava na listu

[ctx: menu]
en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
hr: Sažetak prikupljenog iznosa i broja suradnika za svaku stranicu osobne kampanje.

[ctx: menu]
en: Summary statistics for mailings
hr: Zbirna statistika za slanje e-mailova

[ctx: menu]
en: Support
hr: Podrška

[ctx: menu]
en: Survey Details
hr: Pojedinosti ankete

[ctx: menu]
en: Survey Types
hr: Tipovi istraživanja

[ctx: menu]
en: Surveys
hr: Istraživanja

[ctx: menu]
en: Synchronize Users to Contacts
hr: Uskladi korisnike sa kontaktima

[ctx: menu]
en: System Settings
hr: Postavke sustava

[ctx: menu]
en: System Status
hr: Status sistema

[ctx: menu]
en: Tags
hr: Oznake

[ctx: menu]
en: Tell a Friend
hr: Reci prijateljima

[ctx: menu]
en: Thank You
hr: Hvala Vam

[ctx: menu]
en: Thank-you and Receipting
hr: Hvala i ispis računa

[ctx: menu]
en: Title and Settings
hr: Naslov i postavke

[ctx: menu]
en: Top Donors
hr: Najbolji donatori

[ctx: menu]
en: Unsubscribe
hr: Odjava s liste

[ctx: menu]
en: Update Billing Details
hr: Ažuriraj detalje plaćanja

[ctx: menu]
en: Update Subscription
hr: Ažuriraj pretplatu

[ctx: menu]
en: Upgrade CiviCRM
hr: Osvježi CiviCRM

[ctx: menu]
en: Users and Permissions
hr: Korisnici i dopuštenja

[ctx: menu]
en: View Activity
hr: Vidi aktivnost

[ctx: menu]
en: View Date Preferences
hr: Vidi postavke datuma

[ctx: menu]
en: View Mailing
hr: Pregledaj skupni email

[ctx: menu]
en: View Payment
hr: Vidi plaćanje

[ctx: menu]
en: View Petition Signatures
hr: Vidi potpisnike peticije

[ctx: menu]
en: Website Types
hr: Tipovi web stranica

[ctx: menu]
en: Word Replacements
hr: Zamjena riječi

[ctx: menu]
en: WordPress Access Control
hr: Kontrola pristupa kroz WordPress

en: merge
hr: spoji

en: merge duplicate contacts
hr: spoji duplirane kontakte

en: migrate
hr: migracija

en: miles
hr: milje

en: minDays, maxDays=Consider mailings that have completed between minDays and maxDays
hr: minDays, maxDays=Razmatra mailing-e koji su dovršeni između minDays i maxDays

en: minute, 0-padded ('00'..'60')
hr: minuta, 0-podstavljena ('00'.' 60')

en: minutes
hr: minuta

en: mismatch.
hr: neslaganje.

en: mm/dd/yy OR mm-dd-yy (12/25/98 OR 12-25-98) OR (9/1/08 OR 9-1-08)
hr: mm/dd/gg OR mm-dd-gg (12/25/98 ILI 12-25-98) ILI (9/1/08 ILI 9-1-08)

en: mm/dd/yyyy OR mm-dd-yyyy (12/25/1998 OR 12-25-1998) OR (9/1/2008 OR 9-1-2008)
hr: mm/dd/gggg ILI mm-dd-gggg (12/25/1998 ILI 12-25-1998) ILI (9/1/2008 ILI 9-1-2008)

en: monetary amount, formatted according to selected Monetary Locale
hr: novčani iznos, oblikovan prema odabranoj monetarnoj regionalnoj shemi

en: month
hr: mjesec

en: month as a decimal number, 0-padded ('01'..'12')
hr: mjesec kao decimalni broj, 0-podstavljen ("01"." 12')

en: more
hr: više

en: must be a monetary value
hr: mora biti monetarna vrednost

en: must be a numeric value
hr: mora biti brojčana vrijednost

en: new
hr: novo

en: new tag
hr: novi tag

en: no parameters
hr: nema parametara

en: non-localized name of the status type
hr: nelokalizirani naziv tipa statusa

en: none
hr: ništa

en: not a Test
hr: nije test

en: not a duplicate
hr: nije duplikat

en: not available
hr: nije dostupno

en: notification
hr: obavijest

en: occurrences
hr: ponavljanja

en: offline membership renewal reminder.
hr: Podsetnik za oflajn obnavljanje članstva.

en: on
hr: dana

en: on hold
hr: zadržano

en: ongoing
hr: u toku

en: optional URL for preferred image (photo, logo, etc.) to display for this contact.
hr: Opcioni URL za poželjnu sliku (foto, logo i td.) koja će biti prikazana za ovaj kontakt.

en: options
hr: opcije

en: or
hr: ili

en: or ODD / EVEN
hr: ili NEPARNI / PARNI

en: or the contact is not part of the activity '%1'
hr: ili kontakt nije uključen u aktivnost '%1'

en: overwrite
hr: zameni

en: page argument missing or invalid
hr: argument stranice je nevažeći ili nedostaje

en: paid
hr: plaća

en: participants
hr: sudionik

en: permission required to be able to run this instance
hr: dozvola potrebna za pokretanje ove instance

en: physical tablename for entity being joined to pledge, e.g. civicrm_contact
hr: fizički naziv tablice za subjekt koji se pridružuje obećanju, npr. civicrm_contact

en: primary key
hr: primarni ključ

en: processor result code
hr: kod rezultata procesora

en: profile create
hr: kreiranje profila

en: profile edit
hr: uređivanje profila

en: profile listings
hr: listing profila

en: profile listings and forms
hr: liste profila i formulari

en: profile view
hr: pregled profila

en: profiles
hr: profili

en: pseudo FK into civicrm_option_value.
hr: pseudo FK u civicrm_option_value.

en: pseudo FK to civicrm_option_value of contribution_status_id option_group
hr: pseudo FK za civicrm_option_value contribution_status_id option_group

en: raised
hr: podignuto

en: reCAPTCHA is also not available when a profile is used inside the User Registration and My Account screens.
hr: Opcija reCAPTCHA nije omogućena ni kada se profil koristi unutar ekrana za Registraciju korisnika i ekrana Moj nalog.

en: read about <a href="!1">CiviCRM access permissions</a> and set access permissions at <a href="!2">Administer CiviCRM &raquo; Access Control</a>.
hr: pročitajte o <a href="!1">CiviCRM dozvolama pristupa</a> i podesite dozvole pristupa u <a href="!2">Administracija CiviCRMa &raquo; Kontrola pristupa</a>.

en: read more
hr: pročitaj više

en: read the <a href="!1">CiviCRM Administrator Guide</a>.
hr: pročitaj <a href="!1">Vodič za CiviCRM Administratora</a>.

en: receipt
hr: račun

en: record response
hr: snimi odgovore

en: register for events
hr: prijavite se za događaje

en: release
hr: raspusti

en: release campaign contacts
hr: raspusti kontakte kampanje

en: remove discount set
hr: ukloniti skup popusta

en: remove profile
hr: ukloniti profil

en: remove sort by column
hr: ukloni sortiranje po stupcu

en: reopen all manual batches
hr: ponovo otvori sve ručne grupe

en: reopen own manual batches
hr: ponovo otvori sopstvene ručne grupe

en: required params missing.
hr: nedostaju potrebni parametri.

en: reserve
hr: rezerviši

en: reserve campaign contacts
hr: Rezerviši kontakte kampanje

en: role required to be able to run this instance
hr: uloga potrebna za pokretanje ove instance

en: rows
hr: redaka

en: save Report Criteria
hr: Sačuvaj kriterijum izveštaja

en: schedule mailings
hr: zakazivanje slanja pošte

en: search by group
hr: pretraži po grupi

en: search by group type
hr: pretraži po tipu grupe

en: seconds
hr: sekundi

en: select
hr: izaberi

en: select activity
hr: odaberi aktivnost

en: selected contact(s)
hr: odabrani kontakt(i)

en: self service cancel or transfer
hr: samoposlužno otkazivanje ili prijenos

en: send SMS
hr: Pošalji SMS

en: send_reminders=[1 or 0] optional- 1 to send payment reminders
hr: send_reminders=[1 or 0] opcionano- 1 za slanje podsetnika za plaćanje

en: show child groups
hr: prikaži podređene grupe

en: sign CiviCRM Petition
hr: potpiši CiviCRM peticiju

en: site root
hr: osnovni domen sajta

en: skip IDS check
hr: preskoči IDS proveru

en: smart group
hr: smart grupa

en: ssl_merchant_id is not set for this payment processor
hr: ssl_merchant_id nije postavljen za ovaj kanal obrade plaćanja

en: start date
hr: datum početka

en: start=YYYYMMDD - Specify a different starting date range for the events to be listed.
hr: start=GGGGMMDD - Navedite različito početno razdoblje za događaje koji će biti navedeni.

en: status of contact relative to membership in group
hr: Status kontakta u odnosu na pripadnost grupi.

en: submit credit card contribution
hr: Pošalji donaciju kreditnom karticom

en: submit credit card event registration
hr: podnijeti registraciju događaja kreditne kartice

en: submit credit card membership
hr: dostaviti članstvo na kreditnoj kartici

en: submit credit card payment
hr: Dostavi uplatu kreditnom karticom

en: test-drive
hr: probna vožnja

en: text and html allowed. displayed above result on success page
hr: tekst i html dozvoljeni. prikazan iznad rezultata na stranici uspjeha

en: text to include above standard event info on confirmation email. emails are text-only, so do not allow html for now
hr: tekst za uključivanje nadstandardnih informacija o događaju u potvrdnu e-poruku. e-poruke su samo tekstualne, stoga za sada nemojte dopustiti html

en: the following PHP variables are missing: %1
hr: Sledeće PHP promenljive nedostaju: %1

en: the general group of status type this one belongs to
hr: opća skupina tipa statusa kojoj ovaj pripada

en: the record
hr: zapis

en: the tables to be included in a select data
hr: Tabele koje će biti uključene u izabranim podacima

en: this is just an interface and should not be called directly
hr: ovo je samo interfejs i ne treba ga pozivati direktno

en: through
hr: do

en: through %1
hr: do %1

en: to %1
hr: do %1

en: translate CiviCRM
hr: prevedi CiviCRM

en: try a different spelling or use fewer letters
hr: probajte da drugačije napišete ili koristite manje slova

en: type
hr: tip

en: type=N - Specify a particular Event Type using the event_type_id value. (You can find these values by browsing the listing at Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Event Types.)
hr: tip=N - Odredite određenu vrstu događaja pomoću vrijednosti event_type_id. (Ove vrijednosti možete pronaći pregledavanjem popisa na Administrator &raquo; CiviDogađanja &raquo; Vrste događaja.)

en: under the name
hr: pod imenom

en: unique participant status type id
hr: jedinstveni ID vrste statusa sudionika

en: unknown
hr: nepoznato

en: until
hr: do

en: updated
hr: ažurirano

en: uppercase ante/post meridiem ('AM', 'PM')
hr: veliko ante/post meridiem ("AM", "PM"))

en: user '%1' doesn't have CREATE DATABASE permissions.
hr: Korisnik '%1' nema dozvolu za kreiranje baze podataka.

en: vCard Location Type
hr: vCard tip lokacije

en: vCard Name
hr: vCard ime

en: vCard record for this contact.
hr: vCard zapis za ovaj kontakt.

en: value: %1 is not of the right field data type: %2
hr: Vrednost: %1 nije odgovarajući tip podataka za polje: %2

en: view
hr: pregled

en: view additional participant
hr: pogledajte dodatnog sudionika

en: view all activities
hr: pregledaj sve aktivnosti

en: view all contacts
hr: pregledaj sve kontakte

en: view all manual batches
hr: prikaži sve ručne grupe

en: view all notes
hr: pregledaj sve beleške

en: view current employer
hr: vidi trenutnog poslodavca

en: view debug output
hr: Vidi izlaz debaga

en: view event info
hr: pogledajte informacije o događaju

en: view event participants
hr: pogledajte sudionike događaja

en: view my contact
hr: pregledaj moj kontakt

en: view my invoices
hr: vidi moje profakture

en: view own manual batches
hr: prikaži sopstvene ručne grupe

en: view payments
hr: vidi plaćanja

en: view primary participant
hr: pogledajte primarnog sudionika

en: view public CiviMail content
hr: prikaz javnog CiviMail sadržaja

en: view result set
hr: vidi set rezultata

en: week | weeks
hr[0]: nedelja
hr[1]: nedelje
hr[2]: nedelja

en: when combined with report_id/template uniquely identifies the instance
hr: u kombinaciji s report_id/predloškom jedinstveno identificira instancu

en: when was gift cancelled
hr: kada je poklon otkazan

en: whether the event has template
hr: ima li događaj predložak

en: whether the status type is visible to the public, an implicit foreign key to option_value.value related to the `visibility` option_group
hr: je li vrsta statusa vidljiva javnosti, implicitni strani ključ za option_value.value povezan s `visibility` option_group

en: whether this is a status type required by the system
hr: da li je to vrsta statusa koju sustav zahtijeva

en: whether this status type is active
hr: da li je ova vrsta statusa aktivna

en: whether this status type is counted against event size limit
hr: ubraja li se ova vrsta statusa u ograničenje veličine događaja

en: with
hr: sa

en: xml definition of case type
hr: xml definicija vrste slučaja

en: year
hr: godina

en: year as a decimal number including the century ('2015')
hr: godina kao decimalni broj, uključujući stoljeće ("2015.")

en: years after the current date.
hr: godina nakon današnjeg datuma.

en: years prior to current date.
hr: godina pre današnjeg datuma.

en: you will have the opportunity to override the warning if they do not match
hr: imat ćete priliku nadjačati upozorenje ako se ne podudaraju

en: yyyy-mm-dd OR yyyy-mm-dd HH:mm OR yyyymmdd OR yyyymmdd HH:mm (1998-12-25 OR 1998-12-25 15:33 OR 19981225 OR 19981225 10:30 OR ( 2008-9-1 OR 2008-9-1 15:33 OR 20080901 15:33)
hr: gggg-mm-dd ILI gggg-mm-dd HH:mm ILI ggggmmdd ILI ggggmmdd HH:mm (1998-12-25 ILI 1998-12-25 15:33 ILI 19981225 ILI 19981225 10:30 ILI ( 2008-9-1 ILI 2008-9-1 15:33 ILI 20080901 15:33)

en: yyyy-mm-dd OR yyyymmdd (1998-12-25 OR 19981225) OR (2008-9-1 OR 20080901)
hr: gggg-mm-dd ILI ggggmmdd (1998-12-25 ILI 19981225) ILI (2008-9-1 ILI 20080901)

en: ~%1 recipients
hr: ~%1 primatelja
